Archiwum kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Raka

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, sprzyjając podróżom i zdobywaniu wiedzy, kierując uwagę na ochronę zdrowia oraz potrzebę zrobienia czegoś dla innych. W okolicach 8 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem, stymulującym aktywność związaną z rozwojem osobistym, uświadomicie sobie co wam szkodzi, niektóre Raki podejmą więc próbę zerwania z niesprzyjającymi zwyczajami, przekonaniami a nawet uzależnieniami. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna sprzyja pracy, która może nie być zbyt interesująca, ale za to pomoże uporać się zadaniami, które długo czekały na swoją kolej. Od 12 do 16 grudnia spodziewajcie się nieporozumień w kontaktach międzynarodowych, również nauka zacznie nastręczać trudności, gdy Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, osoby przebywające za granicą mogą się gdzieś zagubić lub nagle mienić swoje plany. 19 i 20 grudnia Słońce utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem w Rybach, co pozwoli odnieść korzyści w edukacji i przyczyni się do poprawy zdrowia, chociaż trzeba będzie w to włożyć odrobinę wysiłku. 20 grudnia Jowisz ponownie zawita do aktywnego Barana, 21 grudnia znak zmieni również Słońce i wchodząc do przeciwległego Koziorożca skieruje uwagę na związki i partnerstwo. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, od 21 do 24 grudnia, Słońce pozostanie w kwadraturze z Jowiszem, ale w innych znakach – tym razem aspekt przyniesie okazję na awans społeczny, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Koziorożcu, co zapowiada rozpoczęcie nowego związku lub współpracy.

Wenus do 10 grudnia przebywa w znaku Strzelca, zanim wkroczy do przeciwległego Koziorożca, początek miesiąca może więc nie być zbyt sprzyjający sprawom miłości, zwłaszcza że już 1 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do zdobywczego Marsa w retrogradacji, co nie sprzyja porozumieniu. 2 grudnia Wenus utworzy sekstyl do stabilizującego Saturna, zachowacie więc rezerwę w sytuacji wymagającej działania. Między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do Neptuna może wywołać trudne do zdiagnozowania dolegliwości, w związkach dojdzie do impasu, ponieważ dwie strony mogą mieć różne wyobrażenia na temat łączących ich więzi, aspekt sprzyja natomiast rozwojowi uczuć wyższych oraz twórczości artystycznej. Od 7 do 10 grudnia kwadratura Wenus do Jowisza zapowiada spotkania z osobami prominentnymi i rozwój kontaktów międzynarodowych. 10 grudnia Wenus wejdzie do przeciwległego Koziorożca, nadejdzie czas na miłość i popularność, zaczniecie przyciągać do siebie osoby życzliwe i pozytywnie do was nastawione, chociaż zachowujące pewnego rodzaju rezerwę. Trygon Wenus do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 20 do 24 grudnia, może oznaczać nawiązanie ciekawej przyjaźni z osobą oryginalną, prezentującą niecodzienne poglądy i sposób zachowania, niektóre Raki odnajdą miłość wśród przyjaciół, inne zaszaleją na zakupach przedświątecznych. Ostatnie dni miesiąca zapowiadają się ekscytująco, ponieważ Wenus kolejno znajdzie się w sekstylu z romantycznym Neptunem, następnie w koniunkcji z wszędobylskim Merkurym oraz pożądliwym Plutonem, Sylwester zapowiada się „z przytupem”, nie zabraknie wam ani towarzystwa, ani namiętności ani romantycznych uniesień.

Mars do 27 grudnia pozostaje w retrogradacji w znaku Bliźniąt, co może nakłonić niektóre Raki do wglądu we własne skryte motywacje postępowania, zachowajcie powściągliwość między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa, bo będziecie mieć tendencję do zachowań pasywno-agresywnych, co nie sprzyja porozumieniu, to także czas, w którym mogą pojawić się nagłe, ale szybko przemijające dolegliwości.

Merkury pozostaje w Strzelcu do 7 grudnia, w pierwszych dwóch dniach miesiąca znajdzie się w napiętym aspekcie z wyprowadzającym w pole Neptunem, trudno będzie się zorientować o co chodzi niektórym osobom, pojawią się pomyłki w interpretacji otrzymanych wiadomości, diagnozy zdrowotne mogą okazać się nierzetelne a kontakty ze służbą zdrowia pozostawią wiele do życzenia. Między 5 a 7 grudnia Merkury w kwadraturze do Jowisza może trochę zestresować osoby podróżujące, w naukę trzeba będzie włożyć nieco więcej wysiłku. 7 grudnia Merkury zawita do przeciwległego Koziorożca, wzrośnie potrzeba kontaktów z innymi, między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do Urana zapowiada nieoczekiwane, interesujące spotkanie z przyjaciółmi. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna zadba o dobrą atmosferę przy świątecznym stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Raka

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na potrzeby emocjonalne, rozwój kreatywności i sprawy dzieci. Szczególnie stresujący może być okres od 7 do 9 listopada, ponieważ 8 listopada dojdzie co całkowitego zaćmienia Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale też do Wenus i Merkurego – wszystkie te planety znajdą się w kwadraturze do surowego Saturna, układ ten nazywa się półkrzyżem i generuje silne emocje, korzystny okaże się dla osób podążających droga rozwoju osobistego i duchowego, ponieważ pozwoli zmierzyć się z ukrytymi aspektami osobowości, aby je zaakceptować i zintegrować, pozostałe Raki, znane ze swej wyjątkowej wrażliwości, mogą przeżywać kryzys emocjonalny. Na szczęście już między 13 a 17 listopada dostaniecie się pod wpływ korzystnego aspektu Słońca z Neptunem w życzliwych znakach, co powoli zrealizować jakieś długo skrywane marzenie. Również okres od 16 do 22 listopada może przynieść szczęśliwe wydarzenia, za sprawą dobrych aspektów Słońca z potężnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu oraz dobroczynnym Jowiszem w przyjaznych Rybach – tranzyty okażą się korzystne dla spraw międzynarodowych, prawnych oraz związanych z nauczaniem i podróżami. 22 listopada Słońce zmieni znak i wejdzie do optymistycznego Strzelca, nów Księżyca w tym znaku, do którego dojdzie 23 listopada, skieruje uwagę na naukę, uzdrawianie, i realizację zawodowych zleceń.

Wenus tranzytuje życzliwego Skorpiona do 16 listopada, nie jest tam jednak zbyt silna, uczucia więc wzbudzą silne reakcje emocjonalne, zwłaszcza między 4 a 9 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Urana i w kwadraturze do Saturna, ponieważ obydwie planety reprezentują przeciwstawne energie, które się wykluczają – Saturn dąży do ograniczeń i stawiania granic, natomiast Uran dąży do wolności i niezależności, w niektórych relacjach, zarówno osobistych, przyjacielskich, jak i zawodowych, poczujecie się jak w klatce, z której trudno uciec. Odpowiedzią na te wyzwania okaże się rozwój duchowy i dążenie do bezinteresowności w okazywaniu miłości, do czego skłoni między 8 a 12 listopada trygon Wenus do Neptuna. W związkach dojdzie do porozumienia, a emocje zmienią się na pozytywne w dniach 13 – 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z transformującym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 16 listopada Wenus zawita do radosnego Strzelca, smutki odrzucicie na bok, zaczniecie cieszyć się teraźniejszością

Mars w Bliźniętach przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, wasi ukryci wrogowie wycofają się i na jakiś czas zaprzestaną kopać pod wami dołki, również wiele Raków wybierze pewien rodzaj samotności. Uważajcie, aby nie działać przeciwko samym sobie, stając się swoimi największymi wrogami między 15 a 25 listopada, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, aspekt można wykorzystać na pozbycie się nałogów i przyzwyczajeń, które utrudniają życie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna utrwali to, co zdobyliście, staniecie się bardziej skuteczni w działaniu.

Merkury przebywa w przyjaznym Skorpionie do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, problemy z przemieszczaniem się oraz wyrażeniem swoich uczuć pojawią się między 9 a 11 listopada, kiedy Merkury utworzy napięty aspekt z restrykcyjnym Saturnem. Od 13 do 17 listopada natomiast Merkury będzie sprzyjał sprawom międzynarodowym i ułatwi kontakt z najtrudniejszymi partnerami, tworząc korzystne aspekty najpierw z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu a następnie z dobroczynnym Jowiszem w życzliwych Rybach. 17 listopada Merkury wkroczy do Strzelca, gdzie jest słaby, ale szybko znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami, które go będą wspierać, komunikacja więc na tym nie ucierpi, przeciwnie – w dniach 19 – 25 listopada, gdy wędrować będzie w koniunkcji z Wenus, powiodą się spotkania towarzyskie i biznesowe, zawierane będą umowy, łatwo się będzie porozumieć i innymi.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Raka

Słońce w Wadze przebywa do 23 października, kierując uwagę na sprawy domowe i relacje w rodzinie. 9 października pełnia Księżyca w znaku Barana wzbudzi emocje związane z nadmiarem obowiązków zawodowych, co wprowadzi niepokój i zmienność nastrojów wśród domowników. Między 9 a 13 października atmosfera jeszcze bardziej się zagęści, ponieważ Słońce znajdzie się w trygonie z ambitnym Saturnem, który przez większość miesiąca będzie tworzył napiętą kwadraturę z buntowniczym Uranem – nowe porządki i oszczędności w prowadzeniu budżetu nie wszystkim się spodobają, trudno wam będzie pogodzić potrzeby wszystkich domowników. 

Od 16 do 23 października Słońce w koniunkcji z Wenus znajdzie się w trudnym układzie – z jednej strony obie planety utworzą mocno energetyzujący trygon z Marsem Bliźniętach, z drugiej konfliktową kwadraturę z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, w związkach pojawi się namiętność, ale też intensywna zazdrość, niektóre Raki dojdą do wniosku, że ich relacje partnerskie są toksyczne, trudno im się jednak będzie z nich wyzwolić, bo silne uczucia nie pozwalają się uwolnić. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą znak Wagi i wkroczą do życzliwego Skorpiona, uczucia wybuchną z jeszcze większą siłą, zwłaszcza w okolicach nowiu Księżyca w tym znaku, do którego dojdzie 25 października, uwagę jednak skierujecie na wspomnienia o miłościach, które przeminęły oraz bliskich, którzy odeszli. 29 października Jowisz, planeta dobrobytu i zadowolenia, wycofa się na parę miesięcy do przyjaznych Ryb, do 20 grudnia korzystajcie z jego dobroczynnego działania, szczególnie w zakresie studiów i każdego rodzaju nauki, podróży zagranicznych i stosunków międzynarodowych.

Wenus, tak jak Słońce, przebywa w Wadze do 23 października, jest więc bardzo mocna, już w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, warto to wykorzystać, aby zrobić dobre wrażenie na współpracownikach. Najbardziej aktywna okaże się Wenus między 11 a 23 października – najpierw utworzy korzystny aspekt z Saturnem, co powoli skutecznie i rozsądnie zarządzać domowym budżetem, następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, w trygonie do Marsa i w kwadraturze do Plutona, co zapowiada eksplozję uczuć, obok namiętności i ochoty na seks pojawi się jednak zazdrość lub konieczność tłumaczenia się ze spraw, na które nie macie wpływu. 23 października zarówno Wenus jak i Słońce zmienią znak i wkroczą do życzliwego Skorpiona, uczucia się pogłębią, ale Wenus straci moc, zgodzicie się na dominacje osób silniejszych od siebie.

Mars w Bliźniętach nie jest dla was korzystny, może bowiem sprawić, że ktoś za waszymi plecami zacznie rozsiewać plotki, zwłaszcza między 9 a 16 października, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. Między 16 a 20 października, kiedy Mars utworzy trygon z Wenus, niektóre Raki będą miały skłonność do flirtów, a nawet skrytych romansów.

2 października Merkury w życzliwej Pannie zmieni bieg na prosty, co okaże się bardzo korzystne przede wszystkim dla każdego rodzaju komunikacji, łatwiej będzie podejmować życiowe decyzje i zawierać umowy, szczególnie między 4 a 8 października, kiedy Merkury utworzy trygon z Plutonem w przeciwległym Koziorożcu – nie zapominajcie jednak o uważnym przeczytaniu każdego akapitu umowy, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy finansów. 11 października Merkury zawędruje do Wagi i od razu znajdzie się w opozycji z Jowiszem, co pomoże w osiągnięciu porozumienia z partnerami życiowymi oraz członkami bliższej i dalszej rodziny. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna pomoże zastosować oszczędności w domowym budżecie, natomiast między 25 a 28 października Merkury znajdzie się w ogniu dwóch bardzo energetycznych planet – Marsa i Plutona, co może doprowadzić do spięć i ostrej wymiany zdań z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Raka

Słońce do 23 września tranzytuje życzliwy znak Panny, co zwiększy mobilność, zachęci do pracy zarówno intelektualnej, jak i związanej z szeroko pojętymi usługami. 10 września pełnia Księżyca w Rybach w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem i w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana wzbudzi dużo emocji w relacjach z przyjaciółmi, niektóre Raki poczują się oszukane, inne zaangażują się w działalność twórczą w grupie osób, które łączy wspólnota zainteresowań, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, szczególnie jeśli sprawy dotyczą komunikacji, kontaktów międzynarodowych lub zdobywania wiedzy.

Między 15 a 21 września Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, sprawy jeszcze bardziej się skomplikują, zwłaszcza że poczujecie się poddani presji, poradzicie sobie jednak z każdym rodzajem manipulacji. 23 września Słońce zmieni znak i wejdzie do dyplomatycznej Wagi, co skieruje uwagę na sprawy rodzinne i domowe, zwróci też uwagę na relacje w osobistych związkach. Nów Księżyca w opozycji do Jowisza w Baranie, do którego dojdzie 25 września, wyznaczy początek nowego etapu we wzajemnych stosunkach, do czego przyczynią się sprawy zawodowe, rozpoczęcie nauki lub relacje z prawnikami, obcokrajowcami lub naukowcami.

Wenus, planeta miłości, dobrostanu i wzajemnych relacji, opuści Lwa 5 września i wejdzie do życzliwej Panny, straci jednak w tym znaku wiele ze swojej mocy, dlatego kontakty międzyludzkie nabiorą charakteru informacyjnego a nie emocjonalnego, możecie stać się obiektem krytyki, szczególnie między 14 a 16 września, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z Marsem w Bliźniętach, poznacie niezbyt przyjemne plotki na swój temat ze strony osób, których o to nie podejrzewacie. Od 18 do 22 września natomiast trygon Wenus do Urana sprawi, że ktoś z przyjaciół zaskoczy was swoją krytyczną opinią, powinniście jednak wziąć ją sobie do serca, bo będzie w niej sporo racji. Między 25 a 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i obie planety utworzą trygon do Plutona w przeciwległym Koziorożcu, jakieś spotkanie i szczera rozmowa okażą się bardzo znaczące dla waszego partnerstwa, to właściwy moment, aby powrócić do nierozwiązanych problemów i wyznaczyć granice we wzajemnych relacjach. 29 września Wenus opuści krytyczną Pannę i wejdzie do dyplomatycznej Wagi, stosunki międzyludzkie, zwłaszcza w rodzinie, ulegną zdecydowanej poprawie, a w domu ma szansę zapanować harmonia.

Mars przez cały miesiąc, a właściwie przez najbliższe pół roku, przebywa w znaku Bliźniąt, co jest dla was wyjątkowo niekorzystne, starajcie się więc unikać ostrych wypowiedzi i kontrowersyjnych opinii, jeśli nie chcecie narobić sobie ukrytych wrogów. W ostatnim tygodniu września, kiedy Mars znajdzie się w trygonie do Saturna, staniecie się wytrwali i konsekwentni w walce o swoje prawa, urzędnicy wam będą przychylni, pokonacie trudności, ale po jakimś czasie problemy powrócą.

Merkury w pierwszych dniach września pomoże porozumieć się z członkami rodziny, zwłaszcza przebywającymi za granicą, do czego przyczyni się opozycja do Jowisza, jednak 10 września Merkury zmieni bieg na wsteczny i w dniach 17–20 września powróci do tego samego aspektu, możecie więc spodziewać się zmian w umowach i ustaleniach. 23 września Merkury wycofa się do życzliwej Panny, pojawi się szansa na korektę spraw związanych z komunikacją i przekazem informacji, liczcie się jednak z tym, że nastąpią zawirowania w tych dziedzinach, nie jest to właściwy moment na zakup sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie oddawać go do naprawy. Retrogradacja Merkurego potrwa do 2 października, starajcie się w tym czasie być bardzo precyzyjni w swoich wypowiedziach.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Raka

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe, trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza w pierwszych dniach miesiąca stworzy okazję do awansu, podróży zagranicznej lub uzyskania zatrudnienia w międzynarodowej korporacji, osoby przebywające na urlopie mogą liczyć na udane wakacje. Nie wszystkim jednak się poszczęści, ponieważ na początku sierpnia bojowy Mars znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, co będzie miało wielkie znaczenie dla relacji przyjacielskich oraz atmosfery w grupie osób podzielających wasze zainteresowania – zmiany są konieczne i nie da się ich uniknąć, niektóre Raki będą zmuszone odpowiedzieć sobie na pytanie „czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie”, ponieważ w ten układ planet zaangażowana jest przebywająca w waszym znaku Wenus w korzystnym aspekcie do obydwu planet.

Pełnia Księżyca, do której dojdzie 12 sierpnia w znaku Wodnika, okaże się wyjątkowa, tworzy bowiem układ planet zwany „Krzyżem” z Uranem oraz Węzłami Księżycowymi, co może być odczuwane jako napięcie, w którym energia nie ma ujścia. Niektórym Rakom trudno będzie wyrazić uczucia, tym bardziej doprowadzić do zmiany w nawykach, przyzwyczajeniach, przekonaniach i utartych ścieżkach, jakimi podążają w życiu – sytuacja zarówno finansowa, jak emocjonalna wymagać będzie przekształceń, których nie da się uniknąć. Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wpłynie ograniczająco na wasze zarobki, trudno będzie uzyskać kredyt lub dofinansowanie projektów. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, w ostatnim tygodniu miesiąca tworzyć jednak będzie napięty aspekt z nadaktywnym Marsem w Bliźniętach, uważajcie, aby swoim postępowaniem nie narobić sobie ukrytych wrogów. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja rozpoczęciu edukacji.

Wenus w waszym znaku przebywa do 11 sierpnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie, aby okazać najbliższym swój uczuciowy potencjał, okazji znajdzie się aż nadto, w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Marsa i Urana zbliży was do przyjaciół, natomiast od 5 do 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona odnajdzie swój wyraz zarówno w romantycznych uniesieniach i duchowych odkryciach, jak i namiętnych relacjach – niektórym Rakom trudno będzie pokonać swój lęk przed bliskością, inne odnajdą natchnienie w twórczości lub medytacji.

11 sierpnia Wenus przejdzie do Lwa, wpływając na poprawę sytuacji materialnej, między 16 a 20 sierpnia czekają was miłe chwile w towarzystwie osób, które darzycie przyjaźnią, możliwe są zagraniczne podróże, podwyżki lub przyjemna zawodowa współpraca. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie jednak napięcie związane z kwadraturą Wenus do Urana i Węzłów Księżycowych – jakaś nieoczekiwana sytuacja sprawi, że stracicie pieniądze, niektóre Raki mogą się poczuć samotne lub przytłoczone nadmiarem obowiązków.

Mars tranzytuje życzliwego Byka do 20 sierpnia, jest tam jednak słaby, odczujecie to szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem – wasze działania spotkają się z oporem, kredyty lub inwestycje okażą się nieopłacalne. Od 8 do 19 sierpnia natomiast korzystne aspekty z twórczym Neptunem i potężnym Plutonem obdarzą was zarówno dobrą intuicją, jak i mocą potrzebną do poradzenia sobie z każdym wyzwaniem – niektóre Raki jednak mogą reagować w trudnej sytuacji w sposób toksyczny.

Merkury przebywa w rozrywkowym Lwie do 4 sierpnia, potem w pracowitej Pannie do 26 sierpnia, następnie wejdzie do dyplomatycznej Wagi. Najlepszy czas na podejmowanie ryzykownych decyzji nadejdzie między 14 a 18 sierpnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach z rewolucyjnym Uranem i Węzłami Księżycowymi, macie szansę pójść drogą przeznaczenia. Między 19 a 25 sierpnia zachowajcie ostrożność, bo aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem mogą sprawić, że dokonacie nadinterpretacji i źle zrozumiecie czyjeś intencje.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 lipca i jest to najlepszy okres w roku, możecie bowiem skorzystać z jego energii w największym stopniu. Czas sprzyja samorealizacji i pokazaniu swojego potencjału, dom i rodzina są tymi dziedzinami, które skupią uwagę, gdyż są dla was najważniejsze. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie nową znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń. 13 lipca pełnia Księżyca w przeciwległym Koziorożcu ujawni różnice, jakie macie z partnerem w podejściu do pracy, poczujecie się przeciążeni nadmiarem obowiązków.

16 lipca Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem w waszym znaku, co pozwoli uświadomić sobie jasno własne priorytety, natomiast od 16 do 22 lipca obie planety utworzą korzystny aspekt z mistycznym Neptunem oraz ustawią się w opozycji do problematycznego Plutona, zaczną was nęcić podróże zagraniczne, będące spełnieniem marzeń, niektóre Raki zagłębią się w dziedziny związane z mistyka, medytacją i rozwojem osobistym, możecie jednak natrafić na osoby toksyczne w swoim otoczeniu lub uwikłać się w zależność od osoby, posługującej się manipulacją. 22 lipca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, kierując uwagę na sprawy finansowe, wzbudzi także potrzebę zainwestowania w swoje hobby oraz potrzeby dzieci. Nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 28 lipca, wyznaczy początek finansowego projektu, który okaże się niezwykle korzystny, co podkreśla trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia.

Do 18 lipca Wenus przebywa w Bliźniętach, zanim zawita do waszego znaku, wasze osobiste uczucia i sprawy miłosne będziecie się starali utrzymywać sekrecie, chociaż chętnie podzielicie się nimi z osobami, którym ufacie. Między 11 a 16 lipca Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna i w trygonie do Saturna – warto zaufać słowom popartym czynami i oprzeć się na sprawdzonych metodach postępowania, ponieważ będziecie w tym czasie podatni do postrzegania rzeczywistości w sposób wyidealizowany. 18 lipca Wenus zawita do waszego znaku, poczujecie się kochani i akceptowani, to najlepszy czas, aby okazać bliskim jak bardzo wam na nich zależy, dla osób szukających swojej drugiej połówki rozpocznie się czas pełen okazji do zakochania, niejeden Rak zostanie ugodzony strzałą Amora, szczególnie obdarzeni miłością okażecie się między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus utworzy aspekt z Jowiszem, w związkach jednak pojawi się napięcie a wydatki na wakacyjne podróże przekroczą budżet i wydacie więcej, niż planowaliście.

Merkury w Bliźniętach do 5 lipca utworzy kilka aspektów, szczególną uwagę należy zwrócić na kwadraturę Merkurego z Neptunem 3 lipca, gdyż niewiedza lub brak zrozumienia może odbić się niekorzystnie na stosunkach z obcokrajowcami. 5 lipca Merkury zawita do waszego znaku i pozostanie w nim do 19 lipca, warto ten czas wykorzystać na wakacyjne podróże, zwłaszcza że 9 lipca Merkury ustawi się w kwadraturze do Jowisza, co sprzyja przemieszczaniu się.  Sekstyl Merkurego do Urana od 12 do 14 lipca pomoże błysnąć dobrymi pomysłami oraz zawrzeć interesujące znajomości. 19 lipca Merkury wejdzie do znaku Lwa, co wpłynie na ruch w finansach, skłonni będziecie do większych wydatków na przyjemności, zabawę i potrzeby dzieci. Szczególnie korzystne dla podróży, zwłaszcza zagranicznych, okażą się dni od 22 do 24 lipca, gdy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem.

Do 5 lipca Mars w Baranie znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, co może wywołać bardzo silny konflikt z partnerami zarówno osobistymi, jak biznesowymi. Jest to układ świadczący o walce i próbie uzyskania przewagi, Raki pozostające w toksycznych związkach i relacjach znajdą w sobie wystarczająco dużo siły, aby uwolnić się od zależności. 5 lipca Mars opuści znak Barana i wejdzie do życzliwego Byka, jego siła działania osłabnie, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, ale na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem może przynieść gwałtowne i nieoczekiwane zakończenie ważnej dla was znajomości.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Raka

Do 21 czerwca Słońce przebywa w znaku Bliźniąt, co niestety nie jest dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, dlatego warto w tym czasie wybrać się na wakacje, aby naładować akumulatory. Szczególnie odpowiednia dla odpoczynku będzie pierwsza połowa miesiąca, ponieważ Słońce nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów, co zapewni spokój, dopiero 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Strzelca, wzbudzi to emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Od 14 do 18 czerwca Słońce w trygonie z Saturnem i w napiętej kwadraturze z Neptunem wprowadzi chaos emocjonalny, ponieważ wyobrażenia i oczekiwania w związku z działalnością charytatywną, twórczą lub międzynarodową okażą się nieadekwatne do rzeczywistości, niektóre Raki poczują się rozczarowane, szczególnie jeśli oczekują wdzięczności. 21 czerwca Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie energię i dobre samopoczucie, zaczniecie realizować swoje powołanie. 29 czerwca dojdzie w waszym znaku do nowiu Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, co okaże się początkiem nowego zawodowego przedsięwzięcia o międzynarodowym zasięgu, niektóre Raki zdecydują się na kurs w celu podniesienia kwalifikacji, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Wenus do 23 czerwca przebywa w życzliwym Byku, co przysporzy wielu życzliwych znajomych, Raki szukające swojej połówki mają szansę ją znaleźć w gronie przyjaciół między 9 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem. Między 17 a 23 czerwca Wenus utworzy szereg zmiennych aspektów z ograniczającym Saturnem, marzycielskim Neptunem i pożądliwym Plutonem – rozstanie z kimś bliskim wzbudzi tęsknotę, pojawi się namiętność, niektóre oczekiwania nie zostaną spełnione, ale ostatecznie osiągniecie to, na czym wam najbardziej zależy. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, uczucia zaczniecie ukrywać przed innymi, w ostatnich dniach miesiąca czekają was jednak miłe chwile, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest wyjątkowo mocny, w pracy okażecie się szybcy i skuteczni. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna sprzyja inwestycjom w nieruchomości, uda się uzyskać długoterminowy kredyt lub inny rodzaj dofinansowania, pozostańcie jednak uważni, bo kwadratura Marsa do Plutona, która uściśli się w pierwszych dniach lipca, wiązać się może z presją a w niektórych przypadkach nawet mobbingiem.

3 czerwca Merkury w życzliwym Byku wyjdzie z retrogradacji i zacznie podążać we właściwym kierunku, łatwiej się wam będzie porozumieć, szczególnie w sprawach finansowych, lepiej też ułożą się kontakty z przyjaciółmi. Od 9 do 12 czerwca Merkury w trygonie do Plutona pomoże dogadać się nawet z największymi wrogami i oponentami. 13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do Bliźniąt, gdzie jest wyjątkowo mocny, druga połowa miesiąca okaże się więc korzystna dla zdobywania wiedzy, szczególnie między 18 a 22 czerwca, gdy Merkury utworzy sekstyl z Jowiszem, to również dobry moment dla podróży zagranicznych, osoby, które urlop mają w innym terminie, nawiążą udane międzynarodowe relacje.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Raka

Początek miesiąca zapowiada się wyjątkowo energetycznie, bo w nocy z 30 kwietnia na 1 maja dojdzie do zaćmienia Słońca w życzliwym znaku Byka w dosyć bliskiej koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w najbliższym czasie zweryfikujecie swoje przyjaźnie pod kątem ich wiarygodności i szczerości. Słońce w Byku przebywa do 21 maja, kierując uwagę na relacje towarzyskie i przyjacielskie oraz stosunki w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, w pierwszej dekadzie maja czeka was wiele rewolucyjnych zmian w tych dziedzinach, ponieważ Słońce utworzy dokładną koniunkcję z niepokornym Uranem w sekstylu do wojowniczego Marsa, jednocześnie Jowisz znajdzie się w korzystnym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, wszystkie relacje, głównie z cudzoziemcami, ulegną głębokiej transformacji.

11 maja Jowisz opuści życzliwe Ryby i zawita do znaku Barana, w którym pozostanie do 29 października, jego korzystny wpływ nieco osłabnie, wzmocni jednak wasze ambicje i pomoże w rozwoju kariery. Od 13 do 17 maja Słońce w napiętej kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna utrudni kontakty z osobami starszymi, urzędnikami oraz wszystkimi, od których zależą wasze zyski, 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, silne emocje wzbudzą sprawy związane z miłosnymi przygodami, stosunki z kobietami i dziećmi.

Trudne relacje zarówno osobiste, jak i przyjacielskie, a także związane z obcokrajowcami mają szansę się wyprostować i ulec pozytywnej transformacji między 17 a 21 maja, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Plutona. 21 maja Słońce opuści życzliwego Byka i wejdzie do wygadanych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, jest to więc właściwy moment, aby wziąć urlop i wybrać się na odpoczynek, zwłaszcza że od 21 do 25 maja Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, co sprzyja zarówno zdobywaniu wiedzy, jak i podróżom zagranicznym.

1 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w znaku Ryb i w sekstylu do Plutona, co jest wyjątkowo korzystną konfiguracją dla spraw miłości, już następnego dnia jednak Wenus opuści przyjazne Ryby i wejdzie do zaborczego Barana, osoby zakochane mogą całkowicie ulec wpływom swoich partnerów. Między 4 a 8 maja, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Merkurym, usłyszycie ciekawe ploteczki oraz otrzymacie interesujące informacje na temat relacji międzyludzkich w pracy, które jednak powinniście na razie zachować dla siebie. Między 22 a 28 maja niektóre związki mogą przechodzić kryzys, na co wskazują aspekty Wenus z ograniczającym Saturnem i wymagającym Plutonem. 28 maja Wenus opuści Barana i wejdzie do życzliwego znaku Byka, w którym jest bardzo mocna, relacje międzyludzkie ulegną poprawie.

Mars do 25 maja przebywa w życzliwym znaku Ryb, w którym jednak nie czuje się najlepiej, wasze działania mogą więc ulegać wahaniom, poczucie niepewności ogarnie was zwłaszcza między 17 a 20 maja, kiedy Mars znajdzie się koniunkcji z iluzorycznym i zwodniczym Neptunem. Od 20 do 25 maja natomiast Mars w sekstylu do Plutona może sprawić, że ktoś zechce wywrzeć na was wpływ, starajcie się więc pamiętać o asertywności. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, cała aktywność pójdzie w kierunku realizacji celów zawodowych.

Merkury w znaku Bliźniąt przebywa do 23 maja, od 11-go poruszając się biegiem wstecznym, warto w tym czasie zbierać informacje, ale pozostawiać je w tajemnicy. 23 maja Merkury wycofa się do życzliwego Byka, okaże się, że niektóre znajomości i przyjaźnie warto odnowić, szczególnie między 24 a 28 maja, kiedy Merkury retro znajdzie się w trygonie do Plutona, uda się wyjaśnić wiele nieporozumień i niewypowiedzianych pretensji oraz niespełnionych oczekiwań.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Raka

Słońce przebywa w znaku Barana do 20 kwietnia, kierując uwagę na rozwój kariery, miesiąc rozpocznie się nowiem Księżyca w koniunkcji z Merkurym w znaku aktywnego Barana, co może okazać się znaczące dla wszelkich początków, szczególnie jeśli planujecie nowe zawodowe projekty, korzyści również odniosą Raki zaczynające pracę w nowej dziedzinie lub instytucji. 3 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, wasze pomysły spotkają się z uznaniem. Od 10 do 15 kwietnia Jowisz i Neptun w życzliwych Rybach utworzą ścisłą koniunkcję, staniecie się jeszcze bardziej czuli i empatyczni oraz opiekuńczy w stosunku do osób potrzebujących waszej pomocy, zwłaszcza obcokrajowców z rejonów objętych walkami.

Spełnią się marzenia Raków o dalekich podróżach, powiodą się edukacyjne projekty, szczególnie jeśli pragniecie osobistego rozwoju i nie boicie się korzystać z wyobraźni. Śmiałe plany i zawodowe projekty pomoże utrwalić sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna. W czasie Świąt Wielkanocnych  czeka was pełnia Księżyca w towarzyskiej Wadze, co wzbudzi wiele emocji, zwłaszcza że Święta zapowiadają się odmiennie niż do tej pory,  w drugi dzień Świąt Słońce w kwadraturze do Plutona, przebywającego w przeciwległym znaku Koziorożca, podpowiada, że zostaniecie poddani presji przez partnerów,  możecie jednak liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół, na co wskazują pozostałe aspekty. 20 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim przyjaźń – warto ją kultywować, bo 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca, ktoś może potrzebować waszej pomocy.

Wenus już 5 kwietnia wejdzie do życzliwych Ryb, w dodatku jest w tym znaku bardzo mocna, wolne Raki mają szansę spotkać w tym miesiącu miłość życia, nawet w stałych związkach zrobi się romantycznie i czule. Na zaskakujące wyrazy przyjaźni, szczególnie ze strony obcokrajowców, możecie liczyć w  drugi dzień Świąt, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z Merkurym i Uranem w znaku Byka. Spełnienia marzeń oczekujcie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z Jowiszem i Neptunem w życzliwych Rybach.

W pierwszej połowie miesiąca Mars przebywa w znaku Wodnika, zachęcając do intensywnej aktywności, zwłaszcza społecznej. Koniunkcja Marsa z Saturnem, pod wpływem której pozostaniecie od 3 do 8 kwietnia, okaże się próbą wytrzymałości dla wrażliwych Raków, wymagać bowiem będzie siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności, szczególnie jeśli planujecie ważne inwestycje lub staracie się o dotacje. 15 kwietnia Mars wejdzie do życzliwych Ryb, jest tam jednak słaby, skrywane emocje mogą zacząć wydostawać się w sposób niekontrolowany, zwłaszcza w przypadku korzystania z alkoholu lub innych używek.

Merkury w tym miesiącu będzie dość aktywny, a to oznacza aktywność intelektualną i większą niż zwykle mobilność. Do 11 kwietnia Merkury przebywa w znaku Barana, wspierając zawodowe pomysły, od 6 do 9 kwietnia, gdy utworzy korzystny aspekt z Marsem i Saturnem, pomoże uporać się z wyzwaniami. Po 11 kwietnia, kiedy znajdzie się w życzliwym Byku, poszerzy grono przyjaciół. W drugi dzień Świąt Merkury znajdzie się w bezpośrednim kontakcie z nieprzewidywalnym Uranem i w korzystnym aspekcie z Wenus, niektóre Raki czeka miłosny zawrót głowy, inne mogą liczyć na niespodziewaną przyjaźń, która rozwinie się z dnia na dzień. Ostrożność zachowajcie 24 kwietnia, gdy Merkury utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, zrezygnujcie tego dnia z wizyty w urzędach, od 25 do 28 kwietnia natomiast, korzystne aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem zapowiadają porozumienie ponad podziałami.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Raka

Do 20 marca Słońce przebywa w życzliwym znaku Ryb, kierując uwagę na sprawy międzynarodowe a także wszystko, co jest związane z edukacją. 2 marca późnym wieczorem dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, co może okazać się początkiem prawdziwej przyjaźni, niektóre Raki zaangażują się w działalność charytatywną lub pomoc dla uciekinierów z rejonów ogarniętych wojną na Ukrainie. W atmosferze z jednej strony poczucia zagrożenia, jakie przynosi nagromadzenie agresywnych planet w przeciwległym Koziorożcu, z drugiej rozwoju uczuć wyższych i zainteresowania kontaktami międzynarodowymi, minie pierwszy tydzień marca.

Od 11 do 15 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, ogarnąć was może poczucie zagubienia, jednak potrzeby duchowe wzrosną, to właściwy moment na rozwój osobisty oraz zainwestowanie w kurs pogłębiający twórcze i artystyczne zainteresowania. Między 16 a 20 marca natomiast sekstyl Słońca do Plutona wzmocni zaangażowanie w walkę o priorytety, osoby pozostające w toksycznych związkach znajdą w sobie siłę i odwagę, aby je zakończyć. Pełnia Księżyca w życzliwym znaku Panny, do której dojdzie 18 marca, zwróci uwagę na potrzeby zdrowotne. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym energia powędruje w kierunku realizacji zawodowych celów.

Wenus oraz Mars od dłuższego czasu wędrują razem przez przeciwległy znak Koziorożca, co mogło okazać się korzystne dla osób przeżywających początek romansu lub młodzieńczą miłość, również w stałych związkach, które uległy rutynie, tranzyt mógł rozbudzić namiętność i zbliżyć partnerów do siebie, jednak od 1 do 6 marca obydwie planety ulegną wpływom bezwzględnego Plutona, dlatego miłość może przybrać znacznie bardziej agresywny charakter, niektóre Raki poczują się zaatakowane lub zmuszone do gwałtownej reakcji, inne zaczną przeżywać głęboko eskalację działań wojennych w Ukrainie.

6 marca zarówno Wenus jak i Mars opuszczą Koziorożca i wejdą do znaku Wodnika, odetchniecie więc z ulga, natomiast energia obu planet wpłynie na aktywność w zarządzaniu wspólnymi finansami, niektóre osoby upomną się o należne im świadczenia. Planety zaczną się rozchodzić po 9 marca, nadal jednak odczujecie zmienne wpływy przeciwstawnych energii – miłości i nienawiści, chęci porozumienia i jednocześnie agresji, szczególnie między 17 a 25 marca, kiedy najpierw Wenus a następnie Mars znajdą się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, może się to zakończyć konfliktem lub zerwaniem przyjaźni czy innego ważnego związku. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem utrudni zdobycie dofinansowania, może też wywołać chwilowe poczucie osamotnienia.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, wspierając zarządzanie wspólnymi finansami, gdy 2 marca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem, możecie podjąć długotrwałe zobowiązania lub dokonać inwestycji w nieruchomości, umowy z bankami lub innymi instytucjami natomiast napotkają trudności. 10 marca Merkury wejdzie do życzliwych Ryb i pozostanie w tym znaku do 27 marca, jest tam jednak słaby, dlatego trudno będzie podejmować racjonalne decyzje, gdyż kierować wami będą emocje a nie rozsądek – między 16 a 18 marca jednak, pod wpływem sekstylu Merkurego do Urana, możecie nawiązać duchowe porozumienie z osobami o podobnej wrażliwości i sposobie myślenia. Od 19 do 22 marca koniunkcja Słońca z Jowiszem przyniesie sukces i powodzenie, nawiążecie międzynarodowe kontakty, niektóre osoby wybiorą się za granicę lub rozpoczną naukę w dziedzinie, która okaże się ich pasją, jednak koniunkcja Merkurego z Neptunem między 23 a 25 marca wprowadzi zamieszanie w tych sprawach. 27 marca Merkury opuści znak i Ryb i wejdzie do Barana, zaczniecie intensywnie planować karierę zawodową.