Archiwum kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop na marzec 2024 roku dla Raka

Słońce do 20 marca tranzytuje życzliwe Ryby, łatwo więc będzie wyrażać emocje, zwłaszcza w relacjach międzynarodowych, uwagę skierujecie na zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów oraz podróże zagraniczne. W pierwszych dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Słońca do Jowisza, co sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, zwłaszcza z cudzoziemcami lub osobami cieszącymi się uznaniem w środowisku. Od 8 do 12 marca, zczególnie w czasie nowiu Księżyca w Rybach, do którego dojdzie 10 marca, Słońce znajdzie się w harmonijnym aspekcie do rewolucyjnego Urana, macie szansę zawrzeć niecodzienną znajomość, zmienić kierunek studiów lub niespodziewanie wybrać się w ciekawą podróż. Między 15 a 19 marca Słońce w koniunkcji z mistycznym Neptunem zabierze was w krainę wyobraźni, dla twórców i artystów to idealny moment na natchnioną działalność, osoby ze skłonnością do uzależnień powinny natomiast wystrzegać się używek. 20 marca z samego rana Słońce wkroczy do ambitnego Barana, aura się zmieni, staniecie się bardziej nastawieni na robienie kariery, zaangażujecie się w aktywność zawodową, energii wam doda sektyl Słońca do potężnego Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie do 24 marca. 25 marca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Wagi, relacje w rodzinie ulegną pogorszeniu, w najbliższym czasie trudno będzie pogodzić wyzwania zawodowe z obowiązkami domowymi.

Wenus w dniach 2 – 4 marca utworzy napięty aspekt z wywrotowym Uranem, związek miłości lub przyjaźni wymagać będzie kompromisów lub dojdzie do zerwania, warto zdobyć się na dystans i pozwolić opaść emocjom, bo już 11 marca wieczorem Wenus wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest bardzo mocna, łatwo więc będzie osiągnąć porozumienie i odnaleźć w sobie miłość. W dniach 21 – 23 marca koniunkcja Wenus z Saturnem stworzy iluzję, że jesteście samotni i pozbawieni wsparcia, ale już od 24 do 29 marca dostaniecie się pod wpływ sekstylu Wenus najpierw do Jowisza a następnie Urana, okaże się, że jest wokół was wiele osób, na których możecie polegać, zaroi się od przyjaciół.

Mars w dniach 7 – 12 marca utworzy kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem, to aspekt rewolucji, która może zagrozić ważnej przyjaźni, nie decydujcie pochopnie, chyba że chcecie uwolnić się od toksycznego związku. 23 marca Mars wtargnie do życzliwych Ryb, nie jest tam jednak mocny, może więc namieszać w sprawach związanych z nauką lub podróżami, powiodą się natomiast działania twórcze oraz rozwój osobisty lub duchowy.

Między 3 a 5 marca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Merkurego do Urana, niektóre Raki wpadną na odkrywczy pomysł, w jaki sposób najlepiej spędzić czas w gronie przyjaciół, natomiast w dniach 7 – 9 marca, gdy Merkury utworzy koniunkcję z uduchowionym Neptunem, artyści otrzymają szansę na stworzenie czegoś natchnionego, ale pozostałe Raki mogą odnieść wrażenie, że gubią się w domysłach i dociekaniach, studentom nauka pójdzie jak po grudzie, bo wszystko będzie się wam mylić. 10 marca z samego rana Merkury wejdzie do znaku Barana i utworzy sekstyl z Plutonem, pod wpływem tego aspektu pozostaniecie jeszcze następnego dnia, studenci odzyskają koncentrację, wszystko wyda się wam jasne i zrozumiałe.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Raka

Słońce w znaku Wodnika przebywa do 19 lutego, budząc w niektórych osobach niepokój o wspólny stan posiadania, kierując uwagę na sprawy ostateczne. Harmonijny aspekt Jowisza do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od początku miesiąca do 18 lutego, umocni wieloletnie przyjaźnie, zwłaszcza międzynarodowe, pozwoli zachować równowagę pomiędzy tym, co skłania do ekspansywności, a tym, co wymaga powściągliwości. 9 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku w kwadraturze do Urana, w dniach 6 – 11 lutego możecie zakończyć jedną, a rozpocząć nową przyjaźń, niektóre Raki otrzymają nieoczekiwany spadek, inne sięgną po kredyt lub wsparcie finansowe z instytucji, uzyskanie tego okaże się jednak trudniejsze, niż przypuszczali. 19 lutego Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym mają szansę ziścić się marzenia o zagranicznych podróżach, uwagę przyciągną sprawy związane z nauką, twórczością i relacjami międzynarodowymi. 24 lutego dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznej Pannie, poczujecie się rozdarci pomiędzy sferą duchową i materialną, okaże się, że nie wystarczy o czymś marzyć – aby to osiągnąć trzeba wykonać konkretną pracę. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, wtedy można połączyć pragnienia z ich realizacją, wymagać to jednak będzie wytężonej pracy, cierpliwości i samozaparcia.

Od 6 do 9 lutego Wenus w przeciwległym Koziorożcu utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem w życzliwym Byku, na drodze niektórych Raków pojawi się ktoś niebanalny, może z tego powstać nieoczekiwany romans lub przyjaźń na całe życie, również dni między 12 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy sekstyl z marzycielskim Neptunem, mogą obfitować w romantyczne uniesienia. 16 lutego Wenus opuści przeciwległego Koziorożca i wejdzie do Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z potężnym Plutonem, co rozbudzi silne uczucia, w kolejnych dniach namiętność jeszcze bardziej wzrośnie, gdy między 19 a 26 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji z przebojowym Marsem i w kwadraturze z ekspresyjnym Jowiszem, niektóre Raki otrzymają spadek, inne mają szansę uzyskać kredyt lub dofinansowanie, ale trzeba będzie o to zawalczyć.

Przebywający w przeciwległym Koziorożcu zdobywczy Mars utworzy w dniach od 6 do 10 lutego harmonijny aspekt z idealistycznym Neptunem, sięgniecie więc po to, o czym marzycie. 13 lutego Mars zmieni znak i wtargnie do Wodnika i do 18 lutego znajdzie się w koniunkcji z zaborczym Plutonem, w niektórych związkach dojdzie do bezpardonowej walki o wspólny stan posiadania, sięgniecie po coś, co się wam należy, ale uważajcie, aby nie pokonało was nadmierne pożądanie. Między 25 a 29 lutego kwadratura Marsa do Jowisza zaktywizuje waszą wolę, uda się uzyskać to, na czym wam zależy, ale cena może okazać się wysoka.

1 i 2 lutego Merkury w przeciwległym Koziorożcu utworzy sekstyl z Neptunem, aspekt sprzyja twórczej współpracy. 5 lutego Merkury wejdzie do Wodnika i od razu znajdzie się w koniunkcji z mrocznym Plutonem, otrzymacie wgląd w długo skrywaną tajemnicę, dotyczącą wspólnego stanu posiadania, niektóre Raki zapragną spłacić swoje długi. 10 lutego Merkury w kwadraturze do Jowisza ułatwi nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi, gotowymi udzielić wam wsparcia, w okolicach 17 lutego, gdy Merkury utworzy kwadraturę do Urana, może jednak dojść do zerwania umowy. 23 lutego rano Merkury wejdzie do życzliwych Ryb, straci jednak dużo ze swej mocy, możecie poczuć się trochę niepewni i zagubieni podejmując decyzje, ale w ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem oraz w sekstylu do Jowisza, pomoże podjąć trwałe porozumienie, które ugruntuje zawarte przyjaźnie, zwłaszcza międzynarodowe.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Raka

Słońce w przeciwległym Koziorożcu zagości do 20 stycznia, kierując uwagę na związki międzyludzkie i relacje z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Między 8 a 12 stycznia trygon Słońca do Urana oraz nów Księżyca, do którego dojdzie 11 stycznia w Koziorożcu, zapowiadają początek niecodziennej przyjaźni, niektóre Raki zaangażują się w działalność społeczna, inne wezmą udział w aktywności grupy osób, które łączy wspólnota zainteresowań. W dniach od 14 do 18 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna sprzyja partnerstwu w nauce i twórczości artystycznej. Między 18 a 22 stycznia Słońce i Pluton znajdą się w koniunkcji najpierw w Koziorożcu a następnie w Wodniku, ponieważ Słońce wkroczy do tego znaku 20 a Pluton 21 stycznia, nadal pozostając w koniunkcji – dla Raków będzie to niezwykle ważne i znamienne w skutki wydarzenie, ponieważ po kilkunastu latach pobytu Pluton opuści przeciwległy znak Koziorożca, powróci jeszcze do niego na parę miesięcy między 1 września a 19 listopada 2024 roku, ale zakończenie transformacji toksycznych relacji w związkach zbliża się nieuchronnie. 25 stycznia pełnia Księżyca w Lwie w kwadraturze do Jowisza wpłynie znacząco na wasze finanse, uda się uzyskać grant, kredyt lub dofinansowanie, nie obejdzie się jednak bez stresu.

1 stycznia Wenus w Strzelcu znajdzie się w kwadraturze do Saturna, początek miesiąca przyniesie więc nienajlepsze samopoczucie, trzeba się będzie też ograniczyć z jedzeniem, to dobry moment, aby rozpocząć dietę. Dni miedzy 18 a 20 stycznia, gdy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, również nie sprzyjają zdrowiu, ktoś na kim wam zależy nie spełni oczekiwań. 23 stycznia Wenus wejdzie do przeciwległego Koziorożca, zaczniecie spotykać na swej drodze osoby być może mało wylewne, ale okaże się, że można na nich polegać, szczególnie w dniach od 27 do 30 stycznia, gdy Wenus znajdzie się harmonijnych aspektach ze stabilizującym Saturnem i szczodrym Jowiszem.

Już 4 stycznia waleczny Mars zawita do przeciwległego Koziorożca, co powinno skłonić do większej asertywności i umiejętności walki o swoje interesy, zwłaszcza w relacjach partnerskich i zawodowych. Między 8 a 14 stycznia Mars w sekstylu do Saturna i w trygonie do Jowisza sprzyja pokonywaniu kolejnych szczebli na drodze kariery, szczególnie w dziedzinie edukacji i kontaktów międzynarodowych, nie zabraknie wam motywacji i determinacji w pokonywaniu przeszkód, pomogą wam przyjaciele. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Urana pomoże uporać się z relacjami w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań.

Merkury w Strzelcu 2 stycznie powróci do biegu prostego, co ułatwi kontakty ze służbą zdrowia, podwładnymi oraz wykonawcami zleceń, w dniach 8 – 10 stycznia uważajcie jednak na informacje, jakie otrzymujecie, zwłaszcza w zakresie zdrowia, bo mogą pojawić się pomyłki i nieścisłości. 14 stycznia Merkury ponownie wejdzie do przeciwległego Koziorożca, co pomoże w negocjacjach i nawiązywaniu korzystnych kontaktów, zwłaszcza między 17 a 20 stycznia, gdy Merkury utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem. W dniach od 26 do 29 stycznia Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana, to dobry moment na szczere i otwarte rozmowy z przyjaciółmi, uważajcie jednak aby „nie wylać dziecka z kąpielą”, bowiem taki układ planet może skłonić do nieprzewidzianej reakcji, jeśli ktoś was słownie zaatakuje.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Raka

Słońce w Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na sprawy zdrowia, wykonywanie zleconych zadań oraz dbałość o warunki pracy. W nocy z 12 na 13 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, w najbliższych dniach możecie rozpocząć nowy projekt zawodowy, interesujące szkolenie lub zdecydować się na nową terapię. W dniach od 15 do 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna może przynieść błędną diagnozę, leki okażą się nieskuteczne, pojawi się alergia lub wystąpią trudne do określenia objawy, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego, w pracy pojawią się sprzeczne i niezrozumiałe dla was polecenia. 22 grudnia Słońce wkroczy do przeciwległego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym potrzeby partnera okażą się najważniejsze, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z poważnym Saturnem, warto udzielić mu wsparcia. 27 grudnia pełnia Księżyca w waszym znaku, której towarzyszy trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza, rozbudzi wiele emocji we wzajemnych relacjach, pojawi się szansa, aby udowodnić swoja dobra wolę, spędzicie przy tym czas w gronie przyjaciół. Niestety jednocześnie Merkury w koniunkcji z bojowym Marsem znajdzie się w kwadraturze do Neptuna, niektóre Raki mogą być narażone na kłopoty z żołądkiem lub jelitami, wśród współpracowników dojdzie do nieprzyjemnej wymiany zdań, pojawią się plotki.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w kwadraturze do Plutona doprowadzi do kryzysu w związkach miłości, pojawi się zazdrość, żale i pretensje. Na szczęście już 4 grudnia Wenus wejdzie do życzliwego Skorpiona, uczucia staną się bardziej gorące i głębsze, ale trudno się będzie uwolnić od toksycznych relacji, jednak sekstyl Wenus do Saturna w dniach 4 – 6 grudnia wpłynie na większą stabilizację związków. Między 9 a 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza pozwoli spędzić więcej czasu w towarzystwie przyjaciół, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 20 – 22 grudnia doprowadzi do nagłych, nieoczekiwanych kłótni i konfliktów. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Wenus do marzycielskiego Neptuna wprowadzi atmosferę gorących i romantycznych uczuć, namiętność natomiast pojawi się w dniach 27 – 29 grudnia, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z pożądliwym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu. 29 grudnia Wenus opuści uczuciowego Skorpiona, wejdzie do znaku Strzelca i zacznie wspierać zdrowie oraz relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

Pobudliwy Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Strzelca, kierując aktywność na ochronę zdrowia oraz poprawę warunków pracy. Pod koniec miesiąca, w dniach od 26 do 30 grudnia, kwadratura Masa do Neptuna może wywołać przejściowe dolegliwości, które trudno będzie zdiagnozować, ich podłoże bowiem będzie psychosomatyczne.

Merkury 1 grudnia wejdzie do przeciwległego Koziorożca, od razu utworzy sekstyl z Saturnem w życzliwych Rybach, co sprzyja podpisywaniu długoterminowych umów i podejmowaniu zobowiązań. Między 7 a 9 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza okaże się korzystny przede wszystkim dla osób podróżujących, studentów i nauczycieli, natomiast w dniach 10 – 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus pomoże nawiązać interesujące kontakty towarzyskie. Zakupy przedświąteczne najlepiej jest dokonać w pierwszej połowie miesiąca, bowiem 14 grudnia Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca a z biegu wstecznego wyjdzie dopiero 2 stycznia, w tym okresie nie warto inwestować i kupować prezentów, mogą okazać się nietrafione lub trzeba je będzie naprawiać lub zwracać. W dniach 17 – 19 grudnia, gdy Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza oraz między 20 a 22 grudnia, podczas sekstylu cofającego się Merkurego z Saturnem, nawet to, co wydaje się być okazją, okaże się niewypałem.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Raka

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, stymulując silne uczucia i emocje, kierując uwagę na potrzebę kreacji, dbałości o własne przyjemności i zainteresowania a także troskę o dzieci. 3 listopada Słońce ustawi się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, co skłoni do nauki, rozwoju relacji z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze pasje. 13 listopada natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do Urana w życzliwym Byku, niektóre Raki z dnia na dzień zmienią zainteresowania, odnajdą nowe hobby, nawiążą niecodzienną przyjaźń, ale uważajcie, bo jednocześnie wieloletnia znajomość może się rozpaść. W dniach od 15 do 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z Marsem i obie planety utworzą harmonijne aspekty z intuicyjnym Neptunem i transformującym Plutonem, czekają was radykalne zmiany w relacjach, Raki żyjące w toksycznych związkach wreszcie znajdą w sobie wystarczająco dużo siły, aby się uwolnić, natomiast osoby, które widzą możliwość uzdrowienia relacji chętnie zaangażują się w terapię. 22 listopada Słońce opuści życzliwego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, od razu jednak utworzy napięty aspekt z ponurym Saturnem, co pogorszy na jakiś czas samopoczucie, mogą nawet pojawić się jakieś objawy psychosomatyczne, nie należy się tym przejmować, tylko podarować sobie kilka dni odpoczynku. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach pozwoli jasno zobaczyć co wam dolega, pojawią się emocje, ale w tym samym czasie Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, więc diagnoza może okazać się mylna.

Wenus w życzliwej Pannie 3 listopada utworzy opozycję do zwodniczego Neptuna, jeśli tego dnia wybierzecie się w drogę możecie pomylić trasę lub się zgubić, umysł i serce bowiem będą zaprzątnięte problemami w związkach, dwa dni później Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie do Plutona, niektóre Raki podejmą ostatnią próbę uzdrowienia relacji, czy okaże się skuteczna okaże przyszłość. 8 listopada Wenus zmieni znak i wejdzie do Wagi, którą włada, nabierze więc mocy, poczujecie się silniejsi w swoich uczuciach, które skierujecie na domowników. Między 14 a 16 listopada Wenus w sekstylu z Merkurym sprzyja towarzyskim spotkaniom, nawiążecie przyjazne relacje z podwładnymi i współpracownikami.

Mars do 24 listopada przebywa w życzliwym Skorpionie i jest tam wyjątkowo mocny, skłania was więc do aktywności w zdobywaniu tego, na czym wam najbardziej zależy. Między 9 a 13 listopada opozycja Marsa do rewolucyjnego Urana sprawi, że pojawi się konflikt z kimś z przyjaciół, znajomość może zostać z dnia na dzień zerwana, jako nie spełniająca oczekiwań. W dniach od 15 do 24 listopada, gdy Mars utworzy aspekty ze Słońcem, Neptunem i Plutonem, wyzwoli się bardzo silna energia, za wszelką cenę będziecie dążyć do postawienia na swoim, wykażecie się zdecydowaniem i asertywnością, o jaką nikt was nie podejrzewał. 24 listopada Mars zmieni znak i wejdzie do Strzelca, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie z surowym Saturnem, wasze działania zostaną nagle zahamowane a aktywność ograniczona, może nawet pojawić się jakiś rodzaj zdrowotnej niedyspozycji.

4 listopada Merkury w Skorpionie znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana w Byku, co może doprowadzić do kłótni z przyjacielem lub przedstawicielem stowarzyszenia do którego należycie, okaże się to mocno frustrujące. W dniach od 7 do 9 listopada harmonijne aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem wskazują na to, że wykażecie się dobrą wolą w załagodzenia sporu. 10 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, straci jednak na swej sile, w dodatku od razu utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, wasza mobilność i możliwość komunikacji zostanie na parę dni ograniczona.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Raka

Do 23 października Słońce przebywa w Wadze, kierując energię na sprawy domowe i relacje w rodzinie, które ostatnio mogły pozostawiać wiele do życzenia ze względu na tranzyt wojowniczego Marsa przez ten znak. Do konfrontacji może dojść w okolicach 14 października, podczas zaćmienia Słońca w Wadze, wyjdą bowiem na jaw skrywane pretensje i oczekiwania, rozpocznie się nowy etap we wzajemnych stosunkach, 20 października, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto przeprowadzić szczerą rozmowę, która pomoże określić od nowa granice prywatności i osobistej niezależności. 23 października Słońce opuści Wagę i wkroczy do życzliwego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym znaczenia nabiorą najgłębsze uczucia, niektóre Raki zaczną je wyrażać w sposób twórczy i kreatywny, inne odnajdą zainteresowania, które staną się ich nowym hobby, warto w tym czasie rozpocząć zdobywanie wiedzy, która pozwoli zwiększyć kompetencje, wpływając na rozwój kariery, czemu sprzyjać będzie trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 23 do 26 października. 28 października czeka nas kolejne zaćmienie, tym razem Księżyca w znaku Byka, jakąś przyjaźń trzeba będzie poddać weryfikacji i czekają was wielkie emocje z tym związane.

Do 9 października Wenus w Lwie będzie jeszcze zasilać wasze finanse, potem wejdzie do życzliwej Panny, ale straci sporo ze swej mocy, uczucia i poczucie własnej wartości mogą na tym ucierpieć, zwłaszcza w dniach 9 – 11 października, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do chłodnego i ograniczającego Saturna. Między 20 a 24 października, gdy Wenus utworzy trygon z Jowiszem, będziecie starali się okazywać życzliwość sąsiadom i rodzeństwu, powiodą się podróże a nauka i zdobywanie wiedzy staną się przyjemnością. Ostatniego dnia miesiąc pozostaniecie pod wpływem trygonu Wenus do nieprzewidywalnego Urana, co może stać się niespodziewanie początkiem pięknej przyjaźni.

Między 7 a 12 października Mars w Wadze ustawi się w napiętym aspekcie do Plutona, co wpłynie niekorzystnie na relacje w rodzinie, Raki pozostające w toksycznych związkach uświadomią sobie, że to już ostatni dzwonek, aby uwolnić się od zależności. 12 października Mars wejdzie do życzliwego Skorpiona, co doda wam pewności siebie i zmotywuje do działania, jednak pod koniec miesiąca, kiedy Merkury w koniunkcji z Marsem ustawią się w opozycji do Jowisza, stracicie dużo energii na próbę przekonania przyjaciół, że wasze postępowanie jest słuszne.

2 października Merkury ustawi się w opozycji do Neptuna, dla studentów będzie to moment niepewności i zagubienia, pozostałym Rakom niektóre informacje mogą wydawać się trudne do zaakceptowania lub zrozumienia, jednak już następnego dnia trygon Merkurego do Plutona pozwoli zachować się asertywnie w sytuacji, gdy ktoś zechce nakłonić was do zmiany zdania lub stanowiska w ważnej sprawie. 5 października Merkury opuści znak Panny, w którym był wyjątkowo mocny i wejdzie do Wagi, umysł zaczną zaprzątać relacje w rodzinie – miedzy 20 a 22 października może dojść do nieprzyjemnej wymiany zdań, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie do Plutona. 22 października Merkury zawita do życzliwego Skorpiona i od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co okaże się bardzo korzystne dla komunikacji z autorytetami, zwłaszcza w dziedzinie nauki lub kontaktów międzynarodowych.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Raka

Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny do 23 września, kierując uwagę na porządkowanie spraw związanych z komunikacją, edukacją i dobrym sąsiedztwem. Od 6 do 10 września trygon Słońca do Jowisza sprzyja udanym podróżom, związkom przyjaźni oraz wykazaniu się wiedzą i profesjonalizmem w gronie osób, podzielających wasze zainteresowania, pojawi się też możliwość nawiązania bliższej więzi z rodzeństwem. 15 września nów Księżyca w Pannie w trygonie do rewolucyjnego Urana w Byku zapowiada początek nowej przyjaźni, która okaże się korzystna dla waszej przyszłości, również w zakresie finansów i stanu posiadania. W dniach od 17 do 21 września opozycja Słońca do zwodniczego Neptuna wprowadzi nieporozumienia w kwestiach związanych z edukacją i komunikacją, uważajcie na drogach i w podróży, bo możecie mylnie zinterpretować czyjeś intencje. Trygon Słońca do Plutona w przeciwległym Koziorożcu w dniach 19 – 23 września, obdarzy was siłą, zdolną stawić czoła każdej sytuacji, w jakiej ktoś zechce zastosować wobec was przymus lub manipulację. 23 września Słonce wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym najważniejsze okażą się stosunki w rodzinie, najwięcej emocji wzbudzi pełnia Księżyca, do której dojdzie 29 września w znaku Barana, zwłaszcza że w tym samych czasie Wenus znajdzie się w kontakcie zarówno z pożądliwym Marsem, jak i rewolucyjnym Uranem, trudno będzie zadecydować na czym bardziej wam zależy – na namiętnym związku czy pełnej niezależności.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku romansowego Lwa, już 4 września wyjdzie z retrogradacji, łatwiej więc będzie zapoczątkować związki miłości, wpłynie też pozytywnie na finanse. Od 16 do 18 września pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do Jowisza, niektóre Raki zapragną odrobiny luksusu i pozwolą sobie na ekskluzywne zakupy, natomiast w ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem, ale utworzy napiętą kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem, może dojść do konfliktu z przyjaciółmi w temacie rozliczeń finansowych, chętnie natomiast wydacie pieniądze na potrzeby domu i rodziny.

Mars przez cały miesiąc przebywa w Wadze, jest jednak w tym znaku słaby, dlatego może dochodzić do konfliktów w relacjach z członkami rodziny, przez cały miesiąc nie utworzy jednak żadnego aspektu, poza sekstylem do Wenus pod koniec września, jego energia przejawi się więc raczej w formie niewyrażonej na zewnątrz frustracji.

Cofający się Merkury w życzliwej Pannie 4 września utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, co sprzyja dobrej komunikacji, kontynuacji edukacji i podróżom do miejsc, które już kiedyś odwiedziliście, niektóre Raki nawiążą ponownie kontakt z przyjaciółmi z zagranicy. Wasze pomysły znajdą uznanie przełożonych i otoczenia, gdy Merkury utworzy dokładną koniunkcję ze Słońcem, co wydarzy się 6 września. 15 września Merkury powróci do biegu prostego, komunikacja stanie się jeszcze przyjemniejsza i bardziej dokładna, okazja do podróżowania, rozpoczynania edukacji i nawiązania nowych międzynarodowych relacji pojawi się między 24 a 26 września, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, do ciekawych, inspirujących kontaktów dojdzie też w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury utworzy piękny trygon z Uranem, przyjdą też wam do głowy innowacyjne pomysły na wspólne przedsięwzięcia podejmowane w gronie przyjaciół.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Raka

Słońce tranzytuje znak Lwa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i pomnażanie stanu posiadania. Już 1 sierpnia, w czasie pełni Księżyca w Wodniku, której towarzyszy trygon Marsa do Jowisza, zintensyfikujecie działania w kierunku osiągniecia sukcesu w dziedzinie edukacji, w gronie osób podzielających wasze zainteresowania lub wybierzecie się w wymarzona podróż, która okaże się dosyć kosztowna, więc pojawią się emocje, które pokonać może tylko precyzja w wykonywaniu konkretnych zadań i zaangażowanie w działaniu. Między 5 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza nie pozbawi was przyjemności korzystania z komfortu, ale wzbudzi napięcie, które odbije się na relacjach z przyjaciółmi. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Lwa, w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana w Byku, jakaś przyjaźń może przejść kryzys, a nawet się zakończyć w wyniku kontrowersji wokół finansów, ale mówi się, że „kiedy Bóg zamyka jedne drzwi, otwiera następne”, pojawią się więc warunki do nawiązania nowej znajomości, do czego przyczyni się jednocześnie działający trygon Marsa do Urana. 23 sierpnia Słońce wkroczy do życzliwej Panny, przestaniecie przejmować się finansami, uwagę skierujecie na dobrą komunikację i kontakty z rodzeństwem oraz sąsiadami. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do ograniczającego Saturna wprowadzi opóźnienia i utrudnienia w podróżach. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej, drugiej już pełni Księżyca, tym razem w Rybach, emocje wzbudzą planowane podróże lub rozpoczęcie roku szkolnego.

Wenus przez cały miesiąc cofa się w znaku Lwa, co zapowiada możliwość odzyskania pieniędzy, na które długo czekaliście, niektóre Raki zaczną jednak beztrosko obchodzić się z finansami, przeznaczając je w sposób nadmierny na wakacje oraz inne przyjemności, zwłaszcza między 7 a 11 sierpnia czekają was niespodziewane wydatki, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem w zasobnym Byku. W dniach 12 – 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, poczujecie się bogaci, kochani i zadowoleni z komfortu, jakie dają pozytywne uczucia, zwłaszcza 13 sierpnia warto zrobić listę marzeń i zacząć ją konsekwentnie realizować. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza pozwoli doświadczyć prawdziwych luksusów, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości.

Mars tranzytuje życzliwą Pannę do 27 sierpnia, warto ten czas wykorzystać na aktywne spędzanie urlopu i uporządkowanie najbliższego otoczenia. Na szczególną uwagę zasługuje sposób działania w okolicach pełni i nowiu Księżyca, w tym czasie bowiem Mars będzie szczególnie aktywny. Trzeba uważać, aby energia nie wymknęła się spod kontroli i nie zamieniła w nadmierny krytycyzm, zwłaszcza w dniach od 20 do 24 sierpnia, gdy Mars ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna, wasze działania w tym czasie mogą być pozbawione sensu lub po prostu nietrafione. Jeszcze bardziej energetycznie się zrobi między 23 a 27 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z bezwzględnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, nie dacie sobie bowiem w kaszę dmuchać.

Merkury również przebywa w życzliwej Pannie przez cały miesiąc, co wpłynie bardzo korzystnie na komunikację, ale od 24 sierpnia zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając trzytygodniowy okres, w którym warto podważać własny sposób myślenia, bo nie zawsze okaże się, że mieliście rację. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, co może wprowadzić utrudnienia i opóźnienia w trakcie przemieszczania się, komunikacja natrafi na problemy, natomiast między 9 a 11 sierpnia, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, zapali się zielone światło dla osób pragnących podróżować i zdobywać wiedzę. Po 24 sierpnia nie warto kupować sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie, aby szybko trafił do naprawy.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 23 lipca, zasilając energią, to znakomita okazja, aby zadbać o swoje najważniejsze sprawy, szansa na poprawę sytuacji życiowej i statusu społecznego pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z dobroczynnym Jowiszem i tworzącym struktury Saturnem, niektóre Raki wybiorą się w podróż marzeń, inne zaczną wprowadzać konkrety do projektów, istniejących do tej pory jedynie w sferze marzeń, pomogą im w tym zaufani przyjaciele. 3 lipca pełnia Księżyca w przeciwległym Koziorożcu rozbudzi emocje w związkach, pamiętajcie, że różnice w podejściu do istotnych spraw są pozorne, tak naprawdę znakomicie się uzupełniacie. Od 13 do 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana pozwoli spędzić ciekawie czas w towarzystwie przyjaciół, czekają was miłe niespodzianki i zaskakujące sytuacje. 17 lipca nów Księżyca w waszym znaku zapowiada początek nowego etapu w życiu, tego samego dnia do Barana wstąpi Północny Węzeł Księżycowy, co jest zapowiedzią sukcesów zawodowych, sprawy rodzinne jednak mogą zacząć się komplikować. Między 18 a 23 lipca Słońce utworzy zmienne aspekty – z jednej strony znajdzie się w trygonie do kreatywnego Neptuna, co sprzyja realizacji marzeń, z drugiej strony ustawi się w opozycji do Plutona i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, możecie więc spotkać się z presją ze strony partnerów, tak osobistych, jak i biznesowych. 23 lipca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym pieniądze popłyną strumieniem, tak w jedną, jak i w drugą stronę, wzbudzając zmienne emocje, nie odmówicie sobie jednak wydatków na wakacyjne przyjemności.

Wenus przebywa w rozrzutnym Lwie przez cały miesiąc, a ponieważ Mars również tranzytuje ten znak do 10 lipca, w pierwszej dekadzie miesiąca możecie stracić kontrolę nad wydatkami, zwłaszcza w pierwszych dniach lipca, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem – w relacjach towarzyskich lub grupie przyjaciół może dojść do kontrowersji na temat rozliczeń finansowych. 24 lipca Wenus zmieni bieg na wsteczny, co niektóre osoby może wprowadzić w stan zawieszenia emocjonalnego, pojawią się wątpliwości na temat własnych uczuć, dobra wiadomość jest taka, że zaczną do was powracać pieniądze, zainwestowane w rozwój osobisty.

Mars do 10 lipca przebywa w znaku Lwa, co skłoni do zwiększenia wydatków na wakacje oraz inne przyjemności, kiedy jednak zawita do życzliwej Panny, aktywność skierujecie na pracę, przynoszącą zyski. Między 17 a 23 lipca, gdy Mars ustawi się w opozycji do ograniczającego Saturna, jakaś podróż nie dojdzie do skutku w wyniku nieprzewidzianych okoliczności lub dodatkowej pracy, którą trzeba będzie wykonać.

Do 11 lipca Merkury przebywa jeszcze w waszym znaku, co zwiększa mobilność i ułatwia komunikację. Czas ten warto przeznaczyć na wakacyjne podróżowanie, ponieważ od 6 do 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem zapewnią niezapomniane przeżycia i nawiązanie interesujących przyjaźni. 11 lipca Merkury wejdzie do Lwa, jego potencjał się zmniejszy, możecie zacząć wydawać więcej pieniędzy, niż potrzeba, na przyjemności, które mogą nie być tego warte, zwłaszcza w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do rozrzutnego Jowisza lub 24 lipca, gdy utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem. 28 lipca Merkury opuści rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, dla niektórych Raków będzie to czas powrotu do szarej rzeczywistości i zmierzenie się z koniecznością nadrobienia zaległości w pracy.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Raka

Słońce w Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, jest to znakomita okazja, aby wziąć w tym terminie urlop i udać się na wypoczynek, ładując akumulatory, bowiem dysponować będziecie w tym czasie mniejszymi zasobami energetycznymi. 4 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, co rozbudzi emocje i może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, tym bardziej, że w tym okresie Merkury ustawi się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – okaże się to stresujące, ale pomoże szybko wydostać się z wszelkich kłopotów, ponieważ taki układ pozwala szybko i sprawnie znaleźć rozwiązanie. Natomiast nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, do którego dojdzie 18 czerwca, może być stresujący dla Raków wybierających się w tym czasie za granicę, bo poczują się rozczarowani, ogólnie jednak od 15 do 24 czerwca sekstyl Jowisza do Saturna zapewni wam w podróżach wsparcie urzędników oraz osób życzliwych. 21 czerwca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i potrzebę działania, warto w ciągu najbliższego miesiąca postawić na rozwój osobisty i realizację marzeń. W ostatnich dniach miesiąca korzystne aspekty Słońca do Jowisza i Saturna pomogą ustabilizować życiową pozycję i w sposób praktyczny osiągać postawione przed sobą cele.

Wenus w waszym znaku przebywa jeszcze tylko do 5 czerwca, ale utworzy w tym czasie korzystny aspekt z Neptunem, co sprzyja romantycznym randkom i spełnieniu marzeń, zwłaszcza natury miłosnej. 5 czerwca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do wesołego Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, wzrośnie namiętność oraz zaangażowanie zarówno uczuciowe, jak i finansowe. W dniach 11-19 czerwca Wenus w kwadraturze do Jowisza i Węzłów Księżycowych może przynieść zyski, ale uważajcie, aby nie przesadzić w negocjacjach, bo zbyt duże wymagania mogą pozbawić was możliwości zarobku, natomiast w dniach 17 – 18 czerwca sekstyl Merkurego do Wenus ułatwi porozumienie w sprawach finansowych.

Mars w znaku Lwa przebywa przez cały miesiąc, skłaniając do większych niż zwykle wydatków, zwłaszcza na dzieci, urlopy oraz ogólnie rozrywki. Szczególną ostrożność zachowajcie w dniach 24 – 28 czerwca, gdy znajdziecie się pod wpływem kwadratury Marsa do Urana, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że nagle i niespodziewanie trzeba się będzie z kimś rozliczyć, może ucierpieć na tym przyjaźń.

Merkury w życzliwym Byku przebywa do 11 czerwca, przynosząc dobre porozumienie z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania, szczególnie w dniach 9-10 czerwca, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z marzycielskim, sprzyjającym twórczości Neptunem. 11 czerwca Merkury wejdzie do znaku Bliźniąt i od razu utworzy trygon z Plutonem, który jeszcze tego samego dnia wycofa się do przeciwległego Koziorożca – okaże się, że jakieś trudne, emocjonalne sprawy, nie zostały do końca wyjaśnione, teraz jest czas na szczerą rozmowę. 15 czerwca Merkury w kwadraturze do ograniczającego Saturna rozbudzi nieświadome lęki, tego dnia warto zrezygnować z przemieszczania się, bo wystąpią utrudnienia w podróży. Również 25 czerwca napięty aspekt Merkurego do Neptuna może doprowadzić do nieporozumień, mijania się z prawdą i rozczarowania, zwłaszcza w sprawach związanych z edukacją i podróżami. 27 czerwca Merkury zawita do waszego znaku, co wzmocni intelekt, mobilność i zdolność do podejmowania trafnych decyzji, zwłaszcza ostatniego dnia miesiąca, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach do szczodrego Jowisza i stabilizującego Saturna.