Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Panny

Słońce przebywa w Bliźniętach do 21 czerwca, kierując uwagę na rozwój kariery i realizację ambicji. 4 czerwca pełnia Księżyca w Strzelcu rozbudzi emocje związane ze konfliktem miedzy celami domowymi a zawodowymi, ponieważ towarzyszyć jej będzie koniunkcja Merkurego, władcy waszego znaku, z rewolucyjnym Uranem – nieprzewidziane okoliczności zmuszą was do zmiany planów wakacyjnych, co odbije się na relacjach w rodzinie. Nów Księżyca w Bliźniętach, do którego dojdzie 18 czerwca w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, który jednak może posiadać wiele wad prawnych i niejasności, uważajcie, bo ktoś zapragnie wykorzystać sytuację i wyprowadzić was w pole. Dobra wiadomość jest taka, że od 15 do 24 czerwca dobroczynny Jowisz znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem w przeciwległych Rybach, istnieje więc szansa, że uda się uporządkować sytuację i nawiązać długotrwałą współpracę. 21 czerwca Słońce wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga podąży w kierunku spraw społecznych, rozwoju przyjaźni i zaangażowania w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, w ostatnich dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem korzystnych aspektów Słońca z Jowiszem i Saturnem, co umożliwi zgodną i długotrwałą współpracę.

Merkury, władca waszego znaku, w tym miesiącu okaże się bardzo aktywny – do 11 czerwca przebywa jeszcze w Byku, pozwalając skupić energię na planowaniu wakacji, zwłaszcza w okolicach 4 czerwca, gdy znajdzie się w koniunkcji z innowacyjnym Uranem, oraz między 10 a 11 czerwca, podczas sekstylu z intuicyjnym Neptunem w przeciwległych Rybach. 11 czerwca Merkury opuści życzliwego Byka i wejdzie do Bliźniąt, od razu znajdzie się w trygonie do Plutona w Wodniku, co pomoże przeprowadzić swoją wolę i przekonać innych do własnych pomysłów, jednak tego samego dnia Pluton wycofa się do przyjaznego Koziorożca, powrócą więc niedokończone i „zamiecione pod dywan” sprawy związane z romansami lub relacjami w związkach nieformalnych. 15 czerwca Merkury znajdzie się w kwadraturze z Saturnem w przeciwległych Rybach, ważne rozmowy lub negocjacje lepiej zaplanować w innym terminie, bo tego dnia natraficie na mur niemożności i trudności w porozumieniu, natomiast w dniach 17-18 czerwca sekstyl Merkurego do Wenus wpłynie pozytywnie na każdy rodzaj kontaktów, również 21 czerwca korzystny aspekt Merkurego z Marsem ułatwi przeprowadzenie swojej woli. 27 czerwca Merkury opuści znak Bliźniąt i wejdzie do życzliwego Raka, co wpłynie korzystnie na relacje z przyjaciółmi, zwłaszcza ostatniego dnia miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z dobroczynnym Jowiszem i w trygonie z sumiennym Saturnem.

Wenus do 5 czerwca przebywa w życzliwym Raku, w dodatku w korzystnym aspekcie z marzycielskim Neptunem w przeciwległych Rybach, co wyjątkowo dobrze wpływa na stosunki miłosne i przyjacielskie. 5 czerwca Wenus zawita do znaku Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, pojawi się namiętność i skłonność do skrytych romansów. W dniach 9 – 11 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Jowiszem oraz Węzłami Księżycowymi, planowane podróże mogą nie dojść do skutku w wyniku nieprzewidzianych okoliczności.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Lwa, co nie jest dla was korzystne, powinniście uważać na ukrytych wrogów, działających za waszymi plecami i chociaż energii do działania wam nie zabraknie, będzie to raczej zakulisowy rodzaj aktywności. Szczególną ostrożność powinniście zachować między 24 a 28 czerwca, kiedy Mars utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, w wyniku konfliktu jakaś przyjaźń może się zakończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *