Archiwum kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop na luty 2024 roku dla Barana

Słońce w życzliwym Wodniku przebywa do 19 lutego, ten zimowy czas warto poświęcić na rozwój przyjaźni, działalność społeczną, aktywność w grupach zainteresowań a także szeroko pojęty rozwój osobisty. Od 1 do 18 lutego pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu Jowisza do Saturna, co pozwoli ustabilizować finanse na trwałych zasadach, niektóre marzenia zaczną nabierać realnych kształtów, ale musicie uzbroić się w cierpliwość i nie popełnić błędów zwłaszcza między 6 a 11 lutego, gdy Słońce ustawi się w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, może to bowiem doprowadzić do rewolucji w stanie posiadania. Również nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 9 lutego, zapowiada niespodzianki w finansach – jakaś przyjaźń może nie wytrzymać próby podczas rozliczeń pieniężnych lub dojdzie do zmian w budżecie stowarzyszenia, którego jesteście członkiem. 19 lutego z samego rana Słońce wkroczy do Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle jesteście pozbawieni energii, warto zwolnić tempo życia, wybrać się na odpoczynek. 24 lutego dojdzie do pełni Księżyca w Pannie, niektóre Barany mogą poczuć się gorzej, emocje wzbudzi atmosfera w pracy, zwłaszcza relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i wymagającym Saturnem, co ograniczy zapał do działania, na przełomie lutego i marca warto więc zafundować sobie kilka dni odpoczynku.

Między 6 a 10 lutego Mars, władca waszego znaku, przebywający w Koziorożcu, utworzy harmonijny aspekt z Neptunem w Rybach, włożycie bardzo dużo pracy w coś, czego efektów długo jeszcze nie ujrzycie, warto w tym czasie wykazać się cierpliwością, rozwijać wyobraźnię, stosować wizualizację i korzystać z intuicji, aby osiągnąć wyznaczony cel lub zrealizować swoje najgłębsze marzenia. 13 lutego z samego rana Mars wkroczy do życzliwego Wodnika i do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z potężnym Plutonem, takie nagromadzenie energii można wykorzystać konstruktywnie akceptując nieuchronne zmiany, jakie czekają was w gronie przyjaciół lub grupie osób podzielających wasze zainteresowania, istnieje jednak niebezpieczeństwo utraty kontroli nad emocjami, może to okazać się niebezpieczne zwłaszcza w tłumie, unikajcie więc w tym czasie większych zgromadzeń ludzkich. Od 19 do 25 lutego Wenus z Marsem znajdą się w koniunkcji, co sprzyja namiętności i miłosnym uniesieniom, pojawi się też silne pożądanie poprawy sytuacji finansowej, gdy między 25 a 29 lutego dojdzie do kwadratury Marsa do Jowisza – mierzcie siły na zamiary, bo wasze aspiracje mogą okazać się wygórowane.

Wenus w Koziorożcu do 16 lutego wspiera ambicję, relacje ze współpracownikami i miłość opartą na wspólnocie interesów, w dniach 6 – 9 lutego wpłynie na poprawę finansów, do czego przyczyni się harmonijny aspekt do Urana w zasobnym Byku, natomiast sekstyl Wenus do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 12 do 14 lutego, pozwoli spełnić najskrytsze marzenia, pod warunkiem, że nie będą wygórowane. 16 lutego Wenus wejdzie do życzliwego Wodnika, ale do 18 lutego znajdzie się w koniunkcji z pożądliwym Plutonem, relacje w przyjaźni mogą się więc pogorszyć, na jaw wyjdą tłumione uczucia. Od 19 do 26 lutego Wenus w koniunkcji z Marsem i w kwadraturze do Jowisza może sprawić, że sięgnięcie po coś, o co trzeba zawalczyć.

2 lutego Merkury znajdzie się w sekstylu do Neptuna, co sprzyja kreatywnym i twórczym pomysłom. 5 lutego Merkury opuści ambitnego Koziorożca i wejdzie do życzliwego Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z posępnym Plutonem, niektóre Barany ogarnie podejrzliwość w stosunku do przyjaciół. W okolicach nowiu Księżyca, 9 i 10 lutego, Merkury ustawi się w kwadraturze do szczodrego Jowisza, co zapowiada bogate życie towarzyskie, natomiast w okolicach 17 lutego kwadratura Merkurego do Urana doprowadzi do kłótni na temat pieniędzy. 23 lutego rano Merkury wejdzie do marzycielskich Ryb, co bardzo osłabi jego potencjał, ale sekstyl z Jowiszem, do którego dojdzie ostatniego dnia miesiąca, może przynieść możliwość zagranicznego wyjazdu.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Barana

Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skieruje uwagę na sprawy zawodowe i rozwój kariery. W dniach od 8 do 12 stycznia, gdy Słońce znajdzie się w trygonie do nieprzewidywalnego Urana w zasobnym Byku, pojawi się niespodziewana okazja na rozpoczęcie oryginalnego, ale ryzykownego projektu, który wpłynie rewolucjonizująco na finanse, przyczyni się do tego również nów Księżyca w ambitnym Koziorożcu, do którego dojdzie 11 stycznia. Od 14 do 18 stycznia harmonijny aspekt Słońca do Neptuna pozwoli niektórym Baranom spełnić ukryte marzenia, wpłynie też pozytywnie na sprawy zdrowotne. Między 18 a 23 stycznia pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Słońca z potężnym Plutonem, co zapowiada głęboką transformację w dziedzinie kariery, trzeba jednak będzie stawić czoła trudnym sytuacjom w pracy, cena za sukces lub uzyskanie władzy może być wysoka. 20 stycznia Słońce wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym sprawy społeczne oraz zawieranie i podtrzymywanie przyjaźni okaże się najbardziej istotne, następnego dnia do tego samego znaku wkroczy transformujący Pluton, co jest wyjątkowo ważnym wydarzeniem astrologicznym, ponieważ w nadchodzących latach zmieni radykalnie wasz stosunek do przyjaciół. 25 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Lwie, towarzyszyć jej będzie kwadratura Słońca do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie do 29 stycznia, końcówka miesiąca zapowiada się więc emocjonująco, dzięki związkom przyjaźni pojawi się szansa na większe zarobki lub zyski, będą one jednak obarczone pewnym ryzykiem.

4 stycznia Mars, władca waszego znaku, opuści życzliwego Strzelca i wtargnie do ambitnego Koziorożca, staniecie się więc bardzo aktywni w dziedzinie zawodowej i dążeniu do awansu. W dniach od 8 do 14 stycznia Mars w harmonijnych aspektach najpierw do Saturna a następnie Jowisza otworzy przed wami drzwi do kariery, możecie działać szybko i skutecznie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Urana sprawi, że będziecie gotowi postawić wszystko na jedną kartę.

Wenus, planeta piękna i miłości, 1 stycznia ustawi się w kwadraturze do ograniczającego Saturna, niektóre pary oddalą się od siebie, możecie poczuć się samotnie pierwszego dnia nowego roku. W dniach 18 – 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna przyniesie rozczarowanie w miłości, pojawi się podejrzenie o zdradę lub kłamstwo – uwaga, mogą to być jedynie plotki. 23 stycznia rano Wenus wejdzie do Koziorożca, uczucia staną się wyważone i podporządkowane interesom oraz rozsądkowi. Pod koniec miesiąca, między 27 a 30 stycznia, Wenus utworzy harmonijne aspekty z Saturnem oraz Jowiszem, co sprzyjać będzie finansom oraz sprawom zawodowym.

2 stycznia Merkury w życzliwym Strzelcu powróci do biegu prostego, co znacznie poprawi komunikację, ostrożność jednak powinniście zachować w dniach od 8 do 10 stycznia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, bowiem za plecami pojawią się plotki szkodzące waszemu wizerunkowi. 14 stycznia Merkury ponownie wejdzie do Koziorożca, co skupi myśli na rozwoju kariery, już między 17 a 20 stycznia harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem pozwolą podjąć właściwe decyzje w sprawach zawodowych i finansowych. Od 26 do 29 stycznia Merkury w koniunkcji z Marsem w trygonie do Urana sprawi, że niektóre Barany podejmą ryzykowne, życiowe decyzje. 

 Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Barana

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, przed wami więc okres pełen optymizmu i przedświątecznego zabiegania. Studentów i uczniów czeka czas intensywnej nauki, zdobywania wiedzy, ale także sprawdzianów i egzaminów. Powiodą się również podróże oraz nawiązanie stosunków międzynarodowych. Nów Księżyca, do którego dojdzie 13 grudnia, zapowiada rozpoczęcie w najbliższym czasie projektu edukacyjnego, warto tego dnia planować wyprawy zagraniczne. W dniach od 15 do 19 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do zwodniczego Neptuna, nie dajcie się oszukać i wyprowadzić w pole, zwłaszcza dokonując zakupów przedświątecznych. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do ambitnego Koziorożca, kierując uwagę na realizację długoterminowych celów, zwłaszcza zawodowych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniach od 22 do 24 grudnia, Słońce utworzy harmonijny aspekt z wymagającym Saturnem, co zdyscyplinuje was i skłoni do przygotowania skromnych Świąt, ale nie pozbawionych tradycyjnych potraw. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 grudnia w znaku Raka, rozbudzi emocje w sprawach dotyczących zarówno rodzinnego, jak i zawodowego zaangażowania, niektóre Barany otrzymają życiową szansę na poprawę sytuacji materialnej i społecznej, czeka was awans lub spora premia, na co wskazuje trygon Słońca do Jowisza w zasobnym Byku.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Strzelca, co zapewni dużo energii i skieruje aktywność na sprawy związane z nauką, podróżami, stosunkami międzynarodowymi oraz prawem, zachęci do aktywności fizycznej, kontaktu z naturą i ulubionymi czworonogami. Pod koniec miesiąca, między 26 a 30 grudnia Mars w koniunkcji z Merkurym w kwadraturze do Neptuna może skłonić do nadużywania alkoholu oraz innych używek, agresywne słowa, kłamstwa i kłótnie będą na porządku dziennym, pozostańcie więc uważni wobec wszelkiego rodzaju środków odurzających lub lekarstw, które mogą przynieść więcej problemów, niż pożytku czy przyjemności.

W pierwszych dniach miesiąca, jeszcze przebywając w opozycyjnej Wadze, Wenus znajdzie się w kwadraturze do zawłaszczającego Plutona, relacje zarówno osobiste, jak i biznesowe, nabiorą przymusowego charakteru, pojawi się zazdrość i presja ze strony osób mających nad wami władzę. 4 grudnia wieczorem Wenus wejdzie do emocjonalnego Skorpiona, uczucia więc nabiorą mocniejszego charakteru. Od 4 do 6 grudnia pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do stabilizującego Saturna, co okaże się korzystne dla wspólnych finansów. Między 9 a 11 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Jowisza i w sekstylu do Merkurego, zakupy przedświąteczne okażą się owocne, chociaż mogą być kosztowne, czekają was miłe towarzyskie spotkania w gronie współpracowników i przyjaciół. Między 20 a 22 grudnia, gdy Wenus utworzy w opozycję do wybuchowego Urana, pojawią się nieoczekiwane wydatki i spięcia na temat pieniędzy. Święta Bożego Narodzenia spędzicie w uduchowionym nastroju, pełnym ciepła i wzniosłych uczuć, do czego przyczyni się trygon Wenus do Neptuna. W dniach 27 – 29 grudnia Wenus w sekstylu do Plutona rozbudzi namiętności, ale już 29 grudnia wkroczy do życzliwego Strzelca, przynosząc radość i wiele przyjemności.

1 grudnia Merkury opuści życzliwego Strzelca, wchodząc do ambitnego Koziorożca utworzy harmonijny aspekt z jego władcą Saturnem, co dobrze wróży długoterminowym zawodowym projektom, natomiast okres od 7 do 9 grudnia okaże się korzystny dla umów i transakcji finansowych. Zaraz po nowiu Księżyca, 14 grudnia, Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, do biegu prostego powróci dopiero 2 stycznia, w tym czasie unikajcie rozpoczynania nowych zawodowych projektów, podróże w okresie świątecznym i sylwestrowym mogą okazać się problematyczne. Merkury cofając się utworzy najpierw po raz kolejny trygon do Jowisza w dniach od 17 do 19 grudnia a następnie sekstyl z Saturnem od 20 do 22 grudnia, powrócą więc niektóre pomysły, ale zakupy przedświąteczne w tym okresie okażą się nietrafione, nie warto więc zostawiać tego na ostatnią chwilę.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Barana

Słońce w posępnym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na sprawy ostateczne, ten okres w roku zwykle bywa dla was dosyć depresyjny, zaradne Barany jednak mają szansę w tym czasie na korzystne inwestycje i sprawne zarządzanie wspólnymi finansami – okazja do zysków lub uzyskania dotacji pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Jowisza w zasobnym Byku. Ostrożność zachowajcie w okolicach 13 listopada, podczas nowiu Księżyca, ponieważ oba światła ustawią się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, pojawi się jakaś nowa inwestycja, ale wiązać się będzie z dużym ryzykiem. W dniach od 15 do 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z aktywizującym Marsem, władcą waszego znaku, w trygonie najpierw do Neptuna a następnie w sekstylu do Plutona, to będzie bardzo ważny okres dla waszych finansów, możecie wiele zyskać działając szybko, ale nie zapomnijcie o intuicji, która was ostrzeże przed ewentualnymi pułapkami, wynikającymi z życzeniowego podejścia do pojawiających się wyzwań. 22 listopada Słońce wkroczy do życzliwego Strzelca, co zwykle jest okresem korzystnym dla realizacji indywidualnego potencjału, zwłaszcza w dziedzinie nauki i poszerzania horyzontów, ale w dniach od 22 do 25 listopada znajdzie się od razu w kwadraturze do ograniczającego Saturna, co zahamuje wasze dążenie do realizacji marzeń, pojawią się wątpliwości i nieuświadomione lęki, które na jakiś czas powstrzymają przed działaniem. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach rozbudzi emocje związane z edukacją, mobilnością, podróżami lub egzaminami.

Mars do 24 listopada przebywa w znaku Skorpiona, gdzie jest wyjątkowo silny, kierując aktywność na walkę o to, co dla was najważniejsze, zarządzanie wspólnym stanem posiadania okaże się w tym czasie wyjątkowo skuteczne. Od 9 do 13 listopada opozycja Marsa do rewolucyjnego Urana zmieni radykalnie wasz stosunek do pieniędzy. Między 15 a 24 listopada Mars otrzyma wsparcie od energetyzującego Słońca, intuicyjnego Neptuna i potężnego Plutona, to czas na zdecydowaną walkę o przetrwanie i rozpoczęcie nowego etapu w życiu, konkurencja pozostanie w tyle. 24 listopada, kiedy Mars wkroczy do życzliwego Strzelca, od razu znajdzie się w kwadraturze do ograniczającego Saturna, odniesiecie wrażenie, że wasze działanie natrafiło na opór, ale to tylko ograniczenia podświadomego umysłu, który potrzebuje więcej czasu, aby przystosować się do zmian. W ciągu nadchodzących miesięcy Mars w Strzelcu skieruje aktywność na sprawy związane z edukacją, podróżami i relacjami międzynarodowymi.

3 listopada Wenus znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, może to was skłonić do czegoś, co nie jest dla was korzystne, dotyczy to szczególnie Baranów uzależnionych od cukru i przetworzonego jedzenia, dwa dni później Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Plutonem, co pozwoli uwolnić się od używek lub toksycznych relacji w miejscu pracy. 8 listopada Wenus zawita wreszcie do przeciwległej Wagi, gdzie jest wyjątkowo mocna, zaczniecie więc przyciągać do siebie osoby życzliwe i sympatyczne, to czas na miłość i budowanie zdrowych relacji. Między 14 a 16 listopada, gdy Merkury utworzy sekstyl z Wenus, warto poznawać nowych ludzi, negocjować umowy, zdawać egzaminy i spotykać się z przyjaciółmi.

4 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, zaskoczą was niespodziewane wydatki. 7 i 8 listopada Merkury w Skorpionie utworzy harmonijny aspekt z mistycznym Neptunem, następnego dnia z transformującym Plutonem, w tych dniach warto podejmować strategiczne decyzje, pod warunkiem, że otworzycie się na to, co podpowiada serce oraz intuicja. 10 listopada Merkury wejdzie do życzliwego Strzelca i chociaż nie jest w tym znaku zbyt mocny, to ogarnie was optymizm i pozytywne myślenie – ale nie w dniach 10-12 listopada, ponieważ w tym czasie Merkury utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem i wszystko wyda się wam trudne do zrozumienia. Ostrożność w podejmowaniu decyzji zachowajcie w okolicach 27 listopada, podczas pełni Księżyca, ponieważ Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna i pod wpływem emocji możecie popełnić błąd lub ktoś wykorzysta waszą dobra wolę, aby zrealizować własne cele.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Barana

Do 23 października Słońce tranzytuje przeciwległy znak Wagi, co skieruje uwagę na związki, szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca możecie odnieść wrażenie, że wasze sprawy nie są tak istotne jak problemy partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, niektóre Barany odczują w związku z tym frustrację, co przełoży się na konflikty, a nawet jawny atak, ponieważ Mars, władca waszego znaku, również przebywa w przeciwległej Wadze. Próbując działać aktywnie natraficie na ograniczenia, bowiem istotne okaże się cudze zdanie, trzeba będzie osiągać kompromis, co może was spowalniać i sprawić, że staniecie się niecierpliwi i roszczeniowi. Ten stan ujawni się szczególnie w okolicach 14 października, podczas nowiu Księżyca przeciwległej Wadze, któremu towarzyszyć będzie zaćmienie Słońca, na jaw wyjdą podświadome potrzeby, odczujecie pragnienie, aby coś zmienić w swoich relacjach. Porozumienie najłatwiej osiągniecie 20 października, gdy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, partnerzy bowiem będą otwarci na wasze argumenty. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do mrocznego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym energię poświęcicie pamięci o tych, którzy odeszli, to również czas, aby przyjrzeć się wspólnym finansom i starać się nimi umiejętnie i oszczędnie zarządzać, do czego w dniach od 23 do 26 października skłoni trygon Słońca do stabilizującego Saturna. 28 października dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Księżyca, podczas pełni w znaku Byka, co może wprowadzić zamieszanie do sfery finansowej, chrońcie swój stan posiadania.

Między 7 a 12 października Mars w przeciwległej Wadze znajdzie się w napiętym aspekcie z przemocowym Plutonem, zachowajcie daleko idącą ostrożność w kontaktach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, trzeba będzie bowiem stanąć do walki, której wynik nie jest pewny, niektóre Barany spotkają się w pracy z pewnego rodzaju mobbingiem, inne zawalczą o należne im pieniądze. 12 października Mars wreszcie opuści przeciwległą Wagę i wejdzie do znaku Skorpiona, w którym jest wyjątkowo silny, odzyskacie energię i chęć do działania, szczególnie w zakresie zarządzania wspólnymi pieniędzmi, to również właściwy czas na rozliczenia z emocjami, tkwiącymi głęboko w podświadomości, do czego skłoni trygon Marsa do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach od 12 do 15 października. Pod koniec miesiąca, w okolicach zaćmienia Księżyca 28 października, Mars ustawi się w opozycji do Jowisza, możecie w tym czasie stracić sporo energii i pieniędzy na rzeczy, które nie są tego warte.

Wenus również w tym miesiącu zmieni znak, 9 października opuści życzliwego Lwa i wejdzie do pracowitej Panny, tracąc wiele ze swej mocy, sprawy miłosne i finansowe wymagać więc będą większego wysiłku, szczególnie w dniach od 9 do 11 października, gdy znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna. Na niewielkie finansowe zyski możecie liczyć między 20 a 24 października, podczas trygonu Wenus do Jowisza w Byku, również ostatniego dnia miesiąca, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z rewolucyjnym Uranem, na koncie mogą pojawić się jakieś ekstra, niespodziewane, dodatkowe środki.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna – nieokreślone dolegliwości, pojawiające się „ni z tego ni z owego”, zwłaszcza związane z trawieniem, jak szybko jak się pojawią, równie prędko znikną, za sprawą trygonu Merkurego do sprawczego Plutona. 5 października Merkury zawita do przeciwległej Wagi, gdzie pozostanie do 22 października, warto w tym czasie inicjować porozumienia, podpisywać umowy i podejmować zobowiązania, jedynie w dniach 21-22 października nie uda się załatwić ważnych spraw, natraficie bowiem na zdecydowany opór, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z bezwzględnym Plutonem. 22 października Merkury wejdzie do znaku Skorpiona, kierując myśli na zbliżające się Święto Zmarłych, w ponury nastrój wprawi was zwłaszcza koniunkcja Merkurego z Marsem w opozycji do Jowisza pod sam koniec miesiąca, uważajcie, bo zaćmienie Księżyca może sprawić, ze powiecie o jedno słowo za dużo, raniąc tym bliską wam osobę.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Panny do 23 września, nie pozwalając zapomnieć o pracy, wymagającej dokładności i precyzji, kierując uwagę na sprawy zdrowia i właściwą dietę. W dniach 6 – 10 września obowiązków zawodowych będzie aż nadto, okażą się jednak bardzo opłacalne, dlatego warto przyłożyć się do ich wykonania, trygon Słońca do Jowisza obdarzy was za to poprawą sytuacji materialnej. 15 września dojdzie do nowiu Księżyca w pracowitej Pannie w trygonie do innowacyjnego Urana w Byku, co może oznaczać rozpoczęcie w najbliższym czasie nowego przedsięwzięcia, niektóre Barany otrzymają nieoczekiwane zlecenie, wymagające niecodziennego podejścia do problemów, okaże się jednak dobrze płatne. Między 17 a 21 września Słońce ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna, mogą pojawić się jakieś nieokreślone dolegliwości, wykonanie zleconych zadań okaże się trudne do ogarnięcia, ale już w dniach od 19 do 23 września, gdy pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Plutona, odnajdziecie w sobie siłę i motywację do pokonania wszelkich przeciwności. 23 września Słońce wkroczy do przeciwległej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym sprawy partnera okażą się ważniejsze od waszych osobistych i trzeba będzie skupić na nich uwagę, co może wzbudzić emocjonalny sprzeciw, szczególnie jasno pokaże to pełnia Księżyca, do której dojdzie 29 września w waszym znaku.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległej Wadze, co może stać się przyczyną frustracji, brakować wam bowiem będzie cierpliwości do zajmowania się sprawami innych ludzi, zamiast własnymi, Mars jednak nie utworzy w tym czasie tylko jeden aspekt – sekstyl z Wenus w ostatnich dniach miesiąca, rozbudzając potrzeby seksualne, energia więc raczej nie znajdzie ujścia.

Wenus w życzliwym Lwie już 4 września wyjdzie z retrogradacji, sprawy uczuciowe zaczną więc zmierzać we właściwym kierunku, mogą jednak rozbudzić nadmierny apetyt na romanse, zwłaszcza w przypadku Baranów pozostających w stanie wolnym, kiedy między 16 a 18 września Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, natomiast w ostatnich dniach miesiąca, podczas kwadratury Wenus do Urana, możliwe są spięcia, a nawet zerwania relacji między kochankami, czekają was też w tym czasie nieoczekiwane wydatki.

4 września cofający się Merkury w znaku Panny ustawi się w trygonie do Jowisza, dwa dni później znajdzie się „w sercu” Słońca, to znakomita okazja, aby powrócić do niektórych zadań i zleceń i dokonać poprawek, bo okażą się bardzo dochodowe i uzyskają pochlebne opinie. 15 września Merkury w Pannie powróci do biegu prostego i 25 września ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza – niektóre Barany zaczną odcinać kupony od wcześniej wykonanej pracy, to również dobry moment do podróżowania oraz zakupu środków elektronicznych.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Barana

Słońce tranzytuje życzliwego Lwa do 23 sierpnia, przynosząc sporą dozę energii, którą warto wykorzystać na samorozwój i wszelkiego rodzaju rozrywki, czemu sprzyja okres wakacyjny. Już 1 sierpnia dojdzie do pierwszej w tym miesiącu rozbudzającej emocje pełni w przyjaznym Wodniku, której towarzyszy trygon Marsa, władcy waszego znaku, do szczodrego Jowisza w zasobnym Byku, to znakomity moment na działania, przynoszące poprawę sytuacji materialnej, aktywna praca okaże się opłacalna. Słońce w kwadraturze do Jowisza od 5 do 9 sierpnia również wpłynie na wzrost finansów, istnieje jednak niebezpieczeństwo, że przecenicie swoje możliwości i zainwestujecie w przedmioty luksusowe, na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”. Niektóre Barany wybiorą się na ekskluzywne wakacje, co okaże się mocno kosztowne. Dni między 12 a 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, sprzyjają wakacyjnym romansom i czerpaniu przyjemności z tego, co może zaoferować życie kulturalne. 16 sierpnia nów Księżyca w rozrywkowym Lwie w kwadraturze do rewolucyjnego Urana może przynieść nieoczekiwane wydarzenie, które skłoni do rozpoczęcia twórczego projektu, dającego szansę na spore zyski, wiązać się to jednak będzie z nadmiernym ryzykiem. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wkroczy do sumiennej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na powrót do codziennych zadań i nadrabianie zaległości w pracy. Szczególnie wymagający okaże się okres od 25 do 29 sierpnia, gdy pozostaniecie pod wpływem opozycji Słońca do Saturna, niektóre Barany poczują się nadmiernie obciążone obowiązkami zawodowymi. Druga pełnia Księżyca w tym miesiącu, tym razem w Rybach, do której dojdzie 31 sierpnia, może rozbudzić emocje i osłabić zdrowie osób zbyt mało dbających o wypoczynek i równowagę w wydatkowaniu energii życiowej.

Mars w Pannie do 27 sierpnia będzie was stymulował do intensywnej aktywności fizycznej oraz umysłowej, szczególnie w pierwszych dniach sierpnia, podczas działania trygonu Marsa do Jowisza, to również znakomity czas na porządki w dziedzinie zdrowia, warto zrobić badania i odwiedzić specjalistów, jeśli wam coś dolega. Do radykalnych zmian skłoni trygon Marsa do rewolucyjnego Urana podczas nowiu Księżyca w okolicach 16 sierpnia. Między 20 a 24 sierpnia Mars w opozycji do Neptuna rozbudzi wątpliwości odnośnie stosowanej terapii, wasza praca może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Między 23 a 27 sierpnia, gdy Mars ustawi się w trygonie do potężnego Plutona a Słońce w opozycji do Saturna, będziecie skłonni postawić wszystko na jedną kartę, próbując przekroczyć własne ograniczenia, zarówno ochrona zdrowia, jak i praca zawodowa okażą się wyzwaniem. 27 sierpnia Mars wejdzie do przeciwległej Wagi, staniecie się niezwykle aktywni w budowaniu relacji partnerskich.

Wenus w życzliwym Lwie przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym, przynosząc powrót niektórych miłosnych relacji, skłonić też może do wydatków na przedmioty luksusowe, niekoniecznie potrzebne, zwłaszcza miedzy 7 a 11 sierpnia, gdy znajdzie się w kwadraturze z impulsywnym Uranem oraz od 12 do 14 sierpnia, podczas koniunkcji z energetycznym Słońcem. Między 20 a 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza przyniesie zyski, może jednak sprawić, że pieniądze równie szybko, jak się pojawią, tak też znikną, wydane na komfort i luksusowe przyjemności.

Merkury w Pannie przebywa przez cały miesiąc, co jest bardzo korzystne dla ochrony zdrowia oraz wykonywania prac zleconych, szczególnie gdy zaangażowany jest umysł, 24 sierpnia wejdzie w retrogradację, co pomoże wprowadzić niezbędne poprawki w realizowanych projektach. W pierwszych dniach miesiąca opozycja Merkurego do Saturna może wprowadzić ograniczenia w kontaktach ze służbą zdrowia, natomiast w okolicy 10 sierpnia trygon do Jowisza ułatwi podejmowanie finansowych decyzji. Po 24 sierpnia unikajcie rozpoczynania ważnych przedsięwzięć.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Barana

Słońce w rodzinnym Raku przebywa do 23 lipca, co jest znakomitą okazją, aby spędzić z bliskimi więcej czasu, wybierając się na wakacje. Miesiąc rozpocznie się pięknym sekstylem Słońca w koniunkcji z Merkurym do dobroczynnego Jowisza i w trygonie do Saturna, co sprzyja podróżom, komfortowemu życiu oraz pomnażaniu majątku. Już 3 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, Barany, które w tym czasie pozostaną w pracy otrzymają okazję do wykazania się profesjonalizmem, ale wiązać się to może z większymi emocjami, ponieważ zostaniecie obciążeni dodatkową pracą. Między 13 a 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana przyniesie nieoczekiwane zyski oraz wydatki na dom i potrzeby rodziny. Między 18 a 23 lipca Słońce ustawi się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, w pracy czekają was wyzwania, którym nie każdy sprosta, będziecie musieli upomnieć się o swoje prawa, tematem nr.1 okaże się mobbing, presja lub przemoc – Neptun podpowiada, że może się to odbić na psychice, należy ufać swojej intuicji i trzymać się zasad. Do waszego znaku 17 lipca wejdzie Północny Węzeł Księżycowy, co doda wam siły, ale osłabi związki, tego dnia wieczorem dojdzie do nowiu Księżyca w Raku, może okazać się początkiem zmian w domu lub układach rodzinnych. 23 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym postawicie na rozrywki i przyjemności a także na rozwój swojego hobby.

Mars, władca waszego znaku, przebywa w życzliwym Lwie do 10 lipca, więc pierwsza dekada lipca sprzyja intensywnej aktywności w dziedzinach takich jak rozwój osobisty, kreatywne przedsięwzięcia, teatr, rozrywka lub kontakt z dziećmi. 10 lipca Mars zawita do pracowitej Panny, staniecie się bardzo aktywni w wykonywaniu obowiązków, znaczenia nabierze dieta, ponieważ jelita mogą odmówić posłuszeństwa, czas zająć się stanem zdrowia, okaże się to szczególnie istotne w dniach 17 – 23 lipca, kiedy aktywny Mars ustawi się w opozycji do ograniczającego Saturna.

Wenus w życzliwym Lwie przebywa przez cały miesiąc, co sprzyja romansom, wszelkiego rodzaju rozrywkom i korzystaniu z wakacyjnych przyjemności, w pierwszych dniach miesiąca czekają was jednak niespodziewane wydatki, w związkach pojawią się kontrowersje dotyczące finansów i stanu posiadania, wpłynie na to kwadratura Wenus do nieprzewidywalnego Urana. 24 lipca Wenus zmieni bieg na wsteczny, a to oznacza, że niektóre związki trzeba będzie przemyśleć i poprawić to, co w nich nie działa, nowe znajomości mogą okazać się nietrwałe, powrócicie do romansów, które kiedyś nie zdały egzaminu, pojawi się szansa, aby coś naprawić i ponownie omówić, zwłaszcza w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Merkury w Raku przebywa do 11 lipca, co kieruje myśli na sprawy rodzinne, na dobre kontakty i relacje możecie liczyć zwłaszcza w okresie od 6 do 11 lipca, gdy utworzy korzystne aspekty z pomysłowym Uranem i romantycznym Neptunem. 11 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, ale jest w tym znaku słaby, warto więc w tym czasie odpuścić sobie myślenie o pracy, bo uwaga i tak będzie skierowana na rozrywki i zabawę, w okolicach 17 lipca, kiedy znajdzie się kwadraturze do Jowisza, warto wybrać się na wakacje za granicę, chociaż nie obejdzie się bez stresów, ze względu na zwiększone koszty, również w okolicach 24 lipca czekają was niespodziewane większe wydatki, w związku z kwadraturą Merkurego do Urana. 28 lipca Merkury zawita do pedantycznej Panny, gdzie jest wyjątkowo mocny, macie więc szansę na uporządkowanie dokumentów, zadbanie o sprawy zdrowotne oraz poprawę warunków pracy.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Barana

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na krótkie podróże, zdobywanie i dzielenie się wiedzą, poszerzanie grona znajomych. Pełnia Księżyca w Strzelcu, do której dojdzie 4 czerwca, podniesie ciśnienie Baranom planującym podróże zagraniczne lub przygotowującym się do egzaminów, jednocześnie w pierwszym tygodniu miesiąca szczodry Jowisz w Byku znajdzie się w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowymi, co okaże się korzystne nie tylko dla podróży, ale także i finansów. Nów Księżyca w Bliźniętach, do którego dojdzie 18 czerwca, wyznaczy początek nowego etapu w edukacji lub relacjach z rodzeństwem, nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, ponieważ w tym czasie Słońce utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem – niektórzy przyjaciele okażą się nieszczerzy, ktoś może zastosować wobec was techniki manipulacyjne. Między 15 a 24 czerwca Jowisz znajdzie się w sekstylu do Saturna, co okaże się bardzo korzystne dla osób planujących inwestycje w nieruchomości lub środki trwałe, układ ten może na długo ustabilizować waszą sytuację materialną. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do wrażliwego Raka, energię skoncentrujecie na sprawach związanych z domem i rodziną. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w sekstylu do Jowisza i w trygonie do Saturna sprzyja odważnym finansowym decyzjom, szczególnie związanym z nieruchomościami, to szansa na spełnienie marzeń, które właśnie teraz możecie uczynić realnymi, pod warunkiem, że podejdziecie do tego w sposób praktyczny i konsekwentny.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Lwie, aktywność więc skierujecie na działania, które nie tylko sprawiają przyjemność, ale też pokazują was od jak najlepszej strony, energii wam nie zabraknie, warto w tym czasie uprawiać sporty, bo macie szansę przekroczyć własne rekordy – jedynie w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Mars utworzy kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem w Byku, wasze bezkompromisowe działanie może doprowadzić do kryzysu finansowego lub radykalnego odcięcia się od projektu, przynoszącego straty.

Do 5 czerwca Wenus przebywa jeszcze w rodzinnym Raku w korzystnym aspekcie do Neptuna w Rybach, zakochane Barany będą więc chodzić z głową w chmurach i patrzeć na świat przez różowe okulary – szczególnie osoby, które ukrywają swoje uczucia, zaczną przeżywać w wyobraźni różne warianty romantycznych wydarzeń. 5 czerwca Wenus wejdzie do życzliwego Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, wzrośnie namiętność i potrzeba zdobycia obiektu zainteresowań, nadejdzie czas zmysłowych randek i gorących romansów. Między 9 a 11 czerwca Wenus w kwadraturze do Jowisza oraz Węzłów Księżycowych podpowiada, że możecie trochę przeceniać swoje możliwości, zarówno w podbojach miłosnych, jak i w finansach, jeśli nie zachowacie odpowiednich proporcji, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus ustawi się w kwadraturze do wybuchowego Urana, możecie utracić to, co z łatwością uzyskaliście.

Merkury w Byku przebywa do 11 czerwca, co pozwoli podejmować trafne finansowe decyzje. 4 i 5 czerwca Merkury znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, pojawi się nieprzewidywalny, nagły ruch w finansach, który stanie się przyczyną stresu lub nadmiernych emocji, zwłaszcza że towarzyszyć mu będzie pełnia Księżyca w zasobnym Strzelcu. W dniach 9-10 czerwca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Merkurego do Neptuna, warto w tym czasie korzystać z intuicji, szczególnie w transakcjach finansowych. 11 czerwca Merkury wejdzie do życzliwych Bliźniąt, gdzie nabiera wyjątkowo dużo mocy, do 27 czerwca warto zdobywać wiedzę, wypowiadać jasno swoje zdanie, podróżować, wzrośnie spostrzegawczość i chęć kontaktu z rodzeństwem lub sąsiadami. Kiedy tylko Merkury zawita do Bliźniąt znajdzie się w trygonie do potężnego Plutona, co stworzy szansę do nawiązania interesujących znajomości z osobami posiadającymi władzę. 15 czerwca Merkury utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, uważajcie na drogach, unikajcie nadmiernej szybkości, bo możecie złapać mandat. W dniach 17-18 czerwca Merkury w sekstylu do Wenus zapowiada rozkwit życia towarzyskiego a nawet nawiązanie romansu. 25 czerwca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, wasze intencje zostaną źle zrozumiane a diagnozy medyczne okażą się wątpliwe. 27 czerwca Merkury wejdzie do rodzinnego Raka, w ostatnim dniu miesiąca znajdzie się w trygonie do Saturna i w sekstylu do Jowisza, układ planet sprzyja podpisywaniu umów, zwłaszcza dotyczących nieruchomości, stabilizujących waszą sytuację finansową i materialną na długi czas.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Barana

Słońce przebywa w Byku do 21 maja, kierując uwagę na stan majątkowy oraz wzrost poczucia własnej wartości. Miesiąc przywita nas koniunkcją Merkurego ze Słońcem, co zwykle bywa korzystne, ale biorąc pod uwagę retrogradację Merkurego oraz zaćmienie Księżyca w Skorpionie, do którego dojdzie 5 maja, zwróćcie szczególną uwagę na stan konta i transakcje finansowe, które mogą przynieść stratę, większe zakupy odłóżcie na inny termin. Od 7 do 13 maja pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Słońca z nieprzewidywalnym Uranem, czeka was więc rewolucja w finansach, możliwe są nagłe i niespodziewane zarówno zyski, jak i straty, pozostańcie więc uważni a ważne decyzje podejmujcie po 15 maja, kiedy Merkury powróci do biegu prostego. 16 maja Jowisz opuści wasz znak, wkroczy do Byka i od razu znajdzie się w ścisłej kwadraturze z Plutonem, druga połowa maja wiązać się więc będzie z głębokimi, transformującymi zmianami w dziedzinie finansów, pojawi się szansa na wzbogacenie, poważną inwestycję lub duży kredyt, który wyciągnie was z kłopotów, ale koszty tych transakcji okażą się wysokie. 19 maja czeka nas nów Księżyca w Byku, co zapowiada początek finansowego przedsięwzięcia lub zmianę nastawienia do wszystkiego, co ważne. W dniach 15-20 maja sekstyl Słońca do Neptuna sprzyja realizacji marzeń. Bardzo długo, bo od 15 do 25 maja Słońce w sekstylu do Marsa popychać was będzie do działania, ale wymierne korzyści z aktywności odniesiecie dopiero po 21 maja, kiedy obie planety zmienią znak – Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, natomiast Mars do przyjaznego Lwa, to znakomity moment, aby zadbać o wizerunek, podzielić się ze światem swoją działalnością, publikując informacje za pośrednictwem portali społecznościowych. W trzeciej dekadzie miesiąca Słońce w Bliźniętach sprzyja szeroko pojętej edukacji oraz poszerzeniu kontaktów międzyludzkich, nie obejdzie się bez transformujących zmian ze względu na trygon Słońca do Plutona, całe szczęście nie zabraknie wam ani siły, ani motywacji, aby z mocą zadbać o stan posiadania. Miesiąc zakończy nieprzyjemna kwadratura Słońca do ograniczającego Saturna, ktoś lub coś może czasowo zablokować waszą aktywność.

Mars, władca waszego znaku przebywa w Raku do 20 maja, co nie jest korzystne, w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Marsa do Urana wprowadzi rewolucje w finansach. Między 15 a 18 maja sekstyl Marsa do Neptuna może rozbudzić marzenia, ale też wyprowadzić na manowce. 20 maja Mars wejdzie do życzliwego Lwa, ale od razu znajdzie się w opozycji do potężnego Plutona w Wodniku, zachowajcie więc daleko idącą ostrożność, ponieważ będzie to czas bezpardonowej walki, stawka jest wysoka i sporo do wygrania, będziecie jednak dysponować nadludzką siłą.

Wenus, planeta miłości i dobrostanu przebywa w życzliwych Bliźniętach do 7 maja, sprzyjając nawiązywaniu bliskich relacji z otoczeniem, w dniach od 3 do 6 maja znajdzie się jednocześnie w korzystnym aspekcie z Jowiszem i napiętym z Neptunem, chociaż więc czeka was sporo radości, w ostatecznym rachunku poczujecie się lekko rozczarowani pozakulisowymi intrygami. 7 maja Wenus zawita do znaku Raka, w którym jest mocna, uczucia w rodzinie rozkwitną, zwłaszcza między 11 a 15 maja możecie liczyć na stabilizujące wsparcie osób starszych. Między 24 a 27 maja pojawi się nieoczekiwana szansa na finansowy sukces.

Merkury w znaku Byka do 15 maja pozostaje w retrogradacji, spodziewajcie się w tym czasie zwrotu środków finansowych, dobre wiadomości możecie otrzymać 1 maja, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, pozostańcie jednak ostrożni, bo mogą się pojawić perturbacje w przekazach pieniężnych. Między 10 a 17 maja, w trakcie zmiany biegu ze wstecznego na prosty, Mars ustawi się w sekstylu do Wenus i Saturna, co wpłynie na stabilizację waszych zarobków oraz relacji w ważnych związkach.

Talizmany na Rok Wodnego Królika