Archiwum kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Strzelca do 21 grudnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie materialne. 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z retrogradującym Marsem wzbudzi wiele emocji przy zakupach przedświątecznych prezentów, trudno wam będzie podjąć decyzje i dokonać wyboru obawiając się czy nie zniszczy to waszego budżetu, tymczasem nic wam z tej strony nie zagraża, poza własnymi obawami, na co wskazuje sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie między 10 a 14 grudnia. Natomiast kwadratura Słońca do Neptuna, działająca od 12 do 16 grudnia, ostrzega przed nadmiernym zaufaniem i ryzykiem spekulacyjnym, w dążeniu do poprawy sytuacji finansowej postawcie na sprawdzone sposoby i zaufane osoby, bo „cudowny interes, gwarantujące szybkie zyski” może zakończyć się wielką stratą, podejmujcie więc decyzje rozważnie. Kwadratura Słońca do Jowisza w dniach 19-20 grudnia obiecuje co prawda duże sukcesy finansowe, ale osobom, które działają uczciwie i zgodnie z prawem, niektóre Skorpiony na etatach otrzymają w tych dniach dodatkowe przedświąteczne premie, pozostałe osoby mają szansę na napływ klientów. 20 grudnia Jowisz opuści życzliwe Ryby i wkroczy do ognistego Barana, jego pozytywny wpływ nie będzie już tak widoczny, ale wolne strzelce i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na korzystne kontrakty, zaznaczy się też poprawa w stanie zdrowia. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, nadal pozostając w aspekcie z Jowiszem do 24 grudnia, co znacznie zwiększy mobilność w czasie przedświątecznym. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia, dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Koziorożcu, w najbliższym czasie szykują się krótkie wyjazdy.

Mars w Bliźniętach do 27 grudnia porusza się biegiem wstecznym, co wpływa na ograniczenie aktywności związanej z inwestycjami, taka rezerwa jest wam potrzebna, wykorzystajcie wiec ten czas na zrobienie rozeznania, co w obecnej sytuacji jest najbardziej opłacalne. Ostrożność w wydatkach zachowajcie między 6 a 10 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa. Po 27 grudnia nabierzecie więcej pewności siebie.

Wenus do 10 grudnia przebywa w Strzelcu, co wpływa korzystnie na stan finansowy, jedynie 1 grudnia może was kusić, aby zaszaleć na zakupach, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa. Już następnego dnia sekstyl Wenus do Saturna pozwoli zapanować nad zachciankami, ale kwadratura Wenus do Neptuna między 2 a 6 grudnia będzie kusić rzekomymi okazjami i przecenami oraz łudzić promocyjnymi „oszczędnościami”. Od 7 do 10 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus znajdzie się w kwadraturze z dobroczynnym Jowiszem, to znacznie lepszy moment na zakupy, chociaż pragnienie uszczęśliwienia bliskich zaowocuje zwiększonymi wydatkami. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego i rozważnego Koziorożca, staniecie się bardziej zdyscyplinowani tak w wydawaniu pieniędzy, jak i okazywaniu uczuć, poprawią się natomiast stosunki sąsiedzkie oraz relacje z rodzeństwem. Między 20 a 24 grudnia, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, wolne Skorpiony mogą nagle spotkać na swej drodze osobę, która oryginalnością i otwartym podejściem do życia sprawi, że zapragną poznać ją bliżej, co może zaowocować w przyszłości ciekawą przyjaźnią lub bliskim związkiem. Ostatnie trzy dni mijającego roku okażą się romantyczne, namiętne i pełne towarzyskich spotkań, Wenus w sekstylu do Neptuna, w koniunkcji z Merkurym i Plutonem zafunduje moc przeżyć a Sylwester zapowiada się wystrzałowo.

Merkury tranzytuje znak Strzelca do 7 grudnia, nie jest to jego mocna pozycja, więc decyzje, zwłaszcza finansowe, lepiej odłożyć na później, tym bardziej, że 1 i 2 grudnia Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zaburzającym rozsądne i praktyczne myślenie, łatwo was będzie w tych dniach wyprowadzić w pole. Między 5 a 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może przynieść znaczne profity i zyski, zwłaszcza w temacie edukacji i współpracy z zagranicą, nie obejdzie się jednak bez stresów i wątpliwości. 7 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca, łatwiej będzie myśleć i podejmować decyzje w duchu pragmatyzmu i dyscypliny, staniecie się też bardziej mobilni i skłonni do przemieszczania się. Między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do nieprzewidywalnego Urana może sprawić, że podejmiecie zaskakujące decyzje, z dnia na dzień się spakujecie i wyjedziecie w miejsce, gdzie jeszcze nie byliście. Sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni bliskość oraz intymną atmosferę przy świątecznym stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Skorpiona

W Waszym znaku odbywa się festiwal planet, bo przebywa w nim nie tylko Słońce, ale również Wenus i Merkury, nie brakuje wam więc energii, pomysłów i charyzmy, aby zrealizować swoje cele. Słońce do 22 listopada tranzytuje wasz znak, 8 listopada czeka was małe emocjonalne „trzęsienie ziemi”, ponieważ w przeciwległym Byku dojdzie do pełni połączonej z zaćmieniem Księżyca w koniunkcji z nieobliczalnym Uranem, w opozycji do planet w Skorpionie i w kwadraturze do ograniczającego Saturna, a to zapowiada rewolucję w związkach i rodzinie, wy sami lub partner zapragnie przekroczyć granice zasad, uwolnić się od starych wzorców i zrealizować skryte pragnienia. Niektóre Skorpiony natrafią w rodzinie na sprzeciw wobec ich stylu życia, co wyzwoli trudne emocje, dopiero trygon Słońca do Neptuna w życzliwych Rybach, pod wpływem którego pozostaniecie między 13 a 17 listopada, pozwoli iść za głosem serca i intuicji, która was nie zawiedzie. Jeszcze więcej korzyści przyniosą od 16 do 22 listopada aspekty Słońca z Plutonem, władcą waszego znaku, oraz szczodrym Jowiszem, ujawnicie swoją kreatywność, uruchomicie drzemiący w was twórczy potencjał, postawicie na samorealizację, uwolnicie się od zobowiązań. 22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na zabezpieczenie finansów, nów Księżyca w Strzelcu, do którego dojdzie 23 listopada, wyznaczy początek przedsięwzięcia, które przyniesie spore zyski.

Mars, drugi władca waszego znaku, przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym w znaku Bliźniąt, co może zahamować waszą aktywność, zwłaszcza w dziedzinie komunikacji, nie jest to właściwy czas na ryzykowne inwestycje, szczególnie między 15 a 25 listopada, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, powstrzymajcie się od niepewnych transakcji, unikajcie kontaktu z samozwańczymi guru, którzy zechcę narzucić wam swoje z palca wyssane pomysły i wydumane, mgliste ścieżki rzekomego rozwoju osobistego. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli wam stanąć na pewnym gruncie własnych zasad.

Wenus przebywa w waszym znaku do 16 listopada sprawiając, że łatwo wam zdobyć uznanie i sympatię otoczenia, jedynie na początku miesiąca między 4 a 9 listopada trudne aspekty z Uranem w przeciwległym Byku i Saturnem w Wodniku utrudnią osiągniecie porozumienia z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, również relacje z niektórymi członkami rodziny mogą budzić sprzeciw. Już między 8 a 12 listopada relacje wejdą na wyższy poziom zrozumienia, do czego przyczyni się trygon Wenus do Neptuna, warto zaufać intuicji, która was w tych dniach nie zawiedzie. Jeszcze więcej przyjemności was czeka od 13 do 16 listopada, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Plutonem, władcą waszego znaku, i trygon z Jowiszaem w przyjaznych Rybach – wasz wpływ na innych będzie nieograniczony a powodzenie wzrośnie, poczujecie się usatysfakcjonowani wrażeniem, jakie możecie wywrzeć na otoczeniu. 16 listopada Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Strzelca, wpływając korzystnie na stan finansów oraz kontakty z bliskimi, towarzyszyć jej bowiem będzie od 19 do 25 listopada Merkury, planeta intelektu i komunikacji.

Merkury także tranzytuje wasz znak do 17 listopada, wspierając samoświadomość, jedynie w dniach 9 – 11 listopada, gdy znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem, wprowadzi utrudnienia w kontaktach z osobami starszymi, konserwatywnymi, urzędnikami oraz tymi, którzy pilnują utrwalonych zasad. Od 13 do 17 listopada korzystne aspekty Merkurego z Plutonem i Jowiszem pozwolą błysnąć intelektem, ułatwią komunikację i sprawią, że każdego przekonacie do swoich pomysłów. 17 listopada Merkury opuści wasz znak i także wejdzie do Strzelca, wspierając finansowe przedsięwzięcia, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, wędrując w koniunkcji z zasobną Wenus. W ostatnich dniach miesiąca sektyl Merkurego do Saturna ułatwi porozumienie z członkami rodziny, którzy do tej pory ograniczali was w jakimś stopniu.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Skorpiona

Słońce w Wadze do 23 października jak zwykle o tej porze roku osłabia was energetycznie, dlatego warto w tym czasie jak najwięcej odpoczywać. Tym razem okaże się to trudne, bowiem Słońce tworzyć będzie szereg aspektów z Marsem i Plutonem, co wymusi intensywne działanie i wykazanie się asertywnością. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w Baranie, co odbije się na waszym zdrowiu i wzbudzi emocje. Między 9 a 13 października trygon Słońca do Saturna skłoni do zaopiekowania się starszymi osobami w rodzinie, pozwoli też ustalić zasady, według których powinni postępować bliscy, rozwiązania okażą się rewolucyjne, ponieważ Saturn jednocześnie tworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem.  Od 16 do 23 października Słońce wraz z Wenus znajdą się w sprzecznych aspektach z Marsem i Plutonem, dwoma władcami waszego znaku, wykażecie się zdecydowaniem w działaniu, dokonacie inwestycji, które okażą się ryzykowne, dlatego warto pozostawić je w tajemnicy. 

23 października Słońce wraz z Wenus wkroczą do waszego znaku, odzyskacie energię, poczujecie się pewni siebie, w ciągu najbliższego miesiąca uda wam się zdobyć wszystko, o co staraliście się w ostatnim czasie. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, w najbliższym czasie rozpoczniecie kolejny rozdział w życiu, pojawi się nowa miłość lub znajomość ważna dla przyszłości. 29 października Jowisz opuści znak Barana i wycofa się na parę miesięcy do życzliwych Ryb, powróci szansa na osiągnięcie spełnienia, miłości i rozwoju uczuć wyższych.

Mars w Bliźniętach na początku miesiąca utworzy trygon z ambitnym Saturnem, co sprzyja remontom oraz inwestycjom w nieruchomości, warto je w tym czasie omówić, aby spełniały wasze oczekiwania. Od 9 do 16 października kwadratura Marsa do Neptuna zawróci wam w głowie, dzieci mogą złapać trudną do zdiagnozowania infekcję lub działalność twórcza okaże się zbyt wymagająca i niejasna. Okres między 16 a 20 października pełen będzie skrytych namiętności i zazdrości ze względu na energetyzujące aspekty Słońca z Wenus do Marsa i Plutona.

Wenus wraz ze Słońcem do 23 przebywa w Wadze, zanim wejdzie do waszego znaku, będziecie w tym czasie ukrywać swoje prawdziwe uczucia, obawiając się zranienia – zupełnie niepotrzebnie, ponieważ planety zapewnią wam ostatecznie sukces w każdej sprawie. Od 11 do 23 października Wenus znajdzie się najpierw w trygonie z Saturnem, co pozwoli umocnić długotrwałe związki, a następnie wraz ze Słońcem utworzy aspekty z Marsem i Plutonem, co rozbudzi was uczuciowo i emocjonalnie. Po 23 października, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, wasz magnetyzm wzrośnie, zaczniecie przyciągać do siebie osoby, nad którymi łatwo osiągnąć władzę, nie nadużywajcie jej, bo i tak łatwo wam będzie przeprowadzić swoja wolę.

Merkury w życzliwej Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji, łatwiej wam będzie porozumieć się z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania, zwłaszcza między 4 a 8 października, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Plutonem, władcą waszego znaku – wpadniecie na znakomite pomysły, wykażecie się spostrzegawczością i postawicie wnikliwe diagnozy. 11 października Merkury zmieni znak i wejdzie do Wagi, zaczniecie ukrywać swoje myśli i poglądy, zbierając sekretne informacje – okażą się istotne zwłaszcza między 21 a 23 października, kiedy Merkury ustawi się w trygonie do Saturna, pozwalając przeprowadzić konstruktywne zmiany w domu lub pracy oraz od 25 do 28 października, gdy utworzy sprzeczne aspekty z obydwoma władcami waszego znaku, czyli Marsem i Plutonem – wasze argumenty okażą się tak przekonujące, że przeprowadzicie swoją wolę, chociaż nie obejdzie się bez sprzeciwów.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, kierując uwagę na rozwój przyjaźni oraz kontakty z osobami podzielającymi wasze pasje i zainteresowania. Pełnia Księżyca w znaku Ryb w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach do Urana w przeciwległym Byku, do której dojdzie 10 września, wzbudzi wiele emocji związanych z przyjaciółmi, trudno wam się będzie rozeznać w swoich uczuciach, do niektórych osób stracicie zaufanie, ale niesłusznie, bo możecie liczyć na ich życzliwość, spotkania towarzyskie okażą się niezwykłe i obfitować mogą w wydarzenia niecodzienne i odkrywcze.

Między 15 a 21 września natomiast aspekty Słońca do Neptuna i Plutona wzbudzą potrzebę rozwoju osobistego i wpłyną bardziej stabilizująco na wasz stosunek do otoczenia, bo niepewność zastąpi szczera i asertywna komunikacja z waszej strony. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym dysponujecie mniejszymi zasobami energetycznymi, dlatego w ostatnim tygodniu miesiąca warto więcej odpoczywać, medytować a także poświęcać więcej czasu swoim bardziej podstawowym potrzebom.

Mars w Bliźniętach będzie przebywał wyjątkowo długo, bo ponad pół roku, w tym czasie będziecie najbardziej aktywni w zarządzaniu wspólnymi zasobami, inwestowaniu, zdobywaniu źródeł finansowania na interesujące was projekty, głównie w dziedzinie komunikacji. Skorpiony zajmujące się rozwojem osobistym postawią na szybki i skuteczny przekaz informacji. Na remonty oraz inwestycje w nieruchomości warto poświęcić ostatni tydzień miesiąca, kiedy Mars utworzy korzystny aspekt z wytrwałym Saturnem.

Wenus od 5 do 29 września tranzytuje życzliwą  Pannę, jest w tym znaku jednak słaba, więc kontakty z bliskimi wam osobami oraz przyjaciółmi opierać się będą głównie na wspólnej pracy oraz intelektualnym porozumieniu a nie na uczuciach, starajcie się powstrzymać swój krytycyzm, bo może to zepsuć nawet najlepiej zapowiadającą się relację – zwłaszcza między 14 a 18 września, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem, natomiast między 18 a 22 września niektóre Skorpiony mogą zostać nagle i nieoczekiwanie trafione strzałą Amora, gdy Wenus znajdzie się w trygonie do Urana w przeciwległym Byku.

Między 25 a 28 września dojdzie do bardzo ciekawej konfiguracji planet z udziałem Wenus, Merkurego, Neptuna i Plutona – jakieś spotkanie osoby dawno nie widzianej wywrze na was piorunujące wrażenie, co wzbudzi silne emocje, powrócą wspomnienia miłosnych uniesień, namiętności lub twórczej przyjacielskiej współpracy, obfitującej w znaczące wydarzenia. 29 września Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, gdzie jest bardzo silna, poczujecie się zdominowaniu przez uczucia, nad którymi nie panujecie. Niektóre Skorpiony zaczną mieć tendencję do skrytych romansów.

Merkury przebywa w znaku Wagi do 23 września, ale 10 września wejdzie w retrogradację, do biegu prostego powróci dopiero 2 października, warto więc ważniejsze decyzje podejmować w pierwszej dekadzie miesiąca, jeśli nie chcecie ich później zmieniać. 23 września Merkury zanim wycofa się do życzliwej Panny, znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem w Wadze, tego dnia możecie poznać tajemnice bliskich was osób, co uświadomi wam własne ukryte problemy. W ostatnim tygodniu miesiąca, podczas tranzytu cofającego się Merkurego przez życzliwą Pannę, macie szansę przemyśleć swoje relacje z przyjaciółmi i zweryfikować je pod kątem zaufania, jakim możecie ich obdarzyć.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Skorpiona

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując energię na rozwój kariery – Skorpionom, które w tym czasie wybiorą się na urlop, trudno będzie oderwać się od spraw zawodowych, zwłaszcza że na początku tygodnia trygon Słońca z Jowiszem zapowiada interesującą okazję do podniesienia swojego statusu, jednocześnie koniunkcja Marsa z Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym w sekstylu z Wenus przyniesie nową, nieoczekiwaną, interesującą znajomość. Skorpiony w stałych związkach mogą popaść w konflikty z partnerami, pojawi się tendencja do zakończenia związków nie spełniających oczekiwań.

Między 8 a 14 sierpnia Słońce znajdzie się w kwadraturze do buntowniczego Urana w przeciwległym Byku, w nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, co wzbudzi wiele emocji, które mogą nie mieć ujścia, kontakty z partnerami zarówno osobistymi, jak biznesowymi staną się napięte, trudno będzie rozwiązać pojawiające się problemy, najlepiej przeczekać i zobaczyć co przyniesie przyszłość, która potrafi sama o siebie zadbać. Między 12 a 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna postawi was w sytuacji ograniczeń ze strony członków rodziny, osoby planujące zakup lub wynajem nieruchomości mają szanse znaleźć odpowiednie lokum. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni i porządkowanie grona znajomych pod kątem ich możliwości finansowych oraz przydatności do wykonania wspólnych zajęć – skłoni was do tego kwadratura Słońca do Marsa w Bliźniętach.

Mars w przeciwległym Byku przebywa do 20 sierpnia, to okres wzmożonej drażliwości w kontaktach międzyludzkich, pojawi się brak cierpliwości, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca podczas koniunkcji Marsa nieprzewidywalnym Uranem, oraz między 4 a 11 sierpnia, gdy Mars utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem. Od 7 do 19 sierpnia natomiast Mars znajdzie się w korzystnych aspektach z natchnionym Neptunem i potężnym Plutonem, drugim władcą waszego znaku, nikt i nic was nie powstrzyma od przeprowadzenia swojej woli, dotyczy to szczególnie Skorpionów aktywnych w dziedzinach związanych z twórczością i rozwojem osobistym, natomiast osoby przebywające na wakacjach nad wodą okażą się bardzo aktywne w korzystaniu z atrakcji, wymagających odwagi i ryzyka.

Wenus jeszcze do 11 sierpnia tranzytuje życzliwego Raka, wykorzystajcie ten czas na okazanie bliskim jak bardzo wam na nich zależy, wolne Skorpiony mają szansę nawiązać nietuzinkowy romans na początku miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem i Uranem w przeciwległym znaku Byka, między 5 a 11 sierpnia znajomość nabierze rumieńców, pojawią się romantyczne gesty i namiętność w wyniku korzystnych aspektów Wenus do Neptuna i Plutona, niektóre osoby spełnią swoje marzenia a kontakty międzyludzkie staną się pełne empatii i zaangażowania. 11 sierpnia Wenus opuści Raka, wejdzie do rozrywkowego Lwa i między 16 a 20 sierpnia utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, co okaże się korzystne zarówno dla osób przebywających na wakacjach, jak i pozostających w pracy – czeka was ciekawy zawodowy projekt, który przyczyni się do poprawy sytuacji finansowej. Ostatni tydzień miesiąca nie jest jednak wskazany dla udanych inwestycji, ponieważ Wenus znajdzie się w napiętych aspektach z Uranem, Węzłami Księżycowymi oraz Saturnem, konieczne okażą się oszczędności.

Merkury przebywa w Lwie do 4 sierpnia, po czym wejdzie do życzliwej Panny – pozostanie w tym znaku do 26 sierpnia i jest to najlepszy czas na planowanie oraz organizację przedsięwzięć z udziałem przyjaciół lub osób, podzielających wasze zainteresowania. Najlepszy czas na podejmowanie strategicznych decyzji nadejdzie między 14 a 18 sierpnia, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z inspirującym Uranem i Karmicznymi Węzłami Księżycowymi, niektóre Skorpiony odkryją swoją drogę życiową.

Dni od 19 do 23 sierpnia, gdy Merkury utworzy aspekty z Neptunem i Plutonem, sprzyjają twórczości artystycznej oraz wprowadzaniu zmian w umysłach osób, które do tej pory nie ulegały sile transformacji, uważajcie jednak, bo Neptun jest planetą iluzji, unikajcie stosowania manipulacji. 26 sierpnia Merkury opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, 29 sierpnia znajdzie się w trygonie z Marsem, zaczniecie w sekrecie opracowywać projekty, w których najlepiej można wykorzystać wspólne zasoby finansowe.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w życzliwym Raku do 22 lipca, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, prawem oraz podróżami, będziecie w tych dziedzinach wyjątkowo wrażliwi i podatni na zmiany nastrojów. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana w przeciwległym Byku otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte, możecie zaprzyjaźnić się z osobą nietuzinkową, oryginalną i niekonwencjonalną. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z wynikami egzaminów, pracą naukową, zagranicznymi wycieczkami lub stosunkami z obcokrajowcami. 16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem przyniesie informacje istotne dla waszej sytuacji rodzinnej, macie szansę tego dnia uświadomić sobie coś ważnego.

Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce, jak i Merkury, utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, co pozwoli zrealizować wakacyjne marzenia, Skorpiony z twórczym zacięciem wpadną na znakomite pomysły, które zrealizują z rozmachem, bez względu na okoliczności, jest to również dobry moment na rozwój osobisty. 22 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do Lwa, energię skierujecie na rozwój kariery oraz starania, aby okazać się osobą nie do zastąpienia. 28 lipca dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, co może oznaczać rozpoczęcie nowego projektu lub etapu w życiu zawodowym. Na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza przyniesie możliwość awansu.

Mars do 5 lipca przebywa w Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z Plutonem, obaj władcy waszego znaku będą więc w konflikcie, oznacza to walkę i duży stres, który objawić się może problemami zdrowotnymi, szczególnie związanymi z systemem trawiennym, osoby cierpiące na IBS okażą się podatne na silniejsze niż zwykle dolegliwości. 5 lipca Mars opuści impulsywnego Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, partnerzy osobiści lub biznesowi mogą stać się czepliwi i wymagający, co będzie was wyprowadzać z równowagi – szczególnie niecierpliwi staniecie się na przełomie lipca i sierpnia, pozostając pod wpływem koniunkcji Marsa z nieprzewidywalnym Uranem, drobna sprzeczka może stać się przyczyną rozpadu związku lub przyjaźni, starajcie się więc panować nad emocjami.

Wenus do 18 lipca tranzytuje znak Bliźniąt, co wpłynie korzystnie na wspólne finanse oraz planowane inwestycje. Od 11 do 16 lipca pojawi się okazja na pozornie szybkie i łatwe zarobki, co sugeruje kwadratura Wenus do zwodniczego Neptuna, jednak trygon Wenus do Saturna radzi trzymać się utartych ścieżek, nawet jeśli miałyby przynieść mniejsze zyski, ponieważ propozycja okaże się oszukańcza. 18 lipca Wenus opuści Bliźnięta i wejdzie do życzliwego Raka, staniecie się bardziej czuli i wrażliwi na potrzeby bliskich. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprzyja wakacyjnym podróżom, będziecie się świetnie bawić, ale wydacie dużo pieniędzy.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, wspierając biznes i zarządzanie wspólnymi pieniędzy, kwadratura Merkurego z Neptunem, mająca miejsce 3 lipca, ostrzega przed oszustwem lub wykorzystaniem waszej dobrej woli, na szczęście sekstyl Merkurego do Marsa w dniach 4-5 lipca pozwoli zachować zdrowy rozsądek. Od 5 do 19 lipca Merkury przebywa w życzliwym Raku, będziecie się więc sprawnie komunikować, również na poziomie emocjonalnym, to właściwy czas na wakacyjne podróże oraz rozwój osobisty. 19 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, Skorpiony, które w tym czasie pozostaną w pracy mają szansę na awans oraz atrakcyjny międzynarodowy projekt, na co wpłynie trygon Merkurego do Jowisza między 22 a 24 lipca, natomiast osoby korzystające z wakacji wybiorą się w tym czasie na wycieczkę i zbiorą masę interesujących informacji. Od 25 do 29 lipca, jeśli zależy wam na związku panujcie nad nerwami, bo kwadratura Merkurego z Marsem i Uranem w przeciwległym Byku zapowiada kłótnie i konflikty, które mogą zakończyć się nawet zerwaniem.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Skorpiona

Słońce przebywa w znaku Bliźniąt do 21 czerwca, kierując energię na zarządzanie wspólnymi dobrami, pierwsze dwa tygodnie miesiąca upłyną w miarę spokojnie pod tym względem, dopiero pełnia Księżyca w Strzelcu, do której dojdzie 14 czerwca, wzbudzi emocje i wprowadzi zamieszanie w sprawy finansowe. Trudno  będzie pogodzić pragnienia i mało realne marzenia ze zdrowym rozsądkiem, o czym świadczą aspekty Słońca do stabilizującego Saturna oraz iluzorycznego Neptuna, pod wpływem których pozostaniecie od 14 do 18 czerwca – powiodą się natomiast inwestycje w nieruchomości, pod warunkiem, że dobrze wszystko sprawdzicie przed podpisaniem umowy.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Raka, uwaga powędruje w stronę zbliżającego się urlopu, zagranicznych wojaży i zdobywania kolejnych kwalifikacji, które uczynią z was w przyszłości ekspertów w wybranej dziedzinie. W ostatnich dniach miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Raka, towarzyszyć mu będzie kwadratura do Jowisza, przynosząca wymierne korzyści ze współpracy z podwładnymi, ale wywoła napięcia w relacjach z osobami, których trudno sobie podporządkować.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w Baranie, co jest wyjątkowo mocną pozycją tej planety, dlatego dysponować będziecie ogromnym zasobem energii oraz motywacji do działania. Niektóre Skorpiony zaczną intensywnie trenować wybraną dziedzinę sportu, inne zainteresują się jogą, sztukami walk, żeglarstwem lub innym sposobem dysponowania energią i wzmacniania ciała. Pod koniec miesiąca oraz na przełomie czerwca i lipca sekstyl Marsa do Saturna oraz kwadratura Marsa do Plutona ostrzega przed przecenianiem swoich sił i możliwości, może się to dla was skończyć kontuzją.

Wenus w przeciwległym znaku Byka przebywa do 23 czerwca, obdarzając was swoim urokiem i wzbudzając empatię oraz życzliwość w stosunku do otoczenia. W dniach 10–13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z zaskakującym Uranem, niektóre Skorpiony spotkają na swej drodze osobę oryginalną i ekscentryczną, która poruszy ich serce. Do romantycznych i namiętnych spotkań może dojść między 17 a 23 czerwca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z marzycielskim Neptunem i trygon z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, poczujecie się całkowicie zauroczeni nową znajomością, ale kwadratura Wenus do Saturna świadczy o tym, że nie spotka się to z aprobatą starszych lub konserwatywnych członków rodziny. 23 czerwca Wenus opuści przeciwległego Byka i wejdzie do towarzyskich Bliźniąt, ekscytacja miłosna jednak nie minie, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z uszczęśliwiającym Jowiszem.

Merkury w przeciwległym Byku już 3 czerwca zmieni bieg na prosty, komunikacja wróci do normy, łatwiej będzie się porozumieć z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Rozpocznie się dobry czas dla wszelkiego rodzaju negocjacji, zwłaszcza między 9 a 12 czerwca, gdy Merkury utworzy trygon z potężnym Plutonem, władcą waszego znaku. 13 czerwca Merkury powróci do Bliźniąt, które opuścił kilka tygodni temu, okaże się to bardzo korzystne dla planowanych inwestycji oraz transakcji finansowych. Interes życia możecie zrobić w dniach 18–22 czerwca, kiedy Merkury utworzy bardzo korzystny aspekt z dobroczynnym i szczodrym Jowiszem, powiodą się też podróże zagraniczne.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Skorpiona

Słońce w przeciwległym znaku Byka przebywa do 21 maja, kierując uwagę na sprawy związane z najważniejszymi związkami w waszym życiu,  na przełomie kwietnia i maja dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do Marsa, władcy waszego znaku, pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, powinniście liczyć się z gwałtownymi reakcjami partnerów na wasze działania, nie zawsze zgodne z waszym życzeniem, emocje wezmą górę nad rozsądkiem, w niektórych związkach rozpocznie się nowy etap we wzajemnych relacjach.

W pierwszym tygodniu maja pozostaniecie też pod wpływem sekstylu Jowisza do Plutona, drugiego władcy waszego znaku, co bardzo podsyci namiętności, otworzy was jednak na proces transformacji, który w efekcie okaże się dla was korzystny. 11 maja Jowisz opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do inspirującego Barana, w którym pozostanie do 29 października, zanim powróci do Ryb, poprawi w tym czasie warunki pracy i wpłynie pozytywnie na zdrowie.

Od 13 do 17 maja Słońce w sekstylu do Neptuna i w kwadraturze do Saturna zapowiada „ciche dni” w związku, trudno się wam będzie zorientować o co chodzi, tymczasem partner oczekiwać będzie odrobiny romantyzmu, między 17 a 21 maja natomiast, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z Plutonem, noce staną się gorące a namiętność wzrośnie, łatwiej też będzie wam uzyskać od partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, wszystko, na czym wam zależy. 21 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając czas, w którym skupicie się na rozwoju osobistym oraz zarządzaniu wspólnymi zasobami. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza zaprocentuje dobrze płatnymi zleceniami a zdrowie ulegnie znacznej poprawie.

Mars przebywa w życzliwych Rybach do 25 maja, jest jednak słaby w tym znaku, ponieważ nie ma pewności dokąd powinien zmierzać, szczególnie silnie odczujecie to od 15 do 21 maja, gdy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona obdarzy was niezwykłą siłą i skutecznością w działaniu, zwłaszcza w zakresie spraw związanych z twórczą samorealizacją i podążaniem drogą rozwoju osobistego. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, w którym jest wyjątkowo mocny, nabierzecie pewności siebie, zajmiecie się uzdrawianiem siebie i innych.

1 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Marsa, to bardzo korzystny i szczęśliwy układ, szczególnie dla osób zakochanych. Następnego dnia Wenus wejdzie do aktywnego Barana, poczujecie się zdobywcami i zainteresowanie skierujecie na poprawę samopoczucia. Między 22 a 28 maja Wenus w kwadraturze do Plutona i w sekstylu do Saturna ostrzega przed stosowaniem presji wobec osób, na których wam zależy, zadbajcie o zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, miłość rozkwitnie, nawet długoletnie związki przeżyją renesans uczuć.

Merkury tranzytuje znak Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, do 11 maja poruszając się biegiem prostym, jest to właściwy moment na odważne i przemyślane inwestycje. 11 maja Merkury zmieni bieg na wsteczny, z retrogradacji wyjdzie dopiero 3 czerwca, dlatego pozostańcie ostrożni w sprawach związanych z zarządzaniem wspólnymi pieniędzmi, pozyskiwaniem kredytów i zawieraniem nowych umów. 23 maja Merkury wycofa się do przeciwległego znaku Byka, powrócicie do niektórych rozmów, negocjacji i nie zakończonych spraw. Między 24 a 28 maja Merkury w trygonie do Plutona pomoże wam uzyskać warunki, na jakich wam zależy w każdym rodzaju negocjacji, układ sprzyja rozwojowi osobistemu dzięki uzyskaniu niezbędnych informacji, nie zapominajcie jednak że Merkury się cofa, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku, dlatego ostateczne decyzje podejmujcie dopiero kiedy wyjdzie z retrogradacji.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Skorpiona

Do 20 kwietnia Słońce w Baranie skłania do zainteresowania się stanem zdrowia, to dobry moment na zmianę diety na bardziej prozdrowotną, szczególnie że 1 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym, co jest znakomitą okazją do składania postanowień, dużo lepszą niż początek roku, pierwszy nów z nadejściem wiosny symbolizuje bowiem wzrost i odrodzenie, warto w tym dniu zapisać swoje marzenia, bo mają szanse się spełnić. 3 kwietnia natomiast koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, szczególnie związanych z przekazywaniem informacji. Od 10 do 15 kwietnia Jowisz i Neptun utworzą koniunkcję w życzliwych Rybach, znaku, którym władają, jest to zapowiedź twórczych, międzynarodowych, edukacyjnych lub artystycznych sukcesów, konfiguracji towarzyszy sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, co utrwali skutki i powoli cieszyć się wynikami realizowanych projektów znacznie dłużej.

W czasie Świąt Wielkanocnych pełnia Księżyca w Wadze wywoła emocje związane ze stanem zdrowia, dwa dni później kwadratura Słońca do Plutona stworzy okazję do wykazania się determinacją i konsekwencją, energii wam nie zabraknie, ale wysiłek okaże się znaczny. 20 kwietnia Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim partnerstwo i związki międzyludzkie. 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Byku, pozostańcie uważni, aby nie popełnić błędu w stosunku do ważnej dla was osoby, bo wiele na tym możecie stracić.

Mars do 15 kwietnia przebywa w znaku Wodnika, kierując aktywność na sprawy rodzinne i domowe, między 3 a 8 kwietnia może dojść do poważnego spięcia z osobą starszą lub konserwatywną w rodzinie, nie próbujcie niczego robić na siłę, bo więcej będzie strat niż zysków, pozostałe aspekty planet podpowiadają, że najlepsze okażą się negocjacje i może dojść do porozumienia. 15 kwietnia Mars wejdzie do życzliwego znaku Ryb, jest tam jednak słaby, nie widzi celu i może wywołać frustrację, starajcie się unikać nerwowych reakcji, szczególnie w stosunku do dzieci oraz ukochanych osób w otoczeniu.

Wenus w Wodniku przebywa tylko do 5 kwietnia, potem wejdzie do przyjaznych Ryb, sprzyjając miłości i twórczości artystycznej, niejeden Skorpion ma szansę przeżyć romans jak z bajki, osoby wolne mogą zostać ugodzone nieoczekiwanie strzałą Amora, szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych, gdy Wenus utworzy sekstyl z Merkurym i Uranem. Niektóre marzenia o prawdziwej, romantycznej i namiętnej miłości spełnią się pod koniec miesiąca, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem i uduchowionym Neptunem.

Merkury tranzytuje znak Barana do 11 kwietnia, pomagając zażegnać kryzysy, zwłaszcza między 6 a 9 kwietnia, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem i Saturnem. Po 11 kwietnia Merkury w przeciwległym znaku Byka pomoże porozumieć się z partnerami osobistymi i biznesowymi, wpłynie na negocjacje i ułatwi spotkania, mające znaczenie dla osiągnięcia kompromisów. W czasie Świąt Wielkanocnych, gdy znajdzie się w koniunkcji z Uranem i w sekstylu z Wenus, miejcie oczy szeroko otwarte, bo może was spotkać nieoczekiwana miłość.  24 kwietnia kwadratura Merkurego do Saturna utrudni myślenie, ale w dniach od 25 do 28 kwietnia macie szansę zabłysnąć przed osobami na których wam zależy, do czego przyczynią się korzystne aspekty Merkurego do Jowisza, Neptuna i Plutona.

            ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

 

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Skorpiona

Do 20 marca przebywa energetyzujące Słońce w znaku przyjaznych Ryb, kierując uwagę na szeroko pojętą samorealizację, kreatywność, rozwój duchowości i opiekuńczości w stosunku do słabszych. Nów Księżyca w korzystnych aspektach z Jowiszem i Uranem, do którego dojdzie 2 marca, rozpocznie nowy rozdział w dziedzinie twórczości, miłości, macierzyństwa lub tacierzyństwa. Wiele Skorpionów zaangażuje się w międzynarodową pomoc dla matek z dziećmi, uciekających przed konsekwencjami wojny w Ukrainie.  Najbardziej aktywni będziecie w pierwszym tygodniu miesiąca, podczas koniunkcji Słońca z Jowiszem oraz Wenus i Marsa z Plutonem.

Ofiarnością i empatią wykażecie się również między 11 a 15 marca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem – niektórym Skorpionom przyniesie to spełnienie marzeń o romantycznej miłości, inne odnajdą swoją duchową ścieżkę, jeszcze inne w wyniku napięć sięgną po środki uśmierzające ból istnienia, takie jak alkohol lub inne używki, wszyscy doświadczą silnych uczuć i emocjonalnych zawirowań, zwłaszcza w okolicach 18 marca, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku życzliwej Panny. Między 16 a 20 marca Słońce ustawi się w korzystnym sekstylu do Plutona, władcy waszego znaku, doda wam to siły przekonań, pewności siebie i gotowości do walki o pryncypia w obronie nie tylko najbliższych, ale także sąsiadów, imigrantów i przybyszów z za wschodniej granicy. 20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do aktywnego Barana, uwagę skierujecie na ochronę zdrowia oraz wykonywanie codziennych zadań.

Mars i Pluton, obydwaj władcy waszego znaku, spotkają się 3 marca w znaku Koziorożca, towarzyszyć im będzie skłonna do negocjacji, ale zdominowana przez silniejszych Wenus, trudno więc mówić o porozumieniu w pierwszym tygodniu miesiąca, dotyczy to nie tylko sytuacji na Ukrainie, ale każdego z osobna, zwłaszcza osób urodzonych ze Słońcem w znaku Skorpiona. Będziecie zmuszeni odpowiedzieć sobie na pytanie którą energię chcecie wspierać – zapalczywą i skłonna do odwetu agresję, symbolizowaną przez Marsa i Plutona, czy wybaczenie i dążenie do zawieszenia broni, reprezentowane przez Wenus. Wiele Skorpionów w tej sytuacji zadeklaruje aktywną pomoc osobom dotkniętym przez działania wojenne, taką jak transport z przejść granicznych w głąb kraju lub zbiórka potrzebnych rzeczy.

6 marca zarówno Mars, jak i Wenus zmienią znak, opuszczą życzliwego Koziorożca i wejdą do zaangażowanego społecznie Wodnika, nadal jednak w miłosnym uścisku, w którym pozostaną przynajmniej do 9 marca, okaże się to korzystne dla związków, które dopiero powstały i generują dużo seksualnej bliskości oraz dla relacji o długim stażu, potrzebujących przekroczenia rutyny codzienności i rozbudzenia na nowo namiętności. Między 17 a 25 marca napięty aspekt między Wenus a następnie Marsem do Urana w przeciwległym Byku, doprowadzi do poważnych konfliktów w związkach, szczególnie, jeśli seks okazał się jedynym, co was łączyło. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem może przynieść „ciche dni” i ograniczenie kontaktów z najbliższymi.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest wywyższony, warto więc wykorzystać jego silną pozycję na podjęcie strategicznych decyzji, dotyczących przyszłości rodziny, okazja do tego pojawi się już na początku miesiąca, kiedy 2 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji ze stabilizującym Saturnem. Po 10 marca, kiedy Merkury przejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest jednak wyjątkowo słaby, sytuacja radykalnie się zmieni i nie będziecie już pewni tego, jak powinniście postępować i jakie podejmować decyzje, starajcie się polegać na intuicji, zwłaszcza między 16 a 18 marca, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z odkrywczym Uranem. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem od 19 do 22 marca sprzyja podróżom oraz kontaktom z obcokrajowcami, natomiast spotkanie Merkurego z Neptunem, do którego dojdzie 24 marca, może was rozkojarzyć i sprawić, że pogubicie się w domysłach i przekazie informacji. 27 marca Merkury opuści znak Ryb i wejdzie do aktywnego Barana, zaczniecie myśleć szybciej i sprawniej.