Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Strzelca do 21 grudnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie materialne. 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z retrogradującym Marsem wzbudzi wiele emocji przy zakupach przedświątecznych prezentów, trudno wam będzie podjąć decyzje i dokonać wyboru obawiając się czy nie zniszczy to waszego budżetu, tymczasem nic wam z tej strony nie zagraża, poza własnymi obawami, na co wskazuje sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie między 10 a 14 grudnia. Natomiast kwadratura Słońca do Neptuna, działająca od 12 do 16 grudnia, ostrzega przed nadmiernym zaufaniem i ryzykiem spekulacyjnym, w dążeniu do poprawy sytuacji finansowej postawcie na sprawdzone sposoby i zaufane osoby, bo „cudowny interes, gwarantujące szybkie zyski” może zakończyć się wielką stratą, podejmujcie więc decyzje rozważnie. Kwadratura Słońca do Jowisza w dniach 19-20 grudnia obiecuje co prawda duże sukcesy finansowe, ale osobom, które działają uczciwie i zgodnie z prawem, niektóre Skorpiony na etatach otrzymają w tych dniach dodatkowe przedświąteczne premie, pozostałe osoby mają szansę na napływ klientów. 20 grudnia Jowisz opuści życzliwe Ryby i wkroczy do ognistego Barana, jego pozytywny wpływ nie będzie już tak widoczny, ale wolne strzelce i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na korzystne kontrakty, zaznaczy się też poprawa w stanie zdrowia. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, nadal pozostając w aspekcie z Jowiszem do 24 grudnia, co znacznie zwiększy mobilność w czasie przedświątecznym. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia, dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Koziorożcu, w najbliższym czasie szykują się krótkie wyjazdy.

Mars w Bliźniętach do 27 grudnia porusza się biegiem wstecznym, co wpływa na ograniczenie aktywności związanej z inwestycjami, taka rezerwa jest wam potrzebna, wykorzystajcie wiec ten czas na zrobienie rozeznania, co w obecnej sytuacji jest najbardziej opłacalne. Ostrożność w wydatkach zachowajcie między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa. Po 27 grudnia nabierzecie więcej pewności siebie.

Wenus do 10 grudnia przebywa w Strzelcu, co wpływa korzystnie na stan finansowy, jedynie 1 grudnia może was kusić, aby zaszaleć na zakupach, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa. Już następnego dnia sekstyl Wenus do Saturna pozwoli zapanować nad zachciankami, ale kwadratura Wenus do Neptuna między 2 a 6 grudnia będzie kusić rzekomymi okazjami i przecenami oraz łudzić promocyjnymi „oszczędnościami”. Od 7 do 10 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus znajdzie się w kwadraturze z dobroczynnym Jowiszem, to znacznie lepszy moment na zakupy, chociaż pragnienie uszczęśliwienia bliskich zaowocuje zwiększonymi wydatkami. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego i rozważnego Koziorożca, staniecie się bardziej zdyscyplinowani tak w wydawaniu pieniędzy, jak i okazywaniu uczuć, poprawią się natomiast stosunki sąsiedzkie oraz relacje z rodzeństwem. Między 20 a 24 grudnia, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, wolne Skorpiony mogą nagle spotkać na swej drodze osobę, która oryginalnością i otwartym podejściem do życia sprawi, że zapragną poznać ją bliżej, co może zaowocować w przyszłości ciekawą przyjaźnią lub bliskim związkiem. Ostatnie trzy dni mijającego roku okażą się romantyczne, namiętne i pełne towarzyskich spotkań, Wenus w sekstylu do Neptuna, w koniunkcji z Merkurym i Plutonem zafunduje moc przeżyć a Sylwester zapowiada się wystrzałowo.

Merkury tranzytuje znak Strzelca do 7 grudnia, nie jest to jego mocna pozycja, więc decyzje, zwłaszcza finansowe, lepiej odłożyć na później, tym bardziej, że 1 i 2 grudnia Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zaburzającym rozsądne i praktyczne myślenie, łatwo was będzie w tych dniach wyprowadzić w pole. Między 5 a 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może przynieść znaczne profity i zyski, zwłaszcza w temacie edukacji i współpracy z zagranicą, nie obejdzie się jednak bez stresów i wątpliwości. 7 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca, łatwiej będzie myśleć i podejmować decyzje w duchu pragmatyzmu i dyscypliny, staniecie się też bardziej mobilni i skłonni do przemieszczania się. Między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do nieprzewidywalnego Urana może sprawić, że podejmiecie zaskakujące decyzje, z dnia na dzień się spakujecie i wyjedziecie w miejsce, gdzie jeszcze nie byliście. Sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni bliskość oraz intymną atmosferę przy świątecznym stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *