Archiwum kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Barana

To będzie wyjątkowo znaczący, chociaż dosyć męczący miesiąc, ponieważ Saturn, Mars i Pluton zmienią w tym czasie znaki, co będzie miało duże znaczenie dla bliższej i dalszej przyszłości. Słońce do 20 marca tranzytuje znak Ryb, zazwyczaj nie jest to dla was korzystne, ponieważ dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, tym razem jednak w waszym znaku przebywa dobroczynny Jowisz, co zdarza się raz na 12 lat, powinien więc zrównoważyć zmęczenie i skłonić do podjęcia wysiłku, aby sięgnąć po czekające was sukcesy w każdej dziedzinie. Pełnia Księżyca w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana, do której dojdzie w 7 marca w Pannie, wzbudzi emocje związane ze stanem zdrowia, na które trzeba będzie nagle wydać większe niż zakładaliście pieniądze lub pojawią się niespodziewane zadania w pracy, które przyniosą dodatkowe dochody, ale wymagać będą większego nakładu pracy. Również 7 marca Saturn opuści znak Wodnika i wkroczy do Ryb na następne dwa lata, będzie to czas ograniczeń w dziedzinach związanych ze zdrowiem, rozwojem osobistym oraz wszelkiego rodzaju twórczością, należy uzbroić się w cierpliwość i postawić na to, co znane i trwałe. Między 13 a 20 marca Słońce ustawi się w koniunkcji z Neptunem, dołączy do nich Merkury i w dniach 16-17 marca trzy planety utworzą ścisłą kwadraturę z aktywizującym Marsem, władcą waszego znaku – uważajcie na drogach, zdejmijcie nogę z gazu, powinniście zwolnić tempo w każdej dziedzinie, bo pośpiech wam się po prostu nie opłaci, łatwo będzie o pomyłkę, ktoś może was oszukać, zrezygnujcie w tych dniach z zakupu środków służących komunikacji, zwłaszcza samochodów, rowerów, telefonów oraz ogólnie sprzętu elektronicznego, Neptun jest bowiem wielkim uwodzicielem a w tym układzie planet dziurki nie zrobi a krew wypije, ani się spostrzeżecie a ktoś was wykorzysta lub padniecie ofiarą oszustwa. 20 marca Słońce wreszcie wejdzie do waszego znaku, poczujecie przypływ energii, rozpocznie się miesiąc, który możecie przeznaczyć na zaspokojenie przede wszystkim własnych potrzeb, zwłaszcza po 23 marca, kiedy Pluton zawita do życzliwego Wodnika i Słońce znajdzie się z nim w korzystnym aspekcie, co obdarzy was siłą i charyzmą. Nów Księżyca, do którego dojdzie 21 marca w waszym znaku, wyznaczy początek nowego etapu w życiu.

Zachowajcie ostrożność w dniach 13 – 20 marca, ponieważ działać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do Słońca, Neptuna i Merkurego, panujcie na wypowiedziami, zrezygnujcie z ważnych umów i raczej nie ufajcie własnym pożądaniom. 25 marca po wielu miesiącach Mars opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do rodzinnego Raka, aktywność skierujecie na sprawy domowe, Mars jest jednak w tym znaku bardzo słaby, starajcie się więc walczyć o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie domowników, zamiast toczyć z nimi walki o nic nie znaczące drobiazgi. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna umożliwi sprawne remonty, okaże się też korzystny dla inwestycji w nieruchomości.

Do 16 marca Wenus, planeta miłości i przyjemności, przebywa w waszym znaku, to znakomita okazja, aby zdobyć serce osoby, z którą chcielibyście spędzić życie, okaże się to możliwe już w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ 2 marca Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, co niektórym Baranom może przynieść szczęście. Okazja pojawi się również w dniach od 9 do 13 marca, kiedy kochliwa Wenus utworzy sekstyl z Marsem, władca waszego znaku – to idealny czas na udane randki, flirty i miłosne spotkania. 16 marca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Byka, którym włada, nabierze więc mocy, co okaże się korzystne nie tylko dla miłości, ale również finansów. Transakcje zawarte między 17 a 20 marca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem, okażą się trwałe. W ostatnich dniach miesiąca Wenus w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem zapowiada niespodzianki zarówno w związkach, jak i finansach.

Pierwsze dwa dni miesiąca Merkury przebywa jeszcze w Wodniku w koniunkcji z Saturnem, co pozwoli skupić się na ważnych sprawach związanych z karierą, zwłaszcza jeśli będą mogły posłużyć umocnieniu przyjaźni. 2 marca Merkury wejdzie do Ryb, gdzie jest bardzo słaby, korzystnie wpłynie jedynie na wyobraźnię twórców oraz osób zawodowo związanych z tworzeniem iluzji a także zajmujących się chemią lub farmaceutyką, pozostałe Barany mogą poczuć się trochę zagubione i niepewne swoich przekonań. 19 marca Merkury wejdzie do waszego znaku, od tego momentu możecie śmiało podejmować życiowe decyzje. 28 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w waszym znaku, to dobry dzień na podróże oraz zdawanie egzaminów.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Barana

Słońce tranzytuje przyjazny znak Wodnika do 18 lutego, kierując uwagę na zawiązywanie przyjaźni, udział w stowarzyszeniach, fundacjach oraz grupach osób, podzielających wasze zainteresowania. Pierwszy tydzień miesiąca zapowiada się bardzo energetycznie, ponieważ 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w rozrywkowym Lwie, towarzyszyć mu jednak będą napięte aspekty Słońca do nieprzewidywalnego Urana oraz Wenus do Marsa, co wprowadzi kłótnie i nieporozumienia w związki zarówno przyjaźni, jak i miłości. W życiu niektórych Baranów dojdzie do rewolucji z finansach, niektóre rozliczenia wzbudzą niepokój i podważą zaufanie do osób, z którymi prowadzicie wspólne przedsięwzięcie. Aspekty Wenus i Marsa z jednej strony dodadzą pikanterii ukrytym romansom, z drugiej jednak wpłyną negatywnie na stabilność związków. Między 14 a 18 lutego znajdziecie się pod wpływem koniunkcji Słońca z ograniczającym Saturnem, spotkania towarzyskie lepiej odłożyć na inny termin, nie będziecie bowiem mieć odpowiedniego nastroju do zabawy, ogarnie was też poczucie obowiązku i konieczność wywiązania się z zawodowych zleceń. 18 lutego Słońce opuści życzliwego Wodnika i wkroczy do melancholijnych Ryb, co zwykle jest dla was okresem wyczerpania zasobów energetycznych, dlatego warto w tym czasie zaplanować urlop lub znaleźć więcej czasu na odpoczynek. 20 lutego nów Księżyca w Rybach wyznaczy początek twórczego przedsięwzięcia.

Mars, władca waszego znaku, przebywający w Bliźniętach, nadal będzie was motywował do intensywnej pracy intelektualnej oraz skłaniał do większej mobilności, warto wykorzystać jego wpływ na budowanie wizerunku w najbliższym otoczeniu a także na portalach społecznościowych. Od 3 do 7 lutego, głównie w czasie pełni Księżyca w Lwie, pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do Marsa, co zwiększy pożądanie i chęć zdobycia za wszelką cenę wzajemności, będziecie jednak mieć tendencję do ukrywania uczuć.

Wenus przebywa w znaku Ryb do 20 lutego, realizując pełnię swoich możliwości, pomimo wszystko jednak będzie powodować w waszych związkach perturbacje, skłoni raczej do ukrytych romansów. W okresie od 7 do 9 lutego, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Urana w Byku, nieoczekiwanie pojawią się ekstra zarobki, które uda się odłożyć na jakiś większy cel. Od 13 do 17 lutego Wenus w koniunkcji z marzycielskim Neptunem pomoże spełnić najbardziej skryte marzenia, może się jednak zdarzyć w niektórych przypadkach, że wasze oczekiwania okażą się nierealne. Od 17 do 20 lutego Wenus w sekstylu do Plutona rozbudzi skryte pożądanie, uda się wam zrealizować miłosne cele po 20 lutego, kiedy Wenus wkroczy do waszego znaku, dodając pewności siebie, zaczniecie promieniować seksapilem, któremu trudno się oprzeć.

Merkury, związany z komunikacją, inteligencją i handlem, tranzytuje znak Koziorożca do 11 lutego, wzmacniając sposób myślania podporządkowany regułom. Między 5 a 8 lutego znajdzie się w sekstylu do uduchowionego Neptuna, warto w tym czasie słuchać intuicji, zwłaszcza w projektach twórczych i artystycznych. Od 9 do 11 lutego Merkury w koniunkcji z Plutonem sprzyja głębokim wglądom i poszukiwaniu tajemnic. 11 lutego Merkury zawita do życzliwego Wodnika, życie towarzyskie rozkwitnie, nawiążecie nowe przyjaźnie i kontakty międzynarodowe, zwłaszcza między 17 a 19 lutego, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z przebywającym w waszym znaku Jowiszem. Nadmierny pośpiech lub finansowe rozliczenia mogą stać się przyczyną niepotrzebnych stresów, kiedy w dniach 22 – 23 lutego Merkury utworzy trygon z popędliwym Marsem oraz kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem, coś może uniemożliwić spotkanie z przyjaciółmi.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Barana

Słońce w ambitnym Koziorożcu pozostanie do 20 stycznia, kierując całą energię i uwagę na realizowanie postawionych przed sobą celów oraz cierpliwe pokonywanie kolejnych szczebli kariery, na szczęśliwe zbiegi okoliczności mogą liczyć przede wszystkim Barany urodzone jeszcze w marcu. Od 3 do 7 stycznia pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do rewolucyjnego Urana, co zapowiada korzystne, chociaż niespodziewane okazje zawodowe, które wróżą dobre zarobki. W nocy z 6 na 7 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, cofający się Merkury znajdzie się zaraz potem „w sercu” Słońca, nie jest to jednak właściwy moment na podejmowanie decyzji, zwłaszcza dotyczących ważnych spraw związanych z karierą lub sprawami rodzinnymi, bo chociaż będzie się wam wydawać, że myślicie jasno, kierować wami będą emocje – wyjątek stanowi sytuacja dotycząca projektów i spraw, które się powtarzają lub są realizowane cyklicznie. Między 11 a 15 stycznia sekstyl Słońca z intuicyjnym Neptunem stworzy okazję, aby zrealizować swoje ukryte zawodowe marzenia, to również dni, w których najwięcej korzyści osiągną twórcy i artyści. Między 16 a 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem zapowiada niezbyt dobrą atmosferę w pracy, ktoś może na was wywierać nacisk, zmuszając do działań niezgodnych z waszym systemem wartości. 20 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Wodnika, kierując uwagę na relacje towarzyskie, rozwój przyjaźni, sprawy związane z działalnością społeczną. Następnego dnia dojdzie do nowiu Księżyca, w gronie przyjaciół czekają was zmiany – zamkniecie jedną znajomość, rozpoczniecie drugą. Między 22 a 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza w waszym znaku przyniesie wyraźne korzyści, wynikające z zawartych wcześniej przyjaźni, niektóre Barany wybiorą się w podróż zagraniczną, inne zainteresują się kursem, które zmieni ich życie na lepsze. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa napełni was energią, zrobi się o was głośno, zaczniecie jasno i asertywnie wyrażać swoje opicie.

Mars, władca waszego znaku przebywający w życzliwych Bliźniętach, 12 stycznia wyjdzie z retrogradacji i zacznie poruszać się do przodu, wzrośnie mobilność i chęć do działania, szczególnie w zakresie komunikacji, zaczniecie być bardziej asertywni oraz widoczni w mediach społecznościowych, zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Słońce utworzy trygon z Marsem.

Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Wenus z Plutonem, co może wydobyć na wierzch problemy w związkach, ale już 3 stycznia Wenus opuści obowiązkowego Koziorożca i wejdzie do życzliwego Wodnika, pozostając tam do 27 stycznia, sprawy miłości i przyjaźni nabiorą blasku, zwłaszcza między 3 a 7 stycznia, gdy Wenus znajdzie się w dobroczynnym sekstylu z Jowiszem w waszym znaku. Bardzo romansowo zrobi się w dniach od 7 do 11 stycznia, gdy planeta miłości i przyjemności utworzy namiętny trygon z Marsem, zaczniecie flirtować z osobą z grona przyjaciół, randki okażą się ekscytujące i udane. Na relacje w przyjaźni uważajcie między 13 a 17 stycznia, gdy Wenus ustawi się w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, ktoś może wywołać niepotrzebną kłótnię. Między 21 a 24 stycznia koniunkcja Wenus z Saturnem sprawi, że poczujecie się samotni, trudno wam będzie wyrazić swoje uczucia. 27 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do Ryb, gdzie jej siła wzrasta, skłania jednak do ukrywania romansów i prawdziwych uczuć.

Merkury w Koziorożcu biegnie ruchem wstecznym do 18 stycznia, w tym czasie sprawy zawodowe mogą podlegać perturbacji w wyniku niewłaściwej komunikacji. W pierwszych dniach stycznia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Neptunem, ktoś powierzy wam swoje tajemnice, mogą jednak w przyszłości okazać się nieprawdą. 7 stycznia, podczas pełni Księżyca w Raku, Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, co zwykle jest korzystne, następnego dnia utworzy trygon z inspirującym Uranem, warto w tych dniach przedstawić szefom ponownie swoje pomysły, które kiedyś zostały odrzucone, unikajcie jednak rozpoczynania zupełnie nowych projektów, bo istnieje prawdopodobieństwo, że się z nich wycofacie. Zielone światło pojawi się po 18 stycznia, kiedy Merkury zmieni bieg na prosty, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, ponieważ Merkury ponownie znajdzie się w korzystnym trygonie z Uranem w Byku, co pozwoli podjąć szybkie i rewolucyjne decyzje dotyczące finansów.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Barana

Słońce w znaku życzliwego Strzelca przebywa do 21 grudnia, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, podróżami zagranicznymi i komunikacją międzynarodową, nie zabraknie wam więc optymizmu i energii do działania. Między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Marsa i 8 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Bliźniąt w koniunkcji z Marsem, pojawią się silne emocje w dziedzinach związanych z komunikacją i edukacją. Dni od 10 do 14 grudnia warto wykorzystać na załatwienie spraw urzędowych, to również dobra okazja, aby nawiązać długotrwałe znajomości, zwłaszcza międzynarodowe, ponieważ sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna zadba o to, aby z tych relacji skorzystać w przyszłości w sprawach zawodowych. Między 12 a 16 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi zamieszanie w sprawach związanych ze zdrowiem, przeprowadzką za granicę i nauką, która słabo będzie wchodzić do głowy, okres ten może być korzystny jedynie dla osób zajmujących się rozwojem osobistym lub duchowym, ale pojawi się stres, niepewność i trudności do pokonania. Od 19 do 24 grudnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, który 20 grudnia ponownie wkroczy do waszego znaku, następnego dnia Słońce wkroczy do Koziorożca, nadal tworząc napięty aspekt z Jowiszem, jednak nie zapowiada to nic złego, przeciwnie pojawią się okazje na awans społeczny, uważajcie jedynie, aby nie przeinwestować kupując świąteczne prezenty. Nów Księżyca w Koziorożcu, pod wpływem którego pozostaniecie 23 grudnia, zapowiada w najbliższym czasie początek nowego zawodowego projektu.

Mars w Bliźniętach porusza się biegiem wstecznym do 27 grudnia, co wpłynie nieco ograniczająco na komunikację, warto zwolnić tempo i złagodzić ton wypowiedzi w przypadku konfliktów, zwłaszcza w okolicach pełni Księżyca w koniunkcji z Marsem, do której dojdzie 8 grudnia. Po 27 grudnia możecie zacząć planować kampanie promujące swoją osobę lub działalność, aktywność związana z edukacją zacznie zmierzać we właściwym kierunku.

Wenus pozostaje w życzliwym Strzelcu do 10 grudnia, co sprzyja amorom i nawiązywaniu interesujących znajomości, to czas na ranki oraz okazywanie uczuć osobom, na których wam zależy. 1 grudnia Wenus w opozycji do Marsa może doprowadzić do kłótni, negocjacje nabiorą gorącego charakteru, 2 grudnia sekstyl Wenus do Saturna pomoże osiągnąć porozumienie w sprawach dotyczących długotrwałych zobowiązań, natomiast 4 grudnia Wenus w kwadraturze do Neptuna zapowiada jakieś nieporozumienie i zawiedzione nadzieje w związkach. 9 grudnia, zanim opuści znak Strzelca, Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza co sprzyja korzystnym międzynarodowym kontaktom, 10 grudnia planeta symbolizująca miłość i dostatek wejdzie do Koziorożca, zaczniecie nawiązywać zawodowe kontakty, ktoś poznany przypadkowo między 20 a 24 grudnia może przyczynić się do poprawy sytuacji zawodowej, pojawią się też premie świąteczne. W ostatnich dniach roku Wenus znajdzie się w sekstylu do romantycznego Neptuna, w koniunkcji z Merkurym i Plutonem, wprawi was w to w nastrój adekwatny dla sylwestrowych szaleństw, spędzonych w licznym towarzystwie.

Merkury pozostaje w życzliwym Strzelcu do 7 grudnia, nie jest to właściwy czas do nauki, komunikacja też może pozostawiać wiele do życzenia, zwłaszcza w pierwszych dwóch dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, ktoś może chcieć was wykorzystać. Od 5 do 7 grudnia Merkury w kwadraturze do Jowisza zapowiada nadmierne wydatki lub przecenienie swoich możliwości. 7 grudnia Merkury wejdzie do Koziorożca, nabierając mocy, myślenie stanie się znacznie bardziej konstruktywne. Między 16 a 18 grudnia warto starać się o podwyżkę, w czym pomoże trygon Merkurego do Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Merkury utworzy sekstyl do uduchowionego Neptuna, co sprzyja przyjaznej atmosferze przy świątecznym stole w gronie bliskich.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Barana

Słońce w jesiennym znaku Skorpiona przebywa do 22 listopada, do tego Jowisz na blisko 2 miesiące wycofał się z waszego znaku, a Mars, władca znaku, zmienił bieg na wsteczny – może to wzbudzić na początku miesiąca u niektórych osób sezonową depresję. 8 listopada dojdzie do zaćmienia Słońca w Byku w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem i w opozycji do Merkurego i Wenus – ta konfiguracja, zwana półkrzyżem, może wpłynąć niekorzystnie na stan posiadania, niektóre Barany jednak zdecydują się w tym czasie na kupno lub sprzedaż nieruchomości, co z jednej strony przynosi stratę, z drugiej zysk, tak dla jednej, jak i drugiej strony transakcji. Zadbajcie też w tym czasie o zdrowie, bo kręgosłup może być osłabiony. Święto niepodległości 11 listopada też zapowiada się burzliwie, a służby bezpieczeństwa będą miały pełne ręce roboty, bo przypadnie na moment dokładnej kwadratury Słońca do Saturna. Między 13 a 17 listopada Słońce utworzy korzystny trygon z dającym nadzieję Neptunem, niektóre oczekiwania i skryte marzenia mogą łatwo się spełnić. Tuż przed zmianą znaku od 16 do 22 listopada Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu z potężnym Plutonem, a następnie w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, możecie więc liczyć na korzystne inwestycje, zarówno w środki trwałe, jak i w samorozwój. 22 listopada Słońce wkroczy do życzliwego Strzelca, co znacznie poprawi humor, odzyskacie optymizm i chęć do działania. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada w tym znaku, wyznaczy początek międzynarodowego przedsięwzięcia lub pozwoli określić nowy cel życiowy.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc tranzytuje znak Bliźniąt biegiem wstecznym, co skłania do zmiany kierunku działań do wewnątrz, oznacza to, że powinniście więcej czasu poświęcić refleksjom na swój temat i powstrzymać się od impulsywnych wypowiedzi, bo możecie ich potem żałować, również za kierownicą zalecane jest przestrzeganie przepisów, unikajcie zwłaszcza przekraczania prędkości między 15 a 25 listopada, działając pod wpływem kwadratury Marsa do zwodniczego Neptuna. Od 25 listopada do końca miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli powrócić do starych przyjaźni, które przestaliście podtrzymywać.

Wenus przebywa w Skorpionie do 16 listopada i nie jest to dla niej korzystna sytuacja, dlatego niektóre związki mogą przechodzić kryzys, również na poprawę finansów nie ma co liczyć w tym czasie, zwłaszcza w dniach 4 – 9 listopada, kiedy Wenus utworzy opozycję do Urana i kwadraturę do powściągliwego Saturna. Między 8 a 14 listopada możecie okazać się trochę zbyt łatwowierni, kierować wami będzie pragnienie zrealizowanie marzeń i zaspokojenia pożądania, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie do Neptuna i w sekstylu do Plutona, zapragniecie odrobiny romantyzmu, łatwo was będzie uwieźć. Skryte pragnienia spełnicie między 13 a 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z uszczęśliwiającym Jowiszem. 16 listopada Wenus opuści miejsce swego wygnania i wkroczy do życzliwego Strzelca, poczujecie się jakby urosły wam skrzydła, poprawią się finanse, bardziej optymistycznie i z większą miłością spojrzycie na bliskie wam osoby, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, gdy Wenus utworzy koniunkcję z wszędobylskim Merkurym – życie towarzyskie się ożywi, z każdym się dogadacie.

Merkury przebywa w Skorpionie do 17 listopada, będziecie myśleć o poważnych sprawach, przemijaniu i innych smutkach, ale także bardziej praktycznie o zarządzaniu wspólną własnością. Między 9 a 11 listopada niektóre Barany poczują się jak w potrzasku pod wpływem kwadratury Merkurego do Saturna, całe szczęście to krótkotrwały tranzyt i szybko znajdziecie wyjście z sytuacji, która waszemu umysłowi wydaje się trudna, zwłaszcza między 13 a 17 listopada, kiedy dojdzie do korzystnych aspektów Merkurego z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 17 listopada Merkury podąży za Wenus i wejdzie do radosnego Strzelca, gdzie jednak jest słaby, zaczniecie więc mieć tendencję do lekceważenia zagrożeń, bo ogarnie was hurraoptymizm. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do stabilizującego Saturna przywoła was do porządku, sprawdzeni wieloletni przyjaciele udzielą wam wsparcia mentalnego.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Barana

Słońce w przeciwległej Wadze przebywa do 23 października, skupiając uwagę na sprawach partnerskich, umowach, negocjacjach i związkach, warto poświęcić więcej czasu innym, bo w ostatecznym rozrachunku sami na tym najwięcej skorzystacie. 9 października pełnia Księżyca w waszym znaku uświadomi  wam jasno, z kim warto utrzymywać znajomość, inwestując swój czas i energię, a kto was tylko wykorzystuje, pozbawiając sił życiowych. Związki i przyjaźnie, które uznacie za wartościowe, okażą się trwałe, na co wskazuje trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 9 do 13 października.

Między 16 a 23 nastawcie się na walkę, ponieważ Słońce utworzy z jednej strony trygon do Marsa, z drugiej kwadraturę do Plutona – tak się składa, że obydwie planety rządzą waszym znakiem, aspekty więc mogą mieć duży wpływ na waszą sytuację zarówno osobistą, jak i zawodową, jednoczesna koniunkcja Wenus ze Słońcem, do której dojdzie w tym czasie i obecność Merkurego w Wadze podpowiadają, że tylko „zawieszenie broni” i osiągnięcie porozumienia może wyprowadzić was z impasu, jeśli chcecie uniknąć strat.  23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą przeciwległą Wagę i wkroczą do znaku Skorpiona, Słońce odzyska siłę, natomiast Wenus – straci, w związku z tym osiągniecie dominację w każdym związku. Ostatni tydzień miesiąca skieruje uwagę, jak co roku, na tych, którzy odeszli. 

25 października dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie, tego dnia ogarnie was jesienna nostalgia i melancholia w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, nie zapominajcie, że jest to także Święto Odrodzenia. 29 października Jowisz, planeta obfitości i szczęścia, opuści wasz znak i wycofa się na parę miesięcy do Ryb – nie obawiajcie się, niebawem na dłużej powróci i obdarzy was swoim dobroczynnym działaniem.

Mars w Bliźniętach daje moc słowu i komunikacji, korzystajcie z niej mądrze, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, pozostając pod wpływem trygonu Marsa do Saturna, stabilizującego i ułatwiającego utrwalenie długotrwałych, sprzyjających karierze, przyjaźni – niestety, przez większość miesiąca Saturn znajdzie się w napiętym aspekcie z Uranem, to co trwałe będzie więc dążyć do zmiany, bo są to przeciwstawne energie. Między 9 a 16 października Mars w kwadraturze do Neptuna wpłynie negatywnie na kontakty ze służbą zdrowia, jest to natomiast dobry moment, aby pozbyć się niechcianych nawyków i uzależnień – bez wysiłku i pokus się jednak nie obejdzie. Między 16 a 20 października trygon Wenus do Marsa uczyni z was uwodzicieli, zaczniecie flirtować na całego, zdobywając uwagę, a nawet serce osoby, na której zawiesicie wzrok.

Już w pierwszych dniach miesiąca Wenus w przeciwległej Wadze znajdzie się w opozycji do przebywającego w waszym znaku dobroczynnego Jowisza, co może przynieść romans, przychylność partnerów i wielkie powodzenie. Uważajcie, aby nie zepsuć wrażenia zarozumiałością lub wielkościowym podejściem, skromność bowiem okaże się waszym największym sprzymierzeńcem. Między 11 a 16 października Wenus w trygonie do Saturna utrwali przyjaźnie, korzystne dla waszej kariery, natomiast między 16 a 23 Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i w trygonie do Marsa, ale także w kwadraturze do przemocowego Plutona – w życiu niejednego Barana pojawi się trudna do opanowania namiętność, miłość wybuchnie z wielką siłą, unikajcie pośpiechu i presji, bo to, czego pragniecie, zdobędziecie bez wysiłku w ostatnim tygodniu miesiąca, po 23 października, kiedy Wenus w koniunkcji ze Słońcem znajdą się w Skorpionie.

2 października Merkury w Pannie zmieni bieg na prosty, co wpłynie korzystnie nie tylko na komunikację, ale również zdrowie oraz warunki pracy. Między 4 a 8 października trygon Merkurego do Plutona pomoże pokonać trudności w każdej dziedzinie, pod warunkiem, że zmienicie sposób myślenia na bardziej pozytywny. 11 października Merkury opuści Pannę i wejdzie do przeciwległej Wagi, co ułatwi prowadzenie konstruktywnych rozmów, negocjacji oraz skłoni do podpisywania umów, również międzynarodowych – zwłaszcza między 11 a 13 października, kiedy znajdzie się w opozycji do Jowisza w waszym znaku. Również okres między 21 a 23 października może przynieść zawarcie długoterminowych zobowiązań, gdy Merkury utworzy trygon z Saturnem. Merkury w kwadraturze do Plutona i w trygonie do Marsa od 25 do 28 października skomplikuje negocjacje, ponieważ pojawi się przymus, a nawet szantaż, trzeba będzie znaleźć kompromis, co nie będzie łatwe.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Barana

Słońce do 23 września przebywa w znaku pracowitej Panny, co skieruje uwagę na nadrabianie powakacyjnych zaległości, energię skoncentrujecie również na sprawach związanych ze zdrowiem, ochroną jelit oraz dostosowaniem diety do swoich preferencji. Warto przyłożyć się do wykonania zleconych zadań, bo w okolicach pełni Księżyca, do której dojdzie 10 września, w koniunkcji z Neptunem i w aspekcie z przynoszącym niespodziewane okazje okazję Uranem, możecie otrzymać gratyfikację, jakiej się nie spodziewacie. Między 15 a 21 września Słońce znajdzie się najpierw w opozycji do Neptuna, następnie w trygonie do Plutona, co sprzyja wszelkim działaniom związanym z rozwojem osobistym, niektóre Barany, zwłaszcza cierpiące na choroby przewlekłe lub autoimmunologiczne, będą musiały zwrócić większą uwagę na stan zdrowia, ale uważajcie, bo diagnoza może być niejasna i trzeba będzie badanie powtórzyć.

23 września Słońce wkroczy do przeciwległej Wagi, od razu znajdzie się w ścisłej koniunkcji z wycofującym się z tego znaku Merkurym, jest to dobry moment na przeprowadzenie niedokończonych rozmów i wyjaśnienie spraw dotyczących problemów i nieporozumień w relacjach. Pobyt Słońca w tym znaku to znakomity czas na nawiązanie interesujących znajomości – 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Wagi w opozycji do Jowisza w waszym znaku, co sprzyja rozpoczynaniu miłosnych związków, artystycznych projektów i realizacji kreatywnych pomysłów, na razie jednak zaplanujcie sobie działania a ich wdrożenie odłóżcie przynajmniej do 2 października, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji.

Mars, władca waszego znaku, do 25 marca 2023 roku tranzytuje znak Bliźniąt, co zwiększy mobilność, zachęci do działania w zakresie spraw edukacyjnych, rozwinie zdolności komunikacyjne, zachęci do podróżowania – szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z przebywającym w waszym znaku dobroczynnym Jowiszem. Między 14 a 18 września kwadratura Wenus do Marsa wprowadzi napięcia w związkach, możecie stać się nadmiernie krytyczni i wymagający wobec osób, które darzycie uczuciem. Ostatni tydzień miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z konsekwentnym Saturnem, sprzyja realizacji ambicji, staniecie się w tym czasie wyjątkowo skuteczni we wszelkich działaniach związanych z komunikacją oraz bardzo pomocni w stosunku do przyjaciół przeżywających trudne chwile.

5 września Wenus opuści życzliwego Lwa i wejdzie do znaku Panny, w którym pozostanie do 29 września, nie jest to więc zbyt korzystny miesiąc dla spraw miłosnych, bo Wenus w Pannie jest w upadku, nie może więc rozwinąć w pełni swojego potencjału – będziecie w tym czasie zbyt krytyczni w stosunku do bliskich wam osób. W dniach 18–22 września Wenus utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, co wpłynie w sposób zaskakujący na wasze finanse, możecie otrzymać wynagrodzenie mniejsze lub większe niż się spodziewaliście. Między 24 a 28 września Wenus w trygonie do Plutona wzbudzi nadmierne pożądanie, trudne do spełnienia. 29 września Wenus zawita do przeciwległej Wagi, nadejdzie czas na miłość i rozwój każdego rodzaju partnerstwa, sprawy związków nabiorą jeszcze większego znaczenia.

Merkury do 23 września przebywa w przeciwległym znaku Wagi, ale już 10 września zmieni bieg na wsteczny, do 2 października nie jest więc korzystne rozpoczynanie związków, zawieranie ważnych umów i zakup sprzętu elektronicznego. Od 17 do 21 września Merkury znajdzie się w opozycji do przebywającego w waszym znaku Jowisza, co sprzyja naprawieniu relacji w związkach, zmianie warunków kontraktów, szczególnie międzynarodowych, wyjazdom zagranicznym do miejsc, które wielokrotnie odwiedzaliście. 23 września Merkury wycofa się do znaku Panny, w którym jest wyjątkowo mocny, ostatni tydzień miesiąca pomoże naprawić błędy popełnione w zakresie spraw zdrowotnych oraz związanych z wykonywaniem zleceń. Od 25 do 28 września pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Merkurego z Wenus i trygonu z Plutonem, to dobry czas, aby wyjaśnić wszystkie „zamiecione pod dywan”, ukrywane problemy w związkach, które teraz można śmiało wydobyć na światło dzienne.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Barana

Słońce przebywające w życzliwym Lwie do 23 sierpnia zachęci do skorzystania z wakacyjnych atrakcji, nawet Barany, które urlop mają już za sobą znajdą czas i okazję, aby dobrze się zabawić, towarzyszyć im przy tym będzie energia i dobry humor bez względu na okoliczności. Miesiąc rozpocznie się pięknym trygonem Słońca do Jowisza w waszym znaku, co zapowiada sukcesy i ułatwienia w podróży, liczcie się jednak z dużymi wydatkami a nawet nieoczekiwaną zmianą sytuacji finansowej, co przyniesie koniunkcja Marsa, władcy waszego znaku, z nieprzewidywalnym Uranem w Byku, do której dojdzie w pierwszych dniach sierpnia.

Pełnia Księżyca zwykle budzi emocje, jesteśmy w tym czasie bardziej pobudzeni. Tym razem w okolicach pełni, do której dojdzie 12 sierpnia w Wodniku, emocje będą niezwykle podkręcone, ponieważ do tego układu dołączy się napięty aspekt Słońca do Urana oraz Węzłów Księżycowych – sprawy finansowe nabiorą szczególnego znaczenia, będziecie zmuszeni wykazać się dużym stopniem kreatywności, relacje z przyjaciółmi mogą się pogorszyć. Między 12 a 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wprowadzi ograniczenia w kontaktach międzyludzkich, niektóre Barany stracą przyjaciół, inne będą zmuszone zrezygnować z dotychczasowych ulubionych zajęć. 23 sierpnia Słońce opuści rozrywkowego Lwa i wkroczy do pracowitej Panny, rozpocznie się miesiąc, w którym trzeba będzie skierować uwagę na nadrobienie zaległości po wakacyjnym wypoczynku, zwłaszcza że Słońce od razu znajdzie się w kwadraturze z Marsem w Bliźniętach, więc przybędzie pilnych spraw do załatwienia. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, przyniesie rozpoczęcie nowego zawodowego projektu lub biznesowego zlecenia.

Mars w Byku przebywa do 20 sierpnia, ale już w pierwszych dniach miesiąca da o sobie znać jego waleczna energia, kiedy znajdzie się w koniunkcji z buntowniczym Uranem – niektóre Barany pod wpływem impulsu podejmą radykalne decyzje finansowe, uważajcie jednak, bo ten układ planet zapowiada prawdziwą rewolucję. Między 4 a 11 sierpnia kwadratura Marsa do Saturna sprawi, że wasze działania i finansowa aktywność natrafią na ograniczenia, natomiast między 10 a 19 sierpnia trygon Marsa do Plutona sprawi, że będziecie zdolni góry przenosić, czeka was głęboka transformacja, w pracy zawalczycie o duże zyski, ale będziecie musieli pokonać własne słabości. 20 sierpnia Mars opuści znak Byka, w którym nie miał pola do popisu i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, aktywność skierujecie na zdobywanie wiedzy i doświadczeń, w większym stopniu zaczniecie eksplorować media społecznościowe.

Wenus we wrażliwym Raku przebywa do 11 sierpnia, potem zagości w szczodrym i dumnym Lwie. W pierwszym tygodniu miesiąca korzystne aspekty z Marsem i Uranem sprzyjają przede wszystkim osobom szukającym swojej drugiej połówki, w życiu niektórych Baranów miłość pojawi się nagle i niespodziewanie i od razu znajdzie swoje spełnienie, jest to dobry aspekt nie tylko dla zakochanych, ale również dla transakcji związanych z nieruchomościami. Między 5 a 11 sierpnia Wenus w trygonie do niepewnego Neptuna i opozycji do transformującego Plutona rozbudzi romantyczne oczekiwania i trudną do opanowania namiętność. 11 sierpnia Wenus opuści rodzinnego Raka i wejdzie do życzliwego Lwa, zaczniecie romansować na całego, szczególnie między 16 a 20 sierpnia, kiedy utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem w waszym znaku – nadmiar wrażeń i okazji może jednak zakończyć się konfliktem, a nawet zerwaniem relacji, kiedy w ostatnich dniach miesiąca Wenus znajdzie się w niekorzystnych aspektach z nieprzewidywalnym Uranem i ograniczającym Saturnem.

Merkury w życzliwym Lwie przebywa do 4 sierpnia, potem przechodzi do zdyscyplinowanej Panny, w której pozostanie do 26 sierpnia, zanim wejdzie do przeciwległego znaku Wagi. Każda praca pójdzie wam jak z płatka między 14 a 18 sierpnia, kiedy znajdzie się korzystnym aspekcie z błyskotliwym Uranem i Węzłami Księżycowymi, natomiast między 20 a 23 sierpnia Merkury w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona może wpłynąć na brak rozeznania w sprawach zdrowotnych. W ostatnich dniach miesiąca trygon Merkurego w przeciwległej Wadze do Marsa w Bliźniętach sprawi, że w sposób jasny i konkretny ustalicie priorytety w relacji partnerskiej.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Barana

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, co kieruje uwagę na sprawy związane z rodziną, domem, nieruchomościami lub historią, pojawi się w tym czasie skłonność do większej ekspresji i zmienność emocjonalna. W waszym znaku przebywa Jowisz, który dopiero 29 lipca wejdzie w retrogradację, macie więc dużo czasu, aby wykorzystać jego najbardziej dobroczynne działanie, dotyczy to szczególnie marcowych Baranów. Od 8 do 12 lipca Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Uranem, planetą niespodziewanych okazji i zaskakujących wydarzeń, liczcie się w tym czasie z nieoczekiwanymi wydatkami lub zyskami, jest to również czas właściwy do przeprowadzenia szybkich remontów czy unowocześnień w domu. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu przypomni o zawodowych obowiązkach, nie obejdzie się bez stresów, starajcie się więc zapanować nad emocjami.

16 lipca Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, co sprzyja podejmowaniu decyzji związanych z zakupem lub sprzedażą nieruchomości, między 16 a 22 lipca, kiedy zarówno Merkury, jak i Słońce znajdą się w aspektach z Neptunem i Plutonem, w rodzinie dojdzie do istotnych rozmów, dotyczących uczuć, relacji z przyjaciółmi oraz zawodowych oczekiwań. 22 lipca Słońce opuści Raka i wejdzie do życzliwego Lwa, zapragniecie rozrywek i dobrej zabawy, dla wielu Baranów nadejdzie odpowiedni czas na wakacyjne szaleństwa, nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 28 lipca, sprzyja rozpoczęciu nowego hobby, szczególnie korzystny dla urlopowych podróży okaże się przełom lipca i sierpnia, kiedy dostaniecie się pod wpływ trygonu Słońca do Jowisza.

Mars przebywa w waszym znaku do 5 lipca, tworząc w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem, co wiązać się może z koniecznością walki i pokonywania dużych trudności. 5 lipca Mars zawita do znaku Byka, w którym jest na wygnaniu, straci więc dużo ze swej mocy, aktywność i chęć do działania osłabnie, co sprzyja wakacyjnemu odpoczynkowi, mobilizować się będziecie jedynie w sprawach dotyczących kwestii finansowych – przełom lipca i sierpnia zapowiada duże wydatki i gwałtowne zmiany w stanie posiadania, do czego przyczyni się koniunkcja Marsa z Uranem w Byku.

Wenus do 18 lipca przebywa w życzliwych Bliźniętach, zapewniając dużą ilość spotkań towarzyskich, intelektualnych flirtów i wakacyjnych znajomości. Między 11 a 16 lipca Wenus w trygonie do Saturna i w kwadraturze do Neptuna może przyczynić się do rozczarowania, skryte oczekiwania wobec nowo poznanej osoby okażą się płonne, horoskop radzi oprzeć się na sprawdzonych, długotrwałych związkach. 18 lipca Wenus wejdzie do znaku Raka, w którym czuje się znakomicie, domownicy oraz członkowie bliskiej rodziny staną się dla was najbardziej atrakcyjni. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza w waszym znaku zapewni dobrobyt w rodzinie, uważajcie jednak, aby nie przecenić swoich możliwości.

Merkury w życzliwych Bliźniętach przebywa do 5 lipca, co pozytywnie wpłynie na mobilność, warto ten czas wykorzystać na działalność związaną z komunikacją czy publikacją, korzystny okaże się zakup sprzętu elektronicznego lub środków transportu – nie dajcie się tylko oszukać, bo kwadratura Merkurego do Neptuna w okolicach 3 lipca może sprawić, że czegoś nie zrozumiecie lub staniecie się zbyt łatwowierni. 5 lipca Merkury wejdzie do Raka, zaczną was w większym stopniu absorbować sprawy związane z rodziną oraz nieruchomościami, 9 lipca kwadratura Merkurego do Jowisza przyniesie dobre wiadomości, ale horoskop radzi oszczędność w wypowiedziach. W okolicach 13 lipca, podczas pełni Księżyca, sekstyl Merkurego do Urana wpłynie zaskakująco na nieoczekiwane decyzje finansowe. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, co zachęci do wakacyjnego przemieszczania się, chętnie pochwalicie się swoimi sukcesami na portalach społecznościowych.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Bliźniąt do 21 czerwca, kierując uwagę na przekaz informacji, zachęca do podróżowania oraz zmiany miejsca pobytu, wpływa pozytywnie na kontakty z rodzeństwem oraz najbliższym otoczeniem. Pierwsza dekada miesiąca minie w miarę spokojnie, gdyż Słońce nie tworzy istotnych aspektów, dopiero pełnia Księżyca w życzliwym znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, wywoła emocje związane z podróżami, edukacją lub zdawaniem egzaminów.

Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie pod wpływem układu planet, w którym Słońce jednocześnie utworzy korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem oraz napiętą kwadraturę z destabilizującym Neptunem, trudno będzie uzyskać równowagę pomiędzy potrzebą osiągnięcia bezpieczeństwa wynikającego z trwałości związków przyjaźni a poczuciem bycia wykorzystywanym a nawet oszukiwanym. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw związanych z domem, rodziną i historią. 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w napiętym aspekcie do Jowisza, przebywającego w waszym znaku – niektóre Barany odczują nagłą potrzebę zmiany miejsca pobytu, zamieszkania za granicą, wyjazdu „last minute” lub rozpoczęcia kolejnego kursu, dla wielu osób rozpocznie się okres radykalnych zmian w domu rodzinnym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w waszym znaku, co jest korzystne dla efektywności działania, może się jednak okazać destrukcyjne, jeśli nie uda się wam zapanować nad nadmiarem energii, która będzie miała tendencję do przekształcania się w agresję. W ostatnich dniach miesiąca Mars w sekstylu do Saturna, a następnie w kwadraturze do Plutona, zmusi do bezpardonowej walki o najważniejsze sprawy w życiu.

Do 23 czerwca Wenus przebywa w Byku, znaku którym włada, jest więc bardzo mocna i wpłynie znacząco na wasz stan posiadania. W dniach od 10 do 13 czerwca koniunkcja Wenus z Uranem doprowadzi do rewolucji w finansach, możecie wiele stracić lub zyskać, w każdym razie nastąpią nieoczekiwane zmiany w podejściu do posiadania, niektóre Barany przeżyją płomienny, ale krótki romans, który okaże się kosztowny. Od 17 do 21 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Saturnem i korzystny z Neptunem – pojawi się okazja, aby spełnić swoje marzenia, ale fundusze okażą się niewystarczające, w związkach nastąpi przejściowe ochłodzenie uczuć, ostatecznie trygon Wenus do Plutona, do którego dojdzie 21 czerwca pomoże rozwiązać problem i osiągniecie to, na czym wam zależy.  23 czerwca Wenus opuści Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej mobilni, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, miłość znajdziecie w podróży lub poznacie kogoś za pomocą internetu.

Merkury już 3 czerwca wyjdzie z retrogradacji i powróci do biegu prostego, możecie więc zacząć podejmować finansowe decyzje bez obawy, że coś się skomplikuje przy zawieraniu transakcji, szczególnie w dniach od 9 do 12 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z potężnym Plutonem. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do życzliwych Bliźniąt, którymi włada, druga połowa czerwca jest więc korzystna dla podróżowania, zdawania egzaminów oraz wszelkiego działania na szeroką skalę, zwłaszcza od 18 do 22 czerwca, gdy Merkury utworzy obiecujący sekstyl do Jowisza w waszym znaku.