Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje znak Raka do 23 lipca, kierując uwagę i energię na sprawy finansowe, już pierwsze dni lipca przyniosą okazję do materialnego zabezpieczenia rodziny i ugruntowania pozycji zawodowej, gdy władca waszego znaku Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdą się korzystnych aspektach z Jowiszem i Saturnem – dla niektórych Bliźniąt będzie to okres prosperity, dający szanse na długotrwałą współpracę zagraniczną, innym marzenia zaczną się konkretyzować, jeszcze inni wybiorą się w daleką podróż. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje związane z inwestycjami i większymi wydatkami. Między 13 a 17 lipca sekstyl Słońca do inspirującego Urana ułatwi odważne transakcje finansowe, opłaci się nawet sięgniecie do rezerw. 17 lipca nów Księżyca w Koziorożcu zapoczątkuje nową inwestycję, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się z Byka do Barana, co w perspektywie okaże się korzystne dla rozwoju przyjaźni oraz działalności w stowarzyszeniach, natomiast pojawią się trudności w relacjach z dziećmi. W dniach 18 – 23 lipca układ planet zapowiada sprzeczne tendencje – z jednej strony trygon Słońca do marzycielskiego Neptuna sprzyjać będzie realizacji twórczych, zawodowych projektów, z drugiej strony opozycja Słońca do potężnego Plutona w kwadraturze do Węzłów Księżycowych zapowiada trudności w zdobyciu środków finansowych na ten cel. 23 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Lwa, co pozwoli zrealizować plany wakacyjne, zwłaszcza osobom, które przyjemności i rozrywek poszukują w najbliższym otoczeniu, na krótkich wyjazdach.

Merkury, władca waszego znaku, do 11 lipca przebywa w uczuciowym Raku, co sprawia, że na rozsądek wpływają emocje, dotyczy to zwłaszcza stosunku do stanu posiadania i poczucia własnej wartości. Między 6 a 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem są zapowiedzią nieoczekiwanych zysków z pracy, wymagającej wyobraźni i kreatywnego myślenia. 11 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, jest tam jednak słaby, trudno się wam będzie skupić na czym innym, jak przyjemności, rozrywki i chęć podróżowania, co jest naturalne w okresie wakacyjnym, szczególnie silnie to odczujecie w okolicach 17 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza. 24 lipca panujcie nad nerwami, bo napięty aspekt Merkurego do Urana podniesie wam ciśnienie z błahego powodu. 28 lipca Merkury wejdzie do pracowitej Panny, gdzie jest wyjątkowo silny, wypoczęci możecie zabrać się do wytężonej pracy umysłowej.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Lwa, przyciągając do otoczenia życzliwe osoby, to czas letnich romansów, niektóre Bliźnięta nawiążą ekscytującą znajomość z kimś z sąsiedztwa, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Wenus ustawi się w kwadraturze do Urana, nie będzie to jednak uczucie trwałe, bo 24 lipca Wenus wejdzie w retrogradację, nowe znajomości mogą więc nie zdać egzaminu, powrócą natomiast minione uczucia – w okolicach 27 lipca, gdy Wenus utworzy koniunkcję z Merkurym, macie szansę na emocjonujące spotkanie z „byłym” lub „byłą”.

Mars również w pierwszej dekadzie lipca przebywa w życzliwym Lwie, kierując aktywność na życie rozrywkowe, obfitujące w przyjemności, 10 lipca jednak skończy się dla niektórych Bliźniąt czas relaksu, kiedy Mars wejdzie do pracowitej Panny, okaże się, że jest wiele do zrobienia i uporządkowania w najbliższym otoczeniu. W dniach 18 – 23 lipca czeka was większe wyzwanie, kiedy Mars ustawi się w opozycji do Saturna, warto w tym czasie zająć się pracą fizyczną, na przykład w przydomowym ogródku, ale unikajcie robienia czegokolwiek „na siłę” lub „za wszelką cenę”, bo tą są sprzeczne energie – Mars atakuje a Saturn powstrzymuje, więc ich spotkanie może się zakończyć w najlepszym razie stratą energii.

Karty Tarota dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *