Archiwum kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Wagi

Słońce w przeciwległym Baranie przebywa do 19 kwietnia, zwracając uwagę na związki międzyludzkie i potrzeby partnerów, 8 kwietnia dojdzie w tym znaku do zaćmienia Słońca, niektóre Wagi dostrzega w tym czasie, że bliskie im osoby nie spełniają ich oczekiwań lub postępują w sposób mało racjonalny, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie przebiega granica, za którą nie chcecie brać za kogoś odpowiedzialności. Między 16 a 26 kwietnia, zwłaszcza w okolicach 21 kwietnia, szczodry Jowisz znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, pojawi się szansa na wzbogacenie, spadek lub nieoczekiwaną inwestycję, która wpłynie znacząca na wasz wspólny stan posiadania, niektóre Wagi wezmą duży kredyt lub zdecydują się na egzotyczną podróż. 19 kwietnia Słońce opuści przeciwległego Barana i wejdzie do zasobnego Byka, od razu utworzy kwadraturę do Plutona w Wodniku, pod wpływem tego aspektu pozostaniecie do 22 kwietnia, ryzyko związane z kredytem lub odważną inwestycją wywoła napięcie i poczucie przymusu. 24 kwietnia będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Skorpionie, zobaczycie jasno na czym stoicie w kwestii finansów, co wzbudzi duże emocje.

Wenus, władczyni waszego znaku, w dniach 2 – 4 kwietnia znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem w znaku Ryb, pojawią się jakieś nieokreślone dolegliwości, alergie lub choroby autoimmunologicznie, w pracy coś wyda się wam niejasne. 5 kwietnia Wenus zawita do przeciwległego Barana i utworzy sekstyl z pożądliwym Plutonem, niektóre Wagi dostaną się pod wpływ osoby dominującej i władczej, pojawi się namiętność i chęć przeżycia miłosnej i erotycznej przygody. Do 29 kwietnia możecie liczyć na to, że ktoś rozpali wasze uczucia, ale będziecie walczyć o wzajemność. 29 kwietnia Wenus zmieni znak i wejdzie do Byka, nabierając mocy, potrzeba uzyskania tego na czym wam zależy stanie się jeszcze silniejsza.

W dniach 8 – 12 kwietnia Mars znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w znaku Ryb, może się to odbić negatywnie na zdrowiu, zwłaszcza osoby cierpiące na bóle kręgosłupa mogą odczuwać wzrost dolegliwości, w pracy pojawią się „deadliny”, którym będzie trudno sprostać. Od 17 do 22 kwietnia Mars utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem i Uranem w Byku, to czas, w którym powinniście zaangażować się intensywnie w zarządzanie wspólnym budżetem lub zdobywanie źródeł finansowania ważnych projektów, bowiem wiele możecie zyskać, pod warunkiem, że pozostaniecie aktywni. W ostatnich dniach miesiąca, między 27 a 30 kwietnia Mars utworzy koniunkcje ze zwodniczym Neptunem, wiele zrobicie, aby zrealizować swoje marzenia, ale ucierpieć na tym może zdrowie. 30 kwietnia Mars opuści znak Ryb i wtargnie do przeciwległego Barana, w nadchodzących tygodniach postawicie na aktywną współpracę.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Wagi

Słońce tranzytuje znak Ryb do 20 marca, kierując uwagę na poprawę stanu zdrowia, warto zadbać w tym czasie o niezbędne badania, w razie konieczności udać się do specjalisty, unikać przeciążenia, zadbać o warunki pracy. Miesiąc rozpocznie sekstyl Słońca do Jowisza, co sprzyja udanym inwestycjom. Między 8 a 12 marca Słońce utworzy harmonijny aspekt do Urana, 10 marca dojdzie do nowiu Księżyca, któremu towarzyszy także kwadratura Marsa do Urana – te sprzeczne aspekty są zapowiedzą rewolucji we wspólnym stanie posiadania, rozpocznie się nowy etap, coś stracicie, ale również coś zyskacie. Między 15 a 19 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, możecie w tych dniach poczuć się osłabieni i niepewni swojej sytuacji, zarówno zdrowotnej, jak i zawodowej. 20 marca z samego rana Słońce wkroczy do przeciwległego Barana, do 24 marca pozostanie w harmonijnym aspekcie do Plutona, odzyskacie energię, ale sprawy partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, okażą się najważniejsze, w nadchodzącym miesiącu uwagę skierujecie na poprawę relacji międzyludzkich. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, co niezbyt dobrze wróży związkom, w ważnych sprawach emocje mogą wziąć górę nad rozsądkiem.

Wenus, władczyni waszego znaku, dniach 2 – 4 marca utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, w związkach miłości może dojść do konfliktu, także z dziećmi lub przyjaciółmi trudno będzie dojść do porozumienia. 11 marca wieczorem Wenus opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, w którym jest bardzo mocna, bo w wywyższeniu, górę wezmą pozytywne uczucia, empatia i zdolność do kompromisu. W dniach 21 – 23 marca Wenus znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, co może pogorszyć samopoczucie, ale zaraz potem od 24 do 29 marca znajdzie się w harmonijnym aspekcie najpierw do dobroczynnego Jowisza a zaraz potem do inspirującego Urana, chmury nad głową się rozejdą, powróci optymizm i szansa na zyski.

Mars w dniach 7 – 12 marca utworzy napięty aspekt z rewolucyjnym Uranem, niektóre Wagi postanowią zakończyć romans, który pozbawiał je poczucia wolności i niezależności. 23 marca Mars opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do Ryb, aktywność skierujecie na ochronę zdrowia, które może nieco szwankować.

Merkury w dniach 3 – 5 marca utworzy harmonijny aspekt z inspirującym Uranem, wpadną wam do głowy odkrywcze pomysły, które warto wykorzystać w sposób twórczy, również między 7 a 9 marca, gdy Merkury utworzy koniunkcję z Neptunem możecie liczyć na natchnienie, ale niektóre Wagi odczują trudne do zdiagnozowania dolegliwości. 10 marca z samego rana Merkury wejdzie do przeciwległego Barana i utworzy harmonijny aspekt z przebojowym Plutonem, myśli się rozjaśnią, staną się głębsze i bardziej wnikliwe, zwłaszcza dotyczące relacji, jakie was wiążą z innymi ludźmi.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Wagi

Słońce w życzliwym Wodniku przebywa do 19 lutego, rozwijając kreatywność, pragnienie kontaktu ze sztuką oraz potrzebę zaznania jak najwięcej przyjemności. Od 1 do 18 lutego działać na was będzie harmonijny aspekt Jowisza do Saturna, co wpłynie pozytywnie na stan zdrowia, ułatwi zdobycie kredytu lub innej formy dofinansowania. Między 6 a 11 lutego Słońce znajdzie się w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, napięty aspekt obejmie również nów Księżyca, do którego dojdzie w znaku Wodnika 9 lutego, okres okaże się rewolucyjny dla planowanych inwestycji. 19 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do melancholijnych Ryb, niektóre Wagi poczują się gorzej lub zaczną zwracać baczniejszą uwagę na ochronę zdrowia, energię skierujecie także na realizację zleceń, szczególnie o charakterze twórczym. 24 lutego pełnia Księżyca w Pannie podkręci emocje, ktoś z bliskich może potrzebować pomocy lub wsparcia. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, czeka was spadek energii i ograniczenia wynikające z nadmiaru obowiązków, może ucierpieć na tym zdrowie, zwłaszcza kręgosłup.

Wenus, władczyni waszego znaku, między 6 a 9 lutego utworzy harmonijny aspekt z inspirującym Uranem, niektóre osoby uzyskają nieoczekiwanie spadek, inne otrzymają zwrot z inwestycji, wolne Wagi z dnia na dzień znajdą się pod urokiem kogoś świeżo poznanego, w dniach 12 – 14 lutego, podczas sekstylu Wenus do Neptuna, pojawią się marzenia o miłosnym lub artystycznym spełnieniu. 16 lutego Wenus zawita do życzliwego Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z zaborczym Plutonem, pojawi się pasja i chęć uzyskania nieskrępowanej wolności. Od 19 do 26 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji ze zdobywczym Marsem a także w kwadraturze do ekspansywnego Jowisza, pozostaniecie pod wpływem trudnej do opanowania namiętności, niektóre Wagi zapragną zdobyć coś o czym od dawna marzyły lub kogoś, kto długo pozostawał poza zasięgiem.

Odpowiedzialny za aktywność Mars znajdzie się między 6 a 10 lutego w harmonijnym aspekcie do Neptuna, włożycie sporo energii w pracę twórczą lub opiekę nad osobą potrzebującą. 13 lutego również Mars opuści Koziorożca i wtargnie do życzliwego Wodnika, w koniunkcji z potężnym Plutonem pozostanie do 18 lutego, to dobry czas dla prawdziwego zdobywcy, ale nie uda się osiągnąć kompromisu w żadnej sprawie. Od 25 do 29 lutego kwadratura Marsa do Jowisza zmusi was do intensywnego wysiłku w celu poprawy sytuacji materialnej lub dokonania poważnej inwestycji.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca utworzy harmonijny aspekt z Neptunem, umysł zacznie bujać w obłokach, będziecie planować działania twórcze. 5 lutego Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwego Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z posępnym Plutonem, odkryjecie tajemnice, które pozbawią was spokoju. 10 lutego, dzień po nowiu Księżyca, Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, tego dnia warto podjąć ryzyko i sięgnąć po coś, co poprawi w przyszłości status społeczny. Między 16 a 18 lutego kwadratura Merkurego do nieprzewidywalnego Urana zawróci wam w głowie, trudno będzie zachować spokój, da o sobie znać niecierpliwość i wybuchowość. 23 lutego rano Merkury opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do Ryb, tracąc swą moc, w ostatnich dniach miesiąca jednak, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem a w końcu w sekstylu do Jowisza, uda się pokonać ograniczające przekonania, dając upust wyobraźni i zmieniając sposób myślenia.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Wagi

Słońce w Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, kierując uwagę na sprawy rodziny, nieruchomości i rozwoju kariery, od 8 do 12 stycznia działać będziecie pod wpływem trygonu Słońca do Urana oraz nowiu Księżyca, do którego dojdzie 11 stycznia, co okaże się korzystne dla remontów oraz ważnych inwestycji w dom i rodzinę, osoby planujące wziąć kredyt hipoteczny mają w tym czasie szansę na pozytywną decyzję. Od 14 do 18 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna warto wykorzystać na pracę twórcza, zwłaszcza jeśli wykonujecie ją w domu, słuchajcie podszeptów intuicji. W dniach 18 – 23 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Plutonem, najpierw do 20 stycznia w Koziorożcu, następnie po wkroczeniu Słońca do Wodnika również w tym znaku, ponieważ 21 stycznia transformujący Pluton po kilkunastu latach pobytu opuści Koziorożca i zawita do Wodnika – to bardzo ważne wydarzenie astrologiczne, które wprowadzi radykalne i długotrwałe zmiany w relacjach z przyjaciółmi oraz kochankami a także wpłynie na sposób, w jaki spędzacie czas wolny. 25 stycznia pełnia Księżyca w życzliwym Lwie w kwadraturze do szczodrego Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie do 29 stycznia, przyniesie sukcesy w inwestycjach, ale wiązać się to może z nadmiernymi wydatkami.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 23 stycznia przebywa w życzliwym Strzelcu, ale w pierwszych dniach miesiąca jej pozytywny wpływ zostanie ograniczony kwadraturą z surowym Saturnem, co obniży nastrój i pogorszy samopoczucie. W dniach 18 – 20 stycznia Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do zwodniczego Neptuna, w pracy pojawią się plotki, którym nie należy ufać, niektórym Wagom zacznie szwankować zdrowie, dotyczy to szczególnie kobiet. 23 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do konserwatywnego Koziorożca, w dniach od 27 do 30 stycznia utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem, co okaże się korzystne dla inwestycji w nieruchomości, układ planet sprzyja również związkom opartym na trwałości, lojalności i wspólnocie interesów.

Mars opuści życzliwego Strzelca 4 stycznia, wejdzie do konsekwentnego Koziorożca, skłoni do większej aktywności w sprawach dotyczących kariery, domu i rodziny, w dniach od 8 do 14 stycznia, gdy znajdzie się w harmonijnych aspektach z Saturnem i Jowiszem, pomoże zbudować fundamenty, na których oprzecie swoją przyszłość zawodową i rodzinną. W ostatnich dniach miesiąca, podczas trygonu Marsa do Urana, łatwo przeprowadzicie remont lub dokonacie odważnej inwestycji.

2 stycznia Merkury w życzliwym Strzelcu wyjdzie z retrogradacji, komunikacja ulegnie poprawie, łatwiej się będzie porozumieć, nauka zacznie lepiej wchodzić do głowy, pozostańcie jednak uważni w dniach 8 – 10 stycznia podczas kwadratury Merkurego do zwodniczego Neptuna, ktoś zechce wykorzystać waszą łatwowierność. 14 stycznia Merkury wejdzie do Koziorożca, co wpłynie pozytywnie na sprawy domowe, w dniach od 17 do 20 stycznia, gdy Merkury utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem wpadniecie na dobre pomysły, aby uzyskać finansową stabilizację. Pod koniec miesiąca, między 26 a 29 stycznia, Merkury w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana pozwoli podjąć szybkie, ale ryzykowne decyzje, dotyczące planowanych inwestycji.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Wagi

Do 22 grudnia pobyt Słońca w życzliwym Strzelcu zapewni radosny nastrój, uwagę skierujecie na utrzymanie dobrosąsiedzkich relacji, zainteresujecie się sprawami rodzeństwa, zwrócicie uwagę na otoczenie, staniecie się też bardziej mobilni i ruchliwi. W dniach 15 – 19 grudnia Słońce ustawi się w kwadraturze do Neptuna, możecie pogubić się w drodze, pomylić w pracach wymagających uważności i precyzji, niektóre Wagi poczują się gorzej, pojawią się alergie lub objawy psychosomatyczne. 13 grudnia nów Księżyca w Strzelcu zapowiada w najbliższym czasie początek przedsięwzięcia, w którym istotna okaże się dobra komunikacja. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, od razu utworzy harmonijny aspekt z odpowiedzialnym Saturnem, pochłoną was więc sprawy rodzinne i porządki przedświąteczne. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka w harmonijnych aspektach z dobroczynnym Jowiszem, pojawi się jakaś zawodowa okazja, wzbudzi to jednak wiele emocji, w tej beczce miodu pojawi się jednak spora łyżka dziegciu, ponieważ w tym samym czasie Merkury w koniunkcji z bojowym Marsem znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna – ucierpi na tym zdrowie i relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w waszym znaku utworzy napięty aspekt z przemocowym Plutonem, na jaw wyjdą rodzinne tajemnice, ktoś sprawi, że poczujecie się pod presją. 4 grudnia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Skorpiona, tracąc swą moc, od razu jednak utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co pozwoli uspokoić rozbudzone emocje, wpłynie taż na stabilizację finansów. Między 9 a 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza sprawi, że nie pożałujecie pieniędzy na prezenty świąteczne, natomiast w dniach 20 – 22 grudnia pojawią się jakieś nieoczekiwane nagłe wydatki, co zapowiada opozycja Wenus do wywrotowego Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Wenus do Neptuna przyniesie prawdziwie wzniosłą i pełną miłości atmosferę, pod choinką czekać będą prezenty, o których marzyliście. W dniach 27-29 grudnia sektyl Wenus do Plutona rozbudzi namiętności, pojawi się pragnienie powiększenia majątku, niektóre Wagi osiągną finansowe cele, ale kosztem pewnych wyrzeczeń. 29 grudnia Wenus zawita do życzliwego Strzelca, co rozjaśni wasze serce, natchnie optymizmem i radością.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Strzelcu, co motywuje do działania, które przyniesie znaczne profity w przyszłości, zachęca do podróży dużych i małych, usprawnia komunikację. Ostrożność zachowajcie jedynie pod koniec miesiąca, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, ponieważ kwadratura cofającego się Merkurego i Marsa do zwodniczego Neptuna sprawi, że powrócą nierozwiązane problemy, stracicie cierpliwość i powiecie o kilka słów za dużo.

Merkury 1 grudnia opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, nabierając mocy, od razu utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co pozwoli podjąć zrównoważone i sprawiedliwe decyzje odnośnie podwładnych lub wykonawców zleceń, korzystne okażą się wizyty u specjalistów w przypadku problemów ze zdrowiem. Między 7 a 9 grudnia trygon Merkurego do Jowisza sprzyja inwestycjom, zwłaszcza w nieruchomości, to również czas na udane zakupy przedświąteczne, także sekstyl Merkurego do Wenus w dniach 10 – 12 grudnia ułatwi znalezienie odpowiednich prezentów, czekają was również w tych dniach miłe spotkania towarzyskie. 14 grudnia Merkury wchodzi w retrogradację, w której pozostanie do 2 stycznia, ale 24 grudnia wycofa się do życzliwego Strzelca, co sprawi, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w ostatnim tygodniu roku będziecie bardzo mobilni, ale pojawią się utrudnienia w komunikacji, – czasami bardzo wyprowadzi was to z równowagi, zwłaszcza w okolicy pełni Księżyca 27 grudnia, ponieważ retrogradujący Merkury w koniunkcji z agresywnym Marsem ustawi się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, panujcie więc nad emocjami, zdejmijcie tez nogę z gazu.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Wagi

Słońce do 22 listopada tranzytuje emocjonalnego Skorpiona, kierując uwagę na sprawy finansowe, które zdominują wasze życie prawie całkowicie, ponieważ w znaku tym przez większość miesiąca przebywa również aktywizujący Mars oraz w pierwszej dekadzie miesiąca mądry Merkury. Już w pierwszych dniach miesiąca pojawi się okazja do sporego zysku, gdy 3 listopada Słońce ustawi się w opozycji do zasobnego Jowisza w Byku. 13 listopada natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku, wasza sytuacja materialna może się nagle i nieoczekiwanie zmienić na dobre lub na złe, w zależności od podjętych wcześniej decyzji. Najbardziej aktywnie działać będziecie w dniach od 15 do 22 listopada, ponieważ w tym czasie nastąpi silne nagromadzenie energii w wyniku harmonijnych aspektów, jakie Słońce w koniunkcji z Marsem utworzą z kreatywnym Neptunem i bezwzględnym Plutonem – będziecie z całych sił walczyć o poprawę sytuacji materialnej, warto korzystać z podszeptów intuicji i wyobraźni, ale nie rezygnować z podpowiedzi racjonalnego umysły, jest wiele do zyskania, ale też do stracenia. 22 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Strzelca, co zwykle napawa optymizmem, tym razem jednak w dniach 22 – 25 listopada znajdzie się w napiętym aspekcie do surowego Saturna, w wyniku przepracowania lub zbyt intensywnego działania, jeśli nie zwolnicie tempa, organizm odmówi posłuszeństwa i zmusi do odpoczynku fundując chorobę lub jakiś sposób unieruchomienia, uważajcie zwłaszcza na kręgosłup. 27 listopada będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwych Bliźniętach, co rozbudzi emocje w sprawach związanych z edukacją, podróżami oraz ogólnie komunikacją.

Wenus, władczyni waszego znaku, 3 listopada znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, jakieś wasze marzenia czy wyobrażenia okażą się nierealne, już 5 listopada, gdy Wenus ustawi się w trygonie do Plutona, uświadomicie to sobie bardzo jasno, zwłaszcza jeśli macie w swym otoczeniu toksyczne osoby. 8 listopada Wenus wreszcie zawita do waszego znaku i pozostanie w nim do 4 grudnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie do budowania związków opartych na miłości, partnerstwie, wzajemnym szacunku i poczuciu bezpieczeństwa, bo taka okazja długo się nie powtórzy, korzystajcie ze swoich zasobów, takich jak wdzięk, urok osobisty i łatwość w nawiązywaniu relacji, to również znakomity czas, aby zadbać o swój wygląd i samopoczucie oraz zająć się twórczością artystyczną. W dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z wszędobylskim Merkurym w życzliwym Strzelcu, wokół was zaroi się od adoratorów, zarówno randki, jak i spotkania towarzyskie lub biznesowe przebiegną w miłej atmosferze.

Mars do 24 listopada przebywa w znaku Skorpiona, gdzie jest wyjątkowo silny, wpłynie to stymulująco przede wszystkim na sprawy finansowe. Między 9 a 13 listopada Mars znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, możecie w tym czasie podjąć bardzo ryzykowne decyzje finansowe, które wpłyną w sposób radykalny na sytuację materialną. W dniach 15 – 24 listopada, gdy Słońce i Mars utworzą harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, toczyć się będzie walka o finansową przyszłość, postawcie na kreatywność i twórczą aktywność, bo się to wam opłaci. 24 listopada Mars opuści Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, co ogólnie okaże się korzystne w ciągu nadchodzących miesięcy, jednak w dniach 24 – 27 listopada utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, uważajcie więc na drogach, zdejmijcie nogę z gazu, jeśli nie chcecie zaliczyć stłuczki lub mandatu, zadbajcie też o zdrowie, chrońcie kręgosłup.

4 listopada Merkury ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana, wpadnie wam do głowy pomysł jak zainwestować i zwiększyć dochody, wiązać się to jednak może ze sporym ryzykiem. W dniach od 7 do 9 listopada Merkury utworzy harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, co ułatwi podjęcie odważnych decyzji, warto słuchać intuicji, ale miejcie też oczy szeroko otwarte na zagrożenia. 10 listopada Merkury zawita do życzliwego Strzelca, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie do surowego Saturna, liczyć się więc zaczną konkrety, a nie obietnice czy dywagacje. Nie dajcie się oszukać lub zmanipulować w okolicach 27 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zwłaszcza że tego dnia dojdzie do pełni Księżyca i zaczną dominować emocje zamiast chłodnego rozumowania.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, nie zmarnujcie szansy, jaka się zdarza raz w roku i dołóżcie starań, aby najlepiej wykorzystać czas podwyższonej energii – skierujcie ją na zaspokojenie własnych potrzeb i realizację pomysłów, jakie chodziły wam po głowie od dłuższego czasu, to jest ta chwila w roku, kiedy powinniście skierować uwagę na samych siebie. 14 października w waszym znaku dojdzie do nowiu Księżyca, połączonego z zaćmieniem Słońca, wyznaczy on nowy kierunek rozwoju osobistego – powinniście posłuchać pragnień ukrytej strony osobowości, aby stać się jednością z częścią siebie, której do tej pory nie akceptowaliście, może się to wiązać z zakończeniem toksycznego związku lub podjęciem próby usamodzielnienia się. 20 października Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca w waszym znaku, pojawi się okazja, aby jasno wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania, zostaniecie dostrzeżeni i wysłuchani, to także znakomity moment, aby zabłysnąć intelektem. 23 października Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na finanse oraz zabezpieczenie stanu posiadania, w dniach od 23 do 26 października utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co może przynieść niewielkie, ale stałe, regularnie wypłacane zarobki, niektóre Wagi odzyskają poczucie bezpieczeństwa finansowego, inne zainwestują w nieruchomości. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, emocje wzbudzi stan konta, uważajcie w najbliższym czasie na co wydajecie swoje pieniądze, bo możecie je stracić.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 9 października przebywa w życzliwym Lwie, wykorzystajcie ten czas na rozwój przyjaźni i pielęgnowanie związków miłości, bo kiedy 9 października wejdzie do Panny straci sporo ze swej mocy i na dodatek od razu znajdzie się w opozycji z ograniczającym Saturnem – istotne okażą się trwałe związki, oparte na przywiązaniu i poczuciu odpowiedzialności, zwłaszcza ze niektóre Wagi mogą poczuć się gorzej i potrzebować wsparcia osób bliskich. W dniach od 20 do 24 października, gdy Wenus utworzy trygon ze szczodrym Jowiszem, pojawi się okazja na intratną inwestycję, nie będziecie żałować pieniędzy wydanych w tym czasie. W ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z innowacyjnym Uranem, uda się uzyskać jakiś grant, wypłatę świadczeń lub dofinansowanie działalności.

Mars w waszym znaku w dniach od 7 do 12 października znajdzie się w napiętym aspekcie do bezwzględnego Plutona, wasze działanie spotka się z nieprzejednanym sprzeciwem, zrezygnujcie z przeprowadzenia swojej woli na siłę, bo nic nie uzyskacie a stracicie dużo energii, szczególnie konfrontacja z niektórymi członkami rodziny może okazać się bolesna. 12 października Mars opuści wasz znak, co przyjmiecie z ulgą, bo niektórym Wagom dał się we znaki w ciągu minionych dwóch miesięcy, wkroczy natomiast do Skorpiona, odzyskując siłę i moc działania, aktywność skierujecie na ochronę stanu posiadania. W dniach od 12 do 15 października Mars utworzy harmonijny aspekt z konsekwentnym Saturnem, co pozwoli wam działać skutecznie i wytrwale. Między 26 a 30 października, w okresie zaćmienia Księżyca, Merkury w koniunkcji z Marsem znajdą się w opozycji do Jowisza, pojawi się szansa na spore zyski, ale pieniądze tak szybko, jak się pojawią, równie prędko znikną.

W pierwszych dwóch dniach miesiąca Merkury ustawi się w opozycji do Neptuna, co wprowadzi was w stan niepewności, w razie niedyspozycji diagnoza lekarska może okazać się mylna, 3 października natomiast trygon Merkurego do Plutona pozwoli wyjaśnić nieporozumienie i wdrożyć odpowiednią terapię. 5 października Merkury wejdzie do waszego znaku, co wzmocni wasz umysł i zdolność do podejmowania decyzji, jedynie w dniach 20 – 22 października, gdy Merkury utworzy kwadraturę z Plutonem, trudno wam będzie przystosować do zmian, które wydają się nieuniknione. 22 października Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Skorpion, myśli powędrują w kierunku zdobycia dodatkowych środków finansowych, do intensywnego wysiłku umysłowego skłoni trygon Merkurego do stabilizującego Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 22 – 23 października.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Wagi

Słońce w Pannie do 23 września osłabia was energetycznie, warto w tym czasie zwolnić tempo i wybrać się na wakacje, okazja pojawi się już w dniach 6 – 10 września, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z kochającym podróże Jowiszem. Między 14 a 16 września pojawi się szansa na udaną inwestycję, możecie niespodziewanie otrzymać dotację lub dofinansowanie projektu, ponieważ dojdzie do nowiu Księżyca w Pannie w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Wagi dostaną propozycję korzystnego kredytu, a ponieważ 15 września Merkury wyjdzie z retrogradacji, możecie śmiało podejmować nawet ryzykowne decyzje. O zdrowie zadbajcie między 17 a 21 września, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna, mogą bowiem pojawić się jakieś trudne do zdiagnozowania dolegliwości, ale trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września obdarzy was siłą i wytrzymałością, zdolną pokonać wszelkie przeciwności. 23 września Słońce wkroczy do waszego znaku i wszystko się zmieni, odzyskacie energię i chęć do zadbania o własne potrzeby. Ostatnie dni miesiąca przyniosą sporo emocji, bowiem dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Baranie, a ponieważ w tym czasie również Wenus, władczyni waszego znaku, odbierze sprzeczne sygnały od Marsa i Urana, w związkach może dojść do prawdziwej rewolucji – jakaś przyjaźń ma szansę przerodzić się w relację miłosną, pojawią się krótkie ekscytujące romanse lub namiętne trójkąty, wprowadzające zamieszanie w życiu.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywająca w życzliwym Lwie, 4 września zmieni bieg na prosty, więc wasze sprawy, szczególnie miłosne, mają szansę wyjść na prostą. Pojawi się jednak sporo zawirowań uczuciowych, zwłaszcza dotyczących przyjaźni, kiedy w dniach 16 – 18 września Wenus znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, życie towarzyskie rozkwitnie, pojawi się szansa na dobre inwestycje, ale możecie odrobinę przesadzić w wymaganiach. Jeszcze bardziej emocjonująco zrobi się w końcówce września, gdy Wenus utworzy sekstyl z pożądliwym Marsem w waszym znaku i kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem – zarówno związki, jak i finanse czekają rewolucyjne zmiany.
Mars przez cały miesiąc tranzytuje wasz znak, ale ponieważ otwarta walka nie leży w waszej naturze, możecie przeżywać frustrację w sytuacjach, wymagających zdecydowanego działania, zwłaszcza że jedyny aspekt, jaki Mars utworzy to w końcówce miesiąca rozbudzający ochotę na seks i romanse sekstyl Wenus do Marsa.

Merkury w Pannie porusza się biegiem wstecznym do 15 września, skłaniając do ukrywania swoich myśli i planów. W dniach 4 – 6 września Merkury najpierw utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem a następnie znajdzie się „w sercu” Słońca, to dobra okazja, aby wybrać się gdzieś, gdzie już kiedyś byliście i dobrze się tam czujecie, aby naładować akumulatory, to również aspekt sprzyjający kontynuacji edukacji, co może być istotne w związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. 25 września, po wyjściu z retrogradacji, Merkury ponownie znajdzie się w tej konfiguracji, tym razem w biegu prostym, okaże się to korzystne dla planowanych inwestycji, podróży zagranicznych oraz rozpoczynania nauki, co dotyczy głównie studentów.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Wagi

Słońce w życzliwym Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na rozwój przyjaźni oraz aktywność w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. Pełnia Księżyca, do której dojdzie w pierwszym dniu miesiąca, rozbudzi emocje w związku z potrzebami dzieci, pokaże też jasno na kogo z bliskich znajomych możecie liczyć, bowiem trygon Marsa do Jowisza, towarzyszący pełni, pomoże poznać ukryte motywacje osób, które tylko udają życzliwość a tak naprawdę liczą na profity wynikające ze wzajemnych relacji. Również kwadratura Słońca do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie między 5 a 7 sierpnia, uświadomi z kim warto utrzymać znajomość. Pełen energii i emocji okaże się też nów Księżyca w kwadraturze do Urana, mający miejsce 16 sierpnia w życzliwym Lwie – jakaś przyjaźń może się niespodziewanie zakończyć, odsiać ziarno od plew pomoże trygon Marsa do Urana, ujawniający ukryte motywy postępowania. Niektóre Wagi podejmą nagłą decyzję, która wpłynie na sposób zarządzania wspólnymi finansami. 23 sierpnia Słońce opuści przyjaznego Lwa i wkroczy do Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym jak co roku dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego ostatni tydzień sierpnia i początek września warto przeznaczyć na odpoczynek i ładowanie akumulatorów, zwłaszcza że w dniach 23 – 27 sierpnia osłabi was dodatkowo opozycja Słońca do Saturna, jeśli nie zwolnicie tempa odbije nie to niekorzystnie na zdrowiu. 31 sierpnia druga w tym miesiącu pełnia Księżyca będzie miała miejsce w nostalgicznych Rybach, wyciszyć emocje pomoże pobyt nad wodą.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Lwa, zapewniając życzliwość otoczenia, jednak porusza się biegiem wstecznym, będziecie więc mieć tendencję do ponownego nawiązania kontaktu z dawnymi przyjaciółmi lub kochankami. Między 7 a 11 sierpnia Wenus w kwadraturze do Urana zafunduje niespodziewane spotkanie, które wywróci do góry nogami wasze emocjonalne nastawienie do jednego z przyjaciół, niektóre Wagi otrzymają propozycję intratnej inwestycji, która jednak okaże się ryzykowna. W dniach 12 – 14 sierpnia koniunkcja Wenus ze Słońcem rozgrzeje zmysły, powrócą uczucia zmatowione przez rutynę, miłość i przyjaźń okażą swoje jasne, chociaż burzliwe, oblicze. Między 20 a 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza przyniesie spore zyski z wcześniejszych inwestycji, możecie też odzyskać pieniądze, które się wam należą, nie obejdzie się jednak bez napięcia i stresu, również w relacjach towarzyskich.

Mars do 27 sierpnia tranzytuje znak Panny, co nie jest dla was korzystne, bowiem generuje ukrytych wrogów, którzy okażą się najbardziej aktywni w okolicach pełni i nowiu Księżyca. Również między 20 a 24 sierpnia opozycja Marsa do Neptuna sprawi, że trudno wam będzie odróżnić wrogów od przyjaciół, zwłaszcza w miejscu pracy, niektóre Wagi doświadczą w tym czasie trudnych do zdiagnozowania dolegliwości, uważajcie na ukąszenia komarów i kleszczy. 27 sierpnia Mars wejdzie do waszego znaku, jest w nim jednak słaby, powinniście wiec zwrócić uwagę, aby w sposób konstruktywny używać jego energii, stosując samoobronę i asertywność bez próby atakowania kogokolwiek.

Merkury w Pannie przebywa przez cały miesiąc, pozwalając uporządkować myśli i zaplanować przyszłe działania w tajemnicy przed osobami, które mogłyby to wykorzystać przeciwko wam. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna w Rybach, co ograniczy możliwość poruszania się, mogą pojawić się przemijające bóle kręgosłupa, kontakty ze służba zdrowia okażą się problematyczne. Natomiast między 9 a 11 sierpnia wasze plany i pomysły okażą się bardzo opłacalne, na co wskazuje trygon Merkurego do Jowisza, jakaś inwestycja przyniesie wymierne zyski, jest to także dobry moment, aby wybrać się w podróż. 24 sierpnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, w ciągu nadchodzących trzech tygodni unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji, bo mogą być podyktowane fałszywymi przesłankami.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Wagi

Słońce przebywa w Raku do 23 lipca, koncentrując uwagę na karierze, zwiększając emocjonalność w sprawach zawodowych. Już pierwsze dni miesiąca przyniosą okazję do twórczej pracy, która okaże się długotrwała i dochodowa, gdy Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z Jowiszem i Saturnem. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje, gdy zawodowe wyzwania trzeba będzie połączyć z domowymi obowiązkami. W dniach od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do innowacyjnego Urana pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania w dziedzinie zarzadzania wspólnymi pieniędzmi oraz inwestowania w nowoczesne projekty, na które łatwo będzie uzyskać dofinansowanie. 17 lipca nów Księżyca w Raku może okazać się początkiem nowego przedsięwzięcia zawodowego lub rodzinnego, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do przeciwległego Barana, co w perspektywie zmieni zasady, panujące w związkach i partnerstwie. Od 18 do 23 lipca układ planet zapowiada kryzys w dążeniu do zawodowej niezależności, ktoś może wywierać na was presję, odcinając od środków finansowych, wpłynie na to opozycja Słońca do Plutona w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, na szczęście trygon Słońca do Neptuna pomoże wyjść z opresji, jeśli skorzystacie z intuicji i najdziecie kreatywne rozwiązanie. 23 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym warto wrzucić na luz, wybrać się na wakacje, aby odreagować stresy w gronie zaufanych przyjaciół.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przyjaznym Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, ponieważ 24 lipca zmieni bieg na wsteczny, więc tranzyt przez ten znak potrwa aż do 9 października. Warto ten czas wykorzystać na rozwój miłości, rozrywkę, przyjemności, twórczość artystyczną oraz kultywowanie przyjaźni. W pierwszych dniach miesiąca Wenus utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, jakiś związek lub bliska znajomość stanie pod znakiem zapytania, zapragniecie bowiem wolności, zarówno osobistej, jak i finansowej. Po 24 lipca, kiedy Wenus wejdzie w retrogradację, zaczniecie podważać swoje uczucia i wycofywać się z niektórych relacji, powrócą natomiast związki, które dawno temu się rozpadły, niektóre Wagi zapragną dać im drugą szansę, zwłaszcza w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Mars również tranzytuje życzliwego Lwa, ale tylko do 10 lipca, będzie to okres zwiększonej aktywności w kontaktach z przyjaciółmi oraz członkami stowarzyszeń osób o podobnych zainteresowaniach. Po 10 lipca, kiedy Mars wstąpi do krytycznej Panny, rozpocznie się okres, w którym za waszymi plecami ktoś może was atakować lub rozsiewać plotki, szczególną ostrożność zachowajcie od 17 do 23 lipca, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Saturna, bo stłumiony, niewyrażony gniew może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, chrońcie zwłaszcza kręgosłup.

Merkury tranzytuje wrażliwego Raka do 11 lipca, wasze wypowiedzi mogą więc być nadmiernie emocjonalne, zwłaszcza w kontaktach zawodowych. Między 6 a 11 lipca korzystne aspekty Merkurego z rewolucyjnym Uranem oraz intuicyjnym Neptunem, pozwolą wykorzystać całą moc umysłu i uczuć w stworzeniu czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. 11 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, gdzie jest słaby, trudniej wiec będzie się skupić na obowiązkach, umysł pochłoną wyobrażenia o dobrej zabawie, rozrywkach, biesiadach z przyjaciółmi. 17 lipca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Jowiszem, możecie stać się zbyt gadatliwi, aspekt okaże się korzystny dla podróży, pod warunkiem, że nie będziecie mieć wygórowanych oczekiwań. W okolicach 24 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem, niektórym Wagom puszczą nerwy, gdy ktoś odmówi im pomocy. 28 lipca Merkury wejdzie do pedantycznej Panny, gdzie jest mocny, staniecie się znacznie bardziej spostrzegawczy i uważni, zwłaszcza na błędy popełniane przez innych.

Karty Tarota dla początkujących