Archiwum kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Wagi

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, czyniąc was bardziej mobilnymi, chętnymi do podróżowania i zdobywania wiedzy. 8 grudnia pełnia Księżyca w koniunkcji z impulsywnym Marsem w Bliźniętach, może was skłonić do wybrania się w podróż, co wzbudzi wiele emocji, starajcie się zdjąć nogę z gazu i unikać przekraczania prędkości, bo zakończy się to niechcianym mandatem. Między 10 a 14 grudnia Słońce w sekstylu do Saturna pomoże wykazać się pedagogicznym podejściem do dzieci i zastosować konieczne ograniczenia bez stosowania drastycznych metod, Wagi zajmujące się twórczością mają szansę w tym czasie nawiązać długoterminową współpracę, dającą poczucie bezpieczeństwa, ale kwadratura Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 12 do 16 grudnia ostrzega przed nierzetelnymi umowami, które mają na celu wykorzystanie waszego potencjału dając niewiele w zamian. 19 i 20 grudnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza w Rybach, co zapowiada dużo zleceń, trudno się będzie jednak z nich wywiązać. Już 20 grudnia Jowisz ponownie wkroczy do przeciwległego Barana, powróci więc okres, w którym w waszym życiu zaczną pojawiać się szczęśliwe zbiegi okoliczności a napotkani ludzi będą wam sprzyjać. 21 grudnia również Słońce zmieni znak, opuści życzliwego Strzelca i wkroczy do wymagającego Koziorożca, domownicy i rodzina upomną się o swoje prawa, uwaga powędruje w kierunku spraw domowych, jednak jeszcze do 24 grudnia Słońce pozostanie w aspekcie z Jowiszem, pomimo trudności uda się wam postawić na swoim i uzyskać to, co się wam należy. 23 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dojdzie do nowiu Księżyca w Koziorożcu, któremu towarzyszy korzystny aspekt Merkurego z Neptunem, w domu ma szansę zapanować spokój i porozumienie.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w życzliwym Strzelcu do 10 grudnia, macie więc jeszcze czas, aby poszukać miłości w najbliższym otoczeniu, może nawet po sąsiedzku. Panujcie nad emocjami 1 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do impulsywnego Marsa w Bliźniętach, ktoś może was skutecznie wyprowadzić z równowagi, horoskop radzi zachować spokój, nie pozwolić się sprowokować, do czego zachęci również sekstyl Wenus do zrównoważonego Saturna, najsilniej działający 2 grudnia. Między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do zwodniczego Neptuna ostrzega przed próbą manipulacji, w wyniku zawiedzionych nadziei niektóre Wagi mogą nawet doznać przejściowych objawów alergii lub innych dolegliwości psychosomatycznych, które tak nagle jak się pojawią, tak szybko same z siebie znikną. 9 grudnia Wenus, zanim zmieni znak, znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co ogólnie jest pozytywnym wydarzeniem i zwiększy powodzenie, może jednak wiązać się z pewnego rodzaju nadmiarem i trzeba będzie zrezygnować z niektórych zleceń, propozycji lub spotkań. 10 grudnia Wenus zawita do poważnego Koziorożca, potrzebę rozrywek ograniczycie do minimum, staniecie się za to bardziej rodzinni. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, między 20 a 24 grudnia, trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana przyniesie pomysł na udaną inwestycję, otrzymacie dodatkowe środki z urzędu, uzyskacie kredyt lub postanowicie nagle złożyć wniosek o dotację. Ostatnie dni roku pełne będą planów na przyszłość, zapowiada się sylwestrowe szaleństwo, być może u was w domu, ponieważ Wenus utworzy korzystny aspekt z marzycielskim Neptunem, koniunkcję z towarzyskim Merkurym oraz dekadenckim Plutonem, w Nowy Rok wejdziecie więc pełni entuzjazmu, chociaż poranek przywita was bólem głowy.

Mars w znaku przyjaznych Bliźniąt pozostaje w retrogradacji do 27 grudnia, warto zweryfikować swój sposób myślenia i reagowania, okaże się to szczególnie ważne między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce ustawi się w opozycji do Marsa, po 27 grudnia uaktywni się w większym stopniu potrzeba podróżowania i zdobywania wiedzy.

Merkury do 7 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, jest jednak słaby w tym znaku, co może objawić się w pewnego rodzaju roztrzepaniu, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. Między 5 a 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może wpłynąć na zmianę planów związanych z edukacją, podróżami zagranicznymi lub eventami, w których chcielibyście brać udział. 7 grudnia Merkury wejdzie do konsekwentnego Koziorożca, zaczniecie myśleć bardziej praktycznie, organizować życie zarówno rodzinne, jak i zawodowe. Między 16 a 18 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, pojawi się szansa na dokonanie dobrej inwestycji, wpadną wam do głowy pomysły jak zwiększyć zyski, zakupy prezentów okażą się zaskakująco udane. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna pozwoli spędzić te dni w pozytywnej atmosferze.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Wagi

Słońce do 22 listopada przebywa w Skorpionie, kierując uwagę na sprawy finansowe, tym bardziej że wasz stan posiadania może być na początku miesiąca zagrożony, ponieważ 8 listopada dojdzie do szczególnej pełni Księżyca w Byku, której towarzyszy zaćmienie, w dodatku w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego w Skorpionie – wszystkie planety utworzą napiętą kwadraturę z surowym i wymagającym Saturnem. Może pojawić się w dniach 7 – 9 listopada konieczność spłaty przeterminowanych zobowiązań, w banku odmówią wam kredytu lub starania o dofinansowanie działalności natrafi na utrudnienia, w każdym razie pojawi się stres i wiele nierozładowanych emocji. Sytuacja poprawi się w trudny do wytłumaczenia sposób między 13 a 17 listopada, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z uduchowionym Neptunem, intuicja podpowie wam jakie kroki powinniście poczynić, jeszcze lepiej powiedzie się w dniach od 16 do 22 listopada, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, pieniądze pojawią się i zasilą szczodrze wasze konto. 22 listopada Słońce opuści problematycznego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, samopoczucie się poprawi, nastrój się polepszy, nabierzecie optymizmu i zaczniecie stawiać przed sobą nowe cele, zwłaszcza w dziedzinie edukacji, do czego przyczyni się nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Skorpionie do 16 listopada, niestety nie jest to dla niej korzystna pozycja, możecie więc poczuć się sfrustrowani i zmuszeni do walki i działania wbrew własnym zasadom, zwłaszcza w dniach 4 – 9 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do zbuntowanego Urana i w kwadraturze do ograniczającego Saturna. Większej mocy sprawczej i zdolności do uczuć wyższych nabierzecie między 8 a 12 listopada, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z Neptunem, staniecie się bardziej twórczy i skłonni do pomocy osobom chorym lub znajdującym się w gorszej niż wy sytuacji. W dniach 13 – 16 listopada pozytywne aspekty Wenus z Plutonem i Jowiszem pozwolą wyjść cało z każdej problematycznej sytuacji. 16 listopada Wenus opuści wreszcie znak, w którym nie mogła rozwinąć skrzydeł i wejdzie do życzliwego Strzelca, w którym nabierze mocy i optymizmu, stosunki międzyludzkie znacznie się poprawią, powrócą randki a nawet wyznania miłosne, w czym pomocna okaże się koniunkcja z wygadanym Merkurym od 19 do 25 listopada.

Mars w życzliwych Bliźniętach porusza się biegiem wstecznym, wasza aktywność w sprawach związanych z nauczaniem, zdobywaniem wiedzy, kontaktami międzynarodowymi i podróżami zagranicznymi nieco osłabnie, trzeba będzie powtórzyć niektóre działania i poprawić błędy, zwłaszcza między 15 a 25 listopada, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym i niepewnym Neptunem, niektóre sprawy okażą się niejasne i zagmatwane. Dopiero w ostatnich dniach miesiąca Mars w trygonie do Saturna pozwoli zaprowadzić porządek tam, gdzie do tej pory panował chaos.

Merkury także tranzytuje znak Skorpiona do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, skupiając uwagę na zobowiązaniach finansowych, szczególnie między 9 a 11 listopada, kiedy znajdzie się w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Od 13 do 17 listopada korzystne aspekty Merkurego do Plutona i dobroczynnego Jowisza zaowocują poprawą sytuacji rodzinnej i zdrowotnej, wpłyną też na lepszą komunikację w każdej dziedzinie. 17 listopada Merkury zawita do radosnego Strzelca i chociaż nie jest tam mocny wpłynie korzystne na relację w związkach, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, kiedy znajdzie się w koniunkcji z kochająca Wenus, władczynią waszego znaku. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna pomoże stworzyć zasady ułatwiające porozumienie z dziećmi oraz osobami, które darzycie uczuciem.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, taka okazja zdarza się raz w roku, warto więc wykorzystać jego energię na rozwój osobisty i nawiązanie satysfakcjonujących związków, zwłaszcza że Słońcu towarzyszy Wenus, wasza dobrotliwa władczyni. 9 października pełnia Księżyca w przeciwległym Baranie stanie się okazją do określenia swoich potrzeb i oczekiwań, jakie macie w stosunku do partnerstwa. 

Dni między 9 a 13 października okażą się korzystne dla utrwalenia związków i nadanie im bardziej formalnego charakteru, w czym pomoże trygon do stabilizującego Saturna, pojawią się jednak wątpliwości, ponieważ Saturn tworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, dążącym do wolności i niezależności – pojawi się dylemat typu „nie można jednocześnie mieć i jeść ciastka”, należy dokonać wyboru, który wiąże się z rezygnacją z innych możliwości. Do konfliktu interesów dojdzie między 16 a 23 października, kiedy Słońce wraz z Wenus utworzą z jednej strony korzystny aspekt z aktywnym Marsem, z drugiej natomiast napięty z wymagającym Plutonem – ktoś z rodziny może zastosować presję i zmusić was do działania niezgodnego z waszymi zasadami. Dyskusjom nie będzie końca, zwłaszcza że dołączą do tego silne emocje. 

23 października Słońce wraz z Wenus w koniunkcji opuści wasz znak i obie planety wkroczą do Skorpiona, kierując waszą uwagę na zasoby finansowe oraz poczucie własnej wartości – niestety, Wenus jest w tym znaku mocno osłabiona, będziecie więc zmuszeni przystosować się wymagań innych. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie, ostatni tydzień miesiąca może niektóre wrażliwe Wagi wprawić w jesienną depresję, zwłaszcza że nastrój dyktować będzie zbliżające się Święto Zmarłych. 29 października Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, wycofa się z przeciwległego Barana i przez ponad dwa miesiące przebywać będzie ponownie w uczuciowych Rybach, zanim na dłużej powróci do Barana, oferując szansę na korzystne związki.

Wenus w waszym znaku towarzyszy Słońcu do 23 października, to wyjątkowa okazja na wykorzystanie pozytywnych energii połączonych planet. W życiu niektórych Wag pojawi się miłość, ale prawdziwe szczęście nadejdzie, kiedy szczerym uczuciem obdarzycie samych siebie. Od 11 do 23 października Wenus utworzy szereg aspektów – najpierw znajdzie się w trygonie z Saturnem, co pozwoli określić swoje granice, następnie w koniunkcji ze Słońcem utworzy sprzeczne aspekty z Marsem i Plutonem, co rozpali uczucia i rozbudzi namiętność, niektóre Wagi zrobią wszystko, aby zdobyć osobę, na której im zależy, pokonując przeciwności i presję, jaką mogą wywierać na nich inni – będziecie mieć siłę i motywację, aby doprowadzić do zmian zgodnych z waszą wolą. Sytuacja zmieni się po 23 października, kiedy Wenus wraz ze Słońcem opuszczą wasz znak i znajdą się w Skorpionie, ponieważ Wenus w tym znaku jest na wygnaniu i nie może rozwinąć pełni swoich możliwości, ostatni tydzień miesiąca podkopie więc pewność siebie, zwłaszcza że zwiększą się wydatki i zacznie brakować pieniędzy na osobiste potrzeby.

Mars w życzliwych Bliźniętach w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, staniecie się więc konsekwentni i skuteczni w wyrażaniu swoich opinii. Jednak między 9 a 16 października Mars utworzy napięty aspekt z Neptunem w Rybach, pojawią się nieporozumienia w kontaktach z podwładnymi i wykonawcami zleceń, zdrowie może zacząć szwankować i trudno będzie postawić jednoznaczną diagnozę. Między 16 a 20 października trygon Wenus do Marsa i kwadratura z Plutonem zaowocują wzrostem atrakcyjności, staniecie się pożądani, a wasze opinie spotkają się z zainteresowaniem otoczenia, jednocześnie spodziewajcie się ataków ze strony osób wyznających inne przekonania. 

Merkury w Pannie powróci do biegu prostego już  2- dnia dnia miesiąca, między 4 a 8 października utworzy trygon z Plutonem, pojawi się szansa, aby osiągnąć porozumienie z domownikami, którzy do tej pory deklarowali sprzeciw wobec waszych pomysłów. 11 października Merkury wejdzie do waszego znaku, łatwiej więc będzie podejmować konstruktywne decyzje, szczególnie dotyczące wzajemnych relacji w związkach, w czym pomoże opozycja z Jowiszem, przebywającym w przeciwległym Baranie. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna ułatwi podjęcie decyzji związanych z legalizacją związku, natomiast od 25 do 28 października Merkury w aspektach z Marsem i Plutonem pozwoli przeprowadzić zamierzenia zgodnie z własnym sposobem myślenia.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Wagi

Słońce do 23 września przebywa w znaku Panny, co nie jest dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, natomiast jest to właściwy moment, aby wybrać się na nieco opóźniony odpoczynek, do czego zachęci w pierwszej dekadzie miesiąca tranzyt Merkurego przez wasz znak. 10 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach do Urana, pojawi się nieoczekiwana możliwość uzyskania świadczeń lub otrzymacie ciekawą propozycję twórczej pracy, nie wszystko jednak okaże się jasne i zrozumiałe, co wzbudzi wiele emocji – z ważnymi decyzjami warto poczekać, bo tego samego dnia Merkury w waszym znaku zmieni bieg na wsteczny, co nie jest korzystne dla rozpoczynania poważnych inwestycji, zakupu sprzętu elektronicznego i komunikacyjnego lub inicjowania podróży w nowe miejsca.

Między 15 a 21 września aspekty Słońca ze zwodniczym Neptunem i potężnym Plutonem mogą sprawić, że zmierzycie się z problemami zdrowotnymi kogoś z rodziny, kto będzie od was oczekiwać wsparcia. 23 września Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku i napotka wycofującego się do Panny Merkurego, uświadomicie sobie coś ważnego, o czym zapomnieliście, a co może wam przysporzyć popularności, warto tego dnia renegocjować umowy. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku w opozycji do Jowisza, co okaże się istotne dla osób powracających na uczelnię, niektóre Wagi odnowią znajomość z osobą publiczną, cudzoziemcem lub naukowcem.

Wenus w Pannie przebywa od 5 do 29 września, co nie jest dla was korzystne, bo wasza władczyni jest w tym znaku słaba i nie może rozwinąć w pełni swojego potencjału, będziecie czuć się w tym czasie mało doceniani i przez to sfrustrowani, szczególnie między 14 a 18 września, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z pobudliwym Marsem. Natomiast między 18 a 22 września trygon Wenus do Urana może przynieść nieoczekiwaną propozycję pracy lub możliwość dofinansowania projektu, nie liczcie jednak na zbyt wiele. Od 25 do 28 września Wenus wraz z cofającym się Merkurym w Pannie utworzą konfigurację z Neptunem i Plutonem, co okaże się mocno problematyczne dla wcześniejszych ustaleń, zarówno w dziedzinie uczuć, jak i spraw zawodowych, dotyczy to szczególnie Wag działających w sferze dyplomacji lub szeroko pojętej działalności twórczej i artystycznej.

Merkury w waszym znaku przebywa do 23 września, co sprzyja porozumieniu w związkach, nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, a także jest korzystne dla negocjacji i zawierania umów, ale tylko do 10 września, potem bowiem Merkury wejdzie w retrogradację i nadejdzie czas, w którym warto ponownie przemyśleć swoje życiowe wybory i dokonać niezbędnej korekty, rozpoczynanie nowych przedsięwzięć może okazać się ryzykowne, zwłaszcza między 17 a 20 września, kiedy cofający się Merkury w waszym znaku znajdzie się w opozycji do retrogradującego Jowisza. 23 września Merkury wycofa się do Panny, zanim powróci do waszego znaku macie okazję przemyśleć swoje wcześniejsze decyzje i umowy. Do biegu prostego Merkury powróci dopiero 2 października.

Mars w znaku życzliwych Bliźniąt przebywać będzie nie tylko we wrześniu, ale również w kolejnych miesiącach aż do marca 2023 roku, co okaże się korzystne dla studentów, naukowców, osób aktywnie działających w mediach, zajmujących się tłumaczeniami, pisarstwem lub publikowaniem, korzystających z nowoczesnych środków komunikacji. Najbardziej skuteczni, ambitni, bezwzględni i zorganizowani w tych dziedzinach okażecie się w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z wymagającym Saturnem.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Wagi

Słońce tranzytuje życzliwego Lwa do 23 sierpnia, kierując uwagę na rozwój relacji towarzyskich. W pierwszych dniach miesiąca trygon Słońca do Jowisza pozwoli zawrzeć korzystne przyjaźnie, które okażą się znaczące dla waszej przyszłości, jednocześnie koniunkcja Marsa z niezależnym Uranem i sekstyl z przynoszącą korzyści Wenus sprzyja pozyskaniu wsparcia finansowego na oryginalne projekty artystyczne, warto też inwestować, ale liczcie się ze sporym ryzykiem, możecie bowiem wiele zyskać, pod warunkiem, że weźmiecie odpowiedzialność za skutki swojego działania. W nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, w koniunkcji z surowym Saturnem i w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem oraz karmicznymi Węzłami Księżycowymi – to układ planet, który wzbudzi ekstremalne emocje na linii JA – INNI, PRZYJAŹŃ – MIŁOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ – ODPOWIEDZIALNOŚĆ, trudno będzie znaleźć rozwiązanie, bo sprawy dotyczyć będą nie tyle problemów, ile dylematów trudnych do pogodzenia.

Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wprowadzi ograniczenia w relacjach z dziećmi, kochankami lub przyjaciółmi, obowiązki mogą was przytłoczyć i zabraknie czasu na odpoczynek i rozrywki. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wkroczy do znaku Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego warto skorzystać z resztek wakacji i wybrać się na urlop, aby naładować akumulatory – niektóre Wagi pomimo wielu zawodowych zleceń zrobią wszystko, aby gdzieś wyjechać i spędzić aktywnie wakacje, na co wskazuje kwadratura Słońca do Marsa w Bliźniętach.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Raku do 11 sierpnia, przynosząc zawodowe korzyści, szczególnie osobom pracującym z emocjami lub wykonującym artystyczne projekty. Między 5 a 11 sierpnia trygon Wenus do Neptuna oraz opozycja do Plutona wskazują na właściwy moment, aby rozpocząć twórcze przedsięwzięcie, nawet jeśli na razie brakuje pieniędzy na jego wykonanie, nie zabraknie wam bowiem natchnienia i pasji, niezbędnych do jego zakończenia, zaufajcie intuicji i róbcie swoje.

11 sierpnia Wenus zawędruje do życzliwego Lwa, zapragniecie w większym stopniu korzystać z życia i radości, jakie oferuje, zwłaszcza w towarzystwie wypróbowanych przyjaciół. Od 16 do 20 sierpnia trygon Wenus do Jowisza sprzyja podróżom oraz nawiązywaniu międzynarodowych znajomości, uda się wszystko, czego się dotkniecie. Ostatni tydzień sierpnia może przynieść nieprzewidziane trudności, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem i Węzłami Księżycowymi oraz w opozycji do Saturna – może zabraknąć pieniędzy w wyniku nietrafionych inwestycji lub błędów w rozliczeniach wspólnych pieniędzy albo dotacji.

Mars tranzytuje znak Byka do 20 sierpnia, skłaniając do intensywnej aktywności w celu zdobycia dodatkowych pieniędzy na planowane projekty, między 4 a 11 sierpnia nastąpi zahamowanie kreatywnego działania, natraficie na mur niemożności, osoby starające się o kredyt mogą spotkać się z odmową – natomiast jeśli się nie poddacie możecie liczyć na wsparcie planet, aspekty Marsa z Neptunem i Plutonem od 7 do 19 sierpnia pomogą rozwiązać problemy w każdym rodzaju twórczości. 20 sierpnia Mars opuści zachowawczego Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, aktywność skierujecie na zdobywanie wiedzy, działalność międzynarodową lub naukową.

Merkury w życzliwym Lwie przebywa do 4 sierpnia, kierując myśli w stronę rozrywek i spotkań z przyjaciółmi, natomiast kiedy wejdzie do Panny zaczniecie zbierać informacje potrzebne do rozwoju. Najlepszy moment na podjęcie właściwych decyzji, opartych na faktach, a nie wymysłach, nastąpi między 14 a 18 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z inspirującym Uranem i sprzyjającymi Węzłami Księżycowymi, zwłaszcza że jednocześnie Wenus znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem. Ostrożność zachowajcie między 19 a 23 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w kontakcie ze zwodniczym Neptunem i groźnym Plutonem, ktoś może wykorzystać waszą łatwowierność.

26 sierpnia Merkury wejdzie do waszego znaku, zwiększy mobilność i pomoże w negocjacjach. 29 sierpnia Merkury w trygonie z Marsem wpłynie na szybkość myślenia i pomoże podjąć zdecydowane działania, zwłaszcza jeśli zechcecie wybrać się za granicę.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Wagi

Do 22 lipca, dopóki Słońce przebywa w znaku Raka, będziecie bardzo zapracowani, uwagę skupicie na karierze oraz sprawach rodzinnych. Od 8 do 12 lipca Słońce w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana zapowiada interesujący, oryginalny projekt zawodowy, który wpłynie na wasz stan posiadania, niektóre Wagi postanowią sprzedać lub przeciwnie – zainwestować w nieruchomość. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu podkręci emocje, zarówno kariera, jak i sprawy domowe okażą się równie ważne, trudno je będzie pogodzić.

16 lipca Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, a wam uda się zabłysnąć znakomitym pomysłem, wasze projekty uzyskają uznanie, to dobry dzień na podjęcie decyzji, mających wpływ na dalsze życie zawodowe oraz realizację osobistych celów. Między 16 a 22 lipca zarówno Merkury, jak i Słońce utworzą trygony z mediumicznym Neptunem w Rybach i opozycję z wymagającym Plutonem w Koziorożcu, zaangażujecie się w pomoc osobom potrzebującym, starsi lub chorzy członkowie rodziny mogą potrzebować waszego wsparcia, tymczasem was absorbować będą wyzwania w pracy – szczególnie że teraz właśnie macie szansę wykazać się twórczymi talentami. 22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do życzliwego Lwa, nadejdzie czas na relaks, zabawę i kontakt z przyjaciółmi. Nów Księżyca, do którego dojdzie 28 lipca, zapowiada początek znajomości, mającej szansę przekształcić się w przyjaźń. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza sprzyja podróżom oraz kontaktom z cudzoziemcami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, macie szansę w tym czasie nawiązać wiele międzynarodowych relacji, niektóre Wagi cieszyć się będą spędzaniem wakacji za granicą. Między 11 a 16 lipca Wenus znajdzie się w niekorzystnym układzie ze zwodniczym Neptunem i w trygonie ze stabilizującym Saturnem, niektóre relacje okażą się toksyczne, starajcie się nie ufać obietnicom bez pokrycia, lepiej wysłuchać rady osób starszych oraz wieloletnich przyjaciół i postawić na to, co sprawdzone. 18 lipca Wenus wejdzie do Raka, stosunki w pracy i w rodzinie ulegną poprawie. Między 22 a 27 lipca, podczas wpływu kwadratury Wenus do Jowisza czekają was sukcesy, ale nie powinniście zbytnio chwalić się nimi publicznie.

Mars do 5 lipca przebywa w przeciwległym Baranie i tworzy napięty aspekt z Plutonem w Koziorożcu, co zapowiada bezpardonową walkę z toksyczną osobą w rodzinie, może się zdarzyć, że trzeba będzie komuś pomóc pokonać problemy, jakie ma ze sobą. 5 lipca Mars opuści wreszcie Barana i wejdzie do znaku Byka, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi dobrami, rewolucyjne zmiany czekają was w tej dziedzinie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, co dobrze wpływa na sprawy edukacyjne oraz relacje międzynarodowe, utworzy w tym czasie szereg aspektów, z których najbardziej problematyczna okaże się kwadratura Merkurego do oszukańczego Neptuna, do której dojdzie 3 lipca, czyjeś manipulacje i nieszczerość mocno was dotkną, co może odbić się niekorzystnie na samopoczuciu, ostatecznie sekstyl Merkurego do Marsa pozwoli wyjść zwycięsko ze słownych utarczek. Od 5 do 19 lipca Merkury będzie tranzytował znak Raka, skupiając myśli na sprawach zawodowych oraz rodzinnych. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, aktywizując relacje z przyjaciółmi, między 22 a 24 lipca trygon do Jowisza zachęci do wspólnym wypraw i podróży wakacyjnych, nawiążecie w tym czasie znajomości z osobami prominentnymi, co zaowocuje profitami w przyszłości, uważajcie jednak między 25 a 29 lipca, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem wywoła silny stres, związany ze zmianami we wspólnym stanie posiadania oraz w planowanych inwestycjach.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Wagi

Słońce w życzliwych Bliźniętach pozostanie do 21 czerwca, czas okaże się korzystny dla wakacyjnych planów i międzynarodowych kontaktów, warto skorzystać z urlopu w pierwszej połowie miesiąca, bo spokoju nie zakłóci żaden aspekt Słońca. Dopiero pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, rozbudzi emocje związane z edukacją lub podróżami, studenci przystępujący do egzaminów mogą spać spokojnie pod warunkiem, że długo i solidnie się przygotowywali, o czym świadczy trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 14 do 18 czerwca, natomiast osoby, które mają nadzieję, że „jakoś do będzie” przeżyją rozczarowanie, co sugeruje kwadratura Słońca ze zwodniczym Neptunem.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na sprawy zawodowe, kiedy więc inne znaki zaczną planować wakacje, Wagi właśnie zabiorą się za zawodowe wyzwania, nów Księżyca w kwadraturze do Jowisza, do którego dojdzie 29 czerwca, sprzyja rozpoczynaniu projektów edukacyjnych oraz  międzynarodowych.

Wenus do 23 czerwca przebywa w Byku, którym także rządzi, więc jest bardzo mocna, okaże się to korzystne dla waszych inwestycji, szczególnie w dniach od 10 do 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – możecie nagle zdecydować się na zakup czegoś ekstrawaganckiego, oryginalnego i niespotykanego. Między 17 a 23 czerwca Wenus znajdzie się kolejno w sekstylu z Neptunem, kwadraturze z Saturnem i trygonie z Plutonem, taki układ planet sugeruje intratną okazję lub możliwość realizacji kreatywnego projektu, ale na drodze do sukcesu pojawią się ograniczenia i trudności – ostatecznie nic nie powstrzyma was od osiągnięcia celu. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, dobrze poczujecie się wśród osób wykształconych, obcokrajowców oraz autorytetów, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt ze szczodrym Jowiszem, poznacie osobę, która pomoże wam swobodnie poruszać się wśród elit i ułatwi osiągnięcie sukcesów.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Barana, partnerzy zarówno osobiści, jak i biznesowi, będą starali się skłonić was do większej aktywności, czasem możecie odbierać to jako pewien rodzaj przemocy – zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna, ambicja i pragnienie osiągnięcia zawodowego sukcesu może doprowadzić do kryzysu rodzinnego, co sugeruje napięty aspekt Marsa z Plutonem, do którego dojdzie w pierwszych dniach lipca.

Merkury w Byku zmieni bieg na prosty już 3 czerwca, łatwiej więc będzie zarządzać wspólnymi finansami, zakupy zaczną znów sprawiać przyjemność, szczególnie w dniach od 9 do 12 czerwca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z Plutonem. 13 czerwca Merkury powróci do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, zaczniecie w większym stopniu korzystać z racjonalnego myślenia, nauka pójdzie jak z płatka, łatwo i komfortowo będzie się podróżować, szczególnie w dniach 18–22 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Wagi

Ostatniego dnia kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w znaku Byka w połączeniu z dosyć burzliwą konfiguracją, działającą przez cała pierwszą dekadę maja, będziecie to odczuwać w pierwszych dniach maja, dla Wag oznaczać to może nieprzewidywalne wydarzenia związane ze wspólnym stanem posiadania, niektóre osoby dokonają podziału majątku, inne zmienią dotychczasowe inwestycje, zalecana jest jednak ostrożność, bo zaćmienie może sprawić, że zaczniecie kierować się emocjami zamiast rozsądkiem. Słońce w Byku pozostanie do 21 maja, kierując uwagę na zarządzanie wspólnym stanem posiadania.

Jowisz w sekstylu do Plutona podpowiada, że tocząca się za wschodnią granicą wojna ma na was duży wpływ, horoskop radzi nabrać większego dystansu, aby niepokój nie odbił się na stanie zdrowia. 11 maja Jowisz zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Barana, w którym pozostanie do 29 października, w tym czasie przyciągniecie do swojego życia wiele nowych osób, obcokrajowców, celebrytów, naukowców oraz partnerów życiowych, czekają was podróże i zdobycie nowych umiejętności. Ostrożność powinniście zachować od 13 do 17 maja, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem i w sekstylu do iluzorycznego Neptuna, niektóre nadzieje okażą się płonne a obietnice niespełnione, między 17 a 21 maja jednak trygon Słońca do Plutona pomoże skutecznie przeprowadzić konieczne zmiany, nawet gdyby okazały się trudne.

21 maja Słońce zmieni znak, wkroczy do życzliwych Bliźniąt i od razu utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem, do 25 maja możecie więc liczyć na zielone światło we wszystkich sprawach partnerskich, szczególnie związanych z kontaktami międzynarodowymi, podróżami zagranicznymi oraz zdobywaniem wiedzy.

Wenus, władczyni waszego znaku, 1 maja znajdzie się w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem i w sekstylu do pożądliwego Plutona, niektóre Wagi poczują się wyjątkowo dobrze, zwłaszcza że uporają się z przewlekłymi dolegliwościami lub otrzymają zlecenie dobrze płatnej pracy. Następnego dnia Wenus wkroczy do przeciwległego znaku Barana, tracąc swoją moc i wpływ na innych, zyskując natomiast powodzenie u osób o dominującej osobowości. Między 22 a 28 maja Wenus znajdzie się kwadraturze do Plutona i w sekstylu do Saturna, co wzbudzi poczucie przymusu, może się również okazać, że staniecie się łatwym łupem dla uwodzicieli, którzy nie są wolni, bo trwają w innym związku. 28 maja Wenus opuści przeciwległy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest mocna, możecie więc liczyć na poprawę sytuacji pod każdym względem.

Mars do 25 maja przebywa w znaku Ryb, wpływając negatywnie na stan zdrowia, wywołując niejasne symptomy, alergie, nietolerancje lub choroby autoimmunologiczne. Szczególnie nieprzyjemne objawy mogą pojawić się między 15 a 21 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji ze złudnym Neptunem, między 20 a 25 maja natomiast, gdy dojdzie do sekstylu z transformującym Plutonem, objawy mogą się nasilić, ale uda się je pokonać dzięki skutecznej terapii. 25 maja Mars wejdzie do przeciwległego znaku Barana, rozpoczynając blisko dwumiesięczny okres, w którym możecie zostać zmuszeni do stoczenia walki z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Między 27 a 31 maja koniunkcja Marsa z Jowiszem skieruje działania na kontakty z obcokrajowcami lub celebrytami.

Merkury w życzliwych Bliźniętach pozostanie do 23 maja, jednak 11 maja wejdzie w retrogradację, czyli zmieni bieg na wsteczny, a to oznacza opóźnienia w sprawach związanych z podróżami, szczególnie zagranicznymi, trudności w terminowym zdawaniu egzaminów oraz inne niedogodności związane z komunikacją. Rozpoczynanie nowych projektów odłóżcie na inny termin, warto natomiast wprowadzić poprawki do już istniejących. Od 4 do 8 maja, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Merkurego, czekają was ciekawe spotkania, dobrze zdane egzaminy i łatwość w przekazywaniu informacji. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, trzeba będzie wprowadzić poprawki we wspólnym budżecie.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Wagi

Słońce przebywa w przeciwległym Baranie do 20 kwietnia, kierując uwagę na relacje i wszelkiego rodzaju partnerstwo, już 1 kwietnia dojdzie w tym znaku do nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym, co zapowiada rozpoczęcie nowego etapu w związku, podpisanie umowy spółki lub podjęcie decyzji o nawiązaniu z kimś współpracy. 3 kwietnia Merkury w koniunkcji ze Słońcem zaowocuje dobrymi pomysłami, dojdzie do spotkania, w którym najważniejsza okaże się komunikacja. Między 10 a 15 kwietnia nastąpi koniunkcja Jowisza i Neptuna, dwóch planet władających ofiarnym znakiem Ryb, zaangażujecie się na całego w zarówno twórczą, ja i praktyczną pomoc dla osób z Ukrainy, dotkniętych działaniami wojennymi, bowiem ogarnie was głębokie współczucie, wzrośnie empatia i potrzeba wyrażenia swoich uczuć.

Sekstyl Słońca do Saturna pomoże stworzyć struktury długotrwałego partnerstwa, to dobry moment na zakładanie spółek i organizacji międzynarodowych lub zaznaczenia w nich swojego udziału. Osoby dotknięte chorobami przewlekłymi mają szansę na uzdrowienie dzięki pomocy osób wykształconych, przebywających za granicą lub obcokrajowców. W Wielką Sobotę pełnia Księżyca w waszym znaku wzbudzi silne emocje, może dojść do konfliktu z życiowym partnerem, presja związana z przygotowaniem Świąt może okazać się zbyt silna, na co wskazuje napięty aspekt Słońca z Plutonem, będziecie musieli stoczyć walkę, aby uzyskać to, na czym wam zależy.  20 kwietnia Słońce opuści przeciwległy znak Barana i wkroczy do Byka, uwaga podąży w kierunku zarządzania wspólnymi finansami. 30 kwietnia zaćmienie Słońca sugeruje, aby zachować ostrożność rozpoczynając nowe projekty.

Wenus tylko do 5 kwietnia przebywa w życzliwym Wodniku, dając szansę na nawiązanie niezobowiązującego romansu, potem przejdzie do wrażliwych Ryb, gdzie nabiera mocy, wasze uczucia staną się głębsze, szczególnie w stosunku do osób chorych lub znajdujących się w gorszej sytuacji. W czasie Świąt, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z Merkurym i Uranem, zaskakująca rozmowa otworzy wam oczy, co ułatwi zarządzanie wspólnymi finansami. Marzenia zaczną się spełniać pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i natchnionym Neptunem, powiodą się twórcze i artystyczne projekty, zdrowie ulegnie poprawie – uważajcie tylko, aby stać mocno na ziemi i dostrzegać praktyczną stronę każdej sytuacji.

Mars do 15 kwietnia tranzytuje życzliwy znak Wodnika, inspirując i zachęcając do zaangażowania się w działalność społeczną, twórczą lub artystyczną, jedynie między 3 a 8 kwietnia może dojść do „próby sił”, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, ostatecznie okaże się, że „głową muru nie przebijesz”, ale i tak będą tacy, którzy się nie poddadzą i za wszelką cenę sięgną po to, czego pragną. 15 kwietnia Mars zawita do znaku Ryb, w którym jest słaby, niektórym Wagom zaczną dokuczać różne dolegliwości, co wzbudzi irytację i frustrację.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w przeciwległym Baranie, wspierając partnerskie rozmowy i negocjacje, ułatwiając nawiązywaniu porozumienia. Od 3 do 9 kwietnia Merkury pomoże rozwiązać „węzeł gordyjski” lub impas w negocjacjach, tworząc korzystny aspekt z Marsem i Saturnem. 11 – go Merkury wejdzie do powolnego Byka, zaczniecie być bardziej powściągliwi w wyrażaniu opinii. 24 kwietnia, podczas kwadratury Merkurego z ograniczającym Saturnem, odpuśćcie sobie załatwianie ważnych spraw, od 25 do 28 kwietnia natomiast możecie liczyć na zielone światło i życzliwość urzędników, kiedy Merkury utworzy korzystne aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem – pamiętajcie tylko, ze w perspektywie nie wszystko okaże się tak piękne, jak wydawało się na początku.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Wagi

Słońce tranzytuje znak Ryb do 20 marca, kierując uwagę na sprawy związane ze zdrowiem oraz warunkami pracy. Nów Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, do którego dojdzie 2 marca, może okazać się początkiem międzynarodowego projektu, w który zaangażujecie swoje siły, starając się pracować dla dobra innych. Zdrowie powinno w tym czasie ulec znacznej poprawie, pojawi się szansa na skuteczną terapię, jeśli zmagacie się z przewlekłą chorobą. Wagi pracujące na zlecenie lub prowadzące usługi dla ludności otrzymają wiele zleceń.

Między 11 a 15 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem wpłynie korzystnie na osoby zajmujące się twórczością lub wykonujące działalność artystyczną, możecie liczyć na natchnienie i życzliwość muz, natomiast Wagi ze skłonnością do uzależnień przeżyją chwile słabości. 18 marca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, pojawią się emocje i potrzeba odpoczynku, sekstyl Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 16 do 20 marca, pozwoli stanąć mocno na nogach i pokonać poczucie niemocy. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do przeciwległego znaku Barana, kierując uwagę na sprawy partnerskie.

Do 6 marca Wenus, władczyni waszego znaku, pozostanie w bardzo trudnej sytuacji, bo z jednej strony towarzyszy jej zdobywczy Mars, z drugiej pożądliwy Pluton, co może wpłynąć korzystnie na relacje w związkach, które ogarnął marazm i rutyna, rozbudzając zmysły i powodując wzrost namiętności, pozostałe Wagi poczują się jednak zdominowane przez osoby znacznie od nich silniejsze i agresywne. Presja, a nawet przemoc, z jaką spotkacie się zarówno w rodzinie, jak i w pracy, wzbudzi sprzeciw i silne emocje, również sytuacja w Ukrainie przyczyni się do uczucia przymusu i dyskomfortu. 6 marca obydwie planety opuszczą znak Koziorożca i wejdą do Wodnika, presja nieco zelżeje, niektóre Wagi nawiążą namiętny romans, który nie będzie już odbierany jako zagrożenie.

Od 17 do 25 marca, kiedy najpierw Wenus a następnie Mars znajda się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, niektóre romanse po prostu się zakończą, w dodatku niespodziewanie i bez ostrzeżenia. Koniunkcja Wenus z Saturnem w ostatnich dniach miesiąca ograniczy porozumienie z obiektem westchnień.

Merkury w życzliwym znaku Wodnika przebywa do 10 marca, co zaowocuje dobrymi relacjami z dziećmi oraz pomysłowością w realizacji projektów, wymagających kreatywnego myślenia, jedynie na początku miesiąca, w okolicach 2 marca, koniunkcja Merkurego z wymagającym Saturnem wprowadzi utrudnienia w komunikacji i przekazie informacji. 10 marca Merkury zmieni znak, wejdzie do zagubionych Ryb, tracąc wiele ze swojej mocy, osoby skłonne do depresji doświadczą pogorszenia nastroju w wyniku napływu niesprawdzonych informacji, docierających z zagranicy, warto zacząć medytować i słuchać intuicji, zwłaszcza od 16 do 18 marca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z odkrywczym Uranem, możecie w tych dniach wpaść na pomysł jak zdobyć dodatkowe środki na działalność charytatywną lub twórczą.

Między 19 a 22 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja uzyskaniu poparcia ze strony osób prominentnych, natomiast koniunkcja Merkurego z niepewnym Neptunem, do której dojdzie 24 marca, przyniesie jakiś rodzaj rozczarowania lub wyniki badań okażą się niejasne i wątpliwe. 27 marca Merkury zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Barana, rozpoczynając okres nawiązywania współpracy, podpisywania umów i prowadzenia skutecznych negocjacji.