Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Byka

Słońce w Strzelcu do 21 grudnia skieruje uwagę na rozwój osobisty, zgłębianie psychiki i zarządzanie wspólnymi pieniędzmi. W okolicach 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem wywoła dużo emocji związanych z finansami, będziecie walczyć ze wszystkich sił o to, co się wam należy. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna pozwoli utrwalić osiągniecia, na które długo pracowaliście, ale kwadratura Słońca do Neptuna od 12 do 16 grudnia wprowadzi element zagubienia i nieporozumień w relacjach z przyjaciółmi lub w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. W tygodniu przedświątecznym, między 19 a 24 grudnia, Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza najpierw w znakach Strzelec – Ryby, co może wyrazić się w nadmiernych wydatkach, zapragniecie bowiem, aby Święta Bożego Narodzenia, pomimo wojny i ekonomicznych ograniczeń, były pełne magii i przyjemności, 20 grudnia jednak Jowisz opuści życzliwe Ryby i ponownie wejdzie do ognistego Barana, następnego dnia Słońce wkroczy do przyjaznego Koziorożca, nadal pozostając w kwadraturze do Jowisza – tym razem układ planet zaprocentować może nagłą decyzją o wyjedzie zagranicznym, co wzbudzi wiele stresów, ale okaże się korzystne. Nów Księżyca w Koziorożcu, do którego dojdzie tuż przed Świętami 23 grudnia, zapowiada nowy rozdział w sprawach zawodowych, edukacyjnych lub międzynarodowych.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Strzelcu do 10 grudnia, co ma szansę pozytywnie wpłynąć przede wszystkim na stan majątkowy, już 1 grudnia znajdzie się w opozycji do walecznego Marsa w Bliźniętach, zaczniecie więc walczyć o finanse, granty, kredyty oraz inne formy wsparcia. 2 grudnia Wenus w sekstylu do Saturna zapowiada możliwość osiągnięcia porozumienia z urzędnikami, a także równowagi i poczucia zawodowego bezpieczeństwa, nie powinniście spodziewać się kokosów, ale pojawi się szansa na długotrwałą współpracę. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 2 a 6 grudnia, gdy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, artyści i twórcy zmagać się będą z wyzwaniami, na które nie są przygotowani, pozostałe osoby mogą przeżyć zawód miłosny, rozczarować się w stosunku do przyjaciół lub wybrać niewłaściwą ścieżkę duchową. 8 i 9 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem, ponieważ wszystkie aspekty tych planet są korzystne, możecie spodziewać się szansy na awans, zdobycia popularności lub po prostu chwile dobrego samopoczucia spędzone w gronie przyjaciół, nie zabraknie jednak ekscytacji i odrobiny stresów. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej poważni i zdyscyplinowani, Wenus w trygonie do Urana między 20 a 24 grudnia zafunduje moc niespodzianek, możecie spodziewać się niecodziennych prezentów po choinką. Ostatnie trzy dni mijającego roku zapowiadają dobrą sylwestrową zabawę za sprawą sekstylu Wenus do Neptuna oraz koniunkcji Wenus z Merkurym i Plutonem – będzie rozrywkowo, romantycznie i namiętnie.

Mars do 27 grudnia biegnie ruchem wstecznym, trudno wam więc zorganizować się w finansach, pomimo starań w tym kierunku, nie powinniście się jednak przejmować, bo już na początku miesiąca uda wam się nawiązać kontakty, które zapewnią stały, chociaż niewielki dochód. Między 6 a 10 grudnia opozycja Słońca do Marsa zmusi do walki o to, co pragniecie zdobyć. Po 27 grudnia, kiedy Mars wyjdzie z retrogradacji, wszystko się ułoży.

Merkury przebywa w Strzelcu do 7 grudnia, nie pozwalając się skupić na niczym innym, jak na zdobywaniu środków finansowych lub planowaniu inwestycji, już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Merkurego do Neptuna wprowadzi was w stan konfuzji, trudno będzie coś zrozumieć, nie pozwólcie się wykorzystać przez osoby skłonne do manipulacji. 6 i 7 grudnia, zanim wejdzie do znaku Koziorożca, znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, Mikołajki więc zapowiadają się przyjemnie, ale kosztownie. Między 16 a 18 grudnia macie szansę wymyślić oryginalny sposób zdobywania dodatkowych środków finansowych, pomoże w tym Merkury w trygonie do Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Merkury utworzy sekstyl z Neptunem, co wpłynie pozytywnie na atmosferę przy stole.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Byka

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona do 22 listopada, kierując uwagę na partnerstwo, umowy i wszelkiego rodzaju kontakty, zarówno osobiste, jak i biznesowe. 8 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku w wyjątkowo trudnej konfiguracji, nazywanej „półkrzyżem”, Księżyc bowiem znajdzie się w koniunkcji z buntowniczym Uranem i w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Merkurego i Wenus, natomiast wszystkie te planety tworzyć będą od 7 do 10 listopada kwadraturę z ograniczającym Saturnem – powinniście w tym czasie zachować szczególną ostrożność, niektóre Byki zapragną w tym okresie wyrwać się z ograniczeń narzuconych przez partnerów. Pamiętajcie jednak, że na razie wasza pozycja i samopoczucie jest słabe, bo Wenus, władczyni waszego znaku, jest bardzo słaba, gdyż do 16 listopada przebywa w miejscu swojego wygnania. Między 13 a 17 listopada Słońce znajdzie się w trygonie do Neptuna, możecie w tym czasie liczyć na wsparcie przyjaciół, jest to również właściwy moment na rozwój osobisty i duchowy. Sytuacja poprawi się między 16 a 22 listopada, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem, znaczyć to może jednak również, że wasi oponenci nabiorą mocy, dlatego nie zawahajcie się przed zwróceniem się o pomoc do osób przyjaźnie do was nastawionych, w tym obcokrajowców, prawników, nauczycieli lub celebrytów. 22 listopada Słońce opuści przeciwległego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, uwagę zwrócicie na zarządzanie wspólnym stanem posiadania. Zaraz po nowiu Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada, niektóre osoby zaczną starać się o kredyt, inne zwrócą się o wsparcie finansowe lub dotacje do instytucji do tego powołanych.

Do 16 listopada, dopóki Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przeciwległym Skorpionie, nie możecie liczyć na szczere objawy uczuć, szczególnie między 4 a 9 listopada, kiedy Wenus utworzy opozycję do Urana i kwadraturę do ograniczającego Saturna. Natomiast pożądane poczują się osoby, które lubią być zdobywane przez partnerów silnych i dominujących, zwłaszcza między 8 a 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się po kolei w trygonie do uwodzącego Neptuna, sekstylu do namiętnego Plutona i trygonie do uszczęśliwiającego Jowisza, niektóre Byki poczują się jak w siódmym niebie, pomimo że niewiele będą miały do powiedzenia. 16 listopada Wenus opuści przeciwległy znak Skorpiona i wejdzie do radosnego Strzelca, następnego dnia podąży za nią Merkury, obie planety znajdą się w koniunkcji do 25 listopada, co zapowiada wiele spotkań, rozmów, ustaleń i negocjacji i może okazać się korzystne dla planowanych inwestycji.

Mars w znaku Bliźniąt przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, będziecie więc mieć tendencję do bardziej rozważnego gospodarowania osobistym budżetem, starając się zaspokoić przede wszystkim własne, niezbędne dla dobrego samopoczucia potrzeby. Między 15 a 25 listopada pozostańcie szczególnie ostrożni przy podejmowaniu finansowych decyzji, pozostaniecie bowiem pod wpływem napiętego aspektu Marsa ze zwodniczym Neptunem, pilnujcie konta i kart kredytowych. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna zachęci do oszczędności.

Merkury w przeciwległym Skorpionie przebywa do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, co pozwoli zajrzeć głęboko do własnej psychiki i zastanowić się nad swoją pozycją w związkach z innymi ludźmi, zwłaszcza między 9 a 11 listopada, kiedy Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w opozycji do Urana w waszym znaku i w kwadraturze do surowego Saturna. Do znakomitych wniosków dojdziecie w dniach 13 – 17 listopada, kiedy Merkury utworzy bardzo korzystne aspekty z pełnym mocy Plutonem i dobroczynnym Jowiszem – nawiążecie znaczące dla was kontakty z obcokrajowcami, prawnikami lub naukowcami. 17 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, przestaniecie się tak bardzo przejmować tym, na co nie macie wpływu, zwłaszcza że do 25 listopada Merkuremu towarzyszyć będzie powabna Wenus, otworzycie się więc na życie towarzyskie, flirty i dyskusje o miłości, a także finansach. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do stabilizującego Saturna pozwoli utrwalić wiedzę.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Byka

Słońce przebywa w znaku Wagi do 23 października, kierując uwagę na sprawy zdrowia, stosunki w pracy i relacje w związkach. Pełnia Księżyca w Baranie, do której dojdzie 9 października, pozwoli zobaczyć jasno co lub kto wam nie sprzyja, zarówno w dziedzinie zasad żywieniowych, jak otaczających was osób. Między 9 a 13 października trygon Słońca do Saturna uruchomi napięty aspekt, jaki ta zachowawcza planeta tworzy z rewolucyjnym Uranem w waszym znaku – powróci to, co przeżywaliście na początku roku, czyli konflikt pomiędzy potrzebą zachowania status quo a dążeniem do wolności, to, co wydawało się niezmienne może być znów wystawione na próbę, napięcie na świecie wzrośnie, co wymusi podjęcie nagłych i niespodziewanych działań. Szczególnie między 16 a 23 października będziecie świadkami lub uczestnikami bezpardonowej walki, kiedy Słońce znajdzie się z jednej strony w trygonie do Marsa, z drugiej w kwadraturze do potężnego Plutona, dobra wiadomość jest taka, że Słońcu towarzyszyć będzie zachęcająca do kompromisu i osiągniecia porozumienia Wenus, więc wyjściem z każdej trudnej sytuacji okaże się dobra wola i miłość. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą dyplomatyczną Wagę i wejdą do przeciwległego Skorpiona, kierując uwagę na związki, negocjacje oraz potrzeby innych ludzi. 25 października dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie, emocje skierujecie na rozpamiętywanie przeszłości oraz bliskich, którzy odeszli, tym bardziej, że zbliża się Święto Zmarłych. 29 października dobroczynny Jowisz wycofa się z Barana i zawita ponownie na parę miesięcy do życzliwych Ryb, to dla was okazja, aby nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, powrócić do nauki, wybrać się za granicę.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 23 października przebywa w znaku Wagi, którym również rządzi, jest więc silna, warto wykorzystać moc miłości i życzliwości w każdym rodzaju negocjacji, dążąc do porozumienia, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy ustawi się w opozycji do Jowisza oraz między 11 a 23 października, gdy utworzy najpierw dążący do stabilizacji trygon z Saturnem, a następnie koniunkcję ze Słońcem uwikłanym w konflikt. Dla niektórych Byków druga dekada miesiąca okaże się wstępem do silnej, namiętnej miłości, inne osoby będą walczyć z nawykami, które im nie służą. 23 października Wenus opuści dyplomatyczną Wagę i wejdzie do przeciwległego Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, staniecie się więc bardziej skłonni do pretensji, rozliczeń i domagania się uwagi. W ostatnim tygodniu października możecie mieć nastrój zgodny z porą roku i zbliżającym się Świętem Zmarłych.

Mars w Bliźniętach w trygonie do Saturna skłoni was do oszczędności na początku miesiąca, zwłaszcza że czekają was niespodziewane wydatki, natomiast między 9 a 16 października Mars w kwadraturze do Neptuna sprawi, że staniecie się kontrolujący wobec przyjaciół, posądzając ich o nieszczerość, zanim otwarcie wystąpicie przeciwko komuś sprawdźcie, czy opinie, jakie do was dotarły, są prawdziwe, mogą to być zwykłe plotki. Od 16 do 20 października Wenus w trygonie do Marsa sprzyja nawiązaniu romansu, może również przynieść dodatkowe zarobki, dzięki którym sprawicie sobie piękne, artystycznie wykonane przedmioty.

Już 2 października Merkury w życzliwej Pannie wyjdzie z retrogradacji, co pozwoli podejmować strategiczne decyzje, zwłaszcza dotyczące dzieci, swojego hobby oraz planów i zamierzeń, które są zgodne z waszymi zainteresowaniami. Między 4 a 8 października trygon Merkurego do Plutona uświadomi wam trudności, z jakimi przyjdzie się wam zmierzyć. 11 października Merkury zawita do dyplomatycznej Wagi, łatwiej więc będzie dojść do porozumienia, zwłaszcza że od razu znajdzie się w opozycji do Jowisza, natomiast od 21 do 23 października Merkury w trygonie do Saturna skupi uwagę na rozwoju kariery. Między 25 a 28 października, zaraz po nowiu Księżyca, Merkury znajdzie się w trygonie z Marsem i napiętym aspekcie z Plutonem, sytuacja finansowa może być niepokojąca i wymagać trudnych decyzji.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Byka

Do 23 września Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny, kierując uwagę na zaspokojenie potrzeb dzieci, energia powędruje również w kierunku kreatywnej, ale też systematycznej i drobiazgowej pracy na rzecz rozwoju osobowości, samorealizacji i zajmowania się swoim hobby. W czasie pełni Księżyca w znaku Ryb, do której dojdzie 10 września w koniunkcji z Neptunem i w korzystnym aspekcie do Urana w waszym znaku, pojawi się dużo emocji związanych z grupą przyjaciół, niektóre Byki wpadną na znakomite pomysły, których realizację lepiej odłożyć, dając sobie czas na przemyślenia i korektę podczas retrogradacji Merkurego od 10 września do 2 października 2022.

Od 15 do 21 września pozostaniecie pod wpływem aspektów Słońca z Neptunem i Plutonem, co zapowiada nasilenie wpływu intuicji, wewnętrznych doznań – okaże się to korzystne dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i działalnością twórczą, pozostałe Byki mogą ulegać chwilowym miłosnym iluzjom, które w ostateczności okażą się toksyczne, ale wpłyną na transformację osobowości, pod warunkiem, że postawicie na wewnętrzną siłę i uwierzycie, że stać was na znacznie więcej, niż przypuszczaliście. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, od razu też utworzy koniunkcję z Merkurym, wycofującym się do Panny – w pierwszej połowie dnia warto przeprowadzić ważne rozmowy, decydujące o warunkach pracy i płacy lub sposobów dochodzenia do zdrowia. Od 24 do 28 września opozycja Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę statusu społecznego, nów Księżyca w Wadze, do którego dojdzie 25 września zapowiada zmianę w warunkach pracy.

Wenus już 5 września opuści znak rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, w której jednak nie może rozwinąć pełni swoich możliwości, dlatego miłość napotka na trudniejsze chwile, w których górę weźmie krytycyzm i codzienność. Byki posiadające hobby lub artystyczne zacięcie rozpoczną precyzyjną pracę nad wprowadzeniem pomysłów w życie, w dniach 18–22 września, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do przebywającego w waszym znaku Urana, możecie liczyć na przebłyski geniuszu lub otrzymacie propozycję pracy, która pozwoli się wam rozwinąć. Od 24 do 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i w trygonie do Plutona, układ planet sprzyja rozwojowi osobistemu, niektóre Byki uświadomią sobie prawdy, do których nie miały do tej pory dostępu. 29 września Wenus opuści znak Panny i wejdzie do Wagi, którą również włada, miłość wróci do łask, finanse się poprawią, przybędzie pracy, którą lubicie.

Mars w znaku Bliźniąt przez cały miesiąc sprawi, że będziecie bardzo aktywni w sprawach pieniężnych, już w pierwszych dniach miesiąca możecie spodziewać się ekstra przelewu, do czego przyczyni się sekstyl Marsa do Jowisza, ale niestety pójdą za tym większe wydatki. Między 14 a 18 września kwadratura Wenus do Marsa wytworzy napięcie w związku z inwestycją w dom lub rodzinę. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna skłoni do oszczędności, niektóre Byki otrzymają propozycję pracy dającą niewielki, ale za to stały dochód.

Merkury do 10 września biegnie ruchem prostym, potem wejdzie w retrogradację, 23 września wycofa się do znaku Panny i dopiero 2 października zmieni bieg na prosty, zachowajcie więc ostrożność w komunikacji, zwłaszcza dotyczącej spraw związanych ze stanem zdrowia, propozycjami zleceń i współpracy z podwładnymi, upewnijcie się, że zostaliście dobrze zrozumiani, szczególnie między 25 a 28 września, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus i w trygonie do Plutona.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Byka

Do 23 sierpnia Słońce przebywa w znaku Lwa, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe. Pierwsze dni miesiąca przyniosą wielkie zmiany, na co wskazuje niezwykle energetyczna koniunkcja pobudzającego Marsa z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, decyzje mogą zostać podjęte nagle a rozwiązania radykalne – działający w tym samym czasie trygon Słońca do Jowisza podpowiada, że niektóre Byki wybiorą się na wakacje, o których od dawna marzyły, inne zdecydują się na emigrację, jeszcze inne zaczną świętować edukacyjne sukcesy dzieci, w każdym razie czekające was zmiany w wielu przypadkach okażą się w konsekwencji korzystne.

Od 8 do 14 sierpnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do nieprzewidywalnego Urana w koniunkcji z Węzłami Księżycowymi, 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku, co dodatkowo podkręci emocje, ponieważ większego znaczenia nabiorą sprawy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, które trudno będzie pogodzić, w każdym razie stres jest nieunikniony. Od 12 do 17 sierpnia natomiast opozycja Słońca do Saturna postawi was w sytuacji ograniczeń, kariera zawodowa natrafi na trudności, na niektóre rozwiązania trzeba będzie poczekać, spotkacie się z wyzwaniami w pracy. 23 sierpnia Słońce opuści rozrywkowego Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, tworząc od razu napięty aspekt z Marsem – do końca sierpnia aktywność skierujecie na działania wymagające kreatywności, zwrócicie też uwagę na rozwój edukacyjny dzieci, zwłaszcza tych, które zmieniają szkołę, co podkreśla nów Księżyca, do którego dojdzie 27 sierpnia w Pannie.

Wenus w życzliwym Raku przebywa do 11 sierpnia, realizując pełną moc, macie więc czas, aby wykorzystać jej dobroczynny wpływ, zwłaszcza że miesiąc rozpocznie się korzystnymi aspektami waszej władczyni z aktywizującym Marsem i nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, co jest dobrą wiadomością przede wszystkim dla osób zakochanych lub poszukujących swojej drugiej połówki. W związkach nastaną bardziej namiętne i jednocześnie romantyczne dni w okresie od 5 do 11 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, ważne zmiany też nastąpią w sprawach finansowych i w stanie posiadania. 11 sierpnia Wenus zawita do szczodrego Lwa, zaczniecie więcej uczucia okazywać dzieciom oraz domownikom, zapewniając im jednocześnie wiele rozrywek. Najlepsze dni nadejdą między 16 a 18 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, to właściwy moment na podróże i zorganizowanie udanego urlopu. W ostatnim tygodniu miesiąca Wenus znajdzie się w trudnej sytuacji, odbierze bowiem napięte aspekty ze strony Węzłów Księżycowych, Urana i Saturna, trzeba się będzie zmierzyć z nieprzewidzianymi i ograniczającymi sytuacjami.

Mars jeszcze do 20 sierpnia przebywa w waszym znaku, zanim zawędruje do Bliźniąt, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z wywrotowym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, od waszej szybkiej reakcji zależy sukces najważniejszych spraw w waszym życiu, głównie finansowych, macie szanse uzyskać niezależność, ale wiązać się to będzie z rezygnacją z wszystkiego, co dobrze znane. Między 4 a 11 sierpnia kwadratura Marsa do Saturna będzie testować waszą odporność, szczególnie w sprawach zawodowych, natomiast sekstyl Marsa do Neptuna od 8 do 16 sierpnia pomoże poradzić sobie z działalnością twórczą i walką z uzależnieniami, poprawi też relacje w przyjaźniach. Między 10 a 19 wpływ trygonu Marsa z Plutonem wpłynie na skuteczność w podjętych działaniach, szczególnie związanych z edukacją oraz sprawami międzynarodowymi. 20 sierpnia Mars opuści wasz znak, odetchniecie z ulgą i aktywność skierujecie na sprawną komunikację oraz zabezpieczenie finansowe.

Merkury tranzytuje znak Lwa do 4 sierpnia, w życzliwej Pannie przebywa do 26 sierpnia, potem wchodzi do dyplomatycznej Wagi, ważne decyzje najlepiej podejmować między 14 a 18 sierpnia, gdy utworzy korzystny aspekt z Uranem w waszym znaku, natomiast ostrożność zachowajcie od 19 do 25 sierpnia, gdy znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, bowiem kierować wami będą silne emocje, które mogą zaburzyć obraz rzeczywistości.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Byka

Do 22 lipca Słońce przebywa w przyjaznym Raku czyniąc was znacznie bardziej komunikatywnymi, szczególnie w zakresie dzielenia się uczuciami. Pojęcia takie jak naród, historia i rodzina mają dla was teraz większe znaczenie niż zwykle. Między 8 a 12 lipca Słońce w sekstylu do Urana w waszym znaku sprzyja krótkim, nieoczekiwanym podróżom, będziecie skłonni jednego dnia spakować się i wybrać na wycieczkę lub wykupić „last minute” bez względu na koszty. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z podróżami, nauczaniem oraz kontaktami z zagranicą, zwłaszcza że w tym samym czasie Merkury także ustawi się w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana w waszym znaku.

16 lipca dojdzie do koniunkcji Merkurego ze Słońcem, jest to dobry dzień na podjęcie decyzji związanych z życiem rodzinnym, zwłaszcza w kontekście wspólnych wakacji. Między 16 a 22 lipca obie planety utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, należy kierować się w tym czasie intuicją, uwierzyć w duchowych opiekunów, szczególnie jeśli trzeba się będzie zmierzyć z trudnymi sytuacjami lub informacjami nadchodzącymi z zagranicy. 22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na dzieci, to również dobry moment, aby zadbać o własne przyjemności. Na przełomie lipca i sierpnia czekają was gwałtowne zmiany, do których przyczyni się koniunkcja Marsa z Uranem.

Wenus przebywa w Bliźniętach do 18 lipca, co powinno wpłynąć stymulująco na stan posiadania, uważajcie jednak na finanse między 11 a 16 lipca, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem – zalecana jest oszczędność i ostrożność we wszelkiego rodzaju transakcjach, zwłaszcza jeśli nie znacie dobrze osoby, z którą zamierzacie zawrzeć umowę. 18 lipca Wenus wejdzie do życzliwego Raka, w którym jest wywyższona, poczujecie się więc znacznie lepiej, członkowie rodziny zaczną was doceniać i chwalić za to, co dla nich robicie. Między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, pojawi się okazja na ekskluzywny zagraniczny wyjazd, może on jednak pochłonąć większość waszych oszczędności.

Mars do 5 lipca przebywa w znaku Barana, w dodatku tworzy w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem w Koziorożcu, sytuacja polityczna na świecie stanie się dla was dużym zagrożeniem, możecie też spodziewać się skrytych ataków osób, które wam źle życzą. Sytuacja zmieni się po 5 lipca, kiedy Mars zawita do waszego znaku i chociaż agresja jest wam obca, pod koniec miesiąca gotowi będziecie stanąć do walki o to, co dla was ważne.

Do 5 lipca, dopóki Merkury przebywa w znaku Bliźniąt, będziecie zaabsorbowani głównie sprawami finansowymi, zwłaszcza że Merkury utworzy szereg aspektów, z których uwagi wymaga głównie kwadratura do zwodniczego Neptuna, sprawdzajcie dokładnie swoje transakcje, czytajcie umowy, zwłaszcza to, co napisane drobnym drukiem, i nie dajcie się wyprowadzić w pole. 5 lipca Merkury zawita do życzliwego Raka, w którym przebywają już Wenus i Słońce, co sprzyja wakacyjnym podróżom – w okolicach 9 lipca kwadratura Merkurego do Jowisza skłoni do wyjazdu, który okazać się może bardzo kosztowny, ale przyniesie dużo radości. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do Lwa, myśli powędrują w kierunku zapewnienia dzieciom odpowiednich rozrywek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Byka

Słońce, przebywające w znaku Bliźniąt do 21 czerwca, skieruje uwagę na sprawy finansowe, powinniście się w tym miesiącu liczyć zarówno z zyskami, jak i wydatkami, chociaż Wenus w waszym znaku będzie chronić stan posiadania. Pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, pokaże wam jasno, na co możecie sobie pozwolić, szczególnie jeśli chodzi o wydatki wakacyjne. Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie też pod wpływem aspektów, jakie utworzy Słońce z dążącym do zachowania status quo Saturnem i tworzącym iluzję Neptunem, powiodą się inwestycje w przedmioty trwałe i nieruchomości, natomiast niektóre marzenia trzeba będzie skonfrontować z rzeczywistością i zrezygnować z nierealnych oczekiwań.

21 czerwca Słońce opuści znak Bliźniąt i wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym warto skorzystać z urlopu i wraz z rodziną wybrać się w krótką podróż, uwagę skierujecie też na dzielenie się informacją i wiedzą na temat ojczyzny, historii swojego domu lub kobiet w rodzie. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca z Jowiszem zachęci do podróżowania, chociaż realizacja pragnień nie pójdzie tak łatwo, jak byście sobie tego życzyli. Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 29 czerwca, może przynieść rozpoczęcie nowego etapu w życiu, niektóre Byki zawrą umowę, która okaże się korzystna, ale trzeba będzie stoczyć walkę, aby otrzymać to, na czym wam zależy.

Wenus aż do 23 czerwca przebywa w waszym znaku, co jest niezwykle korzystne, warto więc zadbać o swój wygląd i otworzyć się na miłość, która może zapukać do waszych dni już w dniach 9–13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku – serca niektórych Byków zostaną nagle przeszyte strzałą Amora, nie liczcie jednak na długotrwały związek, raczej nieoczekiwany, ale fascynujący wakacyjny romans. Między 17 a 21 czerwca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem i w dającym nadzieję Neptunem, realizacja niektórych marzeń okaże się trudna, ostatecznie jednak trygon Wenus do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 czerwca sugeruje, że osiągniecie to, czego pragniecie. 23 czerwca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, co nie pozostanie bez wpływu na finanse – 29 czerwca, podczas nowiu Księżyca w Raku, Wenus utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, który poprawi stan posiadania.

Mars przez cały czerwiec przebywa w znaku Barana, co niestety nie jest dla was korzystne, za waszymi plecami toczy się walka, odczujecie to szczególnie silnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie najpierw z Saturnem a następnie z potężnym Plutonem. Uważajcie na ukrytych wrogów, dbajcie o swoje plecy i kręgosłup.

Merkury w waszym znaku 3 czerwca zmieni bieg na prosty, wreszcie będzie można dokonywać ważnych transakcji i podejmować życiowe decyzje bez obawy, że coś po drodze się zagmatwa. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona wpłynie na asertywność i zdecydowanie w negocjacjach i wypowiedziach, szczególnie na tematy polityki międzynarodowej oraz edukacji. 13 czerwca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, nabierając w tym znaku mocy, dlatego sekstyl Merkurego do Jowisza w dniach 18–22 czerwca może przynieść duże finansowe zyski, niektóre Byki wybiorą się w wakacyjną podróż, inne otrzymają wsparcie z zagranicy.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Byka

Słońce w waszym znaku przebywa do 21 maja, obdarzając swoją energią i mocą, warto więc skorzystać i skupić się w tym czasie na samorealizacji. Miesiąc rozpocznie się wpływem nowiu Księżyca w połączeniu z zaćmieniem Słońca w waszym znaku, oznacza to w najbliższym czasie konieczność polegania na sobie i swojej intuicji, bowiem autorytety mogą przechodzić kryzys. Pierwsza dekada miesiąca wiązać się będzie z nieprzewidywalnymi i gwałtownymi zmianami, na które wpłyną działania osób lub organizacji wam przychylnych, o czym informuje koniunkcja Słońca z rewolucyjnym Uranem w sekstylu do walecznego Marsa, niektóre Byki nawiążą w tym czasie nieoczekiwaną przyjaźń, która wpłynie na ich rozwój osobisty.

11 maja Jowisz opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do znaku Barana, na którego korzystny wpływ poczekacie do 29 października, kiedy ponownie zawita do Ryb. Między 13 a 17 maja natomiast Słońce w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna zapowiada ograniczenia związane z pracą, niektóre nadzieje mogą okazać się złudne. Pełnia w połączeniu z zaćmieniem Księżyca w przeciwległym znaku Skorpiona, do którego dojdzie 16 maja, wpłynie na pogorszenie samopoczucia, zadbajcie w tym czasie o swój system nerwowy, który narażony jest na ciągłe nieprzewidywalne zmiany w związku z pobytem Urana w waszym znaku. Między 17 a 21 maja Słońce utworzy korzystny aspekt z potężnym Plutonem, znajdziecie w sobie siłę zdolną pokonać wszelkie wyzwania. 21 maja Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, kierując uwagę na sprawy finansowe, od 21 do 25 maja możecie spodziewać się znacznych zysków, które zapowiada sekstyl Słońca do szczodrego Jowisza. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Bliźniąt, co zapowiada początek nowego finansowego przedsięwzięcia.

Wenus, władczyni waszego znaku, 1 maja znajdzie się w spektakularnie korzystnej koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i w sekstylu do władczego Plutona, warto tego dnia zawierać znajomości, szczególnie z obcokrajowcami, bo mają szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń. Już następnego dnia Wenus opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do Barana, tracąc wiele ze swej mocy, staniecie się bardziej zależni od osób aktywnych, wojowniczych lub impulsywnych, co osłabi waszą pozycję. Między 4 a 8 maja, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Wenus, jakieś spotkanie lub uzyskana informacja wpłyną pozytywnie na wasze finanse. Od 22 do 28 maja aspekty Wenus z ograniczającym Saturnem i wymagającym Plutonem mogą pogorszyć samopoczucie, ale wpłyną na stabilizację zawodową. 28 maja Wenus wreszcie wejdzie do waszego znaku, odzyskując moc, zaczniecie przyciągać do siebie miłość i uznanie.

Mars w życzliwych Rybach przebywa do 25 maja, potem wejdzie do Barana, gdzie stanie się znacznie bardziej aktywny, czasami nawet agresywny. Między 16 a 20 maja, podczas koniunkcji Marsa ze zwodniczym Neptunem mogą dać znać o sobie skrywane pretensje i niezrealizowane oczekiwania. Od 20 do 25 maja sekstyl Marsa do Plutona obdarzy was niespotykaną siłą, wzbudzi jednak gwałtowne i niezbyt przyjemne emocje. Po wejściu do znaku Barana Mars uruchomi głęboko skrywane negatywne uczucia, wokół was mogą pojawić się ukryci wrogowie, uważajcie więc na swoje reakcje, aby nie sprowokować ich do działania na waszą niekorzyść. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Marsa z Jowiszem wzbudzi potrzebę zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Merkury w znaku Bliźniąt do 11 maja biegnie prosto, okres między 4 a 8 maja, gdy Merkury utworzy sekstyl z Wenus, warto wykorzystać na planowane inwestycje i zakupy oraz podejmowanie decyzji finansowych, potem bowiem wejdzie w retrogradację i może utrudnić rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, pomoże natomiast wprowadzić niezbędne poprawki do już trwających projektów. Między 17 a 22 maja, podczas sekstylu Merkurego do Jowisza, skorzystacie z wcześniejszych działań, które powrócą w nowej formie. 23 maja Merkury wycofa się do waszego znaku, obdarzając was dobrymi pomysłami, między 23 a 27 maja trygon Merkurego do Plutona sprzyja zmianie sposobu myślenia.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Byka

Do 20 kwietnia Słońce przebywa w Baranie, zanim zawita do waszego znaku, możecie czuć się przemęczeni i trochę osłabieni, dysponować będziecie bowiem mniejszym potencjałem energetycznym. Nów Księżyca w koniunkcji z Merkurym, do którego dojdzie 1 kwietnia, warto wykorzystać na stworzenie „mapy marzeń”, czyli wszystkiego, co pragniecie osiągnąć w różnych dziedzinach życia, pod koniec roku sami zobaczycie jak wiele uda się wam zrealizować. 3 kwietnia Merkury utworzy koniunkcję ze Słońcem, niektóre Barany uświadomią sobie swoje ukryte marzenia, po które nie miały odwagi sięgnąć do tej pory. Okazja nadarzy się już między 10 a 15 kwietnia, podczas koniunkcji Jowisza z Neptunem w życzliwych Rybach – otrzymacie wsparcie ze strony przyjaciół z zagranicy, wstąpicie na nową ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego, rozpoczniecie działalność twórczą, edukacyjną lub charytatywną, sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna ugruntuje wasze działania i nie pozwoli za bardzo „odlecieć”, do czego skłania koniunkcja obydwu planet władających mistycznymi Rybami.

16 kwietnia, w Wielką Sobotę, dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wagi, co wzbudzi wiele emocji w relacjach, dwa dni później kwadratura Słońca do potężnego Plutona postawi was w sytuacji przymusu. 20 kwietnia Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie wigor, powróci energia i chęć do działania, wraz z przyrodą zaczniecie rozkwitać. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w waszym znaku, starajcie się zachować rozsądek i uważność, bo możecie być roztargnieni.

Wenus, patronka waszego znaku, w pierwszych dniach miesiąca będzie jeszcze wymagająca, ale już od 5 kwietnia, kiedy zawita do życzliwego znaku Ryb, rozwinie pełnię swojego potencjału, otworzycie się na przyjaźń, rozwiniecie najlepsze cechy charakteru, staniecie się chętni do pomocy potrzebującym, warto w kwietniu medytować, brać udział w kursach rozwoju osobistego, udzielać się towarzysko, brać udział w artystycznych wydarzeniach. W czasie Świąt Wielkanocnych Wenus utworzy korzystną konfigurację z Merkurym i zaskakującym Uranem, niektóre Byki odnajdą miłość w gronie gości i zaproszonych przyjaciół. Od 26 do 30 kwietnia, podczas koniunkcji Wenus z Neptunem i Jowiszem, mogą się spełnić się wasze marzenia.

Do 15 kwietnia Mars w znaku Wodnika skieruje aktywność na rozwój kariery i realizację indywidualnych celów, najbardziej skuteczni okażecie się między 3 a 8 kwietnia, podczas koniunkcji Marsa z Saturnem, uważajcie jednak, aby pokonując przeszkody uniknąć przysłowiowego „po trupach do celu”, bo ostatecznie się to nie opłaci. 15 kwietnia Mars wejdzie do uduchowionych Ryb, gdzie nie czuje się najlepiej, dlatego pomagając komuś starajcie się to robić „z głową”, nie przekraczając granic indywidualnej niezależności.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w znaku Barana, skłaniając do ukrywania swoich pomysłów i postanowień, jednak między 6 a 9 kwietnia, tworząc korzystny aspekt z Marsem i Saturnem, ułatwi osiągniecie ważnych zawodowych celów. 11 kwietnia Merkury zawita do waszego znaku, wzrośnie sprawność intelektualna, staniecie się bardziej mobilni i zaradni. Przy świątecznym stole czeka was niespodziewane spotkanie, które może przynieść spore korzyści osobiste lub finansowe. 24 kwietnia kwadratura Merkurego do Saturna wprowadzi przejściowe trudności lub ograniczenia w sprawach zawodowych, ale korzystne aspekty Merkurego z Jowiszem, Neptunem i Plutonem między 25 a 28 kwietnia zapowiadają rozwój międzynarodowych przyjaźni.

            ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwym znaku Ryb do 20 marca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i działalność społeczną, już na samym początku miesiąca 2 marca dojdzie do nowiu Księżyca w korzystnym aspekcie z Jowiszem i Uranem w waszym znaku, macie więc szansę nawiązać owocną współpracę z obcokrajowcami lub rozpocząć naukę w dziedzinie, która pogłębi duchowość, rozwój osobisty oraz świadomość tego, czym należy kierować się w życiu. Niektóre Byki będą czerpać korzyści z dobrobytu przyjaciół. Pierwszy tydzień miesiąca przyniesie wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i związanych z eskalacją przemocy, na co wpływ będzie miała koniunkcja Wenus, Marsa i Plutona w znaku Koziorożca.

Między 11 a 15 marca koniunkcja Słońca z Neptunem wzbudzi potrzebę ofiarności i udzielenia wsparcia duchowego osobom chorym, uzależnionym lub pozbawionym środków do życia, może to być też korzystny czas dla projektów twórczych i artystycznych, szczególnie realizowanych zespołowo. Byki o słabszej psychice mogą poczuć się zagubione i przestraszone, dlatego chętnie uciekną w świat fantazji lub używek. Pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, do której dojdzie 18 marca, uświadomi wam jasno na kim możecie polegać potrzebując pomocy.  Od 15 do 20 marca sekstyl Słońca do Plutona wzmocni chęć walki i skłoni do stawienia czoła każdego rodzaju agresorom. 20 marca Słońce wkroczy do znaku Barana rozpoczynając miesiąc, który zwykle wiąże się z odpływem energii, warto więc znaleźć czas dla siebie i jak najwięcej odpoczywać.

Wenus przez połowę miesiąca wędruje w koniunkcji z Marsem, do 6 marca przemierzając życzliwy znak Koziorożca, jednak 3 marca obie planety znajdą się w żelaznym uścisku z wojowniczym Plutonem, więc nawet korzystny przejaw tej konfiguracji, związany z namiętnością i pociągiem seksualnym, przekroczy granice przyjemności – przez pierwszy tydzień marca poddani będziecie przemocy fizycznej lub psychicznej, a w każdym razie takie możecie mieć odczucia, chociażby w związku z toczącą się na Ukrainie wojną. 6 marca Wenus wraz z Marsem opuszczą Koziorożca i wejdą do Wodnika, do 9 marca pozostając w ścisłej koniunkcji, energia seksualna może zostać wykorzystania do realizacji osobistych ambicji i wzmocnienia kariery. Między 17 a 21 marca kwadratura Wenus do Urana w waszym znaku może doprowadzić do konfliktu a nawet zerwania zawodowej relacji.  Od 26 do 30 marca koniunkcja Wenus z Saturnem ograniczy możliwości podróżowania, nastąpi przejściowe pogorszenie nastroju.

Do połowy miesiąca Mars towarzysząc Wenus zwiększy pociąg seksualny i sprawi, że miłość nabierze temperatury, jednak od 1 do 6 marca, pod wpływem koniunkcji z Plutonem, liczcie się z sytuacją przymusu, objawów agresji i przemocy, negocjacje okażą się niemożliwe, dbajcie więc o siebie, swoją wrażliwość i emocjonalność, starajcie się nie reagować impulsywnie, unikajcie prowokacji. Po 6 marca, kiedy Mars wkroczy do Wodnika, straci na sile, łatwiej więc będzie wykorzystać jego moc do działania na rzecz osób, które darzycie uczuciem. Od 20 do 25 marca kwadratura Marsa do Urana w waszym znaku zmusi do radykalnych posunięć, co wpłynie również na wasz stan posiadania.

Merkury do 10 marca przebywa w znaku Wodnika, gdzie jest wywyższony, wykorzystajcie ten czas na podejmowanie strategicznych zawodowych decyzji, już 2 marca, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Saturnem pojawi się okazja, aby podjąć długotrwałe zobowiązania. Od 10 do 27 marca Merkury przebywa w życzliwych Rybach, tracąc bardzo wiele ze swojego potencjału, możecie jednak wykorzystać jego moc do rozwoju wyobraźni i praktyki medytacji, szczególnie od 16 do 18 marca, gdy utworzy korzystny aspekt z przebywającym w waszym znaku Uranem. Od 19 do 22 marca Merkury w koniunkcji z Jowiszem zachęci do podróżowania, natomiast od 23 do 25 marca, podczas koniunkcji tej planety z Neptunem, uważajcie na fałsze informacje, przekazywane przez osoby, które uważacie za przyjaciół. Po 27 marca, kiedy Merkury wejdzie do znaku Barana, zaczniecie myśleć szybciej, ale zebrane informacje zachowajcie dla siebie.