Archiwum kategorii: Strzelec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na maj 2024 dla Strzelca

Do 20 maja Słońce tranzytuje zasobnego Byka, kierując uwagę na zdrowie oraz wykonywanie zleconych zadań, już w okolicach 8 maja, podczas nowiu Księżyca w sekstylu do Saturna możecie spodziewać się rozpoczęcia nowego projektu w pracy z szansą na kontynuację, w niektórych przypadkach będzie można ją wykonywać w domu. W dniach od 11 do 15 maja pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Słońca z rewolucyjnym Uranem, będzie więc nerwowo, ale interesująco, czas wprowadzić zmiany do codzienności. Od 16 do 20 maja, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i obydwie planety utworzą sekstyl z natchnionym Neptunem, pojawi się szansa na realizację marzeń związanych z twórczą pracą, podróżami zagranicznymi lub inwestycją w nieruchomości. 20 maja Słońce wkroczy do przeciwległych Bliźniąt, do 24 maja pozostanie w harmonijnym aspekcie do potężnego Plutona w życzliwym Wodniku, w partnerstwie pojawi się szansa na transformację wzajemnych relacji w oparciu o szczerość i akceptację również ciemnych stron osobowości, w nadchodzącym miesiącu uwagę skierujecie na związki międzyludzkie, a pojawi się wiele nowych znajomości, ponieważ już 26 maja ekspansywny Jowisz, władca waszego znaku, zawita do opozycyjnych Bliźniąt – nie jest tam co prawda zbyt mocny, ale w ciągu roku przyniesie dużo nowych kontaktów, informacji, okazji do podróżowania i podnoszenia kwalifikacji.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca utworzy napięty aspekt z Plutonem, trzeba więc będzie się zmierzyć z rezygnacją z niektórych toksycznych przyjemności, na przykład nadmiaru cukru lub innych używek, sytuację uda się opanować między 12 a 14 maja, podczas sekstylu Wenus z ograniczającym Saturnem. Od 17 do 19 maja działać na was będzie koniunkcja Wenus z wyzwolonym Uranem, będziecie skłonni działać bez zastanowienia, zwłaszcza w dziedzinie finansów, zdrowia i uczuciowych uniesień. Koniunkcja Wenus z dobroczynnym Jowiszem w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 21 – 23 maja, rozbudzi marzenia o miłości idealnej, radość wam sprawi twórcza, kreatywna praca. 23 maja Wenus zawita do przeciwległych Bliźniąt, do 27 maja pozostanie w trygonie do Plutona, szykują się więc dni pełne namiętności i pasji, na partnerów spojrzycie w odmienny sposób.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Barana, energii do aktywności i przeprowadzenia radykalnych zmian w twórczych dziedzinach wam więc nie zabraknie, zwłaszcza w pierwszym tygodniu miesiąca, gdy działać będziecie pod wpływem sekstylu walecznego Marsa do sprawczego Plutona, niektóre Strzelce zajmą się uprawianiem ogródka, inne w sposób asertywny zawalczą o wszystko, co jest twórcze i sprawia przyjemność.

Merkury do 15 maja pozostaje w życzliwym Baranie, sprzyjając twórczym oraz intelektualnym inicjatywom. 15 maja Merkury zawita do znaku Byka, w dniach 16 – 18 maja znajdzie się w kwadraturze do Plutona, co niektóre Strzelce przyprawi o ból głowy, tak w sensie przenośnym, jak i rzeczywistym. 28 maja Merkury w sekstylu do Saturna ułatwi podjęcie zrównoważonych decyzji dotyczących kariery, stanu zdrowia lub warunków zamieszkania, 31 maja przeciwnie – gdy utworzy koniunkcję z rewolucyjnym Uranem, wprowadzi nerwówkę, ale pozwoli skorzystać z intuicji i uświadomić sobie własne problemy.

Sposoby na złe oko

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Strzelca

Słońce w życzliwym Baranie przebywa do 19 kwietnia, kierując energię na rozwój osobisty, działalność twórczą i kreatywną, Strzelce posiadające dzieci poświęcą im sporo czasu. Zaćmienie Słońca, do którego dojdzie 8 kwietnia w Baranie, może wpłynąć stresująco na sprawy związane z waszym hobby. W dniach 16 – 26 kwietnia, szczególnie w okolicach 21 kwietnia, pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Jowisza, władcy waszego znaku, z wybuchowym Uranem w zasobnym Byku, niektóre osoby otrzymają niespodziewanie dobrze płatne zlecenie o zasięgu międzynarodowym, wiążące się z podróżą zagraniczną lub celami edukacyjnymi, w każdym razie czeka was rewolucja, na której możecie skorzystać, jeśli posłuchacie się intuicji i pozostaniecie otwarci na zmiany. 19 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wejdzie do znaku Byka, do 22 kwietnia pozostanie w kwadraturze do Plutona, co wywoła napięcie i może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, potrzebna będzie zmiana nawyków, zwłaszcza żywieniowych. 24 kwietnia pełnia Księżyca w Skorpionie pozwoli zobaczyć jasno co powinniście zrobić, aby poprawić samopoczucie, nadmiar emocji, pracy i zadań do wykonania okaże się bowiem zbyt stresujący i osłabiający zdrowie.

Wenus w dniach od 2 do 4 kwietnia znajdzie się w koniunkcji z Neptunem we wrażliwych Rybach, wzrośnie empatia, zwłaszcza w stosunku do członków rodziny potrzebujących waszej opieki, nie zapominajcie jednak o własnych potrzebach, bo aby pomagać innym trzeba być samemu wystarczająco silnym. 5 kwietnia Wenus wejdzie do życzliwego Barana, do 7 kwietnia pozostanie w sekstylu do Plutona, istotne staną się własne uczucia i emocje, które będziecie mogli przełożyć na działania twórcze. 29 kwietnia Wenus opuści przyjaznego Barana i wejdzie do Byka, w którym jest znacznie silniejsza, w nadchodzących tygodniach trudno wam będzie zrezygnować ze smakołyków, komfortu oraz innych przyjemności.

Aktywny Mars między 8 a 12 kwietnia znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem, starsza osoba w rodzinie może w tym czasie potrzebować waszej fizycznej pomocy, to dobry moment na inwestycje w nieruchomości, czas od 17 do 22 kwietnia, gdy Mars utworzy harmonijny aspekt z pozostającymi w koniunkcji Jowiszem i Uranem, również sprzyja remontom, aktywnie włączycie się w rewolucyjne zmiany, jakie was czekają. Pod koniec miesiąca, między 27 a 30 kwietnia, Mars w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem sprawi, że zaczniecie walczyć z wiatrakami. 30 kwietnia Mars zawita do życzliwego Barana, nabierając mocy, znaczenia nabierze kreatywna strona życia.

2 kwietnia Merkury wejdzie w retrogradację, w biegu wstecznym pozostanie do 25 kwietnia, w tym okresie mogą wystąpić problemy w komunikacji, ludzie będą odwoływać lub przekładać spotkania, trudniej będzie o właściwe porozumienie, zwłaszcza z dziećmi. 12 kwietnia retrogradujący Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, powróci do was jakiś twórczy projekt, natomiast w dniach 18 – 20 kwietnia, gdy Merkury utworzy koniunkcję z Wenus, czekają was owocne, przyjemne spotkania towarzyskie. 25 kwietnia Merkury powróci do biegu prostego, staniecie się bardziej bystrzy oraz szybszy w myśleniu i podejmowaniu decyzji.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Strzelca

Słońce w Rybach przebywa do 20 marca, koncentrując uwagę na sprawach domowych i rodzinnych, opiece nad potrzebującymi, szeroko pojętej twórczości. W pierwszych dniach miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w sekstylu do Jowisza, władcy waszego znaku, wyrwiecie się z ograniczeń, możecie liczyć na lukratywne zlecenie lub pojawi się okazja, aby wyjechać gdzieś za granicę. Między 8 a 12 marca, gdy Słońce ustawi się w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana, również podczas nowiu Księżyca w Rybach, do którego dojdzie 10 marca, pojawi się nieoczekiwana szansa, aby zmienić coś w relacjach rodzinnych, niektóre Strzelce zdecydują się przeprowadzić i zamieszkać gdzie indziej. W dniach od 15 do 19 marca możecie poczuć się osłabieni i pozbawieni energii, na co wpłynie koniunkcja Słońca z Neptunem, ale jest to właściwy moment, aby zająć się twórczością, warto słuchać muzyki, medytować i korzystać z relaksu, bo po 20 marca, gdy Słońce wkroczy do aktywnego Barana i utworzy sekstyl z motywującym Plutonem, działającym na was do 24 marca, życie przyspieszy, uwagę skierujecie na działalność kreatywną, wiele energii włożycie w to, aby sprawić sobie jak najwięcej przyjemności. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w życzliwej Wadze, co może położyć się cieniem na niektórych przyjaźniach.

Odpowiedzialna za związki Wenus 3 marca utworzy kwadraturę z wybuchowym Uranem, w okolicach tego dnia może zabraknąć wam cierpliwości i zechcecie zerwać krępujące was więzy. 11 marca późnym wieczorem Wenus zawita do znaku Ryb, gdzie jest silna, rozbudzi więc uczucia wyższe, empatię i współczucie, wpłynie też korzystnie na rozwój twórczego i artystycznego potencjału. W dniach 21 – 23 marca pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Wenus z Saturnem, co wzbudzi poczucie obowiązku wobec starszych osób w rodzinie, zaraz potem, między 24 a 26 marca, Wenus utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem, poprawi to nastrój i otworzy was na współpracę, zachęci do zdobywania wiedzy i podróżowania, natomiast w dniach 27 – 29 marca sekstyl z Uranem dostarczy nieoczekiwanych przyjemności.

W dniach 7 – 12 marca waleczny Mars utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, uważajcie na drogach, zdejmijcie nogę z gazu, unikajcie pośpiechu oraz impulsywnych reakcji, bo odbije się to niekorzystnie na waszym zdrowiu. 23 marca Mars zawita do znaku Ryb, gdzie może sporo namieszać, aktywność skierujecie na sprawy domowe i rodzinne, ale działać będziecie trochę na oślep.

Od 3 do 5 marca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Merkurego do Urana, znajdziecie odkrywczy i oryginalny sposób na poprawę zdrowia, niektóre Strzelce skorzystają z metod medycyny alternatywnej. W dniach 7 – 9 marca Merkury w koniunkcji z Neptunem oderwie was od rzeczywistości, aspekt sprzyja medytacjom, twórcy znajdą inspirację w świecie fikcji, ale pozostałe osoby mogą z trudem odróżniać iluzję od realności. 10 marca rano Merkury opuści problematyczne Ryby i wejdzie do zdecydowanego Barana, od razu znajdzie się w sekstylu do Plutona, co wpłynie korzystnie na sposób myślenia i podejmowania decyzji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Strzelca

Słońce w przyjaznym Wodniku przebywa do 19 lutego, co uczyni was bardziej mobilnymi, skłonnymi do podróżowania i zdobywania wiedzy, uwagę skierujecie na relacje z rodzeństwem i sąsiadami. Od 1 do 18 lutego Jowisz, władca waszego znaku, znajdzie się w harmonijnym aspekcie do zrównoważonego Saturna, sprawy domowe, rodzinne oraz zdrowotne nabiorą stabilnego charakteru. 9 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwym Wodniku w kwadraturze do rewolucyjnego Urana, z którym Słońce pozostanie w napięciu znacznie dłużej, bo od 6 do 11 lutego – niektóre sprawy ulegną niespodziewanemu zakończeniu, rozpocznie się gwałtownie nowy etap w jednej z dziedzin życia. 19 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw rodzinnych, problemy domowe skupią większość waszej energii. 24 lutego pełnia Księżyca w sumiennej Pannie rozbudzi emocje w związku z domowymi i zawodowymi obowiązkami, w ostatnich dniach miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, trzeba będzie podjąć trudne decyzje, dotyczące nieruchomości, starszych osób w rodzinie lub zawodowych wyzwań.

Wenus między 6 do 9 lutego znajdzie się w harmonijnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Strzelce ulegną czarowi miłości od pierwszego wejrzenia, inne otrzymają niespodziewanie dobrze płatne zlecenie, pojawi się okazja, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Od 12 do 14 lutego pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do Neptuna, pojawi się szansa na spełnienie jakiegoś marzenia. 16 lutego Wenus wejdzie do życzliwego Wodnika, od razu jednak utworzy koniunkcję z mrocznym Plutonem i pozostanie w tym aspekcie do 18 lutego, zaraz potem, bo od 19 do 26 lutego, znajdzie się w objęciach zdobywczego Marsa, w napiętym aspekcie do Jowisza, władcy waszego znaku – pojawią się silne emocje, ogarnie was pasja, gotowi będziecie wiele poświęcić, aby zdobyć to, na czym wam zależy.

Mars do 13 lutego tranzytuje znak Koziorożca, w dniach 6 – 10 lutego sekstyl Marsa do Neptuna skłoni do intensywnego działania w celu realizacji marzeń. 13 lutego Mars zawita do życzliwego Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z Marsem, siła pożądania osiągnie apogeum, trudno wam będzie opanować emocje, uważajcie, aby nie zamieniły się w agresję, na tym aspekcie skorzystają osoby odważne i silne, gotowe zmierzyć się z ciemną stroną swojej osobowości. Od 25 do 29 lutego Mars w kwadraturze do Jowisza sprawi, że dużo energii stracicie na walkę z wiatrakami.

Merkury 1 i 2 lutego znajdzie się w sekstylu do Neptuna, zaczniecie śnić na jawie i snuć mało realne marzenia. 5 lutego Merkury opuści Koziorożca i wejdzie do przyjaznego Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z zaborczym Plutonem, to dobry moment na rozpoczęcie terapii i kontakt z ukrytymi przekonaniami, które straciły swoją aktualność. Między 9 a 11 lutego Merkury utworzy napięty aspekt z Jowiszem, podróże okażą się trochę stresujące a zdobywanie wiedzy bardziej wymagające. Jeszcze bardziej nerwowo zrobi się w dniach 16 – 18 lutego, podczas kwadratury Merkurego do wybuchowego Urana. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Merkurego ze Słońcem i Saturnem a następnie kwadratura z Jowiszem, skłoni do podjęcia ważnych decyzji dotyczących całej rodziny.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Strzelca

Słońce tranzytuje Koziorożca do 20 stycznia, kierując uwagę na finanse i podnoszenie statusu społecznego, okazja do wzbogacenia pojawi się już w dniach 8 – 12 stycznia, gdy dojdzie do nowiu w tym znaku w harmonijnych aspektach do Urana, nieoczekiwanie otrzymacie nowe zlecenie lub propozycję dochodowej pracy, niektóre Strzelce zainwestują w oryginalny sposób uzdrawiania, który zakończy problemy zdrowotne. W dniach 14 – 18 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna pozwoli zrealizować jakieś marzenie, pieniądze pojawią się nie wiadomo skąd. Między 18 a 23 stycznia Słońce spotka się z Plutonem najpierw w Koziorożcu, 20 stycznia wkroczy do życzliwego Wodnika, następnego dnia podąży za nim Plutom i obie planety ponownie znajdą się w koniunkcji – to niezwykle istotne wydarzenie astrologiczne, Pluton jeszcze na parę miesięcy powróci do Koziorożca od 1 września do 19 listopada 2024 roku, ale już teraz rozpocznie się jego transformujące działanie, które dostrzeżecie w swoim otoczeniu dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat. 25 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Lwie w połączeniu z kwadraturą do Jowisza, władcy waszego znaku, emocje pojawią się w związku z planowanymi podróżami lub zdobywaniem wiedzy, macie szansę osiągnąć sukcesy w tych dziedzinach, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości.

Wenus w waszym znaku 1 stycznia znajdzie się w napiętym aspekcie do Saturna, to właściwy moment na podjęcie noworocznych postanowień, które co prawda pozbawią was niektórych przyjemności, ale w perspektywie okażą się budujące, niektóre Strzelce postanowią tego dnia zapanować nad finansami i zacząć żyć bardziej oszczędnie. Między 18 a 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna zwiastuje rozczarowanie w miłości, nie pozwólcie sobą manipulować i nabrać się na obietnice, których druga strona nie zamierza spełnić. 23 stycznia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Koziorożca, w pływając konstruktywnie na finanse, szczególnie w dniach od 27 do 30 stycznia, gdy utworzy harmonijne aspekty ze stabilizującym Saturnem i dobroczynnym Jowiszem.

Mars 4 stycznia opuści wasz znak i wkroczy do Koziorożca, aktywność i działanie skierujecie na pomnożenie majątku i zarządzanie własnym budżetem, szczególnie w dniach od 8 do 14 stycznia, gdy Mars utworzy sekstyl z Saturnem i trygon z Jowiszem, władcą waszego znaku – pojawi się szansa na dodatkową pracę, która zapewni bezpieczeństwo finansowe na dłuższy czas. W ostatnich dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, niektóre Strzelce otrzymają niespodziewane zlecenie za pośrednictwem przyjaciół, inne zainwestują w narzędzia pracy, które pomogą poprawić zarobki.

Merkury w waszym znaku 2 stycznia powróci do biegu prostego, łatwiej będzie się z kimś umówić, przekazać informację lub wybrać się w podróż. Ostrożność zachowajcie między 8 a 10 stycznia, podczas kwadratury Merkurego do zwodniczego Neptuna, ktoś będzie wam kłamał w żywe oczy, może to nawet być bliska wam osoba. 14 stycznia Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Koziorożca, co okaże się korzystne dla zakupów, zwłaszcza sprzętu elektronicznego, pomoże też w podejmowaniu właściwych decyzji finansowych, szczególnie między 17 a 20 stycznia, gdy Merkury znajdzie się w harmonijnych aspektach z Saturnem i Jowiszem. Pod koniec miesiąca, w dniach 26 – 29 stycznia, Merkury w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana ułatwi podejmowanie szybkich, chociaż ryzykownych decyzji finansowych.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Strzelca

Słońce tranzytuje wasz znak do 22 grudnia, przebywa tam również przez cały miesiąc waleczny Mars, energia będzie was wiec rozpierać, to jedyny taki czas w roku, który możecie przeznaczyć na realizację najważniejszych celów oraz zadbanie o własne potrzeby. W nocy z 12 na 13 grudnia w waszym znaku dojdzie do nowiu Księżyca, co zapowiada nowy rozdział w życiu, nie zmarnujcie okazji i sięgnijcie po to, na czym najbardziej wam zależy. Ostrożność jednak zachowajcie między 15 a 19 grudnia, gdy Słońce ustawi się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, niektóre Strzelce włożą sporo energii w pokonanie własnych uzależnień, ogarnie was złość na osoby nieszczere, na których nie można polegać, ktoś z domowników może potrzebować opieki lub pomocy. 22 grudnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Koziorożca, od razu utworzy sekstyl z zachowawczym Saturnem, wskazana jest oszczędność w wydatkach przedświątecznych, postaracie się jednak, aby Święta Bożego Narodzenia minęły być może skromnie, ale w sposób tradycyjny. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, emocje rozbudzą sprawy finansowe – z jednej strony trygon Słońca do Jowisza zapowiada wzrost dochodów, co przyniesie radość i satysfakcję, z drugiej koniunkcja cofającego się Merkurego z zapalczywym Marsem w waszym znaku w kwadraturze do zwodniczego Neptuna w dniach 26-30 grudnia, zapowiada pasmo stresów i brak cierpliwości wobec cudzych słabości i uzależnień, czyjeś kłamstwo was zaboli tak bardzo, że wybuchniecie gniewem.

Wenus w życzliwej Wadze w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w kwadraturze do potężnego Plutona, sporo pieniędzy pójdzie na spłatę rachunków i zobowiązań finansowych, niektóre Strzelce rozczaruje postawa przyjaciół. 4 grudnia Wenus wejdzie do znaku Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, od razu znajdzie się co prawda w harmonijnym aspekcie z Saturnem, ale skłoni to jedynie do oszczędności zarówno w finansach, jak i w wyrażaniu uczuć. W dniach 9 a 11 grudnia, gdy Wenus utworzy opozycję do Jowisza, pojawią się jakieś zlecenia zawodowe, natomiast między 20 a 22 grudnia, podczas opozycji Wenus do zaskakującego Urana, może dojść do niespodziewanego przerwania współpracy. W czasie Świąt Bożego Narodzenia wykażecie się empatią i współczuciem wobec niektórych członków rodziny, na pozytywną atmosferę przy stole wpłynie trygon Wenus do Neptuna. Między 27 a 29 grudnia sięgniecie do ukrytych zasobów finansowych, na co wskazuje sekstyl Wenus do Plutona, niektóre Strzelce ogarnie skryta namiętność, która rozpali serce.

Mars przez cały miesiąc przebywa w waszym znaku, motywując do aktywności, zarówno fizycznej, jak i każdej innej, nie przegapcie okazji, bo energii wam nie zabraknie. Pod koniec miesiąca, w dniach od 26 do 30 grudnia, możecie mieć skłonność do agresji słownej, gdy cofający się Merkury w koniunkcji z Marsem w waszym znaku utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, panujcie nad emocjami, bo wypowiedzianych słów nie da się cofnąć a złość i brak opanowania tylko pogorszą sytuację.

Merkury 1 grudnia opuści wasz znak, wejdzie do Koziorożca i od razu utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem, uda się wam więc mądrze i oszczędnie dysponować pieniędzmi. W dniach od 7 do 9 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Jowisza, stan finansów ulegnie poprawie, może się pojawić dodatkowe zlecenie lub propozycja pracy, również między 10 a 12 grudnia, gdy Merkury utworzy sekstyl z Wenus, transakcje finansowe mogą przynieść niewielkie zyski, pod warunkiem, że ustalenia zachowacie w sekrecie, to również ostatni moment na zakup prezentów, ponieważ 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do waszego znaku, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia 2024 roku, druga połowa miesiąca, a zwłaszcza jego ostatni tydzień, nie sprzyja więc ani transakcjom finansowym, ani podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Strzelca

Słońce przebywa w znaku Skorpiona do 22 listopada i jest to okres w roku, kiedy dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego starajcie się dużo odpoczywać i nie brać zbyt wiele na swe barki. W pierwszych dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem opozycji Słońca do Jowisza, co natchnie was do troski o zdrowie i lepszy sposób odżywiania. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku, okres, jaki po nim nastąpi może wyznaczyć początek ukrytych działań, które zmienią relacje w pracy, zwłaszcza z podwładnymi, niektóre Strzelce zastosują nową, kontrowersyjną dietę. Od 15 do 22 listopada Słońce w koniunkcji z wojowniczym Marsem ustawi się najpierw w trygonie do Neptuna a następnie w sekstylu do Plutona, to czas, kiedy za waszymi plecami zaczną dziać się rzeczy, które wpłyną na sytuację materialną i rodzinną, nie zasypiajcie, bo możecie obudzić się w zupełnie innej rzeczywistości, jeśli chcecie pokonać ukrytych wrogów, musicie stać się zamiast „lwem” – „lisem” i działać w ukryciu. 22 listopada Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, od razu jednak utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, pojawią się jakieś problemy z osobą starszą lub konserwatywną w rodzinie. Ogólnie jednak rozpocznie się miesiąc, w którym odzyskacie energię i chęć do działania a także wrodzony optymizm, jedynie w okolicach 27 listopada nerwy mogą odmówić wam posłuszeństwa i dojdzie do konfrontacji w partnerstwie, do czego przyczyni się rozbudzająca emocje pełnia Księżyca w przeciwległych Bliźniętach.

Wenus w krytycznej Pannie 3 listopada ustawi się w opozycji do Neptuna w rozmarzonych Rybach, co postawi pod znakiem zapytania wasze najbardziej szczere i empatyczne uczucia, nie zostaną bowiem docenione. Już dwa dni później poradzicie sobie z tym, uwalniając się od toksycznych zależności, na co wpłynie trygon Wenus do transformującego Plutona. 8 listopada Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwej Wagi, odzyskując całą swoją moc, sprzyjając relacjom miłosnym i przyjacielskim. Miłe spotkania i kontakty towarzyskie czekają was w dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z Merkurym, przebywającym w waszym znaku.

Mars do 24 listopada przebywa w znaku Skorpiona, co może okazać się problematyczne, bo taka jego pozycja generuje ukrytych wrogów, już w dniach od 9 do 13 listopada, gdy ustawi się w opozycji do wybuchowego Urana, może wywołać reakcję niekorzystną dla waszej pracy i zdrowia. Od 15 do 24 listopada, gdy Mars utworzy aspekty ze Słońcem, Neptunem i Plutonem, wszystko może się wydarzyć, pozostańcie uważni i stosujcie ograniczenie zaufanie wobec osób ze swojego otoczenia, bo wykorzystają każda chwilę waszej słabości. 24 listopada Mars wejdzie do waszego znaku i od razu znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem, co wymagać będzie zdecydowanego i asertywnego działania w stosunku do niektórych osób w rodzinie.

Merkury 4 listopada znajdzie się w opozycji do Urana, czyjaś nieszczerość niespodziewanie wyprowadzi was z równowagi, od 7 do 9 listopada natomiast harmonijne aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem pozwolą z sukcesem przeprowadzić skryty plan. 10 listopada Merkury zawita do waszego znaku, odzyskacie elokwencję, odczujecie potrzebę dzielenia się zdobytą wiedzą, ale w dniach 10-12 listopada kwadratura Merkurego do Saturna sprawi, że natraficie na brak zrozumienia, szczególnie ze strony osób konserwatywnych. Szczególną ostrożność przy podejmowaniu każdej decyzji zachowajcie w okolicach 27 listopada, podczas pełni w Bliźniętach, bo tego samego dnia Merkury utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, a to może zaburzyć percepcję i racjonalne myślenie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Strzelca

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, kierując uwagę na relacje przyjacielskie, które mogły pogorszyć się w ostatnim czasie ze względu na pobyt wojowniczego Marsa oraz Południowego Węzła Księżycowego w tym znaku. Pamiętajcie, że nikogo na siłę nie da się uszczęśliwić, lepiej mieć mniej przyjaciół, ale za to pewnych, niż całą rzeszę nieszczerych znajomych. 14 października dojdzie do zaćmienia Słońca w tym znaku, jego wpływ odczujecie od 13 do 15 października, a nawet dłużej, ktoś może was rozczarować swoim brakiem rozeznania i samoświadomości, jakaś przyjaźń zostanie poddana próbie, w stowarzyszeniach osób podzielających wasze zainteresowania dojdzie do zmiany liderów, czyjeś błędy, lub nawet wasze własne, doprowadzą was do bólu głowy. 20 października Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, dzień okaże się korzystny dla ważnych ustaleń, warto też w tym czasie przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerem lub przyjacielem, z którym rozdzieliło was jakieś nieporozumienie. 23 października Słonce opuści znak życzliwej Wagi i wkroczy do Skorpiona, od razu utworzy trygon z wymagającym Saturnem, co sprzyja domowym porządkom, inwestycjom w nieruchomości oraz kontaktom z osobami starszymi w rodzinie, ogólnie jednak tranzyt Słońca przez znak Skorpiona nie jest dla was korzystny, pozbawia bowiem energii, starajcie się więc w ostatnim tygodniu miesiąca znaleźć czas na relaks i odpoczynek. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w Byku, co może źle odbić się na zdrowiu, szczególnie na systemie trawiennym, uważajcie więc na to, co wkładacie do ust, może nadszedł czas na zastosowanie zdrowszej diety.

Wenus do 9 października przebywa w życzliwym Lwie, zachęcając do rozrywek oraz wszelkich przyjemności, w tym czasie miłość możecie spotkać na kursie, w uczelni lub za granicą. 9 października Wenus zmieni znak i wejdzie do Panny, tracąc wiele ze swej mocy, w dodatku od razu znajdzie się w opozycji do posępnego Saturna, co pogorszy stosunki z niektórymi członkami rodziny, zwłaszcza starszymi i konserwatywnymi. Między 20 a 24 października Wenus znajdzie się w trygonie do dobroczynnego Jowisza, czeka was dużo pracy, ale przyjemnej i dobrze płatnej. Ostatniego dnia miesiąca trygon Wenus do Urana zaskoczy was nieoczekiwanym zawodowym zleceniem, w którym będziecie mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością, niektóre Strzelce niespodziewanie Amor ugodzi prosto w serce.

Mars w życzliwej Wadze jest bardzo słaby i wykazuje swoje najgorsze cechy, takie jak agresja i brak cierpliwości, w dniach od 7 do 12 października znajdzie się w napiętym aspekcie do nieustępliwego Plutona, będziecie walczyć do upadłego o pieniądze, które się wam należą, w związkach dojdzie do poważnych konfliktów. 12 października Mars opuści życzliwą Wagę i wejdzie do posępnego Skorpiona, nabierając mocy, nie jest to jednak dla was dobra wiadomość, bo w ciągu najbliższych 2 miesięcy możecie doświadczać nieprzyjemności ze strony osób, po których się tego nie spodziewacie. Między 12 do 15 października Mars utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, może to oznaczać, że staniecie się skuteczni w sprawach związanych z nieruchomościami, uważajcie jednak na starsze osoby w rodzinie, bo nie będą wam przychylne. Od 26 do 30 października, w okolicach zaćmienia Księżyca, Merkury wraz z Marsem utworzą opozycję do Jowisza, ktoś może swoimi wypowiedziami skutecznie pozbawić was energii.

2 października Merkury w Pannie znajdzie się w opozycji do Neptuna w Rybach, obie planety są silne, trudno więc przewidzieć co zwycięży – rozsądek i twarda rzeczywistość czy złudne oczekiwania i marzenia, ale już następnego dnia Merkury znajdzie się w trygonie do potężnego Plutona, co pozwoli lepiej zrozumieć samego siebie, wykazać się asertywnością i zawalczyć o swoje. 5 października Merkury zawita do życzliwej Wagi, co wpłynie korzystnie na kontakty międzyludzkie, nabierzecie ochotę na spotkania z przyjaciółmi, ostrożność zachowajcie jedynie w dniach 20-22 października, gdy Merkury utworzy kwadraturę z Plutonem, bo rozliczenia finansowe, zwłaszcza w gronie przyjaciół, staną się kością niezgody. 22 października Merkury ponownie zmieni znak, wejdzie do znaku Skorpiona i utwory trygon z Saturnem, zaczniecie zbierać informacje, które powinny pozostać tajemnicą.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Strzelca

Słońce do 23 września tranzytuje znak drobiazgowej Panny, co przysparza dużo pracy i zajęć wymagających dokładności i precyzji – dla ognistych Strzelców to bywa męczące, ale opłacalne. 5 września Jowisz, władca waszego znaku, zmieni bieg na wsteczny, sprawy związane z edukacją lub podróżami zagranicznymi mogą się czasem komplikować, nadchodzi czas, kiedy warto przemyśleć życiowe cele i priorytety, jakie wami kierują. Między 4 a 10 września trygon Słońca do Jowisza przyniesie moc zleceń, zapewniających prestiż i poważanie, dzielić się bowiem będziecie wiedzą i doświadczeniem. 15 września nów Księżyca w Pannie w trygonie do rewolucyjnego Urana zapowiada początek ciekawej, niecodziennej pracy, pojawi się szansa, aby wykazać się oryginalnością w podejściu do zawodowych wyzwań. W dniach od 17 do 21 września opozycja Słońca do Neptuna wywoła nieporozumienia w rodzinie i w pracy, nie dajcie się oszukać, będziecie w tym czasie podatni na manipulację, jednak trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września pozwoli pokonać słabości i wyjść zwycięsko z negocjacji, zwłaszcza finansowych. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność w gronie osób podzielających wasze zainteresowania. 29 września pełnia Księżyca w Baranie rozbudzi emocje w relacjach zarówno przyjacielskich, jak i miłosnych, zwłaszcza że w tym samym czasie Wenus w życzliwym Lwie znajdzie się w sprzecznych aspektach z Marsem i Uranem, jakaś podróż lub projekt edukacyjny natrafi na problemy, z którymi sobie poradzicie, nie obejdzie się jednak bez stresu.

Wenus w życzliwym Lwie 4 września wyjdzie z retrogradacji, co wpłynie korzystnie na uczucia, przyjemności oraz sprawy miłosne, jednak w dniach od 16 do 18 września, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, nadmiar wrażeń przyprawi was o ból głowy. Końcówka miesiąca również zapowiada się emocjonująco, nie tylko ze względu na pełnię Księżyca, ale z powodu aspektów Wenus – sekstylu z zapalczywym Marsem i kwadratury z buntowniczym Uranem, jakaś przyjaźń może przerodzić się w ognisty romans, ale relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń nabiorą napiętego charakteru, w związkach może dojść do kłótni, a nawet zerwania, zapragniecie bowiem wolności w decydowaniu o sobie.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Wadze, jest tam jednak słaby, może więc powodować konflikty w związkach, zwłaszcza przyjaźni.

Cofający się Merkury w Pannie 4 września utworzy trygon z Jowiszem, co dobrze wróży projektom zawodowym, nad którymi pracujecie od jakiegoś czasu, rozpoczęcie roku szkolnego również wpisuje się w ten korzystny aspekt, 6 września natomiast koniunkcja Słońca z Merkurym pozwoli z sukcesem zrealizować zawodowe pomysły, które spotkają się z uznaniem. 15 września Merkury powróci do biegu prostego, od tego momentu możecie startować z nowymi projektami, zwłaszcza pod koniec miesiąca, gdy Merkury ponownie utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, a następnie również z innowacyjnym Uranem.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Strzelca

Słońce przebywa w życzliwym Lwie do 23 sierpnia, sprzyjając podróżom, nauce, poszerzaniu horyzontów oraz wszelkiego rodzaju rozrywce, to idealny czas na aktywny wypoczynek. 1 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku rozbudzi emocjonalność zarówno osób przebywających na urlopach, jak i zaangażowanych w swoją pracę, na co wpłynie również trygon Marsa do Urana, zachęcając do aktywności i zaangażowania w ciekawe, nietuzinkowe zajęcia, niektóre Strzelce zajmą się dbałością o zdrowie własne lub swoich bliskich, uda się wam łatwo rozwiązać każdy problem. Od 5 do 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza przysporzy sporo pracy, w której będziecie mogli się wykazać umiejętnościami, okaże się to jednak stresujące. W okolicach 16 sierpnia, podczas nowiu Księżyca w Lwie w kwadraturze do Urana w Byku, czekają was zaskakujące wydarzenia, które zmienią podejście do ochrony zdrowia, rozpoczniecie nową dietę, niektóre Strzelce przywitają w domu nowego czworonożnego przyjaciela. W tym samym czasie Mars utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem, otrzymacie więc nowe zlecenia dodatkowo płatne, wymagające szybkiego działania i oryginalnego podejścia do problemów. 23 sierpnia Słońce opuści rozrywkowego Lwa i wkroczy do pracowitej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój kariery oraz intensywną prace zawodową. Już w dniach od 25 do 29 sierpnia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do wymagającego Saturna, poczujecie się przeciążeni obowiązkami zarówno zawodowymi, jak i rodzinnymi. Ostatniego dnia sierpnia dojdzie do drugiej w tym miesiącu pełni Księżyca, tym razem w nostalgicznych Rybach, niektóre Strzelce poczują się zmęczone i zapragną oderwać się choć na chwilę od wymagań codzienności.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Lwie, porusza się jednak biegiem wstecznym, co jest korzystne dla osób, które lubią odwiedzać miejsca, gdzie przeżyły niezapomniane chwile, pojawi się bowiem okazja, aby do nich powrócić, możecie również liczyć na kontakt z osobami, przy których serce kiedyś zabiło mocniej, również w stałych związkach nastąpi renesans uczuć. W dniach od 7 do 11 sierpnia kwadratura Wenus do nieprzewidywalnego Urana może pozbawić was cierpliwości wobec potrzeby niezależności bliskiej wam osoby, wszystko powróci do normy w okolicach 13 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się „w sercu” Słońca, odnajdziecie w sobie duże pokłady czułości. W dniach od 20 do 24 sierpnia kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie sporo radości w edukacji, podróży lub w kontaktach z obcokrajowcami, uważajcie tylko, aby nie cenić siebie zbyt wysoko, bo możecie przesadzić w wymaganiach.

Mars w pracowitej Pannie przebywa do 27 sierpnia, co przysporzy sporo zajęć, wymagających zaangażowania, precyzji i poświęcenia, zwłaszcza w okolicach pełni i nowiu Księżyca. Od 20 do 24 sierpnia natomiast Mars w opozycji do Neptuna skłoni do zaopiekowania się domownikami, wasza dobra wola może jednak zostać źle odczytana, zanim zdecydujecie się komuś pomóc, najpierw zapytajcie, czy sobie tej pomocy życzy. Od 23 do 27 sierpnia natomiast trygon Marsa do Plutona sprzyja walce o pieniądze, które ktoś jest wam winien, niektóre Strzelce uzyskają środki, które pomogą spłacić finansowe zobowiązania. 27 sierpnia Mars opuści wymagającą Pannę i wkroczy do życzliwej Wagi, gdzie jednak straci możliwość konstruktywnego działania, dlatego starajcie się zwrócić większą uwagę na zdrową asertywność w ważnych związkach i relacjach z przyjaciółmi.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w znaku krytycznej Panny, koncentrując myśli wokół zleconych prac i wymagań zawodowych, 2 sierpnia znajdzie się w opozycji do Saturna, co ograniczy możliwość swobodnego podejmowania decyzji, całe szczęście na krótko. Między 9 a 11 sierpnia pojawi się szansa na udział w intratnym międzynarodowym projekcie, to również dobry moment na zagraniczne podróże oraz rozpoczęcie projektów edukacyjnych. 24 sierpnia Merkury w Pannie zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając trzytygodniowy okres, w którym lepiej nie rozpoczynać nowych zawodowych projektów, powrócą natomiast propozycje zajęć, które kiedyś dobrze wam poszły.

Karty Tarota dla początkujących