Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Byka

Słonce tranzytuje znak Barana do 19 kwietnia, zwykle jest to czas, w którym dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, warto w tym okresie więcej odpoczywać, zająć się twórczością lub rozwojem osobistym. 8 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Baranie, to szczególny moment, w którym może zabraknąć wam do kogoś cierpliwości, zapowiada też zmianę podejścia do spraw, uznawanych do tej pory za oczywiste, niektóre Byki odrzucą przekonania, które straciły aktualność. Rewolucyjne zmiany czekają was w okresie od 16 do 26 kwietnia, głównie w okolicach 21 kwietnia, gdy Jowisz znajdzie się w koniunkcji z wywrotowym Uranem w waszym znaku, dla niektórych osób będzie to znakomita okazja, aby skierować życie na inne tory – możecie nagle zdecydować się na szaloną podróż, przeprowadzkę, wyjazd za granicę, remont lub oryginalną inwestycję czy też rozpoczęcie nowego kierunku studiów, czekają was międzynarodowe sukcesy, ale wiązać się to będzie z dużym stresem, Byki bowiem z natury nie lubią większych zmian. 19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, rozpoczynając miesiąc, w którym cała uwaga będzie skupiona na realizacji osobistych celów, do 22 kwietnia jednak Słońce pozostanie w napiętym aspekcie z zaborczym Plutonem w Wodniku, trzeba będzie przystosować się do zmian, które okażą się nieprzyjemne, zwłaszcza w sprawach zawodowych będziecie zmuszeni pogodzić się z tym co nieuchronne. 24 kwietnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Skorpionie, ujrzycie jasno problemy, jakie stoją przed wami, jeśli chcecie uzdrowić swoje najważniejsze relacje, pojawią się przy tym emocje, nad którymi trudno będzie zapanować.

Od 2 do 4 kwietnia Wenus, władczyni waszego znaku, utworzy koniunkcję z iluzorycznym Neptunem w życzliwych Rybach, dla jednych osób będą to dni pełne romantycznych uniesień, artystycznych doznań lub przyjacielskich zwierzeń, dla innych czas zagubienia między marzeniami a możliwością ich realizacji. 5 kwietnia z samego rana Wenus zmieni znak i wejdzie do Barana, tracąc możliwość konstruktywnego wyrazu potencjału, do 7 kwietnia pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do Plutona, pojawią się skrywane namiętności, do 29 kwietnia w sprawach miłosnych nastąpi impas, trzeba będzie ukrywać swoje prawdziwe uczucia. 29 kwietnia Wenus zawita do waszego znaku, którym włada, miłość powróci do łask, rozpocznie się okres, w którym łatwo będzie ukazać swoją prawdziwą naturę.

Od 8 do 12 kwietnia Mars pozostanie w koniunkcji z Saturnem w życzliwych Rybach, warto ten czas wykorzystać na wzmocnienie długoletnich znajomości, ale łatwo też będzie się pozbyć z otoczenia toksycznych osób, które jedynie udają przyjaźń. Między 17 a 22 kwietnia Mars utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem i Uranem, pozostającymi w koniunkcji w waszym znaku, to czas ekstremalnego działania, które doprowadzi was do sukcesu, zaangażujecie się w proces rewolucyjnych zmian. W dniach 27 – 30 kwietnia Mars utworzy koniunkcję ze zwodniczym Neptunem, zastanówcie się czy na pewno wasze działania są zgodne z wyobrażeniami, możecie bowiem nie dostrzegać jasno ich konsekwencji. 30 kwietnia Mars wejdzie do znaku Barana, w nadchodzących tygodniach uważajcie na osoby wkraczające do waszego życia, bo mogą okazać się ukrytymi wrogami.

2 kwietnia Merkury w Baranie wejdzie w retrogradację, w nadchodzących trzech tygodniach będziecie mieć tendencję do zmiany planów, jest to natomiast właściwy czas na dokonanie korekty w sposobie myślenia, zwłaszcza 12 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca. Od 18 do 20 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus sprawi, że powrócą wspomnienia minionych miłości. 25 kwietnia Merkury powróci do biegu prostego, komunikacja ulegnie więc poprawie.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Byka

Słońce w życzliwych Rybach przebywa do 20 marca, możecie ten czas wykorzystać na rozwój przyjaźni i zainteresowań, zwłaszcza jeśli wiążą się z rozwojem osobistym lub duchowym. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Jowisza w waszym znaku przyniesie wiele okazji do spotkań i wymiany myśli, to także dobry moment na kształcące podróże. W okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 10 marca, możecie spodziewać się wielu niespodzianek poszerzających umysł, gdyż towarzyszyć mu będzie harmonijny aspekt do Urana w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie od 8 do 12 marca – warto odważyć się na nieoczekiwane posunięcia, zawarcie nowych, oryginalnych znajomości. Od 15 do 19 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem zabierze was w świat pełen fantazji i nieodkrytych możliwości, warto w tych dniach znaleźć czas na kontakt ze sztuką, obejrzeć dobry film, posłuchać muzyki, oddać się pogłębionym medytacjom. 20 marca Słońce wkroczy do znaku Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym ciągnąć was będzie do większej aktywności, ale okaże się ona dosyć zdradziecka i nadmiernie wyczerpująca, zwłaszcza od 20 do 24 marca, podczas sektylu Słońca do potężnego Plutona. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Wadze, co jeszcze bardziej osłabi was energetycznie i może odbić się negatywnie na zdrowiu, nie tylko fizycznym, ale także psychicznym.

Od 2 do 4 marca pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do rewolucyjnego Urana w waszym znaku, co zapowiada nie tylko kłótnie kochanków, ale także bunt w miejscu pracy, wasze cele mogą okazać się sprzeczne z oczekiwaniami innych, trudno się będzie podporządkować cudzym wymaganiom. 11 marca późnym wieczorem Wenus, władczyni waszego znaku, zawita do życzliwych Ryb, gdzie jest wywyższona, więc pełna mocy, gotowa wykorzystać swój pozytywny potencjał, jedynie w dniach 21 – 23 marca, podczas koniunkcji z Saturnem, możecie poczuć się trochę samotni i pozbawieni przyjaciół, ale zaraz potem, między 24 a 29 marca Wenus ustawi się w harmonijnych aspektach najpierw do Jowisza a następnie Urana w waszym znaku, czekają was więc towarzyskie przyjemności, spotkania w gronie przyjaciół, zaskakujące i romantyczne randki.

Od 7 do 12 marca pozostaniecie pod wpływem kwadratury agresywnego Marsa do wybuchowego Urana w waszym znaku, to aspekt gniewu i chęci zrzucenia z siebie niektórych zawodowych obowiązków, niektóre Byki zapragną wyzwolić się spod czyjejś dominacji. 23 marca Mars wejdzie do życzliwych Ryb, przed wami więc okres, w którym staniecie się bardziej aktywni towarzysko a także nastawieni na twórcze inicjatywy.

Między 3 a 5 marca Merkury w życzliwych Rybach utworzy harmonijny aspekt z Uranem w waszym znaku, co zapowiada nieoczekiwane spotkania z przyjaciółmi a także twórcze i oryginalne pomysły, które warto wykorzystać, jeśli macie niezrealizowane marzenia, również koniunkcja Merkurego z natchnionym Neptunem, do której dojdzie 8 marca, w Dzień Kobiet, sprzyja kreatywnemu wykorzystaniu swojej wyobraźni. 10 marca z samego rana Merkury zmieni znak i wejdzie do aktywizującego Barana, do 11 marca pozostaniecie pod wpływem sekstylu, jaki utworzy z wnikliwym Plutonem, myśli staną się szybsze i bardziej precyzyjne, ale zdobyte informacje powinniście zachować w sekrecie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Byka

Słońce w Wodniku pozostanie do 19 lutego, kierując uwagę na sytuację w pracy, która może prowadzić do rewolucyjnych zmian. Od początku miesiąca do 18 lutego dobroczynny Jowisz w waszym znaku pozostanie w harmonijnym aspekcie do stabilizującego Saturna w życzliwych Rybach, przyjaźnie się umocnią, macie szansę ugruntować swoją pozycję i osiągnąć bezpieczeństwo zawodowe i materialne, jednak w dniach od 6 do 11 lutego, zwłaszcza w okolicach 9 lutego, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku w kwadraturze do Urana w waszym znaku, czeka was rewolucja w pracy, która wpłynie także na życie osobiste, niespodziewanie może dojść do konfliktu lub nastąpią nieoczekiwane zmiany, miejcie więc oczy szeroko otwarte i panujcie nad emocjami. 19 lutego rano Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na potrzeby przyjaciół. 24 lutego będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, wzbudzi to wiele emocji, ale uświadomicie sobie jasno na kim możecie polegać i kto jest waszym prawdziwym przyjacielem. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, co może chwilowo popsuć nastrój i ograniczyć kontakty z przyjaciółmi.

Do 16 lutego Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w życzliwym Koziorożcu, wspierając relacje oparte na trwałych podstawach i poczuciu odpowiedzialności, w dniach od 6 do 9 lutego, pozostając pod wpływem harmonijnego aspektu do Urana w waszym znaku, przyniesie niektórym Bykom niespodziewaną miłość, otwórzcie się w tych dniach na kontakty z obcokrajowcami lub naukowcami, również między 12 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy sekstyl z marzycielskim Neptunem, czekają was romantyczne chwile i wzniosłe doznania. 16 lutego Wenus opuści życzliwego Koziorożca i wejdzie do wyzwolonego Wodnika, w uczuciach staniecie się bardziej otwarci i beztroscy, uważajcie jednak, bo do 18 lutego koniunkcja z pożądliwym Plutonem rozbudzi trudną do opanowania namiętność, która prędko nie ustąpi, bowiem zaraz potem, między 19 a 26 lutego Wenus utworzy koniunkcję z walecznym Marsem i znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, to będzie prawdziwa eksplozja uczuć – niektóre Byki stoczą walkę o miłość, inne o awans i uznanie społeczne.

Od 6 do 10 lutego Mars w życzliwym Koziorożcu utworzy sekstyl z Neptunem w przyjaznych Rybach, to czas korzystny dla działalności twórczej, zwłaszcza we współpracy z osobami podzielającymi wasze zainteresowania. 13 lutego rano Mars zawita do znaku Wodnika i do 18 lutego znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem i powabną Wenus, emocje mogą wymknąć się spod kontroli, niektóre Byki postawią wszystko na jedna kartę, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Między 25 a 29 lutego kwadratura Marsa do Jowisza w waszym znaku podkręci ambicję, wzrośnie zawodowa aktywność, chęć podróżowania i zdobywania wiedzy.

Miesiąc rozpocznie się sekstylem Merkurego do Neptuna, do którego dojdzie 2 lutego, aspekt okaże się korzystny dla rozwoju wyobraźni i kreatywnego myślenia. 5 lutego Merkury zawita do znaku Wodnika i znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, w pracy uzyskacie skryte informacje lub na jaw wyjdą tajemnice i sprawy od dawna „zamiatane pod dywan”. W okolicach 10 lutego, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, niektóre Byki czeka zagraniczna podróż, okaże się jednak stresująca, studenci przystępujący do egzaminów mogą liczyć na pozytywne oceny, nie obejdzie się jednak bez stresów. Między 16 a 18 lutego może być w pracy nerwowo, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do Urana w waszym znaku. 23 lutego rano Merkury wejdzie do życzliwych Ryb, straci jednak możliwość konstruktywnego działania, może jednak pomóc podjąć właściwe decyzje w dniach 28-29 lutego, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem, a także w kwadraturze do Jowisza, pod warunkiem, że podejmiecie je w oparciu o rzetelne informacje i solidne podstawy, nie rezygnując przy tym z podpowiedzi intuicji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Byka

Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, kierując energię na edukację, zdobywanie wiedzy, karierę i relacje międzynarodowe. W dniach od 8 do 12 stycznia, podczas działania harmonijnego aspektu Słońca do Urana w waszym znaku, pojawi się nieoczekiwana szansa na wyjazd zagraniczny, nów Księżyca, do którego dojdzie 11 stycznia podpowiada, że niektóre Byki nagle zdecydują się rozpocząć warsztaty lub innego rodzaju projekt edukacyjny. Między 14 a 18 stycznia Słońce znajdzie się w sekstylu do Neptuna, co sprzyja twórczości i kreatywności, szczególnie w działaniach grupowych. Między 18 a 23 stycznia pojawią się silne napięcia, które wpłyną na sferę zawodową, ponieważ Słońce utworzy koniunkcję z potężnym Plutonem, w tym czasie obydwie planety zmienią znak i wkroczą do Wodnika – Słońce 20 stycznia, natomiast Pluton dzień później, ale nadal pozostaną w kontakcie. Zmiana znaku przez Plutona to bardzo ważne wydarzenie astrologiczne, wpłynie transformująco na podejście do nowoczesności i wzbudzi konieczność przystosowania się do radykalnych zmian w karierze. 25 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w Lwie, towarzyszyć jej będzie kwadratura Słońca do Jowisza, której wpływ odczujecie jeszcze do 29 stycznia, pojawi się szansa na sukces rodzinny lub zawodowy, ale trzeba się będzie o niego postarać, co wzbudzi emocje i sprawi, że możecie w coś włożyć więcej wysiłku, niż jest warte.

1 stycznia Wenus, władczyni waszego znaku, znajdzie się w kwadraturze do Saturna, niektóre Byki Sylwestra i pierwszy dzień roku spędzą w towarzystwie garstki przyjaciół, nie powinniście się tym martwić, lepiej postawić na jakość, niż na ilość. W dniach od 18 do 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna zapowiada rozczarowanie, starajcie się w tych dniach nie ulegać manipulacji, zapewnienia o dozgonnej miłości lub przyjaźni okażą się mocno przesadzone lub nieszczere, unikajcie też niepewnych inwestycji. 23 stycznia Wenus wejdzie do życzliwego Koziorożca, uczucia zaczniecie trzymać na wodzy, starając się je mieć pod kontrolą – szczególnie między 27 a 30 stycznia, gdy Wenus utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem – możecie w tym czasie liczyć na wsparcie osób prominentnych oraz przyjaciół z zagranicy.

4 stycznia Mars zawita do życzliwego Koziorożca, co doda energii i zmotywuje do działania osoby, które chcą się kształcić, planują rozwój kariery lub wybierają się w podróż zagraniczną. Między 8 a 14 stycznia Mars w sekstylu do Saturna i w trygonie do Jowisza w waszym znaku sprawi, że to, co do tej pory było jedynie w sferze marzeń, zacznie nabierać realnych kształtów. W ostatnich dniach miesiąca Mars w trygonie do Urana w waszym znaku skłoni do intensywnej aktywności, z łatwością zaakceptujecie rewolucyjne zmiany, bo zrozumiecie ich konieczność.

Już 2 stycznia Merkury w Strzelcu powróci do biegu prostego, co okaże się korzystne dla edukacji i szeroko pojętej komunikacji. Między 8 a 10 stycznia kwadratura Merkurego do Neptuna podpowiada, że w sprawach dotyczących inwestycji oraz zarządzania wspólnymi finansami, rady przyjaciół okażą się nietrafione, słuchajcie własnej intuicji, unikajcie w tych dniach podejmowania ważnych decyzji, zwłaszcza dotyczących kredytów. Od 17 do 20 stycznia pozostaniecie pod wpływem harmonijnych aspektów Merkurego do Saturna w Rybach oraz Jowisza w waszym znaku, co sprzyja podejmowaniu przemyślanych decyzji, szczególnie dotyczących finansów oraz relacji z przyjaciółmi. W dniach 26 – 29 stycznia Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana w waszym znaku, wpadniecie na znakomity pomysł jak zwiększyć swoje dochody. 

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Byka

Słońce w optymistycznym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na sprawne zarządzanie wspólnymi finansami, podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie szeroko pojętej wiedzy. Nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 12 na 13 grudnia, zapowiada początek inwestycji lub międzynarodowego projektu, który przyniesie profity w przyszłości. Między 15 a 19 grudnia, podczas kwadratury Słońca do zwodniczego Neptuna, unikajcie transakcji, które wydają się być szybkim zyskiem, może pojawić się propozycja ze strony przyjaciół lub osób, podzielających wasze zainteresowania, która wydawać się będzie spełnieniem marzeń, ale posiadać będzie ukryty haczyk. 22 grudnia Słońce wkroczy do życzliwego Koziorożca i w czasie Świąt Bożego Narodzenia znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Saturnem, co zapewni raczej oszczędne i skromne, ale za to spokojne świętowanie. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Raku, towarzyszyć jej będzie szereg zmiennych aspektów – z jednej strony trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza w waszym znaku, z drugiej koniunkcja cofającego się Merkurego z pobudliwym Marsem w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, w okresie miedzy Świętami a Sylwestrem czeka was więc wiele emocjonujących wydarzeń – pojawi się szansa na sukces, ale może też dojść do nieprzyjemnej wymiany zdań, kłamstw i oszczerstw.

W pierwszych dniach miesiąca kwadratura Wenus, władczyni waszego znaku, do zaborczego Plutona, przyniesie nie najlepsze samopoczucie, nadmiar słodyczy lub węglowodanów może okazać się wyjątkowo destrukcyjny dla waszego zdrowia. 4 grudnia Wenus wejdzie do przeciwległego Skorpiona, nie jest to niej dobra pozycja, poczujecie się uzależnieni od partnerów zarówno osobistych, jak biznesowych, ale od 4 do 6 grudnia harmonijny aspekt z Saturnem sprzyja nawiązaniu trwałych przyjaźni, natomiast w dniach od 9 do 11 listopada, podczas opozycji Wenus do Jowisza w waszym znaku, dacie innym z siebie więcej, niż oczekują. Od 20 do 22 grudnia opozycja Wenus do Urana sprawi, że trudno wam będzie przyjąć czyjeś zainteresowanie za dobrą monetę. Dobrą atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni trygon Wenus do uduchowionego Neptuna. W dniach 27 – 29 grudnia Wenus znajdzie się w sekstylu do Plutona, ktoś może zawładnąć waszym sercem lub umysłem. 29 grudnia Wenus opuści przeciwległego Skorpiona i wejdzie do znaku Strzelca, zapowiadając niewielką poprawę sytuacji materialnej.

Bojowy Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Strzelca, kierując aktywność na sprawy związane z zarządzaniem wspólnymi finansami, inwestowaniem i zdobywaniem wiedzy, najbardziej aktywny będzie w końcówce miesiąca , gdy utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, czyjś brak uczciwości lub usłyszane kłamstwo wyprowadzi was z równowagi.

1 grudnia Merkury wejdzie do życzliwego Koziorożca, od razu tworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co sprzyja podejmowaniu decyzji o długoterminowym zasięgu, następnie między 7 a 9 grudnia znajdzie się w trygonie do Jowisza w waszym znaku, to dobry termin na udane egzaminy i popisywanie się wiedzą, macie szansę zabłysnąć erudycją. Miedzy 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus zapewni wsparcie osób, od których wiele zależy. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do Strzelca i dopiero 2 stycznia wyjdzie z retrogradacji, w tym czasie mogą pojawić się utrudnienia w komunikacji, przedświąteczne zakupy starajcie się wykonać w pierwszych dwóch tygodniach miesiąca.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Byka

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona do 22 listopada, kierując energię na relacje międzyludzkie i problemy partnerów, które w tym okresie możecie uznać za priorytetowe. W pierwszych dniach miesiąca Słońce ustawi się w opozycji do Jowisza w waszym znaku, co zmotywuje do nawiązania kontaktów ważnych dla waszej przyszłości a także do zdobywania wiedzy i uzyskania dobrobytu, do którego dążycie. Bardzo nerwowo może się zrobić w okolicach 13 listopada, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Skorpionie w opozycji do rewolucyjnego Urana w waszym znaku, niektóre Byki postanowią z dnia na dzień zmienić swoje życie, zmotywowane przez partnera życiowego lub biznesowego, w związkach może dojść do rozstań lub zmieni się system wzajemnych zależności. Między 15 a 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z zadziornym Marsem, obydwie planety utworzą najpierw trygon z marzycielskim Neptunem a następnie sekstyl z transformującym Plutonem – taka energia wpłynie silnie na wasz stosunek do partnerów życiowych lub biznesowych, od was zależy czy deklarację zmiany i poprawy błędów uznacie za dobrą monetę, niektóre Byki poczują się zmuszone do działania i zaakceptowania zmian, co jest wyjątkowo trudne dla przedstawicieli tego znaku. 22 listopada Słońce wkroczy do znaku Strzelca i od razu znajdzie się w napiętym aspekcie z surowym Saturnem, co odbije się niekorzystnie na wspólnych finansach, ktoś odmówi wam dotacji lub kredytu, trzeba się będzie ograniczyć w wydatkach. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach rozbudzi emocje związane ze stanem posiadania.

W pierwszych dniach miesiąca, dokładnie 3 listopada, Wenus znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, dwa dni później w sekstylu do wymagającego Plutona – Byki zakochane mogą rozczarować się do obiektu swoich uczuć, nie zawsze opakowanie odzwierciedla zawartość, to doświadczenie jednak uaktywni asertywność i wzmocni poczucie własnej wartości. 8 listopada Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, nabierze jednak mocy i możliwość konstruktywnego działania, wpłynie to korzystnie na zdrowie, poprawią się też warunki pracy, zwłaszcza między 14 a 16 listopada, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Merkurym.

Mars w przeciwległym Skorpionie do 24 listopada skłoni was do intensywnej aktywności w uzdrawianiu ważnych relacji, nie będzie to jednak łatwe, bo partner może wydawać się wam zbyt niecierpliwy, a nawet agresywny, szczególnie silnie odczujecie to w dniach 9 – 13 listopada, gdy Mars znajdzie się w opozycji do buntowniczego Urana w waszym znaku, w niektórych związkach może nawet dojść do zerwania. Między 15 a 24 listopada Mars w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w harmonijnych aspektach z Neptunem i Plutonem, to szansa na wielką transformację, sami powinniście zadecydować czy odpowiada wam sposób, w jaki jesteście traktowani. 24 listopada Mars opuści przeciwległego Skorpiona i wejdzie do Strzelca, niektóre Byki odetchną z ulgą i odzyskają spokój, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnym stanem posiadania, zwłaszcza że w dniach od 24 do 27 listopada kwadratura Marsa do Saturna sprawi, że pojawią się bariery i trudności, jakich nie przewidzieliście.

4 listopada może być trudnym dniem, ponieważ Merkury w przeciwległym Skorpionie ustawi się w opozycji do Urana w waszym znaku, co okaże się frustrujące, niektórym Bykom nerwy mogą odmówić posłuszeństwa i powiedzą o jedno słowo za dużo. Od 7 do 9 listopada Merkury znajdzie się w harmonijnych aspektach do Neptuna i Plutona, co sprzyja przeprowadzeniu planów według zasady „nie możesz być Lwem, bądź lisem”. 10 listopada Merkury opuści opozycyjny znak Skorpiona i wejdzie do Strzelca, tracąc wiele ze swej mocy, od razu też znajdzie się w kwadraturze do ograniczającego Saturna, jakaś relacja z przyjacielem natrafi na blokady, we wspólnych finansach pojawią się braki. W okolicach 27 listopada, podczas pełni Księżyca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, unikajcie podejmowania finansowych decyzji, bo możecie popełnić błąd, którego będziecie potem żałować.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Byka

Słońce w znaku Wagi przebywa do 23 października, zachęcając do dbania o zdrowie, warto wybrać się do specjalistów i zrobić niezbędne badania, bo przebywający w tym znaku Mars może powodować stany zapalne lub wywoływać inne dolegliwości. W tym czasie będziecie też mieli dużo obowiązków wobec innych ludzi, zadań do wykonania „na już” i „na teraz”, co może wywołać stres, zwłaszcza w okolicach 14 października, gdy dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca w Wadze – starajcie się wtedy zadbać o własny komfort psychiczny i fizyczny, bo inni sami potrafią zadbać o siebie i własne interesy, a wam straconego zdrowia nikt nie zwróci. 20 października jest właściwym dniem, aby zasięgnąć porady osoby kompetentnej w ważnej dla was sprawie, szczególnie dotyczącej zdrowia, bowiem Merkury znajdzie się „ w sercu” Słońca, zostaniecie więc wysłuchani i właściwie zdiagnozowani, co w dzisiejszych czasach nie jest zbyt powszechne. 23 października Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym nie tylko skierujecie uwagę na bliskich, którzy odeszli, ale przede wszystkim będziecie mieć szansę przyjrzeć się partnerom, zarówno osobistym, jak i biznesowym, z punktu widzenia trwałości związków, okazja pojawi się już w dniach 23 – 26 października, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z wymagającym, ale stabilizującym Saturnem. 28 października dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w waszym znaku, zadbajcie więc w tym czasie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, starajcie się nabrać dystansu do otaczającej was rzeczywistości, bo partnerzy mogą stać się przyczyną cierpienia.

Wenus, władczyni waszego znaku, 9 października opuści rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, niestety straci wiele ze swej mocy, w stosunku do dzieci staniecie się znacznie bardziej krytyczni i zaczniecie zbyt wiele oczekiwać od samych siebie, szczególnie w dziedzinie uczuć oraz spraw wymagających kreatywności, trudno wam się bowiem będzie zdecydować czy bardziej kierować się sercem, czy rozumem, zwłaszcza w dniach od 9 do 11 października, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do surowego Saturna. Na życzliwość i profity możecie natomiast liczyć między 20 a 24 października, gdy Wenus utworzy trygon do Jowisza w waszym znaku. Ostatniego dnia miesiąca czeka was jakaś miłosna niespodzianka, co zapowiada trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana, również przebywającego w Byku.

Mars również w tym miesiącu zmieni znak, ale zanim to się stanie, w dniach od 7 do 12 października utworzy kwadraturę z potężnym Plutonem, napięcie odczuwane w jakiejś toksycznej relacji może się odbić niekorzystnie na zdrowiu. 12 października Mars wejdzie do przeciwległego Skorpiona, nabierze mocy i przypomni, że trzeba w sobie znaleźć siłę, aby przetrwać w niesprzyjających okolicznościach, niektóre Byki mogą poczuć się atakowane przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych lub jawnych wrogów – między 12 a 15 października, gdy Mars utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, znajdziecie oparcie w wypróbowanych przyjaciołach. Między 26 a 30 października, w okolicach zaćmienia Księżyca, Mars znajdzie się w opozycji do Jowisza w waszym znaku, uważajcie, aby nie szastać zbyt hojnie swoją energią, bo ktoś może z niej korzystać bez umiaru, jak z własnej.

2 października Merkury w życzliwej Pannie znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, starajcie się swoje kreatywne i twórcze pomysły skonkretyzować, ponieważ następnego dnia Merkury w trygonie do Plutona pomoże przekonać do nich osoby, które do tej pory je odrzucały. 5 października Merkury opuści przyjazną Pannę i wejdzie do pełnej dylematów Wagi, trudniej wam będzie podejmować decyzje, zwłaszcza między 20 a 22 października, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Plutonem, zderzycie się bowiem z wypowiedziami pełnymi agresji ze strony osoby, po której się tego nie spodziewaliście. 22 października Merkury wejdzie do przeciwległego Skorpiona, rozpoczynając okres, w którym warto dojść do porozumienia nawet z osobami, prezentującymi odmienne poglądy, pomoże wam w tym harmonijny aspekt Merkurego do Saturna w dniach od 22 do 24 października. W ostatnich dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem w przeciwległym Skorpionie i w opozycji do Jowisza w waszym znaku, ktoś może wam wygarnąć jakieś żale i pretensje, starajcie nabrać dystansu i nie brać tego do siebie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, to znakomita okazja, aby uporządkować sprawy związane z potrzebami dzieci, zająć się ulubionym hobby lub pracą sprawiającą przyjemność. Od 6 do 10 września Słońce w korzystnym aspekcie do Jowisza w waszym znaku przyniesie okazję do wykazania się pracowitością i talentem, co podniesie status życiowy, nie zmarnujcie również szansy, która pojawi się w okolicach 15 września, podczas nowiu Księżyca w przyjaznej Pannie w trygonie do inspirującego Urana, układ ten zapowiada bowiem początek fascynującego przedsięwzięcia, łączącego przyjemne z pożytecznym. Okres pobytu Słońca w Pannie to zwykle pozytywny okres dla Byków, przynosi bowiem okazję do wykazania się profesjonalizmem w dziedzinach, które was inspirują, uważajcie jednak w dniach od 17 do 21 września, bowiem opozycja Słońca do Neptuna pozbawi was obiektywizmu, możecie pogubić się w szczegółach lub potraktować problemy innych jako własne – trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września, pozwoli uporać się z przeciwnościami, należy wykazać się zdecydowaniem i asertywnością, unikając przy tym agresywnych reakcji. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wkroczy do towarzyskiej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym w codziennej pracy istotne okażą się stosunki międzyludzkie. 29 września pełnia Księżyca w walecznym Baranie rozbudzi emocje i skłoni do walki z osobami nieszczerymi.

Wenus, władczyni waszego znaku, tranzytując znak rozrywkowego Lwa, 4 września powróci do biegu prostego, co pozwoli w większym stopniu wykorzystać jej dobroczynny wpływ, pozwolicie sobie na przyjemności, jakie oferuje życie rodzinne i kontakt z dziećmi, jednak między 16 a 18 września, gdy Wenus ustawi się w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku, możecie mieć tendencję do przeceniania swoich możliwości, uważajcie aby jakaś okazja nie przeszła koło nosa tylko dlatego, że postawiliście wygórowane warunki. Również w ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Marsa i w kwadraturze do Urana w waszym znaku, może dojść do zerwania ważnego kontraktu lub miłosnego związku, uznacie bowiem że niezależność i wolność decydowania o sobie jest dla was najważniejsza.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Wagi, co pływa niekorzystnie na związki, wprawiając w stan frustracji, bo brak aspektów utrudni uwolnienie energii. Niektóre Byki mogą w tym czasie doświadczyć dolegliwości ze strony układu autoimmunologicznego.

Merkury w życzliwej Pannie 4 września cofając się utworzy trygon do Jowisza, co wpłynie korzystnie na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, kiedy 6 września znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, jakiś powracający intelektualny projekt lub pomysł stanie się źródłem satysfakcji i spotka się z uznaniem. 15 września Merkury powróci do biegu prostego i 25 września ponownie utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, co okaże się korzystne dla studentów a także osób, planujących wyjazdy zagraniczne.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Byka

Słońce w znaku Lwa przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe, już 1 sierpnia dojdzie do pierwszej w tym miesiącu pełni Księżyca w rewolucyjnym Wodniku, co rozbudzi emocje w związku z zawodowymi wyzwaniami, dodatkowo trygon Marsa do Jowisza zapewni skuteczne działanie, służące rozwojowi osobistemu, zdobywaniu wiedzy, pomnażaniu majątku a przede wszystkim podróżowaniu i sprawianiu sobie przyjemności. W dniach od 5 do 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza w waszym znaku przyniesie korzyści dla domu i rodziny, niektóre Byki wybiorą się w wymarzoną podróż zagraniczną, inne rozpoczną nowy kurs poszerzający horyzonty, nie obejdzie się jednak bez napięcia z tym związanego, nic samo nie przyjdzie, trzeba się będzie postarać, aby mieć zyski. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w kwadraturze do Urana w waszym znaku, coś będzie musiało się zakończyć, aby rozpocząć nowy etap w życiu, niektóre Byki podejmą decyzje, które radykalnie zmienią sytuację rodzinną. 23 sierpnia Słońce opuści dumnego Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, gdzie przebywają już Mars i Merkury, całą energię skierujecie na cierpliwą pracę, która zapewni rozwój osobisty i ostatecznie sprawi wiele przyjemności, jedynie w dniach 25 – 29 sierpnia możecie poczuć się przeciążeni pracą a relacje z przyjaciółmi natrafią na ograniczenia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Saturna. Ostatniego dnia sierpnia będzie miała druga w tym miesiącu pełnia Księżyca, tym razem w marzycielskich, życzliwych Rybach, emocje rozbudzą relacje przyjacielskie oraz zawirowania miłosne.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym w znaku rozrywkowego Lwa, niektóre związki rodzinne mogą się skomplikować, szczególnie między 7 a 11 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, na wsparcie domowników natomiast możecie liczyć podczas koniunkcji Wenus ze Słońcem, w dniach 12-14 sierpnia, niektóre Byki doświadczą nawrotu uczuć, które wydawały się wypalone. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku ostrzega przed rozrzutnością, niektórym Bykom uda się jednak odzyskać pieniądze, o które musiały walczyć.

Mars do 27 sierpnia przebywa w racjonalnej Pannie, co wpłynie pozytywnie na zrewolucjonizowanie i jednocześnie uporządkowanie przestrzeni związanych z waszym hobby, zwłaszcza gdy Mars znajdzie się w trygonie do Urana w waszym znaku, w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 16 sierpnia. Między 20 a 24 sierpnia, podczas opozycji Marsa do zwodniczego Neptuna, możecie wykazać się nadmiernym krytycyzmem w stosunku do dzieci, natomiast spotkania z przyjaciółmi okażą się pełne nostalgicznych wspomnień. Od 23 do 27 sierpnia Mars w trygonie do Plutona obdarzy was siłą i wytrwałością w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Po 27 sierpnia, kiedy Mars zawita do znaku Wagi, aktywność skierujecie na nawiązywanie relacji ważnych dla waszego zdrowia oraz pozyskiwanie zleceń na dodatkową pracę.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Pannie, gdzie jest bardzo mocny, dlatego praca wymagająca uważności oraz precyzji pójdzie wam jak z płatka, ale i tak po 24 sierpnia, kiedy Merkury zmieni bieg na wsteczny, trzeba będzie wprowadzić poprawki do rozpoczętych wcześniej projektów. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, co utrudni zajmowanie się tym, co może sprawić przyjemność, pojawią się opóźnienia w planowanych spotkaniach towarzyskich. Od 9 do 11 sierpnia natomiast Merkury w trygonie do Jowisza w waszym znaku ułatwi przeprowadzenie każdej sprawy, powiodą się podróże zagraniczne, szkolenia, rozpoczęcie nauczania. Po 24 sierpnia, gdy Merkury wejdzie w retrogradację, unikajcie rozpoczynania twórczych przedsięwzięć, natomiast mogą powrócić projekty, którymi już kiedyś się zajmowaliście.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Byka

Słońce w życzliwym Raku przebywa do 23 lipca, stwarzając okazje do podróżowania, zwiększając mobilność i potrzebę nowych doznań. Już 1 lipca Słońce z Merkurym w koniunkcji znajdzie się w korzystnych aspektach do dobroczynnego Jowisza w waszym znaku i Saturna w Rybach, co pozwoli jasno określić pragnienia i marzenia możliwe do zrealizowania, zwłaszcza dotyczące kariery, nieruchomości, dalszego kształcenia lub podróżowania. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 3 lipca w znaku Koziorożca, rozbudzi emocje w relacjach z rodzeństwem lub sąsiadami. W dniach od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do rewolucyjnego Urana w waszym znaku zapowiada nieoczekiwane krótkie podróże i decyzje podejmowane w ostatniej chwili. 17 lipca dojdzie do nowiu Księżyca, co może okazać się początkiem zmian w układach rodzinnych, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy opuści wasz znak i wycofa się do Barana, relacje z otoczeniem ulegną poprawie, trzeba jednak będzie bardziej zadbać o zdrowie. Trygon Słońca do Neptuna od 18 do 23 lipca ułatwi pozyskanie przyjaciół i realizację pragnień, wpłynie też pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność, w tym samym czasie jednak dojdzie do opozycji Słońca z przemocowym Plutonem, w dodatku w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, taki układ planet ostrzega przed nadużyciami, może też wpłynąć negatywnie na stan zdrowia. 23 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym postawicie na przyjemności i rozwój zainteresowań.

Wenus, władczyni waszego znaku, w Lwie przebywa przez cały miesiąc, co wpływa pozytywnie na relacje w rodzinie, wspólne wakacje i zabawy z dziećmi zbliżą was do siebie, szczególnie aktywność fizyczna okaże się korzystna, bo w tym znaku do 10 lipca przebywa również wojowniczy Mars, lepiej więc, żeby jego energię wykorzystać w aktywności sportowej, zamiast w utarczkach. W pierwszych dniach lipca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do Urana, w związkach więc mogą pojawić się kryzysy. 24 lipca Wenus wejdzie w bieg wsteczny, niektóre związki i uczucia zmienią charakter, powrócą dawne miłości, lepiej w tym czasie nie rozpoczynać romansów, bo mogą być nietrwałe. 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus, spotkacie kogoś dawno nie widzianego.

Mars do 10 lipca tranzytuje znak Lwa, zachęcając do aktywnego wypoczynku, potem przechodzi do życzliwej Panny, co uczyni was znacznie bardziej mobilnymi, aktywność skierujecie na ochronę zdrowia, dbałość o odpowiednią dietę oraz porządkowanie otoczenia, jedynie między 18 a 23 lipca zachowajcie ostrożność, bo natraficie na opór materii, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna.

Merkury w tym miesiącu znajdzie się w trzech znakach – do 11 lipca będzie przebywał jeszcze w życzliwym Raku, dbając o porozumienie z członkami bliższej i dalszej rodziny, czemu sprzyjają w dniach 6 – 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem. 11 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, to dobry moment na spędzenie czasu z młodzieżą i dziećmi, zapewniając im wakacyjne atrakcje, zwłaszcza w okolicach 17 lipca, kiedy znajdzie się w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku. 24 lipca kwadratura Merkurego z nieprzewidywalnym Uranem sprawi, że ktoś wyprowadzi was z równowagi swoimi uwagami. 28 lipca Merkury opuści zawadiackiego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, w ostatnich dniach miesiąca warto zająć się porządkami.

Karty Tarota dla początkujących