Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Wagi

Słońce przebywa w znaku Byka do 21 maja, kierując uwagę na zarządzanie wspólnym budżetem, planowanie inwestycji lub pozyskiwanie źródeł finansowania, do 15 maja jednak nie jest wskazane podejmowanie ważnych życiowych decyzji ze względu na retrogradację Merkurego, jeśli więc nawet w wyniku koniunkcji Merkurego ze Słońcem 1 maja przyjdzie wam do głowy znakomity pomysł, odłóżcie jego realizację na drugą połowę maja. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Skorpionie, co niezbyt dobrze wróży racjonalnemu działaniu, sprzyja natomiast medytacjom i sięgnięciu do zakamarków podświadomości. W finansach czeka was rewolucja w dniach od 7 do 13 maja, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, możecie wiele zyskać, ale również stracić, zachowajcie wiec ostrożność w transakcjach o wysokim stopniu ryzyka. 16 maja Jowisz, planeta ekspansji i dobrobytu, zmieni znak i wkroczy do Byka, rozpoczynając rok, w którym możecie spodziewać się zwrotu z inwestycji, na razie jednak Jowisz do 25 maja pozostanie w kwadraturze do Plutona, może się wiec okazać, że konieczny jest zwrot długów, natomiast osoby, które brały kredyty we frankach szwajcarskich, mogą spodziewać się przełomu w swoich roszczeniach. 19 maja dojdzie do nowiu Księżyca w Byku, co zapowiada początek nowego finansowego przedsięwzięcia. Od 15 do 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna wpłynie korzystnie na stan zdrowia, zapewni też dobrze płatne zlecenie o charakterze twórczym. Jeszcze dłużej, bo od 15 do 25 maja pozostanie Słońce w korzystnym aspekcie z Marsem, co skłoni was do intensywnego działania, wymierne korzyści jednak odniesiecie dopiero po 21 maja, kiedy obydwie planety zmienią znaki, pozostając dalej w aspekcie. 21 maja Słońce wkroczy do życzliwego Barana, od razu znajdzie się w trygonie do potężnego Plutona, co zapowiada łatwość w akceptacji transformacji, jaka was czeka w dziedzinach kreatywnych, edukacyjnych oraz międzynarodowych. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca z Saturnem może się okazać obciążająca dla zdrowia, należy zwolnić tempo.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywająca w życzliwych Bliźniętach, między 3 a 6 maja znajdzie się w podwójnej konfiguracji – z jednej strony utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem w przeciwległym Baranie, z drugiej napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, życzliwość okazana przez partnera może być obarczona cieniem nieszczerości lub nadzieje na dobry związek okażą się płonne. 7 maja Wenus zmieni znak i wejdzie do Raka, nabierze więc więcej mocy i obdarzy życzliwością relacje w pracy, zwłaszcza między 11 a 14 maja, gdy znajdzie się w korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, pojawi się okazja do rozpoczęcia długotrwałej współpracy. Od 24 do 27 maja pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Wagi czeka niespodziewany awans lub nawiążecie niezobowiązujący romans w pracy.

Mars tranzytuje znak Raka do 20 maja, kierując aktywność na sprawy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, często w atmosferze nadmiernego stresu, w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem oraz między 15 a 18 maja, gdy znajdzie się w trygonie do Neptuna, wasze działania przyniosą efekty, ale zrobi się nerwowo i niepewnie. 20 maja Mars zmieni znak i wejdzie do życzliwego Lwa, ale od razu znajdzie się w opozycji do Plutona, czeka was walka, która może zniszczyć jakąś przyjaźń.
Merkury w Byku do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, unikajcie wiec w pierwszej połowie miesiąca podejmowania decyzji, zwłaszcza dotyczących inwestowania. Między 7 a 20 maja Merkury w trakcie zmiany biegu na prosty, znajdzie się w sekstylu do stabilizującego Saturna, co może ułatwić nawiązanie długotrwałej współpracy, zwłaszcza że od 11 do 14 maja sprzyjać wam będzie także sekstyl Wenus do Merkurego.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *