Archiwum kategorii: Strzelec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Strzelca

Słońce przebywa w Raku do 22 lipca, skupiając energię na zarządzaniu wspólnymi finansami, będziecie skłonni w tym czasie korzystać z dotacji, świadczeń oraz kredytów, jak również spłacać zaległe zobowiązania. W dniach 8–12 lipca czeka was niespodziewane zlecenie, dodatkowa praca lub nieoczekiwana propozycja, dzięki której poprawi się stan posiadania, co sugeruje sekstyl Słońca do Urana. 13 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, jasno zobaczycie, na co możecie liczyć w kwestii finansów, okaże się to jednak bardzo stresujące i wzbudzi wiele emocji.

16 lipca Merkury „w sercu” Słońca obdarzy was dobrymi pomysłami, dowiecie się jak najkorzystniej inwestować pieniądze, tego dnia łatwo uzyskacie kredyt lub wypłatę należnych świadczeń. Od 16 do 22 lipca obie planety znajdą się w  trygonie do mistycznego Neptuna i w opozycji do wymagającego Plutona, niektóre Strzelce zainwestują w rozwój osobisty, inne zaczną zarabiać na swojej twórczości, jeszcze inne otrzymają wsparcie z najmniej spodziewanej strony. 22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku czerpania przyjemności z życia, szczególnie jeśli wiązać się to może z podróżami zagranicznymi, nauką języków lub podnoszeniem kwalifikacji. 28 lipca nów Księżyca w Lwie sprzyja rozpoczęciu wakacji a trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia obiecuje udane podróże i rozwój twórczych zainteresowań.

Wenus przebywa w przeciwległym znaku Bliźniąt do 18 lipca, przynosząc sympatię otoczenia, warto ten czas wykorzystać na poprawę relacji w związku, atrakcyjność partnera bowiem wzrośnie i zobaczycie w nim te cechy, które was do siebie zbliżyły. Od 11 do 16 lipca Wenus w kwadraturze do Neptuna i w trygonie do Saturna ostrzega jednak, aby nie ufać osobom, które kreują się na „guru” i wysoko rozwinięte jednostki, bo możecie srodze się oszukać, warto postawić na wieloletnie związki i dobrze udokumentowane autorytety. 18 lipca Wenus opuści przeciwległe Bliźnięta i wejdzie do Raka, w którym jest mocna, pomoże więc w zarządzaniu wspólnymi finansami. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprawi, że pojawią się dodatkowe pieniądze lub szansa ich zarobku, ale zdobyte środki szybko się rozejdą.

Mars do 5 lipca tworzy agresywną kwadraturę z władczym Plutonem, a to oznacza walkę, jaką będziecie zmuszeni stoczyć w obronie swoich finansów, ktoś w sposób nieprzyjemny upomni się o spłatę długów. 5 lipca Mars opuści życzliwego Barana i wejdzie do Byka, w którym jest na wygnaniu, jego pozycja jest więc słaba, aktywność skierujecie na ochronę zdrowia, zmiana nawyków żywieniowych dobrze wam zrobi, ale na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem zaowocuje rewolucją, która gwałtownie zmieni podejście do zdrowego odżywiania.

Merkury do 5 lipca tranzytuje przeciwległy znak Bliźniąt, tworząc w tym czasie aż 3 aspekty, rozmowy, ustalenia i negocjacje będą więc ulegać zmianom – 2 lipca trygon Merkurego do Saturna ułatwi zawarcie długotrwałej umowy, 3 lipca kwadratura Merkurego do Neptuna ostrzega przed osobami, które po prostu będą kłamać, 4 i 5 lipca natomiast sekstyl Merkurego do Marsa wywoła zażartą dyskusję z dziećmi. 5 lipca Merkury opuści przeciwległy znak Bliźniąt i wejdzie do Raka, w którym pozostanie do 19 lipca, będzie to miało wpływ na sprawne zarządzanie wspólnymi dobrami, ale możecie mieć tendencje do podejścia zbyt emocjonalnego a nie rzeczowego, decydując się na niektóre inwestycje. 19 lipca Merkury wejdzie do życzliwego Lwa, między 22 a 24 lipca utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, zapragniecie wybrać się na wakacje za granicę bez względu na koszty, jednak może to spowodować nieprzyjemne dyskusje i konflikty, kiedy między 25 a 29 lipca Merkury ustawi się w napiętej kwadraturze do Marsa i Urana.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Strzelca

Słońce w przeciwległym znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na związki międzyludzkie i problemy partnerów, nie zapominajcie jednak o własnych potrzebach, bo nikomu nie pomożecie, jeśli zabraknie wam energii. Pierwsza połowa miesiąca minie bez większych zakłóceń w kontaktach, ponieważ Słońce nie tworzy w tym czasie ważnych aspektów, dopiero pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 14 czerwca, wyrwie Strzelce z emocjonalnego marazmu i skłoni do wprowadzenia równowagi pomiędzy dawaniem i braniem.

Między 14 a 18 czerwca Słońce znajdzie się w trygonie do zrównoważonego Saturna i w napiętej kwadraturze do zwodniczego Neptuna, trzeba będzie znaleźć równowagę pomiędzy tendencją do nadmiernego marzycielstwa a dążeniem do stabilizacji, może się okazać, że aby zrealizować dążenia, trzeba się zdobyć na systematyczność i pewien rodzaj ograniczeń – to samo dotyczy waszych partnerów, zarówno życiowych, jak i biznesowych. 21 czerwca Słońce opuści przeciwległy znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, uwagę skierujecie na zabezpieczenie rodzinnego stanu posiadania. W ostatnich dniach miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w kwadraturze do Jowisza, rozpoczniecie nowy kreatywny projekt o zasięgu międzynarodowym, odnajdziecie swoją ścieżkę życiową lub zrealizujecie marzenie o podróżach, nie obejdzie się jednak bez nadmiernych wydatków.

Do 23 czerwca Wenus przebywa w znaku Byka, gdzie jest wyjątkowo mocna, wpłynie to korzystnie na zdrowie, uważajcie jednak na nadmierny apetyt na słodycze, bo może wam przybyć niespodziewanie kilka kilogramów. Między 10 a 13 czerwca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem przyniesie niespodziewane, dobrze płatne zlecenie, natomiast od 17 do 23 czerwca aspekty Wenus z Saturnem, Neptunem i Plutonem zapowiadają zmagania, których stawką będzie pokonanie uzależnień poprzez ograniczenie używek oraz wszystkiego, co szkodzi, w nagrodę otrzymacie lepsze samopoczucie. Niektórym Strzelcom uda się spłacić zaległe zobowiązania i rachunki. 23 czerwca Wenus zawita do przeciwległych Bliźniąt, co przyniesie popularność i sympatię otoczenia, w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Jowisza ułatwi wykazanie się licznymi talentami oraz twórczą kreatywnością.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Barana, w którym jest wyjątkowo mocny, staniecie się więc bardzo skuteczni w rozwoju twórczych zainteresowań, pod koniec miesiąca, kiedy Mars ustawi się w sekstylu do Saturna rozpoczniecie projekt, który okaże się długotrwały, wymagać jednak będzie dodatkowych kosztów. Konieczność spłaty długów na przełomie czerwca i lipca, kiedy Mars ustawi się w kwadraturze do Plutona, okaże się bardzo wyczerpująca.

Merkury w Byku już 3 czerwca wyjdzie z retrogradacji, powrócicie więc do swoich nawyków i przyzwyczajeń, zwłaszcza żywieniowych, pieniądze zmienią kierunek i zaczną przychodzić, zamiast być wydawane na prawo i lewo, do finansowej równowagi powrócicie między 9 a 12 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Plutonem, to również właściwy moment na wprowadzenie właściwych zasad żywienia. 13 czerwca Merkury zmieni znak i wejdzie do przeciwległych Bliźniąt, nadejdzie dobry czas na zawieranie umów i porozumień. Między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, władcą waszego znaku, możecie podpisywać kontrakty, kupować wycieczki zagraniczne, znajdować porozumienie z obcokrajowcami, nawiązywać znajomość z celebrytami.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Strzelca

 Słońce w znaku Byka przebywa do 21 maja, kierując uwagę na warunki pracy oraz sprawy zdrowia, dobór odpowiedniej diety i sposobu odżywiania, pierwsza dekada miesiąca przyniesie wiele nieprzewidzianych zmian w tej dziedzinie – już 1 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca w bliskości rewolucyjnego Urana w sekstylu do Marsa, niektóre  Strzelce będą chciały uwolnić się od ograniczeń związanych ze zbyt restrykcyjną dietą, inne postanowią pracować na własną rękę, przyszłość pokaże, że nie przyjdzie to wszystko zbyt łatwo i trzeba będzie ponieść konsekwencje podjętych decyzji.

Pierwszy tydzień maja to także wpływ, jaki przyniesie sekstyl Jowisza do Plutona, aspekt głębokiej transformacji związanej ze zmianą światopoglądu. Niektóre Strzelce zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy zmierzą się z wyzwaniami i przemianami, jakie zaszły w nich samych. 11 maja nastąpi duża zmiana – Jowisz, władca waszego znaku, opuści romantyczne Ryby i wejdzie do życzliwego Barana, w którym pozostanie do 29 października, otworzy was na twórczą działalność i przyniesie profity związane z realizacją ambitnych planów.

Od 13 do 17 maja Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem i w sekstylu do iluzorycznego Neptuna, mogą pojawić się problemy zdrowotne lub trzeba będzie się kimś zaopiekować. Między 17 a 21 maja natomiast trygon Słońca z Plutonem ułatwi spłatę finansowych zobowiązań. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do przeciwległych Bliźniąt, kierując uwagę na sprawy partnerskie i relacje międzyludzkie. Od 21 do 15 maja sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie sukcesy towarzyskie i międzynarodowe, wykorzystajcie szansę, jaka się przed wami pojawi.

1 maja koniunkcja Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona skłoni do większych niż zwykle wydatków, sprawią wam one jednak sporo radości. Następnego dnia Wenus wejdzie do życzliwego znaku Barana, inspirując do działalności na polu twórczym i artystycznym, chętnie też nawiążecie niezobowiązujący romans.  Od 4 do 8 maja Wenus w korzystnym aspekcie z Merkurym ułatwi nawiązanie interesujących znajomości z osobami podzielającymi wasze hobby. Między 22 a 28 maja aspekty Wenus z Saturnem i Plutonem wprowadzą ograniczenia i napięcia zarówno w sferze osobistej, jak i finansowej. 28 maja Wenus opuści życzliwy znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest mocna, bo nim włada, niektóre Strzelce odczują wzrost apetytu, zapragniecie słodkości i przyjemności, uważajcie, bo łatwo będzie przytyć.

Mars tranzytuje znak Ryb do 25 maja, wprowadzając chaos i nieporozumienia w stosunki rodzinne, zwłaszcza między 13 a 17 maja, gdy Mars utworzy koniunkcje z natchnionym Neptunem. Od 20 do 25 maja Mars w sekstylu do Plutona da wam silną motywację do pozbycia się długów i zobowiązań zarówno finansowych, jak i osobistych wobec osób, które pozbawiają was poczucia własnej wartości. 25 maja Mars zmieni znak i wtargnie do życzliwego Barana, w którym jest mocny, bo nim włada, zaczniecie się więcej ruszać, nabierzecie chęci do działania, aby sprawić sobie jak najwięcej przyjemności.

Merkury w przeciwległych Bliźniętach pozostanie do 23 maja, ale jego wpływ będzie najbardziej korzystny do 11 maja, dopóki biegnie ruchem prostym, nawiążecie mnóstwo ciekawych znajomości, będziecie wygadani i otwarci na nowe doświadczenia. 11 maja Merkury wejdzie w retrogradację i będzie się cofał do 3 czerwca, do waszego życia powrócą osoby, z którymi dawno straciliście kontakt, szczególnie między 17 a 22 maja, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, bądźcie ostrożni jednak przy podpisywaniu umów, poczekajcie aż Merkury ponownie ruszy do przodu. 23 maja Merkury wycofa się do Byka, między 24 a 28 maja utworzy trygon do Plutona, nastąpi radykalna zmiana w sposobie myślenia.

 

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Strzelca

 1 kwietnia dojdzie do pierwszego po przesileniu wiosennym nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym w życzliwym znaku Barana, co może okazać się wyjątkowo korzystne dla wszelkiego rodzaju początków, głównie jednak związanych z komunikacją, podpisywaniem umów, zakładaniem blogów i stron internetowych. Zarówno 1 jak i 3 kwietnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, warto zrobić coś w rodzaju „mapy marzeń” – wystarczy napisać lub narysować na kartce papieru czego sobie życzymy na ten rok i powiesić na widocznym miejscu, przypominając podświadomości o naszych celach i marzeniach, energia tego nowiu jest bowiem bardzo silna. Do 20 kwietnia Słońce przebywa w przyjaznym Baranie, pomagając Strzelcom wyrazić się w sposób twórczy i przypominając o tym, co sprawia największą przyjemność.

Od 10 do 15 kwietnia koniunkcja Jowisza z Neptunem w znaku rozmarzonych Ryb uczyni z waszego domu miejsce, w którym dobrze się czują goście, zwłaszcza jeśli przybywają z zagranicy, wzrośnie empatia i chęć pomocy osobom chorym lub poszkodowanym, osoby twórcze o zdolnościach artystycznych mogą liczyć na wenę twórczą. Sekstyl Słońca do Saturna pozwoli dobrą wolę przekuć na praktyczne działania. W Wielką Sobotę czeka nas pełnia Księżyca w znaku towarzyskiej Wagi, tegoroczne Święta Wielkanocne będą dosyć niecodzienne i emocjonujące, na co wskazują aspekty planet, tym bardziej, że w drugi dzień Świąt Słońce utworzy napięty aspekt z potężnym Plutonem, wojna na Ukrainie stanie się głównym tematem rozmów przy stole. 20 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wejdzie do Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na sprawy zdrowia i odpowiedniego sposobu odżywiania. Częściowe zaćmienie Słońca, do którego dojdzie 30 kwietnia, może pozbawić was rozsądku w obliczu smakołyków, unikajcie więc ryzykownych potraw.

Wenus w życzliwym Wodniku przebywa do 5 kwietnia, potem przechodzi do znaku uduchowionych Ryb, wzrośnie empatia, uczucia się pogłębią, odczujecie potrzebę rozwoju osobistego i duchowego. W czasie Świąt Wielkanocnych korzystne aspekty Wenus z Merkurym i Uranem podpowiadają, że spędzicie je w bardzo odmienny sposób, niektóre Strzelce gościć będą w domu osoby z Ukrainy. Ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem oraz Neptunem, zapowiadają korzystne wydarzenia w gronie rodzinnym.

Mars do 15 kwietnia przebywa w życzliwym Wodniku, zachęcając do działania, przemieszczania się i załatwiania wielu spraw o charakterze społecznym, między 3 a 8 kwietnia jednak znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, aby osiągnąć cele będziecie musieli wykazać się przebiegłością i wytrwałością, uważajcie za kierownicą, nie przekraczajcie prędkości, bo mandat murowany. Po 15 kwietnia, kiedy Mars zawita do Ryb, gdzie jest słaby, staniecie się bardziej niż zwykle niecierpliwi i wymagający.

Merkury tranzytuje znak Barana do 11 kwietnia, między 6 a 9 kwietnia utworzy korzystny aspekt z Marsem i Saturnem, rzeczowe rozmowy pomogą rozładować komunikacyjny kryzys. Po 11-tym, kiedy wejdzie do Byka, myśli powędrują w kierunku spraw zdrowotnych. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Merkury znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do Wenus, czekają was niecodzienne spotkania, uważajcie jednak na słodkości, bo grozi wam niestrawność. 24 kwietnia kwadratura Merkurego do Saturna wprowadzi utrudnienia w komunikacji, natomiast w dniach od 25 do 28 kwietnia, gdy Merkury utworzy korzystne aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem, powiodą się podróże i kontakty z osobami o odmiennych poglądach.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Strzelca

Słońce do 20 marca przebywa w Rybach, kierując uwagę na sprawy rodzinne. Już na początku miesiąca, bo 2 marca, dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, władcą waszego znaku, w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana, czekają was niespodzianki, niektóre Strzelce otrzymają propozycję dobrze płatnego zlecenia, inne zdecydują się na wyjazd zagraniczny, pomimo trudniej sytuacji na świecie, jeszcze inne zaczną dzielić się wiedzą, w każdym razie pierwszy tydzień miesiąca niejednym was zaskoczy.

Od 11 do 15 marca koniunkcja Słońca z mglistym Neptunem zwróci uwagę na potrzeby osób chorych, zagubionych, poszukujących drogi wyjścia z trudnej sytuacji, korzystnie wpłynie na projekty artystyczne, skłoni jednak do ucieczki od problemów – w najlepszym przypadku w medytacje lub twórcze działania, w najgorszym w alkohol oraz inne używki. Pełnia Księżyca w znaku Panny, do której dojdzie 18 marca, wzbudzi emocje na linii praca – dom. Od 16 do 20 marca sekstyl Słońca do Plutona doda wam siły i determinacji w zdobywaniu środków finansowych. 20 marca Słońce opuści melancholijne Ryby i wkroczy do życzliwego Barana, nabierzecie chęci do działania i skierujecie energię oraz aktywność na samorealizację.

Wenus i Mars ręka w rękę wędrują przez znak Koziorożca, wpływając na stan posiadania – od dłuższego czasu pojawiają się pieniądze, ale jeszcze szybciej znikają, co może być frustrujące, szczególnie w pierwszym tygodniu marca, ponieważ obie planety znajdą się w koniunkcji z zaborczym Plutonem, wasze wysiłki o zatrzymanie na dłużej środków na koncie okażą się próżne, zaleje was fala zaległych zobowiązań i rachunków do zapłacenia. Sytuacja poprawi się po 6 marca, kiedy obydwie planety zawitają do życzliwego Wodnika, rozluźnicie się i zaczniecie w większym stopniu korzystać z przyjemności życia, szczególnie tych związanych ze zmysłowym spełnieniem.

Ostrożność na drogach i w relacjach z podwładnymi lub zleceniodawcami powinniście zachować między 17 a 25 marca, kiedy zarówno Wenus, jak i Mars utworzą destrukcyjny i konfliktowy aspekt z Uranem w Byku, uważajcie też w tym czasie na zdrowie. Od 26 do 30 marca koniunkcja Wenus z Saturnem w znacznym stopniu ograniczy mobilność oraz możliwość korzystania z przyjemności.

Mocny Merkury przebywa w życzliwym Wodniku do 10 marca, warto w tym czasie zatroszczyć się o sprawy, wymagające podejmowania przemyślanych i rozsądnych decyzji, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Merkury znajdzie się w towarzystwie budującego długotrwałe struktury Saturna. Między 10 a 27 marca Merkury w Rybach straci sporo ze swojej mocy, dni między 16 a 18 marca, podczas sekstylu Merkurego do Urana, okażą się korzystne dla osób obdarzonych dużą wyobraźnią, kreatywnych i twórczych, pozostałe Strzelce mogą poczuć się zagubione i niepewne tego, co ich czeka. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 22 marca przyniesie dobre wiadomości, niektóre osoby mogą spodziewać się gości z zagranicy, natomiast między 21 a 25 marca koniunkcja Merkurego z niepewnym Neptunem stanie się przyczyną wyciagnięcia błędnych wniosków na podstawie niespójnych informacji.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Strzelca

Słońce przebywa w życzliwym Wodniku do 18 lutego, kierując uwagę na komunikację i dobry przepływ informacji, już 1 lutego dojdzie jednak w tym znaku do nowiu Księżyca w koniunkcji z wymagającym Saturnem, co zapowiada utrudnienia w realizacji zawodowych projektów. Przez cały pierwszy tydzień lutego pozostaniecie zresztą pod wpływem ograniczającej koniunkcji Słońca z Saturnem, co może wpłynąć negatywnie na mobilność i spowoduje restrykcje, wywołane na przykład kwarantanną. Pozostałe aspekty planet są jednak na tyle pozytywne, że pokonacie każde utrudnienia, akceptując to, na co nie macie wpływu.

Sytuacja poprawi się w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy 16 lutego dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Lwie, natomiast od 16 do 20 lutego znajdziecie się pod wpływem korzystnego sekstylu Jowisza z Uranem – sąsiedzkie relacje wzbudzą emocje, ale aspekty Jowisza przyniosą popularność i niespodziewaną propozycję dodatkowej pracy, poprawie ulegnie stan zdrowia, rodzina stanie się przyczyną satysfakcji. 18 lutego Słońce opuści życzliwego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, wrzucicie na luz i energię skierujecie na odpoczynek w zaciszu domowego ogniska.

Wenus w Koziorożcu jeszcze do 3 lutego tworzy trygon z nieprzewidywalnym, ale stwarzającym znakomite finansowe okazje Uranem w Byku, a ponieważ zmieniła już bieg na prosty, możecie liczyć na intratne zlecenia i dodatkowe zyski. Przez całą drugą i trzecią dekadę miesiąca Wenus towarzyszyć będzie pożądliwy Mars, zwłaszcza między 14 a 20 lutego koniunkcja będzie ścisła, więc lepsze zarobki przełożą się na większe wydatki, gdyż obie planety tranzytują sferę waszych zarobków. Pod koniec miesiąca, między 22 a 26 lutego, korzystne aspekty Wenus i Marsa do Neptuna w Rybach przełożą się na realizację marzeń lub pojawi się długo oczekiwana okazja do zainwestowania w rozwój osobisty, artystyczny lub duchowy.

Mars towarzyszy Wenus, przez cały miesiąc przebywając w znaku Koziorożca, w którym jest wyjątkowo mocny, stymuluje więc aktywność skierowaną zarówno na zdobywanie, jak i wydawanie pieniędzy, powiodą się inwestycje w nieruchomości, kariera ruszy do przodu, szczególnie w pierwszym tygodniu lutego, gdy znajdziecie się pod wpływem sekstylu Marsa do Jowisza. Zaskakujące okazje do poprawy sytuacji finansowej pojawią się między 6 a 10 lutego, podczas trygonu Marsa z Uranem, wymagać jednak będą intensywnego działania z waszej strony, uważajcie, aby zdobytych pieniędzy nie puścić zbyt szybko na przedmioty, które sprawią tylko chwilową radość.

Merkury do 14 lutego również przebywa w Koziorożcu, wpływając na finansowe decyzje, całe szczęście już 4 lutego zmieni bieg na prosty, rozsądek więc weźmie górę nad „chciejstwem”. Walkę z własną pożądliwością stoczycie między 7 a 13 lutego, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, pojawi się jednak okazja stawić czoło swoim negatywnym przekonaniom na temat pieniędzy i przetransformować je na bardziej pozytywne.  14 lutego Merkury zawita do życzliwego Wodnika, co wpłynie na mobilność i poprawę komunikacji, ostrożność jednak zachowajcie między 24 a 26 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, wasze nierozważne decyzje wywołają silny stres, który może negatywnie odbić się na zdrowiu, starajcie się też wykazać większą wyrozumiałością w stosunku do rodzeństwa lub sąsiadów, jeśli nie chcecie doprowadzić do konfliktu.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Strzelca

Jowisz przebywając w znaku Ryb jest mocny, poprawi więc sytuację rodzinną, zachęci do rozwoju osobistego oraz duchowego. Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skieruje uwagę na sprawy finansowe, nie powinniście się jednak martwić, bo nów Księżyca w trygonie do Urana w Byku, do którego dojdzie 2 stycznia, zapowiada dodatkowe, dobrze płatne zlecenia lub początek nowej zawodowej współpracy. W dniach 8-9 stycznia koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w Koziorożcu zapowiada zwrot długów, przypomni także, że stałość w uczuciach bywa również opłacalna finansowo. Między 9 a 13 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna zachęci do rozwoju twórczości, jednocześnie kwadratura przebywającego w waszym znaku Marsa do Neptuna w Rybach zapowiada walkę ze słabościami i uzależnieniami.

Pełnia Księżyca w opozycji do potężnego Plutona, do której dojdzie 17 stycznia w znaku Raka, wzbudzi wiele emocji, szczególnie dotyczących spraw finansowych oraz inwestycji w nieruchomości, pojawi się okazja zdobycia dodatkowych funduszy, zaciągnięcia kredytu lub spłaty długów. 20 stycznia Słońce opuści znak Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, skłaniając do promowania swojej osoby za pomocą nowoczesnych środków komunikacji. 23 stycznia cofający się Merkury utworzy koniunkcję ze Słońcem, zabłyśniecie dobrymi pomysłami, które już kiedyś stały się waszym udziałem. Końcówka miesiąca okaże się nerwowa za sprawą kwadratury Słońca do Urana, uważajcie na drogach, dbajcie o swoje zdrowie.

Wenus do 29 stycznia porusza się biegiem wstecznym, tranzytując znak Koziorożca, nie oczekujcie więc fajerwerków w sprawach uczuciowych, możecie jednak liczyć na niewielką poprawę sytuacji finansowej, powrócą bowiem do was zyski z wcześniejszych inwestycji. Między 3 a 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna zaowocuje twórczą działalnością, niektóre Strzelce z nostalgią powrócą do wspomnień o romantycznej miłości. W ostatnim tygodniu stycznia trygon Wenus do Urana przyniesie zaskakujące nowe uczucie, niektóre Strzelce otrzymają propozycję dodatkowej pracy.

Mars w waszym znaku do 24 stycznia skłoni do szybkiego oraz intensywnego działania, niektóre Strzelce skierują aktywność na sporty zimowe. Aby uniknąć oszustwa lub wykorzystania waszej dobrej woli, szczególną ostrożność należy zachować od 9 do 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna – może się okazać, że wasze działanie to walka z wiatrakami. 24 stycznia Mars opuści wasz znak i wejdzie do Koziorożca, kierując aktywność na sprawy finansowe.

Merkury 2 stycznia wkroczy do życzliwego Wodnika, co poprawi komunikację i wpłynie na sprawność intelektualną, między 12 a 16 stycznia znajdzie się jednak w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, zwróćcie w tym czasie większą uwagę na to, jakimi informacjami dzielicie się w sieci, uważajcie też za kierownicą, bo konfiguracja wpłynie utrudniająco na komunikację, pojawi się też nerwowość i skłonność do stresu. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny i pozostanie w retrogradacji do 4 lutego, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych decyzji, zakup sprzętu elektronicznego oraz środków transportu odłóżcie na inny termin. 26 stycznia Merkury wycofa się z Wodnika i ponownie zawita do Koziorożca, skłoni więc do oszczędności w składaniu obietnic, szczególnie dotyczących finansów.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Strzelca

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 grudnia, zasilając swoją energią, wzrośnie więc optymizm i wiara w siebie. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna ugruntuje zawodową pozycję, jednak 4 grudnia dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca w waszym znaku, w koniunkcji ze słabym Merkurym, co jest wezwaniem do skromności i powściągnięcia ego, szczególną uwagę zwracajcie na słowa, jakich używacie, nie pozwólcie się sprowokować do wypowiedzi, których byście mogli pożałować. Jednocześnie jest to nów Księżyca, zapowiada więc początek nowej drogi lub przedsięwzięcia, którego istotą jest słuchanie potrzeb ciała i duszy a nie umysłu. Od 10 do 14 grudnia Słońce w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed osobami, którym nie należy ufać.

Sukcesów osobistych i zawodowych, podróży zagranicznych oraz wzrostu popularności spodziewajcie się od 18 do 21 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z władcą waszego znaku Jowiszem, pełnia Księżyca, do której dojdzie 19 grudnia w znaku Bliźniąt, otworzy wam oczy i pozwoli dostrzec prawdziwe oblicze oraz intencje otaczających was osób, nie obejdzie się bez emocji. 21 grudnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na zasoby finansowe, jakimi dysponujecie. Od 20 do 27 grudnia dojdzie do ostatniej już w tym roku ścisłej kwadratury Saturna do Urana, planet reprezentujących przeciwstawne energie i wpływających na nasze poczucie wolności, w horoskopie indywidualnym Strzelców aspekt wyznaczy początek końca okresu ograniczeń w komunikacji, w czasie Świąt Bożego Narodzenia jednak jeszcze go mocno odczujemy.

29 grudnia Jowisz, władca waszego znaku, opuści życzliwego Wodnika i wejdzie do Ryb, którymi również włada, więc będzie mógł rozwinąć pełnię swoich możliwości, okaże się to korzystne dla spraw rodzinnych oraz zawodowych. Słońce w trygonie do Urana zapowiada nie tylko radosnego Sylwestra, ale także korzystny finansowo początek Nowego Roku.

Wenus w Koziorożcu do 20 grudnia biegnie ruchem prostym, potem wejdzie w retrogradacje i będzie się cofać do 29 stycznia 2022, w pierwszych dniach grudnia utworzy sekstyl do tajemniczego Neptuna, co zaowocuje wsparciem finansowym, którego się nie spodziewaliście, początek miesiąca sprzyja także rozwojowi kreatywności, warto wejść w kontakt ze sztuką, w szczególności z muzyką. W dniach 10-13 i 23-26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, co zapowiada spory i walkę o stan posiadania w związkach, na jaw wyjdą ukryte emocje, dobrze jest im się przyjrzeć,  aby nie miały nad nami już więcej kontroli.

Mars przebywa w znaku Skorpiona do 13 grudnia,  generując ukryte działania osób, które tylko udają życzliwość. Aspekty Marsa najpierw z Neptunem, a potem z Plutonem i Jowiszem przyczynią się do zmian w stanie posiadania, jedne osoby zaciągną długi, inne przeciwnie – spłacą zaległe zobowiązania, aby uzyskać wolność finansową. 13 grudnia Mars wejdzie do waszego znaku i zachęci do aktywności fizycznej oraz do działania w celu osiągnięcia postawionych przed sobą celów. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna sprawi, że wzrośnie motywacja i staniecie się niepokonani.

Merkury w waszym znaku również przebywa do 13 grudnia, warto ten czas wykorzystać na przemyślenia, ale decyzje podejmujcie dopiero kiedy wejdzie do Koziorożca, ponieważ w Strzelcu Merkury jest słaby, skłania do myślenia przede wszystkim o sobie, więc może umknąć wam to, co najważniejsze. Szczególnie od 6 do 8 grudnia, gdy planeta znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, możecie stracić rozeznanie tego co słuszne, natomiast w dniach 10–12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza przyniesie popularność. Po 13 grudnia, kiedy Merkury zawita do znaku Koziorożca, wasze myślenie stanie się bardziej pragmatyczne i realistyczne, trygon do Urana w dniach 19 -21 wpłynie na was oświecająco i pozwoli podejmować zaskakujące, ale z reguły słuszne decyzje. Pod koniec miesiąca aspekty Merkurego z Neptunem, Wenus i Plutonem, skłonią do konstruktywnych postanowień noworocznych, których głównym założeniem będzie troska i bezpieczeństwo finansowe.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Strzelca

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 22 listopada, zanim wkroczy do waszego znaku, jak co roku jest to okres osłabienia organizmu, dysponować będziecie dużo mniejszymi niż zwykle zasobami energetycznymi, wskazany jest odpoczynek. Nów Księżyca w znaku Byka w opozycji do Urana, do którego dojdzie 4 listopada, może doprowadzić do niestrawności lub wywołać nieoczekiwanie nowe dolegliwości. Słońce w trygonie do Neptuna między 10 a 14 listopada rozbudzi potrzebę medytacyjnych i duchowych praktyk, wpłynie też na rozbudzenie kreatywności i zdolności twórczych.

Od 13 do 19 listopada Słońce w aspektach z Jowiszem i Plutonem poprawi sytuację finansową, ale kosztem zwiększenia długów lub zobowiązań wobec osób trzecich, będzie się to wiązać ze stresem, który obniży odporność, zadbajcie więc szczególnie o swoje zdrowie, zwłaszcza że 19 listopada dojdzie do zaćmienia Księżycu w znaku Byka, jednocześnie Mars znajdzie się w opozycji do Urana a Wenus w trygonie do tej planety, nie wiadomo co wyniknie z tej konfiguracji, mogą się jednak uaktywnić ukryte choroby przewlekłe. 22 listopada Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, od razu poczujecie się lepiej, odzyskacie energię i chęć do działania. W ostatnich dniach miesiąca Merkury oraz Słońce znajdą się w korzystnym aspekcie ze zrównoważonym Saturnem, możliwe są krótkie podróże oraz kontakty z osobami starszymi, które udzielą was wsparcia.

Wenus przebywa w waszym znaku tylko do 5 listopada, wykorzystajcie ten czas na zabiegi upiększające, fryzjera, zakup ubrań oraz ogólnie zrobienie dobrego wrażenia na otoczeniu. Kiedy 5 listopada Wenus wejdzie do znaku Koziorożca, pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo kilka miesięcy, włączając w to okres retrogradacji, macie więc dużo czasu na zadbanie o swoje zarobki, które mają szansę nieznacznie wzrosnąć – dodatkowe wynagrodzenie, nawet niewielkie, wpłynie jednak na stopniową, długotrwałą poprawę stanu posiadania. Pierwsza okazja pojawi się między 17 a 21 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem, i wzbudzi wielkie emocje. Znaczniejsza poprawa nastąpi w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Neptunem.

Mars rezydując przez cały miesiąc w znaku Skorpiona, działa na waszą niekorzyść, starajcie się więc unikać konfliktów, żeby nie robić sobie dodatkowych ukrytych wrogów. Od 7 do 15 listopada Merkury w koniunkcji z Marsem utworzy napiętą kwadraturę do Saturna, tajemnicze wrogie działania zostaną powstrzymane przez kogoś z rodzeństwa lub z sąsiedztwa. Skrytych ataków możecie spodziewać się także  w okolicy 19 listopada, podczas zaćmienia Księżyca, gdyż w tym samym czasie Mars znajdzie się w opozycji do rewolucyjnego Urana. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna zachęci do kontaktu ze sztuką i skłoni  do rozpoczęcia działalności twórczej.

Merkury do 6 listopada przebywa jeszcze w życzliwej Wadze, ale od 6 do 24 listopada, tranzytując znak Skorpiona, pokaże swoje ciemniejsze oblicze. Niektóre Strzelce zaczną zbierać tajne informacje, warto zachować w tajemnicy cudze sekrety, zwłaszcza od 7 do 15 listopada, gdy Merkury w koniunkcji z Marsem znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem. Ze względu na aspekty Merkurego okresy od 12 do 14 listopada oraz od 17 do 21 listopada, obfitować będą w nerwowe i stresujące sytuacje, przygotujcie się na to.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Strzelca

Słońce do 23 października, a Mars i cofający się Merkury przez cały miesiąc, tranzytują życzliwą Wagę, niestety przebywające w tym znaku planety są osłabione i mają problem z realizacją swojego potencjału, dlatego w związkach przyjaźni oraz w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, mogą nastąpić zgrzyty i konflikty. Szczególną ostrożność w swoich reakcjach powinniście zachować od 6 do 9 października, ponieważ 6 nów Księżyca w znaku Wagi odbędzie się w koniunkcji z wojowniczym Marsem a 9 do Słońca i Marsa dołączy Merkury retro – powrócą sprawy „zamiecione pod dywan”, czyjeś słowa lub przekazywane informacje zostaną poddane weryfikacji a cierpliwości może zabraknąć obydwu stronom.

Między 13 a 17 października trygon Słońca do Jowisza w przyjaznych znakach znacznie poprawi sytuację, spodziewajcie się korzystnych wydarzeń, związanych z edukacją oraz podróżami i sprawami międzynarodowymi. 18 października dobroczynny Jowisz, władca waszego znaku, powróci do biegu prostego, wasze sprawy też ruszą do przodu. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 października w życzliwym Baranie, pokaże wam jasno kto jest wam przyjazny i na czyje wsparcie możecie liczyć. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wkroczy do melancholijnego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się osłabieni i pozbawieni energii – tym razem samopoczucie pogorszy dodatkowo ograniczająca kwadratura Słońca do Saturna.

Sekstyl Wenus do Plutona w pierwszych dniach miesiąca skłoni do poszukiwania korzystnego kredytu, po 7 października jednak, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, okaże się on niepotrzebny. Zaczniecie emanować optymizmem i radością życia, Wenus doda wam seksapilu i sprawi, że staniecie się atrakcyjni dla otoczenia. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna stworzy szansę na związek oparty na poczuciu bezpieczeństwa, trwałości oraz odpowiedzialności, od 14 do 18 października natomiast sekstyl Merkurego do Wenus przysporzy wam przyjaciół. W ostatnim tygodniu miesiąca kwadratura Wenus do Neptuna może przynieść pokusy, którym trudno się oprzeć, natomiast sekstyl Wenus do Jowisza otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte.

Merkury w życzliwej Wadze przebywa przez cały miesiąc, jednak do 18 października się cofa, starajcie się więc unikać zaangażowania w nowe znajomości, bo mogą okazać się niewiele warte, zwróćcie uwagę natomiast na stare przyjaźnie, które wytrzymały próbę czasu. W pierwszych dniach października trygon Merkurego do Jowisza sprzyja mobilności i kontaktom z przyjaciółmi, których dawno nie widzieliście, ale kwadratura Merkurego z Plutonem radzi unikać tematów politycznych. W okolicach 9 października, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem, może dojść do konfliktu w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań.

Relacje z przyjaciółmi mogą w tym miesiącu przechodzić ciężką próbę, ponieważ obecność Marsa w znaku Wagi zaogni konflikty, które zawsze tam były, ale pod kontrolą – tym razem hamulce mogą puścić, szczególnie między 6 a 9 oraz od 16 do 24 października, kiedy energia Marsa zostanie spotęgowana przez inne planety. Zachowajcie ostrożność w relacjach, bo po 30 października, kiedy Mars wkroczy do znaku Skorpiona, okaże się, że narobiliście sobie potężnych, ukrytych wrogów.