Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, oświetlając sprawy związane z udziałem w stowarzyszeniach osób, podzielających wasze zainteresowania oraz kierując uwagę na rozwój przyjaźni. Miesiąc zapowiada się burzliwie, ponieważ aż trzy ważne planety zmienią znaki, co będzie miało duże znaczenie dla waszej przyszłości. 7 marca pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, która odbędzie się w korzystnym aspekcie do Urana, przebywającego w waszym znaku, wzbudzi emocje w dziedzinach dotyczących twórczej aktywności was samych lub waszych dzieci. Tego samego dnia Saturn po paru latach opuści znak Wodnika i na kolejne zagości w życzliwych Rybach, co wpłynie przede wszystkim na zmiany w gronie przyjaciół – wielu z nich odejdzie z waszego życia, pozostaną tylko tacy, którym będziecie mogli w pełni zaufać. Od 13 do 20 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, w dniach 16-7 marca dołączy do nich Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napięty aspekt z wojowniczym Marsem, w tych dniach zwróćcie szczególną uwagę na transakcje finansowe, bo mogą okazać się dla was niekorzystne, czytajcie dokładnie umowy, również to, co napisane drobnym drukiem, bo łatwo wam będzie ulec czyimś namowom i manipulacji, tracąc przy tym pieniądze. 20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do znaku Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym potrzebować będziecie więcej niż zwykle odpoczynku, bowiem dysponować możecie mniejszym zasobem energetycznym, 21 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Baranie, co dla niektórych Byków okaże się początkiem nowej ścieżki rozwoju duchowego. 23 marca Pluton po wielu latach wkroczy do znaku Wodnika, w którym przebywać będzie około pół roku, potem wycofa się do Koziorożca i ponownie zagości w Wodniku w listopadzie 2024, pozostając w nim następne 20 lat, przynosząc transformację w przyjaźniach, grupach społecznych oraz zawodowych, z którymi będziecie mieć do czynienia, ale jego wpływ będzie widoczny dopiero po wielu latach.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Baranie do 16 marca, co nie jest dla was korzystne i osłabia możliwość rozwoju miłości i empatii, możecie odnieść wrażenie, że o wszystko musicie teraz zawalczyć, chociaż pierwsze dwa dni miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z uszczęśliwiającym Jowiszem w Baranie, mogą niektórym Bykom przynieść ukryty romans lub inny prezent od losu. Również między 9 a 13 marca, podczas sekstylu Wenus z Marsem, łatwo będzie o flirt, ale także o dodatkowe pieniądze, które „spadną jak z nieba”. Po 16 marca, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, samopoczucie znacznie się polepszy, nabierzecie wdzięku i potrzeby romansowania, to idealny czas na zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Między 17 a 19 marca Wenus w sekstylu do Saturna radzi oprzeć się na sprawdzonych, wieloletnich przyjaźniach, które udziela wam wsparcia, kiedy będziecie w potrzebie. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku może przynieść niektórym osobom miłość od pierwszego wejrzenia, która spadnie „jak grom z jasnego nieba” – dajcie sobie czas, bo nie wszystkie takie uczucia pozostają trwałe.

Mars w Bliźniętach przebywa do 25 marca, zachęcając do zdobywania pieniędzy, ale też skłaniając do wydatków, szczególną ostrożność zachowajcie między 13 a 19 marca, gdy utworzy napięty aspekt z Neptunem, Słońcem oraz Merkurym. 25 marca Mars wkroczy do życzliwego Raka, kierując aktywność na sprawy związane z ziemią, nieruchomościami, domem, rodziną i sąsiadami.

Merkury już 2 marca opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jednak jest wyjątkowo słaby, dlatego do 19 marca zrezygnujcie z podejmowania ważnych decyzji, bo możecie popełnić błąd – coś okaże się niejasne, inne niż przypuszczaliście lub okaże się, że ulegliście iluzji. Merkury w Rybach może się okazać jednak przydatny artystom i twórcom, bo rozwija wyobraźnię, pomoże tez osobom medytującym, zwłaszcza między 11 a 13 marca, gdy znajdzie się w sekstylu do Urana w waszym znaku. 19 marca Merkury opuści Ryby i zawita do gorliwego Barana, myślenie przyspieszy, ale dobre pomysły na razie zachowajcie dla siebie. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji z Jowiszem zachęci do zdobywania wiedzy.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Byka

Słońce przebywa w znaku Wodnika do 18 lutego, zachęcając do intensywnej pracy i rozwoju kariery. W pierwszym tygodniu miesiąca, między 3 a 7 lutego, czeka was duży wysiłek, a nawet zawodowy kryzys, kiedy Słońce utworzy napięty aspekt z wybuchowym Uranem w waszym znaku, emocje spotęguje pełnia Księżyca w Lwie, do której dojdzie 5 lutego, zwłaszcza że towarzyszyć jej będzie kwadratura rządzącej waszym znakiem Wenus do popędliwego Marsa – między przyjaciółmi lub partnerami może dojść do spięć na temat pieniędzy, pośpiech w niczym wam nie pomoże, starajcie się nabrać dystansu do pojawiających się problemów, bo za chwilę miną bez śladu. Praca i obowiązki zawodowe staną się wyjątkowo wyczerpujące między 14 a 18 lutego, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem. 18 lutego Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc pełen twórczych aktywności i przyjacielskich spotkań, to również właściwy czas na rozwój talentów artystycznych – rozpoczęcie nowego projektu lub obiecującej przyjaźni wyznaczy nów Księżyca, do którego dojdzie 20 lutego.

Wenus w życzliwych Rybach przebywa do 20 lutego, a ponieważ jest w tym znaku bardzo mocna możecie spodziewać się rozwoju przyjaźni a także miłosnych i twórczych uniesień. W okolicach pełni dadzą o sobie znać napięcia damsko-męskie, sprawy finansowe okażą się stresujące, ale już od 7 do 9 lutego sekstyl Wenus do zaskakującego Urana pozwoli się cieszyć przychylnością przyjaciół oraz osób, podzielających wasze zainteresowania, Byki poszukujące swojej drugiej połówki mogą ją spotkać na towarzyskiej imprezie. Romantycznie, ale też zwodniczo, zrobi się między 13 a 17 lutego, gdy Wenus utworzy koniunkcję z marzycielskim Neptunem, natomiast w dniach od 17 do 20 lutego sekstyl Wenus do potężnego Plutona rozbudzi pożądanie, ale pozwoli zobaczyć ciemną stronę spraw i ludzi, którym oddaliście serce. 20 lutego Wenus wkroczy do gorliwego Barana, tracąc wiele ze swej mocy, trudno będzie uzyskać coś za pomocą wdzięku, o więcej spraw, w tym o pieniądze i miłość, trzeba będzie zawalczyć.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Bliźniąt, stymulując sprawy finansowe, generując coraz większe wydatki, ostrożność zachowajcie w okolicach pełni Księżyca w Lwie, do której dojdzie 5 lutego, bo negocjacje okażą się ostre i stresujące.

Merkury do 11 lutego tranzytuje życzliwy znak Koziorożca, skupiając myśli na sprawach zawodowych, wpływając na edukację i kontakty międzynarodowe, od 5 do 8 lutego znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, co pozwoli podejmować decyzje kierując się intuicją oraz wyobraźnią, natomiast między 9 a 11 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, staniecie się bardzo pragmatyczni, starajcie się nie ulegać presji, jaką ktoś zechce na was wywrzeć. 11 lutego Merkury wejdzie do Wodnika, gdzie będzie mógł zrealizować swój potencjał, pomysłowość i kreatywność wykorzystajcie w pracy zawodowej, szczególnie między 16 a 20 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym i hojnym Jowiszem. Dni między 20 a 23 lutego mogą być nerwowe, będziecie bowiem myśleć i działać zbyt szybko pod wpływem trygonu Merkurego z Marsem, co wywoła nadmierny stres, na co wskazuje kwadratura Merkurego do Urana w waszym znaku.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Byka

Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, co skieruje uwagę na sprawy związane z karierą, podróżami zagranicznymi oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Między 3 a 7 stycznia, kiedy Słońce utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, czekają was niespodzianki, które dobrze wróżą przyjaźni oraz kontaktom międzynarodowym. W nocy z 6 na 7 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Raku, ogarną was emocje związane z podróżami, powrotem spraw, które uważaliście za zamknięte, ponieważ pełni towarzyszyć będzie koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem. Miedzy 11 a 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprzyja twórczości artystycznej oraz działaniom związanym z rozwojem osobistym, macie szansę nawiązać przyjaźń, która przyczyni się do spełnienia marzeń. Od 16 do 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem wymusi zaangażowanie w realizację celów, wymagających dużego wysiłku, na jaw wyjdą skrywane emocje, skłaniające do głębokiego wglądu we własne motywacje. 20 stycznia Słońce opuści przyjaznego Koziorożca i wejdzie do znaku Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym na plan pierwszy wyjdą ambicje i zmiana podejścia do spraw zawodowych, nów Księżyca, do którego dojdzie 21 stycznia w tym znaku, zapowiada rozpoczęcie nowego oryginalnego projektu, który pchnie karierę do przodu. Między 22 a 27 stycznia korzystny sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie okazję, wartą wykorzystania dla podniesienia statusu społecznego. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa w Bliźniętach zapowiada większy dochód, ale też znaczniejsze wydatki.

Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Wenus z pożądliwym Plutonem, niektóre Byki zaczną rozliczać się emocjonalnie i finansowo. 3 stycznia Wenus opuści znak życzliwego Koziorożca, wkroczy do Wodnika i od razu znajdzie się w niezwykle korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza, co wpłynie na poprawę relacji zawodowych, może też przynieść niektórym Bykom awans lub znaczną podwyżkę. Od 7 do 11 stycznia trygon Wenus do Marsa przyniesie zwiększenie pożądania w związkach a także wzrost zarobków. Kwadratura Wenus do Urana, do której dojdzie między 13 a 17 stycznia, ostrzega przed konfliktem w zawodowej przyjaźni, mającej wpływ na ostateczny kształt wspólnego projektu. Od 21 do 24 stycznia koniunkcja Wenus z surowym Saturnem wprowadzi ograniczenia w kontaktach towarzyskich i zawodowych. 27 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwych Ryb, nabierając mocy sprawczej, co wpłynie korzystnie na przyjaźnie oraz relacje w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Mars w Bliźniętach 12 stycznia powróci do biegu prostego, staniecie się bardziej aktywni w zdobywaniu finansów, zaczniecie też odważniej wydawać pieniądze, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Marsa.

Merkury w Koziorożcu do 18 stycznia jest w retrogradacji, co utrudnia komunikację. W pierwszych dniach nowego roku znajdziecie się pod wpływem sekstylu cofającego się Merkurego do intuicyjnego Neptuna, powróci jakaś przyjaźń, która przerwała się w niewyjaśnionych okolicznościach, warto w tym czasie skupić się na wprowadzeniu poprawek do twórczych lub artystycznych projektów lub powrócić do codziennych praktyk medytacyjnych. Między 7 a 9 stycznia trygon Merkurego retro do Urana w waszym znaku zaprocentuje powrotem błyskotliwych pomysłów, które warto jeszcze zweryfikować i wprowadzić w życie dopiero w ostatnich dniach miesiąca, kiedy dojdzie ponownie do tego samego aspektu, ale już z Merkurym biegnącym ruchem prostym.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Byka

Słońce w Strzelcu do 21 grudnia skieruje uwagę na rozwój osobisty, zgłębianie psychiki i zarządzanie wspólnymi pieniędzmi. W okolicach 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem wywoła dużo emocji związanych z finansami, będziecie walczyć ze wszystkich sił o to, co się wam należy. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna pozwoli utrwalić osiągniecia, na które długo pracowaliście, ale kwadratura Słońca do Neptuna od 12 do 16 grudnia wprowadzi element zagubienia i nieporozumień w relacjach z przyjaciółmi lub w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. W tygodniu przedświątecznym, między 19 a 24 grudnia, Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza najpierw w znakach Strzelec – Ryby, co może wyrazić się w nadmiernych wydatkach, zapragniecie bowiem, aby Święta Bożego Narodzenia, pomimo wojny i ekonomicznych ograniczeń, były pełne magii i przyjemności, 20 grudnia jednak Jowisz opuści życzliwe Ryby i ponownie wejdzie do ognistego Barana, następnego dnia Słońce wkroczy do przyjaznego Koziorożca, nadal pozostając w kwadraturze do Jowisza – tym razem układ planet zaprocentować może nagłą decyzją o wyjedzie zagranicznym, co wzbudzi wiele stresów, ale okaże się korzystne. Nów Księżyca w Koziorożcu, do którego dojdzie tuż przed Świętami 23 grudnia, zapowiada nowy rozdział w sprawach zawodowych, edukacyjnych lub międzynarodowych.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Strzelcu do 10 grudnia, co ma szansę pozytywnie wpłynąć przede wszystkim na stan majątkowy, już 1 grudnia znajdzie się w opozycji do walecznego Marsa w Bliźniętach, zaczniecie więc walczyć o finanse, granty, kredyty oraz inne formy wsparcia. 2 grudnia Wenus w sekstylu do Saturna zapowiada możliwość osiągnięcia porozumienia z urzędnikami, a także równowagi i poczucia zawodowego bezpieczeństwa, nie powinniście spodziewać się kokosów, ale pojawi się szansa na długotrwałą współpracę. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 2 a 6 grudnia, gdy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, artyści i twórcy zmagać się będą z wyzwaniami, na które nie są przygotowani, pozostałe osoby mogą przeżyć zawód miłosny, rozczarować się w stosunku do przyjaciół lub wybrać niewłaściwą ścieżkę duchową. 8 i 9 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem, ponieważ wszystkie aspekty tych planet są korzystne, możecie spodziewać się szansy na awans, zdobycia popularności lub po prostu chwile dobrego samopoczucia spędzone w gronie przyjaciół, nie zabraknie jednak ekscytacji i odrobiny stresów. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej poważni i zdyscyplinowani, Wenus w trygonie do Urana między 20 a 24 grudnia zafunduje moc niespodzianek, możecie spodziewać się niecodziennych prezentów po choinką. Ostatnie trzy dni mijającego roku zapowiadają dobrą sylwestrową zabawę za sprawą sekstylu Wenus do Neptuna oraz koniunkcji Wenus z Merkurym i Plutonem – będzie rozrywkowo, romantycznie i namiętnie.

Mars do 27 grudnia biegnie ruchem wstecznym, trudno wam więc zorganizować się w finansach, pomimo starań w tym kierunku, nie powinniście się jednak przejmować, bo już na początku miesiąca uda wam się nawiązać kontakty, które zapewnią stały, chociaż niewielki dochód. Między 6 a 10 grudnia opozycja Słońca do Marsa zmusi do walki o to, co pragniecie zdobyć. Po 27 grudnia, kiedy Mars wyjdzie z retrogradacji, wszystko się ułoży.

Merkury przebywa w Strzelcu do 7 grudnia, nie pozwalając się skupić na niczym innym, jak na zdobywaniu środków finansowych lub planowaniu inwestycji, już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Merkurego do Neptuna wprowadzi was w stan konfuzji, trudno będzie coś zrozumieć, nie pozwólcie się wykorzystać przez osoby skłonne do manipulacji. 6 i 7 grudnia, zanim wejdzie do znaku Koziorożca, znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, Mikołajki więc zapowiadają się przyjemnie, ale kosztownie. Między 16 a 18 grudnia macie szansę wymyślić oryginalny sposób zdobywania dodatkowych środków finansowych, pomoże w tym Merkury w trygonie do Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Merkury utworzy sekstyl z Neptunem, co wpłynie pozytywnie na atmosferę przy stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Byka

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona do 22 listopada, kierując uwagę na partnerstwo, umowy i wszelkiego rodzaju kontakty, zarówno osobiste, jak i biznesowe. 8 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku w wyjątkowo trudnej konfiguracji, nazywanej „półkrzyżem”, Księżyc bowiem znajdzie się w koniunkcji z buntowniczym Uranem i w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Merkurego i Wenus, natomiast wszystkie te planety tworzyć będą od 7 do 10 listopada kwadraturę z ograniczającym Saturnem – powinniście w tym czasie zachować szczególną ostrożność, niektóre Byki zapragną w tym okresie wyrwać się z ograniczeń narzuconych przez partnerów. Pamiętajcie jednak, że na razie wasza pozycja i samopoczucie jest słabe, bo Wenus, władczyni waszego znaku, jest bardzo słaba, gdyż do 16 listopada przebywa w miejscu swojego wygnania. Między 13 a 17 listopada Słońce znajdzie się w trygonie do Neptuna, możecie w tym czasie liczyć na wsparcie przyjaciół, jest to również właściwy moment na rozwój osobisty i duchowy. Sytuacja poprawi się między 16 a 22 listopada, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem, znaczyć to może jednak również, że wasi oponenci nabiorą mocy, dlatego nie zawahajcie się przed zwróceniem się o pomoc do osób przyjaźnie do was nastawionych, w tym obcokrajowców, prawników, nauczycieli lub celebrytów. 22 listopada Słońce opuści przeciwległego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, uwagę zwrócicie na zarządzanie wspólnym stanem posiadania. Zaraz po nowiu Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada, niektóre osoby zaczną starać się o kredyt, inne zwrócą się o wsparcie finansowe lub dotacje do instytucji do tego powołanych.

Do 16 listopada, dopóki Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przeciwległym Skorpionie, nie możecie liczyć na szczere objawy uczuć, szczególnie między 4 a 9 listopada, kiedy Wenus utworzy opozycję do Urana i kwadraturę do ograniczającego Saturna. Natomiast pożądane poczują się osoby, które lubią być zdobywane przez partnerów silnych i dominujących, zwłaszcza między 8 a 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się po kolei w trygonie do uwodzącego Neptuna, sekstylu do namiętnego Plutona i trygonie do uszczęśliwiającego Jowisza, niektóre Byki poczują się jak w siódmym niebie, pomimo że niewiele będą miały do powiedzenia. 16 listopada Wenus opuści przeciwległy znak Skorpiona i wejdzie do radosnego Strzelca, następnego dnia podąży za nią Merkury, obie planety znajdą się w koniunkcji do 25 listopada, co zapowiada wiele spotkań, rozmów, ustaleń i negocjacji i może okazać się korzystne dla planowanych inwestycji.

Mars w znaku Bliźniąt przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, będziecie więc mieć tendencję do bardziej rozważnego gospodarowania osobistym budżetem, starając się zaspokoić przede wszystkim własne, niezbędne dla dobrego samopoczucia potrzeby. Między 15 a 25 listopada pozostańcie szczególnie ostrożni przy podejmowaniu finansowych decyzji, pozostaniecie bowiem pod wpływem napiętego aspektu Marsa ze zwodniczym Neptunem, pilnujcie konta i kart kredytowych. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna zachęci do oszczędności.

Merkury w przeciwległym Skorpionie przebywa do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, co pozwoli zajrzeć głęboko do własnej psychiki i zastanowić się nad swoją pozycją w związkach z innymi ludźmi, zwłaszcza między 9 a 11 listopada, kiedy Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w opozycji do Urana w waszym znaku i w kwadraturze do surowego Saturna. Do znakomitych wniosków dojdziecie w dniach 13 – 17 listopada, kiedy Merkury utworzy bardzo korzystne aspekty z pełnym mocy Plutonem i dobroczynnym Jowiszem – nawiążecie znaczące dla was kontakty z obcokrajowcami, prawnikami lub naukowcami. 17 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, przestaniecie się tak bardzo przejmować tym, na co nie macie wpływu, zwłaszcza że do 25 listopada Merkuremu towarzyszyć będzie powabna Wenus, otworzycie się więc na życie towarzyskie, flirty i dyskusje o miłości, a także finansach. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do stabilizującego Saturna pozwoli utrwalić wiedzę.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Byka

Słońce przebywa w znaku Wagi do 23 października, kierując uwagę na sprawy zdrowia, stosunki w pracy i relacje w związkach. Pełnia Księżyca w Baranie, do której dojdzie 9 października, pozwoli zobaczyć jasno co lub kto wam nie sprzyja, zarówno w dziedzinie zasad żywieniowych, jak otaczających was osób. Między 9 a 13 października trygon Słońca do Saturna uruchomi napięty aspekt, jaki ta zachowawcza planeta tworzy z rewolucyjnym Uranem w waszym znaku – powróci to, co przeżywaliście na początku roku, czyli konflikt pomiędzy potrzebą zachowania status quo a dążeniem do wolności, to, co wydawało się niezmienne może być znów wystawione na próbę, napięcie na świecie wzrośnie, co wymusi podjęcie nagłych i niespodziewanych działań. Szczególnie między 16 a 23 października będziecie świadkami lub uczestnikami bezpardonowej walki, kiedy Słońce znajdzie się z jednej strony w trygonie do Marsa, z drugiej w kwadraturze do potężnego Plutona, dobra wiadomość jest taka, że Słońcu towarzyszyć będzie zachęcająca do kompromisu i osiągniecia porozumienia Wenus, więc wyjściem z każdej trudnej sytuacji okaże się dobra wola i miłość. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą dyplomatyczną Wagę i wejdą do przeciwległego Skorpiona, kierując uwagę na związki, negocjacje oraz potrzeby innych ludzi. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie, emocje skierujecie na rozpamiętywanie przeszłości oraz bliskich, którzy odeszli, tym bardziej, że zbliża się Święto Zmarłych. 29 października dobroczynny Jowisz wycofa się z Barana i zawita ponownie na parę miesięcy do życzliwych Ryb, to dla was okazja, aby nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, powrócić do nauki, wybrać się za granicę.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 23 października przebywa w znaku Wagi, którym również rządzi, jest więc silna, warto wykorzystać moc miłości i życzliwości w każdym rodzaju negocjacji, dążąc do porozumienia, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy ustawi się w opozycji do Jowisza oraz między 11 a 23 października, gdy utworzy najpierw dążący do stabilizacji trygon z Saturnem, a następnie koniunkcję ze Słońcem uwikłanym w konflikt. Dla niektórych Byków druga dekada miesiąca okaże się wstępem do silnej, namiętnej miłości, inne osoby będą walczyć z nawykami, które im nie służą. 23 października Wenus opuści dyplomatyczną Wagę i wejdzie do przeciwległego Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, staniecie się więc bardziej skłonni do pretensji, rozliczeń i domagania się uwagi. W ostatnim tygodniu października możecie mieć nastrój zgodny z porą roku i zbliżającym się Świętem Zmarłych.

Mars w Bliźniętach w trygonie do Saturna skłoni was do oszczędności na początku miesiąca, zwłaszcza że czekają was niespodziewane wydatki, natomiast między 9 a 16 października Mars w kwadraturze do Neptuna sprawi, że staniecie się kontrolujący wobec przyjaciół, posądzając ich o nieszczerość, zanim otwarcie wystąpicie przeciwko komuś sprawdźcie, czy opinie, jakie do was dotarły, są prawdziwe, mogą to być zwykłe plotki. Od 16 do 20 października Wenus w trygonie do Marsa sprzyja nawiązaniu romansu, może również przynieść dodatkowe zarobki, dzięki którym sprawicie sobie piękne, artystycznie wykonane przedmioty.

Już 2 października Merkury w życzliwej Pannie wyjdzie z retrogradacji, co pozwoli podejmować strategiczne decyzje, zwłaszcza dotyczące dzieci, swojego hobby oraz planów i zamierzeń, które są zgodne z waszymi zainteresowaniami. Między 4 a 8 października trygon Merkurego do Plutona uświadomi wam trudności, z jakimi przyjdzie się wam zmierzyć. 11 października Merkury zawita do dyplomatycznej Wagi, łatwiej więc będzie dojść do porozumienia, zwłaszcza że od razu znajdzie się w opozycji do Jowisza, natomiast od 21 do 23 października Merkury w trygonie do Saturna skupi uwagę na rozwoju kariery. Między 25 a 28 października, zaraz po nowiu Księżyca, Merkury znajdzie się w trygonie z Marsem i napiętym aspekcie z Plutonem, sytuacja finansowa może być niepokojąca i wymagać trudnych decyzji.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Byka

Do 23 września Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny, kierując uwagę na zaspokojenie potrzeb dzieci, energia powędruje również w kierunku kreatywnej, ale też systematycznej i drobiazgowej pracy na rzecz rozwoju osobowości, samorealizacji i zajmowania się swoim hobby. W czasie pełni Księżyca w znaku Ryb, do której dojdzie 10 września w koniunkcji z Neptunem i w korzystnym aspekcie do Urana w waszym znaku, pojawi się dużo emocji związanych z grupą przyjaciół, niektóre Byki wpadną na znakomite pomysły, których realizację lepiej odłożyć, dając sobie czas na przemyślenia i korektę podczas retrogradacji Merkurego od 10 września do 2 października 2022.

Od 15 do 21 września pozostaniecie pod wpływem aspektów Słońca z Neptunem i Plutonem, co zapowiada nasilenie wpływu intuicji, wewnętrznych doznań – okaże się to korzystne dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i działalnością twórczą, pozostałe Byki mogą ulegać chwilowym miłosnym iluzjom, które w ostateczności okażą się toksyczne, ale wpłyną na transformację osobowości, pod warunkiem, że postawicie na wewnętrzną siłę i uwierzycie, że stać was na znacznie więcej, niż przypuszczaliście. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, od razu też utworzy koniunkcję z Merkurym, wycofującym się do Panny – w pierwszej połowie dnia warto przeprowadzić ważne rozmowy, decydujące o warunkach pracy i płacy lub sposobów dochodzenia do zdrowia. Od 24 do 28 września opozycja Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę statusu społecznego, nów Księżyca w Wadze, do którego dojdzie 25 września zapowiada zmianę w warunkach pracy.

Wenus już 5 września opuści znak rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, w której jednak nie może rozwinąć pełni swoich możliwości, dlatego miłość napotka na trudniejsze chwile, w których górę weźmie krytycyzm i codzienność. Byki posiadające hobby lub artystyczne zacięcie rozpoczną precyzyjną pracę nad wprowadzeniem pomysłów w życie, w dniach 18–22 września, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do przebywającego w waszym znaku Urana, możecie liczyć na przebłyski geniuszu lub otrzymacie propozycję pracy, która pozwoli się wam rozwinąć. Od 24 do 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i w trygonie do Plutona, układ planet sprzyja rozwojowi osobistemu, niektóre Byki uświadomią sobie prawdy, do których nie miały do tej pory dostępu. 29 września Wenus opuści znak Panny i wejdzie do Wagi, którą również włada, miłość wróci do łask, finanse się poprawią, przybędzie pracy, którą lubicie.

Mars w znaku Bliźniąt przez cały miesiąc sprawi, że będziecie bardzo aktywni w sprawach pieniężnych, już w pierwszych dniach miesiąca możecie spodziewać się ekstra przelewu, do czego przyczyni się sekstyl Marsa do Jowisza, ale niestety pójdą za tym większe wydatki. Między 14 a 18 września kwadratura Wenus do Marsa wytworzy napięcie w związku z inwestycją w dom lub rodzinę. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna skłoni do oszczędności, niektóre Byki otrzymają propozycję pracy dającą niewielki, ale za to stały dochód.

Merkury do 10 września biegnie ruchem prostym, potem wejdzie w retrogradację, 23 września wycofa się do znaku Panny i dopiero 2 października zmieni bieg na prosty, zachowajcie więc ostrożność w komunikacji, zwłaszcza dotyczącej spraw związanych ze stanem zdrowia, propozycjami zleceń i współpracy z podwładnymi, upewnijcie się, że zostaliście dobrze zrozumiani, szczególnie między 25 a 28 września, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus i w trygonie do Plutona.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Byka

Do 23 sierpnia Słońce przebywa w znaku Lwa, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe. Pierwsze dni miesiąca przyniosą wielkie zmiany, na co wskazuje niezwykle energetyczna koniunkcja pobudzającego Marsa z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, decyzje mogą zostać podjęte nagle a rozwiązania radykalne – działający w tym samym czasie trygon Słońca do Jowisza podpowiada, że niektóre Byki wybiorą się na wakacje, o których od dawna marzyły, inne zdecydują się na emigrację, jeszcze inne zaczną świętować edukacyjne sukcesy dzieci, w każdym razie czekające was zmiany w wielu przypadkach okażą się w konsekwencji korzystne.

Od 8 do 14 sierpnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do nieprzewidywalnego Urana w koniunkcji z Węzłami Księżycowymi, 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, co dodatkowo podkręci emocje, ponieważ większego znaczenia nabiorą sprawy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, które trudno będzie pogodzić, w każdym razie stres jest nieunikniony. Od 12 do 17 sierpnia natomiast opozycja Słońca do Saturna postawi was w sytuacji ograniczeń, kariera zawodowa natrafi na trudności, na niektóre rozwiązania trzeba będzie poczekać, spotkacie się z wyzwaniami w pracy. 23 sierpnia Słońce opuści rozrywkowego Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, tworząc od razu napięty aspekt z Marsem – do końca sierpnia aktywność skierujecie na działania wymagające kreatywności, zwrócicie też uwagę na rozwój edukacyjny dzieci, zwłaszcza tych, które zmieniają szkołę, co podkreśla nów Księżyca, do którego dojdzie 27 sierpnia w Pannie.

Wenus w życzliwym Raku przebywa do 11 sierpnia, realizując pełną moc, macie więc czas, aby wykorzystać jej dobroczynny wpływ, zwłaszcza że miesiąc rozpocznie się korzystnymi aspektami waszej władczyni z aktywizującym Marsem i nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, co jest dobrą wiadomością przede wszystkim dla osób zakochanych lub poszukujących swojej drugiej połówki. W związkach nastaną bardziej namiętne i jednocześnie romantyczne dni w okresie od 5 do 11 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, ważne zmiany też nastąpią w sprawach finansowych i w stanie posiadania. 11 sierpnia Wenus zawita do szczodrego Lwa, zaczniecie więcej uczucia okazywać dzieciom oraz domownikom, zapewniając im jednocześnie wiele rozrywek. Najlepsze dni nadejdą między 16 a 18 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, to właściwy moment na podróże i zorganizowanie udanego urlopu. W ostatnim tygodniu miesiąca Wenus znajdzie się w trudnej sytuacji, odbierze bowiem napięte aspekty ze strony Węzłów Księżycowych, Urana i Saturna, trzeba się będzie zmierzyć z nieprzewidzianymi i ograniczającymi sytuacjami.

Mars jeszcze do 20 sierpnia przebywa w waszym znaku, zanim zawędruje do Bliźniąt, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z wywrotowym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, od waszej szybkiej reakcji zależy sukces najważniejszych spraw w waszym życiu, głównie finansowych, macie szanse uzyskać niezależność, ale wiązać się to będzie z rezygnacją z wszystkiego, co dobrze znane. Między 4 a 11 sierpnia kwadratura Marsa do Saturna będzie testować waszą odporność, szczególnie w sprawach zawodowych, natomiast sekstyl Marsa do Neptuna od 8 do 16 sierpnia pomoże poradzić sobie z działalnością twórczą i walką z uzależnieniami, poprawi też relacje w przyjaźniach. Między 10 a 19 wpływ trygonu Marsa z Plutonem wpłynie na skuteczność w podjętych działaniach, szczególnie związanych z edukacją oraz sprawami międzynarodowymi. 20 sierpnia Mars opuści wasz znak, odetchniecie z ulgą i aktywność skierujecie na sprawną komunikację oraz zabezpieczenie finansowe.

Merkury tranzytuje znak Lwa do 4 sierpnia, w życzliwej Pannie przebywa do 26 sierpnia, potem wchodzi do dyplomatycznej Wagi, ważne decyzje najlepiej podejmować między 14 a 18 sierpnia, gdy utworzy korzystny aspekt z Uranem w waszym znaku, natomiast ostrożność zachowajcie od 19 do 25 sierpnia, gdy znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, bowiem kierować wami będą silne emocje, które mogą zaburzyć obraz rzeczywistości.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Byka

Do 22 lipca Słońce przebywa w przyjaznym Raku czyniąc was znacznie bardziej komunikatywnymi, szczególnie w zakresie dzielenia się uczuciami. Pojęcia takie jak naród, historia i rodzina mają dla was teraz większe znaczenie niż zwykle. Między 8 a 12 lipca Słońce w sekstylu do Urana w waszym znaku sprzyja krótkim, nieoczekiwanym podróżom, będziecie skłonni jednego dnia spakować się i wybrać na wycieczkę lub wykupić „last minute” bez względu na koszty. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z podróżami, nauczaniem oraz kontaktami z zagranicą, zwłaszcza że w tym samym czasie Merkury także ustawi się w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana w waszym znaku.

16 lipca dojdzie do koniunkcji Merkurego ze Słońcem, jest to dobry dzień na podjęcie decyzji związanych z życiem rodzinnym, zwłaszcza w kontekście wspólnych wakacji. Między 16 a 22 lipca obie planety utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, należy kierować się w tym czasie intuicją, uwierzyć w duchowych opiekunów, szczególnie jeśli trzeba się będzie zmierzyć z trudnymi sytuacjami lub informacjami nadchodzącymi z zagranicy. 22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na dzieci, to również dobry moment, aby zadbać o własne przyjemności. Na przełomie lipca i sierpnia czekają was gwałtowne zmiany, do których przyczyni się koniunkcja Marsa z Uranem.

Wenus przebywa w Bliźniętach do 18 lipca, co powinno wpłynąć stymulująco na stan posiadania, uważajcie jednak na finanse między 11 a 16 lipca, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem – zalecana jest oszczędność i ostrożność we wszelkiego rodzaju transakcjach, zwłaszcza jeśli nie znacie dobrze osoby, z którą zamierzacie zawrzeć umowę. 18 lipca Wenus wejdzie do życzliwego Raka, w którym jest wywyższona, poczujecie się więc znacznie lepiej, członkowie rodziny zaczną was doceniać i chwalić za to, co dla nich robicie. Między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, pojawi się okazja na ekskluzywny zagraniczny wyjazd, może on jednak pochłonąć większość waszych oszczędności.

Mars do 5 lipca przebywa w znaku Barana, w dodatku tworzy w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem w Koziorożcu, sytuacja polityczna na świecie stanie się dla was dużym zagrożeniem, możecie też spodziewać się skrytych ataków osób, które wam źle życzą. Sytuacja zmieni się po 5 lipca, kiedy Mars zawita do waszego znaku i chociaż agresja jest wam obca, pod koniec miesiąca gotowi będziecie stanąć do walki o to, co dla was ważne.

Do 5 lipca, dopóki Merkury przebywa w znaku Bliźniąt, będziecie zaabsorbowani głównie sprawami finansowymi, zwłaszcza że Merkury utworzy szereg aspektów, z których uwagi wymaga głównie kwadratura do zwodniczego Neptuna, sprawdzajcie dokładnie swoje transakcje, czytajcie umowy, zwłaszcza to, co napisane drobnym drukiem, i nie dajcie się wyprowadzić w pole. 5 lipca Merkury zawita do życzliwego Raka, w którym przebywają już Wenus i Słońce, co sprzyja wakacyjnym podróżom – w okolicach 9 lipca kwadratura Merkurego do Jowisza skłoni do wyjazdu, który okazać się może bardzo kosztowny, ale przyniesie dużo radości. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do Lwa, myśli powędrują w kierunku zapewnienia dzieciom odpowiednich rozrywek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Byka

Słońce, przebywające w znaku Bliźniąt do 21 czerwca, skieruje uwagę na sprawy finansowe, powinniście się w tym miesiącu liczyć zarówno z zyskami, jak i wydatkami, chociaż Wenus w waszym znaku będzie chronić stan posiadania. Pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, pokaże wam jasno, na co możecie sobie pozwolić, szczególnie jeśli chodzi o wydatki wakacyjne. Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie też pod wpływem aspektów, jakie utworzy Słońce z dążącym do zachowania status quo Saturnem i tworzącym iluzję Neptunem, powiodą się inwestycje w przedmioty trwałe i nieruchomości, natomiast niektóre marzenia trzeba będzie skonfrontować z rzeczywistością i zrezygnować z nierealnych oczekiwań.

21 czerwca Słońce opuści znak Bliźniąt i wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym warto skorzystać z urlopu i wraz z rodziną wybrać się w krótką podróż, uwagę skierujecie też na dzielenie się informacją i wiedzą na temat ojczyzny, historii swojego domu lub kobiet w rodzie. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca z Jowiszem zachęci do podróżowania, chociaż realizacja pragnień nie pójdzie tak łatwo, jak byście sobie tego życzyli. Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 29 czerwca, może przynieść rozpoczęcie nowego etapu w życiu, niektóre Byki zawrą umowę, która okaże się korzystna, ale trzeba będzie stoczyć walkę, aby otrzymać to, na czym wam zależy.

Wenus aż do 23 czerwca przebywa w waszym znaku, co jest niezwykle korzystne, warto więc zadbać o swój wygląd i otworzyć się na miłość, która może zapukać do waszych dni już w dniach 9–13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku – serca niektórych Byków zostaną nagle przeszyte strzałą Amora, nie liczcie jednak na długotrwały związek, raczej nieoczekiwany, ale fascynujący wakacyjny romans. Między 17 a 21 czerwca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem i w dającym nadzieję Neptunem, realizacja niektórych marzeń okaże się trudna, ostatecznie jednak trygon Wenus do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 czerwca sugeruje, że osiągniecie to, czego pragniecie. 23 czerwca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, co nie pozostanie bez wpływu na finanse – 29 czerwca, podczas nowiu Księżyca w Raku, Wenus utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, który poprawi stan posiadania.

Mars przez cały czerwiec przebywa w znaku Barana, co niestety nie jest dla was korzystne, za waszymi plecami toczy się walka, odczujecie to szczególnie silnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie najpierw z Saturnem a następnie z potężnym Plutonem. Uważajcie na ukrytych wrogów, dbajcie o swoje plecy i kręgosłup.

Merkury w waszym znaku 3 czerwca zmieni bieg na prosty, wreszcie będzie można dokonywać ważnych transakcji i podejmować życiowe decyzje bez obawy, że coś po drodze się zagmatwa. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona wpłynie na asertywność i zdecydowanie w negocjacjach i wypowiedziach, szczególnie na tematy polityki międzynarodowej oraz edukacji. 13 czerwca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, nabierając w tym znaku mocy, dlatego sekstyl Merkurego do Jowisza w dniach 18–22 czerwca może przynieść duże finansowe zyski, niektóre Byki wybiorą się w wakacyjną podróż, inne otrzymają wsparcie z zagranicy.