Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Skorpiona

Do 20 marca przebywa energetyzujące Słońce w znaku przyjaznych Ryb, kierując uwagę na szeroko pojętą samorealizację, kreatywność, rozwój duchowości i opiekuńczości w stosunku do słabszych. Nów Księżyca w korzystnych aspektach z Jowiszem i Uranem, do którego dojdzie 2 marca, rozpocznie nowy rozdział w dziedzinie twórczości, miłości, macierzyństwa lub tacierzyństwa. Wiele Skorpionów zaangażuje się w międzynarodową pomoc dla matek z dziećmi, uciekających przed konsekwencjami wojny w Ukrainie.  Najbardziej aktywni będziecie w pierwszym tygodniu miesiąca, podczas koniunkcji Słońca z Jowiszem oraz Wenus i Marsa z Plutonem.

Ofiarnością i empatią wykażecie się również między 11 a 15 marca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem – niektórym Skorpionom przyniesie to spełnienie marzeń o romantycznej miłości, inne odnajdą swoją duchową ścieżkę, jeszcze inne w wyniku napięć sięgną po środki uśmierzające ból istnienia, takie jak alkohol lub inne używki, wszyscy doświadczą silnych uczuć i emocjonalnych zawirowań, zwłaszcza w okolicach 18 marca, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku życzliwej Panny. Między 16 a 20 marca Słońce ustawi się w korzystnym sekstylu do Plutona, władcy waszego znaku, doda wam to siły przekonań, pewności siebie i gotowości do walki o pryncypia w obronie nie tylko najbliższych, ale także sąsiadów, imigrantów i przybyszów z za wschodniej granicy. 20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do aktywnego Barana, uwagę skierujecie na ochronę zdrowia oraz wykonywanie codziennych zadań.

Mars i Pluton, obydwaj władcy waszego znaku, spotkają się 3 marca w znaku Koziorożca, towarzyszyć im będzie skłonna do negocjacji, ale zdominowana przez silniejszych Wenus, trudno więc mówić o porozumieniu w pierwszym tygodniu miesiąca, dotyczy to nie tylko sytuacji na Ukrainie, ale każdego z osobna, zwłaszcza osób urodzonych ze Słońcem w znaku Skorpiona. Będziecie zmuszeni odpowiedzieć sobie na pytanie którą energię chcecie wspierać – zapalczywą i skłonna do odwetu agresję, symbolizowaną przez Marsa i Plutona, czy wybaczenie i dążenie do zawieszenia broni, reprezentowane przez Wenus. Wiele Skorpionów w tej sytuacji zadeklaruje aktywną pomoc osobom dotkniętym przez działania wojenne, taką jak transport z przejść granicznych w głąb kraju lub zbiórka potrzebnych rzeczy.

6 marca zarówno Mars, jak i Wenus zmienią znak, opuszczą życzliwego Koziorożca i wejdą do zaangażowanego społecznie Wodnika, nadal jednak w miłosnym uścisku, w którym pozostaną przynajmniej do 9 marca, okaże się to korzystne dla związków, które dopiero powstały i generują dużo seksualnej bliskości oraz dla relacji o długim stażu, potrzebujących przekroczenia rutyny codzienności i rozbudzenia na nowo namiętności. Między 17 a 25 marca napięty aspekt między Wenus a następnie Marsem do Urana w przeciwległym Byku, doprowadzi do poważnych konfliktów w związkach, szczególnie, jeśli seks okazał się jedynym, co was łączyło. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem może przynieść „ciche dni” i ograniczenie kontaktów z najbliższymi.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest wywyższony, warto więc wykorzystać jego silną pozycję na podjęcie strategicznych decyzji, dotyczących przyszłości rodziny, okazja do tego pojawi się już na początku miesiąca, kiedy 2 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji ze stabilizującym Saturnem. Po 10 marca, kiedy Merkury przejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest jednak wyjątkowo słaby, sytuacja radykalnie się zmieni i nie będziecie już pewni tego, jak powinniście postępować i jakie podejmować decyzje, starajcie się polegać na intuicji, zwłaszcza między 16 a 18 marca, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z odkrywczym Uranem. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem od 19 do 22 marca sprzyja podróżom oraz kontaktom z obcokrajowcami, natomiast spotkanie Merkurego z Neptunem, do którego dojdzie 24 marca, może was rozkojarzyć i sprawić, że pogubicie się w domysłach i przekazie informacji. 27 marca Merkury opuści znak Ryb i wejdzie do aktywnego Barana, zaczniecie myśleć szybciej i sprawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *