Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2024 dla Byka

Słońce do 22 lipca przemierza życzliwego Raka, co sprzyja pielęgnowaniu relacji rodzinnych i koncentruje energię na sprawach domowych. W nocy z 5 na 6 lipca będzie miał miejsce nów Księżyca w tym znaku, któremu towarzyszą harmonijne aspekty planet, w niedługim czasie dla niektórych Byków rozpocznie się nowy etap w edukacji, podróżach, a także relacjach z rodzeństwem lub sąsiadami. Między 9 a 13 lipca Słońce w trygonie do Saturna pomoże sprawnie uporać się ze wszystkimi obowiązkami, urzędnicy i starsze osoby będą wam sprzyjać. W dniach od 16 do 20 lipca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Słońca do rewolucyjnego Urana w waszym znaku, co zapowiada wiele ekscytacji, zwłaszcza związanych z nieoczekiwanymi podróżami lub wyjazdami w nieznane przestrzenie. 21 lipca będzie miała miejsce pełnia Księżyca, ponownie w znaku Koziorożca, towarzyszyć jej będzie z jednej strony kwadratura Merkurego do Urana, wprowadzając odrobinę nerwowości, z drugiej jednak korzystny aspekt Wenus do Jowisza zapewni wiele estetycznych doświadczeń, może też przynieść dodatkowe zyski lub zarobki, emocje spotęgują też harmonijne aspekty Marsa do Plutona oraz Słońca do Neptuna, w dniach od 20 do 25 lipca trzeba się będzie wykazać większą inicjatywą w realizacji marzeń. 22 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do Lwa, do 25 lipca pozostaniecie pod wpływem opozycji, jaką utworzy z Plutonem w Wodniku, sprawy rodzinne i zawodowe mogą się skomplikować. Od 24 do 28 lipca Słońce w sekstylu do Marsa w waszym znaku pozwoli uporać się z największymi wyzwaniami, pod warunkiem, że zdobędziecie się na inicjatywę i konkretne działanie.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 11 lipca również przebywa w życzliwym Raku, co pozwala celebrować chwile bliskości z domownikami oraz wypróbowanymi przyjaciółmi, traktowanymi jak rodzina, zwłaszcza do 4 lipca, gdy Wenus utworzy trygon ze stabilnym Saturnem. Od 7 do 11 lipca Wenus w harmonijnych aspektach do Urana w waszym znaku i Neptuna w życzliwych Rybach sprzyja pełnym atrakcji wakacyjnym pobytom nad wodą w gronie przyjaciół, Byki pozostające w pracy mogą liczyć na dodatkowe zyski z twórczej działalności. 11 lipca Wenus opuści życzliwego Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, do 13 lipca pozostanie w opozycji do Plutona w Wodniku, pojawią się więc wyczerpujące obowiązki zawodowe, ktoś może w tym czasie wykorzystać waszą dobrą wolę i empatię, więc uważajcie, dni między 20 a 22 lipca natomiast, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, zapewnią nie tylko dobrą rozrywkę, ale również w niektórych przypadkach przyniosą finansowe zyski.

Mars w waszym znaku przebywa do 20 lipca skłaniając do większej aktywności, w dniach od 3 do 7 lipca, gdy znajdzie się w sekstylu do Saturna, przyniesie okazję do umocnienia wieloletnich przyjaźni, staniecie się w tych dniach skuteczni w wykonywaniu niezbędnych obowiązków, łatwo załatwicie sprawy urzędowe. Prawdziwe „trzęsienie ziemi” czeka was w między 13 a 17 lipca, gdy bojowy Mars utworzy koniunkcję z wybuchowym Uranem w waszym znaku, niektórym Bykom „puszczą nerwy”, gotowi będziecie do rewolucyjnych impulsywnych działań, z takim nastawieniem konflikty wydają się być nieuniknione, panujcie więc nad swoimi reakcjami. 20 lipca Mars opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, do 25 lipca znajdzie się w trygonie do Plutona, to dobry moment na podjęcie aktywności zmierzającej do pomnożenia majątku lub uzyskania kredytu, wydatki w tym czasie mogą być większe niż zwykle.

1 i 2 lipca do południa Merkury w życzliwym Raku znajdzie się w trygonie do mediumicznego Neptuna w przyjaznych Rybach, to znakomity czas na snucie marzeń, filozoficzną dyskusję i korzystanie z twórczego natchnienia. 2 lipca po południu Merkury wejdzie do Lwa i utworzy opozycję do Plutona w Wodniku, wieczór i następny dzień mogą minąć pod znakiem nieprzyjemnych, traumatycznych wspomnień, szczególnie związanych z wykonywaną pracą. W dniach od 7 do 9 lipca natomiast, możecie spodziewać się dobrych wiadomości, pojawią się pomysły na dodatkowe dochody, podróże okażą się przyjemne. W nocy z 25 na 26 lipca Merkury wejdzie do życzliwej Panny, gdzie jest wyjątkowo mocny, końcówka miesiąca zapowiada się więc aktywna intelektualnie.

Znaki zodiaku

Horoskop miesięczny na czerwiec 2024 dla Byka

Słońce do 20 czerwca przebywa w Bliźniętach, kierując uwagę na sprawy finansowe i zarządzanie osobistym budżetem, w pierwszym tygodniu miesiąca trygon Jowisza do Plutona przyniesie szansę na wzbogacenie, pojawią się zawodowe możliwości poprawiające sytuację materialną , możecie w tym czasie więcej wydawać, zwłaszcza na samokształcenie i podróże zagraniczne, co okaże się rozwijające i transformujące. Nów Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Wenus, władczynią waszego znaku, do którego dojdzie 6 czerwca, zapowiada początek przedsięwzięcia, które przyniesie profity w przyszłości, między 6 a 12 czerwca jednak napięty aspekt Słońca i Wenus do Saturna może utrudnić osiągnięcie wyznaczonych celów i zmusić do oszczędnego obchodzenia się z pieniędzmi, negocjacje finansowe będą szły jak po grudzie, ktoś może ograniczyć wypłatę środków, jakie wam się należą. 20 czerwca wieczorem Słońce wkroczy do życzliwego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na sprawy domowe i rodzinne, nie zapominając o kontaktach z rodzeństwem i sąsiadami, przekaz informacji między członkami rodziny okaże się priorytetem. W nocy z 21 na 23 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Koziorożcu, emocje rozbudzą wakacyjne plany, ale poradzicie sobie ze wszystkim znakomicie.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez pierwszy tydzień miesiąca będzie tworzyć koniunkcję ze Słońcem w Bliźniętach, co zapowiada owocne negocjacje finansowe i przypływ pieniędzy, będziecie komunikować się w sposób życzliwy i pełen empatii, flirtując z osobami okazującymi wam sympatię. W dniach 6 – 10 czerwca Wenus wraz ze Słońcem utworzy napięty aspekt z Saturnem, w tym czasie życie towarzyskie okaże się mało satysfakcjonujące, niektóre Byki poczują się samotne, zajdzie konieczność ograniczenia wydatków. 16 czerwca Wenus w koniunkcji z Merkurym znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, nie ufajcie osobom, które wydają się życzliwe, ale tak naprawdę zechcą was wykorzystać finansowo, następnego dnia obydwie planety zmienią znak i wejdą do życzliwego Raka, kontakty z rodziną staną się pełne serdeczności. Pod koniec miesiąca, między 27 a 29 czerwca, sekstyl Wenus do Marsa rozbudzi zmysły, w związkach zaiskrzy.

Mars do 9 czerwca tranzytuje znak Barana, którym włada, co nie jest dla was zbyt korzystne, bo niektórym Bykom trudno będzie sobie poradzić ze stłumioną złością, skłoni jednak do aktywności w szeroko pojętej sferze duchowej. 9 czerwca Mars zawita do waszego znaku, do 12 czerwca pozostanie w napiętym aspekcie do potężnego Plutona, trzeba będzie stoczyć walkę, ale będziecie na straconej pozycji, bo Mars w waszym znaku jest słaby, warto postąpić asertywnie i zdecydowanie, ale nie agresywnie.

2 czerwca sprzyja medytacjom i tworzeniu w umyśle obrazów marzeń, które pragniecie urzeczywistnić, to także znakomity dzień na kontakt ze sztuką, ponieważ Merkury w waszym znaku utworzy harmonijny aspekt z mediumicznym Neptunem. Następnego dnia Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, gdzie jest u siebie, więc ma pełną możliwość realizacji swego potencjału, 4 czerwca utworzy koniunkcję z Jowiszem oraz trygon z Plutonem, warto ten moment wykorzystać na powiększenie stanu posiadania, inwestować w naukę lub podróże zagraniczne, tworzyć panele edukacyjne, zakładać strony internetowe.12 czerwca Merkury znajdzie się w kwadraturze do Saturna, co znacznie ograniczy wydatki, kontakty z przyjaciółmi mogą napotkać trudności, natomiast 14 czerwca, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto realizować swoje najbardziej odważne pomysły biznesowe. 17 czerwca Merkury wraz z Wenus opuszczą Bliźnięta i wejdą do życzliwego Raka, decyzje zaczniecie podejmować pod wpływem uczuć i emocji, zwłaszcza między 20 a 22 czerwca, gdy Merkury utworzy harmonijny aspekt z Marsem w waszym znaku. W dniach 25 – 27 czerwca trygon Merkurego do Saturna sprzyja kontaktom z wypróbowanymi, długoletnimi przyjaciółmi, natomiast w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Urana w waszym znaku, pomoże podjąć odważne, odkrywcze decyzje dotyczące domu, rodziny i najbliższego sąsiedztwa.

Znaki zodiaku

Horoskop miesięczny na maj 2024 dla Byka

Dla osób ze Słońcem lub innymi osobistymi planetami w Byku to będzie wyjątkowy miesiąc i ostatni moment, aby wykorzystać dobroczynny wpływ ekspansyjnego Jowisza, który już 26 maja opuszcza wasz znak i wkracza do Bliźniąt. W okolicach 8 maja, podczas nowiu Księżyca w waszym znaku w harmonijnym aspekcie do Saturna, macie szansę rozpocząć nowy etap w życiu, który przyniesie stabilizację, ale nie od razu, najpierw trzeba będzie pogodzić się z czekającymi was zmianami, które w niektórych przypadkach mogą nawet wywrócić jakieś dziedziny życia do góry nogami – przyczyni się do tego koniunkcja Słońca z rewolucyjnym Uranem, pod wpływem której pozostaniecie od 11 do 15 maja. Między 16 a 20 maja Słońce, zanim opuści wasz znak, znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i obie planety utworzą sekstyl z marzycielskim Neptunem – dla niektórych osób będzie to czas, w którym mają szansę zrealizować swoje marzenia, zwłaszcza o zagranicznych podróżach, również decyzja o wyborze studiów okaże się trafiona, możecie nawiązać relacje z obcokrajowcami lub wyjechać do innego kraju, w każdym razie te tematy będą was absorbować, tam skierujecie swoją energię. 20 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, uwaga powędruje w stronę zabezpieczenia finansów, nie zabraknie wam motywacji zwłaszcza w dniach od 20 do 24 maja, gdy pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Plutona. 26 maja Jowisz opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, ale nadal będziecie odczuwać jego zbawienny wpływ na finanse, które powinny się poprawić, chociaż możecie zacząć wydawać pieniądze w sposób rozrzutny.

Przez większość miesiąca, do 23 maja, Wenus przebywa w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać do rozwoju relacji międzyludzkich, wzmocnienia poczucia własnej wartości oraz zdobycia tego, na czym wam zależy. W pierwszych dniach miesiąca Wenus, władczyni waszego znaku, utworzy napięty aspekt z pożądliwym Plutonem, za wszelką cenę będziecie dążyć do zaspokojenia swoich pragnień, uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”. Między 12 a 14 maja, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, uda się wam osiągnąć konsensus pomiędzy tym, czego pragniecie a tym, co możliwe do osiągnięcia, warto skorzystać ze wsparcia wypróbowanych przyjaciół. Między 17 a 19 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z wywrotowym Uranem, niektóre Byki strzała Amora ugodzi prosto w serce, pojawi się okazja, aby osiągnąć coś, czego zawsze pragnęliście, ale trzeba ją łapać „w locie”, bo szybko przeminie. Na spełnienie marzeń możecie liczyć w dniach 21 -23 maja, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem i sekstyl z romantycznym Neptunem. 23 maja Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, trzy dni później podąży za nią Jowisz, obie planety zaczną wspierać wasz stan posiadania, zwłaszcza w dniach 24 – 27 maja, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z potężnym Plutonem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, co nie jest dla was korzystne, generuje bowiem emocje, które będziecie tłumić, stresujące sytuacje mogą sprawić, że wyrwą się spod kontroli a reagując impulsywnie narobicie sobie ukrytych wrogów, zwłaszcza w pierwszym tygodniu maja, gdy Mars utworzy sekstyl z energetycznym Plutonem.

15 maja Merkury, planeta komunikacji, wejdzie do waszego znaku, rozpoczynając okres, w którym będziecie skłonni do podejmowania życiowych decyzji, do 18 maja jednak, kiedy pozostanie pod wpływem kwadratury z Plutonem nie róbcie nic na siłę, bo to się nie opłaci. Pod koniec miesiąca, 28 maja, Merkury utworzy sekstyl z Saturnem a 31 maja koniunkcje z rewolucyjnym Uranem, niektóre Byki podejmą nieoczekiwanie decyzje, które wpłyną znacząco na ich przyszłość, inne wybiorą się w nieoczekiwaną podróż.

Sposoby na złe oko

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Byka

Słonce tranzytuje znak Barana do 19 kwietnia, zwykle jest to czas, w którym dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, warto w tym okresie więcej odpoczywać, zająć się twórczością lub rozwojem osobistym. 8 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Baranie, to szczególny moment, w którym może zabraknąć wam do kogoś cierpliwości, zapowiada też zmianę podejścia do spraw, uznawanych do tej pory za oczywiste, niektóre Byki odrzucą przekonania, które straciły aktualność. Rewolucyjne zmiany czekają was w okresie od 16 do 26 kwietnia, głównie w okolicach 21 kwietnia, gdy Jowisz znajdzie się w koniunkcji z wywrotowym Uranem w waszym znaku, dla niektórych osób będzie to znakomita okazja, aby skierować życie na inne tory – możecie nagle zdecydować się na szaloną podróż, przeprowadzkę, wyjazd za granicę, remont lub oryginalną inwestycję czy też rozpoczęcie nowego kierunku studiów, czekają was międzynarodowe sukcesy, ale wiązać się to będzie z dużym stresem, Byki bowiem z natury nie lubią większych zmian. 19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, rozpoczynając miesiąc, w którym cała uwaga będzie skupiona na realizacji osobistych celów, do 22 kwietnia jednak Słońce pozostanie w napiętym aspekcie z zaborczym Plutonem w Wodniku, trzeba będzie przystosować się do zmian, które okażą się nieprzyjemne, zwłaszcza w sprawach zawodowych będziecie zmuszeni pogodzić się z tym co nieuchronne. 24 kwietnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Skorpionie, ujrzycie jasno problemy, jakie stoją przed wami, jeśli chcecie uzdrowić swoje najważniejsze relacje, pojawią się przy tym emocje, nad którymi trudno będzie zapanować.

Od 2 do 4 kwietnia Wenus, władczyni waszego znaku, utworzy koniunkcję z iluzorycznym Neptunem w życzliwych Rybach, dla jednych osób będą to dni pełne romantycznych uniesień, artystycznych doznań lub przyjacielskich zwierzeń, dla innych czas zagubienia między marzeniami a możliwością ich realizacji. 5 kwietnia z samego rana Wenus zmieni znak i wejdzie do Barana, tracąc możliwość konstruktywnego wyrazu potencjału, do 7 kwietnia pozostaniecie pod wpływem sekstylu Wenus do Plutona, pojawią się skrywane namiętności, do 29 kwietnia w sprawach miłosnych nastąpi impas, trzeba będzie ukrywać swoje prawdziwe uczucia. 29 kwietnia Wenus zawita do waszego znaku, którym włada, miłość powróci do łask, rozpocznie się okres, w którym łatwo będzie ukazać swoją prawdziwą naturę.

Od 8 do 12 kwietnia Mars pozostanie w koniunkcji z Saturnem w życzliwych Rybach, warto ten czas wykorzystać na wzmocnienie długoletnich znajomości, ale łatwo też będzie się pozbyć z otoczenia toksycznych osób, które jedynie udają przyjaźń. Między 17 a 22 kwietnia Mars utworzy harmonijny aspekt z Jowiszem i Uranem, pozostającymi w koniunkcji w waszym znaku, to czas ekstremalnego działania, które doprowadzi was do sukcesu, zaangażujecie się w proces rewolucyjnych zmian. W dniach 27 – 30 kwietnia Mars utworzy koniunkcję ze zwodniczym Neptunem, zastanówcie się czy na pewno wasze działania są zgodne z wyobrażeniami, możecie bowiem nie dostrzegać jasno ich konsekwencji. 30 kwietnia Mars wejdzie do znaku Barana, w nadchodzących tygodniach uważajcie na osoby wkraczające do waszego życia, bo mogą okazać się ukrytymi wrogami.

2 kwietnia Merkury w Baranie wejdzie w retrogradację, w nadchodzących trzech tygodniach będziecie mieć tendencję do zmiany planów, jest to natomiast właściwy czas na dokonanie korekty w sposobie myślenia, zwłaszcza 12 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca. Od 18 do 20 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus sprawi, że powrócą wspomnienia minionych miłości. 25 kwietnia Merkury powróci do biegu prostego, komunikacja ulegnie więc poprawie.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Byka

Słońce w życzliwych Rybach przebywa do 20 marca, możecie ten czas wykorzystać na rozwój przyjaźni i zainteresowań, zwłaszcza jeśli wiążą się z rozwojem osobistym lub duchowym. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Jowisza w waszym znaku przyniesie wiele okazji do spotkań i wymiany myśli, to także dobry moment na kształcące podróże. W okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 10 marca, możecie spodziewać się wielu niespodzianek poszerzających umysł, gdyż towarzyszyć mu będzie harmonijny aspekt do Urana w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie od 8 do 12 marca – warto odważyć się na nieoczekiwane posunięcia, zawarcie nowych, oryginalnych znajomości. Od 15 do 19 marca Słońce w koniunkcji z Neptunem zabierze was w świat pełen fantazji i nieodkrytych możliwości, warto w tych dniach znaleźć czas na kontakt ze sztuką, obejrzeć dobry film, posłuchać muzyki, oddać się pogłębionym medytacjom. 20 marca Słońce wkroczy do znaku Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym ciągnąć was będzie do większej aktywności, ale okaże się ona dosyć zdradziecka i nadmiernie wyczerpująca, zwłaszcza od 20 do 24 marca, podczas sektylu Słońca do potężnego Plutona. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Wadze, co jeszcze bardziej osłabi was energetycznie i może odbić się negatywnie na zdrowiu, nie tylko fizycznym, ale także psychicznym.

Od 2 do 4 marca pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do rewolucyjnego Urana w waszym znaku, co zapowiada nie tylko kłótnie kochanków, ale także bunt w miejscu pracy, wasze cele mogą okazać się sprzeczne z oczekiwaniami innych, trudno się będzie podporządkować cudzym wymaganiom. 11 marca późnym wieczorem Wenus, władczyni waszego znaku, zawita do życzliwych Ryb, gdzie jest wywyższona, więc pełna mocy, gotowa wykorzystać swój pozytywny potencjał, jedynie w dniach 21 – 23 marca, podczas koniunkcji z Saturnem, możecie poczuć się trochę samotni i pozbawieni przyjaciół, ale zaraz potem, między 24 a 29 marca Wenus ustawi się w harmonijnych aspektach najpierw do Jowisza a następnie Urana w waszym znaku, czekają was więc towarzyskie przyjemności, spotkania w gronie przyjaciół, zaskakujące i romantyczne randki.

Od 7 do 12 marca pozostaniecie pod wpływem kwadratury agresywnego Marsa do wybuchowego Urana w waszym znaku, to aspekt gniewu i chęci zrzucenia z siebie niektórych zawodowych obowiązków, niektóre Byki zapragną wyzwolić się spod czyjejś dominacji. 23 marca Mars wejdzie do życzliwych Ryb, przed wami więc okres, w którym staniecie się bardziej aktywni towarzysko a także nastawieni na twórcze inicjatywy.

Między 3 a 5 marca Merkury w życzliwych Rybach utworzy harmonijny aspekt z Uranem w waszym znaku, co zapowiada nieoczekiwane spotkania z przyjaciółmi a także twórcze i oryginalne pomysły, które warto wykorzystać, jeśli macie niezrealizowane marzenia, również koniunkcja Merkurego z natchnionym Neptunem, do której dojdzie 8 marca, w Dzień Kobiet, sprzyja kreatywnemu wykorzystaniu swojej wyobraźni. 10 marca z samego rana Merkury zmieni znak i wejdzie do aktywizującego Barana, do 11 marca pozostaniecie pod wpływem sekstylu, jaki utworzy z wnikliwym Plutonem, myśli staną się szybsze i bardziej precyzyjne, ale zdobyte informacje powinniście zachować w sekrecie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Byka

Słońce w Wodniku pozostanie do 19 lutego, kierując uwagę na sytuację w pracy, która może prowadzić do rewolucyjnych zmian. Od początku miesiąca do 18 lutego dobroczynny Jowisz w waszym znaku pozostanie w harmonijnym aspekcie do stabilizującego Saturna w życzliwych Rybach, przyjaźnie się umocnią, macie szansę ugruntować swoją pozycję i osiągnąć bezpieczeństwo zawodowe i materialne, jednak w dniach od 6 do 11 lutego, zwłaszcza w okolicach 9 lutego, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku w kwadraturze do Urana w waszym znaku, czeka was rewolucja w pracy, która wpłynie także na życie osobiste, niespodziewanie może dojść do konfliktu lub nastąpią nieoczekiwane zmiany, miejcie więc oczy szeroko otwarte i panujcie nad emocjami. 19 lutego rano Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na potrzeby przyjaciół. 24 lutego będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, wzbudzi to wiele emocji, ale uświadomicie sobie jasno na kim możecie polegać i kto jest waszym prawdziwym przyjacielem. W ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, co może chwilowo popsuć nastrój i ograniczyć kontakty z przyjaciółmi.

Do 16 lutego Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w życzliwym Koziorożcu, wspierając relacje oparte na trwałych podstawach i poczuciu odpowiedzialności, w dniach od 6 do 9 lutego, pozostając pod wpływem harmonijnego aspektu do Urana w waszym znaku, przyniesie niektórym Bykom niespodziewaną miłość, otwórzcie się w tych dniach na kontakty z obcokrajowcami lub naukowcami, również między 12 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy sekstyl z marzycielskim Neptunem, czekają was romantyczne chwile i wzniosłe doznania. 16 lutego Wenus opuści życzliwego Koziorożca i wejdzie do wyzwolonego Wodnika, w uczuciach staniecie się bardziej otwarci i beztroscy, uważajcie jednak, bo do 18 lutego koniunkcja z pożądliwym Plutonem rozbudzi trudną do opanowania namiętność, która prędko nie ustąpi, bowiem zaraz potem, między 19 a 26 lutego Wenus utworzy koniunkcję z walecznym Marsem i znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, to będzie prawdziwa eksplozja uczuć – niektóre Byki stoczą walkę o miłość, inne o awans i uznanie społeczne.

Od 6 do 10 lutego Mars w życzliwym Koziorożcu utworzy sekstyl z Neptunem w przyjaznych Rybach, to czas korzystny dla działalności twórczej, zwłaszcza we współpracy z osobami podzielającymi wasze zainteresowania. 13 lutego rano Mars zawita do znaku Wodnika i do 18 lutego znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem i powabną Wenus, emocje mogą wymknąć się spod kontroli, niektóre Byki postawią wszystko na jedna kartę, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Między 25 a 29 lutego kwadratura Marsa do Jowisza w waszym znaku podkręci ambicję, wzrośnie zawodowa aktywność, chęć podróżowania i zdobywania wiedzy.

Miesiąc rozpocznie się sekstylem Merkurego do Neptuna, do którego dojdzie 2 lutego, aspekt okaże się korzystny dla rozwoju wyobraźni i kreatywnego myślenia. 5 lutego Merkury zawita do znaku Wodnika i znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, w pracy uzyskacie skryte informacje lub na jaw wyjdą tajemnice i sprawy od dawna „zamiatane pod dywan”. W okolicach 10 lutego, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, niektóre Byki czeka zagraniczna podróż, okaże się jednak stresująca, studenci przystępujący do egzaminów mogą liczyć na pozytywne oceny, nie obejdzie się jednak bez stresów. Między 16 a 18 lutego może być w pracy nerwowo, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do Urana w waszym znaku. 23 lutego rano Merkury wejdzie do życzliwych Ryb, straci jednak możliwość konstruktywnego działania, może jednak pomóc podjąć właściwe decyzje w dniach 28-29 lutego, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem, a także w kwadraturze do Jowisza, pod warunkiem, że podejmiecie je w oparciu o rzetelne informacje i solidne podstawy, nie rezygnując przy tym z podpowiedzi intuicji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Byka

Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, kierując energię na edukację, zdobywanie wiedzy, karierę i relacje międzynarodowe. W dniach od 8 do 12 stycznia, podczas działania harmonijnego aspektu Słońca do Urana w waszym znaku, pojawi się nieoczekiwana szansa na wyjazd zagraniczny, nów Księżyca, do którego dojdzie 11 stycznia podpowiada, że niektóre Byki nagle zdecydują się rozpocząć warsztaty lub innego rodzaju projekt edukacyjny. Między 14 a 18 stycznia Słońce znajdzie się w sekstylu do Neptuna, co sprzyja twórczości i kreatywności, szczególnie w działaniach grupowych. Między 18 a 23 stycznia pojawią się silne napięcia, które wpłyną na sferę zawodową, ponieważ Słońce utworzy koniunkcję z potężnym Plutonem, w tym czasie obydwie planety zmienią znak i wkroczą do Wodnika – Słońce 20 stycznia, natomiast Pluton dzień później, ale nadal pozostaną w kontakcie. Zmiana znaku przez Plutona to bardzo ważne wydarzenie astrologiczne, wpłynie transformująco na podejście do nowoczesności i wzbudzi konieczność przystosowania się do radykalnych zmian w karierze. 25 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w Lwie, towarzyszyć jej będzie kwadratura Słońca do Jowisza, której wpływ odczujecie jeszcze do 29 stycznia, pojawi się szansa na sukces rodzinny lub zawodowy, ale trzeba się będzie o niego postarać, co wzbudzi emocje i sprawi, że możecie w coś włożyć więcej wysiłku, niż jest warte.

1 stycznia Wenus, władczyni waszego znaku, znajdzie się w kwadraturze do Saturna, niektóre Byki Sylwestra i pierwszy dzień roku spędzą w towarzystwie garstki przyjaciół, nie powinniście się tym martwić, lepiej postawić na jakość, niż na ilość. W dniach od 18 do 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna zapowiada rozczarowanie, starajcie się w tych dniach nie ulegać manipulacji, zapewnienia o dozgonnej miłości lub przyjaźni okażą się mocno przesadzone lub nieszczere, unikajcie też niepewnych inwestycji. 23 stycznia Wenus wejdzie do życzliwego Koziorożca, uczucia zaczniecie trzymać na wodzy, starając się je mieć pod kontrolą – szczególnie między 27 a 30 stycznia, gdy Wenus utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem – możecie w tym czasie liczyć na wsparcie osób prominentnych oraz przyjaciół z zagranicy.

4 stycznia Mars zawita do życzliwego Koziorożca, co doda energii i zmotywuje do działania osoby, które chcą się kształcić, planują rozwój kariery lub wybierają się w podróż zagraniczną. Między 8 a 14 stycznia Mars w sekstylu do Saturna i w trygonie do Jowisza w waszym znaku sprawi, że to, co do tej pory było jedynie w sferze marzeń, zacznie nabierać realnych kształtów. W ostatnich dniach miesiąca Mars w trygonie do Urana w waszym znaku skłoni do intensywnej aktywności, z łatwością zaakceptujecie rewolucyjne zmiany, bo zrozumiecie ich konieczność.

Już 2 stycznia Merkury w Strzelcu powróci do biegu prostego, co okaże się korzystne dla edukacji i szeroko pojętej komunikacji. Między 8 a 10 stycznia kwadratura Merkurego do Neptuna podpowiada, że w sprawach dotyczących inwestycji oraz zarządzania wspólnymi finansami, rady przyjaciół okażą się nietrafione, słuchajcie własnej intuicji, unikajcie w tych dniach podejmowania ważnych decyzji, zwłaszcza dotyczących kredytów. Od 17 do 20 stycznia pozostaniecie pod wpływem harmonijnych aspektów Merkurego do Saturna w Rybach oraz Jowisza w waszym znaku, co sprzyja podejmowaniu przemyślanych decyzji, szczególnie dotyczących finansów oraz relacji z przyjaciółmi. W dniach 26 – 29 stycznia Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana w waszym znaku, wpadniecie na znakomity pomysł jak zwiększyć swoje dochody. 

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Byka

Słońce w optymistycznym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na sprawne zarządzanie wspólnymi finansami, podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie szeroko pojętej wiedzy. Nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 12 na 13 grudnia, zapowiada początek inwestycji lub międzynarodowego projektu, który przyniesie profity w przyszłości. Między 15 a 19 grudnia, podczas kwadratury Słońca do zwodniczego Neptuna, unikajcie transakcji, które wydają się być szybkim zyskiem, może pojawić się propozycja ze strony przyjaciół lub osób, podzielających wasze zainteresowania, która wydawać się będzie spełnieniem marzeń, ale posiadać będzie ukryty haczyk. 22 grudnia Słońce wkroczy do życzliwego Koziorożca i w czasie Świąt Bożego Narodzenia znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Saturnem, co zapewni raczej oszczędne i skromne, ale za to spokojne świętowanie. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Raku, towarzyszyć jej będzie szereg zmiennych aspektów – z jednej strony trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza w waszym znaku, z drugiej koniunkcja cofającego się Merkurego z pobudliwym Marsem w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, w okresie miedzy Świętami a Sylwestrem czeka was więc wiele emocjonujących wydarzeń – pojawi się szansa na sukces, ale może też dojść do nieprzyjemnej wymiany zdań, kłamstw i oszczerstw.

W pierwszych dniach miesiąca kwadratura Wenus, władczyni waszego znaku, do zaborczego Plutona, przyniesie nie najlepsze samopoczucie, nadmiar słodyczy lub węglowodanów może okazać się wyjątkowo destrukcyjny dla waszego zdrowia. 4 grudnia Wenus wejdzie do przeciwległego Skorpiona, nie jest to niej dobra pozycja, poczujecie się uzależnieni od partnerów zarówno osobistych, jak biznesowych, ale od 4 do 6 grudnia harmonijny aspekt z Saturnem sprzyja nawiązaniu trwałych przyjaźni, natomiast w dniach od 9 do 11 listopada, podczas opozycji Wenus do Jowisza w waszym znaku, dacie innym z siebie więcej, niż oczekują. Od 20 do 22 grudnia opozycja Wenus do Urana sprawi, że trudno wam będzie przyjąć czyjeś zainteresowanie za dobrą monetę. Dobrą atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia zapewni trygon Wenus do uduchowionego Neptuna. W dniach 27 – 29 grudnia Wenus znajdzie się w sekstylu do Plutona, ktoś może zawładnąć waszym sercem lub umysłem. 29 grudnia Wenus opuści przeciwległego Skorpiona i wejdzie do znaku Strzelca, zapowiadając niewielką poprawę sytuacji materialnej.

Bojowy Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Strzelca, kierując aktywność na sprawy związane z zarządzaniem wspólnymi finansami, inwestowaniem i zdobywaniem wiedzy, najbardziej aktywny będzie w końcówce miesiąca , gdy utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, czyjś brak uczciwości lub usłyszane kłamstwo wyprowadzi was z równowagi.

1 grudnia Merkury wejdzie do życzliwego Koziorożca, od razu tworzy harmonijny aspekt z Saturnem, co sprzyja podejmowaniu decyzji o długoterminowym zasięgu, następnie między 7 a 9 grudnia znajdzie się w trygonie do Jowisza w waszym znaku, to dobry termin na udane egzaminy i popisywanie się wiedzą, macie szansę zabłysnąć erudycją. Miedzy 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus zapewni wsparcie osób, od których wiele zależy. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do Strzelca i dopiero 2 stycznia wyjdzie z retrogradacji, w tym czasie mogą pojawić się utrudnienia w komunikacji, przedświąteczne zakupy starajcie się wykonać w pierwszych dwóch tygodniach miesiąca.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Byka

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Skorpiona do 22 listopada, kierując energię na relacje międzyludzkie i problemy partnerów, które w tym okresie możecie uznać za priorytetowe. W pierwszych dniach miesiąca Słońce ustawi się w opozycji do Jowisza w waszym znaku, co zmotywuje do nawiązania kontaktów ważnych dla waszej przyszłości a także do zdobywania wiedzy i uzyskania dobrobytu, do którego dążycie. Bardzo nerwowo może się zrobić w okolicach 13 listopada, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Skorpionie w opozycji do rewolucyjnego Urana w waszym znaku, niektóre Byki postanowią z dnia na dzień zmienić swoje życie, zmotywowane przez partnera życiowego lub biznesowego, w związkach może dojść do rozstań lub zmieni się system wzajemnych zależności. Między 15 a 22 listopada Słońce znajdzie się w koniunkcji z zadziornym Marsem, obydwie planety utworzą najpierw trygon z marzycielskim Neptunem a następnie sekstyl z transformującym Plutonem – taka energia wpłynie silnie na wasz stosunek do partnerów życiowych lub biznesowych, od was zależy czy deklarację zmiany i poprawy błędów uznacie za dobrą monetę, niektóre Byki poczują się zmuszone do działania i zaakceptowania zmian, co jest wyjątkowo trudne dla przedstawicieli tego znaku. 22 listopada Słońce wkroczy do znaku Strzelca i od razu znajdzie się w napiętym aspekcie z surowym Saturnem, co odbije się niekorzystnie na wspólnych finansach, ktoś odmówi wam dotacji lub kredytu, trzeba się będzie ograniczyć w wydatkach. 27 listopada pełnia Księżyca w Bliźniętach rozbudzi emocje związane ze stanem posiadania.

W pierwszych dniach miesiąca, dokładnie 3 listopada, Wenus znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, dwa dni później w sekstylu do wymagającego Plutona – Byki zakochane mogą rozczarować się do obiektu swoich uczuć, nie zawsze opakowanie odzwierciedla zawartość, to doświadczenie jednak uaktywni asertywność i wzmocni poczucie własnej wartości. 8 listopada Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do Wagi, nabierze jednak mocy i możliwość konstruktywnego działania, wpłynie to korzystnie na zdrowie, poprawią się też warunki pracy, zwłaszcza między 14 a 16 listopada, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Merkurym.

Mars w przeciwległym Skorpionie do 24 listopada skłoni was do intensywnej aktywności w uzdrawianiu ważnych relacji, nie będzie to jednak łatwe, bo partner może wydawać się wam zbyt niecierpliwy, a nawet agresywny, szczególnie silnie odczujecie to w dniach 9 – 13 listopada, gdy Mars znajdzie się w opozycji do buntowniczego Urana w waszym znaku, w niektórych związkach może nawet dojść do zerwania. Między 15 a 24 listopada Mars w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w harmonijnych aspektach z Neptunem i Plutonem, to szansa na wielką transformację, sami powinniście zadecydować czy odpowiada wam sposób, w jaki jesteście traktowani. 24 listopada Mars opuści przeciwległego Skorpiona i wejdzie do Strzelca, niektóre Byki odetchną z ulgą i odzyskają spokój, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnym stanem posiadania, zwłaszcza że w dniach od 24 do 27 listopada kwadratura Marsa do Saturna sprawi, że pojawią się bariery i trudności, jakich nie przewidzieliście.

4 listopada może być trudnym dniem, ponieważ Merkury w przeciwległym Skorpionie ustawi się w opozycji do Urana w waszym znaku, co okaże się frustrujące, niektórym Bykom nerwy mogą odmówić posłuszeństwa i powiedzą o jedno słowo za dużo. Od 7 do 9 listopada Merkury znajdzie się w harmonijnych aspektach do Neptuna i Plutona, co sprzyja przeprowadzeniu planów według zasady „nie możesz być Lwem, bądź lisem”. 10 listopada Merkury opuści opozycyjny znak Skorpiona i wejdzie do Strzelca, tracąc wiele ze swej mocy, od razu też znajdzie się w kwadraturze do ograniczającego Saturna, jakaś relacja z przyjacielem natrafi na blokady, we wspólnych finansach pojawią się braki. W okolicach 27 listopada, podczas pełni Księżyca, gdy Merkury utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, unikajcie podejmowania finansowych decyzji, bo możecie popełnić błąd, którego będziecie potem żałować.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Byka

Słońce w znaku Wagi przebywa do 23 października, zachęcając do dbania o zdrowie, warto wybrać się do specjalistów i zrobić niezbędne badania, bo przebywający w tym znaku Mars może powodować stany zapalne lub wywoływać inne dolegliwości. W tym czasie będziecie też mieli dużo obowiązków wobec innych ludzi, zadań do wykonania „na już” i „na teraz”, co może wywołać stres, zwłaszcza w okolicach 14 października, gdy dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca w Wadze – starajcie się wtedy zadbać o własny komfort psychiczny i fizyczny, bo inni sami potrafią zadbać o siebie i własne interesy, a wam straconego zdrowia nikt nie zwróci. 20 października jest właściwym dniem, aby zasięgnąć porady osoby kompetentnej w ważnej dla was sprawie, szczególnie dotyczącej zdrowia, bowiem Merkury znajdzie się „ w sercu” Słońca, zostaniecie więc wysłuchani i właściwie zdiagnozowani, co w dzisiejszych czasach nie jest zbyt powszechne. 23 października Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym nie tylko skierujecie uwagę na bliskich, którzy odeszli, ale przede wszystkim będziecie mieć szansę przyjrzeć się partnerom, zarówno osobistym, jak i biznesowym, z punktu widzenia trwałości związków, okazja pojawi się już w dniach 23 – 26 października, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z wymagającym, ale stabilizującym Saturnem. 28 października dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w waszym znaku, zadbajcie więc w tym czasie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, starajcie się nabrać dystansu do otaczającej was rzeczywistości, bo partnerzy mogą stać się przyczyną cierpienia.

Wenus, władczyni waszego znaku, 9 października opuści rozrywkowego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, niestety straci wiele ze swej mocy, w stosunku do dzieci staniecie się znacznie bardziej krytyczni i zaczniecie zbyt wiele oczekiwać od samych siebie, szczególnie w dziedzinie uczuć oraz spraw wymagających kreatywności, trudno wam się bowiem będzie zdecydować czy bardziej kierować się sercem, czy rozumem, zwłaszcza w dniach od 9 do 11 października, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do surowego Saturna. Na życzliwość i profity możecie natomiast liczyć między 20 a 24 października, gdy Wenus utworzy trygon do Jowisza w waszym znaku. Ostatniego dnia miesiąca czeka was jakaś miłosna niespodzianka, co zapowiada trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana, również przebywającego w Byku.

Mars również w tym miesiącu zmieni znak, ale zanim to się stanie, w dniach od 7 do 12 października utworzy kwadraturę z potężnym Plutonem, napięcie odczuwane w jakiejś toksycznej relacji może się odbić niekorzystnie na zdrowiu. 12 października Mars wejdzie do przeciwległego Skorpiona, nabierze mocy i przypomni, że trzeba w sobie znaleźć siłę, aby przetrwać w niesprzyjających okolicznościach, niektóre Byki mogą poczuć się atakowane przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych lub jawnych wrogów – między 12 a 15 października, gdy Mars utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, znajdziecie oparcie w wypróbowanych przyjaciołach. Między 26 a 30 października, w okolicach zaćmienia Księżyca, Mars znajdzie się w opozycji do Jowisza w waszym znaku, uważajcie, aby nie szastać zbyt hojnie swoją energią, bo ktoś może z niej korzystać bez umiaru, jak z własnej.

2 października Merkury w życzliwej Pannie znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, starajcie się swoje kreatywne i twórcze pomysły skonkretyzować, ponieważ następnego dnia Merkury w trygonie do Plutona pomoże przekonać do nich osoby, które do tej pory je odrzucały. 5 października Merkury opuści przyjazną Pannę i wejdzie do pełnej dylematów Wagi, trudniej wam będzie podejmować decyzje, zwłaszcza między 20 a 22 października, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z Plutonem, zderzycie się bowiem z wypowiedziami pełnymi agresji ze strony osoby, po której się tego nie spodziewaliście. 22 października Merkury wejdzie do przeciwległego Skorpiona, rozpoczynając okres, w którym warto dojść do porozumienia nawet z osobami, prezentującymi odmienne poglądy, pomoże wam w tym harmonijny aspekt Merkurego do Saturna w dniach od 22 do 24 października. W ostatnich dniach miesiąca Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem w przeciwległym Skorpionie i w opozycji do Jowisza w waszym znaku, ktoś może wam wygarnąć jakieś żale i pretensje, starajcie nabrać dystansu i nie brać tego do siebie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!