Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Lwa

Częściowe zaćmienie Słońca, do którego dojdzie późnym wieczorem 30 kwietnia, ale którego wpływ odczujecie pierwszego dnia maja, odbędzie się w znaku Byka w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do aktywizującego Marsa, zapowiadając początek nowej świadomości, to co stare będzie musiało odejść, zmienią się warunki pracy, cele życiowe lub zawodowe. Maj będzie dla was okresem transformacji i przystosowania do zmieniających się warunków.

W znaku Byka Słońce pozostanie do 21 maja, kierując uwagę na realizację zawodową i materialną, szczególnie dużo wydarzeń czeka was w pierwszej dekadzie miesiąca ze względu na wpływ koniunkcji Słońca z rewolucyjnym Uranem oraz sekstylu Jowisza do Plutona, niektóre Lwy mają szansę na wzbogacenie, uzyskanie korzystnego kredytu, wypłatę świadczeń lub spłatę finansowych zobowiązań. 11 maja nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – do życzliwego znaku Barana zawita dobroczynny Jowisz, przynosząc korzyści wypływające z podróży zagranicznych, stosunków z cudzoziemcami i zdobytej wiedzy – do 29 października zapewni wam dużo sukcesów w tych dziedzinach.

Dni od 13 do 17 maja okażą się jednak pełne niepewności ze względu na aspekty Słońca z ograniczającym Saturnem i zwodniczym Neptunem, tym bardziej, że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, emocje wywołać może pogorszenie stanu zdrowia członka rodziny – od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam jednak znaleźć w sobie wystarczająco dużo energii, aby pokonać wszelkie trudności i wyzwania. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój przyjaźni, okazja do nawiązania ciekawych międzynarodowych znajomości pojawi się już między 21 a 25 maja, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu do dobroczynnego Jowisza – przyjaźnie, jakie w tych dniach nawiążecie okażą się bardzo korzystne dla waszej przyszłości.  

1 maja okaże się wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na niecodzienny nów Księżyca, ale również z uwagi na dobroczynną koniunkcję Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona, wiedza, jaką tego dnia zdobędziecie, okaże się bezcenna dla samopoznania i kontaktu z głębokimi pokładami podświadomości. 2 maja Wenus opuści znak Ryb i wejdzie do przyjaznego Barana, jej wpływ na sprawy miłosne znacznie osłabnie, bo jest w tym znaku słaba, przyniesie jednak korzyści osobom kochającym podróże i poznawanie nowych punktów widzenia, szczególnie między 4 a 8 maja macie szansę na inspirujące spotkania, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Merkurym w Bliźniętach. Między 22 a 28 maja aspekty Wenus z Saturnem i Plutonem przyniosą napięcie w niektórych relacjach. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, którym włada, uczucia w związkach się pogłębią, w pracy pojawią się możliwości awansu lub podwyżki.

Mars w znaku Ryb przebywa do 25 maja, wywołując zamęt w zarządzaniu wspólnymi finansami, szczególnie w okolicach 18 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem – pozostańcie ostrożni i nie dajcie się oszukać osobom, proponującym „cudowne i szybkie wzbogacenie”. Między 20 a 25 maja Mars w sekstylu do Plutona pomoże pokonać uciążliwe dolegliwości, które od dłuższego czasu nie dawały wam spokoju. 25 maja Mars opuści niepewne Ryby i wejdzie do przyjaznego Barana, inspirując do działania w kierunku poszerzenia horyzontów, podniesienia kwalifikacji, zmiany miejsca pobytu.

Merkury w życzliwych Bliźniętach jest bardzo mocny i do 11 maja zapewni wam rozwój intelektualny oraz nawiązanie wielu ciekawych znajomości. 11 maja Merkury wejdzie w retrogradację i będzie się cofać do 3 czerwca, starajcie się w tym czasie unikać rozpoczynania nowych projektów, warto natomiast przemyśleć swoje cele i plany i wprowadzić niezbędne poprawki. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, powrócą niektóre zawodowe propozycje, które warto rozważyć, ale ostateczne decyzje lepiej podejmować w kolejnym miesiącu, kiedy już Merkury zmieni bieg na prosty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *