Archiwum kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Koziorożca

Słońce w życzliwych Rybach przebywa do 20 marca, kierując uwagę na relacje z otoczeniem, zwłaszcza rodzeństwem i sąsiadami, zachęcając do dzielenia się uczuciami. 7 marca pełnia Księżyca w znaku pracowitej Panny w korzystnym aspekcie do oryginalnego Urana wzbudzi emocje w związku z edukacją, zdobywaniem wiedzy, planowaniem podróży lub realizacją marzeń. Tego samego dnia Saturn, władca waszego znaku, po 3 latach pobytu w Wodniku wejdzie na kolejne 3 lata do życzliwych Ryb, zmuszając do większej odpowiedzialności w zakresie komunikacji, testować też będzie wpływ konsekwencji, cierpliwości oraz praktycznego podejścia do realizacji marzeń, które do tej pory istniały wyłącznie jako idee. W dniach od 13 do 20 marca wskazana jest ostrożność na drogach i ogólnie w komunikacji, ponieważ Słońce znajdzie się w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem, w dniach 16-17 marca dołączy do nich osłabiony Merkury i wszystkie te planety ustawią się w napiętym aspekcie do brawurowego Marsa – trudno będzie zachować zdrowy rozsądek, dlatego kontrolujcie swoje myśli i działania, które mogą stać w sprzeczności i wpłynąć negatywnie na stan zdrowia. 20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do aktywizującego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na potrzeby domu, 21 marca nów Księżyca wyznaczy nowy etap w życiu rodziny. 23 marca po kilkunastu latach pobytu w waszym znaku Pluton, planeta trudnych doświadczeń i głębokiej transformacji opuści po raz pierwszy wasz znak, na razie na kilka miesięcy i wkroczy do Wodnika, w najbliższych latach uświadomicie sobie nieodwracalne zmiany, jakim uległa wasza osobowość i sytuacja życiowa, jednocześnie rozpocznie się wieloletni proces, w którym radykalnie zmienicie stosunek do stanu posiadania.

W pierwszych dniach marca Wenus, planeta miłości i przyjemności, znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem w znaku Barana, co powinno przynieść wymierne korzyści dla domu i rodziny, o dobrym seksie przypomnicie sobie natomiast między 9 a 13 marca, kiedy Wenus ustawi się w sekstylu do Marsa. 16 marca Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwego Byka, odzyskując swoją moc i możliwość wykorzystania potencjału, rozpocznie się dla was okres sprzyjający zakochaniu, rozwijaniu hobby, szukania przyjemności w twórczości artystycznej. W dniach 17 – 19 marca trygon Wenus do Saturna wpłynie stabilizująco na wasze związki, to czas na zaręczyny lub deklaracje wspólnego życia. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem wprowadzi rewolucje w związki miłości lub relacje z dziećmi.

Mars jeszcze do 25 marca przebywa w znaku Bliźniąt, testując wytrzymałość waszego organizmu, zwłaszcza w dniach 16-17 marca, kiedy znajdzie się w napiętej konfiguracji z Merkurym, Słońcem i Neptunem. Po 25 marca Mars w przeciwległym Raku może osłabić poczucie własnej wartości, będziecie bowiem po ostrzałem krytyki i nacisku ze strony partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, którym brakować może cierpliwości, Mars w Raku jest bowiem w upadku i łatwo ulega słabościom. W ostatnich dniach miesiąca jednak trygon Marsa do Saturna wpłynie na skuteczność działania.

Merkury w dwóch pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w Wodniku, co wpłynie na ograniczenia w transakcjach finansowych, umysł może być skoncentrowany na oszczędzaniu i obawach związanych ze stanem posiadania. 2 marca wieczorem Merkury opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych, ale rozkojarzonych Ryb, gdzie w dużym stopniu utraci możliwość skutecznego działania, dlatego zdejmijcie nogę z gazu, bądźcie uważni na drogach, starajcie się komunikować w sposób bardziej przejrzysty i zrozumiały dla innych. 19 marca Merkury ponownie zmieni znak i wejdzie do aktywizującego Barana, co ułatwi podejmowanie szybkich decyzji, zwłaszcza w sprawach dotyczących domu i rodziny. W okolicach 28 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja nauce, podróżom i nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Koziorożca

Słońce w Wodniku do 18 lutego skieruje uwagę na sprawy finansowe i poprawę sytuacji materialnej, niestety początek tygodnia przeniesie niewielkie „trzęsienie ziemi” pod tym względem, gdyż 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w Lwie, co pokaże wam jasno perspektywy i to, czym dysponujecie, ale kwadratura Słońca i Księżyca do rewolucyjnego Urana, pod wpływem której pozostaniecie od 3 do 7 lutego, sygnalizuje konieczność zmian, do czego nie wszyscy okażą się gotowi. Konfiguracji towarzyszy jednocześnie napięty aspekt między Wenus i Marsem, potrzeby więc okażą się większe, niż możliwości. W dodatku niektóre Koziorożce mogą borykać się z problemami zdrowotnymi, wymagającymi większych nakładów finansowych. Również koniunkcja Słońca z ograniczającym Saturnem między 14 a 18 lutego, zapowiada konieczność „zaciśnięcia pasa” lub trzeba będzie wziąć większą odpowiedzialność w pracy w ramach tego samego wynagrodzenia. 18 lutego Słońce opuści nerwowego Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, poczujecie się znacznie lepiej, nów Księżyca, do którego dojdzie 20 lutego oraz cały nadchodzący miesiąc warto przeznaczyć na zasianie ziaren sukcesu, które należy zasilić pozytywnymi emocjami, aby zobaczyć korzystne efekty.

Wenus w przyjaznych Rybach przebywa do 20 lutego, co dobrze wpływa na otoczenie, w którym przebywacie, możecie liczyć na życzliwość rodzeństwa i sąsiadów oraz rozwinąć w sobie najlepsze cechy charakteryzujące prawdziwą miłość. Od 6 do 10 lutego, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z Uranem, wolne Koziorożce mogą spotkać w bliskim otoczeniu osobę, przy której serce mocno zabije, jeszcze bardziej romantycznie zrobi się między 13 a 17 lutego, podczas koniunkcji Wenus z rozmarzonym Neptunem, w dniach 17 – 20 lutego, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Plutona w waszym znaku, zrobi się mniej duchowo, za to bardziej cieleśnie, wybuchnie namiętność trudna do opanowania. 20 lutego Wenus opuści przyjazne Ryby i wejdzie do zdobywczego Barana, tracąc wiele ze swojej mocy, zakochane Koziorożce poczują się całkowicie podległe swoim wybrańcom.

Mars nadal tranzytuje znak Bliźniąt, czyniąc was aktywnymi w dziedzinie kontaktów międzyludzkich oraz ochrony zdrowia, da o sobie znać napiętym aspektem do Wenus na początku miesiąca oraz korzystnym trygonem do Merkurego pod koniec lutego.

Merkury przebywa w waszym znaku do 11 lutego, można ten czas wykorzystać na przemyślenia dotyczące życiowych celów, oraz zaplanowanie przyszłości w taki sposób, aby można je z powodzeniem osiągnąć. Warto posłuchać intuicji w dniach od 5 do 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu do Neptuna, natomiast czarne myśli, jakie mogą was nawiedzić między 9 a 11 lutego, podczas koniunkcji Merkurego z Plutonem w waszym znaku, najłatwiej odgonić robiąc generalne porządki i pozbywając się z biurka oraz mieszkania rzeczy, które nie są wam już do niczego potrzebne. 11 lutego Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Wodnika, cały intelektualny potencjał skierujecie na możliwość zdobycia dodatkowych finansów, uda się wam to już między 16 a 20 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z hojnym Jowiszem. Pod koniec miesiąca, od 20 do 23 lutego, Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, zrobi się więc nerwowo, ale trygon do Marsa pozwoli w sposób stanowczy i asertywny wyplątać się z trudnej sytuacji.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Koziorożca

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 stycznia, co doda energii i ułatwi spełnienie, starajcie się więc jak najlepiej wykorzystać ten czas, postawcie na zaspokojenie swoich potrzeb nie tylko życiowych, ale również emocjonalnych, uczuciowych i duchowych. Już między 3 a 7 stycznia, kiedy Słońce utworzy trygon z inspirującym Uranem, niespodziewanie pojawi się okazja, aby uzyskać samoświadomość i pokazać się od najlepszej, kreatywnej strony, pod warunkiem, że otworzycie się na to, co nieznane i nieoczywiste. W nocy z 6 na 7 stycznia pełnia Księżyca w przeciwległym Raku wzbudzi silne emocje, kiedy przyjdzie wam po raz kolejny przedstawić swój projekt lub wypowiedzieć się w ważnej kwestii, ponieważ pełni towarzyszyć będzie koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem w waszym znaku. Od 11 do 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna zaoferuje możliwość wykazania się twórczymi pomysłami i kreatywnością, starajcie się korzystać z intuicji. Między 16 a 20 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, na jaw wyjdą sprawy, które mogą nie być zgodne z waszym systemem wartości, zachowajcie spokój i poznajcie własne motywacje, nawet jeśli nie przypadną wam do gustu, po prostu je zaakceptujcie. 20 stycznia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wodnika, kierując uwagę na finansowy aspekt życia, już następnego dnia dojdzie do nowiu Księżyca, co zapowiada zmianę podejścia do oszczędzania. Między 22 a 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza zapowiada poprawę sytuacji materialnej za sprawą jednego z członków rodziny. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa skłoni do bardziej aktywnego działania w celu zwiększenia zarobków.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, co zapowiada wzrost pożądania, niektóre Koziorożce ogarnie trudna do opanowania namiętność. Już 3 stycznia Wenus opuści wasz znak, wejdzie do Wodnika i od razu znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, co dobrze wpłynie zarówno na uczucia, jak i na finanse. Od 7 do 11 stycznia trygon Wenus do Marsa mocno was zmotywuje do pracy, przynoszącej znaczne zyski, zakochane Koziorożce zainwestują w randki, które spełnią ich oczekiwania. Między 13 a 17 stycznia kwadratura Wenus do nieprzewidywalnego Urana zapowiada większe wydatki lub finansową stratę, również w związkach dojdzie do rozdźwięku, w dodatku z błahej przyczyny. Dni od 21 do 24 stycznia przyniosą spadek nastroju i konieczność ograniczeń finansowych, za sprawą koniunkcji Wenus z Saturnem, surowym władcą waszego znaku. 27 stycznia Wenus opuści zbuntowanego Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, przynosząc powodzenie w miłości.

Mars w Bliźniętach do 12 stycznia się cofa, ograniczając aktywność w komunikacji oraz dbałości o zdrowie, dopiero druga połowa stycznia, a właściwie sama końcówka zachęci was do działania, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem.

Merkury w waszym znaku biegnie ruchem wstecznym do 18 stycznia, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji i rozpoczynania ważnych przedsięwzięć, skupcie się natomiast na poprawieniu tego, co do tej pory nie funkcjonowało właściwie w trwających projektach. W pierwszych dniach miesiąca sektyl Merkurego retro do Neptuna w Rybach pozwoli skorzystać z podszeptów intuicji, natomiast trygon Merkurego do Urana w dniach 7 – 9 stycznia zapowiada oryginalne pomysły, które uda się wam wprowadzić w życie pod koniec miesiąca, kiedy Merkury w biegu prostym ustawi się w tej samej konfiguracji.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Koziorożca

Słońce w Strzelcu do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, jest to okres w roku, kiedy dysponujecie mniejszym zasobem energii, dlatego starajcie się więcej odpoczywać i odpuście sobie przedświąteczny wyścig z czasem. Do aktywniejszego działania skłoni was pełnia Księżyca w koniunkcji z retrogradującym Marsem w znaku Bliźniąt, do której dojdzie 8 grudnia, nadmiar wysiłku może wpłynąć negatywnie na samopoczucie i zdrowie, starajcie się więc nie tracić czasu na rzeczy zbędne, zwłaszcza niepotrzebne emocje. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna, władcy waszego znaku, wpłynie na was stabilizująco, pozwoli pozbyć się tego, co niepotrzebne i zapanować nad wydatkami, ale kwadratura Słońca do Neptuna od 12 do 16 grudnia rozbudzi ukryte lęki, pojawi się niepewność i poczucie zagubienia. W dniach 19-20 grudnia Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, nadal jest to pozytywny aspekt, ponieważ działanie Jowisza jest dobroczynne i może zachęcić was do podróżowania lub zdobywania wiedzy, będzie się jednak wiązać się z niewielkim stresem. 20 grudnia Jowisz opuści na dobre życzliwe Ryby i wkroczy do ognistego Barana, przynosząc poprawę stosunków w rodzinie. 21 grudnia Słońce w końcu wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, od 21 do 24 grudnia ponownie znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, ale w znaku Barana, co zapowiada rodzinne przyjemności, wizytę obcokrajowców lub członków dalszej rodziny, trochę będzie bieganiny, ale Święta Bożego Narodzenia spędzicie w dobrym nastroju. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 23 grudnia, zapowiada nowy rozdział w życiu, warto przed Wigilią zaplanować swoje cele na nadchodzący rok.

Wenus pozostaje w Strzelcu do 10 grudnia, będziecie więc ukrywać uczucia, zarówno te pozytywne, jak i stresujące, już 1 grudnia, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa, stłumione emocje mogą odbić się negatywnie na zdrowiu. 2 grudnia Wenus znajdzie się w sekstylu z Saturnem, co pozwoli opanować wzruszenie, ale między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do Neptuna wskazuje na zawiedzione nadzieje i zranione uczucia. Od 7 do 10 grudnia Wenus w kwadraturze do Jowisza sprawi, że aby pokonać stres wybierzecie się na zakupy, na świąteczne prezenty wydacie więcej niż planowaliście, ale będziecie zadowoleni. 10 grudnia Wenus zawita do waszego znaku, obdarzając Koziorożce wdziękiem, wzbudzając potrzebę miłości i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Między 20 a 24 grudnia Wenus w trygonie do nieprzewidywalnego Urana zafunduje wam moc niespodzianek, prezenty pod choinką okażą się trafione, niektóre Koziorożce zostaną niespodziewanie trafione strzałą Amora, będzie to jednak krótkotrwały afekt. Najwięcej będzie się działo w ostatnich trzech dniach mijającego roku, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z romantycznym Neptunem, mającym moc spełniania marzeń, w koniunkcji z towarzyskim Merkurym i przebywającym nadal w waszym znaku Plutonem – zabawa sylwestrowa zapowiada się wyjątkowo i hucznie.

Mars w Bliźniętach biegnie nadal ruchem wstecznym i pozostanie w retrogradacji do 27 grudnia, w tym czasie w sposób szczególny należy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, zwłaszcza między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa, starajcie się unikać pośpiechu.

Merkury tranzytuje znak Strzelca do 7 grudnia, zebrane informacje warto w tym czasie zachować dla siebie, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, kiedy pozostaniecie pod wpływem kwadratury Merkurego do zwodniczego Neptuna, przede wszystkim nie słuchajcie plotek, tym bardziej nie przekazujcie ich dalej. Między 5 a 7 grudnia Merkury w napiętym aspekcie z Jowiszem trochę zawróci wam w głowie, nie będziecie bowiem niczego pewni, ale jak tylko Merkury wejdzie do waszego znaku odzyskacie spokój wewnętrzny i dobre rozeznanie w każdej sytuacji. Między 16 a 18 grudnia wpadniecie na znakomite kreatywne pomysły, do czego przyczyni się trygon Merkurego do inspirującego Urana w życzliwym Byku. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna zapewni miłą i podniosłą atmosferę, święta dla niektórych osób okażą się prawdziwie magiczne.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Koziorożca

Słońce tranzytuje życzliwy znak Skorpiona kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność społeczną na rzecz osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. 8 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w Byku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Merkurego i Wenus, w napiętej kwadraturze do Saturna – układ, zwany „półkrzyżem” wzbudzi silne emocje, wprowadzi zamieszane w gronie przyjaciół, zadziała ograniczająco na sferę materialną, niektóre Koziorożce znajdą się w sytuacji zaskakującej, która podważy zaufanie do osób z bliskiego otoczenia. Sytuacja ulegnie poprawie między 13 a 17 listopada, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z inspirującym Neptunem, intuicja podpowie wam jak należy postąpić, będzie to też dobry czas na wspólną twórczą pracę. Jeszcze więcej energii dodadzą wam w dniach 16 – 22 listopada korzystne aspekty Słońca do przebywającego w waszym znaku Plutona i dobroczynnego Jowisza w życzliwych Rybach, łatwo będzie zdobywać wiedzę i podróżować w gronie przyjaciół, staniecie się przekonywujący, inni za wami podążą. 22 listopada Słońce opuści przyjaznego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, energię skierujecie na rozwój kariery, po nowiu Księżyca w tym znaku, mającego miejsce 23 listopada, rozpoczniecie nowy zawodowy projekt.

Wenus towarzyszy Słońcu i Merkuremu w znaku życzliwego Skorpiona do 16 listopada, brak jednak jej w tym znaku siły przebicia, dlatego sprawy miłosne i finansowe mogą przechodzić kryzys, trzeba będzie o nie zawalczyć szczególnie między 4 a 9 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w napiętych aspektach z Uranem i Saturnem, ktoś z bliskich zechce wprowadzić zmiany w osobistym budżecie, napotka jednak wasz zdecydowany sprzeciw. Trygon Wenus do Neptuna od 8 do 12 listopada doprowadzi do rozwiązania nawet najbardziej zagmatwanej i niejasnej sytuacji w związku przyjaźni, pod warunkiem, że zaczniecie myśleć bardziej pozytywnie i posłuchacie swojej intuicji. Namiętność i pragnienie ekscytacji zostanie zaspokojone między 12 a 16 listopada, kiedy Wenus utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku pożądliwym Plutonem i uszczęśliwiającym Jowiszem w życzliwych Rybach. 16 listopada Wenus wejdzie do radosnego Strzelca, co wpłynie na poprawę relacji osobistych i biznesowych, zwłaszcza że od 19 do 25 listopada Wenus towarzyszyć będzie gadatliwy, wszędobylski Merkury, czeka was w tym czasie wiele spotkań, rozmów, ustaleń i negocjacji.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Bliźniąt poruszając się biegiem wstecznym, mogą pojawić się niedoleczone stany zapalne, uważajcie na covid, grypę oraz inne wirusy zwłaszcza między 15 a 25 listopada, kiedy Mars utworzy napięty aspekt z Neptunem. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna zachęci niektóre Koziorożce do skutecznego zadbania o zdrowie bez względu na koszty.

Merkury podąża za Słońcem i Wenus w Skorpionie do 17 listopada, co pomoże w zrozumieniu własnych stanów emocjonalnych, jednak w dniach 9 – 11 listopada kwadratura Merkurego do Saturna wzbudzi niepokój a nawet lęk o przyszłość finansową, co okażą się całkowicie nieuzasadnione, ponieważ między 13 a 17 listopada korzystne aspekty Merkurego z potężnym Plutonem i szczodrym Jowiszem otworzą wam oczy na możliwości poprawy sytuacji, jakie pojawią się w zasięgu ręki, okaże się że warto inwestować czas i energie w podtrzymywanie zaufanych przyjaźni. 17 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, w którym jednak jest słaby, ogarnie was wiec w niektórych kwestiach „słomiany zapał”, z radością jednak rzucicie się w wir spotkań, pogaduszek i ploteczek ze współpracownikami i znajomymi, kiedy w dniach 19 – 25 listopada Merkury podążać będzie w koniunkcji z towarzyską Wenus. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Saturna ustabilizuje sytuację finansową.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Koziorożca

Słońce tranzytuje znak Wagi do 23 października, kierując waszą uwagę na rozwój kariery i relacje w pracy. 9 października nów Księżyca w Baranie wywoła emocje w związku z trudnościami w pogodzeniu obowiązków zawodowych z rodzinnymi, pojawią się też wyzwania, podkręcające ambicje. Od 9 do 13 października trygon Słońca do Saturna pomoże utrwalić pozycję w pracy, za cenę rezygnacji z niezależności, ponieważ Saturn przez większość miesiąca tworzy napiętą kwadraturę z kochającym wolność Uranem. 

Między 16 a 23 października Słońce wraz z Wenus znajdą się w mocno aktywizujących aspektach z szybkim Marsem oraz wymagającym Plutonem w waszym znaku, poczujecie się zmuszeni do czynności, na które nie mieliście ochoty, presja okaże się na tyle mocna, że może odbić się negatywnie na zdrowiu, obecność Wenus w tym układzie podpowiada jednak, że ktoś udzieli wam wsparcia w trudnych chwilach. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą Wagę i wkroczą do życzliwego Skorpiona, poczujecie się lepiej i uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni, którą niektóre Koziorożce cenią wyżej od miłości. 25 października nów Księżyca w Skorpionie może zaowocować w najbliższym czasie rozpoczęciem nowej znajomości, która rozwinie się w przyjaźń. 29 października Jowisz wycofa się z Barana i na parę miesięcy zagości w życzliwych Rybach, powrócą okazje do skorzystania z nauki i podniesienia kwalifikacji, pojawi się też szansa na podróż zagraniczną.

Wenus do 23 października towarzyszy Słońcu w znaku Wagi, gdzie ma pełną moc działania, dlatego relacje w związkach oraz stosunki w pracy ułożą się w sposób zadowalający. Szczególnie w okresie od 11 do 23 października jej wpływ okaże się mocny, ponieważ najpierw utworzy korzystny aspekt z Saturnem, co może przynieść zasłużony awans lub niewielką podwyżkę w pracy, następnie znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, a to oznacza, że przełożeni docenią wasze starania, i obie planety aspektować będą aktywizującego do działania Marsa i Plutona w waszym znaku – podporządkowanie się silniejszym od siebie wyjdzie wam na dobre, w niektórych związkach zaiskrzy, powróci namiętność i jej siostra zazdrość, ale uznacie je za atrybuty miłości. 23 października Wenus i Słońce opuszczą towarzyską Wagę i wkroczą do życzliwego Skorpiona, poczujecie się całkowicie zdobyci przez osobę, którą darzycie uczuciem.

Mars w Bliźniętach pozostanie długo, zachęcając do intensywnej zawodowej aktywności, aby nie wypaść z rynku pracy, uważajcie jednak, bo nadmiar bodźców może odbić się negatywnie na zdrowiu, zwłaszcza między 9 a 16 października, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z mglistym Neptunem, mogą wystąpić nieporozumienia w kontaktach z rodzeństwem lub sąsiadami, niektóre Koziorożce poczują się oszukane, inne będą zmuszone zatroszczyć się o potrzeby osób z bliskiego otoczenia. Od 16 do 20 października trygon Wenus z Marsem skłoni niektóre osoby do biurowego flirtu, a nawet romansu.

Merkury w życzliwej Pannie powróci do biegu prostego już 2 października, co okaże się korzystne przede wszystkim dla studentów, nauczycieli oraz osób planujących podróże zagraniczne. Między 4 a 8 października znajdziecie się pod wpływem trygonu Merkurego do przebywającego w waszym znaku Plutona, co wyostrzy sposób myślenia, wykażecie się wnikliwością w zgłębianiu tajemnic, dowiecie się co inni sądzą na wasz temat. 11 października Merkury opuści przyjazną Pannę i wejdzie do Wagi, tworząc opozycję z Jowiszem w Baranie, co ułatwi porozumienie w każdym rodzaju relacji, szczególnie w pracy, świetnie sprawdzicie się w roli pośrednika. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna pozwoli wykazać się profesjonalizmem, natomiast od 25 do 28 października aspekty z Marsem i Plutonem w waszym znaku ułatwią zdobycie najbardziej ukrywanych informacji, z którymi na razie nie powinniście się z nikim dzielić.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, rozwiązywaniem prawnych problemów pojawiających się w pracy, wyjazdami za granicę. 10 września dojdzie do pełni Księżyca w Rybach w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach Słońca i Księżyca do rewolucyjnego Urana, emocje wzbudzą sprawy międzynarodowe oraz edukacja dzieci, nastąpią zmiany, które okażą się niejasne i trudne do zaakceptowania. Od 15 do 21 września Słońce w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku wymusi zdecydowaną reakcję, z całą mocą przeciwstawicie się manipulacji i będziecie walczyć o wyjaśnienie nieporozumienia oraz niekorzystnych przekształceń, ostatecznie jednak okaże się w niektórych przypadkach, że trzeba przystosować się do tego, czego nie uda się zmienić.

23 września Słońce opuści przyjazna Pannę i wejdzie do znaku Wagi, kierując energię na poprawę stosunków w pracy, nawiązywanie relacji korzystnych dla rozwoju kariery, znaczący okaże się sam dzień 23 września, ponieważ cofający się do Panny Merkury przez kilka godzin znajdzie się „w sercu Słońca”, co sprzyja renegocjacji istotnych umów. 25 września w Wadze dojdzie do nowiu Księżyca w opozycji do Jowisza, co okaże się ważne dla spraw domowych i rodzinnych i zapowiada w najbliższym czasie rozpoczęcie nowej współpracy.

Wenus tranzytuje przyjazną Pannę od 5 do 29 września, jednak nie jest to dla niej dobre miejsce i nie może wykorzystać w nim swego potencjału, możecie więc liczyć na przychylność w miłości jedynie pod warunkiem, że powstrzymacie się od krytycznych uwag pod adresem bliskich wam osób, zwłaszcza w dniach 14–18 września, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do Marsa w Bliźniętach. Między 18 a 22 września natomiast trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana może przynieść niektórym Koziorożcom niespodziewany romans w pracy, na uczelni lub za granicą. Od 25 do 28 września Wenus i Merkury w koniunkcji utworzą trygon z Plutonem w waszym znaku, jakaś dawno niewidziana osoba wzbudzi silne namiętności, niektóre Koziorożce przeżyją powrót toksycznej miłości. 29 września Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, którą włada, relacje międzyludzkie znacznie się poprawią, nawiążecie kontakty, które pomogą zrealizować zawodowe ambicje.

Mars aż do 25 marca 2023 roku będzie tranzytował znak Bliźniąt, co okaże się istotne dla warunków pracy oraz stanu zdrowia, warto w tym czasie zadbać o swoje samopoczucie, szczególnie w ostatnim tygodniu września, gdy Mars utworzy korzystny aspekt z Saturnem w Wodniku, okażecie się w tym czasie również skuteczni i aktywni w zdobywaniu zleceń, które przysporzą wam więcej pracy, ale mogą też przyczynić się do stworzenia finansowego poczucia bezpieczeństwa.

Merkury w Wadze biegnie ruchem prostym do 10 września, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Jowisza, pojawi się szansa na wyjazd służbowy lub integracyjny, po tym terminie jednak wejdzie w retrogradację, czyli zmieni bieg na wsteczny, 23 września wycofa się do życzliwej Panny, do biegu prostego powróci 2 października 2022. Między 17 a 20 września cofający się Merkury powtórzy aspekt z Jowiszem, który również jest w retrogradacji, jakiś zawodowy projekt zostanie odwołany. W ostatnim tygodniu miesiąca Merkury w Pannie pozwoli naprawić błędy lub niedociągnięcia, aby sprawy związane z edukacją, nauką i kontaktami międzynarodowymi wyszły na prostą.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Koziorożca

Do 23 sierpnia przebywa Słońce w znaku Lwa, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami i pozyskiwanie dodatkowych środków na inwestycje. W pierwszych dniach miesiąca trygon Słońca do Jowisza sprzyja inwestowaniu w dom rodzinny, również Koziorożce korzystające z zagranicznych wakacji będą usatysfakcjonowane warunkami, w jakich się znaleźli. Koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym sprzyja kreatywności w dziedzinie twórczości oraz nowoczesnym rozwiązaniom w podejściu do wychowywania dzieci.

W nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku w koniunkcji z ograniczającym Saturnem i w kwadraturze do Urana oraz Węzłów Księżycowych, sprawy zawodowe oraz finansowe wzbudzą wiele emocji, dojdzie do różnicy zdań w temacie wydawania pieniędzy oraz inwestowania, zajdzie konieczność „zaciśnięcia pasa” w dniach 12–17 sierpnia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Saturna. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, osoby, które dopiero wybierają się na wakacje zaczną planować aktywny wypoczynek, na co wskazuje kwadratura Słońca do walecznego Marsa, zabraknie im przy tym cierpliwości dla bardziej opieszałych lub skłonnych do lenistwa współtowarzyszy urlopowych, natomiast Koziorożce powracające do pracy rzucą się w wir zadań do wykonania. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja dalekosiężnym planom.

Wenus przebywa w przeciwległym Raku do 11 sierpnia, sekstyl Wenus ze zdobywczym Marsem oraz Uranem i Węzłami Księżycowymi zapowiada niespodziewany namiętny romans, który wbrew przewidywaniom może okazać się długotrwały. Między 5 a 11 sierpnia uczucia nabiorą temperatury, zrealizują się wyobrażenia o miłości romantycznej i zarazem namiętnej, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z natchnionym Neptunem i jednocześnie w opozycji do pożądliwego Plutona w waszym znaku.

11 sierpnia Wenus opuści przeciwległego Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, nabierzecie dystansu do spraw uczuciowych, zajmiecie się gromadzeniem środków na bardziej komfortowe życie – okazja do zysków pojawi się między 16 a 20 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie ze szczodrym Jowiszem, warto inwestować w nieruchomości, szczególnie za granicą. Kryzys finansowy i osobisty czeka was w ostatnim tygodniu sierpnia, gdy Wenus ustawi się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem i w opozycji do ograniczającego Saturna.

Mars tranzytuje życzliwego Byka do 20 sierpnia, jest jednak słaby w tym znaku, dlatego brakuje mu cierpliwości i skuteczności w działaniu, szczególnie w stosunku do dzieci i w sprawach finansowych, w pierwszych dniach miesiąca dokona rewolucji wraz z wybuchowym Uranem, natomiast między 4 a 11 sierpnia, gdy ustawi się w napiętym aspekcie z Saturnem w Wodniku, coś czego bardzo pragniecie okaże się trudne do zdobycia ze względów finansowych – uparte Koziorożce potrafią jednak zdobyć to, na czym im zależy, osoby wytrwałe i konsekwentne, korzystające z podpowiedzi intuicji, otrzymają taką szansę między 7 a 19 sierpnia, kiedy Mars utworzy korzystne aspekty z natchnionym Neptunem i zdeterminowanym Plutonem w waszym znaku. 20 sierpnia Mars opuści życzliwego Byka i wtargnie do rozgadanych Bliźniąt, staniecie się bardziej wymagający, ale też komunikatywni w stosunku do podwładnych i współpracowników.

Merkury przebywa w Lwie do 4 sierpnia, dopiero kiedy wejdzie do życzliwej wam Panny rozwinie pełnię swoich możliwości – do 26 sierpnia macie szansę rozwinąć się intelektualnie i zaplanować zarówno urlop, jeśli jeszcze go nie wykorzystaliście, jak i pracę wymagającą precyzji oraz uważności. Najlepsze decyzje, zwłaszcza finansowe, macie szansę podjąć między 14 a 18 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z inspirującym Uranem i Węzłami Księżycowymi, natomiast od 19 do 23 sierpnia słuchajcie intuicji, ale nie zapominajcie o rozsądku, bo ktoś może celowo wprowadzić was w błąd, kiedy Merkury ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku. 26 sierpnia Merkury zawita do dyplomatycznej Wagi, działajcie zdecydowanie i asertywnie w sprawach zawodowych, ale nie zapominajcie o stosowaniu wyważonych słów, szczególnie w okolicach 29 sierpnia, gdy Merkury utworzy trygon z popędliwym Marsem.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym znaku Raka przebywa do 22 lipca, kierując uwagę na potrzeby partnerów, tak osobistych, jak biznesowych. Między 8 a 12 lipca, kiedy Słońce utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, niektóre Koziorożce nawiążą zaskakujący wakacyjny romans, inne odnajdą wreszcie to, co daje im radość i spełnienie, jeszcze inne zainteresują się nowym hobby. 13 lipca pełnia w waszym znaku uświadomi jasno co jest ważne, co liczy się najbardziej dla was w związku.

16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem pozwoli przeprowadzić interesującą rozmowę z osobą wrażliwą i bardzo inteligentną. Między 16 a 22 lipca aspekty Słońca i Merkurego z mediumicznym Neptunem i potężnym Plutonem w waszym znaku wpłyną na wasz światopogląd, gotowi będziecie zmienić podejście do wielu spraw, niektóre osoby zainteresują się duchowym podejściem do rzeczywistości, inne wejdą na ścieżkę rozwoju osobistego. 22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na odpoczynek od codzienności, absorbować też was będzie zarządzanie wspólnymi dobrami. 28 lipca nów Księżyca w Lwie wyznaczy początek nowej inwestycji w dom, która od dłuższego czasu chodziła wam po głowie, na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę stosunków rodzinnych, pojawią się goście z zagranicy lub przyjmiecie pod swój dach cudzoziemców.

Wenus w Bliźniętach przebywa do 18 lipca, co sprzyja przybieraniu na wadze, niektóre Koziorożce będą sobie dogadzać i szukać przyjemności w jedzeniu, inne dobrze poczują się w pracy, wiedząc, że są lubiane i akceptowane. Między 11 a 16 lipca Wenus utworzy problematyczny aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny sekstyl z Saturnem, horoskop radzi unikać niepewnych transakcji i wykazać się oszczędnością oraz powściągliwością. 18 lipca Wenus wejdzie do przeciwległego Raka, wokół was zaroi się od adoratorów, poczujecie się atrakcyjni dla otoczenia. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprawi, że poczujecie się zmęczeni nadmiarem miłych, ale uciążliwych wizyt, niektóre Koziorożce wybiorą się na urlop za granicę, ale większość osób wakacje postanowi spędzić w domu.

Mars w pierwszych dniach miesiąca utworzy napiętą kwadraturę z Plutonem w waszym znaku, liczcie się więc z koniecznością bezpardonowej walki, w której niestety nie będzie zwycięzców, bo siły są wyrównane, starajcie się więc odpuścić, gdyż możecie odnieść tylko „pyrrusowe” zwycięstwo. 5 lipca Mars opuści Barana i wejdzie do życzliwego Byka, tracąc przy tym wiele ze swej mocy i skuteczności, aktywność skierujecie na rozwój kreatywności, korzystanie z przyjemności oraz zabawę z dziećmi. Pod koniec miesiąca, na przełomie lipca i sierpnia, koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem w Byku wywróci do góry nogami poukładany świat uczuć.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, tworzy przy tym aż trzy aspekty – korzystny z Saturnem i Marsem, napięty ze zwodniczym Neptunem, poglądy mogą się zmieniać z dnia na dzień, ale 3 lipca nie ufajcie raczej ani własnym osądom, ani informacjom, jakie uzyskacie od innych. 5 lipca Merkury wejdzie do przeciwległego Raka, życie towarzyskie się rozkręci, nawiążecie dużo znajomości, jest to odpowiedni czas na negocjacje i zawieranie umów. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do znaku Lwa, ostatnia dekada miesiąca przyniesie pomysły na zarządzanie wspólnymi środkami, najbardziej udane inwestycje czekają was między 22 a 24 lipca, kiedy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, natomiast dni od 25 do 29 lipca wiązać się mogą z ostrą wymianą zdań, konfliktami i kłótniami, szczególnie w biznesie, spekulacje bowiem okażą się nietrafione.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w Bliźniętach do 23 czerwca skieruje uwagę na sprawy zdrowotne, to także właściwy moment, aby uporać się w spokoju z zaległościami w pracy, bowiem w pierwszej połowie miesiąca Słońce nie tworzy ważnych aspektów. 14 czerwca natomiast dojdzie w znaku Strzelca do pełni Księżyca, niektóre Koziorożce mogą mieć problemy z systemem trawiennym, czego przyczyną okaże się nadmiar stresów oraz przepracowanie w ostatnich miesiącach.

Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Saturna, władcy waszego znaku, troska o przetrwanie oraz zabezpieczenie finansowe okaże się niepotrzebna, ponieważ wasze dochody może nie są wielkie, ale za to stabilne, natomiast kwadratura Słońca do Neptuna doprowadzi do chaosu informacyjnego oraz emocjonalnego, co właśnie odbije się niekorzystnie na samopoczuciu. 21 czerwca Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do przeciwległego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym partnerstwo oraz związki międzyludzkie okażą się priorytetem. W ostatnich dniach miesiąca nów Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, wyznaczy początek relacji, która będzie miała zasięg międzynarodowy, niektóre Koziorożce zdecydują się ugościć w domu uchodźców z Ukrainy, inne mogą spodziewać się wizyty osób o wysokim statusie społecznym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest mocny, zaangażujecie się więc w rozmaite remonty, przebudowy, kopanie ogródka lub zaczniecie uprawiać jakiś rodzaj sportu. W domu zapanuje atmosfera pośpiechu, stresu i niecierpliwości, co może odbić się niekorzystnie na stosunkach w rodzinie, szczególnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie z Saturnem a zaraz potem w kwadraturze z Plutonem w waszym znaku – niektóre Koziorożce na przełomie czerwca i lipca mogą nie wytrzymać napięcia i zareagować nadmiernie impulsywnie na zaczepkę.

Wenus tranzytuje życzliwy znak Byka do 23 czerwca, będziecie emanować w tym czasie prawdziwym ciepłem i empatią, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Niektóre Koziorożce nawiążą romans pomiędzy 10 a 13 czerwca, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, nowo poznana osoba zburzy wasze wyobrażenie na temat miłości. Od 17 do 23 czerwca natomiast Wenus w aspektach z Neptunem, Saturnem i Plutonem rozbudzi całe morze zmiennych emocji, od romantycznych uniesień, poprzez lęki i zachowawcze rozważania, aż do wielkiej namiętności. 23 czerwca Wenus zmieni znak i wejdzie do Bliźniąt, uczucia skupicie na członkach rodziny, zwłaszcza pod koniec czerwca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem.

Merkury w życzliwym Byku już 3 czerwca zmieni bieg na prosty, łatwiej wam będzie dojść do porozumienia z dziećmi i kochankami, sprawy związane z rozwojem zainteresowań przestaną się komplikować. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona w waszym znaku sprzyja poważnym rozważaniom, transformacji ulegnie sposób myślenia, do głosu bowiem dojdą skrywane uczucia.  13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, gdzie jest bardzo mocny, dlatego w drugiej połowie miesiąca warto wybrać się do lekarzy specjalistów i zrobić rutynowe badania. Między 18 a 22 czerwca sekstyl Merkurego do Jowisza zachęci do nauki języka, zdobywania wiedzy oraz podróżowania.