Archiwum kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Lwa

Słońce w Raku przebywa do 22 lipca, co może osłabić was energetycznie, dlatego jest to dobry czas na odpoczynek, warto w tym czasie wybrać się na urlop, jeśli możecie sobie na to pozwolić. Od 8 do 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie zmiany w pracy, pojawi się nieoczekiwany projekt, który zaprocentuje w przyszłości poprawą finansów. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi wiele emocji w związku z wykonywaniem zawodowego zlecenia, mogą pojawić się też problemy zdrowotne wśród starszych osób w rodzinie.

16 lipca Merkury w koniunkcji ze Słońcem przyniesie dobre pomysły, łatwo będzie zabłysnąć intelektem, ale powierzone wam tajemnice powinniście zachować w sekrecie. Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce jak i Merkury znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona – z jednej strony pojawi się możliwość zrealizowania marzeń, otrzymacie świadczenia lub pojawią się zyski z wcześniejszych inwestycji, z drugiej natomiast okaże się, że trzeba spłacić długi lub zainwestować w ochronę zdrowia. 22 lipca Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, rozpoczniecie miesiąc sprzyjający rozwojowi osobistemu, staniecie się pełni energii i zapału do realizowania najbardziej kreatywnych pomysłów, uwagę skierujecie na zabawę, przyjemności i kontakt z dziećmi, przed wami ważny miesiąc, wyzwalający cały twórczy potencjał. Przełom lipca i sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie okazję do podróżowania, poprawi się standard życiowy.

Wenus przebywa w życzliwych Bliźniętach do 18 lipca, wpływając korzystnie na rozwój przyjaźni i wzbogacając relacje towarzyskie. Od 11 do 16 lipca aspekty Wenus z Neptunem i Saturnem wprowadzą zamieszanie, warto w tym czasie oprzeć się na partnerach życiowych i wypróbowanych przyjaciołach, bo pojawią się w waszym życiu osoby nieszczere, które zawiodą pokładane w nich zaufanie. 18 lipca Wenus zmieni znak i wejdzie do Raka, co rozbudzi uczucia, ale skłoni do ich ukrywania. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie okazje i radości, którymi nie będziecie chcieli dzielić się z otoczeniem.

Mars do 5 lipca przebywa w życzliwym Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z potężnym Plutonem, czeka was walka i wysiłek, który może negatywnie odbić się na zdrowiu, starajcie się więc dużo odpoczywać, bo chociaż energii wam nie zabraknie, łatwo będzie przekroczyć granice wytrzymałości organizmu. 5 lipca Mars opuści znak, w którym jest mocny i wejdzie do Byka, tracąc wiele ze swej mocy, aktywność skierujecie na pracę i zdobywanie pieniędzy – na przełomie lipca i sierpnia w wyniku tłumionych długo żalów i pretensji może dojść do awantury, a nawet zakończenia jakiegoś rodzaju współpracy.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, tworząc w tym czasie korzystne aspekty z Marsem i Saturnem, ale 3 lipca znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, jeden z przyjaciół lub znajomych okaże się nieszczery, może się też zdarzyć, że ktoś inny doświadczy oszustwa, a wy będziecie to przeżywać, w każdym razie pozostańcie ostrożni tego dnia, zwłaszcza w kontakcie z urzędnikami. 5 lipca Merkury wejdzie do znaku Raka i pozostanie w nim do 19 lipca, w tym czasie wskazana jest dyskrecja i powstrzymanie się od publicznych komentarzy. 19 lipca Merkury zawita do waszego znaku a między 22 a 24 lipca utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, to dobry moment na podjęcie decyzji w sprawie wakacyjnych planów, szczególnie jeśli wiążą się z podróżami zagranicznymi. Od 25 do 29 lipca Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Marsem i Uranem, co zapowiada bardzo nieprzyjemną wymianę zdań, powstrzymajcie się od złośliwych i zgryźliwych uwag, jeśli chcecie utrzymać pracę lub ważną relację.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Lwa

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność społeczną, zwłaszcza w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Pierwsza połowa miesiąca umożliwi odpoczynek, ponieważ Słońce nie będzie tworzyć aspektów, dopiero w okolicach 14 czerwca, podczas pełni Księżyca w życzliwym Strzelcu, czekają was emocje związane z potrzebą realizacji swego twórczego potencjału, niektóre Lwy postanowią za wszelką cenę postawić na radość, rozrywkę w gronie przyjaciół lub nawiązanie niezobowiązującego, wakacyjnego romansu, inne odnajdą przyjemność w kontakcie z dziećmi.

Między 14 a 18 czerwca Słońce w trygonie do Saturna i w kwadraturze do Neptuna zachęci do wyboru stabilizacji oraz związku być może ograniczającego, ale dającego poczucie bezpieczeństwa, zamiast relacji obiecujących „gruszki na wierzbie”, układ planet ostrzega, aby nie wierzyć w łatwe i szybkie zyski i radzi oprzeć się na tym, co dobrze znane, zaciąganie kredytów w tym okresie okaże się wyjątkowo nieopłacalne. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do znaku Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, dlatego warto w tym czasie skorzystać z urlopu i nie brać na siebie zbyt wiele obowiązków. 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w kwadraturze do Jowisza, szarpniecie się na coś, na co was nie stać, niektóre Lwy postanowią wyjechać na wakacje za granicę bez względu na koszty.

Wenus w Byku przebywa do 23 czerwca, przynosząc uznanie w sprawach zawodowych, na zaskakujące i dobrze płatne projekty możecie liczyć między 10 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, natomiast okres od 17 do 23 czerwca przyniesie zmienne emocje w związku z aspektami, jakie Wenus utworzy z Saturnem, Neptunem i Plutonem, pojawi się szansa na spełnienie zawodowych marzeń, w których możecie wykazać się kreatywnością, ktoś jednak was ubiegnie lub utrudni ich realizację, ostatecznie trygon Wenus z Plutonem podpowiada, że nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, na czym lub na kim wam zależy. 23 czerwca Wenus wejdzie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze blasku, miłość i uznanie odnajdziecie w gronie przyjaciół. W ostatnich dniach sekstyl Wenus do dobroczynnego Jowisza przyniesie radość ze spotkania w gronie osób, z którymi wiele was łączy.

Mars w życzliwym Baranie przebywa przez cały miesiąc, wpływając na aktywność i skuteczność we wszystkich działaniach związanych z edukacją oraz podróżami, końcówka miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna przyniesie przełom i pokonanie przeszkód, jakie mogłyby pojawić się w tych dziedzinach, zachowajcie jednak ostrożność, bo nacisk i presja przyniosą odwrotny skutek i odbiją się negatywnie na zdrowiu, kiedy w pierwszych dniach lipca Mars utworzy napiętą kwadraturę z transformującym Plutonem.

Merkury w Byku wyjdzie z retrogradacji 3 czerwca, od tego momentu poprawi się komunikacja w pracy, łatwiej będzie dotrzymać terminów, można już podpisywać umowy bez obawy o zmianę ustaleń. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona sprzyja twardym negocjacjom, uda się przeprowadzić swoją wolę, szczególnie w zakresie wynagrodzeń. 13 czerwca Merkury opuści znak Byka i wejdzie ponownie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze tempa, poznacie wiele nowych osób. Okres od 18 do 22 czerwca szczególnie sprzyja podróżom zagranicznym oraz kontaktom z VIP-ami i celebrytami.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Lwa

Częściowe zaćmienie Słońca, do którego dojdzie późnym wieczorem 30 kwietnia, ale którego wpływ odczujecie pierwszego dnia maja, odbędzie się w znaku Byka w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do aktywizującego Marsa, zapowiadając początek nowej świadomości, to co stare będzie musiało odejść, zmienią się warunki pracy, cele życiowe lub zawodowe. Maj będzie dla was okresem transformacji i przystosowania do zmieniających się warunków.

W znaku Byka Słońce pozostanie do 21 maja, kierując uwagę na realizację zawodową i materialną, szczególnie dużo wydarzeń czeka was w pierwszej dekadzie miesiąca ze względu na wpływ koniunkcji Słońca z rewolucyjnym Uranem oraz sekstylu Jowisza do Plutona, niektóre Lwy mają szansę na wzbogacenie, uzyskanie korzystnego kredytu, wypłatę świadczeń lub spłatę finansowych zobowiązań. 11 maja nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – do życzliwego znaku Barana zawita dobroczynny Jowisz, przynosząc korzyści wypływające z podróży zagranicznych, stosunków z cudzoziemcami i zdobytej wiedzy – do 29 października zapewni wam dużo sukcesów w tych dziedzinach.

Dni od 13 do 17 maja okażą się jednak pełne niepewności ze względu na aspekty Słońca z ograniczającym Saturnem i zwodniczym Neptunem, tym bardziej, że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, emocje wywołać może pogorszenie stanu zdrowia członka rodziny – od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam jednak znaleźć w sobie wystarczająco dużo energii, aby pokonać wszelkie trudności i wyzwania. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój przyjaźni, okazja do nawiązania ciekawych międzynarodowych znajomości pojawi się już między 21 a 25 maja, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu do dobroczynnego Jowisza – przyjaźnie, jakie w tych dniach nawiążecie okażą się bardzo korzystne dla waszej przyszłości.  

1 maja okaże się wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na niecodzienny nów Księżyca, ale również z uwagi na dobroczynną koniunkcję Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona, wiedza, jaką tego dnia zdobędziecie, okaże się bezcenna dla samopoznania i kontaktu z głębokimi pokładami podświadomości. 2 maja Wenus opuści znak Ryb i wejdzie do przyjaznego Barana, jej wpływ na sprawy miłosne znacznie osłabnie, bo jest w tym znaku słaba, przyniesie jednak korzyści osobom kochającym podróże i poznawanie nowych punktów widzenia, szczególnie między 4 a 8 maja macie szansę na inspirujące spotkania, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Merkurym w Bliźniętach. Między 22 a 28 maja aspekty Wenus z Saturnem i Plutonem przyniosą napięcie w niektórych relacjach. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, którym włada, uczucia w związkach się pogłębią, w pracy pojawią się możliwości awansu lub podwyżki.

Mars w znaku Ryb przebywa do 25 maja, wywołując zamęt w zarządzaniu wspólnymi finansami, szczególnie w okolicach 18 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem – pozostańcie ostrożni i nie dajcie się oszukać osobom, proponującym „cudowne i szybkie wzbogacenie”. Między 20 a 25 maja Mars w sekstylu do Plutona pomoże pokonać uciążliwe dolegliwości, które od dłuższego czasu nie dawały wam spokoju. 25 maja Mars opuści niepewne Ryby i wejdzie do przyjaznego Barana, inspirując do działania w kierunku poszerzenia horyzontów, podniesienia kwalifikacji, zmiany miejsca pobytu.

Merkury w życzliwych Bliźniętach jest bardzo mocny i do 11 maja zapewni wam rozwój intelektualny oraz nawiązanie wielu ciekawych znajomości. 11 maja Merkury wejdzie w retrogradację i będzie się cofać do 3 czerwca, starajcie się w tym czasie unikać rozpoczynania nowych projektów, warto natomiast przemyśleć swoje cele i plany i wprowadzić niezbędne poprawki. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, powrócą niektóre zawodowe propozycje, które warto rozważyć, ale ostateczne decyzje lepiej podejmować w kolejnym miesiącu, kiedy już Merkury zmieni bieg na prosty.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Lwa

 Do 20 kwietnia Słońce przebywa w przyjaznym znaku ognistego Barana, w dodatku miesiąc rozpocznie nów Księżyca w koniunkcji z Merkurym, warto już 1 kwietnia zrobić listę rzeczy, które pragniecie zrealizować w bieżącym roku, ponieważ pierwszy nów po przesileniu wiosennym na wyjątkową energię, wzmacniającą realizację pragnień. 3 kwietnia Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja pracy intelektualnej i pomaga uświadomić sobie własne potrzeby.

Od 10 do 15 kwietnia koniunkcja Jowisza z Neptunem może okazać się korzystna dla inwestycji, szczególnie w nieruchomości, ponieważ towarzyszy jej korzystny aspekt Słońca do Saturna, niektóre Lwy otrzymają wypłatę świadczeń lub uda się uzyskać korzystny długoterminowy kredyt – czytajcie jednak umowy i nie zapominajcie o fragmentach pisanych małą czcionka, bo Neptun jest również wielkim zwodzicielem. W Wielką Sobotę będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwej Wadze, kontakty z obcokrajowcami wzbudzą emocje, również w drugi dzień Świąt, kiedy Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, unikajcie nadmiernego wysiłku, bo może się to odbić niekorzystnie na zdrowiu. 20 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wkroczy do znaku Byka, kierując uwagę na wymagania zawodowe. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca, zachowajcie szczególną ostrożność, nie traćcie głowy i pozostańcie świadomi oczekujących was zadań.

Wenus przebywa w przeciwległym znaku Wodnika jeszcze tylko do 5 kwietnia, wykorzystajcie te dni na zrobieniu jak najlepszego wrażenia na otoczeniu, kiedy jednak Wenus wejdzie do Ryb, jej siła i możliwość działania wzrosną, możecie więc liczyć nie tylko na pogłębienie uczuć, ale także na profity finansowe. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z dobroczynnym Jowiszem i natchnionym Neptunem ułatwi dokonanie inwestycji, która zwróci się wielokrotnie.

Mars do 15 kwietnia przebywa w przeciwległym znaku Wodnika, aktywizując związki i relacje międzyludzkie, od 3 do 8 kwietnia koniunkcja Marsa i Saturna zapowiada brak wyrozumiałości dla waszych słabości ze strony partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. W drugiej połowie miesiąca Mars w Rybach może rozchwiać was emocjonalnie, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi finansami.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie, kierując myśli na sprawy międzynarodowe oraz związane z edukacją lub podróżami. Od 6 do 9 kwietnia korzystny aspekt Merkurego do Marsa i Saturna ułatwi porozumienie w twardych negocjacjach. Po 11 kwietnia Merkury w Byku pomoże zmienić perspektywę w sprawach zawodowych oraz związanych z domem, rodziną i nieruchomościami, zwłaszcza tuż po Świętach, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do dobroczynnej Wenus, możecie spodziewać się nieoczekiwanych zysków. 24 kwietnia napięty aspekt Merkurego do Saturna utrudni porozumienie, kompromis w każdej sprawie natomiast macie szansę osiągnąć od 25 do 28 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Jowiszem, Neptunem i Plutonem.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Lwa

Do 20 marca Słońce przebywa w znaku Ryb, kierując energię na zarządzanie wspólnymi finansami, pierwszy tydzień miesiąca okaże się znaczący dla waszej przyszłości i możliwości korzystania ze zgromadzonych dóbr, ponieważ już 2 marca wieczorem dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, pojawią się więc nieoczekiwane możliwości powiększenia stanu posiadania, uzyskania kredytu lub spłaty zobowiązań. Pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie co najmniej do 6 marca, natomiast między 11 a 15 marca, podczas koniunkcji Słońca z Neptunem, mogą zrealizować się niektóre wasze marzenia, uważajcie jednak na to, aby za bardzo nie oderwać się od rzeczywistości, bo łatwo będzie popaść w nałogi.

Pełnia Księżyca w znaku Panny, do której dojdzie 18 marca, wpłynie na emocje związane ze stanem posiadania. Między 16 a 20 marca sekstyl Słońca do Plutona doda wam siły, to dobry moment na rozpoczęcie każdego rodzaju terapii. 20 marca Słońce opuści znak sennych Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, co rozbudzi was energetycznie i skieruje uwagę na sprawy międzynarodowe, podróże zagraniczne oraz możliwości podniesienia kwalifikacji i poszerzenia horyzontów.

Wenus i Mars w tandemie wędrują przez znak Koziorożca od dłuższego czasu i pozostaną w tym układzie przez pierwszą dekadę miesiąca, a nawet dłużej. Do 6 marca koniunkcja obydwu planet z Plutonem zmusi do zaangażowania się w pracę, wymagającą wytrwałości i siły fizycznej, jeśli nie zachowacie ostrożności i nie uszanujecie ograniczeń swojego organizmu, może się to odbić negatywnie na zdrowiu. 6 marca zarówno Wenus, jak i Mars wejdą do przeciwległego znaku Wodnika, co może rozbudzić was emocjonalnie, nabierzecie ochoty na seks, zaczniecie przyciągać do siebie osoby o zmiennym usposobieniu. Między 17 a 25 marca relacje międzyludzkie ulegną zintensyfikowaniu, ponieważ najpierw Wenus a następnie Mars, utworzą bardzo napięty aspekt z rewolucyjnym i nieprzewidywalnym Uranem, nastąpią gwałtowne zmiany w relacjach zarówno osobistych, przyjacielskich, jak i biznesowych, niektóre związki przejdą głęboki kryzys. Od 26 do 30 marca koniunkcja Wenus z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika może wywołać poczucie osamotnienia.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest mocny, już w pierwszych dniach miesiąca koniunkcja Merkurego z Saturnem zmusi do poważnych, a nawet smutnych refleksji na temat przemijania, niektóre Lwy ogarną poważne obawy o swoje bezpieczeństwo, będzie na to miała wpływ oczywiście sytuacja na Ukrainie. Od 10 do 27 marca Merkury w Rybach wzbudzi zainteresowanie inwestycjami, nie zapominajcie jednak, że jest w tym znaku bardzo słaby, zbierajcie więc informacje, ale decyzje podejmujcie po 27 marca, kiedy wejdzie do życzliwego Barana.

Między 16 a 18 marca sekstyl Merkurego do Urana sprawi, że pojawi się okazja na niewielkie zyski. W dniach 19 – 22 marca, podczas  koniunkcji Merkurego z Jowiszem, warto robić plany wakacyjne i zainwestować w podróże zagraniczne, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, pod wpływem której pozostaniecie od 23 do 25 marca, sprawi, że umysł ogarną nierealne oczekiwania, uważajcie, bo możecie więcej stracić niż zyskać, osoby o skłonnościach do uzależnień powinny w tych dniach trzymać się z daleka od używek – jedynie twórcy i artyści oraz osoby działające charytatywnie mogą liczyć na korzyści i przypływ siły twórczej.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Lwa

Nów Księżyca w koniunkcji z surowym Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika, do którego dojdzie 1 lutego, zapowiada początek ograniczeń ze strony partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, przez cały pierwszy tydzień miesiąca koniunkcja Słońca z Saturnem da się wam we znaki, zanim zaczniecie się buntować zastanówcie się jednak, czy czasami nie jest to dla was korzystne, na przykład rezygnacja z używek lub z nadmiaru szkodliwych cukrów czy węglowodanów może wam wyjść tylko na zdrowie. Osoby starsze z waszego otoczenia mogą stać się przyczyną problemów, starajcie się zachować neutralność.

Sytuacja znacznie się poprawi w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy 16 lutego dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, możecie co prawda spodziewać się konfliktu lub różnicy postaw, co wzbudzi emocje, ale sekstyl Jowisza do Urana przyniesie na osłodę niespodziewaną poprawę sytuacji materialnej za sprawą intratnej zawodowej propozycji, kariera z impetem ruszy do przodu, szczególnie między 16 a 20 lutego. 18 lutego Słońce opuści przeciwległy znak Wodnika i wejdzie do Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym energia pójdzie w kierunku zarządzania pieniędzmi, ale także otworzą się przed wami możliwości zdobycia wiedzy o sobie, głęboko ukrytej w podświadomości.

Wenus tranzytuje zachowawczy znak Koziorożca, całe szczęście wyszła już z retrogradacji, sprawy uczuciowe i finansowe ulegną więc poprawie, już w pierwszych dniach miesiąca działający od dłuższego czasu trygon Wenus do Urana zaprocentuje wzrostem popularności oraz intratnymi zawodowymi zleceniami. W drugiej połowie miesiąca Wenus towarzyszyć będzie pobudliwy Mars, zwłaszcza między 16 a 20 lutego, gdy obie planety znajda się w ścisłej koniunkcji, wzrośnie pożądanie i potrzeba zdobycia partnera, pojawi się też tendencja do zmiany zgubnych przyzwyczajeń, szkodzących zdrowiu. Między 22 a 26 lutego sekstyl Wenus i Marsa do zwodniczego Neptuna rozbudzi emocjonalnie i skłoni do marzeń o miłości zarazem namiętnej i romantycznej.

Mars w Koziorożcu przebywać będzie cały miesiąc, wzmacniając motywację do poprawy zdrowia, ponieważ jest w tym znaku silny i może realizować swój potencjał. Największą aktywnością wykażecie się w pierwszym tygodniu miesiąca, podczas sekstylu Marsa do Jowisza, natomiast między 6 a 10 lutego trygon Marsa do Urana pomoże z łatwością poradzić sobie z problemami, których od dłuższego czasu nie potrafiliście rozwiązać.

4 lutego Merkury w Koziorożcu wyjdzie z retrogradacji, łatwiej więc będzie dotrzymywać złożonych obietnic i realizować ustalone plany. Między 7 a 13 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem postawi was w sytuacji przymusu, głównie ze względu na stan zdrowia, okaże się, że trzeba będzie zrezygnować z czegoś, co już przestało wam służyć, to również dobry moment na rozpoczęcie terapii w przypadku jeśli zajdzie taka konieczność. 14 lutego Merkury wejdzie do przeciwległego znaku Wodnika, łatwiej więc będzie prowadzić rozmowy, zawierać umowy i podpisywać deklaracje. Od 24 do 26 lutego napięty aspekt między Merkurym a wybuchowym Uranem zapowiada niespodziewany konflikt, którego łatwo można było uniknąć.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Lwa

Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skupi uwagę na poprawie zdrowia. Nów Księżyca w tym znaku w trygonie do Urana w Byku, do którego dojdzie 2 stycznia, jest znakomitą okazją do podjęcia postanowień noworocznych, dotyczących poprawy zdrowia oraz rozpoczęcia odbudowy relacji z przyjaciółmi z pracy. Od 7 do 10 stycznia Słońce w koniunkcji z cofającą się Wenus przypomni najpiękniejsze chwile miłości, trzymajcie się jej, aby nie popaść w pokusy i zawrót głowy, który szykuje wam zwodniczy Neptun od 9 do 13 stycznia, tworząc sekstyl ze Słońcem i kwadraturę z Marsem. To również właściwy czas, aby zadbać o zdrowie, chrońcie się przed wirusami, bo mogą być w tych dniach wyjątkowo aktywne.

Do próby sił dojdzie w okolicach 17 stycznia, podczas pełni Księżyca w znaku Raka, której towarzyszy koniunkcja Słońca z Plutonem – tylko od was zależy, jaki użytek zrobicie z przepełniającej was, ale trudnej do panowania energii, uświadomicie sobie własną moc, wykorzystajcie ją mądrze, jest to również dobry moment na rozpoczęcie wszelkiego rodzaju terapii. 20 stycznia Słońce opuści surowego Koziorożca i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą przede wszystkim związki, zarówno osobiste, jak i w szerszym kontekście międzyludzkie.

23 stycznia cofający się Merkury w koniunkcji ze Słońcem uświadomi wam sprawy, które należy ponownie przemyśleć, zanim podejmie się ostateczne decyzje, zwłaszcza dotyczące umów. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana zapowiada konflikty w pracy, dojdzie tez do różnicy zdań w związkach osobistych.

Wenus przebywa w surowym znaku Koziorożca, w dodatku do 29 stycznia porusza się biegiem wstecznym, sprawy miłości przejdą więc na dalszy plan, chociaż na początku roku od 3 do 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna przypomni najpiękniejsze, romantyczne chwile, jakie przeżywaliście w związkach, natomiast w ostatnich dniach miesiąca Wenus w trygonie do Urana zaowocuje poprawą zdrowia, udanym zawodowym projektem lub nawiązaniem przyjaźni z osobą, z którą współpracujecie.

Mars do 24 stycznia tranzytuje życzliwy znak Strzelca, zachęcając do samorealizacji i wykazania się zdolnościami kreatywnymi, chętnie zaangażujecie się w działalność związaną z ulubionym hobby. Lwy posiadające dzieci skierują ich aktywność na uprawianie sportu. Między 9 a 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna, uważajcie na kontuzje.

Merkury 2 stycznia opuści Koziorożca i wejdzie do przeciwległego Wodnika, staniecie się więc bardziej wygadani i skłonni do kompromisów, jedynie między 12 a 16 stycznia Merkury w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, może wywołać nerwowe sytuacje, skłaniające do konfliktów. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny, do 4 lutego starajcie się więc nie podpisywać umów, zrezygnujcie z istotnych transakcji, ważne decyzje odłóżcie na inny termin. 26 stycznia Merkury wycofa się do Koziorożca, stwarzając okazję do korekty spraw, wymagających ponownego przemyślenia.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w życzliwym znaku Strzelca do 21 grudnia, zachęcając do rozwoju kreatywności oraz  zajmowania się wszystkim, co wzmacnia osobowość i sprawia przyjemność. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca wpłynie na stabilność niektórych związków. 4 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, co może sprawić, że umkną waszej uwadze sprawy dzieci oraz ukochanych osób lub nie zauważycie potrzeb własnego ciała. Kwadratura Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 10 do 14 grudnia, ostrzega przed nietrafionymi inwestycjami, sprawi też, że staniecie się łatwym łupem dla osób, pragnących waszym kosztem załatwić własne interesy, miejcie więc oczy otwarte, unikajcie „złotych interesów” i „wszystkowiedzących guru”, zadbajcie też o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, do której dojdzie 19 grudnia i towarzyszące jej korzystne aspekty z dobroczynnym Jowiszem, wniesie radość w przedświąteczny okres, ułatwi zakup wspaniałych prezentów, przyczyni się do zawarcia intratnych znajomości, które mają szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń. 21 grudnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wejdzie do Koziorożca, kierując uwagę wypełnianie obowiązków oraz ochronę zdrowia. Od 20 do 27 grudnia kwadratura Saturna do Urana może rozbić niektóre związki, jeśli są pozbawione trwałych fundamentów, partner zapragnie większej niezależności, starajcie się więc w okresie Świąt Bożego Narodzenia zrobić wszystko, aby okazać bliskim zaufanie i bliskość, jeśli chcecie utrzymać relacje. 29 grudnia Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, opuści przeciwległy znak Wodnika i wejdzie do Ryb, co wpłynie pozytywnie na wspólny stan posiadania. Trygon Słońca do Urana w ostatnim dniu roku podpowiada, że Sylwestra spędzicie inaczej niż dotychczas, niektóre Lwy wybiorą imprezę ze współpracownikami lub przyjaciółmi z pracy.

Wenus w znaku surowego Koziorożca do 20 grudnia biegnie prosto, następnie wejdzie w retrogradację, w której pozostanie do 29 stycznia 2022, nie możecie więc spodziewać w najbliższym czasie fajerwerków w dziedzinie miłości, jest to natomiast dobry czas, aby umocnić i ustabilizować obecne związki. 1 grudnia sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi nieokreślone tęsknoty, natomiast od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus w koniunkcji z Plutonem wydobędzie na światło dzienne emocje „zamiecione pod dywan”, w niektórych związkach wzrośnie namiętność, w innych pojawi się zazdrość, noce mogą być gorące.

Mars do 13 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem, wywołując gwałtowne i czasami nieadekwatne do okoliczności zewnętrznych reakcje emocjonalne, co może odbić się negatywnie zarówno na zdrowiu, jak i na ważnych relacjach. 13 grudnia Mars opuści zadziornego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, kierując aktywność na rozwój zainteresowań, zachęcając do zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Merkury przebywa w życzliwym Strzelcu do 13 grudnia, między 6 a 8 grudnia, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, może was skłonić do pomyłek w zakupach oraz inwestycjach, pozostańcie więc ostrożni wybierając gwiazdkowe prezenty dla najbliższych, bo okażą się nietrafione. Od 10 do 12 grudnia natomiast, Merkury w sekstylu do Jowisza wpłynie na rozwój życia towarzyskiego, czekają was interesujące spotkania, również z cudzoziemcami, układ sprzyja również podróżom, jeśli zezwolą na to warunki epidemiologiczne. 13 grudnia Merkury wejdzie do poważnego Koziorożca, staniecie się bardziej ostrożni, szczególnie w podejściu do zdrowia. Między 19 a 21 grudnia trygon Merkurego do Urana zaowocuje dobrymi pomysłami w pracy, może też przynieść nieoczekiwaną premię. Sekstyl Merkurego do Neptuna pogłębi duchowe przemyślenia w czasie Świąt Bożego Narodzenia, natomiast koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem w ostatnich dniach roku skłoni do zrobienia rachunku sumienia i podjęcia noworocznych postanowień poprawy.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w znaku Skorpiona do 22 listopada, skłaniając do zagłębiania się w rodzinną przeszłość, powiedzie się w tym czasie emocjonalna praca „od podstaw” i głęboki wgląd we własną psychikę – sprzyjać temu będzie nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku, do którego dojdzie 4 listopada, niestety w niektórych przypadkach będzie to „terapia wstrząsowa”. W pracy czekają was niespodzianki i konieczność przystosowania sie do nieoczekiwanych zmian. Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli odzyskać pieniądze, które wydawały się stracone, jest to również dobry moment na inwestycje we własny rozwój, unikajcie jednak niesprawdzonych „guru” i samozwańczych nauczycieli duchowych.

Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza i w sekstylu do potężnego Plutona pomoże uporać się ze zdrowotnymi dolegliwościami, warunki pracy mogą się radykalnie zmienić, międzynarodowe projekty związane z edukacją przyniosą zyski, ale trzeba się będzie napracować, nie wszystkim będzie to odpowiadało. Zachowajcie ostrożność w okolicach 19 listopada, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, ucierpieć może wasza duma, trygon Wenus do Urana co prawda zapowiada możliwość awansu, ale opozycja Marsa do Urana sprawi, że stracicie cierpliwość, co doprowadzi do nagłej zmiany struktur w pracy i okazja może przejść wam koło nosa. 22 listopada Słońce opuści depresyjny znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, odzyskacie energię i wigor, uwagę skierujecie na możliwość wyjazdów zagranicznych lub podnoszenie kwalifikacji. Sekstyl Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca pozwoli spaść na cztery łapy i ugruntować zawodową pozycję.

Wenus, odpowiedzialna w naszym horoskopie za odczucie miłości, piękna i dostatku, tylko do 5 listopada przebywa w przyjaznym Strzelcu, warto pierwsze dni miesiąca wykorzystać na okazanie bliskim ciepłych uczuć. 5 listopada Wenus wkroczy do chłodnego i surowego Koziorożca, pozostając w nim wyjątkowo długo, bo aż 4 miesiące, sprawy miłosne zejdą na dalszy plan, nie będzie fajerwerków i „motyli w brzuchu” , jest jednak druga strona medalu – Wenus w Koziorożcu daje  szansę na umocnienie i stabilizację długotrwałych związków.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Skorpiona, którym rządzi, wzrośnie więc siła woli, determinacja i chęć działania, szczególnie w obrębie domu i rodziny. Silny Mars uaktywnia i zachęca do sportowych wyczynów, może jednak stać się wojowniczy a nawet agresywny, kiedy napotka przeszkody na swej drodze – stanie się tak między 7 a 15 listopada, gdy wraz z Merkurym utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem, pozostańcie więc ostrożni w tych dniach i szanujcie zarówno swoje granice, jak i innych osób, zdejmijcie nogę z gazu i zwolnijcie tempo życia. Emocje mogą wymknąć się spod kontroli również między 17 a 21 listopada, gdy Mars ustawi się w opozycji do buntowniczego Urana, jest to bowiem aspekt rewolucji, w dodatku towarzyszy zaćmieniu Księżyca, co utrudnia racjonalne myślenie.

Merkury w tym miesiącu odwiedzi aż 3 znaki – do 6 listopada tranzytuje towarzyską Wagę, potem do 24 listopada tajemniczego Skorpiona, żeby na ostatni tydzień zagościć w życzliwym Strzelcu. Od 12 do 14 listopada opozycja Merkurego do Urana pozwoli uświadomić sobie to, co do tej pory pozostawało ukryte, natomiast Merkury w aspektach z Neptunem, Jowiszem i Plutonem między 17 a 21 listopada uaktywni umysłowe zasoby, warto w tym czasie skorzystać z intuicji, nie zapominajcie jednak o racjonalnym myśleniu. Merkury „w sercu” Słońca 28 i 29 listopada, w sekstylu z Saturnem, pozwoli wykazać się dobrą organizacją i rozsądnymi decyzjami.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Lwa

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, warto ten czas wykorzystać na celebrowanie partnerstwa i poprawę relacji w związkach, co może być utrudnione ze względu na obecność Marsa i cofającego się Merkurego w tym samym znaku. Może zabraknąć wam cierpliwości w komunikowaniu się z otoczeniem, zwłaszcza jeśli będziecie się starali działać zbyt szybko. Za kierownicą uważajcie szczególnie między 6 a 9 października, bo 6 dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem, a zaraz potem do Słońca i Marsa dołączy Merkury – układ planet ostrzega, że pośpiech jest złym doradcą, zdejmijcie wiec nogę z gazu i przestrzegajcie zasad zarówno na drodze, jak i w życiu osobistym.

W dniach od 13 do 17 października macie natomiast szansę odnieść sukces w ważnej dla waszego rozwoju dziedzinie, poznać osobę, od której dużo się nauczycie, powrócić do nauki języków lub spotkać na swej drodze celebrytę, co zapowiada dobroczynny trygon Słońca z Jowiszem w przeciwległym znaku Wodnika. 20 października dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Baranie, emocje wzbudzi możliwość podróży zagranicznej lub nowa ścieżka edukacyjna. 23 października Słońce opuści przyjazną Wagę i wkroczy do znaku Skorpiona, co może pogorszyć nastrój. Poczucie osamotnienia i ograniczenia, medytacje nad przemijaniem, związane z obchodami Święta Zmarłych, zwiększy kwadratura Słońca do Saturna w przeciwległym znaku Wodnika.

W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Plutona pomoże uporać się z problemami zdrowotnymi, może pojawić się niestrawność, ale szybko minie. 7 października Wenus opuści niekorzystny znak Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, sprawy miłosne nabiorą blasku, wolne Lwy zaczną umawiać się na randki i skakać z kwiatka na kwiatek, w stałych związkach zrobi się weselej. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna umocni i ustabilizuje związki oparte na prawdziwych uczuciach i odpowiedzialności, natomiast od 14 do 18 października sekstyl Wenus z Merkurym zapowiada wiele spotkań oraz imprez rozrywkowych. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie z jednej strony liczne sukcesy towarzyskie, o czym informuje sekstyl Wenus do Jowisza, z drugiej natomiast jakieś oczekiwania pozostaną niespełnione, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Do 18 października, dopóki Merkury pozostaje w ruchu wstecznym, komunikacja może pozostawiać wiele do życzenia, bo Merkury biegnie w złym kierunku, możliwe są więc nieporozumienia w relacjach z innymi, objazdy na drodze lub awarie sprzętu elektronicznego. W pierwszych dniach miesiąca mogą pojawić się błędne diagnozy medyczne lub badania trzeba będzie powtórzyć, ponieważ Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem, jednak trygon do Jowisza obiecuje spotkanie osoby, która pomoże wam wyjść z kłopotów. W okolicach 9 października koniunkcja Merkurego ze Słońcem i Marsem może doprowadzić do spięć z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mars w życzliwej Wadze przebywa do 30 października, kierując aktywność na relacje międzyludzkie, które jednak będą trudne, bo Mars w tym znaku jest słaby i skłonny do agresji. Unikajcie pośpiechu oraz impulsywnych reakcji szczególnie od 6 do 9 oraz od 16 do 25 października, bo aspekty planet spotęgują energię i trudno wam będzie powstrzymać się od krytyki oraz kąśliwych uwag, uważajcie też na drogach, zdejmijcie nogę z gazu. Od 30 października, kiedy Mars przejdzie do znaku Skorpiona, w którym jest wyjątkowo mocny, odzyskacie swoją moc i skuteczność w działaniu.