Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka do 21 maja, co sprzyja nawiązywaniu partnerstwa, skieruje też uwagę na potrzeby innych osób. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, co może okazać się znaczące, zmusi bowiem do introspekcji i zweryfikowania swojego nastawienia do partnerów, zarówno osobistych, jak i życiowych, do głosu dojdą ukryte aspekty osobowości. Czas od 7 do 13 maja, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, przyniesie rewolucję w związkach, zostaniecie postawieni w sytuacji, na którą nie macie wpływu, co może okazać się stresujące. 16 maja do przeciwległego Byka zawita Jowisz, planeta obfitości i dobrobytu, od razu jednak znajdzie się w napiętym aspekcie do Plutona, władcy waszego znaku, może to przynieść poważne zmiany w stanie posiadania, zaważy też na stosunkach w rodzinie, macie szansę wiele zyskać, ale horoskop podpowiada, że nie obejdzie się bez walki. Od 15 do 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna sprzyja medytacjom i twórczej działalności, dla artystów i osób kreatywnych to znakomity czas na wyczarowanie fantastycznych dzieł we współpracy z innymi. 19 maja dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Byku, w najbliższym czasie zawrzecie nową znajomość, która przyniesie wymierne korzyści. Między 15 a 25 maja sekstyl Słońca do Marsa, drugiego władcy waszego znaku, znacznie zwiększy aktywność, życie przyspieszy w wielu dziedzinach życia, ponieważ 20 – 21 maja obie planety zmienią znaki, pozostając nadal w korzystnym aspekcie, wiele zrobicie, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe swojej rodzinie. 21 maja Słońce wkraczając do znaku Lwa od razu utworzy trygon do Plutona, dysponować więc będziecie niesamowitą siła i motywacją do intensywnej pracy, w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna zahamuje pęd do doskonałości i wymusi kilka dni odpoczynku.

Mars w życzliwym Raku przebywa do 20 maja, nie jest to dla niego jednak zbyt dobra pozycja, możecie mieć w tym czasie tendencję do nadmiernego wyrażania złości, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy nie wszystko pójdzie po waszej myśli w czasie celebrowania długiego majowego weekendu – sekstyl Marsa do Urana sprawi jednak, że szybko uporacie się z każdym rodzajem nieoczekiwanego wydarzenia. Również między 15 a 18 maja, gdy Mars znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, warto sobie znaleźć twórcze zajęcie, inspiracji wam nie zabraknie. 20 maja Mars opuści życzliwego Raka i wkroczy do znaku Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w Wodniku, obydwie planety rządzące waszym znakiem staną wobec siebie wojowniczo nastawione, niektóre Skorpiony stoczą walkę wewnętrzną, inne zaangażują się konflikt na linii praca – dom, w tej wojnie nie ma jednak zwycięzców, dylematy bowiem mają to do siebie, że nie prowadzą do dobrego rozwiązania.

Wenus do 7 maja przebywa w znaku Bliźniąt, miedzy 3 a 6 maja odbierze sprzeczne sygnały – z jednej strony utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, z drugiej napięty z Neptunem, pojawi się intratne zlecenie, które jednak okaże się niemożliwe do wykonania lub nadzieje pokładane w jakiejś relacji okażą się płonne. 7 maja Wenus zawita do życzliwego Raka, w którym jest mocna, otworzy was więc na miłość i życzliwość osób z otoczenia, między 11 a 14 maja znajdzie się korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, czekają was więc spotkania ze starymi znajomymi a nawet minionymi miłościami. W dniach 24 – 27 maja, gdy Wenus utworzy sekstyl do Urana w przeciwległym Byku, niektóre Skorpiony zaangażują się w przelotny romans, inne z dnia na dzień zakochają się po uszy.

Do 15 maja Merkury w przeciwległym Byku się cofa, starajcie się wykorzystać ten czas na poprawę relacji oraz zweryfikowanie umów, unikajcie podejmowania długoterminowych zobowiązań, chyba że dotyczą spraw, których naturą jest powtarzalność. Od 10 do 17 maja Merkury zmieniając bieg na prosty znajdzie się w korzystnych aspektach z Wenus i Saturnem, to dobry moment na nawiązanie długoterminowej współpracy.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *