Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Raka

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe, trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza w pierwszych dniach miesiąca stworzy okazję do awansu, podróży zagranicznej lub uzyskania zatrudnienia w międzynarodowej korporacji, osoby przebywające na urlopie mogą liczyć na udane wakacje. Nie wszystkim jednak się poszczęści, ponieważ na początku sierpnia bojowy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, co będzie miało wielkie znaczenie dla relacji przyjacielskich oraz atmosfery w grupie osób podzielających wasze zainteresowania – zmiany są konieczne i nie da się ich uniknąć, niektóre Raki będą zmuszone odpowiedzieć sobie na pytanie „czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie”, ponieważ w ten układ planet zaangażowana jest przebywająca w waszym znaku Wenus w korzystnym aspekcie do obydwu planet.

Pełnia Księżyca, do której dojdzie 12 sierpnia w znaku Wodnika, okaże się wyjątkowa, tworzy bowiem układ planet zwany „Krzyżem” z Uranem oraz Węzłami Księżycowymi, co może być odczuwane jako napięcie, w którym energia nie ma ujścia. Niektórym Rakom trudno będzie wyrazić uczucia, tym bardziej doprowadzić do zmiany w nawykach, przyzwyczajeniach, przekonaniach i utartych ścieżkach, jakimi podążają w życiu – sytuacja zarówno finansowa, jak emocjonalna wymagać będzie przekształceń, których nie da się uniknąć. Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wpłynie ograniczająco na wasze zarobki, trudno będzie uzyskać kredyt lub dofinansowanie projektów. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, w ostatnim tygodniu miesiąca tworzyć jednak będzie napięty aspekt z nadaktywnym Marsem w Bliźniętach, uważajcie, aby swoim postępowaniem nie narobić sobie ukrytych wrogów. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja rozpoczęciu edukacji.

Wenus w waszym znaku przebywa do 11 sierpnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie, aby okazać najbliższym swój uczuciowy potencjał, okazji znajdzie się aż nadto, w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Marsa i Urana zbliży was do przyjaciół, natomiast od 5 do 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona odnajdzie swój wyraz zarówno w romantycznych uniesieniach i duchowych odkryciach, jak i namiętnych relacjach – niektórym Rakom trudno będzie pokonać swój lęk przed bliskością, inne odnajdą natchnienie w twórczości lub medytacji.

11 sierpnia Wenus przejdzie do Lwa, wpływając na poprawę sytuacji materialnej, między 16 a 20 sierpnia czekają was miłe chwile w towarzystwie osób, które darzycie przyjaźnią, możliwe są zagraniczne podróże, podwyżki lub przyjemna zawodowa współpraca. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie jednak napięcie związane z kwadraturą Wenus do Urana i Węzłów Księżycowych – jakaś nieoczekiwana sytuacja sprawi, że stracicie pieniądze, niektóre Raki mogą się poczuć samotne lub przytłoczone nadmiarem obowiązków.

Mars tranzytuje życzliwego Byka do 20 sierpnia, jest tam jednak słaby, odczujecie to szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem – wasze działania spotkają się z oporem, kredyty lub inwestycje okażą się nieopłacalne. Od 8 do 19 sierpnia natomiast korzystne aspekty z twórczym Neptunem i potężnym Plutonem obdarzą was zarówno dobrą intuicją, jak i mocą potrzebną do poradzenia sobie z każdym wyzwaniem – niektóre Raki jednak mogą reagować w trudnej sytuacji w sposób toksyczny.

Merkury przebywa w rozrywkowym Lwie do 4 sierpnia, potem w pracowitej Pannie do 26 sierpnia, następnie wejdzie do dyplomatycznej Wagi. Najlepszy czas na podejmowanie ryzykownych decyzji nadejdzie między 14 a 18 sierpnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach z rewolucyjnym Uranem i Węzłami Księżycowymi, macie szansę pójść drogą przeznaczenia. Między 19 a 25 sierpnia zachowajcie ostrożność, bo aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem mogą sprawić, że dokonacie nadinterpretacji i źle zrozumiecie czyjeś intencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *