Archiwum kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Wagi

Słońce w Rybach do 20 marca skieruje uwagę na ochronę zdrowia, warto w tym czasie zadbać o dobre warunki pracy, które pozwolą wykorzystać intuicję i cały twórczy potencjał. 7 marca pełnia Księżyca w Pannie w korzystnym aspekcie z rewolucyjnym Uranem wzbudzi dużo emocji i zachęci do zmiany sposobu odżywiania, tego samego dnia Saturn opuści życzliwego Wodnika i na kolejne 3 lata zadomowi się w Rybach, testując waszą wytrzymałość zdrowotną w sytuacji zawodowych napięć, w nadchodzących latach trzeba będzie odnaleźć równowagę pomiędzy marzeniami dotyczącymi pracy a możliwościami ich realizacji w sposób, który nie osłabiałby organizmu. Od 13 do 20 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem znajdzie się w napiętym aspekcie z natarczywym Marsem, w dniach 16-17 marca do tego układu dołączy zagubiony Merkury, w wyniku nagromadzenia zadań do wykonania możecie poczuć się przepracowani, niektóre Wagi zapłacą za to osłabieniem zdrowia, trudno będzie o właściwą diagnozę, warto przebadać się dokładnie u doświadczonego specjalisty. 20 marca Słońce opuści niepewne Ryby i wkroczy do przeciwległego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym najbardziej istotne okażą się związki oraz partnerstwo, zarówno osobiste, jak i zawodowe. 21 marca nów Księżyca w Baranie zapowiada początek ważnej współpracy lub rozpoczęcie nowego związku. 23 marca Pluton zmieni znak, wkroczy do życzliwego  Wodnika na kilka miesięcy, zanim zadomowi się w nim na dobre od listopada 2024 roku – to bardzo wielka transformacja, zmieniająca niepostrzeżenie i w sposób nieodwracalny sposób życia.

Wenus, władczyni waszego znaku, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem w przeciwległym Baranie, może to okazać się znakomitą okazją do nawiązania znajomości z celebrytą, obcokrajowcem lub osobą o dużej wiedzy, niektóre Wagi doświadczą od swoich partnerów wielu przyjemności, takich jak zakup zagranicznej wycieczki, inne nie będą w stanie opędzić się od adoratorów, chociaż trudno będzie spełnić ich oczekiwania. Jeszcze bardziej miłośnie zrobi się między 9 a 13 marca, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem. 16 marca Wenus opuści przeciwległy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym odzyska swą moc, energia powędruje jednak nie tyle w kierunku miłosnych szaleństw, ile do zabezpieczenia wspólnego stanu posiadania, zwłaszcza między 17 a 19 marca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt ze stabilizującym Saturnem, macie szansę utrwalić swoje osiągnięcia, zainwestować w nieruchomości lub pozyskać długoterminowy kredyt.

Mars w życzliwych Bliźniętach przebywa jeszcze do 25 marca, okaże się jednak problematyczny między 16 a 17 marca, zwłaszcza wyjazdy zagraniczne przebiegać mogą w nerwowej atmosferze ze względu na napięty aspekt z Merkurym, Słońcem oraz zwodniczym Neptunem w Rybach. Po 25 marca, kiedy Mars zawita do wrażliwego Raka, zaczniecie wykazywać cechy pracoholizmu, co niekorzystnie odbije się na członkach rodziny, chociaż w ostatnich dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon do Saturna, staniecie się w pracy wyjątkowo skuteczni.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem, co może utrudnić komunikację i kontakt z dziećmi lub osobami, które darzycie uczuciem, już 2 marca wieczorem jednak Merkury opuści Wodnika i wejdzie do melancholijnych Ryb, gdzie jest bardzo słaby, rozkojarzony i skłonny do mijania się z prawdą, taka też będzie komunikacja, dlatego unikajcie do 19 marca zobowiązań, bo możecie im nie sprostać. Między 11 a 13 Merkury w sekstylu do Urana zabłyśnie pomysłami, ale okażą się trudne, a nawet niemożliwe do zrealizowania. 19 marca Merkury opuści znak Ryb i wejdzie do przeciwległego Barana, nabierając mocy i zdecydowania, dlatego warto w ostatniej dekadzie miesiąca podpisywać ważne umowy, również międzynarodowe, do czego zwłaszcza przyczyni się koniunkcja Merkurego z Jowiszem, do której dojdzie 28 marca.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Wagi

Słońce w przyjaznym Wodniku przebywa do 18 lutego, warto ten czas wykorzystać na twórcze i oryginalne działanie, rozwój zdolności artystycznych, kontakt z szeroko pojętą sztuką – jedynie na początku miesiąca, kiedy 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w Lwie w napiętym aspekcie do wybuchowego Urana a dodatkowo Wenus, władczyni waszego znaku, utworzy kwadraturę z pobudliwym Marsem, nerwy odmówią wam posłuszeństwa, ponieważ sprawy zaczną obierać nieoczekiwany obrót. Otwórzcie się na to, co niezwykłe, bo od 3 do 7 lutego niejedno was zaskoczy. Dla odmiany dni między 14 a 18 lutego, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, sprawy związane z kreatywnością lub uprawianym hobby znacznie zwolnią, niektóre Wagi będą zmuszone więcej czasu poświęcić dzieciom, które przeżywać mogą przejściowe trudności. 18 lutego Słońce wkroczy do uduchowionych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie ochrona zdrowia i dbałość o dobre samopoczucie w miejscu pracy, 20 lutego nów Księżyca wyznaczy początek zawodowego projektu, wymagającego twórczych zdolności, ale też pochłaniającego sporo energii.

Wenus, patronka waszego znaku, przebywa w Rybach do 20 lutego, jest to dla niej korzystne miejsce, nie zabraknie wam więc wiary w siebie i potrzeby wykazania się twórczym potencjałem, jedynie w okolicach 5 lutego, podczas pełni Księżyca w Lwie, możecie poczuć się atakowani, gdy Mars zadziała kwadraturą. Między 6 a 10 lutego natomiast sekstyl Wenus do Urana przyniesie miłe spotkania z przyjaciółmi, aspekt może też zaowocować poprawą finansów, niektóre Wagi zakochają się nagle bez pamięci w osobie, z którą pracują. Koniunkcja Wenus z romantycznym Neptunem, do której dojdzie między 13 a 17 lutego, rozbudzi marzenia, które mogą okazać się zwodnicze, także w przypadku pojawienia się zdrowotnych dolegliwości trudno będzie znaleźć ich przyczynę. Od 17 do 20 lutego sekstyl Wenus do Plutona rozpali zmysły, trudno będzie oprzeć się namiętności. 20 lutego Wenus wejdzie do przeciwległego Barana, tracąc wiele z możliwości działania zgodnie ze swoją naturą, dlatego poczucie własnej wartości może się pogorszyć, staniecie się zależni od opinii innych, jednak dla ukochanej osoby gotowi będziecie zrobić wszystko.

Mars nadal przebywa w życzliwych Bliźniętach, kierując aktywność na zdobywanie wiedzy, kontakty międzynarodowe oraz działalność edukacyjną.

Merkury do 11 lutego przebywa w poważnym Koziorożcu, co może utrudniać komunikację, zwłaszcza z członkami rodziny, ponieważ umysł jest nastawiony na tworzenie nakazów i zakazów. Od 5 do 8 lutego sekstyl Merkurego do Neptuna nieco złagodzi wymagania wobec innych i siebie, ale koniunkcja Merkurego z Plutonem, pod wpływem której pozostaniecie od 9 do 11 lutego, może spowodować, że jeszcze bardziej zaczniecie wywierać presję, stosując wyrafinowaną manipulację lub zostaniecie poddani takiemu działaniu przez członka rodziny, ewentualnie przełożonego w pracy. 11 lutego Merkury zawita do życzliwego Wodnika, umysł odżyje, ponieważ będzie miał możliwość skorzystania z pełni swoich możliwości, zwłaszcza między 16 a 20 lutego, kiedy znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem – macie szansę w tym czasie spotkać osobę, która stanie się waszym mentorem i wiele się od niej nauczycie. Od 20 do 23 lutego Merkury odbierze sprzeczne aspekty od wybuchowego Urana i popędliwego Marsa, co wiązać się będzie z podatnością na stres.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Wagi

Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skieruje uwagę na rozwój kariery oraz sprawy domowe i rodzinne. Już między 3 a 7 stycznia, kiedy Słońce utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem, pojawi się niespodziewana okazja, aby zainwestować w nieruchomości, niektóre Wagi zdecydują się dokonać remontu lub w inny sposób wpłynąć na zmianę warunków mieszkaniowych. W nocy z 6 na 7 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w Raku, zaraz potem cofający się Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, emocje wzbudzi propozycja pracy, którą otrzymacie ponownie lub ktoś wycofa się z obietnic, będzie to miało wpływ na przyszłą karierę oraz sytuację rodzinną. Od 11 do 15 stycznia Słońce znajdzie się w sekstylu z marzycielskim Neptunem, pojawi się zlecenie, przy którym trzeba się będzie wykazać kreatywnością i korzystać z intuicji, niektóre Wagi mogą doświadczyć przejściowych objawów alergii. Między 16 a 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem wydobędzie na jaw rodzinne tajemnice oraz wszystko „zamiatane pod dywan”, dobrze ten czas poświecić na generalne porządki w domu, powyrzucać wszystko, co się zużyło i już spełniło swoją funkcję. 20 stycznia Słońce wkroczy do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie osobista wolność, kreatywność oraz twórcza inicjatywa, następnego dnia dojdzie do nowiu Księżyca, co zapowiada w najbliższym czasie znalezienie nowego hobby. Od 22 do 27 stycznia pozostaniecie pod wpływem sekstylu Słońca do Jowisza w przeciwległym Baranie, w tym czasie powiedzie się współpraca, szczególnie międzynarodowa lub związana z edukacją. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa uczyni z was osoby niestrudzone, dążące z całą mocą do realizacji swoich pomysłów.

Wenus w pierwszych dniach nowego roku znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca, w rodzinie może dojść do wypominania sobie minionych wyimaginowanych lub rzeczywistych krzywd i nieprzyjemności – na szczęście 3 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwego Wodnika, od razu znajdzie się w korzystnym aspekcie z przyjaznym Jowiszem, łatwo będzie nawiązać międzynarodowe kontakty, niektóre Wagi wybiorą się za granicę. Do 27 stycznia nastawcie się na czas wypełniony romansami i artystycznymi projektami, zwłaszcza od 7 do 11 stycznia, gdy Wenus utworzy trygon z pożądliwym i aktywizującym Marsem. Na relacje w związkach uważajcie między 13 a 17 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, również niektóre inwestycje okażą się nietrafione. W dniach 21 – 24 stycznia koniunkcja Wenus z Saturnem popsuje wam nastrój, kochanek przestanie się odzywać lub odczujecie samotność w wyniku jego nieobecności. 27 stycznia Wenus opuści życzliwego Wodnika i wkroczy do Ryb, gdzie nabierze mocy, podnosząc uczucia na wyższy poziom.

Mars w Bliźniętach zmierza w nieodpowiednim kierunku do 12 stycznia, co może opóźnić podróżowanie, wpłynie też hamująco na chęć do nauki, końcówka miesiąca za to zapowiada się ekscytująco, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z poruszającym się prosto, aktywnym Marsem.

Merkury w Koziorożcu cofa się do 18 stycznia, powodując perturbacje w dziedzinie komunikacji, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w sekstylu do Neptuna, przypomnicie sobie o niezrealizowanych marzeniach. Między 7 a 9 stycznia, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z inspirującym Uranem, wpadniecie na znakomite pomysły jak uzyskać kredyt, dofinansowanie projektu lub zainwestować z zyskiem, na razie tylko opracujcie plan działania, który najlepiej zrealizować pod koniec miesiąca, kiedy Merkury w ruchu prostym znajdzie się ponownie w tej samej konfiguracji.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Wagi

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, czyniąc was bardziej mobilnymi, chętnymi do podróżowania i zdobywania wiedzy. 8 grudnia pełnia Księżyca w koniunkcji z impulsywnym Marsem w Bliźniętach, może was skłonić do wybrania się w podróż, co wzbudzi wiele emocji, starajcie się zdjąć nogę z gazu i unikać przekraczania prędkości, bo zakończy się to niechcianym mandatem. Między 10 a 14 grudnia Słońce w sekstylu do Saturna pomoże wykazać się pedagogicznym podejściem do dzieci i zastosować konieczne ograniczenia bez stosowania drastycznych metod, Wagi zajmujące się twórczością mają szansę w tym czasie nawiązać długoterminową współpracę, dającą poczucie bezpieczeństwa, ale kwadratura Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 12 do 16 grudnia ostrzega przed nierzetelnymi umowami, które mają na celu wykorzystanie waszego potencjału dając niewiele w zamian. 19 i 20 grudnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza w Rybach, co zapowiada dużo zleceń, trudno się będzie jednak z nich wywiązać. Już 20 grudnia Jowisz ponownie wkroczy do przeciwległego Barana, powróci więc okres, w którym w waszym życiu zaczną pojawiać się szczęśliwe zbiegi okoliczności a napotkani ludzi będą wam sprzyjać. 21 grudnia również Słońce zmieni znak, opuści życzliwego Strzelca i wkroczy do wymagającego Koziorożca, domownicy i rodzina upomną się o swoje prawa, uwaga powędruje w kierunku spraw domowych, jednak jeszcze do 24 grudnia Słońce pozostanie w aspekcie z Jowiszem, pomimo trudności uda się wam postawić na swoim i uzyskać to, co się wam należy. 23 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dojdzie do nowiu Księżyca w Koziorożcu, któremu towarzyszy korzystny aspekt Merkurego z Neptunem, w domu ma szansę zapanować spokój i porozumienie.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w życzliwym Strzelcu do 10 grudnia, macie więc jeszcze czas, aby poszukać miłości w najbliższym otoczeniu, może nawet po sąsiedzku. Panujcie nad emocjami 1 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do impulsywnego Marsa w Bliźniętach, ktoś może was skutecznie wyprowadzić z równowagi, horoskop radzi zachować spokój, nie pozwolić się sprowokować, do czego zachęci również sekstyl Wenus do zrównoważonego Saturna, najsilniej działający 2 grudnia. Między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do zwodniczego Neptuna ostrzega przed próbą manipulacji, w wyniku zawiedzionych nadziei niektóre Wagi mogą nawet doznać przejściowych objawów alergii lub innych dolegliwości psychosomatycznych, które tak nagle jak się pojawią, tak szybko same z siebie znikną. 9 grudnia Wenus, zanim zmieni znak, znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co ogólnie jest pozytywnym wydarzeniem i zwiększy powodzenie, może jednak wiązać się z pewnego rodzaju nadmiarem i trzeba będzie zrezygnować z niektórych zleceń, propozycji lub spotkań. 10 grudnia Wenus zawita do poważnego Koziorożca, potrzebę rozrywek ograniczycie do minimum, staniecie się za to bardziej rodzinni. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, między 20 a 24 grudnia, trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana przyniesie pomysł na udaną inwestycję, otrzymacie dodatkowe środki z urzędu, uzyskacie kredyt lub postanowicie nagle złożyć wniosek o dotację. Ostatnie dni roku pełne będą planów na przyszłość, zapowiada się sylwestrowe szaleństwo, być może u was w domu, ponieważ Wenus utworzy korzystny aspekt z marzycielskim Neptunem, koniunkcję z towarzyskim Merkurym oraz dekadenckim Plutonem, w Nowy Rok wejdziecie więc pełni entuzjazmu, chociaż poranek przywita was bólem głowy.

Mars w znaku przyjaznych Bliźniąt pozostaje w retrogradacji do 27 grudnia, warto zweryfikować swój sposób myślenia i reagowania, okaże się to szczególnie ważne między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce ustawi się w opozycji do Marsa, po 27 grudnia uaktywni się w większym stopniu potrzeba podróżowania i zdobywania wiedzy.

Merkury do 7 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, jest jednak słaby w tym znaku, co może objawić się w pewnego rodzaju roztrzepaniu, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. Między 5 a 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może wpłynąć na zmianę planów związanych z edukacją, podróżami zagranicznymi lub eventami, w których chcielibyście brać udział. 7 grudnia Merkury wejdzie do konsekwentnego Koziorożca, zaczniecie myśleć bardziej praktycznie, organizować życie zarówno rodzinne, jak i zawodowe. Między 16 a 18 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, pojawi się szansa na dokonanie dobrej inwestycji, wpadną wam do głowy pomysły jak zwiększyć zyski, zakupy prezentów okażą się zaskakująco udane. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna pozwoli spędzić te dni w pozytywnej atmosferze.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Wagi

Słońce do 22 listopada przebywa w Skorpionie, kierując uwagę na sprawy finansowe, tym bardziej że wasz stan posiadania może być na początku miesiąca zagrożony, ponieważ 8 listopada dojdzie do szczególnej pełni Księżyca w Byku, której towarzyszy zaćmienie, w dodatku w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego w Skorpionie – wszystkie planety utworzą napiętą kwadraturę z surowym i wymagającym Saturnem. Może pojawić się w dniach 7 – 9 listopada konieczność spłaty przeterminowanych zobowiązań, w banku odmówią wam kredytu lub starania o dofinansowanie działalności natrafi na utrudnienia, w każdym razie pojawi się stres i wiele nierozładowanych emocji. Sytuacja poprawi się w trudny do wytłumaczenia sposób między 13 a 17 listopada, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z uduchowionym Neptunem, intuicja podpowie wam jakie kroki powinniście poczynić, jeszcze lepiej powiedzie się w dniach od 16 do 22 listopada, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, pieniądze pojawią się i zasilą szczodrze wasze konto. 22 listopada Słońce opuści problematycznego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, samopoczucie się poprawi, nastrój się polepszy, nabierzecie optymizmu i zaczniecie stawiać przed sobą nowe cele, zwłaszcza w dziedzinie edukacji, do czego przyczyni się nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Skorpionie do 16 listopada, niestety nie jest to dla niej korzystna pozycja, możecie więc poczuć się sfrustrowani i zmuszeni do walki i działania wbrew własnym zasadom, zwłaszcza w dniach 4 – 9 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do zbuntowanego Urana i w kwadraturze do ograniczającego Saturna. Większej mocy sprawczej i zdolności do uczuć wyższych nabierzecie między 8 a 12 listopada, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z Neptunem, staniecie się bardziej twórczy i skłonni do pomocy osobom chorym lub znajdującym się w gorszej niż wy sytuacji. W dniach 13 – 16 listopada pozytywne aspekty Wenus z Plutonem i Jowiszem pozwolą wyjść cało z każdej problematycznej sytuacji. 16 listopada Wenus opuści wreszcie znak, w którym nie mogła rozwinąć skrzydeł i wejdzie do życzliwego Strzelca, w którym nabierze mocy i optymizmu, stosunki międzyludzkie znacznie się poprawią, powrócą randki a nawet wyznania miłosne, w czym pomocna okaże się koniunkcja z wygadanym Merkurym od 19 do 25 listopada.

Mars w życzliwych Bliźniętach porusza się biegiem wstecznym, wasza aktywność w sprawach związanych z nauczaniem, zdobywaniem wiedzy, kontaktami międzynarodowymi i podróżami zagranicznymi nieco osłabnie, trzeba będzie powtórzyć niektóre działania i poprawić błędy, zwłaszcza między 15 a 25 listopada, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym i niepewnym Neptunem, niektóre sprawy okażą się niejasne i zagmatwane. Dopiero w ostatnich dniach miesiąca Mars w trygonie do Saturna pozwoli zaprowadzić porządek tam, gdzie do tej pory panował chaos.

Merkury także tranzytuje znak Skorpiona do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, skupiając uwagę na zobowiązaniach finansowych, szczególnie między 9 a 11 listopada, kiedy znajdzie się w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Od 13 do 17 listopada korzystne aspekty Merkurego do Plutona i dobroczynnego Jowisza zaowocują poprawą sytuacji rodzinnej i zdrowotnej, wpłyną też na lepszą komunikację w każdej dziedzinie. 17 listopada Merkury zawita do radosnego Strzelca i chociaż nie jest tam mocny wpłynie korzystne na relację w związkach, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, kiedy znajdzie się w koniunkcji z kochająca Wenus, władczynią waszego znaku. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna pomoże stworzyć zasady ułatwiające porozumienie z dziećmi oraz osobami, które darzycie uczuciem.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, taka okazja zdarza się raz w roku, warto więc wykorzystać jego energię na rozwój osobisty i nawiązanie satysfakcjonujących związków, zwłaszcza że Słońcu towarzyszy Wenus, wasza dobrotliwa władczyni. 9 października pełnia Księżyca w przeciwległym Baranie stanie się okazją do określenia swoich potrzeb i oczekiwań, jakie macie w stosunku do partnerstwa. 

Dni między 9 a 13 października okażą się korzystne dla utrwalenia związków i nadanie im bardziej formalnego charakteru, w czym pomoże trygon do stabilizującego Saturna, pojawią się jednak wątpliwości, ponieważ Saturn tworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, dążącym do wolności i niezależności – pojawi się dylemat typu „nie można jednocześnie mieć i jeść ciastka”, należy dokonać wyboru, który wiąże się z rezygnacją z innych możliwości. Do konfliktu interesów dojdzie między 16 a 23 października, kiedy Słońce wraz z Wenus utworzą z jednej strony korzystny aspekt z aktywnym Marsem, z drugiej natomiast napięty z wymagającym Plutonem – ktoś z rodziny może zastosować presję i zmusić was do działania niezgodnego z waszymi zasadami. Dyskusjom nie będzie końca, zwłaszcza że dołączą do tego silne emocje. 

23 października Słońce wraz z Wenus w koniunkcji opuści wasz znak i obie planety wkroczą do Skorpiona, kierując waszą uwagę na zasoby finansowe oraz poczucie własnej wartości – niestety, Wenus jest w tym znaku mocno osłabiona, będziecie więc zmuszeni przystosować się wymagań innych. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie, ostatni tydzień miesiąca może niektóre wrażliwe Wagi wprawić w jesienną depresję, zwłaszcza że nastrój dyktować będzie zbliżające się Święto Zmarłych. 29 października Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, wycofa się z przeciwległego Barana i przez ponad dwa miesiące przebywać będzie ponownie w uczuciowych Rybach, zanim na dłużej powróci do Barana, oferując szansę na korzystne związki.

Wenus w waszym znaku towarzyszy Słońcu do 23 października, to wyjątkowa okazja na wykorzystanie pozytywnych energii połączonych planet. W życiu niektórych Wag pojawi się miłość, ale prawdziwe szczęście nadejdzie, kiedy szczerym uczuciem obdarzycie samych siebie. Od 11 do 23 października Wenus utworzy szereg aspektów – najpierw znajdzie się w trygonie z Saturnem, co pozwoli określić swoje granice, następnie w koniunkcji ze Słońcem utworzy sprzeczne aspekty z Marsem i Plutonem, co rozpali uczucia i rozbudzi namiętność, niektóre Wagi zrobią wszystko, aby zdobyć osobę, na której im zależy, pokonując przeciwności i presję, jaką mogą wywierać na nich inni – będziecie mieć siłę i motywację, aby doprowadzić do zmian zgodnych z waszą wolą. Sytuacja zmieni się po 23 października, kiedy Wenus wraz ze Słońcem opuszczą wasz znak i znajdą się w Skorpionie, ponieważ Wenus w tym znaku jest na wygnaniu i nie może rozwinąć pełni swoich możliwości, ostatni tydzień miesiąca podkopie więc pewność siebie, zwłaszcza że zwiększą się wydatki i zacznie brakować pieniędzy na osobiste potrzeby.

Mars w życzliwych Bliźniętach w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, staniecie się więc konsekwentni i skuteczni w wyrażaniu swoich opinii. Jednak między 9 a 16 października Mars utworzy napięty aspekt z Neptunem w Rybach, pojawią się nieporozumienia w kontaktach z podwładnymi i wykonawcami zleceń, zdrowie może zacząć szwankować i trudno będzie postawić jednoznaczną diagnozę. Między 16 a 20 października trygon Wenus do Marsa i kwadratura z Plutonem zaowocują wzrostem atrakcyjności, staniecie się pożądani, a wasze opinie spotkają się z zainteresowaniem otoczenia, jednocześnie spodziewajcie się ataków ze strony osób wyznających inne przekonania. 

Merkury w Pannie powróci do biegu prostego już  2- dnia dnia miesiąca, między 4 a 8 października utworzy trygon z Plutonem, pojawi się szansa, aby osiągnąć porozumienie z domownikami, którzy do tej pory deklarowali sprzeciw wobec waszych pomysłów. 11 października Merkury wejdzie do waszego znaku, łatwiej więc będzie podejmować konstruktywne decyzje, szczególnie dotyczące wzajemnych relacji w związkach, w czym pomoże opozycja z Jowiszem, przebywającym w przeciwległym Baranie. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna ułatwi podjęcie decyzji związanych z legalizacją związku, natomiast od 25 do 28 października Merkury w aspektach z Marsem i Plutonem pozwoli przeprowadzić zamierzenia zgodnie z własnym sposobem myślenia.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Wagi

Słońce do 23 września przebywa w znaku Panny, co nie jest dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, natomiast jest to właściwy moment, aby wybrać się na nieco opóźniony odpoczynek, do czego zachęci w pierwszej dekadzie miesiąca tranzyt Merkurego przez wasz znak. 10 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach do Urana, pojawi się nieoczekiwana możliwość uzyskania świadczeń lub otrzymacie ciekawą propozycję twórczej pracy, nie wszystko jednak okaże się jasne i zrozumiałe, co wzbudzi wiele emocji – z ważnymi decyzjami warto poczekać, bo tego samego dnia Merkury w waszym znaku zmieni bieg na wsteczny, co nie jest korzystne dla rozpoczynania poważnych inwestycji, zakupu sprzętu elektronicznego i komunikacyjnego lub inicjowania podróży w nowe miejsca.

Między 15 a 21 września aspekty Słońca ze zwodniczym Neptunem i potężnym Plutonem mogą sprawić, że zmierzycie się z problemami zdrowotnymi kogoś z rodziny, kto będzie od was oczekiwać wsparcia. 23 września Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku i napotka wycofującego się do Panny Merkurego, uświadomicie sobie coś ważnego, o czym zapomnieliście, a co może wam przysporzyć popularności, warto tego dnia renegocjować umowy. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku w opozycji do Jowisza, co okaże się istotne dla osób powracających na uczelnię, niektóre Wagi odnowią znajomość z osobą publiczną, cudzoziemcem lub naukowcem.

Wenus w Pannie przebywa od 5 do 29 września, co nie jest dla was korzystne, bo wasza władczyni jest w tym znaku słaba i nie może rozwinąć w pełni swojego potencjału, będziecie czuć się w tym czasie mało doceniani i przez to sfrustrowani, szczególnie między 14 a 18 września, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z pobudliwym Marsem. Natomiast między 18 a 22 września trygon Wenus do Urana może przynieść nieoczekiwaną propozycję pracy lub możliwość dofinansowania projektu, nie liczcie jednak na zbyt wiele. Od 25 do 28 września Wenus wraz z cofającym się Merkurym w Pannie utworzą konfigurację z Neptunem i Plutonem, co okaże się mocno problematyczne dla wcześniejszych ustaleń, zarówno w dziedzinie uczuć, jak i spraw zawodowych, dotyczy to szczególnie Wag działających w sferze dyplomacji lub szeroko pojętej działalności twórczej i artystycznej.

Merkury w waszym znaku przebywa do 23 września, co sprzyja porozumieniu w związkach, nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, a także jest korzystne dla negocjacji i zawierania umów, ale tylko do 10 września, potem bowiem Merkury wejdzie w retrogradację i nadejdzie czas, w którym warto ponownie przemyśleć swoje życiowe wybory i dokonać niezbędnej korekty, rozpoczynanie nowych przedsięwzięć może okazać się ryzykowne, zwłaszcza między 17 a 20 września, kiedy cofający się Merkury w waszym znaku znajdzie się w opozycji do retrogradującego Jowisza. 23 września Merkury wycofa się do Panny, zanim powróci do waszego znaku macie okazję przemyśleć swoje wcześniejsze decyzje i umowy. Do biegu prostego Merkury powróci dopiero 2 października.

Mars w znaku życzliwych Bliźniąt przebywać będzie nie tylko we wrześniu, ale również w kolejnych miesiącach aż do marca 2023 roku, co okaże się korzystne dla studentów, naukowców, osób aktywnie działających w mediach, zajmujących się tłumaczeniami, pisarstwem lub publikowaniem, korzystających z nowoczesnych środków komunikacji. Najbardziej skuteczni, ambitni, bezwzględni i zorganizowani w tych dziedzinach okażecie się w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z wymagającym Saturnem.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Wagi

Słońce tranzytuje życzliwego Lwa do 23 sierpnia, kierując uwagę na rozwój relacji towarzyskich. W pierwszych dniach miesiąca trygon Słońca do Jowisza pozwoli zawrzeć korzystne przyjaźnie, które okażą się znaczące dla waszej przyszłości, jednocześnie koniunkcja Marsa z niezależnym Uranem i sekstyl z przynoszącą korzyści Wenus sprzyja pozyskaniu wsparcia finansowego na oryginalne projekty artystyczne, warto też inwestować, ale liczcie się ze sporym ryzykiem, możecie bowiem wiele zyskać, pod warunkiem, że weźmiecie odpowiedzialność za skutki swojego działania. W nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, w koniunkcji z surowym Saturnem i w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem oraz karmicznymi Węzłami Księżycowymi – to układ planet, który wzbudzi ekstremalne emocje na linii JA – INNI, PRZYJAŹŃ – MIŁOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ – ODPOWIEDZIALNOŚĆ, trudno będzie znaleźć rozwiązanie, bo sprawy dotyczyć będą nie tyle problemów, ile dylematów trudnych do pogodzenia.

Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wprowadzi ograniczenia w relacjach z dziećmi, kochankami lub przyjaciółmi, obowiązki mogą was przytłoczyć i zabraknie czasu na odpoczynek i rozrywki. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wkroczy do znaku Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego warto skorzystać z resztek wakacji i wybrać się na urlop, aby naładować akumulatory – niektóre Wagi pomimo wielu zawodowych zleceń zrobią wszystko, aby gdzieś wyjechać i spędzić aktywnie wakacje, na co wskazuje kwadratura Słońca do Marsa w Bliźniętach.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Raku do 11 sierpnia, przynosząc zawodowe korzyści, szczególnie osobom pracującym z emocjami lub wykonującym artystyczne projekty. Między 5 a 11 sierpnia trygon Wenus do Neptuna oraz opozycja do Plutona wskazują na właściwy moment, aby rozpocząć twórcze przedsięwzięcie, nawet jeśli na razie brakuje pieniędzy na jego wykonanie, nie zabraknie wam bowiem natchnienia i pasji, niezbędnych do jego zakończenia, zaufajcie intuicji i róbcie swoje.

11 sierpnia Wenus zawędruje do życzliwego Lwa, zapragniecie w większym stopniu korzystać z życia i radości, jakie oferuje, zwłaszcza w towarzystwie wypróbowanych przyjaciół. Od 16 do 20 sierpnia trygon Wenus do Jowisza sprzyja podróżom oraz nawiązywaniu międzynarodowych znajomości, uda się wszystko, czego się dotkniecie. Ostatni tydzień sierpnia może przynieść nieprzewidziane trudności, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem i Węzłami Księżycowymi oraz w opozycji do Saturna – może zabraknąć pieniędzy w wyniku nietrafionych inwestycji lub błędów w rozliczeniach wspólnych pieniędzy albo dotacji.

Mars tranzytuje znak Byka do 20 sierpnia, skłaniając do intensywnej aktywności w celu zdobycia dodatkowych pieniędzy na planowane projekty, między 4 a 11 sierpnia nastąpi zahamowanie kreatywnego działania, natraficie na mur niemożności, osoby starające się o kredyt mogą spotkać się z odmową – natomiast jeśli się nie poddacie możecie liczyć na wsparcie planet, aspekty Marsa z Neptunem i Plutonem od 7 do 19 sierpnia pomogą rozwiązać problemy w każdym rodzaju twórczości. 20 sierpnia Mars opuści zachowawczego Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, aktywność skierujecie na zdobywanie wiedzy, działalność międzynarodową lub naukową.

Merkury w życzliwym Lwie przebywa do 4 sierpnia, kierując myśli w stronę rozrywek i spotkań z przyjaciółmi, natomiast kiedy wejdzie do Panny zaczniecie zbierać informacje potrzebne do rozwoju. Najlepszy moment na podjęcie właściwych decyzji, opartych na faktach, a nie wymysłach, nastąpi między 14 a 18 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z inspirującym Uranem i sprzyjającymi Węzłami Księżycowymi, zwłaszcza że jednocześnie Wenus znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem. Ostrożność zachowajcie między 19 a 23 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w kontakcie ze zwodniczym Neptunem i groźnym Plutonem, ktoś może wykorzystać waszą łatwowierność.

26 sierpnia Merkury wejdzie do waszego znaku, zwiększy mobilność i pomoże w negocjacjach. 29 sierpnia Merkury w trygonie z Marsem wpłynie na szybkość myślenia i pomoże podjąć zdecydowane działania, zwłaszcza jeśli zechcecie wybrać się za granicę.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Wagi

Do 22 lipca, dopóki Słońce przebywa w znaku Raka, będziecie bardzo zapracowani, uwagę skupicie na karierze oraz sprawach rodzinnych. Od 8 do 12 lipca Słońce w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana zapowiada interesujący, oryginalny projekt zawodowy, który wpłynie na wasz stan posiadania, niektóre Wagi postanowią sprzedać lub przeciwnie – zainwestować w nieruchomość. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu podkręci emocje, zarówno kariera, jak i sprawy domowe okażą się równie ważne, trudno je będzie pogodzić.

16 lipca Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, a wam uda się zabłysnąć znakomitym pomysłem, wasze projekty uzyskają uznanie, to dobry dzień na podjęcie decyzji, mających wpływ na dalsze życie zawodowe oraz realizację osobistych celów. Między 16 a 22 lipca zarówno Merkury, jak i Słońce utworzą trygony z mediumicznym Neptunem w Rybach i opozycję z wymagającym Plutonem w Koziorożcu, zaangażujecie się w pomoc osobom potrzebującym, starsi lub chorzy członkowie rodziny mogą potrzebować waszego wsparcia, tymczasem was absorbować będą wyzwania w pracy – szczególnie że teraz właśnie macie szansę wykazać się twórczymi talentami. 22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do życzliwego Lwa, nadejdzie czas na relaks, zabawę i kontakt z przyjaciółmi. Nów Księżyca, do którego dojdzie 28 lipca, zapowiada początek znajomości, mającej szansę przekształcić się w przyjaźń. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza sprzyja podróżom oraz kontaktom z cudzoziemcami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, macie szansę w tym czasie nawiązać wiele międzynarodowych relacji, niektóre Wagi cieszyć się będą spędzaniem wakacji za granicą. Między 11 a 16 lipca Wenus znajdzie się w niekorzystnym układzie ze zwodniczym Neptunem i w trygonie ze stabilizującym Saturnem, niektóre relacje okażą się toksyczne, starajcie się nie ufać obietnicom bez pokrycia, lepiej wysłuchać rady osób starszych oraz wieloletnich przyjaciół i postawić na to, co sprawdzone. 18 lipca Wenus wejdzie do Raka, stosunki w pracy i w rodzinie ulegną poprawie. Między 22 a 27 lipca, podczas wpływu kwadratury Wenus do Jowisza czekają was sukcesy, ale nie powinniście zbytnio chwalić się nimi publicznie.

Mars do 5 lipca przebywa w przeciwległym Baranie i tworzy napięty aspekt z Plutonem w Koziorożcu, co zapowiada bezpardonową walkę z toksyczną osobą w rodzinie, może się zdarzyć, że trzeba będzie komuś pomóc pokonać problemy, jakie ma ze sobą. 5 lipca Mars opuści wreszcie Barana i wejdzie do znaku Byka, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi dobrami, rewolucyjne zmiany czekają was w tej dziedzinie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, co dobrze wpływa na sprawy edukacyjne oraz relacje międzynarodowe, utworzy w tym czasie szereg aspektów, z których najbardziej problematyczna okaże się kwadratura Merkurego do oszukańczego Neptuna, do której dojdzie 3 lipca, czyjeś manipulacje i nieszczerość mocno was dotkną, co może odbić się niekorzystnie na samopoczuciu, ostatecznie sekstyl Merkurego do Marsa pozwoli wyjść zwycięsko ze słownych utarczek. Od 5 do 19 lipca Merkury będzie tranzytował znak Raka, skupiając myśli na sprawach zawodowych oraz rodzinnych. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, aktywizując relacje z przyjaciółmi, między 22 a 24 lipca trygon do Jowisza zachęci do wspólnym wypraw i podróży wakacyjnych, nawiążecie w tym czasie znajomości z osobami prominentnymi, co zaowocuje profitami w przyszłości, uważajcie jednak między 25 a 29 lipca, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem wywoła silny stres, związany ze zmianami we wspólnym stanie posiadania oraz w planowanych inwestycjach.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Wagi

Słońce w życzliwych Bliźniętach pozostanie do 21 czerwca, czas okaże się korzystny dla wakacyjnych planów i międzynarodowych kontaktów, warto skorzystać z urlopu w pierwszej połowie miesiąca, bo spokoju nie zakłóci żaden aspekt Słońca. Dopiero pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, rozbudzi emocje związane z edukacją lub podróżami, studenci przystępujący do egzaminów mogą spać spokojnie pod warunkiem, że długo i solidnie się przygotowywali, o czym świadczy trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 14 do 18 czerwca, natomiast osoby, które mają nadzieję, że „jakoś do będzie” przeżyją rozczarowanie, co sugeruje kwadratura Słońca ze zwodniczym Neptunem.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na sprawy zawodowe, kiedy więc inne znaki zaczną planować wakacje, Wagi właśnie zabiorą się za zawodowe wyzwania, nów Księżyca w kwadraturze do Jowisza, do którego dojdzie 29 czerwca, sprzyja rozpoczynaniu projektów edukacyjnych oraz  międzynarodowych.

Wenus do 23 czerwca przebywa w Byku, którym także rządzi, więc jest bardzo mocna, okaże się to korzystne dla waszych inwestycji, szczególnie w dniach od 10 do 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – możecie nagle zdecydować się na zakup czegoś ekstrawaganckiego, oryginalnego i niespotykanego. Między 17 a 23 czerwca Wenus znajdzie się kolejno w sekstylu z Neptunem, kwadraturze z Saturnem i trygonie z Plutonem, taki układ planet sugeruje intratną okazję lub możliwość realizacji kreatywnego projektu, ale na drodze do sukcesu pojawią się ograniczenia i trudności – ostatecznie nic nie powstrzyma was od osiągnięcia celu. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, dobrze poczujecie się wśród osób wykształconych, obcokrajowców oraz autorytetów, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt ze szczodrym Jowiszem, poznacie osobę, która pomoże wam swobodnie poruszać się wśród elit i ułatwi osiągnięcie sukcesów.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Barana, partnerzy zarówno osobiści, jak i biznesowi, będą starali się skłonić was do większej aktywności, czasem możecie odbierać to jako pewien rodzaj przemocy – zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna, ambicja i pragnienie osiągnięcia zawodowego sukcesu może doprowadzić do kryzysu rodzinnego, co sugeruje napięty aspekt Marsa z Plutonem, do którego dojdzie w pierwszych dniach lipca.

Merkury w Byku zmieni bieg na prosty już 3 czerwca, łatwiej więc będzie zarządzać wspólnymi finansami, zakupy zaczną znów sprawiać przyjemność, szczególnie w dniach od 9 do 12 czerwca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z Plutonem. 13 czerwca Merkury powróci do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, zaczniecie w większym stopniu korzystać z racjonalnego myślenia, nauka pójdzie jak z płatka, łatwo i komfortowo będzie się podróżować, szczególnie w dniach 18–22 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem.