Archiwum kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Wagi

Do 22 grudnia pobyt Słońca w życzliwym Strzelcu zapewni radosny nastrój, uwagę skierujecie na utrzymanie dobrosąsiedzkich relacji, zainteresujecie się sprawami rodzeństwa, zwrócicie uwagę na otoczenie, staniecie się też bardziej mobilni i ruchliwi. W dniach 15 – 19 grudnia Słońce ustawi się w kwadraturze do Neptuna, możecie pogubić się w drodze, pomylić w pracach wymagających uważności i precyzji, niektóre Wagi poczują się gorzej, pojawią się alergie lub objawy psychosomatyczne. 13 grudnia nów Księżyca w Strzelcu zapowiada w najbliższym czasie początek przedsięwzięcia, w którym istotna okaże się dobra komunikacja. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, od razu utworzy harmonijny aspekt z odpowiedzialnym Saturnem, pochłoną was więc sprawy rodzinne i porządki przedświąteczne. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka w harmonijnych aspektach z dobroczynnym Jowiszem, pojawi się jakaś zawodowa okazja, wzbudzi to jednak wiele emocji, w tej beczce miodu pojawi się jednak spora łyżka dziegciu, ponieważ w tym samym czasie Merkury w koniunkcji z bojowym Marsem znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna – ucierpi na tym zdrowie i relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w waszym znaku utworzy napięty aspekt z przemocowym Plutonem, na jaw wyjdą rodzinne tajemnice, ktoś sprawi, że poczujecie się pod presją. 4 grudnia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Skorpiona, tracąc swą moc, od razu jednak utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co pozwoli uspokoić rozbudzone emocje, wpłynie taż na stabilizację finansów. Między 9 a 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza sprawi, że nie pożałujecie pieniędzy na prezenty świąteczne, natomiast w dniach 20 – 22 grudnia pojawią się jakieś nieoczekiwane nagłe wydatki, co zapowiada opozycja Wenus do wywrotowego Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Wenus do Neptuna przyniesie prawdziwie wzniosłą i pełną miłości atmosferę, pod choinką czekać będą prezenty, o których marzyliście. W dniach 27-29 grudnia sektyl Wenus do Plutona rozbudzi namiętności, pojawi się pragnienie powiększenia majątku, niektóre Wagi osiągną finansowe cele, ale kosztem pewnych wyrzeczeń. 29 grudnia Wenus zawita do życzliwego Strzelca, co rozjaśni wasze serce, natchnie optymizmem i radością.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Strzelcu, co motywuje do działania, które przyniesie znaczne profity w przyszłości, zachęca do podróży dużych i małych, usprawnia komunikację. Ostrożność zachowajcie jedynie pod koniec miesiąca, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, ponieważ kwadratura cofającego się Merkurego i Marsa do zwodniczego Neptuna sprawi, że powrócą nierozwiązane problemy, stracicie cierpliwość i powiecie o kilka słów za dużo.

Merkury 1 grudnia opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, nabierając mocy, od razu utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co pozwoli podjąć zrównoważone i sprawiedliwe decyzje odnośnie podwładnych lub wykonawców zleceń, korzystne okażą się wizyty u specjalistów w przypadku problemów ze zdrowiem. Między 7 a 9 grudnia trygon Merkurego do Jowisza sprzyja inwestycjom, zwłaszcza w nieruchomości, to również czas na udane zakupy przedświąteczne, także sekstyl Merkurego do Wenus w dniach 10 – 12 grudnia ułatwi znalezienie odpowiednich prezentów, czekają was również w tych dniach miłe spotkania towarzyskie. 14 grudnia Merkury wchodzi w retrogradację, w której pozostanie do 2 stycznia, ale 24 grudnia wycofa się do życzliwego Strzelca, co sprawi, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w ostatnim tygodniu roku będziecie bardzo mobilni, ale pojawią się utrudnienia w komunikacji, – czasami bardzo wyprowadzi was to z równowagi, zwłaszcza w okolicy pełni Księżyca 27 grudnia, ponieważ retrogradujący Merkury w koniunkcji z agresywnym Marsem ustawi się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, panujcie więc nad emocjami, zdejmijcie tez nogę z gazu.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Wagi

Słońce do 22 listopada tranzytuje emocjonalnego Skorpiona, kierując uwagę na sprawy finansowe, które zdominują wasze życie prawie całkowicie, ponieważ w znaku tym przez większość miesiąca przebywa również aktywizujący Mars oraz w pierwszej dekadzie miesiąca mądry Merkury. Już w pierwszych dniach miesiąca pojawi się okazja do sporego zysku, gdy 3 listopada Słońce ustawi się w opozycji do zasobnego Jowisza w Byku. 13 listopada natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku, wasza sytuacja materialna może się nagle i nieoczekiwanie zmienić na dobre lub na złe, w zależności od podjętych wcześniej decyzji. Najbardziej aktywnie działać będziecie w dniach od 15 do 22 listopada, ponieważ w tym czasie nastąpi silne nagromadzenie energii w wyniku harmonijnych aspektów, jakie Słońce w koniunkcji z Marsem utworzą z kreatywnym Neptunem i bezwzględnym Plutonem – będziecie z całych sił walczyć o poprawę sytuacji materialnej, warto korzystać z podszeptów intuicji i wyobraźni, ale nie rezygnować z podpowiedzi racjonalnego umysły, jest wiele do zyskania, ale też do stracenia. 22 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Strzelca, co zwykle napawa optymizmem, tym razem jednak w dniach 22 – 25 listopada znajdzie się w napiętym aspekcie do surowego Saturna, w wyniku przepracowania lub zbyt intensywnego działania, jeśli nie zwolnicie tempa, organizm odmówi posłuszeństwa i zmusi do odpoczynku fundując chorobę lub jakiś sposób unieruchomienia, uważajcie zwłaszcza na kręgosłup. 27 listopada będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwych Bliźniętach, co rozbudzi emocje w sprawach związanych z edukacją, podróżami oraz ogólnie komunikacją.

Wenus, władczyni waszego znaku, 3 listopada znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, jakieś wasze marzenia czy wyobrażenia okażą się nierealne, już 5 listopada, gdy Wenus ustawi się w trygonie do Plutona, uświadomicie to sobie bardzo jasno, zwłaszcza jeśli macie w swym otoczeniu toksyczne osoby. 8 listopada Wenus wreszcie zawita do waszego znaku i pozostanie w nim do 4 grudnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie do budowania związków opartych na miłości, partnerstwie, wzajemnym szacunku i poczuciu bezpieczeństwa, bo taka okazja długo się nie powtórzy, korzystajcie ze swoich zasobów, takich jak wdzięk, urok osobisty i łatwość w nawiązywaniu relacji, to również znakomity czas, aby zadbać o swój wygląd i samopoczucie oraz zająć się twórczością artystyczną. W dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z wszędobylskim Merkurym w życzliwym Strzelcu, wokół was zaroi się od adoratorów, zarówno randki, jak i spotkania towarzyskie lub biznesowe przebiegną w miłej atmosferze.

Mars do 24 listopada przebywa w znaku Skorpiona, gdzie jest wyjątkowo silny, wpłynie to stymulująco przede wszystkim na sprawy finansowe. Między 9 a 13 listopada Mars znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, możecie w tym czasie podjąć bardzo ryzykowne decyzje finansowe, które wpłyną w sposób radykalny na sytuację materialną. W dniach 15 – 24 listopada, gdy Słońce i Mars utworzą harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, toczyć się będzie walka o finansową przyszłość, postawcie na kreatywność i twórczą aktywność, bo się to wam opłaci. 24 listopada Mars opuści Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, co ogólnie okaże się korzystne w ciągu nadchodzących miesięcy, jednak w dniach 24 – 27 listopada utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, uważajcie więc na drogach, zdejmijcie nogę z gazu, jeśli nie chcecie zaliczyć stłuczki lub mandatu, zadbajcie też o zdrowie, chrońcie kręgosłup.

4 listopada Merkury ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana, wpadnie wam do głowy pomysł jak zainwestować i zwiększyć dochody, wiązać się to jednak może ze sporym ryzykiem. W dniach od 7 do 9 listopada Merkury utworzy harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, co ułatwi podjęcie odważnych decyzji, warto słuchać intuicji, ale miejcie też oczy szeroko otwarte na zagrożenia. 10 listopada Merkury zawita do życzliwego Strzelca, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie do surowego Saturna, liczyć się więc zaczną konkrety, a nie obietnice czy dywagacje. Nie dajcie się oszukać lub zmanipulować w okolicach 27 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zwłaszcza że tego dnia dojdzie do pełni Księżyca i zaczną dominować emocje zamiast chłodnego rozumowania.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, nie zmarnujcie szansy, jaka się zdarza raz w roku i dołóżcie starań, aby najlepiej wykorzystać czas podwyższonej energii – skierujcie ją na zaspokojenie własnych potrzeb i realizację pomysłów, jakie chodziły wam po głowie od dłuższego czasu, to jest ta chwila w roku, kiedy powinniście skierować uwagę na samych siebie. 14 października w waszym znaku dojdzie do nowiu Księżyca, połączonego z zaćmieniem Słońca, wyznaczy on nowy kierunek rozwoju osobistego – powinniście posłuchać pragnień ukrytej strony osobowości, aby stać się jednością z częścią siebie, której do tej pory nie akceptowaliście, może się to wiązać z zakończeniem toksycznego związku lub podjęciem próby usamodzielnienia się. 20 października Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca w waszym znaku, pojawi się okazja, aby jasno wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania, zostaniecie dostrzeżeni i wysłuchani, to także znakomity moment, aby zabłysnąć intelektem. 23 października Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na finanse oraz zabezpieczenie stanu posiadania, w dniach od 23 do 26 października utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co może przynieść niewielkie, ale stałe, regularnie wypłacane zarobki, niektóre Wagi odzyskają poczucie bezpieczeństwa finansowego, inne zainwestują w nieruchomości. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, emocje wzbudzi stan konta, uważajcie w najbliższym czasie na co wydajecie swoje pieniądze, bo możecie je stracić.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 9 października przebywa w życzliwym Lwie, wykorzystajcie ten czas na rozwój przyjaźni i pielęgnowanie związków miłości, bo kiedy 9 października wejdzie do Panny straci sporo ze swej mocy i na dodatek od razu znajdzie się w opozycji z ograniczającym Saturnem – istotne okażą się trwałe związki, oparte na przywiązaniu i poczuciu odpowiedzialności, zwłaszcza ze niektóre Wagi mogą poczuć się gorzej i potrzebować wsparcia osób bliskich. W dniach od 20 do 24 października, gdy Wenus utworzy trygon ze szczodrym Jowiszem, pojawi się okazja na intratną inwestycję, nie będziecie żałować pieniędzy wydanych w tym czasie. W ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z innowacyjnym Uranem, uda się uzyskać jakiś grant, wypłatę świadczeń lub dofinansowanie działalności.

Mars w waszym znaku w dniach od 7 do 12 października znajdzie się w napiętym aspekcie do bezwzględnego Plutona, wasze działanie spotka się z nieprzejednanym sprzeciwem, zrezygnujcie z przeprowadzenia swojej woli na siłę, bo nic nie uzyskacie a stracicie dużo energii, szczególnie konfrontacja z niektórymi członkami rodziny może okazać się bolesna. 12 października Mars opuści wasz znak, co przyjmiecie z ulgą, bo niektórym Wagom dał się we znaki w ciągu minionych dwóch miesięcy, wkroczy natomiast do Skorpiona, odzyskując siłę i moc działania, aktywność skierujecie na ochronę stanu posiadania. W dniach od 12 do 15 października Mars utworzy harmonijny aspekt z konsekwentnym Saturnem, co pozwoli wam działać skutecznie i wytrwale. Między 26 a 30 października, w okresie zaćmienia Księżyca, Merkury w koniunkcji z Marsem znajdą się w opozycji do Jowisza, pojawi się szansa na spore zyski, ale pieniądze tak szybko, jak się pojawią, równie prędko znikną.

W pierwszych dwóch dniach miesiąca Merkury ustawi się w opozycji do Neptuna, co wprowadzi was w stan niepewności, w razie niedyspozycji diagnoza lekarska może okazać się mylna, 3 października natomiast trygon Merkurego do Plutona pozwoli wyjaśnić nieporozumienie i wdrożyć odpowiednią terapię. 5 października Merkury wejdzie do waszego znaku, co wzmocni wasz umysł i zdolność do podejmowania decyzji, jedynie w dniach 20 – 22 października, gdy Merkury utworzy kwadraturę z Plutonem, trudno wam będzie przystosować do zmian, które wydają się nieuniknione. 22 października Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Skorpion, myśli powędrują w kierunku zdobycia dodatkowych środków finansowych, do intensywnego wysiłku umysłowego skłoni trygon Merkurego do stabilizującego Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 22 – 23 października.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Wagi

Słońce w Pannie do 23 września osłabia was energetycznie, warto w tym czasie zwolnić tempo i wybrać się na wakacje, okazja pojawi się już w dniach 6 – 10 września, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z kochającym podróże Jowiszem. Między 14 a 16 września pojawi się szansa na udaną inwestycję, możecie niespodziewanie otrzymać dotację lub dofinansowanie projektu, ponieważ dojdzie do nowiu Księżyca w Pannie w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Wagi dostaną propozycję korzystnego kredytu, a ponieważ 15 września Merkury wyjdzie z retrogradacji, możecie śmiało podejmować nawet ryzykowne decyzje. O zdrowie zadbajcie między 17 a 21 września, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna, mogą bowiem pojawić się jakieś trudne do zdiagnozowania dolegliwości, ale trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września obdarzy was siłą i wytrzymałością, zdolną pokonać wszelkie przeciwności. 23 września Słońce wkroczy do waszego znaku i wszystko się zmieni, odzyskacie energię i chęć do zadbania o własne potrzeby. Ostatnie dni miesiąca przyniosą sporo emocji, bowiem dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Baranie, a ponieważ w tym czasie również Wenus, władczyni waszego znaku, odbierze sprzeczne sygnały od Marsa i Urana, w związkach może dojść do prawdziwej rewolucji – jakaś przyjaźń ma szansę przerodzić się w relację miłosną, pojawią się krótkie ekscytujące romanse lub namiętne trójkąty, wprowadzające zamieszanie w życiu.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywająca w życzliwym Lwie, 4 września zmieni bieg na prosty, więc wasze sprawy, szczególnie miłosne, mają szansę wyjść na prostą. Pojawi się jednak sporo zawirowań uczuciowych, zwłaszcza dotyczących przyjaźni, kiedy w dniach 16 – 18 września Wenus znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, życie towarzyskie rozkwitnie, pojawi się szansa na dobre inwestycje, ale możecie odrobinę przesadzić w wymaganiach. Jeszcze bardziej emocjonująco zrobi się w końcówce września, gdy Wenus utworzy sekstyl z pożądliwym Marsem w waszym znaku i kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem – zarówno związki, jak i finanse czekają rewolucyjne zmiany.
Mars przez cały miesiąc tranzytuje wasz znak, ale ponieważ otwarta walka nie leży w waszej naturze, możecie przeżywać frustrację w sytuacjach, wymagających zdecydowanego działania, zwłaszcza że jedyny aspekt, jaki Mars utworzy to w końcówce miesiąca rozbudzający ochotę na seks i romanse sekstyl Wenus do Marsa.

Merkury w Pannie porusza się biegiem wstecznym do 15 września, skłaniając do ukrywania swoich myśli i planów. W dniach 4 – 6 września Merkury najpierw utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem a następnie znajdzie się „w sercu” Słońca, to dobra okazja, aby wybrać się gdzieś, gdzie już kiedyś byliście i dobrze się tam czujecie, aby naładować akumulatory, to również aspekt sprzyjający kontynuacji edukacji, co może być istotne w związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. 25 września, po wyjściu z retrogradacji, Merkury ponownie znajdzie się w tej konfiguracji, tym razem w biegu prostym, okaże się to korzystne dla planowanych inwestycji, podróży zagranicznych oraz rozpoczynania nauki, co dotyczy głównie studentów.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Wagi

Słońce w życzliwym Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na rozwój przyjaźni oraz aktywność w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. Pełnia Księżyca, do której dojdzie w pierwszym dniu miesiąca, rozbudzi emocje w związku z potrzebami dzieci, pokaże też jasno na kogo z bliskich znajomych możecie liczyć, bowiem trygon Marsa do Jowisza, towarzyszący pełni, pomoże poznać ukryte motywacje osób, które tylko udają życzliwość a tak naprawdę liczą na profity wynikające ze wzajemnych relacji. Również kwadratura Słońca do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie między 5 a 7 sierpnia, uświadomi z kim warto utrzymać znajomość. Pełen energii i emocji okaże się też nów Księżyca w kwadraturze do Urana, mający miejsce 16 sierpnia w życzliwym Lwie – jakaś przyjaźń może się niespodziewanie zakończyć, odsiać ziarno od plew pomoże trygon Marsa do Urana, ujawniający ukryte motywy postępowania. Niektóre Wagi podejmą nagłą decyzję, która wpłynie na sposób zarządzania wspólnymi finansami. 23 sierpnia Słońce opuści przyjaznego Lwa i wkroczy do Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym jak co roku dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego ostatni tydzień sierpnia i początek września warto przeznaczyć na odpoczynek i ładowanie akumulatorów, zwłaszcza że w dniach 23 – 27 sierpnia osłabi was dodatkowo opozycja Słońca do Saturna, jeśli nie zwolnicie tempa odbije nie to niekorzystnie na zdrowiu. 31 sierpnia druga w tym miesiącu pełnia Księżyca będzie miała miejsce w nostalgicznych Rybach, wyciszyć emocje pomoże pobyt nad wodą.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Lwa, zapewniając życzliwość otoczenia, jednak porusza się biegiem wstecznym, będziecie więc mieć tendencję do ponownego nawiązania kontaktu z dawnymi przyjaciółmi lub kochankami. Między 7 a 11 sierpnia Wenus w kwadraturze do Urana zafunduje niespodziewane spotkanie, które wywróci do góry nogami wasze emocjonalne nastawienie do jednego z przyjaciół, niektóre Wagi otrzymają propozycję intratnej inwestycji, która jednak okaże się ryzykowna. W dniach 12 – 14 sierpnia koniunkcja Wenus ze Słońcem rozgrzeje zmysły, powrócą uczucia zmatowione przez rutynę, miłość i przyjaźń okażą swoje jasne, chociaż burzliwe, oblicze. Między 20 a 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza przyniesie spore zyski z wcześniejszych inwestycji, możecie też odzyskać pieniądze, które się wam należą, nie obejdzie się jednak bez napięcia i stresu, również w relacjach towarzyskich.

Mars do 27 sierpnia tranzytuje znak Panny, co nie jest dla was korzystne, bowiem generuje ukrytych wrogów, którzy okażą się najbardziej aktywni w okolicach pełni i nowiu Księżyca. Również między 20 a 24 sierpnia opozycja Marsa do Neptuna sprawi, że trudno wam będzie odróżnić wrogów od przyjaciół, zwłaszcza w miejscu pracy, niektóre Wagi doświadczą w tym czasie trudnych do zdiagnozowania dolegliwości, uważajcie na ukąszenia komarów i kleszczy. 27 sierpnia Mars wejdzie do waszego znaku, jest w nim jednak słaby, powinniście wiec zwrócić uwagę, aby w sposób konstruktywny używać jego energii, stosując samoobronę i asertywność bez próby atakowania kogokolwiek.

Merkury w Pannie przebywa przez cały miesiąc, pozwalając uporządkować myśli i zaplanować przyszłe działania w tajemnicy przed osobami, które mogłyby to wykorzystać przeciwko wam. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna w Rybach, co ograniczy możliwość poruszania się, mogą pojawić się przemijające bóle kręgosłupa, kontakty ze służba zdrowia okażą się problematyczne. Natomiast między 9 a 11 sierpnia wasze plany i pomysły okażą się bardzo opłacalne, na co wskazuje trygon Merkurego do Jowisza, jakaś inwestycja przyniesie wymierne zyski, jest to także dobry moment, aby wybrać się w podróż. 24 sierpnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, w ciągu nadchodzących trzech tygodni unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji, bo mogą być podyktowane fałszywymi przesłankami.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Wagi

Słońce przebywa w Raku do 23 lipca, koncentrując uwagę na karierze, zwiększając emocjonalność w sprawach zawodowych. Już pierwsze dni miesiąca przyniosą okazję do twórczej pracy, która okaże się długotrwała i dochodowa, gdy Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z Jowiszem i Saturnem. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje, gdy zawodowe wyzwania trzeba będzie połączyć z domowymi obowiązkami. W dniach od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do innowacyjnego Urana pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania w dziedzinie zarzadzania wspólnymi pieniędzmi oraz inwestowania w nowoczesne projekty, na które łatwo będzie uzyskać dofinansowanie. 17 lipca nów Księżyca w Raku może okazać się początkiem nowego przedsięwzięcia zawodowego lub rodzinnego, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do przeciwległego Barana, co w perspektywie zmieni zasady, panujące w związkach i partnerstwie. Od 18 do 23 lipca układ planet zapowiada kryzys w dążeniu do zawodowej niezależności, ktoś może wywierać na was presję, odcinając od środków finansowych, wpłynie na to opozycja Słońca do Plutona w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, na szczęście trygon Słońca do Neptuna pomoże wyjść z opresji, jeśli skorzystacie z intuicji i najdziecie kreatywne rozwiązanie. 23 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym warto wrzucić na luz, wybrać się na wakacje, aby odreagować stresy w gronie zaufanych przyjaciół.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przyjaznym Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, ponieważ 24 lipca zmieni bieg na wsteczny, więc tranzyt przez ten znak potrwa aż do 9 października. Warto ten czas wykorzystać na rozwój miłości, rozrywkę, przyjemności, twórczość artystyczną oraz kultywowanie przyjaźni. W pierwszych dniach miesiąca Wenus utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, jakiś związek lub bliska znajomość stanie pod znakiem zapytania, zapragniecie bowiem wolności, zarówno osobistej, jak i finansowej. Po 24 lipca, kiedy Wenus wejdzie w retrogradację, zaczniecie podważać swoje uczucia i wycofywać się z niektórych relacji, powrócą natomiast związki, które dawno temu się rozpadły, niektóre Wagi zapragną dać im drugą szansę, zwłaszcza w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Mars również tranzytuje życzliwego Lwa, ale tylko do 10 lipca, będzie to okres zwiększonej aktywności w kontaktach z przyjaciółmi oraz członkami stowarzyszeń osób o podobnych zainteresowaniach. Po 10 lipca, kiedy Mars wstąpi do krytycznej Panny, rozpocznie się okres, w którym za waszymi plecami ktoś może was atakować lub rozsiewać plotki, szczególną ostrożność zachowajcie od 17 do 23 lipca, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Saturna, bo stłumiony, niewyrażony gniew może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, chrońcie zwłaszcza kręgosłup.

Merkury tranzytuje wrażliwego Raka do 11 lipca, wasze wypowiedzi mogą więc być nadmiernie emocjonalne, zwłaszcza w kontaktach zawodowych. Między 6 a 11 lipca korzystne aspekty Merkurego z rewolucyjnym Uranem oraz intuicyjnym Neptunem, pozwolą wykorzystać całą moc umysłu i uczuć w stworzeniu czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. 11 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, gdzie jest słaby, trudniej wiec będzie się skupić na obowiązkach, umysł pochłoną wyobrażenia o dobrej zabawie, rozrywkach, biesiadach z przyjaciółmi. 17 lipca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Jowiszem, możecie stać się zbyt gadatliwi, aspekt okaże się korzystny dla podróży, pod warunkiem, że nie będziecie mieć wygórowanych oczekiwań. W okolicach 24 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem, niektórym Wagom puszczą nerwy, gdy ktoś odmówi im pomocy. 28 lipca Merkury wejdzie do pedantycznej Panny, gdzie jest mocny, staniecie się znacznie bardziej spostrzegawczy i uważni, zwłaszcza na błędy popełniane przez innych.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Wagi

Słońce w przyjaznych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując energię na rozwój wiedzy, podróże i nawiązywanie kontaktów międzynarodowych. Pełni Księżyca w Strzelcu, do której dojdzie 4 czerwca, towarzyszyć będzie koniunkcja Merkurego z Uranem, co zapowiada nerwowość i rozbudzenie emocji w związku z wyjazdem zagranicznym, wynikami konkursu lub wyborem studiów. 18 czerwca natomiast nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do Neptuna utrudni rozpoczęcie nowego etapu edukacji, może się pojawić jakiś trudny do zdiagnozowania problem zdrowotny lub nowy zawodowy projekt okaże się niejasny i niepewny. Całe szczęście dniach od 15 do 24 czerwca dobroczynny Jowisz ustawi się w sekstylu do stabilizującego Saturna, co pozwoli ugruntować zawodową pozycję, sprzyjać też będzie inwestycjom w rzeczy trwałe. 21 czerwca Słońce zmieni znak, wkroczy do Raka i ustawi się od razu w opozycji do potężnego Plutona, obowiązki zawodowe okażą się wymagające, a nawet wymuszające pewnego rodzaju zależność. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w korzystnych aspektach do Jowisza i Saturna pozwoli nawiązać korzystną zawodową współpracę, która poprawi sytuację materialną rodziny.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Raku, tworząc sekstyl z marzycielskim Neptunem, okaże się to korzystne przede wszystkim dla osób twórczych, wykonujących zawody artystyczne. 5 czerwca Wenus zawita do życzliwego Lwa i znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, życie towarzyskie ruszy pełną parą, namiętną miłość macie szansę spotkać w gronie przyjaciół lub w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, uważajcie jednak, bo możecie natrafić na osobę zazdrosną lub toksyczną, dajcie więc sobie czas, zanim rzucicie się w czyjeś ramiona. W dniach 9 – 11 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Jowiszem i Węzłami Księżycowymi, trudno będzie zdobyć to, na czym wam zależy, chociaż wydawało się, że jest w zasięgu ręki.

Mars tranzytuje życzliwego Lwa przez cały miesiąc, aktywność skierujecie na rozwój życia towarzyskiego, ale w dniach od 24 do 28 czerwca kwadratura Marsa do Urana może zepsuć dobrze zapowiadającą się przyjaźń, konflikt dotyczyć będzie zarządzania wspólnymi pieniędzmi, uważajcie, bo wasza reakcja może być mocno przesadzona.

Merkury przebywa w Byku do 11 czerwca, w dniach 9-10 czerwca utworzy korzystny aspekt z intuicyjnym Neptunem, co będzie korzystne dla twórców, artystów oraz osób podążających drogą rozwoju osobistego lub duchowego. 11 czerwca Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, co doda mu mocy, od razu znajdzie się w trygonie do Plutona w Wodniku, ten krótki moment warto wykorzystać na asertywne postawienie na swoim w sprawach dotyczących dzieci lub nieformalnych związków, bowiem jeszcze tego samego dnia Pluton wycofa się do Koziorożca a wraz z nim powrócą nierozwiązane problemy rodzinne. 15 czerwca kwadratura Merkurego do Saturna utrudni komunikację, rozpoczęcie podróży warto odłożyć na inny dzień, natomiast w dniach 17 – 21 czerwca sekstyl Merkurego najpierw do Wenus a następnie do Marsa w życzliwym Lwie zapowiada miłe spotkania z przyjaciółmi. W okolicach 25 czerwca Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, ktoś może zechcieć was oszukać lub manipulować waszą opinią. 27 czerwca Merkury opuści życzliwe Bliźnięta i wejdzie do Raka, ostatniego dnia miesiąca wraz ze Słońcem znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Saturnem, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji dotyczących nadchodzącej przyszłości.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Wagi

Słońce przebywa w znaku Byka do 21 maja, kierując uwagę na zarządzanie wspólnym budżetem, planowanie inwestycji lub pozyskiwanie źródeł finansowania, do 15 maja jednak nie jest wskazane podejmowanie ważnych życiowych decyzji ze względu na retrogradację Merkurego, jeśli więc nawet w wyniku koniunkcji Merkurego ze Słońcem 1 maja przyjdzie wam do głowy znakomity pomysł, odłóżcie jego realizację na drugą połowę maja. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Skorpionie, co niezbyt dobrze wróży racjonalnemu działaniu, sprzyja natomiast medytacjom i sięgnięciu do zakamarków podświadomości. W finansach czeka was rewolucja w dniach od 7 do 13 maja, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, możecie wiele zyskać, ale również stracić, zachowajcie wiec ostrożność w transakcjach o wysokim stopniu ryzyka. 16 maja Jowisz, planeta ekspansji i dobrobytu, zmieni znak i wkroczy do Byka, rozpoczynając rok, w którym możecie spodziewać się zwrotu z inwestycji, na razie jednak Jowisz do 25 maja pozostanie w kwadraturze do Plutona, może się wiec okazać, że konieczny jest zwrot długów, natomiast osoby, które brały kredyty we frankach szwajcarskich, mogą spodziewać się przełomu w swoich roszczeniach. 19 maja dojdzie do nowiu Księżyca w Byku, co zapowiada początek nowego finansowego przedsięwzięcia. Od 15 do 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna wpłynie korzystnie na stan zdrowia, zapewni też dobrze płatne zlecenie o charakterze twórczym. Jeszcze dłużej, bo od 15 do 25 maja pozostanie Słońce w korzystnym aspekcie z Marsem, co skłoni was do intensywnego działania, wymierne korzyści jednak odniesiecie dopiero po 21 maja, kiedy obydwie planety zmienią znaki, pozostając dalej w aspekcie. 21 maja Słońce wkroczy do życzliwego Barana, od razu znajdzie się w trygonie do potężnego Plutona, co zapowiada łatwość w akceptacji transformacji, jaka was czeka w dziedzinach kreatywnych, edukacyjnych oraz międzynarodowych. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca z Saturnem może się okazać obciążająca dla zdrowia, należy zwolnić tempo.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywająca w życzliwych Bliźniętach, między 3 a 6 maja znajdzie się w podwójnej konfiguracji – z jednej strony utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem w przeciwległym Baranie, z drugiej napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, życzliwość okazana przez partnera może być obarczona cieniem nieszczerości lub nadzieje na dobry związek okażą się płonne. 7 maja Wenus zmieni znak i wejdzie do Raka, nabierze więc więcej mocy i obdarzy życzliwością relacje w pracy, zwłaszcza między 11 a 14 maja, gdy znajdzie się w korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, pojawi się okazja do rozpoczęcia długotrwałej współpracy. Od 24 do 27 maja pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do nieprzewidywalnego Urana, niektóre Wagi czeka niespodziewany awans lub nawiążecie niezobowiązujący romans w pracy.

Mars tranzytuje znak Raka do 20 maja, kierując aktywność na sprawy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, często w atmosferze nadmiernego stresu, w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem oraz między 15 a 18 maja, gdy znajdzie się w trygonie do Neptuna, wasze działania przyniosą efekty, ale zrobi się nerwowo i niepewnie. 20 maja Mars zmieni znak i wejdzie do życzliwego Lwa, ale od razu znajdzie się w opozycji do Plutona, czeka was walka, która może zniszczyć jakąś przyjaźń.
Merkury w Byku do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, unikajcie wiec w pierwszej połowie miesiąca podejmowania decyzji, zwłaszcza dotyczących inwestowania. Między 7 a 20 maja Merkury w trakcie zmiany biegu na prosty, znajdzie się w sekstylu do stabilizującego Saturna, co może ułatwić nawiązanie długotrwałej współpracy, zwłaszcza że od 11 do 14 maja sprzyjać wam będzie także sekstyl Wenus do Merkurego.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na kwiecień 2023 dla Wagi

Do 20 kwietnia, dopóki Słońce przebywa w przeciwległym Baranie, całą energię skupicie na partnerach, zarówno osobistych, jak i biznesowych, to czas na negocjacje, umowy oraz współpracę, własne sprawy lepiej odłożyć na później. 6 kwietnia pełnia Księżyca w waszym znaku rozbudzi emocje, zaczniecie bowiem domagać się uwagi, tymczasem partner będzie skoncentrowany głównie na sobie, nie przejmujcie się , powodzenia wam nie zabraknie, zwłaszcza między 8 a 15 kwietnia, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem – przyciągniecie osoby zasobne, obywateli świata, w dodatku w nadmiarze. Niektóre Wagi podejmą decyzję o wspólnym życiu, to czas na zaręczyny, śluby i podróże zagraniczne dla osób, którym znudziły się już tradycyjne Święta Wielkanocne. 20 kwietnia, tuż przed wejściem do Byka, dojdzie do zaćmienia Słońca jeszcze w Baranie, kiedy tylko Słońce zmieni znak znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, niektóre Wagi odczują palącą zazdrość, inne zapłoną pożądaniem, możecie też poczuć się przymuszeni do czegoś, na co nie macie ochoty. Między 22 a 28 kwietnia sekstyl Słońca do Saturna skłoni do wytężonej pracy, niektóre Wagi otrzymają zlecenie wymagające wysiłku i konsekwencji, ale dające stałe zatrudnienie, inne postarają się o długoterminowy kredyt.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 11 kwietnia przebywa w znaku Byka, którym również włada, jest więc wyjątkowo silna, warto ten czas wykorzystać na powiększenie zasobów finansowych, poprawę wizerunku i rozwój uczuć, zwłaszcza między 6 a 9 kwietnia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do romantycznego Neptuna, skryte marzenia mają szansę się spełnić, będziecie w tym czasie wyjątkowo kreatywni i twórczy. 11 kwietnia Wenus zawita do życzliwych Bliźniąt i od razu znajdzie się w trygonie do Plutona, to czas na namiętną miłość, noce staną się gorące a uczucie obezwładniające. Od 13 do 16 kwietnia Wenus w kwadraturze do Saturna popsuje nastrój i ochłodzi stosunki w związkach, ale na krótko.

Mars w Raku, w trygonie do Saturna w Rybach, w pierwszych dniach miesiąca sprawi, że staniecie się wytrwali i skuteczni w pracy, kariera nabierze tempa, ale może się to odbić w przyszłości na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, więc nie przesadzajcie z wysiłkiem. Pod koniec miesiąca sekstyl Marsa do nieprzewidywalnego Urana zapowiada niespodziewane dotacje lub granty.

Merkury 3 kwietnia opuści przeciwległego Barana i wejdzie do powolnego Byka, od razu znajdzie się w kwadraturze do Plutona, próby pozyskania kredytu mogą wiec spalić na panewce, już dwa dni później sekstyl Merkurego do Saturna skoncentruje myśli na pracy wykonawczej. W dniach od 6 do 10 kwietnia, w tygodniu przedświątecznym, czeka was gonitwa myśli za sprawą sekstylu Merkurego do Marsa, będziecie w tym czasie mocno zabiegani, konfiguracja powtórzy się między 22 a 26 kwietnia, ale Merkury będzie wtedy w retrogradacji, wiec pośpiech może tylko wprowadzić zamieszanie. 22 kwietnia Merkury zmieni bieg na wsteczny i będzie się cofał do 15 maja, unikajcie w tym czasie rozpoczynania nowych projektów, większych zakupów, szczególnie sprzętu elektronicznego, zrezygnujcie także z większych inwestycji.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Wagi

Słońce w Rybach do 20 marca skieruje uwagę na ochronę zdrowia, warto w tym czasie zadbać o dobre warunki pracy, które pozwolą wykorzystać intuicję i cały twórczy potencjał. 7 marca pełnia Księżyca w Pannie w korzystnym aspekcie z rewolucyjnym Uranem wzbudzi dużo emocji i zachęci do zmiany sposobu odżywiania, tego samego dnia Saturn opuści życzliwego Wodnika i na kolejne 3 lata zadomowi się w Rybach, testując waszą wytrzymałość zdrowotną w sytuacji zawodowych napięć, w nadchodzących latach trzeba będzie odnaleźć równowagę pomiędzy marzeniami dotyczącymi pracy a możliwościami ich realizacji w sposób, który nie osłabiałby organizmu. Od 13 do 20 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem znajdzie się w napiętym aspekcie z natarczywym Marsem, w dniach 16-17 marca do tego układu dołączy zagubiony Merkury, w wyniku nagromadzenia zadań do wykonania możecie poczuć się przepracowani, niektóre Wagi zapłacą za to osłabieniem zdrowia, trudno będzie o właściwą diagnozę, warto przebadać się dokładnie u doświadczonego specjalisty. 20 marca Słońce opuści niepewne Ryby i wkroczy do przeciwległego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym najbardziej istotne okażą się związki oraz partnerstwo, zarówno osobiste, jak i zawodowe. 21 marca nów Księżyca w Baranie zapowiada początek ważnej współpracy lub rozpoczęcie nowego związku. 23 marca Pluton zmieni znak, wkroczy do życzliwego  Wodnika na kilka miesięcy, zanim zadomowi się w nim na dobre od listopada 2024 roku – to bardzo wielka transformacja, zmieniająca niepostrzeżenie i w sposób nieodwracalny sposób życia.

Wenus, władczyni waszego znaku, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem w przeciwległym Baranie, może to okazać się znakomitą okazją do nawiązania znajomości z celebrytą, obcokrajowcem lub osobą o dużej wiedzy, niektóre Wagi doświadczą od swoich partnerów wielu przyjemności, takich jak zakup zagranicznej wycieczki, inne nie będą w stanie opędzić się od adoratorów, chociaż trudno będzie spełnić ich oczekiwania. Jeszcze bardziej miłośnie zrobi się między 9 a 13 marca, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem. 16 marca Wenus opuści przeciwległy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym odzyska swą moc, energia powędruje jednak nie tyle w kierunku miłosnych szaleństw, ile do zabezpieczenia wspólnego stanu posiadania, zwłaszcza między 17 a 19 marca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt ze stabilizującym Saturnem, macie szansę utrwalić swoje osiągnięcia, zainwestować w nieruchomości lub pozyskać długoterminowy kredyt.

Mars w życzliwych Bliźniętach przebywa jeszcze do 25 marca, okaże się jednak problematyczny między 16 a 17 marca, zwłaszcza wyjazdy zagraniczne przebiegać mogą w nerwowej atmosferze ze względu na napięty aspekt z Merkurym, Słońcem oraz zwodniczym Neptunem w Rybach. Po 25 marca, kiedy Mars zawita do wrażliwego Raka, zaczniecie wykazywać cechy pracoholizmu, co niekorzystnie odbije się na członkach rodziny, chociaż w ostatnich dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon do Saturna, staniecie się w pracy wyjątkowo skuteczni.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem, co może utrudnić komunikację i kontakt z dziećmi lub osobami, które darzycie uczuciem, już 2 marca wieczorem jednak Merkury opuści Wodnika i wejdzie do melancholijnych Ryb, gdzie jest bardzo słaby, rozkojarzony i skłonny do mijania się z prawdą, taka też będzie komunikacja, dlatego unikajcie do 19 marca zobowiązań, bo możecie im nie sprostać. Między 11 a 13 Merkury w sekstylu do Urana zabłyśnie pomysłami, ale okażą się trudne, a nawet niemożliwe do zrealizowania. 19 marca Merkury opuści znak Ryb i wejdzie do przeciwległego Barana, nabierając mocy i zdecydowania, dlatego warto w ostatniej dekadzie miesiąca podpisywać ważne umowy, również międzynarodowe, do czego zwłaszcza przyczyni się koniunkcja Merkurego z Jowiszem, do której dojdzie 28 marca.