Archiwum kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Wodnika

Słońce w Raku do 22 lipca skieruje uwagę na sprawy zdrowotne, skłoni też do wykonania pracy i zleceń, które od dłuższego czasu czekały na realizację. Między 8 a 12 lipca sekstyl Słońca do Urana sprawi, że w nowy sposób spojrzycie na problemy rodzinne oraz to, co posiadacie, ktoś z domowników zaskoczy was swoją otwartością, niektóre Wodniki otrzymają niespodziewane zlecenie lub propozycję pracy. 13 lipca pełnia w Koziorożcu ujawni skryte uczucia, pojawią się trudne do opanowania emocje, które mogą wyrazić się w formie objawów psychosomatycznych.

16 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, sprzyja konsultacjom z kompetentnymi osobami. Od 16 do 22 lipca obydwie planety znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, pieniądze popłyną wartkim strumieniem, wykorzystacie je głównie na spłatę zaległych zobowiązań. 22 lipca Słońce opuści uczuciowego Raka i w kroczy do przeciwległego Lwa rozpoczynając miesiąc, w którym sprawy partnerskie okażą się priorytetowe, postawicie na relaks i wspólną zabawę. 28 lipca nów Księżyca w tym znaku może przynieść nową znajomość, współpracę zagraniczną lub korzystną podróż, do czego przyczyni się też trygon Słońca do Jowisza na przełomie lipca i sierpnia.

Wenus do 18 lipca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, warto ten czas wykorzystać na rozwój miłości, otrzymacie empatię i zrozumienie ze strony dzieci i osób bliskich, przyjemność sprawią zajęcia związane z waszym hobby. Od 11 do 16 lipca Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna i sekstylu do Saturna w waszym znaku, jest to ostrzeżenie, aby nie ulegać iluzjom, bo okażą się złudzeniem, warto polegać na długotrwałych związkach, sprawdzonych przez lata wspólnego pokonywania trudności. W sprawach finansowych ktoś może zechcieć wykorzystać waszą dobrą wolę i pod wpływem manipulacji wycenicie zbyt nisko swoją wartość. 18 lipca Wenus wejdzie do znaku Raka, w którym może wyrazić pełnię swego potencjału, dobrze poczujecie się w domu w otoczeniu rodziny, apetyt na smakołyki i przyjemności może wzrosnąć, zwłaszcza między 22 a 27 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze szczodrym, wzmacniającym obfitość Jowiszem, będzie to jednocześnie czas prosperity i wzrostu wynagrodzeń.

Wojowniczy Mars w pierwszych dniach miesiąca utworzy bardzo napięty aspekt z pożądliwym Plutonem, zapowiada to walkę, którą będziecie toczyć z własnymi uzależnieniami oraz podświadomymi przekonaniami, które nie pozwalają się rozwijać. Dla niektórych Wodników to dobry moment na rozpoczęcie psychoterapii, ale może okazać się zbyt trudna dla wrażliwej psychiki. Utarczki słowne z osobami dysponującymi władzą będą wyczerpujące, więc odpuśćcie sobie przekonywanie innych do własnego punktu widzenia. 5 lipca Mars opuści znak Barana, w którym był mocny i wejdzie do spolegliwego Byka, aktywność spadnie, ale tylko pozornie – na przełomie lipca i sierpnia koniunkcja Marsa z Uranem doprowadzi do gwałtownych, zaskakujących zmian w relacjach rodzinnych.

Merkury przebywa w życzliwych Bliźniętach do 5 lipca, co sprzyja mobilności i przemieszczaniu się, 2 lipca korzystny aspekt z Saturnem w waszym znaku sprzyja kontaktom z ludźmi starszymi lub osobami, od których zależy wasza kariera, 3 lipca kwadratura ze zwodniczym Neptunem doprowadzi do nieporozumień, uważajcie bo ktoś zechce wykorzystać wasze zaufanie, zwłaszcza w sprawach finansowych, 4 i 5 lipca sekstyl Merkurego z Marsem sprawi, że zachowacie się asertywnie i zdecydowanie w każdym rodzaju komunikacji.

Od 5 do 19 lipca Merkury przebywać będzie w znaku Raka, zaczniecie myśleć obrazami, dopuścicie do głosu serce i swoją wrażliwość, w okolicach 13 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem, możecie liczyć na znakomite pomysły. 19 lipca Merkury wejdzie do przeciwległego Lwa, co sprzyja dyskusjom, negocjacjom i kontaktom międzyludzkim. Między 22 a 24 lipca uda się zawrzeć porozumienie z cudzoziemcami, wyjedziecie za granicę lub skorzystacie z ekstra oferty wakacyjnej, są to znakomite dni, aby zakupić sprzęt elektroniczny, samochód lub przedmioty służące komunikacji i przemieszczaniu się.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Wodnika

Słońce przebywa w życzliwym znaku Bliźniąt do 21 czerwca, kierując energię na wszystko, co sprawia przyjemność i służy rozrywkom oraz osobistemu rozwojowi, będziecie w tym czasie bardzo kreatywni, skłonni do romansowania oraz nawiązywania licznych kontaktów. Do połowy miesiąca Słońce nie tworzy aspektów, energia więc płynąć może bez zakłóceń, dopiero w okolicach 14 czerwca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Strzelcu, wybuchną emocje, związane z relacjami przyjacielskimi i miłosnymi, także dzieci mogą przyczynić się do utraty równowagi emocjonalnej.

Od 14 do 18 czerwca Słońce w trygonie do Saturna w waszym znaku i w kwadraturze do Neptuna w Rybach pomoże uzyskać autorytet i wykazać się profesjonalizmem, jednak sprawy związane z dochodami lub stanem posiadania okażą się zagmatwane, ktoś może was chcieć wykorzystać lub złoży nieuczciwą finansową propozycję. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do znaku Raka, kierując uwagę na stan zdrowia oraz warunki pracy. Pod koniec miesiąca, 29 czerwca, dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w kwadraturze do Jowisza w Baranie, co przyniesie rozpoczęcie nowego projektu o zasięgu międzynarodowym lub związanym z edukacją, wymagać jednak będzie sporego nakładu pracy.

Wenus w Byku przebywa do 23 czerwca, może więc rozwinąć w tym czasie pełnię swojej mocy, oznacza to rozwój uczuciowy i emocjonalny, sytuacja materialna w rodzinie się poprawi – zwłaszcza między 10 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, zaskoczą was osoby bliskie sercu. Od 17 do 23 czerwca aspekty Wenus z Saturnem, Neptunem i Plutonem, wzbudzą zmienne reakcje – pojawi się nadzieja i romantyczne uczucia wyższe, uświadomicie sobie własne ograniczenia, ale namiętność pokona wszelkie trudności, na planie materialnym natomiast aspekty mogą sprawić, że pojawią się w tajemniczy sposób dodatkowe pieniądze, staniecie się jednak wymagający, bo uznacie, że nie są wystarczające, ostatecznie jednak trygon Wenus do Plutona pozwoli cieszyć się upragnionymi zyskami. 23 czerwca Wenus opuści znak Byka i wejdzie do przyjaznych Bliźniąt, co sprzyja nawiązywaniu wakacyjnych romansów, zwłaszcza pod koniec miesiąca, kiedy Wenus utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, poczujecie się usatysfakcjonowani i spełnieni.

Mars przez cały miesiąc przebywa w impulsywnym Baranie, staniecie się bardzo mobilni, skuteczni i szybcy w przekazywaniu informacji oraz nad wyraz asertywni. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do przebywającego w waszym znaku Saturna uczyni was bardzo skutecznymi w egzekwowaniu swoich praw, pozostańcie jednak ostrożni, bo w pierwszych dniach lipca kwadratura Marsa do Plutona może wywołać bardzo silną, wręcz agresywną reakcję na próbę stosowania przymusu lub presji zarówno ze strony innych osób, jak i przez was samych.

Merkury w Byku 3 czerwca zmieni bieg na prosty, co jest bardzo dobrą informacją, poprawi się bowiem komunikacja oraz sposób dysponowania finansami. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona pomoże przeprowadzić swoją wolę. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do życzliwych Bliźniąt, którymi włada, wzrośnie pomysłowość i kreatywność, staniecie się bardziej błyskotliwi, sprawność intelektualna się poprawi a przekaz informacji okaże się łatwy i przyjemny. Umysł najlepiej będzie wam pracował między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, nawiążecie międzynarodowe kontakty, które zaprocentują rozwojem osobistym.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Wodnika

Słońce tranzytuje znak Byka do 21 maja, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny. 1 maja odczujecie wpływ zaćmienia Słońca w koniunkcji z niepokornym Uranem, który jest jednym z władców waszego znaku, w sekstylu do Marsa w Rybach – pod wpływem tego układu pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, nieprzewidywalne zmiany dotyczyć będą sytuacji rodzinnej, czekają was wydarzenia, na które nie macie wpływu, nie warto więc się nimi za bardzo przejmować. Sekstyl Jowisza do Plutona natomiast poprawi finanse w pierwszym tygodniu maja, niektórym Wodnikom uda się spłacić kredyty lub inne finansowe zobowiązania.

11 maja Jowisz opuści znak Ryb i wejdzie do życzliwego Barana, do 29 października możecie więc liczyć na jego dobroczynny wpływ w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji, nie zabraknie zagranicznych podróży i kontaktów z obcokrajowcami. Między 13 a 17 maja, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Saturna w waszym znaku i w sekstylu z mistycznym Neptunem, czekają was napięcia w pracy zawodowej, emocje dodatkowo podkręci pełnia i zaćmienie Księżyca w Skorpionie, możecie poczuć się niepewnie i stracić poczucie własnej wartości, jednak już od 17 do 21 maja Słońce w sekstylu do Plutona doda wam pewności siebie i powoli zrealizować najbardziej wymagające cele.

21 maja Słońce zmieni znak i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się znacznie bardziej kreatywni i twórczy, w szerokim znaczeniu tego słowa. Od 21 do 25 maja Słońce w sekstylu do Jowisza zapewni wam sukcesy w wielu dziedzinach życia, głównie jednak w kontaktach międzynarodowych.

Wenus utworzy koniunkcję z Jowiszem w sekstylu do Plutona już 1 maja, co przyniesie znaczną poprawę w dziedzinie finansów, może również zaowocować propozycją dobrze płatnej pracy. Następnego dnia Wenus zmieni znak i wejdzie do życzliwego Barana, staniecie się bardziej komunikatywni, miłość stanie się mniej romantyczna, za to bardziej konkretna, będziecie gotowi walczyć o to, na czym wam zależy. Od 4 do 8 maja Wenus w korzystnym aspekcie z Merkurym wpłynie na poprawę komunikacji w związkach miłosnych. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem zapowiada wzrost pożądania i presję, jaką odczujecie w relacjach miłosnych, jednak jednoczesny sekstyl tej planety z Saturnem w waszym znaku pozwala przewidzieć, że postawicie na pewność i stabilizację w związku a nie namiętne uniesienia. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, w którym jest bardzo mocna, miłość i dobre samopoczucie odnajdziecie w gronie rodzinnym.

Mars w Rybach przebywa do 25 maja, skłaniając do kompulsywnego wydawania pieniędzy na rzeczy zbędne oraz na osoby w potrzebie, szczególnie w dniach 15–21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, planetą iluzji i niepewności. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona wygeneruje dużo energii, pieniądze dadzą wam poczucie władzy, ale żadna ich ilość nie okaże się wystarczająca. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, którym włada, co wybitnie wzmocni jego sprawczość, staniecie się znacznie bardziej komunikatywni i skłonni do przeprowadzenia swojej woli – szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars z Jowiszem znajdą się w koniunkcji, ogarnie was potrzeba zdobywanie nowych doświadczeń, podróży zagranicznych, zdobywania nowej wiedzy.

Merkury przebywa w życzliwych Bliźniętach do 23 maja, wpływając na wzrost kreatywności i pomysłowości, zwłaszcza w dziedzinach związanych z szeroko pojętą twórczością, jednak 11 maja wejdzie w retrogradację, niektóre pomysły trzeba więc będzie zweryfikować, aby wybrać najlepsze rozwiązania – do 3 czerwca unikajcie rozpoczynania nowych projektów, szczególnie związanych z przekazem informacji. Między 17 a 22 maja Merkury w sekstylu do Jowisza sprzyja kontaktom międzynarodowym, pod warunkiem, że zostały one nawiązane znacznie wcześniej. 23 maja Merkury wycofa się do Byka, powrócą więc sprawy, wymagające rozmów i pertraktacji w gronie rodzinnym, zwłaszcza między 24 a 28 maja, gdy Merkury utworzy trygon z potężnym Plutonem.

 

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Wodnika

Słońce tranzytuje życzliwy znak Barana do 20 kwietnia, kierując uwagę na wzrost mobilności oraz kontakty z rodzeństwem lub sąsiadami, już 1 dnia miesiąca dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Merkurym, co sprzyja rozpoczynaniu działalności edukacyjnej, publicystycznej oraz wszelkim działaniom związanym z szeroko pojętą komunikacją. 3 kwietnia Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto zapisać swoje pomysły, plany, cele i nadzieje, bo mają szansę się spełnić, ktoś was doceni i zauważy waszą wartość. Od 10 do 15 kwietnia Jowisz z Neptunem znajdą się w braterskim uścisku w znaku Ryb, którym obie planety władają, sprawy międzynarodowe a także związane z wyższą edukacją nabiorą znaczenia, wzrośnie empatia i potrzeba ofiarowania światu tego, co w was najlepsze, jednocześnie możecie liczyć na poprawę sytuacji finansowej.

Sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna, przebywającego w waszym znaku, sprzyja nadaniu ram strukturalnych rozbujałej wyobraźni, aspekt pomoże ugruntować energię i nie pozwoli jej rozproszyć na mniej znaczące sprawy. W Wielką Sobotę dojdzie do pełni Księżyca w Wadze, emocje wzbudzą nadchodzące Święta Wielkanocne, być może obecność przy stole niespodziewanych gości, w drugi dzień Świąt Słońce w napiętym aspekcie z Plutonem wzbudzi skrywane pożądanie, łatwo będzie ulec presji, tematy toczącej się za wschodnią granicą wojny mogą dominować przy świątecznym stole. 20 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wkroczy do znaku Byka, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny, 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca, w najbliższym czasie czekają was zmiany, do których trzeba się będzie przystosować.

Wenus jeszcze tylko do 5 kwietnia przebywa w waszym znaku, przynosząc popularność i życzliwość, nie stracicie jednak na wejściu planety do Ryb, ponieważ jest w tym znaku bardzo mocna i przyniesie wam nie tylko miłość i sympatie otoczenia, ale również ich bardziej wymierne wyrazy w postaci poprawy sytuacji finansowej. W Poniedziałek Wielkanocny korzystny aspekt Wenus do Merkurego w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, władcą waszego znaku, zaskoczy  nieoczekiwanym spotkaniem, które nie tylko rozbudzi uczucia, ale wpłynie też na finanse. Prawdziwe powodzenie czeka was w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i Neptunem, niektóre marzenia mogą się zrealizować.

Mars, planeta aktywności, siły i ekspansji, jeszcze do 15 kwietnia przebywa w waszym znaku, stymulując działalność w każdej dziedzinie, między 3 a 8 kwietnia znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, te dwie planety mogą wywołać rodzaj nieustępliwości w sprawach wymagających kompromisu, korzystny aspekt Merkurego do obydwu planet namawia do przeprowadzenia konstruktywnych rozmów zamiast używania presji i siły woli. W drugiej połowie miesiąca Mars w Rybach znacznie straci na sile, siła woli osłabnie, niektóre Wodniki zaczną kompulsywnie wydawać pieniądze, jednocześnie wzrośnie potrzeba intensywnych przeżyć.

Merkury w życzliwym Baranie przebywa do 11 kwietnia, stymulując aktywność intelektualną, między 6 a 9 kwietnia siła perswazji i racjonalnej argumentacji pomoże zażegnać pojawiający się konflikt wewnętrzny. Po 11 kwietnia Merkury w Byku skłoni do kontaktu z członkami rodziny, zainteresujecie się sytuacją związaną ze stanem posiadania, zaskakujące informacje otrzymacie w czasie Świąt Wielkanocnych, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Uranem w korzystnym aspekcie z Wenus. 24 kwietnia kwadratura Merkurego z Saturnem w waszym znaku zapowiada poważne rozmowy, na których wiele możecie skorzystać, jeśli zgodzicie się na kompromis, szereg finansowych i zawodowych korzyści zapowiadają też ułatwiające wszystko aspekty Merkurego do Jowisza, Neptuna i Plutona od 25 do 28 kwietnia.

            ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Wodnika

Słońce w znaku Ryb do 20 marca skieruje uwagę na stan posiadania, 3 marca dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, władającego waszym znakiem, zapowiada to początek znakomitej finansowej passy, pieniądze pojawią się z każdej strony, niektóre Wodniki mogą się wręcz wzbogacić, powiedzie się zakup nieruchomości, śmiało możecie też planować wyjazdy zagraniczne.

Pod dobroczynnym wpływem koniunkcji Słońca z Jowiszem pozostaniecie przez cały pierwszy tydzień miesiąca, między 11 a 15 marca natomiast Słońce połączy się z Neptunem, co okaże się korzystne przede wszystkim dla osób twórczych, zaangażowanych w działalność artystyczna lub charytatywną, chętnie podzielicie się swoimi dobrami z bardziej potrzebującymi, aspekt może okazać się jednak zgubny dla Wodników z tendencjami do uzależnień. 18 marca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, co wzbudzi emocje związane ze stanem posiadania, natomiast sekstyl Słońca do Plutona w dniach 16 – 20 marca doda wam sił i wzmocni poczucie własnej wartości. 20 marca Słońce wkroczy do życzliwego Barana, staniecie się bardziej mobilni, energia pójdzie w kierunku przekazywania wiedzy.

Do 6 marca targać wami będą skryte namiętności, na co będzie miała wpływ koniunkcja trzech szalenie emocjonalnych planet – miłosnej Wenus, pożądliwego Marsa i zaborczego Plutona, jest to aspekt namiętności „na śmierć i życie”, w której jest miejsce zarówno na miłość, jak i nienawiść. Niektóre Wodniki ukrywać będą silne emocje i lęki wywołane eskalacją przemocy na Ukrainie. 6 marca Wenus i Mars w miłosnym uścisku wejdą do waszego znaku, dacie więc wyraz swoim głęboko skrywanym uczuciom, koniunkcja zacznie rozluźniać się dopiero po 9 marca, jednak pobyt obydwu planet w waszym znaku przyczyni się do wzrostu popularności i powodzenia.  Między 17 a 25 marca obie planety okażą się bardzo aktywne, tworząc napięte aspekty z Uranem, możecie nie wytrzymać presji i wejść w konflikt z domownikami, starajcie się panować nad emocjami, bo będziecie mieć tendencję do przekraczania granic. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem w waszym znaku może przejściowo obniżyć nastrój, miłosne i artystyczne plany trzeba będzie na chwilę odłożyć.

2 marca w waszym znaku dojdzie do koniunkcji Merkurego z Saturnem, warto się zdyscyplinować i skupić na tym, co najważniejsze dla waszej przyszłości, to dobry moment na podejmowanie strategicznych decyzji, mających wpływ na rozwój kariery, ponieważ po 10 marca, kiedy Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, straci wiele ze swojej mocy. W okresie od 10 do 27 marca, podczas tranzytu Merkurego przez znak Ryb, myślenie zostanie zdominowane przez uczucia, emocje oraz rozbudowaną wyobraźnię, najbardziej skorzystają na tym twórcy i artyści oraz osoby zajmujące się działalnością charytatywną lub pracą w szpitalach, pozostali mogą pogubić się w szczegółach, zwłaszcza przy transakcjach finansowych.

Między 19 a 22 marca, podczas koniunkcji Merkurego z Jowiszem, możecie spodziewać się znacznych zysków, niektóre Wodniki otrzymają pieniądze z zagranicy, natomiast od 23 do 25 marca, kiedy Merkury znajdzie się w kontakcie z Neptunem, unikajcie większych zakupów i przepływów pieniężnych, pilnujcie portfela, bo środki mogą trafić na inne konto lub gdzieś się zagubić w przestrzeni wirtualnej. 27 marca Merkury wejdzie do życzliwego znaku Barana, zaczniecie więc myśleć szybciej i bardziej pragmatycznie.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Wodnika

1 lutego dojdzie w waszym znaku do nowiu Księżyca w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, możecie więc poczuć się przytłoczeni nadmiarem obowiązków i koniecznością rezygnacji z przyjemności, wpływ koniunkcji Słońca z Saturnem potrwa przez cały tydzień, szczególnie w dniach 4-5 lutego, przygotujcie się więc na wymagania, którym musicie sprostać, aby wejść na wyższy stopień w rozwoju, oczekiwać się od was będzie konsekwencji, wytrzymałości i cierpliwości, co nie zawsze jest zgodne z waszym charakterem, może jednak wznieść o kolejny stopień w rozwoju kariery.

16 lutego pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Lwa uświadomi różnice w podejściu do wielu spraw, jakie istnieją w związkach zarówno osobistych, jak i biznesowych, warto uwzględnić również inny, nie tylko własny, punkt widzenia. Między 16 a 20 lutego sekstyl Jowisza do Urana zaprocentuje niespodziewaną poprawą finansów, możecie otrzymać propozycję nowej pracy, nawiązać obiecujące międzynarodowe kontakty lub w inny sposób się wzbogacić, poprawie ulegnie też poczucie własnej wartości. 18 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skupicie na poprawie warunków materialnych.

Wenus w Koziorożcu wyszła z retrogradacji i w pierwszych dniach miesiąca będzie kontynuować korzystny aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, nadal więc pozostaniecie pod wpływem tajemniczego uroku, jaki wywarła na was osoba o oryginalnych poglądach i niecodziennym charakterze. Przez większość miesiąca, zwłaszcza od 14 do 20 lutego, koniunkcja Marsa z Wenus wzbudzi pożądanie, które będziecie starali się ukrywać, ale i tak w końcu okaże się widoczne. Spełnienie w miłości i w działalności artystycznej osiągniecie pod koniec miesiąca, między 22 a 26 lutego, gdy obydwie planety znajdą się w korzystnym aspekcie z romantycznym i uduchowionym Neptunem w Rybach.

Mars w Koziorożcu przez cały miesiąc będzie w kontakcie z powabną Wenus, a ponieważ jest w tym znaku wywyższony, zdobędzie przewagę w związkach miłości, nieuniknione jest wiec poddanie się pożądaniu. W pierwszym tygodniu miesiąca sekstyl Marsa do Jowisza skłoni do zwiększonych wydatków na cele, związane z osiągnięciem przyjemności, natomiast od 6 do 8 lutego trygon Marsa do Urana ułatwi osiągnięcie celu w sposób szybki, łatwy i przyjemny.

4 lutego Merkury w znaku Koziorożca powróci do biegu prostego, co zaprocentuje większą pewnością przy podejmowaniu ważnych decyzji o znaczeniu długoterminowym. Od 7 do 13 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem w znaku Koziorożca pozwoli zmierzyć się z ciemnymi aspektami umysłu, to znakomity moment na terapię, która pozwoli uwolnić się od obsesyjnych myśli. 14 lutego Merkury ponownie zawita do waszego znaku, tym razem podążając we właściwym kierunku, możecie więc spodziewać się pobudzenia intelektualnego i bogactwa oryginalnych pomysłów – jedynie pod koniec miesiąca, między 24 a 26 lutego niespodzianki w rodzinie wyprowadzą was z równowagi, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do Urana.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Wodnika

Jowisz w znaku Ryb wpłynie na poprawę finansów, możecie liczyć też w tym i w najbliższych miesiącach na dobrze płatne propozycje pracy.  Słonce przebywa do 20 stycznia w znaku Koziorożca, co zwykle osłabia was energetycznie, dlatego wskazany jest w tym czasie odpoczynek i dbałość o dobre samopoczucie. 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do Urana zapoczątkuje zmiany w rodzinie i w stanie posiadania, ale mogą one nie być dla was korzystne. Koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w znaku Koziorożca przywróci wspomnienia o ukrytym romansie, może też skłonić niektóre Wodniki do przygody miłosnej.  Sekstyl Słońca do Neptuna między 9 a 13 stycznia pozwoli cieszyć się dodatkowym dochodem, ale kwadratura Marsa do Neptuna sprawi, że pieniądze bardzo szybko się rozejdą.

17 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, towarzyszyć jej będzie koniunkcja Słońca z potężnym Plutonem, niektóre wiadomości dotyczące rozwijającej się pandemii lub stan zdrowia bliskich z otoczenia wywołają niepokój i wydobędą na wierzch ukryte lęki. 20 stycznia Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie więc wigor i energię, 23 stycznia koniunkcja Merkurego ze Słońcem pozwoli cieszyć się spotkaniem z kimś dawno nie widzianym. Ostatnie dni miesiąca okażą się bardzo nerwowe za sprawą kwadratury Słońca do Urana, ktoś z domowników wyprowadzi was z równowagi.

Wenus w Koziorożcu porusza się biegiem wstecznym do 29 stycznia, skłaniając niektóre Wodniki do skrywania uczuć, zwłaszcza między 3 a 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna rozbudzi wyobraźnię i zatęsknicie za tym, co było. Także pod koniec miesiąca trygon Wenus do Urana wywoła silne i nieoczekiwane uczucia. Niektóre Wodniki zaczną wspierać rewolucyjne zmiany w domu lub w rodzinie.

Mars do 24 stycznia przebywa w życzliwym znaku Strzelca, będziecie więc nadal mocno aktywni w kontaktach z przyjaciółmi. Między 9 a 13 stycznia kwadratura Marsa do Neptuna sprawi, że wiele pieniędzy wydacie na sprawy, które nie są tego warte. 24 stycznia Mars zmieni znak i wejdzie do Koziorożca, wasza zawodowa aktywność sprawi, że głowę podniosą ukryci wrogowie, nie powinniście się jednak tym przejmować, tylko robić swoje.

Merkury 2 stycznia wejdzie do waszego znaku, odzyskacie rozsądek i pragmatyczne podejście do rzeczywistości. Między 12 a 16 stycznia kwadratura Merkurego do Urana wywoła burze umysłową i dyskusje z członkami rodziny, starajcie się zdystansować do pojawiających się problemów i spojrzeć na nie z dystansem. 15 stycznia Merkury w waszym znaku wejdzie w retrogradację, co okaże się dla was wyjątkowo znaczące, do 4 lutego unikajcie popisywania umów, angażowania się w spory, podejmowania ważnych życiowych decyzji, zrezygnujcie tez chwilowo z zakupu sprzętu elektronicznego. 26 stycznia Merkury ponownie wycofa się do Koziorożca, przestaniecie więc dzielić się z otoczeniem swoimi poglądami.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Wodnika

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, kierując uwagę na związki przyjaźni i wydarzenia w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. Na początku miesiąca sekstyl Słońca do Saturna w waszym znaku pozwoli ustabilizować zawodową pozycję na równym poziomie, wykażecie się profesjonalizmem, dbałością o szczegóły i przywiązaniem do tradycji. 4 grudnia w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, mogą pojawić się więc problemy z przyjacielem, któremu trudno zachować równowagę lub zdrowy rozsądek i zacznie wygadywać bzdury. Kwadratura Słońca z Neptunem od 10 do 14 grudnia wpłynie na problemy z wypłacalnością, może się też zdarzyć, że obiecane pieniądze trafią z opóźnieniem lub na inne konto, sprawa się wyjaśni, ale wywoła stres.

Na sukcesy międzynarodowe możecie liczyć od 18 do 21 grudnia, gdy Słońce utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem w waszym znaku, dobrze aspektowana pełnia Księżyca w Bliźniętach, do której dojdzie 19 grudnia, jeszcze bardziej podkręci emocje. 21 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle macie mniej energii, Święta Bożego Narodzenia powinniście więc spędzić odpoczywając a nie sprzątając, miotając się na zakupach i przygotowując świąteczne dania. Kwadratura Saturna w waszym znaku do Urana w Byku od 20 do 27 grudnia wywoła sprzeczne emocje – z jednej strony chcielibyście, aby wasze sprawy toczyły się jak dawniej, z drugiej sytuacja będzie wymagała zaakceptowania zmian, jest to energia towarzysząca nam przez cały rok, to będzie już trzeci, ostatni taki aspekt, wymagający przystosowania się do tego, co nieuniknione. 29 grudnia Jowisz opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, rozpoczynając rok, w którym znacznej poprawie ulegnie wasza sytuacja finansowa. Trygon Słońca do Urana ostatniego dnia roku napełni was optymizmem i nadzieję, Sylwestra spędzicie w sposób niecodzienny i oryginalny.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku Koziorożca, od 20 grudnia poruszając się biegiem wstecznym, wasze uczucia ulegną czasowo ochłodzeniu, górę weźmie rutyna i przyzwyczajenie, chociaż w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi żywsze uczucia, możecie też spodziewać się poprawy sytuacji finansowej. W dniach od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z zaborczym Plutonem, niektóre Wodniki ulegną skrytym namiętnościom, które pozostawią po sobie smutek lub niesmak, pojawi się też zazdrość, w czasie Świąt Bożego Narodzenia powrócą uczucia, o których chcielibyście już zapomnieć.

Mars w Skorpionie przebywa do 13 grudnia, nadal aktywizując sferę zawodową, aspekty wojowniczego Marsa do Neptuna, Plutona i Jowisza przyniosą wysiłek, któremu jednak uda się wam sprostać, osiągniecie sukcesy, ale ceną może być duże zmęczenie. 13 grudnia Mars wejdzie do życzliwego Strzelca, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, zaznaczycie też mocno swoją obecność w działalności społecznej oraz grupach zainteresowań. Pod koniec miesiąca sekstyl Marsa do Saturna w waszym znaku sprawi, że staniecie się niezwykle skuteczni w realizacji celów, szczególnie zawodowych.

Merkury w Strzelcu przebywa do 13 grudnia, a ponieważ jest słaby w tym znaku, możecie mylić się w ocenie niektórych osób, których uznajecie za przyjaciół, zwłaszcza że od 6 do 8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, pojawią się nieścisłości w rozliczeniach finansowych. Od 10 do 12 grudnia natomiast sekstyl Merkurego do Jowisza zapowiada udane międzynarodowe kontakty i ustalenia, które mogą przynieść wam rozgłos. 13 grudnia Merkury przejdzie do powściągliwego Koziorożca, zaczniecie ukrywać swoje myśli i odczucia, szczerością i błyskotliwością wykażecie się jedynie miedzy 19 a 21 grudnia, gdy Merkury utworzy trygon do  Urana w Byku. Pod koniec miesiąca Merkury w aspektach z Neptunem, Wenus i Plutonem pozwoli kierować się zdrowym rozsądkiem i realistycznym podejściem do namiętności oraz uczuć, które nie mają przed sobą przyszłości.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Wodnika

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 22 listopada, koncentrując uwagę na sprawach zawodowych i rozwoju kariery. 4 listopada nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku zapowiada początek nowego projektu, w którym trzeba się będzie wykazać oryginalnością i indywidualnym podejściem do tematu. Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli wynegocjować godziwe warunki za wykonaną pracę, szczególnie jeśli będzie to zadanie twórcze, nie zabraknie wam natchnienia ani podpowiedzi Muz.

Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku oraz w sekstylu do Plutona zapowiada szansę osiągnięcia sukcesu, jednak zaćmienie Księżyca w znaku Byka, do którego dojdzie 19 listopada oraz opozycja Marsa do Urana ostrzegają przed zbyt intensywną eksploatacją organizmu, nadmierny wysiłek i towarzyszące mu emocje mogą was osłabić i doprowadzić do kryzysu zdrowotnego lub psychicznego. Liczcie się z niespodziewanymi zmianami, które zmuszą do reorganizacji, mogą też wpłynąć niekorzystnie na przyjaźnie. 22 listopada Słońce opuści znak Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, będziecie więc mogli odpuścić i skupić się na rozwoju przyjaźni oraz odcinaniu kuponów od włożonego w sprawy zawodowe wysiłku. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w koniunkcji z Merkurym utworzy sekstyl z Saturnem w waszym znaku, co pozwoli ustabilizować osobistą oraz zawodową sytuację.

Wenus opuści życzliwy znak Strzelca 5 listopada i na 4 miesiące wejdzie do zachowawczego Koziorożca, zanim 6 marca 2022 roku wejdzie do waszego znaku, sprawy miłosne i artystyczne nabiorą bardziej poważnego charakteru, niektóre Wodniki będą zmuszone ukrywać lub tłumić swoje uczucia. Od 17 do 21 listopada Wenus w trygonie do Urana stworzy warunki do rozwoju przyjaźni, jednak zaćmienie Księżyca i pozostałe aspekty planet utrudnią skupienie się na tym, co sprawia przyjemność. Ostatnie dni miesiąca przyniosą spełnienie, sekstyl Wenus do Neptuna natchnie was do twórczego wyrażenia uczuć, na koncie pojawią się też dodatkowe pieniądze.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Skorpiona, nie zabraknie wam więc motywacji do działania, szczególnie w sprawach zawodowych – jedynie między 7 a 15 listopada niespodziewane okoliczności utrudnią realizację zamierzeń, mogą to być problemy zdrowotne, osobiste zahamowania lub inny rodzaj ograniczeń, które sami zastosujecie, bowiem aktywny Mars znajdzie się w napiętej kwadraturze z Saturnem w waszym znaku. Również okres między 17 a 21 listopada może obfitować w zaskakujące wydarzenia, ponieważ aktywnych będzie wiele planet podczas pełni i zaćmienia Księżyca. Dopiero w ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna pozwoli zrealizować ambitne twórcze zamierzenia, które dodatkowo okażą się opłacalne.

Merkury do 6 listopada przebywa w życzliwej Wadze, wpływając pozytywnie na kontakty międzyludzkie, spotykać się będziecie z artystami, naukowcami i obcokrajowcami. Między 6 a 24 listopada Merkury w Skorpionie pomoże podejmować skuteczne decyzje zawodowe. W ostatnich dniach listopada Merkury  „w sercu” Słońca, przebywając w życzliwym Strzelcu, znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem w waszym znaku – dobre pomysły zostaną zauważone i docenione, ustabilizują na długo waszą pozycję.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Wodnika

Słońce do 23 października tranzytuje przyjazny znak Wagi, kierując uwagę na relacje międzynarodowe oraz poszerzanie horyzontów. Niestety w znaku tym przebywa również niecierpliwy Mars i cofający się Merkury, niektóre związki, rozmowy i ustalenia będą więc powodowały frustrację i zbyt emocjonalną reakcję. Ostrożność zachowajcie od 6 października, gdy w Wadze dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji ze skłonnym do agresji Marsem, do 9 października, gdy do układu dołączy Merkury retro – trudno się będzie porozumieć z partnerami, zarówno osobistymi, jak i zawodowymi, powrócą nierozwiązane problemy, szczególnie w dziedzinach związanych z edukacją, relacjami z obcokrajowcami oraz zagranicznymi podróżami. Starajcie się unikać impulsywnych reakcji, bo po prostu się wam nie opłacą.

W tym miesiącu obie planety przebywające w waszym znaku zmienią bieg na prosty – Saturn ruszy do przodu 11 października, natomiast Jowisz 18 października, wasze działania oraz inicjatywy społeczne staną się bardziej widoczne. Między 13 a 17 października Słońce w trygonie do Jowisza, przebywającego w waszym znaku, zapowiada szczęśliwe wydarzenia, spotkania z obcokrajowcami, owocne kontakty zagraniczne oraz sukcesy, stwarzające szansę na podniesienie statusu społecznego. 20 października pełnia Księżyca w aktywnym Baranie podkręci emocje związane z komunikacją. 23 października Słońce wkroczy do wymagającego znaku Skorpiona, kierując uwagę na rozwój kariery, przełom października i listopada zapowiada jednak ograniczenia w tej dziedzinie, do czego przyczyni się kwadratura Słońca do Saturna w waszym znaku.

Do 7 października, dopóki Wenus przebywa w znaku Skorpiona, uczucia skierujecie na projekty zawodowe, wymagające silnego zaangażowania, na co wpłynie sekstyl Wenus do Plutona. 7 października Wenus przejdzie do życzliwego Strzelca i w dniach 11-15 października utworzy stabilizujący sekstyl z Saturnem w waszym znaku, staniecie się bardziej wymagający w stosunku do przyjaciół. Sekstyl Wenus z Merkurym między 14 a 18 października zaowocuje międzynarodowymi kontaktami z osobami, które darzycie sympatią. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie problemy z płynnością finansową, uważajcie, aby nie zostać oszukanymi, o czym ostrzega kwadratura Wenus do Neptuna, z drugiej strony sekstyl Wenus z Jowiszem w waszym znaku zapewni sukcesy towarzyskie w gronie przyjaciół lub wśród osób, podzielających wasze zainteresowania.

Merkury w życzliwym znaku Wagi skłania do kontaktów z obcokrajowcami, wykładowcami lub osobami publicznymi, ale do 18 października pozostaje w ruchu wstecznym, unikajcie więc w tym czasie rozpoczynania nowej współpracy, warto natomiast poprawić stosunki w projektach, nad którymi pracujecie od jakiegoś czasu. W pierwszych dniach miesiąca trygon Merkurego do Jowisza w waszym znaku zaowocuje wznowieniem korzystnych kontaktów, jednak kwadratura Merkurego do Plutona ostrzega, że w niektórych sprawach zostaniecie poddani presji. W okolicach 9 października, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem może dojść do przepychanek i konfliktu w ważnej relacji, starajcie się zachować cierpliwość, sprawy niebawem się wyjaśnią.

Mars tranzytuje znak Wagi do 30 października, sprawiając, że sprawy zawodowe generują stresujące sytuacje, utrudniając działanie. Mars w Wadze jest na wygnaniu, trudno więc osiągnąć porozumienie, ponieważ każdy ciągnie w swoją stronę i nie sposób osiągnąć kompromisu, na którym wam zależy. Równowagę najtrudniej będzie osiągnąć między 6 a 9 października oraz od 20 do 24 października, kiedy działać będziecie pod presją. Między 18 a 20 października bardzo dużo energii włożycie w sprawy, które mogą nie być tego warte. Dopiero po 30 października, kiedy Mars przejdzie do Skorpiona, ruszycie pełną parą, bo Mars w tym znaku jest bardzo mocny.