Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Strzelca

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 grudnia, zasilając swoją energią, wzrośnie więc optymizm i wiara w siebie. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna ugruntuje zawodową pozycję, jednak 4 grudnia dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca w waszym znaku, w koniunkcji ze słabym Merkurym, co jest wezwaniem do skromności i powściągnięcia ego, szczególną uwagę zwracajcie na słowa, jakich używacie, nie pozwólcie się sprowokować do wypowiedzi, których byście mogli pożałować. Jednocześnie jest to nów Księżyca, zapowiada więc początek nowej drogi lub przedsięwzięcia, którego istotą jest słuchanie potrzeb ciała i duszy a nie umysłu. Od 10 do 14 grudnia Słońce w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed osobami, którym nie należy ufać.

Sukcesów osobistych i zawodowych, podróży zagranicznych oraz wzrostu popularności spodziewajcie się od 18 do 21 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z władcą waszego znaku Jowiszem, pełnia Księżyca, do której dojdzie 19 grudnia w znaku Bliźniąt, otworzy wam oczy i pozwoli dostrzec prawdziwe oblicze oraz intencje otaczających was osób, nie obejdzie się bez emocji. 21 grudnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na zasoby finansowe, jakimi dysponujecie. Od 20 do 27 grudnia dojdzie do ostatniej już w tym roku ścisłej kwadratury Saturna do Urana, planet reprezentujących przeciwstawne energie i wpływających na nasze poczucie wolności, w horoskopie indywidualnym Strzelców aspekt wyznaczy początek końca okresu ograniczeń w komunikacji, w czasie Świąt Bożego Narodzenia jednak jeszcze go mocno odczujemy.

29 grudnia Jowisz, władca waszego znaku, opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do Ryb, którymi również włada, więc będzie mógł rozwinąć pełnię swoich możliwości, okaże się to korzystne dla spraw rodzinnych oraz zawodowych. Słońce w trygonie do Urana zapowiada nie tylko radosnego Sylwestra, ale także korzystny finansowo początek Nowego Roku.

Wenus w Koziorożcu do 20 grudnia biegnie ruchem prostym, potem wejdzie w retrogradacje i będzie się cofać do 29 stycznia 2022, w pierwszych dniach grudnia utworzy sekstyl do tajemniczego Neptuna, co zaowocuje wsparciem finansowym, którego się nie spodziewaliście, początek miesiąca sprzyja także rozwojowi kreatywności, warto wejść w kontakt ze sztuką, w szczególności z muzyką. W dniach 10-13 i 23-26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, co zapowiada spory i walkę o stan posiadania w związkach, na jaw wyjdą ukryte emocje, dobrze jest im się przyjrzeć,  aby nie miały nad nami już więcej kontroli.

Mars przebywa w znaku Skorpiona do 13 grudnia,  generując ukryte działania osób, które tylko udają życzliwość. Aspekty Marsa najpierw z Neptunem, a potem z Plutonem i Jowiszem przyczynią się do zmian w stanie posiadania, jedne osoby zaciągną długi, inne przeciwnie – spłacą zaległe zobowiązania, aby uzyskać wolność finansową. 13 grudnia Mars wejdzie do waszego znaku i zachęci do aktywności fizycznej oraz do działania w celu osiągnięcia postawionych przed sobą celów. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna sprawi, że wzrośnie motywacja i staniecie się niepokonani.

Merkury w waszym znaku również przebywa do 13 grudnia, warto ten czas wykorzystać na przemyślenia, ale decyzje podejmujcie dopiero kiedy wejdzie do Koziorożca, ponieważ w Strzelcu Merkury jest słaby, skłania do myślenia przede wszystkim o sobie, więc może umknąć wam to, co najważniejsze. Szczególnie od 6 do 8 grudnia, gdy planeta znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, możecie stracić rozeznanie tego co słuszne, natomiast w dniach 10–12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza przyniesie popularność. Po 13 grudnia, kiedy Merkury zawita do znaku Koziorożca, wasze myślenie stanie się bardziej pragmatyczne i realistyczne, trygon do Urana w dniach 19 -21 wpłynie na was oświecająco i pozwoli podejmować zaskakujące, ale z reguły słuszne decyzje. Pod koniec miesiąca aspekty Merkurego z Neptunem, Wenus i Plutonem, skłonią do konstruktywnych postanowień noworocznych, których głównym założeniem będzie troska i bezpieczeństwo finansowe.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *