Archiwum kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Raka

Słońce w Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na sprawy zdrowia, wykonywanie zleconych zadań oraz dbałość o warunki pracy. W nocy z 12 na 13 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, w najbliższych dniach możecie rozpocząć nowy projekt zawodowy, interesujące szkolenie lub zdecydować się na nową terapię. W dniach od 15 do 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna może przynieść błędną diagnozę, leki okażą się nieskuteczne, pojawi się alergia lub wystąpią trudne do określenia objawy, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego, w pracy pojawią się sprzeczne i niezrozumiałe dla was polecenia. 22 grudnia Słońce wkroczy do przeciwległego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym potrzeby partnera okażą się najważniejsze, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z poważnym Saturnem, warto udzielić mu wsparcia. 27 grudnia pełnia Księżyca w waszym znaku, której towarzyszy trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza, rozbudzi wiele emocji we wzajemnych relacjach, pojawi się szansa, aby udowodnić swoja dobra wolę, spędzicie przy tym czas w gronie przyjaciół. Niestety jednocześnie Merkury w koniunkcji z bojowym Marsem znajdzie się w kwadraturze do Neptuna, niektóre Raki mogą być narażone na kłopoty z żołądkiem lub jelitami, wśród współpracowników dojdzie do nieprzyjemnej wymiany zdań, pojawią się plotki.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w kwadraturze do Plutona doprowadzi do kryzysu w związkach miłości, pojawi się zazdrość, żale i pretensje. Na szczęście już 4 grudnia Wenus wejdzie do życzliwego Skorpiona, uczucia staną się bardziej gorące i głębsze, ale trudno się będzie uwolnić od toksycznych relacji, jednak sekstyl Wenus do Saturna w dniach 4 – 6 grudnia wpłynie na większą stabilizację związków. Między 9 a 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza pozwoli spędzić więcej czasu w towarzystwie przyjaciół, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 20 – 22 grudnia doprowadzi do nagłych, nieoczekiwanych kłótni i konfliktów. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Wenus do marzycielskiego Neptuna wprowadzi atmosferę gorących i romantycznych uczuć, namiętność natomiast pojawi się w dniach 27 – 29 grudnia, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z pożądliwym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu. 29 grudnia Wenus opuści uczuciowego Skorpiona, wejdzie do znaku Strzelca i zacznie wspierać zdrowie oraz relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

Pobudliwy Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Strzelca, kierując aktywność na ochronę zdrowia oraz poprawę warunków pracy. Pod koniec miesiąca, w dniach od 26 do 30 grudnia, kwadratura Masa do Neptuna może wywołać przejściowe dolegliwości, które trudno będzie zdiagnozować, ich podłoże bowiem będzie psychosomatyczne.

Merkury 1 grudnia wejdzie do przeciwległego Koziorożca, od razu utworzy sekstyl z Saturnem w życzliwych Rybach, co sprzyja podpisywaniu długoterminowych umów i podejmowaniu zobowiązań. Między 7 a 9 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza okaże się korzystny przede wszystkim dla osób podróżujących, studentów i nauczycieli, natomiast w dniach 10 – 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus pomoże nawiązać interesujące kontakty towarzyskie. Zakupy przedświąteczne najlepiej jest dokonać w pierwszej połowie miesiąca, bowiem 14 grudnia Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca a z biegu wstecznego wyjdzie dopiero 2 stycznia, w tym okresie nie warto inwestować i kupować prezentów, mogą okazać się nietrafione lub trzeba je będzie naprawiać lub zwracać. W dniach 17 – 19 grudnia, gdy Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza oraz między 20 a 22 grudnia, podczas sekstylu cofającego się Merkurego z Saturnem, nawet to, co wydaje się być okazją, okaże się niewypałem.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Raka

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, stymulując silne uczucia i emocje, kierując uwagę na potrzebę kreacji, dbałości o własne przyjemności i zainteresowania a także troskę o dzieci. 3 listopada Słońce ustawi się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, co skłoni do nauki, rozwoju relacji z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze pasje. 13 listopada natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do Urana w życzliwym Byku, niektóre Raki z dnia na dzień zmienią zainteresowania, odnajdą nowe hobby, nawiążą niecodzienną przyjaźń, ale uważajcie, bo jednocześnie wieloletnia znajomość może się rozpaść. W dniach od 15 do 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z Marsem i obie planety utworzą harmonijne aspekty z intuicyjnym Neptunem i transformującym Plutonem, czekają was radykalne zmiany w relacjach, Raki żyjące w toksycznych związkach wreszcie znajdą w sobie wystarczająco dużo siły, aby się uwolnić, natomiast osoby, które widzą możliwość uzdrowienia relacji chętnie zaangażują się w terapię. 22 listopada Słońce opuści życzliwego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, od razu jednak utworzy napięty aspekt z ponurym Saturnem, co pogorszy na jakiś czas samopoczucie, mogą nawet pojawić się jakieś objawy psychosomatyczne, nie należy się tym przejmować, tylko podarować sobie kilka dni odpoczynku. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach pozwoli jasno zobaczyć co wam dolega, pojawią się emocje, ale w tym samym czasie Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, więc diagnoza może okazać się mylna.

Wenus w życzliwej Pannie 3 listopada utworzy opozycję do zwodniczego Neptuna, jeśli tego dnia wybierzecie się w drogę możecie pomylić trasę lub się zgubić, umysł i serce bowiem będą zaprzątnięte problemami w związkach, dwa dni później Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie do Plutona, niektóre Raki podejmą ostatnią próbę uzdrowienia relacji, czy okaże się skuteczna okaże przyszłość. 8 listopada Wenus zmieni znak i wejdzie do Wagi, którą włada, nabierze więc mocy, poczujecie się silniejsi w swoich uczuciach, które skierujecie na domowników. Między 14 a 16 listopada Wenus w sekstylu z Merkurym sprzyja towarzyskim spotkaniom, nawiążecie przyjazne relacje z podwładnymi i współpracownikami.

Mars do 24 listopada przebywa w życzliwym Skorpionie i jest tam wyjątkowo mocny, skłania was więc do aktywności w zdobywaniu tego, na czym wam najbardziej zależy. Między 9 a 13 listopada opozycja Marsa do rewolucyjnego Urana sprawi, że pojawi się konflikt z kimś z przyjaciół, znajomość może zostać z dnia na dzień zerwana, jako nie spełniająca oczekiwań. W dniach od 15 do 24 listopada, gdy Mars utworzy aspekty ze Słońcem, Neptunem i Plutonem, wyzwoli się bardzo silna energia, za wszelką cenę będziecie dążyć do postawienia na swoim, wykażecie się zdecydowaniem i asertywnością, o jaką nikt was nie podejrzewał. 24 listopada Mars zmieni znak i wejdzie do Strzelca, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie z surowym Saturnem, wasze działania zostaną nagle zahamowane a aktywność ograniczona, może nawet pojawić się jakiś rodzaj zdrowotnej niedyspozycji.

4 listopada Merkury w Skorpionie znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana w Byku, co może doprowadzić do kłótni z przyjacielem lub przedstawicielem stowarzyszenia do którego należycie, okaże się to mocno frustrujące. W dniach od 7 do 9 listopada harmonijne aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem wskazują na to, że wykażecie się dobrą wolą w załagodzenia sporu. 10 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, straci jednak na swej sile, w dodatku od razu utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, wasza mobilność i możliwość komunikacji zostanie na parę dni ograniczona.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Raka

Do 23 października Słońce przebywa w Wadze, kierując energię na sprawy domowe i relacje w rodzinie, które ostatnio mogły pozostawiać wiele do życzenia ze względu na tranzyt wojowniczego Marsa przez ten znak. Do konfrontacji może dojść w okolicach 14 października, podczas zaćmienia Słońca w Wadze, wyjdą bowiem na jaw skrywane pretensje i oczekiwania, rozpocznie się nowy etap we wzajemnych stosunkach, 20 października, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto przeprowadzić szczerą rozmowę, która pomoże określić od nowa granice prywatności i osobistej niezależności. 23 października Słońce opuści Wagę i wkroczy do życzliwego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym znaczenia nabiorą najgłębsze uczucia, niektóre Raki zaczną je wyrażać w sposób twórczy i kreatywny, inne odnajdą zainteresowania, które staną się ich nowym hobby, warto w tym czasie rozpocząć zdobywanie wiedzy, która pozwoli zwiększyć kompetencje, wpływając na rozwój kariery, czemu sprzyjać będzie trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie od 23 do 26 października. 28 października czeka nas kolejne zaćmienie, tym razem Księżyca w znaku Byka, jakąś przyjaźń trzeba będzie poddać weryfikacji i czekają was wielkie emocje z tym związane.

Do 9 października Wenus w Lwie będzie jeszcze zasilać wasze finanse, potem wejdzie do życzliwej Panny, ale straci sporo ze swej mocy, uczucia i poczucie własnej wartości mogą na tym ucierpieć, zwłaszcza w dniach 9 – 11 października, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do chłodnego i ograniczającego Saturna. Między 20 a 24 października, gdy Wenus utworzy trygon z Jowiszem, będziecie starali się okazywać życzliwość sąsiadom i rodzeństwu, powiodą się podróże a nauka i zdobywanie wiedzy staną się przyjemnością. Ostatniego dnia miesiąc pozostaniecie pod wpływem trygonu Wenus do nieprzewidywalnego Urana, co może stać się niespodziewanie początkiem pięknej przyjaźni.

Między 7 a 12 października Mars w Wadze ustawi się w napiętym aspekcie do Plutona, co wpłynie niekorzystnie na relacje w rodzinie, Raki pozostające w toksycznych związkach uświadomią sobie, że to już ostatni dzwonek, aby uwolnić się od zależności. 12 października Mars wejdzie do życzliwego Skorpiona, co doda wam pewności siebie i zmotywuje do działania, jednak pod koniec miesiąca, kiedy Merkury w koniunkcji z Marsem ustawią się w opozycji do Jowisza, stracicie dużo energii na próbę przekonania przyjaciół, że wasze postępowanie jest słuszne.

2 października Merkury ustawi się w opozycji do Neptuna, dla studentów będzie to moment niepewności i zagubienia, pozostałym Rakom niektóre informacje mogą wydawać się trudne do zaakceptowania lub zrozumienia, jednak już następnego dnia trygon Merkurego do Plutona pozwoli zachować się asertywnie w sytuacji, gdy ktoś zechce nakłonić was do zmiany zdania lub stanowiska w ważnej sprawie. 5 października Merkury opuści znak Panny, w którym był wyjątkowo mocny i wejdzie do Wagi, umysł zaczną zaprzątać relacje w rodzinie – miedzy 20 a 22 października może dojść do nieprzyjemnej wymiany zdań, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie do Plutona. 22 października Merkury zawita do życzliwego Skorpiona i od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co okaże się bardzo korzystne dla komunikacji z autorytetami, zwłaszcza w dziedzinie nauki lub kontaktów międzynarodowych.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Raka

Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny do 23 września, kierując uwagę na porządkowanie spraw związanych z komunikacją, edukacją i dobrym sąsiedztwem. Od 6 do 10 września trygon Słońca do Jowisza sprzyja udanym podróżom, związkom przyjaźni oraz wykazaniu się wiedzą i profesjonalizmem w gronie osób, podzielających wasze zainteresowania, pojawi się też możliwość nawiązania bliższej więzi z rodzeństwem. 15 września nów Księżyca w Pannie w trygonie do rewolucyjnego Urana w Byku zapowiada początek nowej przyjaźni, która okaże się korzystna dla waszej przyszłości, również w zakresie finansów i stanu posiadania. W dniach od 17 do 21 września opozycja Słońca do zwodniczego Neptuna wprowadzi nieporozumienia w kwestiach związanych z edukacją i komunikacją, uważajcie na drogach i w podróży, bo możecie mylnie zinterpretować czyjeś intencje. Trygon Słońca do Plutona w przeciwległym Koziorożcu w dniach 19 – 23 września, obdarzy was siłą, zdolną stawić czoła każdej sytuacji, w jakiej ktoś zechce zastosować wobec was przymus lub manipulację. 23 września Słonce wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym najważniejsze okażą się stosunki w rodzinie, najwięcej emocji wzbudzi pełnia Księżyca, do której dojdzie 29 września w znaku Barana, zwłaszcza że w tym samych czasie Wenus znajdzie się w kontakcie zarówno z pożądliwym Marsem, jak i rewolucyjnym Uranem, trudno będzie zadecydować na czym bardziej wam zależy – na namiętnym związku czy pełnej niezależności.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku romansowego Lwa, już 4 września wyjdzie z retrogradacji, łatwiej więc będzie zapoczątkować związki miłości, wpłynie też pozytywnie na finanse. Od 16 do 18 września pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do Jowisza, niektóre Raki zapragną odrobiny luksusu i pozwolą sobie na ekskluzywne zakupy, natomiast w ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Marsem, ale utworzy napiętą kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem, może dojść do konfliktu z przyjaciółmi w temacie rozliczeń finansowych, chętnie natomiast wydacie pieniądze na potrzeby domu i rodziny.

Mars przez cały miesiąc przebywa w Wadze, jest jednak w tym znaku słaby, dlatego może dochodzić do konfliktów w relacjach z członkami rodziny, przez cały miesiąc nie utworzy jednak żadnego aspektu, poza sekstylem do Wenus pod koniec września, jego energia przejawi się więc raczej w formie niewyrażonej na zewnątrz frustracji.

Cofający się Merkury w życzliwej Pannie 4 września utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, co sprzyja dobrej komunikacji, kontynuacji edukacji i podróżom do miejsc, które już kiedyś odwiedziliście, niektóre Raki nawiążą ponownie kontakt z przyjaciółmi z zagranicy. Wasze pomysły znajdą uznanie przełożonych i otoczenia, gdy Merkury utworzy dokładną koniunkcję ze Słońcem, co wydarzy się 6 września. 15 września Merkury powróci do biegu prostego, komunikacja stanie się jeszcze przyjemniejsza i bardziej dokładna, okazja do podróżowania, rozpoczynania edukacji i nawiązania nowych międzynarodowych relacji pojawi się między 24 a 26 września, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, do ciekawych, inspirujących kontaktów dojdzie też w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury utworzy piękny trygon z Uranem, przyjdą też wam do głowy innowacyjne pomysły na wspólne przedsięwzięcia podejmowane w gronie przyjaciół.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Raka

Słońce tranzytuje znak Lwa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i pomnażanie stanu posiadania. Już 1 sierpnia, w czasie pełni Księżyca w Wodniku, której towarzyszy trygon Marsa do Jowisza, zintensyfikujecie działania w kierunku osiągniecia sukcesu w dziedzinie edukacji, w gronie osób podzielających wasze zainteresowania lub wybierzecie się w wymarzona podróż, która okaże się dosyć kosztowna, więc pojawią się emocje, które pokonać może tylko precyzja w wykonywaniu konkretnych zadań i zaangażowanie w działaniu. Między 5 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza nie pozbawi was przyjemności korzystania z komfortu, ale wzbudzi napięcie, które odbije się na relacjach z przyjaciółmi. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Lwa, w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana w Byku, jakaś przyjaźń może przejść kryzys, a nawet się zakończyć w wyniku kontrowersji wokół finansów, ale mówi się, że „kiedy Bóg zamyka jedne drzwi, otwiera następne”, pojawią się więc warunki do nawiązania nowej znajomości, do czego przyczyni się jednocześnie działający trygon Marsa do Urana. 23 sierpnia Słońce wkroczy do życzliwej Panny, przestaniecie przejmować się finansami, uwagę skierujecie na dobrą komunikację i kontakty z rodzeństwem oraz sąsiadami. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do ograniczającego Saturna wprowadzi opóźnienia i utrudnienia w podróżach. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej, drugiej już pełni Księżyca, tym razem w Rybach, emocje wzbudzą planowane podróże lub rozpoczęcie roku szkolnego.

Wenus przez cały miesiąc cofa się w znaku Lwa, co zapowiada możliwość odzyskania pieniędzy, na które długo czekaliście, niektóre Raki zaczną jednak beztrosko obchodzić się z finansami, przeznaczając je w sposób nadmierny na wakacje oraz inne przyjemności, zwłaszcza między 7 a 11 sierpnia czekają was niespodziewane wydatki, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem w zasobnym Byku. W dniach 12 – 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, poczujecie się bogaci, kochani i zadowoleni z komfortu, jakie dają pozytywne uczucia, zwłaszcza 13 sierpnia warto zrobić listę marzeń i zacząć ją konsekwentnie realizować. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza pozwoli doświadczyć prawdziwych luksusów, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości.

Mars tranzytuje życzliwą Pannę do 27 sierpnia, warto ten czas wykorzystać na aktywne spędzanie urlopu i uporządkowanie najbliższego otoczenia. Na szczególną uwagę zasługuje sposób działania w okolicach pełni i nowiu Księżyca, w tym czasie bowiem Mars będzie szczególnie aktywny. Trzeba uważać, aby energia nie wymknęła się spod kontroli i nie zamieniła w nadmierny krytycyzm, zwłaszcza w dniach od 20 do 24 sierpnia, gdy Mars ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna, wasze działania w tym czasie mogą być pozbawione sensu lub po prostu nietrafione. Jeszcze bardziej energetycznie się zrobi między 23 a 27 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z bezwzględnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, nie dacie sobie bowiem w kaszę dmuchać.

Merkury również przebywa w życzliwej Pannie przez cały miesiąc, co wpłynie bardzo korzystnie na komunikację, ale od 24 sierpnia zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając trzytygodniowy okres, w którym warto podważać własny sposób myślenia, bo nie zawsze okaże się, że mieliście rację. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, co może wprowadzić utrudnienia i opóźnienia w trakcie przemieszczania się, komunikacja natrafi na problemy, natomiast między 9 a 11 sierpnia, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, zapali się zielone światło dla osób pragnących podróżować i zdobywać wiedzę. Po 24 sierpnia nie warto kupować sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie, aby szybko trafił do naprawy.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 23 lipca, zasilając energią, to znakomita okazja, aby zadbać o swoje najważniejsze sprawy, szansa na poprawę sytuacji życiowej i statusu społecznego pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z dobroczynnym Jowiszem i tworzącym struktury Saturnem, niektóre Raki wybiorą się w podróż marzeń, inne zaczną wprowadzać konkrety do projektów, istniejących do tej pory jedynie w sferze marzeń, pomogą im w tym zaufani przyjaciele. 3 lipca pełnia Księżyca w przeciwległym Koziorożcu rozbudzi emocje w związkach, pamiętajcie, że różnice w podejściu do istotnych spraw są pozorne, tak naprawdę znakomicie się uzupełniacie. Od 13 do 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana pozwoli spędzić ciekawie czas w towarzystwie przyjaciół, czekają was miłe niespodzianki i zaskakujące sytuacje. 17 lipca nów Księżyca w waszym znaku zapowiada początek nowego etapu w życiu, tego samego dnia do Barana wstąpi Północny Węzeł Księżycowy, co jest zapowiedzią sukcesów zawodowych, sprawy rodzinne jednak mogą zacząć się komplikować. Między 18 a 23 lipca Słońce utworzy zmienne aspekty – z jednej strony znajdzie się w trygonie do kreatywnego Neptuna, co sprzyja realizacji marzeń, z drugiej strony ustawi się w opozycji do Plutona i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, możecie więc spotkać się z presją ze strony partnerów, tak osobistych, jak i biznesowych. 23 lipca Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym pieniądze popłyną strumieniem, tak w jedną, jak i w drugą stronę, wzbudzając zmienne emocje, nie odmówicie sobie jednak wydatków na wakacyjne przyjemności.

Wenus przebywa w rozrzutnym Lwie przez cały miesiąc, a ponieważ Mars również tranzytuje ten znak do 10 lipca, w pierwszej dekadzie miesiąca możecie stracić kontrolę nad wydatkami, zwłaszcza w pierwszych dniach lipca, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem – w relacjach towarzyskich lub grupie przyjaciół może dojść do kontrowersji na temat rozliczeń finansowych. 24 lipca Wenus zmieni bieg na wsteczny, co niektóre osoby może wprowadzić w stan zawieszenia emocjonalnego, pojawią się wątpliwości na temat własnych uczuć, dobra wiadomość jest taka, że zaczną do was powracać pieniądze, zainwestowane w rozwój osobisty.

Mars do 10 lipca przebywa w znaku Lwa, co skłoni do zwiększenia wydatków na wakacje oraz inne przyjemności, kiedy jednak zawita do życzliwej Panny, aktywność skierujecie na pracę, przynoszącą zyski. Między 17 a 23 lipca, gdy Mars ustawi się w opozycji do ograniczającego Saturna, jakaś podróż nie dojdzie do skutku w wyniku nieprzewidzianych okoliczności lub dodatkowej pracy, którą trzeba będzie wykonać.

Do 11 lipca Merkury przebywa jeszcze w waszym znaku, co zwiększa mobilność i ułatwia komunikację. Czas ten warto przeznaczyć na wakacyjne podróżowanie, ponieważ od 6 do 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem zapewnią niezapomniane przeżycia i nawiązanie interesujących przyjaźni. 11 lipca Merkury wejdzie do Lwa, jego potencjał się zmniejszy, możecie zacząć wydawać więcej pieniędzy, niż potrzeba, na przyjemności, które mogą nie być tego warte, zwłaszcza w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do rozrzutnego Jowisza lub 24 lipca, gdy utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem. 28 lipca Merkury opuści rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, dla niektórych Raków będzie to czas powrotu do szarej rzeczywistości i zmierzenie się z koniecznością nadrobienia zaległości w pracy.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Raka

Słońce w Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, jest to znakomita okazja, aby wziąć w tym terminie urlop i udać się na wypoczynek, ładując akumulatory, bowiem dysponować będziecie w tym czasie mniejszymi zasobami energetycznymi. 4 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, co rozbudzi emocje i może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, tym bardziej, że w tym okresie Merkury ustawi się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem – okaże się to stresujące, ale pomoże szybko wydostać się z wszelkich kłopotów, ponieważ taki układ pozwala szybko i sprawnie znaleźć rozwiązanie. Natomiast nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, do którego dojdzie 18 czerwca, może być stresujący dla Raków wybierających się w tym czasie za granicę, bo poczują się rozczarowani, ogólnie jednak od 15 do 24 czerwca sekstyl Jowisza do Saturna zapewni wam w podróżach wsparcie urzędników oraz osób życzliwych. 21 czerwca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i potrzebę działania, warto w ciągu najbliższego miesiąca postawić na rozwój osobisty i realizację marzeń. W ostatnich dniach miesiąca korzystne aspekty Słońca do Jowisza i Saturna pomogą ustabilizować życiową pozycję i w sposób praktyczny osiągać postawione przed sobą cele.

Wenus w waszym znaku przebywa jeszcze tylko do 5 czerwca, ale utworzy w tym czasie korzystny aspekt z Neptunem, co sprzyja romantycznym randkom i spełnieniu marzeń, zwłaszcza natury miłosnej. 5 czerwca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do wesołego Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, wzrośnie namiętność oraz zaangażowanie zarówno uczuciowe, jak i finansowe. W dniach 11-19 czerwca Wenus w kwadraturze do Jowisza i Węzłów Księżycowych może przynieść zyski, ale uważajcie, aby nie przesadzić w negocjacjach, bo zbyt duże wymagania mogą pozbawić was możliwości zarobku, natomiast w dniach 17 – 18 czerwca sekstyl Merkurego do Wenus ułatwi porozumienie w sprawach finansowych.

Mars w znaku Lwa przebywa przez cały miesiąc, skłaniając do większych niż zwykle wydatków, zwłaszcza na dzieci, urlopy oraz ogólnie rozrywki. Szczególną ostrożność zachowajcie w dniach 24 – 28 czerwca, gdy znajdziecie się pod wpływem kwadratury Marsa do Urana, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że nagle i niespodziewanie trzeba się będzie z kimś rozliczyć, może ucierpieć na tym przyjaźń.

Merkury w życzliwym Byku przebywa do 11 czerwca, przynosząc dobre porozumienie z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania, szczególnie w dniach 9-10 czerwca, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z marzycielskim, sprzyjającym twórczości Neptunem. 11 czerwca Merkury wejdzie do znaku Bliźniąt i od razu utworzy trygon z Plutonem, który jeszcze tego samego dnia wycofa się do przeciwległego Koziorożca – okaże się, że jakieś trudne, emocjonalne sprawy, nie zostały do końca wyjaśnione, teraz jest czas na szczerą rozmowę. 15 czerwca Merkury w kwadraturze do ograniczającego Saturna rozbudzi nieświadome lęki, tego dnia warto zrezygnować z przemieszczania się, bo wystąpią utrudnienia w podróży. Również 25 czerwca napięty aspekt Merkurego do Neptuna może doprowadzić do nieporozumień, mijania się z prawdą i rozczarowania, zwłaszcza w sprawach związanych z edukacją i podróżami. 27 czerwca Merkury zawita do waszego znaku, co wzmocni intelekt, mobilność i zdolność do podejmowania trafnych decyzji, zwłaszcza ostatniego dnia miesiąca, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach do szczodrego Jowisza i stabilizującego Saturna.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Raka

Słońce w życzliwym Byku przebywa do 21 maja, wzmacniając więzi przyjaźni, kierując uwagę na pracę społeczną oraz udział w działaniach grupy osób, podzielających wasze zainteresowania. 5 maja dojdzie jednak do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, co mocno rozbudzi emocje, zwłaszcza dotyczące rozliczeń finansowych. Między 7 a 13 maja Słońce w koniunkcji z Uranem wprowadzi sporo zamieszania i wiele niespodzianek ze strony przyjaciół, nie wszystkie okażą się przyjemne. 16 maja Jowisz, najbardziej dobroczynna planeta, zawita do życzliwego Byka, poszerzając grono znajomych, na których można polegać, zanim to jednak nastąpi, w dniach 16 – 25 maja czeka was batalia, jaką zapowiada napięty aspekt Jowisza do potężnego Plutona, jest to bowiem spotkanie dobra ze złem, najbardziej pozytywnej energii z jej przeciwieństwem, dokonajcie właściwego wyboru, bo wiele można zyskać, ale też sporo stracić. Od 15 do 20 maja Słońce znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, to szansa na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni, kierujcie się intuicją. 19 maja nów Księżyca w życzliwym Byku zapowiada początek nowej interesującej znajomości, która może okazać się korzystna również pod względem finansowym. Między 15 a 25 maja sekstyl Słońca do Marsa w waszym znaku mocno was zaktywizuje, nie obejdzie się bez stresów, po 20 maja, kiedy Mars opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, natomiast 21 maja Słońce wkroczy do Bliźniąt, przestaniecie się tak szarpać i zaczniecie wydawać zgromadzone pieniądze. Po 21 maja Słońce w Bliźniętach nieco was osłabi energetycznie, zdobędziecie się jednak na wysiłek do 23 maja, dopóki tworzyć będzie trygon z energetycznym Plutonem. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna zmusi do zwolnienia tempa i odpoczynku, jeśli nie z własnej woli, to fundując jakiś rodzaj niedyspozycji.

Mars w waszym znaku nie da spokoju do 20 maja, generując pośpiech i stres, energię warto skierować na uprawianie sportu lub pracę w ogrodzie, zwłaszcza na początku miesiąca, kiedy znajdzie się w sekstylu do Urana w Byku oraz między 15 a 18 maja, gdy utworzy trygon z kreatywnym Neptunem. 20 maja Mars opuści wasz znak i wejdzie do Lwa, od razu natrafi na opozycję potężnego Plutona, to dobry moment na duże transakcje finansowe, zwłaszcza jeśli planujecie zarówno spłatę, jak i wzięcie kredytu, ale łatwo nie pójdzie, trzeba będzie zawalczyć o swoje prawa.

Wenus do 7 maja przebywa w znaku Bliźniąt, trudno więc będzie wykorzystać jej energię szczerej miłości, chociaż między 3 a 6 maja znajdzie się w korzystnym aspekcie ze swoim przyjacielem, dobroczynnym Jowiszem, niestety jednocześnie kwadratura do Neptuna może popsuć coś, co wyglądało na piękny romans, zabraknie bowiem szczerości we wzajemnych kontaktach. 7 maja natomiast Wenus zawita do waszego znaku, wzrośnie wiec atrakcyjność, zaczniecie emanować pozytywną energią, co przyciągnie życzliwych ludzi, może nawet nadejdzie długo wyczekiwana miłość. Póki co między 11 a 14 maja trygon Wenus do Saturna i sekstyl do Merkurego zapowiadają powrót starej miłości, zwrócicie uwagę na osoby poważne i stateczne, gwarantujące długotrwały, bezpieczny związek. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do nieprzewidywalnego Urana przyniesie nieoczekiwane zauroczenie, może nawet miłość od pierwszego wejrzenia.

Merkury w życzliwym Byku cofa się do 15 maja, liczcie się więc z możliwością odwoływania lub przekładania spotkań z przyjaciółmi i znajomymi, zwłaszcza na początku miesiąca, podczas długiego majowego weekendu, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem. Między 10 a 17 maja Merkury dosyć długo pozostanie w korzystnym aspekcie z Wenus i stabilizującym Saturnem, ponieważ w międzyczasie zmieni bieg na prosty, warto w tym czasie postawić na konkret i asertywność w negocjacjach. W drugiej połowie miesiąca Merkury pomoże rozwinąć życie towarzyskie.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na kwiecień 2023 dla Raka

Słońce w znaku Barana przebywa do 20 kwietnia, koncentrując energię na sprawach zawodowych, w związku z tym w okolicach 6 kwietnia, podczas pełni Księżyca w Wadze, spodziewajcie się emocjonujących wydarzeń, które pchną karierę do przodu, nie obejdzie się jednak bez niepokoju i konfliktu w związkach. Jeszcze lepiej zapowiada się okres od 8 do 15 kwietnia, kiedy dojdzie do koniunkcji Słońca z dobroczynnym Jowiszem, niektóre Raki nawiążą międzynarodową współpracę, inne czeka awans lub udział w projekcie przynoszącym uznanie i znaczne profity – czeka was dużo pracy i wysiłku, ale warto się postarać, jeśli chcecie osiągnąć sukces. 20 kwietnia, zanim Słońce opuści znak Barana, dojdzie do zaćmienia Słońca, co może odbić się niekorzystnie na relacjach z szefami. Jak tylko Słońce wejdzie do życzliwego Byka znajdzie się w napiętym aspekcie z wymagającym Plutonem, kontakty z niektórymi przyjaciółmi lub osobami z kręgu znajomych, podzielających wasze zainteresowania, nabiorą przymusowego charakteru, na jaw wyjdą sprawy skrzętnie ukrywane, nie jest to też dobry moment na inwestowanie w cokolwiek. Między 22 a 28 kwietnia Słońce w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym utworzy korzystny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co okaże się korzystne przede wszystkim dla studentów, pod warunkiem, ze wcześniej poświęcili czas na rzetelną naukę.

Mars przebywa w waszym znaku przez cały miesiąc, co może was rozstroić emocjonalnie, nie raz zabraknie wam cierpliwości, możecie być skłonni do zbyt impulsywnych reakcji i poczucia zranienia. W pierwszych dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli zachować równowagę w sytuacji stresu, zwłaszcza w obliczu zawodowych wyzwań. W ostatnich dniach miesiąca Mars w sekstylu do Urana wprowadzi rewolucyjne zmiany do związków przyjaźni.

Wenus do 11 kwietnia tranzytuje życzliwego Byka, osoby poszukujące swojej drugiej połówki mają szansę ją znaleźć na jednym ze spotkań w gronie przyjaciół lub w grupie osób o wspólnych zainteresowaniach, szczególnie między 6 a 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z marzycielskim Neptunem. 11 kwietnia Wenus zawita do znaku Bliźniąt i od razu znajdzie się w trygonie do pożądliwego Plutona, pojawi się głęboko skrywana namiętność oraz jej siostra zazdrość. W dniach od 13 do 16 kwietnia kwadratura Wenus do ograniczającego Saturna rozbudzi ukryte lęki o trwałość związku.

Merkury 3 kwietnia opuści znak Barana i zawita do życzliwego Byka, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie do dominującego Plutona, niektóre Raki otrzymają dołujące wiadomości, inne zagłębią się we wspomnieniach o bolesnych minionych doświadczeniach, zamiast skupić się na chwili obecnej, oferującej moc możliwości. Między 4 a 6 kwietnia sekstyl Merkurego do Saturna pozwoli uporać się z niepokojącymi myślami. Od 6 do 10 kwietnia pozostaniecie pod wpływem trygonu Merkurego do Marsa w waszym znaku, myśleć będziecie szybko, podejmując odważne decyzje, starajcie się nie wycofywać z ustaleń pod wpływem emocji między 22 a 26 kwietnia, kiedy Merkury ruchem wstecznym powtórzy konfigurację, uważajcie też, aby nie powiedzieć zbyt wiele o sobie. 22 kwietnia Merkury zmieni bieg na wsteczny i będzie się cofać do 15 maja, unikajcie w tym czasie rozpoczynania nowych projektów.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Raka

To będzie bardzo ważny miesiąc, bowiem 23 marca Pluton, planeta trudnych doświadczeń i głębokiej transformacji, po 15 latach pobytu w przeciwległym znaku Koziorożca, co miało znaczenie przede wszystkim dla partnerstwa i ważnych relacji osobistych oraz biznesowych, opuści go i wkroczy do Wodnika (na razie tylko na kilka miesięcy), co pozwoli odetchnąć, zanim powróci do Koziorożca, aby dokończyć zmiany w ważnych dla was związkach. Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, kierując uwagę na rozwój osobisty, zdobywanie wiedzy, edukację, podróże oraz nawiązywanie międzynarodowych relacji. 7 marca dojdzie do pełni Księżyca w Pannie w sekstylu do rewolucyjnego Urana w Byku – na uczelni, kursie lub w podróży macie szansę poznać kogoś, z kim nawiążecie serdeczną przyjaźń, okoliczności tego wydarzenia mogą jednak okazać się niezwykle zaskakujące i emocjonujące. Tego samego dnia Saturn opuści znak Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, rozpoczynając ponad dwuletni okres, w którym pojawią się ograniczenia i trudności w dziedzinach związanych z podróżowaniem, stosunkami międzynarodowymi, nauką oraz szeroko pojętą edukacją, również sprawy duchowe rozwijać się będą w znacznie wolniejszym tempie. Od 13 do 19 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, w dniach 16-17 marca dołączy do nich Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napięty aspekt z Marsem w Bliźniętach – możecie spodziewać się w tym czasie ataków personalnych, plotek oraz niesprawdzonych informacji, działających na waszą niekorzyść, uważajcie zwłaszcza na osoby, które wydają się być przyjaźnie nastawione, bo mogą okazać się nieszczere. 20 marca Słońce opuści życzliwe Ryby i wkroczy do aktywizującego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój kariery oraz intensywną pracę zawodową, 21 marca nów Księżyca w tym znaku wyznaczy początek zawodowego projektu.

Wenus w Baranie jest wyjątkowo słaba, w dodatku przebywa w niekorzystnym znaku, dlatego do 16 marca na eksplozje miłości nie ma co liczyć a stosunki międzyludzkie pełne będą napięcia, chociaż w pierwszych dniach miesiąca możecie liczyć na wyjątkowo atrakcyjną propozycję zawodową, szczególnie w dziedzinie artystycznej lub związanej z nauka albo podróżami, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem. Również w dniach od 9 do 13 marca niektóre Raki będą mieć tendencję do flirtów a nawet nawiązania skrytego romansu w miejscu pracy, uważajcie jednak, bo okaże się to dla was niekorzystne. 16 marca Wenus zawita do życzliwego Byka, w którym odzyska całą swoją moc, nadejdzie czas na miłość, przyjaźń oraz naprawę stosunków międzyludzkich, zwłaszcza w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Między 17 a 19 marca trygon Wenus ze stabilizującym Saturnem pozwoli nawiązać zawodowe relacje, które dadzą niewielki, ale stały dochód. W okolicach 30 marca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem wprowadzi rewolucję w grupie przyjaciół.

25 marca bojowy Mars zawita do waszego znaku, co wpłynie na wzrost aktywności i skłoni do szybkiego działania a także zachęci do uprawiania sportu, starajcie się jednak zachować umiar, bo Mars w waszym znaku jest w upadku a to oznacza, że łatwo może objawić swoje negatywne cechy, takie jak pośpiech, skłonność do ulegania pożądaniu a nawet agresja.

W pierwszych dniach miesiąca koniunkcja Merkurego z Saturnem może wprowadzić trudności w relacjach z urzędami i bankami, już 2 marca jednak Merkury opuści znak Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jest wyjątkowo słaby, dlatego zachowajcie ostrożność przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących podróży i nauki a także relacjach w przyjaźni, istnieje bowiem ryzyko błędów, zwłaszcza w dniach od 11 do 13 oraz 16-17 marca. 19 marca Merkury wejdzie do walecznego znaku Barana, komunikacja i sposób myślenia przyśpieszy, zwłaszcza w okolicach 28 marca, kiedy znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, macie szansę na zawodową podróż lub rozpoczęcie nauki lub kursu, podnoszącego kwalifikacje.