Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Barana

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, przed wami więc okres pełen optymizmu i przedświątecznego zabiegania. Studentów i uczniów czeka czas intensywnej nauki, zdobywania wiedzy, ale także sprawdzianów i egzaminów. Powiodą się również podróże oraz nawiązanie stosunków międzynarodowych. Nów Księżyca, do którego dojdzie 13 grudnia, zapowiada rozpoczęcie w najbliższym czasie projektu edukacyjnego, warto tego dnia planować wyprawy zagraniczne. W dniach od 15 do 19 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do zwodniczego Neptuna, nie dajcie się oszukać i wyprowadzić w pole, zwłaszcza dokonując zakupów przedświątecznych. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do ambitnego Koziorożca, kierując uwagę na realizację długoterminowych celów, zwłaszcza zawodowych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniach od 22 do 24 grudnia, Słońce utworzy harmonijny aspekt z wymagającym Saturnem, co zdyscyplinuje was i skłoni do przygotowania skromnych Świąt, ale nie pozbawionych tradycyjnych potraw. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 grudnia w znaku Raka, rozbudzi emocje w sprawach dotyczących zarówno rodzinnego, jak i zawodowego zaangażowania, niektóre Barany otrzymają życiową szansę na poprawę sytuacji materialnej i społecznej, czeka was awans lub spora premia, na co wskazuje trygon Słońca do Jowisza w zasobnym Byku.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Strzelca, co zapewni dużo energii i skieruje aktywność na sprawy związane z nauką, podróżami, stosunkami międzynarodowymi oraz prawem, zachęci do aktywności fizycznej, kontaktu z naturą i ulubionymi czworonogami. Pod koniec miesiąca, między 26 a 30 grudnia Mars w koniunkcji z Merkurym w kwadraturze do Neptuna może skłonić do nadużywania alkoholu oraz innych używek, agresywne słowa, kłamstwa i kłótnie będą na porządku dziennym, pozostańcie więc uważni wobec wszelkiego rodzaju środków odurzających lub lekarstw, które mogą przynieść więcej problemów, niż pożytku czy przyjemności.

W pierwszych dniach miesiąca, jeszcze przebywając w opozycyjnej Wadze, Wenus znajdzie się w kwadraturze do zawłaszczającego Plutona, relacje zarówno osobiste, jak i biznesowe, nabiorą przymusowego charakteru, pojawi się zazdrość i presja ze strony osób mających nad wami władzę. 4 grudnia wieczorem Wenus wejdzie do emocjonalnego Skorpiona, uczucia więc nabiorą mocniejszego charakteru. Od 4 do 6 grudnia pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do stabilizującego Saturna, co okaże się korzystne dla wspólnych finansów. Między 9 a 11 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Jowisza i w sekstylu do Merkurego, zakupy przedświąteczne okażą się owocne, chociaż mogą być kosztowne, czekają was miłe towarzyskie spotkania w gronie współpracowników i przyjaciół. Między 20 a 22 grudnia, gdy Wenus utworzy w opozycję do wybuchowego Urana, pojawią się nieoczekiwane wydatki i spięcia na temat pieniędzy. Święta Bożego Narodzenia spędzicie w uduchowionym nastroju, pełnym ciepła i wzniosłych uczuć, do czego przyczyni się trygon Wenus do Neptuna. W dniach 27 – 29 grudnia Wenus w sekstylu do Plutona rozbudzi namiętności, ale już 29 grudnia wkroczy do życzliwego Strzelca, przynosząc radość i wiele przyjemności.

1 grudnia Merkury opuści życzliwego Strzelca, wchodząc do ambitnego Koziorożca utworzy harmonijny aspekt z jego władcą Saturnem, co dobrze wróży długoterminowym zawodowym projektom, natomiast okres od 7 do 9 grudnia okaże się korzystny dla umów i transakcji finansowych. Zaraz po nowiu Księżyca, 14 grudnia, Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, do biegu prostego powróci dopiero 2 stycznia, w tym czasie unikajcie rozpoczynania nowych zawodowych projektów, podróże w okresie świątecznym i sylwestrowym mogą okazać się problematyczne. Merkury cofając się utworzy najpierw po raz kolejny trygon do Jowisza w dniach od 17 do 19 grudnia a następnie sekstyl z Saturnem od 20 do 22 grudnia, powrócą więc niektóre pomysły, ale zakupy przedświąteczne w tym okresie okażą się nietrafione, nie warto więc zostawiać tego na ostatnią chwilę.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *