Archiwum kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, to znakomita okazja, aby uporządkować sprawy związane z potrzebami dzieci, zająć się ulubionym hobby lub pracą sprawiającą przyjemność. Od 6 do 10 września Słońce w korzystnym aspekcie do Jowisza w waszym znaku przyniesie okazję do wykazania się pracowitością i talentem, co podniesie status życiowy, nie zmarnujcie również szansy, która pojawi się w okolicach 15 września, podczas nowiu Księżyca w przyjaznej Pannie w trygonie do inspirującego Urana, układ ten zapowiada bowiem początek fascynującego przedsięwzięcia, łączącego przyjemne z pożytecznym. Okres pobytu Słońca w Pannie to zwykle pozytywny okres dla Byków, przynosi bowiem okazję do wykazania się profesjonalizmem w dziedzinach, które was inspirują, uważajcie jednak w dniach od 17 do 21 września, bowiem opozycja Słońca do Neptuna pozbawi was obiektywizmu, możecie pogubić się w szczegółach lub potraktować problemy innych jako własne – trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie od 19 do 23 września, pozwoli uporać się z przeciwnościami, należy wykazać się zdecydowaniem i asertywnością, unikając przy tym agresywnych reakcji. 23 września Słońce opuści życzliwą Pannę i wkroczy do towarzyskiej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym w codziennej pracy istotne okażą się stosunki międzyludzkie. 29 września pełnia Księżyca w walecznym Baranie rozbudzi emocje i skłoni do walki z osobami nieszczerymi.

Wenus, władczyni waszego znaku, tranzytując znak rozrywkowego Lwa, 4 września powróci do biegu prostego, co pozwoli w większym stopniu wykorzystać jej dobroczynny wpływ, pozwolicie sobie na przyjemności, jakie oferuje życie rodzinne i kontakt z dziećmi, jednak między 16 a 18 września, gdy Wenus ustawi się w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku, możecie mieć tendencję do przeceniania swoich możliwości, uważajcie aby jakaś okazja nie przeszła koło nosa tylko dlatego, że postawiliście wygórowane warunki. Również w ostatnich dniach miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Marsa i w kwadraturze do Urana w waszym znaku, może dojść do zerwania ważnego kontraktu lub miłosnego związku, uznacie bowiem że niezależność i wolność decydowania o sobie jest dla was najważniejsza.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Wagi, co pływa niekorzystnie na związki, wprawiając w stan frustracji, bo brak aspektów utrudni uwolnienie energii. Niektóre Byki mogą w tym czasie doświadczyć dolegliwości ze strony układu autoimmunologicznego.

Merkury w życzliwej Pannie 4 września cofając się utworzy trygon do Jowisza, co wpłynie korzystnie na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, kiedy 6 września znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, jakiś powracający intelektualny projekt lub pomysł stanie się źródłem satysfakcji i spotka się z uznaniem. 15 września Merkury powróci do biegu prostego i 25 września ponownie utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, co okaże się korzystne dla studentów a także osób, planujących wyjazdy zagraniczne.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Byka

Słońce w znaku Lwa przebywa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy rodzinne i domowe, już 1 sierpnia dojdzie do pierwszej w tym miesiącu pełni Księżyca w rewolucyjnym Wodniku, co rozbudzi emocje w związku z zawodowymi wyzwaniami, dodatkowo trygon Marsa do Jowisza zapewni skuteczne działanie, służące rozwojowi osobistemu, zdobywaniu wiedzy, pomnażaniu majątku a przede wszystkim podróżowaniu i sprawianiu sobie przyjemności. W dniach od 5 do 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza w waszym znaku przyniesie korzyści dla domu i rodziny, niektóre Byki wybiorą się w wymarzoną podróż zagraniczną, inne rozpoczną nowy kurs poszerzający horyzonty, nie obejdzie się jednak bez napięcia z tym związanego, nic samo nie przyjdzie, trzeba się będzie postarać, aby mieć zyski. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w kwadraturze do Urana w waszym znaku, coś będzie musiało się zakończyć, aby rozpocząć nowy etap w życiu, niektóre Byki podejmą decyzje, które radykalnie zmienią sytuację rodzinną. 23 sierpnia Słońce opuści dumnego Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, gdzie przebywają już Mars i Merkury, całą energię skierujecie na cierpliwą pracę, która zapewni rozwój osobisty i ostatecznie sprawi wiele przyjemności, jedynie w dniach 25 – 29 sierpnia możecie poczuć się przeciążeni pracą a relacje z przyjaciółmi natrafią na ograniczenia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Saturna. Ostatniego dnia sierpnia będzie miała druga w tym miesiącu pełnia Księżyca, tym razem w marzycielskich, życzliwych Rybach, emocje rozbudzą relacje przyjacielskie oraz zawirowania miłosne.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym w znaku rozrywkowego Lwa, niektóre związki rodzinne mogą się skomplikować, szczególnie między 7 a 11 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, na wsparcie domowników natomiast możecie liczyć podczas koniunkcji Wenus ze Słońcem, w dniach 12-14 sierpnia, niektóre Byki doświadczą nawrotu uczuć, które wydawały się wypalone. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku ostrzega przed rozrzutnością, niektórym Bykom uda się jednak odzyskać pieniądze, o które musiały walczyć.

Mars do 27 sierpnia przebywa w racjonalnej Pannie, co wpłynie pozytywnie na zrewolucjonizowanie i jednocześnie uporządkowanie przestrzeni związanych z waszym hobby, zwłaszcza gdy Mars znajdzie się w trygonie do Urana w waszym znaku, w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 16 sierpnia. Między 20 a 24 sierpnia, podczas opozycji Marsa do zwodniczego Neptuna, możecie wykazać się nadmiernym krytycyzmem w stosunku do dzieci, natomiast spotkania z przyjaciółmi okażą się pełne nostalgicznych wspomnień. Od 23 do 27 sierpnia Mars w trygonie do Plutona obdarzy was siłą i wytrwałością w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Po 27 sierpnia, kiedy Mars zawita do znaku Wagi, aktywność skierujecie na nawiązywanie relacji ważnych dla waszego zdrowia oraz pozyskiwanie zleceń na dodatkową pracę.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Pannie, gdzie jest bardzo mocny, dlatego praca wymagająca uważności oraz precyzji pójdzie wam jak z płatka, ale i tak po 24 sierpnia, kiedy Merkury zmieni bieg na wsteczny, trzeba będzie wprowadzić poprawki do rozpoczętych wcześniej projektów. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, co utrudni zajmowanie się tym, co może sprawić przyjemność, pojawią się opóźnienia w planowanych spotkaniach towarzyskich. Od 9 do 11 sierpnia natomiast Merkury w trygonie do Jowisza w waszym znaku ułatwi przeprowadzenie każdej sprawy, powiodą się podróże zagraniczne, szkolenia, rozpoczęcie nauczania. Po 24 sierpnia, gdy Merkury wejdzie w retrogradację, unikajcie rozpoczynania twórczych przedsięwzięć, natomiast mogą powrócić projekty, którymi już kiedyś się zajmowaliście.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Byka

Słońce w życzliwym Raku przebywa do 23 lipca, stwarzając okazje do podróżowania, zwiększając mobilność i potrzebę nowych doznań. Już 1 lipca Słońce z Merkurym w koniunkcji znajdzie się w korzystnych aspektach do dobroczynnego Jowisza w waszym znaku i Saturna w Rybach, co pozwoli jasno określić pragnienia i marzenia możliwe do zrealizowania, zwłaszcza dotyczące kariery, nieruchomości, dalszego kształcenia lub podróżowania. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 3 lipca w znaku Koziorożca, rozbudzi emocje w relacjach z rodzeństwem lub sąsiadami. W dniach od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do rewolucyjnego Urana w waszym znaku zapowiada nieoczekiwane krótkie podróże i decyzje podejmowane w ostatniej chwili. 17 lipca dojdzie do nowiu Księżyca, co może okazać się początkiem zmian w układach rodzinnych, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy opuści wasz znak i wycofa się do Barana, relacje z otoczeniem ulegną poprawie, trzeba jednak będzie bardziej zadbać o zdrowie. Trygon Słońca do Neptuna od 18 do 23 lipca ułatwi pozyskanie przyjaciół i realizację pragnień, wpłynie też pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność, w tym samym czasie jednak dojdzie do opozycji Słońca z przemocowym Plutonem, w dodatku w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, taki układ planet ostrzega przed nadużyciami, może też wpłynąć negatywnie na stan zdrowia. 23 lipca Słońce opuści życzliwego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym postawicie na przyjemności i rozwój zainteresowań.

Wenus, władczyni waszego znaku, w Lwie przebywa przez cały miesiąc, co wpływa pozytywnie na relacje w rodzinie, wspólne wakacje i zabawy z dziećmi zbliżą was do siebie, szczególnie aktywność fizyczna okaże się korzystna, bo w tym znaku do 10 lipca przebywa również wojowniczy Mars, lepiej więc, żeby jego energię wykorzystać w aktywności sportowej, zamiast w utarczkach. W pierwszych dniach lipca Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do Urana, w związkach więc mogą pojawić się kryzysy. 24 lipca Wenus wejdzie w bieg wsteczny, niektóre związki i uczucia zmienią charakter, powrócą dawne miłości, lepiej w tym czasie nie rozpoczynać romansów, bo mogą być nietrwałe. 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus, spotkacie kogoś dawno nie widzianego.

Mars do 10 lipca tranzytuje znak Lwa, zachęcając do aktywnego wypoczynku, potem przechodzi do życzliwej Panny, co uczyni was znacznie bardziej mobilnymi, aktywność skierujecie na ochronę zdrowia, dbałość o odpowiednią dietę oraz porządkowanie otoczenia, jedynie między 18 a 23 lipca zachowajcie ostrożność, bo natraficie na opór materii, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna.

Merkury w tym miesiącu znajdzie się w trzech znakach – do 11 lipca będzie przebywał jeszcze w życzliwym Raku, dbając o porozumienie z członkami bliższej i dalszej rodziny, czemu sprzyjają w dniach 6 – 11 lipca korzystne aspekty z Uranem i Neptunem. 11 lipca Merkury zawita do rozrywkowego Lwa, to dobry moment na spędzenie czasu z młodzieżą i dziećmi, zapewniając im wakacyjne atrakcje, zwłaszcza w okolicach 17 lipca, kiedy znajdzie się w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku. 24 lipca kwadratura Merkurego z nieprzewidywalnym Uranem sprawi, że ktoś wyprowadzi was z równowagi swoimi uwagami. 28 lipca Merkury opuści zawadiackiego Lwa i wejdzie do życzliwej Panny, w ostatnich dniach miesiąca warto zająć się porządkami.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Byka

Słońce w Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie materialne bliskich. 4 czerwca pełnia Księżyca w Strzelcu podbije emocje związane ze stanem posiadania, zwłaszcza, że towarzyszyć jej będzie koniunkcja Jowisza z Północnym Węzłem Księżycowym oraz koniunkcja Merkurego z Uranem w waszym znaku, może więc zrobić się nerwowo, ale też pojawić się okazja do wzbogacenia. 18 czerwca nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do zwodniczego Neptuna zapowiada nowy etap w życiu, pozostańcie jednak uważni, bo otrzymana propozycja pracy może posiadać wiele luk prawnych lub ustalenia okażą się niejasne, sprawdzajcie więc wszystko kilka razy. Od 15 do 24 czerwca szczodry Jowisz w waszym znaku znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, niektóre Byki otrzymają szansę na uzyskanie stałych dochodów lub nawiązanie współpracy, która ustawi was finansowo na wiele lat, inne zainwestują w nieruchomości, jeszcze inne osiągną postawione przed sobą cele. 21 czerwca Słońce wkroczy do życzliwego Raka, nadejdzie więc czas na odpoczynek w gronie rodzinnym. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w trygonie do Saturna i w sekstylu do Jowisza może okazać się zapowiedzą nawiązania długotrwałej przyjaźni.

Wenus, patronka waszego znaku, przebywa w życzliwym Raku do 5 czerwca, w dodatku w korzystnym aspekcie do marzycielskiego Neptuna w Rybach, co sprzyja twórczości artystycznej, miłosnym romantycznym spotkaniom i wakacyjnym eskapadom. 5 czerwca Wenus wejdzie do dumnego Lwa i od razu ustawi się w opozycji do zaborczego Plutona, łatwo was będzie uwieść, więc pamiętajcie, że nie wszystko złoto, co się świeci. Między 9 a 11 czerwca Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza i Węzłów Księżycowych w waszym znaku, niektóre Byki mogą przesadzić z oceną swoich możliwości lub z powodu fałszywej dumy stracić okazję do poprawy sytuacji materialnej. W ostatnim dniu miesiąca kwadratura Wenus do Urana w waszym znaku doprowadzi do konfliktu, a nawet zerwania, ważnej relacji.

Mars przez cały miesiąc przebywa w dumnym Lwie, wzmacniając dążenie do rozrywek, rozwoju hobby i sprawienia sobie przyjemności. Między 24 a 28 czerwca kwadratura Marsa do Urana w waszym znaku może doprowadzić do radykalnego zakończenia jakiejś działalności lub ktoś wyprowadzi was z równowagi do takiego stopnia, że z dnia na dzień zakończycie znajomość.

Merkury okaże się bardzo aktywny w tym miesiącu – do 11 czerwca przebywając w waszym znaku wzmacnia intelekt i zdolność do podejmowania decyzji, szczególnie w okolicach 4 czerwca, gdy znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, podczas pełni Księżyca w Strzelcu. W dniach 9-10 czerwca sekstyl Merkurego do Neptuna rozbudzi wyobraźnię i kreatywność, co okaże się korzystne przede wszystkim dla twórców. 11 czerwca Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Bliźniąt, którymi włada, nabierze więc większej mocy, od razu też utworzy trygon z potężnym Plutonem, co wzmocni poczucie własnej wartości i pomoże podjąć ważne decyzje, zwłaszcza finansowe. Natomiast 15 czerwca kwadratura Merkurego z Saturnem utrudni negocjacje – ważne rozmowy, zwłaszcza na temat finansów, odłóżcie na inny termin. Dni między 17 a 18 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z powabną Wenus, sprzyjają rozrywkom i spotkaniom towarzyskim. 21 czerwca Merkury w sekstylu do Marsa sprawi, że będziecie myśleć sprawnie i szybko podejmować decyzje, natomiast 25 czerwca powstrzymajcie się od słownych deklaracji i nie ufajcie obietnicom, ponieważ Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. Ostatniego dnia miesiąca Merkury w trygonie do Saturna i w sekstylu do Jowisza w waszym znaku pomoże zawrzeć długotrwałe, korzystne kontrakty zawodowe.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Byka

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 maja, to idealny czas, aby zadbać o własne sprawy i poprawić samopoczucie, sprzyja wam bowiem energia słoneczna, istotna dla szeroko pojętego rozwoju osobistego. Ostrożność jednak powinniście zachować w okolicach 5 maja, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w przeciwległym Skorpionie, emocje sięgną szczytu, łatwo wtedy o błędną decyzję, zwłaszcza że odpowiedzialny za myślenie Merkury w waszym znaku cofa się, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku. Między 7 a 13 maja koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem wprowadzi zmiany, na które możecie nie być przygotowani. 16 maja Jowisz, planeta obfitości i dobrego losu, wkroczy do waszego znaku, od razu jednak znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Plutona, co może oznaczać awans lub spektakularny sukces zawodowy, nie obejdzie się jednak bez wysiłku, presji i walki, dotyczy to szczególnie Byków urodzonych jeszcze w kwietniu. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 19 maja, zapowiada nowy rozdział w życiu – Byki zwykle nie lubią zmian, ale powinniście przygotować się na kolejny etap w rozwoju. Od 15 do 20 maja sekstyl Słońca do mediumicznego Neptuna pozwoli skorzystać z intuicji w podejmowaniu życiowych wyzwań. Między 15 a 25 maja Słońce w sekstylu do Marsa obdarzy was siłą i energią potrzebną do działania, szczególnie w sprawach dotyczących domu, rodziny i dzieci, po 21 maja, kiedy zarówno Słońce, jak i Mars zmienią znak, pozostając nadal w korzystnym aspekcie, aktywność skierujecie na sprawy finansowe. 21 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, kierując uwagę na stan materialny oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości, od razu znajdzie się w trygonie do Plutona, co powoli spłacić zobowiązania lub uzyskać łatwo długoterminowy kredyt. W ostatnich dniach miesiąca nastąpi zahamowanie w wydatkach, trzeba będzie ograniczyć potrzeby, na co wpłynie kwadratura Słońca do surowego Saturna.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Bliźniętach do 7 maja, sprzyjając finansom , zwłaszcza w dniach 3 – 6 maja, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem, jednocześnie jednak utworzy kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, uważajcie więc na umowy i transakcje, bo możecie stać się ofiarą pomyłki lub oszustwa, zwłaszcza że w tym czasie Merkury zmierza w niewłaściwym kierunku. 7 maja Wenus zawita do życzliwego Raka, w którym jest mocna i może rozwinąć swój pełen potencjał, wasze samopoczucie więc też ulegnie poprawie. Między 11 a 14 maja trygon Wenus do Saturna umocni przyjaźnie i pomoże uzyskać wsparcie ze strony osób, których o to nie podejrzewacie. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do Urana w waszym znaku zaskoczy życzliwym gestem ze strony sąsiadów lub przyjaciół.

Merkury w waszym znaku do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, pozostańcie więc uważni w sprawach dotyczących komunikacji, umów i podejmowanych zobowiązań. 1 maja, gdy retrogradujący Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca otrzymacie ważną wiadomość, ale liczcie się z tym, że wszystko jeszcze może się zmienić. Od 10 do 17 maja, w trakcie zmiany biegu na prosty, Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z Wenus i Saturnem, co dobrze wróży relacjom z wypróbowanymi, wieloletnimi przyjaciółmi.

Mars tranzytuje życzliwego Raka do 20 maja, jest jednak w tym znaku słaby, dlatego krótkie podróże oraz relacje z rodzeństwem lub sąsiadami mogą okazać się stresujące, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, podczas sektylu Marsa do Urana w waszym znaku. Między 15 a 18 maja Mars w trygonie do Neptuna sprzyja pracy twórczej w gronie przyjaciół. 20 maja, gdy Mars zawita do znaku Lwa, odzyska siłę, ale znajdzie się w opozycji do potężnego Plutona, co zapowiada walkę i trudności w pogodzeniu wymagań zawodowych i rodzinnych.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na kwiecień 2023 dla Byka

Słońce przebywając do 20 kwietnia w znaku Barana osłabi was energetycznie, zadbajcie więc o siebie bardziej niż zwykle, dobrze wam zrobi chociaż krótki urlop i zmiana miejsca pobytu. 6 kwietnia pełnia Księżyca w Wadze rozbudzi emocje w związku ze stanem zdrowia własnym, bliskich lub ulubionych zwierzaków, nic złego jednak was nie czeka, o co zatroszczy się koniunkcja Słońca z Jowiszem, pod wpływem której pozostaniecie od 8 do 15 kwietnia, to również dobry czas na naukę, zdawanie egzaminów, planowanie wymarzonych podróży. 20 kwietnia, zanim Słońce zawita do waszego znaku, dojdzie do zaćmienia Słońca w Baranie w bardzo nieprzyjemnej kwadraturze do Plutona w Wodniku, niektóre Byki w najbliższym czasie doświadczą mobbingu, przemocy fizycznej, psychicznej lub trudnej do wytrzymania presji ze strony zarówno ukrytych, jak i jawnych wrogów, dbajcie o siebie i nie pozwólcie wyprowadzić się z równowagi, Słońce w waszym znaku obdarzy was siłą i energią potrzebna do tego, aby poradzić sobie z wyzwaniami, zagrożeniami lub wymaganiami otoczenia. Między 22 a 28 kwietnia Słońce w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym utworzy korzystny aspekt ze stabilizującym Saturnem, wprowadzi to co prawda nieco ograniczeń, ale zapewni wsparcie ze strony osób starszych lub wieloletnich, wypróbowanych przyjaciół.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa u siebie do 11 kwietnia, warto wykorzystać ten czas na poprawę wizerunku oraz zadbanie o dobre relacje w związkach, zwłaszcza miedzy 6 a 9 kwietnia, kiedy znajdzie się w sekstylu z romantycznym Neptunem, osoby zakochane mają szansę spełnić marzenia, artyści i twórcy mogą liczyć na przychylność Muz, obydwie planety są mocne w swoich znakach i sprzyjają życzliwości oraz prawdziwej miłości. 11 kwietnia Wenus wejdzie do Bliźniąt, zaczniecie nawiązywać kontakty, mające wpływ na przyszłe zarobki, między 8 a 12 kwietnia trygon Wenus do Plutona rozbudzi pragnienie zdobycia przewagi, uda się wam uzyskać to, na czym wam zależy, ale uważajcie, bo wzbudzi to zazdrość konkurencji. Między 13 a 16 kwietnia kwadratura Wenus do Saturna zapowiada ograniczenia w kontaktach z przyjaciółmi, może dojść do nieporozumień na tle finansowym.

Mars, planeta aktywności i działania, przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Raku, nie jest to jednak dla niej odpowiednie miejsce, dlatego uważajcie na drodze i starajcie się być bardziej tolerancyjni dla członków rodziny. W pierwszych dniach miesiąca Mars w trygonie do Saturna pozwoli umocnić niektóre przyjaźnie, natomiast w ostatnich dniach kwietnia Mars w sekstylu do Urana w waszym znaku zrewolucjonizuje stosunek do posiadania.

Merkury wkroczy do waszego znaku już 3 kwietnia, od razu znajdzie się w napiętym aspekcie do potężnego Plutona, odczujecie presję mentalną, na jaw wyjdą sprawy zamiatane pod dywan, pamięć zacznie płatać figle – najważniejsze to pamiętać, że nie jesteście waszymi myślami i w każdej chwili możecie je zmienić. Między 4 a 6 kwietnia poważna rozmowa z wypróbowanym przyjacielem pozwoli podjąć właściwe decyzje, na co wpłynie korzystny aspekt Merkurego do Saturna. Między 6 a 10 kwietnia Merkury w sekstylu do Marsa przyspieszy komunikację, skłoni do częstego przemieszczania się, ta sama konfiguracja powtórzy się między 22 a 26 kwietnia, ale wprowadzi sporo zamieszania, bo wtedy już Merkury będzie się cofał – 22 kwietnia zmieni bieg na wsteczny i pozostanie w nim do 15 maja, unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących finansów.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Byka

Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, oświetlając sprawy związane z udziałem w stowarzyszeniach osób, podzielających wasze zainteresowania oraz kierując uwagę na rozwój przyjaźni. Miesiąc zapowiada się burzliwie, ponieważ aż trzy ważne planety zmienią znaki, co będzie miało duże znaczenie dla waszej przyszłości. 7 marca pełnia Księżyca w życzliwej Pannie, która odbędzie się w korzystnym aspekcie do Urana, przebywającego w waszym znaku, wzbudzi emocje w dziedzinach dotyczących twórczej aktywności was samych lub waszych dzieci. Tego samego dnia Saturn po paru latach opuści znak Wodnika i na kolejne zagości w życzliwych Rybach, co wpłynie przede wszystkim na zmiany w gronie przyjaciół – wielu z nich odejdzie z waszego życia, pozostaną tylko tacy, którym będziecie mogli w pełni zaufać. Od 13 do 20 marca Słońce znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, w dniach 16-7 marca dołączy do nich Merkury i wszystkie trzy planety utworzą napięty aspekt z wojowniczym Marsem, w tych dniach zwróćcie szczególną uwagę na transakcje finansowe, bo mogą okazać się dla was niekorzystne, czytajcie dokładnie umowy, również to, co napisane drobnym drukiem, bo łatwo wam będzie ulec czyimś namowom i manipulacji, tracąc przy tym pieniądze. 20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do znaku Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym potrzebować będziecie więcej niż zwykle odpoczynku, bowiem dysponować możecie mniejszym zasobem energetycznym, 21 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Baranie, co dla niektórych Byków okaże się początkiem nowej ścieżki rozwoju duchowego. 23 marca Pluton po wielu latach wkroczy do znaku Wodnika, w którym przebywać będzie około pół roku, potem wycofa się do Koziorożca i ponownie zagości w Wodniku w listopadzie 2024, pozostając w nim następne 20 lat, przynosząc transformację w przyjaźniach, grupach społecznych oraz zawodowych, z którymi będziecie mieć do czynienia, ale jego wpływ będzie widoczny dopiero po wielu latach.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Baranie do 16 marca, co nie jest dla was korzystne i osłabia możliwość rozwoju miłości i empatii, możecie odnieść wrażenie, że o wszystko musicie teraz zawalczyć, chociaż pierwsze dwa dni miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z uszczęśliwiającym Jowiszem w Baranie, mogą niektórym Bykom przynieść ukryty romans lub inny prezent od losu. Również między 9 a 13 marca, podczas sekstylu Wenus z Marsem, łatwo będzie o flirt, ale także o dodatkowe pieniądze, które „spadną jak z nieba”. Po 16 marca, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, samopoczucie znacznie się polepszy, nabierzecie wdzięku i potrzeby romansowania, to idealny czas na zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Między 17 a 19 marca Wenus w sekstylu do Saturna radzi oprzeć się na sprawdzonych, wieloletnich przyjaźniach, które udziela wam wsparcia, kiedy będziecie w potrzebie. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku może przynieść niektórym osobom miłość od pierwszego wejrzenia, która spadnie „jak grom z jasnego nieba” – dajcie sobie czas, bo nie wszystkie takie uczucia pozostają trwałe.

Mars w Bliźniętach przebywa do 25 marca, zachęcając do zdobywania pieniędzy, ale też skłaniając do wydatków, szczególną ostrożność zachowajcie między 13 a 19 marca, gdy utworzy napięty aspekt z Neptunem, Słońcem oraz Merkurym. 25 marca Mars wkroczy do życzliwego Raka, kierując aktywność na sprawy związane z ziemią, nieruchomościami, domem, rodziną i sąsiadami.

Merkury już 2 marca opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie jednak jest wyjątkowo słaby, dlatego do 19 marca zrezygnujcie z podejmowania ważnych decyzji, bo możecie popełnić błąd – coś okaże się niejasne, inne niż przypuszczaliście lub okaże się, że ulegliście iluzji. Merkury w Rybach może się okazać jednak przydatny artystom i twórcom, bo rozwija wyobraźnię, pomoże tez osobom medytującym, zwłaszcza między 11 a 13 marca, gdy znajdzie się w sekstylu do Urana w waszym znaku. 19 marca Merkury opuści Ryby i zawita do gorliwego Barana, myślenie przyspieszy, ale dobre pomysły na razie zachowajcie dla siebie. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji z Jowiszem zachęci do zdobywania wiedzy.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Byka

Słońce przebywa w znaku Wodnika do 18 lutego, zachęcając do intensywnej pracy i rozwoju kariery. W pierwszym tygodniu miesiąca, między 3 a 7 lutego, czeka was duży wysiłek, a nawet zawodowy kryzys, kiedy Słońce utworzy napięty aspekt z wybuchowym Uranem w waszym znaku, emocje spotęguje pełnia Księżyca w Lwie, do której dojdzie 5 lutego, zwłaszcza że towarzyszyć jej będzie kwadratura rządzącej waszym znakiem Wenus do popędliwego Marsa – między przyjaciółmi lub partnerami może dojść do spięć na temat pieniędzy, pośpiech w niczym wam nie pomoże, starajcie się nabrać dystansu do pojawiających się problemów, bo za chwilę miną bez śladu. Praca i obowiązki zawodowe staną się wyjątkowo wyczerpujące między 14 a 18 lutego, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem. 18 lutego Słońce wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc pełen twórczych aktywności i przyjacielskich spotkań, to również właściwy czas na rozwój talentów artystycznych – rozpoczęcie nowego projektu lub obiecującej przyjaźni wyznaczy nów Księżyca, do którego dojdzie 20 lutego.

Wenus w życzliwych Rybach przebywa do 20 lutego, a ponieważ jest w tym znaku bardzo mocna możecie spodziewać się rozwoju przyjaźni a także miłosnych i twórczych uniesień. W okolicach pełni dadzą o sobie znać napięcia damsko-męskie, sprawy finansowe okażą się stresujące, ale już od 7 do 9 lutego sekstyl Wenus do zaskakującego Urana pozwoli się cieszyć przychylnością przyjaciół oraz osób, podzielających wasze zainteresowania, Byki poszukujące swojej drugiej połówki mogą ją spotkać na towarzyskiej imprezie. Romantycznie, ale też zwodniczo, zrobi się między 13 a 17 lutego, gdy Wenus utworzy koniunkcję z marzycielskim Neptunem, natomiast w dniach od 17 do 20 lutego sekstyl Wenus do potężnego Plutona rozbudzi pożądanie, ale pozwoli zobaczyć ciemną stronę spraw i ludzi, którym oddaliście serce. 20 lutego Wenus wkroczy do gorliwego Barana, tracąc wiele ze swej mocy, trudno będzie uzyskać coś za pomocą wdzięku, o więcej spraw, w tym o pieniądze i miłość, trzeba będzie zawalczyć.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Bliźniąt, stymulując sprawy finansowe, generując coraz większe wydatki, ostrożność zachowajcie w okolicach pełni Księżyca w Lwie, do której dojdzie 5 lutego, bo negocjacje okażą się ostre i stresujące.

Merkury do 11 lutego tranzytuje życzliwy znak Koziorożca, skupiając myśli na sprawach zawodowych, wpływając na edukację i kontakty międzynarodowe, od 5 do 8 lutego znajdzie się w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, co pozwoli podejmować decyzje kierując się intuicją oraz wyobraźnią, natomiast między 9 a 11 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, staniecie się bardzo pragmatyczni, starajcie się nie ulegać presji, jaką ktoś zechce na was wywrzeć. 11 lutego Merkury wejdzie do Wodnika, gdzie będzie mógł zrealizować swój potencjał, pomysłowość i kreatywność wykorzystajcie w pracy zawodowej, szczególnie między 16 a 20 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym i hojnym Jowiszem. Dni między 20 a 23 lutego mogą być nerwowe, będziecie bowiem myśleć i działać zbyt szybko pod wpływem trygonu Merkurego z Marsem, co wywoła nadmierny stres, na co wskazuje kwadratura Merkurego do Urana w waszym znaku.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Byka

Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, co skieruje uwagę na sprawy związane z karierą, podróżami zagranicznymi oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Między 3 a 7 stycznia, kiedy Słońce utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem w waszym znaku, czekają was niespodzianki, które dobrze wróżą przyjaźni oraz kontaktom międzynarodowym. W nocy z 6 na 7 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Raku, ogarną was emocje związane z podróżami, powrotem spraw, które uważaliście za zamknięte, ponieważ pełni towarzyszyć będzie koniunkcja cofającego się Merkurego ze Słońcem. Miedzy 11 a 15 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprzyja twórczości artystycznej oraz działaniom związanym z rozwojem osobistym, macie szansę nawiązać przyjaźń, która przyczyni się do spełnienia marzeń. Od 16 do 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem wymusi zaangażowanie w realizację celów, wymagających dużego wysiłku, na jaw wyjdą skrywane emocje, skłaniające do głębokiego wglądu we własne motywacje. 20 stycznia Słońce opuści przyjaznego Koziorożca i wejdzie do znaku Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym na plan pierwszy wyjdą ambicje i zmiana podejścia do spraw zawodowych, nów Księżyca, do którego dojdzie 21 stycznia w tym znaku, zapowiada rozpoczęcie nowego oryginalnego projektu, który pchnie karierę do przodu. Między 22 a 27 stycznia korzystny sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie okazję, wartą wykorzystania dla podniesienia statusu społecznego. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa w Bliźniętach zapowiada większy dochód, ale też znaczniejsze wydatki.

Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Wenus z pożądliwym Plutonem, niektóre Byki zaczną rozliczać się emocjonalnie i finansowo. 3 stycznia Wenus opuści znak życzliwego Koziorożca, wkroczy do Wodnika i od razu znajdzie się w niezwykle korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza, co wpłynie na poprawę relacji zawodowych, może też przynieść niektórym Bykom awans lub znaczną podwyżkę. Od 7 do 11 stycznia trygon Wenus do Marsa przyniesie zwiększenie pożądania w związkach a także wzrost zarobków. Kwadratura Wenus do Urana, do której dojdzie między 13 a 17 stycznia, ostrzega przed konfliktem w zawodowej przyjaźni, mającej wpływ na ostateczny kształt wspólnego projektu. Od 21 do 24 stycznia koniunkcja Wenus z surowym Saturnem wprowadzi ograniczenia w kontaktach towarzyskich i zawodowych. 27 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwych Ryb, nabierając mocy sprawczej, co wpłynie korzystnie na przyjaźnie oraz relacje w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Mars w Bliźniętach 12 stycznia powróci do biegu prostego, staniecie się bardziej aktywni w zdobywaniu finansów, zaczniecie też odważniej wydawać pieniądze, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Marsa.

Merkury w Koziorożcu do 18 stycznia jest w retrogradacji, co utrudnia komunikację. W pierwszych dniach nowego roku znajdziecie się pod wpływem sekstylu cofającego się Merkurego do intuicyjnego Neptuna, powróci jakaś przyjaźń, która przerwała się w niewyjaśnionych okolicznościach, warto w tym czasie skupić się na wprowadzeniu poprawek do twórczych lub artystycznych projektów lub powrócić do codziennych praktyk medytacyjnych. Między 7 a 9 stycznia trygon Merkurego retro do Urana w waszym znaku zaprocentuje powrotem błyskotliwych pomysłów, które warto jeszcze zweryfikować i wprowadzić w życie dopiero w ostatnich dniach miesiąca, kiedy dojdzie ponownie do tego samego aspektu, ale już z Merkurym biegnącym ruchem prostym.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Byka

Słońce w Strzelcu do 21 grudnia skieruje uwagę na rozwój osobisty, zgłębianie psychiki i zarządzanie wspólnymi pieniędzmi. W okolicach 8 grudnia pełnia Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem wywoła dużo emocji związanych z finansami, będziecie walczyć ze wszystkich sił o to, co się wam należy. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna pozwoli utrwalić osiągniecia, na które długo pracowaliście, ale kwadratura Słońca do Neptuna od 12 do 16 grudnia wprowadzi element zagubienia i nieporozumień w relacjach z przyjaciółmi lub w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. W tygodniu przedświątecznym, między 19 a 24 grudnia, Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza najpierw w znakach Strzelec – Ryby, co może wyrazić się w nadmiernych wydatkach, zapragniecie bowiem, aby Święta Bożego Narodzenia, pomimo wojny i ekonomicznych ograniczeń, były pełne magii i przyjemności, 20 grudnia jednak Jowisz opuści życzliwe Ryby i ponownie wejdzie do ognistego Barana, następnego dnia Słońce wkroczy do przyjaznego Koziorożca, nadal pozostając w kwadraturze do Jowisza – tym razem układ planet zaprocentować może nagłą decyzją o wyjedzie zagranicznym, co wzbudzi wiele stresów, ale okaże się korzystne. Nów Księżyca w Koziorożcu, do którego dojdzie tuż przed Świętami 23 grudnia, zapowiada nowy rozdział w sprawach zawodowych, edukacyjnych lub międzynarodowych.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Strzelcu do 10 grudnia, co ma szansę pozytywnie wpłynąć przede wszystkim na stan majątkowy, już 1 grudnia znajdzie się w opozycji do walecznego Marsa w Bliźniętach, zaczniecie więc walczyć o finanse, granty, kredyty oraz inne formy wsparcia. 2 grudnia Wenus w sekstylu do Saturna zapowiada możliwość osiągnięcia porozumienia z urzędnikami, a także równowagi i poczucia zawodowego bezpieczeństwa, nie powinniście spodziewać się kokosów, ale pojawi się szansa na długotrwałą współpracę. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 2 a 6 grudnia, gdy Wenus utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, artyści i twórcy zmagać się będą z wyzwaniami, na które nie są przygotowani, pozostałe osoby mogą przeżyć zawód miłosny, rozczarować się w stosunku do przyjaciół lub wybrać niewłaściwą ścieżkę duchową. 8 i 9 grudnia, tuż przed zmianą znaku, Wenus utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem, ponieważ wszystkie aspekty tych planet są korzystne, możecie spodziewać się szansy na awans, zdobycia popularności lub po prostu chwile dobrego samopoczucia spędzone w gronie przyjaciół, nie zabraknie jednak ekscytacji i odrobiny stresów. 10 grudnia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej poważni i zdyscyplinowani, Wenus w trygonie do Urana między 20 a 24 grudnia zafunduje moc niespodzianek, możecie spodziewać się niecodziennych prezentów po choinką. Ostatnie trzy dni mijającego roku zapowiadają dobrą sylwestrową zabawę za sprawą sekstylu Wenus do Neptuna oraz koniunkcji Wenus z Merkurym i Plutonem – będzie rozrywkowo, romantycznie i namiętnie.

Mars do 27 grudnia biegnie ruchem wstecznym, trudno wam więc zorganizować się w finansach, pomimo starań w tym kierunku, nie powinniście się jednak przejmować, bo już na początku miesiąca uda wam się nawiązać kontakty, które zapewnią stały, chociaż niewielki dochód. Między 6 a 10 grudnia opozycja Słońca do Marsa zmusi do walki o to, co pragniecie zdobyć. Po 27 grudnia, kiedy Mars wyjdzie z retrogradacji, wszystko się ułoży.

Merkury przebywa w Strzelcu do 7 grudnia, nie pozwalając się skupić na niczym innym, jak na zdobywaniu środków finansowych lub planowaniu inwestycji, już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Merkurego do Neptuna wprowadzi was w stan konfuzji, trudno będzie coś zrozumieć, nie pozwólcie się wykorzystać przez osoby skłonne do manipulacji. 6 i 7 grudnia, zanim wejdzie do znaku Koziorożca, znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, Mikołajki więc zapowiadają się przyjemnie, ale kosztownie. Między 16 a 18 grudnia macie szansę wymyślić oryginalny sposób zdobywania dodatkowych środków finansowych, pomoże w tym Merkury w trygonie do Urana. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Merkury utworzy sekstyl z Neptunem, co wpłynie pozytywnie na atmosferę przy stole.