Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Wodnika

Słońce tranzytuje znak Byka do 21 maja, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny. 1 maja odczujecie wpływ zaćmienia Słońca w koniunkcji z niepokornym Uranem, który jest jednym z władców waszego znaku, w sekstylu do Marsa w Rybach – pod wpływem tego układu pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, nieprzewidywalne zmiany dotyczyć będą sytuacji rodzinnej, czekają was wydarzenia, na które nie macie wpływu, nie warto więc się nimi za bardzo przejmować. Sekstyl Jowisza do Plutona natomiast poprawi finanse w pierwszym tygodniu maja, niektórym Wodnikom uda się spłacić kredyty lub inne finansowe zobowiązania.

11 maja Jowisz opuści znak Ryb i wejdzie do życzliwego Barana, do 29 października możecie więc liczyć na jego dobroczynny wpływ w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji, nie zabraknie zagranicznych podróży i kontaktów z obcokrajowcami. Między 13 a 17 maja, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Saturna w waszym znaku i w sekstylu z mistycznym Neptunem, czekają was napięcia w pracy zawodowej, emocje dodatkowo podkręci pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie, możecie poczuć się niepewnie i stracić poczucie własnej wartości, jednak już od 17 do 21 maja Słońce w sekstylu do Plutona doda wam pewności siebie i powoli zrealizować najbardziej wymagające cele.

21 maja Słońce zmieni znak i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się znacznie bardziej kreatywni i twórczy, w szerokim znaczeniu tego słowa. Od 21 do 25 maja Słońce w sekstylu do Jowisza zapewni wam sukcesy w wielu dziedzinach życia, głównie jednak w kontaktach międzynarodowych.

Wenus utworzy koniunkcję z Jowiszem w sekstylu do Plutona już 1 maja, co przyniesie znaczną poprawę w dziedzinie finansów, może również zaowocować propozycją dobrze płatnej pracy. Następnego dnia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwego Barana, staniecie się bardziej komunikatywni, miłość stanie się mniej romantyczna, za to bardziej konkretna, będziecie gotowi walczyć o to, na czym wam zależy. Od 4 do 8 maja Wenus w korzystnym aspekcie z Merkurym wpłynie na poprawę komunikacji w związkach miłosnych. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem zapowiada wzrost pożądania i presję, jaką odczujecie w relacjach miłosnych, jednak jednoczesny sekstyl tej planety z Saturnem w waszym znaku pozwala przewidzieć, że postawicie na pewność i stabilizację w związku a nie namiętne uniesienia. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest bardzo mocna, miłość i dobre samopoczucie odnajdziecie w gronie rodzinnym.

Mars w Rybach przebywa do 25 maja, skłaniając do kompulsywnego wydawania pieniędzy na rzeczy zbędne oraz na osoby w potrzebie, szczególnie w dniach 15–21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, planetą iluzji i niepewności. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona wygeneruje dużo energii, pieniądze dadzą wam poczucie władzy, ale żadna ich ilość nie okaże się wystarczająca. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, którym włada, co wybitnie wzmocni jego sprawczość, staniecie się znacznie bardziej komunikatywni i skłonni do przeprowadzenia swojej woli – szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars z Jowiszem znajdą się w koniunkcji, ogarnie was potrzeba zdobywanie nowych doświadczeń, podróży zagranicznych, zdobywania nowej wiedzy.

Merkury przebywa w życzliwych Bliźniętach do 23 maja, wpływając na wzrost kreatywności i pomysłowości, zwłaszcza w dziedzinach związanych z szeroko pojętą twórczością, jednak 11 maja wejdzie w retrogradację, niektóre pomysły trzeba więc będzie zweryfikować, aby wybrać najlepsze rozwiązania – do 3 czerwca unikajcie rozpoczynania nowych projektów, szczególnie związanych z przekazem informacji. Między 17 a 22 maja Merkury w sekstylu do Jowisza sprzyja kontaktom międzynarodowym, pod warunkiem, że zostały one nawiązane znacznie wcześniej. 23 maja Merkury wycofa się do Byka, powrócą więc sprawy, wymagające rozmów i pertraktacji w gronie rodzinnym, zwłaszcza między 24 a 28 maja, gdy Merkury utworzy trygon z potężnym Plutonem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *