Archiwum kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 lipca i jest to najlepszy okres w roku, możecie bowiem skorzystać z jego energii w największym stopniu. Czas sprzyja samorealizacji i pokazaniu swojego potencjału, dom i rodzina są tymi dziedzinami, które skupią uwagę, gdyż są dla was najważniejsze. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie nową znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń. 13 lipca pełnia Księżyca w przeciwległym Koziorożcu ujawni różnice, jakie macie z partnerem w podejściu do pracy, poczujecie się przeciążeni nadmiarem obowiązków.

16 lipca Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem w waszym znaku, co pozwoli uświadomić sobie jasno własne priorytety, natomiast od 16 do 22 lipca obie planety utworzą korzystny aspekt z mistycznym Neptunem oraz ustawią się w opozycji do problematycznego Plutona, zaczną was nęcić podróże zagraniczne, będące spełnieniem marzeń, niektóre Raki zagłębią się w dziedziny związane z mistyka, medytacją i rozwojem osobistym, możecie jednak natrafić na osoby toksyczne w swoim otoczeniu lub uwikłać się w zależność od osoby, posługującej się manipulacją. 22 lipca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, kierując uwagę na sprawy finansowe, wzbudzi także potrzebę zainwestowania w swoje hobby oraz potrzeby dzieci. Nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 28 lipca, wyznaczy początek finansowego projektu, który okaże się niezwykle korzystny, co podkreśla trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia.

Do 18 lipca Wenus przebywa w Bliźniętach, zanim zawita do waszego znaku, wasze osobiste uczucia i sprawy miłosne będziecie się starali utrzymywać sekrecie, chociaż chętnie podzielicie się nimi z osobami, którym ufacie. Między 11 a 16 lipca Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna i w trygonie do Saturna – warto zaufać słowom popartym czynami i oprzeć się na sprawdzonych metodach postępowania, ponieważ będziecie w tym czasie podatni do postrzegania rzeczywistości w sposób wyidealizowany. 18 lipca Wenus zawita do waszego znaku, poczujecie się kochani i akceptowani, to najlepszy czas, aby okazać bliskim jak bardzo wam na nich zależy, dla osób szukających swojej drugiej połówki rozpocznie się czas pełen okazji do zakochania, niejeden Rak zostanie ugodzony strzałą Amora, szczególnie obdarzeni miłością okażecie się między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus utworzy aspekt z Jowiszem, w związkach jednak pojawi się napięcie a wydatki na wakacyjne podróże przekroczą budżet i wydacie więcej, niż planowaliście.

Merkury w Bliźniętach do 5 lipca utworzy kilka aspektów, szczególną uwagę należy zwrócić na kwadraturę Merkurego z Neptunem 3 lipca, gdyż niewiedza lub brak zrozumienia może odbić się niekorzystnie na stosunkach z obcokrajowcami. 5 lipca Merkury zawita do waszego znaku i pozostanie w nim do 19 lipca, warto ten czas wykorzystać na wakacyjne podróże, zwłaszcza że 9 lipca Merkury ustawi się w kwadraturze do Jowisza, co sprzyja przemieszczaniu się.  Sekstyl Merkurego do Urana od 12 do 14 lipca pomoże błysnąć dobrymi pomysłami oraz zawrzeć interesujące znajomości. 19 lipca Merkury wejdzie do znaku Lwa, co wpłynie na ruch w finansach, skłonni będziecie do większych wydatków na przyjemności, zabawę i potrzeby dzieci. Szczególnie korzystne dla podróży, zwłaszcza zagranicznych, okażą się dni od 22 do 24 lipca, gdy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem.

Do 5 lipca Mars w Baranie znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, co może wywołać bardzo silny konflikt z partnerami zarówno osobistymi, jak biznesowymi. Jest to układ świadczący o walce i próbie uzyskania przewagi, Raki pozostające w toksycznych związkach i relacjach znajdą w sobie wystarczająco dużo siły, aby uwolnić się od zależności. 5 lipca Mars opuści znak Barana i wejdzie do życzliwego Byka, jego siła działania osłabnie, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, ale na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem może przynieść gwałtowne i nieoczekiwane zakończenie ważnej dla was znajomości.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Raka

Do 21 czerwca Słońce przebywa w znaku Bliźniąt, co niestety nie jest dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, dlatego warto w tym czasie wybrać się na wakacje, aby naładować akumulatory. Szczególnie odpowiednia dla odpoczynku będzie pierwsza połowa miesiąca, ponieważ Słońce nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów, co zapewni spokój, dopiero 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Strzelca, wzbudzi to emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Od 14 do 18 czerwca Słońce w trygonie z Saturnem i w napiętej kwadraturze z Neptunem wprowadzi chaos emocjonalny, ponieważ wyobrażenia i oczekiwania w związku z działalnością charytatywną, twórczą lub międzynarodową okażą się nieadekwatne do rzeczywistości, niektóre Raki poczują się rozczarowane, szczególnie jeśli oczekują wdzięczności. 21 czerwca Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie energię i dobre samopoczucie, zaczniecie realizować swoje powołanie. 29 czerwca dojdzie w waszym znaku do nowiu Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, co okaże się początkiem nowego zawodowego przedsięwzięcia o międzynarodowym zasięgu, niektóre Raki zdecydują się na kurs w celu podniesienia kwalifikacji, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Wenus do 23 czerwca przebywa w życzliwym Byku, co przysporzy wielu życzliwych znajomych, Raki szukające swojej połówki mają szansę ją znaleźć w gronie przyjaciół między 9 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem. Między 17 a 23 czerwca Wenus utworzy szereg zmiennych aspektów z ograniczającym Saturnem, marzycielskim Neptunem i pożądliwym Plutonem – rozstanie z kimś bliskim wzbudzi tęsknotę, pojawi się namiętność, niektóre oczekiwania nie zostaną spełnione, ale ostatecznie osiągniecie to, na czym wam najbardziej zależy. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, uczucia zaczniecie ukrywać przed innymi, w ostatnich dniach miesiąca czekają was jednak miłe chwile, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest wyjątkowo mocny, w pracy okażecie się szybcy i skuteczni. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna sprzyja inwestycjom w nieruchomości, uda się uzyskać długoterminowy kredyt lub inny rodzaj dofinansowania, pozostańcie jednak uważni, bo kwadratura Marsa do Plutona, która uściśli się w pierwszych dniach lipca, wiązać się może z presją a w niektórych przypadkach nawet mobbingiem.

3 czerwca Merkury w życzliwym Byku wyjdzie z retrogradacji i zacznie podążać we właściwym kierunku, łatwiej się wam będzie porozumieć, szczególnie w sprawach finansowych, lepiej też ułożą się kontakty z przyjaciółmi. Od 9 do 12 czerwca Merkury w trygonie do Plutona pomoże dogadać się nawet z największymi wrogami i oponentami. 13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do Bliźniąt, gdzie jest wyjątkowo mocny, druga połowa miesiąca okaże się więc korzystna dla zdobywania wiedzy, szczególnie między 18 a 22 czerwca, gdy Merkury utworzy sekstyl z Jowiszem, to również dobry moment dla podróży zagranicznych, osoby, które urlop mają w innym terminie, nawiążą udane międzynarodowe relacje.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Raka

Początek miesiąca zapowiada się wyjątkowo energetycznie, bo w nocy z 30 kwietnia na 1 maja dojdzie do zaćmienia Słońca w życzliwym znaku Byka w dosyć bliskiej koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w najbliższym czasie zweryfikujecie swoje przyjaźnie pod kątem ich wiarygodności i szczerości. Słońce w Byku przebywa do 21 maja, kierując uwagę na relacje towarzyskie i przyjacielskie oraz stosunki w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, w pierwszej dekadzie maja czeka was wiele rewolucyjnych zmian w tych dziedzinach, ponieważ Słońce utworzy dokładną koniunkcję z niepokornym Uranem w sekstylu do wojowniczego Marsa, jednocześnie Jowisz znajdzie się w korzystnym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, wszystkie relacje, głównie z cudzoziemcami, ulegną głębokiej transformacji.

11 maja Jowisz opuści życzliwe Ryby i zawita do znaku Barana, w którym pozostanie do 29 października, jego korzystny wpływ nieco osłabnie, wzmocni jednak wasze ambicje i pomoże w rozwoju kariery. Od 13 do 17 maja Słońce w napiętej kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna utrudni kontakty z osobami starszymi, urzędnikami oraz wszystkimi, od których zależą wasze zyski, 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, silne emocje wzbudzą sprawy związane z miłosnymi przygodami, stosunki z kobietami i dziećmi.

Trudne relacje zarówno osobiste, jak i przyjacielskie, a także związane z obcokrajowcami mają szansę się wyprostować i ulec pozytywnej transformacji między 17 a 21 maja, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Plutona. 21 maja Słońce opuści życzliwego Byka i wejdzie do wygadanych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, jest to więc właściwy moment, aby wziąć urlop i wybrać się na odpoczynek, zwłaszcza że od 21 do 25 maja Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, co sprzyja zarówno zdobywaniu wiedzy, jak i podróżom zagranicznym.

1 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w znaku Ryb i w sekstylu do Plutona, co jest wyjątkowo korzystną konfiguracją dla spraw miłości, już następnego dnia jednak Wenus opuści przyjazne Ryby i wejdzie do zaborczego Barana, osoby zakochane mogą całkowicie ulec wpływom swoich partnerów. Między 4 a 8 maja, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Merkurym, usłyszycie ciekawe ploteczki oraz otrzymacie interesujące informacje na temat relacji międzyludzkich w pracy, które jednak powinniście na razie zachować dla siebie. Między 22 a 28 maja niektóre związki mogą przechodzić kryzys, na co wskazują aspekty Wenus z ograniczającym Saturnem i wymagającym Plutonem. 28 maja Wenus opuści Barana i wejdzie do życzliwego znaku Byka, w którym jest bardzo mocna, relacje międzyludzkie ulegną poprawie.

Mars do 25 maja przebywa w życzliwym znaku Ryb, w którym jednak nie czuje się najlepiej, wasze działania mogą więc ulegać wahaniom, poczucie niepewności ogarnie was zwłaszcza między 17 a 20 maja, kiedy Mars znajdzie się koniunkcji z iluzorycznym i zwodniczym Neptunem. Od 20 do 25 maja natomiast Mars w sekstylu do Plutona może sprawić, że ktoś zechce wywrzeć na was wpływ, starajcie się więc pamiętać o asertywności. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, cała aktywność pójdzie w kierunku realizacji celów zawodowych.

Merkury w znaku Bliźniąt przebywa do 23 maja, od 11-go poruszając się biegiem wstecznym, warto w tym czasie zbierać informacje, ale pozostawiać je w tajemnicy. 23 maja Merkury wycofa się do życzliwego Byka, okaże się, że niektóre znajomości i przyjaźnie warto odnowić, szczególnie między 24 a 28 maja, kiedy Merkury retro znajdzie się w trygonie do Plutona, uda się wyjaśnić wiele nieporozumień i niewypowiedzianych pretensji oraz niespełnionych oczekiwań.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Raka

Słońce przebywa w znaku Barana do 20 kwietnia, kierując uwagę na rozwój kariery, miesiąc rozpocznie się nowiem Księżyca w koniunkcji z Merkurym w znaku aktywnego Barana, co może okazać się znaczące dla wszelkich początków, szczególnie jeśli planujecie nowe zawodowe projekty, korzyści również odniosą Raki zaczynające pracę w nowej dziedzinie lub instytucji. 3 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, wasze pomysły spotkają się z uznaniem. Od 10 do 15 kwietnia Jowisz i Neptun w życzliwych Rybach utworzą ścisłą koniunkcję, staniecie się jeszcze bardziej czuli i empatyczni oraz opiekuńczy w stosunku do osób potrzebujących waszej pomocy, zwłaszcza obcokrajowców z rejonów objętych walkami.

Spełnią się marzenia Raków o dalekich podróżach, powiodą się edukacyjne projekty, szczególnie jeśli pragniecie osobistego rozwoju i nie boicie się korzystać z wyobraźni. Śmiałe plany i zawodowe projekty pomoże utrwalić sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna. W czasie Świąt Wielkanocnych  czeka was pełnia Księżyca w towarzyskiej Wadze, co wzbudzi wiele emocji, zwłaszcza że Święta zapowiadają się odmiennie niż do tej pory,  w drugi dzień Świąt Słońce w kwadraturze do Plutona, przebywającego w przeciwległym znaku Koziorożca, podpowiada, że zostaniecie poddani presji przez partnerów,  możecie jednak liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół, na co wskazują pozostałe aspekty. 20 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim przyjaźń – warto ją kultywować, bo 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca, ktoś może potrzebować waszej pomocy.

Wenus już 5 kwietnia wejdzie do życzliwych Ryb, w dodatku jest w tym znaku bardzo mocna, wolne Raki mają szansę spotkać w tym miesiącu miłość życia, nawet w stałych związkach zrobi się romantycznie i czule. Na zaskakujące wyrazy przyjaźni, szczególnie ze strony obcokrajowców, możecie liczyć w  drugi dzień Świąt, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z Merkurym i Uranem w znaku Byka. Spełnienia marzeń oczekujcie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z Jowiszem i Neptunem w życzliwych Rybach.

W pierwszej połowie miesiąca Mars przebywa w znaku Wodnika, zachęcając do intensywnej aktywności, zwłaszcza społecznej. Koniunkcja Marsa z Saturnem, pod wpływem której pozostaniecie od 3 do 8 kwietnia, okaże się próbą wytrzymałości dla wrażliwych Raków, wymagać bowiem będzie siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności, szczególnie jeśli planujecie ważne inwestycje lub staracie się o dotacje. 15 kwietnia Mars wejdzie do życzliwych Ryb, jest tam jednak słaby, skrywane emocje mogą zacząć wydostawać się w sposób niekontrolowany, zwłaszcza w przypadku korzystania z alkoholu lub innych używek.

Merkury w tym miesiącu będzie dość aktywny, a to oznacza aktywność intelektualną i większą niż zwykle mobilność. Do 11 kwietnia Merkury przebywa w znaku Barana, wspierając zawodowe pomysły, od 6 do 9 kwietnia, gdy utworzy korzystny aspekt z Marsem i Saturnem, pomoże uporać się z wyzwaniami. Po 11 kwietnia, kiedy znajdzie się w życzliwym Byku, poszerzy grono przyjaciół. W drugi dzień Świąt Merkury znajdzie się w bezpośrednim kontakcie z nieprzewidywalnym Uranem i w korzystnym aspekcie z Wenus, niektóre Raki czeka miłosny zawrót głowy, inne mogą liczyć na niespodziewaną przyjaźń, która rozwinie się z dnia na dzień. Ostrożność zachowajcie 24 kwietnia, gdy Merkury utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, zrezygnujcie tego dnia z wizyty w urzędach, od 25 do 28 kwietnia natomiast, korzystne aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem zapowiadają porozumienie ponad podziałami.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Raka

Do 20 marca Słońce przebywa w życzliwym znaku Ryb, kierując uwagę na sprawy międzynarodowe a także wszystko, co jest związane z edukacją. 2 marca późnym wieczorem dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, co może okazać się początkiem prawdziwej przyjaźni, niektóre Raki zaangażują się w działalność charytatywną lub pomoc dla uciekinierów z rejonów ogarniętych wojną na Ukrainie. W atmosferze z jednej strony poczucia zagrożenia, jakie przynosi nagromadzenie agresywnych planet w przeciwległym Koziorożcu, z drugiej rozwoju uczuć wyższych i zainteresowania kontaktami międzynarodowymi, minie pierwszy tydzień marca.

Od 11 do 15 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, ogarnąć was może poczucie zagubienia, jednak potrzeby duchowe wzrosną, to właściwy moment na rozwój osobisty oraz zainwestowanie w kurs pogłębiający twórcze i artystyczne zainteresowania. Między 16 a 20 marca natomiast sekstyl Słońca do Plutona wzmocni zaangażowanie w walkę o priorytety, osoby pozostające w toksycznych związkach znajdą w sobie siłę i odwagę, aby je zakończyć. Pełnia Księżyca w życzliwym znaku Panny, do której dojdzie 18 marca, zwróci uwagę na potrzeby zdrowotne. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym energia powędruje w kierunku realizacji zawodowych celów.

Wenus oraz Mars od dłuższego czasu wędrują razem przez przeciwległy znak Koziorożca, co mogło okazać się korzystne dla osób przeżywających początek romansu lub młodzieńczą miłość, również w stałych związkach, które uległy rutynie, tranzyt mógł rozbudzić namiętność i zbliżyć partnerów do siebie, jednak od 1 do 6 marca obydwie planety ulegną wpływom bezwzględnego Plutona, dlatego miłość może przybrać znacznie bardziej agresywny charakter, niektóre Raki poczują się zaatakowane lub zmuszone do gwałtownej reakcji, inne zaczną przeżywać głęboko eskalację działań wojennych w Ukrainie.

6 marca zarówno Wenus jak i Mars opuszczą Koziorożca i wejdą do znaku Wodnika, odetchniecie więc z ulga, natomiast energia obu planet wpłynie na aktywność w zarządzaniu wspólnymi finansami, niektóre osoby upomną się o należne im świadczenia. Planety zaczną się rozchodzić po 9 marca, nadal jednak odczujecie zmienne wpływy przeciwstawnych energii – miłości i nienawiści, chęci porozumienia i jednocześnie agresji, szczególnie między 17 a 25 marca, kiedy najpierw Wenus a następnie Mars znajdą się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, może się to zakończyć konfliktem lub zerwaniem przyjaźni czy innego ważnego związku. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem utrudni zdobycie dofinansowania, może też wywołać chwilowe poczucie osamotnienia.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, wspierając zarządzanie wspólnymi finansami, gdy 2 marca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem, możecie podjąć długotrwałe zobowiązania lub dokonać inwestycji w nieruchomości, umowy z bankami lub innymi instytucjami natomiast napotkają trudności. 10 marca Merkury wejdzie do życzliwych Ryb i pozostanie w tym znaku do 27 marca, jest tam jednak słaby, dlatego trudno będzie podejmować racjonalne decyzje, gdyż kierować wami będą emocje a nie rozsądek – między 16 a 18 marca jednak, pod wpływem sekstylu Merkurego do Urana, możecie nawiązać duchowe porozumienie z osobami o podobnej wrażliwości i sposobie myślenia. Od 19 do 22 marca koniunkcja Słońca z Jowiszem przyniesie sukces i powodzenie, nawiążecie międzynarodowe kontakty, niektóre osoby wybiorą się za granicę lub rozpoczną naukę w dziedzinie, która okaże się ich pasją, jednak koniunkcja Merkurego z Neptunem między 23 a 25 marca wprowadzi zamieszanie w tych sprawach. 27 marca Merkury opuści znak i Ryb i wejdzie do Barana, zaczniecie intensywnie planować karierę zawodową.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Raka

Słońce w niespokojnym Wodniku przebywa do 18 lutego, skupiając uwagę na zarządzaniu wspólnymi finansami i zdobywaniu dodatkowych źródeł dochodów. 1 lutego nów Księżyca w koniunkcji z surowym Saturnem ostrzega przed nieprzemyślanymi inwestycjami, natomiast koniunkcja Słońca z Saturnem w pierwszym tygodniu miesiąca nie sprzyja zaciąganiu kredytów a także załatwianiu spraw urzędowych, bo możecie spotkać się z brakiem przychylności lub trzeba będzie długo czekać na zakończenie postępowania.

Natomiast druga dekada lutego zapowiada się znacznie przyjemniej, pełnia Księżyca, do której dojdzie 16 lutego w znaku Lwa, wzbudzi wiele emocji, ale raczej pozytywnych, bo towarzyszyć jej będzie przynoszący pomyślność sekstyl Jowisza do Urana w życzliwym Byku, sprzyjający nieoczekiwanym podróżom zagranicznym oraz rozpoczynaniu nauki niecodziennych przedmiotów, wzbogacających wiedzę i zmieniających światopogląd. 18 lutego Słońce wkroczy do przyjaznych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym warto zagłębić się we własne uczucia, aby nauczyć się nad nimi panować, wskazane są medytacje, rozwój osobisty i duchowy a także każdy rodzaj twórczości.

Wenus powróciła do biegu prostego i przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Koziorożca, miłość więc i związki międzyludzkie nabiorą dużego znaczenia, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy pozostawać będziecie jeszcze pod wpływem trygonu Wenus do nieprzewidywalnego Urana – tranzyt jest wyjątkowo długi, ponieważ Wenus w trakcie aspektu wychodzi z retrogradacji i porusza się szczególnie wolno, dlatego niejedna osoba z Słońcem w Raku otrzyma szansę na miłość. Dodatkowo koniunkcja Wenus z Marsem od 16 do 20 lutego doda pikanterii każdej relacji, wzrośnie namiętność i potrzeba zdobycia partnera, natomiast pod koniec miesiąca, między 22 a 26 lutego, sekstyl zarówno Wenus, jaki Marsa sprawi, że marzenia o wzajemności się spełnią – uważajcie tylko, aby nadmiernie nie idealizować obiektu uczuć.

Mars w przeciwległym Koziorożcu jest wyjątkowo mocny, przyciągniecie więc sytuacje, w których chętnie ulegniecie silniejszym partnerom. W pierwszym tygodniu lutego jeśli się postaracie zdobędziecie wszystko, na czym wam zależy, pomoże wam bowiem bardzo energetyczny sekstyl Marsa do Jowisza, szczególnie promowane będzie zdobywanie wiedzy i podróże zagraniczne lub nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Między 6 a 10 lutego Mars w trygonie do Urana ułatwi zdobycie przyjaciół, będziecie się świetnie bawić w gronie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Merkury w przeciwległym Koziorożcu 4 lutego zmieni bieg na prosty, co wpłynie na poprawę komunikacji, łatwiej się będzie ze wszystkimi porozumieć, można zacząć negocjować kontrakty i podpisywać umowy. Między 7 a 13 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem skłoni do szczerych wyznań i rozmów, które mogą oczyścić atmosferę, uważajcie jednak, aby nie paść ofiarą manipulacji, bo presja ze strony partnera będzie znaczna, nie zgadzajcie się na coś, do czego nie macie przekonania. 14 lutego Merkury opuści przeciwległy znak Koziorożca i wejdzie do Wodnika, co znacznie poprawi intelekt i szybkość reakcji. Końcówka miesiąca zapowiada się nerwowo, zwłaszcza dni między 24 a 26 lutego, słuchajcie własnej intuicji i podejmujcie niezależne decyzje dotyczące zakupów lub inwestycji, aby nie mieć pretensji do cudzych rad, o czym ostrzega napięta kwadratura Merkurego do Urana.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Raka

Jowisz w przyjaznych Rybach obdarzy was szczęściem w relacjach z obcokrajowcami, pozwoli nawiązać sieć międzynarodowych kontaktów, wpłynie na łatwość zdobywania wiedzy oraz dzielenia się nią, wzmocni empatię i wrażliwość na ludzką krzywdę. Słońce, przebywając do 20 stycznia w przeciwległym Koziorożcu, skieruje uwagę na partnerów życiowych, ich sprawy staną się priorytetowe. Nów Księżyca w trygonie do Urana przyniesie nową przyjaźń, romans lub początek związku, opartego na niecodziennych zasadach. Między 9 a 13 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna sprawi, że pojawią się plany i marzenia o wspólnej podróży zagranicznej, ale Mars w napiętym aspekcie do Neptuna ostrzega, że na przeszkodzie staną wymagania epidemiologiczne w niektórych krajach, lub pojawi się zdrowotna niedyspozycja.

17 stycznia dojdzie w waszym znaku do pełni Księżyca w opozycji do Plutona ze Słońcem, może to przynieść emocjonalną próbę sił w niektórych związkach lub zostaniecie poddani presji ze strony partnera, który nagle stanie się bardzo wymagający, a nawet toksyczny. 20 stycznia Słońce opuści przeciwległy znak Koziorożca i wejdzie do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na zarządzanie wspólnymi finansami. 23 stycznia Słońce w koniunkcji z Merkurym przypomni pomysły, które wymagają korekty przed wprowadzeniem w życie. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana doprowadzi do konfliktu w związku przyjaźni.

Do 29 stycznia Wenus w przeciwległym znaku Koziorożca porusza się biegiem wstecznym, przywołując wspomnienia minionych związków, niektóre Raki mogą mieć skłonność do wznowienia relacji, mając nadzieję na poprawę sytuacji, szczególnie w pierwszym tygodniu nowego roku, pozostając od 3 do 8 stycznia pod wpływem korzystnego aspektu Wenus z Neptunem. Za sprawą trygonu Wenus do Urana ostatni tydzień miesiąca przyniesie rozwój przyjaźni, wolne Raki mogą liczyć, że na jednej z imprez poznają kogoś wyjątkowego, kto zawróci im w głowie i zaczną sobie zadawać pytanie za mistrzem Mickiewiczem: „czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie?”

Mars do 24 stycznia przebywa w znaku Strzelca, mobilizując do dbałości o zdrowie, szczególnie między 9 a 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa z Neptunem, warto zadbać o odpowiednie badania i szczepienia, zwłaszcza jeśli planujecie wyjazd za granicę. Po 24 stycznia Mars w przeciwległym Koziorożcu wpłynie na intensywność uczuć w ważnych relacjach, pojawi się nie tylko miłosne zauroczenie, ale wzrośnie też namiętność w związkach.

Merkury już 2 stycznia opuści przeciwległy znak Koziorożca i wejdzie do Wodnika, zachęcając do ryzykownego, ale dającego szansę na dobre zyski, inwestowania w nowoczesne technologie. Jedynie między 12 a 16 stycznia zachowajcie ostrożność w finansowych rozliczeniach z przyjaciółmi, kwadratura Merkurego do Urana może wprowadzić nerwowość, ale ułatwi zrozumienia własnych motywacji postępowania. 15 stycznia Merkury wejdzie w retrogradację, do ruchu prostego powróci 4 lutego, niewskazane jest w tym czasie podpisywanie umów, podejmowanie życiowych decyzji a także inwestowanie. 26 stycznia Merkury wycofa się ponownie do przeciwległego Koziorożca.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Raka

Do 21 grudnia Słońce, przebywając w znaku Strzelca, skieruje uwagę na sprawy zdrowotne oraz poprawę warunków współpracy z podwładnymi lub wykonawcami zleceń – już w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna pozwoli ustabilizować sytuację w tych dziedzinach, jednak zaćmienie Słońca, do którego dojdzie 4 grudnia w Strzelcu, ostrzega przed lekceważeniem objawów, świadczących o pogorszeniu stanu zdrowia. Również od 10 do 14 grudnia napięty aspekt między Słońcem a Neptunem może wpłynąć niekorzystnie na samopoczucie lub wywołać nieporozumienia w kontaktach z nauczycielami, obcokrajowcami, twórcami i artystami, niektóre sprawy okażą się niejasne, warto więc skupić się na ich wyjaśnieniu.

Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt w trygonie do dobroczynnego Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie od 18 do 21 grudnia, zapowiada poprawę samopoczucia, niektóre Raki mogą liczyć na awans lub podwyżkę, w każdym razie warto się o nią postarać. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do przeciwległego Koziorożca, kierując uwagę na sprawy partnerskie. Między 20 a 27 grudnia kwadratura Saturna do Urana, reprezentująca konflikt przeciwstawnych wartości, wpłynie na wszystkich w sposób ograniczający, Święta Bożego Narodzenia możemy więc spędzić w epidemiologicznym lockdownie. 29 grudnia Jowisz, planeta dobrobytu i ekspansji, zmieni znak i wejdzie do znaku Ryb, w którym jest wyjątkowo mocna, jest więc szansa, że w nadchodzącym roku poprawią się możliwości podróżowania, wzrośnie potrzeba poszerzenia wiedzy, wzrośnie nacisk na rozwój osobisty. Rok pożegnamy trygonem Słońca do Urana, co zapowiada udanego Sylwestra w gronie przyjaciół.

Wenus do 20 grudnia, zanim wejdzie w retrogradację, porusza się biegiem prostym w przeciwległym znaku Koziorożca, rozbudzając potrzebę nawiązania stabilnych i długotrwałych związków, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Szansa na spełnienie marzeń i romantyczne randki nadejdzie w pierwszych dniach miesiąca, podczas sekstylu Wenus do Neptuna. Od 10 do 13 grudnia i potem od 23 do 26 grudnia, gdy Wenus wejdzie w bieg wsteczny, dojdzie do koniunkcji Wenus z Plutonem, dla niektórych Raków mogą to być dni pełne wzrostu namiętności, ale pojawi się też zazdrość i posesywność, zwróćcie więc większą uwagę na jakość waszych związków, aby uniknąć zależności od innych osób.

Mars w życzliwym znaku Skorpiona przebywa do 13 grudnia i już w pierwszych dniach miesiąca wzbudzi potrzebę intensywnych emocjonalnych uniesień, tworząc trygon do mediumicznego Neptuna. Od 3 do 13 grudnia natomiast Mars w aspektach do Plutona i Jowisza zachęci do przyjrzenia się swoim oczekiwaniom, lękom i nadziejom, pod kątem tego, czy na pewno nam sprzyjają i jaką cenę musimy zapłacić za ich realizację. 13 grudnia Mars wkraczając do znaku Strzelca, skieruje aktywność na zdobywanie wiedzy, służącej szeroko pojętej ochronie zdrowia oraz zachęci do intensywnej pracy na rzecz innych.

Do 13 grudnia Merkury przebywając w znaku Strzelca sprawi, że myśli krążyć będą wokół zagrożeń epidemiologicznych oraz ich wpływu na nauczanie i kontakty międzynarodowe, szczególnie od 6 do 8 grudnia kwadratura Merkurego do Neptuna sprawi, że sami już nie będziecie wiedzieli co myśleć na ten temat. Między 10 a 12 grudnia, podczas sekstylu Merkurego do Jowisza, wydacie mnóstwo pieniędzy na prezenty świąteczne, czas sprzyja też podróżom zagranicznym. 13 grudnia Merkury wejdzie do przeciwległego znaku Koziorożca, sprzyjając kontaktowaniu się z innymi. Między 19 a 21 grudnia Merkury w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, przyniesie miłe niespodzianki i nieoczekiwane spotkania z przyjaciółmi. Sekstyl Merkurego z Neptunem w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni duchową więź z bliskimi, sprzyja jednak również nadużywaniu alkoholu. Koniunkcja Merkurego z Plutonem i Wenus w przeciwległym znaku Koziorożca w ostatnich dniach miesiąca zachęci do podsumowań mijającego roku.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Raka

Słońce tranzytuje życzliwy znak Skorpiona do 22 listopada, rozbudzając emocje, kierując uwagę na rozwój osobisty, naukę asertywności oraz wyznaczanie granic, sprzyja również rozwijaniu zainteresowań oraz pracy z dziećmi. Nów Księżyca w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku, do którego dojdzie 4 listopada w życzliwym Skorpionie, może wywołać nieporozumienie w relacji przyjacielskiej lub w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, starajcie się panować nad emocjami, bo trudno będzie o racjonalne podejście.

Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna wpłynie korzystnie na rozwój duchowy oraz działalność twórczą, pojawi się też okazja zdobycia specjalistycznej wiedzy w interesującej was dziedzinie. Od 13 do 19 listopada aspekty Słońca z Jowiszem i Plutonem pozwolą rozwiązać istotne problemy w związkach, pod warunkiem, że otworzycie się na zmiany, skorzystacie ze zdobytej wiedzy i zaakceptujecie wady partnera oraz sprawy, na które nie macie wpływu.

19 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, któremu towarzyszy z jednej strony trygon Wenus do Urana, z drugiej opozycja Marsa do Urana – niektóre Raki mogą mieć tendencję do zakończenia związku lub wieloletniej przyjaźni, ale ponieważ natura nie zna pustki, pojawi się w to miejsce nowe uczucie. 22 listopada Słońce opuści życzliwy znak Skorpiona i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na sprawy ochrony zdrowia. 28 i 29 listopada Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i obie planety utworzą sekstyl z wymagającym Saturnem – wasza kariera oraz zawodowe projekty osiągną długoterminową stabilizację.

Wenus 5 listopada opuści znak Strzelca i wkroczy do przeciwległego znaku Koziorożca, zostając w nim wyjątkowo długo, bo aż do 6 marca 2022 roku, będziecie mieć więc rosnące powodzenie i wiele okazji do nawiązania ciekawych znajomości. Dla wolnych Raków jest to szansa na znalezienie odpowiedniego partnera lub miłości na całe życie. Między 17 a 19 listopada Wenus znajdzie się w trygonie z nieprzewidywalnym Uranem, niektóre Raki trafi w serce strzała Amora, jednak zaćmienie Księżyca ostrzega przed łatwowiernością, zresztą Wenus od połowy listopada do końca miesiąca będzie gonić Marsa, nie uda się jej jednak utworzyć aspektu przed wejściem w retrogradację, możecie więc odpuścić sobie chwilowo pogoń za ideałem, bo pojawi się jeszcze wiele okazji, aby trafić na tego „wyjątkowego”/tą „wyjątkową”. W ostatnich dniach miesiąca trygon Wenus do Neptuna ułatwi spełnienie wyjątkowego marzenia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Skorpionie, aktywizując szeroko pojętą sferę emocji, zdecydowanie i konsekwentnie będziecie więc działać w kierunku osiągnięcia tego, na czym wam zależy, ponieważ Mars w tym znaku jest bardzo mocny i skuteczny. Nadmiar wrażeń może jednak sprawić, że nie uda się zapanować na gniewem, szczególnie ostrożni pozostańcie między 7 a 15 listopada, gdy Mars utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, ponieważ okaże się, że „głową muru nie przebijecie”. Jeszcze bardziej nieprzewidywalny okaże się Mars w okolicy zaćmienia Księżyca 19 listopada, ponieważ ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprzyja wymarzonym podróżom, wpłynie też pozytywnie na rozwój duchowy oraz twórczy.

Merkury w tym miesiącu okaże się ruchliwy i bardzo aktywny, znajdzie się bowiem w 3 znakach i utworzy szereg aspektów. Do 6 listopada Merkury rezyduje w znaku Wagi, wpływając na poszerzenie grona znajomych. Od 6 do 24 listopada przebywając w życzliwym Skorpionie, wesprze Słońce oraz Marsa w dążeniu do rozwoju osobistego. W ostatnim tygodniu listopada Mars w Strzelcu zachęci do zadbania o zdrowie oraz dobre samopoczucie, warto wybrać się do specjalisty i zrobić rutynowe badania.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Raka

Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, kierując uwagę na trudne relacje zarówno w pracy, jak i w rodzinie.  Za spory i kłótnie odpowiedzialny jest pobyt Marsa w Wadze, szczególnie nieprzyjemny może okazać się okres od nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem, do którego dojdzie 6 października, do 9 października, kiedy Merkury ruchem wstecznym dołączy do tego układu – pojawią się pretensje o wypowiedziane kiedyś słowa, ktoś może stracić cierpliwość i zareagować agresywnie, starajcie się nie angażować w spory o sprawy minione, patrzcie przed siebie, w przyszłość, która już między 13 a 17 października pokaże swoje optymistyczne oblicze, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym trygonie z Jowiszem – warto zainwestować w rozwój osobisty, kursy, warsztaty lub zdalną edukację.

Pełnia Księżyca w znaku Barana, mająca miejsce 20 października, postawi na ostrzu noża problemy wynikające z trudności w połączeniu obowiązków rodzinnych i zawodowych, okaże się, że nie można jednocześnie „zjeść ciastka i mieć ciastko”. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wejdzie do życzliwego Skorpiona, kierując uwagę na rozwój wewnętrzny i duchowy, zaczniecie zgłębiać swoją emocjonalność i zastanawiać się nad tym, co warto zrobić, aby doświadczać w życiu więcej radości i przyjemności. Niestety ostatnie dni miesiąca przyniosą raczej spadek nastroju w związku z obchodami Święta Zmarłych, co podkreśli napięta kwadratura Słońca z obowiązkowym Saturnem.

Na początku miesiąca Wenus w życzliwym znaku Skorpiona znajdzie się w sekstylu z namiętnym Plutonem, w związkach miłości zrobi się gorąco, łatwo możecie ulec czyjejś zniewalającej osobowości, uważajcie jednak, bo jej wpływ może okazać się w konsekwencji zgubny. 7 października Wenus zmieni znak i wkroczy do Strzelca, co poprawi atmosferę w pracy, szczególnie w relacjach z podwładnymi. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna sprzyja ustabilizowaniu sytuacji zawodowej. Między 24 a 28 października kwadratura Wenus z Neptunem przyniesie rozczarowanie w ważnym związku, w wyniku nierealnych oczekiwań, ale jednocześnie między 26 a 30 października sekstyl Wenus do Jowisza poprawi samopoczucie i sytuację materialną.

Merkury przez cały miesiąc tranzytuje znak Wagi, do 18 października pozostaje jednak w retrogradacji, co nie jest korzystne dla rozpoczynania nowych projektów, zwłaszcza edukacyjnych i związanych z komunikacją, sprzyja natomiast wprowadzeniu poprawek do już istniejących, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym trygonie z Jowiszem i w napiętym aspekcie z Plutonem. Między 8 a 10 października koniunkcja Merkurego ze Słońcem i Merkurym przyczyni się do szybkich i impulsywnych reakcji. Ostatnia dekada miesiąca sprzyja podejmowaniu decyzji, szczególnie dotyczących wzajemnych relacji w rodzinie.

Mars w Wadze jest na wygnaniu, wyraża więc swoje najgorsze cechy – niecierpliwość, agresję, zadziorność – dlatego starajcie się zdjąć z siebie nadmiar obowiązków i więcej odpoczywać, aby nie rozładowywać stresów na domownikach. W okresie od 6 do 9 oraz od 16 do 24 października będziecie potrzebować szczególnie dużo samoświadomości, aby uniknąć niepotrzebnych zatargów. Jeśli jednak znajdujecie się w toksycznym związku, to odczuwany gniew jest drogowskazem, aby się uwolnić. 30 października Mars zmieni znak i wkroczy do życzliwego Skorpiona, w którym jest silny, nic was nie powstrzyma przed walką o własne zdrowie i poprawę samopoczucia.