Horoskop miesięczny na maj 2024 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, do 20 maja przebywa w znaku Byka, kierując energię na rozwój kariery, w tym miesiącu będziecie mieć wiele możliwości, aby ruszyć sprawy do przodu, zawalczyć o awans lub podwyżkę, okazja pojawi się już w okolicach 8 maja, podczas nowiu Księżyca w harmonijnym aspekcie do wytrwałego Saturna. Również między 11 a 15 maja, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem czekają was niezapowiedziane zmiany, które popchną karierę do przodu lub skłonią do zmiany pracy. Okazja do wykazania się kompetencjami i wiedzą lub szansa na służbowy wyjazd pojawi się w dniach 16 – 20 maja, podczas koniunkcji Słońca z dobroczynnym Jowiszem w sekstylu do marzycielskiego Neptuna. 20 maja Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, otwierając was na intensywne życie towarzyskie, zwłaszcza w dniach od 20 do 24 maja, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku, spotkacie na swej drodze osoby, które przyczynią się do głębokiej transformacji osobowości. 26 maja czeka was szczęśliwe astrologiczne wydarzenie – Jowisz, planeta ekspansji i dobrobytu zawita do życzliwych Bliźniąt, w ciągu nadchodzącego roku obdarzając was sporym gronem prawdziwych przyjaciół, którzy przyczynią się do waszych sukcesów.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w Byku utworzy napięty aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku, ktoś może was „wodzić na pokuszenie”, uwieść ładnymi słówkami, pozostańcie niezłomni, pamiętając o szacunku do samych siebie. Między 12 a 14 maja natomiast, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Saturna, możecie polegać na radach osób starszych i doświadczonych. Od 17 do 19 maja Wenus pozostanie w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, niektóre Lwy nawiążą w pracy niezobowiązujący romans, który może przekształcić się w coś poważniejszego w dniach 21 – 23 maja, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem i sekstyl z idealistycznym Neptunem, zaczniecie marzyć o relacji pełnej romantyzmu i uczuciowych uniesień. 23 maja Wenus zawita do życzliwych Bliźniąt i do 27 maja pozostanie w trygonie do Plutona w przeciwległym Wodniku, związki miłości i przyjaźni się pogłębią, pojawi się namiętność i pożądanie.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Barana, nie zabraknie wam więc energii, motywacji i chęci do działania, zwłaszcza dążąc do realizacji pragnień dotyczących wyższego kształcenia oraz podróży zagranicznych. Szczególnie dużo energii poświęcicie tym tematom w pierwszym tygodniu maja, gdy Mars utworzy harmonijny aspekt z potężnym Plutonem, z całą mocą będziecie przekonywać partnerów do swoich koncepcji, uważajcie jednak, aby nadmiar energii nie przekształcił się w agresję.

Merkury do 15 maja przebywa w życzliwym Baranie, będziecie więc w tym czasie myśleć głównie o podróżach zagranicznych oraz podnoszeniu kwalifikacji. 15 maja Merkury zawita do stałego Byka i od 16 do 18 maja pozostanie w napiętym aspekcie z Plutonem w opozycyjnym Wodniku, negocjacje oraz umowy okażą się trudne i nie pozbawione nacisków, możecie spotkać się ze sprzeciwem a nawet argumentami „poniżej pasa”. Na zrównoważone rozmowy dotyczące inwestycji możecie liczyć w okolicach 28 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Saturna, natomiast 31 maja, gdy Merkury utworzy koniunkcję z rewolucyjnym Uranem, możecie reagować zbyt wybuchowo na niektóre wypowiedzi.

Sposoby na złe oko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *