Archiwum kategorii: Ryby – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Ryby

Słońce w waszym znaku przebywa jeszcze do 20 marca, obdarzając światłem i energią, warto wykorzystać ten czas na realizację marzeń i samorozwój. 7 marca w przeciwległej Pannie będzie miała miejsce pełnia Księżyca w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana, co wzbudzi emocje w związkach, wynikające z nagłej zmiany planów i zamierzeń jednej ze stron. Tego samego dnia dojdzie do bardzo istotnego wydarzenia astrologicznego, mającego ogromny wpływ na podejście do życia – do waszego znaku zawita na najbliższe trzy lata Saturn, planeta ograniczeń i długotrwałych zobowiązań, będzie testować umiejętność podporządkowania się wymaganiom codzienności oraz budowania struktur konsolidujących różne aspekty osobowości, marzenia trzeba będzie przekuć na konkretne działania, które zamanifestują w rzeczywistości to wszystko, co do tej pory istniało w sferze idei. Między 13 a 20 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem w waszym znaku, dodatkowo w dniach 16-17 marca dołączy do nich Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napięty aspekt z wojowniczym Marsem, niektóre Ryby mogą stać się obiektem napaści ze strony innych osób, zwłaszcza domowników, którym zabraknie cierpliwości, aby wytłumaczyć sprawy pozornie proste, ale dla was zbyt skomplikowane. 20 marca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do niecierpliwego Barana, uwagę skierujecie na transakcje finansowe, zakupy i zdobywanie środków na podniesienie poziomu życia, już 21 marca dojdzie do nowiu Księżyca, który może przynieść nowy sposób na zarabianie pieniędzy. 23 marca Pluton, planeta nieodwracalnych zmian i głębokiej transformacji, wkroczy po raz pierwszy do znaku Wodnika, na razie na kilka miesięcy, niektóre Ryby rozpoczną proces, który przekształci ich sposób kontaktu z podświadomością.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, co wpłynie bardzo korzystnie na stan waszych finansów, niektóre Ryby wybiorą się w podróż zagraniczną, inne pozyskają środki ze źródeł zagranicznych, naukowych lub związanych z publikacją. Między 9 a 13 marca Wenus w sekstylu do Marsa rozbudzi pożądanie, zarówno seksualne, jak i wynikające z potrzeby posiadania kogoś lub czegoś, na czym wam szczególnie zależy. 16 marca Wenus opuści znak Barana, w którym była na wygnaniu i wejdzie do życzliwego Byka, nabierając siły i mocy, staniecie się bardziej otwarci i hojni w stosunku do otoczenia, w dniach 17 – 19 marca trygon Wenus do Saturna w waszym znaku, umocni dobre relacje z rodzeństwem lub sąsiadami. W ostatnich dniach miesiąca Wenus w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem doprowadzi do nieoczekiwanej rewolucji w dziedzinie uczuć lub pieniędzy.

Mars przebywa w wygadanych Bliźniętach jeszcze do 25 marca, powodując stresy w kontaktach z domownikami, zwłaszcza między 16 a 17 marca, gdy zaatakuje kwadraturą trzy planety w waszym znaku. 25 marca Mars zawita do życzliwego Raka, jest tam jednak wyjątkowo słaby, dlatego stosunki z dziećmi mogą na tym ucierpieć w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy, wskazana jest większa cierpliwość i wyrozumiałość.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w Wodniku, może to u niektórych Ryb wzbudzić obawy związane z pamięcią i możliwością komunikowania się, na szczęście Merkury już 2 marca wieczorem zawita do waszego znaku, wspierając wyobraźnię, kreatywność i kontakt z podświadomością. Niestety Merkury w waszym znaku jest słaby, myślenie i komunikacja staną się bardziej uzależnione od wyobrażeń, niż od konkretów, łatwo więc o pomyłkę w ocenie rzeczywistości. W dniach od 11 do 13 marca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Merkurego do inspirującego Urana, co powinno przełożyć się na oryginalne pomysły, wynikające z podszeptów intuicji oraz zastosowania wyobraźni w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów. 19 marca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Barana, zaczniecie częściej myśleć o pieniądzach oraz sposobach ich inwestowania, okaże się to szczególnie korzystne i skuteczne pod koniec miesiąca, w okolicach 28 marca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Ryby

Słońce do 18 lutego przebywa w znaku Wodnika, co jak co roku jest dla was okresem mocno osłabiającym, wskazane jest ten czas przeznaczyć na odpoczynek, a przynajmniej zwolnić tempo. 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w Lwie w napiętym aspekcie do Urana, co zapowiada nieoczekiwane problemy zdrowotne lub zaskakujące wydarzenia w bliskim sąsiedztwie, uważajcie na drogach, lepiej zdjąć nogę z gazu niż płacić niechciany mandat. Konfiguracji towarzyszy jeszcze jedna kwadratura – Wenus w waszym znaku ustawi się w napiętym aspekcie do Marsa, co wymusi zapłatę dodatkowych kosztów, na którą nie jesteście przygotowani lub osoba, którą kochacie zwróci się do was w ostrych słowach a wam zrobi się przykro. Wszystko to okaże się niezwykle frustrujące, zwłaszcza że jesteście osobami wrażliwymi. Słońce w koniunkcji z Saturnem w Wodniku między 14 a 18 lutego rozbudzi ukryte lęki, całe szczęście już 18 lutego Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, przed wami najlepszy miesiąc w roku, kiedy możecie w najbardziej właściwy sposób wyrazić swoją osobowość. 20 lutego nów Księżyca w waszym znaku zapowiada rozpoczęcie nowego etapu życiowego.

Wenus, planeta miłości i komfortu przebywa w waszym znaku do 20 lutego, co osłodzi wam niedobór słonecznej energii. Będziecie przyciągać w tym czasie do siebie osoby życzliwe, sami teZ promieniując pozytywną energią. W dniach od 6 do 10 lutego sekstyl Wenus do Urana okaże się istotny przede wszystkim dla Ryb, poszukujących prawdziwej miłości i oddanego partnera, możecie bowiem spotkać na swej drodze, w niedalekim sąsiedztwie, kogoś, przy kim serce zabije mocniej, romantyczne wyobrażenia i oczekiwania ogarną was między 13 a 17 lutego, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z marzycielskim Neptunem w waszym znaku, kolejne trzy dni przyniosą silne pożądanie, pojawi się namiętność i przekonanie, że to ten jedyny, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z rozbudzającym żądze Plutonem. 20 lutego Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Barana, tracąc wiele ze swojej mocy, aby osiągnąć cele, zarówno uczuciowe, jak i finansowe, trzeba będzie włożyć więcej wysiłku.

Mars jeszcze przez cały luty tranzytuje znak Bliźniąt, aktywując sferę związaną z domem i nieruchomościami oraz nawiązywaniem kontaktów z członkami rodziny.

Merkury do 11 lutego przebywa w życzliwym Koziorożcu, co skłania do kontaktu z przyjaciółmi oraz osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Między 5 a 8 lutego sekstyl z Neptunem w waszym znaku ułatwi nawiązanie porozumienia na poziomie intuicji, powiodą się sprawy związane z twórczym a nawet artystycznym przekazem swoich myśli oraz pomysłów. Od 9 do 11 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem może w niektórych przypadkach wywołać frustrację, zmierzycie się z problemami przyjaciół, którym trudno będzie udzielić pomocy. 11 lutego Merkury wkroczy do Wodnika, co spotęguje wasze walory intelektualne, staniecie się jednak bardziej skryci w wyrażaniu swoich poglądów. Miedzy 16 a 20 lutego sekstyl Merkurego z dobroczynnym Jowiszem wpłynie pozytywnie na współpracę zagraniczną, która zaowocuje lepszymi zarobkami. Między 20 a 23 lutego Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem oraz w trygonie z zapalczywym Marsem, dyskusje staną się gorące a nawet denerwujące, oponenci nie będą przebierać w słowach. Na drogach uważajcie, bo nadal istnieje prawdopodobieństwo mandatu.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Ryby

Słońce do 20 stycznia przebywa w życzliwym Koziorożcu, kierując uwagę na podtrzymywanie przyjaźni, działalność społeczną oraz aktywność w grupach zainteresowań. Między 3 a 7 stycznia trygon Słońca do Urana ułatwi nawiązanie serdecznej relacji z osobą oryginalną i nietuzinkową, w dodatku mieszkającą po sąsiedzku lub poznacie kogoś fascynującego przez internet, niektóre Ryby niespodziewanie wybiorą się z przyjaciółmi w krótką podróż. Pełnia Księżyca w życzliwym Raku, do której dojdzie w nocy z 6 na 7 stycznia, wzbudzi wiele emocji, ponieważ nawiążecie ponownie kontakt z osobą, która na jakiś czas zniknęła z waszego życia, co sygnalizuje koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem. Od 11 do 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna, przebywającego w waszym znaku rozbudzi uczucia wyższe, zwłaszcza w stosunku do osób nieporadnych, potrzebujących waszej pomocy i wsparcia. Między 16 a 20 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, przyjaciele obarczą was swoimi problemami, trudnymi do rozwiązania. 20 stycznia Słońce opuści życzliwego Koziorożca i wkroczy do znaku Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle jesteście słabsi i pozbawieni energii, dlatego warto przestać przejmować się tym, na co nie macie wpływu, za to więcej czasu przeznaczyć na odpoczynek, o czym przypomni nów Księżyca, do którego dojdzie 21 stycznia. Między 22 a 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza wpłynie pozytywnie na wasze finanse, niektóre osoby otrzymają intratne zlecenie, podwyżkę lub nawiążą dobrze płatną współpracę. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce utworzy trygon z aktywizującym Marsem, staniecie się bardziej skuteczni i asertywni w kontaktach z domownikami.

Wenus jeszcze tylko do 3 stycznia tranzytuje życzliwego Koziorożca, ale koniunkcja planety miłości z władczym i bezwzględnym Plutonem ostrzega przed toksyczną stroną jakiejś długoletniej przyjaźni. 3 stycznia Wenus zawita do Wodnika i od razu znajdzie się w sekstylu do Jowisza, początek roku wiązać się więc będzie z poprawą sytuacji materialnej. Od 7 do 11 stycznia trygon Wenus do Marsa przypomni o tym, jak ważne jest życie seksualne dla trwałości związku, niektóre Ryby nawiążą ukryte romanse, inne znajdą spełnienie w nawiązaniu bliższej relacji ze stałym partnerem. Między 13 a 17 stycznia kwadratura Wenus do Urana może sprawić, że nieoczekiwanie stracicie sympatię któregoś z przyjaciół lub zakończycie związek, nie mający szans na przetrwanie, natomiast w dniach 21 – 24 stycznia koniunkcja Wenus z Saturnem przysporzy wam smutku i skrywanego poczucia samotności. Na szczęście już 27 stycznie Wenus wkroczy do waszego znaku, co doda wam wdzięku, seksapilu i przyczyni się osiągnięcia szczęścia w miłości.

Mars do 12 stycznia jest w biegu wstecznym w znaku Bliźniąt, co ogranicza możliwość sprawnej komunikacji z członkami rodziny, ale kiedy tylko ruszy do przodu sytuacja się poprawi, najbardziej aktywni w tej dziedzinie staniecie się w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z działającym sprawnie Marsem.

Merkury cały czas przebywa w życzliwym Koziorożcu, ale do 18 stycznia biegnie ruchem wstecznym, unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących relacji z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Neptuna sprzyja poprawkom, jakie należy wprowadzić do twórczych projektów, rozpoczętych znacznie wcześniej, warto wyjaśnić wszelkie niejasności, jakie mogły się pojawić. Na znakomite pomysły możecie wpaść między 7 a 9 stycznia, kiedy cofający Merkury znajdzie się w trygonie do inspirującego Urana, ich realizację odłóżcie jednak do końca miesiąca, gdy Merkury utworzy tę samą konfigurację, ale poruszając się biegiem prostym, a więc zmierzając we właściwym kierunku.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Ryby

Do 21 grudnia Słońce w znaku Strzelca skieruje uwagę na sprawy zawodowe, będziecie mocno zapracowani, ale też chętni do zdobywania wiedzy. W okolicach 8 grudnia, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z cofającym się Marsem w Bliźniętach, czeka was nieprzyjemna wymiana zdań z domownikami lub postawicie się w pracy szefowi, cokolwiek będzie tego przyczyną warto powściągnąć emocje i kontrolować wypowiedzi, jeśli chcecie doprowadzić do porozumienia. Sekstyl Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie między 10 a 14 grudnia, pozwoli uzyskać konsensus za cenę pewnego rodzaju ograniczeń, najważniejsze okaże się zachowanie spokoju. Od 12 do 16 grudnia Słońce w kwadraturze do Neptuna w waszym znaku może przynieść poczucie braku zrozumienia i trudności w przystosowaniu się do wymagań, zwłaszcza zawodowych, wiązać się to będzie z zawiedzionymi nadziejami i ogólnym stanem zagubienia. W dniach 19-20 grudnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku, aspekt pomimo że wytworzy stres i napięcie, okaże się bardzo korzystny dla rozwoju kariery, unikajcie jednak stawiania zbyt wysoko poprzeczki, bo możecie się przeliczyć z możliwościami. 20 grudnia Jowisz na dobre opuści wasz znak i wejdzie do ognistego Barana, zacznie więc wspierać finanse, następnego dnia Słońce wkroczy do życzliwego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na podtrzymanie długotrwałych przyjaźni. Po zmianie znaków Słońce do 24 grudnia nadal pozostanie w aspekcie z Jowiszem – stan posiadania się zwiększy i to znacznie, możecie spodziewać się ekstra premii lub konto zasilą zyski z inwestycji, niektóre Ryby otrzymają wsparcie ze strony przyjaciół, prezenty pod choinką zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwym Koziorożcu, co zapowiada rozpoczęcie nowej przyjaźni w najbliższym czasie.

Wenus w Strzelcu przebywa do 10 grudnia, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji z zadziornym Marsem w Bliźniętach, czeka was kłótnia z członkiem rodziny lub współpracownikiem, następnego dnia Wenus utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem, najlepszym rozwiązaniem okaże się zaakceptowanie wymagań i pogodzenie się z sytuacją, na którą nie macie wpływu, chociaż nie obejdzie się bez rozczarowania i poczucia zawodu, gdy w dniach od 2 do 6 grudnia Wenus znajdzie się w kwadraturze do Neptuna w waszym znaku. Od 7 do 10 grudnia, zanim zmieni znak, Wenus znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, macie szansę wywalczyć podwyżkę lub uzyskać awans, kluczowa przy tym okaże się wasza przyjemna osobowość i sympatia, jaką wzbudzacie. 10 grudnia Wenus opuści Strzelca i wejdzie do życzliwego Koziorożca, skłaniając do wykazania się życzliwością w stosunku do przyjaciół oraz osób, podzielających wasze pasje i zainteresowania. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, między 20 a 24 grudnia, Wenus znajdzie się w trygonie z nieprzewidywalnym Uranem, co zapowiada miłe spotkania i rozmaite nieoczekiwane „wigilie” w gronie przyjaciół. W ostatnich dniach roku Wenus utworzy sekstyl z Neptunem w waszym znaku oraz znajdzie się w koniunkcji z towarzyskim Merkurym i potężnym Plutonem, macie szansę spełnić jedno ze swoich marzeń, Sylwester zapowiada się wyjątkowo ekscytująco.

Mars nadal przebywa w Bliźniętach, pozostając w retrogradacji do 27 grudnia, aktywność i zaangażowanie w sprawy domowe i rodzinne może przynieść skutki dalekie od przewidywanych, szczególną ostrożność zachowajcie i uważajcie na słowa w dniach od 6 do 10 grudnia, gdy pozostaniecie pod wpływem opozycji Słońca do zaczepnego Marsa, sprawy rodzinne lepiej pozostawić swojemu biegowi i zająć się rozwojem kariery.

Merkury przebywa w znaku Strzelca do 7 grudnia, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w kwadraturze z Neptunem w waszym znaku, co wprowadzi nieporozumienia w umowach, wypowiedziach i kontraktach zawodowych, trzeba będzie wszystko sprawdzać po kilka razy, w dodatku nikt nie zechce przyznać się do pomyłek. Między 5 a 7 grudnia natomiast Merkury utworzy napięty aspekt z Jowiszem w waszym znaku, niektóre Ryby przesadzą z prezentami Mikołajkowymi, innym trudno będzie znaleźć coś wyjątkowego. 7 grudnia Merkury zawita do życzliwego Koziorożca, nabierając przy tym mocy i powagi. Dni między 16 a 18 grudnia warto wykorzystać na spotkania przedświąteczne z przyjaciółmi lub wyjazd do rodziny na Święta, sprzyjać wam bowiem będzie trygon Merkurego do Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna w waszym znaku zadba o atmosferę pełną uczuć wyższych, rozmów o duchowości i kreatywnej twórczości.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Ryby

Do 20 grudnia dobroczynny Jowisz przebywa jeszcze w waszym znaku, warto wykorzystać jego energię na podjęcie ważnych życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących finansów, szczególnie po 24 listopada, kiedy Jowisz zmieni bieg na prosty, ponieważ następna okazja pojawi się dopiero za 12 lat. Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, zachęcając do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią, poczujecie się w tym czasie kompetentni i gotowi nawiązywać międzynarodowe kontakty. Bardzo emocjonująca okaże się w tym miesiącu pełnia Księżyca, do której dojdzie 8 listopada w znaku Byka, ponieważ połączona będzie z zaćmieniem Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale także do Merkurego i Wenus oraz w kwadraturze do surowego Saturna, układ ten zwany „półkrzyżem” zapowiada duże zawirowanie energetyczne, które rozbudzi ukryte lęki, niektóre Ryby się przeprowadzą, inne doświadczą zmian w miejscu zamieszkania. Wszystko okaże się w końcu łatwe do rozstrzygnięcia między 13 a 17 listopada, kiedy Słońce utworzy trygon do Neptuna w waszym znaku, jeszcze łatwiej pokonacie wszystkie wyzwania od 15 do 22 listopada, gdy Słońce znajdzie się w korzystnych aspektach z Plutonem i Jowiszem w waszym znaku, pojawi się szansa na wzbogacenie i powiększenie stanu posiadania. 22 listopada Słońce opuści życzliwego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, z radością zabierzecie się na pracę, 23 listopada pełnia Księżyca w tym znaku wyznaczy początek nowego międzynarodowego lub naukowego przedsięwzięcia.

Wenus także przebywa do 16 listopada w życzliwym Skorpionie, jest tam jednak słaba, może się wam wydawać, że o miłość lub dobrobyt musicie zawalczyć, szczególnie w dniach 4 – 9 listopada, gdy Wenus utworzy problematyczne aspekty z Saturnem i Uranem, możliwość zmian wzbudzi niepokój, jednak między 8 a 12 listopada trygon tej powabnej planety do Neptuna w waszym znaku przyniesie realizacje marzeń, zarówno miłosnych, jak finansowych. Swoje korzystne działanie potwierdzi Wenus między 13 a 16 listopada, gdy utworzy korzystne aspekty z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem w waszym znaku, poczujecie się docenieni i kochani, warto wykorzystać te tranzyty na podtrzymanie dobrych relacji z cudzoziemcami, naukowcami lub prawnikami. 16 listopada Wenus opuści przyjaznego Skorpiona i wejdzie do Strzelca, w którym odzyska swoją moc, staniecie się bardziej otwarci na kontakty z innymi, zwłaszcza że od 19 do 25 listopada towarzyszyć jej będzie komunikatywny Merkury.

Mars w Bliźniętach przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym, niektóre działania związane z domem i rodziną powrócą jak bumerang i trzeba będzie dokonać korekty, dużo stresów czka was między 15 a 25 listopada, gdy Mars utworzy napiętą kwadraturę z Neptunem w waszym znaku, wszystko wokół wyda się niepewne i zwodnicze, tymczasem aspekt jest wezwaniem, aby zajrzeć głęboko w siebie i tam poszukać inspiracji do działania. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli pokonać lęki, staniecie mocno na nogach, łatwiej osiągniecie stabilizację.

Merkury do 17 listopada również tranzytuje wraz z Wenus i Słońcem życzliwego Skorpiona, wpływając na komunikację z osobami, na których wam zależy, jedynie między 9 a 11 listopada kwadratura z ograniczającym Saturnem utrudni porozumienie z niektórymi przyjaciółmi. Wszystkie nieporozumienia da się wyjaśnić między 13 a 16 listopada, gdy Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z dobroczynnym Jowiszem w waszym znaku oraz Plutonem w Koziorożcu, powiodą się transakcje finansowe, podróże oraz umowy z obcokrajowcami. 17 listopada Merkury zawita do radosnego Strzelca, straci jednak sporo ze swej mocy, staniecie się więc trochę bardziej powierzchowni i rozgadani, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus, życie towarzyskie jednak się rozwinie, a umowy zawodowe przebiegać będą w przyjemnej atmosferze. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna da wam poczucie pewności, że podjęliście słuszne decyzje.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop na październik 2022 dla Ryby

Słońce i Wenus przebywają w Wadze do 23 października, kierując uwagę na inwestycje, pogłębienie relacji międzyludzkich oraz zarządzanie wspólnymi finansami. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w Baranie, sprawy finansowe okażą się priorytetem i wzbudzą wiele emocji, ale raczej pozytywnych. Od 9 do 13 października korzystny aspekt Słońca do Saturna sprzyja oszczędnościom i zyskom z lokat długoterminowych oraz nieruchomości, nie obejdzie się jednak bez niepokoju ze względu na kwadraturę Saturna do Urana w Byku, jakaś lokata kapitału może sprawiać trudności, obawy wzbudzą też relacje sąsiedzkie.  Między 16 a 23 października Słońce wraz z Wenus utworzą silnie energetyczne aspekty z Marsem i Plutonem, stosunki z domownikami nabiorą znaczenia, atmosfera stanie się gorąca, wolne Ryby zaangażują się w związek miłosny, który może okazać się toksyczny, problemy przyjaciół zaczną was przerastać. 23 października Słońce oraz Wenus opuszczą znak Wagi i wkroczą do życzliwego Skorpiona, Wenus jednak straci dużo ze swej siły, namiętność w związkach pozostanie, ale możecie stać się jej ofiarą. 25 października nów Księżyca w Skorpionie skieruje uwagę na to, co minęło, ogarnie was nostalgia i tęsknota za bliskimi, którzy odeszli, co w końcu jest zgodne zarówno z porą roku, jak i zbliżającymi się Świętami. 29 października Jowisz, planeta obfitości i dobrobytu wycofa się do waszego znaku i pozostanie w nim do 20 grudnia, macie więc ostatnią w ciągu kolejnych 12 lat okazję, aby odnieść korzyści z jej obecności. 

Wenus wraz ze Słońcem przebywa w Wadze do 23 października, w pierwszych dniach miesiąca utworzy opozycję z Jowiszem w Baranie, co powinno znacznie poprawić waszą sytuację materialną. Między 11 a 23 października Wenus znajdzie się najpierw w trygonie do Saturna, co zachęci do oszczędności i ulokowania zasobów w nieruchomościach, następnie wraz ze Słońcem utworzy aspekty z aktywizującym Marsem i potężnym Plutonem, pojawi się flirt i prowokacje słowne, które tylko przyciągną do was więcej zwolenników. 23 października Wenus wraz ze Słońcem opuszczą Wagę i wkroczą do życzliwego Skorpiona, Wenus straci wiele ze swej mocy, miłość pójdzie w odstawkę, ale pożądanie pozostanie.

Mars w Bliźniętach zachęca do twórczości literackiej, wasze słowa mogą jednak stać się ostre jak żyleta. Między 9 a 16 października kwadratura Marsa do przebywającego w waszym znaku Neptuna przyprawi o ból głowy, kiedy ktoś zaatakuje was słownie w wyniku niezrozumienia waszych intencji. Od 16 do 20 października trygon Wenus do Marsa zbliży was do osoby, na którą nie zwracaliście do tej pory uwagi.

Merkury w przeciwległej Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji, co powinno poprawić komunikację z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Między 4 a 8 października trygon Merkurego do Plutona sprawi, że z uwagą wysłuchacie zwierzeń przyjaciela, udzielając konstruktywnych rad, to również właściwy moment, aby zmierzyć się ze swoją ciemną stroną z akceptacją i wyrozumiałością. 11 października Merkury opuści przeciwległa Pannę dołączy do Wenus i Słońca w Wadze, od razu też tworząc opozycję z Jowiszem – okaże się to ważne dla planowanych inwestycji, może jednak was skłonić do większych zakupów. Od 21 do 23 października Merkury w korzystnym aspekcie z Saturnem ułatwi sprawne zarządzanie wspólnymi zasobami materialnymi, natomiast między 25 a 28 października Merkury w aspektach z Marsem i Plutonem skłoni do zbyt szybkich decyzji, wywołanych obawą o przyszłość.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Ryb

Słońce przebywa w przeciwległym znaku Panny do 23 września, kierując uwagę na relacje międzyludzkie, budowanie więzi z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, znajomości zawarte w tym czasie przysłużą się wam w przyszłości. 10 września pełnia Księżyca w waszym znaku, w koniunkcji z Neptunem i w dobrych aspektach z odkrywczym Uranem, wzbudzi wyjątkowo dużo emocji, będziecie skłonni udzielić wsparcia osobom w potrzebie, sami też możecie potrzebować pomocy, którą otrzymacie od bliskich, przyjaciół lub sąsiadów. Między 15 a 21 września Słońce ustawi się w opozycji do Neptuna w waszym znaku i w trygonie do Plutona, znajomości wypracowane przez lata okażą się wyjątkowo opłacalne, otrzymacie wsparcie ze strony przyjaciół i partnerów życiowych, zrozumiecie co to znaczy, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

23 września Słońce opuści przeciwległą Pannę i wkroczy do dyplomatycznej Wagi, energię skierujecie na zarządzanie wspólnymi finansami w porozumieniu z partnerami, tego dnia dodatkowo cofający się Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, jakieś ponowne spotkanie okaże się znaczące dla waszych inwestycji. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w opozycji do Jowisza, w najbliższym czasie rozpoczniecie współpracę, która pozwoli się wam wzbogacić, umowy jednak podpisujcie po 2 października, kiedy Merkury w przeciwległej Pannie powróci do biegu prostego.

Wenus 5 września wejdzie do przeciwległej Panny, nie jest tam jednak zbyt mocna, możecie więc liczyć na nowe znajomości a nawet rozwój miłości, pod warunkiem, że powstrzymacie się od krytycznych uwag w stosunku do osób, które obdarzą was swoim uczuciem – szczególnie w dniach od 14 do 18 września, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z popędliwym Marsem w Bliźniętach, jakaś kłótnia lub ostre słowa mogą zepsuć rodzące się uczucie. Na zaskakująco miłe chwile możecie natomiast liczyć między 18 a 22 września, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z nieprzewidywalnym Uranem. Od 25 do 28 września Wenus w koniunkcji z Merkurym utworzą korzystny aspekt z pożądliwym Plutonem, szczera rozmowa z kimś bliskim przypomni o problemach, które wydawały się dawno rozwiązane. 29 września Wenus opuści przeciwległą Pannę i przesunie się do Wagi, którą włada, nadejdzie okres korzystny zarówno dla miłości, jak i ważnych inwestycji.

Mars tranzytuje znak Bliźniąt do 25 marca 2023 roku, więc wyjątkowo długo, w tym czasie staniecie się bardzo aktywni na polu rodzinnym, wasze rady i uwagi mogą jednak okazać się zbyt obcesowe, co wzbudzi intensywną reakcję, starajcie się więc wyważać słowa, jakimi zwracacie się do bliskich, zwłaszcza w ostatnim tygodniu miesiąca, gdy Mars utworzy aspekt z ograniczającym Saturnem.

Merkury przebywa w znaku Wagi do 23 września, wpływając na zawieranie umów dotyczących finansów, starajcie się dobrze wykorzystać czas do 10 września, bo tego dnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, w którym pozostanie do 2 października, a nie jest wskazane podpisywanie umów i rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć w czasie retrogradacji Merkurego. Możecie natomiast renegocjować zawartą wcześniej umowę między 17 a 20 września, kiedy obydwie cofające się planety – Mars i Jowisz – znajdą się w opozycji. 23 września Merkury ponownie wycofa się do przeciwległej Panny, w ostatnim tygodniu września czekają was niekończące się dyskusje z partnerami na tematy, które nie zostały właściwie zamknięte.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Ryb

Słońce w znaku Lwa przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy zdrowia oraz warunki pracy. Pierwsze dni przyniosą zmienną energetycznie aurę, bo z jednej strony trygon Słońca do Jowisza sprzyja relaksowi i korzystnie wpłynie na sytuację finansową, z drugiej problematyczna koniunkcja Marsa z Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym wprowadzi gwałtowne zmiany w relacjach z sąsiadami lub rodzeństwem, co może przysporzyć nieco stresów. Najbardziej emocjonujący i stresogenny okres czeka was od 10 do 14 sierpnia, ponieważ 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku w kwadraturze do Urana i Węzłów Księżycowych, co odbije się głównie na zdrowiu, może też wpłynąć na sytuację w pracy, horoskop radzi zachować dystans, bo będziecie mieli niewielki wpływ na wydarzenia.

Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna ograniczy mobilność, może też przejściowo osłabić wzrok. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do przeciwległej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym istotne okażą się negocjacje, umowy z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. W ostatnim tygodniu sierpnia kwadratura Słońca z bojowym Marsem doprowadzi do gorącej wymiany zdań, a nawet konfliktu z członkami rodziny. 27 sierpnia nów Księżyca w przeciwległej Pannie sprzyja rozpoczęciu owocnej współpracy.

Wenus w życzliwym Raku przebywa do 11 sierpnia, w pierwszych dniach miesiąca utworzy korzystny aspekt z Marsem i Uranem, co pozwoli załagodzić burzliwe relacje w rodzinie, zakochane Ryby mogą liczyć na wyznania miłości a nawet propozycje wspólnego zamieszkania, w każdym razie wasze wzajemne stosunki ulegną zmianie. Od 5 do 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna w waszym znaku i w opozycji do Plutona zapowiada wzrost namiętności i pogłębienie uczuć zarówno w związkach stałych, jak i takich, które wchodzą w etap początkowych romantycznych uniesień, wzrośnie empatia i naturalne współczucie, którym zwykle emanują osoby spod znaku Ryb.

11 sierpnia Wenus opuści życzliwego Raka i wstąpi do rozrywkowego Lwa, zapragniecie skorzystać z wakacyjnych przyjemności – najlepszy okres na udany urlop nadejdzie w dniach 16–20 sierpnia, gdy Wenus utworzy uszczęśliwiający trygon z dobroczynnym Jowiszem. W ostatnim tygodniu sierpnia Wenus znajdzie się w niekorzystnych aspektach z ograniczającym Saturnem i nieprzewidywalnym Uranem, sprawy uczuciowe się skomplikują.

Mars w Byku przebywa do 20 sierpnia, aktywizując sprawy związane z komunikacją oraz stanem posiadania, między 4 a 11 sierpnia rozbudzi ukryte lęki, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem w Wodniku, uda się wam je jednak pokonać dzięki sile woli, ponieważ od 7 do 19 sierpnia Mars utworzy korzystne aspekty najpierw z przebywającym w waszym znaku Neptunem a następnie z potężnym Plutonem w życzliwym Koziorożcu – okaże się, że możecie liczyć na wsparcie przyjaciół oraz duchowych przewodników. 20 sierpnia Mars opuści powolnego Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej wymowni i zdecydowani w poglądach, zwłaszcza w okolicy 29 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z Merkurym.

Merkury tranzytuje znak Lwa do 4 sierpnia, następnie zawita do przeciwległej Panny, w której jest wyjątkowo mocny, sprzyja więc nawiązywaniu relacji o zabarwieniu intelektualnym, zagustujecie w dyskusjach, staniecie się bardziej elokwentni. Publicznym wypowiedziom, działalności literackiej oraz nawiązywaniu kontaktów przez portale społecznościowe sprzyjać będzie korzystny aspekt, jaki Merkury utworzy z inspirującym Uranem między 14 a 18 sierpnia, natomiast od 19 do 23 sierpnia opozycja Merkurego do Neptuna w waszym znaku i trygon do pełnego pasji Plutona wywoła gorące dyskusje, wasze poglądy niektóre osoby mogą uznać za kontrowersyjne.

26 sierpnia Merkury opuści przeciwległy znak Panny i wejdzie do dyplomatycznej Wagi, zaczniecie lepiej wyważać słowa, chociaż nadal nie zabraknie wam zdecydowania w wyrażaniu swojego zdania, zwłaszcza w okolicach 29 sierpnia, na co wskazuje trygon Merkurego do Marsa.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Ryb

Słońce w życzliwym Raku przebywa do 22 lipca, kierując uwagę na potrzeby emocjonalne dzieci oraz osób bliskich, wzbudzając potrzebę odpoczynku i zabawy, czemu sprzyja wakacyjna aura. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana zachęci do podróżowania, niektóre Ryby spakują walizki i z dnia na dzień postanowią się wybrać w jakieś oryginalne miejsce lub bez zapowiedzenia odwiedzić członków rodziny. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wpłynie emocjonująco na relacje wśród przyjaciół lub w grupie osób, z którymi łączą was wspólne zainteresowania, również dzieci dostarczą wam moc wrażeń.

16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja pracy intelektualnej, wasze pomysły zostaną docenione, powiodą się też spotkania z członkami rodziny. Od 16 do 22 lipca zarówno Merkury, jak i Słońce ustawią się w trygonie do Neptuna w waszym znaku i w opozycji do Plutona, nastąpią korzystne zmiany w postrzeganiu rzeczywistości, która stanie się bardziej zrozumiała, wymagać to jednak będzie zmierzenia się ze swoją ciemną stroną a także zaakceptowania jej. 22 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wejdzie do Lwa, uwagę skierujecie na ochronę zdrowia oraz realizację osobistych potrzeb, poczujecie się jak dziecko, wymagające uwagi. 28 lipca nów Księżyca w Lwie wyznaczy początek zmian w podejściu do zdrowia. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę sytuacji materialnej.

Wenus w Bliźniętach przebywa do 18 lipca, co wpłynie na bardziej serdeczną komunikację z członkami rodziny. Od 11 do 16 lipca Wenus w sekstylu do Saturna i w kwadraturze do Neptuna może sprawić, że poczujecie się wykorzystani przez członków rodziny lub czyjaś pomoc zacznie wam ciążyć, niektóre Ryby przeżyją miłosne rozczarowanie, horoskop radzi, aby powierzyć swoje sekrety wieloletniemu przyjacielowi, który was nie zawiedzie. 18 lipca Wenus zawita do życzliwego Raka, poczujecie się pełni miłości i empatii, otworzycie serce dla bliskich i dzieci, jednocześnie zapragniecie odpoczynku i zabawy. Wolne Ryby mają szansę na wakacyjny romans, niektóre osoby mogą liczyć na finansowe zyski między 22 a 25 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, starajcie się jednak nie przesadzić z wydatkami na przyjemności.

Mars do 5 lipca przebywa w impulsywnym Baranie, tworząc w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem w Koziorożcu, to niebezpieczny aspekt, ponieważ symbolizuje walkę, niektóre Ryby skierują uwagę na doniesienia z toczącej się wojny, co odbierze im spokój i poczucie bezpieczeństwa, całe szczęście już 5 lipca Mars zmieni znak i wejdzie do Byka, w którym jest znacznie mniej aktywny. Na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, uważajcie na sposób komunikowania się, bo może dojść do nieoczekiwanego konfliktu, uważajcie też na drogach, przede wszystkim unikajcie pośpiechu.

Merkury do 5 lipca tranzytuje znak Bliźniąt, skłaniając do pracy intelektualnej oraz kierując myśli na sprawy domu i rodziny, 3 lipca kwadratura Merkurego do Neptuna w waszym znaku doprowadzi do nieporozumień, trudno się wam będzie skoncentrować, ale już 4 i 5 lipca odrzucicie wahania i przystąpicie do działania. Od 5 do 19 lipca Merkury w życzliwym Raku skłoni do zainteresowania się historią rodziny, rodu oraz kraju i sprawi wam to wiele przyjemności, zwłaszcza między 12 a 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, który otworzy was na inny sposób myślenia oraz komunikowania. 19 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, między 22 a 24 lipca, gdy utworzy trygon ze szczodrym Jowiszem, pozwoli znaleźć znakomity sposób na poprawę sytuacji materialnej, niektóre Ryby otrzymają dobrze płatne zlecenie dotyczące spraw międzynarodowych. W dniach 25 – 29 lipca pojawią się problemy w komunikacji, kiedy Merkury znajdzie się w napiętych aspektach z popędliwym Marsem i wybuchowym Uranem.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Ryb

Słońce w Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, warto ten czas wykorzystać na umocnienie więzi rodzinnych, uwaga bowiem pójdzie w kierunku budowania relacji z domownikami. Sprawy domowe pochłoną was w pierwszej połowie miesiąca, możecie poświęcić im całą energię, Słońce bowiem nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów. 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Strzelca, emocje wzbudzą trudności w pogodzeniu potrzeb zawodowych i rodzinnych, od 14 do 18 czerwca natomiast Słońce znajdzie się w sprzecznych aspektach ze stabilizującym Saturnem oraz niepewnym Neptunem w waszym znaku – ugruntujecie swoją pozycję w rodzinie, zainwestujecie w nieruchomości lub doprowadzicie do trwałych zmian w domu, poczujecie się jednak pełni wątpliwości czy postępujecie słusznie i czy aby na pewno realizujecie własne marzenia.

21 czerwca Słońce opuści Bliźnięta i wkroczy do przyjaznego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym będziecie mogli oddać się swoim ulubionym zajęciom, uwagę skierujecie na własny rozwój i działalność twórczą. 29 czerwca nów Księżyca w kwadraturze do Jowisza wyznaczy początek rodzinnego przedsięwzięcia, które co prawda okaże się kosztowne, ale sprawi wiele przyjemności.

Wenus w życzliwym Byku przebywa aż do 23 czerwca, będziecie więc mieć dużo czasu na przyjemność, płynącą z posiadania przedmiotów służących sprawnej komunikacji. Między 10 a 13 czerwca koniunkcja Wenus z rewolucyjnym Uranem wprowadzi radykalną zmianę w bliskim sąsiedztwie, niektóre Ryby zmienią nagle miejsce zamieszkania, inne wybiorą się w krótką, ekscytująca podróż. Między 17 a 23 czerwca korzystny aspekt Wenus z przebywającym w waszym znaku Neptunem sprzyja realizacji marzeń, pojawią się jednak ukryte lęki, wywołane kwadraturą Wenus do Saturna, ostatecznie trygon Wenus do Plutona pozwoli spełnić pragnienia. 23 czerwca Wenus opuści życzliwego Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, najlepiej poczujecie się we własnym domu, wiele radości czeka was zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy sekstyl ze szczodrym Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w aktywnym Baranie, co będzie miało duży wpływ na wydatki, niektóre Ryby wręcz wpadną w zakupoholizm, inne przeciwnie – z rozwagą zainwestują w rzeczy trwałe, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem. Z wydatkami uważajcie jednak na przełomie czerwca i lipca, bo kwadratura Marsa do Plutona ostrzega przed atakiem na wasz stan posiadania.

Merkury w Byku powróci do biegu prostego 3 czerwca, komunikacja znacznie się poprawi, znów będzie można kupować sprzęt elektroniczny bez obawy, że się zepsuje, a także publikować i zakładać blogi lub strony internetowe. Od 9 do 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona pozwoli zmierzyć się z trudnymi wiadomościami wojennymi, niektóre Ryby będą miały kontakt z przepływem dużej ilości pieniędzy. 13 czerwca Merkury opuści życzliwego Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, w którym jest wyjątkowo mocny, w dodatku między 18 a 22 czerwca utworzy bardzo korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, co zapowiada wzbogacenie, poprawę sytuacji mieszkaniowej i dobry kontakt z domownikami.