Archiwum kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Wodnika

Zarządzanie wspólnymi finansami oraz planowanie przyszłych inwestycji skupi waszą uwagę do 23 września, podczas tranzytu Słońca przez znak skrupulatnej Panny. W dniach 6 – 10 września, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie do szczodrego Jowisza, pojawi się szansa na spore zyski, które zapragniecie ulokować w dochodowym przedsięwzięciu. 15 września natomiast dojdzie do nowiu Księżyca w Pannie w trygonie do Urana, władcy waszego znaku, co zapoczątkuje innowacyjny projekt, który wpłynie na poprawę wspólnego stanu posiadania, niektóre Wodniki otrzymają dotację, zaciągną korzystny kredyt lub uzyskają finansowe wsparcie, pomagające zrealizować oryginalny pomysł. Od 17 do 21 września uważajcie na transakcje finansowe, bo Słońce znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, jakaś pomyłka może was drogo kosztować lub ktoś wykorzysta waszą łatwowierność, jednak trygon Słońca do Plutona, pod wpływem którego pozostaniecie między 19 a 23 września sugeruje, że w negocjacjach będziecie potrafili wykazać się asertywnością i zdecydowaniem. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na naukę, podróże, zdobywanie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji. 29 września pełnia Księżyca w Baranie rozbudzi emocje w relacjach międzynarodowych, do czego przyczynią się również aspekty Wenus z Marsem i Uranem.

Wenus przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Lwa, 4 września wyjdzie z retrogradacji i ruszy do przodu, co przyciągnie do was osoby życzliwe i kochające. W dniach 16 – 18 września, podczas kwadratury Wenus z Jowiszem, cieszyć się będziecie dużym powodzeniem, nadmiar spotkań i kontaktów może okazać wręcz męczący. Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się końcówka miesiąca, ponieważ Wenus utworzy sekstyl z pożądliwym Marsem i kwadraturę z niezależnym Uranem, pojawią się więc sprzeczne tendencje – z jednej strony skłonność do romansów, z drugiej potrzeba niezależności i skłonność do generowania konfliktów.

Mars przez cały miesiąc nie opuści znaku życzliwej Wagi, jest tam jednak pozbawiony możliwości konstruktywnego działania, dlatego mogą pojawiać się frustracje w relacjach miłosnych, przyjacielskich oraz w kontaktach międzynarodowych.

Merkury w Pannie przez pierwszą połowę miesiąca porusza się biegiem wstecznym, unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, zwłaszcza dotyczących inwestowania. W okolicach 4 września, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Jowisza, warto się wybrać w podróż, ale tylko do miejsc wcześniej odwiedzanych, natomiast 6 września, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto podzielić się swoimi pomysłami, zwłaszcza w kontekście planowanych inwestycji, bo znajdą uznane w oczach innych. Decyzje jednak warto podejmować dopiero po 15 września, kiedy Merkury ruszy do przodu, zwłaszcza pod koniec miesiąca, ponieważ znajdzie się ponownie w korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza, a także innowacyjnego Urana, co zagwarantuje sukcesy w wielu dziedzinach.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Wodnika

Słońce w przeciwległym Lwie przebywa do 23 sierpnia, koncentrując uwagę na sprawach partnerskich, umowach, negocjacjach oraz relacjach z innymi. 1 sierpnia, gdy dojdzie do pełni w waszym znaku, pojawią się emocje w większości związków, trudno wam będzie zaakceptować inny punkt widzenia. Między 5 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza wprowadzi napięcie w relacjach partnerskich i rodzinnych w związku z planowanymi podróżami, rozpoczęciem edukacji lub inwestycjami w nieruchomości. 16 sierpnia nów Księżyca w przeciwległym Lwie w kwadraturze do Urana, władcy waszego znaku, zmieni radykalnie sytuację rodzinną, może to być początek nowej znajomości lub relacji – towarzyszący temu wydarzeniu trygon Marsa do Urana wpłynie na zmianę sposobu zarządzania wspólnym stanem posiadania, niektóre Wodniki otrzymają spadek. 23 sierpnia Słońce opuści przeciwległego Lwa i wkroczy do zapobiegliwej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym troska o wspólne finanse okaże się priorytetem. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do Saturna wprowadzi ograniczenia w wydatkach, zaczniecie inwestować w środki trwałe. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej pełni Księżyca, tym razem w niepewnych Rybach, emocje wzbudzą transakcje finansowe i troska o stan posiadania.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Lwa, poruszając się biegiem wstecznym, powrócą więc dawne uczucia, odezwą się minione miłości. Między 7 a 11 sierpnia dojdzie do konfliktu w interesach rodzinnych, jakaś relacja może się nawet zakończyć, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do wybuchowego Urana – wszystko powróci do normy między 12 a 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w przeciwległym Lwie, doświadczycie ze strony partnera powrotu prawdziwej miłości. Od 20 do 24 sierpnia kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie wiele przyjemności w związkach, odezwą się bliskie wam osoby z zagranicy, pojawi się jednak napięcie, będziecie też mieć tendencję do przeceniania swojej pozycji i możliwości.

Mars przebywa w krytycznej Pannie do 27 sierpnia, aktywność skierujecie na planowanie wspólnych wydatków, możecie okazać się mało wyrozumiali, jeśli chodzi o sposób dysponowania środkami, które uznajecie za wspólne, zwłaszcza na początku, w połowie i pod koniec miesiąca, w czasie pełni oraz nowiu Księżyca, ponieważ Mars w tym czasie będzie szczególnie aktywny. Między 20 a 24 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w opozycji do Neptuna, zapragniecie czegoś, co jest niemożliwe do zdobycia, istnieje bowiem wyłącznie w waszej wyobraźni. Od 23 do 27 sierpnia trygon Marsa do potężnego Plutona rozbudzi silne pożądanie rzeczy materialnych, niektóre Wodniki otrzymają spadek lub spory zastrzyk pieniędzy z nieznanych źródeł. 27 sierpnia Mars opuści drobiazgową Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, gdzie straci umiejętność konstruktywnego działania, możecie więc stać się mało cierpliwi i wyrozumiali w relacjach z obcokrajowcami.

Merkury również przebywa w drobiazgowej Pannie przez cały miesiąc, jest tam bardzo silny, wpłynie więc pozytywnie na umiejętność planowania i zarządzania wspólnym stanem posiadania, niektóre Wodniki nauczą się oszczędności, zwłaszcza na początku miesiąca, ponieważ 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do rozsądnego Saturna. Między 9 a 11 sierpnia, gdy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, otrzymacie wszystko, o co poprosicie, aspekt okaże się korzystny dla podróży, współpracy zagranicznej oraz naukowej, macie szansę powiększyć wspólny majątek lub uzyskać dofinansowanie na projekty edukacyjne. 24 sierpnia Merkury wejdzie w retrogradację, w ciągu najbliższych trzech tygodni powstrzymajcie się od podejmowania decyzji dotyczących ważnych inwestycji.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na lipiec 2023 dla Wodnika

Do 23 lipca Słońce przebywa we wrażliwym Raku, skłaniając do pracy, wymagającej emocjonalnego zaangażowania, co może osłabiać zdrowie. W pierwszych dniach miesiąca Słońce wraz z Merkurym znajdą się w harmonijnych aspektach z Jowiszem i Saturnem – jedna z planet dąży do ekspansji, druga do ograniczeń, razem mogą wiele, więc wszelkie projekty wymagające równowagi między tym, co chciałoby się zdobyć, a co jest możliwe do osiągnięcia, mają szansę na sukces. 3 lipca dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu, co zapowiada lekki rozstrój nerwowy, wywołany trudnościami w ekspresji wewnętrznych emocji. Od 13 do 17 lipca sekstyl Słońca do Urana ułatwi dokonanie rewolucyjnych zmian w domu lub relacjach rodzinnych, tego samego dnia Północny Węzeł Księżycowy wycofa się do życzliwego Barana, co ułatwi komunikację i przekaz informacji, ale może wprowadzić utrudnienia w dalekich, zagranicznych podróżach i stosunkach międzynarodowych. Od 18 do 23 lipca Słońce w opozycji do Plutona i w kwadraturze do Węzłów Księżycowych skonfrontuje was z ciemną stroną, ukryta w podświadomości, co może odbić się negatywnie na zdrowiu, jest to dobry moment na rozpoczęcie terapii, jednocześnie trygon Słońca do Neptuna rozbudzi wyobraźnię, kreatywność i wpłynie pozytywnie na stan finansów. 23 lipca Słońce wkroczy do przeciwległego Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym relacje międzyludzkie, partnerstwo, zawieranie umów i nawiązywanie współpracy okażą się priorytetowe.

Wenus przebywa w przeciwległym Lwie przez cały miesiąc, a nawet znacznie dłużej, zwiększają popularność i przyciągając osoby życzliwe, powodzenia wam nie zabraknie. W pierwszych dniach lipca Wenus w kwadraturze do Urana pozwoli uwolnić się od rodzinnych zobowiązań, niektóre Wodniki spotkają na swej drodze osobę, przy której serce zabije mocniej, ale będzie to romans krótkotrwały. Po 24 lipca, gdy Wenus zmieni bieg na wsteczny, zaczniecie weryfikować swoje podejście do związków, niektóre osoby nawiążą kontakt ze swoim „byłym” lub „byłą” w okolicach 27 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus.

Mars również przebywa w przeciwległym Lwie, ale tylko do 10 lipca, niektóre Wodniki mogą czuć się „popędzane”, inne będą miały tendencję do impulsywnych reakcji, kiedy ktoś nadepnie im na odcisk. 10 lipca Mars wejdzie do znaku Panny, kierując energię na zarządzanie wspólnymi finansami, w dniach od 17 do 23 lipca opozycja Marsa do Saturna sprawi, że staniecie się oporni na propozycję kredytów lub zaciąganie innych zobowiązań, niektóre Wodniki zdecydują się uregulować długi.

Merkury do 11 lipca tranzytuje znak uczuciowego Raka, wasze myślenie będzie więc w tym czasie nasączone emocjami – w dniach od 6 do 11 lipca harmonijne aspekty z Uranem i Neptunem okażą się szczególnie korzystne dla twórców i artystów, bowiem Uran rozbudzi pomysłowość a Neptun wyobraźnię, razem są w stanie stworzyć dzieła nacechowane oryginalnością i wizjonerstwem. 11 lipca Merkury zawita do przeciwległego Lwa, co dobrze wróży umowom i negocjacjom, w okolicach 17 lipca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, macie szansę uzyskać więcej, niż planowaliście, natomiast około 24 lipca rozmowa z domownikami okaże się stresująca i może was wyprowadzić z równowagi, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem.

Karty Tarota dla początkujących

Horoskop miesięczny na czerwiec 2023 dla Wodnik

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, rozbudzając potrzebę przyjemności, rozrywek i kreatywnego spędzania czasu w kontakcie z innymi ludźmi. 4 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Strzelcu, dodatkowo tego dnia Merkury znajdzie się w koniunkcji z Uranem, władcą waszego znaku, co zapowiada błyskotliwe pomysły dotyczące podróży, nauki lub finansów, nie obejdzie się jednak bez stresu i podkręconych emocji. 11 czerwca Pluton na wiele miesięcy opuści wasz znak i wycofa się do Koziorożca, jest więc szansa, że niektóre problemy na razie znikną z waszego życia, miejcie jednak na uwadze, że powrócą w styczniu przyszłego roku, kiedy Pluton ponownie zawita do waszego znaku. 18 czerwca nów Księżyca w Bliźniętach w kwadraturze do Neptuna może przynieść niektórym osobom stratę finansową, pilnujcie swoich pieniędzy, bo ktoś może wykorzystać waszą dobrą wolę i łatwowierność. Całe szczęście od 15 do 24 czerwca pozostaniecie pod wpływem korzystnego aspektu Jowisza do Saturna, co pozytywnie wpłynie na finanse i pozwoli je utrzymać na stabilnym poziomie. 21 czerwca Słońce opuści przyjazne Bliźnięta i wkroczy do wrażliwego Raka, w ostatnich dniach miesiąca Słońce wraz z Merkurym utworzą korzystne aspekty z Jowiszem i Saturnem, co sprzyja podejmowaniu decyzji, mających wpływ na przyszłość, finanse i stan zdrowia.

Wenus w korzystnym aspekcie do Neptuna przebywa do 5 czerwca w znaku przewrażliwionego Raka, nie zabraknie wam natchnienia i emocjonalnego zaangażowania w każdy rodzaj twórczości, sprzyjać też będzie wakacjom i snuciu marzeń uzdrawiających duszę i ciało. 5 czerwca Wenus zawita do przeciwległego Lwa, od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w waszym znaku, uczucia się pogłębią a zmysły obudzą, wasz wpływ na partnera będzie imponujący, chociaż może odebrać ogarniające was emocje jako presję psychiczną. W dniach 9 – 11 czerwca kwadratura Wenus do Jowisza i Węzłów Księżycowych trochę namiesza w związkach, wasze oczekiwania mogą okazać się wygórowane. Druga połowa miesiąca przyciągnie do was osoby kochające i życzliwe.

Mars w przeciwległym Lwie przebywa aż do 10 lipca, możecie więc odnieść wrażenie, że podlegacie presji lub ktoś was pośpiesza, co budzi niecierpliwość i frustrację, skłania jednak do działania na rzecz partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Ostrożność w relacjach zachowajcie w dniach 24 – 28 czerwca, bo kwadratura Marsa do wybuchowego Urana może doprowadzić do konfliktów i kłótni w rodzinie.

Merkury tranzytuje znak Byka do 11 czerwca, skupiając myśli na rodzinnym stanie posiadania, zwłaszcza 4 czerwca, podczas pełni Księżyca, kiedy znajdzie się w koniunkcji z buntowniczym Uranem, oraz w dniach 9 – 10 czerwca, gdy utworzy korzystny aspekt z marzycielskim Neptunem. 11 czerwca Merkury wejdzie do życzliwych Bliźniąt, przez chwilę znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku, zanim ten wycofa się do Koziorożca, pozwoli to uświadomić sobie głębię psychicznych doznań. 15 czerwca kwadratura Merkurego do ograniczającego Saturna ostrzega przed rozrzutnością, niektórym Wodnikom uda się jednak zdobyć coś wyjątkowo tanio. W dniach 17 – 21 czerwca czeka was wiele miłych spotkań towarzyskich, ustaleń i rozmów, co zapewnią korzystne aspekty Merkurego do Wenus i Marsa w przeciwległym Lwie. 25 czerwca powinniście zachować szczególną ostrożność w umowach i transakcjach finansowych, bo kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna namiesza wam w głowach i możecie popełnić wiele błędów. 27 czerwca Merkury opuści życzliwe Bliźnięta i wejdzie do rodzinnego Raka, w ostatnich dniach miesiąca znajdzie się wraz ze Słońcem w korzystnej konfiguracji z Jowiszem i Saturnem, co pozwoli uporządkować na długo sporne kwestie.

Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Wodnika

Słońce w Byku do 21 maja skieruje uwagę na sprawy rodzinne i domowe, zwłaszcza w zakresie finansów oraz inwestycji. 5 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Skorpionie, co może wpędzić w gorszy nastrój, emocje skłonią was do głębszego wglądu w motywacje, jakie wami kierują. W dniach 7 – 13 maja koniunkcja Słońca z Uranem wprowadzi zamieszanie, a nawet rewolucyjne zmiany, dotyczące stanu posiadania, zwłaszcza nieruchomości i przedmiotów trwałych, w rodzinie powstanie różnica zdań, odbije się to na systemie nerwowym. 16 maja szczodry Jowisz opuści życzliwego Barana i na najbliższy rok zagości w zasobnym Byku, na razie jednak aż do 25 maja pozostanie w napiętym aspekcie do Plutona w waszym znaku, zapowiada to głęboką transformację i zmianę podejścia do wszystkiego, co stanowiło dla was dużą wartość, zmiany okażą się konieczne i nieuniknione i w ostatecznym rozrachunku wyjdą wam na dobre, Jowisz bowiem będzie wspierał wasz stan posiadania. 19 maja nów Księżyca w Byku sprzyja rozpoczęciu nowego finansowego przedsięwzięcia. Między 15 a 20 maja sekstyl Słońca do Neptuna ułatwi realizację marzeń, w tym samym czasie trygon Słońca do Marsa skłoni do działania w kierunku poprawy zdrowia, natomiast 20 maja Mars zmieni znak i wejdzie do przeciwległego Lwa a następnego dnia Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, obie planety pozostaną w korzystnym aspekcie do 25 maja, zmieni się natomiast pole aktywności, będziecie mocno zmotywowani do nawiązania owocnej współpracy w dziedzinach kreatywnych. 21 maja Słońce wchodząc do Bliźniąt od razu znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku, co obdarzy was ogromną siłą i energią zdolną przenosić góry, warto ten potencjał wykorzystać na działania twórcze. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna ograniczy wydatki.

Wenus jeszcze do 7 maja tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, w dodatku w dniach 3 – 6 maja znajdzie się w korzystnym aspekcie do dobroczynnego Jowisza w Baranie, co zapowiada mile spędzony czas, jednak w tym samym czasie ustawi się w kwadraturze do Neptuna, zachowajcie więc ostrożność w transakcjach finansowych, bo ktoś może wykorzystać waszą dobra wolę i wyprowadzić was w rozliczeniach na manowce. 7 maja Wenus zawita do uczuciowego Raka, w dniach 11 – 14 maja znajdzie się w korzystnych aspektach z Merkurym i Saturnem, co sprzyja nawiązaniu kontaktów z osobami odpowiedzialnymi, może też przynieść niewielkie, ale stałe zarobki. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do Urana zachęci do spotkań z przyjaciółmi.

Mars do 20 maja przebywa w znaku Raka, działając negatywnie na zdrowie, w pierwszych dniach miesiąca, gdy znajdzie się w sekstylu do Urana, uda się wam jednak zapanować nad dolegliwościami dzięki odpowiedniej terapii. Od 15 do 18 maja sekstyl Marsa do Neptuna wpłynie na poprawę finansów, chociaż osłabi zdrowie. 20 maja Mars wejdzie do przeciwległego Lwa i od razu znajdzie się w opozycji do Plutona w waszym znaku, co zapowiada bardzo poważny konflikt i walkę, przynoszącą straty obu stronom.

Merkury w Byku pozostanie w retrogradacji do 15 maja, 1 maja znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w Byku, co rozbudzi wspomnienia, natomiast od 10 do 17 maja, podczas zmiany biegu na prosty, utworzy korzystne aspekty ze stabilizującym Saturnem i zasobną Wenus, w tym czasie zmienicie sposób myślenia, łatwiej więc będzie podejść w sposób pragmatyczny do zasobów finansowych, jakimi dysponujecie.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na kwiecień 2023 dla Wodnika

Słońce do 20 kwietnia tranzytuje życzliwego Barana, co zwiększy waszą mobilność, będziecie w tym czasie często się przemieszczać, korzystać z krótkich podróży, kontaktować się z rodzeństwem oraz z sąsiadami. 6 kwietnia pełnia Księżyca w towarzyskiej Wadze rozbudzi emocje związane z nauką, zarówno w zakresie jej zdobywania, jak i dzielenia się, niektóre Wodniki mogą ekscytować się podróżami i kontaktami międzynarodowymi, inne zajmą się zdawaniem egzaminów. Najwięcej sukcesów w tych dziedzinach czeka was między 8 a 15 kwietnia, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem. 20 kwietnia, tuż przed opuszczeniem znaku Barana dojdzie do zaćmienia Słońca, co zapowiada problemy w relacjach z przyjaciółmi oraz autorytetami, zaraz potem Słońce zawita do Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na sprawy rodzinne – Słońce od razu znajdzie się w kwadraturze z potężnym Plutonem w waszym znaku, co wpłynie w sposób istotny szczególnie na Wodniki urodzone w dniach 20-22 stycznia, taka konfiguracja zapowiada początek długotrwałych zmian dotyczących relacji w rodzinie, na jaw wyjdą ukryte sprawy, niektóre Wodniki zdecydują się na odważne kroki w związku z zakupem lub sprzedażą nieruchomości. W dniach 22 – 26 kwietnia sekstyl Słońca do Saturna sprzyja ustabilizowaniu zarobków na ustalonym poziomie.

Wenus w Byku przebywa do 11 kwietnia, co sprzyja porozumieniu z domownikami, zwłaszcza dni od 6 do 9 kwietnia mogą obfitować w przyjemne wydarzenia o altruistycznym charakterze, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z romantycznym Neptunem, na koncie pojawią się dodatkowe pieniądze, które wykorzystacie na spełnienie marzeń. 11 kwietnia, zaraz po wejściu do życzliwych Bliźniąt, Wenus utworzy trygon z Plutonem w waszym znaku, pojawi się namiętność i pożądanie, silne emocje sprawią, że zapragniecie zdobyć obiekt swoich westchnień. W dniach od 13 do 16 kwietnia natomiast, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, uczucia się ochłodzą a pieniądze zaczną wydawać się niewystarczające.

Przez cały miesiąc Mars tranzytuje znak Raka, co może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, pojawią się jakieś nieokreślone bóle, żołądek może odmówić posłuszeństwa, jednak dolegliwości tak szybko jak się pojawią, równie szybko przeminą. W pierwszych dniach kwietnia Mars w trygonie do Saturna sprzyja uporządkowaniu rodzinnych finansów, natomiast w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Urana doprowadzi do rewolucji w podejściu do spraw rodzinnych.

3 kwietnia Merkury opuści życzliwego Barana i wejdzie do Byka, myśli zaczną krążyć wokół spraw rodzinnych i domowych, zwłaszcza w kontekście zabezpieczenia materialnego, napięty aspekt Merkurego do Plutona w waszym znaku wymusi podjęcie decyzji, które w sposób radykalny wpłyną na waszą przyszłość. W okolicach 5 kwietnia, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu do Saturna opracujecie lub wdrożycie plan konkretnych działań, które doprowadzą do realizacji pragnień. Między 6 a 10 kwietnia sekstyl Merkurego do Marsa skłoni do podejmowania szybkich decyzji, możecie jednak je zmienić, kiedy dojdzie do tej samej konfiguracji między 22 a 26 kwietnia, ale Merkury będzie już w retrogradacji. 22 kwietnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, przestanie się cofać dopiero 15 maja, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji, rozpoczynania nowych projektów lub dokonywania większych zakupów.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Wodnika

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, kierując uwagę na sprawy finansowe i zabezpieczenie stanu posiadania, wasze dochody mają szansę się zwiększyć, zwłaszcza w okolicach 7 marca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w pracowitej Pannie w korzystnym aspekcie do Urana, władcy waszego znaku. Tego samego dnia Saturn, planeta ograniczeń, która przez ostatnie 3 lata utrudniała samorealizację, opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, co w najbliższych latach wpłynie na konsolidację finansów, staniecie się bardziej oszczędni i skłonni do inwestowania w środki trwałe, pojawi się okazja, aby marzenia przekształcić w konkretną rzeczywistość. W dniach od 13 do 20 marca Słońce w koniunkcji z iluzorycznym Neptunem znajdzie się w napiętym aspekcie do wojowniczego Marsa, od 16 do 17 marca dołączy do tego układu osłabiony Merkury, powinniście w tym czasie szczególnie uważać na przelewy finansowe, możecie bowiem stać się łatwym łupem dla oszustów, pilnujcie portfela, unikajcie podpisywania dokumentów, zwłaszcza finansowych. 20 marca Słońce opuści melancholijne Ryby i wkroczy do ognistego Barana, życie nabierze tempa, staniecie się bardziej mobilni, krótkie podróże staną się codziennością. 21 marca nów Księżyca w Baranie zainicjuje projekt, w którym istotna okaże się szybka i sprawna komunikacja. 23 marca nastąpi wyjątkowo istotne wydarzenie astrologiczne – do waszego znaku zawita po raz pierwszy, na razie na kilka miesięcy, potężny Pluton, planeta bolesnych doświadczeń i głębokiej transformacji, dająca jednocześnie moc i charyzmę, okaże się to istotne przede wszystkim dla Wodników urodzonych w dniach od 20 do 23 stycznia.

Powabna Wenus przebywa w Baranie, znaku swojego wygnania, co znacznie osłabia jej moc, jednak w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie więc sukcesy w nauce, podróżach, kontaktach z obcokrajowcami oraz celebrytami. Sekstyl Wenus do Marsa w życzliwych znakach zaowocuje ognistym romansem w dniach 9 – 13 marca, nawet w stałych związkach zrobi się namiętnie. 16 marca Wenus zmieni znak i wejdzie do Byka, którym włada, jej moc więc wzrośnie, otworzycie się na miłość, przyjemności i artystyczne doznania. Między 17 a 19 marca trygon Wenus do Saturna okaże się korzystny dla utrwalenia związków, natomiast koniunkcja z Uranem, do której dojdzie w ostatnich dniach miesiąca, zapowiada rewolucję w relacjach rodzinnych.

Mars przebywa do 25 marca w życzliwych Bliźniętach, stymulując i aktywizując sferę kreatywności, jednak napięty aspekt z Merkurym, Słońcem i Neptunem, do którego dojdzie w dniach 16-17 marca, może namieszać mocno w sprawach finansowych, istnieje niebezpieczeństwo, że wydacie zbyt wiele pieniędzy na zaspokojenie swojej pasji i pożądania. 25 marca Mars po wielu miesiącach wreszcie opuści znak Bliźniąt i wejdzie do delikatnego Raka, gdzie jest w upadku, może wiec pokazać swoją ciemną stronę w postaci niekontrolowanych emocji, które odbiją się negatywnie na stosunkach z podwładnymi oraz wykonawcami zleceń, mogą też osłabić zdrowie.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku, co wpłynie ograniczająco na sposób komunikowania się, mogą też pojawić się opóźnienia w podróżach. 2 marca wieczorem Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, gdzie jest jednocześnie w upadku i na wygnaniu a to znaczy, że jest zbyt słaby, aby realizować swój potencjał – korzyści odniosą jedynie idealiści, artyści lub osoby żyjące z wytworów wyobraźni oraz iluzji, pozostałe osoby mogą się poczuć zagubione i niepewne, komunikacja stanie się mało konkretna, transakcje finansowe pełne pomyłek. Od 11 do 13 marca sekstyl Merkurego do Urana co prawda zaowocuje dobrymi, kreatywnymi i oryginalnymi pomysłami, ale okażą się trudne do zrealizowania w wyniku nieporozumień w przepływie informacji. 19 marca Merkury ponownie zmieni znak i wejdzie do życzliwego Barana, komunikacja znacznie się poprawi, łatwiej będzie podejmować szybkie i skuteczne decyzje. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem 28 marca sprzyja nauce, przekazywaniu wiedzy i podróżom.

Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Wodnika

Słońce w waszym znaku przebywa do 18 lutego, co zwykle wiąże się ze zwiększonym zasobem energetycznym, z którego możecie korzystać, warto ten czas wykorzystać na zajmowanie się wszystkimi ważnymi dla was sprawami. Dni od 5 do 7 lutego mogą być jednak mało zadowalające, ponieważ 5 lutego dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Lwa w kwadraturze do wybuchowego Urana, władcy waszego znaku, układ ten zapowiada konflikty rodzinne, które najlepiej rozładować w pracy. Dodatkowo konfiguracji towarzyszyć będzie napięty aspekt między Wenus i Marsem, nieporozumienia i starcia w związkach również są nieuniknione, często pojawią się na tle finansowym. Silnie ograniczeni i przytłoczeni obowiązkami poczujecie się między 14 a 18 lutego, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku, niektóre Wodniki ogarnie trudny do zrozumienia smutek, inne natomiast wykorzystają ten aspekt na rozpoczęcie diety odchudzającej. 18 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, kierując uwagę na sprawy finansowe, które mają szansę się poprawić. 20 lutego dojdzie do nowiu Księżyca, który zapoczątkuje nowy dobrze płatny projekt.

Wenus w Rybach przebywa do 20 lutego, wspierając stan posiadania i poczucie własnej wartości, poza pierwszym tygodniem lutego, kiedy zostanie poddana roszczeniowemu działaniu Marsa, zadziała korzystnie na finanse. Już od 6 do 10 lutego sekstyl Wenus do Urana, władcy waszego znaku, zaowocuje niespodziewanym przelewem lub propozycją współpracy, która przyniesie wymierne korzyści w niedługim czasie. Między 13 a 17 lutego koniunkcja Wenus z Neptunem pozwoli skorzystać z natchnienia i spełnić marzenia, zarówno natury miłosnej, jak i artystycznej lub finansowej. 20 lutego Wenus opuści znak Ryb i wejdzie do życzliwego Barana, straci jednak wiele ze swej mocy, w najbliższych tygodniach będziecie musieli włożyć więcej wysiłku w osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Mars nadal przebywa w życzliwych Bliźniętach, zdołaliście się już do tego przyzwyczaić, ponieważ jego tranzyt trwa wyjątkowo długo ze względu na retrogradację, teraz biegnie ruchem prostym, kierując aktywność na działalność twórczą i kreatywną, skłania do flirtu i szukania przyjemności.

Merkury przebywa w Koziorożcu do 11 lutego, zanim zawita do waszego znaku. Między 5 a 8 lutego sekstyl z Neptunem skłoni do medytacji i skieruje myśli w rejony niedostępne na co dzień. W dniach 9 – 11 lutego niektóre Wodniki złapią „doła”, kiedy znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu – całe szczęście już 11 lutego Merkury wejdzie do waszego znaku, odzyskacie rezon i własny sposób myślenia a przede wszystkim charakterystyczną dla Wodnika inteligencję i otwarty sposób myślenia. Wiele ciekawych znajomości nawiążecie między 16 a 20 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, przeprowadzicie szereg interesujących rozmów z osobami publicznymi, powiodą się podróże zagraniczne. Od 20 do 23 lutego czeka was trochę nerwów, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Urana w Byku, ale trygon do Marsa pozwoli wyjść obronną ręka z każdej dyskusji i wymiany poglądów.

Horoskop miesięczny na styczeń 2023 dla Wodnika

Słońce przebywa w znaku Koziorożca do 20 stycznia, co osłabia was energetycznie, jest to natomiast znakomity czas na odpoczynek, medytacje i zadbanie o zdrowie, dlatego zróbcie sobie urlop od problemów i zajmujcie się tylko tym, co relaksuje i sprawia przyjemność. Między 3 a 7 stycznia Słońce znajdzie się w trygonie do Urana, władcy waszego znaku, co zapowiada wizytę nieoczekiwanych gości, relacje z domownikami nabiorą zaskakującego charakteru, dobrze poczujecie się w gronie rodzinnym. W nocy z 6 na 7 stycznia pełnia Księżyca w Raku rozbudzi emocje związane z zadaniami w pracy, które powrócą jak bumerang za sprawą koniunkcji cofającego się Merkurego ze Słońcem, niektóre Wodniki poczują się mocno osłabione. Od 11 do 15 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna sprawi, że wasza sytuacja materialna się poprawi w wyniku aktywności twórczej, wymagającej korzystania z intuicji. Od 16 do 20 stycznia koniunkcja Słońca z Plutonem przetestuje waszą wytrzymałość fizyczna i psychiczną, starajcie się nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Sytuacja diametralnie się zmieni po 20 stycznia, kiedy Słońce zawita do waszego znaku, rozpoczynając miesiąc, który możecie całkowicie poświęcić zaspokojeniu własnych potrzeb, energii wam nie zabraknie, korzystajcie wiec z okazji, aby pokazać się od najlepszej strony. 21 stycznia nów Księżyca w waszym znaku wyznaczy początek przedsięwzięcia, w którym będziecie grać pierwsze skrzypce. Od 22 do 27 stycznia sekstyl Słońca do Jowisza przyniesie spełnienie, nawiążecie międzynarodowe kontakty, wybierzecie się w podróż lub rozpoczniecie edukację w wybranej dziedzinie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Marsa wpłynie na wzrost aktywności, zwłaszcza kreatywnej, zrobicie wszystko, aby stało się o was głośno.

Nowy rok przywita was koniunkcją Wenus do Plutona, co zapowiada wybuch skrytej namiętności lub zakończenie toksycznego związku. 3 stycznia Wenus wkroczy do waszego znaku, od razu utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem, wróży to dobrze sprawom miłości i przyjaźni, możliwe stanie się nawiązanie jakiejś serdecznej relacji, poczujecie się docenieni i kochani. Między 7 a 11 stycznia trygon Wenus do Marsa sprzyja rozbudzeniu seksualnemu, w związkach wzrośnie wzajemne przyciąganie, randki okażą się ekscytujące, miłość zmysłowa wybuchnie z całą siłą. Ostrożność w związkach oraz w przyjaźni zachowajcie między 13 a 17 stycznia, kiedy Wenus w waszym znaku znajdzie się w napiętym aspekcie z wybuchowym Uranem, możliwa jest niespodziewana kłótnia a nawet zerwanie relacji. Od 21 do 24 stycznia Wenus w koniunkcji z Saturnem w waszym znaku wymusi ograniczenia w dogadzaniu sobie, nastrój się pogorszy, w związkach nastąpią „ciche dni”. 27 stycznia Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, gdzie nabierze mocy i wpłynie korzystnie nie tylko na uczucia, ale też na sprawy finansowe.

Mars nadal tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, do 12 stycznia biegnąc ruchem wstecznym, dlatego pierwsza dekada miesiąca okaże się mniej aktywna w dziedzinach związanych z komunikacją, kontaktami z dziećmi oraz twórczym wykorzystaniem wolnego czasu, im bliżej końca miesiąca tym bardziej staniecie się skłonni do działania, zwłaszcza w ostatnich dniach stycznia, gdy Słońce w waszym znaku znajdzie się w trygonie z aktywizującym Marsem.

Merkury w Koziorożcu cofa się do 18 stycznia, w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji, możecie mieć „gonitwę myśli” i trudności w podejmowaniu decyzji, dlatego ważne sprawy odłóżcie na trzecią dekadę miesiąca, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji a Słońce zawita do waszego znaku. W pierwszych dniach stycznia sekstyl cofającego się Merkurego do Neptuna wpłynie korzystnie na rozliczenia finansowe, które do tej pory nie działały właściwie. Między 7 a 9 stycznia trygon Merkurego do Urana przyniesie okazję do wykorzystania dawnych pomysłów, ktoś z najbliższych zaskoczy was swoim przyjaznym podejściem do wątpliwości, jakie was ogarną. Pod koniec miesiąca Merkury powtórzy ten sam aspekt, tym razem biegnąc ruchem prostym, co ostatecznie pozwoli podjąć właściwe decyzje i rozwiać wątpliwości w ważnej sprawie.

Nowy Czwarty Wymiar jest już dostępny >>

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Wodnika

Słońce w Skorpionie do 22 listopada zapewni dużą ilość pracy, skieruje energię na karierę i sprawy zawodowe, kryzys nadejdzie w okolicach 8 listopada, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego w Skorpionie, w kwadraturze do ograniczającego Saturna w waszym znaku – oryginalne pomysły i starania mogą natrafić na mur trudności, co wzbudzi wiele emocji. Problemy, zwłaszcza związane z twórczością i finansami, uda się rozwiązać już między 13 a 17 listopada, gdy Słońce znajdzie się w trygonie do Neptuna, pieniądze pojawia się i zasilą budżet, kreatywne pomysły same wpadną do głowy. Jeszcze więcej energii uzyskacie w dniach 16 – 22 listopada, kiedy dostaniecie się pod wpływ korzystnych aspektów Słońca do charyzmatycznego Plutona i dobroczynnego Jowisza, wiele drzwi stanie przed wami otworem, będziecie mogli pozwolić sobie na wyjazdy zagraniczne lub większe niż zwykle zakupy. 22 listopada Słońce opuści wymagającego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i kontakty z osobami podzielającymi wasze zainteresowania. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada w tym znaku, wyznaczy początek nowej przyjaźni, korzystnej dla waszej przyszłości.

Wenus przebywa w Skorpionie do 16 listopada, towarzysząc Słońcu i Merkuremu, jest jednak w tym znaku zbyt słaba, abyście odczuli spełnienie w miłości i karierze, zwłaszcza w dniach 4 – 9 listopada, kiedy znajdzie się w napiętych aspektach do zachowawczego Saturna i rewolucyjnego Urana, trudno będzie pogodzić te sprzeczne energie, z których jedna pragnie uwolnienia i niezależności, natomiast druga dąży do zachowania status quo. Już między 8 a 12 listopada trygon Wenus do Neptuna zapewni zarówno przypływ pieniędzy jak i możliwość realizacji twórczych lub artystycznych przedsięwzięć, łatwiej będzie spełnić marzenia. Jeszcze bardziej korzystny okres dla osiągnięcia sukcesu i spełnienia pragnień pojawi się od 13 do 16 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do namiętnego Plutona i szczodrego, dobroczynnego Jowisza w Rybach, stan finansowy znacznie się poprawi, dzięki czemu będziecie mogli zabezpieczyć swoje potrzeby. 16 listopada Wenus opuści problematycznego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, opromieniając swym wdziękiem przyjaźnie i relacje z obcokrajowcami, szczególnie aktywni towarzysko będziecie między 19 a 25 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym, rozmowom, ustaleniom i negocjacjom z przyjaciółmi oraz osobami podzielającymi wasze zainteresowania nie będzie końca.

Mars w życzliwych Bliźniętach przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, co w pewnym sensie spowolni realizację aktywności sprawiających przyjemność, staniecie się mniej pewni swoich racji, zaczniecie poważać własne twórcze pomysły, zwłaszcza między 15 a 25 listopada, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, niektóre Wodniki zdecydują się zrezygnować z wszystkiego, co uzależnia i nie pozwala widzieć spraw w pełnym świetle, inne postanowią wesprzeć finansowo osoby, które wcale tego nie potrzebują. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna w waszym znaku sprzyja umocnieniu struktur i okaże się skuteczny dla zapewnienia sobie na długo poczucia bezpieczeństwa.

Merkury tak jak Wenus przebywa w pracowitym Skorpionie do 17 listopada, możecie wiec liczyć na sprawny umysł i głęboko przemyślane decyzje, zwłaszcza zawodowe – jedynie w dniach od 9 do 11 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do ograniczającego Saturna w waszym znaku, staniecie się uparci i nadmiernie wymagający. Między 13 a 17 listopada korzystne aspekty Merkurego do Plutona i Jowisza sprzyjają finansowym decyzjom odnośnie wydatków i lokowania pieniędzy. 17 listopada Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwego Strzelca, w którym jednak jest słaby, możecie poczuć się rozkojarzeni nadmiarem kontaktów towarzyskich a myśli pochłoną uczucia, dotyczy to szczególnie zakochanych Wodników oraz osób wykonujących artystyczne zawody. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Saturna w waszym znaku ugruntuje przemyślenia i pozwoli podjąć decyzje o długoterminowym znaczeniu.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>