Archiwum kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop na luty 2024 roku dla Wodnika

Słońce w waszym znaku przebywa do 19 lutego, napełniając energią i potrzebą wyrażenia swojej indywidualności. Od 1 do 18 lutego pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu szczodrego Jowisza do zrównoważonego Saturna, to szansa na zbudowanie stabilizacji materialnej, którą zapewni rodzina lub inwestycje w nieruchomości. W dniach 6 – 11 lutego Słońce w waszym znaku utworzy kwadraturę z Uranem, władcą Wodnika, aspekt obejmie nów Księżyca, do którego dojdzie 9 lutego, w sposób nagły i nieoczekiwany rozpocznie się nowy rozdział w waszym życiu, nastąpią zmiany, które obejmą życie rodzinne, to okres pełen niespodzianek i stresów, ale uzyskacie niezależność, na jakiej wam zależy. 19 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, zasilając energetycznie finansową sferę życia, pełnia Księżyca, do której dojdzie 24 lutego, rozbudzi emocje związane ze stanem posiadania. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Słońca z Merkurym i Saturnem ograniczy wydatki, pomoże jednak podjąć decyzje finansowe, które wpłyną na waszą przyszłość.

Wenus w Koziorożcu w dniach 6 – 9 lutego utworzy trygon do Urana w zasobnym Byku, pojawią się niespodziewane środki, które zasilą rodzinny budżet, niektóre Wodniki wyrażą skrywane do tej pory uczucia. Między 12 a 14 lutego sekstyl Wenus do Neptuna pozwoli zrealizować najgłębsze marzenia. 16 lutego Wenus zawita do waszego znaku, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z pożądliwym Plutonem, co rozpali zmysły, silne emocje nie ustąpią również między 19 a 26 lutego, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze zdobywczym Marsem w waszym znaku i w kwadraturze do Jowisza, sięgniecie po coś, co jest waszym dziedzictwem, ogarnie was namiętność, której nie uda się powstrzymać, skorzystają na tym Wodniki, które włożyły wysiłek w zgłębianie psychiki ludzkiej i poznały naturę własnych pragnień, niektóre osoby dojdą do konkluzji „teraz albo nigdy”.

Mars w Koziorożcu od 6 do 10 lutego znajdzie się w sekstylu do Neptuna, zaczniecie gonić za mirażami, ogarnie was tęsknota za tym, co trudne do osiągnięcia. 13 lutego Mars wkroczy do waszego znaku, w koniunkcji z potężnym Plutonem pozostanie do 18 lutego, w tym czasie energia i potrzeba działania będzie was rozpierać, dbajcie o to, aby nie zawładnął wami gniew, bo trudno będzie się powstrzymać od agresywnych reakcji, emocje mogą okazać się silniejsze, niż wola ich powstrzymania, dotyczy to szczególnie Wodników urodzonych w styczniu. Między 25 a 29 lutego Mars w kwadraturze do Jowisza sprawi, że poświęcicie wiele energii sprawom rodzinnym i domowym, podróże w tym czasie okażą się pełne napięć.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, co rozbudzi wyobraźnię i wzmocni intuicję. 5 lutego Merkury zawita do waszego znaku, od razu znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, umysł zacznie działać jak brzytwa, chociaż niektóre osoby ogarną mroczne myśli. W okolicach 10 lutego kwadratura Merkurego do Jowisza wywoła stres związany z podróżami lub nauką, jeszcze bardziej nerwowo zrobi się w dniach 16 – 18 lutego, gdy pozostaniecie pod wpływem kwadratury Merkurego do Urana, władcy waszego znaku, trudno będzie zachować spokój wobec zaskakujących wydarzeń. 23 lutego rano Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, co mocno go osłabi, jednak w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem a następnie w kwadraturze do Jowisza, podejmiecie decyzje finansowe, które wpłyną na waszą dalszą przyszłość.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Wodnika

Słońce w Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, co osłabia was energetycznie, dwie pierwsze dekady miesiąca sprzyjają relaksowi, starajcie się więcej odpoczywać i brać na siebie mniej obowiązków. 11 sierpnia nów Księżyca w Koziorożcu, połączony z trygonem Słońca do Urana, władcy waszego znaku, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 8 – 12 stycznia, zapowiadają początek oryginalnego przedsięwzięcia, dotyczącego domu i rodziny, z którym na razie nie powinniście się obnosić, lepiej zachować to w tajemnicy. W dniach 14 – 18 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna wpłynie pozytywnie na finanse, pojawi się jakaś propozycja twórczej pracy, która przyniesie spore profity. Od 18 do 23 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, najpierw w Koziorożcu a następnie najpierw Słońce 20 stycznia wkroczy do waszego znaku, potem następnego dnia Pluton – planeta głębokich zmian i transformacji. Wejście Plutona do waszego znaku to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, jeszcze na parę miesięcy wycofa się do Koziorożca między 1 września a 19 listopada 2024 roku, ale już teraz rozpocznie swoją wędrówkę przez wasz znak, która potrwa kilkanaście lat, spodziewajcie się radykalnych zmian paradygmatu, osobowość i warunki życia ulegną transformacji, ich skutki dostrzeżecie znacznie później, odejdzie to, co spełniło swoją funkcję. 25 stycznia pełnia Księżyca w przeciwległym Lwie, w połączeniu z kwadraturą Słońca do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie do 29 stycznia, rozbudzą emocje w związkach, warunki domowe i rodzinne się polepszą, ale nie obejdzie się bez stresu.

Wenus w życzliwym Strzelcu przebywa do 23 stycznia, ale w pierwszym dniu miesiąca znajdzie się w kwadraturze do Saturna, spodziewane zyski okażą się mniejsze, niż zakładaliście, sylwestrowa zabawa w gronie przyjaciół nie spełni oczekiwań, w niektórych przypadkach w ogóle się nie odbędzie. Między 18 a 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna zapowiada jakieś przekręty w finansach, ktoś z przyjaciół lub członek grupy zrzeszającej osoby o zbliżonych zainteresowaniach zawiedzie zaufanie i pokładane w nim nadzieje. 23 stycznia Wenus zawita do Koziorożca, uczucia się schłodzą, zaczniecie je ukrywać. W dniach 27 – 30 stycznia, gdy Wenus utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem, sytuacja finansowa zacznie zmierzać do równowagi, relacje i uczucia podporządkujecie odpowiedzialności za dom, rodzinę i wspólne finanse.

Mars 4 stycznia opuści życzliwego Strzelca i wtargnie do Koziorożca, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinniście uważać na swoje działania, aby nie narobić sobie ukrytych wrogów. W dniach 8 – 14 stycznia harmonijne aspekty Marsa do Saturna i Jowisza sprzyjają uporządkowaniu finansów, macie szansę zawalczyć o bezpieczeństwo finansowe na długo. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Urana, władcy waszego znaku, przyspieszy działania, które planowaliście od dłuższego czasu, macie szansę zaskoczyć otoczenie swymi innowacyjnymi pomysłami.

Merkury w życzliwym Strzelcu 2 stycznia ponownie rusza do przodu, co przełoży się na usprawnienie komunikacji, zwłaszcza z przyjaciółmi oraz osobami z zagranicy, w dniach 8 – 10 stycznia zachowajcie jednak daleko idącą ostrożność, zwłaszcza w sprawach finansowych, ponieważ Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, co może przynieść próbę oszustwa lub wykorzystania waszej niewiedzy. 14 stycznia Merkury wejdzie do Koziorożca, co sprzyja zachowaniu większej dyskrecji, zwłaszcza między 17 a 20 stycznia, gdy Merkury ustawi się w sekstylu do Saturna i trygonie do Jowisza, pojawi się bowiem szansa na podpisanie intratnego kontraktu, przynoszącego stabilne zyski. W dniach od 26 do 29 stycznia Merkury utworzy koniunkcję z Marsem i trygon z Uranem, poradzicie sobie z domowymi i rodzinnymi wyzwaniami podejmując szybkie i jednoznaczne, chociaż zaskakujące decyzje.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Wodnika

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i kontakty z osobami, podzielającymi wasze zainteresowania. 13 grudnia nów Księżyca w Strzelcu zapowiada początek nowej znajomości lub odnowienie kontaktów w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. W dniach 15 – 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna może przynieść jakiś rodzaj rozczarowania, rozliczenia finansowe okażą się nieścisłe, uważajcie, aby ktoś was nie oszukał, wykorzystując łatwowierność i dobrą wolę. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do znaku Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle odczuwacie spadek energii życiowej, w okresie przedświątecznym, w dniach 22-24 grudnia sekstyl Słońca do Saturna skłoni do oszczędności i racjonalnego gospodarowania budżetem. 27 grudnia pełnia Księżyca w znaku Raka w harmonijnych aspektach do dobroczynnego Jowisza, wpłynie pozytywnie na sytuację rodzinną, emocje wzbudzi pojawiająca się możliwość wzbogacenia się, jednocześnie koniunkcja cofającego się Merkurego z Marsem w napiętym aspekcie do zwodniczego Neptuna może doprowadzić do konfliktu na tle finansowym, padną nieprzyjemne, atakujące słowa, uważajcie na to, co mówicie pod wpływem emocji, bo możecie tego później bardzo żałować.

Wenus w pierwszych dniach miesiąca utworzy napięty aspekt z potężnym Plutonem, jakaś ukryta namiętność pokaże swoje mroczne oblicze. 4 grudnia Wenus opuści życzliwą Wagę, gdzie była bardzo mocna i wejdzie do Skorpiona, tracąc możliwość konstruktywnego działania, trudno wiec będzie utrzymać dobre stosunki z przełożonymi i współpracownikami, jednak w dniach 4 – 6 grudnia, gdy znajdzie się w sekstylu do Saturna, uda się utrzymać w miarę stabilne relacje, oparte na długotrwałej współpracy. Między 9 a 11 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do Jowisza, co wzmocni międzynarodowe kontakty towarzyskie, natomiast dni od 20 do 22 grudnia, gdy Wenus ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana, władcy waszego znaku, będziecie mieć tendencję do kłótni z bliskimi oraz przyjaciółmi a także stawiania spraw na ostrzu noża, w czasie Świąt Bożego Narodzenia natomiast, atmosfera przy stole pełna będzie miłości, empatii i zrozumienia, na co wpłynie trygon Wenus do marzycielskiego Neptuna. W dniach 27 – 29 grudnia sekstyl Wenus do Plutona rozbudzi skrywane głęboko uczucia. 29 grudnia Wenus opuści mrocznego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, wokół zaroi się od przyjaciół oraz przychylnych wam osób.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Strzelca, motywując do nawiązywania nowych i podtrzymywania dotychczasowych przyjaźni i znajomości, zwłaszcza międzynarodowych, skieruje również aktywność na rozwój nauki i podnoszenie kwalifikacji. W dniach od 26 do 30 grudnia napięte aspekty między cofającym się Merkurym w koniunkcji z pobudliwym Marsem a zwodniczym Neptunem, doprowadzi do ostrych starć i nieporozumień w kwestiach finansowych.

1 grudnia Merkury opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do znaku Koziorożca, od razu utworzy sekstyl z poważnym Saturnem, pierwsze dni miesiąca sprzyjają więc podejmowaniu decyzji, które ustabilizują sytuację materialną, ale na razie powinniście utrzymać je w tajemnicy. W dniach 7 – 9 grudnia Merkury znajdzie się w trygonie do dobroczynnego Jowisza, co sprzyja nauce i nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów, również między 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus zapowiada miłe towarzyskie spotkania. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do życzliwego Strzelca, do biegu prostego powróci dopiero 2 stycznia, w drugiej połowie stycznia unikajcie zakupu prezentów, zwłaszcza sprzętu elektronicznego, ważne życiowe decyzje odłóżcie na później, zachowajcie ostrożność na drodze oraz w podróży.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Wodnika

Słońce tranzytuje wymagającego Skorpiona do 22 listopada, kierując uwagę na rozwój kariery i wyzwania zawodowe, 3 listopada znajdzie się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, stwarzając szansę do rozwoju, pilnujcie, aby jej nie przegapić w wyniku lenistwa i chęci dogadzania sobie. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do rewolucyjnego Urana, władcy waszego znaku, rozpocznie się nowy, innowacyjny projekt, wymagający indywidualnego podejścia i kreatywnych rozwiązań. W dniach od 15 do 22 listopada Słońce w koniunkcji z aktywizującym Marsem znajdzie się w harmonijnych aspektach z inspirującym Neptunem i wymagającym Plutonem, co może przynieść znaczące zyski, trzeba się jednak będzie ostro zabrać do pracy wymagającej zaangażowania i włożyć sporo energii w swoje działania. 22 listopada Słońce wkroczy do życzliwego Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym istotne okażą się związki przyjaźni, na początku jednak, w dniach 22 – 25 listopada, kwadratura Słońca do Saturna wpłynie ograniczająco na relacje międzyludzkie oraz sferę finansów. 27 listopada pełnia Księżyca w życzliwych Bliźniętach pokaże wam jasno na kim możecie polegać, pozostańcie uważni w negocjacjach finansowych, bo jednoczesna kwadratura Merkurego do Neptuna podpowiada, że ktoś może wykorzystać waszą łatwowierność i pod wpływem emocji podejmiecie decyzje niekorzystne dla siebie i swojego stanu posiadania.

3 listopada Wenus w krytycznej Pannie znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, uważajcie w tym czasie, aby postawa życzeniowa nie zdominowała waszych finansów, gotowi będziecie sporo zapłacić, aby zrealizować swoje marzenia, na co wskazuje trygon Wenus do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie dwa dni później. 8 listopada Wenus zawita do życzliwej Wagi, nabierając mocy i możliwości konstruktywnego działania, staniecie się w większym stopniu skłonni do kompromisu, miłość rozkwitnie pełną parą, kontakty międzynarodowe się umocnią, związki zarówno osobiste, jak i biznesowe ulegną poprawie. W dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z Merkurym, czekają was miłe towarzyskie spotkania z przyjaciółmi.

Mars przebywa w Skorpionie do 24 listopada, motywując do realizacji celów oraz do działania, które podniesie status społeczny. W dniach 9 – 13 listopada Mars znajdzie się w opozycji do Urana, co zapowiada rewolucyjne zmiany w życiu rodzinnym, będziecie skłonni do rozbicia istniejących układów. Od 15 do 24 listopada Mars w aspektach ze Słońcem, Neptunem i Plutonem skłoni do twórczej aktywności, zmieniającej rzeczywistość. 24 listopada Mars wejdzie do życzliwego Strzelca, co w dalszej perspektywie pomoże zbudować grupę wsparcia, gotową skoczyć za wami w ogień, na razie jednak, w dniach 24 – 27 listopada, ograniczy kontakty, zmusi też do powściągliwości w wydawaniu pieniędzy.

Merkury 4 listopada znajdzie się w opozycji do Urana, władcy waszego znaku, co okaże się bardzo frustrujące, szczególnie w kontaktach z domownikami lub członkami rodziny. W dniach od 7 do 9 listopada Merkury w harmonijnych aspektach z Neptunem i Plutonem pozwoli dojść do porozumienia z najbardziej opornymi partnerami, zarówno osobistymi, jaki zawodowymi, znajdziecie sposoby na to, aby przeprowadzić swoja wolę w podejmowaniu decyzji, które dotyczą większej ilości osób zainteresowanych. 10 listopada Merkury wejdzie do życzliwego Strzelca, od razu utworzy napięty aspekt z Saturnem, realizację niektórych pomysłów trzeba będzie odłożyć na później. Szczególnie uważni pozostańcie w okolicach 27 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zwłaszcza w kwestiach finansowych.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Wodnika

Słońce przebywa w życzliwej Wadze do 23 października, co sprzyja nawiązaniu kontaktów, szczególnie międzynarodowych, kieruje też uwagę na naukę i zdobywanie wiedzy na temat innych osób, niektóre Wodniki w tym czasie wybiorą się w podróż lub zaplanują wspólny wyjazd do miejsc, w których jeszcze nie byli. 14 października dojdzie do zaćmienia Słońca w Wadze, początek jakiegoś międzynarodowego lub edukacyjnego przedsięwzięcia okaże się trudniejszy niż zakładaliście, niektóre Wodniki będą musiały ponieść konsekwencje błędów popełnianych przez innych, co okaże się frustrujące. Najłatwiej porozumiecie się z innymi, wyrazicie swoje poglądy i przekonania 20 października, gdy Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. 23 października Słońce opuści przyjazną Wagę i wkroczy do emocjonalnego Skorpiona, od razu utworzy harmonijny aspekt z obowiązkowym Saturnem, w dniach 23 – 26 października zabierzecie się do realizacji długoterminowego projektu, wymagającego systematycznego wysiłku i konsekwencji. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, relacje w rodzinie wzbudzą emocje utrudniając pracę, wpłynie to na skuteczność zawodowych wyzwań, dla niektórych Wodników problemem okaże się pogodzenie osobistych ambicji z rodzinnymi wyzwaniami.

Wenus tranzytuje przeciwległego Lwa do 9 października, możecie w tym czasie liczyć na życzliwość innych, przyciągniecie osoby pełne entuzjazmu, partnerzy, zarówno życiowi, jak i biznesowi, okażą wam wiele sympatii i akceptacji. 9 października Wenus wejdzie do krytycznej Panny, tracąc możliwość realizowania pełnego potencjału, w dniach od 9 do 11 października znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna, co odbije się negatywnie na finansach, odczujecie, że brakuje wam pieniędzy na przyjemności lub po prostu ich sobie odmówicie. W dniach od 20 do 24 października natomiast będziecie pełną garścią czerpać z pieniędzy partnera lub skorzystacie z rodzinnego budżetu, niektóre Wodniki zgromadzone pieniądze przeznaczą na rozwój intelektualny, inne zabezpieczą potrzeby domowników. Ostatniego dnia miesiąca trygon Wenus do Urana, władcy waszego znaku, pomoże wam odzyskać tak ważną dla was wolność i niezależność.

W dniach od 7 do 12 października Mars ustawi się w kwadraturze do potężnego Plutona, co wyzwoli ogromne pokłady energii zmagazynowanej w podświadomości, uważajcie, aby nie zamieniła się w agresję, którą sprowokować mogą partnerzy w relacjach międzynarodowych lub związanych z edukacją. 12 października Mars opuści życzliwą Wagę i wejdzie do znaku Skorpiona, odzyskując pełnię potencjału i skuteczność działania, aktywność skierujecie na sprawy zawodowe i realizację osobistych ambicji. Pod koniec miesiąca w dniach od 26 do 30 października, w okolicach zaćmienia Księżyca, Merkury wraz z Marsem znajdą się w opozycji do Jowisza, zmarnujecie sporo energii na zaspokojenie potrzeb członków rodziny, co wywoła frustrację, w emocjach możecie powiedzieć zbyt wiele, ale i tak nie uda się wam uszczęśliwić kogoś, kto tego nie chce.

W pierwszych dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna a następnie utworzy trygon z transformującym Plutonem, wydacie sporo pieniędzy na poprawę samopoczucia i rozwój osobisty. 5 października Merkury opuści znak Panny i wejdzie do życzliwej Wagi, co wpłynie na poprawę komunikacji, jedynie w dniach 21 – 22 października, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Plutonem, stracicie dużo energii usiłując przekonać kogoś do swoich koncepcji, możecie przy tym stać się nieprzyjemni, stosując presję, ale też pełni pasji. 22 października Merkury zawita do wymagającego Skorpiona, wasze myśli pochłoną sprawy zawodowe i potrzeba realizacji osobistych ambicji, trygon Merkurego do stabilizującego Saturna w dniach 22-24 października pozwoli stworzyć strukturę potrzebną do wprowadzenia w życie pomysłów, jakie powstały w głowie a także ułatwi zdobycie źródeł ich finansowania.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Wodnika

Zarządzanie wspólnymi finansami oraz planowanie przyszłych inwestycji skupi waszą uwagę do 23 września, podczas tranzytu Słońca przez znak skrupulatnej Panny. W dniach 6 – 10 września, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie do szczodrego Jowisza, pojawi się szansa na spore zyski, które zapragniecie ulokować w dochodowym przedsięwzięciu. 15 września natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w Pannie w trygonie do Urana, władcy waszego znaku, co zapoczątkuje innowacyjny projekt, który wpłynie na poprawę wspólnego stanu posiadania, niektóre Wodniki otrzymają dotację, zaciągną korzystny kredyt lub uzyskają finansowe wsparcie, pomagające zrealizować oryginalny pomysł. Od 17 do 21 września uważajcie na transakcje finansowe, bo Słońce znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, jakaś pomyłka może was drogo kosztować lub ktoś wykorzysta waszą łatwowierność, jednak trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie między 19 a 23 września sugeruje, że w negocjacjach będziecie potrafili wykazać się asertywnością i zdecydowaniem. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na naukę, podróże, zdobywanie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji. 29 września pełnia Księżyca w Baranie rozbudzi emocje w relacjach międzynarodowych, do czego przyczynią się również aspekty Wenus z Marsem i Uranem.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Lwa, 4 września wyjdzie z retrogradacji i ruszy do przodu, co przyciągnie do was osoby życzliwe i kochające. W dniach 16 – 18 września, podczas kwadratury Wenus z Jowiszem, cieszyć się będziecie dużym powodzeniem, nadmiar spotkań i kontaktów może okazać wręcz męczący. Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się końcówka miesiąca, ponieważ Wenus utworzy sekstyl z pożądliwym Marsem i kwadraturę z niezależnym Uranem, pojawią się więc sprzeczne tendencje – z jednej strony skłonność do romansów, z drugiej potrzeba niezależności i skłonność do generowania konfliktów.

Mars przez cały miesiąc nie opuści znaku życzliwej Wagi, jest tam jednak pozbawiony możliwości konstruktywnego działania, dlatego mogą pojawiać się frustracje w relacjach miłosnych, przyjacielskich oraz w kontaktach międzynarodowych.

Merkury w Pannie przez pierwszą połowę miesiąca porusza się biegiem wstecznym, unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących inwestowania. W okolicach 4 września, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Jowisza, warto się wybrać w podróż, ale tylko do miejsc wcześniej odwiedzanych, natomiast 6 września, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto podzielić się swoimi pomysłami, zwłaszcza w kontekście planowanych inwestycji, bo znajdą uznane w oczach innych. Decyzje jednak warto podejmować dopiero po 15 września, kiedy Merkury ruszy do przodu, zwłaszcza pod koniec miesiąca, ponieważ znajdzie się ponownie w korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza, a także innowacyjnego Urana, co zagwarantuje sukcesy w wielu dziedzinach.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Wodnika

Słońce w przeciwległym Lwie przebywa do 23 sierpnia, koncentrując uwagę na sprawach partnerskich, umowach, negocjacjach oraz relacjach z innymi. 1 sierpnia, gdy dojdzie do pełni w waszym znaku, pojawią się emocje w większości związków, trudno wam będzie zaakceptować inny punkt widzenia. Między 5 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza wprowadzi napięcie w relacjach partnerskich i rodzinnych w związku z planowanymi podróżami, rozpoczęciem edukacji lub inwestycjami w nieruchomości. 16 sierpnia nów Księżyca w przeciwległym Lwie w kwadraturze do Urana, władcy waszego znaku, zmieni radykalnie sytuację rodzinną, może to być początek nowej znajomości lub relacji – towarzyszący temu wydarzeniu trygon Marsa do Urana wpłynie na zmianę sposobu zarządzania wspólnym stanem posiadania, niektóre Wodniki otrzymają spadek. 23 sierpnia Słońce opuści przeciwległego Lwa i wkroczy do zapobiegliwej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym troska o wspólne finanse okaże się priorytetem. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wprowadzi ograniczenia w wydatkach, zaczniecie inwestować w środki trwałe. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej pełni Księżyca, tym razem w niepewnych Rybach, emocje wzbudzą transakcje finansowe i troska o stan posiadania.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Lwa, poruszając się biegiem wstecznym, powrócą więc dawne uczucia, odezwą się minione miłości. Między 7 a 11 sierpnia dojdzie do konfliktu w interesach rodzinnych, jakaś relacja może się nawet zakończyć, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do wybuchowego Urana – wszystko powróci do normy między 12 a 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w przeciwległym Lwie, doświadczycie ze strony partnera powrotu prawdziwej miłości. Od 20 do 24 sierpnia kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie wiele przyjemności w związkach, odezwą się bliskie wam osoby z zagranicy, pojawi się jednak napięcie, będziecie też mieć tendencję do przeceniania swojej pozycji i możliwości.

Mars przebywa w krytycznej Pannie do 27 sierpnia, aktywność skierujecie na planowanie wspólnych wydatków, możecie okazać się mało wyrozumiali, jeśli chodzi o sposób dysponowania środkami, które uznajecie za wspólne, zwłaszcza na początku, w połowie i pod koniec miesiąca, w czasie pełni oraz nowiu Księżyca, ponieważ Mars w tym czasie będzie szczególnie aktywny. Między 20 a 24 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w opozycji do Neptuna, zapragniecie czegoś, co jest niemożliwe do zdobycia, istnieje bowiem wyłącznie w waszej wyobraźni. Od 23 do 27 sierpnia trygon Marsa do potężnego Plutona rozbudzi silne pożądanie rzeczy materialnych, niektóre Wodniki otrzymają spadek lub spory zastrzyk pieniędzy z nieznanych źródeł. 27 sierpnia Mars opuści drobiazgową Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, gdzie straci umiejętność konstruktywnego działania, możecie więc stać się mało cierpliwi i wyrozumiali w relacjach z obcokrajowcami.

Merkury również przebywa w drobiazgowej Pannie przez cały miesiąc, jest tam bardzo silny, wpłynie więc pozytywnie na umiejętność planowania i zarządzania wspólnym stanem posiadania, niektóre Wodniki nauczą się oszczędności, zwłaszcza na początku miesiąca, ponieważ 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do rozsądnego Saturna. Między 9 a 11 sierpnia, gdy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, otrzymacie wszystko, o co poprosicie, aspekt okaże się korzystny dla podróży, współpracy zagranicznej oraz naukowej, macie szansę powiększyć wspólny majątek lub uzyskać dofinansowanie na projekty edukacyjne. 24 sierpnia Merkury wejdzie w retrogradację, w ciągu najbliższych trzech tygodni powstrzymajcie się od podejmowania decyzji dotyczących ważnych inwestycji.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Wodnika

Do 23 lipca Słońce przebywa we wrażliwym Raku, skłaniając do pracy, wymagającej emocjonalnego zaangażowania, co może osłabiać zdrowie. W pierwszych dniach miesiąca Słońce wraz z Merkurym znajdą się w harmonijnych aspektach z Jowiszem i Saturnem – jedna z planet dąży do ekspansji, druga do ograniczeń, razem mogą wiele, więc wszelkie projekty wymagające równowagi między tym, co chciałoby się zdobyć, a co jest możliwe do osiągnięcia, mają szansę na sukces. 3 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, co zapowiada lekki rozstrój nerwowy, wywołany trudnościami w ekspresji wewnętrznych emocji. Od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do Urana ułatwi dokonanie rewolucyjnych zmian w domu lub relacjach rodzinnych, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do życzliwego Barana, co ułatwi komunikację i przekaz informacji, ale może wprowadzić utrudnienia w dalekich, zagranicznych podróżach i stosunkach międzynarodowych. Od 18 do 23 lipca Słońce w opozycji do Plutona i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych skonfrontuje was z ciemną stroną, ukryta w podświadomości, co może odbić się negatywnie na zdrowiu, jest to dobry moment na rozpoczęcie terapii, jednocześnie trygon Słońca do Neptuna rozbudzi wyobraźnię, kreatywność i wpłynie pozytywnie na stan finansów. 23 lipca Słońce wkroczy do przeciwległego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym relacje międzyludzkie, partnerstwo, zawieranie umów i nawiązywanie współpracy okażą się priorytetowe.

Wenus przebywa w przeciwległym Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, zwiększają popularność i przyciągając osoby życzliwe, powodzenia wam nie zabraknie. W pierwszych dniach lipca Wenus w kwadraturze do Urana pozwoli uwolnić się od rodzinnych zobowiązań, niektóre Wodniki spotkają na swej drodze osobę, przy której serce zabije mocniej, ale będzie to romans krótkotrwały. Po 24 lipca, gdy Wenus zmieni bieg na wsteczny, zaczniecie weryfikować swoje podejście do związków, niektóre osoby nawiążą kontakt ze swoim „byłym” lub „byłą” w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Mars również przebywa w przeciwległym Lwie, ale tylko do 10 lipca, niektóre Wodniki mogą czuć się „popędzane”, inne będą miały tendencję do impulsywnych reakcji, kiedy ktoś nadepnie im na odcisk. 10 lipca Mars wejdzie do znaku Panny, kierując energię na zarządzanie wspólnymi finansami, w dniach od 17 do 23 lipca opozycja Marsa do Saturna sprawi, że staniecie się oporni na propozycję kredytów lub zaciąganie innych zobowiązań, niektóre Wodniki zdecydują się uregulować długi.

Merkury do 11 lipca tranzytuje znak uczuciowego Raka, wasze myślenie będzie więc w tym czasie nasączone emocjami – w dniach od 6 do 11 lipca harmonijne aspekty z Uranem i Neptunem okażą się szczególnie korzystne dla twórców i artystów, bowiem Uran rozbudzi pomysłowość a Neptun wyobraźnię, razem są w stanie stworzyć dzieła nacechowane oryginalnością i wizjonerstwem. 11 lipca Merkury zawita do przeciwległego Lwa, co dobrze wróży umowom i negocjacjom, w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, macie szansę uzyskać więcej, niż planowaliście, natomiast około 24 lipca rozmowa z domownikami okaże się stresująca i może was wyprowadzić z równowagi, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Wodnik

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, rozbudzając potrzebę przyjemności, rozrywek i kreatywnego spędzania czasu w kontakcie z innymi ludźmi. 4 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Strzelcu, dodatkowo tego dnia Merkury znajdzie się w koniunkcji z Uranem, władcą waszego znaku, co zapowiada błyskotliwe pomysły dotyczące podróży, nauki lub finansów, nie obejdzie się jednak bez stresu i podkręconych emocji. 11 czerwca Pluton na wiele miesięcy opuści wasz znak i wycofa się do Koziorożca, jest więc szansa, że niektóre problemy na razie znikną z waszego życia, miejcie jednak na uwadze, że powrócą w styczniu przyszłego roku, kiedy Pluton ponownie zawita do waszego znaku. 18 czerwca nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do Neptuna może przynieść niektórym osobom stratę finansową, pilnujcie swoich pieniędzy, bo ktoś może wykorzystać waszą dobrą wolę i łatwowierność. Całe szczęście od 15 do 24 czerwca pozostaniecie pod wpływem korzystnego aspektu Jowisza do Saturna, co pozytywnie wpłynie na finanse i pozwoli je utrzymać na stabilnym poziomie. 21 czerwca Słońce opuści przyjazne Bliźnięta i wkroczy do wrażliwego Raka, w ostatnich dniach miesiąca Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z Jowiszem i Saturnem, co sprzyja podejmowaniu decyzji, mających wpływ na przyszłość, finanse i stan zdrowia.

Wenus w korzystnym aspekcie do Neptuna przebywa do 5 czerwca w znaku przewrażliwionego Raka, nie zabraknie wam natchnienia i emocjonalnego zaangażowania w każdy rodzaj twórczości, sprzyjać też będzie wakacjom i snuciu marzeń uzdrawiających duszę i ciało. 5 czerwca Wenus zawita do przeciwległego Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w waszym znaku, uczucia się pogłębią a zmysły obudzą, wasz wpływ na partnera będzie imponujący, chociaż może odebrać ogarniające was emocje jako presję psychiczną. W dniach 9 – 11 czerwca kwadratura Wenus do Jowisza i Węzłów Księżycowych trochę namiesza w związkach, wasze oczekiwania mogą okazać się wygórowane. Druga połowa miesiąca przyciągnie do was osoby kochające i życzliwe.

Mars w przeciwległym Lwie przebywa aż do 10 lipca, możecie więc odnieść wrażenie, że podlegacie presji lub ktoś was pośpiesza, co budzi niecierpliwość i frustrację, skłania jednak do działania na rzecz partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Ostrożność w relacjach zachowajcie w dniach 24 – 28 czerwca, bo kwadratura Marsa do wybuchowego Urana może doprowadzić do konfliktów i kłótni w rodzinie.

Merkury tranzytuje znak Byka do 11 czerwca, skupiając myśli na rodzinnym stanie posiadania, zwłaszcza 4 czerwca, podczas pełni Księżyca, kiedy znajdzie się w koniunkcji z buntowniczym Uranem, oraz w dniach 9 – 10 czerwca, gdy utworzy korzystny aspekt z marzycielskim Neptunem. 11 czerwca Merkury wejdzie do życzliwych Bliźniąt, przez chwilę znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku, zanim ten wycofa się do Koziorożca, pozwoli to uświadomić sobie głębię psychicznych doznań. 15 czerwca kwadratura Merkurego do ograniczającego Saturna ostrzega przed rozrzutnością, niektórym Wodnikom uda się jednak zdobyć coś wyjątkowo tanio. W dniach 17 – 21 czerwca czeka was wiele miłych spotkań towarzyskich, ustaleń i rozmów, co zapewnią korzystne aspekty Merkurego do Wenus i Marsa w przeciwległym Lwie. 25 czerwca powinniście zachować szczególną ostrożność w umowach i transakcjach finansowych, bo kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna namiesza wam w głowach i możecie popełnić wiele błędów. 27 czerwca Merkury opuści życzliwe Bliźnięta i wejdzie do rodzinnego Raka, w ostatnich dniach miesiąca znajdzie się wraz ze Słońcem w korzystnej konfiguracji z Jowiszem i Saturnem, co pozwoli uporządkować na długo sporne kwestie.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Wodnika

Słońce w Byku do 21 maja skieruje uwagę na sprawy rodzinne i domowe, zwłaszcza w zakresie finansów oraz inwestycji. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Skorpionie, co może wpędzić w gorszy nastrój, emocje skłonią was do głębszego wglądu w motywacje, jakie wami kierują. W dniach 7 – 13 maja koniunkcja Słońca z Uranem wprowadzi zamieszanie, a nawet rewolucyjne zmiany, dotyczące stanu posiadania, zwłaszcza nieruchomości i przedmiotów trwałych, w rodzinie powstanie różnica zdań, odbije się to na systemie nerwowym. 16 maja szczodry Jowisz opuści życzliwego Barana i na najbliższy rok zagości w zasobnym Byku, na razie jednak aż do 25 maja pozostanie w napiętym aspekcie do Plutona w waszym znaku, zapowiada to głęboką transformację i zmianę podejścia do wszystkiego, co stanowiło dla was dużą wartość, zmiany okażą się konieczne i nieuniknione i w ostatecznym rozrachunku wyjdą wam na dobre, Jowisz bowiem będzie wspierał wasz stan posiadania. 19 maja nów Księżyca w Byku sprzyja rozpoczęciu nowego finansowego przedsięwzięcia. Między 15 a 20 maja sekstyl Słońca do Neptuna ułatwi realizację marzeń, w tym samym czasie trygon Słońca do Marsa skłoni do działania w kierunku poprawy zdrowia, natomiast 20 maja Mars zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Lwa a następnego dnia Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, obie planety pozostaną w korzystnym aspekcie do 25 maja, zmieni się natomiast pole aktywności, będziecie mocno zmotywowani do nawiązania owocnej współpracy w dziedzinach kreatywnych. 21 maja Słońce wchodząc do Bliźniąt od razu znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku, co obdarzy was ogromną siłą i energią zdolną przenosić góry, warto ten potencjał wykorzystać na działania twórcze. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna ograniczy wydatki.

Wenus jeszcze do 7 maja tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, w dodatku w dniach 3 – 6 maja znajdzie się w korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza w Baranie, co zapowiada mile spędzony czas, jednak w tym samym czasie ustawi się w kwadraturze do Neptuna, zachowajcie więc ostrożność w transakcjach finansowych, bo ktoś może wykorzystać waszą dobra wolę i wyprowadzić was w rozliczeniach na manowce. 7 maja Wenus zawita do uczuciowego Raka, w dniach 11 – 14 maja znajdzie się w korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, co sprzyja nawiązaniu kontaktów z osobami odpowiedzialnymi, może też przynieść niewielkie, ale stałe zarobki. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do Urana zachęci do spotkań z przyjaciółmi.

Mars do 20 maja przebywa w znaku Raka, działając negatywnie na zdrowie, w pierwszych dniach miesiąca, gdy znajdzie się w sekstylu do Urana, uda się wam jednak zapanować nad dolegliwościami dzięki odpowiedniej terapii. Od 15 do 18 maja sekstyl Marsa do Neptuna wpłynie na poprawę finansów, chociaż osłabi zdrowie. 20 maja Mars wejdzie do przeciwległego Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w waszym znaku, co zapowiada bardzo poważny konflikt i walkę, przynoszącą straty obu stronom.

Merkury w Byku pozostanie w retrogradacji do 15 maja, 1 maja znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w Byku, co rozbudzi wspomnienia, natomiast od 10 do 17 maja, podczas zmiany biegu na prosty, utworzy korzystne aspekty ze stabilizującym Saturnem i zasobną Wenus, w tym czasie zmienicie sposób myślenia, łatwiej więc będzie podejść w sposób pragmatyczny do zasobów finansowych, jakimi dysponujecie.

Talizmany na Rok Wodnego Królika