Archiwum kategorii: Panna – horoskop miesieczny

Horoskop na luty 2024 roku dla Panny

Słońce w Wodniku przebywa do 19 lutego, kierując energię na dbałość o zdrowie, wykonywanie zleconych zadań i poprawę warunków pracy. Od początku miesiąca do 18 lutego pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu Jowisza w życzliwym Byku do Saturna w przeciwległych Rybach, co sprzyja nawiązaniu długotrwałych relacji z obcokrajowcami, naukowcami i celebrytami, macie szansę w tym czasie wykorzystać w swoich związkach najlepsze cechy zarówno entuzjastycznego Jowisza, jak i zrównoważonego Saturna. W dniach od 6 do 11 lutego Słońce ustawi się w kwadraturze do Słońca, co obejmie również nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 9 lutego, w tym czasie niektóre Panny otrzymają niespodziewane zlecenie, inne nawiążą zaskakującą relację międzynarodową, pojawi się jakiś problem zdrowotny lub gwałtownej zmianie ulegną warunki pracy. 19 lutego Słońce wkroczy do przeciwległych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym najważniejsze okażą się związki, uwagę skierujecie na sprawy partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. 24 lutego dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, relacje międzyludzkie wzbudzą silne emocje, w ostatnich dniach miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, możecie nawiązać długotrwałą współpracę, pod warunkiem, że zaakceptujecie pewne ograniczenia, partnerzy bowiem okażą się mało elastyczni.

Merkury, władca waszego znaku, 1 i 2 lutego znajdzie się w sekstylu do Neptuna w przeciwległych Rybach, ktoś będzie starał się przekonać was do swoich racji używając manipulacji lub odwołując się do współczucia, łatwo się jednak na tym poznacie. 5 lutego Merkury opuści życzliwego Koziorożca i wejdzie do Wodnika, od razu znajdzie się w koniunkcji z niezłomnym Plutonem, myśli staną się mroczne i pełne podejrzeń. Między 9 a 11 lutego, w okolicach nowiu Księżyca, Merkury utworzy kwadraturę z ekspansywnym Jowiszem, niektóre Panny wybiorą się w podróż, studenci całą energię skierują na naukę, natomiast od 12 do 14 lutego, podczas kwadratury z nieobliczalnym Uranem, trudno będzie zachować spokój i opanowanie. 23 lutego rano Merkury wejdzie do przeciwległych Ryb, utraci przy tym sporo ze swej mocy, jedynie w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem a także w sekstylu do Jowisza, podejmiecie decyzje na podstawie zarówno rzeczowych argumentów, jak i podpowiedzi intuicji.

Między 6 a 9 lutego Wenus w trygonie do Urana sprawi, ze niektórym Pannom zamarzy się niezobowiązujący romans, także od 12 do 14 lutego Wenus w sekstylu do Neptuna rozbudzi romantyczne uczucia. 16 lutego Wenus opuści życzliwego Koziorożca i wejdzie do znaku Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z pożądliwym Plutonem a następnie do 26 lutego utworzy koniunkcję ze zdobywczym Marsem i kwadraturę z ekspansywnym Jowiszem, co doprowadzi do silnych emocji i wzrostu namiętności, warto w tym czasie zachować ostrożność, bo ciało może odpowiedzieć objawami psychosomatycznymi, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne.

Od 6 do 10 lutego sekstyl Marsa do Neptuna w przeciwległych Rybach zmobilizuje do kreatywnej i twórczej współpracy. 13 lutego tak jak wcześniej Merkury a później Wenus, również Mars opuści życzliwego Koziorożca i wtargnie do Wodnika, do 18 lutego pozostając w koniunkcji z niebezpiecznym Plutonem, powinniście więc zachować ostrożność, zwłaszcza w sprawach zdrowotnych oraz w miejscu pracy. Od 25 do 29 lutego Mars w kwadraturze do Jowisza sprawi, że stracicie dużo energii, usiłując spełnić wygórowane ambicje.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Panny

Do 20 stycznia Słońce przebywa w życzliwym Koziorożcu, pozwalając skupić się na swoich pasjach, przyjemnościach, potrzebach dzieci i wytężonej pracy. W dniach od 8 do 12 stycznia Słońce w trygonie do inspirującego Urana zachęci do zdobywania oryginalnej wiedzy i doświadczeń w towarzystwie wypróbowanych przyjaciół, niektóre Panny wybiorą się niespodziewanie w podróż, decyzję podejmując z dnia na dzień. 11 stycznia nów Księżyca w Koziorożcu zapowiada początek nowego hobby lub ekscytującego przedsięwzięcia, które pomoże w rozwoju kariery. Między 14 a 18 stycznia sekstyl Słońca do intuicyjnego Neptuna sprzyja twórczej współpracy, natchnienie czerpać będziecie w kontakcie z partnerami życiowymi. Trudne doświadczenia, konieczność zagłębienia się w mroki podświadomości oraz problemy ze zdrowiem zapowiada koniunkcja Słońca z Plutonem, do której dojdzie w dniach od 18 do 23 stycznia najpierw w Koziorożcu, a kiedy 20 stycznia Słońce i następnego dnia Pluton zmienią znak również w Wodniku. Wejście Plutona do Wodnika to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, bowiem zachodzi raz na kilkanaście a nawet więcej lat – we wrześniu 2024 roku jeszcze na parę miesięcy wycofa się do Koziorożca, ale potem już zostanie w Wodniku na dłużej, wpłynie transformująco na wasze zdrowie, karierę oraz warunki pracy. 25 stycznia pełnia Księżyca w Lwie w kwadraturze do Jowisza skłoni do zajmowania się edukacją, kontaktami międzynarodowymi lub podróżami zagranicznymi, może jednak pojawić się stres i pogorszy się samopoczucie.

Merkury, władca waszego znaku, już 2 stycznia powróci do biegu prostego, co usprawni komunikację, łatwiej będzie załatwiać sprawy w urzędach i podejmować ważne decyzje – jedynie w dniach 8 – 10 stycznia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, unikajcie negocjacji oraz istotnych ustaleń, bo ktoś może wyprowadzić was w pole lub po prostu oszukać. 14 stycznia Merkury zawita do życzliwego Koziorożca, co okaże się korzystne dla rozwoju kreatywności, umysł zacznie działać sprawnie, łatwo będzie się skupić, zawierać długotrwałą współpracę i podejmować właściwe decyzje, szczególnie w dniach od 17 do 20 stycznia, gdy Merkury utworzy harmonijne aspekty ze stabilnym Saturnem i dobroczynnym Jowiszem. Między 26 a 29 stycznia Merkury utworzy koniunkcję z walecznym Marsem i trygon z nieprzewidywalnym Uranem, słowa nabiorą mocy, niektóre Panny wybiorą się w podróż, inne zaczną się dzielić swoją wiedzą.

Wenus w Strzelcu już 1 stycznia utworzy kwadraturę z Saturnem w przeciwległych Rybach, co zapowiada przejściowe kłopoty w związkach, trudno będzie dotrzeć ze swymi uczuciami do partnera, którzy okaże chłód lub będzie nieobecny. W dniach 18 – 20 stycznia, podczas kwadratury Wenus do Neptuna w Rybach, jakiś ideał sięgnie bruku, niektóre Panny będą miały tendencję do angażowania się w związki bez szans, pojawi się miłość platoniczna. Sytuacja w romansach się poprawi, kiedy 23 stycznia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca, do miłości podejdziecie w sposób praktyczny, tak jak to macie w zwyczaju – trwały i stabilny związek macie szansę rozpocząć między 27 a 30 stycznia, gdy Wenus utworzy harmonijne aspekty z odpowiedzialnym Saturnem w przeciwległych Rybach oraz uszczęśliwiającym Jowiszem w przyjaznym Byku.

Mars 4 stycznia opuści Strzelca i wejdzie do życzliwego Koziorożca, aktywność skierujecie na rozwój kreatywności, troskę o dzieci lub inicjowanie romansów, najbardziej skuteczni w działaniu okażecie się w dniach 8 – 14 stycznia, gdy Mars znajdzie się w sekstylu z Saturnem i trygonie z Jowiszem. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Urana ułatwi zaprowadzenie porządku w edukacji, niektóre Panny niespodziewanie i nagle wybiorą się w podróż zagraniczną.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Panny

Słońce w optymistycznym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, to okres, który warto poświęcić rodzinie i sprawom domowym, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. 13 grudnia nów Księżyca w tym znaku przyniesie początek przedsięwzięcia, na którym skorzystają bliscy. W dniach 15 – 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w przeciwległych Rybach zapowiada jednak konflikt, partnerzy osobiści lub biznesowi mogą wami manipulować, aby osiągnąć własne cele. 22 grudnia Słońce wkroczy do życzliwego Koziorożca, od razu znajdzie się w harmonijnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem w Rybach, decyzje i działania podjęte w dniach 22 – 24 grudnia okażą się zrównoważone i na dłuższy czas poprawią stosunki w ważnych związkach. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Raku, w korzystnych aspektach do dobroczynnego Jowisza, zapewni wam do przyjaźń wpływowych osób, pojawi się szansa na międzynarodowy sukces, należy jednak zachować ostrożność, bo jednocześnie cofający się Merkury, władca waszego znaku, w koniunkcji z zaczepnym Marsem, utworzy kwadraturę z Neptunem w opozycyjnych Rybach, w rodzinie dojdzie do poważnego konfliktu, trudno wam będzie się powstrzymać od raniących słów i oskarżeń, może się też okazać, że ktoś nie jest wobec was szczery i wycofa się z danego słowa.

Merkury, władca waszego znaku, 1 grudnia zawita do życzliwego Koziorożca i od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, pierwsze dni miesiąca okażą się więc korzystne dla podejmowania długotrwałych zobowiązań. Trygon Merkurego do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie między 7 a 9 grudnia, sprzyja nauce, podróżom oraz umowom, wpływającym na stan posiadania. Sekstyl Merkurego do Wenus od 10 do 12 grudnia zapewni przychylność otoczenia. 14 grudnia, zaraz po nowiu Księżyca, Merkury zmieni bieg na wsteczny, do Strzelca wycofa się 24 grudnia, tracąc jeszcze bardziej swoją moc, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, w drugiej połowie miesiąca unikajcie więc podejmowania ważnych życiowych decyzji, zakup prezentów, jeśli zostawicie to na ostatnią chwilę, okaże się nietrafiony, zwłaszcza jeśli planujecie podarować komuś sprzęt elektroniczny. W dniach 17 – 19 grudnia Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza, natomiast między 22 a 24 grudnia w sekstylu do Saturna, umowy zawarte w pierwszej połowie miesiąca trzeba będzie poddać weryfikacji, może to wywołać ostrą reakcję w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, gdy Merkury w koniunkcji z Marsem ustawi się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna.

Od 2 do 4 grudnia Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, co odbije się niekorzystnie na finansach, niektóre Panny znajdą się w sytuacji przymusu. 4 grudnia Wenus wejdzie do życzliwego Skorpiona, harmonijny aspekt, jaki utworzy z Saturnem sprawi, że staniecie się bardziej wyważeni, ale też nieco chłodni w relacjach miłosnych. W dniach od 9 do 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza zapewni wam wsparcie przyjaciół oraz wpływowych osób, natomiast między 20 a 22 grudnia, gdy Wenus ustawi się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, niektóre przyjaźnie mogą się rozpaść z błahego powodu. Trygon Wenus w życzliwym znaku do idealistycznego Neptuna w przeciwległych Rybach, zapewni w czasie Świąt Bożego Narodzenia wzniosły i pełen miłości nastrój, okażecie bliskim wiele ciepła i czułości. Namiętność rozbudzi pod koniec miesiąca w dniach od 27 do 29 grudnia sekstyl Wenus do pożądliwego Plutona. 29 grudnia Wenus opuści życzliwego Skorpiona, ale wejdzie do optymistycznego Strzelca i nabierze więcej mocy, relacje w bliskich związkach staną się więc bardziej radosne.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Strzelca, kierując aktywność na zabezpieczenie rodzinie właściwych warunków bytu, sprzyjając remontom oraz pracom porządkowym. W dniach 26 – 30 grudnia kwadratura Merkurego i Marsa do Neptuna w przeciwległych Rybach, doprowadzi do nieporozumień i konfliktów w rodzinie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Panny

Słońce w przyjaznym Skorpionie przebywa do 22 listopada, co czyni was bardziej mobilnymi, zaangażowanymi w naukę, promocję i przekaz informacji, niektóre Panny sporo uwagi poświęcą relacjom z rodzeństwem lub sąsiadami. 3 listopada Słońce ustawi się w opozycji do dobroczynnego Jowisza, to dobry moment na zapisanie się na kurs lub szkolenie podnoszące kwalifikacje, wyjazd zagraniczny a także nawiązanie międzynarodowych kontaktów. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku, jakieś plany mogą nagle ulec niespodziewanej zmianie, co wywoła stres, ale przyczyni się do rozpoczęcia nowego etapu w kształceniu. Między 15 a 22 listopada wiele będzie się działo w przekazie informacji, podróżach i kontaktach z rodzeństwem lub bliskim otoczeniem, ponieważ Słońce znajdzie się w koniunkcji z walecznym Marsem i obydwie planety utworzą harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, trzeba będzie podjąć wyzwanie i bardzo mocno zaangażować się w działanie na rzecz swoich bliskich, partnerów życiowych lub biznesowych. 22 listopada Słońce opuści życzliwego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, od razu jednak znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem w przeciwległych Rybach, w dniach 22 – 25 listopada nie oczekujcie więc fajerwerków w związkach, przeciwnie spodziewajcie się złego humoru, pretensji i „cichych dni” w układach partnerskich i rodzinnych. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach rozbudzi emocje w związku z trudnością pogodzenia interesów domowych i zawodowych, uważajcie na decyzje, jakie zamierzacie podjąć w dniach 26 – 28 listopada, bo w tym samym czasie kwadratura Merkurego do Neptuna przyczyni się do nieporozumień i problemów w komunikacji.

Merkury, władca waszego znaku, 4 listopada znajdzie się w opozycji do wybuchowego Urana, dzień ten może okazać się nerwowy, zwłaszcza w sprawach związanych z komunikacją, pomoże jednak uświadomić sobie sprawy, o jakich nie mieliście pojęcia. W dniach 7 – 9 listopada natomiast Merkury utworzy harmonijne aspekty z Neptunem i Plutonem, porozumiecie się więc z osobami o odmiennych poglądach, niektóre Panny zainteresuje temat rozwoju osobistego, psychologii oraz szeroko pojętej duchowości. 10 listopada Merkury opuści życzliwego Skorpiona i wejdzie do optymistycznego Strzelca, od razu jednak znajdzie się w kwadraturze do Saturna w przeciwległych Rybach, w dniach 10-12 listopada dla odmiany trudno się będzie porozumieć z kimkolwiek, zwłaszcza z partnerami osobistymi lub biznesowymi. Od 14 do 16 listopada, gdy Merkury utworzy harmonijny aspekt z Wenus w Wadze, uda się wam przekonać każdego do swoich pomysłów, szczególnie związanych z finansami, to również dni, w których powiodą się spotkania towarzyskie. 27 listopada Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, próba przekonania partnera do swoich racji okaże się trudna, unikajcie stosowania manipulacji, emocje podkręci pełnia Księżyca w Bliźniętach, do której dojdzie tego samego dnia.

3 listopada Wenus w waszym znaku znajdzie się w opozycji do Neptuna w przeciwległych Rybach, próba zadowolenia romantycznych oczekiwań partnera spali na panewce, ponieważ wasze podejście do uczuć może być zbyt praktyczne, oparte na konkretach oraz twardej rzeczywistości i nie przystawać do mglistych wyobrażeń bliskiej wam osoby. Warto o tym porozmawiać szczerze i oczyścić atmosferę, okazja pojawi się już 5 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z transformującym Plutonem. 8 listopada Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Wagi, co okaże się korzystne nie tylko dla uczuć, ale także dla finansów, ponieważ Wenus w tym znaku jest silna i może w pełni rozwinąć swój potencjał.

Mars w życzliwym Skorpionie przebywa do 24 listopada, kierując aktywność na sprawy związane z najbliższym otoczeniem, w dniach od 9 do 13 listopada ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana, co wiązać się może z tendencją do nagłego zrywania z ludźmi, którzy od dawna wyprowadzali was z równowagi, uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”. Między 15 a 24 listopada aspekty Marsa ze Słońcem, Neptunem i Plutonem wyzwolą bardzo dużo energii, staniecie się wyjątkowo aktywni w każdej dziedzinie, zwłaszcza związanej z twórczością i kreatywnością. 24 listopada Mars zmieni znak i wejdzie do Strzelca, od razy znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem w przeciwległych Rybach, w dniach 24 – 27 listopada natraficie na silny opór partnerów życiowych, nie próbujcie walczyć z wiatrakami, nie warto robić nic na siłę.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Panny

Słońce w Wadze do 23 października kieruje uwagę na sytuację materialną i rozliczenia z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, sprawia też, że wiele energii poświęcacie innym ludziom. 14 października zaćmienie Słońca położy się cieniem na stanie finansów, dla niektórych Panien będzie to znak, że należy rozpocząć nowy etap w podejściu do pieniędzy, zachwieje też poczuciem własnej wartości, zmieni stosunek do stanu posiadania. 20 października Merkury, władca waszego znaku, znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, będziecie tego dnia dysponować jasnym umysłem, dlatego jest to właściwy moment na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji, dotyczących zarówno spraw osobistych, jak i finansowych. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Skorpiona, zaczniecie czerpać energie z przekonania, że poradzicie sobie z każdym wyzwaniem, zwłaszcza w dniach 23 – 26 października, gdy Słońce znajdzie się w trygonie do konsekwentnego Saturna, uwagę skierujecie na najbliższe otoczenie, odnowicie kontakt z rodzeństwem, zainteresujecie się współpracą sąsiedzką, staniecie się też bardziej mobilni, chętni do nauki i podróżowania. 28 października dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, co wpłynie na emocje związane ze stanem posiadania, przemieszczaniem się i zdawaniem egzaminów, sprzęt elektroniczny może się psuć i wymagać naprawy, zalecana jest ostrożność za kierownicą.

Merkury, władca waszego znaku, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Neptuna, przebywającego w przeciwległym znaku Ryb, trudno wam będzie wytłumaczyć swoje racje oponentom, możecie zostać źle zrozumiani, ale już 3 października Merkury utworzy harmonijny aspekt z charyzmatycznym Plutonem, uda się wam więc przeprowadzić swoją wolę, zwłaszcza jeśli dążycie do transformacji jakiejś sytuacji lub relacji. 5 października Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Wagi, myśli skoncentrujecie na rozliczeniach finansowych, w dniach 20-22 października pojawią się zobowiązania trudne do spłacenia, trzeba będzie zawalczyć o to, co się wam należy, na co wpłynie kwadratura Merkurego do wymagającego Plutona. 22 października Merkury zawita do życzliwego Skorpiona, co zdyscyplinuje umysł, zwłaszcza od 22 do 24 października, gdy Merkury utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem. W okolicach zaćmienia Księżyca, w dniach od 26 do 30 października Merkury wraz z Marsem ustawią się w opozycji do Jowisza, energia włożona w naukę okaże się w dużym stopniu zmarnowana.

Wenus do 9 października przebywa jeszcze w Lwie, sprawiając, że ukrywacie prawdziwe uczucia, kiedy wejdzie do waszego znaku od razu znajdzie się w opozycji do Saturna, co również ograniczy ich ekspresję, ale w dniach od 20 do 24 października, gdy znajdzie się w harmonijnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, uczucia wybuchną z pełną siłą, możecie liczyć na wzajemność i przychylność otoczenia. Ostatniego dnia miesiąca trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana wywróci do góry nogami wasze uczucia, czekają was miłosne niespodzianki i nieoczekiwane zyski finansowe.

Mars od 7 do 12 października znajdzie się w napiętym aspekcie do bezlitosnego Plutona, może dojść w rozliczeniach finansowych do konfliktów z osobami roszczeniowymi i wymagającymi, okażecie się mało skuteczni w działaniu. 12 października Mars opuści znak Wagi i wejdzie do życzliwego Skorpiona, aktywność skierujecie na działania zaspokajające potrzeby najbliższego otoczenia, staniecie się przy tym znacznie bardziej skuteczni, bo Mars w Skorpionie jest silny.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Panny

Słońce przebywa w waszym znaku do 23 września, to najlepszy czas w roku, aby zadbać o osobiste sprawy i zatroszczyć się o swój dobrostan, szczególnie że Słońcu towarzyszy Merkury, władca Panny – co prawda do 15 września porusza się biegiem wstecznym, ale jest wystarczająco mocny, aby obdarzyć was sprawnością intelektualną i organizacyjną. W dniach od 6 do 10 września Słońce znajdzie się w trygonie do dobroczynnego Jowisza, przynosząc okazję do podróżowania oraz nawiązania korzystnych relacji międzynarodowych, aspekt sprzyja również edukacji i podnoszeniu kwalifikacji. Szansę na nieoczekiwaną podróż lub interesujący kontakt z cudzoziemcami przyniesie również nów Księżyca w waszym znaku w trygonie do inspirującego Urana, do którego dojdzie 15 września, tego dnia także Merkury wyjdzie z retrogradacji, możecie więc śmiało rozpoczynać innowacyjny projekt o międzynarodowym zasięgu. Ostrożność natomiast zachowajcie między 17 a 21 września, podczas opozycji Słońca do zwodniczego Neptuna w przeciwległych Rybach, ktoś może zechcieć was oszukać lub manipulować opinią, jednak trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września podpowiada, że nie pozwolicie sobie „ w kaszę dmuchać”, wykażecie się zdecydowaniem, niezłomnością i asertywnością. 23 września Słońce opuści wasz znak, wkroczy do Wagi i skieruje uwagę na finanse oraz zawierane kontrakty i umowy. 29 września pełnia Księżyca w Baranie okaże się wyjątkowo emocjonująca, towarzyszyć jej bowiem będą zmienne aspekty Wenus z Marsem i Uranem, może dojść do zerwania jakiejś umowy, co będzie miało wpływ na spodziewane przychody.

Merkury, wasz władca, przez cały miesiąc nie opuści znaku Panny, ale w pierwszej połowie miesiąca będzie w retrogradacji, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji, pomimo że już 4 września, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do szczodrego Jowisza oraz 6 września, kiedy utworzy koniunkcję ze Słońcem, pojawi się szansa na sukces i podniesienie statusu społecznego – wasza praca, osobowość lub dokonania zostaną docenione i zauważone. Lepiej poczekać do końca miesiąca, kiedy Merkury ponowi korzystny aspekt z Jowiszem a następnie Uranem, wtedy możecie być pewni słuszności swoich decyzji, które przyniosą satysfakcję i uznanie.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku Lwa, skłaniając do skrytych romansów oraz ukrywania dochodów i wydatków, między 16 a 18 września utworzy napięty aspekt z dobroczynnym Jowiszem, co przyniesie wiele przyjemności, ale nie zechcecie dzielić się nimi z innymi, również aspekty Wenus z Marsem i Uranem w ostatnich dniach miesiąca, podczas pełni Księżyna, zapowiadają kontrowersje w sprawach dotyczących związków oraz rozliczeń finansowych, co wzbudzi wiele emocji i może doprowadzić do zerwania jakiejś relacji.

Mars również przez cały miesiąc nie zmieni znaku, tranzytując Wagę, co będzie miało wpływ na zawieranie umów finansowych, możecie być bardzo aktywni w tej dziedzinie, ale Mars w Wadze jest słaby, w dodatku nie tworzy tym miesiącu aspektów, poza sekstylem z Wenus w końcówce września, umowy mogą więc okazać się mało satysfakcjonujące i trudne w negocjacji.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Panny

Słońce w Lwie przebywa do 23 sierpnia, co zwykle osłabia was energetycznie, ale tym razem wasz znak tranzytuje aktywizujący Mars, skłaniając do działania pomimo wyczerpania – jednak dwie pierwsze dekady sierpnia warto przeznaczyć na odpoczynek i zafundować sobie aktywne wakacje. 1 sierpnia będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Wodniku, co może rozbudzić obawy o stan zdrowia, jednak pełni towarzyszy trygon Marsa w waszym znaku do dobroczynnego Jowisza w życzliwym Byku, nie macie się więc czego obawiać, bowiem łatwo pokonacie każdą przeszkodę. Dla niektórych Panien początek miesiąca okaże się znakomitą okazją, aby wybrać się w podróż zagraniczną, do czego skłoni także kwadratura Słońca do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie w dniach od 5 do 9 sierpnia, nie obejdzie się bez napięcia i wydatków, ale ostatecznie wakacje są raz w roku. 16 sierpnia nów Księżyca w Lwie w kwadraturze do rewolucyjnego Urana przyniesie zaskakujące zmiany, które obrócicie na swoja korzyść, ponieważ w tym samym czasie Mars w waszym znaku utworzy korzystny aspekt z Jowiszem w Byku, skorzystają na tym zarówno Panny przebywające n wakacjach, jak i osoby pozostające w pracy, nawiążecie bowiem międzynarodowe kontakty, które mogą przekształcić się w przyjaźń, pod warunkiem, że wykażecie się tolerancją i otwartym nastawieniem do odrębności. 23 sierpnia Słońce wkroczy do waszego znaku, w którym przebywają już Mars i Merkury, dysponować więc będziecie w ciągu najbliższego miesiąca dużym potencjałem energetycznym, jedynie w dniach o 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do Saturna może was osłabić, ktoś zechce ograniczyć lub opóźnić waszą inicjatywę. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej pełni Księżyca w przeciwległych Rybach, co wpłynie na wzrost temperatury uczuć w związkach.

Merkury w waszym znaku będzie przebywał przez cały miesiąc, to znakomita okazja do przeprowadzenia swoich pomysłów i realizacji planów, jedynie w pierwszych dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, napotkacie na opór materii i sprzeciw partnerów osobistych lub biznesowych. Dni od 9 do 11 sierpnia okażą się wyjątkowo korzystne dla podróży oraz edukacji, a także do wprowadzenia w życie ambitnych pomysłów, ponieważ Merkury utworzy korzystny trygon z dobroczynnym Jowiszem. 24 sierpnia władca waszego znaku zmieni bieg na wsteczny, powrócą więc niezałatwione sprawy, umowy, które trzeba jeszcze raz przemyśleć oraz projekty wymagające korekty.

Wenus w biegu wstecznym przebywa w Lwie przez cały miesiąc, niektóre Panny zapragną powrócić do skrytych romansów lub związków ukrywanych przed otoczeniem – w dniach od 7 do 11 sierpnia, gdy pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do nieprzewidywalnego Urana, zaznaczy się tendencja do zerwania związków, które nie spełniają oczekiwań, ale między 12 a 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, uczucia powrócą ze zdwojoną siłą. Między 20 a 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza dostarczy wiele ukrytych przyjemności, nie obejdzie się jednak bez napięcia z tym związanego.

Mars przebywa w waszym znaku jeszcze do 27 sierpnia, skłaniając do intensywnego działania w celu uporządkowania ważnych dla was spraw. Najbardziej aktywni okażecie się w czasie pełni oraz nowiu Księżyca, emocje zmotywują was do wykazania się asertywnością i zdecydowaniem, uważajcie tylko, aby nie przesadzić ze zbyt ostrą oceną zarówno samych siebie, jak i innych, nadmierny krytycyzm nikomu jeszcze nie wyszedł na dobre. Między 20 a 24 sierpnia Mars w opozycji do Neptuna w przeciwległych Rybach pozbawi was złudzeń wobec niektórych osób. Od 23 do 27 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie do Plutona w Koziorożcu, staniecie się niepokonani, uważajcie, aby w ferworze walki o to, na czym wam zależy, nie wylać dziecka z kąpielą.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Panny

Słońce w życzliwym Raku przebywa do 23 lipca, kierując uwagę na związki uczuciowe, pielęgnowanie przyjaźni oraz udział w stowarzyszeniach lub grupach osób, podzielających wasze zainteresowania. Już pierwszego dnia miesiąca, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca i razem utworzą korzystne aspekty z dobroczynnym Jowiszem i odpowiedzialnym Saturnem w przeciwległych Rybach, pojawi się okazja do nawiązania długotrwałej międzynarodowej współpracy, również Panny wybierające się na wakacje za granicę mogą liczyć na udany urlop, pełen wspaniałych atrakcji. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje, wynikające z rozbieżności w podejściu do wychowywania dzieci. Między 13 a 17 lipca Słońce w sekstylu do Urana sprzyja imprezom, macie szansę spędzić niezapomniany czas w towarzystwie przyjaciół, zwłaszcza że 17 lipca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku, co może okazać się początkiem pięknej przyjaźni. Tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy zmieni znak i wycofa się do Barana, co okaże się korzystne da długoterminowych inwestycji, ale może osłabić osobiste finanse. Trudne momenty nadejdą w dniach 18 – 23 lipca, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do potężnego Plutona i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, będzie to próba sił w stosunku do osób o odmiennych poglądach i zamiłowaniach, jednak trygon Słońca do Neptuna pozwoli znaleźć rozwiązanie problemów z korzyścią dla obydwu stron. 23 lipca Słońce wkroczy do znaku Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym możecie odczuwać spadek energii, dlatego jest to właściwy moment, aby zrobić sobie urlop od wszystkiego i wybrać się na zasłużone wakacje.

Merkury, władca waszego znaku, do 11 lipca przebywa w życzliwym Raku, będziecie więc w tym czasie bardziej emocjonalnie nastawieni do życia, od 6 do 11 lipca korzystne aspekty do Urana w Byku i Neptuna w przeciwległych Rybach zapewnią wsparcie przyjaciół, na dobrą współprace możecie liczyć szczególnie w nowoczesnych, innowacyjnych oraz kreatywnych projektach. 11 lipca Merkury wejdzie do dumnego Lwa, tracąc na swojej sile, śmiałe plany mogą zawrócić wam w głowie i podejmiecie się czegoś ponad swoje możliwości, możecie wykupić wyjazd zagraniczny za zbyt wygórowana cenę, okaże się to widoczne zwłaszcza w okolicach 17 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza. Również 24 lipca może być dniem nerwowym, ze względu na kwadraturę Merkurego do nieprzewidywalnego Urana. 28 lipca Merkury zawita wreszcie do waszego znaku, poczujecie się znacznie pewniej, nadejdzie najlepszy czas na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku Lwa, skłaniając do skrytych romansów, chociaż w pierwszych dniach miesiąca, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, będziecie skłonni je zrywać. 24 lipca Wenus zmieni bieg na wsteczny, zaznaczy się tendencja do miłosnych powrotów, zwłaszcza w okolicach 27 lipca, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus, otrzymacie informację, która skłoni do spotkania z dawną miłością.

Mars przebywa w Lwie jeszcze do 10 lipca, co jest dla was wyjątkowo niekorzystne, bo może generować ukrytych wrogów, dopiero po 10 lipca, kiedy wejdzie do waszego znaku, odzyskacie energię i wpływ na swoje działania, aktywność się zwiększy, zaczniecie być jeszcze bardziej pracowici, o ile to możliwe, oraz skłonni do organizowania życia innym. Wyjątkową ostrożność powinniście zachować w dniach od 17 do 23 lipca, kiedy Mars w waszym znaku ustawi się w opozycji do Saturna w przeciwległych Rybach – natraficie na mur niechęci i nieprzejednany sprzeciw, lepiej więc odpuścić, niż leczyć rany.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Panny

Słońce przebywa w Bliźniętach do 21 czerwca, kierując uwagę na rozwój kariery i realizację ambicji. 4 czerwca pełnia Księżyca w Strzelcu rozbudzi emocje związane ze konfliktem miedzy celami domowymi a zawodowymi, ponieważ towarzyszyć jej będzie koniunkcja Merkurego, władcy waszego znaku, z rewolucyjnym Uranem – nieprzewidziane okoliczności zmuszą was do zmiany planów wakacyjnych, co odbije się na relacjach w rodzinie. Nów Księżyca w Bliźniętach, do którego dojdzie 18 czerwca w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, który jednak może posiadać wiele wad prawnych i niejasności, uważajcie, bo ktoś zapragnie wykorzystać sytuację i wyprowadzić was w pole. Dobra wiadomość jest taka, że od 15 do 24 czerwca dobroczynny Jowisz znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem w przeciwległych Rybach, istnieje więc szansa, że uda się uporządkować sytuację i nawiązać długotrwałą współpracę. 21 czerwca Słońce wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga podąży w kierunku spraw społecznych, rozwoju przyjaźni i zaangażowania w grupie osób podzielających wasze zainteresowania, w ostatnich dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem korzystnych aspektów Słońca z Jowiszem i Saturnem, co umożliwi zgodną i długotrwałą współpracę.

Merkury, władca waszego znaku, w tym miesiącu okaże się bardzo aktywny – do 11 czerwca przebywa jeszcze w Byku, pozwalając skupić energię na planowaniu wakacji, zwłaszcza w okolicach 4 czerwca, gdy znajdzie się w koniunkcji z innowacyjnym Uranem, oraz między 10 a 11 czerwca, podczas sekstylu z intuicyjnym Neptunem w przeciwległych Rybach. 11 czerwca Merkury opuści życzliwego Byka i wejdzie do Bliźniąt, od razu znajdzie się w trygonie do Plutona w Wodniku, co pomoże przeprowadzić swoją wolę i przekonać innych do własnych pomysłów, jednak tego samego dnia Pluton wycofa się do przyjaznego Koziorożca, powrócą więc niedokończone i „zamiecione pod dywan” sprawy związane z romansami lub relacjami w związkach nieformalnych. 15 czerwca Merkury znajdzie się w kwadraturze z Saturnem w przeciwległych Rybach, ważne rozmowy lub negocjacje lepiej zaplanować w innym terminie, bo tego dnia natraficie na mur niemożności i trudności w porozumieniu, natomiast w dniach 17-18 czerwca sekstyl Merkurego do Wenus wpłynie pozytywnie na każdy rodzaj kontaktów, również 21 czerwca korzystny aspekt Merkurego z Marsem ułatwi przeprowadzenie swojej woli. 27 czerwca Merkury opuści znak Bliźniąt i wejdzie do życzliwego Raka, co wpłynie korzystnie na relacje z przyjaciółmi, zwłaszcza ostatniego dnia miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z dobroczynnym Jowiszem i w trygonie z sumiennym Saturnem.

Wenus do 5 czerwca przebywa w życzliwym Raku, w dodatku w korzystnym aspekcie z marzycielskim Neptunem w przeciwległych Rybach, co wyjątkowo dobrze wpływa na stosunki miłosne i przyjacielskie. 5 czerwca Wenus zawita do znaku Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do pożądliwego Plutona, pojawi się namiętność i skłonność do skrytych romansów. W dniach 9 – 11 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Jowiszem oraz Węzłami Księżycowymi, planowane podróże mogą nie dojść do skutku w wyniku nieprzewidzianych okoliczności.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Lwa, co nie jest dla was korzystne, powinniście uważać na ukrytych wrogów, działających za waszymi plecami i chociaż energii do działania wam nie zabraknie, będzie to raczej zakulisowy rodzaj aktywności. Szczególną ostrożność powinniście zachować między 24 a 28 czerwca, kiedy Mars utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, w wyniku konfliktu jakaś przyjaźń może się zakończyć.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Panny

W życzliwym znaku Byka przebywa do 21 maja Słońce, ale także rewolucyjny Uran, od 16 maja również Jowisz oraz przez cały miesiąc władca waszego znaku Merkury, który co prawda cofa się do 15 maja, ale nadal wszystkie planety koncentrują uwagę na umacnianiu własnej wartości, zdobywaniu pieniędzy i uznania w dziedzinach takich jak szeroko pojęta edukacja, podróże zagraniczne i sprawy międzynarodowe. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Skorpionie, co może wciągnąć w chwilową niemoc, warto tego dnia zrobić sobie wolne, pomedytować, naładować akumulatory. Między 7 a 13 maja koniunkcja Słońca z Uranem pozwoli spojrzeć z zupełnie innej strony na relacje międzynarodowe, zrewolucjonizuje też podejście do finansów. 16 maja Jowisz wkroczy do życzliwego Byka, co w nadchodzącym roku dobrze wróży Pannom, mającym upodobanie w podróżach, do końca maja jednak pozostanie w napiętym aspekcie z nieprzejednanym Plutonem, trzeba więc będzie zawalczyć o dobre warunki pracy lub o zdrowie. 19 maja nów Księżyca w Byku zapowiada początek międzynarodowej współpracy. Od 15 do 20 Słońce pozostanie w sekstylu do Neptuna w przeciwległych Rybach, jeszcze dłużej, bo aż do 25 maja także w korzystnym aspekcie z Marsem, będziecie wiec niezwykle aktywni w kontaktach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, oraz w relacjach z przyjaciółmi. 20 maja Mars wejdzie do Lwa, następnego dnia również Słońce zmieni znak i wkroczy do Bliźniąt, ale nadal pozostaną w aspekcie, zmieni się natomiast dziedzina, w której zaznaczą swoją aktywność – Słońce dodatkowo utworzy trygon z potężnym Plutonem, więc jeśli to w ogóle jest możliwe staniecie się jeszcze bardziej pracowici, wręcz na granicy pracoholizmu. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna w przeciwległych Rybach ograniczy to szaleństwo, prawdopodobnie za sprawą partnera życiowego, który postawi ultimatum.

Cofając się Merkury, władca waszego znaku, znajdzie się 1 maja „w sercu” Słońca, Panny, które zdecydują się wyjechać za granicę do miejsca, w którym już kiedyś przebywały, mogą liczyć na udany, pełen słońca urlop, pozostałe osoby zabłysną w dziedzinach związanych z edukacją, zwłaszcza jeśli podchodzą do egzaminu po raz kolejny. Od 10 do 17 maja Merkury pozostanie w korzystnym aspekcie do stabilizującego Saturna w przeciwległych Rybach, co dobrze wróży długofalowej współpracy, umowy jednak starajcie się podpisywać po 15 maja, kiedy Merkury zmieni bieg na prosty. Również między 11 a 14 maja możecie liczyć na owocną współpracę, na co wskazuje sekstyl Merkurego do Wenus.

Od 3 do 6 maja Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza, ale w napiętym do zwodniczego Neptuna w przeciwległych Rybach, to dobrze wróży większym inwestycjom lub kredytom, ale uważajcie na zawierane umowy, bo mogą zawierać treści, które wam nie służą. 7 maja Wenus zawita do życzliwego Raka, nabierając mocy i otwierając was na miłość. Między 11 a 14 maja korzystne aspekty z Merkurym i Saturnem przyniosą i umocnią międzynarodowe przyjaźnie, warto polegać na sprawdzonych i rzetelnych partnerach, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do nieprzewidywalnego Urana przyniesie niespodziewany zastrzyk pieniędzy lub miłosne zauroczenie.

Mars do 20 maja przebywa w życzliwym Raku, jest tam jednak słaby, przyniesie więc co prawda wzrost aktywności w przyjaźniach oraz grupie osób, z którymi wiąże was wspólnota zainteresowań, ale relacje mogą przebiegać burzliwie, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars znajdzie się w sekstylu do rewolucyjnego Urana oraz między 15 a 18 maja, podczas sekstylu Marsa do Neptuna. 20 maja Mars zawita do znaku Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w Wodniku – czeka was ostra i bezpardonowa walka z ukrytymi wrogami, może to dotyczyć relacji z podwładnymi lub wykonawcami zleceń, należy także zadbać o zdrowie.

Talizmany na Rok Wodnego Królika