Archiwum kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Wodnika

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie stanu posiadania, wasze dochody mają szansę się zwiększyć, zwłaszcza w okolicach 7 marca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w pracowitej Pannie w korzystnym aspekcie do Urana, władcy waszego znaku. Tego samego dnia Saturn, planeta ograniczeń, która przez ostatnie 3 lata utrudniała samorealizację, opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, co w najbliższych latach wpłynie na konsolidację finansów, staniecie się bardziej oszczędni i skłonni do inwestowania w środki trwałe, pojawi się okazja, aby marzenia przekształcić w konkretną rzeczywistość. W dniach od 13 do 20 marca Słońce w koniunkcji z iluzorycznym Neptunem znajdzie się w napiętym aspekcie do wojowniczego Marsa, od 16 do 17 marca dołączy do tego układu osłabiony Merkury, powinniście w tym czasie szczególnie uważać na przelewy finansowe, możecie bowiem stać się łatwym łupem dla oszustów, pilnujcie portfela, unikajcie podpisywania dokumentów, zwłaszcza finansowych. 20 marca Słońce opuści melancholijne Ryby i wkroczy do ognistego Barana, życie nabierze tempa, staniecie się bardziej mobilni, krótkie podróże staną się codziennością. 21 marca nów Księżyca w Baranie zainicjuje projekt, w którym istotna okaże się szybka i sprawna komunikacja. 23 marca nastąpi wyjątkowo istotne wydarzenie astrologiczne – do waszego znaku zawita po raz pierwszy, na razie na kilka miesięcy, potężny Pluton, planeta bolesnych doświadczeń i głębokiej transformacji, dająca jednocześnie moc i charyzmę, okaże się to istotne przede wszystkim dla Wodników urodzonych w dniach od 20 do 23 stycznia.

Powabna Wenus przebywa w Baranie, znaku swojego wygnania, co znacznie osłabia jej moc, jednak w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie więc sukcesy w nauce, podróżach, kontaktach z obcokrajowcami oraz celebrytami. Sekstyl Wenus do Marsa w życzliwych znakach zaowocuje ognistym romansem w dniach 9 – 13 marca, nawet w stałych związkach zrobi się namiętnie. 16 marca Wenus zmieni znak i wejdzie do Byka, którym włada, jej moc więc wzrośnie, otworzycie się na miłość, przyjemności i artystyczne doznania. Między 17 a 19 marca trygon Wenus do Saturna okaże się korzystny dla utrwalenia związków, natomiast koniunkcja z Uranem, do której dojdzie w ostatnich dniach miesiąca, zapowiada rewolucję w relacjach rodzinnych.

Mars przebywa do 25 marca w życzliwych Bliźniętach, stymulując i aktywizując sferę kreatywności, jednak napięty aspekt z Merkurym, Słońcem i Neptunem, do którego dojdzie w dniach 16-17 marca, może namieszać mocno w sprawach finansowych, istnieje niebezpieczeństwo, że wydacie zbyt wiele pieniędzy na zaspokojenie swojej pasji i pożądania. 25 marca Mars po wielu miesiącach wreszcie opuści znak Bliźniąt i wejdzie do delikatnego Raka, gdzie jest w upadku, może wiec pokazać swoją ciemną stronę w postaci niekontrolowanych emocji, które odbiją się negatywnie na stosunkach z podwładnymi oraz wykonawcami zleceń, mogą też osłabić zdrowie.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku, co wpłynie ograniczająco na sposób komunikowania się, mogą też pojawić się opóźnienia w podróżach. 2 marca wieczorem Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, gdzie jest jednocześnie w upadku i na wygnaniu a to znaczy, że jest zbyt słaby, aby realizować swój potencjał – korzyści odniosą jedynie idealiści, artyści lub osoby żyjące z wytworów wyobraźni oraz iluzji, pozostałe osoby mogą się poczuć zagubione i niepewne, komunikacja stanie się mało konkretna, transakcje finansowe pełne pomyłek. Od 11 do 13 marca sekstyl Merkurego do Urana co prawda zaowocuje dobrymi, kreatywnymi i oryginalnymi pomysłami, ale okażą się trudne do zrealizowania w wyniku nieporozumień w przepływie informacji. 19 marca Merkury ponownie zmieni znak i wejdzie do życzliwego Barana, komunikacja znacznie się poprawi, łatwiej będzie podejmować szybkie i skuteczne decyzje. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem 28 marca sprzyja nauce, przekazywaniu wiedzy i podróżom.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Wodnika

Słońce w waszym znaku przebywa do 18 lutego, co zwykle wiąże się ze zwiększonym zasobem energetycznym, z którego możecie korzystać, warto ten czas wykorzystać na zajmowanie się wszystkimi ważnymi dla was sprawami. Dni od 5 do 7 lutego mogą być jednak mało zadowalające, ponieważ 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Lwa w kwadraturze do wybuchowego Urana, władcy waszego znaku, układ ten zapowiada konflikty rodzinne, które najlepiej rozładować w pracy. Dodatkowo konfiguracji towarzyszyć będzie napięty aspekt między Wenus i Marsem, nieporozumienia i starcia w związkach również są nieuniknione, często pojawią się na tle finansowym. Silnie ograniczeni i przytłoczeni obowiązkami poczujecie się między 14 a 18 lutego, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku, niektóre Wodniki ogarnie trudny do zrozumienia smutek, inne natomiast wykorzystają ten aspekt na rozpoczęcie diety odchudzającej. 18 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, kierując uwagę na sprawy finansowe, które mają szansę się poprawić. 20 lutego dojdzie do nowiu Księżyca, który zapoczątkuje nowy dobrze płatny projekt.

Wenus w Rybach przebywa do 20 lutego, wspierając stan posiadania i poczucie własnej wartości, poza pierwszym tygodniem lutego, kiedy zostanie poddana roszczeniowemu działaniu Marsa, zadziała korzystnie na finanse. Już od 6 do 10 lutego sekstyl Wenus do Urana, władcy waszego znaku, zaowocuje niespodziewanym przelewem lub propozycją współpracy, która przyniesie wymierne korzyści w niedługim czasie. Między 13 a 17 lutego koniunkcja Wenus z Neptunem pozwoli skorzystać z natchnienia i spełnić marzenia, zarówno natury miłosnej, jak i artystycznej lub finansowej. 20 lutego Wenus opuści znak Ryb i wejdzie do życzliwego Barana, straci jednak wiele ze swej mocy, w najbliższych tygodniach będziecie musieli włożyć więcej wysiłku w osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Mars nadal przebywa w życzliwych Bliźniętach, zdołaliście się już do tego przyzwyczaić, ponieważ jego tranzyt trwa wyjątkowo długo ze względu na retrogradację, teraz biegnie ruchem prostym, kierując aktywność na działalność twórczą i kreatywną, skłania do flirtu i szukania przyjemności.

Merkury przebywa w Koziorożcu do 11 lutego, zanim zawita do waszego znaku. Między 5 a 8 lutego sekstyl z Neptunem skłoni do medytacji i skieruje myśli w rejony niedostępne na co dzień. W dniach 9 – 11 lutego niektóre Wodniki złapią „doła”, kiedy znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu – całe szczęście już 11 lutego Merkury wejdzie do waszego znaku, odzyskacie rezon i własny sposób myślenia a przede wszystkim charakterystyczną dla Wodnika inteligencję i otwarty sposób myślenia. Wiele ciekawych znajomości nawiążecie między 16 a 20 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, przeprowadzicie szereg interesujących rozmów z osobami publicznymi, powiodą się podróże zagraniczne. Od 20 do 23 lutego czeka was trochę nerwów, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Urana w Byku, ale trygon do Marsa pozwoli wyjść obronną ręka z każdej dyskusji i wymiany poglądów.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Wodnika

Słońce przebywa w znaku Koziorożca do 20 stycznia, co osłabia was energetycznie, jest to natomiast znakomity czas na odpoczynek, medytacje i zadbanie o zdrowie, dlatego zróbcie sobie urlop od problemów i zajmujcie się tylko tym, co relaksuje i sprawia przyjemność. Między 3 a 7 stycznia Słońce znajdzie się w trygonie do Urana, władcy waszego znaku, co zapowiada wizytę nieoczekiwanych gości, relacje z domownikami nabiorą zaskakującego charakteru, dobrze poczujecie się w gronie rodzinnym. W nocy z 6 na 7 stycznia pełnia Księżyca w Raku rozbudzi emocje związane z zadaniami w pracy, które powrócą jak bumerang za sprawą koniunkcji cofającego się Merkurego ze Słońcem, niektóre Wodniki poczują się mocno osłabione. Od 11 do 15 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna sprawi, że wasza sytuacja materialna się poprawi w wyniku aktywności twórczej, wymagającej korzystania z intuicji. Od 16 do 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem przetestuje waszą wytrzymałość fizyczna i psychiczną, starajcie się nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Sytuacja diametralnie się zmieni po 20 stycznia, kiedy Słońce zawita do waszego znaku, rozpoczynając miesiąc, który możecie całkowicie poświęcić zaspokojeniu własnych potrzeb, energii wam nie zabraknie, korzystajcie wiec z okazji, aby pokazać się od najlepszej strony. 21 stycznia nów Księżyca w waszym znaku wyznaczy początek przedsięwzięcia, w którym będziecie grać pierwsze skrzypce. Od 22 do 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie spełnienie, nawiążecie międzynarodowe kontakty, wybierzecie się w podróż lub rozpoczniecie edukację w wybranej dziedzinie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa wpłynie na wzrost aktywności, zwłaszcza kreatywnej, zrobicie wszystko, aby stało się o was głośno.

Nowy rok przywita was koniunkcją Wenus do Plutona, co zapowiada wybuch skrytej namiętności lub zakończenie toksycznego związku. 3 stycznia Wenus wkroczy do waszego znaku, od razu utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem, wróży to dobrze sprawom miłości i przyjaźni, możliwe stanie się nawiązanie jakiejś serdecznej relacji, poczujecie się docenieni i kochani. Między 7 a 11 stycznia trygon Wenus do Marsa sprzyja rozbudzeniu seksualnemu, w związkach wzrośnie wzajemne przyciąganie, randki okażą się ekscytujące, miłość zmysłowa wybuchnie z całą siłą. Ostrożność w związkach oraz w przyjaźni zachowajcie między 13 a 17 stycznia, kiedy Wenus w waszym znaku znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, możliwa jest niespodziewana kłótnia a nawet zerwanie relacji. Od 21 do 24 stycznia Wenus w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku wymusi ograniczenia w dogadzaniu sobie, nastrój się pogorszy, w związkach nastąpią „ciche dni”. 27 stycznia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, gdzie nabierze mocy i wpłynie korzystnie nie tylko na uczucia, ale też na sprawy finansowe.

Mars nadal tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, do 12 stycznia biegnąc ruchem wstecznym, dlatego pierwsza dekada miesiąca okaże się mniej aktywna w dziedzinach związanych z komunikacją, kontaktami z dziećmi oraz twórczym wykorzystaniem wolnego czasu, im bliżej końca miesiąca tym bardziej staniecie się skłonni do działania, zwłaszcza w ostatnich dniach stycznia, gdy Słońce w waszym znaku znajdzie się w trygonie z aktywizującym Marsem.

Merkury w Koziorożcu cofa się do 18 stycznia, w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji, możecie mieć „gonitwę myśli” i trudności w podejmowaniu decyzji, dlatego ważne sprawy odłóżcie na trzecią dekadę miesiąca, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji a Słońce zawita do waszego znaku. W pierwszych dniach stycznia sekstyl cofającego się Merkurego do Neptuna wpłynie korzystnie na rozliczenia finansowe, które do tej pory nie działały właściwie. Między 7 a 9 stycznia trygon Merkurego do Urana przyniesie okazję do wykorzystania dawnych pomysłów, ktoś z najbliższych zaskoczy was swoim przyjaznym podejściem do wątpliwości, jakie was ogarną. Pod koniec miesiąca Merkury powtórzy ten sam aspekt, tym razem biegnąc ruchem prostym, co ostatecznie pozwoli podjąć właściwe decyzje i rozwiać wątpliwości w ważnej sprawie.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Wodnika

Słońce w Skorpionie do 22 listopada zapewni dużą ilość pracy, skieruje energię na karierę i sprawy zawodowe, kryzys nadejdzie w okolicach 8 listopada, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego w Skorpionie, w kwadraturze do ograniczającego Saturna w waszym znaku – oryginalne pomysły i starania mogą natrafić na mur trudności, co wzbudzi wiele emocji. Problemy, zwłaszcza związane z twórczością i finansami, uda się rozwiązać już między 13 a 17 listopada, gdy Słońce znajdzie się w trygonie do Neptuna, pieniądze pojawia się i zasilą budżet, kreatywne pomysły same wpadną do głowy. Jeszcze więcej energii uzyskacie w dniach 16 – 22 listopada, kiedy dostaniecie się pod wpływ korzystnych aspektów Słońca do charyzmatycznego Plutona i dobroczynnego Jowisza, wiele drzwi stanie przed wami otworem, będziecie mogli pozwolić sobie na wyjazdy zagraniczne lub większe niż zwykle zakupy. 22 listopada Słońce opuści wymagającego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i kontakty z osobami podzielającymi wasze zainteresowania. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada w tym znaku, wyznaczy początek nowej przyjaźni, korzystnej dla waszej przyszłości.

Wenus przebywa w Skorpionie do 16 listopada, towarzysząc Słońcu i Merkuremu, jest jednak w tym znaku zbyt słaba, abyście odczuli spełnienie w miłości i karierze, zwłaszcza w dniach 4 – 9 listopada, kiedy znajdzie się w napiętych aspektach do zachowawczego Saturna i rewolucyjnego Urana, trudno będzie pogodzić te sprzeczne energie, z których jedna pragnie uwolnienia i niezależności, natomiast druga dąży do zachowania status quo. Już między 8 a 12 listopada trygon Wenus do Neptuna zapewni zarówno przypływ pieniędzy jak i możliwość realizacji twórczych lub artystycznych przedsięwzięć, łatwiej będzie spełnić marzenia. Jeszcze bardziej korzystny okres dla osiągnięcia sukcesu i spełnienia pragnień pojawi się od 13 do 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do namiętnego Plutona i szczodrego, dobroczynnego Jowisza w Rybach, stan finansowy znacznie się poprawi, dzięki czemu będziecie mogli zabezpieczyć swoje potrzeby. 16 listopada Wenus opuści problematycznego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, opromieniając swym wdziękiem przyjaźnie i relacje z obcokrajowcami, szczególnie aktywni towarzysko będziecie między 19 a 25 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym, rozmowom, ustaleniom i negocjacjom z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania nie będzie końca.

Mars w życzliwych Bliźniętach przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, co w pewnym sensie spowolni realizację aktywności sprawiających przyjemność, staniecie się mniej pewni swoich racji, zaczniecie poważać własne twórcze pomysły, zwłaszcza między 15 a 25 listopada, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, niektóre Wodniki zdecydują się zrezygnować z wszystkiego, co uzależnia i nie pozwala widzieć spraw w pełnym świetle, inne postanowią wesprzeć finansowo osoby, które wcale tego nie potrzebują. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna w waszym znaku sprzyja umocnieniu struktur i okaże się skuteczny dla zapewnienia sobie na długo poczucia bezpieczeństwa.

Merkury tak jak Wenus przebywa w pracowitym Skorpionie do 17 listopada, możecie wiec liczyć na sprawny umysł i głęboko przemyślane decyzje, zwłaszcza zawodowe – jedynie w dniach od 9 do 11 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do ograniczającego Saturna w waszym znaku, staniecie się uparci i nadmiernie wymagający. Między 13 a 17 listopada korzystne aspekty Merkurego do Plutona i Jowisza sprzyjają finansowym decyzjom odnośnie wydatków i lokowania pieniędzy. 17 listopada Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwego Strzelca, w którym jednak jest słaby, możecie poczuć się rozkojarzeni nadmiarem kontaktów towarzyskich a myśli pochłoną uczucia, dotyczy to szczególnie zakochanych Wodników oraz osób wykonujących artystyczne zawody. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Saturna w waszym znaku ugruntuje przemyślenia i pozwoli podjąć decyzje o długoterminowym znaczeniu.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop na październik 2022 dla Wodnika

Słońce wraz z dobroczynną Wenus przebywają w życzliwej Wadze do 23 października, kierując uwagę na sprawy międzynarodowe, prawne i edukacyjne, towarzyszyć wam będzie w tym czasie przychylność ludzi i dobre samopoczucie, pomimo napięć, jakie pojawiać się będą od czasu do czasu. Pełnia Księżyca w Baranie, do której dojdzie 9 października, wzbudzi emocje, wywołane kontaktem z obcokrajowcami, prawnikami lub nauczycielami, będzie to jednak bardziej ekscytacja, niż stres. 

Od 9 do 13 października trygon Słońca do przebywającego w waszym znaku Saturna umocni pozycję lidera, jednak kwadratura Saturna z rewolucyjnym Uranem rozbudzi ponownie dylemat, stawiając pytanie – na czym bardziej wam zależy? Na stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa, czy pełnej niezależności i wolności, która rozwinie osobistą indywidualność, ale wiązać się będzie z niepewnością tego, co przyniesie przyszłość? Między 16 a 23 października Słońce w koniunkcji z Wenus znajdzie się w bardzo energetycznym układzie z pożądliwym Marsem i potężnym Plutonem, cała uwaga i energia pójdzie w kierunku zdobycia kogoś, na kim wam zależy, skrywana namiętność znajdzie ujście, uważajcie jednak, unikajcie presji, posiadacie obecnie wystarczająco dużo charyzmy, aby skupić uwagę innych na sobie.

23 października zarówno Słońce, jak i Wenus opuszczą przyjazną Wagę i wejdą do znaku Skorpiona, kierując uwagę na rozwój kariery. 25 października nów Księżyca w tym znaku zapowiada w niedługim czasie rozpoczęcie nowego projektu twórczego lub artystycznego. 29 października Jowisz, planeta szczęścia i dobrobytu, na dwa i pół miesiąca wycofa się do Ryb, wasza sytuacja finansowa znacznie się poprawi, wykorzystajcie ten czas, aby napełnić konto zarobkami, które wam się należą.

Wenus towarzyszy Słońcu do 23 października, tranzytując znak Wagi, którym włada, jest więc wystarczająco mocna, aby zaszczepić miłość w każdym rodzaju relacji. Najwięcej z jej wpływu skorzystacie między 11 a 23 października, ponieważ najpierw utworzy trygon z Saturnem w waszym znaku, podnosząc prestiż i wzmacniając karierę, następnie znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, staniecie się więc popularni i widoczni, zwłaszcza na uczelni lub w międzynarodowym towarzystwie. Wenus wraz ze Słońcem utworzą trygon z Marsem i kwadraturę z Plutonem, co rozbudzi głęboko ukryte uczucia, niejedna osoba zaangażuje się w romans, nawet w stałych związkach zrobi się namiętnie i gorąco, nie dajcie się tylko zniewolić, bo Pluton potrafi być podstępny i tworzyć toksyczne relacje. 23 października Wenus opuści życzliwą Wagę i wraz ze Słońcem wkroczy do znaku Skorpiona, emocjonalne zaangażowanie skierujecie na sprawy zawodowe, warto zając się jakąś działalnością o charakterze artystycznym.

Mars w Bliźniętach skłania do twórczej aktywności, rozwija kreatywność i elokwencję, powinniście jednak pozostać uważni między 9 a 16 października, bo kwadratura Marsa do Neptuna zaprowadzi was w świat fantazji i iluzji, który nie jest rzeczywisty, nie może więc przynieść spełnienia, jakiego oczekujecie, sprawdzi się natomiast w działalności twórczej i artystycznej, pochłonie jednak sporo energii. Od 16 do 20 października natomiast trygon Wenus do Marsa zaprowadzi was w regiony uwolnionej potrzeby miłości, realizującej się w formie bardziej flirtu, niż romansu.

Merkury w Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji, co okaże się korzystne dla planowania oraz inwestycji, szczególnie między 4 a 8 października, kiedy utworzy korzystny aspekt z potężnym Plutonem, wasze słowa i pomysły staną się dla innych rozkazem, będziecie mieć duży wpływ na otoczenie. 11 października Merkury zawita do życzliwej Wagi i od razu znajdzie się w opozycji do Jowisza, co poprawi komunikację w związkach, szczególnie międzynarodowych, sprzyjać też będzie osobom, zajmującym się tłumaczeniami lub pośrednictwem, a także studentom. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna w waszym znaku, ułatwi podjęcie racjonalnych decyzji, zwłaszcza związanych z waszą karierą, warto w tym czasie podpisywać długoterminowe umowy. Od 25 do 28 października Merkury w aspektach z Marsem i Plutonem może w przypadku niektórych osób wpłynąć na radykalną zmianę postrzegania rzeczywistości, staniecie się w tym czasie szybcy i sprawni w myśleniu.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! srcset=>” width=”789″ height=”158″>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Wodnika

 Słońce w znaku Panny przebywa do 23 września, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami, zdobywanie należnych pieniędzy lub dofinansowania na ważne projekty. Najwięcej emocji w tej dziedzinie pojawi się w okolicach 10 września, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Rybach w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach do Urana, władcy waszego znaku – środki pojawią się z tajemniczego źródła nagle i niespodziewanie, trzeba jednak je będzie zainwestować, spłacić zobowiązania lub w inny sposób rozdysponować, niewiele więc dla was zostanie. Między 15 a 21 września aspekty Słońca do Neptuna i Plutona skłonią do sięgnięcia po rezerwy, uda się wam jednak opanować sytuację, wymagającą kreatywności i zdecydowania w działaniu.

23 września Słońce opuści skrupulatną Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, odetchniecie z ulgą i uwagę skierujecie na rozwój relacji międzynarodowych, podnoszenie kwalifikacji i działalność edukacyjną, zapamiętajcie datę 23 września, którą warto wykorzystać w swoich planach, bowiem cofający się Merkury – zanim opuści Wagę – zdąży jeszcze utworzyć ścisłą koniunkcję ze Słońcem – jakieś ponowne spotkanie okaże się znaczące dla waszego wizerunku oraz sposobu, w jaki jesteście postrzegani przez innych. 25 września natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwej Wadze w opozycji do Jowisza, co pomoże rozpocząć w niedalekiej przyszłości owocną współpracę międzynarodową lub edukacyjną.

Wenus już 5 września opuści przeciwległy znak Lwa i wejdzie do Panny, tracąc wiele ze swej mocy, sprawy miłosne odejdą więc na dalszy plan, zajmiecie się planowaniem budżetu i organizowaniem twórczej lub artystycznej aktywności, co okaże się trudne szczególnie w dniach 14–18 września, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z wymagającym Marsem. Wenus w Pannie staje się krytyczna, trudno więc będzie was zadowolić. Natomiast między 18 a 22 września trygon Wenus do Urana przyczyni się do poprawy relacji zarówno w rodzinie, jak i w sprawach finansowych oraz zawodowych.

Od 25 do 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i razem utworzą aspekty do Neptuna i Plutona, to czas na ważne spotkania, dotyczące zaplanowania finansów, nie dajcie się zmanipulować, brońcie swego stanowiska, ale zaakceptujcie to, czego zmienić się nie da. 29 września Wenus opuści wymagającą Pannę i wejdzie do przyjaznej Wagi, w której może rozwinąć pełen potencjał, szczere uczucia i dobry gust powrócą do gry, poprawie ulegną ważne relacje, szczególnie międzynarodowe, nawiążecie nowe interesujące znajomości.

Waleczny i popędliwy Mars przebywa przez najbliższe pół roku w życzliwych Bliźniętach, staniecie się więc mocno wygadani i zdecydowani w poglądach, zwłaszcza dotyczących dzieci, kochanków, edukacji, kwestii artystycznych oraz związanych z każdym rodzajem twórczości. Największą skutecznością i autorytetem wykażecie się w ostatnim tygodniu września, kiedy Mars ustawi się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem w waszym znaku.

Do 10 września, dopóki Merkury w życzliwej Wadze porusza się biegiem prostym, starajcie się podejmować najważniejsze decyzje, zwłaszcza dotyczące współpracy międzynarodowej, ponieważ potem Merkury wejdzie w retrogradację i pozostanie w niej do 2 października, w tym czasie nie jest wskazane rozpoczynanie nowych przedsięwzięć i podpisywanie umów, natomiast korzystna okaże się praca nad rozpoczętymi wcześniej projektami, tyle że trzeba być przygotowanym na renegocjacje, poprawki i zmiany, które w końcu wyjdą wam na dobre – szczególnie między 17 a 20 września, gdy dojdzie do opozycji Merkurego z Jowiszem, cofających się planet związanych z komunikacją. 23 września Merkury wycofa się do precyzyjnej Panny, w której jest mocny, do końca miesiąca więc umysł wasz będzie pracował na pełnych obrotach, zwłaszcza w odniesieniu do naprawienia błędów, popełnionych przez inne osoby.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Wodnika

Słońce w przeciwległym Lwie przebywa do 23 sierpnia, dlatego sprawy partnerskie oraz kontakty zarówno osobiste, jak i biznesowe wydają się być w tym czasie najważniejsze. W pierwszych dniach miesiąca trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza zapowiada udane podróże, zawarcie międzynarodowych kontraktów oraz kontakty z osobami prominentnymi, Wodniki przebywające na wakacjach mają szansę zawrzeć wiele interesujących znajomości, ważnych dla ich przyszłości. W tym samym czasie waleczny Mars znajdzie się w koniunkcji z wybuchowym Uranem, jednym z władców waszego znaku, a także z karmicznymi Węzłami Księżycowymi, układ przyniesie nagłe i radykalne zmiany w układach rodzinnych.

W nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku, w kwadraturze z niepokornym Uranem oraz Węzłami Księżycowymi – nagromadzone energia i frustracja nie znajdą ujścia, odniesiecie wrażenie, że nie macie wpływu na rzeczywistość, dlatego najlepiej nabrać dystansu, przeczekać i zobaczyć co da się zrobić w przyszłości w problematycznej sytuacji. Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna w waszym znaku ochłodzi stosunki z przełożonymi, niektóre ważne sprawy zawodowe trzeba będzie odłożyć na później, warto więc w tym czasie wybrać się na urlop. 23 sierpnia Słońce opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do zapobiegliwej Panny, znaczenia nabiorą sprawy związane z zarządzaniem wspólnym majątkiem, warto zacząć planować przyszłe inwestycje, skłoni was do tego szczególnie kwadratura Słońca do popędliwego Marsa, pod wpływem której pozostaniecie w ostatnim tygodniu miesiąca. 27 sierpnia, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w pracowitej Pannie, może okazać się początkiem nowego projektu, który przyniesie dochody w przyszłości.

Wenus przebywa w znaku Raka do 11 sierpnia, możecie mieć w tym czasie większy niż zwykle apetyt na słodycze. Na początku miesiąca Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem i Uranem, co sprzyja ociepleniu stosunków z domownikami, może też zachęcić do nowej aranżacji wnętrz lub natchnąć ideą nabycia nieruchomości. Między 5 a 11 sierpnia Wenus w trygonie do uduchowionego Neptuna i w opozycji do pożądliwego Plutona wprawi was z jednej strony w stan romantycznego uniesienia, z drugiej wzbudzi silne namiętności, niektóre Wodniki z łatwością zdobędą pieniądze, z jeszcze większą się ich pozbędą. 11 sierpnia Wenus wejdzie do przeciwległego znaku Lwa, staniecie się bardziej atrakcyjni dla otoczenia, partner zacznie okazywać wam więcej uczuć, wolne Wodniki nawiążą inspirujące znajomości a nawet romanse, zwłaszcza między 16 a 20 sierpnia, gdy Wenus utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, jest to znakomity moment na wykorzystanie urlopu, bo wyjazdy zagraniczne okażą się bardzo udane. W ostatnim tygodniu miesiąca opozycja Wenus do Saturna w waszym znaku oraz kwadratura z Uranem i Węzłami Księżycowymi skomplikuje relacje osobiste i rodzinne.

Mars do 20 sierpnia tranzytuje znak Byka, kierując aktywność na sprawy rodzinne i finansowe, w pierwszych dniach miesiąca może skłonić do buntu a nawet nieopanowanych wybuchów wściekłości. Od 4 do 11 sierpnia, gdy znajdzie się w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, staniecie się odporni na naciski, wiele was to jednak będzie kosztować, natomiast między 7 a 19 sierpnia pomoże rozwiązać najtrudniejsze problemy, zwłaszcza finansowe, gdy utworzy korzystne aspekty z najpierw z twórczym Neptunem a następnie niezłomnym Plutonem. 20 sierpnia Mars opuści problematyczny znak Byka, w którym był wyjątkowo słaby a przez to zaczepny, i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, staniecie się spokojniejsi, ale też znacznie bardziej asertywni i gotowi do upadłego bronić swego zdania.

Merkury w przeciwległym Lwie, w którym jest słaby i przez to lubi mijać się z prawdą, przebywa tylko do 4 sierpnia – gdy wejdzie do rzeczowej Panny nabierze mocy i pomoże rozwiązać najtrudniejsze organizacyjne problemy, szczególnie w dziedzinie zarządzania wspólną własnością.  Najlepsze decyzje macie szansę podjąć między 16 a 20 sierpnia, gdy znajdzie się w korzystnych aspektach z błyskotliwym Uranem, władcą waszego znaku, oraz Węzłami Księżycowymi, co ma znaczenie dla długotrwałych projektów.

Między 19 a 23 sierpnia opozycja ze zwodniczym Neptunem i władczym Plutonem ułatwi przeprowadzenie swojej woli, nie możecie jednak ulegać manipulacjom, tylko twardo domagać się swoich praw. 26 sierpnia Merkury wejdzie do życzliwej Wagi, staniecie się bardziej dyplomatyczni i skłonni do ustępstw, chociaż w okolicach 29 sierpnia, gdy ustawi się w trygonie do Marsa w Bliźniętach, wykażecie się zdecydowaniem i asertywnością.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Wodnika

Słońce w Raku do 22 lipca skieruje uwagę na sprawy zdrowotne, skłoni też do wykonania pracy i zleceń, które od dłuższego czasu czekały na realizację. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana sprawi, że w nowy sposób spojrzycie na problemy rodzinne oraz to, co posiadacie, ktoś z domowników zaskoczy was swoją otwartością, niektóre Wodniki otrzymają niespodziewane zlecenie lub propozycję pracy. 13 lipca pełnia w Koziorożcu ujawni skryte uczucia, pojawią się trudne do opanowania emocje, które mogą wyrazić się w formie objawów psychosomatycznych.

16 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, sprzyja konsultacjom z kompetentnymi osobami. Od 16 do 22 lipca obydwie planety znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, pieniądze popłyną wartkim strumieniem, wykorzystacie je głównie na spłatę zaległych zobowiązań. 22 lipca Słońce opuści uczuciowego Raka i w kroczy do przeciwległego Lwa rozpoczynając miesiąc, w którym sprawy partnerskie okażą się priorytetowe, postawicie na relaks i wspólną zabawę. 28 lipca nów Księżyca w tym znaku może przynieść nową znajomość, współpracę zagraniczną lub korzystną podróż, do czego przyczyni się też trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia.

Wenus do 18 lipca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, warto ten czas wykorzystać na rozwój miłości, otrzymacie empatię i zrozumienie ze strony dzieci i osób bliskich, przyjemność sprawią zajęcia związane z waszym hobby. Od 11 do 16 lipca Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna i sekstylu do Saturna w waszym znaku, jest to ostrzeżenie, aby nie ulegać iluzjom, bo okażą się złudzeniem, warto polegać na długotrwałych związkach, sprawdzonych przez lata wspólnego pokonywania trudności. W sprawach finansowych ktoś może zechcieć wykorzystać waszą dobrą wolę i pod wpływem manipulacji wycenicie zbyt nisko swoją wartość. 18 lipca Wenus wejdzie do znaku Raka, w którym może wyrazić pełnię swego potencjału, dobrze poczujecie się w domu w otoczeniu rodziny, apetyt na smakołyki i przyjemności może wzrosnąć, zwłaszcza między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze szczodrym, wzmacniającym obfitość Jowiszem, będzie to jednocześnie czas prosperity i wzrostu wynagrodzeń.

Wojowniczy Mars w pierwszych dniach miesiąca utworzy bardzo napięty aspekt z pożądliwym Plutonem, zapowiada to walkę, którą będziecie toczyć z własnymi uzależnieniami oraz podświadomymi przekonaniami, które nie pozwalają się rozwijać. Dla niektórych Wodników to dobry moment na rozpoczęcie psychoterapii, ale może okazać się zbyt trudna dla wrażliwej psychiki. Utarczki słowne z osobami dysponującymi władzą będą wyczerpujące, więc odpuśćcie sobie przekonywanie innych do własnego punktu widzenia. 5 lipca Mars opuści znak Barana, w którym był mocny i wejdzie do spolegliwego Byka, aktywność spadnie, ale tylko pozornie – na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z Uranem doprowadzi do gwałtownych, zaskakujących zmian w relacjach rodzinnych.

Merkury przebywa w życzliwych Bliźniętach do 5 lipca, co sprzyja mobilności i przemieszczaniu się, 2 lipca korzystny aspekt z Saturnem w waszym znaku sprzyja kontaktom z ludźmi starszymi lub osobami, od których zależy wasza kariera, 3 lipca kwadratura ze zwodniczym Neptunem doprowadzi do nieporozumień, uważajcie bo ktoś zechce wykorzystać wasze zaufanie, zwłaszcza w sprawach finansowych, 4 i 5 lipca sekstyl Merkurego z Marsem sprawi, że zachowacie się asertywnie i zdecydowanie w każdym rodzaju komunikacji.

Od 5 do 19 lipca Merkury przebywać będzie w znaku Raka, zaczniecie myśleć obrazami, dopuścicie do głosu serce i swoją wrażliwość, w okolicach 13 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem, możecie liczyć na znakomite pomysły. 19 lipca Merkury wejdzie do przeciwległego Lwa, co sprzyja dyskusjom, negocjacjom i kontaktom międzyludzkim. Między 22 a 24 lipca uda się zawrzeć porozumienie z cudzoziemcami, wyjedziecie za granicę lub skorzystacie z ekstra oferty wakacyjnej, są to znakomite dni, aby zakupić sprzęt elektroniczny, samochód lub przedmioty służące komunikacji i przemieszczaniu się.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Wodnika

Słońce przebywa w życzliwym znaku Bliźniąt do 21 czerwca, kierując energię na wszystko, co sprawia przyjemność i służy rozrywkom oraz osobistemu rozwojowi, będziecie w tym czasie bardzo kreatywni, skłonni do romansowania oraz nawiązywania licznych kontaktów. Do połowy miesiąca Słońce nie tworzy aspektów, energia więc płynąć może bez zakłóceń, dopiero w okolicach 14 czerwca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Strzelcu, wybuchną emocje, związane z relacjami przyjacielskimi i miłosnymi, także dzieci mogą przyczynić się do utraty równowagi emocjonalnej.

Od 14 do 18 czerwca Słońce w trygonie do Saturna w waszym znaku i w kwadraturze do Neptuna w Rybach pomoże uzyskać autorytet i wykazać się profesjonalizmem, jednak sprawy związane z dochodami lub stanem posiadania okażą się zagmatwane, ktoś może was chcieć wykorzystać lub złoży nieuczciwą finansową propozycję. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do znaku Raka, kierując uwagę na stan zdrowia oraz warunki pracy. Pod koniec miesiąca, 29 czerwca, dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w kwadraturze do Jowisza w Baranie, co przyniesie rozpoczęcie nowego projektu o zasięgu międzynarodowym lub związanym z edukacją, wymagać jednak będzie sporego nakładu pracy.

Wenus w Byku przebywa do 23 czerwca, może więc rozwinąć w tym czasie pełnię swojej mocy, oznacza to rozwój uczuciowy i emocjonalny, sytuacja materialna w rodzinie się poprawi – zwłaszcza między 10 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, zaskoczą was osoby bliskie sercu. Od 17 do 23 czerwca aspekty Wenus z Saturnem, Neptunem i Plutonem, wzbudzą zmienne reakcje – pojawi się nadzieja i romantyczne uczucia wyższe, uświadomicie sobie własne ograniczenia, ale namiętność pokona wszelkie trudności, na planie materialnym natomiast aspekty mogą sprawić, że pojawią się w tajemniczy sposób dodatkowe pieniądze, staniecie się jednak wymagający, bo uznacie, że nie są wystarczające, ostatecznie jednak trygon Wenus do Plutona pozwoli cieszyć się upragnionymi zyskami. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do przyjaznych Bliźniąt, co sprzyja nawiązywaniu wakacyjnych romansów, zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, poczujecie się usatysfakcjonowani i spełnieni.

Mars przez cały miesiąc przebywa w impulsywnym Baranie, staniecie się bardzo mobilni, skuteczni i szybcy w przekazywaniu informacji oraz nad wyraz asertywni. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do przebywającego w waszym znaku Saturna uczyni was bardzo skutecznymi w egzekwowaniu swoich praw, pozostańcie jednak ostrożni, bo w pierwszych dniach lipca kwadratura Marsa do Plutona może wywołać bardzo silną, wręcz agresywną reakcję na próbę stosowania przymusu lub presji zarówno ze strony innych osób, jak i przez was samych.

Merkury w Byku 3 czerwca zmieni bieg na prosty, co jest bardzo dobrą informacją, poprawi się bowiem komunikacja oraz sposób dysponowania finansami. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona pomoże przeprowadzić swoją wolę. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do życzliwych Bliźniąt, którymi włada, wzrośnie pomysłowość i kreatywność, staniecie się bardziej błyskotliwi, sprawność intelektualna się poprawi a przekaz informacji okaże się łatwy i przyjemny. Umysł najlepiej będzie wam pracował między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, nawiążecie międzynarodowe kontakty, które zaprocentują rozwojem osobistym.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Wodnika

Słońce tranzytuje znak Byka do 21 maja, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny. 1 maja odczujecie wpływ zaćmienia Słońca w koniunkcji z niepokornym Uranem, który jest jednym z władców waszego znaku, w sekstylu do Marsa w Rybach – pod wpływem tego układu pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, nieprzewidywalne zmiany dotyczyć będą sytuacji rodzinnej, czekają was wydarzenia, na które nie macie wpływu, nie warto więc się nimi za bardzo przejmować. Sekstyl Jowisza do Plutona natomiast poprawi finanse w pierwszym tygodniu maja, niektórym Wodnikom uda się spłacić kredyty lub inne finansowe zobowiązania.

11 maja Jowisz opuści znak Ryb i wejdzie do życzliwego Barana, do 29 października możecie więc liczyć na jego dobroczynny wpływ w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji, nie zabraknie zagranicznych podróży i kontaktów z obcokrajowcami. Między 13 a 17 maja, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Saturna w waszym znaku i w sekstylu z mistycznym Neptunem, czekają was napięcia w pracy zawodowej, emocje dodatkowo podkręci pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie, możecie poczuć się niepewnie i stracić poczucie własnej wartości, jednak już od 17 do 21 maja Słońce w sekstylu do Plutona doda wam pewności siebie i powoli zrealizować najbardziej wymagające cele.

21 maja Słońce zmieni znak i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się znacznie bardziej kreatywni i twórczy, w szerokim znaczeniu tego słowa. Od 21 do 25 maja Słońce w sekstylu do Jowisza zapewni wam sukcesy w wielu dziedzinach życia, głównie jednak w kontaktach międzynarodowych.

Wenus utworzy koniunkcję z Jowiszem w sekstylu do Plutona już 1 maja, co przyniesie znaczną poprawę w dziedzinie finansów, może również zaowocować propozycją dobrze płatnej pracy. Następnego dnia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwego Barana, staniecie się bardziej komunikatywni, miłość stanie się mniej romantyczna, za to bardziej konkretna, będziecie gotowi walczyć o to, na czym wam zależy. Od 4 do 8 maja Wenus w korzystnym aspekcie z Merkurym wpłynie na poprawę komunikacji w związkach miłosnych. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem zapowiada wzrost pożądania i presję, jaką odczujecie w relacjach miłosnych, jednak jednoczesny sekstyl tej planety z Saturnem w waszym znaku pozwala przewidzieć, że postawicie na pewność i stabilizację w związku a nie namiętne uniesienia. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest bardzo mocna, miłość i dobre samopoczucie odnajdziecie w gronie rodzinnym.

Mars w Rybach przebywa do 25 maja, skłaniając do kompulsywnego wydawania pieniędzy na rzeczy zbędne oraz na osoby w potrzebie, szczególnie w dniach 15–21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, planetą iluzji i niepewności. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona wygeneruje dużo energii, pieniądze dadzą wam poczucie władzy, ale żadna ich ilość nie okaże się wystarczająca. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, którym włada, co wybitnie wzmocni jego sprawczość, staniecie się znacznie bardziej komunikatywni i skłonni do przeprowadzenia swojej woli – szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars z Jowiszem znajdą się w koniunkcji, ogarnie was potrzeba zdobywanie nowych doświadczeń, podróży zagranicznych, zdobywania nowej wiedzy.

Merkury przebywa w życzliwych Bliźniętach do 23 maja, wpływając na wzrost kreatywności i pomysłowości, zwłaszcza w dziedzinach związanych z szeroko pojętą twórczością, jednak 11 maja wejdzie w retrogradację, niektóre pomysły trzeba więc będzie zweryfikować, aby wybrać najlepsze rozwiązania – do 3 czerwca unikajcie rozpoczynania nowych projektów, szczególnie związanych z przekazem informacji. Między 17 a 22 maja Merkury w sekstylu do Jowisza sprzyja kontaktom międzynarodowym, pod warunkiem, że zostały one nawiązane znacznie wcześniej. 23 maja Merkury wycofa się do Byka, powrócą więc sprawy, wymagające rozmów i pertraktacji w gronie rodzinnym, zwłaszcza między 24 a 28 maja, gdy Merkury utworzy trygon z potężnym Plutonem.