Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w znaku Byka do 21 maja, co nie jest dla was korzystne, bo pozbawia Bliźnięta energii, dlatego warto w tym czasie wrzucić na luz i jak najwięcej odpoczywać. Nie będzie to jednak łatwe, bo jeszcze 1 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca, które w najbliższych tygodniach może wpłynąć negatywnie na sprawy pozostające poza waszą kontrolą. Pierwsza dekada miesiąca wprowadzi was w stan wewnętrznego pobudzenia za sprawą koniunkcji Słońca z Uranem w sekstylu do Marsa, rozbujała wyobraźnia a także sprawy, na które nie macie wpływu, wprowadzą radykalne zmiany w życiowych celach oraz sprawach zawodowych.

Jowisz w sekstylu do Plutona sprawi, że transformacja w konsekwencji okaże się dla was korzystna, pod warunkiem, że poddacie się nadchodzącym zmianom. 11 maja Jowisz zmieni znak i wkroczy do życzliwego Barana, do 29 października otworzy przed wami szeroko drzwi, przez które nadejdą podróże zagraniczne, nawiązanie nowych prominentnych znajomości, zrealizowanie celów związanych z nauką, korzyści z kontaktów międzynarodowych.

Zaćmienie Księżyca w znaku Skorpiona, do którego dojdzie 16 maja, wzbudzi emocje związane z pogorszeniem zdrowia własnego lub kobiet w waszej rodzinie, na co wskazują także aspekty do Saturna i Neptuna, pod wpływem których pozostaniecie od 13 do 17 maja – warto w tym czasie korzystać z intuicji, ale nie ulegać iluzjom, tylko zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest. Od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam uzyskać siłę wewnętrzną, ułatwiającą transformację, zmiany bowiem okażą się dla was w konsekwencji korzystne. 21 maja Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, zwłaszcza że do 25 maja pozostaniecie pod wpływem stwarzającego korzystne okazje sekstylu Słońca do Jowisza, nawiążecie międzynarodowe przyjaźnie, uzyskacie wsparcie osób prominentnych, egzaminy się powiodą, niektóre Bliźnięta wybiorą się za granicę.

Do 23 maja Merkury przebywa w waszym znaku, co jest wyjątkowo korzystne przede wszystkim dla spraw komunikacyjnych, związanym z kontaktami międzyludzkimi, pobieraniem nauki, zdawaniem egzaminów, zdobywaniem informacji i przemieszczaniem się, szczególnie od 4 do 8 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Wenus. 11 maja jednak Merkury zmieni bieg na wsteczny, dlatego rozpoczynanie nowych projektów i zakup sprzętu elektronicznego lepiej odłożyć na później, po 3 czerwca, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji. Powiodą się natomiast w tym czasie wszelkiego rodzaju powtórki, poprawki, przemyślenie nowych rozwiązań w kontynuowanych projektach, między 17 a 22 maja, gdy Merkury retro znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, warto odwiedzić miejsca, w których już kiedyś byliście. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, niektóre wiadomości zaczniecie ukrywać, zwłaszcza od 24 do 28 maja, podczas trygonu Merkurego do Plutona.

1 maja Wenus znajdzie się w korzystnej konfiguracji z dobrotliwym Jowiszem i potężnym Plutonem, warto ten dzień spędzić w międzynarodowym towarzystwie. Następnego dnia Wenus zmieni znak i zawita do życzliwego Barana, w którym jednak nie czuje się najlepiej, sprawy związane z miłością i przyjaźnią staną się bardziej burzliwe, zwłaszcza między 22 a 28 maja, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z Saturnem. 28 maja Wenus wejdzie do znaku Byka, którym włada, relacje międzyludzkie znacznie się ocieplą.

Mars do 25 maja przebywa w znaku Ryb, stymulując sprawy zawodowe oraz związane z realizacją osobistych celów. Między 15 a 21 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, wprowadzi pewien rodzaj zagubienia i brak rozeznania kierunku, w jakim podążają ważne dla was sprawy. Między 20 a 25 maja natomiast Mars w sekstylu do Plutona zachęci do odważnych inwestycji, czekają was większe przepływy pieniężne, będziecie dysponować dużą mocą sprawczą. 25 maja Mars wejdzie do znaku Barana, którym włada, stanie się więc wyjątkowo mocny, aktywny, szybki a nawet agresywny, wasze działania, szczególnie w sprawach międzynarodowych i naukowych staną się wyjątkowo skuteczne, zwłaszcza od 27 do 31 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *