Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Koziorożca

Słońce w życzliwym Byku przebywa do 21 maja, obdarzając pozytywną energią, którą najlepiej wykorzystać w sposób twórczy i kreatywny, wspierając potrzeby materialne dzieci oraz inwestując czas oraz pieniądze w rozwój zainteresowań i hobby. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, zaleje was fala emocji, z których nie wszystkie będą przyjemne, nie należy się tym przejmować, tylko starać się poznać ich źródło. Nieprzewidziane wydarzenia czekają was między 7 a 13 maja, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym i przynoszącym zamieszanie Uranem, niektóre przyjemności okażą się bardziej kosztowne, niż zakładaliście. 16 maja Jowisz, planeta obfitości i dobrobytu, zawita do życzliwego Byka, obiecując sukcesy w nadchodzącym roku w dziedzinach twórczych i kreatywnych, do 25 maja jednak pozostanie w napiętym aspekcie z wymagającym Plutonem, może się więc okazać, że o dobrobyt trzeba będzie zawalczyć, a „skórka” okaże się niewarta „wyprawki”. Od 15 do 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna wspierać będzie działalność artystyczną lub charytatywną, okaże się też korzystna dla osób podążających droga rozwoju osobistego. Sekstyl Słońca do Marsa w okresie od 15 do 25 maja skłoni do większej niż zwykle aktywności, najpierw dobrze się ułoży współpraca z osobami inspirującymi do działania, następnie po 21 maja, kiedy obydwie planety zmienią znak, staniecie się idealnymi wykonawcami powierzonych zadań. 19 maja nów Księżyca w Byku zapowiada początek nowego twórczego projektu. 21 maja Słońce wkroczy do znaku Bliźniąt i od razu znajdzie się w trygonie do Plutona, co dobrze wróży rozliczeniom finansowym, uda się spłacić kredyt lub zaległe zobowiązania. Pod koniec miesiąca kwadratura Słońca do Saturna odbije się negatywnie na zdrowiu, nadmiar pracy i zmęczenie dadzą o sobie znać, warto więc zwolnić tempo i wziąć kilka dni urlopu.

Wenus między 3 a 6 maja znajdzie się w niejednoznacznej sytuacji – z jednej strony Jowisz obdarzy ją pozytywną energią, z drugiej Neptun wytworzy napięcie, co dobrze wróży relacjom w rodzinie, ale stosunki z rodzeństwem lub sąsiadami mogą przechodzić kryzys, wynikający z braku szczerości. 7 maja Wenus zawita do przeciwległego Raka, w którym jest mocna, zaczniecie przyciągać do siebie osoby życzliwe, w dniach od 11 do 14 maja Wenus w sekstylu do Merkurego i w trygonie do Saturna przychylnie nastawi do was osoby zarówno starsze, jak i młodsze, Koziorożce bez pary zaczną szukać stałego partnera, dającego poczucie stabilności i bezpieczeństwa emocjonalnego – między 24 a 27 maja, kiedy Wenus utworzy sekstyl z nieobliczalnym Uranem, niektóre Koziorożce przeciwnie – postawią na krótki, niezobowiązujący, ale ekscytujący romans.

Mars w przeciwległym Raku przebywa do 20 maja, co dla niektórych osób może być męczące, w pierwszych dniach miesiąca jednak trygon Marsa do Urana zmotywuje was do bardzo inspirującej, twórczej współpracy, również korzystny aspekt Marsa z natchnionym Neptunem w dniach 15 – 18 maja, popchnie do wyrażenia ukrytych talentów. 20 maja Mars opuści przeciwległego Raka i wejdzie do ognistego Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do znacznie silniejszego Plutona w Wodniku, może to mieć wpływ na wasze finanse, nie pozwólcie sobie odebrać tego, co się wam należy, może się okazać, że bez bezkompromisowej walki się nie obejdzie.

Merkury w życzliwym Byku do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, niektóre umowy, spotkania i rozliczenia finansowe mogą zmierzać w niewłaściwym kierunku, dlatego dobre pomysły, które wpadną wam do głowy 1 maja, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto zapisać, ale na realizację zdecydować się w drugiej połowie miesiąca. Między 10 a 17 maja, podczas zmiany biegu ze wstecznego na prosty, Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z Wenus i Saturnem, to dobry moment na nawiązanie trwałej współpracy lub obiecującej relacji, pod warunkiem, że postawicie na osoby mniej atrakcyjne, ale za to dające gwarancję stabilności.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *