Archiwum kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Raka

To będzie bardzo ważny miesiąc, bowiem 23 marca Pluton, planeta trudnych doświadczeń i głębokiej transformacji, po 15 latach pobytu w przeciwległym znaku Koziorożca, co miało znaczenie przede wszystkim dla partnerstwa i ważnych relacji osobistych oraz biznesowych, opuści go i wkroczy do Wodnika (na razie tylko na kilka miesięcy), co pozwoli odetchnąć, zanim powróci do Koziorożca, aby dokończyć zmiany w ważnych dla was związkach. Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, kierując uwagę na rozwój osobisty, zdobywanie wiedzy, edukację, podróże oraz nawiązywanie międzynarodowych relacji. 7 marca dojdzie do pełni Księżyca w Pannie w sekstylu do rewolucyjnego Urana w Byku – na uczelni, kursie lub w podróży macie szansę poznać kogoś, z kim nawiążecie serdeczną przyjaźń, okoliczności tego wydarzenia mogą jednak okazać się niezwykle zaskakujące i emocjonujące. Tego samego dnia Saturn opuści znak Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, rozpoczynając ponad dwuletni okres, w którym pojawią się ograniczenia i trudności w dziedzinach związanych z podróżowaniem, stosunkami międzynarodowymi, nauką oraz szeroko pojętą edukacją, również sprawy duchowe rozwijać się będą w znacznie wolniejszym tempie. Od 13 do 19 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, w dniach 16-17 marca dołączy do nich Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napięty aspekt z Marsem w Bliźniętach – możecie spodziewać się w tym czasie ataków personalnych, plotek oraz niesprawdzonych informacji, działających na waszą niekorzyść, uważajcie zwłaszcza na osoby, które wydają się być przyjaźnie nastawione, bo mogą okazać się nieszczere. 20 marca Słońce opuści życzliwe Ryby i wkroczy do aktywizującego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój kariery oraz intensywną pracę zawodową, 21 marca nów Księżyca w tym znaku wyznaczy początek zawodowego projektu.

Wenus w Baranie jest wyjątkowo słaba, w dodatku przebywa w niekorzystnym znaku, dlatego do 16 marca na eksplozje miłości nie ma co liczyć a stosunki międzyludzkie pełne będą napięcia, chociaż w pierwszych dniach miesiąca możecie liczyć na wyjątkowo atrakcyjną propozycję zawodową, szczególnie w dziedzinie artystycznej lub związanej z nauka albo podróżami, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem. Również w dniach od 9 do 13 marca niektóre Raki będą mieć tendencję do flirtów a nawet nawiązania skrytego romansu w miejscu pracy, uważajcie jednak, bo okaże się to dla was niekorzystne. 16 marca Wenus zawita do życzliwego Byka, w którym odzyska całą swoją moc, nadejdzie czas na miłość, przyjaźń oraz naprawę stosunków międzyludzkich, zwłaszcza w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Między 17 a 19 marca trygon Wenus ze stabilizującym Saturnem pozwoli nawiązać zawodowe relacje, które dadzą niewielki, ale stały dochód. W okolicach 30 marca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem wprowadzi rewolucję w grupie przyjaciół.

25 marca bojowy Mars zawita do waszego znaku, co wpłynie na wzrost aktywności i skłoni do szybkiego działania a także zachęci do uprawiania sportu, starajcie się jednak zachować umiar, bo Mars w waszym znaku jest w upadku a to oznacza, że łatwo może objawić swoje negatywne cechy, takie jak pośpiech, skłonność do ulegania pożądaniu a nawet agresja.

W pierwszych dniach miesiąca koniunkcja Merkurego z Saturnem może wprowadzić trudności w relacjach z urzędami i bankami, już 2 marca jednak Merkury opuści znak Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest wyjątkowo słaby, dlatego zachowajcie ostrożność przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących podróży i nauki a także relacjach w przyjaźni, istnieje bowiem ryzyko błędów, zwłaszcza w dniach od 11 do 13 oraz 16-17 marca. 19 marca Merkury wejdzie do walecznego znaku Barana, komunikacja i sposób myślenia przyśpieszy, zwłaszcza w okolicach 28 marca, kiedy znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, macie szansę na zawodową podróż lub rozpoczęcie nauki lub kursu, podnoszącego kwalifikacje.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Raka

Słońce w Wodniku do 18 lutego skieruje uwagę na załatwianie spraw spadkowych oraz zarządzanie wspólnym stanem posiadania, już w dniach 3 – 7 lutego pojawią się problemy z pozyskaniem dotacji, grantów lub innych form wsparcia, kiedy 5 lutego dojdzie dopełni Księżyca w Lwie w napiętym aspekcie do Urana w Byku, jakieś nieoczekiwane okoliczności wyprowadzą was z równowagi, w dodatku kwadratura Wenus do Marsa podpowiada, że osoba do tej pory przyjazna i życzliwa za waszymi plecami działa na waszą niekorzyść. Dni od 14 do 18 lutego też zapowiadają się smętnie, a przede wszystkim pracowicie, nie jest to dobry moment na staranie się o pożyczkę lub kredyt. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, odzyskacie energię i skierujecie ją na rozwój umiejętności i talentów, wymarzone podróże lub naukę języków obcych. 20 lutego nów Księżyca zapowiada nowy twórczy projekt edukacyjny o zasięgu międzynarodowym.

Wenus, planeta miłości i dobrostanu, tranzytuje życzliwy znak Ryb do 20 lutego, co sprzyja zakochanym oraz poszukującym swojej drugiej połówki, nawet w stałych związkach zapanuje czułość i dobra atmosfera. Zaskakujących gestów i miłosnych niespodzianek oczekujcie między 6 a 10 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem w życzliwym Byku, również przyjaciele staną na wysokości zadania i zorganizują miłą imprezę. Marzenia niektórych Raków o romantycznej miłości lub realizacji twórczego wydarzenia spełnią się między 13 a 17 lutego, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z rozmarzonym Neptunem, w dniach od 17 do 20 lutego sekstyl Wenus do Plutona doda pikanterii każdemu związkowi, liczcie się jednak z tym, że wszystko ma swoją cenę, nawet namiętne noce spędzone w ramionach ukochanej/ukochanego. 20 lutego Wenus opuści Ryby i wkroczy do znaku Barana, tracąc wiele ze swej mocy, aby osiągnąć miłosne lub artystyczne cele, trzeba będzie włożyć znacznie więcej wysiłku.

Mars nadal tranzytuje rozgadane Bliźnięta, co nie jest dla was korzystne, bo niektóre osoby z waszego otoczenia ciągle plotkują za waszymi plecami, ostrożność zachowajcie szczególnie w okolicach pełni Księżyca, do której dojdzie 5 lutego, ze względu na towarzyszący jej konfliktowy aspekt Wenus z Marsem.

Merkury w przeciwległym Koziorożcu przebywa jeszcze do 11 lutego, pomagając w umowach i negocjacjach, pozostańcie konkretni między 5 a 8 lutego, podczas sekstylu Merkurego ze zwodniczym Neptunem – to korzystny aspekt, ale ostrożności nigdy za wiele, jeśli chodzi o Neptuna, dlatego słuchajcie intuicji, ale nie dajcie się zmanipulować, również koniunkcja Merkurego z wymagającym Plutonem, do której dojdzie w dniach 9-11 lutego, zapowiada twarde negocjacje i trudne rozmowy. 11 lutego Merkury zawita do znaku Wodnika, zyskując na mocy, ułatwi więc zarządzanie wspólnymi pieniędzmi, między 16 a 20 lutego macie szansę otrzymać spadek, dotację lub kredyt, na co wskazuje sekstyl Merkurego do Jowisza. Dni między 20 a 23 lutego pełne będą napięć w relacjach z przyjaciółmi, co zapowiada kwadratura Merkurego do Urana, jednak Merkury zaraz potem znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem, pozwoli więc myśleć i działać szybko, aby nie stracić na opinii.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Raka

Słońce przebywa w przeciwległym Koziorożcu do 20 stycznia, kierując uwagę na związki i relacje międzyludzkie, już między 3 a 7 stycznia trygon, jaki utworzy z nieprzewidywalnym Uranem, stworzy warunki do nawiązania przyjacielskiej relacji z osobą nietuzinkową, oryginalną i zaskakującą, ale aby utrzymać tę relację na dłużej będziecie musieli się postarać. W nocy z 6 na 7 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, cofający się Merkury w koniunkcji ze Słońcem zapowiada odnowienie kontaktu z osobą, która wzbudza w was wiele emocji, rozmowa jednak nie rozwiąże problemów, ale przyczyni się do zrozumienia podejścia do rodziny jako podstawy istnienia. Między 11 a 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprzyja kontaktom, których podstawą jest duchowa więź, łącząca osoby obdarzone bujną wyobraźnią. Od 16 do 20 stycznia Słońce w koniunkcji z Plutonem postawi was w sytuacji przymusu, a w każdym razie tak możecie się poczuć, to również czas na uwolnienie się od toksycznych związków. 20 stycznia Słońce opuści przeciwległego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym trzeba się będzie zmierzyć z poczuciem braku, to również czas na zrobienie porządków we wspólnych finansach. 21 stycznia nów Księżyca w Wodniku zapowiada w najbliższym czasie zmiany w stanie posiadania, sekstyl Słońca z dobroczynnym Jowiszem, pod wpływem którego pozostaniecie między 22 a 27 stycznia, zaowocuje nowym zawodowym projektem, który podniesie wasz status społeczny, łapcie szansę, bo może przynieść dobre zarobki, zwłaszcza jeśli wiąże się z podróżami, szerzeniem wiedzy lub nawiązywaniem międzynarodowych kontaktów. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa zwiększy aktywność w internecie.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w bezpośrednim kontakcie z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, co wpłynie na zmierzenie się z ukrytymi problemami w związkach. 3 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do Wodnika, relacje miłosne nabiorą niezobowiązującego charakteru, wpłynie też na sytuację materialną, która ma szansę się polepszyć między 3 a 6 stycznia, gdy Wenus utworzy sekstyl z hojnym Jowiszem. Od 7 do 11 stycznia pozostaniecie pod wpływem elektryzującego trygonu Wenus do Marsa, co uruchomi ukryte pożądanie, zaczniecie flirtować, głównie przez komunikatory, ale pojawi się też możliwość randkowania. Między 13 a 17 stycznia kwadratura Wenus do buntowniczego Urana wprowadzi nieporozumienia w związkach przyjaźni, koniunkcja Wenus z Saturnem zapowiada od 21 do 24 stycznia „ciche dni”, obniżony nastrój i ogólnie poczucie samotności, w finansach też dojdzie do ograniczeń w wydatkach. 27 stycznia Wenus opuści wyzwolonego Wodnika i wejdzie do romantycznych Ryb, zaczniecie szukać miłości idealnej a nawet wyidealizowanej.

Mars w Bliźniętach do 12 stycznia porusza się biegiem wstecznym, co sprawia, że w niektórych sprawach stajecie się swoimi własnymi wrogami, dopiero w ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa pozwoli działać z większym rozmysłem.

Retrogradujący Merkury w przeciwległym Koziorożcu w pierwszych dniach miesiąca utworzy sekstyl z rozkojarzonym Neptunem, nie zabraknie rozmów o duchowości, marzeniach, twórczości oraz kreatywnych pomysłach, które kiedyś porzuciliście. Od 7 do 9 stycznia cofający się Merkury w trygonie do nieprzewidywalnego Urana sprzyja nawiązaniu ponownego kontaktu z osobą, z którą chcielibyście się zaprzyjaźnić, kolejna okazja pojawi się pod sam koniec miesiąca, ponieważ 18 stycznia Merkury zmieni bieg na prosty i 30 stycznia znów znajdzie się w tej samej konfiguracji, warto ten czas wykorzystać na rozmowę, która pozwoli zacząć coś od początku.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Raka

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, sprzyjając podróżom i zdobywaniu wiedzy, kierując uwagę na ochronę zdrowia oraz potrzebę zrobienia czegoś dla innych. W okolicach 8 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem, stymulującym aktywność związaną z rozwojem osobistym, uświadomicie sobie co wam szkodzi, niektóre Raki podejmą więc próbę zerwania z niesprzyjającymi zwyczajami, przekonaniami a nawet uzależnieniami. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna sprzyja pracy, która może nie być zbyt interesująca, ale za to pomoże uporać się zadaniami, które długo czekały na swoją kolej. Od 12 do 16 grudnia spodziewajcie się nieporozumień w kontaktach międzynarodowych, również nauka zacznie nastręczać trudności, gdy Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, osoby przebywające za granicą mogą się gdzieś zagubić lub nagle mienić swoje plany. 19 i 20 grudnia Słońce utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem w Rybach, co pozwoli odnieść korzyści w edukacji i przyczyni się do poprawy zdrowia, chociaż trzeba będzie w to włożyć odrobinę wysiłku. 20 grudnia Jowisz ponownie zawita do aktywnego Barana, 21 grudnia znak zmieni również Słońce i wchodząc do przeciwległego Koziorożca skieruje uwagę na związki i partnerstwo. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, od 21 do 24 grudnia, Słońce pozostanie w kwadraturze z Jowiszem, ale w innych znakach – tym razem aspekt przyniesie okazję na awans społeczny, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Koziorożcu, co zapowiada rozpoczęcie nowego związku lub współpracy.

Wenus do 10 grudnia przebywa w znaku Strzelca, zanim wkroczy do przeciwległego Koziorożca, początek miesiąca może więc nie być zbyt sprzyjający sprawom miłości, zwłaszcza że już 1 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do zdobywczego Marsa w retrogradacji, co nie sprzyja porozumieniu. 2 grudnia Wenus utworzy sekstyl do stabilizującego Saturna, zachowacie więc rezerwę w sytuacji wymagającej działania. Między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do Neptuna może wywołać trudne do zdiagnozowania dolegliwości, w związkach dojdzie do impasu, ponieważ dwie strony mogą mieć różne wyobrażenia na temat łączących ich więzi, aspekt sprzyja natomiast rozwojowi uczuć wyższych oraz twórczości artystycznej. Od 7 do 10 grudnia kwadratura Wenus do Jowisza zapowiada spotkania z osobami prominentnymi i rozwój kontaktów międzynarodowych. 10 grudnia Wenus wejdzie do przeciwległego Koziorożca, nadejdzie czas na miłość i popularność, zaczniecie przyciągać do siebie osoby życzliwe i pozytywnie do was nastawione, chociaż zachowujące pewnego rodzaju rezerwę. Trygon Wenus do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 20 do 24 grudnia, może oznaczać nawiązanie ciekawej przyjaźni z osobą oryginalną, prezentującą niecodzienne poglądy i sposób zachowania, niektóre Raki odnajdą miłość wśród przyjaciół, inne zaszaleją na zakupach przedświątecznych. Ostatnie dni miesiąca zapowiadają się ekscytująco, ponieważ Wenus kolejno znajdzie się w sekstylu z romantycznym Neptunem, następnie w koniunkcji z wszędobylskim Merkurym oraz pożądliwym Plutonem, Sylwester zapowiada się „z przytupem”, nie zabraknie wam ani towarzystwa, ani namiętności ani romantycznych uniesień.

Mars do 27 grudnia pozostaje w retrogradacji w znaku Bliźniąt, co może nakłonić niektóre Raki do wglądu we własne skryte motywacje postępowania, zachowajcie powściągliwość między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa, bo będziecie mieć tendencję do zachowań pasywno-agresywnych, co nie sprzyja porozumieniu, to także czas, w którym mogą pojawić się nagłe, ale szybko przemijające dolegliwości.

Merkury pozostaje w Strzelcu do 7 grudnia, w pierwszych dwóch dniach miesiąca znajdzie się w napiętym aspekcie z wyprowadzającym w pole Neptunem, trudno będzie się zorientować o co chodzi niektórym osobom, pojawią się pomyłki w interpretacji otrzymanych wiadomości, diagnozy zdrowotne mogą okazać się nierzetelne a kontakty ze służbą zdrowia pozostawią wiele do życzenia. Między 5 a 7 grudnia Merkury w kwadraturze do Jowisza może trochę zestresować osoby podróżujące, w naukę trzeba będzie włożyć nieco więcej wysiłku. 7 grudnia Merkury zawita do przeciwległego Koziorożca, wzrośnie potrzeba kontaktów z innymi, między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do Urana zapowiada nieoczekiwane, interesujące spotkanie z przyjaciółmi. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna zadba o dobrą atmosferę przy świątecznym stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Raka

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na potrzeby emocjonalne, rozwój kreatywności i sprawy dzieci. Szczególnie stresujący może być okres od 7 do 9 listopada, ponieważ 8 listopada dojdzie co całkowitego zaćmienia Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale też do Wenus i Merkurego – wszystkie te planety znajdą się w kwadraturze do surowego Saturna, układ ten nazywa się półkrzyżem i generuje silne emocje, korzystny okaże się dla osób podążających droga rozwoju osobistego i duchowego, ponieważ pozwoli zmierzyć się z ukrytymi aspektami osobowości, aby je zaakceptować i zintegrować, pozostałe Raki, znane ze swej wyjątkowej wrażliwości, mogą przeżywać kryzys emocjonalny. Na szczęście już między 13 a 17 listopada dostaniecie się pod wpływ korzystnego aspektu Słońca z Neptunem w życzliwych znakach, co powoli zrealizować jakieś długo skrywane marzenie. Również okres od 16 do 22 listopada może przynieść szczęśliwe wydarzenia, za sprawą dobrych aspektów Słońca z potężnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu oraz dobroczynnym Jowiszem w przyjaznych Rybach – tranzyty okażą się korzystne dla spraw międzynarodowych, prawnych oraz związanych z nauczaniem i podróżami. 22 listopada Słońce zmieni znak i wejdzie do optymistycznego Strzelca, nów Księżyca w tym znaku, do którego dojdzie 23 listopada, skieruje uwagę na naukę, uzdrawianie, i realizację zawodowych zleceń.

Wenus tranzytuje życzliwego Skorpiona do 16 listopada, nie jest tam jednak zbyt silna, uczucia więc wzbudzą silne reakcje emocjonalne, zwłaszcza między 4 a 9 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Urana i w kwadraturze do Saturna, ponieważ obydwie planety reprezentują przeciwstawne energie, które się wykluczają – Saturn dąży do ograniczeń i stawiania granic, natomiast Uran dąży do wolności i niezależności, w niektórych relacjach, zarówno osobistych, przyjacielskich, jak i zawodowych, poczujecie się jak w klatce, z której trudno uciec. Odpowiedzią na te wyzwania okaże się rozwój duchowy i dążenie do bezinteresowności w okazywaniu miłości, do czego skłoni między 8 a 12 listopada trygon Wenus do Neptuna. W związkach dojdzie do porozumienia, a emocje zmienią się na pozytywne w dniach 13 – 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z transformującym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 16 listopada Wenus zawita do radosnego Strzelca, smutki odrzucicie na bok, zaczniecie cieszyć się teraźniejszością

Mars w Bliźniętach przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, wasi ukryci wrogowie wycofają się i na jakiś czas zaprzestaną kopać pod wami dołki, również wiele Raków wybierze pewien rodzaj samotności. Uważajcie, aby nie działać przeciwko samym sobie, stając się swoimi największymi wrogami między 15 a 25 listopada, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, aspekt można wykorzystać na pozbycie się nałogów i przyzwyczajeń, które utrudniają życie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna utrwali to, co zdobyliście, staniecie się bardziej skuteczni w działaniu.

Merkury przebywa w przyjaznym Skorpionie do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, problemy z przemieszczaniem się oraz wyrażeniem swoich uczuć pojawią się między 9 a 11 listopada, kiedy Merkury utworzy napięty aspekt z restrykcyjnym Saturnem. Od 13 do 17 listopada natomiast Merkury będzie sprzyjał sprawom międzynarodowym i ułatwi kontakt z najtrudniejszymi partnerami, tworząc korzystne aspekty najpierw z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu a następnie z dobroczynnym Jowiszem w życzliwych Rybach. 17 listopada Merkury wkroczy do Strzelca, gdzie jest słaby, ale szybko znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami, które go będą wspierać, komunikacja więc na tym nie ucierpi, przeciwnie – w dniach 19 – 25 listopada, gdy wędrować będzie w koniunkcji z Wenus, powiodą się spotkania towarzyskie i biznesowe, zawierane będą umowy, łatwo się będzie porozumieć i innymi.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Raka

Słońce w Wadze przebywa do 23 października, kierując uwagę na sprawy domowe i relacje w rodzinie. 9 października pełnia Księżyca w znaku Barana wzbudzi emocje związane z nadmiarem obowiązków zawodowych, co wprowadzi niepokój i zmienność nastrojów wśród domowników. Między 9 a 13 października atmosfera jeszcze bardziej się zagęści, ponieważ Słońce znajdzie się w trygonie z ambitnym Saturnem, który przez większość miesiąca będzie tworzył napiętą kwadraturę z buntowniczym Uranem – nowe porządki i oszczędności w prowadzeniu budżetu nie wszystkim się spodobają, trudno wam będzie pogodzić potrzeby wszystkich domowników. 

Od 16 do 23 października Słońce w koniunkcji z Wenus znajdzie się w trudnym układzie – z jednej strony obie planety utworzą mocno energetyzujący trygon z Marsem Bliźniętach, z drugiej konfliktową kwadraturę z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, w związkach pojawi się namiętność, ale też intensywna zazdrość, niektóre Raki dojdą do wniosku, że ich relacje partnerskie są toksyczne, trudno im się jednak będzie z nich wyzwolić, bo silne uczucia nie pozwalają się uwolnić. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą znak Wagi i wkroczą do życzliwego Skorpiona, uczucia wybuchną z jeszcze większą siłą, zwłaszcza w okolicach nowiu Księżyca w tym znaku, do którego dojdzie 25 października, uwagę jednak skierujecie na wspomnienia o miłościach, które przeminęły oraz bliskich, którzy odeszli. 29 października Jowisz, planeta dobrobytu i zadowolenia, wycofa się na parę miesięcy do przyjaznych Ryb, do 20 grudnia korzystajcie z jego dobroczynnego działania, szczególnie w zakresie studiów i każdego rodzaju nauki, podróży zagranicznych i stosunków międzynarodowych.

Wenus, tak jak Słońce, przebywa w Wadze do 23 października, jest więc bardzo mocna, już w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, warto to wykorzystać, aby zrobić dobre wrażenie na współpracownikach. Najbardziej aktywna okaże się Wenus między 11 a 23 października – najpierw utworzy korzystny aspekt z Saturnem, co powoli skutecznie i rozsądnie zarządzać domowym budżetem, następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, w trygonie do Marsa i w kwadraturze do Plutona, co zapowiada eksplozję uczuć, obok namiętności i ochoty na seks pojawi się jednak zazdrość lub konieczność tłumaczenia się ze spraw, na które nie macie wpływu. 23 października zarówno Wenus jak i Słońce zmienią znak i wkroczą do życzliwego Skorpiona, uczucia się pogłębią, ale Wenus straci moc, zgodzicie się na dominacje osób silniejszych od siebie.

Mars w Bliźniętach nie jest dla was korzystny, może bowiem sprawić, że ktoś za waszymi plecami zacznie rozsiewać plotki, zwłaszcza między 9 a 16 października, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. Między 16 a 20 października, kiedy Mars utworzy trygon z Wenus, niektóre Raki będą miały skłonność do flirtów, a nawet skrytych romansów.

2 października Merkury w życzliwej Pannie zmieni bieg na prosty, co okaże się bardzo korzystne przede wszystkim dla każdego rodzaju komunikacji, łatwiej będzie podejmować życiowe decyzje i zawierać umowy, szczególnie między 4 a 8 października, kiedy Merkury utworzy trygon z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu – nie zapominajcie jednak o uważnym przeczytaniu każdego akapitu umowy, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy finansów. 11 października Merkury zawędruje do Wagi i od razu znajdzie się w opozycji z Jowiszem, co pomoże w osiągnięciu porozumienia z partnerami życiowymi oraz członkami bliższej i dalszej rodziny. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna pomoże zastosować oszczędności w domowym budżecie, natomiast między 25 a 28 października Merkury znajdzie się w ogniu dwóch bardzo energetycznych planet – Marsa i Plutona, co może doprowadzić do spięć i ostrej wymiany zdań z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Raka

Słońce do 23 września tranzytuje życzliwy znak Panny, co zwiększy mobilność, zachęci do pracy zarówno intelektualnej, jak i związanej z szeroko pojętymi usługami. 10 września pełnia Księżyca w Rybach w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem i w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana wzbudzi dużo emocji w relacjach z przyjaciółmi, niektóre Raki poczują się oszukane, inne zaangażują się w działalność twórczą w grupie osób, które łączy wspólnota zainteresowań, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, szczególnie jeśli sprawy dotyczą komunikacji, kontaktów międzynarodowych lub zdobywania wiedzy.

Między 15 a 21 września Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, sprawy jeszcze bardziej się skomplikują, zwłaszcza że poczujecie się poddani presji, poradzicie sobie jednak z każdym rodzajem manipulacji. 23 września Słońce zmieni znak i wejdzie do dyplomatycznej Wagi, co skieruje uwagę na sprawy rodzinne i domowe, zwróci też uwagę na relacje w osobistych związkach. Nów Księżyca w opozycji do Jowisza w Baranie, do którego dojdzie 25 września, wyznaczy początek nowego etapu we wzajemnych stosunkach, do czego przyczynią się sprawy zawodowe, rozpoczęcie nauki lub relacje z prawnikami, obcokrajowcami lub naukowcami.

Wenus, planeta miłości, dobrostanu i wzajemnych relacji, opuści Lwa 5 września i wejdzie do życzliwej Panny, straci jednak w tym znaku wiele ze swojej mocy, dlatego kontakty międzyludzkie nabiorą charakteru informacyjnego a nie emocjonalnego, możecie stać się obiektem krytyki, szczególnie między 14 a 16 września, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z Marsem w Bliźniętach, poznacie niezbyt przyjemne plotki na swój temat ze strony osób, których o to nie podejrzewacie. Od 18 do 22 września natomiast trygon Wenus do Urana sprawi, że ktoś z przyjaciół zaskoczy was swoją krytyczną opinią, powinniście jednak wziąć ją sobie do serca, bo będzie w niej sporo racji. Między 25 a 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i obie planety utworzą trygon do Plutona w przeciwległym Koziorożcu, jakieś spotkanie i szczera rozmowa okażą się bardzo znaczące dla waszego partnerstwa, to właściwy moment, aby powrócić do nierozwiązanych problemów i wyznaczyć granice we wzajemnych relacjach. 29 września Wenus opuści krytyczną Pannę i wejdzie do dyplomatycznej Wagi, stosunki międzyludzkie, zwłaszcza w rodzinie, ulegną zdecydowanej poprawie, a w domu ma szansę zapanować harmonia.

Mars przez cały miesiąc, a właściwie przez najbliższe pół roku, przebywa w znaku Bliźniąt, co jest dla was wyjątkowo niekorzystne, starajcie się więc unikać ostrych wypowiedzi i kontrowersyjnych opinii, jeśli nie chcecie narobić sobie ukrytych wrogów. W ostatnim tygodniu września, kiedy Mars znajdzie się w trygonie do Saturna, staniecie się wytrwali i konsekwentni w walce o swoje prawa, urzędnicy wam będą przychylni, pokonacie trudności, ale po jakimś czasie problemy powrócą.

Merkury w pierwszych dniach września pomoże porozumieć się z członkami rodziny, zwłaszcza przebywającymi za granicą, do czego przyczyni się opozycja do Jowisza, jednak 10 września Merkury zmieni bieg na wsteczny i w dniach 17–20 września powróci do tego samego aspektu, możecie więc spodziewać się zmian w umowach i ustaleniach. 23 września Merkury wycofa się do życzliwej Panny, pojawi się szansa na korektę spraw związanych z komunikacją i przekazem informacji, liczcie się jednak z tym, że nastąpią zawirowania w tych dziedzinach, nie jest to właściwy moment na zakup sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie oddawać go do naprawy. Retrogradacja Merkurego potrwa do 2 października, starajcie się w tym czasie być bardzo precyzyjni w swoich wypowiedziach.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Raka

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe, trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza w pierwszych dniach miesiąca stworzy okazję do awansu, podróży zagranicznej lub uzyskania zatrudnienia w międzynarodowej korporacji, osoby przebywające na urlopie mogą liczyć na udane wakacje. Nie wszystkim jednak się poszczęści, ponieważ na początku sierpnia bojowy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, co będzie miało wielkie znaczenie dla relacji przyjacielskich oraz atmosfery w grupie osób podzielających wasze zainteresowania – zmiany są konieczne i nie da się ich uniknąć, niektóre Raki będą zmuszone odpowiedzieć sobie na pytanie „czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie”, ponieważ w ten układ planet zaangażowana jest przebywająca w waszym znaku Wenus w korzystnym aspekcie do obydwu planet.

Pełnia Księżyca, do której dojdzie 12 sierpnia w znaku Wodnika, okaże się wyjątkowa, tworzy bowiem układ planet zwany „Krzyżem” z Uranem oraz Węzłami Księżycowymi, co może być odczuwane jako napięcie, w którym energia nie ma ujścia. Niektórym Rakom trudno będzie wyrazić uczucia, tym bardziej doprowadzić do zmiany w nawykach, przyzwyczajeniach, przekonaniach i utartych ścieżkach, jakimi podążają w życiu – sytuacja zarówno finansowa, jak emocjonalna wymagać będzie przekształceń, których nie da się uniknąć. Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wpłynie ograniczająco na wasze zarobki, trudno będzie uzyskać kredyt lub dofinansowanie projektów. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, w ostatnim tygodniu miesiąca tworzyć jednak będzie napięty aspekt z nadaktywnym Marsem w Bliźniętach, uważajcie, aby swoim postępowaniem nie narobić sobie ukrytych wrogów. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja rozpoczęciu edukacji.

Wenus w waszym znaku przebywa do 11 sierpnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie, aby okazać najbliższym swój uczuciowy potencjał, okazji znajdzie się aż nadto, w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Marsa i Urana zbliży was do przyjaciół, natomiast od 5 do 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona odnajdzie swój wyraz zarówno w romantycznych uniesieniach i duchowych odkryciach, jak i namiętnych relacjach – niektórym Rakom trudno będzie pokonać swój lęk przed bliskością, inne odnajdą natchnienie w twórczości lub medytacji.

11 sierpnia Wenus przejdzie do Lwa, wpływając na poprawę sytuacji materialnej, między 16 a 20 sierpnia czekają was miłe chwile w towarzystwie osób, które darzycie przyjaźnią, możliwe są zagraniczne podróże, podwyżki lub przyjemna zawodowa współpraca. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie jednak napięcie związane z kwadraturą Wenus do Urana i Węzłów Księżycowych – jakaś nieoczekiwana sytuacja sprawi, że stracicie pieniądze, niektóre Raki mogą się poczuć samotne lub przytłoczone nadmiarem obowiązków.

Mars tranzytuje życzliwego Byka do 20 sierpnia, jest tam jednak słaby, odczujecie to szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem – wasze działania spotkają się z oporem, kredyty lub inwestycje okażą się nieopłacalne. Od 8 do 19 sierpnia natomiast korzystne aspekty z twórczym Neptunem i potężnym Plutonem obdarzą was zarówno dobrą intuicją, jak i mocą potrzebną do poradzenia sobie z każdym wyzwaniem – niektóre Raki jednak mogą reagować w trudnej sytuacji w sposób toksyczny.

Merkury przebywa w rozrywkowym Lwie do 4 sierpnia, potem w pracowitej Pannie do 26 sierpnia, następnie wejdzie do dyplomatycznej Wagi. Najlepszy czas na podejmowanie ryzykownych decyzji nadejdzie między 14 a 18 sierpnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach z rewolucyjnym Uranem i Węzłami Księżycowymi, macie szansę pójść drogą przeznaczenia. Między 19 a 25 sierpnia zachowajcie ostrożność, bo aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem mogą sprawić, że dokonacie nadinterpretacji i źle zrozumiecie czyjeś intencje.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 lipca i jest to najlepszy okres w roku, możecie bowiem skorzystać z jego energii w największym stopniu. Czas sprzyja samorealizacji i pokazaniu swojego potencjału, dom i rodzina są tymi dziedzinami, które skupią uwagę, gdyż są dla was najważniejsze. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie nową znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń. 13 lipca pełnia Księżyca w przeciwległym Koziorożcu ujawni różnice, jakie macie z partnerem w podejściu do pracy, poczujecie się przeciążeni nadmiarem obowiązków.

16 lipca Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem w waszym znaku, co pozwoli uświadomić sobie jasno własne priorytety, natomiast od 16 do 22 lipca obie planety utworzą korzystny aspekt z mistycznym Neptunem oraz ustawią się w opozycji do problematycznego Plutona, zaczną was nęcić podróże zagraniczne, będące spełnieniem marzeń, niektóre Raki zagłębią się w dziedziny związane z mistyka, medytacją i rozwojem osobistym, możecie jednak natrafić na osoby toksyczne w swoim otoczeniu lub uwikłać się w zależność od osoby, posługującej się manipulacją. 22 lipca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, kierując uwagę na sprawy finansowe, wzbudzi także potrzebę zainwestowania w swoje hobby oraz potrzeby dzieci. Nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 28 lipca, wyznaczy początek finansowego projektu, który okaże się niezwykle korzystny, co podkreśla trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia.

Do 18 lipca Wenus przebywa w Bliźniętach, zanim zawita do waszego znaku, wasze osobiste uczucia i sprawy miłosne będziecie się starali utrzymywać sekrecie, chociaż chętnie podzielicie się nimi z osobami, którym ufacie. Między 11 a 16 lipca Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna i w trygonie do Saturna – warto zaufać słowom popartym czynami i oprzeć się na sprawdzonych metodach postępowania, ponieważ będziecie w tym czasie podatni do postrzegania rzeczywistości w sposób wyidealizowany. 18 lipca Wenus zawita do waszego znaku, poczujecie się kochani i akceptowani, to najlepszy czas, aby okazać bliskim jak bardzo wam na nich zależy, dla osób szukających swojej drugiej połówki rozpocznie się czas pełen okazji do zakochania, niejeden Rak zostanie ugodzony strzałą Amora, szczególnie obdarzeni miłością okażecie się między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus utworzy aspekt z Jowiszem, w związkach jednak pojawi się napięcie a wydatki na wakacyjne podróże przekroczą budżet i wydacie więcej, niż planowaliście.

Merkury w Bliźniętach do 5 lipca utworzy kilka aspektów, szczególną uwagę należy zwrócić na kwadraturę Merkurego z Neptunem 3 lipca, gdyż niewiedza lub brak zrozumienia może odbić się niekorzystnie na stosunkach z obcokrajowcami. 5 lipca Merkury zawita do waszego znaku i pozostanie w nim do 19 lipca, warto ten czas wykorzystać na wakacyjne podróże, zwłaszcza że 9 lipca Merkury ustawi się w kwadraturze do Jowisza, co sprzyja przemieszczaniu się.  Sekstyl Merkurego do Urana od 12 do 14 lipca pomoże błysnąć dobrymi pomysłami oraz zawrzeć interesujące znajomości. 19 lipca Merkury wejdzie do znaku Lwa, co wpłynie na ruch w finansach, skłonni będziecie do większych wydatków na przyjemności, zabawę i potrzeby dzieci. Szczególnie korzystne dla podróży, zwłaszcza zagranicznych, okażą się dni od 22 do 24 lipca, gdy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem.

Do 5 lipca Mars w Baranie znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, co może wywołać bardzo silny konflikt z partnerami zarówno osobistymi, jak biznesowymi. Jest to układ świadczący o walce i próbie uzyskania przewagi, Raki pozostające w toksycznych związkach i relacjach znajdą w sobie wystarczająco dużo siły, aby uwolnić się od zależności. 5 lipca Mars opuści znak Barana i wejdzie do życzliwego Byka, jego siła działania osłabnie, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, ale na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem może przynieść gwałtowne i nieoczekiwane zakończenie ważnej dla was znajomości.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Raka

Do 21 czerwca Słońce przebywa w znaku Bliźniąt, co niestety nie jest dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, dlatego warto w tym czasie wybrać się na wakacje, aby naładować akumulatory. Szczególnie odpowiednia dla odpoczynku będzie pierwsza połowa miesiąca, ponieważ Słońce nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów, co zapewni spokój, dopiero 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Strzelca, wzbudzi to emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Od 14 do 18 czerwca Słońce w trygonie z Saturnem i w napiętej kwadraturze z Neptunem wprowadzi chaos emocjonalny, ponieważ wyobrażenia i oczekiwania w związku z działalnością charytatywną, twórczą lub międzynarodową okażą się nieadekwatne do rzeczywistości, niektóre Raki poczują się rozczarowane, szczególnie jeśli oczekują wdzięczności. 21 czerwca Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie energię i dobre samopoczucie, zaczniecie realizować swoje powołanie. 29 czerwca dojdzie w waszym znaku do nowiu Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, co okaże się początkiem nowego zawodowego przedsięwzięcia o międzynarodowym zasięgu, niektóre Raki zdecydują się na kurs w celu podniesienia kwalifikacji, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Wenus do 23 czerwca przebywa w życzliwym Byku, co przysporzy wielu życzliwych znajomych, Raki szukające swojej połówki mają szansę ją znaleźć w gronie przyjaciół między 9 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem. Między 17 a 23 czerwca Wenus utworzy szereg zmiennych aspektów z ograniczającym Saturnem, marzycielskim Neptunem i pożądliwym Plutonem – rozstanie z kimś bliskim wzbudzi tęsknotę, pojawi się namiętność, niektóre oczekiwania nie zostaną spełnione, ale ostatecznie osiągniecie to, na czym wam najbardziej zależy. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, uczucia zaczniecie ukrywać przed innymi, w ostatnich dniach miesiąca czekają was jednak miłe chwile, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest wyjątkowo mocny, w pracy okażecie się szybcy i skuteczni. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna sprzyja inwestycjom w nieruchomości, uda się uzyskać długoterminowy kredyt lub inny rodzaj dofinansowania, pozostańcie jednak uważni, bo kwadratura Marsa do Plutona, która uściśli się w pierwszych dniach lipca, wiązać się może z presją a w niektórych przypadkach nawet mobbingiem.

3 czerwca Merkury w życzliwym Byku wyjdzie z retrogradacji i zacznie podążać we właściwym kierunku, łatwiej się wam będzie porozumieć, szczególnie w sprawach finansowych, lepiej też ułożą się kontakty z przyjaciółmi. Od 9 do 12 czerwca Merkury w trygonie do Plutona pomoże dogadać się nawet z największymi wrogami i oponentami. 13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do Bliźniąt, gdzie jest wyjątkowo mocny, druga połowa miesiąca okaże się więc korzystna dla zdobywania wiedzy, szczególnie między 18 a 22 czerwca, gdy Merkury utworzy sekstyl z Jowiszem, to również dobry moment dla podróży zagranicznych, osoby, które urlop mają w innym terminie, nawiążą udane międzynarodowe relacje.