Archiwum kategorii: Strzelec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Strzelca

Słońce tranzytuje znak Ryb do 20 marca, koncentrując uwagę na sprawach rodzinnych i domowych. 7 marca pełnia Księżyca w Pannie, w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana, wzbudzi emocje związane ze stanem zdrowia jednego z domowników lub niespodziewanym zleceniem zawodowym, wymagającym sporego, ale krótkotrwałego, nakładu pracy. Tego samego dnia Saturn, pierwsza z trzech potężnych planet, jakie w tym miesiącu zmienią znak, wejdzie do Ryb, w którym przebywać będzie przez następne trzy lata, powodując trudności i ograniczenia w układach domowych, ale też sprzyjając tworzeniu fundamentów życia rodzinnego, inwestowaniu w nieruchomości oraz zakładaniu firm. W dniach od 13 do 20 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z iluzorycznym Neptunem, w dniach 16-17 marca dołączy do nich zagubiony Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napiętą kwadraturę z bojowym Marsem, nie będziecie przebierać w słowach broniąc swojej niezależności, ale też liczcie się z tym, że ktoś ostro was skrytykuje lub zmusi do intensywnego wysiłku w dziedzinach związanych z twórczym myśleniem i działaniem, możecie też mieć do czynienia z osobami chorymi lub uzależnionymi. 20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do życzliwego Barana, który zachęci do intensywnej aktywności w dziedzinach związanych z waszym hobby oraz dążeniem do tego, co sprawia przyjemność, energię skierujecie też na potrzeby dzieci, 21 marca nów Księżyca w Baranie może przynieść w najbliższym czasie rozpoczęcie nowego twórczego projektu. 23 marca dojdzie do niezwykle istotnego wydarzenia astrologicznego – po kilkunastoletnim pobycie w znaku Koziorożca Pluton po raz pierwszy wkroczy do życzliwego Wodnika, na razie na kilka miesięcy, ale zacznie powoli wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu – w ciągu nadchodzących lat głębokiej transformacji ulegnie sposób komunikowania się, relacje z rodzeństwem oraz sąsiadami, mogą zdarzyć się też przeprowadzki.

W pierwszych dwóch dniach miesiąca Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem w życzliwym Baranie, co zwiastuje sukcesy w dziedzinach kreatywnych, które odniesiecie wy sami lub wasze dzieci, możecie liczyć na popularność, nagrody, a nawet wygraną na loterii. Od 9 do 13 marca natomiast sekstyl Wenus do Marsa w przeciwległych Bliźniętach zapowiada ognisty romans, wzrost zainteresowania seksem, udane randki. 16 marca Wenus opuści przyjaznego Barana i wejdzie do znaku Byka, zyska jednak na mocy i możliwości działania, przyniesie korzyści w dziedzinie zdrowia oraz pracę sprawiającą przyjemność – już w dniach 17 – 19 marca, gdy utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem, pozwoli uporać się z najbardziej wymagającymi zadaniami, natomiast w ostatnich dniach miesiąca koniunkcja z Uranem wywoła rewolucję zarówno w sposobie odżywiania, jak i funkcjonowania w relacjach z innymi ludźmi.

Mars jeszcze do 25 marca tranzytuje przeciwległy znak Bliźniąt, co może już być dla was bardzo męczące, bowiem odnosicie wrażenia, że wciąż ktoś was atakuje lub popędza do działania, najtrudniej będzie zapanować nad emocjami w dniach 16-17 marca, gdy Mars będzie aktywny w kontakcie ze Słońcem, Merkurym i Neptunem. 25 marca Mars wreszcie opuści Bliźnięta i wejdzie do wrażliwego Raka, jest w tym znaku jednak słaby, dlatego stosunki w rodzinie w ciągu najbliższych miesięcy mogą pozostawiać wiele do życzenia, zwłaszcza w zakresie zarządzania wspólnymi finansami. W ostatnich dniach marca trygon Marsa do Saturna ułatwi jednak remonty lub inwestycje w nieruchomości.

W pierwszych dniach miesiąca koniunkcja Merkurego z Saturnem utrudni komunikację oraz porozumienie z rodzeństwem lub sąsiadami, jednak już 2 marca wieczorem Merkury opuści Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, w którym jest nie tylko na wygnaniu, ale też w upadku, dlatego trudno mu realizować swój potencjał – oznacza to, że do 19 marca powinniście ograniczyć wypowiadanie się na tematy wymagające rzetelnej wiedzy, skoncentrujcie się raczej na doznaniach duchowych, artystycznych lub twórczych, poruszających wyobraźnię, szczególnie między 11 a 13 marca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z odkrywczym Uranem. 19 marca Merkury zawita do życzliwego Barana, zaczniecie myśleć o swoim hobby i potrzebach dzieci, chętnie wybierzecie się w podróż, do czego zachęci koniunkcja Merkurego z Jowiszem, do której dojdzie 28 marca.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Strzelca

Słońce tranzytuje życzliwego Wodnika do 18 lutego, wspierając komunikację, działalność intelektualną, kontakty z najbliższym otoczeniem, sąsiadami a także rodzeństwem. 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Lwie, nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie towarzyszyła jej napięta kwadratura z wybuchowym Uranem w Byku oraz kwadratura Wenus z Marsem – emocje wzbudzą sprawy zdrowotne oraz nieoczekiwane wydarzenia związane ze zleceniem, jakiego się podjęliście. Wiadomości z zagranicy również okażą się elektryzujące a relacje partnerskie nabiorą konfliktowego charakteru. Między 14 a 18 lutego natomiast koniunkcja Słońca z Saturnem ograniczy komunikację, poczujecie się uwiązani w jakiejś sytuacji, wymagającej czasu i uwagi, sprawy zawodowe okażą się bardziej niż zwykle wymagające. 18 lutego Słońce opuści przyjaznego Wodnika i wejdzie do rozkojarzonych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje do wnętrza, pojawi się też konieczność zaopiekowania się domownikami. Nów Księżyca w uduchowionych Rybach, do którego dojdzie 20 lutego, zapowiada nowy etap w życiu rodziny.

Wenus w Rybach przebywa do 20 lutego, a ponieważ jest w tym znaku silna, rozwinie swoje najlepsze cechy, takie jak zdolność do bezinteresownej miłości, oddanie i czułość, będziecie mieli okazję je uzewnętrznić między 6 a 10 lutego, kiedy znajdzie się w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana, aspekt przyniesie też możliwość uzyskania dodatkowego zlecenia o charakterze artystycznym, które można wykonać w domu. Od 13 do 17 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Neptunem w Rybach, warto medytować, tworzyć, rozwijać w sobie miłość wyższą, ofiarność i chęć pomocy, ponieważ jest to układ wyjątkowo sprzyjający rozwojowi duchowemu i artystycznemu. Między 17 a 20 lutego sekstyl Wenus do Plutona zapowiada większe przelewy pieniężne, możliwa jest spłata długów lub finansowych zobowiązań. 20 lutego Wenus opuści ofiarne Ryby i wejdzie do życzliwego Barana, tracąc wiele ze swojej mocy, o komfort życia i przyjemności trzeba będzie zawalczyć, ale randki i romanse będą na porządku dziennym.

Mars w przeciwległych Bliźniętach nadal stymuluje do działania, możecie odnieść wrażenie, że bez przerwy ktoś was pogania lub czegoś od was oczekuje, pamiętajcie, że nie da się wszystkich zadowolić.

Merkury w surowym Koziorożcu przebywa do 11 lutego, zachęcając do oszczędnego gospodarowania energią, zarówno finansową, jak i umysłową, ale między 5 a 8 lutego, kiedy utworzy sekstyl z intuicyjnym Neptunem, trochę sobie odpuścicie racjonalność i poddacie się wewnętrznemu prowadzeniu. Od 9 do 11 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem skłoni do poważnych rozmyślań i zachęci do spłaty zobowiązań lub przeciwnie – rozliczeń z osobami, które są wam coś winne. 11 lutego Merkury wkroczy do życzliwego Wodnika, co wpłynie pozytywnie na komunikację pod każdym względem, szczególnie między 16 a 20 lutego, gdy utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, władcą waszego znaku. Od 20 do 23 lutego natomiast sprzeczne aspekty z Uranem i Marsem wzbudzą kontrowersje, w powstałym nieporozumieniu lub nerwowej sytuacji wykażecie się asertywnością i zdecydowaniem w komunikacji.

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Strzelca

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 grudnia, napełniając energią i optymizmem, to najlepszy okres w roku, aby wykazać się wiedzą i kompetencją a także zadbać o swoje potrzeby. Pełnia Księżyca w przeciwległych Bliźniętach w koniunkcji z retrogradującym Marsem zachęci do aktywności i działania, jednak pośpiech i chwytanie „zbyt wielu srok za ogon” wzbudzi stres i nadmiar emocji. Słońce w sekstylu do Saturna między 10 a 14 grudnia pozwoli oprzeć się na sprawdzonych metodach działania, natomiast kwadratura Słońca do zwodniczego Neptuna od 12 do 16 grudnia wpłynie na brak poczucia stabilności, możecie poczuć się rozczarowani lub ktoś zawiedzie wasze zaufanie, nie powinniście się tym przejmować, ponieważ kwadratura Słońca do Jowisza 19 i 20 grudnia wynagrodzi wam straty i przyniesie sukcesy ze strony, której najmniej się spodziewacie, chociaż nie obejdzie się bez stresów. 20 grudnia Jowisz, władca waszego znaku, opuści uduchowione Ryby i ponownie wkroczy do życzliwego Barana, otwierając na nowo świat pełen okazji wartych wykorzystania, macie szansę w ciągu najbliższych miesięcy osiągnąć sukcesy w działalności twórczej, kreatywnej i artystycznej, łatwiej będzie osiągnąć spełnienie, zaczniecie być dumni z osiągnięć swoich dzieci. 21 grudnia Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skupicie na stanie finansów, jeszcze do 24 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca z Jowiszem, ale w innych znakach, okres przedświąteczny przyniesie dodatkowe zyski z działalności twórczej. 23 grudnia nów Księżyca w Koziorożcu zapowiada w najbliższym czasie początek współpracy, która wpłynie pozytywnie na wasze zarobki.

Jeszcze do 10 grudnia Wenus przebywa waszym znaku, obdarzając wdziękiem i przyciągając miłość, co prawda 1 grudnia może dojść do sprzeczki z partnerem osobistym lub biznesowym w wyniku opozycji Wenus do pobudliwego Marsa, następnego dnia Wenus znajdzie się w sekstylu z opanowanym Saturnem, co wpłynie na uspokojenie emocji, ale między 2 a 6 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do niepewnego Neptuna, ktoś będzie chciał wpłynąć na wasze uczucia stosując manipulację, pozostańcie niezłomni, bo między 7 a 10 grudnia kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie pozytywne rozwiązanie problemów, nie obejdzie się jednak bez stresów. 10 grudnia Wenus opuści wasz znak i wkroczy do konsekwentnego Koziorożca, staniecie się bardziej uważni i ostrożni w sprawach finansowych, ale w tygodniu przedświątecznym, między 20 a 24 grudnia, czeka was finansowa niespodzianka, niektóre Strzelce otrzymają pieniądze ze źródeł, których się nie spodziewały, inne w ostatniej chwili kupią oryginalne prezenty, które sprawią radość obdarowanym. Ostatnie dni roku miną pod znakiem spełniającego marzenia sekstylu Wenus do Neptuna oraz koniunkcji Wenus z towarzyskim Merkurym i potężnym Plutonem, Sylwester zapowiada się hucznie, rozrywkowo i w licznym towarzystwie.

Mars tranzytuje biegiem wstecznym przeciwległy znak Bliźniąt do 27 grudnia, zanim wyjdzie z retrogradacji, stymulując was do działania i wykazania się aktywnością w kontaktach międzyludzkich. Szczególnie uważni pozostańcie między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce w waszym znaku znajdzie się w opozycji do Marsa, bo możecie poczuć się popędzani, zamiast się denerwować przyjmijcie to, co inni mają wam do zaoferowania.

Merkury w waszym znaku pozostaje do 7 grudnia, skłaniając do wysiłku intelektualnego. Najbardziej zakręceni poczujecie się w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem. Od 5 do 7 grudnia Merkury w kwadraturze do Jowisza wprowadzi napięcie w komunikacji, osoby planujące w tym czasie podróże zagraniczne lub rozpoczęcie kursu podnoszącego kwalifikacje odczują stresy z tym związane, ale ostatecznie wszystko ułoży się tak, jak zapragniecie. 7 grudnia Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Koziorożca, zyskując na rozsądku i powadze, sprawy finansowe zaczniecie prowadzić w sposób bardziej zorganizowany i podejmować decyzje na podstawie praktycznych a nie emocjonalnych przesłanek. Między 16 a 18 grudnia otrzymacie ekstra wynagrodzenie, przedświąteczną premię, nowe zlecenie lub propozycję pracy. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna wpłynie na atmosferę przy stole, poczujecie się zarazem komfortowo i odrobinę mistycznie.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Strzelca

Słońce przebywa w znaku Skorpiona do 22 listopada, co osłabia was energetycznie, starajcie się więc zwolnić tempo i nie narzucać sobie zbyt wielu zadań. 8 listopada w znaku Byka dojdzie do zaćmienia Księżyca w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w kwadraturze do surowego Saturna i w opozycji nie tylko do Słońca, ale również do Wenus i Merkurego, taka konfiguracja zwana jest „półkrzyżem”, generuje bardzo dużo energii i może wzbudzić wiele emocji, zwłaszcza kiedy zorientujecie się, że macie znacznie więcej ukrytych wrogów, niż przypuszczaliście. Układ planet może też wpłynąć negatywnie na zdrowie, starajcie się wiec zachować daleko idącą ostrożność w kontaktach z innymi, bo łatwo o tej porze roku złapać wirusa. W dniach od 13 do 17 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli uzdrowić relacje w rodzinie, jeśli dochodziło ostatnio do konfliktów. Jeszcze lepiej zadziałają na was między 16 a 22 listopada korzystne aspekty Słońca do potężnego Plutona oraz Jowisza, władcy waszego znaku, mogą bowiem poprawić znacznie sytuację materialną. 22 listopada Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i optymizm, nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada, może okazać się początkiem nowego etapu w życiu.

Wenus tranzytuje znak Skorpiona do 16 listopada, co nie jest dla was korzystne, sprawy uczuciowe i finansowe nie mogą wyrazić się w sposób właściwy i trzeba o nie zawalczyć, szczególnie trudne okaże się to w dniach 4 – 9 listopada, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do buntowniczego Urana i w kwadraturze do wymagającego Saturna, trudno będzie o porozumienie w związkach, może się okazać, że w chwilach słabości i gorszego samopoczucia nie możecie liczyć na wsparcie partnera. Już od 8 do 12 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie do Neptuna, sytuacja się poprawi, okaże się bowiem, że czasami po prostu trzeba jasno wyrazić swoje potrzeby. Jeszcze lepiej poczujecie się między 13 a 16 listopada, ponieważ Wenus utworzy korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem, łatwo uzyskacie to, na czym wam zależy. 16 listopada Wenus zawita do waszego znaku, co doda wam wdzięku i zachęci do zadbania o siebie, najlepszy moment na autopromocję to dni od 19 do 25 listopada, kiedy Wenus towarzyszyć będzie w koniunkcji Merkury, łatwo się będzie pokazać od najlepszej strony.

Przez cały miesiąc Mars przebywa w przeciwległych Bliźniętach, biegnąc ruchem wstecznym, to dobry moment na wycofanie aktywności na rzecz innych i skierowanie ich na realizację własnych potrzeb. W dniach 15 – 25 listopada liczcie się z tym, że powrócą problemy w związkach lub ważnych relacjach, kiedy poczuliście się oszukani lub wyprowadzeni w pole. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna umocni postanowienia i wpłynie na skuteczność w postępowaniu z osobami z otoczenia.

Merkury także tranzytuje znak Skorpiona do 17 listopada, najbardziej problematyczny okaże się w dniach 9 – 11 listopada, kiedy znajdzie się w napiętym aspekcie z powstrzymującym Saturnem, komunikacja okaże się utrudniona, najlepiej w tym czasie zachować swoje pomysły i przemyślenia w tajemnicy. Dopiero między 13 a 17 listopada korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem wpłyną pozytywnie na sprawy rodzinne i finansowe. Śmiało o swoich zamierzeniach i planach zaczniecie mówić po 17 listopada, kiedy Merkury zawita do waszego znaku i będzie się przemieszczał między 19 a 25 listopada w koniunkcji z powabną Wenus, warto wtedy informować wszystkich o swoich zamierzeniach i planach. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna ułatwi komunikację nawet z najbardziej zachowawczymi osobami.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Strzelca

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, co okaże się istotne dla rozwoju przyjaźni oraz działalności społecznej. 9 października pełnia Księżyca w Baranie uświadomi wam jasno na kim możecie polegać, zrozumiecie, który z przyjaciół rzeczywiście was wspiera, emocje też wzbudzą relacje w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Między 9 a 13 października Słońce utworzy korzystny aspekt z Saturnem, co umocni waszą pozycję w każdej grupie i związku, ludzie zaczną się z wami liczyć, jednak Saturn znajduje się w napiętym aspekcie z buntowniczym Uranem i wymusi zmiany, do których nie jesteście przygotowani – wiązać się to może z przepracowaniem i zmianą warunków pracy.  Od 16 do 23 października Słońce wraz z Wenus utworzą trygon z pobudliwym Marsem oraz kwadraturę z wymagającym Plutonem, co wpłynie znacząco na wasze finanse – pieniędzy może wam zabraknąć na rachunki i świadczenia, niektóre Strzelce zdecydują się na zaciągnięcie pożyczki lub skonsolidowanie kredytów.

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą przyjazną Wagę i wejdą do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się wyczerpani i pozbawieni energii. W ostatnim tygodniu miesiąca warto jak najwięcej odpoczywać, zwłaszcza że nów Księżyca w tym znaku, do którego dojdzie 25 października, oraz zbliżające się obchody Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych nastroją was nostalgicznie i melancholijnie. 29 października Jowisz, dobroczynny władca waszego znaku, opuści życzliwego Barana i wycofa się na ponad dwa miesiące do Ryb, co ostatecznie okaże się dla was korzystne, bo poprawi relacje w rodzinie.

Wenus w życzliwej Wadze towarzyszy Słońcu do 23 października, co przełoży się na powodzenie wśród przyjaciół oraz poprawi relacje w związkach. Między 11 a 23 października Wenus utworzy szereg aspektów – najpierw trygon z Saturnem, co pozwoli zawrzeć długotrwałe przyjaźnie, korzystne dla waszej kariery, następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, tworząc aspekty z pożądliwym Marsem oraz wymagającym Plutonem, będziecie mieć powodzenie, zaczniecie flirtować, w związkach zrobi się namiętnie, ale sytuacja finansowa wymagać będzie uwagi oraz większej kontroli. 23 października Wenus wraz ze Słońcem opuści przyjazną Wagę i razem wkroczą do Skorpiona, wasze samopoczucie się pogorszy, ponieważ Wenus w tym znaku jest bardzo słaba i podległa gwałtownym uczuciom, nad którymi trudno zapanować.

Mars w przeciwległych Bliźniętach stymuluje do aktywności w relacjach, partnerzy, zarówno osobiści, jak i biznesowi, nie dadzą wam spokoju – szczególną ostrożność zachowajcie między 9 a 16 października, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, będziecie narażeni na oszustwa i manipulacje, nawet ktoś z rodziny może okazać się nieszczery, kreatywna twórczość napotka nieprzewidziane trudności ze strony osób trzecich. Od 16 do 20 października trygon Marsa z Wenus przyczyni się do wzrostu namiętności w związkach, wolne Strzelce znajdą miłość wśród przyjaciół lub w grupie osób, z którymi łączą ich wspólne zainteresowania.

Merkury w Pannie powróci do biegu prostego już 2 października, łatwiej będzie podejmować decyzje zawodowe bez obawy, ze ktoś się wycofa z projektu, kontraktu lub zamówienia. Między 4 a 8 października, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Plutonem, macie szanse wykazać się przenikliwością i właściwym podejściem do zarządzania pieniędzmi. 11 października Merkury opuści Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, kontakty z przyjaciółmi znacznie się ożywią i umocnią, szczególnie między 21 a 23 października, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem. Natomiast od 25 do 28 października Merkury w trygonie do Marsa i w kwadraturze do Plutona pozwoli z łatwością zagłębić się w meandry ludzkiej psychiki.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Strzelca

Słońce do 23 września przebywa w znaku zapobiegliwej Panny, co przysporzy sporo pracy i skieruje uwagę na nadrobienie powakacyjnych zaległości. W okolicach nowiu Księżyca w znaku Ryb w koniunkcji z inspirującym Neptunem i w korzystnych aspektach z Uranem w Byku, do którego dojdzie 10 września, pojawią się emocje związane ze stanem zdrowia, jakaś diagnoza was zaskoczy, może jednak okazać się niepewna, więc nie powinniście się na razie nią przejmować, zwłaszcza że tego dnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, więc w ciągu najbliższych trzech tygodni wszystko może się zmienić. Między 15 a 21 września aspekty Słońca do Neptuna i Plutona wprowadzą nieporozumienia w rodzinne rozliczenia finansowe, niektóre Strzelce zostaną zmuszone do sięgnięcia po rezerwy, poradzicie sobie jednak w każdej sytuacji, w czym pomoże wrodzony optymizm.

23 września Słońce opuści pracowitą Pannę i wkroczy do życzliwej Wagi, w której jeszcze tego samego dnia napotka Merkurego, jakieś spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem okaże się znaczące dla waszej przyszłości. W ostatnim tygodniu września uwagę skierujecie na rozwój życia towarzyskiego oraz kontakty z osobami, podzielającymi wasze zainteresowania. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w opozycji do Jowisza w Baranie, w najbliższym czasie nawiążecie współpracę, która przyniesie korzyści dla waszego hobby oraz wszelkich spraw wymagających kreatywności, niektóre Strzelce zaangażują się w kształcenie swoich dzieci.

Wenus 5 września opuści życzliwego Lwa i wejdzie do skrupulatnej Panny, w której straci wiele ze swego potencjału, sprawy uczuciowe podporządkujecie wymaganiom zawodowym, możecie spotkać się z niezasłużoną krytyką, szczególnie między 14 a 18 września, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z Marsem w przeciwległych Bliźniętach. Od 18 do 22 września Wenus znajdzie się w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, co może zaowocować propozycją niecodziennej pracy lub zlecenia, które przyniesie dodatkowe niewielkie przychody, ale nie spełni waszych ambicji. Od 25 do 28 września Wenus wraz z Merkurym utworzą trygon do Plutona, powróci jakiś zawodowy projekt, który zasili wasze konto, co powoli pokryć zaległe finansowe zobowiązania. 29 września Wenus opuści znak Panny i wejdzie do Wagi, którą włada, jest więc wyjątkowo mocna, życie towarzyskie rozkwitnie, zawrzecie ciekawe przyjaźnie, wolne Strzelce znajdą miłość i uznanie w gronie osób, podzielających ich zainteresowania.

Mars przez najbliższe pół roku tranzytuje przeciwległy znak Bliźniąt, co okaże się bardzo znaczące dla relacji partnerskich, które mogą przechodzić kryzys, jeśli nie opanujecie ostrego języka. Jednocześnie staniecie się bardziej komunikatywni oraz asertywni i wymagający w związkach, zwłaszcza w ostatnim tygodniu września, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem w życzliwym Wodniku.

Merkury w Wadze do 10 września sprzyja kontaktom z przyjaciółmi oraz porozumieniu w związkach, potem zmieni bieg na wsteczny i wyjdzie z retrogradacji dopiero 2 października, unikajcie więc w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, szczególnie związanych z umowami, ważnymi relacjami i zawodowymi wyzwaniami. Cofający się Merkury w Wadze znajdzie się w opozycji do również retrogradującego Jowisza w Baranie w dniach 17–20 września, w tym czasie powrócą kreatywne edukacyjne projekty o zasięgu międzynarodowym, niektóre Strzelce odnowią przyjaźnie lub ponownie zaangażują się w pomoc cudzoziemcom. 23 września Merkury wycofa się do znaku Panny, gdzie nabierze mocy, pojawi się więc szansa na wprowadzenie poprawek do zawodowych projektów.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Strzelca

Słońce w życzliwym Lwie przebywa do 23 sierpnia, obdarzając energią skłaniającą do dbania o własne przyjemności, kierując uwagę na kontakty z obcokrajowcami oraz na sprawy związane z edukacją. Szczególnie znaczący okaże się początek miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, natomiast Mars utworzy niezwykle energetyczną koniunkcję z Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym i sekstyl z Wenus – niektóre Strzelce czekają duże zmiany, pozostańcie otwarci na nowe możliwości, jakie szykuje dla was los.

Stresujących sytuacji natomiast spodziewajcie się między 8 a 14 sierpnia, ponieważ 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wodnika w koniunkcji z ograniczającym Saturnem i w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana oraz Węzłów Księżycowych – trudno będzie znaleźć wyjście z sytuacji związanych ze sprawami międzynarodowymi, stres może odbić się na zdrowiu, dlatego zachowajcie dystans, szczególnie w stosunku do tego, na co nie macie wpływu. Słońce w opozycji do Saturna od 12 do 17 sierpnia nie sprzyja podróżom, chyba że wybieracie się w góry. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wkroczy do pracowitej Panny, od razu też znajdzie się w kwadraturze z popędliwym Marsem, czekają was nowe zlecenia i zaległości w pracy, wszyscy będą czegoś od was chcieli, kontakty z partnerami biznesowymi nabiorą rozpędu, relacje z osobistymi partnerami staną się napięte. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia wyznaczy początek nowego zawodowego projektu.

Wenus tranzytuje znak Raka do 11 sierpnia, co sprzyja zarządzaniu rodzinnym budżetem, na początku miesiąca sekstyl z Marsem i Uranem wpłynie na zmianę gospodarowania wspólnym kapitałem, natomiast między 5 a 11 sierpnia aspekty Wenus z Neptunem i Plutonem pozwolą zrealizować długo żywione nadzieje pod warunkiem, że postawicie na asertywność i nie poddacie się manipulacji. 11 sierpnia Wenus zawita do życzliwego Lwa, w którym przebywa już Słońce, staniecie się bardziej radośni i skłonni do okazywania miłości, zwłaszcza dzieciom. Najwięcej przyjemności i nawiązanie międzynarodowych znajomości czeka was od 16 do 20 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, wolne Strzelce zaczną romansować na całego, starajcie się jednak nie angażować zbyt mocno, bo w ostatnim tygodniu miesiąca napięte aspekty Wenus z nieprzewidywalnym Uranem i Węzłami Księżycowymi oraz opozycja z depresyjnym Saturnem wprowadzi nieporozumienia w związkach, niektóre Strzelce będą musiały zrezygnować z przyjemności.

Mars w Byku przebywa do 20 sierpnia, na początku miesiąca wpłynie na pogorszenie samopoczucia, między 4 a 11 sierpnia kwadratura Marsa do Saturna sprawi, że trudno się będzie porozumieć z osobami o konserwatywnych poglądach, niektóre Strzelce zaczną narzekać na bóle kręgosłupa, inne staną wobec wyzwań, które ich przerastają. Od 7 do 19 sierpnia Mars utworzy korzystne aspekty najpierw z natchnionym Neptunem a następnie z wymagającym Plutonem, sprawy zdrowotne oraz finansowe nabiorą znaczenia, układ wpłynie pozytywne na osoby twórcze i kreatywne, zainteresujecie się możliwością uzyskania kredytu, niektóre Strzelce lub ich bliscy rozpoczną terapię, zwłaszcza jeśli borykają się z uzależnieniami. 20 sierpnia Mars opuści Byka i wtargnie do przeciwległego znaku Bliźniąt, aktywizując wszelkiego rodzaju kontakty.

Merkury tranzytuje życzliwego Lwa do 4 sierpnia, następnie przejdzie do znaku Panny, w którym jest wyjątkowo mocny, do 26 sierpnia macie więc czas na uporządkowanie spraw zawodowych, najbardziej trafne decyzje możecie podjąć między 14 a 18 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z błyskotliwym Uranem oraz Węzłami Księżycowymi, natomiast od 19 do 23 sierpnia aspekty z Neptunem i Plutonem zweryfikują wasze podejście do spraw duchowych, ale ułatwią spłatę finansowych zobowiązań. 26 sierpnia Merkury zawita do życzliwej Wagi, staniecie się bardziej towarzyscy i skłonni do nawiązywania przyjaźni, zwłaszcza w okolicach 29 sierpnia, gdy Merkury utworzy trygon z Marsem w przeciwległych Bliźniętach.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Strzelca

Słońce przebywa w Raku do 22 lipca, skupiając energię na zarządzaniu wspólnymi finansami, będziecie skłonni w tym czasie korzystać z dotacji, świadczeń oraz kredytów, jak również spłacać zaległe zobowiązania. W dniach 8–12 lipca czeka was niespodziewane zlecenie, dodatkowa praca lub nieoczekiwana propozycja, dzięki której poprawi się stan posiadania, co sugeruje sekstyl Słońca do Urana. 13 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, jasno zobaczycie, na co możecie liczyć w kwestii finansów, okaże się to jednak bardzo stresujące i wzbudzi wiele emocji.

16 lipca Merkury „w sercu” Słońca obdarzy was dobrymi pomysłami, dowiecie się jak najkorzystniej inwestować pieniądze, tego dnia łatwo uzyskacie kredyt lub wypłatę należnych świadczeń. Od 16 do 22 lipca obie planety znajdą się w  trygonie do mistycznego Neptuna i w opozycji do wymagającego Plutona, niektóre Strzelce zainwestują w rozwój osobisty, inne zaczną zarabiać na swojej twórczości, jeszcze inne otrzymają wsparcie z najmniej spodziewanej strony. 22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku czerpania przyjemności z życia, szczególnie jeśli wiązać się to może z podróżami zagranicznymi, nauką języków lub podnoszeniem kwalifikacji. 28 lipca nów Księżyca w Lwie sprzyja rozpoczęciu wakacji a trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia obiecuje udane podróże i rozwój twórczych zainteresowań.

Wenus przebywa w przeciwległym znaku Bliźniąt do 18 lipca, przynosząc sympatię otoczenia, warto ten czas wykorzystać na poprawę relacji w związku, atrakcyjność partnera bowiem wzrośnie i zobaczycie w nim te cechy, które was do siebie zbliżyły. Od 11 do 16 lipca Wenus w kwadraturze do Neptuna i w trygonie do Saturna ostrzega jednak, aby nie ufać osobom, które kreują się na „guru” i wysoko rozwinięte jednostki, bo możecie srodze się oszukać, warto postawić na wieloletnie związki i dobrze udokumentowane autorytety. 18 lipca Wenus opuści przeciwległe Bliźnięta i wejdzie do Raka, w którym jest mocna, pomoże więc w zarządzaniu wspólnymi finansami. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprawi, że pojawią się dodatkowe pieniądze lub szansa ich zarobku, ale zdobyte środki szybko się rozejdą.

Mars do 5 lipca tworzy agresywną kwadraturę z władczym Plutonem, a to oznacza walkę, jaką będziecie zmuszeni stoczyć w obronie swoich finansów, ktoś w sposób nieprzyjemny upomni się o spłatę długów. 5 lipca Mars opuści życzliwego Barana i wejdzie do Byka, w którym jest na wygnaniu, jego pozycja jest więc słaba, aktywność skierujecie na ochronę zdrowia, zmiana nawyków żywieniowych dobrze wam zrobi, ale na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem zaowocuje rewolucją, która gwałtownie zmieni podejście do zdrowego odżywiania.

Merkury do 5 lipca tranzytuje przeciwległy znak Bliźniąt, tworząc w tym czasie aż 3 aspekty, rozmowy, ustalenia i negocjacje będą więc ulegać zmianom – 2 lipca trygon Merkurego do Saturna ułatwi zawarcie długotrwałej umowy, 3 lipca kwadratura Merkurego do Neptuna ostrzega przed osobami, które po prostu będą kłamać, 4 i 5 lipca natomiast sekstyl Merkurego do Marsa wywoła zażartą dyskusję z dziećmi. 5 lipca Merkury opuści przeciwległy znak Bliźniąt i wejdzie do Raka, w którym pozostanie do 19 lipca, będzie to miało wpływ na sprawne zarządzanie wspólnymi dobrami, ale możecie mieć tendencje do podejścia zbyt emocjonalnego a nie rzeczowego, decydując się na niektóre inwestycje. 19 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, między 22 a 24 lipca utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, zapragniecie wybrać się na wakacje za granicę bez względu na koszty, jednak może to spowodować nieprzyjemne dyskusje i konflikty, kiedy między 25 a 29 lipca Merkury ustawi się w napiętej kwadraturze do Marsa i Urana.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Strzelca

Słońce w przeciwległym znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na związki międzyludzkie i problemy partnerów, nie zapominajcie jednak o własnych potrzebach, bo nikomu nie pomożecie, jeśli zabraknie wam energii. Pierwsza połowa miesiąca minie bez większych zakłóceń w kontaktach, ponieważ Słońce nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów, dopiero pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 14 czerwca, wyrwie Strzelce z emocjonalnego marazmu i skłoni do wprowadzenia równowagi pomiędzy dawaniem i braniem.

Między 14 a 18 czerwca Słońce znajdzie się w trygonie do zrównoważonego Saturna i w napiętej kwadraturze do zwodniczego Neptuna, trzeba będzie znaleźć równowagę pomiędzy tendencją do nadmiernego marzycielstwa a dążeniem do stabilizacji, może się okazać, że aby zrealizować dążenia, trzeba się zdobyć na systematyczność i pewien rodzaj ograniczeń – to samo dotyczy waszych partnerów, zarówno życiowych, jak i biznesowych. 21 czerwca Słońce opuści przeciwległy znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, uwagę skierujecie na zabezpieczenie rodzinnego stanu posiadania. W ostatnich dniach miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w kwadraturze do Jowisza, rozpoczniecie nowy kreatywny projekt o zasięgu międzynarodowym, odnajdziecie swoją ścieżkę życiową lub zrealizujecie marzenie o podróżach, nie obejdzie się jednak bez nadmiernych wydatków.

Do 23 czerwca Wenus przebywa w znaku Byka, gdzie jest wyjątkowo mocna, wpłynie to korzystnie na zdrowie, uważajcie jednak na nadmierny apetyt na słodycze, bo może wam przybyć niespodziewanie kilka kilogramów. Między 10 a 13 czerwca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem przyniesie niespodziewane, dobrze płatne zlecenie, natomiast od 17 do 23 czerwca aspekty Wenus z Saturnem, Neptunem i Plutonem zapowiadają zmagania, których stawką będzie pokonanie uzależnień poprzez ograniczenie używek oraz wszystkiego, co szkodzi, w nagrodę otrzymacie lepsze samopoczucie. Niektórym Strzelcom uda się spłacić zaległe zobowiązania i rachunki. 23 czerwca Wenus zawita do przeciwległych Bliźniąt, co przyniesie popularność i sympatię otoczenia, w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Jowisza ułatwi wykazanie się licznymi talentami oraz twórczą kreatywnością.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Barana, w którym jest wyjątkowo mocny, staniecie się więc bardzo skuteczni w rozwoju twórczych zainteresowań, pod koniec miesiąca, kiedy Mars ustawi się w sekstylu do Saturna rozpoczniecie projekt, który okaże się długotrwały, wymagać jednak będzie dodatkowych kosztów. Konieczność spłaty długów na przełomie czerwca i lipca, kiedy Mars ustawi się w kwadraturze do Plutona, okaże się bardzo wyczerpująca.

Merkury w Byku już 3 czerwca wyjdzie z retrogradacji, powrócicie więc do swoich nawyków i przyzwyczajeń, zwłaszcza żywieniowych, pieniądze zmienią kierunek i zaczną przychodzić, zamiast być wydawane na prawo i lewo, do finansowej równowagi powrócicie między 9 a 12 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Plutonem, to również właściwy moment na wprowadzenie właściwych zasad żywienia. 13 czerwca Merkury zmieni znak i wejdzie do przeciwległych Bliźniąt, nadejdzie dobry czas na zawieranie umów i porozumień. Między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, władcą waszego znaku, możecie podpisywać kontrakty, kupować wycieczki zagraniczne, znajdować porozumienie z obcokrajowcami, nawiązywać znajomość z celebrytami.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Strzelca

 Słońce w znaku Byka przebywa do 21 maja, kierując uwagę na warunki pracy oraz sprawy zdrowia, dobór odpowiedniej diety i sposobu odżywiania, pierwsza dekada miesiąca przyniesie wiele nieprzewidzianych zmian w tej dziedzinie – już 1 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca w bliskości rewolucyjnego Urana w sekstylu do Marsa, niektóre  Strzelce będą chciały uwolnić się od ograniczeń związanych ze zbyt restrykcyjną dietą, inne postanowią pracować na własną rękę, przyszłość pokaże, że nie przyjdzie to wszystko zbyt łatwo i trzeba będzie ponieść konsekwencje podjętych decyzji.

Pierwszy tydzień maja to także wpływ, jaki przyniesie sekstyl Jowisza do Plutona, aspekt głębokiej transformacji związanej ze zmianą światopoglądu. Niektóre Strzelce zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy zmierzą się z wyzwaniami i przemianami, jakie zaszły w nich samych. 11 maja nastąpi duża zmiana – Jowisz, władca waszego znaku, opuści romantyczne Ryby i wejdzie do życzliwego Barana, w którym pozostanie do 29 października, otworzy was na twórczą działalność i przyniesie profity związane z realizacją ambitnych planów.

Od 13 do 17 maja Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem i w sekstylu do iluzorycznego Neptuna, mogą pojawić się problemy zdrowotne lub trzeba będzie się kimś zaopiekować. Między 17 a 21 maja natomiast trygon Słońca z Plutonem ułatwi spłatę finansowych zobowiązań. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do przeciwległych Bliźniąt, kierując uwagę na sprawy partnerskie i relacje międzyludzkie. Od 21 do 15 maja sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie sukcesy towarzyskie i międzynarodowe, wykorzystajcie szansę, jaka się przed wami pojawi.

1 maja koniunkcja Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona skłoni do większych niż zwykle wydatków, sprawią wam one jednak sporo radości. Następnego dnia Wenus wejdzie do życzliwego znaku Barana, inspirując do działalności na polu twórczym i artystycznym, chętnie też nawiążecie niezobowiązujący romans.  Od 4 do 8 maja Wenus w korzystnym aspekcie z Merkurym ułatwi nawiązanie interesujących znajomości z osobami podzielającymi wasze hobby. Między 22 a 28 maja aspekty Wenus z Saturnem i Plutonem wprowadzą ograniczenia i napięcia zarówno w sferze osobistej, jak i finansowej. 28 maja Wenus opuści życzliwy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest mocna, bo nim włada, niektóre Strzelce odczują wzrost apetytu, zapragniecie słodkości i przyjemności, uważajcie, bo łatwo będzie przytyć.

Mars tranzytuje znak Ryb do 25 maja, wprowadzając chaos i nieporozumienia w stosunki rodzinne, zwłaszcza między 13 a 17 maja, gdy Mars utworzy koniunkcje z natchnionym Neptunem. Od 20 do 25 maja Mars w sekstylu do Plutona da wam silną motywację do pozbycia się długów i zobowiązań zarówno finansowych, jak i osobistych wobec osób, które pozbawiają was poczucia własnej wartości. 25 maja Mars zmieni znak i wtargnie do życzliwego Barana, w którym jest mocny, bo nim włada, zaczniecie się więcej ruszać, nabierzecie chęci do działania, aby sprawić sobie jak najwięcej przyjemności.

Merkury w przeciwległych Bliźniętach pozostanie do 23 maja, ale jego wpływ będzie najbardziej korzystny do 11 maja, dopóki biegnie ruchem prostym, nawiążecie mnóstwo ciekawych znajomości, będziecie wygadani i otwarci na nowe doświadczenia. 11 maja Merkury wejdzie w retrogradację i będzie się cofał do 3 czerwca, do waszego życia powrócą osoby, z którymi dawno straciliście kontakt, szczególnie między 17 a 22 maja, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, bądźcie ostrożni jednak przy podpisywaniu umów, poczekajcie aż Merkury ponownie ruszy do przodu. 23 maja Merkury wycofa się do Byka, między 24 a 28 maja utworzy trygon do Plutona, nastąpi radykalna zmiana w sposobie myślenia.