Archiwum kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na czerwiec 2024 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, do 20 czerwca przebywa w życzliwych Bliźniętach, kierując uwagę na rozwój kontaktów towarzyskich i społecznych, warto w tym czasie postawić na przyjaźń i serdeczne stosunki koleżeńskie, bo okażą się transformujące, zwłaszcza w pierwszym tygodniu miesiąca, gdy Jowisz w Bliźniętach utworzy harmonijny aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku, słuchajcie uważnie co inni mają do powiedzenia, bo okaże się to wzbogacające. 6 czerwca nów Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Wenus i w kwadraturze do Saturna zapowiada zakończenie ważnej relacji lub trudny początek nowej przyjaźni, długoterminowe przedsięwzięcie, które teraz rozpoczniecie okaże się bardzo rozwijające, dni między 6 a 12, szczególnie 9 czerwca, gdy działać na was będą dwie mocne kwadratury – Słońca do Saturna oraz Marsa do Plutona, mogą przynieść smutek, sporo stresów i poczucie ograniczenia. Między 18 a 20 czerwca napięty aspekt Słońca do Neptuna wzbudzi melancholię i pragnienie ucieczki przed rzeczywistością, unikajcie nadmiaru używek i alkoholu. 20 czerwca wieczorem Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do uczuciowego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się słabi i pozbawieni energii, to najlepszy moment na odpoczynek, urlop od wszystkiego dobrze wam zrobi, pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie w nocy z 21 na 22 czerwca, wzbudzi niepokój o zdrowie, praca okaże się męcząca i stresująca.

Wenus wędruje w koniunkcji ze Słońcem niemal przez cały pierwszy tydzień miesiąca, pełni więc będziecie dobrej woli, chętni do romansów i flirtów, jedynie między 6 a 10 czerwca, podczas działania kwadratury Wenus do Saturna, możecie się poczuć mało komfortowo, pozbawieni przyjaciół. 15 i 16 czerwca Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym w Byku i obydwie planety utworzą napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, jakieś wyobrażenia rozminą się z rzeczywistością, bądźcie szczerzy ze sobą oraz z osobami, które darzycie uczuciem. 17 czerwca obydwie planety zmienią znak pozostając w koniunkcji, wejdą do wrażliwego Raka, gdzie Wenus dobrze się czuje, zaczniecie skrywać swoje uczucia, niektóre Lwy będą miały tendencje do nawiązywania tajemnych znajomości, zwłaszcza pod koniec miesiąca, w dniach 27 – 29 czerwca, gdy powabna Wenus utworzy harmonijny aspekt ze zdobywczym Marsem

Mars do 9 czerwca przebywa w życzliwym Barania, motywując do działania i aktywności w dziedzinie edukacji, podróży i spraw międzynarodowych. 9 czerwca z samego rana Mars wkroczy do znaku Byka, do 12 czerwca pozostanie w kwadraturze do potężnego Plutona w przeciwległym Wodniku, taka kumulacja energii może objawić się poprzez silny konflikt, ale przeciwnik okaże się silniejszy, walka nic nie da, trzeba zaakceptować nieuchronną zmianę sytuacji.

Merkury 2 czerwca utworzy harmonijny aspekt z mediumicznym Neptunem, co sprzyja korzystaniu z wyobraźni oraz twórczej inspiracji. 3 czerwca Merkury zawita do życzliwych Bliźniąt, gdzie jest wyjątkowo mocny, wymiana poglądów z przyjaciółmi, naukowcami oraz osobami z różnych stref kulturowych okaże się transformująca między 3 a 5 czerwca, gdy Merkury w koniunkcji z Jowiszem utworzą harmonijny aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku. Od 11 do 13 czerwca kwadratura Merkurego do Saturna utrudni komunikację, natomiast 14 czerwca, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, łatwo wyrazicie co wam w duszy gra. 16 czerwca kwadratura Merkurego i Wenus ze zwodniczym Neptunem będzie kusić brakiem szczerości, manipulacją i wykrętami, po 17 czerwca natomiast, gdy Merkury z zawita do wrażliwego Raka, warto zacząć samego siebie pytać – co w tej chwili czuję?. Sekstyl Merkurego do Marsa, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 20 – 22 czerwca zachęci do intelektualnej aktywności, od 25 do 27 czerwca trygon Merkurego do Saturna skłoni do podejmowania rozważnych decyzji dotyczących inwestycji, zwłaszcza w nieruchomości, natomiast ostatniego dnia miesiąca Merkury w sekstylu do innowacyjnego Urana pozwoli wpaść na odkrywcze pomysły.

Znaki zodiaku

Horoskop miesięczny na maj 2024 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, do 20 maja przebywa w znaku Byka, kierując energię na rozwój kariery, w tym miesiącu będziecie mieć wiele możliwości, aby ruszyć sprawy do przodu, zawalczyć o awans lub podwyżkę, okazja pojawi się już w okolicach 8 maja, podczas nowiu Księżyca w harmonijnym aspekcie do wytrwałego Saturna. Również między 11 a 15 maja, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem czekają was niezapowiedziane zmiany, które popchną karierę do przodu lub skłonią do zmiany pracy. Okazja do wykazania się kompetencjami i wiedzą lub szansa na służbowy wyjazd pojawi się w dniach 16 – 20 maja, podczas koniunkcji Słońca z dobroczynnym Jowiszem w sekstylu do marzycielskiego Neptuna. 20 maja Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, otwierając was na intensywne życie towarzyskie, zwłaszcza w dniach od 20 do 24 maja, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku, spotkacie na swej drodze osoby, które przyczynią się do głębokiej transformacji osobowości. 26 maja czeka was szczęśliwe astrologiczne wydarzenie – Jowisz, planeta ekspansji i dobrobytu zawita do życzliwych Bliźniąt, w ciągu nadchodzącego roku obdarzając was sporym gronem prawdziwych przyjaciół, którzy przyczynią się do waszych sukcesów.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w Byku utworzy napięty aspekt z Plutonem w przeciwległym Wodniku, ktoś może was „wodzić na pokuszenie”, uwieść ładnymi słówkami, pozostańcie niezłomni, pamiętając o szacunku do samych siebie. Między 12 a 14 maja natomiast, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Saturna, możecie polegać na radach osób starszych i doświadczonych. Od 17 do 19 maja Wenus pozostanie w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, niektóre Lwy nawiążą w pracy niezobowiązujący romans, który może przekształcić się w coś poważniejszego w dniach 21 – 23 maja, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem i sekstyl z idealistycznym Neptunem, zaczniecie marzyć o relacji pełnej romantyzmu i uczuciowych uniesień. 23 maja Wenus zawita do życzliwych Bliźniąt i do 27 maja pozostanie w trygonie do Plutona w przeciwległym Wodniku, związki miłości i przyjaźni się pogłębią, pojawi się namiętność i pożądanie.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Barana, nie zabraknie wam więc energii, motywacji i chęci do działania, zwłaszcza dążąc do realizacji pragnień dotyczących wyższego kształcenia oraz podróży zagranicznych. Szczególnie dużo energii poświęcicie tym tematom w pierwszym tygodniu maja, gdy Mars utworzy harmonijny aspekt z potężnym Plutonem, z całą mocą będziecie przekonywać partnerów do swoich koncepcji, uważajcie jednak, aby nadmiar energii nie przekształcił się w agresję.

Merkury do 15 maja przebywa w życzliwym Baranie, będziecie więc w tym czasie myśleć głównie o podróżach zagranicznych oraz podnoszeniu kwalifikacji. 15 maja Merkury zawita do stałego Byka i od 16 do 18 maja pozostanie w napiętym aspekcie z Plutonem w opozycyjnym Wodniku, negocjacje oraz umowy okażą się trudne i nie pozbawione nacisków, możecie spotkać się ze sprzeciwem a nawet argumentami „poniżej pasa”. Na zrównoważone rozmowy dotyczące inwestycji możecie liczyć w okolicach 28 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Saturna, natomiast 31 maja, gdy Merkury utworzy koniunkcję z rewolucyjnym Uranem, możecie reagować zbyt wybuchowo na niektóre wypowiedzi.

Sposoby na złe oko

Horoskop na kwiecień 2024 roku dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, do 19 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie rozbudzając zainteresowanie podróżami zagranicznymi, nawiązywaniem stosunków międzynarodowych oraz zdobywaniem wiedzy. 8 kwietnia będzie miało miejsce zaćmienie Słońca, powinniście w okolicach tego dnia zachować szczególną ostrożność podejmując decyzje, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia pomyłki, miejcie oczy szeroko otwarte na własne emocjonalne zawirowania, które pozbawią was obiektywizmu w ocenie sytuacji. Od 16 do 26 kwietnia, zwłaszcza w okolicach 21 kwietnia, dojdzie do koniunkcji dobroczynnego Jowisza z rewolucyjnym Uranem w znaku Byka, niektóre Lwy otrzymają niespodziewany awans, macie szansę na międzynarodowy rozgłos w sprawach zawodowych, zwłaszcza jeśli pracujecie w grupie, będzie to jednak bardzo nerwowy okres, w którym wiele będzie się działo. 19 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wkroczy do Byka, od razu utworzy kwadraturę z Plutonem w przeciwległym Wodniku, pod wpływem której pozostaniecie do 22 kwietnia, stosunki z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi staną się pełne napięcia i przymusu. 24 kwietnia pełnia Księżyca w Skorpionie rozbudzi emocje w relacjach rodzinnych i zawodowych, starajcie się zachować spokój i otwarty umysł.

Wenus w dniach 2 – 4 kwietnia znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem w znaku Ryb, jakieś pomysły na inwestycje okażą się iluzoryczne i pozbawione realnych podstaw, wydacie sporo wspólnych pieniędzy na realizację marzeń. 5 kwietnia Wenus zawita do życzliwego Barana i do 7 kwietnia znajdzie się w harmonijnym aspekcie z Plutonem w opozycyjnym Wodniku, łatwo ulegniecie w tym czasie czyjemuś urokowi, ale zastanówcie się czy relacja nie nabiera toksycznego charakteru. 29 kwietnia Wenus wejdzie do znaku Byka, gdzie jest bardzo mocna, w maju możecie spodziewać się poprawy atmosfery w pracy.

Między 8 a 12 kwietnia zapalczywy Mars utworzy koniunkcję z wymagającym Saturnem w znaku marzycielskich Ryb, pojawi się szansa na realizację pragnień, pod warunkiem, ze stworzycie realne podstawy i zdecydujecie się na konkretne działania, które skutecznie doprowadzą was do celu, pozostającego do tej pory w sferze wyobraźni. Od 17 do 22 kwietnia Mars znajdzie się w sekstylu do Jowisza i Urana pozostających w koniunkcji, sprawy zawodowe mogą przybrać nieoczekiwany obrót, jeśli zdecydujecie się na inicjatywę i wprowadzenie rewolucyjnych zmian. Miedzy 27 a 30 kwietnia Mars w koniunkcji z Neptunem może sprowadzić was na manowce, zwłaszcza w sprawach związanych z zarządzanie wspólnymi pieniędzmi. 30 kwietnia Mars zmieni znak i wtargnie do życzliwego Barana, rozpoczynając okres, w którym aktywność skierujecie na naukę, zdawanie egzaminów oraz podróże zagraniczne.

Merkury 2 kwietnie zmieni bieg na wsteczny, pozostając w retrogradacji do 25 kwietnia, w tym okresie unikajcie dalszych podróży, bo mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji. 12 kwietnia Merkury cofając się utworzy ścisłą koniunkcję ze Słońcem, powrócą dobre pomysły na zaplanowanie wakacyjnych wojaży, studentom tego dnia dobrze pójdzie powtórka materiału, wiedza sama będzie wchodzić do głowy. Między 18 a 20 kwietnia Merkury w koniunkcji z Wenus zapewni miłe towarzystwo. 25 kwietnia Merkury wyjdzie z retrogradacji, co wpłynie pozytywnie zarówno na podróże i przemieszczanie się, jak i zdobywanie wiedzy oraz zdawanie egzaminów.

Talizmany i rytuały przyciągające pieniądze

Horoskop na marzec 2024 roku dla Lwa

Do 20 marca Słońce w Rybach będzie rozbudzać wewnętrzną irytację, odczujecie brak skupienia, koncentrowanie się na tym, co nieosiągalne lub ostateczne, świadoma uwaga natomiast powędruje w kierunku problemów związanych z zarządzaniem wspólnym stanem posiadania, w pierwszych dniach miesiąca jednak sekstyl Słońca, władcy waszego znaku, do dobroczynnego Jowisza poprawi sytuację zawodową, sprawi, że spotkacie na swej drodze osoby, które będą wspierać waszą karierę. Między 8 a 12 marca, szczególnie 10 marca, podczas nowiu Księżyca w znaku Ryb, Słońce znajdzie się w harmonijnym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, taki układ planet zapowiada nieoczekiwaną zmianę w sprawach zawodowych lub w stanie posiadania. Od 15 do 19 marca koniunkcja Słońca z Neptunem zawróci wam w głowie, starajcie się nie ufać osobom proponującym szybkie zyski, ponieważ możecie się zawieść, unikajcie używek, bo okażą się toksyczne i wyjątkowo uzależniające. Już 20 marca z samego rana, gdy Słońce wkroczy do życzliwego Barana i utworzy sekstyl z Plutonem, pod wpływem którego pozostaniecie do 24 marca, wszystko diametralnie się zmieni, odzyskacie energię i potrzebę działania, partner życiowy lub biznesowy zmotywuje was do transformacji, będziecie mu wdzięczni, chociaż na początku okaże się to trudne. 25 marca dojdzie do zaćmienia Księżyca w przyjaznej Wadze, przekaz informacji może być utrudniony a relacje z rodzeństwem lub sąsiadami trudne, w najbliższym czasie unikajcie większych podróży.

W dniach od 2 do 4 marca Wenus w przeciwległym Wodniku znajdzie się w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, zapowiada to kłótnie i nieporozumienia w związkach, ktoś zechce się od was uwolnić. 11 marca późnym wieczorem Wenus wejdzie do Ryb, gdzie jest wywyższona, uczucia staną się bardziej wzniosłe, łatwiej wam będzie uzyskać kompromis. Od 21 do 23 Wenus w koniunkcji z Saturnem skłoni do oszczędności, w związkach pojawi się chłód, ale na krótko, bo zaraz potem, między 24 a 26 marca, Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem, uda się więc odzyskać finansowe zasoby oraz zaufanie bliskiej osoby, dniach 27 – 29 marca na kontach niektórych Lwów pojawią się niespodziewanie dodatkowe środki, do czego przyczyni się sekstyl Wenus do Urana w zasobnym Byku.

Mars do 23 marca tranzytuje przeciwległego Wodnika, generując konflikty w związkach, zwłaszcza między 7 a 12 marca, gdy dojdzie do kwadratury Marsa do buntowniczego Urana, gotowi będziecie zerwać związek osobisty lub biznesowy, możecie uwolnić się od zależności, ale zastanówcie się czy warto palić za sobą wszystkie mosty. 23 marca Mars opuści Wodnika i wtargnie do Ryb, co skieruje aktywność na inwestowanie i zdobywania dodatkowych źródeł finansowania.

4 marca Merkury znajdzie się w sekstylu do wywrotowego Urana, co okaże się stresujące, ale odkrywcze, natomiast między 7 a 9 marca utworzy koniunkcję ze zwodniczym Neptunem, słuchajcie intuicji, ale pozostańcie ostrożni z podejmowaniem decyzji, bo to bardzo słaba pozycja dla Merkurego i możecie popełnić błąd. 10 marca z samego rana Merkury opuści niepewne Ryby i wejdzie do zdecydowanego Barana, w dodatku od razu znajdzie się w harmonijnym aspekcie z wnikliwym Plutonem w przeciwległym Wodniku, co pomoże w podejmowaniu strategicznych decyzji, zwłaszcza związanych z nauką i wyjazdami zagranicznymi.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na luty 2024 roku dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, do 19 lutego przebywa w przeciwległym Wodniku, kierując uwagę na potrzeby partnerów, zarówno życiowych, jak i biznesowych, w dniach od 6 do 11 lutego znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, kiedy 9 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku, czeka was rewolucja w relacjach zawodowych lub rodzinnych, niektóre Lwy niespodziewanie zawrą nową znajomość, co da szansę na życiowy awans, inne przeciwnie – w wyniku braku opanowania doprowadzą do kryzysu w ważnym związku. Przez dwie pierwsze dekady miesiąca pozostaniecie pod wpływem harmonijnego aspektu dobroczynnego Jowisza do stabilizującego Saturna, co okaże się korzystne dla kariery, wpłynie także pozytywnie na planowane inwestycje, szczególnie w nieruchomości. 19 lutego Słońce opuści przeciwległego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim zarządzanie wspólnymi finansami, zdobywanie dotacji i załatwianie spraw spadkowych. 24 lutego w znaku pracowitej Pannie dojdzie do pełni Księżyca, co odbije się mocno na finansach, trzeba będzie opanować emocje podejmując decyzje związane z większymi zakupami lub inwestycjami, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Merkurym i Saturnem.

W dniach od 6 do 9 lutego Wenus w trygonie do Urana przyniesie niespodziewane zlecenie lub możliwość awansu, niektóre Lwy zwrócą uwagę na kogoś w pracy, przy kim serce zabije mocniej, natomiast w dniach 12 – 14 lutego, podczas sekstylu Wenus do Neptuna, ogarnie was miłosny nastrój a niektóre marzenia okażą się bliskie spełnienia. 16 lutego Wenus zawita do przeciwległego Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z Plutonem, pojawią się bardzo silne emocje w związkach, na jaw wyjdą jakieś tajemnice, namiętność rozbudzi koniunkcja Wenus z Marsem w kwadraturze do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie od 19 do 26 lutego, zapragniecie zdobyć kogoś, kto ceni sobie wolność i niezależność.

Między 6 a 10 lutego Mars w sekstylu do Neptuna sprawi, że uporacie się ze swoimi słabościami i uzależnieniami, możecie jednak stracić sporo energii goniąc za mrzonkami. 13 lutego rano Mars wkroczy do przeciwległego Wodnika, do 18 lutego pozostanie w koniunkcji z pożądliwym Plutonem, niektóre Lwy, zwłaszcza urodzone w lipcu, spotkają się z mobbingiem lub czeka je atak ze strony partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, koniunkcja Wenus z Marsem, pod wpływem której pozostaniecie do 26 lutego jeszcze bardziej zaogni sprawę, liczyć się bowiem będą zranione uczucia. W dniach 25 – 29 lutego, podczas kwadratury Marsa do Jowisza, sięgniecie po coś, co do tej pory było poza zasięgiem.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Neptuna wpłynie na rozwój wyobraźni, co okaże się korzystne przede wszystkim dla twórców i artystów. Już 5 lutego Merkury zawita do przeciwległego Wodnika i od razu znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, uzyskacie dostęp do tajemnic i głęboko ukrytych uczuć swoich partnerów. W okolicach nowiu Księżyca, między 9 a 11 lutego, kwadratura Merkurego do Jowisza sprawi, że myśli krążyć będą wokół podróży zagranicznych, oczekiwanych egzaminów lub spraw międzynarodowych. Między 16 a 18 lutego, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie do buntowniczego Urana, dojdzie do kłótni i nieporozumień ze współpracownikami lub partnerami biznesowymi, zrobi się nerwowo. 23 lutego rano Merkury zawita do melancholijnych Ryb, tracąc wiele pozytywnych cech, jednak w ostatnich dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Saturnem, pozwoli podjąć wyważone decyzje dotyczące inwestycji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop na styczeń 2024 roku dla Lwa

Słońce w Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, kierując uwagę na ochronę zdrowia i poprawę relacji z podwładnymi lub wykonawcami zleceń. Między 8 a 12 stycznia Słońce, władca waszego znaku, utworzy harmonijny aspekt z rewolucyjnym Uranem, to znakomity moment, aby odnieść nieoczekiwany sukces w sprawach zawodowych, warunki pracy zmienią się z dnia na dzień, ale ostatecznie okaże się to dla was korzystne, pod warunkiem, że zaakceptujecie nadchodzące zmiany, 11 stycznia bowiem nów Księżyca w Koziorożcu zapowiada rozpoczęcie interesującego projektu, otrzymanie oryginalnego zlecenia lub zmianę pracy. Od 14 do 18 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna pozwoli uporać się z problemami zdrowotnymi. Dni od 18 do 23 stycznia, gdy Słońce w Koziorożcu znajdzie się w koniunkcji z Plutonem a następnie obydwie planety zmienią znak i wkroczą do przeciwległego Wodnika – Słońce 20 stycznia, natomiast Pluton następnego dnia – okażą się najważniejsze w całym miesiącu, wyznaczą bowiem początek transformacji, jaka was czeka w ciągu nadchodzących lat. Przemiany dotkną głównie relacji partnerskich, które zmienią się w sposób radykalny, ale następować będą powoli, ich skutki odczujecie po wielu latach. Już 25 stycznia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku w napiętym aspekcie do Jowisza, pojawią się silne emocje, trudno wam bowiem będzie zadecydować czyje dobro wybrać – własne czy partnera życiowego – w obliczu szansy na sukces zawodowy.

Wenus w życzliwym Strzelcu 1 stycznia utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, niektóre Lwy zrezygnują z czegoś, co do tej pory sprawiało przyjemność. Od 18 do 20 stycznia kwadratura Wenus do Neptuna przyczyni się do zerwania noworocznych postanowień i niektóre Lwy powrócą do swoich romansów, uzależnień lub zgubnych przyjemności, inne przeżyją miłosne rozczarowanie. 23 stycznia Wenus zmieni znak i wejdzie do powściągliwego Koziorożca, amory wywietrzeją wam z głowy, zajmiecie się poprawą relacji ze współpracownikami, stawiając na przyjaźń, lojalność i dotrzymywanie zobowiązań, w czym pomogą harmonijne aspekty Wenus do Saturna i Jowisza, pod wpływem których pozostaniecie między 27 a 30 stycznia.

Mars 4 stycznia opuści życzliwego Strzelca i wtargnie do Koziorożca, rozpoczynając dwumiesięczny okres, w którym aktywność skierujecie na sprawy związane ze zdrowiem i wywiązanie się ze zleconych zadań, pójdzie wam to szczególnie sprawnie w dniach od 8 do 14 stycznia, gdy Mars utworzy harmonijne aspekty z Saturnem i Jowiszem, wykażecie się skutecznością i zaangażowaniem. W ostatnich dniach miesiąca Mars w trygonie do Urana sprawi, że wykonanie nawet najtrudniejszych zadań pójdzie wam jak z płatka.

2 stycznia Merkury w przyjaznym Strzelcu wyjdzie z retrogradacji, co skieruje myśli na właściwe tory i pomoże uporać się z trudnościami w komunikacji, zwłaszcza z dziećmi, kochankami i obcokrajowcami, ostrożność jednak powinniście zachować miedzy 8 a 10 stycznia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, okaże się bowiem, że kłamstwo nie popłaca, zwłaszcza jeśli dotyczy dysponowania wspólnymi pieniędzmi, uważajcie też na transakcje i przepływy finansowe. 14 stycznia Merkury wejdzie do Koziorożca, umysł pochłoną sprawy zawodowe, w dniach 17 – 20 stycznia sekstyl Merkurego z Saturnem i trygon z Jowiszem pozwoli podjąć trafne decyzje dotyczące przyszłości. Pod koniec miesiąca, w dniach 26 – 29 stycznia, Merkury w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana sprawi, że szybkie decyzje okażą się korzystne, nawet jeśli podejmiecie jakieś ryzyko.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Lwa

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, rozbudzając ochotę na randki, potrzebę rozrywek, rozbudzając kreatywność i chęć sprawienie sobie jak najwięcej przyjemności. 13 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, co zapowiada w najbliższym czasie początek nowego kreatywnego przedsięwzięcia, narodziny dziecka lub powstanie nowego hobby. W dniach od 15 do 19 grudnia kwadratura Słońca do zwodniczego Neptuna zapowiada błędy w zarządzaniu wspólnymi środkami finansowymi, nie jest to czas na zaciąganie kredytów lub planowanie większych inwestycji. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do poważnego Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zdrowotne, niektóre Lwy mogą się zmagać z nawrotem przewlekłych dolegliwości, nie będą one jednak zbyt uporczywe, na co wskazuje sekstyl Słońca do Saturna w dniach 22 – 24 grudnia, energię pochłoną przedświąteczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 27 grudnia pełnia Księżyca w uczuciowym Raku w korzystnych aspektach do Jowisza przyniesie okazję do awansu, otrzymacie premię lub inną gratyfikację za wykonana pracę, uważajcie jednak na to, co mówicie, bo koniunkcja Merkurego z Marsem w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed plotkami i agresywnymi wypowiedziami, które mogą okazać się kłamstwem.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w kwadraturze do Plutona rozbudzi namiętności, nadmiar emocji okaże się szkodliwy dla zdrowia, mogą pojawić się psychosomatyczne objawy. 4 grudnia Wenus opuści życzliwą Wagę i wejdzie do emocjonalnego Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, uczucia staną się więc bardziej gwałtowne i pozbawione hamulców, w dniach 4 – 6 grudnia uda się je jednak utrzymać w ryzach, na co wskazuje sekstyl Wenus do stabilizującego Saturna. Między 9 a 11 grudnia natomiast uczucia wybuchną ze zdwojoną siłą, do czego przyczyni się opozycja Wenus do Jowisza. W dniach 20 – 22 grudnia opozycja Wenus do Urana spowoduje kłótnię z kimś w bliskiej rodzinie lub ze współpracownikami, z którymi zwykle utrzymujecie przyjazne stosunki. Trygon Wenus do Neptuna w trakcie Świąt Bożego Narodzenia przyniesie natchnioną atmosferę, wykażecie się altruizmem i opieką w stosunku do osób w rodzinie, które tego potrzebują. W dniach 27 – 29 grudnia, gdy Wenus utworzy sekstyl z potężnym Plutonem, samopoczucie zdominują silne namiętności. 29 grudnia Wenus opuści wymagającego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, nadejdzie czas na miłość, rozrywki i udane randki.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Strzelca, wzmacniając aktywność fizyczną i obdarzając energią, sprzyjającą działaniom kreatywnym, związanym z ulubionymi zajęciami oraz hobby. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem kwadratura Marsa do Neptuna może sprawić, że energia pójdzie na marne a działania okażą się chybione.

1 grudnia Merkury opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do wymagającego Koziorożca, w dodatku od razu znajdzie się w sekstylu do Saturna, co sprzyja długoterminowym planom inwestycyjnym. Od 7 do 9 grudnia Merkury w trygonie do Jowisza przyniesie dobre, rozwojowe pomysły zawodowe, które spotkają się z uznaniem. W dniach 10 – 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus zapowiada miłe spotkania w gronie rodzinnym. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do życzliwego Strzelca, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, druga połowa miesiąca nie sprzyja więc ani udanym zakupom, ani sprawnej komunikacji. W dniach 17 – 19 grudnia Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza, natomiast od 20 do 22 grudnia w sekstylu do Saturna – powrócą niedokończone sprawy z początku miesiąca, zakupy przedświąteczne i generalnie przemieszczanie się może okazać się problematyczne.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na listopad 2023 dla Lwa

Słońce tranzytuje znak Skorpiona do 22 listopada, kierując energię na sprawy domowe, rodzinne i zawodowe, to czas na wprowadzenie radykalnych zmian w tych dziedzinach, okazja pojawi się już na początku miesiąca, ponieważ 3 listopada Słońce znajdzie się w opozycji do szczodrego Jowisza, otrzymacie szansę na awans i podniesienie statusu społecznego. 13 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w Skorpionie w opozycji do rewolucyjnego Urana w Byku, zapowiadającego początek nowego etapu w życiu rodzinnym lub zawodowym, lub w obydwu jednocześnie. Najwięcej zmian nastąpi w okresie od 15 do 22 listopada, gdy Słońce w koniunkcji z bojowym Marsem utworzy najpierw trygon z uzależniającym Neptunem a następnie sekstyl z transformującym Plutonem – tylko od was zależy co zrobicie z tak potężną energią, sytuacja bowiem będzie wymagała aktywnego działania, warto zainwestować wysiłek w odnowę domu lub miejsca zamieszkania, uzdrowienie relacji w rodzinie oraz zadbanie o zdrowie. Jeśli nie wykorzystacie w pełni swojej szansy kwadratura Słońca do Saturna, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 22 – 25 listopada, zaraz po wkroczeniu Słońca do życzliwego Strzelca, wpędzi was w chwilową depresję, pojawią się też ograniczenia w dysponowaniu wspólnymi środkami finansowymi. Wejście Słońca do życzliwego Strzelca uwolni jednak sporo pozytywnej energii, w ciągu nadchodzącego miesiąca odzyskacie optymizm i pozytywne nastawienie do życia. 27 listopada będzie miała miejsce pełnia Księżyca w znaku życzliwych Bliźniąt, pojawią się emocje, zwłaszcza w relacjach z dziećmi, przyjaciółmi lub kochankami.

3 listopada Wenus ustawi się w opozycji do melancholijnego Neptuna, nie wróży to dobrze sprawom miłosnym, co prawda niektóre Lwy doświadczą romantycznych uczuć, ale okażą się one mało przystające do rzeczywistości, układ ten nie sprzyja również transakcjom finansowym, bo możecie wydać zbyt wiele pieniędzy na rzeczy, które okażą się tego niewarte. Dwa dni później Wenus utworzy trygon z potężnym Plutonem, sprowadzi was to na ziemię, aby zrealizować swoje marzenia niektóre Lwy sięgną po kredyt, inne postanowią pozbyć się toksycznych uzależnień, zarówno od używek, jak i osób. 8 listopada Wenus wejdzie do życzliwej Wagi, odzyskując moc i możliwość realizacji swego potencjału, uczucia powrócą do łask, w relacjach nastąpi poprawa, zwłaszcza w dniach 14 – 16 listopada, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z komunikatywnym Merkurym.

Mars w Skorpionie sprzyja pracom domowym, do 24 listopada warto przeprowadzić remont, odświeżenie lub przemeblowanie, zwłaszcza w dniach od 9 do 13 listopada, gdy Mars znajdzie się w opozycji do rewolucyjnego Urana – należy jednak zachować ostrożność, ponieważ jest to silna energia potęgująca chaos, może doprowadzić do destrukcji układów rodzinnych lub zawodowych, jeśli nie zapanujecie nad emocjonalnym wzburzeniem, szczególnie między 15 a 24 listopada, gdy Mars będzie działał w towarzystwie rozbudzającego ego Słońca, roszczeniowego Neptuna i wymuszającego Plutona. 24 listopada Mars zawita do życzliwego Strzelca, staniecie się więc bardziej aktywni w działaniach zmierzających do samorealizacji, jednak w dniach 24 – 27 listopada, gdy pozostaniecie pod wpływem kwadratury Marsa do Saturna, trudno wam będzie osiągnąć wyznaczone cele, nie liczcie na łatwe zyski i zdobycze.

4 listopada, gdy dojdzie do opozycji Merkurego z Uranem, trudno wam będzie zachować spokój i równowagę umysłu. Od 7 do 9 listopada harmonijne aspekty Merkurego do Neptuna i Plutona natchną do intelektualnej pracy, warto w tych dniach czytać mądre książki lub rozpocząć terapię w przypadku problemów z dotarciem do treści ukrytych w podświadomości. 10 listopada Merkury zmieni znak i wejdzie do życzliwego Strzelca, od razu jednak znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, ambitne pomysły mogą zostać powstrzymane z przyczyn od was niezależnych, niektóre Lwy zaczną martwić się o finansową i zawodową przyszłość, na szczęście aspekt jest krótkotrwały, należy przejść nad wątpliwościami do porządku dziennego i kreować pożądaną rzeczywistość, do czego skłoni tranzyt Merkurego przez znak optymistycznego Strzelca. Szczególną ostrożność w podejmowaniu decyzji powinniście zachować w okolicach 27 listopada, ponieważ kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna w połączeniu z emocjami wywołanymi pełnią Księżyca w Bliźniętach, może doprowadzić do podjęcia błędnych decyzji.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, przebywa do 23 października w życzliwej Wadze, co czyni was bardziej mobilnymi, sprzyja też kontaktom międzyludzkim, zdobywaniu informacji i relacjom z najbliższym otoczeniem. 3 października mroczna Lilith opuści wasz znak i wejdzie do Panny, przestaną więc tak bardzo rządzić wami pokusy i nieuświadomione lęki. 14 października dojdzie w tym znaku do zaćmienia Słońca, co odbije się niekorzystnie na stosunkach z rodzeństwem i sąsiadami, możecie odczuć spadek energii i zacząć popełniać błędy, zastanówcie się wiec najpierw, zanim cos zrobicie, czy wypływa to z waszych rzeczywistych potrzeb, czy może z niezrealizowanych, podświadomych oczekiwań w stosunku innych osób. 20 października Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, tego dnia macie szanse zabłysnąć intelektem i wiedzą, to również znakomita okazja, aby przeprowadzić szczerą, konstruktywną rozmowę z ważną dla was osobą. 23 października Słońce opuści przyjazną Wagę i wkroczy do posępnego Skorpiona, co wpłynie na obniżenie nastroju, nadchodzące Święto Zmarłych, pamięć o bliskich, którzy odeszli, napełni was melancholią, aby sobie z nią poradzić warto zająć się czymś praktycznym, w czym pomoże trygon Słońca do Saturna w dniach 23 – 26 października. 28 października dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Księżyca w znaku Byka, swoje ambicje trzeba będzie podporządkować wyższym racjom, trudno będzie zapanować nad emocjami, szczególnie w sprawach związanych z karierą i finansami.

Do 9 października Wenus jeszcze przebywa w waszym znaku, co dodaje wam wdzięku i pozwala cieszyć się miłością oraz oddaniem bliskich, warto ten czas wykorzystać na umocnienie ważnych związków, okazując uczucia kochanym osobom. 9 października Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Panny, tracąc wiele z możliwości konstruktywnego działania, w dodatku od razu znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna, trzeba będzie „zacisnąć pasa”, bo w dniach od 9 do 11 października pojawią się jakieś ekstra wydatki, które uszczuplą wasz osobisty budżet, w związkach też dojdzie do ochłodzenia wzajemnych relacji. Na gest i zakupowe szaleństwo będziecie mogli sobie pozwolić w dniach od 20 do 24 października, gdy Wenus znajdzie się w harmonijnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem w Byku, niektóre Lwy doczekają się wreszcie podwyżki lub ekstra premii, inne otrzymają dobrze płatne zlecenie, finansowe niespodzianki czekają was też pod koniec miesiąca, gdy Wenus ustawi się w trygonie do nieprzewidywalnego Urana.

Szczególną ostrożność powinniście zachować między 7 a 12 października, gdy bojowy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie do nieustępliwego Plutona, unikajcie nadmiernego wysiłku, bo odbije się to niekorzystnie na zdrowiu, szanujcie swoje ograniczenia i zrezygnujcie z aktywności, która może okazać się niebezpieczna. 12 października Mars opuści życzliwą Wagę, gdzie trudno mu było działać konstruktywnie i wejdzie do Skorpiona, w którym odzyska pełnię swojej mocy, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy korzystne okaże się skierowanie energii na remonty, ulepszenia w domu i fizyczną aktywność, jedynie pod koniec miesiąca, w okolicach pełni i zaćmienia Księżyca, gdy Merkury wraz z Marsem znajdą się w opozycji do Jowisza, możecie niepotrzebnie stracić energie na czynności, które nie są tego warte. 2 października

Merkury w opozycji do Neptuna wprowadzi wasz umysł w stan chaosu, szczególnie w sprawach finansowych, uważajcie, aby ktoś nie nadużył waszego zaufania, ale już następnego dnia trygon Merkurego do Plutona pozwoli się zorganizować i przeprowadzić swoją wolę. 5 października Merkury opuści znak Panny i wejdzie do życzliwej Wagi, co wpłynie pozytywnie na mobilność i kontakty międzyludzkie, jedynie w dniach 20 – 22 października, gdy utworzy napięty aspekt z nieubłaganym Plutonem, trudno będzie dojść do porozumienia z podwładnymi lub wykonawcami zleceń. 22 października Merkury ponownie zmieni znak i wejdzie do poważnego Skorpiona, myśli powędrują w kierunku spraw ostatecznych oraz obowiązków, jakie narzucają osoby starsze w rodzinie, szczególnie między 22 a 24 października, gdy utworzy trygon z odpowiedzialnym Saturnem.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2023 dla Lwa

Słońce w znaku Panny do 23 września skieruje uwagę na sprawy finansowe, które wymagać mogą uporządkowania. W dniach od 6 do 10 września pojawi się okazja do wzbogacenia i podniesienia statusu społecznego, na co wpłynie trygon Słońca do szczodrego Jowisza, możecie liczyć na większą premię lub podwyżkę, również w okolicach 15 września, gdy w znaku Panny dojdzie do nowiu Księżyca w trygonie do nieprzewidywalnego Urana, otrzymacie szansę na innowacyjny, niespodziewany zawodowy projekt, który przyniesie finansowe zyski. Między 17 a 19 września natomiast Słońce ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna, uważajcie w tym czasie na transakcje finansowe, pilnujcie przelewów, bo ktoś zechce wyprowadzić was w pole lub popełnicie błąd, który doprowadzi do straty pieniędzy. Znakomity czas dla inwestycji lub zaciągnięcia kredytu nadejdzie w dniach 19 – 23 września, gdy Słońce utworzy korzystny aspekt z Plutonem, możecie w tym czasie zlecić wykonanie remontu, który okaże się czasochłonny i kosztowny, ale ogólnie korzystny. 23 września Słońce zawita do życzliwej Wagi, staniecie się więc bardziej towarzyscy i skłonni nawiązywać nowe kontakty. 29 września pełnia Księżyca w Baranie, której towarzyszyć będą energetyzujące aspekty Wenus w waszym znaku do Marsa i Urana, wzbudzi dużo emocji, niektóre Lwy zdecydują się na kosztowny wyjazd zagraniczny, inne rozpoczną edukację w ciekawym, ale stresującym towarzystwie.

Wenus w waszym znaku przebywa przez cały miesiąc i już 4 września wyjdzie z retrogradacji i zacznie poruszać się we właściwym kierunku, to dobra informacja szczególnie dla osób zakochanych, bo uzyskają większe przekonanie na temat swoich uczuć. Między 16 a 18 września Wenus znajdzie się w kwadraturze do Jowisza, co zapowiada powodzenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, niektórym Lwom może jednak „uderzyć głowa sodowa do głowy” i stracą okazję do nawiązania obiecującej relacji. W ostatnich dniach miesiąca Wenus utworzy sekstyl z Marsem i jednocześnie napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, co przyniesie zmienny wpływ zarówno na pracę zawodową, jak i związki osobiste, ognia doda pełnia Księżyca w zadziornym Baranie, więc może dojść do kłótni kochanków, która znajdzie swoje zakończenie w zaciszu sypialni.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwy znak Wagi, nie ma tam jednak możliwości konstruktywnego działania, może więc doprowadzać do spięć lub pojawi się stłumiona złość, której brakuje ujścia, ponieważ przez cały miesiąc Mars nie utworzy aspektu – poza sekstylem z Wenus w waszym znaku w ostatnich dniach września, co rozbudzi pożądanie i większą potrzebę seksu w związkach.

Merkury w Pannie do 15 września porusza się biegiem wstecznym, co wpływa niekorzystnie na finanse, jednak 4 września Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, natomiast 6 września znajdzie się „w sercu” Słońca, pojawi się więc okazja, aby zwiększyć stan posiadania, otrzymać premię lub podwyżkę za projekty, nad którymi pracujecie od jakiegoś czasu. 15 września Merkury wyjdzie z retrogradacji a pod koniec miesiąca, między 24 a 26 września, znajdzie się w trygonie do zasobnego Jowisza, co zapowiada większy przelew pieniędzy, natomiast 30 września trygon Merkurego do Urana obdarzy was dobrymi, innowacyjnymi pomysłami, które również wpłyną korzystnie na sytuację finansową.

Karty Tarota dla początkujących