Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Byka

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 maja, to idealny czas, aby zadbać o własne sprawy i poprawić samopoczucie, sprzyja wam bowiem energia słoneczna, istotna dla szeroko pojętego rozwoju osobistego. Ostrożność jednak powinniście zachować w okolicach 5 maja, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w przeciwległym Skorpionie, emocje sięgną szczytu, łatwo wtedy o błędną decyzję, zwłaszcza że odpowiedzialny za myślenie Merkury w waszym znaku cofa się, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku. Między 7 a 13 maja koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem wprowadzi zmiany, na które możecie nie być przygotowani. 16 maja Jowisz, planeta obfitości i dobrego losu, wkroczy do waszego znaku, od razu jednak znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Plutona, co może oznaczać awans lub spektakularny sukces zawodowy, nie obejdzie się jednak bez wysiłku, presji i walki, dotyczy to szczególnie Byków urodzonych jeszcze w kwietniu. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 19 maja, zapowiada nowy rozdział w życiu – Byki zwykle nie lubią zmian, ale powinniście przygotować się na kolejny etap w rozwoju. Od 15 do 20 maja sekstyl Słońca do mediumicznego Neptuna pozwoli skorzystać z intuicji w podejmowaniu życiowych wyzwań. Między 15 a 25 maja Słońce w sekstylu do Marsa obdarzy was siłą i energią potrzebną do działania, szczególnie w sprawach dotyczących domu, rodziny i dzieci, po 21 maja, kiedy zarówno Słońce, jak i Mars zmienią znak, pozostając nadal w korzystnym aspekcie, aktywność skierujecie na sprawy finansowe. 21 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, kierując uwagę na stan materialny oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości, od razu znajdzie się w trygonie do Plutona, co powoli spłacić zobowiązania lub uzyskać łatwo długoterminowy kredyt. W ostatnich dniach miesiąca nastąpi zahamowanie w wydatkach, trzeba będzie ograniczyć potrzeby, na co wpłynie kwadratura Słońca do surowego Saturna.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Bliźniętach do 7 maja, sprzyjając finansom , zwłaszcza w dniach 3 – 6 maja, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem, jednocześnie jednak utworzy kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, uważajcie więc na umowy i transakcje, bo możecie stać się ofiarą pomyłki lub oszustwa, zwłaszcza że w tym czasie Merkury zmierza w niewłaściwym kierunku. 7 maja Wenus zawita do życzliwego Raka, w którym jest mocna i może rozwinąć swój pełen potencjał, wasze samopoczucie więc też ulegnie poprawie. Między 11 a 14 maja trygon Wenus do Saturna umocni przyjaźnie i pomoże uzyskać wsparcie ze strony osób, których o to nie podejrzewacie. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do Urana w waszym znaku zaskoczy życzliwym gestem ze strony sąsiadów lub przyjaciół.

Merkury w waszym znaku do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, pozostańcie więc uważni w sprawach dotyczących komunikacji, umów i podejmowanych zobowiązań. 1 maja, gdy retrogradujący Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca otrzymacie ważną wiadomość, ale liczcie się z tym, że wszystko jeszcze może się zmienić. Od 10 do 17 maja, w trakcie zmiany biegu na prosty, Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z Wenus i Saturnem, co dobrze wróży relacjom z wypróbowanymi, wieloletnimi przyjaciółmi.

Mars tranzytuje życzliwego Raka do 20 maja, jest jednak w tym znaku słaby, dlatego krótkie podróże oraz relacje z rodzeństwem lub sąsiadami mogą okazać się stresujące, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, podczas sektylu Marsa do Urana w waszym znaku. Między 15 a 18 maja Mars w trygonie do Neptuna sprzyja pracy twórczej w gronie przyjaciół. 20 maja, gdy Mars zawita do znaku Lwa, odzyska siłę, ale znajdzie się w opozycji do potężnego Plutona, co zapowiada walkę i trudności w pogodzeniu wymagań zawodowych i rodzinnych.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *