Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym Raku przebywa do 23 lipca, to znakomita okazja do nawiązania ciekawych znajomości oraz zwrócenia uwagi na potrzeby partnerów. Już w pierwszych dniach miesiąca harmonijne aspekty Merkurego oraz Słońca z dobroczynnym Jowiszem i Saturnem, władcą waszego znaku, w dodatku w życzliwych znakach, zapowiadają korzystne kontrakty, zarówno osobiste, jak i biznesowe, to czas na zaręczyny, śluby lub rozpoczęcie twórczych przedsięwzięć, stabilizujących sytuacje życiową. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 3 lipca, rozbudzi emocje w związkach, upomnicie się o swoje prawa, ale nie w każdym przypadku uda się uzyskać równowagę i porozumienie, konieczny okaże się kompromis. Od 13 do 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana przyniesie nieoczekiwane spotkania i szybkie negocjacje, to również dobry czas na zabawę w towarzystwie przyjaciół. 17 lipca będzie miał miejsce nów Księżyca w przeciwległym Raku, co może przynieść początek obiecującej znajomości lub partnerskiej współpracy, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do znaku Barana, wpłynie to korzystne na sprawy rodzinne, atmosfera w pracy jednak zacznie się psuć. Między 18 a 23 lipca Słońce ustawi się w opozycji do Plutona w waszym znaku i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, w przypadku konfliktu okażecie się nieprzejednani, jednak niewiele uzyskacie taką postawą – trygon Słońca do Neptuna podpowiada, że lepiej postawić na kompromis, który zaproponuje druga strona. 23 lipca Słońce opuści przeciwległego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, nadejdzie czas wakacyjnych rozrywek, nie zapomnicie jednak o intratnych inwestycjach, które pokażą się na horyzoncie.

Wenus przebywa w Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, co sprzyja dobrej zabawie oraz inwestowaniu w przedmioty piękne i luksusowe, w pierwszych dniach lipca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do buntowniczego Urana, co doprowadzi do nieporozumień z dziećmi lub nieoczekiwanego zakończenia romansów. 24 lipca Wenus wejdzie w retrogradację, stworzy to okazję do przemyślenia zarówno istniejących relacji miłosnych, jak i do powrotu do tych minionych – okazja pojawi się w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus. Rozpoczynanie nowych związków może natomiast okazać się w konsekwencji problematyczne, bo kiedy Wenus powróci do biegu prostego, zapragniecie się z nich wycofać.

Mars również przebywa w dumnym Lwie do 10 lipca, możecie mieć w tym czasie tendencję do zbyt ryzykownych inwestycji, natomiast po 10 lipca, kiedy Mars zawita do życzliwej Panny, staniecie się bardzo pracowici i metodyczni, energię skierujecie na zdobywanie wiedzy i doświadczeń w międzynarodowych kontaktach. Między 17 a 23 lipca opozycja Marsa do Saturna ograniczy mobilność i komunikatywność, uważajcie na innych użytkowników dróg, bo mogą doprowadzić do stłuczki.

Merkury tranzytuje przeciwległy znak Raka do 11 lipca, to znakomity czas na nawiązywanie współpracy, negocjowanie i podpisywanie umów, zwłaszcza od 6 do 11 lipca, kiedy Merkury utworzy harmonijne aspekty z inspirującym Uranem i twórczym Neptunem. 11 lipca Merkury wejdzie do rozrywkowego Lwa, tracąc dużo ze swojego potencjału, jednak dla osób wybierających się na urlop w drugiej połowie lipca, okaże się to korzystne, bo myśli powędrują w kierunku rozrywek oraz inwestowania w przyjemności – w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, wybór rozrywek okaże się tak duży, że wydacie na nie sporo pieniędzy. 24 lipca natomiast zapowiada się nerwowo, dzieci mogą wyprowadzić was z równowagi swoimi oczekiwaniami, na co wskazuje napięty aspekt Merkurego do wywrotowego Urana. 28 lipca Merkury wreszcie zawita do życzliwej Panny, w której czuje się znakomicie, będzie znów można skupić myśli na pracy, obowiązkach i porządkowaniu rzeczywistości, co daje wam mocny punkt oparcia.

Karty Tarota dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *