Archiwum kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Wagi

Do 22 lipca, dopóki Słońce przebywa w znaku Raka, będziecie bardzo zapracowani, uwagę skupicie na karierze oraz sprawach rodzinnych. Od 8 do 12 lipca Słońce w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana zapowiada interesujący, oryginalny projekt zawodowy, który wpłynie na wasz stan posiadania, niektóre Wagi postanowią sprzedać lub przeciwnie – zainwestować w nieruchomość. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu podkręci emocje, zarówno kariera, jak i sprawy domowe okażą się równie ważne, trudno je będzie pogodzić.

16 lipca Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, a wam uda się zabłysnąć znakomitym pomysłem, wasze projekty uzyskają uznanie, to dobry dzień na podjęcie decyzji, mających wpływ na dalsze życie zawodowe oraz realizację osobistych celów. Między 16 a 22 lipca zarówno Merkury, jak i Słońce utworzą trygony z mediumicznym Neptunem w Rybach i opozycję z wymagającym Plutonem w Koziorożcu, zaangażujecie się w pomoc osobom potrzebującym, starsi lub chorzy członkowie rodziny mogą potrzebować waszego wsparcia, tymczasem was absorbować będą wyzwania w pracy – szczególnie że teraz właśnie macie szansę wykazać się twórczymi talentami. 22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do życzliwego Lwa, nadejdzie czas na relaks, zabawę i kontakt z przyjaciółmi. Nów Księżyca, do którego dojdzie 28 lipca, zapowiada początek znajomości, mającej szansę przekształcić się w przyjaźń. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza sprzyja podróżom oraz kontaktom z cudzoziemcami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, macie szansę w tym czasie nawiązać wiele międzynarodowych relacji, niektóre Wagi cieszyć się będą spędzaniem wakacji za granicą. Między 11 a 16 lipca Wenus znajdzie się w niekorzystnym układzie ze zwodniczym Neptunem i w trygonie ze stabilizującym Saturnem, niektóre relacje okażą się toksyczne, starajcie się nie ufać obietnicom bez pokrycia, lepiej wysłuchać rady osób starszych oraz wieloletnich przyjaciół i postawić na to, co sprawdzone. 18 lipca Wenus wejdzie do Raka, stosunki w pracy i w rodzinie ulegną poprawie. Między 22 a 27 lipca, podczas wpływu kwadratury Wenus do Jowisza czekają was sukcesy, ale nie powinniście zbytnio chwalić się nimi publicznie.

Mars do 5 lipca przebywa w przeciwległym Baranie i tworzy napięty aspekt z Plutonem w Koziorożcu, co zapowiada bezpardonową walkę z toksyczną osobą w rodzinie, może się zdarzyć, że trzeba będzie komuś pomóc pokonać problemy, jakie ma ze sobą. 5 lipca Mars opuści wreszcie Barana i wejdzie do znaku Byka, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi dobrami, rewolucyjne zmiany czekają was w tej dziedzinie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, co dobrze wpływa na sprawy edukacyjne oraz relacje międzynarodowe, utworzy w tym czasie szereg aspektów, z których najbardziej problematyczna okaże się kwadratura Merkurego do oszukańczego Neptuna, do której dojdzie 3 lipca, czyjeś manipulacje i nieszczerość mocno was dotkną, co może odbić się niekorzystnie na samopoczuciu, ostatecznie sekstyl Merkurego do Marsa pozwoli wyjść zwycięsko ze słownych utarczek. Od 5 do 19 lipca Merkury będzie tranzytował znak Raka, skupiając myśli na sprawach zawodowych oraz rodzinnych. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, aktywizując relacje z przyjaciółmi, między 22 a 24 lipca trygon do Jowisza zachęci do wspólnym wypraw i podróży wakacyjnych, nawiążecie w tym czasie znajomości z osobami prominentnymi, co zaowocuje profitami w przyszłości, uważajcie jednak między 25 a 29 lipca, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem wywoła silny stres, związany ze zmianami we wspólnym stanie posiadania oraz w planowanych inwestycjach.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Wagi

Słońce w życzliwych Bliźniętach pozostanie do 21 czerwca, czas okaże się korzystny dla wakacyjnych planów i międzynarodowych kontaktów, warto skorzystać z urlopu w pierwszej połowie miesiąca, bo spokoju nie zakłóci żaden aspekt Słońca. Dopiero pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, rozbudzi emocje związane z edukacją lub podróżami, studenci przystępujący do egzaminów mogą spać spokojnie pod warunkiem, że długo i solidnie się przygotowywali, o czym świadczy trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 14 do 18 czerwca, natomiast osoby, które mają nadzieję, że „jakoś do będzie” przeżyją rozczarowanie, co sugeruje kwadratura Słońca ze zwodniczym Neptunem.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na sprawy zawodowe, kiedy więc inne znaki zaczną planować wakacje, Wagi właśnie zabiorą się za zawodowe wyzwania, nów Księżyca w kwadraturze do Jowisza, do którego dojdzie 29 czerwca, sprzyja rozpoczynaniu projektów edukacyjnych oraz  międzynarodowych.

Wenus do 23 czerwca przebywa w Byku, którym także rządzi, więc jest bardzo mocna, okaże się to korzystne dla waszych inwestycji, szczególnie w dniach od 10 do 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – możecie nagle zdecydować się na zakup czegoś ekstrawaganckiego, oryginalnego i niespotykanego. Między 17 a 23 czerwca Wenus znajdzie się kolejno w sekstylu z Neptunem, kwadraturze z Saturnem i trygonie z Plutonem, taki układ planet sugeruje intratną okazję lub możliwość realizacji kreatywnego projektu, ale na drodze do sukcesu pojawią się ograniczenia i trudności – ostatecznie nic nie powstrzyma was od osiągnięcia celu. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, dobrze poczujecie się wśród osób wykształconych, obcokrajowców oraz autorytetów, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt ze szczodrym Jowiszem, poznacie osobę, która pomoże wam swobodnie poruszać się wśród elit i ułatwi osiągnięcie sukcesów.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Barana, partnerzy zarówno osobiści, jak i biznesowi, będą starali się skłonić was do większej aktywności, czasem możecie odbierać to jako pewien rodzaj przemocy – zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna, ambicja i pragnienie osiągnięcia zawodowego sukcesu może doprowadzić do kryzysu rodzinnego, co sugeruje napięty aspekt Marsa z Plutonem, do którego dojdzie w pierwszych dniach lipca.

Merkury w Byku zmieni bieg na prosty już 3 czerwca, łatwiej więc będzie zarządzać wspólnymi finansami, zakupy zaczną znów sprawiać przyjemność, szczególnie w dniach od 9 do 12 czerwca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z Plutonem. 13 czerwca Merkury powróci do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, zaczniecie w większym stopniu korzystać z racjonalnego myślenia, nauka pójdzie jak z płatka, łatwo i komfortowo będzie się podróżować, szczególnie w dniach 18–22 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Wagi

Ostatniego dnia kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w znaku Byka w połączeniu z dosyć burzliwą konfiguracją, działającą przez cała pierwszą dekadę maja, będziecie to odczuwać w pierwszych dniach maja, dla Wag oznaczać to może nieprzewidywalne wydarzenia związane ze wspólnym stanem posiadania, niektóre osoby dokonają podziału majątku, inne zmienią dotychczasowe inwestycje, zalecana jest jednak ostrożność, bo zaćmienie może sprawić, że zaczniecie kierować się emocjami zamiast rozsądkiem. Słońce w Byku pozostanie do 21 maja, kierując uwagę na zarządzanie wspólnym stanem posiadania.

Jowisz w sekstylu do Plutona podpowiada, że tocząca się za wschodnią granicą wojna ma na was duży wpływ, horoskop radzi nabrać większego dystansu, aby niepokój nie odbił się na stanie zdrowia. 11 maja Jowisz zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Barana, w którym pozostanie do 29 października, w tym czasie przyciągniecie do swojego życia wiele nowych osób, obcokrajowców, celebrytów, naukowców oraz partnerów życiowych, czekają was podróże i zdobycie nowych umiejętności. Ostrożność powinniście zachować od 13 do 17 maja, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem i w sekstylu do iluzorycznego Neptuna, niektóre nadzieje okażą się płonne a obietnice niespełnione, między 17 a 21 maja jednak trygon Słońca do Plutona pomoże skutecznie przeprowadzić konieczne zmiany, nawet gdyby okazały się trudne.

21 maja Słońce zmieni znak, wkroczy do życzliwych Bliźniąt i od razu utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem, do 25 maja możecie więc liczyć na zielone światło we wszystkich sprawach partnerskich, szczególnie związanych z kontaktami międzynarodowymi, podróżami zagranicznymi oraz zdobywaniem wiedzy.

Wenus, władczyni waszego znaku, 1 maja znajdzie się w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem i w sekstylu do pożądliwego Plutona, niektóre Wagi poczują się wyjątkowo dobrze, zwłaszcza że uporają się z przewlekłymi dolegliwościami lub otrzymają zlecenie dobrze płatnej pracy. Następnego dnia Wenus wkroczy do przeciwległego znaku Barana, tracąc swoją moc i wpływ na innych, zyskując natomiast powodzenie u osób o dominującej osobowości. Między 22 a 28 maja Wenus znajdzie się kwadraturze do Plutona i w sekstylu do Saturna, co wzbudzi poczucie przymusu, może się również okazać, że staniecie się łatwym łupem dla uwodzicieli, którzy nie są wolni, bo trwają w innym związku. 28 maja Wenus opuści przeciwległy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest mocna, możecie więc liczyć na poprawę sytuacji pod każdym względem.

Mars do 25 maja przebywa w znaku Ryb, wpływając negatywnie na stan zdrowia, wywołując niejasne symptomy, alergie, nietolerancje lub choroby autoimmunologiczne. Szczególnie nieprzyjemne objawy mogą pojawić się między 15 a 21 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji ze złudnym Neptunem, między 20 a 25 maja natomiast, gdy dojdzie do sekstylu z transformującym Plutonem, objawy mogą się nasilić, ale uda się je pokonać dzięki skutecznej terapii. 25 maja Mars wejdzie do przeciwległego znaku Barana, rozpoczynając blisko dwumiesięczny okres, w którym możecie zostać zmuszeni do stoczenia walki z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Między 27 a 31 maja koniunkcja Marsa z Jowiszem skieruje działania na kontakty z obcokrajowcami lub celebrytami.

Merkury w życzliwych Bliźniętach pozostanie do 23 maja, jednak 11 maja wejdzie w retrogradację, czyli zmieni bieg na wsteczny, a to oznacza opóźnienia w sprawach związanych z podróżami, szczególnie zagranicznymi, trudności w terminowym zdawaniu egzaminów oraz inne niedogodności związane z komunikacją. Rozpoczynanie nowych projektów odłóżcie na inny termin, warto natomiast wprowadzić poprawki do już istniejących. Od 4 do 8 maja, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Merkurego, czekają was ciekawe spotkania, dobrze zdane egzaminy i łatwość w przekazywaniu informacji. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, trzeba będzie wprowadzić poprawki we wspólnym budżecie.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Wagi

Słońce przebywa w przeciwległym Baranie do 20 kwietnia, kierując uwagę na relacje i wszelkiego rodzaju partnerstwo, już 1 kwietnia dojdzie w tym znaku do nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym, co zapowiada rozpoczęcie nowego etapu w związku, podpisanie umowy spółki lub podjęcie decyzji o nawiązaniu z kimś współpracy. 3 kwietnia Merkury w koniunkcji ze Słońcem zaowocuje dobrymi pomysłami, dojdzie do spotkania, w którym najważniejsza okaże się komunikacja. Między 10 a 15 kwietnia nastąpi koniunkcja Jowisza i Neptuna, dwóch planet władających ofiarnym znakiem Ryb, zaangażujecie się na całego w zarówno twórczą, ja i praktyczną pomoc dla osób z Ukrainy, dotkniętych działaniami wojennymi, bowiem ogarnie was głębokie współczucie, wzrośnie empatia i potrzeba wyrażenia swoich uczuć.

Sekstyl Słońca do Saturna pomoże stworzyć struktury długotrwałego partnerstwa, to dobry moment na zakładanie spółek i organizacji międzynarodowych lub zaznaczenia w nich swojego udziału. Osoby dotknięte chorobami przewlekłymi mają szansę na uzdrowienie dzięki pomocy osób wykształconych, przebywających za granicą lub obcokrajowców. W Wielką Sobotę pełnia Księżyca w waszym znaku wzbudzi silne emocje, może dojść do konfliktu z życiowym partnerem, presja związana z przygotowaniem Świąt może okazać się zbyt silna, na co wskazuje napięty aspekt Słońca z Plutonem, będziecie musieli stoczyć walkę, aby uzyskać to, na czym wam zależy.  20 kwietnia Słońce opuści przeciwległy znak Barana i wkroczy do Byka, uwaga podąży w kierunku zarządzania wspólnymi finansami. 30 kwietnia zaćmienie Słońca sugeruje, aby zachować ostrożność rozpoczynając nowe projekty.

Wenus tylko do 5 kwietnia przebywa w życzliwym Wodniku, dając szansę na nawiązanie niezobowiązującego romansu, potem przejdzie do wrażliwych Ryb, gdzie nabiera mocy, wasze uczucia staną się głębsze, szczególnie w stosunku do osób chorych lub znajdujących się w gorszej sytuacji. W czasie Świąt, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z Merkurym i Uranem, zaskakująca rozmowa otworzy wam oczy, co ułatwi zarządzanie wspólnymi finansami. Marzenia zaczną się spełniać pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i natchnionym Neptunem, powiodą się twórcze i artystyczne projekty, zdrowie ulegnie poprawie – uważajcie tylko, aby stać mocno na ziemi i dostrzegać praktyczną stronę każdej sytuacji.

Mars do 15 kwietnia tranzytuje życzliwy znak Wodnika, inspirując i zachęcając do zaangażowania się w działalność społeczną, twórczą lub artystyczną, jedynie między 3 a 8 kwietnia może dojść do „próby sił”, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, ostatecznie okaże się, że „głową muru nie przebijesz”, ale i tak będą tacy, którzy się nie poddadzą i za wszelką cenę sięgną po to, czego pragną. 15 kwietnia Mars zawita do znaku Ryb, w którym jest słaby, niektórym Wagom zaczną dokuczać różne dolegliwości, co wzbudzi irytację i frustrację.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w przeciwległym Baranie, wspierając partnerskie rozmowy i negocjacje, ułatwiając nawiązywaniu porozumienia. Od 3 do 9 kwietnia Merkury pomoże rozwiązać „węzeł gordyjski” lub impas w negocjacjach, tworząc korzystny aspekt z Marsem i Saturnem. 11 – go Merkury wejdzie do powolnego Byka, zaczniecie być bardziej powściągliwi w wyrażaniu opinii. 24 kwietnia, podczas kwadratury Merkurego z ograniczającym Saturnem, odpuśćcie sobie załatwianie ważnych spraw, od 25 do 28 kwietnia natomiast możecie liczyć na zielone światło i życzliwość urzędników, kiedy Merkury utworzy korzystne aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem – pamiętajcie tylko, ze w perspektywie nie wszystko okaże się tak piękne, jak wydawało się na początku.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Wagi

Słońce tranzytuje znak Ryb do 20 marca, kierując uwagę na sprawy związane ze zdrowiem oraz warunkami pracy. Nów Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, do którego dojdzie 2 marca, może okazać się początkiem międzynarodowego projektu, w który zaangażujecie swoje siły, starając się pracować dla dobra innych. Zdrowie powinno w tym czasie ulec znacznej poprawie, pojawi się szansa na skuteczną terapię, jeśli zmagacie się z przewlekłą chorobą. Wagi pracujące na zlecenie lub prowadzące usługi dla ludności otrzymają wiele zleceń.

Między 11 a 15 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem wpłynie korzystnie na osoby zajmujące się twórczością lub wykonujące działalność artystyczną, możecie liczyć na natchnienie i życzliwość muz, natomiast Wagi ze skłonnością do uzależnień przeżyją chwile słabości. 18 marca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, pojawią się emocje i potrzeba odpoczynku, sekstyl Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 16 do 20 marca, pozwoli stanąć mocno na nogach i pokonać poczucie niemocy. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do przeciwległego znaku Barana, kierując uwagę na sprawy partnerskie.

Do 6 marca Wenus, władczyni waszego znaku, pozostanie w bardzo trudnej sytuacji, bo z jednej strony towarzyszy jej zdobywczy Mars, z drugiej pożądliwy Pluton, co może wpłynąć korzystnie na relacje w związkach, które ogarnął marazm i rutyna, rozbudzając zmysły i powodując wzrost namiętności, pozostałe Wagi poczują się jednak zdominowane przez osoby znacznie od nich silniejsze i agresywne. Presja, a nawet przemoc, z jaką spotkacie się zarówno w rodzinie, jak i w pracy, wzbudzi sprzeciw i silne emocje, również sytuacja w Ukrainie przyczyni się do uczucia przymusu i dyskomfortu. 6 marca obydwie planety opuszczą znak Koziorożca i wejdą do Wodnika, presja nieco zelżeje, niektóre Wagi nawiążą namiętny romans, który nie będzie już odbierany jako zagrożenie.

Od 17 do 25 marca, kiedy najpierw Wenus a następnie Mars znajda się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, niektóre romanse po prostu się zakończą, w dodatku niespodziewanie i bez ostrzeżenia. Koniunkcja Wenus z Saturnem w ostatnich dniach miesiąca ograniczy porozumienie z obiektem westchnień.

Merkury w życzliwym znaku Wodnika przebywa do 10 marca, co zaowocuje dobrymi relacjami z dziećmi oraz pomysłowością w realizacji projektów, wymagających kreatywnego myślenia, jedynie na początku miesiąca, w okolicach 2 marca, koniunkcja Merkurego z wymagającym Saturnem wprowadzi utrudnienia w komunikacji i przekazie informacji. 10 marca Merkury zmieni znak, wejdzie do zagubionych Ryb, tracąc wiele ze swojej mocy, osoby skłonne do depresji doświadczą pogorszenia nastroju w wyniku napływu niesprawdzonych informacji, docierających z zagranicy, warto zacząć medytować i słuchać intuicji, zwłaszcza od 16 do 18 marca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z odkrywczym Uranem, możecie w tych dniach wpaść na pomysł jak zdobyć dodatkowe środki na działalność charytatywną lub twórczą.

Między 19 a 22 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja uzyskaniu poparcia ze strony osób prominentnych, natomiast koniunkcja Merkurego z niepewnym Neptunem, do której dojdzie 24 marca, przyniesie jakiś rodzaj rozczarowania lub wyniki badań okażą się niejasne i wątpliwe. 27 marca Merkury zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Barana, rozpoczynając okres nawiązywania współpracy, podpisywania umów i prowadzenia skutecznych negocjacji.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Wagi

Nów Księżyca w życzliwym znaku Wodnika, do którego dojdzie już 1 lutego, wyznaczy początek twórczego projektu, wymagającego wysiłku, odpowiedzialności i cierpliwości, zanim cieszyć się będziecie jego wynikami, jedynie osoby obdarzone silną motywacją, gotowe zmierzyć się z trudnościami i ograniczeniami, zdołają go ukończyć, zwłaszcza ze koniunkcja Słońca z Saturnem przetestuje waszą wytrzymałość przez cały pierwszy tydzień lutego.

Druga połowa miesiąca zapowiada się w tym względzie znacznie lepiej, co prawda pełnia Księżyca w Lwie dostarczy spora dozę emocji, jednak sekstyl Jowisza do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 16 do 20 lutego zadośćuczyni wszystkie trudy i pozwoli uzyskać wymierne korzyści finansowe. Wagi borykające się z problemami zdrowotnymi mają szansę natrafić na niecodzienną terapię, która pomoże im wyzdrowieć. 18 lutego Słońce opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, kierując uwagę na ochronę zdrowia oraz poprawę warunków pracy.

Wenus w ambitnym Koziorożcu na szczęście wyszła już z retrogradacji i zmierza prosto do celu, jakim obecnie jest osiągnięcie sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym. Już w pierwszych dniach miesiąca trwający wyjątkowo długo korzystny aspekt Wenus z nieprzewidywalnym Uranem otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte, pozwoli nieoczekiwanie zdobyć środki na wprowadzenie zmian w domu, remont lub inwestycję w nieruchomości. W życiu niektórych Wag pojawi się też romans, który potrwa dłużej, niż zakładaliście. W drugiej połowie miesiąca, zwłaszcza od 16 do 20 lutego, Wenus znajdzie się w koniunkcji z pożądliwym Marsem, nawet osoby z natury nieśmiałe znajdą w sobie siłę i motywację, aby zdobyć coś lub kogoś, na czym lub na kim im zależy. Zmysłowo a zarazem romantycznie zrobi się pod koniec miesiąca, między 22 a 26 lutego, kiedy obie planety utworzą korzystny aspekt z marzycielskim Neptunem.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Koziorożca, w którym jest bardzo silny, dlatego znajdziecie w sobie energie, aby aktywnie uczestniczyć zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. W pierwszym tygodniu miesiąca, szczególnie 4 i 5 lutego, sekstyl Marsa do Jowisza wpłynie korzystnie na relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń, zdrowie będzie wam dopisywać i z zapałem weźmiecie się do pracy. Trygon Marsa do Urana od 6 do 10 lutego pozwoli rozwikłać najbardziej zagmatwane sprawy.

Merkury do 14 lutego także przebywa w Koziorożcu, na szczęście już 4 lutego wyjdzie z retrogradacji i zacznie zmierzać we właściwym kierunku, łatwiej  wam będzie podejmować decyzje związane ze sprawami rodzinnymi oraz zawodowymi. Od 7 do 13 lutego Merkury znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, trzeba się będzie zmierzyć z wyzwaniem i nie poddać się presji, jaką mogą wywrzeć na was domownicy lub obiektywna sytuacja, na którą nie macie wpływu.  14 lutego Merkury zawita do życzliwego Wodnika, przypominając o tym, że warto zająć się czymś twórczym i przyjemnym. Trudne emocjonalnie i nerwowe okażą się dni między 24 a 26 lutego, kiedy Merkury utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem – powstanie konflikt w związku z zarządzaniem wspólnymi finansami.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Wagi

Jowisz w znaku Ryb wpłynie swoim dobroczynnym działaniem na szeroko pojętą sferę zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Słońce do 20 stycznia przebywa w znaku Koziorożca, kierując uwagę na sprawy rodzinne a także rozwój kariery. 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do rewolucyjnego Urana zapowiada początek zmian, które wpłyną na wspólny stan posiadania. Koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w dniach 8-9 stycznia, pozwoli ponownie przyjrzeć się sprawom, które mają dla was duże znaczenie emocjonalne, pojawi się szansa na poprawę relacji w rodzinie.

Między 9 a 13 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna nastroi was romantyczne, wpłynie na rozwój zdolności twórczych oraz na poprawę zdrowia, kwadratura Marsa do Neptuna skłoni niektóre Wagi do zmiany decyzji odnośnie szczepień. 17 stycznia pełnia Księżyca w Koziorożcu, której towarzyszy koniunkcja Plutona ze Słońcem, wyzwoli głębokie pokłady energii, zdolnej sprostać wymaganiom zarówno zawodowym, jak i rodzinnym, uważajcie jednak, ponieważ emocje, jakie się z takim układem wiążą, mogą wpłynąć destrukcyjnie na podstawy waszej egzystencji. 20 stycznia Słońce opuści Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym postanowicie zająć się przede wszystkim samorealizacją, skierujecie też uwagę na potrzeby dzieci. 23 stycznia koniunkcja Merkurego ze Słońcem skłoni niektóre Wagi do realizacji porzuconych wcześniej pomysłów. Ostatnie dni miesiąca, na skutek kwadratury Słońca do Urana, wprowadzą rewolucyjne zmiany w sposobie myślenia i postrzegania rzeczywistości, wpłyną też na wspólny stan finansów, niektóre osoby postanowią pozbyć się ze swego życia przedmiotów, ludzi i spraw, które utrudniają rozwój.

Wenus w Koziorożcu do 29 stycznia cofa się, skłaniając do zrewidowania swojej postawy względem członków rodziny oraz stawianych przed sobą celów, szczególnie zawodowych. Od 3 do 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna skłoni do realizacji marzeń, o których zdążyliście już zapomnieć, natomiast długotrwały, bo trwający przez cały ostatni tydzień miesiąca trygon Wenus do Urana, pozwoli jasno uświadomić sobie na czym najbardziej wam zależy.

Mars, tranzytując do 24 stycznia przyjazny znak Strzelca, wpłynie na wzrost mobilności, niektóre Wagi z chęcią wybiorą się na narty lub zaczną uprawiać jakiś rodzaj sportu. Ostrożność powinniście zachować między 9 a 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna, szczególnie uprawiając sporty zimowe, bo łatwo będzie o kontuzję. 24 stycznia Mars opuści Strzelca i wejdzie do Koziorożca, w którym jest mocny, staniecie się więc niezwykle aktywni we wprowadzaniu porządków w domu oraz w relacjach rodzinnych, wzrośnie też ambicja i chęć osiągnięcia sukcesu.

Merkury 2 stycznia wejdzie do życzliwego Wodnika, staniecie się więc znacznie bardziej błyskotliwi i chętni do zmiany sposobu myślenia. Kwadratura Merkurego do Urana między 12 a 16 stycznia zrewolucjonizuje podejście do wspólnego stanu posiadania, zapragniecie większej niezależności i wyznaczycie własne granice. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny, starajcie się więc do 4 lutego unikać podejmowania życiowych decyzji oraz wszelkiego rodzaju spekulacji i niesprawdzonych interesów. 26 stycznia Merkury wycofa się i ponownie zawita do Koziorożca, pozwalając po raz kolejny przemyśleć swoje życiowe cele.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Wagi

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, co przyczyni się do większej mobilności i skieruje uwagę na jakość kontaktów międzyludzkich, sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca wpłynie na umocnienie relacji w gronie osób twórczych, mających wpływ na poziom waszej kreatywności.  4 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, w koniunkcji z Merkurym, należy zachować ostrożność w podróży i na drogach, uważajcie też na sposób, w jaki się komunikujecie, bo zostanie odebrany wasz przekaz emocjonalny, a nie merytoryczny. W dniach 10–14 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w kontaktach z podwładnymi lub wykonawcami zleceń, mogą pojawić się też problemy ze zdrowiem, w dodatku trudno będzie postawić właściwą diagnozę, warto zasięgnąć opinii drugiego specjalisty.

Od 18 do 21 grudnia sekstyl Słońca do dobroczynnego Jowisza oraz pełnia Księżyca 19 grudnia, rozwiną kreatywność i pozwolą pokazać się od najlepszej strony, szczególne okazje przytrafią się osobom twórczym, artystom i miłośnikom podróży. 21 grudnia Słońce opuści przyjazny znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym najbardziej liczyć się będą sprawy rodzinne oraz zawodowe. W dniach 20–27 grudnia kwadratura Saturna do Urana ograniczy poczucie wolności i niezależności, atmosfera przy świątecznym stole może być więc pełna frustracji. 29 grudnia nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – Jowisz puści znak Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, co powinno poprawić zdrowie i wpłynąć pozytywnie na sytuację epidemiologiczną. Rok pożegnamy trygonem Słońca do Urana, Sylwester zapowiada się obiecująco, nie zabraknie niespodzianek, chociaż najchętniej spędzicie go we własnym domu.

Wenus tranzytuje znak Koziorożca, skłaniając do poważnego podejścia do spraw uczuciowych, rodzinnych i zawodowych. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna  rozbudzi nadzieję na romantyczną miłość, ale nie każdemu ona będzie dana, pojawi się za to okazja na rozwój osobisty oraz duchowy. Między 10 a 13  oraz od 23 do 26 grudnia, po wejściu Wenus w retrogradację, co nastąpi 20 grudnia, koniunkcja Wenus z Plutonem dwukrotnie rozbudzi namiętne uczucia, w niektórych związkach pojawi się zazdrość, oskarżenia o zdradę lub rozpamiętywanie doznanych krzywd.

Mars do 13 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, co może wywołać nadmierne wydatki i potrzebę zdobycia dodatkowych środków finansowych – okazja pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Neptunem, propozycję dodatkowych zarobków otrzymają przede wszystkim artyści, twórcy oraz osoby związane ze służbą zdrowia. Od 3 do 13 grudnia aspekty Marsa do Jowisza i Plutona zapowiadają duży przepływ pieniędzy, ale może się zdarzyć, że ostatecznie niewiele pozostanie na koncie, bo wydatki w całości pochłoną zarobki. 13 grudnia Mars wkroczy do życzliwego Strzelca, co wpłynie na lepszą komunikatywność i zwiększenie mobilności.

Merkury w życzliwym Strzelcu przebywa do 13 grudnia, wzbudzając zainteresowanie najbliższym otoczeniem. Między 6 a 8 grudnia zachowajcie ostrożność publikując treści na mediach społecznościowych, bo możecie zostać źle zrozumiani, natomiast od 10 do 12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza poprawi komunikację, pozwoli zyskać zwolenników i adoratorów i wpłynie pozytywnie na plany związane z podróżami. 13 grudnia Merkury zawita do zachowawczego, ale praktycznego Koziorożca, myśli staną się więc bardziej konkretne a komunikacja ograniczona. Między 19 a 21 grudnia trygon Merkurego do Urana pomoże spóźnialskim wybrać najlepsze prezenty pod choinkę, wystarczy wybrać się na zakupy i słuchać swojej intuicji. Koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem w ostatnich dniach  grudnia, przyczyni się do bolesnych, ale szczerych rozmów, które pomogą uratować zagrożone związki.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Wagi

Słońce w znaku Skorpiona pozostanie do 22 listopada, kierując uwagę na sprawy finansowe, które w tym miesiącu nabiorą szczególnego znaczenia, ponieważ w Skorpionie przebywa również mocny Mars i od 6 do 24 listopada przebiegły Merkury. Nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku, do którego dojdzie już 4 listopada, może wywołać sporą rewolucję w życiu Wag, niektóre osoby otrzymają zmienione świadczenia, inne postarają się o dotację, jeszcze inne postanowią z dnia na dzień uzyskać kredyt. Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna ułatwi realizację marzeń, szczególnie Wagom, zajmującym się szeroko pojętą twórczością.

Największe zawirowania w dziedzinie materialnej nastąpią od 13 do 19 listopada, gdy Słońce znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Plutonem, a Wenus utworzy trygon z Uranem w Byku, pieniądze zdobędziecie z łatwością, ale szybko się ich pozbędziecie, inwestując w swoją przyszłość, wszystko to wywoła intensywne emocje, o czym ostrzega zaćmienie Księżyca w Byku oraz opozycja Marsa do Urana. Macie w tych dniach szansę na realizację wielkich idei, wspierać was bowiem będzie również korzystny aspekt Merkurego z Neptunem. 22 listopada Słońce opuści znak pożądliwego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym rozwiniecie skrzydła i zadbacie o dobry PR. W ostatnich dniach miesiąca konfiguracja planet, w tym sekstyl Merkurego i Słońca do Saturna, ustabilizuje i umocni sytuację życiową.

Wenus do 5 listopada przebywa w przyjaznym i optymistycznym Strzelcu, potem jednak zawita do zachowawczego Koziorożca, pozostając w tym znaku aż do 6 marca 2022 roku, ze względu na retrogradację, w którą wejdzie 20 grudnia. Miłość i przyjemność odnajdziecie w tym co trwałe, niektóre Wagi założą w tym czasie rodzinę lub zainwestują w nieruchomości, w każdym razie postawicie na stabilizację i poczucie życiowego oraz finansowego bezpieczeństwa, satysfakcję uda się wam osiągnąć w ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z romantycznym i uduchowionym Neptunem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Skorpiona, aktywując działania, zmierzające do powiększenia majątku. Mars w tym znaku jest mocny, podobna okazja, aby wykorzystać jego moc nadejdzie dopiero za 2 lata, warto więc zrobić wysiłek i zdobyć to, na czym wam zależy. Jedynie w dniach 7–15 listopada odpuśćcie sobie starania, bo kwadratura Marsa i Merkurego do Saturna utrudni, a wręcz uniemożliwi, osiągnięcie celu, spekulacje się nie powiodą a frustracja wywoła wybuchy złości lub sprowokuje innych do wyrażenia swego niezadowolenia. Również w okresie zaćmienia Księżyca, gdy Mars znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana, kontrolujcie emocje, bo zbyt szybkie i nierozważne działania obróci się przeciwko wam. W ostatnich dniach miesiąca nie tylko korzystne aspekty Słońca, Merkurego i Wenus przyniosą spełnienie marzeń, ale również trygon Marsa do Neptuna wesprze wasze starania.

Merkury w tym miesiącu okaże się bardzo aktywny, do 6 listopada przebywa jeszcze w waszym znaku, od 6 do 24 w Skorpionie, potem wejdzie do Strzelca, w którym pozostanie do 13 grudnia. Przebywając w Skorpionie Merkury będzie wspierał koniunkcją aspekty zarówno Słońca, jak i Marsa, każde działanie ma szanse więc być dobrze przemyślane i zaplanowane, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i w sekstylu do Saturna, uda się zabłysnąć pomysłem, który spodoba się szefom i oraz osobom decyzyjnym w waszym życiu.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Wagi

Słońce w waszym znaku do 23 października zasila was swoją energia, Mars motywuje do działania a Merkury w biegu wstecznym skłania do rozmyślań nad przeszłością. Problem w tym, że wszystkie te planety w waszym znaku są słabe, gdyż aktywność i zdecydowane działanie nie są waszą najmocniejszą stroną, wolicie długo się zastanawiać nad najlepszą opcją a obecność Merkurego tylko potęguje niezdecydowanie i wszystko razem powoduje stres. Najtrudniejsze chwile czekają was między 6 a 9 października, kiedy najpierw dojdzie do nowiu Księżyca a następnie wszystkie planety znajdą się w koniunkcji – przymus natychmiastowego działania, opowiadania się po jednej ze stron konfliktu lub konieczność podejmowania szybkich decyzji, szczególnie na temat związków międzyludzkich, okaże się nie do zniesienia. Starajcie się zwolnić tempo i więcej medytować a wszystko niebawem powróci do normy.

Już między 13 a 17 października czeka was powodzenie, otoczeni zostaniecie sporą grupą adoratorów, uzyskacie popularność w swoim środowisku a osoby posiadające dzieci cieszyć się będą ich sukcesami – wszystko to za sprawą dobroczynnego trygonu Słońca do Jowisza. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 października w przeciwległym znaku Barana, wywoła emocje związane z sytuacją w związku, starajcie się zdobyć na kompromis, chociaż nie będzie to łatwe. 23 października Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, ostatnie dni miesiąca wiązać się mogą z finansowymi ograniczeniami, co zapowiada kwadratura Słońca z wymagającym Saturnem.

Sekstyl Wenus w znaku Skorpiona do Plutona w Koziorożcu na początku miesiąca może przynieść konieczność zaciągnięcia kredytu lub niewielkiej pożyczki, ale po 7 października, kiedy Wenus zawita do optymistycznego Strzelca, sytuacja powinna się poprawić. Od 11 do 15 października sekstyl Wenus do Saturna wprowadzi powagę i stabilizację w związkach, możliwe są zaręczyny lub deklaracje wspólnego życia. Dni między 14 a 18 października obfitować mogą w wydarzenia towarzyskie, które będą jednak słabo zorganizowane. Ostatni tydzień miesiąca zapowiada komplikacje zdrowotne, ponieważ Wenus znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem, jednak korzystny aspekt Wenus z Jowiszem pomoże znaleźć rozwiązanie każdej trudności.

Merkury tranzytuje wasz znak, ale do 18 października biegnie w złym kierunku, dlatego realizację nowych pomysłów odłóżcie na ostatnią dekadę miesiąca. W pierwszych dniach października aspekty Merkurego wskazują na kreatywność, ale okoliczności zewnętrzne utrudnią doprowadzenie spraw do końca, wykorzystajcie ten czas na wprowadzenie poprawek do swoich projektów. Pośpiech, niecierpliwość i brak opanowania mogą popsuć nawet najlepiej zapowiadające się sprawy, dlatego zachowajcie szczególną ostrożność w okolicach 9 października, podczas koniunkcji Merkurego ze Słońcem i zapalczywym Marsem w waszym znaku.

Mars w waszym znaku jest na straconej pozycji, ponieważ jest na wygnaniu, może być więc trudno zapanować nad irytacją i brakiem cierpliwości. Jednocześnie staniecie się nadmiernie aktywni, zwłaszcza w relacjach damsko-męskich. Nowy związek nie spełni waszych oczekiwań między 6 a 9 października, do konfliktów dojdzie też między 16 a 24 października, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie z Jowiszem i Plutonem, starajcie się więc nabrać dystansu do rzeczywistości. Po 30 października, kiedy Mars opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, zaczniecie skutecznie walczyć o powiększenie majątku.