Archiwum kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop na marzec 2024 roku dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje znak Ryb do 20 marca, co powoduje wrażenie bujania w obłokach, ale sprawia, że w sprawach zawodowych stać was na twórczą inicjatywę i potraficie wykorzystać wyobraźnię, realizując swoje cele. Miesiąc rozpocznie się harmonijnym aspektem Słońca do Jowisza, zachęcając do poszerzania wiedzy, niektóre Bliźnięta zaczną marzyć o zagranicznych podróżach. Nowiu Księżyca w Rybach, do którego dojdzie 10 marca, towarzyszyć będzie sekstyl do Urana, macie więc szansę rozpocząć interesujący, niecodzienny, całkiem nowy projekt, który w przyszłości przyniesie nieoczekiwane profity. Między 15 a 19 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z natchnionym Neptunem, będziecie mogli wykazać się kreatywnością i twórczym podejściem do zawodowych zadań. 20 marca Słońce wkroczy do życzliwego Barana i utworzy sekstyl z potężnym Plutonem, pod wpływem którego pozostaniecie do 24 marca, nadmiar energii, jaki was opanuje, warto skierować na coś konstruktywnego, inicjatywę, którą najlepiej zrealizować w większym gronie, w towarzystwie przyjaciół. 25 marca pełnia Księżyca w życzliwej Wadze w połączeniu z zaćmieniem, nie będzie sprzyjać romansom, pojawią się uczucia, z którymi nie wszyscy sobie poradzą.

Merkury, władca waszego znaku, do 9 marca przebywa w Rybach, gdzie jest na wygnaniu i w upadku, jest więc wyjątkowo słaby, w tym czasie unikajcie podejmowania ostatecznych decyzji, szczególnie zawodowych, ale w dniach od 3 do 5 marca, gdy utworzy harmonijny aspekt z rewolucyjnym Uranem, możecie wykorzystać wyobraźnię oraz intuicję, aby wymyślić coś wyjątkowo oryginalnego, w dniach 7 – 9 marca natomiast, gdy pozostawać będziecie pod wpływem koniunkcji Merkurego z Neptunem, nie dajcie się oszukać, jedynie twórcy i artyści mogą liczyć na natchnienie. 10 marca z samego rana Merkury zawita do życzliwego Barana i od razu znajdzie się w sekstylu do Plutona, odzyskacie jasność myślenia, a także przenikliwość umysłu.

Wenus na początku miesiąca, utworzy napięty aspekt z wywrotowym Uranem, szczególnie w okolicach 3 marca możecie odkryć cudzy sekret lub zakoczyć znajomość, którą musieliście przez jakiś czas ukrywać. Późnym wieczorem 11 marca Wenus zawita do znaku Ryb, gdzie jest bardzo mocna, miłość rozkwitnie a chęć współpracy wzrośnie, w sprawach zawodowych łatwiej będzie osiągnąć kompromis, jedynie w dniach 21 – 23 marca poczujecie się samotni i pozbawieni wsparcia, do czego przyczyni się koniunkcja Wenus z Saturnem, na szczęście zaraz potem, między 24 a 29 marca, Wenus utworzy harmonijny aspekt najpierw z dobroczynnym Jowiszem, a następnie nieprzewidywalnym Uranem, znajdziecie więc oryginalny sposób na poprawę samopoczucia.

Między 7 a 12 marca zapalczywy Mars utworzy napięty aspekt z rewolucyjnym Uranem, co zapowiada szansę na uwolnienie się od czegoś, co was zniewalało, może jednak wywołać gniew, któremu jasno dacie wyraz, studenci lepiej aby w tym czasie nie przystępowali do egzaminów, również podróże zagraniczne lepiej odłożyć na inny termin. 23 marca nad samym ranem, a właściwie jeszcze w nocy, Mars opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, aktywność więc skierujecie na sprawy zawodowe oraz działania twórcze.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwego Wodnika do 19 lutego, kierując energię na sprawy związane z podróżami, zdobywaniem wiedzy, relacjami międzynarodowymi. Od 1 do 18 lutego pozostaniecie pod wpływem sekstylu szczodrego Jowisza do zdyscyplinowanego Saturna, co okaże się korzystne dla kariery, nauki i zdobywania doświadczeń, które wpłyną na waszą przyszłość. 9 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku w kwadraturze do Urana w Byku, co zrewolucjonizuje podejście do nauki i spraw międzynarodowych, w klimacie kwadratury Słońca do Urana pozostaniecie nieco dłużej, bo od 6 do 11 lutego, niektóre Bliźnięta postanowią nagle wybrać się w podróż, okaże się to mocno stresujące, studentów czekają egzaminy, których wyniki okażą się zaskakujące. 19 lutego z samego rana Słońce opuści przyjaznego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym kariera, twórczość i rozwój zawodowy okażą się najważniejsze. 24 lutego dojdzie do pełni Księżyca w drobiazgowej Pannie, co wzbudzi wiele emocji, trudno wam będzie wybrać między rozsądkiem a emocjami, wymaganiami rodziny a zadaniami w pracy. W ostatnich dwóch dniach miesiąca Merkury, Słonce i Saturn znajdą się w koniunkcji, skłaniając do wykazania się skupieniem uwagi, dyscypliną i odpowiedzialnością, niektóre Bliźnięta poczują się przeciążone nadmiarem obowiązków.

Merkury, władca waszego znaku, na samym początku miesiąca znajdzie się w sekstylu do natchnionego Neptuna, co rozbudzi wyobraźnię i pozwoli skorzystać z kreatywnego potencjału waszego umysłu. 5 lutego Merkury opuści wymagającego Koziorożca i wejdzie do życzliwego Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, sięgniecie po informacje ukryte w podświadomości, odkryjecie tajemnice, które zmienią sposób myślenia. Zaraz po nowiu Księżyca, 10 lutego, Merkury ustawi się w kwadraturze do Jowisza, studenci odbywający sesje egzaminacyjne oraz Bliźnięta wybierające się w podróż mogą trochę przecenić swoje możliwości, natomiast w okolicach 17 lutego, gdy dojdzie do kwadratury Merkurego do Urana, trudno będzie zachować spokój wobec stresujących informacji, jakie otrzymacie. 23 lutego rano Merkury opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do rozkojarzonych Ryb, tracąc swoją moc, w ciągu nadchodzących tygodni powinniście zaufać intuicji, ale stać mocno na nogach i swoje opinie opierać na sprawdzonych przesłankach, okaże się to opłacalne zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z energetycznym Słońcem i dyscyplinującym Saturnem a następnie w sekstylu do dobroczynnego Jowisza.

Między 6 a 9 lutego Wenus, planeta miłości i dobrych relacji międzyludzkich, znajdzie się w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Bliźnięta zostaną nagle ugodzone strzałą Amora, ale nikomu się do tego nie przyznają, w dniach 12 – 14 lutego natomiast, pod wpływem sekstylu Wenus do Neptuna, zaczną snuć marzenia o skrytym romansie. 16 lutego późnym popołudniem Wenus wejdzie do życzliwego Wodnika i do 18 lutego pozostanie w koniunkcji ze zmysłowym Plutonem, co rozbudzi silne namiętności, które prędko nie miną, bowiem Wenus do 26 lutego pozostanie w koniunkcji ze zdobywczym Marsem a także w kwadraturze do uszczęśliwiającego Jowisza – pożądanie okaże się niezwykle silne, może to dotyczyć nie tylko ukochanej osoby, ale także potrzeby zdobycia określonych dóbr lub wartości, takich jak status społeczny.

Od 6 do 10 lutego odczujecie wpływ sekstylu Marsa do Neptuna, opłaci się każdy rodzaj twórczego działania. 13 lutego również Mars zawita do życzliwego Wodnika i do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z potężnym Marsem, to bardzo silne nagromadzenie energii, która okaże się transformująca, jeśli zdobędziecie się na odwagę stawienia czoła własnym słabościom, może jednak również przerodzić się w agresję, więc uważajcie z uzewnętrznianiem swoich emocji, zwłaszcza w sprawach dotyczących wolności, zdobywania wiedzy i spraw międzynarodowych. W dniach od 25 do 29 lutego Mars utworzy napięty aspekt z Jowiszem, uważajcie, aby nie stracić zbyt wiele energii na sprawy, które nie są tego warte.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Bliźniąt

Słońce do 20 stycznia tranzytuje znak Koziorożca, kierując uwagę na zarządzanie wspólnym stanem posiadania, i zdobywanie dodatkowych środków na realizację swoich celów. 11 stycznia dojdzie do nowiu Księżyca w Koziorożcu, dodatkowo między 8 a 12 stycznia działać na was będzie trygon Słońca do Urana, zapowiada to początek nowej błyskotliwej inwestycji, nie pozbawionej jednak pewnej dozy ryzyka, Bliźnięta planujące kupno lub sprzedaż nieruchomości otrzymają swoją szansę. Między 14 a 18 stycznia, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z Neptunem, powiedzie się zawodowe przedsięwzięcie, o jakim od dłuższego czasu marzyliście, ale uważajcie, bo w dniach 18 – 23 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z podstępnym Plutonem, w dodatku w dwóch znakach, bo obydwie planety wkroczą do Wodnika – najpierw Słońce 20 stycznia a następnie Pluton 21 stycznia – będzie to więc okres brzemienny w skutkach, ale efekty wydarzeń lub podjętych decyzji zobaczycie znacznie później, bo Pluton to planeta transformacji, której działanie widać po latach. 25 stycznia pełnia Księżyca w życzliwym Lwie, połączona z kwadraturą Słońca do Jowisza, rozbudzi emocje związane z rewolucyjnymi zmianami, jakie zajdą w podejściu do kształcenia i kontaktów międzynarodowych, pojawi się szansa na sukces, ale uważajcie, aby nie przecenić swoich możliwości.

Merkury, władca waszego znaku, 2 stycznia wyjdzie z retrogradacji, co jest bardzo korzystne dla najbliższej przyszłości, wasze myśli zaczną bowiem podążać we właściwym kierunku a komunikacja się poprawi, jedynie między 8 a 10 stycznia pozostańcie uważni, bowiem Merkury utworzy napięty aspekt ze zdradliwym Neptunem – możecie pogubić się w szczegółach, ktoś w pracy będzie chciał wami manipulować lub pojawi się brak szczerości w zawodowych układach. 14 stycznia Merkury opuści przeciwległego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, co pozwoli skupić myśli i zająć się sprawnie zarządzaniem wspólnymi finansami, szczególnie w dniach od 17 do 20 stycznia, gdy Merkury utworzy harmonijne aspekty ze stabilizującym Saturnem i szczodrym Jowiszem, jakaś inwestycja okaże się korzystna. Pod koniec miesiąca, między 26 a 29 stycznia, Merkury utworzy koniunkcję z Marsem i trygon z Uranem, niespodziewanie pojawi się okazja, na którą trzeba będzie szybko zareagować.

Wenus w przeciwległym Strzelcu 1 stycznia ustawi się w kwadraturze do Saturna, co może popsuć relacje partnerskie i sprawić, że przez chwilę poczujecie się bez wsparcia, natomiast między 18 a 20 stycznia napięty aspekt Wenus do Neptuna sprawi, że się na kimś zawiedziecie, partner osobisty lub biznesowy nie dotrzyma słowa albo ktoś skłamie w żywe oczy. 23 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do Koziorożca, staniecie się więc bardziej uważni w okazywaniu emocji i dysponowaniu uczuciami, zwłaszcza w dniach 27 – 30 stycznia, kiedy utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem.

4 stycznia bojowy Mars opuści przeciwległego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, stosunki partnerskie stracą na intensywności, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnym stanem posiadania. Między 8 a 14 stycznia Mars ustawi się w harmonijnych aspektach do Saturna i Jowisza, wpłynie to korzystnie na realizację zamierzeń, które do tej pory pozostawały w sferze marzeń. W ostatnich dniach miesiąca Mars utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, zaczniecie działać szybko, zdecydowanie i skutecznie.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w przeciwległym Strzelcu do 22 grudnia, warto w tym czasie zająć się potrzebami partnerów, własne sprawy odkładając na później, to okres, w którym można poprawić relacje z ważnymi dla was osobami, pod warunkiem, że wykażecie się dyplomacją i altruizmem. 13 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, to szansa na nawiązanie nowej znajomości, istotnej dla waszej przyszłości. Od 15 do 19 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do Neptuna, w tych dniach nie ufajcie nikomu na słowo, zwłaszcza że Merkury od 14 grudnia zmieni bieg na wsteczny i inni będą się wycofywać ze swoich obietnic, sprawdzajcie bardzo dokładnie każdą, zwłaszcza zawodową informację, unikajcie samozwańczych „guru” oraz osób „wszystkowiedzących”. 22 grudnia Słońce opuści przeciwległego Strzelca i wejdzie do poważnego Koziorożca, od razu znajdzie się w sekstylu do Saturna, co pozwoli ustabilizować wspólne finanse i uregulować wszystkie zobowiązania. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Raku w harmonijnych aspektach do dobroczynnego Jowisza, sprawy finansowe mają szansę wyjść na prostą, ale w związku z tym pojawi się wiele emocji, jednocześnie brak cierpliwości i impulsywne reakcje na zaczepki słowne zapowiada kwadratura cofającego się Merkurego z Marsem do zwodniczego Neptuna, atmosfera dni między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem może więc być zmienna.

Merkury, władca waszego znaku, 1 grudnia wejdzie do Koziorożca, od razu utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co sprzyja poważnym i przemyślanym zakupom oraz inwestycjom, również trygon Merkurego do Jowisza w dniach od 7 do 9 grudnia, oraz sekstyl Merkurego do Wenus między 10 a 12 grudnia zapowiadają udane transakcje. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, jeśli więc ktoś nie zdąży z zakupem prezentów do 13 grudnia, to powinien się liczyć z możliwością zwrotu nietrafionych podarunków. Między 17 a 22 grudnia harmonijne aspekty cofającego się Merkurego z Jowiszem i Saturnem skłonią co prawda niektóre osoby do skorzystania z pojawiających się okazji, ale istnieje niebezpieczeństwo, że zakupione rzeczy będą się psuły lub nie traficie w gust i trzeba je będzie zwrócić, dotyczy to szczególnie sprzętu elektronicznego.

Wenus, planeta miłości i dostatku, tylko do 4 grudnia przebywa w życzliwej Wadze, gdzie jest mocna, ale w pierwszych dniach miesiąca utworzy napięty aspekt z władczym Plutonem, w miłości więc pojawi się namiętność, ale też jej siostra -zazdrość. 4 grudnia Wenus wejdzie do znaku Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, od razu utworzy sekstyl z Saturnem, niektóre Bliźnięta poczują się bezradne wobec swoich uczuć, ale jednocześnie staną się one bardziej stabilne. W dniach od 9 do 11 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do nieopanowanego Jowisza oraz między 20 a 22 grudnia, podczas opozycji Wenus do wybuchowego Urana, uważajcie na swoją dietę, bo może pojawić się niestrawność, nadmiar jedzenia i używek odbije się negatywnie na zdrowiu. Harmonijny aspekt Wenus do Neptuna zapewni przyjemną atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. 29 grudnia Wenus wreszcie zawita do przeciwległego Strzelca, przynosząc powodzenie i życzliwość w relacjach partnerskich.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym Strzelcu, co bardzo dynamizuje relacje międzyludzkie, czasem możecie odnosić wrażenie, że partnerzy was atakują, będą jednak także mobilizować do większej aktywności. Pod koniec miesiąca, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, napięte aspekty miedzy Merkurym w koniunkcji z Marsem a Neptunem, doprowadzą do sprzeczek w relacjach partnerskich, uważajcie na słowa, bo mogą być bolesne, a raz wypowiedzianych nie można cofnąć.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 22 listopada, skłaniając do dbałości o zdrowie, wpływa też na warunki w pracy, które w tym miesiącu mogą ulec radykalnej zmianie. W pierwszych dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem opozycji Słońca do Jowisza, co powinno wpłynąć pozytywnie na zdrowie, pod warunkiem, że zainwestujecie w dobrą terapię. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do rewolucyjnego Urana, jakaś diagnoza może okazać się zaskakująca i zmienić wasze spojrzenie na sposób, w jaki podchodzicie do zdrowia, lekarzy i służby zdrowia, w pracy pojawi się zaskakujące zlecenie, które rozwali codzienny grafik. Jeszcze bardziej energetycznie będzie między 15 a 22 listopada, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i obydwie planety utworzą najpierw trygon do Neptuna a następnie sekstyl do Plutona, aktywność wzrośnie i z zaangażowaniem zajmiecie się w pracy działaniami twórczymi, trzeba jednak będzie wykazać się kreatywnością i jednocześnie asertywnością, aby pokonać konkurencję, dla sportowców będzie to czas intensywnych treningów, natomiast osoby zmagające się jakimiś chorobami mogą odczuć wzrost dolegliwości, ale jednocześnie znajdą skuteczny sposób, aby się ich pozbyć. 22 listopada Słońce wkroczy do przeciwległego Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym powinniście większą uwagę poświęcić życiowym partnerom, jednak w dniach 22 – 25 listopada kwadratura Słońca do Saturna wprowadzi napięcie w relacjach, zarówno biznesowych, jak i osobistych, partner może źle znosić wasze zawodowe zaangażowanie. 27 listopada pełnia Księżyca w waszym znaku trochę was rozstroi, w związkach dojdzie do konfliktów, emocje wezmą górę, starajcie się nad nimi zapanować i zrozumieć punkt widzenia drugiej strony.

Merkury, władca waszego znaku, 4 listopada znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana, co zapowiada nieoczekiwany spór w miejscu pracy, może to doprowadzić do bólu głowy lub innych objawów psychosomatycznych. Między 7 a 9 listopada Merkury utworzy harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, co wpłynie na wzrost kreatywności, warto słuchać intuicji i podejmować mało popularne, ale konieczne decyzje. 10 listopada Merkury zawita do przeciwległego Strzelca, w najbliższym czasie będziecie zmuszeni spojrzeć na sprawy z punktu widzenia partnera, aby zrozumieć odrębne stanowisko, opinię lub światopogląd, szczególnie trudne okaże się to w dniach 10-12 listopada, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie do Saturna. Między 14 a 16 listopada natomiast, gdy Merkury utworzy harmonijny aspekt z Wenus, znajdziecie nić porozumienia z każdym, zarówno w rodzinie, jak i w pracy. W okolicy 27 listopada, podczas pełni Księżyca w waszym znaku, uważajcie na wypowiadane słowa, bo możecie coś źle zrozumieć i konflikt gotowy, wpłynie na to kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna.

W pierwszym tygodniu listopada Wenus utworzy najpierw opozycję z niepewnym Neptunem a następnie trygon z transformującym Plutonem, u niektórych osób może pojawić się skłonność do uzależnień, inne przeżyją rozczarowanie w miłości, jeszcze inne ulegną zmanipulacji, ostatecznie jednak znajdziecie sposób, aby postawić na swoim, wykażecie się zdecydowaniem i asertywnością zarówno z relacjach rodzinnych, jak i zawodowych. 8 listopada Wenus opuści krytyczną Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, co doda jej siły, nadejdzie czas korzystny dla nawiązywania romansów, okazywania miłości i oddawania się sztuce oraz działalności artystycznej.

Silny, waleczny i nastawiony bojowo Mars tranzytuje znak Skorpiona do 24 listopada, kierując aktywność na walkę o zdrowie oraz poprawę warunków pracy – rewolucyjne zmiany w tych dziedzinach czekają was w dniach 9 – 13 listopada, gdy Mars znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, wasze działanie spowoduje gwałtowną reakcję organizmu. Również okres od 15 do 24 listopada zapowiada się wyjątkowo energetycznie ze względu na aspekty Marsa ze Słońcem, Neptunem i Plutonem, takie nagromadzenie energii może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, sprzyja natomiast sportowcom oraz osobom stawiającym sobie wysoko poprzeczkę. 24 listopada Mars wkroczy do przeciwległego Strzelca, od razu utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, relacje z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi znajdą się w impasie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Bliźniąt

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, kierując energię na rozwój zdolności kreatywnych, warto w tym czasie zając się czymś twórczym, rozwijać zainteresowania, złapać kontakt ze sztuką pod każdą postacią a także pracować nad jakością związków, zarówno miłosnych, jak i przyjacielskich. 14 października będzie miało miejsce w tym znaku zaćmienie Słońca, jakiś związek wydobędzie na wierzch ukryte w podświadomości treści, co wpłynie na zmianę jego postrzegania, trzeba będzie zacząć budować od nowa wzajemne relacje, zaburzone przez przebywającego w Wadze Marsa, powodującego brak tolerancji i agresję. Okazja do osiągnięcia porozumienia pojawi się 20 października, gdy Merkury, władca waszego znaku, znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, uzyskacie bowiem uwagę i zrozumienie. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do posępnego Skorpiona, uwaga powędruje w kierunku celebrowania Święta Zmarłych i pamięci o bliskich, którzy odeszli, warto jednak również w ciągu nadchodzącego miesiąca zadbać o zdrowie, sprzyjają temu dni od 23 do 26 października, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem, bowiem rezultaty podjętych działań w tej dziedzinie będą trwałe. 28 października dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Księżyca w znaku Byka, będziecie mieć tendencję do ignorowania sygnałów, jakie wysyła wam ciało, co może wywołać psychosomatyczne objawy, starajcie się pozostać w kontakcie z własną psychiką.

Miesiąc rozpocznie opozycja Merkurego, władcy waszego znaku, do zwodniczego Neptuna, wprowadzając element nieszczerości w relacje z domownikami lub współpracownikami, ale już 3 października trygon Merkurego do Plutona wydobędzie na jaw ukryte motywy postępowania i kłamstwa wyjdą na jaw. 5 października Merkury opuści znak Panny, w którym był wyjątkowo mocny i wejdzie do życzliwej Wagi, myśli powędrują w kierunku ważnych relacji i związków, staniecie się bardziej towarzyscy i kreatywni. Między 20 a 22 października Merkury znajdzie się w kwadraturze z bezwzględnym Plutonem, wasze wypowiedzi mogą stać się pełne presji, a nawet agresji, zwłaszcza w dziedzinie zarządzania wspólnymi finansami. 22 października Merkury ponownie zmieni znak i wejdzie do znaku Skorpiona, w ostatnim tygodniu miesiąca warto zrobić porządek ze stanem zdrowia, zwłaszcza że Merkury wraz ze Słońcem ustawią się w trygonie do Saturna, co pozwoli zasięgnąć porady autorytetów, praca w tym czasie okaże się wymagająca, ale poradzicie sobie z nią, jeśli pozostaniecie konsekwentni i wytrwali. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji z Marsem w Skorpionie ustawi się w opozycji do Jowisza, zwróćcie uwagę czemu poświęcacie czas, bo możecie stracić niepotrzebnie sporo energii.

Do 9 października Wenus przebywa jeszcze w rozrywkowym Lwie, co pozwoli skorzystać z miłosnych zawirowań oraz przyjemności, jakie funduje pogodna jesień, ponieważ kiedy wejdzie do znaku Panny straci w dużym stopniu możliwość realizacji swego potencjału, relacje w rodzinie nabiorą chłodu i zaczniecie kierować się racjonalnością a nie uczuciami, zwłaszcza w dniach od 9 do 11 października, gdy Wenus ustawi się w opozycji do surowego Saturna. Między 20 a 24 października trygon Wenus do dobroczynnego Jowisza pozwoli jednak cieszyć się zdobywaniem interesującej wiedzy, kontaktami z obcokrajowcami lub planowaniem podróży, również ostatniego dnia miesiąca, gdy Wenus ustawi się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, czeka was miła niespodzianka, niektóre Bliźnięta znajdą się pod urokiem oryginalnej, ekscentrycznej osoby. Między 7 a 12 października pozostaniecie pod wpływem kwadratura Marsa do Plutona, takie nagromadzenie energii może okazać się destrukcyjne, zwłaszcza dla związków miłości oraz relacji, w których drzemią niewypowiedziane żale, oczekiwania i pretensje, może też dojść do poważnych kontrowersji w wydatkowaniu wspólnych pieniędzy. 12 października Mars przejdzie do znaku Skorpiona, nabierając mocy, okaże się to korzystne dla osób, mających dużo zleceń i zadań do wykonania oraz sportowców, pragnących pokonać własne wyniki lub zdobyć przewagę nad konkurencją, łatwo będzie to osiągnąć zwłaszcza w dniach od 12 do 15 października, gdy Mars znajdzie się w trygonie do wytrwałego Saturna.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w Pannie do 23 września, którą tranzytuje także poruszający się biegiem wstecznym Merkury, władca Panny i waszego znaku – do 15 września, dopóki nie wyjdzie z retrogradacji, energię skierujcie na udoskonalanie spraw, wymagających poprawek, szczególnie w domu i życiu rodzinnym. Między 6 a 10 września pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Jowisza, natomiast 15 września dojdzie do nowiu Księżyca w korzystnym aspekcie do Urana, to znakomity moment na wykonanie remontu i unowocześnienia wystroju wnętrz, unikajcie natomiast zakupu sprzętu elektronicznego, bo po krótkim czasie doskonałego działania będzie trzeba oddać go do serwisu. Między 17 a 21 września opozycja Słońca do Neptuna skomplikuje sytuację w pracy, coś okaże się mało zrozumiałe lub trudno będzie wytłumaczyć innym swoje pomysły. W dniach 19 – 23 września trygon Słońca do Plutona okaże się szczególnie korzystny dla inwestycji, szczególnie w nieruchomości. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, co zachęci do rozwoju kreatywności, ułatwi nawiązanie nowych znajomości, które mogą przerodzić się w gorący romans, stanie się to możliwe już w ostatnich dniach miesiąca, kiedy 29 września dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Baranie, emocje podkręcą pozostałe aspekty Wenus, Marsa i Urana, w związkach więc wiele będzie się działo.

Merkury, władca waszego znaku, cofając się w znaku Panny, 4 września znajdzie się w korzystnym aspekcie do Jowisza, co okaże się korzystne nie tylko dla edukacji i podróży, ale także dla przekazywania informacji, pod warunkiem, że nie dotyczy to nowo rozpoczętych projektów – szczególnie 6 września, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie liczyć na uznanie, ktoś doceni wysiłek, jaki włożyliście w ulepszenie przedsięwzięcia, dotyczy to nie tylko sytuacji zawodowej, ale także rodzinnej. 15 września Merkury wyjdzie z retrogradacji i 25 września ponownie utworzy trygon z Jowiszem, tym razem już biegnąc prosto, możecie więc inicjować nowe sprawy związane z edukacją, podróżami, informatyką oraz szeroko pojętym przekazem informacji.

Przebywająca w życzliwym Lwie Wenus, planeta piękna, miłości i przyjemności, 4 września wyjdzie z retrogradacji, co pozwoli lepiej okazywać i komunikować swoje potrzeby emocjonalne i finansowe. W dniach od 16 do 18 września znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, jakieś wasze oczekiwania mogą okazać się zrealizowane w niewystarczającym stopniu. Pełnię Księżyca, której i tak zwykle towarzyszą większe emocje, podkręcą aspekty z Wenus, która z jednej strony utworzy sektyl z Marsem, z drugiej kwadraturę z wybuchowym Uranem, końcówka miesiąca wiązać się więc może z nieporozumieniami w związkach, nagłymi zerwaniami, ale też powrotami i wybuchami namiętności.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Wadze, jest tam jednak słaby i nie może zrealizować swego potencjału, może więc powodować wybuchy złości lub namiętności, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w sekstylu z Wenus.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwego Lwa do 23 sierpnia, co przyczyni się do większej niż zwykle mobilności i ruchliwości, to dobry czas na krótkie podróże oraz promowanie swojej osoby. 1 sierpnia dojdzie do pierwszej w tym miesiącu pełni Księżyca w przyjaznym Wodniku, której towarzyszyć będzie wzmacniający aktywność trygon Marsa do Jowisza, działalność skierujecie na realizację marzeń związanych z domem i nieruchomościami, niektóre Bliźnięta zaangażują się w remont mieszkania. Między 5 a 9 sierpnia czekają was napięcia, które wywołać może wyjazd zagraniczny lub pobyt w miejscu odosobnienia, na przykład w szpitalu, sanatorium lub leśnym zaciszu, na co wskazuje kwadratura Słońca do Jowisza. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w Lwie w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, co zapowiada krótką niezapowiedzianą podróż, początek wydarzeń, które wywrócą do góry nogami niektóre aspekty życia, mogą się psuć komputery lub inne sprzęty elektroniczne, łatwo się uda je jednak naprawić, ponieważ jednocześnie Mars utworzy korzystny aspekt z Uranem. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wejdzie do zapobiegliwej Panny, uwagę skierujecie na ochronę zdrowia i porządkowanie spraw domowych i rodzinnych. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do Saturna osłabi was energetycznie, tymczasem trzeba się będzie zmierzyć z większymi niż zwykle wyzwaniami w pracy. 31 sierpnia dojdzie do kolejnej w tym miesiącu pełni Księżyca, tym razem w znaku nostalgicznych Ryb, emocje rozbudzi konieczność pogodzenia obowiązków zawodowych z domowymi.

Merkury, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w znaku sumiennej Panny, gdzie może rozwinąć pełnię swego potencjału, dlatego poczujecie się pewnie zajmując się planowaniem i organizacją życia rodzinnego. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do wymagającego Saturna, niektóre Bliźnięta poczują się przytłoczone obowiązkami, jakie na nich spadną, osoby z problemami zdrowotnymi odczują wzrost dolegliwości, szczególnie ze strony kręgosłupa, co utrudni poruszanie się, natomiast miedzy 9 a 11 sierpnia, kiedy Merkury utworzy trygon ze szczodrym Jowiszem, odniesiecie korzyści z wynajmu lub obrotu nieruchomościami, niektóre Bliźnięta wybiorą się w zagraniczną podróż, obfitującą w szczęśliwe wydarzenia, powiodą się szkolenia i kursy. 24 sierpnia Merkury w Pannie zacznie się cofać, do 15 września unikajcie rozpoczynania remontów oraz innych projektów wymagających precyzji i dokładności, bo sprawy będą podążać w niewłaściwym kierunku.

Wenus tranzytuje życzliwego Lwa przez cały miesiąc, poruszając się biegiem wstecznym, co okaże się korzystne dla osób, które pragną naprawić relacje w związkach, nie jest wskazane natomiast rozpoczynanie nowych romansów. Miedzy 7 a 11 sierpnia Wenus w kwadraturze do buntowniczego Urana zafunduje sprzeczki, a nawet zerwanie relacji osobom, które coś ukrywały przed partnerem. Sytuację uda się naprawić w dniach od 12 do 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, warto w tym czasie wybrać się w krótką podróż, która obydwojgu sprawi przyjemność i dostarczy rozrywek. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza przyniesie radosne wydarzenia w podróży, może się to jednak wiązać z nadmiernymi wydatkami na cele lub przedmioty luksusowe.

Mars do 24 sierpnia przebywa w znaku pracowitej Panny, co może was uczynić nadmiernie krytycznymi wobec domowników, zwłaszcza w okolicach pełni i nowiu Księżyca, będą to bowiem okresy jego największej aktywności. Między 20 a 24 sierpnia opozycja Marsa do Neptuna wprowadzi nieco zamieszania w sprawach rodzinnych i zawodowych. 24 sierpnia Mars zawita do życzliwej Wagi, aktywność skierujecie na związki międzyludzkie, będziecie się także starać zapewnić moc rozrywek i przyjemności osobom bliskim sercu.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje znak Raka do 23 lipca, kierując uwagę i energię na sprawy finansowe, już pierwsze dni lipca przyniosą okazję do materialnego zabezpieczenia rodziny i ugruntowania pozycji zawodowej, gdy władca waszego znaku Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdą się korzystnych aspektach z Jowiszem i Saturnem – dla niektórych Bliźniąt będzie to okres prosperity, dający szanse na długotrwałą współpracę zagraniczną, innym marzenia zaczną się konkretyzować, jeszcze inni wybiorą się w daleką podróż. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje związane z inwestycjami i większymi wydatkami. Między 13 a 17 lipca sekstyl Słońca do inspirującego Urana ułatwi odważne transakcje finansowe, opłaci się nawet sięgniecie do rezerw. 17 lipca nów Księżyca w Koziorożcu zapoczątkuje nową inwestycję, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się z Byka do Barana, co w perspektywie okaże się korzystne dla rozwoju przyjaźni oraz działalności w stowarzyszeniach, natomiast pojawią się trudności w relacjach z dziećmi. W dniach 18 – 23 lipca układ planet zapowiada sprzeczne tendencje – z jednej strony trygon Słońca do marzycielskiego Neptuna sprzyjać będzie realizacji twórczych, zawodowych projektów, z drugiej strony opozycja Słońca do potężnego Plutona w kwadraturze do Węzłów Księżycowych zapowiada trudności w zdobyciu środków finansowych na ten cel. 23 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Lwa, co pozwoli zrealizować plany wakacyjne, zwłaszcza osobom, które przyjemności i rozrywek poszukują w najbliższym otoczeniu, na krótkich wyjazdach.

Merkury, władca waszego znaku, do 11 lipca przebywa w uczuciowym Raku, co sprawia, że na rozsądek wpływają emocje, dotyczy to zwłaszcza stosunku do stanu posiadania i poczucia własnej wartości. Między 6 a 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem są zapowiedzią nieoczekiwanych zysków z pracy, wymagającej wyobraźni i kreatywnego myślenia. 11 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, jest tam jednak słaby, trudno się wam będzie skupić na czym innym, jak przyjemności, rozrywki i chęć podróżowania, co jest naturalne w okresie wakacyjnym, szczególnie silnie to odczujecie w okolicach 17 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza. 24 lipca panujcie nad nerwami, bo napięty aspekt Merkurego do Urana podniesie wam ciśnienie z błahego powodu. 28 lipca Merkury wejdzie do pracowitej Panny, gdzie jest wyjątkowo silny, wypoczęci możecie zabrać się do wytężonej pracy umysłowej.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Lwa, przyciągając do otoczenia życzliwe osoby, to czas letnich romansów, niektóre Bliźnięta nawiążą ekscytującą znajomość z kimś z sąsiedztwa, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Wenus ustawi się w kwadraturze do Urana, nie będzie to jednak uczucie trwałe, bo 24 lipca Wenus wejdzie w retrogradację, nowe znajomości mogą więc nie zdać egzaminu, powrócą natomiast minione uczucia – w okolicach 27 lipca, gdy Wenus utworzy koniunkcję z Merkurym, macie szansę na emocjonujące spotkanie z „byłym” lub „byłą”.

Mars również w pierwszej dekadzie lipca przebywa w życzliwym Lwie, kierując aktywność na życie rozrywkowe, obfitujące w przyjemności, 10 lipca jednak skończy się dla niektórych Bliźniąt czas relaksu, kiedy Mars wejdzie do pracowitej Panny, okaże się, że jest wiele do zrobienia i uporządkowania w najbliższym otoczeniu. W dniach 18 – 23 lipca czeka was większe wyzwanie, kiedy Mars ustawi się w opozycji do Saturna, warto w tym czasie zająć się pracą fizyczną, na przykład w przydomowym ogródku, ale unikajcie robienia czegokolwiek „na siłę” lub „za wszelką cenę”, bo tą są sprzeczne energie – Mars atakuje a Saturn powstrzymuje, więc ich spotkanie może się zakończyć w najlepszym razie stratą energii.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Bliźniąt

Słońce w waszym znaku przebywa do 21 czerwca, co jest wspaniałą okazją do zadbania o swoje najważniejsze sprawy, towarzyszyć wam bowiem będzie zapał i słoneczna energia. 4 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Strzelcu, której towarzyszy koniunkcja Merkurego z nieprzewidywalnym Uranem, zapowiada się więc pełen emocji, stresujący dzień, może się odbić na relacjach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. 18 czerwca natomiast nów Księżyca w waszym znaku w kwadraturze do Neptuna przyniesie nowe zawodowe wyzwanie, wymagające twórczego, kreatywnego podejścia, musicie jednak zadbać o swój interes, bo ktoś może wykorzystać waszą dobra wolę i łatwowierność. Od 15 do 24 czerwca dobroczynny Jowisz w Byku znajdzie się w sekstylu do Saturna, co okaże się znakomitą okazją do nawiązania długotrwałej, międzynarodowej współpracy, niektóre Bliźnięta zdecydują o swojej przyszłej edukacji, aspekt może przynieść ustabilizowanie sytuacji zawodowej. 21 czerwca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie stan materialny rodziny. W ostatnich dniach miesiąca korzystne aspekty Słońca do Jowisza i Saturna zapowiadają umocnienie sytuacji zawodowej i finansowej.

Merkury, władca waszego znaku, do 11 czerwca przebywa jeszcze w znaku Byka, skłaniając do ukrywania swoich przemyśleń i poglądów, w okolicach 4 czerwca, podczas koniunkcji z Uranem, w czasie pełni Księżyca, sytuacja wymusi oryginalne rozwiązanie pojawiających się problemów, w dniach 9-10 czerwca natomiast sekstyl Merkurego do Neptuna zachęci do skorzystania z intuicji oraz wyobraźni, szczególnie w zawodowych projektach. 11 czerwca Merkury wkroczy do waszego znaku, poczujecie się znacznie pewniej, zwłaszcza że od razu znajdzie się w trygonie do potężnego Plutona, znajdziecie więc w sobie moc i siłę, potrzebną do przeprowadzenia swojej woli, wyrażać się będziecie w sposób asertywny i pewny siebie, znajdziecie argumenty nie do podważenia, szczególnie w sprawach dotyczących edukacji lub podróży zagranicznych. W okolicach 15 czerwca wystąpią ograniczenia w relacjach z przełożonymi, trudno będzie przeforsować swoje zdanie w wyniku kwadratury Merkurego do Saturna. 21 czerwca Merkury w sekstylu do Marsa wpłynie na szybkie i konsekwentne działanie oraz ułatwi podejmowanie decyzji. Szczególną ostrożność zachowajcie w okolicach 15 czerwca. Ponieważ Merkury znajdzie się w kwadraturze zwodniczego Neptuna, możecie stać się ofiarą oszustwa. 27 czerwca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Raka, myśli, tak jak i cała energia, powędrują w kierunku utrzymania rodzinnego stanu posiadania. Ostatniego dnia miesiąca Merkury w waszym znaku w korzystnych aspektach do Jowisza i Saturna ułatwi podpisanie długotrwałego zawodowego projektu, niektóre Bliźnięta czeka awans.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w sekstylu do Neptuna przyniesie niektórym Bliźniętom niespodziewane pieniądze „z nieba” lub otrzymacie dodatkowe wynagrodzenie za swoją twórczość. 5 czerwca Wenus zawita do życzliwego Lwa, o ile to możliwe w przypadku towarzyskich Bliźniąt, jeszcze bardziej otworzycie się na kontakty międzyludzkie, nadejdzie czas romansów i rozrywek w licznym gronie, uważajcie jednak w dniach 5-7 czerwca, ponieważ opozycja Wenus do pożądliwego Plutona może rozbudzić nie tylko namiętność, ale również zazdrość i chęć zawłaszczenia drugiej osoby. W dniach 9 – 11 czerwca kwadratura Wenus do Jowisza i Węzłów Księżycowych wprowadzi utrudnienia w realizacji oczekiwanych podróży zagranicznych lub innych przyjemności.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Lwie, kierując aktywność na kontakty z dziećmi, rodzeństwem, sąsiadami, chętnie zajmiecie się tym, co sprawia przyjemność i służy szeroko pojętym rozrywkom. Od 24 do 28 czerwca będzie na was miała wpływ destrukcyjna kwadratura Marsa do Urana, coś może zakończyć się w sposób nagły i trudny do przewidzenia.