Archiwum kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Skorpiona

Do 20 marca Słońce przebywa w życzliwych Rybach, wspierając twórczość, kreatywność i rozwój osobisty, warto w tym czasie medytować, zajmować się swoim hobby, skupiać na potrzebach dzieci. Pełnia Księżyca w sekstylu do inspirującego Urana, do której dojdzie 7 marca w przyjaznej Pannie, rozbudzi emocje, ale będą one miały pozytywny, chociaż zaskakujący efekt – poznacie kogoś wyjątkowego i oryginalnego, przyjaciele sprawią niespodziankę lub dzieci was zaskoczą. Tego samego dnia Saturn po 3 latach pobytu w Wodniku zmieni znak i wkroczy do przyjaznych Ryb, rozpoczynając blisko 3-letni okres, w którym marzenia mogą osiągnąć realny kształt, pod warunkiem, że włożycie w ich realizację dużo wysiłku, cierpliwości i konsekwencji, w przeciwnym wypadku po latach pozostanie gorycz straconych szans – starajcie się nie rezygnować z marzeń tylko dlatego, że pojawią się przeszkody i trudności, które koniecznie trzeba pokonać. Od 13 do 20 marca Słońce znajdzie się w wyjątkowo niełatwej sytuacji, bo nie dość że w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem i słabym Merkurym, to jeszcze wszystkie planety znajdą się w napiętym aspekcie z bojowym Marsem – pojawią się konflikty w wyniku odmiennych pomysłów na sposób wydawania wspólnych pieniędzy, banki lub inne instytucje upomną się o zwrot kosztów lub pojawią się inne powody frustracji, nad którą trudno będzie zapanować. 20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do zadziornego Barana, życie przyspieszy, a energię skierujecie na wykonanie zleconych zadań oraz ochronę zdrowia, 21 marca nów Księżyca w tym znaku wyznaczy początek pracy, wymagającej precyzji, dobrej organizacji i pośpiechu. 23 marca dojdzie do wyjątkowego wydarzenia z punktu widzenia astrologii, mającego wpływ na losy świata, ale też dotykającego każdego osobiście – po kilkunastu latach pobytu w Koziorożcu Pluton, jeden z władców waszego znaku, planeta mocy, charyzmy i transformacji, ale też konfliktów i strat, wejdzie po raz pierwszy, na razie na kilka miesięcy, do kochającego wolność Wodnika, rozpoczynając wieloletni okres zmian w domu i rodzinie, których skutki zobaczycie w dalszej przyszłości.

Mars, drugi władca waszego znaku, do 25 marca przebywa w znaku Bliźniąt, aktywizując szeroko pojętą sferę zarządzania wspólnymi finansami, skłaniając do wypowiedzi czasami ostrych, innym razem szybkich, mało przemyślanych, zwłaszcza w dniach 16-17 marca, gdy znajdzie się w kwadraturze ze słabym i zagubionym Merkurym, rozmarzonym Słońcem i zwodniczym Neptunem, unikajcie w tych dniach podejmowania decyzji dotyczących inwestycji. 25 marca Mars wejdzie do życzliwego Raka, jest jednak w tym znaku w upadku, a to znaczy, że trudno wam będzie wyrażać emocje w sposób łatwy do zaakceptowania przez innych – jednak pod koniec miesiąca, gdy znajdzie się w trygonie z Saturnem, uda się wam ograniczyć nadmiar energii i wykorzystać ją do realizacji długo skrywanych marzeń.

Wenus do 16 marca przebywa w znaku Barana, w którym jest słaba, uczucia i kontakty międzyludzkie polegać więc będą na walce o przewodnictwo, ale w pierwszych dniach miesiąca koniunkcja planety miłości ze szczodrym Jowiszem przyniesie dużo randek, a także zawodowych zleceń sprawiających przyjemność, które łatwo przekształcicie w gorące romanse, a także wymierne profity między 9 a 13 marca, gdy Wenus utworzy sekstyl z Marsem, władcą waszego znaku. 16 marca Wenus wejdzie do przeciwległego Byka, odzyskując siłę i wdzięk, możecie więc liczyć na wzrost powodzenia w miłości. Skorpiony poszukujące poważnego partnera mają szansę go zdobyć w dniach 17 – 19 marca, gdy Wenus znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, natomiast osoby zainteresowane krótkotrwałym, ale ekscytującym, szalonym romansem, otrzymają taką okazję w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z rewolucyjnym Uranem.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, co utrudni porozumienie z niektórymi członkami rodziny, zwłaszcza starszymi lub wyznającymi konserwatywne poglądy. 2 marca wieczorem Merkury opuści niezależnego Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie niestety jest wyjątkowo słaby, dlatego okres do 19 marca najlepiej wykorzystać na twórczą działalność, rozwijać kreatywność i wyobraźnię, przekraczać granice umysłu, natomiast w życiu realnym odłożyć podejmowanie ważnych decyzji bo z Merkurym w Rybach trudno o konkrety, natomiast łatwo o pomyłkę. Między 11 a 13 marca sekstyl Merkurego do Urana zachęci do twórczej oryginalnej współpracy z osobą, która wniesie świeże spojrzenie na wasze pomysły. 19 marca Merkury opuści rozmarzone Ryby i wejdzie do znaku Barana, w którym dla odmiany cenne okażą się konkrety i szybkie decyzje, zwłaszcza w okolicach 28 marca, gdy koniunkcja z Jowiszem da szansę na sukcesy w nauce i podróżach.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Skorpiona

Słońce w Wodniku do 18 lutego kieruje uwagę na sprawy rodzinne oraz zawodowe. W pierwszym tygodniu miesiąca, w dniach od 3 do 7 lutego, starajcie się panować nad emocjami i powstrzymać intensywne reakcje, które mogą pojawić się w okolicach 5 lutego, ponieważ tego dnia w znaku Lwa dojdzie do pełni Księżyca w kwadraturze do wybuchowego Urana w przeciwległym Byku. Konfiguracji towarzyszyć będzie dodatkowo napięty aspekt Wenus do władającego waszym znakiem Marsa, siła rażenia waszych niekontrolowanych reakcji może być naprawdę duża. Starając się zapanować nad chaosem za pomocą przymusu tylko pogorszycie sprawę, po prostu zaakceptujcie to, co się z wami dzieje i pozwólcie minąć stresującej sytuacji a najwięcej na tym zyskacie. Między 14 a 18 lutego Słońce w koniunkcji z Saturnem zapowiada „ciche dni” w domu, może się okazać, że trzeba zaopiekować się osobą starszą z rodziny, nawet jeśli nie raz „zepsuła wam krew”. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym wasze najlepsze cechy, takie jak współczucie, chęć niesienia pomocy, ale też podatność na zranienie, można z łatwością przetransformować na działalność twórczą lub artystyczną, to również czas, aby więcej uwagi poświęcić dzieciom. 20 lutego nów Księżyca w Rybach wyznaczy początek przedsięwzięcia, które sprawi wam wiele radości.

Mars nadal tranzytuje znak Bliźniąt, kierując aktywność na zarządzanie wspólnymi finansami oraz rozwój osobisty, rozumiany jako zgłębianie własnej psychiki. Władca waszego znaku najbardziej uaktywni się na początku miesiąca, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie z kochliwą Wenus i pod koniec lutego, kiedy wesprze trygonem Merkurego w Wodniku.

Wenus do 20 lutego przebywa w życzliwych Rybach, gdzie może rozwinąć cały swój potencjał, obdarzy was wdziękiem, zainteresuje sztuką, skłoni do nawiązywania romansów, zwłaszcza między 6 a 10 lutego, gdy utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, możecie ulec czarowi osoby nieprzeciętnej i fascynującej. W dniach od 13 do 17 lutego, podczas koniunkcji Wenus z Neptunem, niektóre Skorpiony poczują się jak w niebie, zarówno te zakochane, jak podążające drogą rozwoju duchowego. Czas na skonsumowanie pokusy nadejdzie między 17 a 20 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do Plutona, drugiego władcy waszego znaku – w tych dniach zdobędziecie każdego, na kim wam zależy. 20 lutego Wenus opuści przyjazne Ryby i wejdzie do znaku Barana, tracąc wiele ze swojej mocy, nie przeszkodzi wam to nadal pozostać zdobywcą.

Merkury w życzliwym Koziorożcu przebywa do 11 lutego, wpływając na mobilność i odpowiedzialną komunikację, między 5 a 8 lutego sekstyl z Neptunem trochę was rozkojarzy, aspekt sprzyja jednak szczególnie osobom intuicyjnym oraz Skorpionom, których hobby lub aktywność zawodowa związana jest z tworzeniem sztuki. Dni między 9 a 11 lutego, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, jednym z władców waszego znaku, zaowocują poważnymi rozmyślaniami i kontrowersyjnymi decyzjami. 11 lutego Merkury wejdzie do znaku Wodnika, w którym jest wyjątkowo mocny, wesprze więc sferę kontaktów i relacji z przyjaciółmi oraz rodziną, zwłaszcza między 16 a 20 lutego, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem. Od 20 do 23 lutego aspekty Merkurego z Uranem i Marsem mogą przyczynić się do wywołania kłótni z partnerem życiowym lub biznesowym.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Strzelca

Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skupi uwagę na sprawach finansowych, będziecie zabiegać o lepsze zarobki, co może się zrealizować pozytywnie między 3 a 7 grudnia, gdy Słońce utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem – pojawi się niespodziewanie jakieś zlecenie lub szansa na większe zyski. Również w okolicach pełni Księżyca, do której dojdzie w nocy z 6 na 7 stycznia, emocje wzbudzą transakcje finansowe, otrzymacie zwrot pieniędzy lub pojawi się propozycja pracy, którą już kiedyś wykonaliście, na co wskazuje koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem. Między 11 a 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna pozwoli zrealizować jakieś marzenie. Od 16 do 20 stycznia Słońce w koniunkcji z Plutonem sprzyja rozliczeniom i spłacie zobowiązań, być może z czegoś trzeba będzie zrezygnować. 20 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym wzrośnie mobilność i poczucie niezależności, czekają was krótkie wyjazdy, łatwiej wam będzie promować się w internecie i na portalach społecznościowych – nów Księżyca, do którego dojdzie 21 stycznia, zapowiada początek przedsięwzięcia związanego z szeroko pojętą komunikacją. Między 22 a 27 stycznia sekstyl Słońca do dobroczynnego Jowisza, władcy waszego znaku, zaprocentuje poprawą sytuacji życiowej i większymi dochodami. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa w przeciwległych Bliźniętach skłoni do działania, co zaowocuje intensywną współpracą z osobą, zachęcająca was do większej aktywności.

Wenus w pierwszych dniach nowego roku znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu, sprawy finansowe i uczuciowe nabiorą znaczenia, nie będziecie już chcieli być od nikogo zależni. 3 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do przyjaznego Wodnika, od razu znajdzie się w korzystnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem, co przyczyni się do twórczych poszukiwań, skłoni do kreatywnych rozwiązań, zachęci do artystycznego wyrazu. Od 7 do 11 stycznia trygon Wenus do Marsa rozbudzi seksualność, randki okażą się bardzo udane, niektóre Strzelce spotkają dawną miłość i znów między wami zaiskrzy. W dniach 13 – 17 stycznia napięty aspekt Wenus do buntowniczego Urana sprawi, że zapragniecie wolności i niezależności w każdym rodzaju związku, nie sprzyja to niestety współpracy. Między 21 a 24 stycznia koniunkcja Wenus z surowym Saturnem unieruchomi was na jakiś czas, zmniejszy się możliwość korzystania z przyjemności. 27 stycznia Wenus opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, w którym jest mocna, zaczniecie doceniać członków rodziny oraz troskę, jaką was otaczają.

Mars nadal tranzytuje przeciwległy znak Bliźniąt, do 12 stycznia poruszając się biegiem wstecznym, co nie zachęca do współpracy, natomiast kiedy zmieni bieg na prosty staniecie się znacznie bardziej aktywni w komunikacji z innymi, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce utworzy korzystny aspekt z Marsem.

Merkury w Koziorożcu do 18 stycznia porusza się biegiem wstecznym, co nie sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji finansowych, w pierwszych dniach miesiąca utworzy sekstyl z rozmarzonym Neptunem, trudno się będzie zorientować we własnych potrzebach. Między 7 a 9 stycznia trygon Merkurego do Urana sprawi, że niespodziewanie otrzymacie ponownie jakieś zlecenie lub propozycje współpracy, co zasili konto, do tej samej konfiguracji dojdzie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Merkury będzie już poruszał się prosto, pojawi się więc kolejna okazja, tym razem całkiem nowa.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje życzliwego Koziorożca do 20 stycznia, w tym czasie absorbować was będą sprawy związane z rodzeństwem i sąsiadami, a także wyjazdami służbowymi oraz komunikacją w sprawach zawodowych. Od 3 do 7 stycznia Słońce w trygonie do Urana zafunduje wam zaskakujące, ale ciekawe spotkanie z osobą oryginalną i nietuzinkową, z którą macie szansę się zaprzyjaźnić. W nocy z 6 na 7 stycznia pełnia Księżyca w Raku wzbudzi silne emocje, związane z planowanymi podróżami, studiami lub kursami, w których bierzecie udział lub sami prowadzicie – pełni towarzyszyć będzie koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem w Koziorożcu, powrócą więc sprawy, które trzeba wyjaśnić lub opracować od nowa. Od 11 do 15 stycznia sekstyl Słońca z Neptunem w przyjaznych Rybach wzbudzi uczucia wyższe, zachęci do wyrażenia emocji za pomocą twórczej i kreatywnej aktywności. Między 16 a 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem, jednym z władców waszego znaku, doda wam energii i skłoni do asertywnego rozwiązania problemów z rodzeństwem lub sąsiadami. 20 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do wyzwolonego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw domowych i rodzinnych, 21 stycznia nów Księżyca w Wodniku rozpocznie zmiany, jakie zamierzacie wprowadzić w relacjach rodzinnych. Od 22 do 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie osobom działającym w usługach duże i dobrze płatne zlecenie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa zachęci do inwestowania oraz poszukiwania źródeł dofinansowania odważnych projektów.

Mars, jeden z władców waszego znaku, nadal tranzytuje Bliźnięta, poruszając się biegiem wstecznym do 12 stycznia, następnie wyjdzie z retrogradacji, co zachęci do inwestowania, starania się o dotację lub kredyty, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce utworzy korzystny aspekt z aktywizującym Marsem

Wenus w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, emocje sięgną szczytu, uczucia się pogłębią, wzrośnie namiętność i chęć zdobycia ukochanej osoby, może pojawić się też zazdrość, ale okaże się całkowicie nieuzasadniona. Już 3 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do Wodnika, od razu znajdzie się w sekstylu z dobroczynnym Jowiszem, co poprawi relacje w życiu rodzinnym. Między 7 a 11 stycznia trygon Wenus do Marsa rozgrzeje temperaturę nawet w stałych związkach, przypomnicie sobie najlepsze chwile pełne namiętności, jakie spędziliście wspólnie na początku znajomości. Od 13 do 17 stycznia może zabraknąć wam cierpliwości dla partnera, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, łatwo będzie o kłótnię wywołaną błahą przyczyną. Dni od 21 do 24 stycznia mogą przynieść smutek i poczucie samotności, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem. 27 stycznia Wenus zawita do życzliwych Ryb, a ponieważ jest w tym znaku mocna, obdarzy was bezmiarem miłości i twórczym natchnieniem.

Merkury w Koziorożcu do 18 stycznia biegnie ruchem wstecznym, co jest niekorzystne dla komunikacji, zwłaszcza w sprawach zawodowych, unikajcie podejmowania ważnych decyzji, uważajcie na drogach, bo czekają was opóźnienia i objazdy. W pierwszych dniach miesiąca Merkury retro utworzy sekstyl z Neptunem w życzliwych znakach, intuicja podpowie najlepsze rozwiązanie w sprawach wymagających wyczucia i delikatności. Między 7 a 9 stycznia czeka was jakieś niespodziewanie spotkanie lub wyjazd, który wywróci do góry nogami ustalone nawyki, okaże się jednak korzystny, co docenicie pod koniec miesiąca, kiedy Merkury poruszając się biegiem prostym powróci do tej samej konfiguracji.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Strzelca do 21 grudnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie materialne. 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z retrogradującym Marsem wzbudzi wiele emocji przy zakupach przedświątecznych prezentów, trudno wam będzie podjąć decyzje i dokonać wyboru obawiając się czy nie zniszczy to waszego budżetu, tymczasem nic wam z tej strony nie zagraża, poza własnymi obawami, na co wskazuje sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie między 10 a 14 grudnia. Natomiast kwadratura Słońca do Neptuna, działająca od 12 do 16 grudnia, ostrzega przed nadmiernym zaufaniem i ryzykiem spekulacyjnym, w dążeniu do poprawy sytuacji finansowej postawcie na sprawdzone sposoby i zaufane osoby, bo „cudowny interes, gwarantujące szybkie zyski” może zakończyć się wielką stratą, podejmujcie więc decyzje rozważnie. Kwadratura Słońca do Jowisza w dniach 19-20 grudnia obiecuje co prawda duże sukcesy finansowe, ale osobom, które działają uczciwie i zgodnie z prawem, niektóre Skorpiony na etatach otrzymają w tych dniach dodatkowe przedświąteczne premie, pozostałe osoby mają szansę na napływ klientów. 20 grudnia Jowisz opuści życzliwe Ryby i wkroczy do ognistego Barana, jego pozytywny wpływ nie będzie już tak widoczny, ale wolne strzelce i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na korzystne kontrakty, zaznaczy się też poprawa w stanie zdrowia. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, nadal pozostając w aspekcie z Jowiszem do 24 grudnia, co znacznie zwiększy mobilność w czasie przedświątecznym. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia, dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Koziorożcu, w najbliższym czasie szykują się krótkie wyjazdy.

Mars w Bliźniętach do 27 grudnia porusza się biegiem wstecznym, co wpływa na ograniczenie aktywności związanej z inwestycjami, taka rezerwa jest wam potrzebna, wykorzystajcie wiec ten czas na zrobienie rozeznania, co w obecnej sytuacji jest najbardziej opłacalne. Ostrożność w wydatkach zachowajcie między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa. Po 27 grudnia nabierzecie więcej pewności siebie.

Wenus do 10 grudnia przebywa w Strzelcu, co wpływa korzystnie na stan finansowy, jedynie 1 grudnia może was kusić, aby zaszaleć na zakupach, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa. Już następnego dnia sekstyl Wenus do Saturna pozwoli zapanować nad zachciankami, ale kwadratura Wenus do Neptuna między 2 a 6 grudnia będzie kusić rzekomymi okazjami i przecenami oraz łudzić promocyjnymi „oszczędnościami”. Od 7 do 10 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus znajdzie się w kwadraturze z dobroczynnym Jowiszem, to znacznie lepszy moment na zakupy, chociaż pragnienie uszczęśliwienia bliskich zaowocuje zwiększonymi wydatkami. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego i rozważnego Koziorożca, staniecie się bardziej zdyscyplinowani tak w wydawaniu pieniędzy, jak i okazywaniu uczuć, poprawią się natomiast stosunki sąsiedzkie oraz relacje z rodzeństwem. Między 20 a 24 grudnia, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, wolne Skorpiony mogą nagle spotkać na swej drodze osobę, która oryginalnością i otwartym podejściem do życia sprawi, że zapragną poznać ją bliżej, co może zaowocować w przyszłości ciekawą przyjaźnią lub bliskim związkiem. Ostatnie trzy dni mijającego roku okażą się romantyczne, namiętne i pełne towarzyskich spotkań, Wenus w sekstylu do Neptuna, w koniunkcji z Merkurym i Plutonem zafunduje moc przeżyć a Sylwester zapowiada się wystrzałowo.

Merkury tranzytuje znak Strzelca do 7 grudnia, nie jest to jego mocna pozycja, więc decyzje, zwłaszcza finansowe, lepiej odłożyć na później, tym bardziej, że 1 i 2 grudnia Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zaburzającym rozsądne i praktyczne myślenie, łatwo was będzie w tych dniach wyprowadzić w pole. Między 5 a 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może przynieść znaczne profity i zyski, zwłaszcza w temacie edukacji i współpracy z zagranicą, nie obejdzie się jednak bez stresów i wątpliwości. 7 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca, łatwiej będzie myśleć i podejmować decyzje w duchu pragmatyzmu i dyscypliny, staniecie się też bardziej mobilni i skłonni do przemieszczania się. Między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do nieprzewidywalnego Urana może sprawić, że podejmiecie zaskakujące decyzje, z dnia na dzień się spakujecie i wyjedziecie w miejsce, gdzie jeszcze nie byliście. Sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni bliskość oraz intymną atmosferę przy świątecznym stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Skorpiona

W Waszym znaku odbywa się festiwal planet, bo przebywa w nim nie tylko Słońce, ale również Wenus i Merkury, nie brakuje wam więc energii, pomysłów i charyzmy, aby zrealizować swoje cele. Słońce do 22 listopada tranzytuje wasz znak, 8 listopada czeka was małe emocjonalne „trzęsienie ziemi”, ponieważ w przeciwległym Byku dojdzie do pełni połączonej z zaćmieniem Księżyca w koniunkcji z nieobliczalnym Uranem, w opozycji do planet w Skorpionie i w kwadraturze do ograniczającego Saturna, a to zapowiada rewolucję w związkach i rodzinie, wy sami lub partner zapragnie przekroczyć granice zasad, uwolnić się od starych wzorców i zrealizować skryte pragnienia. Niektóre Skorpiony natrafią w rodzinie na sprzeciw wobec ich stylu życia, co wyzwoli trudne emocje, dopiero trygon Słońca do Neptuna w życzliwych Rybach, pod wpływem którego pozostaniecie między 13 a 17 listopada, pozwoli iść za głosem serca i intuicji, która was nie zawiedzie. Jeszcze więcej korzyści przyniosą od 16 do 22 listopada aspekty Słońca z Plutonem, władcą waszego znaku, oraz szczodrym Jowiszem, ujawnicie swoją kreatywność, uruchomicie drzemiący w was twórczy potencjał, postawicie na samorealizację, uwolnicie się od zobowiązań. 22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na zabezpieczenie finansów, nów Księżyca w Strzelcu, do którego dojdzie 23 listopada, wyznaczy początek przedsięwzięcia, które przyniesie spore zyski.

Mars, drugi władca waszego znaku, przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym w znaku Bliźniąt, co może zahamować waszą aktywność, zwłaszcza w dziedzinie komunikacji, nie jest to właściwy czas na ryzykowne inwestycje, szczególnie między 15 a 25 listopada, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, powstrzymajcie się od niepewnych transakcji, unikajcie kontaktu z samozwańczymi guru, którzy zechcę narzucić wam swoje z palca wyssane pomysły i wydumane, mgliste ścieżki rzekomego rozwoju osobistego. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli wam stanąć na pewnym gruncie własnych zasad.

Wenus przebywa w waszym znaku do 16 listopada sprawiając, że łatwo wam zdobyć uznanie i sympatię otoczenia, jedynie na początku miesiąca między 4 a 9 listopada trudne aspekty z Uranem w przeciwległym Byku i Saturnem w Wodniku utrudnią osiągniecie porozumienia z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, również relacje z niektórymi członkami rodziny mogą budzić sprzeciw. Już między 8 a 12 listopada relacje wejdą na wyższy poziom zrozumienia, do czego przyczyni się trygon Wenus do Neptuna, warto zaufać intuicji, która was w tych dniach nie zawiedzie. Jeszcze więcej przyjemności was czeka od 13 do 16 listopada, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Plutonem, władcą waszego znaku, i trygon z Jowiszaem w przyjaznych Rybach – wasz wpływ na innych będzie nieograniczony a powodzenie wzrośnie, poczujecie się usatysfakcjonowani wrażeniem, jakie możecie wywrzeć na otoczeniu. 16 listopada Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Strzelca, wpływając korzystnie na stan finansów oraz kontakty z bliskimi, towarzyszyć jej bowiem będzie od 19 do 25 listopada Merkury, planeta intelektu i komunikacji.

Merkury także tranzytuje wasz znak do 17 listopada, wspierając samoświadomość, jedynie w dniach 9 – 11 listopada, gdy znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem, wprowadzi utrudnienia w kontaktach z osobami starszymi, konserwatywnymi, urzędnikami oraz tymi, którzy pilnują utrwalonych zasad. Od 13 do 17 listopada korzystne aspekty Merkurego z Plutonem i Jowiszem pozwolą błysnąć intelektem, ułatwią komunikację i sprawią, że każdego przekonacie do swoich pomysłów. 17 listopada Merkury opuści wasz znak i także wejdzie do Strzelca, wspierając finansowe przedsięwzięcia, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, wędrując w koniunkcji z zasobną Wenus. W ostatnich dniach miesiąca sektyl Merkurego do Saturna ułatwi porozumienie z członkami rodziny, którzy do tej pory ograniczali was w jakimś stopniu.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Skorpiona

Słońce w Wadze do 23 października jak zwykle o tej porze roku osłabia was energetycznie, dlatego warto w tym czasie jak najwięcej odpoczywać. Tym razem okaże się to trudne, bowiem Słońce tworzyć będzie szereg aspektów z Marsem i Plutonem, co wymusi intensywne działanie i wykazanie się asertywnością. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w Baranie, co odbije się na waszym zdrowiu i wzbudzi emocje. Między 9 a 13 października trygon Słońca do Saturna skłoni do zaopiekowania się starszymi osobami w rodzinie, pozwoli też ustalić zasady, według których powinni postępować bliscy, rozwiązania okażą się rewolucyjne, ponieważ Saturn jednocześnie tworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem.  Od 16 do 23 października Słońce wraz z Wenus znajdą się w sprzecznych aspektach z Marsem i Plutonem, dwoma władcami waszego znaku, wykażecie się zdecydowaniem w działaniu, dokonacie inwestycji, które okażą się ryzykowne, dlatego warto pozostawić je w tajemnicy. 

23 października Słońce wraz z Wenus wkroczą do waszego znaku, odzyskacie energię, poczujecie się pewni siebie, w ciągu najbliższego miesiąca uda wam się zdobyć wszystko, o co staraliście się w ostatnim czasie. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, w najbliższym czasie rozpoczniecie kolejny rozdział w życiu, pojawi się nowa miłość lub znajomość ważna dla przyszłości. 29 października Jowisz opuści znak Barana i wycofa się na parę miesięcy do życzliwych Ryb, powróci szansa na osiągnięcie spełnienia, miłości i rozwoju uczuć wyższych.

Mars w Bliźniętach na początku miesiąca utworzy trygon z ambitnym Saturnem, co sprzyja remontom oraz inwestycjom w nieruchomości, warto je w tym czasie omówić, aby spełniały wasze oczekiwania. Od 9 do 16 października kwadratura Marsa do Neptuna zawróci wam w głowie, dzieci mogą złapać trudną do zdiagnozowania infekcję lub działalność twórcza okaże się zbyt wymagająca i niejasna. Okres między 16 a 20 października pełen będzie skrytych namiętności i zazdrości ze względu na energetyzujące aspekty Słońca z Wenus do Marsa i Plutona.

Wenus wraz ze Słońcem do 23 przebywa w Wadze, zanim wejdzie do waszego znaku, będziecie w tym czasie ukrywać swoje prawdziwe uczucia, obawiając się zranienia – zupełnie niepotrzebnie, ponieważ planety zapewnią wam ostatecznie sukces w każdej sprawie. Od 11 do 23 października Wenus znajdzie się najpierw w trygonie z Saturnem, co pozwoli umocnić długotrwałe związki, a następnie wraz ze Słońcem utworzy aspekty z Marsem i Plutonem, co rozbudzi was uczuciowo i emocjonalnie. Po 23 października, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, wasz magnetyzm wzrośnie, zaczniecie przyciągać do siebie osoby, nad którymi łatwo osiągnąć władzę, nie nadużywajcie jej, bo i tak łatwo wam będzie przeprowadzić swoja wolę.

Merkury w życzliwej Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji, łatwiej wam będzie porozumieć się z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania, zwłaszcza między 4 a 8 października, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Plutonem, władcą waszego znaku – wpadniecie na znakomite pomysły, wykażecie się spostrzegawczością i postawicie wnikliwe diagnozy. 11 października Merkury zmieni znak i wejdzie do Wagi, zaczniecie ukrywać swoje myśli i poglądy, zbierając sekretne informacje – okażą się istotne zwłaszcza między 21 a 23 października, kiedy Merkury ustawi się w trygonie do Saturna, pozwalając przeprowadzić konstruktywne zmiany w domu lub pracy oraz od 25 do 28 października, gdy utworzy sprzeczne aspekty z obydwoma władcami waszego znaku, czyli Marsem i Plutonem – wasze argumenty okażą się tak przekonujące, że przeprowadzicie swoją wolę, chociaż nie obejdzie się bez sprzeciwów.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, kierując uwagę na rozwój przyjaźni oraz kontakty z osobami podzielającymi wasze pasje i zainteresowania. Pełnia Księżyca w znaku Ryb w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach do Urana w przeciwległym Byku, do której dojdzie 10 września, wzbudzi wiele emocji związanych z przyjaciółmi, trudno wam się będzie rozeznać w swoich uczuciach, do niektórych osób stracicie zaufanie, ale niesłusznie, bo możecie liczyć na ich życzliwość, spotkania towarzyskie okażą się niezwykłe i obfitować mogą w wydarzenia niecodzienne i odkrywcze.

Między 15 a 21 września natomiast aspekty Słońca do Neptuna i Plutona wzbudzą potrzebę rozwoju osobistego i wpłyną bardziej stabilizująco na wasz stosunek do otoczenia, bo niepewność zastąpi szczera i asertywna komunikacja z waszej strony. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego w ostatnim tygodniu miesiąca warto więcej odpoczywać, medytować a także poświęcać więcej czasu swoim bardziej podstawowym potrzebom.

Mars w Bliźniętach będzie przebywał wyjątkowo długo, bo ponad pół roku, w tym czasie będziecie najbardziej aktywni w zarządzaniu wspólnymi zasobami, inwestowaniu, zdobywaniu źródeł finansowania na interesujące was projekty, głównie w dziedzinie komunikacji. Skorpiony zajmujące się rozwojem osobistym postawią na szybki i skuteczny przekaz informacji. Na remonty oraz inwestycje w nieruchomości warto poświęcić ostatni tydzień miesiąca, kiedy Mars utworzy korzystny aspekt z wytrwałym Saturnem.

Wenus od 5 do 29 września tranzytuje życzliwą  Pannę, jest w tym znaku jednak słaba, więc kontakty z bliskimi wam osobami oraz przyjaciółmi opierać się będą głównie na wspólnej pracy oraz intelektualnym porozumieniu a nie na uczuciach, starajcie się powstrzymać swój krytycyzm, bo może to zepsuć nawet najlepiej zapowiadającą się relację – zwłaszcza między 14 a 18 września, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem, natomiast między 18 a 22 września niektóre Skorpiony mogą zostać nagle i nieoczekiwanie trafione strzałą Amora, gdy Wenus znajdzie się w trygonie do Urana w przeciwległym Byku.

Między 25 a 28 września dojdzie do bardzo ciekawej konfiguracji planet z udziałem Wenus, Merkurego, Neptuna i Plutona – jakieś spotkanie osoby dawno nie widzianej wywrze na was piorunujące wrażenie, co wzbudzi silne emocje, powrócą wspomnienia miłosnych uniesień, namiętności lub twórczej przyjacielskiej współpracy, obfitującej w znaczące wydarzenia. 29 września Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, gdzie jest bardzo silna, poczujecie się zdominowaniu przez uczucia, nad którymi nie panujecie. Niektóre Skorpiony zaczną mieć tendencję do skrytych romansów.

Merkury przebywa w znaku Wagi do 23 września, ale 10 września wejdzie w retrogradację, do biegu prostego powróci dopiero 2 października, warto więc ważniejsze decyzje podejmować w pierwszej dekadzie miesiąca, jeśli nie chcecie ich później zmieniać. 23 września Merkury zanim wycofa się do życzliwej Panny, znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem w Wadze, tego dnia możecie poznać tajemnice bliskich was osób, co uświadomi wam własne ukryte problemy. W ostatnim tygodniu miesiąca, podczas tranzytu cofającego się Merkurego przez życzliwą Pannę, macie szansę przemyśleć swoje relacje z przyjaciółmi i zweryfikować je pod kątem zaufania, jakim możecie ich obdarzyć.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Skorpiona

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując energię na rozwój kariery – Skorpionom, które w tym czasie wybiorą się na urlop, trudno będzie oderwać się od spraw zawodowych, zwłaszcza że na początku tygodnia trygon Słońca z Jowiszem zapowiada interesującą okazję do podniesienia swojego statusu, jednocześnie koniunkcja Marsa z Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym w sekstylu z Wenus przyniesie nową, nieoczekiwaną, interesującą znajomość. Skorpiony w stałych związkach mogą popaść w konflikty z partnerami, pojawi się tendencja do zakończenia związków nie spełniających oczekiwań.

Między 8 a 14 sierpnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do buntowniczego Urana w przeciwległym Byku, w nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, co wzbudzi wiele emocji, które mogą nie mieć ujścia, kontakty z partnerami zarówno osobistymi, jak biznesowymi staną się napięte, trudno będzie rozwiązać pojawiające się problemy, najlepiej przeczekać i zobaczyć co przyniesie przyszłość, która potrafi sama o siebie zadbać. Między 12 a 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna postawi was w sytuacji ograniczeń ze strony członków rodziny, osoby planujące zakup lub wynajem nieruchomości mają szanse znaleźć odpowiednie lokum. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni i porządkowanie grona znajomych pod kątem ich możliwości finansowych oraz przydatności do wykonania wspólnych zajęć – skłoni was do tego kwadratura Słońca do Marsa w Bliźniętach.

Mars w przeciwległym Byku przebywa do 20 sierpnia, to okres wzmożonej drażliwości w kontaktach międzyludzkich, pojawi się brak cierpliwości, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca podczas koniunkcji Marsa nieprzewidywalnym Uranem, oraz między 4 a 11 sierpnia, gdy Mars utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem. Od 7 do 19 sierpnia natomiast Mars znajdzie się w korzystnych aspektach z natchnionym Neptunem i potężnym Plutonem, drugim władcą waszego znaku, nikt i nic was nie powstrzyma od przeprowadzenia swojej woli, dotyczy to szczególnie Skorpionów aktywnych w dziedzinach związanych z twórczością i rozwojem osobistym, natomiast osoby przebywające na wakacjach nad wodą okażą się bardzo aktywne w korzystaniu z atrakcji, wymagających odwagi i ryzyka.

Wenus jeszcze do 11 sierpnia tranzytuje życzliwego Raka, wykorzystajcie ten czas na okazanie bliskim jak bardzo wam na nich zależy, wolne Skorpiony mają szansę nawiązać nietuzinkowy romans na początku miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem i Uranem w przeciwległym znaku Byka, między 5 a 11 sierpnia znajomość nabierze rumieńców, pojawią się romantyczne gesty i namiętność w wyniku korzystnych aspektów Wenus do Neptuna i Plutona, niektóre osoby spełnią swoje marzenia a kontakty międzyludzkie staną się pełne empatii i zaangażowania. 11 sierpnia Wenus opuści Raka, wejdzie do rozrywkowego Lwa i między 16 a 20 sierpnia utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, co okaże się korzystne zarówno dla osób przebywających na wakacjach, jak i pozostających w pracy – czeka was ciekawy zawodowy projekt, który przyczyni się do poprawy sytuacji finansowej. Ostatni tydzień miesiąca nie jest jednak wskazany dla udanych inwestycji, ponieważ Wenus znajdzie się w napiętych aspektach z Uranem, Węzłami Księżycowymi oraz Saturnem, konieczne okażą się oszczędności.

Merkury przebywa w Lwie do 4 sierpnia, po czym wejdzie do życzliwej Panny – pozostanie w tym znaku do 26 sierpnia i jest to najlepszy czas na planowanie oraz organizację przedsięwzięć z udziałem przyjaciół lub osób, podzielających wasze zainteresowania. Najlepszy czas na podejmowanie strategicznych decyzji nadejdzie między 14 a 18 sierpnia, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z inspirującym Uranem i Karmicznymi Węzłami Księżycowymi, niektóre Skorpiony odkryją swoją drogę życiową.

Dni od 19 do 23 sierpnia, gdy Merkury utworzy aspekty z Neptunem i Plutonem, sprzyjają twórczości artystycznej oraz wprowadzaniu zmian w umysłach osób, które do tej pory nie ulegały sile transformacji, uważajcie jednak, bo Neptun jest planetą iluzji, unikajcie stosowania manipulacji. 26 sierpnia Merkury opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, 29 sierpnia znajdzie się w trygonie z Marsem, zaczniecie w sekrecie opracowywać projekty, w których najlepiej można wykorzystać wspólne zasoby finansowe.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwym Raku do 22 lipca, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, prawem oraz podróżami, będziecie w tych dziedzinach wyjątkowo wrażliwi i podatni na zmiany nastrojów. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana w przeciwległym Byku otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte, możecie zaprzyjaźnić się z osobą nietuzinkową, oryginalną i niekonwencjonalną. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z wynikami egzaminów, pracą naukową, zagranicznymi wycieczkami lub stosunkami z obcokrajowcami. 16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem przyniesie informacje istotne dla waszej sytuacji rodzinnej, macie szansę tego dnia uświadomić sobie coś ważnego.

Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce, jak i Merkury, utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, co pozwoli zrealizować wakacyjne marzenia, Skorpiony z twórczym zacięciem wpadną na znakomite pomysły, które zrealizują z rozmachem, bez względu na okoliczności, jest to również dobry moment na rozwój osobisty. 22 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do Lwa, energię skierujecie na rozwój kariery oraz starania, aby okazać się osobą nie do zastąpienia. 28 lipca dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, co może oznaczać rozpoczęcie nowego projektu lub etapu w życiu zawodowym. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza przyniesie możliwość awansu.

Mars do 5 lipca przebywa w Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z Plutonem, obaj władcy waszego znaku będą więc w konflikcie, oznacza to walkę i duży stres, który objawić się może problemami zdrowotnymi, szczególnie związanymi z systemem trawiennym, osoby cierpiące na IBS okażą się podatne na silniejsze niż zwykle dolegliwości. 5 lipca Mars opuści impulsywnego Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, partnerzy osobiści lub biznesowi mogą stać się czepliwi i wymagający, co będzie was wyprowadzać z równowagi – szczególnie niecierpliwi staniecie się na przełomie lipca i sierpnia, pozostając pod wpływem koniunkcji Marsa z nieprzewidywalnym Uranem, drobna sprzeczka może stać się przyczyną rozpadu związku lub przyjaźni, starajcie się więc panować nad emocjami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje znak Bliźniąt, co wpłynie korzystnie na wspólne finanse oraz planowane inwestycje. Od 11 do 16 lipca pojawi się okazja na pozornie szybkie i łatwe zarobki, co sugeruje kwadratura Wenus do zwodniczego Neptuna, jednak trygon Wenus do Saturna radzi trzymać się utartych ścieżek, nawet jeśli miałyby przynieść mniejsze zyski, ponieważ propozycja okaże się oszukańcza. 18 lipca Wenus opuści Bliźnięta i wejdzie do życzliwego Raka, staniecie się bardziej czuli i wrażliwi na potrzeby bliskich. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprzyja wakacyjnym podróżom, będziecie się świetnie bawić, ale wydacie dużo pieniędzy.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, wspierając biznes i zarządzanie wspólnymi pieniędzy, kwadratura Merkurego z Neptunem, mająca miejsce 3 lipca, ostrzega przed oszustwem lub wykorzystaniem waszej dobrej woli, na szczęście sekstyl Merkurego do Marsa w dniach 4-5 lipca pozwoli zachować zdrowy rozsądek. Od 5 do 19 lipca Merkury przebywa w życzliwym Raku, będziecie się więc sprawnie komunikować, również na poziomie emocjonalnym, to właściwy czas na wakacyjne podróże oraz rozwój osobisty. 19 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, Skorpiony, które w tym czasie pozostaną w pracy mają szansę na awans oraz atrakcyjny międzynarodowy projekt, na co wpłynie trygon Merkurego do Jowisza między 22 a 24 lipca, natomiast osoby korzystające z wakacji wybiorą się w tym czasie na wycieczkę i zbiorą masę interesujących informacji. Od 25 do 29 lipca, jeśli zależy wam na związku panujcie nad nerwami, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem w przeciwległym Byku zapowiada kłótnie i konflikty, które mogą zakończyć się nawet zerwaniem.