Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Skorpiona

Słońce do 21 grudnia tranzytuje znak Strzelca, kierując uwagę na sprawy materialne, zachęcając do wydawania pieniędzy na podróże, rozwój nauki i oczywiście prezenty świąteczne. Pierwsze dni miesiąca sprzyjają oszczędnościom, na co wpłynie korzystny aspekt  Słońca do Saturna, jednak 4 grudnia, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu w koniunkcji z Merkurym, możecie po prostu stracić głowę dokonując zakupów przez internet i wydać znacznie więcej, niż zamierzaliście. Od 10 do 14 grudnia napięty aspekt Słońca z Neptunem ostrzega przed spekulacjami, pilnujcie też w tym czasie portfela i dostępu do konta, nie dajcie się namówić na rzekome promocje i „nadzwyczajne okazje”.

Bardzo korzystny natomiast czas, nie tylko na zakupy świąteczne, ale również na większe inwestycje w dom, nadejdzie od 18 do 21 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach, bardzo dobrze aspektowanej przez szczodrego, dobroczynnego Jowisza, niektóre Skorpiony zdobędą okazyjnie towary luksusowe, nagle zdecydują się na zakup wymarzonego kursu lub rodzinnej wycieczki zagranicznej. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca, wzrośnie mobilność i ambicja, co sprzyja rozwojowi kariery. W dniach 20–27 grudnia Saturn znajdzie się w napiętej kwadraturze do Urana, to mocny tranzyt o znaczeniu bardziej ogólnym i oznacza konflikt przeciwstawnych wartości – Saturn dąży do ograniczeń i zachowania status quo, natomiast Uran to symbol niezależności, taka atmosfera panować będzie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w sensie indywidualnym może to oznaczać dla niektórych osób konieczność podporządkowania się tradycji i wymaganiom rodziny, kiedy pragnie się powiewu nowoczesności i wolności w podejmowaniu decyzji. 29 grudnia Jowisz zmieni znak i wejdzie do przyjaznych Ryb, co okaże się bardzo korzystne dla większości Skorpionów.

Mars do 13 grudnia przebywa jeszcze w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać na intensywną aktywność, a nawet walkę o wszystko, co uznacie za wartościowe, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z Neptunem, opłaci się nawet „walka z wiatrakami”, czyli wszystkimi trudnościami, jakie przynosi pandemia. Od 3 do 13 grudnia aspekty Marsa z Plutonem i Jowiszem uczynią was niezwyciężonymi, to znakomity czas dla działalności twórczej i kreatywnej. Po 13 grudnia, gdy Mars zawita do optymistycznego Strzelca, z radością zaczniecie wydawać zaoszczędzone pieniądze, w ostatnich dniach roku sekstyl Marsa do Saturna wzbudzi silną motywację do poważnych inwestycji w dom i nieruchomości.

Wenus tranzytuje życzliwego Koziorożca, możecie więc liczyć na wsparcie otoczenia, zwłaszcza rodzeństwa. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi głębokie uczucia do dzieci, poczujecie się wybrańcami losu, zafundujecie bliskiej osobie romantyczne prezenty. Od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia koniunkcja Wenus z Plutonem przyniesie namiętną miłość, chęć zdobycia powodzenia, głębsze poznanie życiowego partnera, zapewnienie psychicznego wsparcia rodzeństwu lub sąsiadom – aspekt powtórzy się, ponieważ od 20 grudnia Wenus wejdzie w bieg wsteczny, powrócą więc emocjonalne problemy, które uznaliście za rozwiązane.

Merkury w znaku Strzelca do 13 grudnia sprzyja podróżom oraz wszelkim zakupom, jednak między 6 a 8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zachowajcie ostrożność przy finansowych transakcjach. Natomiast między 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza zapowiada wypłatę premii lub zdobycie dodatkowego źródła dochodu. 13 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca i 20 grudnia utworzy trygon do Urana, towarzysząc innym pozytywnym aspektom, możecie więc doświadczyć w tym czasie zaskakującego zwrotu akcji, przynoszącego dobre pomysły oraz okazje warte wykorzystania. W ostatnich dniach roku koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem sprzyja poważnym finansowym transakcjom, terapeutycznym rozmowom z rodzeństwem oraz bliskimi, a nawet przeprowadzkom.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *