Archiwum kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop na luty 2024 roku dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Wodnika do 19 lutego, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe, możecie w tym czasie liczyć na wizyty przyjaciół. Sekstyl dobroczynnego Jowisza w przeciwległym Byku do stabilnego Saturna w życzliwych Rybach, pod wpływem którego pozostaniecie do 18 lutego, zapewni towarzystwo osób, na których możecie polegać, nawiążecie w tym czasie znajomości, które przetrwają lata. Między 6 a 11 lutego Słońce znajdzie się w kwadraturze do rewolucyjnego Urana, nów Księżyca, do którego dojdzie 9 lutego w znaku Wodnika, pozostanie również pod wpływem tego aspektu, niektóre Skorpiony gotowe będą zerwać ważne relacje, kiedy jakieś tajemnice wyjdą na jaw. 19 lutego Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku opieki nad dziećmi, to również okres sprzyjający szeroko pojętej twórczości oraz rozwojowi duchowości. 24 lutego pełnia Księżyca w Pannie obfitować będzie w emocje, wywołane konfliktem pomiędzy chęcią zaznania przyjemności a obowiązkami wobec innych. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Słońca z Merkurym i Saturnem zmusi do dyscypliny i wzięcia na siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Mars, władca waszego znaku, w dniach od 6 do 10 lutego utworzy harmonijny aspekt z Neptunem w życzliwych Rybach, co skłoni do rozwoju talentów i podjęcia się działalności twórczej. 13 lutego Mars wtargnie do znaku Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z Plutonem, drugim władcą waszego znaku – takie nagromadzenie energii może z niejednego Skorpiona uczynić domowego tyrana, dlatego starajcie się panować nad własną energią, aby nie przekształciła się w agresję, lepiej swoją pasję wykorzystać dokonując zmian i remontów w domu. Między 25 a 29 lutego kwadratura Marsa do Jowisza może sprawić, że zbyt dużo energii poświęcicie potrzebom partnerów lub sprawom innych osób.

Wenus w życzliwym Koziorożcu między 6 a 9 lutego utworzy harmonijny aspekt z nieprzewidywalnym Uranem w przeciwległym Byku, niejeden Skorpion wpadnie w sidła nieoczekiwanej miłości, ktoś zrobi na was piorunujące wrażenie lub rozpoczniecie nową, interesująca przyjaźń. Od 12 do 14 lutego natomiast sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi romantyczne uczucia, zdobycie czyichś uczuć okaże się łatwiejsze niż przypuszczaliście. 16 lutego Wenus zawita do znaku Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z zazdrosnym Plutonem, od 19 do 26 znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w kwadraturze do Jowisza, nic was nie powstrzyma przed zdobyciem obiektu westchnień, namiętność zaślepi niektóre Skorpiony, nie poprzestaniecie na jednej zdobyczy.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca utworzy harmonijny aspekt z Neptunem w życzliwej Wadze, co sprzyja medytacjom i twórczemu natchnieniu. 5 lutego Merkury opuści przyjaznego Koziorożca i wejdzie do Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, władcą waszego znaku, niektóre Skorpiony ogarnie zazdrość, inne odkryją rodzinne tajemnice. W okolicach nowiu Księżyca, między 9 a 11 lutego, kwadratura Merkurego do Jowisza sprawi, że poczujecie przesyt, wynikający z konieczności spotkań, rozmów, negocjacji lub nauki, jeszcze bardziej nerwowo stanie się między 16 a 18 lutego, podczas kwadratury Merkurego do buntowniczego Urana w przeciwległym Byku. 23 lutego Merkury znów zmieni znak i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest słaby, pojawi się więc wiele wątpliwości, trudniej będzie podejmować decyzje, ale w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem oraz w sekstylu do Jowisza, znajdziecie właściwą drogę, aby zawrzeć długotrwałe porozumienie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Skorpiona

Słońce w przyjaznym Koziorożcu pozostaje do 20 stycznia, kierując energię na zdobywanie wiedzy, pokonywanie kolejnych szczebli kariery i dbałość o wizerunek. 11 stycznia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, jednocześnie w dniach 8 – 12 stycznia Słońce utworzy harmonijny aspekt z nieprzewidywalnym Uranem w przeciwległym Byku, pojawi się okazja do rozpoczęcia nowej sąsiedzkiej znajomości, która ma szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń, niektóre osoby rozpoczną nowy etap w relacji z rodzeństwem. Między 14 a 18 stycznia Słońce znajdzie się w sekstylu do melancholijnego Neptuna, wolne Skorpiony zapragną romantycznej miłości, to znakomity czas na twórczość, artyści mogą liczyć na podszepty intuicji i łaskawość Muz. W dniach 18 – 23 stycznie Słońce znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, władcą waszego znaku, najpierw w Koziorożcu a następnie Wodniku, gdy obydwie planety zmienią znak – Słońce 20 a Pluton 21 stycznia. Zmiana znaku przez Plutona to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, bo zachodzi raz na kilkanaście lat, w ciągu nadchodzących 20 lat transformacji ulegną sprawy domowe i rodzinne, to jednak długotrwały i powolny proces, którego skutki odczujecie znacznie później. 25 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w Lwie w kwadraturze do Jowisza w przeciwległym Byku, emocje dotkną spraw rodzinnych i zawodowych, w waszym życiu pojawią się osoby, które stworzą szansę na sukces, ale mogą zdestabilizować codzienność.

Mars, drugi władca waszego znaku, już 4 stycznia zmieni znak i wejdzie do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej ruchliwi i mobilni, wzrośnie aktywność i skuteczność w działaniu, zwłaszcza w dniach od 8 do 14 stycznia, gdy Mars utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem, macie szansę zawojować świat i stworzyć podstawy przyszłej stabilizacji. Pod koniec miesiąca trygon Marsa do rewolucyjnego Urana przyczyni się do utworzenia grupy wsparcia, złożonej z przyjaciół.

Wenus w Strzelcu 1 stycznia znajdzie się w napiętym aspekcie do ograniczającego Saturna, co skłoni do podjęcia noworocznych zobowiązań o ograniczeniu używek lub romansów nie dających gwarancji na stałość, niektóre Skorpiony postanowią zacząć oszczędzać. W dniach 18 – 20 stycznia Wenus w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed nietrafionymi wydatkami, w niektórych związkach pojawi się brak zaufania. 23 stycznia Wenus zagości w życzliwym Koziorożcu, możecie liczyć na dowody miłości i nawiązanie satysfakcjonujących i trwałych relacji, gdy w dniach 27 – 30 stycznia Wenus utworzy harmonijne aspekty ze stabilizującym Saturnem i dobroczynnym Jowiszem w przeciwległym Byku.

Merkury w Strzelcu już 2 stycznia wyjdzie z retrogradacji, łatwiej więc będzie podejmować decyzje finansowe, komunikacja się polepszy, ale w dniach 8 – 10 stycznia, podczas kwadratury Merkurego do zdradliwego Neptuna, uważajcie na transakcje, bo ktoś może was oszukać lub pojawią się błędy w przelewach pieniężnych. 14 stycznia Merkury zawita do życzliwego Koziorożca, co będzie sprzyjać nauce, podróżom i komunikacji, zwłaszcza od 17 do 20 stycznia, gdy Merkury utworzy sekstyl z Saturnem i trygon z Jowiszem – to znakomity czas na podjęcie strategicznych decyzji. Od 26 do 29 stycznia Merkury w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana w przeciwległym Byku pozwoli porozumieć się szybko i sprawnie dosłownie z każdym, głównie z przyjaciółmi oraz osobami, których błyskotliwość pomoże wam się wykazać.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Skorpiona

Słońce przebywa w Strzelcu do 22 grudnia, natomiast Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc, cała więc energia, aktywność i uwaga podporządkowane będą sprawom finansowym, szczególnie pierwsze dwa tygodnie grudnia sprzyjają pomnażaniu majątku, dopóki Merkury jeszcze porusza się biegiem prostym a Wenus tranzytuje wasz znak, to czas, aby sięgnąć po wszystko, na czym wam zależy. 13 grudnia nów Księżyca w Strzelcu wyznaczy początek przedsięwzięcia, które przyniesie spore profity w przyszłości, najpierw jednak trzeba będzie dokonać korekty niektórych pomysłów. Już między 15 a 19 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, uważajcie na transakcje finansowe, spekulacje okażą się nieudane, ktoś może was zwodzić lub wręcz oszukać. 22 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym istotne okażą się relacje z rodzeństwem i sąsiadami, sekstyl Słońca z Saturnem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pozwoli je ustabilizować na wyrównanym poziomie, zachować spokój i równowagę. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Raku, w dodatku Słońce utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, co dobrze wróży relacjom międzyludzkim, nawiążecie korzystne znajomości, nie obejdzie się jednak bez stresów, bowiem w tym samych czasie cofający się Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i obydwie planety utworzą napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, okres między Świętami a Sylwestrem nie jest więc korzystny dla transakcji finansowych, bo możecie wiele na tym stracić.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w znaku Strzelca, czeka was więc sporo pilnych wydatków, jak zwykle w okresie przedświątecznym, najwięcej w ostatnim tygodniu miesiąca, gdy Mars utworzy kwadraturę z niepewnym Neptunem – niektóre prezenty okażą się niewypałem i trzeba je będzie zwrócić.

Wenus, planeta piękna, sztuki i miłości, w pierwszych dniach miesiąca utworzy napięty aspekt z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, pojawi się skryte pożądanie, niektóre Skorpiony skłonne będą nawiązać ukryty romans, a przynajmniej flirt. Uczucia ujrzą światło dzienne już od 4 grudnia, gdy Wenus zawita do waszego znaku, chociaż jeszcze w dniach 4 – 6 grudnia, podczas sekstylu, jaki utworzy Wenus z Saturnem, możecie sprawiać wrażenie osoby niedostępnej, tym bardziej interesującej. Między 9 a 11 grudnia czeka was wiele spotkań, cieszyć się będziecie powodzeniem, na co wpłynie opozycja Wenus w waszym znaku do Jowisza w przeciwległym Byku, w dniach 20 – 22 grudnia natomiast, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, staniecie się trochę konfliktowi i niecierpliwi, zwłaszcza jeśli ktoś zaskoczy was zbyt mocno czymś nieoczekiwanym. W czasie Świąt natomiast wykażecie się ciepłem, troską i oddaniem wobec bliskich, na co wskazuje trygon Wenus do Neptuna. Pod koniec miesiąca, w dniach 27 – 29 grudnia, sekstyl Wenus do Plutona uczyni z was zdobywców, nikt wam się nie oprze, zdobędziecie serce kogoś, na kim wam zależy. 29 grudnia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Strzelca, co odbije się pozytywnie na stanie finansów.

1 grudnia Merkury wejdzie do życzliwego Koziorożca, staniecie się więc bardziej mobilni i komunikatywni, od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co ułatwi dobre porozumienie z osobami na stanowiskach. Między 7 a 9 grudnia trygon Merkurego do Jowisza w przeciwległym Byku przyniesie dużo spotkań i porozumień, warto w tym czasie podpisywać umowy, chociaż niektóre z nich trzeba będzie skorygować w dniach 17 – 19 grudnia, gdy Merkury ponowi aspekt w biegu wstecznym.14 grudnia Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, do biegu prostego powróci 2 stycznia, w drugiej połowie miesiąca czekają was utrudnienia w komunikacji oraz w transakcjach finansowych.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Skorpiona

W waszym znaku odbywa się prawdziwy festiwal planet – Słońce przebywa w nim do 22 listopada, Mars, jego władca, dwa dni dłużej i dodatkowo Merkury przez pierwszą dekadę miesiąca, dysponujecie więc ogromną energią, którą warto wykorzystać na rozwój osobisty i poprawę warunków życiowych. Okazja pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ 3 listopada Słońce utworzy opozycję do dobroczynnego Jowisza w przeciwległym Byku, przyjmijcie z wdzięcznością to, co inni mają wam do zaoferowania, czy to będzie uznanie, wiedza czy prosta życzliwość. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku w opozycji do rewolucyjnego Urana w przeciwległym Byku, zapowiada to konflikt, zakończenie jakiejś relacji lub początek nowej, w każdym razie dojdzie do rewolucyjnych zmian w związkach partnerskich, zarówno osobistych, jak i biznesowych. W dniach od 15 do 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z Marsem, władcą waszego znaku i obydwie planety utworzą najpierw trygon z inspirującym Neptunem a następnie sekstyl z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, to będzie bardzo ważny okres, być może decydujący o waszej przyszłości, zapragniecie bowiem władzy za wszelką cenę – nad ludźmi, okolicznościami lub zdarzeniami – i w wielu przypadkach uda się wam ją uzyskać. 22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na zabezpieczenie finansowe, od razu w dniach 22 – 25 listopada utworzy napięty aspekt z wymagającym Saturnem, nastąpią ograniczenia w wydatkach, trzeba będzie zrezygnować z niektórych przyjemności. 27 listopada dojdzie do pełni Księżyca w znaku Bliźniąt, zobaczycie jasno jakimi zasobami dysponujecie, może to wzbudzić wiele emocji.

Mars będzie przebywał w waszym znaku do 24 listopada, obdarzając silną energią i motywacją do działania. W dniach 9 – 13 listopada zachowajcie ostrożność w swoich reakcjach, bo możecie zachować się agresywnie, prowokująco a nawet nieobliczalnie gdy Mars ustawi się w opozycji do wybuchowego Urana w przeciwległym Byku, niektórym Skorpionom zabraknie cierpliwości lub tolerancji dla osób reprezentujących wykraczający poza schematy sposób bycia. Od 15 do 24 listopada Mars w waszym znaku będzie szczególnie aktywny, utworzy bowiem aspekty ze Słońcem, Neptunem i Plutonem, co rozbudzi bardzo silne emocje, trudno będzie zapanować nad taką kumulacją energii, starajcie się wykorzystać ją w sposób konstruktywny, bo zniszczyć coś jest łatwo, trudniej odbudować. 24 listopada Mars opuści wasz znak i wejdzie do Strzelca, w ciągu najbliższych miesięcy aktywność skierujecie na zabezpieczenie stanu posiadania, ale w dniach 24 – 27 listopada trzeba będzie „zacisnąć pasa”, pojawią się jakieś ograniczenia finansowe, na co wpłynie kwadratura Marsa do Saturna.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus ustawi się w opozycji do melancholijnego Neptuna, wasze romantyczne oczekiwania nie zostaną spełnione a miłość objawi się w formie platonicznego afektu, już dwa dni później w okolicach 5 listopada uda się wam jednak zdobyć obiekt westchnień, do czego przyczyni się trygon Wenus do zdobywczego Plutona. 8 listopada Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, gdzie odzyska swą moc, zaczniecie mieć tendencję do nawiązywania ukrytych romansów, zwłaszcza w dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Merkurym.

Merkury w waszym znaku 4 listopada utworzy opozycję do wybuchowego Urana, co może doprowadzić do kłótni z partnerami osobistymi lub biznesowymi, w dniach od 7 do 9 listopada natomiast utworzy harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, władcą waszego znaku, będziecie więc sprawnie posługiwać się swoim umysłem, tam gdzie trzeba zastosujecie sprytną manipulację lub subtelną presję, w każdym razie uda się uzyskać to, na czym wam zależy za pomocą rozumu. 10 listopada Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Strzelca, gdzie nie ma już takiej mocy, w dodatku od razu znajdzie się w kwadraturze do Saturna, trudno wiec będzie przekonać innych do swoich racji, zwłaszcza w dziedzinie spraw finansowych. W czasie pełni Księżyca w Bliźniętach, w okolicach 27 listopada, Merkury utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, zwróćcie więc szczególną uwagę na transakcje finansowe, bo emocje mogą zaburzyć racjonalne myślenie i popełnicie błąd lub ktoś was wyprowadzi w pole.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Skorpiona

Słońce jeszcze do 23 października tranzytuje Wagę, zanim wejdzie do waszego znaku, w tym czasie jak co roku macie mniej energii, niż zwykle, nie należy z tym walczyć, tylko znaleźć czas na odpoczynek i ładowanie akumulatorów. 14 października dojdzie do zaćmienia Słońca, co jeszcze bardziej was osłabi, wskazane jest w tym czasie nawet wzięcie sobie wolnego od wszystkiego, zajmijcie się czymś, co nie powoduje wysiłku. 20 października, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, otrzymacie ważne informacje, które powinny pozostać tajemnicą, nawet po 23 października, kiedy zarówno Słońce, jak i Merkury, wkroczą do waszego znaku, zachowajcie je w sekrecie. W dniach 23 – 26 października Słońce w waszym znaku utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, to właściwy moment na rozpoczęcie przedsięwzięć wymagających cierpliwości, konsekwencji i wytrwałości, co zresztą okaże się zgodne z waszymi zamiłowaniami, nadejdzie bowiem moment, w którym marzenia możecie przekształcić w konkretną rzeczywistość. 28 października dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Księżyca w opozycyjnym Byku, co wzbudzi emocje i odbije się na partnerskich relacjach, starajcie się w tym czasie pozostać w zgodzie ze sobą, nie zapominajcie jednak o potrzebach, zwłaszcza uczuciowych, drugiej strony.

W dniach od 7 do 12 października obydwaj władcy waszego znaku, Mars i Pluton, znajdą się wobec siebie w napiętym aspekcie, zabraknie tolerancji i może wybuchnąć agresja, uważajcie na osoby ze swojego otoczenia, bo okaże się, że macie wokół siebie ukrytych wrogów, za kierownicą zdejmijcie nogę z gazu i nie hamujcie gwałtownie, aby ktoś nie wjechał wam w tył wozu. 12 października Mars zawita do waszego znaku, staniecie się niezwykle aktywni i skłonni do działania, a przy tym skuteczni. Między 26 a 30 października, w okolicach zaćmienia Księżyca, Merkury w koniunkcji z Marsem w waszym znaku ustawi się w opozycji do Jowisza, możecie kogoś mylnie ocenić lub starać się do czegoś przekonać, tracąc przy tym sporo energii.

Do 9 października Wenus przebywa w rozrywkowym Lwie, sprzyjając romansom i dobrej atmosferze w pracy, następnie zawita do życzliwej Panny, straci jednak sporo ze swej mocy, w dodatku ustawi się od razu w opozycji do ograniczającego Saturna, relacje zarówno przyjacielskie, jak i miłosne chwilowo się ochłodzą, może wam zabraknąć czasu dla swoich bliskich. Między 20 a 24 października natomiast trygon Wenus do Jowisza, przebywającego w przeciwległym Byku, zapowiada okres bogaty pod względem towarzyskim, pojawi się przestrzeń na spotkania w gronie przyjaciół. Ostatniego dnia miesiąca Wenus w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, przyniesie niespodziewane wydarzenie, które miło was zaskoczy.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury w życzliwej Pannie ustawi się w opozycji do złudnego Neptuna, trudno będzie dogadać się lub umówić na wspólne spotkanie z przyjaciółmi, ale już 3 października trygon Merkurego do Plutona pomoże podjąć decyzje i przeprowadzić swoją wolę. 5 października Merkury wejdzie do znaku Wagi, co sprzyja zbieraniu informacji, byle nie były to plotki – takie niebezpieczeństwo pojawi się w dniach 20-22 października, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, czyjaś opinia was zbulwersuje, ale może okazać się nieprawdą. 22 października Merkury wejdzie do waszego znaku, od razu utworzy harmonijny aspekt z poważnym Saturnem, co pozwoli zweryfikować otrzymane informacje i wykorzystać jedynie te, które okażą się prawdziwe i przydatne.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, co kieruje uwagę na życie towarzyskie i rozwój przyjaźni, która rozkwitnie szczególnie mocno między 6 a 10 września, gdy Słońce utworzy piękny trygon z biesiadnym Jowiszem w przeciwległym Byku – w waszym życiu pojawią się nowe znajomości, możecie liczyć na wzrost popularności. 15 września dojdzie nowiu Księżyca w trygonie do inspirującego Urana, przyjaźnie zawarte w tym czasie okażą się istotne dla waszej przyszłości, macie szansę rozpocząć innowacyjne przedsięwzięcie, które połączy ludzi, posiadających te same pasje i poglądy. Opozycja Słońca do Neptuna w dniach od 17 do 21 września, doprowadzi do nieporozumień w kwestiach dotyczących osobistych przekonań, ale trygon Słońca do Plutona, jednego z władców waszego znaku, obdarzy was pewnością siebie i umiejętnością przekonywania. 23 września Słońce opuści przyjazną Pannę i wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym odczujecie zmęczenie intensywną aktywnością, ostatni tydzień miesiąca powinniście spędzić w odosobnieniu, ładując akumulatory, okaże się to jednak trudne do zrealizowania, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, ponieważ 29 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku Barana, co rozbudzi emocje w kwestiach związanych ze zdrowiem oraz warunkami pracy.

Mars, stary władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w dyplomatycznej Wadze, co nie sprzyja jawnemu okazywaniu emocji, możecie więc czuć się przez większość czasu sfrustrowani faktem, że w działaniu trzeba się liczyć z uczuciami i opinią innych. W ostatnich dniach miesiąca Mars utworzy namiętny sekstyl z powabną Wenus, co rozbudzi zmysły i może doprowadzić do skrytych romansów.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje rozrywkowego Lwa, w dodatku już 4 września wyjdzie z retrogradacji, co okaże się istotne dla stosunków w pracy. Między 16 a 18 września Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem w przeciwległym Byku, przyniesie to wzrost popularności, ludzie będą was podziwiać i chwalić, uważajcie, aby nie wpaść w samouwielbienie. W końcówce miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Marsa w kwadraturze do wybuchowego Urana, zrobi się gorąco i nieprzewidywalnie w związkach, uważajcie, aby nie wylać dziecka z kąpielą, bo możecie stracić ważną przyjaźń

Merkury w życzliwej Pannie dopiero 15 września wyjdzie z retrogradacji, w międzyczasie utworzy korzystny aspekt z Jowiszem w przeciwległym Byku, to dobry czas na zaplanowanie podróży oraz imprez wakacyjnych, dokonując poprawek, aby uniknąć błędów popełnianych w przeszłości, uda się wam wszystko zorganizować 6 września, gdy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, będziecie bowiem mieć w tym czasie posłuch, inni będą się liczyć z waszym zdaniem. 25 września, już w ruchu prostym, Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza, pozwoli z sukcesem zaplanować lub zrealizować plany związane z podróżami i edukacją.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Skorpiona

Do 23 sierpnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Lwa, warto poświęcić energię na rozwój kariery, natomiast urlop wykorzystać w innym terminie, w pracy bowiem wiele będzie się działo. 1 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku co prawda wzbudzi dylemat ile czasu powinniście poświęcić sprawom zawodowym, a ile rodzinnym, ale i tak oddacie się aktywnym działaniom, do czego skłoni trygon Marsa do Jowisza, nie zapomnicie przy tym o życiu towarzyskim i spotkaniach z przyjaciółmi. W dniach od 5 do 9 sierpnia nawiążecie znajomości, które zmienią podejście do zawodowych wyzwań, na co wskazuje kwadratura Słońca do Jowisza, czekają was sukcesy, ale trzeba się będzie o nie postarać. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Lwa, w kwadraturze do Urana w przeciwległym Byku, rozpoczniecie nowy etap w życiu zawodowym, zmienią się partnerzy biznesowi, niektóre Skorpiony zdecydują się odejść do konkurencyjnej firmy, która zaproponuje lepsze warunki współpracy, na co wskazuje trygon Marsa do Urana. 23 sierpnia Słońce wkroczy do życzliwej Panny, oderwiecie się od problemów zawodowych, energię skierujecie na życie towarzyskie i rozwój przyjaźni, chociaż w dniach od 25 do 29 sierpnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Saturna, pojawią się ograniczenia w tej dziedzinie i trudno będzie zorganizować ekipę, która znajdzie czas w tym samym terminie. 31 sierpnia będzie miała miejsce druga pełnia Księżyca w tym miesiącu, tym razem w życzliwych Rybach, rozbudzi ona emocje w związku z potrzebą oderwania się od zgiełku codzienności i doświadczenia przyjemności w kontakcie z naturą.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 27 sierpnia tranzytuje przyjazny znak Panny, co sprawi, że staniecie się bardzo aktywni w organizowaniu życia towarzyskiego w celu wspólnego spędzania czasu, szczególną inicjatywą wykażecie się w okolicach pełni oraz nowiu Księżyca na początku i w połowie miesiąca. Między 20 a 24 sierpnia, podczas opozycji Marsa do zwodniczego Neptuna, trudno wam będzie określić na czym konkretnie wam zależy, ale dążyć będziecie do przeżycia czegoś niezwykłego, zmieniającego świadomość, na szczęście od 23 do 27 sierpnia trygon Marsa do Plutona, drugiego władcy waszego znaku, obdarzy was niezwykłą siłą i wytrwałością w przeprowadzeniu swojej woli. 27 sierpnia Mars opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, gdzie trudno mu będzie zrealizować swój potencjał, uważajcie, aby w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy nie narobić sobie ukrytych wrogów.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje znak Lwa, co sprawi, że pracować możecie w miłej atmosferze, ale porusza się biegiem wstecznym, powrócą więc nierozwiązane problemy emocjonalne, co dotyczy przede wszystkim Skorpionów, które lubią romansować w pracy. W dniach 7 – 11 sierpnia kwadratura Wenus do buntowniczego Urana w przeciwległym Byku, może doprowadzić do konfliktu, a nawet zerwania ważnej relacji, na szczęście już 13 sierpnia Wenus znajdzie się „w sercu Słońca”, więc wszelkie nieporozumienia odejdą w niepamięć. Od 20 do 24 sierpnia kwadratura Wenus do Jowisza w przeciwległym Byku, rozbudzi wręcz nadmiar uczuć, powrócą wspomnienia najpiękniejszych chwil spędzonych razem.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Pannie, gdzie może rozwinąć pełnię swych możliwości, dlatego planowanie i organizacja życia towarzyskiego spotka się z uznaniem, jedynie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Merkury ustawi się w opozycji do Saturna, trudno będzie uzyskać wspólny punkt widzenia, natomiast od 9 do 11 sierpnia trygon Merkurego do Jowisza pozwoli zrealizować najśmielsze marzenia, powiodą się podróże, warsztaty, szkolenia, które odbywać się będą w licznym gronie. 24 sierpnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, w ciągu najbliższych trzech tygodni należy unikać rozpoczynania nowych projektów, powiedzie się natomiast wprowadzenie poprawek do wszystkich spraw, które już są w trakcie realizacji.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Skorpiona

Słońce w życzliwym Raku do 23 lipca kieruje uwagę na potrzebę doznań, dlatego jest to znakomity czas, aby skorzystać z wakacji i wybrać się w miejsca, w których jeszcze nie byliście, dobrze też poczujecie się nad wodą – w pierwszych dniach lipca, kiedy Merkury i Słońce w koniunkcji utworzą korzystne aspekty z inspirującym Uranem w przeciwległym Byki i marzycielskim Neptunem w przyjaznych Rybach, w podróżach nie zabraknie emocjonujących momentów ani romantycznych chwil, Skorpiony wybierające się do egzotycznych krajów poczują się spełnione, 3 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, co jeszcze bardziej podkręci emocje. Również osoby pozostające w pracy nie będą narzekać na nudę, bo wyzwań i możliwości nawiązania ciekawych międzynarodowych kontaktów nie zabraknie, zwłaszcza między 13 a 17 lipca, gdy Słońce znajdzie się w sekstylu do inspirującego Urana. 17 lipca nów Księżyca w Raku może sprawić, że w niedługim czasie rozpoczniecie projekt związany z nauczaniem lub podróżami, tego samego dnia Południowy Węzeł Księżycowy opuści wasz znak, co przyjmiecie z ulgą, życie ulegnie poprawie a zdrowie się polepszy. Sporo wyzwań was czeka między 18 a 23 lipca, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Plutona, jednego z władców waszego znaku, trzeba będzie wykazać się asertywnością i niezłomnością, należy jednak unikać przemocy – w osiągnięciu równowagi pomoże korzystny aspekt Słońca z Neptunem w życzliwych Rybach, należy skorzystać z intuicji i słuchać tego, co mówi serce. 23 lipca Słońce wkroczy do znaku Lwa, rozpocznie się okres wzmożonej aktywności zawodowej, nie sprawi wam to jednak przykrości.

Mars, władca waszego znaku, do 10 lipca przebywa w przebojowym Lwie, co oznacza, że Skorpiony, które urlop postanowiły wziąć w innym terminie, będą się przepracowywać, natomiast osoby spędzające pierwszą dekadę miesiąca na wakacjach, wybiorą aktywny wypoczynek. 10 lipca Mars wejdzie do życzliwej Panny, staniecie się bardziej aktywni w życiu towarzyskim, a zarazem bardziej krytyczni wobec przyjaciół, w dniach od 17 do 23 lipca może to nawet doprowadzić do konfrontacji, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Saturna w Rybach.

Przez cały lipiec, a nawet dużo dłużej Wenus przebywa w znaku Lwa, co sprawi, że atmosfera w pracy znacznie się poprawi, niektóre Skorpiony mogą nawiązać biurowy romans już w pierwszych dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Uranem w przeciwległym Byku, związek jednak okaże się krótkotrwały, bowiem 24 lipca Wenus zmieni bieg na wsteczny, co skłoni do wycofania się z relacji. Niektóre Skorpiony spotkają dawną miłość w okolicach 27 lipca, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym.

Merkury tranzytuje życzliwego Raka do 11 lipca, rozmowy o uczuciach okażą się głębokie i znaczące, zwłaszcza w dniach od 6 do 11 lipca, gdy Merkury utworzy harmonijne aspekty z Uranem i Neptunem, może dojść do niespodziewanych wyznań romantycznych uczuć. 11 lipca Merkury wejdzie do rozrywkowego Lwa, w którym straci wiele ze swej mocy, w okolicach 17 lipca niektóre Skorpiony mogą przesadzić w opowieściach o swoich sukcesach lub wybrać się w podróż marzeń, która okaże się kosztowna, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, inni zaczną stosować półprawdy, aby wyjść na swoje, zwłaszcza około 24 lipca, kiedy Merkury ustawi się w napiętym aspekcie do Urana – konflikt może okazać się nieunikniony. 28 lipca Merkury wejdzie do życzliwej Panny, gdzie jest wyjątkowo mocny, intelekt się wyostrzy, staniecie się bardziej spostrzegawczy, a także aktywni towarzysko.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Bliźniąt do 21 czerwca, co pozwoli nawiązać kontakt z własnym wnętrzem, skieruje też uwagę na zarządzanie wspólnym stanem posiadania. 4 czerwca pełnia Księżyca w Strzelcu rozbudzi emocje w sprawach finansowych, koniunkcja Merkurego z nieprzewidywalnym Uranem w przeciwległym Byku dodatkowo podniesie ciśnienie, otrzymacie niespodziewaną informację lub ktoś z przyjaciół zaskoczy was swoimi pomysłami, starajcie się unikać konfliktu z partnerami życiowymi, bo wybuch emocji okaże się większy, niż przypuszczacie. 11 czerwca Pluton, władca waszego znaku, wycofa się do życzliwego Koziorożca, powrócą niektóre nierozwiązane problemy w relacjach z rodzeństwem lub sąsiadami. 18 czerwca nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do zwodniczego Neptuna ostrzega, że planowana inwestycja jest zbyt ryzykowna, ktoś może wami manipulować lub przekazać nieprawdziwe informacje. Od 15 do 24 czerwca dobroczynny Jowisz w przeciwległym Byku znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, to dobry moment na legalizacje związku oraz nawiązanie długotrwałych partnerskich relacji. 21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Raka, rozpoczynając okres rodzinnych wyjazdów wakacyjnych. Ostatnie dni miesiąca sprzyjają dalekim podróżom i urlopowym planom, ponieważ Słońce ustawi się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Saturnem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku ognistego Lwa, angażując was w sprawy zawodowe, w pracy wykażecie się sprawną organizacją i efektywnym działaniem. Szczególną ostrożność zachowajcie między 24 a 28 czerwca, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze do rewolucyjnego Urana, bo wasza aktywność i nadmierny pośpiech może kogoś wyprowadzić z równowagi, pojawią się kłótnie a nawet zerwanie relacji osobistej lub biznesowej.

Wenus jeszcze tylko do 5 czerwca przebywa w życzliwym Raku, warto ten czas wykorzystać na okazanie bliskiej osobie jak bardzo wam na niej zależy, romantycznym chwilom we dwoje sprzyjać będzie sekstyl Wenus do marzycielskiego Neptuna w przyjaznych Rybach. 5 czerwca Wenus zawita do znaku Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do Plutona, co rozbudzi zmysły, ogarnie was namiętność, ale zaraz za nią nadejdzie zazdrość i chęć dominacji. W dniach 9 – 11 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Jowiszem i Węzłami Księżycowymi, pojawią się przeszkody w osiągnięciu celów, zwłaszcza w sprawach zawodowych.

Merkury w przeciwległym Byku przebywa do 11 czerwca, wpływając na negocjacje, umowy, ustalenia – oprócz koniunkcji z nerwowym Uranem 4 czerwca, utworzy korzystny aspekt z Neptunem w dniach 9-10 czerwca, to znakomity moment, aby zwerbalizować swoje marzenia i zacząć je realizować. 11 czerwca Merkury opuści Byka i wejdzie do Bliźniąt, gdzie nabierze więcej mocy, przez krótką chwilę znajdzie się w trygonie z Plutonem, zanim ten wycofa się do Koziorożca, niektóre Skorpiony wykorzystają te moment, na przekonanie oponentów do swoich koncepcji. 15 czerwca kwadratura Merkurego do Saturna utrudni porozumienie z dziećmi, które mogą stać się uparte, natomiast w dniach 17-18 czerwca sekstyl Merkurego do Wenus sprzyja finansowym negocjacjom. 21 czerwca będziecie myśleć szybko i skutecznie, do czego przyczyni się korzystny aspekt Merkurego z Marsem. 25 czerwca uważajcie na oszustów i manipulatorów, bo Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem. 27 czerwca Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwego Raka a ostatniego dnia miesiąca wraz ze Słońcem znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Saturnem, to znakomity moment na rozpoczęcie wakacyjnych podróży.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka do 21 maja, co sprzyja nawiązywaniu partnerstwa, skieruje też uwagę na potrzeby innych osób. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, co może okazać się znaczące, zmusi bowiem do introspekcji i zweryfikowania swojego nastawienia do partnerów, zarówno osobistych, jak i życiowych, do głosu dojdą ukryte aspekty osobowości. Czas od 7 do 13 maja, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, przyniesie rewolucję w związkach, zostaniecie postawieni w sytuacji, na którą nie macie wpływu, co może okazać się stresujące. 16 maja do przeciwległego Byka zawita Jowisz, planeta obfitości i dobrobytu, od razu jednak znajdzie się w napiętym aspekcie do Plutona, władcy waszego znaku, może to przynieść poważne zmiany w stanie posiadania, zaważy też na stosunkach w rodzinie, macie szansę wiele zyskać, ale horoskop podpowiada, że nie obejdzie się bez walki. Od 15 do 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna sprzyja medytacjom i twórczej działalności, dla artystów i osób kreatywnych to znakomity czas na wyczarowanie fantastycznych dzieł we współpracy z innymi. 19 maja dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Byku, w najbliższym czasie zawrzecie nową znajomość, która przyniesie wymierne korzyści. Między 15 a 25 maja sekstyl Słońca do Marsa, drugiego władcy waszego znaku, znacznie zwiększy aktywność, życie przyspieszy w wielu dziedzinach życia, ponieważ 20 – 21 maja obie planety zmienią znaki, pozostając nadal w korzystnym aspekcie, wiele zrobicie, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe swojej rodzinie. 21 maja Słońce wkraczając do znaku Lwa od razu utworzy trygon do Plutona, dysponować więc będziecie niesamowitą siła i motywacją do intensywnej pracy, w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna zahamuje pęd do doskonałości i wymusi kilka dni odpoczynku.

Mars w życzliwym Raku przebywa do 20 maja, nie jest to dla niego jednak zbyt dobra pozycja, możecie mieć w tym czasie tendencję do nadmiernego wyrażania złości, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy nie wszystko pójdzie po waszej myśli w czasie celebrowania długiego majowego weekendu – sekstyl Marsa do Urana sprawi jednak, że szybko uporacie się z każdym rodzajem nieoczekiwanego wydarzenia. Również między 15 a 18 maja, gdy Mars znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, warto sobie znaleźć twórcze zajęcie, inspiracji wam nie zabraknie. 20 maja Mars opuści życzliwego Raka i wkroczy do znaku Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w Wodniku, obydwie planety rządzące waszym znakiem staną wobec siebie wojowniczo nastawione, niektóre Skorpiony stoczą walkę wewnętrzną, inne zaangażują się konflikt na linii praca – dom, w tej wojnie nie ma jednak zwycięzców, dylematy bowiem mają to do siebie, że nie prowadzą do dobrego rozwiązania.

Wenus do 7 maja przebywa w znaku Bliźniąt, miedzy 3 a 6 maja odbierze sprzeczne sygnały – z jednej strony utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, z drugiej napięty z Neptunem, pojawi się intratne zlecenie, które jednak okaże się niemożliwe do wykonania lub nadzieje pokładane w jakiejś relacji okażą się płonne. 7 maja Wenus zawita do życzliwego Raka, w którym jest mocna, otworzy was więc na miłość i życzliwość osób z otoczenia, między 11 a 14 maja znajdzie się korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, czekają was więc spotkania ze starymi znajomymi a nawet minionymi miłościami. W dniach 24 – 27 maja, gdy Wenus utworzy sekstyl do Urana w przeciwległym Byku, niektóre Skorpiony zaangażują się w przelotny romans, inne z dnia na dzień zakochają się po uszy.

Do 15 maja Merkury w przeciwległym Byku się cofa, starajcie się wykorzystać ten czas na poprawę relacji oraz zweryfikowanie umów, unikajcie podejmowania długoterminowych zobowiązań, chyba że dotyczą spraw, których naturą jest powtarzalność. Od 10 do 17 maja Merkury zmieniając bieg na prosty znajdzie się w korzystnych aspektach z Wenus i Saturnem, to dobry moment na nawiązanie długoterminowej współpracy.

Talizmany na Rok Wodnego Królika