Archiwum kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Lwa

Słońce w Rybach przebywa do 20 marca, warto ten czas wykorzystać na rozwój osobisty, zarzadzanie wspólnymi pieniędzmi, kierując się podpowiedziami intuicji, realizację marzeń. 7 marca dojdzie do pełni Księżyca w sekstylu do rewolucyjnego Urana, niespodziewanie wpadnie wam propozycja pracy, która może przynieść znaczne zarobki, co wzbudzi wielkie emocje, tego samego dnia po 3 latach pobytu w przeciwległym Wodniku opuści ten znak Saturn, planeta ograniczeń i rozwoju, co będzie miało dla was wielkie znaczenie, zakończy się bowiem pewien cykl, w którym czuliście ze strony partnerów życiowych oraz innych ludzi wymagania, którym czasami trudno było sprostać. Wejście Saturna do Ryb rozpocznie długotrwały proces, w którym przyjdzie się pożegnać ze wszystkim, co spełniło już swoja funkcję. Między 13 a 19 marca Słońce w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem znajdzie się w napiętym aspekcie, w dniach 16-17 marca dołączy do tego układu Merkury, który w znaku Ryb jest wyjątkowo słaby, układ ten wpłynie na wasze życie duchowe oraz relacje z przyjaciółmi, niewskazane w tym czasie jest staranie o kredyt lub pozyskanie dofinansowania, bo sprawy się będą ślimaczyć i wzbudzać zbyt wiele emocji, niektóre Lwy poczują, że są poddawane manipulacji. 20 marca Słońce wkroczy do życzliwego Barana, odzyskacie energie i chęć do działania, uwagę skierujecie na sprawy międzynarodowe, podróżowanie, naukę oraz podnoszenie kwalifikacji, już 21 marca nów Księżyca wyznaczy początek jakiegoś przedsięwzięcia w jednej z tych dziedzin. 23 marca dojdzie do wyjątkowo istotnego dla was wydarzenia, bowiem do przeciwległego znaku Wodnika wkroczy, na razie na kilka miesięcy, wymagający Pluton, planeta mocnych przeżyć i głębokiej transformacji, przygotujcie się na zmiany, których nie da się uniknąć.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus, planeta miłości i dobrobytu, znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem w życzliwym znaku Barana, zapowiada to szczęście w dziedzinach związanych z nauczaniem, zdobywaniem wiedzy lub podróżami zagranicznymi. Między 9 a 13 marca sekstyl Wenus do Marsa pozwoli nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, to również właściwy czas na randki oraz poszukiwania swojej drugiej połówki. 16 marca Wenus opuści życzliwego Barana i wejdzie do znaku Byka, którym włada, stanie się więc silna i zdolna do rozwoju swego potencjału, stosunki w pracy znacznie się poprawią, miłości szukajcie wśród swoich współpracowników oraz partnerów zawodowych. Między 17 a 19 marca sekstyl Wenus do Saturna może przynieść niewielki, ale stały dochód, który można dołączyć do wspólnego budżetu. W ostatnich dniach miesiąca Wenus w koniunkcji z Uranem przyniesie gwałtowne zmiany w relacjach zawodowych.

Jeszcze tylko do 25 marca Mars tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, potem zawita do Raka, gdzie jest wyjątkowo słaby, będzie więc pokazywać swoje najgorsze cechy – niecierpliwość, pośpiech, przemoc i agresję, w dodatku w waszym życiu pojawią się ukryci wrogowie, którzy za waszymi plecami szkodzą rodzinie, dlatego powinniście z całą mocą bronić ważnych dla was wartości.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w przeciwległym Wodniku, co zapowiada trudności w porozumieniu z partnerami życiowymi lub biznesowymi, już 2 marca wieczorem Merkury jednak zmieni znak i wejdzie do Ryb, gdzie straci swoją moc, pojawią się więc problemy komunikacyjne, w myśli wkradnie się chaos, trudno będzie podejmować decyzje, zwłaszcza związane z inwestycjami, bo otrzymywać będziecie sprzeczne informacje. Między 11 a 13 marca sekstyl Merkurego do Urana przyniesie jakieś rewolucyjne wiadomości w pracy, ale uważajcie, bo mogą okazać się iluzją. 19 marca Merkury opuści problematyczne Ryby i wejdzie do życzliwego Barana, w głowach się wam rozjaśni, łatwiej będzie podejmować szybkie decyzje. 28 marca Merkury w koniunkcji z Jowiszem sprzyja nauce, zdawaniu egzaminów oraz podróżom zagranicznym.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Lwa

Słońce w przeciwległym Wodniku przebywa do 18 lutego, co może was osłabić, ponieważ większość energii pójdzie na zaspokojenie potrzeb partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Już 5 lutego dojdzie do Pełni Księżyca w waszym znaku, co okaże się o tyle istotne, że towarzyszyć jej będą napięte aspekty Słońca z wybuchowym Uranem oraz Wenus z popędliwym Marsem, co rozbudzi silne emocje, w dniach od 3 do 7 lutego związki miłości oraz przyjaźni przejdą kryzys, dlatego starajcie się panować nad egocentryczną reakcją na wydarzenia, w których poczujecie się dotknięci lub niedocenieni, nie tylko w partnerstwie, ale również w pracy. Między 14 a 18 lutego koniunkcja Słońca z ograniczającym Saturnem sprawi, że poczujecie się odtrąceni lub pozbawieni możliwości kontaktu z bliskimi. 18 lutego Słońce opuści przeciwległego Wodnika i wejdzie do sentymentalnych Ryb, kierując uwagę na sprawy uczuciowe, związane z przeszłością oraz osobami, które odeszły z waszego życia, starajcie się nie poddawać takim nastrojom i czerpać radość z teraźniejszości. 20 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Ryb, co zapowiada początek wydarzeń, w których liczyć się będzie troska, czułość oraz oddanie.

Wenus w melancholijnych Rybach pozostanie do 20 lutego, co wzniesie uczucia na wyższy poziom, wpłynie też pozytywnie na sytuację materialną rodziny, miłość pokaże swoją najpiękniejszą twarz, poza okresem pełni Księżyca 5 lutego, kiedy Mars nie pozwoli jej się ukazać w pełni swego blasku. Od 6 do 10 lutego Wenus w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana zachęci do flirtu a nawet nieoczekiwanego romansu, niektóre Lwy odnajdą bratnią duszę wśród współpracowników. Marzenia i wyobrażenia o idealnej miłości ogarną was między 13 a 17 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z romantycznym Neptunem, kolejne dni od 17 do 20 lutego miną pod wpływem sekstylu Wenus do Plutona, co zapowiada wzrost namiętności, niektóre Lwy mają szansę otrzymać w tym czasie wypłatę świadczeń lub uzyskają korzystny kredyt. 20 lutego Wenus zawita do życzliwego Barana, straci jednak wiele na swej mocy, miłość stanie się bardziej wymagająca, trzeba się będzie postarać o to, co ostatnio przychodziło z łatwością.

Mars nadal przebywa w życzliwych Bliźniętach, motywując do nawiązywania przyjaźni, działalności w grupach wsparcia oraz organizacjach, zrzeszających ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Merkury do 11 lutego tranzytuje znak Koziorożca, koncentrując myśli na sprawach zdrowotnych, a także zawodowych, między 5 a 8 lutego utworzy sekstyl z leczniczym Neptunem, to dobry moment, aby ewentualnie zmienić i zastosować odpowiednie leki. Zanim opuści Koziorożca od 9 do 11 lutego znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Plutonem, wasze myśli w tym czasie mogą krążyć wokół spraw trudnych i nieuniknionych, całe szczęście już 11 lutego Merkury wejdzie do przeciwległego Wodnika, w którym jest bardzo mocny, otrząśniecie się z posępnych myśli i zajmiecie się umowami, negocjacjami oraz spotkaniami z przyjaciółmi i partnerami biznesowymi. Od 16 do 20 lutego sekstyl Merkurego do Jowisza ułatwi nawiązanie kontaktów międzynarodowych, aspekt sprzyja podróżom, spotkaniom z naukowcami, prominentami, prawnikami oraz cudzoziemcami. Między 20 a 23 lutego napięty aspekt Merkurego z Uranem oraz korzystny z Marsem pozwoli działać sprawnie w sytuacji kryzysu.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Lwa

Słońce w Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, kierując uwagę na ochronę zdrowia, stosowanie odpowiedniej diety i poprawę warunków pracy. Słońce w trygonie do Urana między 3 a 7 stycznie przyniesie niektórym Lwom ciekawe i oryginalne zlecenie, które warto wykorzystać dla poprawy sytuacji życiowej. Emocje wzbudzi pełnia Księżyca w Raku, do której dojdzie w nocy z 6 na 7 stycznia, być może trzeba będzie ponownie odwieźć kogoś do szpitala lub powróci z podróży osoba, na której wam zależy, co sygnalizuje Merkury retro, który znajdzie się „w sercu” Słońca 7 stycznia. Od 11 do 15 stycznia działać na was będzie sekstyl Słońca do Neptuna, to dobry moment na skorzystanie z intuicji i stworzenie czegoś wyjątkowego, Lwy podążające drogą rozwoju osobistego mają szansę trafić na właściwą ścieżkę duchową. Między 16 a 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem przetestuje waszą wytrzymałość psychiczną i fizyczną, unikajcie nadmiernego wysiłku, starajcie się więcej odpoczywać. 20 stycznia Słońce wkroczy do przeciwległego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na utrzymanie ważnych związków, już następnego dnia dojdzie do nowiu Księżyca, co zapowiada początek ważnej znajomości lub nawiązanie owocnej współpracy. Między 22 a 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie okazję do wykazania się wiedzą i dobrymi znajomościami, niektóre Lwy wyjadą za granicę lub nawiążą międzynarodowe stosunki. Ostatnie dni miesiąca mocno was zaktywizują, ponieważ Słońce utworzy trygon z Marsem, który na szczęście będzie już poruszał się biegiem prostym, więc działalność zmierzać będzie we właściwym kierunku.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca utworzy koniunkcję z Plutonem, możecie poczuć się trochę gorzej, ale kryzys szybko minie, ponieważ już 3 stycznia Wenus zawita do przeciwległego Wodnika i od razu znajdzie się w sekstylu do dobroczynnego Jowisza, co przyniesie sympatię otoczenia i powodzenie, niektóre Lwy zdecydują się na krótki wyjazd z partnerem życiowym, inne rozpoczną zdobywanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji. Od 7 do 11 stycznia czekają was romanse, randki kończące się w zaciszu sypialni, wzrost namiętności i seksualnego pożądania, nawet w stałych związkach zaiskrzy, ponieważ powabna Wenus znajdzie się w trygonie do magnetycznego Marsa. Na relacje przyjacielskie, szczególnie w pracy, zwróćcie szczególną uwagę między 13 a 17 stycznia, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem – jedno nieopatrznie wypowiedziane słowo może wywołać burzę w szklance wody. Od 21 do 24 stycznia poczujecie się samotni w związku, z powodu wyjazdu, odosobnienia lub konfliktu z partnerem życiowym, na co wskazuje koniunkcja Wenus z ograniczającym Saturnem. 27 stycznia Wenus opuści przeciwległy znak Wodnika i wejdzie do Ryb, gdzie wpłynie korzystnie na wspólne finanse oraz możliwość zdobycia kredytu lub dotacji.

Mars nadal tranzytuje życzliwe Bliźnięta, pozostając w retrogradacji do 12 stycznia, po tym terminie ruszy do przodu, bardziej aktywnie będziecie więc nawiązywać przyjaźnie, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Marsa.

Merkury w Bliźniętach biegnie ruchem wstecznym do 18 stycznia, kiedy to powróci do biegu prostego. W pierwszych dniach miesiąca retrogradujący Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z natchnionym Neptunem, powrócą niespełnione marzenia i wspomnienia twórczych projektów. Od 7 do 9 stycznia Merkury retro w trygonie do Urana stworzy szansę, aby przyjrzeć się dobrym pomysłom zawodowym, ale ich realizację odłóżcie do ostatnich dni miesiąca, kiedy Merkury ponowi aspekt, ale już poruszając się biegiem prostym.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Lwa

Słońce przebywa w życzliwym Strzelcu do 21 grudnia, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej na rozwój zainteresowań, działalność kreatywną, kontakt ze sztuką i teatrem. To również właściwy czas na nawiązywanie romansów oraz sprawianie sobie przyjemności. 8 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z retrogradującym Marsem w znaku Bliźniąt, jasno zobaczycie z kim warto się przyjaźnić, a od kogo można się wiele nauczyć, nawet jeśli nie wszystko nam się w tej osobie podoba. Emocje pojawią się w sprawach związanych z podróżami oraz zdobywaniem wiedzy. Między 10 a 16 grudnia Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu do stabilizującego Saturna w przeciwległym Wodniku, co pozwoli zaakceptować ograniczenia, bo okażą się dla was korzystne, następnie Słońce utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, uważajcie, aby nie brać wyobrażeń za rzeczywistość, zwłaszcza unikajcie inwestowania w niepewne przedsięwzięcia, niektóre wasze nadzieje mogą okazać się trudne a nawet niemożliwe do zrealizowania, ktoś może wami manipulować, aby osiągnąć własne cele. Przed zmianą znaku, w dniach 19-20 grudnia, Słońce znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, co zwykle zapowiada pozytywne wydarzenia, uważajcie tylko, aby nie przeinwestować. 20 grudnia Jowisz ponownie wkroczy do życzliwego Barana, przynosząc rozwój osobisty, możliwość podróżowania, podnoszenia kwalifikacji i nawiązywania międzynarodowych kontaktów, po wkroczeniu Słońca do Koziorożca, co nastąpi 21 grudnia, obie planety pozostaną w tym samym aspekcie do 24 grudnia, okres przedświąteczny zapowiada się więc obiecująco a prezenty pod choinką imponująco. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Koziorożca, co sprzyja tradycyjnemu obchodzeniu Świąt.

Kochliwa Wenus przebywa w życzliwym Strzelcu do 10 grudnia, co sprzyja randkom oraz zdobywaniu serc, poprawia relacje z dziećmi. 1 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do cofającego się Marsa, co może doprowadzić do konfliktu w związku, następnego dnia jednak Wenus utworzy sekstyl z poważnym Saturnem w przeciwległym Wodniku, najbardziej korzystne dla was okaże się pójście na ustępstwo. Od 2 do 6 grudnia Wenus w kwadraturze do zwodniczego Neptuna sprawi, że zapragniecie ukryć przed bliską osobą swoje wydatki, co wywoła dyskomfort – jeśli pragniecie w tajemnicy kupić wyjątkowy prezent wyjdziecie z tego obronną ręka, jeśli jednak zaplanowaliście bez uzgodnienia z najbliższymi większe zakupy, do dużo stracicie, nie tylko finansowo, ale również utratą zaufania. Od 7 do 10 grudnia Wenus w kwadraturze do Jowisza zapowiada zyski z wcześniejszych inwestycji, nie obejdzie się bez jednak bez wysiłku i stresu. 10 grudnia Wenus opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do zaradnego Koziorożca, amory odejdą na dalszy plan, zadbacie o swoje zdrowie i wykonanie zleconych zadań. Od 20 do 24 grudnia, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, Wenus w trygonie do zaskakującego Urana, może przynieść nieoczekiwane zawodowe zlecenie, otrzymacie niespodziewaną podwyżkę, premię lub inny rodzaj rekompensaty świątecznych wydatków. Ostatnie dni miesiąca mogą przynieść nie tylko dobrą zabawę, ale również spotkanie z lekarzami, kiedy Wenus utworzy sekstyl z niepewnym Neptunem oraz koniunkcję z Merkurym i Plutonem.

Mars w Bliźniętach do 27 grudnia wędruje ruchem wstecznym, kontakty z przyjaciółmi okażą się więc częste, ale nie pozbawione rezerwy, ostrożność w wypowiedziach zachowajcie między 6 a 10 grudnia, gdy Mars znajdzie się w opozycji do Słońca, bo możecie kogoś uradzić zbyt szybkim osądem.

Merkury tranzytuje przyjaznego Strzelca do 7 grudnia, warto ten czas wykorzystać na rozwój swojego hobby, w pierwszych dniach miesiąca nie zabraknie wam inspiracji, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Neptuna, ale możecie coś źle zrozumieć i wyciągnąć błędne wnioski. Od 5 do 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może przynieść zyski z inwestycji lub dóbr posiadanych wspólnie, zajmiecie się zdobywaniem grantów, dofinansowań lub kredytów, trochę energii wam to zabierze. 7 grudnia Merkury wejdzie do solidnego Koziorożca, zaczniecie myśleć bardziej trzeźwo i pragmatycznie, między 16 a 18 grudnia, za sprawą trygonu Merkurego do nieprzewidywalnego Urana, macie szansę otrzymać nieoczekiwane zlecenie, które okaże się opłacalne. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna zadba o przyjazną i uduchowioną atmosferę w gronie bliskich.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Lwa

Słońce do 22 listopada przebywa w znaku poważnego Skorpiona, kierując uwagę na sprawy rodzinne a także skłaniając do remontów oraz innych działań związanych z domem i miejscem zamieszkania. 8 listopada dojdzie do wzbudzającego wiele emocji zaćmienia Księżyca w Byku, w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego i w napiętej kwadraturze do wymagającego Saturna. Dni od 7 do 9 listopada obfitować mogą w wydarzenia, których osią okaże się potrzeba niezależności i uwolnienia od ograniczeń, rozmowy i spotkania w pracy przebiegać będą w sposób burzliwy, ale ostatecznie trygon Słońca do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 13 – 17 listopada, pozwala mieć nadzieję, że znajdziecie intuicyjnie rozwiązanie dla większości problemów. Również korzystne aspekty Słońca z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem zapowiadają między 16 a 22 listopada pozytywne sytuacje, sprzyjające inwestycjom, zwłaszcza międzynarodowym, osoby z problemami zdrowotnymi mają szanse trafić na skuteczna terapię, która wpłynie na poprawę samopoczucia. 22 listopada Słońce wkroczy do życzliwego Strzelca, obdarzy was pozytywną energią, poprawi humor i skieruje uwagę na sprawy związane z edukacją dzieci oraz podnoszeniem własnych kwalifikacji, zajmiecie się swoim hobby oraz ogólnie tym, co rozwija kreatywność i sprawia przyjemność. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada w znaku Strzelca, sprzyja rozpoczynaniu twórczych projektów i nawiązywaniu nowych romantycznych relacji.

Wenus przebywa w znaku Skorpiona do 16 listopada, gdzie nie może rozwinąć w pełni swoich możliwości, dlatego na korzystne relacje w związkach możecie liczyć dopiero w drugiej połowie miesiąca. Od 4 do 9 listopada pełne napięcia aspekty Wenus z nieprzewidywalnym Uranem i wymagającym Saturnem wzbudzą w sercach niektórych Lwów poczucie frustracji i osamotnienia, inne osoby natomiast zapragną uwolnić się wszystkiego, co ich ogranicza, zarówno w relacjach osobistych, jak i zawodowych. W dniach 8 – 12 listopada trygon Wenus do Neptuna rozbudzi romantyczne oczekiwania, aspekt sprzyja też realizacji marzeń. Także między 13 a 16 listopada korzystne aspekty Wenus z transformującym Plutonem i szczodrym Jowiszem wpłyną na poprawę sytuacji osobistej i materialnej. 16 listopada Wenus zawita do przyjaznego Strzelca, przynosząc renesans uczuć we wszystkich związkach, relacje międzyludzkie poprawią się szczególnie między 19 a 25 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z gadatliwym Merkurym, co znacznie ułatwi komunikację.

Mars w życzliwych Bliźniętach przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym, co skłoni do wycofania się z nadmiernej aktywności, zwłaszcza w relacjach z przyjaciółmi oraz osobami, podzielającymi wasze zainteresowania, jednocześnie będziecie skłonni do rozpamiętywania przeszłości i dzielenia się wspomnieniami z innymi. Zachowajcie ostrożność w swoich wypowiedziach od 15 do 25 listopada, gdyż będziecie się wypowiadać pod wpływem kwadratury Marsa do Neptuna, niektóre osoby zaczną ubarwiać swoją przeszłość i mijać się z prawdą. Ostatnie dni miesiąca natomiast pozwolą znaleźć własną prawdę i zdobyć się na szczerość, kiedy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z przebywającym w przeciwległym Wodniku Saturnem.

Merkury tranzytuje znak Skorpiona do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, wzmacniając ich przekaz, dlatego będziecie w tym czasie bardziej skryci i mniej mobilni, szczególnie między 9 a 11 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Na zielone światło i łatwość w komunikacji możecie liczyć od 13 do 17 listopada, gdy Merkury utworzy korzystne aspekty z transformującym Plutonem i dobroczynny Jowiszem, niektóre Lwy czeka podróż, inne mogą łatwo zawrzeć w tym czasie międzynarodowe umowy, zwłaszcza związane z inwestycjami. 17 listopada Merkury zawita do życzliwego Strzelca, nie jest tam jednak mocny, będziecie wiec skłonni do nadmiernego gadulstwa i opowiadania o sobie każdemu, kto zechce słuchać, zwłaszcza że od 19 do 25 listopada Merkuremu towarzyszyć będzie towarzyska Wenus. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna ułatwi osiągnięcie porozumienia z osobami, z którymi trudno się było do tej pory dogadać.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Lwa

Słońce do 23 października tranzytuje życzliwy znak Wagi, co wpływa korzystnie na komunikację i kieruje energię na relacje międzyludzkie. To właściwy czas na nawiązanie dobrych stosunków z rodzeństwem, sąsiadami i najbliższym otoczeniem. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Baranie, emocje wzbudzą sprawy związane z relacjami międzynarodowymi, rozpoczęciem nauki i kontaktami z obcokrajowcami. 

Od 9 do 13 października Słońce utworzy trygon z ograniczającym Saturnem w przeciwległym Wodniku, byłby to mocno stabilizujący aspekt, gdyby Saturn nie znajdował się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, stosunki z partnerami, zarówno osobistymi, jak biznesowymi, osiągną punkt krytyczny, od was i waszej dojrzałości zależy, czy utrzymacie status quo, czy zerwiecie długotrwałe więzi osobiste lub zawodowe – może to czas, aby uwolnić się od nawyków, które wam nie służą i utrudniają rozwój. Między 16 a 23 października dojdzie natomiast do niezwykłego układu planet – Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i obie planety utworzą z jednej strony ułatwiający działanie trygon z Marsem w życzliwych Bliźniętach, z drugiej strony napiętą kwadraturę z potężnym Plutonem w Koziorożcu, niektóre Lwy stoczą walkę o swoje zdrowie, powinny przy tym skorzystać z pomocy przyjaciół oraz bliskich, inne zaangażują się w walkę o poprawę warunków pracy, które od dłuższego czasu pochłaniają zbyt wiele energii. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą życzliwą Wagę i wejdą  do mrocznego Skorpiona, wasza uwaga powędruje w kierunku spraw ostatecznych i trudnych, co jest adekwatne do pory roku i zbliżającego się Święta Zmarłych. 29 października Jowisz wycofa się z przyjaznego Barana do znaku Ryb, w którym pozostanie do 20 grudnia, może to pomóc w zarządzaniu wspólnymi finansami.

Wenus towarzyszyć będzie Słońcu w znaku Wagi do 23 października, co powinno wpłynąć korzystnie na wasze samopoczucie i relacje z otoczeniem – już w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Jowisza, wspierając plany edukacyjne i podróżnicze.  Między 11 a 23 października Wenus najpierw utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem, co powinno poprawić relacje z partnerami życiowymi lub biznesowymi, pod warunkiem, że zgodzicie się na pewne ograniczenia, następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, w trygonie z Marsem i napiętym aspekcie z Plutonem – niektóre Lwy zapłoną silną miłością i namiętnością, może ona jednak okazać się toksyczna, inne podejmą walkę ze swoimi słabościami, jeszcze inne zawalczą o związek, który się rozpada. 23 października Wenus wkroczy do znaku Skorpiona, w którym traci wiele ze swej mocy, górę nad wami zaczną brać negatywne emocje, miłość przybierze bardziej konfrontacyjny charakter.

Mars w życzliwych Bliźniętach zachęca do dzielenia się swoimi poglądami i przeżyciami z przyjaciółmi oraz osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Między 9 a 16 października kwadratura Marsa do zwodniczego Neptuna zapowiada dzielenie się przeżyciami i uwagami na temat oszustw, uzależnień, przebytych chorób lub problemów z artystami i osobami tworzącymi świat iluzji, unikajcie plotek i niesprawdzonych informacji, wpływających na brak stabilności emocjonalnej. Dla zakochanych okres od 16 do 20 października, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Marsem i w kwadraturze z Plutonem, może okazać się ekscytujący, pod warunkiem, że nie dacie się zawładnąć emocjom takim jak zazdrość czy posesywność.

Merkury w Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji i zacznie zmierzać we właściwym kierunku, co powinno zaprocentować dobrymi decyzjami finansowymi, zwłaszcza między 4 a 8 października, gdy utworzy korzystny aspekt z Plutonem, to również właściwy czas, aby rozpocząć terapię, jeśli odczuwacie przewlekłe dolegliwości. 11 października Merkury opuści znak Panny i wejdzie do Wagi, w której przebywa już Słońce i Wenus, wspierając każdy rodzaj negocjacji oraz dążenie do porozumienia – od razu zresztą utworzy opozycję z Jowiszem, warto więc skorzystać z porady profesjonalistów w przypadku konfliktów. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna w przeciwległym Wodniku pomoże osiągnąć kompromis w trudnej sprawie. Od 25 do 28 października Merkury w trygonie do Marsa i w kwadraturze do Plutona zapowiada walkę światopoglądową, która może zmienić wasz stosunek do własnych przekonań.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Lwa

Słońce w znaku skrupulatnej Panny przebywa do 23 września, wspierając wasze starania w dążeniu do dobrobytu i właściwego zarządzania nie tylko pieniędzmi, ale również własnym potencjałem, warto zastanowić się na co warto przeznaczyć swoją energię. W okolicach nowiu Księżyca w Rybach w koniunkcji z Neptunem i korzystnych aspektach do rewolucyjnego Urana pojawi się szansa na zrobienie czegoś twórczego i oryginalnego, co przyniesie pieniądze i uznanie, wzbudzi jednak wiele emocji, starajcie więc wszystko dobrze zaplanować, aby uniknąć chaosu, nie dajcie się też oszukać, bo Neptun bywa zwodniczy.

Od 15 do 21 września Słońce znajdzie się najpierw w opozycji do Neptuna a następnie w trygonie do Plutona, otrzymacie wypłatę dodatkowych środków lub jakiś rodzaj finansowego zadośćuczynienia, ale pieniądze szybko się rozejdą, niektóre Lwy sięgną po kredyt, ale uważajcie, bo ciężko będzie go spłacić. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, uwagę skierujecie na poprawę dobrosąsiedzkich stosunków, staniecie się bardziej ruchliwi i aktywni w kontaktach międzyludzkich, relacje w związkach mają szansę się poprawić. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w opozycji do Jowisza, to dobry moment na podniesienie kwalifikacji, zaczniecie myśleć o rozpoczęciu nauki, zwłaszcza języków obcych, niektóre osoby wybiorą się za granicę, inne mogą spodziewać się wizyty obcokrajowców.

5 września Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Panny, gdzie straci wiele ze swej mocy, skłoni przy tym do większych wydatków, zwłaszcza między 14 a 18 września, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie do pożądliwego Marsa, z przyjaciółmi rozmawiać będziecie głównie o pieniądzach, tracąc przy tym sporo energii. Od 18 do 22 września trygon Wenus do Urana przyniesie efekty waszych negocjacji i uzyskacie nagle dodatkowe źródło dochodów, otrzymacie intratne zlecenie lub ciekawą propozycję pracy, co w niewielkim stopniu co prawda, ale jednak poprawi sytuację finansową. Między 25 a 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z cofającym się Merkurym, obie planety znajdą się w opozycji do Neptuna i utworzą trygon z Plutonem, zachowajcie ostrożność pamiętając, że nie wszystko złoto co się świeci, jakieś zyski, które wydawać się będą łatwe, okażą się w szerszej perspektywie bardzo kosztowne. 29 września Wenus opuści zapobiegliwą Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, związki międzyludzkie znacznie się poprawią, miłość odnajdziecie w bliskim sąsiedztwie.

Mars przez cały miesiąc, a właściwie przez wiele miesięcy, bo aż do 25 marca 2023 roku, przebywa w życzliwych Bliźniętach – to czas, aby nawiązać przyjazne stosunki z osobami, które podzielają wasze opinie i zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Marsa do Jowisza okaże się korzystny dla osób zajmujących się pisaniem, publikowaniem a także dzieleniem się wiedzą, powiodą się też wyjazdy zagraniczne i nawiązanie kontaktu z obcokrajowcami. Ostatni tydzień miesiąca natomiast, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem, sprzyja wprowadzeniu ograniczeń w gronie przyjaciół, pozostaną przy was jedynie osoby, na których możecie polegać w każdej sytuacji.

Odpowiedzialny za komunikację Merkury pozostaje w życzliwej Wadze do 23 września, ale już 10 września zmieni bieg na wsteczny, powrócą więc nierozwiązane problemy w relacjach, zwłaszcza z rodzeństwem lub sąsiadami, szczególnie między 17 a 20 września, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do Jowisza. Szansa na porozumienie powstanie 23 września, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto ją wykorzystać, bo jeszcze tego samego dnia Merkury wycofa się do znaku Panny, w którym jest wyjątkowo mocny i pomoże naprawić błędy popełnione w dziedzinie finansów. Retrogradacja Merkurego potrwa do 2 października, w dwóch ostatnich dekadach września powstrzymajcie się od rozpoczynania ważnych, szczególnie finansowych, przedsięwzięć.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Lwa

Słońce tranzytuje wasz znak do 23 sierpnia, kierując uwagę na zaspokojenie własnych potrzeb – warto ten czas wykorzystać na aktywny odpoczynek, ładowanie akumulatorów i wzmocnienie organizmu. Trygon Słońca do Jowisza w pierwszych dniach miesiąca sprzyja podróżom oraz nawiązaniu kontaktu z osobami o otwartych umysłach, cudzoziemcami oraz naukowcami, Lwy korzystające z letniego wypoczynku mają szansę spędzić urlop pełen wrażeń. W tym samym czasie koniunkcja Marsa do Urana i Węzłów Księżycowych wprowadzi radykalne zmiany w sprawach zawodowych, możecie dużo zyskać, ale też stracić, jeśli nie będziecie potrafili wziąć odpowiedzialności za oferowaną wam niezależność, układ sprzyja osobom gotowym na ryzyko i wzięcie spraw we własne ręce.

W nocy z 11 na 12 sierpnia czeka was pełnia Księżyca w opozycyjnym Wodniku, w dodatku w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do Urana i Węzłów Księżycowych. Jasno zobaczycie swoje możliwości i ograniczenia, trudno jednak będzie połączyć przeciwieństwa, zwłaszcza jeśli dążycie do niezależności, a nie chcecie zrezygnować z tego, co daje poczucie bezpieczeństwa, kompromis jest niezbędny, ale wymaga podjęcia dojrzałych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji. Między 12 a 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna będzie testować waszą wytrzymałość. 23 sierpnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Panny, przypominając, że sprawy finansowe powinny być uporządkowane. Ostatni tydzień miesiąca minie pod znakiem kwadratury Słońca z Marsem, aktywność skierujecie na kontakty ze znajomymi i przyjaciółmi, trudno wam jednak będzie opanować stres, zwłaszcza że możecie usłyszeć kilka ostrych słów, z którymi trudno się pogodzić, pojawią się konflikty dotyczące finansów, nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja wprowadzeniu nowych zasad do osobistego budżetu.

Wenus do 11 sierpnia przebywa w Raku, co sprawia, że trudno wam wyrazić uczucia, macie tendencje do ukrytych związków, a wyrazy miłości odbieracie jako wrogie. Sekstyl Wenus do Marsa i Urana w pierwszych dniach miesiąca zapowiada niespodziewaną zawodową propozycję lub na wasze konto wpłyną dodatkowe środki. 11 sierpnia Wenus zawita do waszego znaku, co doda wam uroku i przyciągnie życzliwość innych osób, staniecie się bardziej towarzyscy i otwarci na miłość.

Między 5 a 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona rozgrzeje uczucia nawet w stałych związkach, wolne Lwy mają szansę spotkać osobę, z którą połączy je związek jednocześnie romantyczny i namiętny, unikajcie jednak zazdrości, która potrafi zepsuć nawet najlepiej rozwijającą się relację. Między 16 a 20 sierpnia trygon Wenus w waszym znaku do Jowisza w życzliwym Barania zapowiada okres pełen miłości i zrozumienia, nie zmarnujcie tej szansy, szczególnie korzystając z długo wyczekiwanych wakacji. Ostatni tydzień miesiąca okaże się pełen napięć, ponieważ Wenus znajdzie się w niekorzystnych aspektach do Urana, Węzłów Księżycowych oraz Saturna, niektóre Lwy mogą nagle poczuć się samotne i ograniczone, w finansach pojawią braki.

Mars w znaku Byka przebywa do 20 sierpnia, powodując stres i napięcia związane z finansami oraz zawodową karierą, szczególnie na początku miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem. Sytuacja typu „głową muru nie przebijesz” pojawi się między 4 a 11 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, energię warto skierować na czynności takie jak rąbanie drzewa, naprawianie przedmiotów lub inne sposoby rozładowania skumulowanych emocji. Dni między 7 a 19 skierują aktywność na rozwój osobisty, fizyczny oraz duchowy, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w trygonie do Plutona, jest to dobry moment na podjęcie każdego rodzaju terapii. 20 sierpnia Mars zawita do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej elokwentni i zdecydowani w wypowiedziach, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, rozwiniecie talenty literackie.

Merkury w waszym znaku przebywa do 4 sierpnia, podkreślając potrzebę komunikacji, ale myśli krążyć będą głównie wokół osobistych potrzeb. Zapobiegliwą Pannę Merkury będzie tranzytował do 26 sierpnia, zanim wejdzie do życzliwej Wagi, pobyt tej planety w znaku Panny, którym włada, wpłynie na łatwość uporządkowania finansów oraz szeroko pojętej sfery posiadania. Ważne decyzje warto podejmować między 14 a 18 sierpnia, kiedy Merkury utworzy korzystne aspekty z odkrywczym Uranem i Węzłami Księżycowymi, zwłaszcza że w tym samym czasie pozostaniecie pod wpływem uszczęśliwiającego trygonu Wenus do dobroczynnego Jowisza. Między 19 a 24 sierpnia opozycja Merkurego do Neptuna oraz trygon do Plutona ostrzega przed nietrafionymi inwestycjami.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Lwa

Słońce w Raku przebywa do 22 lipca, co może osłabić was energetycznie, dlatego jest to dobry czas na odpoczynek, warto w tym czasie wybrać się na urlop, jeśli możecie sobie na to pozwolić. Od 8 do 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie zmiany w pracy, pojawi się nieoczekiwany projekt, który zaprocentuje w przyszłości poprawą finansów. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi wiele emocji w związku z wykonywaniem zawodowego zlecenia, mogą pojawić się też problemy zdrowotne wśród starszych osób w rodzinie.

16 lipca Merkury w koniunkcji ze Słońcem przyniesie dobre pomysły, łatwo będzie zabłysnąć intelektem, ale powierzone wam tajemnice powinniście zachować w sekrecie. Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce jak i Merkury znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona – z jednej strony pojawi się możliwość zrealizowania marzeń, otrzymacie świadczenia lub pojawią się zyski z wcześniejszych inwestycji, z drugiej natomiast okaże się, że trzeba spłacić długi lub zainwestować w ochronę zdrowia. 22 lipca Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, rozpoczniecie miesiąc sprzyjający rozwojowi osobistemu, staniecie się pełni energii i zapału do realizowania najbardziej kreatywnych pomysłów, uwagę skierujecie na zabawę, przyjemności i kontakt z dziećmi, przed wami ważny miesiąc, wyzwalający cały twórczy potencjał. Przełom lipca i sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie okazję do podróżowania, poprawi się standard życiowy.

Wenus przebywa w życzliwych Bliźniętach do 18 lipca, wpływając korzystnie na rozwój przyjaźni i wzbogacając relacje towarzyskie. Od 11 do 16 lipca aspekty Wenus z Neptunem i Saturnem wprowadzą zamieszanie, warto w tym czasie oprzeć się na partnerach życiowych i wypróbowanych przyjaciołach, bo pojawią się w waszym życiu osoby nieszczere, które zawiodą pokładane w nich zaufanie. 18 lipca Wenus zmieni znak i wejdzie do Raka, co rozbudzi uczucia, ale skłoni do ich ukrywania. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie okazje i radości, którymi nie będziecie chcieli dzielić się z otoczeniem.

Mars do 5 lipca przebywa w życzliwym Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z potężnym Plutonem, czeka was walka i wysiłek, który może negatywnie odbić się na zdrowiu, starajcie się więc dużo odpoczywać, bo chociaż energii wam nie zabraknie, łatwo będzie przekroczyć granice wytrzymałości organizmu. 5 lipca Mars opuści znak, w którym jest mocny i wejdzie do Byka, tracąc wiele ze swej mocy, aktywność skierujecie na pracę i zdobywanie pieniędzy – na przełomie lipca i sierpnia w wyniku tłumionych długo żalów i pretensji może dojść do awantury, a nawet zakończenia jakiegoś rodzaju współpracy.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, tworząc w tym czasie korzystne aspekty z Marsem i Saturnem, ale 3 lipca znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, jeden z przyjaciół lub znajomych okaże się nieszczery, może się też zdarzyć, że ktoś inny doświadczy oszustwa, a wy będziecie to przeżywać, w każdym razie pozostańcie ostrożni tego dnia, zwłaszcza w kontakcie z urzędnikami. 5 lipca Merkury wejdzie do znaku Raka i pozostanie w nim do 19 lipca, w tym czasie wskazana jest dyskrecja i powstrzymanie się od publicznych komentarzy. 19 lipca Merkury zawita do waszego znaku a między 22 a 24 lipca utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, to dobry moment na podjęcie decyzji w sprawie wakacyjnych planów, szczególnie jeśli wiążą się z podróżami zagranicznymi. Od 25 do 29 lipca Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Marsem i Uranem, co zapowiada bardzo nieprzyjemną wymianę zdań, powstrzymajcie się od złośliwych i zgryźliwych uwag, jeśli chcecie utrzymać pracę lub ważną relację.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Lwa

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność społeczną, zwłaszcza w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Pierwsza połowa miesiąca umożliwi odpoczynek, ponieważ Słońce nie będzie tworzyć aspektów, dopiero w okolicach 14 czerwca, podczas pełni Księżyca w życzliwym Strzelcu, czekają was emocje związane z potrzebą realizacji swego twórczego potencjału, niektóre Lwy postanowią za wszelką cenę postawić na radość, rozrywkę w gronie przyjaciół lub nawiązanie niezobowiązującego, wakacyjnego romansu, inne odnajdą przyjemność w kontakcie z dziećmi.

Między 14 a 18 czerwca Słońce w trygonie do Saturna i w kwadraturze do Neptuna zachęci do wyboru stabilizacji oraz związku być może ograniczającego, ale dającego poczucie bezpieczeństwa, zamiast relacji obiecujących „gruszki na wierzbie”, układ planet ostrzega, aby nie wierzyć w łatwe i szybkie zyski i radzi oprzeć się na tym, co dobrze znane, zaciąganie kredytów w tym okresie okaże się wyjątkowo nieopłacalne. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do znaku Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, dlatego warto w tym czasie skorzystać z urlopu i nie brać na siebie zbyt wiele obowiązków. 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w kwadraturze do Jowisza, szarpniecie się na coś, na co was nie stać, niektóre Lwy postanowią wyjechać na wakacje za granicę bez względu na koszty.

Wenus w Byku przebywa do 23 czerwca, przynosząc uznanie w sprawach zawodowych, na zaskakujące i dobrze płatne projekty możecie liczyć między 10 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, natomiast okres od 17 do 23 czerwca przyniesie zmienne emocje w związku z aspektami, jakie Wenus utworzy z Saturnem, Neptunem i Plutonem, pojawi się szansa na spełnienie zawodowych marzeń, w których możecie wykazać się kreatywnością, ktoś jednak was ubiegnie lub utrudni ich realizację, ostatecznie trygon Wenus z Plutonem podpowiada, że nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, na czym lub na kim wam zależy. 23 czerwca Wenus wejdzie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze blasku, miłość i uznanie odnajdziecie w gronie przyjaciół. W ostatnich dniach sekstyl Wenus do dobroczynnego Jowisza przyniesie radość ze spotkania w gronie osób, z którymi wiele was łączy.

Mars w życzliwym Baranie przebywa przez cały miesiąc, wpływając na aktywność i skuteczność we wszystkich działaniach związanych z edukacją oraz podróżami, końcówka miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna przyniesie przełom i pokonanie przeszkód, jakie mogłyby pojawić się w tych dziedzinach, zachowajcie jednak ostrożność, bo nacisk i presja przyniosą odwrotny skutek i odbiją się negatywnie na zdrowiu, kiedy w pierwszych dniach lipca Mars utworzy napiętą kwadraturę z transformującym Plutonem.

Merkury w Byku wyjdzie z retrogradacji 3 czerwca, od tego momentu poprawi się komunikacja w pracy, łatwiej będzie dotrzymać terminów, można już podpisywać umowy bez obawy o zmianę ustaleń. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona sprzyja twardym negocjacjom, uda się przeprowadzić swoją wolę, szczególnie w zakresie wynagrodzeń. 13 czerwca Merkury opuści znak Byka i wejdzie ponownie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze tempa, poznacie wiele nowych osób. Okres od 18 do 22 czerwca szczególnie sprzyja podróżom zagranicznym oraz kontaktom z VIP-ami i celebrytami.