Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Byka

Do 22 lipca Słońce przebywa w przyjaznym Raku czyniąc was znacznie bardziej komunikatywnymi, szczególnie w zakresie dzielenia się uczuciami. Pojęcia takie jak naród, historia i rodzina mają dla was teraz większe znaczenie niż zwykle. Między 8 a 12 lipca Słońce w sekstylu do Urana w waszym znaku sprzyja krótkim, nieoczekiwanym podróżom, będziecie skłonni jednego dnia spakować się i wybrać na wycieczkę lub wykupić „last minute” bez względu na koszty. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi emocje związane z podróżami, nauczaniem oraz kontaktami z zagranicą, zwłaszcza że w tym samym czasie Merkury także ustawi się w korzystnym aspekcie do nieprzewidywalnego Urana w waszym znaku.

16 lipca dojdzie do koniunkcji Merkurego ze Słońcem, jest to dobry dzień na podjęcie decyzji związanych z życiem rodzinnym, zwłaszcza w kontekście wspólnych wakacji. Między 16 a 22 lipca obie planety utworzą trygon z Neptunem i opozycję z Plutonem, należy kierować się w tym czasie intuicją, uwierzyć w duchowych opiekunów, szczególnie jeśli trzeba się będzie zmierzyć z trudnymi sytuacjami lub informacjami nadchodzącymi z zagranicy. 22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na dzieci, to również dobry moment, aby zadbać o własne przyjemności. Na przełomie lipca i sierpnia czekają was gwałtowne zmiany, do których przyczyni się koniunkcja Marsa z Uranem.

Wenus przebywa w Bliźniętach do 18 lipca, co powinno wpłynąć stymulująco na stan posiadania, uważajcie jednak na finanse między 11 a 16 lipca, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem – zalecana jest oszczędność i ostrożność we wszelkiego rodzaju transakcjach, zwłaszcza jeśli nie znacie dobrze osoby, z którą zamierzacie zawrzeć umowę. 18 lipca Wenus wejdzie do życzliwego Raka, w którym jest wywyższona, poczujecie się więc znacznie lepiej, członkowie rodziny zaczną was doceniać i chwalić za to, co dla nich robicie. Między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, pojawi się okazja na ekskluzywny zagraniczny wyjazd, może on jednak pochłonąć większość waszych oszczędności.

Mars do 5 lipca przebywa w znaku Barana, w dodatku tworzy w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem w Koziorożcu, sytuacja polityczna na świecie stanie się dla was dużym zagrożeniem, możecie też spodziewać się skrytych ataków osób, które wam źle życzą. Sytuacja zmieni się po 5 lipca, kiedy Mars zawita do waszego znaku i chociaż agresja jest wam obca, pod koniec miesiąca gotowi będziecie stanąć do walki o to, co dla was ważne.

Do 5 lipca, dopóki Merkury przebywa w znaku Bliźniąt, będziecie zaabsorbowani głównie sprawami finansowymi, zwłaszcza że Merkury utworzy szereg aspektów, z których uwagi wymaga głównie kwadratura do zwodniczego Neptuna, sprawdzajcie dokładnie swoje transakcje, czytajcie umowy, zwłaszcza to, co napisane drobnym drukiem, i nie dajcie się wyprowadzić w pole. 5 lipca Merkury zawita do życzliwego Raka, w którym przebywają już Wenus i Słońce, co sprzyja wakacyjnym podróżom – w okolicach 9 lipca kwadratura Merkurego do Jowisza skłoni do wyjazdu, który okazać się może bardzo kosztowny, ale przyniesie dużo radości. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do Lwa, myśli powędrują w kierunku zapewnienia dzieciom odpowiednich rozrywek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Byka

Słońce, przebywające w znaku Bliźniąt do 21 czerwca, skieruje uwagę na sprawy finansowe, powinniście się w tym miesiącu liczyć zarówno z zyskami, jak i wydatkami, chociaż Wenus w waszym znaku będzie chronić stan posiadania. Pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, pokaże wam jasno, na co możecie sobie pozwolić, szczególnie jeśli chodzi o wydatki wakacyjne. Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie też pod wpływem aspektów, jakie utworzy Słońce z dążącym do zachowania status quo Saturnem i tworzącym iluzję Neptunem, powiodą się inwestycje w przedmioty trwałe i nieruchomości, natomiast niektóre marzenia trzeba będzie skonfrontować z rzeczywistością i zrezygnować z nierealnych oczekiwań.

21 czerwca Słońce opuści znak Bliźniąt i wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym warto skorzystać z urlopu i wraz z rodziną wybrać się w krótką podróż, uwagę skierujecie też na dzielenie się informacją i wiedzą na temat ojczyzny, historii swojego domu lub kobiet w rodzie. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca z Jowiszem zachęci do podróżowania, chociaż realizacja pragnień nie pójdzie tak łatwo, jak byście sobie tego życzyli. Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 29 czerwca, może przynieść rozpoczęcie nowego etapu w życiu, niektóre Byki zawrą umowę, która okaże się korzystna, ale trzeba będzie stoczyć walkę, aby otrzymać to, na czym wam zależy.

Wenus aż do 23 czerwca przebywa w waszym znaku, co jest niezwykle korzystne, warto więc zadbać o swój wygląd i otworzyć się na miłość, która może zapukać do waszych dni już w dniach 9–13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku – serca niektórych Byków zostaną nagle przeszyte strzałą Amora, nie liczcie jednak na długotrwały związek, raczej nieoczekiwany, ale fascynujący wakacyjny romans. Między 17 a 21 czerwca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem i w dającym nadzieję Neptunem, realizacja niektórych marzeń okaże się trudna, ostatecznie jednak trygon Wenus do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 czerwca sugeruje, że osiągniecie to, czego pragniecie. 23 czerwca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, co nie pozostanie bez wpływu na finanse – 29 czerwca, podczas nowiu Księżyca w Raku, Wenus utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, który poprawi stan posiadania.

Mars przez cały czerwiec przebywa w znaku Barana, co niestety nie jest dla was korzystne, za waszymi plecami toczy się walka, odczujecie to szczególnie silnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie najpierw z Saturnem a następnie z potężnym Plutonem. Uważajcie na ukrytych wrogów, dbajcie o swoje plecy i kręgosłup.

Merkury w waszym znaku 3 czerwca zmieni bieg na prosty, wreszcie będzie można dokonywać ważnych transakcji i podejmować życiowe decyzje bez obawy, że coś po drodze się zagmatwa. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona wpłynie na asertywność i zdecydowanie w negocjacjach i wypowiedziach, szczególnie na tematy polityki międzynarodowej oraz edukacji. 13 czerwca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, nabierając w tym znaku mocy, dlatego sekstyl Merkurego do Jowisza w dniach 18–22 czerwca może przynieść duże finansowe zyski, niektóre Byki wybiorą się w wakacyjną podróż, inne otrzymają wsparcie z zagranicy.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Byka

Słońce w waszym znaku przebywa do 21 maja, obdarzając swoją energią i mocą, warto więc skorzystać i skupić się w tym czasie na samorealizacji. Miesiąc rozpocznie się wpływem nowiu Księżyca w połączeniu z zaćmieniem Słońca w waszym znaku, oznacza to w najbliższym czasie konieczność polegania na sobie i swojej intuicji, bowiem autorytety mogą przechodzić kryzys. Pierwsza dekada miesiąca wiązać się będzie z nieprzewidywalnymi i gwałtownymi zmianami, na które wpłyną działania osób lub organizacji wam przychylnych, o czym informuje koniunkcja Słońca z rewolucyjnym Uranem w sekstylu do walecznego Marsa, niektóre Byki nawiążą w tym czasie nieoczekiwaną przyjaźń, która wpłynie na ich rozwój osobisty.

11 maja Jowisz opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do znaku Barana, na którego korzystny wpływ poczekacie do 29 października, kiedy ponownie zawita do Ryb. Między 13 a 17 maja natomiast Słońce w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna zapowiada ograniczenia związane z pracą, niektóre nadzieje mogą okazać się złudne. Pełnia w połączeniu z zaćmieniem Księżyca w przeciwległym znaku Skorpiona, do którego dojdzie 16 maja, wpłynie na pogorszenie samopoczucia, zadbajcie w tym czasie o swój system nerwowy, który narażony jest na ciągłe nieprzewidywalne zmiany w związku z pobytem Urana w waszym znaku. Między 17 a 21 maja Słońce utworzy korzystny aspekt z potężnym Plutonem, znajdziecie w sobie siłę zdolną pokonać wszelkie wyzwania. 21 maja Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, kierując uwagę na sprawy finansowe, od 21 do 25 maja możecie spodziewać się znacznych zysków, które zapowiada sekstyl Słońca do szczodrego Jowisza. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Bliźniąt, co zapowiada początek nowego finansowego przedsięwzięcia.

Wenus, władczyni waszego znaku, 1 maja znajdzie się w spektakularnie korzystnej koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i w sekstylu do władczego Plutona, warto tego dnia zawierać znajomości, szczególnie z obcokrajowcami, bo mają szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń. Już następnego dnia Wenus opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do Barana, tracąc wiele ze swej mocy, staniecie się bardziej zależni od osób aktywnych, wojowniczych lub impulsywnych, co osłabi waszą pozycję. Między 4 a 8 maja, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Wenus, jakieś spotkanie lub uzyskana informacja wpłyną pozytywnie na wasze finanse. Od 22 do 28 maja aspekty Wenus z ograniczającym Saturnem i wymagającym Plutonem mogą pogorszyć samopoczucie, ale wpłyną na stabilizację zawodową. 28 maja Wenus wreszcie wejdzie do waszego znaku, odzyskując moc, zaczniecie przyciągać do siebie miłość i uznanie.

Mars w życzliwych Rybach przebywa do 25 maja, potem wejdzie do Barana, gdzie stanie się znacznie bardziej aktywny, czasami nawet agresywny. Między 16 a 20 maja, podczas koniunkcji Marsa ze zwodniczym Neptunem mogą dać znać o sobie skrywane pretensje i niezrealizowane oczekiwania. Od 20 do 25 maja sekstyl Marsa do Plutona obdarzy was niespotykaną siłą, wzbudzi jednak gwałtowne i niezbyt przyjemne emocje. Po wejściu do znaku Barana Mars uruchomi głęboko skrywane negatywne uczucia, wokół was mogą pojawić się ukryci wrogowie, uważajcie więc na swoje reakcje, aby nie sprowokować ich do działania na waszą niekorzyść. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Marsa z Jowiszem wzbudzi potrzebę zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Merkury w znaku Bliźniąt do 11 maja biegnie prosto, okres między 4 a 8 maja, gdy Merkury utworzy sekstyl z Wenus, warto wykorzystać na planowane inwestycje i zakupy oraz podejmowanie decyzji finansowych, potem bowiem wejdzie w retrogradację i może utrudnić rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, pomoże natomiast wprowadzić niezbędne poprawki do już trwających projektów. Między 17 a 22 maja, podczas sekstylu Merkurego do Jowisza, skorzystacie z wcześniejszych działań, które powrócą w nowej formie. 23 maja Merkury wycofa się do waszego znaku, obdarzając was dobrymi pomysłami, między 23 a 27 maja trygon Merkurego do Plutona sprzyja zmianie sposobu myślenia.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Byka

Do 20 kwietnia Słońce przebywa w Baranie, zanim zawita do waszego znaku, możecie czuć się przemęczeni i trochę osłabieni, dysponować będziecie bowiem mniejszym potencjałem energetycznym. Nów Księżyca w koniunkcji z Merkurym, do którego dojdzie 1 kwietnia, warto wykorzystać na stworzenie „mapy marzeń”, czyli wszystkiego, co pragniecie osiągnąć w różnych dziedzinach życia, pod koniec roku sami zobaczycie jak wiele uda się wam zrealizować. 3 kwietnia Merkury utworzy koniunkcję ze Słońcem, niektóre Barany uświadomią sobie swoje ukryte marzenia, po które nie miały odwagi sięgnąć do tej pory. Okazja nadarzy się już między 10 a 15 kwietnia, podczas koniunkcji Jowisza z Neptunem w życzliwych Rybach – otrzymacie wsparcie ze strony przyjaciół z zagranicy, wstąpicie na nową ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego, rozpoczniecie działalność twórczą, edukacyjną lub charytatywną, sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna ugruntuje wasze działania i nie pozwoli za bardzo „odlecieć”, do czego skłania koniunkcja obydwu planet władających mistycznymi Rybami.

16 kwietnia, w Wielką Sobotę, dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wagi, co wzbudzi wiele emocji w relacjach, dwa dni później kwadratura Słońca do potężnego Plutona postawi was w sytuacji przymusu. 20 kwietnia Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie wigor, powróci energia i chęć do działania, wraz z przyrodą zaczniecie rozkwitać. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w waszym znaku, starajcie się zachować rozsądek i uważność, bo możecie być roztargnieni.

Wenus, patronka waszego znaku, w pierwszych dniach miesiąca będzie jeszcze wymagająca, ale już od 5 kwietnia, kiedy zawita do życzliwego znaku Ryb, rozwinie pełnię swojego potencjału, otworzycie się na przyjaźń, rozwiniecie najlepsze cechy charakteru, staniecie się chętni do pomocy potrzebującym, warto w kwietniu medytować, brać udział w kursach rozwoju osobistego, udzielać się towarzysko, brać udział w artystycznych wydarzeniach. W czasie Świąt Wielkanocnych Wenus utworzy korzystną konfigurację z Merkurym i zaskakującym Uranem, niektóre Byki odnajdą miłość w gronie gości i zaproszonych przyjaciół. Od 26 do 30 kwietnia, podczas koniunkcji Wenus z Neptunem i Jowiszem, mogą się spełnić się wasze marzenia.

Do 15 kwietnia Mars w znaku Wodnika skieruje aktywność na rozwój kariery i realizację indywidualnych celów, najbardziej skuteczni okażecie się między 3 a 8 kwietnia, podczas koniunkcji Marsa z Saturnem, uważajcie jednak, aby pokonując przeszkody uniknąć przysłowiowego „po trupach do celu”, bo ostatecznie się to nie opłaci. 15 kwietnia Mars wejdzie do uduchowionych Ryb, gdzie nie czuje się najlepiej, dlatego pomagając komuś starajcie się to robić „z głową”, nie przekraczając granic indywidualnej niezależności.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w znaku Barana, skłaniając do ukrywania swoich pomysłów i postanowień, jednak między 6 a 9 kwietnia, tworząc korzystny aspekt z Marsem i Saturnem, ułatwi osiągniecie ważnych zawodowych celów. 11 kwietnia Merkury zawita do waszego znaku, wzrośnie sprawność intelektualna, staniecie się bardziej mobilni i zaradni. Przy świątecznym stole czeka was niespodziewane spotkanie, które może przynieść spore korzyści osobiste lub finansowe. 24 kwietnia kwadratura Merkurego do Saturna wprowadzi przejściowe trudności lub ograniczenia w sprawach zawodowych, ale korzystne aspekty Merkurego z Jowiszem, Neptunem i Plutonem między 25 a 28 kwietnia zapowiadają rozwój międzynarodowych przyjaźni.

            ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwym znaku Ryb do 20 marca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i działalność społeczną, już na samym początku miesiąca 2 marca dojdzie do nowiu Księżyca w korzystnym aspekcie z Jowiszem i Uranem w waszym znaku, macie więc szansę nawiązać owocną współpracę z obcokrajowcami lub rozpocząć naukę w dziedzinie, która pogłębi duchowość, rozwój osobisty oraz świadomość tego, czym należy kierować się w życiu. Niektóre Byki będą czerpać korzyści z dobrobytu przyjaciół. Pierwszy tydzień miesiąca przyniesie wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i związanych z eskalacją przemocy, na co wpływ będzie miała koniunkcja Wenus, Marsa i Plutona w znaku Koziorożca.

Między 11 a 15 marca koniunkcja Słońca z Neptunem wzbudzi potrzebę ofiarności i udzielenia wsparcia duchowego osobom chorym, uzależnionym lub pozbawionym środków do życia, może to być też korzystny czas dla projektów twórczych i artystycznych, szczególnie realizowanych zespołowo. Byki o słabszej psychice mogą poczuć się zagubione i przestraszone, dlatego chętnie uciekną w świat fantazji lub używek. Pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, do której dojdzie 18 marca, uświadomi wam jasno na kim możecie polegać potrzebując pomocy.  Od 15 do 20 marca sekstyl Słońca do Plutona wzmocni chęć walki i skłoni do stawienia czoła każdego rodzaju agresorom. 20 marca Słońce wkroczy do znaku Barana rozpoczynając miesiąc, który zwykle wiąże się z odpływem energii, warto więc znaleźć czas dla siebie i jak najwięcej odpoczywać.

Wenus przez połowę miesiąca wędruje w koniunkcji z Marsem, do 6 marca przemierzając życzliwy znak Koziorożca, jednak 3 marca obie planety znajdą się w żelaznym uścisku z wojowniczym Plutonem, więc nawet korzystny przejaw tej konfiguracji, związany z namiętnością i pociągiem seksualnym, przekroczy granice przyjemności – przez pierwszy tydzień marca poddani będziecie przemocy fizycznej lub psychicznej, a w każdym razie takie możecie mieć odczucia, chociażby w związku z toczącą się na Ukrainie wojną. 6 marca Wenus wraz z Marsem opuszczą Koziorożca i wejdą do Wodnika, do 9 marca pozostając w ścisłej koniunkcji, energia seksualna może zostać wykorzystania do realizacji osobistych ambicji i wzmocnienia kariery. Między 17 a 21 marca kwadratura Wenus do Urana w waszym znaku może doprowadzić do konfliktu a nawet zerwania zawodowej relacji.  Od 26 do 30 marca koniunkcja Wenus z Saturnem ograniczy możliwości podróżowania, nastąpi przejściowe pogorszenie nastroju.

Do połowy miesiąca Mars towarzysząc Wenus zwiększy pociąg seksualny i sprawi, że miłość nabierze temperatury, jednak od 1 do 6 marca, pod wpływem koniunkcji z Plutonem, liczcie się z sytuacją przymusu, objawów agresji i przemocy, negocjacje okażą się niemożliwe, dbajcie więc o siebie, swoją wrażliwość i emocjonalność, starajcie się nie reagować impulsywnie, unikajcie prowokacji. Po 6 marca, kiedy Mars wkroczy do Wodnika, straci na sile, łatwiej więc będzie wykorzystać jego moc do działania na rzecz osób, które darzycie uczuciem. Od 20 do 25 marca kwadratura Marsa do Urana w waszym znaku zmusi do radykalnych posunięć, co wpłynie również na wasz stan posiadania.

Merkury do 10 marca przebywa w znaku Wodnika, gdzie jest wywyższony, wykorzystajcie ten czas na podejmowanie strategicznych zawodowych decyzji, już 2 marca, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Saturnem pojawi się okazja, aby podjąć długotrwałe zobowiązania. Od 10 do 27 marca Merkury przebywa w życzliwych Rybach, tracąc bardzo wiele ze swojego potencjału, możecie jednak wykorzystać jego moc do rozwoju wyobraźni i praktyki medytacji, szczególnie od 16 do 18 marca, gdy utworzy korzystny aspekt z przebywającym w waszym znaku Uranem. Od 19 do 22 marca Merkury w koniunkcji z Jowiszem zachęci do podróżowania, natomiast od 23 do 25 marca, podczas koniunkcji tej planety z Neptunem, uważajcie na fałsze informacje, przekazywane przez osoby, które uważacie za przyjaciół. Po 27 marca, kiedy Merkury wejdzie do znaku Barana, zaczniecie myśleć szybciej, ale zebrane informacje zachowajcie dla siebie.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Byka

Miesiąc rozpocznie nów Księżyca w koniunkcji z surowym Saturnem w znaku niezależnego Wodnika, niektóre Byki będą zmuszone zdyscyplinować się w sprawach zawodowych, może się to jednak okazać początkiem długotrwałego projektu. Słońce w Wodniku do 18 lutego skieruje uwagę na rozwój kariery, czekają was wzloty i upadki, bo Saturn potrafi opóźnić wyniki poniesionych trudności i wysiłków, koniunkcja Słońca z ta planetą może przynieść takie właśnie ograniczenia w pierwszym tygodniu lutego.

Pełnia Księżyca w Lwie, do której dojdzie 16 lutego, wzbudzi wiele emocji związanych z życiem rodzinnym i zawodowym, towarzyszyć jej jednak będzie bardzo dobroczynny sekstyl Jowisza do Urana w waszym znaku, mający na was wpływ w dniach 16–20 lutego, możecie więc spodziewać się szczęśliwych zbiegów okoliczności, zwłaszcza związanych z podróżami zagranicznymi, kontaktami międzynarodowymi i sprawami edukacyjnymi. 18 lutego Słońce zawita do życzliwych Ryb, będziecie więc mogli odpocząć, wrzucić na luz i poświęcić więcej czasu przyjaciołom oraz grupie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Wenus od 29 stycznia porusza się już biegiem prostym, tranzytując przez cały luty znak przyjaznego Koziorożca, w dodatku w pierwszych dniach miesiąca pozostaniecie nadal pod wpływem dobroczynnego trygonu Wenus do Urana w waszym znaku, co zapowiada sukcesy w miłości oraz poprawę sytuacji finansowej, niektóre Byki czeka miłość od pierwszego wejrzenia, inne odkryją w jednym z przyjaciół swoją drugą połówkę. Druga połowa miesiąca upłynie pod znakiem koniunkcji Wenus z Marsem, szczególnie od 14 do 20 lutego, co podwyższy temperaturę w związkach – wzrośnie namiętność i potrzeba intensywnych przeżyć. Skryte marzenia mają szansę się spełnić między 22 a 26 lutego, kiedy zarówno Wenus, jak i Mars, znajda się w sekstylu do Neptuna, w związkach pojawi się szczypta romantyzmu, randki nabiorą niepowtarzalnego charakteru. Niektóre Byki wybiorą się z ukochaną/ukochanym w podróż marzeń, osoby nastawione na rozwój osobisty i duchowy przeżyją najbardziej niesamowite i mistyczne chwile, warto wiec medytować i rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Mars w życzliwym Koziorożcu jest wywyższony, możecie więc liczyć na zastrzyk dodatkowej energii, potrzebnej do realizacji swoich celów, zwłaszcza zawodowych i edukacyjnych. Mars w sekstylu do Jowisza w pierwszym tygodniu miesiąca pozwoli pokonać wszelkie trudności na drodze realizacji marzeń, szczególnie związanych z podróżami zagranicznymi i zdobywaniem wyższych kwalifikacji, wsparcie otrzymacie od przyjaciół, na których zaangażowanie możecie liczyć. Trygon Marsa do Urana w waszym znaku między 6 a 10 lutego zaskoczy was skutecznością w rozwiązywaniu problemów, które wydawały się nie do ruszenia, przeszkody same zaczną znikać z waszej drogi.

Merkury w życzliwym Koziorożcu już 4 lutego wyjdzie z retrogradacji, co znacznie ułatwi komunikację i wpłynie na podejmowanie właściwych decyzji. Od 7 do 13 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem pozwoli zmierzyć się z ciemną stroną psychiki, wpłynie też na zarządzanie większą suma pieniędzy. 14 lutego Merkury zmieni znak i wejdzie do Wodnika, myśli więc podążą w kierunku spraw zawodowych, łatwo będzie wpaść na odkrywcze pomysły, jedynie w ostatnich dniach miesiąca między 24 a 26 lutego kwadratura Merkurego z Uranem sprawi, że ktoś w pracy swoją nieprzemyślaną wypowiedzią wyprowadzi was z równowagi.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Byka

Jowisz w przyjaznych Rybach wzbogaci życie towarzyskie, ułatwi nawiązanie przyjaźni, które okażą się korzystne dla waszej przyszłości. Słońce do 20 stycznia przebywając w życzliwym Koziorożcu oświetli sprawy związane ze zdobywaniem wiedzy i podnoszeniem zawodowych kwalifikacji, podróżami zagranicznymi oraz kontaktami z obcokrajowcami. Już 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do Urana w waszym znaku zaowocuje zmianami, których co prawda nie lubicie, ale tym razem okażą się korzystne i pójdziecie za noworocznymi postanowieniami, rozpoczynając nowy rozdział w ważnej dziedzinie. W dniach 8-9 stycznia koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w znaku Koziorożca przypomni o pierwszej miłości, zachęci do powrotu do porzuconych zainteresowań oraz rozwoju talentów.

Między 9 a 13 stycznia zwodniczy Neptun będzie aspektowany dobrym sekstylem przez Słońce i napiętą kwadraturą przez Marsa, uważajcie na inwestycje i kredyty, bo okażą się niekorzystne, natomiast pojawi się okazja, aby zabłysnąć w grupie przyjaciół lub osób podzielających wasze zainteresowania. Pełnia Księżyca w znaku Raka, w opozycji do Plutona, do której dojdzie 17 stycznia, wzbudzi silne emocje oraz głęboką transformację, wzmocni jednak poczucie własnej wartości. 20 stycznia Słońce opuści znak przyjaznego Koziorożca i wejdzie do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim rozwój kariery. 23 stycznia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, powróci do was projekt, z którym mieliście już do czynienia. Ostatnie dni miesiąca przyniosą napięcie a nawet konflikt z przełożonymi, zmiany są koniecznie, lepiej żebyście się do tego przygotowali.

Wenus w życzliwym Koziorożcu cofa się do 29 stycznia, będziecie więc musieli powrócić do nierozwiązanych problemów, dotyczących związków osobistych lub spraw finansowych, nie jest to dobry moment na podejmowanie ważnych życiowych decyzji, szczególnie pod wpływem emocji. Od 3 do 8 stycznia Wenus w sekstylu do Neptuna natchnie was do rozwoju osobistego, powrócą chwile uniesienia, pozwalające snuć marzenia, niektóre Byki odnajdą swoją muzę i znów zaczną tworzyć. Przez cały ostatni tydzień stycznia Wenus znajdzie się w trygonie do Urana, ponieważ aspekt nastąpi w momencie zmiany biegu ze wstecznego na prosty, ten korzystny układ otworzy przed wami drzwi, przez które wejdzie romans, korzystna okazja, szczęśliwy zbieg okoliczności lub powodzenie w miłości.

Merkury 2 stycznia wejdzie do Wodnika, pozwalając zabłysnąć intelektem i dobrymi pomysłami w pracy, jednak 15 stycznia zmieni bieg na wsteczny i wycofa się 26 stycznia do Koziorożca, podczas retrogradacji Merkurego unikajcie podpisywania umów i zmiany pracy, ważne życiowe decyzje lepiej odłożyć na później, bo mogą okazać się nie dość przemyślane – szczególnie między 12 a 16 stycznia, podczas kwadratury zmieniającego bieg Merkurego z Uranem, liczcie się ze stresującymi i wyprowadzającymi z równowagi sytuacjami.

Mars w Strzelcu pozostanie do 24 stycznia, kierując aktywność na zarządzanie wspólnymi pieniędzmi oraz zachęcając do rozwoju osobistego, ostrożność zachowajcie od 9 do 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna, unikajcie niesprawdzonych inwestycji i samozwańczych „guru”. W ostatnim tygodniu miesiąca Mars w Koziorożcu zintensyfikuje działanie w kierunku osiągnięcia celów.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Byka

Słońce do 21 grudnia tranzytuje znak Strzelca, kierując uwagę na rozwój osobisty oraz zarządzanie pieniędzmi, sekstyl Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w pierwszych dniach miesiąca, pomoże uporać się z zawodowymi wyzwaniami. Zachowajcie ostrożność w okolicach 4 grudnia, ponieważ  zaćmienie Słońca w Strzelcu może wpłynąć negatywnie na planowane długoterminowe inwestycje, zrezygnujcie z kredytów, mogą okazać się trudne do spłaty. Również okres od 10 do 14 grudnia wprowadzi nieporozumienia lub staniecie się ofiarami oszustwa, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do iluzorycznego Neptuna, nie ufajcie „ cudownym interesom” i „łatwym zarobkom”, bo możecie na nich znacznie więcej stracić, niż zyskać.

Dobry czas na interesy, podróże zagraniczne i korzyści z oszczędności oraz lokat nadejdzie między 18 a 20 grudnia, w okolicy pełni Księżyca w Bliźniętach, w trygonie do hojnego Jowisza w Wodniku – niektóre Byki otrzymają intratną propozycję zawodową lub wybiorą się w podróż służbową. 21 grudnia Słońce wejdzie do życzliwego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym warto podnosić kwalifikacje zawodowe, uczestniczyć w kursach i warsztatach rozwoju osobistego, rozpoczynać rozmaitego rodzaju szkolenia. Kwadratura Saturna do Urana w waszym znaku, pod wpływem której pozostaniemy od 20 do 27 grudnia, może sprawić, że w wyniku obostrzeń epidemiologicznych Święta miną w ograniczonym gronie, co dla niektórych Byków okaże się mocno frustrujące. 29 grudnia Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, co poprawi jakość życia towarzyskiego i przysporzy grono przyjaciół. Trygon Słońca do Urana zapowiada wystrzałowego Sylwestra.

1 grudnia Wenus w życzliwym Koziorożcu utworzy dobroczynny sekstyl z Neptunem w Rybach, co przyniesie wiele wzruszeń, romantycznych uniesień i empatycznych gestów, zakochane Byki poczują „motyle w brzuchu” i będą chodzić z głową w chmurach. Pamięć o pozytywnych uczuciach przyda się między 10 a 14 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z posesywnym Plutonem wzrośnie bowiem namiętność, ale pojawi się też zazdrość i chęć posiadania. 20 grudnia Wenus zmieni bieg na wsteczny i od 23 do 26 grudnia ponownie spotka się z Plutonem, przy świątecznym stole nie zabraknie więc wymówek i wypominania przeszłości, pojawi się tez okazja do wybaczenia sobie popełnionych błędów.

Mars w przeciwległym znaku Skorpiona przebywa do 13 grudnia, aktywując drzemiące pod pozornie poprawnymi relacjami wewnętrzne konflikty w stosunkach międzyludzkich, skłaniając do walki i samoobrony. Od 3 do 13 grudnia Mars w aspekcie z Plutonem i Jowiszem zachęci do zrobienia rachunku sumienia i wyznaczenia osobistych granic. 13 grudnia Mars przejdzie do znaku Strzelca, kierując aktywność na rozwój osobisty i zarządzanie wspólnym majątkiem. W ostatnich dniach roku sekstyl Marsa do Saturna skłoni do intensywnej pracy w kierunku realizacji postawionych przed sobą zawodowych celów.

Do 13 grudnia Merkury przebywa w znaku Strzelca, co wzbudzi optymizm w sprawach finansowych, jednak od 6 do 8 grudnia unikajcie podejmowania strategicznych decyzji, szczególnie w zarządzaniu pieniędzmi, przy inwestycjach i większych zakupach, ponieważ jest to bardzo zwodniczy aspekt, który może przynieść straty, natomiast dni od 10 do 12 grudnia sprzyjają podróżom, nauce i podnoszeniu kwalifikacji, dzięki korzystnemu aspektowi Merkurego do Jowisza. 13 grudnia Merkury wejdzie do życzliwego znaku Koziorożca, co pozwoli skoncentrować umysł na realizacji praktycznych celów. Łut szczęścia i dobre pomysły przyniesie trygon Merkurego do Urana w waszym znaku w dniach 19–21 grudnia. W ostatnich dniach roku koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem pozwoli przeprowadzić istotne, szczere, czasem bolesne, ale wyzwalające rozmowy z osobami bliskimi sercu.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Byka

Do 22 listopada Słońce tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona, uwagę więc skoncentrujecie na relacjach partnerskich, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Nów Księżyca, do którego dojdzie 4 listopada, utworzy opozycję do przebywającego w waszym znaku Urana, co zapowiada rewolucyjne zmiany a zarazem początek nowego etapu w związku, zawarcie zaskakującej umowy lub zainicjowanie oryginalnego projektu, angażującego wiele osób.

Między 10 a 14 listopada Słońce w trygonie do empatycznego Neptuna wpłynie na pogłębienie relacji w przyjaźni, ułatwi przeżycia mistyczne, rozbudzi potrzebę twórczego wyrazu. Między 13 a 19 listopada Słońce w kwadraturze do Jowisza i w sekstylu do Plutona jest zapowiedzią zawodowych sukcesów, ale pełnia wraz z zaćmieniem Księżyca, do której dojdzie 19 listopada ostrzega przed ignorowaniem potrzeb emocjonalnych. Zaćmieniu towarzyszy niepokojąca opozycja Marsa w przeciwległym Skorpionie do Urana w waszym znaku, co może oznaczać, że w wyniku ataku personalnego trudno będzie opanować gwałtowną relację emocjonalną. Konfiguracji towarzyszy trygon Wenus do Urana, niektóre Byki mogą więc niespodziewanie zakochać się od pierwszego wejrzenia w osobie pełnej charyzmy.

22 listopada Słońce opuści przeciwległy znak Skorpiona i przejdzie do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na zarządzaniu wspólnymi finansami. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Słońca i Merkurego do Saturna pomoże dokonać korzystnej inwestycji, dającej niezbyt wielki, ale stały dochód, możecie też podpisać umowę mającą długotrwały wpływ na wasze zasoby.

Wenus w Strzelcu przebywa do 5 listopada, potem wkroczy do życzliwego Koziorożca i pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 6 marca – ze względu na retrogradację – dlatego będziecie mieć dużo czasu na utrwalenie miłości, a także wprowadzenie równowagi i dostatku do codziennego życia. Od 6 do 9 listopada sekstyl Merkurego do Wenus zapowiada szereg spotkań, natomiast trygon Wenus do Urana między 17 a 19 listopada może przynieść nieoczekiwaną miłość, zawodową propozycję lub nagły wyjazd, co wywoła silne emocje – dokładnie w tym samym czasie dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w waszym znaku, idźcie więc za głosem serca, nie zapominajcie jednak o obowiązkach. W drugiej i trzeciej dekadzie miesiąca Wenus będzie starała zbliżyć się do Marsa korzystnym sekstylem, do aspektu jednak nie dojdzie, niektóre wasze oczekiwania i umowy partnerskie mogą nie dojść do skutku, w ostatnim dniu miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna przyniesie jednak romantyczne spełnienie.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona, niektóre Byki mogą poczuć się atakowane przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, zwłaszcza w okolicach pełni i zaćmienia Księżyca 19 listopada. Ograniczenia zawodowe lub impas w rozwoju kariery nadejdą między 7 a 15 listopada, kiedy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna pozwoli zrealizować twórcze marzenia.

Merkury do 6 listopada przebywa jeszcze w Wadze, ale kiedy zawita do przeciwległego Skorpiona, w którym pozostanie do 24 listopada, ważne okażą się umowy, kontrakty i negocjacje, uda się wam zdobyć ukrywane do tej pory informacje i zrobić z nich dobry użytek, pod warunkiem, że nie dacie się ponieść emocjom, zwłaszcza między 9 a 14 listopada, gdy Merkury znajdzie się w napiętych aspektach z Marsem, Saturnem i Uranem. W dniach 28-29 listopada natomiast Merkury w koniunkcji ze Słońcem w sekstylu do Saturna zapowiada korzystne długoterminowe inwestycje.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Byka

Do 23 października Słońce w znaku Wagi zwróci uwagę na kwestie zdrowotne zarówno własne oraz partnerów życiowych, jak i domowych zwierząt, zaprzątać wam głowę mogą również stosunki z podwładnymi i wykonawcami zleceń. Trudności w tych dziedzinach pojawią się zwłaszcza między 6 a 9 października, gdy w Wadze dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z wojowniczym Marsem i cofającym się Merkurym – układ planet sugeruje, że trudno się będzie porozumieć bez presji, osoby zbyt powolne będą was irytować, niektórym zabraknie cierpliwości lub wyrozumiałości i konflikt gotowy. Warto wrócić do spraw niedokładnie omówionych, może dojść do zerwania niektórych umów, starajcie się zachować spokój i równowagę.

Między 13 a 17 października natomiast trygon Słońca do Jowisza może przynieść zawodowy sukces lub propozycję prestiżowego zlecenia dla wykonawców usług, powiodą się również projekty edukacyjne lub związane ze współpracą zagraniczną. Pełnia Księżyca w znaku Barana, do której dojdzie 20 października, uświadomi wam jasno, na czym stoicie w zakresie spraw zdrowotnych, emocje może wzbudzić kontakt z ochroną zdrowia. 23 października Słońce zawita do przeciwległego znaku Skorpiona, kierując uwagę na sprawy partnerstwa, umowy i związki międzyludzkie. Ostatnie dni miesiąca skłonią do zadumy nad sprawami życia i śmierci, tegoroczne Święto Zmarłych może okazać się wyjątkowo nostalgiczne ze względu na kwadraturę Słońca do Saturna.

Do 7 października Wenus przebywa jeszcze w przeciwległym znaku Skorpiona, stwarzając szanse na namiętne miłosne związki, zwłaszcza na samym początku miesiąca, gdy znajdzie się w sekstylu z zaborczym Plutonem – uważajcie jednak, aby nie paść ofiarą osób bezwzględnych lub charyzmatycznych zdobywców, którzy wykorzystają waszą dobrą wolę i zaangażowanie, podporządkują sobie, a potem zostawią z niczym, bowiem Wenus w Skorpionie jest słaba i skłonna ulegać silniejszym. 7 października Wenus zawita do optymistycznego Strzelca, poczujecie się więc bardziej pewni siebie, zwłaszcza że między 11 a 15 października Wenus w sekstylu do Saturna wpłynie na stabilizację życia zawodowego. W ostatnim tygodniu miesiąca sekstyl Wenus do Jowisza zapowiada profity i wypłatę świadczeń z instytucji państwowych, natomiast kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega przed nieszczerością przyjaciół.

Merkury tranzytuje znak Wagi, pozostając do 18 października w biegu wstecznym, wskazana jest w tym czasie ostrożność w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji, szczególnie w kwestiach zdrowotnych oraz dotyczących relacji z podwładnymi i wykonawcami zleceń. W pierwszych dniach miesiąca sprawy międzynarodowe oraz związane z edukacją staną się przyczyną głębokich przemyśleń, na co wskazują aspekty Merkurego z Plutonem i Jowiszem. Starajcie się panować nad emocjami w okolicach 9 października, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem oraz impulsywnym Marsem.

Mars w znaku Wagi przebywa do 30 października, a ponieważ jest w tym znaku słaby, może powodować problemy w relacjach z ochroną zdrowia oraz podwładnymi i wykonawcami zleceń.  Najbardziej aktywny okaże się między 16 a 24 października, kiedy utworzy trygon z dobrotliwym Jowiszem i kwadraturę z potężnym Plutonem – będzie was kusić, aby działać szybko i skutecznie, według zasady „cel uświęca środki”, ale bierzcie pod uwagę koszty, jakie się przy tym ponosi. 30 października Mars zawita do przeciwległego znaku Skorpiona, w którym jest mocny, partnerzy, zarówno życiowi, jak i biznesowi zaczną wywierać na was presję.