Horoskop na kwiecień 2018 dla Panny

Do 15 kwietnia nie jest wskazane podejmowanie ważnych, życiowych decyzji, unikajcie również w tym czasie zakupów oraz transakcji związanych ze sprzętem elektronicznym i szeroko pojętym systemem komunikacji, bowiem Merkury, władca waszego znaku, pozostaje do połowy miesiąca w retrogradacji, czyli porusza się w innym kierunku, niż powinien. Możliwe są w tym czasie pomyłki, nieprzewidziane komplikacje w podróży oraz trudności w porozumiewaniu się.

Sytuację pogarsza w pierwszej dekadzie kwietnia kwadratura Słońca i Merkurego, najpierw z popędliwym Marsem, następnie z ograniczającym Saturnem, starajcie się nie ulegać tendencji do przyspieszania biegu wydarzeń, bo natraficie na przeszkody nie do pokonania. Trudności pojawią się zarówno ze starszym, jak i młodszym pokoleniem. Panny posiadające dzieci odniosą wrażenie, że ich pociechy stały się krnąbrne i nieposłuszne, nie zapominajcie, że każdy wiek ma swoje prawa, starajcie się wprowadzić więcej elastyczności we wzajemne stosunki. Do 15 kwietnia nie rozpoczynajcie nowych projektów, to idealny czas natomiast, aby zrewidować swoje podejście i wprowadzić poprawki do spraw, które są w toku.

Druga dekada miesiąca wiązać się będzie z wydarzeniami nieprzewidywalnymi, wymagającymi od was dużej dozy wytrzymałości, otwartości na zmiany i zdolności do transformacji. Najlepiej zrobicie dokonując korekty tego, co można zmienić i zaakceptujecie wszystko, czego zmienić się nie da, intuicja pozwoli wam dokonać rozróżnienia pomiędzy jednym a drugim.

Po 15 kwietnia, kiedy Merkury ruszy do przodu, łatwiej wam będzie podejmować świadome decyzje, pozostańcie jednak ostrożni przynajmniej do 20 kwietnia, bo sytuacja jest mało sprzyjająca i zmieniać się będzie z minuty na minutę, co nie sprzyja racjonalnym i spokojnym działaniom. 20 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego znaku Byka, odzyskacie więc energię, możecie liczyć na wsparcie życzliwych osób, które podadzą wam pomocną dłoń w razie potrzeby.

Ostatni tydzień kwietnia, za sprawą kwadratury Merkurego do Saturna, ponownie wprowadzi ograniczenia w dziedzinie komunikacji. Starajcie się zachować spokój i powściągliwość, szczególnie w dziedzinie wspólnych finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *