Archiwum kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwym Raku do 22 lipca, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, prawem oraz podróżami, będziecie w tych dziedzinach wyjątkowo wrażliwi i podatni na zmiany nastrojów. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana w przeciwległym Byku otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte, możecie zaprzyjaźnić się z osobą nietuzinkową, oryginalną i niekonwencjonalną. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z wynikami egzaminów, pracą naukową, zagranicznymi wycieczkami lub stosunkami z obcokrajowcami. 16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem przyniesie informacje istotne dla waszej sytuacji rodzinnej, macie szansę tego dnia uświadomić sobie coś ważnego.

Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce, jak i Merkury, utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, co pozwoli zrealizować wakacyjne marzenia, Skorpiony z twórczym zacięciem wpadną na znakomite pomysły, które zrealizują z rozmachem, bez względu na okoliczności, jest to również dobry moment na rozwój osobisty. 22 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do Lwa, energię skierujecie na rozwój kariery oraz starania, aby okazać się osobą nie do zastąpienia. 28 lipca dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, co może oznaczać rozpoczęcie nowego projektu lub etapu w życiu zawodowym. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza przyniesie możliwość awansu.

Mars do 5 lipca przebywa w Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z Plutonem, obaj władcy waszego znaku będą więc w konflikcie, oznacza to walkę i duży stres, który objawić się może problemami zdrowotnymi, szczególnie związanymi z systemem trawiennym, osoby cierpiące na IBS okażą się podatne na silniejsze niż zwykle dolegliwości. 5 lipca Mars opuści impulsywnego Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, partnerzy osobiści lub biznesowi mogą stać się czepliwi i wymagający, co będzie was wyprowadzać z równowagi – szczególnie niecierpliwi staniecie się na przełomie lipca i sierpnia, pozostając pod wpływem koniunkcji Marsa z nieprzewidywalnym Uranem, drobna sprzeczka może stać się przyczyną rozpadu związku lub przyjaźni, starajcie się więc panować nad emocjami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje znak Bliźniąt, co wpłynie korzystnie na wspólne finanse oraz planowane inwestycje. Od 11 do 16 lipca pojawi się okazja na pozornie szybkie i łatwe zarobki, co sugeruje kwadratura Wenus do zwodniczego Neptuna, jednak trygon Wenus do Saturna radzi trzymać się utartych ścieżek, nawet jeśli miałyby przynieść mniejsze zyski, ponieważ propozycja okaże się oszukańcza. 18 lipca Wenus opuści Bliźnięta i wejdzie do życzliwego Raka, staniecie się bardziej czuli i wrażliwi na potrzeby bliskich. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprzyja wakacyjnym podróżom, będziecie się świetnie bawić, ale wydacie dużo pieniędzy.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, wspierając biznes i zarządzanie wspólnymi pieniędzy, kwadratura Merkurego z Neptunem, mająca miejsce 3 lipca, ostrzega przed oszustwem lub wykorzystaniem waszej dobrej woli, na szczęście sekstyl Merkurego do Marsa w dniach 4-5 lipca pozwoli zachować zdrowy rozsądek. Od 5 do 19 lipca Merkury przebywa w życzliwym Raku, będziecie się więc sprawnie komunikować, również na poziomie emocjonalnym, to właściwy czas na wakacyjne podróże oraz rozwój osobisty. 19 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, Skorpiony, które w tym czasie pozostaną w pracy mają szansę na awans oraz atrakcyjny międzynarodowy projekt, na co wpłynie trygon Merkurego do Jowisza między 22 a 24 lipca, natomiast osoby korzystające z wakacji wybiorą się w tym czasie na wycieczkę i zbiorą masę interesujących informacji. Od 25 do 29 lipca, jeśli zależy wam na związku panujcie nad nerwami, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem w przeciwległym Byku zapowiada kłótnie i konflikty, które mogą zakończyć się nawet zerwaniem.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w znaku Bliźniąt do 21 czerwca, kierując energię na zarządzanie wspólnymi dobrami, pierwsze dwa tygodnie miesiąca upłyną w miarę spokojnie pod tym względem, dopiero pełnia Księżyca w Strzelcu, do której dojdzie 14 czerwca, wzbudzi emocje i wprowadzi zamieszanie w sprawy finansowe. Trudno  będzie pogodzić pragnienia i mało realne marzenia ze zdrowym rozsądkiem, o czym świadczą aspekty Słońca do stabilizującego Saturna oraz iluzorycznego Neptuna, pod wpływem których pozostaniecie od 14 do 18 czerwca – powiodą się natomiast inwestycje w nieruchomości, pod warunkiem, że dobrze wszystko sprawdzicie przed podpisaniem umowy.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Raka, uwaga powędruje w stronę zbliżającego się urlopu, zagranicznych wojaży i zdobywania kolejnych kwalifikacji, które uczynią z was w przyszłości ekspertów w wybranej dziedzinie. W ostatnich dniach miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Raka, towarzyszyć mu będzie kwadratura do Jowisza, przynosząca wymierne korzyści ze współpracy z podwładnymi, ale wywoła napięcia w relacjach z osobami, których trudno sobie podporządkować.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w Baranie, co jest wyjątkowo mocną pozycją tej planety, dlatego dysponować będziecie ogromnym zasobem energii oraz motywacji do działania. Niektóre Skorpiony zaczną intensywnie trenować wybraną dziedzinę sportu, inne zainteresują się jogą, sztukami walk, żeglarstwem lub innym sposobem dysponowania energią i wzmacniania ciała. Pod koniec miesiąca oraz na przełomie czerwca i lipca sekstyl Marsa do Saturna oraz kwadratura Marsa do Plutona ostrzega przed przecenianiem swoich sił i możliwości, może się to dla was skończyć kontuzją.

Wenus w przeciwległym znaku Byka przebywa do 23 czerwca, obdarzając was swoim urokiem i wzbudzając empatię oraz życzliwość w stosunku do otoczenia. W dniach 10–13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z zaskakującym Uranem, niektóre Skorpiony spotkają na swej drodze osobę oryginalną i ekscentryczną, która poruszy ich serce. Do romantycznych i namiętnych spotkań może dojść między 17 a 23 czerwca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z marzycielskim Neptunem i trygon z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, poczujecie się całkowicie zauroczeni nową znajomością, ale kwadratura Wenus do Saturna świadczy o tym, że nie spotka się to z aprobatą starszych lub konserwatywnych członków rodziny. 23 czerwca Wenus opuści przeciwległego Byka i wejdzie do towarzyskich Bliźniąt, ekscytacja miłosna jednak nie minie, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z uszczęśliwiającym Jowiszem.

Merkury w przeciwległym Byku już 3 czerwca zmieni bieg na prosty, komunikacja wróci do normy, łatwiej będzie się porozumieć z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Rozpocznie się dobry czas dla wszelkiego rodzaju negocjacji, zwłaszcza między 9 a 12 czerwca, gdy Merkury utworzy trygon z potężnym Plutonem, władcą waszego znaku. 13 czerwca Merkury powróci do Bliźniąt, które opuścił kilka tygodni temu, okaże się to bardzo korzystne dla planowanych inwestycji oraz transakcji finansowych. Interes życia możecie zrobić w dniach 18–22 czerwca, kiedy Merkury utworzy bardzo korzystny aspekt z dobroczynnym i szczodrym Jowiszem, powiodą się też podróże zagraniczne.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Skorpiona

Słońce w przeciwległym znaku Byka przebywa do 21 maja, kierując uwagę na sprawy związane z najważniejszymi związkami w waszym życiu,  na przełomie kwietnia i maja dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do Marsa, władcy waszego znaku, pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, powinniście liczyć się z gwałtownymi reakcjami partnerów na wasze działania, nie zawsze zgodne z waszym życzeniem, emocje wezmą górę nad rozsądkiem, w niektórych związkach rozpocznie się nowy etap we wzajemnych relacjach.

W pierwszym tygodniu maja pozostaniecie też pod wpływem sekstylu Jowisza do Plutona, drugiego władcy waszego znaku, co bardzo podsyci namiętności, otworzy was jednak na proces transformacji, który w efekcie okaże się dla was korzystny. 11 maja Jowisz opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do inspirującego Barana, w którym pozostanie do 29 października, zanim powróci do Ryb, poprawi w tym czasie warunki pracy i wpłynie pozytywnie na zdrowie.

Od 13 do 17 maja Słońce w sekstylu do Neptuna i w kwadraturze do Saturna zapowiada „ciche dni” w związku, trudno się wam będzie zorientować o co chodzi, tymczasem partner oczekiwać będzie odrobiny romantyzmu, między 17 a 21 maja natomiast, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z Plutonem, noce staną się gorące a namiętność wzrośnie, łatwiej też będzie wam uzyskać od partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, wszystko, na czym wam zależy. 21 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając czas, w którym skupicie się na rozwoju osobistym oraz zarządzaniu wspólnymi zasobami. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza zaprocentuje dobrze płatnymi zleceniami a zdrowie ulegnie znacznej poprawie.

Mars przebywa w życzliwych Rybach do 25 maja, jest jednak słaby w tym znaku, ponieważ nie ma pewności dokąd powinien zmierzać, szczególnie silnie odczujecie to od 15 do 21 maja, gdy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona obdarzy was niezwykłą siłą i skutecznością w działaniu, zwłaszcza w zakresie spraw związanych z twórczą samorealizacją i podążaniem drogą rozwoju osobistego. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, w którym jest wyjątkowo mocny, nabierzecie pewności siebie, zajmiecie się uzdrawianiem siebie i innych.

1 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Marsa, to bardzo korzystny i szczęśliwy układ, szczególnie dla osób zakochanych. Następnego dnia Wenus wejdzie do aktywnego Barana, poczujecie się zdobywcami i zainteresowanie skierujecie na poprawę samopoczucia. Między 22 a 28 maja Wenus w kwadraturze do Plutona i w sekstylu do Saturna ostrzega przed stosowaniem presji wobec osób, na których wam zależy, zadbajcie o zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, miłość rozkwitnie, nawet długoletnie związki przeżyją renesans uczuć.

Merkury tranzytuje znak Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, do 11 maja poruszając się biegiem prostym, jest to właściwy moment na odważne i przemyślane inwestycje. 11 maja Merkury zmieni bieg na wsteczny, z retrogradacji wyjdzie dopiero 3 czerwca, dlatego pozostańcie ostrożni w sprawach związanych z zarządzaniem wspólnymi pieniędzmi, pozyskiwaniem kredytów i zawieraniem nowych umów. 23 maja Merkury wycofa się do przeciwległego znaku Byka, powrócicie do niektórych rozmów, negocjacji i nie zakończonych spraw. Między 24 a 28 maja Merkury w trygonie do Plutona pomoże wam uzyskać warunki, na jakich wam zależy w każdym rodzaju negocjacji, układ sprzyja rozwojowi osobistemu dzięki uzyskaniu niezbędnych informacji, nie zapominajcie jednak że Merkury się cofa, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku, dlatego ostateczne decyzje podejmujcie dopiero kiedy wyjdzie z retrogradacji.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Skorpiona

Do 20 kwietnia Słońce w Baranie skłania do zainteresowania się stanem zdrowia, to dobry moment na zmianę diety na bardziej prozdrowotną, szczególnie że 1 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym, co jest znakomitą okazją do składania postanowień, dużo lepszą niż początek roku, pierwszy nów z nadejściem wiosny symbolizuje bowiem wzrost i odrodzenie, warto w tym dniu zapisać swoje marzenia, bo mają szanse się spełnić. 3 kwietnia natomiast koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, szczególnie związanych z przekazywaniem informacji. Od 10 do 15 kwietnia Jowisz i Neptun utworzą koniunkcję w życzliwych Rybach, znaku, którym władają, jest to zapowiedź twórczych, międzynarodowych, edukacyjnych lub artystycznych sukcesów, konfiguracji towarzyszy sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, co utrwali skutki i powoli cieszyć się wynikami realizowanych projektów znacznie dłużej.

W czasie Świąt Wielkanocnych pełnia Księżyca w Wadze wywoła emocje związane ze stanem zdrowia, dwa dni później kwadratura Słońca do Plutona stworzy okazję do wykazania się determinacją i konsekwencją, energii wam nie zabraknie, ale wysiłek okaże się znaczny. 20 kwietnia Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim partnerstwo i związki międzyludzkie. 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Byku, pozostańcie uważni, aby nie popełnić błędu w stosunku do ważnej dla was osoby, bo wiele na tym możecie stracić.

Mars do 15 kwietnia przebywa w znaku Wodnika, kierując aktywność na sprawy rodzinne i domowe, między 3 a 8 kwietnia może dojść do poważnego spięcia z osobą starszą lub konserwatywną w rodzinie, nie próbujcie niczego robić na siłę, bo więcej będzie strat niż zysków, pozostałe aspekty planet podpowiadają, że najlepsze okażą się negocjacje i może dojść do porozumienia. 15 kwietnia Mars wejdzie do życzliwego znaku Ryb, jest tam jednak słaby, nie widzi celu i może wywołać frustrację, starajcie się unikać nerwowych reakcji, szczególnie w stosunku do dzieci oraz ukochanych osób w otoczeniu.

Wenus w Wodniku przebywa tylko do 5 kwietnia, potem wejdzie do przyjaznych Ryb, sprzyjając miłości i twórczości artystycznej, niejeden Skorpion ma szansę przeżyć romans jak z bajki, osoby wolne mogą zostać ugodzone nieoczekiwanie strzałą Amora, szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych, gdy Wenus utworzy sekstyl z Merkurym i Uranem. Niektóre marzenia o prawdziwej, romantycznej i namiętnej miłości spełnią się pod koniec miesiąca, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem i uduchowionym Neptunem.

Merkury tranzytuje znak Barana do 11 kwietnia, pomagając zażegnać kryzysy, zwłaszcza między 6 a 9 kwietnia, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem i Saturnem. Po 11 kwietnia Merkury w przeciwległym znaku Byka pomoże porozumieć się z partnerami osobistymi i biznesowymi, wpłynie na negocjacje i ułatwi spotkania, mające znaczenie dla osiągnięcia kompromisów. W czasie Świąt Wielkanocnych, gdy znajdzie się w koniunkcji z Uranem i w sekstylu z Wenus, miejcie oczy szeroko otwarte, bo może was spotkać nieoczekiwana miłość.  24 kwietnia kwadratura Merkurego do Saturna utrudni myślenie, ale w dniach od 25 do 28 kwietnia macie szansę zabłysnąć przed osobami na których wam zależy, do czego przyczynią się korzystne aspekty Merkurego do Jowisza, Neptuna i Plutona.

            ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

 

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Skorpiona

Do 20 marca przebywa energetyzujące Słońce w znaku przyjaznych Ryb, kierując uwagę na szeroko pojętą samorealizację, kreatywność, rozwój duchowości i opiekuńczości w stosunku do słabszych. Nów Księżyca w korzystnych aspektach z Jowiszem i Uranem, do którego dojdzie 2 marca, rozpocznie nowy rozdział w dziedzinie twórczości, miłości, macierzyństwa lub tacierzyństwa. Wiele Skorpionów zaangażuje się w międzynarodową pomoc dla matek z dziećmi, uciekających przed konsekwencjami wojny w Ukrainie.  Najbardziej aktywni będziecie w pierwszym tygodniu miesiąca, podczas koniunkcji Słońca z Jowiszem oraz Wenus i Marsa z Plutonem.

Ofiarnością i empatią wykażecie się również między 11 a 15 marca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem – niektórym Skorpionom przyniesie to spełnienie marzeń o romantycznej miłości, inne odnajdą swoją duchową ścieżkę, jeszcze inne w wyniku napięć sięgną po środki uśmierzające ból istnienia, takie jak alkohol lub inne używki, wszyscy doświadczą silnych uczuć i emocjonalnych zawirowań, zwłaszcza w okolicach 18 marca, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku życzliwej Panny. Między 16 a 20 marca Słońce ustawi się w korzystnym sekstylu do Plutona, władcy waszego znaku, doda wam to siły przekonań, pewności siebie i gotowości do walki o pryncypia w obronie nie tylko najbliższych, ale także sąsiadów, imigrantów i przybyszów z za wschodniej granicy. 20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do aktywnego Barana, uwagę skierujecie na ochronę zdrowia oraz wykonywanie codziennych zadań.

Mars i Pluton, obydwaj władcy waszego znaku, spotkają się 3 marca w znaku Koziorożca, towarzyszyć im będzie skłonna do negocjacji, ale zdominowana przez silniejszych Wenus, trudno więc mówić o porozumieniu w pierwszym tygodniu miesiąca, dotyczy to nie tylko sytuacji na Ukrainie, ale każdego z osobna, zwłaszcza osób urodzonych ze Słońcem w znaku Skorpiona. Będziecie zmuszeni odpowiedzieć sobie na pytanie którą energię chcecie wspierać – zapalczywą i skłonna do odwetu agresję, symbolizowaną przez Marsa i Plutona, czy wybaczenie i dążenie do zawieszenia broni, reprezentowane przez Wenus. Wiele Skorpionów w tej sytuacji zadeklaruje aktywną pomoc osobom dotkniętym przez działania wojenne, taką jak transport z przejść granicznych w głąb kraju lub zbiórka potrzebnych rzeczy.

6 marca zarówno Mars, jak i Wenus zmienią znak, opuszczą życzliwego Koziorożca i wejdą do zaangażowanego społecznie Wodnika, nadal jednak w miłosnym uścisku, w którym pozostaną przynajmniej do 9 marca, okaże się to korzystne dla związków, które dopiero powstały i generują dużo seksualnej bliskości oraz dla relacji o długim stażu, potrzebujących przekroczenia rutyny codzienności i rozbudzenia na nowo namiętności. Między 17 a 25 marca napięty aspekt między Wenus a następnie Marsem do Urana w przeciwległym Byku, doprowadzi do poważnych konfliktów w związkach, szczególnie, jeśli seks okazał się jedynym, co was łączyło. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem może przynieść „ciche dni” i ograniczenie kontaktów z najbliższymi.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest wywyższony, warto więc wykorzystać jego silną pozycję na podjęcie strategicznych decyzji, dotyczących przyszłości rodziny, okazja do tego pojawi się już na początku miesiąca, kiedy 2 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji ze stabilizującym Saturnem. Po 10 marca, kiedy Merkury przejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest jednak wyjątkowo słaby, sytuacja radykalnie się zmieni i nie będziecie już pewni tego, jak powinniście postępować i jakie podejmować decyzje, starajcie się polegać na intuicji, zwłaszcza między 16 a 18 marca, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z odkrywczym Uranem. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem od 19 do 22 marca sprzyja podróżom oraz kontaktom z obcokrajowcami, natomiast spotkanie Merkurego z Neptunem, do którego dojdzie 24 marca, może was rozkojarzyć i sprawić, że pogubicie się w domysłach i przekazie informacji. 27 marca Merkury opuści znak Ryb i wejdzie do aktywnego Barana, zaczniecie myśleć szybciej i sprawniej.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Skorpiona

Nów Księżyca w koniunkcji z surowym Saturnem w znaku rewolucyjnego Wodnika, mający miejsce 1 lutego, wyznaczy początek ograniczeń, jakie narzuci na was jeden z członków rodziny. Koniunkcja Słońca z wymagającym Saturnem w pierwszym tygodniu miesiąca sugeruje, że możecie natrafić na opór osoby starszej lub konserwatywnej, która nie akceptuje waszego nowoczesnego podejścia do rodziny, prowadzenia domu lub wybranej ścieżki kariery.

Emocje na polu spraw zawodowych i rodzinnych podkręci pełnia Księżyca w znaku Lwa, do której dojdzie 16 lutego, ale między 16 a 20 lutego, gdy dobroczynny Jowisz utworzy sekstyl z rewolucyjnym Uranem, uda się wam nawiązać porozumienie z partnerem osobistym lub biznesowym, którego efektem będzie niezależność i kreatywne podejście do działań twórczych, związanych z waszym hobby, znajdziecie też sposób na właściwą edukację dzieci. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym skierujecie uwagę na realizacje osobistych pragnień.

Mars, władca waszego znaku, przebywa w życzliwym Koziorożcu, gdzie jest wywyższony, wasza działalność i aktywność okażą się więc spójne i wytrwałe, nie zabraknie wam ani motywacji, ani chęci, aby zmieniać rzeczywistość wokół siebie i podążać wybraną ścieżka kariery. W pierwszym tygodniu miesiąca, podczas sekstylu Marsa do Jowisza, wykażecie się kreatywnością i twórczym podejściem do rozwiązywania problemów, jeszcze bardziej skuteczni okażecie się między 6 a 10 lutego, gdy Mars utworzy trygon z Uranem w przeciwległym znaku Byka – uda się wam w sposób spektakularny przeprowadzić swoją wolę i uzyskać niezależność, na której tak wam zależy.

Wenus tranzytuje znak Koziorożca a ponieważ wyszła już z retrogradacji, podąża we właściwym kierunku. Pierwsze dni miesiąca przyniosą nieoczekiwane spotkanie, które ma szansę przekształcić się w gorący romans, czemu sprzyja długotrwały korzystny aspekt, jaki Wenus tworzy z nieprzewidywalnym Uranem w przeciwległym znaku Byka. Niektóre Skorpiony mogą liczyć na strzał Amora, inne nawiążą obiecująca znajomość, która może przekształcić się w przyjaźń. W drugiej połowie miesiąca Wenus będzie wędrować wraz z Marsem, tworząc ścisłą koniunkcję między 16 a 20 lutego, pojawi się pożądanie, namiętność i potrzeba zdobywania obiektu pragnień, między 22 a 26 lutego do układu dołączy korzystnym aspektem marzycielski Neptun, relacje nabiorą więc nie tylko zmysłowego, ale także duchowego charakteru, dla niektórych osób będzie to znak, że trafiły na właściwą osobę.

Merkury już 4 lutego wyjdzie z retrogradacji i zacznie zmierzać prosto do celu, poprawi się komunikacja i łatwiej będzie się przemieszczać. Od 7 do 13 lutego Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, drugim władca waszego znaku – w sposób nie znoszący sprzeciwu przeprowadzicie swoją wolę, bez względu na cenę, jaką przyjdzie wam za to zapłacić, nie zabraknie wam determinacji i siły argumentów, aby przekonać innych do swoich racji. 14 lutego Merkury opuści życzliwego Koziorożca i wejdzie do Wodnika, w którym jest mocny, zabłyśniecie więc pomysłowością, szczególnie w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, jedynie między 24 a 26 lutego, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, czeka was sprzeczka, która nic nie wniesie we wzajemne stosunki a tylko zszarpie nerwy.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Skorpiona

Jowisz w życzliwych Rybach przyniesie dużo romansów, radości z dzieci oraz rozwój talentów. Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, ugruntowując zawodową pozycję i wpływając pozytywnie na szeroko pojętą komunikację. 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do lubiącego zaskakiwać Urana może przynieść niektórym Skorpionom początek obiecującej znajomości zawartej przez internet. W dniach 8-9 stycznia Wenus poruszając się biegiem wstecznym znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, zatęsknicie więc za minioną romantyczną miłością. Sekstyl Słońca do Neptuna między 9 a 13 stycznia zachęci do ryzyka, ale kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega, że nie opłaci się ani brawura emocjonalna, ani spekulacje finansowe, rzekoma okazja okaże się złudną nadzieją lub nieudanym eksperymentem.

17 stycznia pełnia Księżyca w Raku w opozycji do koniunkcji Słońca z Plutonem wzbudzi wiele emocji związanych z podróżowaniem, zachowajcie więc ostrożność za kierownicą i stosujcie się do ograniczeń prędkości. 20 stycznia Słońce opuści życzliwego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc pełen rodzinnych rewolucji. 23 stycznia koniunkcja Słońca z cofającym się Merkurym zachęci do wprowadzenia zmian w sposobie komunikowania się z domownikami. Ostatnie dni miesiąca miną pod znakiem kwadratury Słońca do Urana, pojawią się więc nieoczekiwane konflikty i przemijające kłótnie w związkach.

Mars w znaku Strzelca przebywa do 24 stycznia, aktywizując sferę finansów, będziecie mieć nadal tendencję do nadmiernych wydatków, pieniądze przeznaczycie na naukę, zdobywanie wiedzy oraz podróże zagraniczne. Między 9 a 13 stycznia kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega przed nadmierną brawurą w tym względzie. 24 stycznia Mars wejdzie do życzliwego Koziorożca, wpływając na intensyfikację kontaktów z sąsiadami, rodzeństwem lub osobami starszymi i konserwatywnymi.

Wenus do 29 stycznia biegnie ruchem wstecznym, przemierzając zachowawczego Koziorożca, pomimo to możecie liczyć na chwile romantycznych uniesień, zwłaszcza od 3 do 8 stycznia, gdy Wenus utworzy sekstyl z Neptunem w Rybach. Jeszcze bardziej energetycznie zrobi się w ostatnim tygodniu miesiąca, w czasie korzystnego aspektu Wenus z Uranem, niektóre Skorpiony spotkają na swej drodze miłość życia, inne przeżyją intensywny, chociaż krótkotrwały romans.

Merkury 2 stycznia opuści życzliwego Koziorożca i zawita do Wodnika, co poprawi zdolności intelektualne i przyniesie oryginalne pomysły. Między 12 a 16 stycznia, podczas kwadratury Merkurego z Uranem, trudno się wam będzie porozumieć z kimkolwiek a atmosfera w związkach i rodzinach stanie się nerwowa. 15 stycznia Merkury wejdzie w retrogradację i w biegu wstecznym pozostanie do 4 lutego, unikajcie w tym czasie inwestowania w środki transportu, zakup sprzętu elektronicznego odłóżcie na inny termin. 26 stycznia Merkury wycofa się ponownie do Koziorożca, pojawi się szansa na korektę sposobu myślenia.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Skorpiona

Słońce do 21 grudnia tranzytuje znak Strzelca, kierując uwagę na sprawy materialne, zachęcając do wydawania pieniędzy na podróże, rozwój nauki i oczywiście prezenty świąteczne. Pierwsze dni miesiąca sprzyjają oszczędnościom, na co wpłynie korzystny aspekt  Słońca do Saturna, jednak 4 grudnia, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu w koniunkcji z Merkurym, możecie po prostu stracić głowę dokonując zakupów przez internet i wydać znacznie więcej, niż zamierzaliście. Od 10 do 14 grudnia napięty aspekt Słońca z Neptunem ostrzega przed spekulacjami, pilnujcie też w tym czasie portfela i dostępu do konta, nie dajcie się namówić na rzekome promocje i „nadzwyczajne okazje”.

Bardzo korzystny natomiast czas, nie tylko na zakupy świąteczne, ale również na większe inwestycje w dom, nadejdzie od 18 do 21 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach, bardzo dobrze aspektowanej przez szczodrego, dobroczynnego Jowisza, niektóre Skorpiony zdobędą okazyjnie towary luksusowe, nagle zdecydują się na zakup wymarzonego kursu lub rodzinnej wycieczki zagranicznej. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca, wzrośnie mobilność i ambicja, co sprzyja rozwojowi kariery. W dniach 20–27 grudnia Saturn znajdzie się w napiętej kwadraturze do Urana, to mocny tranzyt o znaczeniu bardziej ogólnym i oznacza konflikt przeciwstawnych wartości – Saturn dąży do ograniczeń i zachowania status quo, natomiast Uran to symbol niezależności, taka atmosfera panować będzie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w sensie indywidualnym może to oznaczać dla niektórych osób konieczność podporządkowania się tradycji i wymaganiom rodziny, kiedy pragnie się powiewu nowoczesności i wolności w podejmowaniu decyzji. 29 grudnia Jowisz zmieni znak i wejdzie do przyjaznych Ryb, co okaże się bardzo korzystne dla większości Skorpionów.

Mars do 13 grudnia przebywa jeszcze w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać na intensywną aktywność, a nawet walkę o wszystko, co uznacie za wartościowe, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z Neptunem, opłaci się nawet „walka z wiatrakami”, czyli wszystkimi trudnościami, jakie przynosi pandemia. Od 3 do 13 grudnia aspekty Marsa z Plutonem i Jowiszem uczynią was niezwyciężonymi, to znakomity czas dla działalności twórczej i kreatywnej. Po 13 grudnia, gdy Mars zawita do optymistycznego Strzelca, z radością zaczniecie wydawać zaoszczędzone pieniądze, w ostatnich dniach roku sekstyl Marsa do Saturna wzbudzi silną motywację do poważnych inwestycji w dom i nieruchomości.

Wenus tranzytuje życzliwego Koziorożca, możecie więc liczyć na wsparcie otoczenia, zwłaszcza rodzeństwa. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi głębokie uczucia do dzieci, poczujecie się wybrańcami losu, zafundujecie bliskiej osobie romantyczne prezenty. Od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia koniunkcja Wenus z Plutonem przyniesie namiętną miłość, chęć zdobycia powodzenia, głębsze poznanie życiowego partnera, zapewnienie psychicznego wsparcia rodzeństwu lub sąsiadom – aspekt powtórzy się, ponieważ od 20 grudnia Wenus wejdzie w bieg wsteczny, powrócą więc emocjonalne problemy, które uznaliście za rozwiązane.

Merkury w znaku Strzelca do 13 grudnia sprzyja podróżom oraz wszelkim zakupom, jednak między 6 a 8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zachowajcie ostrożność przy finansowych transakcjach. Natomiast między 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza zapowiada wypłatę premii lub zdobycie dodatkowego źródła dochodu. 13 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca i 20 grudnia utworzy trygon do Urana, towarzysząc innym pozytywnym aspektom, możecie więc doświadczyć w tym czasie zaskakującego zwrotu akcji, przynoszącego dobre pomysły oraz okazje warte wykorzystania. W ostatnich dniach roku koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem sprzyja poważnym finansowym transakcjom, terapeutycznym rozmowom z rodzeństwem oraz bliskimi, a nawet przeprowadzkom.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Skorpiona

Słońce w waszym znaku przebywa do 22 listopada, Mars przez cały miesiąc, natomiast Merkury od 6 do 24 listopada, jest to więc wyjątkowy czas, w którym wspiera was większość planet. Oczywiście nie obejdzie się bez wstrząsów i nieprzewidzianych zwrotów akcji, ale nie zabraknie wam ani siły woli, ani motywacji, a tym bardziej chęci działania, rozpierać was będzie energia, którą trzeba nauczyć się kontrolować. 4 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, w opozycji do Urana w przeciwległym Byku, niektóre Skorpiony rozpoczną nowy rozdział w życiu w wyniku zaskakujących sytuacji, które trudno przewidzieć.

Od 10 do 14 listopada trygon Słońca do Neptuna rozbudzi potrzebę tworzenia, zaczniecie realizować niektóre swoje marzenia. Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do Jowisza i w sekstylu do Plutona napełni was wiarą w sukces, niektóre Skorpiony wybiorą się w podróż, pokonując wszelkie przeszkody, inne odczują potrzebę podniesienia kwalifikacji lub poszerzenia wiedzy. 19 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w przeciwległym znaku Byka, zachowajcie daleko idącą ostrożność, ponieważ towarzyszyć jej będzie z jednej strony dobroczynny trygon Wenus do Urana, z drugiej destrukcyjna opozycja Marsa do Urana – czekają was radosne chwile, ale potrzeba rządzenia i narzucenia swojej woli może wywołać sprzeciw a nawet bunt partnera życiowego.

22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na sprawy finansowe. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w koniunkcji z Merkurym znajdzie się w sekstylu z Saturnem, zarobki mają szansę ustabilizować się na równym poziomie.

Mars przez cały miesiąc przebywa w waszym znaku, zachęcając do działania, ponieważ jest mocny, staniecie się bardzo aktywni i skuteczni. Jedynie między 7 a 15 listopada, gdy natrafi na opór upartego Saturna, może was wyprowadzić z równowagi – urzędnicy staną się wam niechętni i zaczną utrudniać załatwianie pilnych spraw, również domownicy mogą stwarzać problemy, zamiast się denerwować, odłóżcie realizację zamierzeń na bardziej sprzyjający termin. Ostrożność i panowanie nad emocjami okaże się potrzebne również w okolicach 19 listopada, gdy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka. W ostatnich dniach miesiąca  trygon Marsa do Neptuna zaowocuje rozwojem twórczych zainteresowań, rozbudzi też potrzebę romantycznych uniesień i duchowych poszukiwań.

Wenus przebywa w Strzelcu do 5 listopada, zanim wkroczy do życzliwego Koziorożca, w którym zostanie długo, bo aż do 6 marca 2022 roku, będziecie więc mieli czas na budowanie trwałej więzi z bliskimi, rodzeństwem, sąsiadami. W drugiej połowie miesiąca Wenus będzie goniła Marsa w waszym znaku, ale nie uda się jej utworzyć aspektu w listopadzie, niektóre romanse mogą pozostać na razie nieskonsumowane. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna umocni wzniosłe i platoniczne uczucia.

Merkury do 5 listopada przebywa w Wadze, do waszego znaku wejdzie 5 i pozostanie w nim do 24 listopada, zanim przeniesie się do Strzelca, wykorzystajcie więc okazję i skorzystajcie ze zdrowego rozsądku, jakim was obdarzy. Szczególnie aktywny okaże się między 7 a 15 listopada, gdy znajdzie się w koniunkcji z Marsem oraz w okresie zaćmienia Księżyca od 17 do 21 listopada, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem i w sekstylu do Saturna, pomoże podjąć trafne decyzje i ustabilizować sytuację materialną.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Wagi do 23 października, co osłabia was energetycznie, dodatkowo obecność w tym znaku Marsa i Merkurego retro może sprawić, że podejmując decyzje pod wpływem emocji, staniecie się dla samych siebie ukrytym wrogiem, dbajcie więc o siebie i starajcie się nabrać dystansu do wszystkiego, co was spotyka. Spokój i opanowanie okaże się konieczne szczególnie między 6 a 9 października, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Wagi, w koniunkcji z Marsem i cofającym się Merkurym – sprawy i rozmowy, których nie zakończyliście we właściwy sposób, powrócą wraz z pretensjami i atakiem personalnym. Między 13 a 17 października natomiast dobroczynny trygon Słońca z Jowiszem, przyczyni się do rodzinnych sukcesów, możecie liczyć na wizytę osoby, której status i pozycja społeczna są znaczące.

20 października pełnia Księżyca w znaku Barana przypomni o obowiązkach i zadaniach do wykonania, które okażą się naglące, również stan zdrowia może wywołać niepokój lub nadmierne emocje. 23 października Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania – jedynie w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do ograniczającego Saturna wpłynie na pogorszenie samopoczucia, ale to naturalny stan w okolicach Święta Zmarłych.

To może być trudny miesiąc, ponieważ Mars w znaku Wagi odbiera wam moc sprawczą, więc frustracja okaże się trudna do zniesienia. Starajcie się słuchać swego ciała i zapewnijcie sobie odpowiednią ilość odpoczynku, zwłaszcza między 6 a 9 października oraz od 16 do 24 października, ponieważ pojawią się konflikty, a wy za wszelką cenę zechcecie zwyciężyć. Moc odzyskacie po 30 października, kiedy Mars zawita do waszego znaku.

Wenus w waszym znaku przebywa do 7 października, dodatkowo w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w namiętnym sekstylu z Plutonem, nikt się wam nie oprze, otoczy was aura zdobywcy, będziecie dysponować zniewalającym urokiem, samotne Skorpiony powinny więc ruszyć na podbój. 7 października Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, wpływając na stan finansów. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna ma szansę ustabilizować zarobki na równym poziomie, między 14 a 18 października, podczas sekstylu Wenus do Merkurego może się jednak okazać, że trzeba sięgnąć do rezerw i skorzystać z oszczędności.

Merkury w Wadze do 18 października biegnie ruchem wstecznym, skłaniając do zachowania w tajemnicy swoich myśli i pomysłów, czas nie sprzyja ich ujawnieniu, zwłaszcza że w pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w napiętej kwadraturze z Plutonem, trygon Merkurego do Jowisza zachęca do skupienia uwagi na sprawach rodzinnych. Między 6 a 9 października możecie otrzymać bulwersujące informacje, skłaniające do natychmiastowej reakcji, nie ufajcie jednak swojej pierwszej myśli, bo możecie popełnić błąd, dajcie sobie czas, zanim ostatecznie podejmiecie decyzję.