Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Wagi

Słońce przebywa w Raku do 23 lipca, koncentrując uwagę na karierze, zwiększając emocjonalność w sprawach zawodowych. Już pierwsze dni miesiąca przyniosą okazję do twórczej pracy, która okaże się długotrwała i dochodowa, gdy Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z Jowiszem i Saturnem. 3 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu rozbudzi emocje, gdy zawodowe wyzwania trzeba będzie połączyć z domowymi obowiązkami. W dniach od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do innowacyjnego Urana pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania w dziedzinie zarzadzania wspólnymi pieniędzmi oraz inwestowania w nowoczesne projekty, na które łatwo będzie uzyskać dofinansowanie. 17 lipca nów Księżyca w Raku może okazać się początkiem nowego przedsięwzięcia zawodowego lub rodzinnego, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do przeciwległego Barana, co w perspektywie zmieni zasady, panujące w związkach i partnerstwie. Od 18 do 23 lipca układ planet zapowiada kryzys w dążeniu do zawodowej niezależności, ktoś może wywierać na was presję, odcinając od środków finansowych, wpłynie na to opozycja Słońca do Plutona w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, na szczęście trygon Słońca do Neptuna pomoże wyjść z opresji, jeśli skorzystacie z intuicji i najdziecie kreatywne rozwiązanie. 23 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym warto wrzucić na luz, wybrać się na wakacje, aby odreagować stresy w gronie zaufanych przyjaciół.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przyjaznym Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, ponieważ 24 lipca zmieni bieg na wsteczny, więc tranzyt przez ten znak potrwa aż do 9 października. Warto ten czas wykorzystać na rozwój miłości, rozrywkę, przyjemności, twórczość artystyczną oraz kultywowanie przyjaźni. W pierwszych dniach miesiąca Wenus utworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, jakiś związek lub bliska znajomość stanie pod znakiem zapytania, zapragniecie bowiem wolności, zarówno osobistej, jak i finansowej. Po 24 lipca, kiedy Wenus wejdzie w retrogradację, zaczniecie podważać swoje uczucia i wycofywać się z niektórych relacji, powrócą natomiast związki, które dawno temu się rozpadły, niektóre Wagi zapragną dać im drugą szansę, zwłaszcza w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Mars również tranzytuje życzliwego Lwa, ale tylko do 10 lipca, będzie to okres zwiększonej aktywności w kontaktach z przyjaciółmi oraz członkami stowarzyszeń osób o podobnych zainteresowaniach. Po 10 lipca, kiedy Mars wstąpi do krytycznej Panny, rozpocznie się okres, w którym za waszymi plecami ktoś może was atakować lub rozsiewać plotki, szczególną ostrożność zachowajcie od 17 do 23 lipca, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Saturna, bo stłumiony, niewyrażony gniew może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, chrońcie zwłaszcza kręgosłup.

Merkury tranzytuje wrażliwego Raka do 11 lipca, wasze wypowiedzi mogą więc być nadmiernie emocjonalne, zwłaszcza w kontaktach zawodowych. Między 6 a 11 lipca korzystne aspekty Merkurego z rewolucyjnym Uranem oraz intuicyjnym Neptunem, pozwolą wykorzystać całą moc umysłu i uczuć w stworzeniu czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. 11 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, gdzie jest słaby, trudniej wiec będzie się skupić na obowiązkach, umysł pochłoną wyobrażenia o dobrej zabawie, rozrywkach, biesiadach z przyjaciółmi. 17 lipca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Jowiszem, możecie stać się zbyt gadatliwi, aspekt okaże się korzystny dla podróży, pod warunkiem, że nie będziecie mieć wygórowanych oczekiwań. W okolicach 24 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem, niektórym Wagom puszczą nerwy, gdy ktoś odmówi im pomocy. 28 lipca Merkury wejdzie do pedantycznej Panny, gdzie jest mocny, staniecie się znacznie bardziej spostrzegawczy i uważni, zwłaszcza na błędy popełniane przez innych.

Karty Tarota dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *