Archiwum kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Koziorożca

Słońce przebywa w znaku Barana do 19 kwietnia, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe, ostrożność powinniście zachować w okolicach 8 kwietnia, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca, bowiem w najbliższym czasie wy lub ktoś z domowników może stracić nad sobą panowanie i zrobić coś głupiego, czego będzie potem żałować. W dniach od 16 do 26 kwietnia, zwłaszcza w okolicach 21 kwietnia, gdy Jowisz z Uranem znajdą się w koniunkcji w życzliwym Byku, macie szansę osiągnąć wielkie sukcesy w dziedzinach kreatywnych, niektóre Koziorożce będą dumne ze swoich dzieci, inne wybiorą się niespodziewanie w daleką podróż, czeka was wiele przyjemności i twórczych inicjatyw. 19 kwietnia Słońce wkroczy do przyjaznego Byka, do 22 kwietnia pozostanie w kwadraturze do potężnego Plutona, jakieś wasze działania wymagać będą większych niż zwykle nakładów finansowych, co okaże się stresujące, być może trzeba będzie skorzystać z rezerw lub zaciągnąć pożyczkę, ale nie będziecie się tym przejmować, bo nęcić was będzie ryzyko. 24 kwietnia pełnia Księżyca w życzliwym Skorpionie rozbudzi wiele emocji, które odbiją się na relacjach z przyjaciółmi lub dadzą o sobie znać w nieformalnych związkach.

W dniach 2 – 4 kwietnia Wenus, planeta piękna i przyjemności, utworzy koniunkcję z marzycielskim Neptunem w życzliwych Rybach, czeka was miłosny zawrót głowy, niektóre Koziorożce zaczną snuć nierealne marzenia. 5 kwietnia Wenus zmieni znak i wejdzie do Barana, do 7 kwietnia pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu, jaki utworzy z władczym Plutonem, co rozbudzi namiętność, skłoni też niektóre osoby do finansowych spekulacji. 29 kwietnia Wenus opuści Barana, w którym nie czuje się zbyt dobrze i wejdzie do Byka, którym włada, jej moc więc wzrośnie, rozpoczynając okres, w którym do głosu dojdą uczucia i silne namiętności.

Waleczny Mars tranzytując życzliwe Ryby w dniach od 8 do 12 kwietnia znajdzie się w koniunkcji z Saturnem, władcą waszego znaku, co sprawi, że staniecie się bardziej skuteczni w osiąganiu celów, na które długo czekaliście, wykażecie się jednak przy tym brakiem empatii a nawet pewnego rodzaju bezwzględnością. Między 17 a 22 kwietnia Mars utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem i Uranem w Byku, wzrośnie mobilność i aktywność w działaniach twórczych oraz kreatywnych. W ostatnich dniach miesiąca, między 27 a 30 kwietnia, Mars w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem trochę zakręci wam w głowie, unikajcie pośpiechu, bo możecie coś przeoczyć i się pogubić, również na drodze. 30 kwietnia Mars opuści życzliwe Ryby i wejdzie do Barana, odzyskując moc, aktywność skierujecie na prace domowe i relaks w ogródku.

Merkury 2 kwietnia zmieni bieg na wsteczny, do 25 kwietnia unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących domu i rodziny. 12 kwietnia cofający się Merkury utworzy koniunkcję ze Słońcem, może was odwiedzić ktoś dawno nie widziany. Między 18 a 20 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus zapewni miłe towarzystwo i serdeczne wyznania uczuć. 25 kwietnia Merkury wyjdzie z retrogradacji, co poprawi komunikację, łatwiej będzie dojść do porozumienia z domownikami.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Koziorożca

Słońce do 20 marca tranzytuje życzliwe Ryby, czyniąc was bardziej otwartymi na świat i ludzi, kierując uwagę na bliskie sąsiedztwo i relacje z rodzeństwem. W pierwszych dniach miesiąca Słońce utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem w przyjaznym Byku, co skłoni do rozwoju twórczości, zajęcia się kształceniem dzieci, zwiększenia stanu posiadania, planowania podróży. 10 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Rybach w sekstylu do rewolucyjnego Urana, pod wpływem tego aspektu pozostaniecie dłużej, bo od 8 do 12 marca, macie szanse rozpocząć innowacyjny projekt o charakterze twórczym lub artystycznym, niektóre Koziorożce odkryją nowe hobby. W dniach 15 – 19 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem trochę was rozkojarzy, pozostańcie więc uważni na drogach, bo możecie się zgubić lub pojechać nie tam, gdzie planowaliście, Neptun to mistrz iluzji, potrafi wyprowadzić w pole. 20 marca Słońce opuści życzliwe Ryby i wkroczy do aktywizującego Barana, do 24 marca pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu, jaki utworzy z energetycznym Plutonem, to czas na inwestycje w dom i rodzinę. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Wagi, jak zwykle w takich wypadkach emocje mogą wymknąć się spod kontroli, zadbajcie wiec o dobre relacje w domu i w pracy.

Wenus w Wodniku w dniach 2 – 4 marca znajdzie się w kwadraturze do wywrotowego Urana, pojawią się jakieś niespodziewane wydatki, które doprowadzą do konfliktu z dziećmi. 11 marca wieczorem Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest wyjątkowo mocna, otworzycie się więc na miłość i współczucie, zwłaszcza w stosunku do rodzeństwa. Od 21 do 23 marca koniunkcja Wenus z Saturnem, władcą waszego znaku, uczyni niektóre Koziorożce zgorzkniałymi, ale na krótko, bo już w dniach 24 – 26 marca sekstyl Wenus do Jowisza nastawi was do świata optymistycznie, relacje w związkach miłości się poprawią. Pod koniec miesiąca, między 27 a 29 marca harmonijny aspekt Wenus do Urana zapowiada rozpoczęcie romansu, który spadnie na was jak grom z jasnego nieba.

Mars w dniach 7 – 12 marca utworzy napięty aspekt z Uranem w Byku, impulsywne działanie, zwłaszcza w sprawach finansowych, doprowadza do konfliktu w związkach miłości, przyjaźni lub w kontaktach z dziećmi. 23 marca waleczny Mars zawita do życzliwych Ryb, nie jest tam jednak mile widziany, aktywność może okazać się mało skuteczna a chęć do działania skończy się na pobożnych życzeniach, jeśli pokonacie te słabości zrobi się o was głośno.

Merkury między 3 a 5 marca utworzy harmonijny aspekt z inspirującym Uranem, co pozwoli wykazać się rozwiniętą wyobraźnią i kreatywną pomysłowością, natomiast w dniach 7 – 9 marca koniunkcja z Neptunem wyzwoli w was drzemiącego artystę, słuchajcie intuicji i natchnienia, ale nie zapominajcie o rzeczywistości, pomysły opierajcie na realnych podstawach. 10 marca rano Merkury opuści życzliwe Ryby i wejdzie do Barana, od razu znajdzie się w sekstylu do Plutona, zaczniecie myśleć szybko, przyglądając się każdemu problemowi w sposób wnikliwy, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy rodzinnych rozliczeń finansowych.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Koziorożca

Słońce w Wodniku przebywa do 19 lutego, w tym czasie pochłoną was sprawy finansowe i zabezpieczenie osobistej własności. Od początku miesiąca do 18 lutego Jowisz znajdzie się w harmonijnym aspekcie do Saturna, to okres, w którym macie szansę zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci, zbudować trwałe podstawy egzystencji, stworzyć coś, co przetrwa lata. Między 6 a 11 lutego, włączając w to nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 9 lutego, Słońce utworzy napięty aspekt z rewolucyjnym Uranem, nastąpią gwałtowne zmiany w stanie posiadania, możecie coś stracić, ale też uzyskać niezależność finansową. 19 lutego Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym zaczniecie realizować swoje ukryte plany i marzenia, energię skierujecie na sprawy związane z rodzeństwem i najbliższym sąsiedztwem. 24 lutego dojdzie do pełni Księżyca w Pannie, emocje rozbudzą planowane podróże, zdobywanie wiedzy i zdawanie egzaminów. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, nastąpią ograniczenia w podróżowaniu, sprzęt elektroniczny może ulec awarii.

Wenus w waszym znaku od 6 do 9 lutego znajdzie się w harmonijnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Koziorożca z dnia na dzień wpadną w sidła miłości, to będzie jak „grom z jasnego nieba”, zaufajcie uczuciom – między 12 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy sekstyl z Neptunem, romantyczne marzenia rozbudzą zmysły, a kiedy 16 lutego Wenus opuści wasz znak i do 18 lutego znajdzie się w koniunkcji z pożądliwym Plutonem, zrobicie wszystko, aby zdobyć obiekt swoich westchnień. Również w dniach od 19 do 26 lutego, gdy Wenus utworzy koniunkcję z zapalczywym Marsem i kwadraturę ze szczodrym Jowiszem, sięgniecie po coś, co przerasta wasze możliwości i o co trzeba stoczyć zażartą walkę.

Mars w waszym znaku w dniach od 6 do 10 lutego utworzy harmonijny aspekt z Neptunem w życzliwych Rybach, włożycie sporo wysiłku w realizację swoich marzeń. 13 lutego Mars opuści wasz znak i wtargnie do Wodnika, w koniunkcji ze zdobywczym Plutonem pozostanie do 18 lutego, ogarnie was silna namiętność, nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, na czym wam zależy, zachowajcie ostrożność, bo siła może łatwo przekształcić się w agresję, zwłaszcza w sprawach dotyczących finansów. Pod koniec miesiąca, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, stracicie dużo energii a także pieniędzy, na zaspokojenie własnych przyjemności.

Merkury w waszym znaku w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w sekstylu do Neptuna, co rozwinie wyobraźnię i pozwoli skorzystać z natchnienia oraz podpowiedzi intuicji. 5 lutego Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z posępnym Plutonem, umysł ogarnie troska o zabezpieczenie materialne. W okolicach 10 lutego, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, niektóre Koziorożce zdecydują się na większe niż zwykle wydatki, zwłaszcza jeśli dotyczyć będą podróży lub kształcenia dzieci. W dniach 16 – 18 lutego, podczas kwadratury Merkurego do wybuchowego Urana, stracicie cierpliwość wobec oczekiwań finansowych dzieci lub przyjaciół. 23 lutego Merkury zawita do życzliwych Ryb, straci jednak wiele ze swojej mocy, jedynie w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem a zaraz potem w sekstylu do Jowisza, uda się podjąć wyważone decyzje, akceptując konieczne ograniczenia.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Koziorożca

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 stycznia, warto ten czas wykorzystać na zatroszczenie się o własne potrzeby i dopilnowanie najważniejszych spraw, będziecie bowiem dysponować dużymi zasobami energetycznymi. W dniach od 8 do 12 stycznia trygon Słońca do rewolucyjnego Urana oraz nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 11 stycznia, pomogą rozpocząć nowy etap w życiu, czas na twórcze i kreatywne działania, nie bójcie się ryzyka, bo planety wam sprzyjają. Między 14 a 18 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna również sprzyja twórczej inicjatywie, pojawi się szansa na spełnienie jednego z marzeń, słuchajcie intuicji i postępujcie w zgodzie ze sobą. W dniach 18 – 23 stycznia dojdzie do koniunkcji Słońca z potężnym Plutonem najpierw w waszym znaku, następnie obydwie planety go opuszczą i wkroczą do Wodnika – Słońce 20 a Pluton 21 stycznia, nadal pozostając w koniunkcji – wydarzenie to okaże się szczególnie istotne, zwłaszcza dla finansów. Pluton do waszego znaku powróci jeszcze na parę miesięcy między 1 września a 19 listopada 2024, aby pozamykać proces transformacji trwający od kilkunastu lat, dopiero teraz zaczniecie odczuwać jej skutki, niektóre Koziorożce uświadomią sobie, że bardzo zmieniło się ich podejście do samych siebie i otaczającego świata – teraz rozpocznie się proces transformacji, który zmieni wasz stosunek do posiadania. 25 stycznia pełnia Księżyca w Lwie w kwadraturze do Jowisza rozbudzi emocje w sprawach finansowych, otrzymacie szansę na wzbogacenie, łatwo jednak możecie stracić coś innego.

Wenus w Strzelcu 1 sierpnia utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, nie spodziewajcie się więc fajerwerków miłości w trakcie i po zabawie sylwestrowej, natomiast w dniach od 18 do 20 stycznia, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, będziecie mieć tendencje do nawiązywania skrytych romansów bez przyszłości. 23 stycznia Wenus zawita do waszego znaku, to odpowiedni czas, aby zadbać o swoją urodę i wygląd zewnętrzny, swój styl odnajdziecie pod koniec miesiąca, między 27 a 30 stycznia, gdy Wenus nawiąże harmonijny aspekt z poważnym Saturnem, władcą waszego znaku, oraz dobroczynnym Jowiszem w życzliwym Byku, niektóre Koziorożce mają szansę w tym czasie spotkać swoją druga połówkę, miłość bezpieczna i długotrwała zapuka do niektórych serc.

Mars 4 stycznia wtargnie do waszego znaku, motywując do zwiększenia aktywności i bardziej intensywnego działania, najbardziej skuteczni w każdej dziedzinie, zwłaszcza twórczej, staniecie się między 8 a 14 stycznia, gdy Mars utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Urana sprzyja niecodziennym wyzwaniom, wykażecie się twórczą inspiracją i oryginalnym rozwiązaniem problemów.

Merkury w Strzelcu 2 stycznia wyjdzie z retrogradacji, przestaniecie więc rozpamiętywać przeszłość i ruszycie do przodu. Ostrożność zachowajcie w dniach od 8 do 10 stycznia, gdy dostaniecie się pod wpływ kwadratury Merkurego do Neptuna, ktoś w najbliższym otoczeniu może rozsiewać kłamliwe plotki na wasz temat. 14 stycznia Merkury zawita do waszego znaku, umysł się wyostrzy, zaczniecie planować przyszłość, najlepsze rezultaty w podejmowaniu strategicznych decyzji osiągniecie między 17 a 20 stycznia, gdy Merkury znajdzie się w harmonijnych aspektach ze stabilizującym Saturnem i szczodrym Jowiszem. W dniach 26 – 29 stycznia koniunkcja Merkurego z Marsem w waszym znaku do rewolucyjnego Urana w życzliwym Byku sprawi, że myśleć i działać będziecie szybko, ale w sposób zaskakujący nawet was samych, pomysły okażą się twórcze i kreatywne.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Koziorożca

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 22 grudnia, co bardzo osłabia was energetycznie, to czas, który powinniście przeznaczyć na odpoczynek, bo trudno wam będzie zdziałać coś konstruktywnego, zwłaszcza że w Strzelcu przebywa również zapalczywy Mars, co jeszcze bardziej pozbawia was sił. 13 grudnia nów Księżyca w tym znaku zapowiada nowy rozdział w życiu duchowym, pojawią się też ukryci wrogowie, ich aktywność odczujecie najbardziej w dniach 15 – 19 grudnia, zaczną rozsiewać plotki i pomówienia, które trudno będzie wyjaśnić. 22 grudnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, od razu utworzy sekstyl z Saturnem, władcą Koziorożca, pogodzicie się z tym, na co nie macie wpływu, krok po kroku wzmacniając swoją pozycję, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wpłyną kojąco i stabilizująco na wasze samopoczucie. 27 grudnia nów Księżyca w opozycyjnym Raku w korzystnych aspektach do Jowisza, poprawi relacje w każdym związku, pojawi się propozycja nawiązanie korzystnych znajomości, ważnych dla rozwoju kariery. Nie obejdzie się jednak bez stresów i podkręconych emocji, bowiem w tym samym czasie cofający się Merkury znajdzie się w koniunkcji z zapalczywym Marsem i obie planety utworzą napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, pojawią się plotki i niesprawdzone informacje, które mogą zepsuć wam opinię.

Wenus w Wadze w pierwszych dniach miesiąca utworzy kwadraturę z rozliczeniowym Plutonem w waszym znaku, pragnienia pozostaną niezaspokojone. 4 grudnia jednak Wenus, planeta miłości i dyplomacji, zawita do życzliwego Skorpiona i utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, władcą waszego znaku, okaże się, że są w waszym otoczeniu osoby życzliwe i możecie liczyć na ich poparcie oraz przyjaźń. W dniach 9 – 11 grudnia Wenus w opozycji do Jowisza sprzyja romansom oraz kreatywnym i artystycznym projektom, natomiast od 20 do 22 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, czeka was niespodzianka ze strony przyjaciół. Wenus w trygonie do Neptuna w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni dobry nastrój i towarzystwo bliskich. Pod koniec miesiąca w dniach 27 – 29 grudnia, Wenus w sekstylu do Plutona w waszym znaku, rozbudzi namiętność, randki okażą się ekscytujące i bardzo gorące. 29 grudnia Wenus wejdzie do znaku Strzelca, zaczniecie ukrywać przed całym światem swoje prawdziwe uczucia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Strzelca, co jest dla was bardzo niekorzystne, generuje bowiem ukrytych wrogów, zwłaszcza pod koniec miesiąca między 26 a 30 grudnia ktoś za waszymi plecami będzie rozsiewał plotki, przed którymi trudno się obronić, powrócą sprawy, które staraliście się ukryć przed innymi, wskazuje na to kwadratura retrogradującego Merkurego w koniunkcji z Marsem do zwodniczego Neptuna. Merkury 1 grudnia wejdzie do waszego znaku, od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co pozwoli zebrać myśli i podejmować dojrzałe decyzje. Między 7 a 9 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Jowisza, oraz od 10 do 12 grudnia, podczas sekstylu Merkurego z Wenus, nawiążecie szereg kontaktów towarzyskich, które okażą się korzystne i znaczące dla waszej przyszłości. 14 grudnia

Merkury w waszym znaku zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, z retrogradacji wyjdzie 2 stycznia, w tygodniu przedświątecznym unikajcie podejmowania życiowych decyzji, natomiast w ostatnim tygodniu miesiąca, gdy Merkury wycofa się do Strzelca, zachowajcie swoje myśli, poglądy i przekonania w sekrecie, bo nie znajdziecie zrozumienia w swoim otoczeniu, to czas na ponowne przemyślenie swoich priorytetów.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Koziorożca

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i relacje w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca znajdziecie się pod wpływem opozycji Słońca do Jowisza, co zapowiada nawiązanie nowych kontaktów z twórcami, celebrytami, obcokrajowcami, prawnikami lub naukowcami. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, nowe znajomości okażą się ekscytujące, zaskakujące, niebanalne oraz inspirujące, zmienią wasze podejście do przyjaźni, wpłyną na zmianę w układach towarzyskich. Najbardziej aktywny i transformujący okaże się okres od 15 do 22 listopada, gdy Słońce w koniunkcji z Marsem utworzy harmonijne aspekty z intuicyjnym Neptunem w życzliwych Rybach i potężnym Plutonem w waszym znaku, możecie całkowicie zmienić środowisko, zdobyć władzę lub ją stracić w zależności od dotychczasowych decyzji, trzeba się będzie przystosować do nowych układów, co w większości przypadków się powiedzie. 22 listopada Słońce wkroczy do znaku Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się pozbawieni energii, w dodatku Słońce od razu, w dniach 22 – 25 listopada, znajdzie się w napiętym aspekcie do Saturna, władcy waszego znaku, co wiązać się może z dużym spadkiem energii i osłabieniem, pojawią się też ograniczenia w finansach, niektóre projekty trzeba będzie odłożyć na później. 27 listopada dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach, jeśli nie zafundujecie sobie odpoczynku organizm może odmówić posłuszeństwa, pojawią się jakieś nieokreślone dolegliwości trudne do zdiagnozowania, na co wpłynie jednoczesna kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna.

Wenus 3 listopada znajdzie się w opozycji do Neptuna, zamarzą wam się zagraniczne podróże lub inspirujące ścieżki edukacyjne, zrobicie wszystko, aby je zrealizować , na co wskazuje trygon Wenus do Plutona w waszym znaku, do którego dojdzie 5 listopada, aspekty te zwiastują również wybuch romantycznej i zarazem namiętnej miłości. 8 listopada Wenus zmieni znak i wejdzie do Wagi, gdzie jest mocna i skuteczna w ekspresji, relacje w pracy się polepszą, niektóre Koziorożce znajdą miłość wśród współpracowników, pojawią się biurowe romanse, zwierzenia i rozmowy o uczuciach, zwłaszcza w dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z komunikatywnym Merkurym.

Mars przebywa w życzliwym Skorpionie do 24 listopada, stymulując aktywność w stowarzyszeniach, związkach przyjaźni oraz grupach osób, podzielających wasze zainteresowania. W dniach od 9 do 13 listopada Mars znajdzie się w opozycji do buntowniczego Urana, co spowoduje rozpad niektórych układów towarzyskich. W dniach 15 – 24 listopada aspekty Marsa ze Słońcem, Neptunem i Plutonem doprowadzą do trwałych i nieodwracalnych zmian w wielu związkach, zarówno osobistych, jak i zawodowych oraz biznesowych, motywować was będzie chęć zdobycia władzy oraz wpływu na ciąg wydarzeń. 24 listopada Mars opuści życzliwego Skorpiona i wejdzie do Strzelca, od razu znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Saturna, władcy waszego znaku – uważajcie, bo w wyniku nierozważnego działania możecie sobie wyhodować sporą liczbę ukrytych wrogów, trudno się będzie porozumieć z osobami o odmiennych poglądach i sposobach działania.

Merkury 4 listopada znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana, tego dnia możecie stracić cierpliwość i zareagować impulsywnie na czyjąś zaczepkę. W dniach od 7 do 9 listopada Merkury w harmonijnych układach z intuicyjnym Neptunem oraz transformującym Plutonem w waszym znaku, skłoni do zmiany przekonań, zwłaszcza jeśli okażą się one dla was korzystne. 10 listopada Merkury opuści życzliwego Skorpiona i wejdzie do znaku Strzelca, zaczniecie ukrywać swoje myśli i zbierać informacje, które mogą się przydać w przyszłości. W okolicach pełni Księżyca, do której dojdzie 27 listopada, uważajcie na podejmowane decyzje, bo możecie popełnić błąd opierając się na niesprawdzonych informacjach.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Koziorożca

Słońce w Wadze do 23 października skieruje energię na rozwój kariery, istotne przy tym okażą się relacje z przełożonymi oraz współpracownikami, które jeszcze do 12 października mogą generować konflikty, ze względu na pobyt pobudliwego Marsa w tym znaku. 14 października dojdzie do zaćmienia Słońca w Wadze, w najbliższym czasie możecie stracić szefów, co przełoży się na sytuację w pracy, powodując niepewność, niektóre Koziorożce zaczną starać się o awans, ale niewielu uda się go uzyskać. 20 października Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, pojawi się okazja, aby pokazać swój potencjał, wasz dorobek intelektualny zostanie zauważony przez przełożonych, to dobry dzień na rozmowę o awansie lub podwyżce. 23 października Słońce wkroczy do życzliwego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym więcej uwagi poświęcicie przyjaciołom, dobrze poczujecie się w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, zwłaszcza w dniach od 23 do 26 października, gdy Słonce znajdzie się harmonijnym aspekcie z Saturnem, władcą waszego znaku. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, odbije się to na relacjach z dziećmi lub przyjaciółmi, twórcze lub artystyczne projekty, nad którymi ostatnio pracowaliście, okażą się trudne w realizacji, nieformalne romanse mogą przechodzić kryzys.

Wenus do 9 października tranzytuje rozrywkowego Lwa, przypominając ambitnym Koziorożcom, że nie samą pracą człowiek żyje, zachęcając do wrzucenia na luz i sprawienia sobie więcej przyjemności. 9 października Wenus zawita do życzliwej Panny, ale straci możliwość realizacji pełnego potencjału, w dodatku od razu, od 9 do 11 października znajdzie się w opozycji do wymagającego Saturna, staniecie się bardzo krytyczni w stosunku do osób, które kochacie i są dla was ważne, ale nadmierne oczekiwania ochłodzą wzajemne stosunki. Między 20 a 24 października natomiast trygon Wenus do Jowisza poprawi stosunki w relacjach, powoli zrealizować, a przynajmniej zaplanować, podróże zagraniczne, studentom egzaminy pójdą jak z płatka. Ostatniego dnia miesiąca trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana przyniesie niespodziewany romans lub flirt z osobą niebanalną, obdarzoną wieloma talentami.

Mars w dniach od 7 do 12 października utworzy napięty aspekt z Plutonem w waszym znaku, poczujecie się zaatakowani i odpłacicie „pięknym za nadobne”, to aspekt nieprzejednanej walki, w której nie ma zwycięzców. 12 października Mars opuści znak Wagi, w którym czuł się mało komfortowo i wejdzie do życzliwego Skorpiona, w którym może wykazać cały swój potencjał, stosunki z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania, nabiorą intensywności, zwłaszcza między 12 a 15 października, kiedy Mars utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, władcą waszego znaku. Między 26 a 30 października, w okresie zaćmienia Księżyca Merkury wraz z Marsem znajdą się w opozycji do Jowisza, próba ratowania przyjaciela od popełnienia błędu spali na panewce.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Koziorożca

Tranzyt Słońca przez życzliwy znak Panny do 23 września sprzyja projektom edukacyjnym, wpłynie także korzystnie na stosunki międzynarodowe i podróże zagraniczne, zwłaszcza w dniach od 6 do10 września, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem. 15 września dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznej Pannie, w trygonie do rewolucyjnego Urana, co zapowiada początek kreatywnego przedsięwzięcia, które przyniesie sporo radości i okaże się niezwykle przyjemne, niektóre Koziorożce cieszyć się będą z sukcesów dzieci, rozpoczynających nowy etap w dziedzinie edukacji. Od 17 do 21 września Słońce w opozycji do zwodniczego Neptuna wprowadzi nieporozumienia w komunikacji, starajcie się precyzyjnie i jasno wyrażać swoje potrzeby, w dniach 19 – 23 września natomiast trygon Słońca do Plutona w waszym znaku obdarzy was wytrwałością, siłą i energią, zdolną poruszyć góry, z łatwością przeprowadzicie swoją wolę, niektóre osoby zaangażują się w działalność polityczną. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku rozwoju kariery i spraw zawodowych. 29 września pełnia Księżyca w znaku Barana rozbudzi emocje na linii praca – dom, pozostałe aspekty planet podpowiadają, że niektóre związki mogą przechodzić kryzys, jeśli nie chcecie doprowadzić do zerwania relacji postarajcie się zaskoczyć partnera czymś, co rozbudzi na nowo przyciąganie seksualne.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje znak rozrywkowego Lwa, 4 września zmieni bieg na prosty, co poprawi nie tylko relacje w związkach, ale pozwoli też w większym stopniu cieszyć się drobnymi przyjemnościami. W dniach od 16 do 18 września kwadratura Wenus do Jowisza pozwoli doświadczyć radości życia, ale na fali optymizmu zdecydujecie się na większe zakupy lub ryzykowną inwestycję. Również pod koniec miesiąca aspekty Wenus do Marsa i Urana zapowiadają rewolucję w związkach, także w sprawach zawodowych, szczególnie jeśli dotyczą działalności artystycznej i kreatywnej, będziecie skłonni zastosować innowacyjne, ale ryzykowne rozwiązania.

Mars przebywa w znaku Wagi przez cały miesiąc, powodując konflikty i frustracje w relacjach o charakterze zawodowym, nie utworzy jednak znaczących aspektów z pozostałymi planetami, poza sekstylem z powabną Wenus w końcówce miesiąca, będziecie więc ukrywać swoje niezadowolenie, stosując reakcje pasywno-agresywne.

Merkury przebywa w życzliwej Pannie przez cały miesiąc, co bardzo dobrze wpływa na intelekt i umiejętność planowania, jednak przez pierwszą połowę września porusza się biegiem wstecznym, lepiej w tym czasie nie rozpoczynać nowych przedsięwzięć, zwłaszcza związanych z podróżami, edukacją lub stosunkami międzynarodowymi, do czego kusić może trygon Merkurego do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie od 3 do 5 września. 6 września natomiast Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, to co macie do powiedzenia zostanie wysłuchane i docenione. 15 września Merkury wyjdzie z retrogradacji, śmiało można inicjować nowe projekty, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury powtórzy korzystny aspekt najpierw z dobroczynnym Jowiszem, a następnie z innowacyjnym Uranem.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Koziorożca

Słońce tranzytuje znak Lwa do 23 sierpnia, koncentrując uwagę na zarządzaniu wspólnym stanem posiadania, już 1 sierpnia, podczas pełni Księżyca w Wodniku, pojawią się emocje dotyczące finansów, trygon Marsa do Urana w życzliwych znakach sugeruje, że czekają was nagłe wydatki związane z podróżami, chociaż niektóre Koziorożce mogą liczyć na niespodziewane dochody z zagranicy lub wygraną na loterii. W dniach od 5 do 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza przyniesie okazję do intratnej inwestycji, ryzyko jednak okaże się spore. 16 sierpnia nów Księżyca w Lwie w kwadraturze do Urana zapowiada otrzymanie spadku, nieoczekiwaną wypłatę świadczeń lub uzyskanie kredytu, co wywoła stres, ale trygon Marsa do Urana podpowiada, że wiele możecie zyskać działając szybko i zdecydowanie. 23 sierpnia Słońce opuści Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku podnoszenia kwalifikacji i zdobywania doświadczeń poprzez kontakty międzynarodowe i podróże zagraniczne. W dniach od 25 do 29 sierpnia Słońce w opozycji do Saturna wprowadzi ograniczenia w komunikacji, pojawią się opóźnienia w przekazie informacji, na drogach należy zachować ostrożność. 31 sierpnia dojdzie do kolejnej pełni Księżyca w tym miesiącu, tym razem w przyjaznych Rybach, początek roku szkolnego przysporzy sporej dawki emocji.

Wenus w Lwie przebywa przez cały miesiąc, poruszając się biegiem wstecznym, na konto mają szansę powrócić pieniądze z wcześniejszych inwestycji, możliwe jednak są trudne do przewidzenia straty finansowe w dniach od 7 do 11 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do rewolucyjnego Urana. Między 12 a 14 sierpnia koniunkcja Wenus ze Słońcem pozwoli wyjść z problemów w zarządzaniu wspólnymi środkami, łatwo będzie odzyskać pieniądze lub spłacić kredyt. Od 20 do 24 sierpnia kwadratura Wenus do Jowisza zapowiada większe niż zwykle wydatki na edukację, podróże oraz towary luksusowe.

Mars do 27 sierpnia przebywa w życzliwej Pannie, co stymuluje do owocnej pracy i aktywności w dziedzinie edukacji, podróżowania oraz podnoszenia kwalifikacji, zwłaszcza na początku, w połowie oraz w końcówce miesiąca , podczas obydwu pełni i nowiu Księżyca. Największą siłą, zdolną przenosić góry, obdarzy Koziorożce trygon Marsa w życzliwej Pannie do Plutona w waszym znaku, intensyfikujący każde działanie, do którego dojdzie w dniach od 23 do 27 sierpnia. Kiedy 27-go Mars zmieni znak i wejdzie do niezdecydowanej Wagi, jego moc osłabnie a relacje ze współpracownikami zaczną być w większym stopniu konfliktowe.

Merkury także przebywa przez cały miesiąc w życzliwej Pannie, co sprzyja aktywności intelektualnej, jedynie w okolicach 2 sierpnia, gdy znajdzie się w opozycji do Saturna w Rybach, pojawią się ograniczenia w komunikacji, podróżach i przekazie informacji. Od 9 do 11 sierpnia natomiast trygon Merkurego do Jowisza zapewni sprawne podróżowanie, moc wakacyjnych rozrywek, a także ułatwi zdobywanie wiedzy i nauczanie. 24 sierpnie Merkury zmieni bieg na wsteczny, w ciągu najbliższych trzech tygodni będziecie mieć tendencję do powrotu do miejsc, które już kiedyś odwiedziliście, nie jest to natomiast dobry czas dla rozpoczynania nowych edukacyjnych projektów lub inicjowania wyjazdów do miejsc nieznanych.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym Raku przebywa do 23 lipca, to znakomita okazja do nawiązania ciekawych znajomości oraz zwrócenia uwagi na potrzeby partnerów. Już w pierwszych dniach miesiąca harmonijne aspekty Merkurego oraz Słońca z dobroczynnym Jowiszem i Saturnem, władcą waszego znaku, w dodatku w życzliwych znakach, zapowiadają korzystne kontrakty, zarówno osobiste, jak i biznesowe, to czas na zaręczyny, śluby lub rozpoczęcie twórczych przedsięwzięć, stabilizujących sytuacje życiową. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 3 lipca, rozbudzi emocje w związkach, upomnicie się o swoje prawa, ale nie w każdym przypadku uda się uzyskać równowagę i porozumienie, konieczny okaże się kompromis. Od 13 do 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana przyniesie nieoczekiwane spotkania i szybkie negocjacje, to również dobry czas na zabawę w towarzystwie przyjaciół. 17 lipca będzie miał miejsce nów Księżyca w przeciwległym Raku, co może przynieść początek obiecującej znajomości lub partnerskiej współpracy, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do znaku Barana, wpłynie to korzystne na sprawy rodzinne, atmosfera w pracy jednak zacznie się psuć. Między 18 a 23 lipca Słońce ustawi się w opozycji do Plutona w waszym znaku i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, w przypadku konfliktu okażecie się nieprzejednani, jednak niewiele uzyskacie taką postawą – trygon Słońca do Neptuna podpowiada, że lepiej postawić na kompromis, który zaproponuje druga strona. 23 lipca Słońce opuści przeciwległego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, nadejdzie czas wakacyjnych rozrywek, nie zapomnicie jednak o intratnych inwestycjach, które pokażą się na horyzoncie.

Wenus przebywa w Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, co sprzyja dobrej zabawie oraz inwestowaniu w przedmioty piękne i luksusowe, w pierwszych dniach lipca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do buntowniczego Urana, co doprowadzi do nieporozumień z dziećmi lub nieoczekiwanego zakończenia romansów. 24 lipca Wenus wejdzie w retrogradację, stworzy to okazję do przemyślenia zarówno istniejących relacji miłosnych, jak i do powrotu do tych minionych – okazja pojawi się w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus. Rozpoczynanie nowych związków może natomiast okazać się w konsekwencji problematyczne, bo kiedy Wenus powróci do biegu prostego, zapragniecie się z nich wycofać.

Mars również przebywa w dumnym Lwie do 10 lipca, możecie mieć w tym czasie tendencję do zbyt ryzykownych inwestycji, natomiast po 10 lipca, kiedy Mars zawita do życzliwej Panny, staniecie się bardzo pracowici i metodyczni, energię skierujecie na zdobywanie wiedzy i doświadczeń w międzynarodowych kontaktach. Między 17 a 23 lipca opozycja Marsa do Saturna ograniczy mobilność i komunikatywność, uważajcie na innych użytkowników dróg, bo mogą doprowadzić do stłuczki.

Merkury tranzytuje przeciwległy znak Raka do 11 lipca, to znakomity czas na nawiązywanie współpracy, negocjowanie i podpisywanie umów, zwłaszcza od 6 do 11 lipca, kiedy Merkury utworzy harmonijne aspekty z inspirującym Uranem i twórczym Neptunem. 11 lipca Merkury wejdzie do rozrywkowego Lwa, tracąc dużo ze swojego potencjału, jednak dla osób wybierających się na urlop w drugiej połowie lipca, okaże się to korzystne, bo myśli powędrują w kierunku rozrywek oraz inwestowania w przyjemności – w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, wybór rozrywek okaże się tak duży, że wydacie na nie sporo pieniędzy. 24 lipca natomiast zapowiada się nerwowo, dzieci mogą wyprowadzić was z równowagi swoimi oczekiwaniami, na co wskazuje napięty aspekt Merkurego do wywrotowego Urana. 28 lipca Merkury wreszcie zawita do życzliwej Panny, w której czuje się znakomicie, będzie znów można skupić myśli na pracy, obowiązkach i porządkowaniu rzeczywistości, co daje wam mocny punkt oparcia.

Karty Tarota dla początkujących