Archiwum kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Lwa

Słońce przebywa w życzliwym Strzelcu do 21 grudnia, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej na rozwój zainteresowań, działalność kreatywną, kontakt ze sztuką i teatrem. To również właściwy czas na nawiązywanie romansów oraz sprawianie sobie przyjemności. 8 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z retrogradującym Marsem w znaku Bliźniąt, jasno zobaczycie z kim warto się przyjaźnić, a od kogo można się wiele nauczyć, nawet jeśli nie wszystko nam się w tej osobie podoba. Emocje pojawią się w sprawach związanych z podróżami oraz zdobywaniem wiedzy. Między 10 a 16 grudnia Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu do stabilizującego Saturna w przeciwległym Wodniku, co pozwoli zaakceptować ograniczenia, bo okażą się dla was korzystne, następnie Słońce utworzy napięty aspekt ze zwodniczym Neptunem, uważajcie, aby nie brać wyobrażeń za rzeczywistość, zwłaszcza unikajcie inwestowania w niepewne przedsięwzięcia, niektóre wasze nadzieje mogą okazać się trudne a nawet niemożliwe do zrealizowania, ktoś może wami manipulować, aby osiągnąć własne cele. Przed zmianą znaku, w dniach 19-20 grudnia, Słońce znajdzie się w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza, co zwykle zapowiada pozytywne wydarzenia, uważajcie tylko, aby nie przeinwestować. 20 grudnia Jowisz ponownie wkroczy do życzliwego Barana, przynosząc rozwój osobisty, możliwość podróżowania, podnoszenia kwalifikacji i nawiązywania międzynarodowych kontaktów, po wkroczeniu Słońca do Koziorożca, co nastąpi 21 grudnia, obie planety pozostaną w tym samym aspekcie do 24 grudnia, okres przedświąteczny zapowiada się więc obiecująco a prezenty pod choinką imponująco. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Koziorożca, co sprzyja tradycyjnemu obchodzeniu Świąt.

Kochliwa Wenus przebywa w życzliwym Strzelcu do 10 grudnia, co sprzyja randkom oraz zdobywaniu serc, poprawia relacje z dziećmi. 1 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do cofającego się Marsa, co może doprowadzić do konfliktu w związku, następnego dnia jednak Wenus utworzy sekstyl z poważnym Saturnem w przeciwległym Wodniku, najbardziej korzystne dla was okaże się pójście na ustępstwo. Od 2 do 6 grudnia Wenus w kwadraturze do zwodniczego Neptuna sprawi, że zapragniecie ukryć przed bliską osobą swoje wydatki, co wywoła dyskomfort – jeśli pragniecie w tajemnicy kupić wyjątkowy prezent wyjdziecie z tego obronną ręka, jeśli jednak zaplanowaliście bez uzgodnienia z najbliższymi większe zakupy, do dużo stracicie, nie tylko finansowo, ale również utratą zaufania. Od 7 do 10 grudnia Wenus w kwadraturze do Jowisza zapowiada zyski z wcześniejszych inwestycji, nie obejdzie się bez jednak bez wysiłku i stresu. 10 grudnia Wenus opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do zaradnego Koziorożca, amory odejdą na dalszy plan, zadbacie o swoje zdrowie i wykonanie zleconych zadań. Od 20 do 24 grudnia, przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, Wenus w trygonie do zaskakującego Urana, może przynieść nieoczekiwane zawodowe zlecenie, otrzymacie niespodziewaną podwyżkę, premię lub inny rodzaj rekompensaty świątecznych wydatków. Ostatnie dni miesiąca mogą przynieść nie tylko dobrą zabawę, ale również spotkanie z lekarzami, kiedy Wenus utworzy sekstyl z niepewnym Neptunem oraz koniunkcję z Merkurym i Plutonem.

Mars w Bliźniętach do 27 grudnia wędruje ruchem wstecznym, kontakty z przyjaciółmi okażą się więc częste, ale nie pozbawione rezerwy, ostrożność w wypowiedziach zachowajcie między 6 a 10 grudnia, gdy Mars znajdzie się w opozycji do Słońca, bo możecie kogoś uradzić zbyt szybkim osądem.

Merkury tranzytuje przyjaznego Strzelca do 7 grudnia, warto ten czas wykorzystać na rozwój swojego hobby, w pierwszych dniach miesiąca nie zabraknie wam inspiracji, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Neptuna, ale możecie coś źle zrozumieć i wyciągnąć błędne wnioski. Od 5 do 7 grudnia kwadratura Merkurego do Jowisza może przynieść zyski z inwestycji lub dóbr posiadanych wspólnie, zajmiecie się zdobywaniem grantów, dofinansowań lub kredytów, trochę energii wam to zabierze. 7 grudnia Merkury wejdzie do solidnego Koziorożca, zaczniecie myśleć bardziej trzeźwo i pragmatycznie, między 16 a 18 grudnia, za sprawą trygonu Merkurego do nieprzewidywalnego Urana, macie szansę otrzymać nieoczekiwane zlecenie, które okaże się opłacalne. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna zadba o przyjazną i uduchowioną atmosferę w gronie bliskich.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Lwa

Słońce do 22 listopada przebywa w znaku poważnego Skorpiona, kierując uwagę na sprawy rodzinne a także skłaniając do remontów oraz innych działań związanych z domem i miejscem zamieszkania. 8 listopada dojdzie do wzbudzającego wiele emocji zaćmienia Księżyca w Byku, w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Wenus i Merkurego i w napiętej kwadraturze do wymagającego Saturna. Dni od 7 do 9 listopada obfitować mogą w wydarzenia, których osią okaże się potrzeba niezależności i uwolnienia od ograniczeń, rozmowy i spotkania w pracy przebiegać będą w sposób burzliwy, ale ostatecznie trygon Słońca do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 13 – 17 listopada, pozwala mieć nadzieję, że znajdziecie intuicyjnie rozwiązanie dla większości problemów. Również korzystne aspekty Słońca z potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem zapowiadają między 16 a 22 listopada pozytywne sytuacje, sprzyjające inwestycjom, zwłaszcza międzynarodowym, osoby z problemami zdrowotnymi mają szanse trafić na skuteczna terapię, która wpłynie na poprawę samopoczucia. 22 listopada Słońce wkroczy do życzliwego Strzelca, obdarzy was pozytywną energią, poprawi humor i skieruje uwagę na sprawy związane z edukacją dzieci oraz podnoszeniem własnych kwalifikacji, zajmiecie się swoim hobby oraz ogólnie tym, co rozwija kreatywność i sprawia przyjemność. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada w znaku Strzelca, sprzyja rozpoczynaniu twórczych projektów i nawiązywaniu nowych romantycznych relacji.

Wenus przebywa w znaku Skorpiona do 16 listopada, gdzie nie może rozwinąć w pełni swoich możliwości, dlatego na korzystne relacje w związkach możecie liczyć dopiero w drugiej połowie miesiąca. Od 4 do 9 listopada pełne napięcia aspekty Wenus z nieprzewidywalnym Uranem i wymagającym Saturnem wzbudzą w sercach niektórych Lwów poczucie frustracji i osamotnienia, inne osoby natomiast zapragną uwolnić się wszystkiego, co ich ogranicza, zarówno w relacjach osobistych, jak i zawodowych. W dniach 8 – 12 listopada trygon Wenus do Neptuna rozbudzi romantyczne oczekiwania, aspekt sprzyja też realizacji marzeń. Także między 13 a 16 listopada korzystne aspekty Wenus z transformującym Plutonem i szczodrym Jowiszem wpłyną na poprawę sytuacji osobistej i materialnej. 16 listopada Wenus zawita do przyjaznego Strzelca, przynosząc renesans uczuć we wszystkich związkach, relacje międzyludzkie poprawią się szczególnie między 19 a 25 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z gadatliwym Merkurym, co znacznie ułatwi komunikację.

Mars w życzliwych Bliźniętach przez cały miesiąc porusza się biegiem wstecznym, co skłoni do wycofania się z nadmiernej aktywności, zwłaszcza w relacjach z przyjaciółmi oraz osobami, podzielającymi wasze zainteresowania, jednocześnie będziecie skłonni do rozpamiętywania przeszłości i dzielenia się wspomnieniami z innymi. Zachowajcie ostrożność w swoich wypowiedziach od 15 do 25 listopada, gdyż będziecie się wypowiadać pod wpływem kwadratury Marsa do Neptuna, niektóre osoby zaczną ubarwiać swoją przeszłość i mijać się z prawdą. Ostatnie dni miesiąca natomiast pozwolą znaleźć własną prawdę i zdobyć się na szczerość, kiedy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z przebywającym w przeciwległym Wodniku Saturnem.

Merkury tranzytuje znak Skorpiona do 17 listopada, towarzysząc Słońcu i Wenus, wzmacniając ich przekaz, dlatego będziecie w tym czasie bardziej skryci i mniej mobilni, szczególnie między 9 a 11 listopada, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Na zielone światło i łatwość w komunikacji możecie liczyć od 13 do 17 listopada, gdy Merkury utworzy korzystne aspekty z transformującym Plutonem i dobroczynny Jowiszem, niektóre Lwy czeka podróż, inne mogą łatwo zawrzeć w tym czasie międzynarodowe umowy, zwłaszcza związane z inwestycjami. 17 listopada Merkury zawita do życzliwego Strzelca, nie jest tam jednak mocny, będziecie wiec skłonni do nadmiernego gadulstwa i opowiadania o sobie każdemu, kto zechce słuchać, zwłaszcza że od 19 do 25 listopada Merkuremu towarzyszyć będzie towarzyska Wenus. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Merkurego do Saturna ułatwi osiągnięcie porozumienia z osobami, z którymi trudno się było do tej pory dogadać.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Lwa

Słońce do 23 października tranzytuje życzliwy znak Wagi, co wpływa korzystnie na komunikację i kieruje energię na relacje międzyludzkie. To właściwy czas na nawiązanie dobrych stosunków z rodzeństwem, sąsiadami i najbliższym otoczeniem. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznym Baranie, emocje wzbudzą sprawy związane z relacjami międzynarodowymi, rozpoczęciem nauki i kontaktami z obcokrajowcami. 

Od 9 do 13 października Słońce utworzy trygon z ograniczającym Saturnem w przeciwległym Wodniku, byłby to mocno stabilizujący aspekt, gdyby Saturn nie znajdował się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, stosunki z partnerami, zarówno osobistymi, jak biznesowymi, osiągną punkt krytyczny, od was i waszej dojrzałości zależy, czy utrzymacie status quo, czy zerwiecie długotrwałe więzi osobiste lub zawodowe – może to czas, aby uwolnić się od nawyków, które wam nie służą i utrudniają rozwój. Między 16 a 23 października dojdzie natomiast do niezwykłego układu planet – Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i obie planety utworzą z jednej strony ułatwiający działanie trygon z Marsem w życzliwych Bliźniętach, z drugiej strony napiętą kwadraturę z potężnym Plutonem w Koziorożcu, niektóre Lwy stoczą walkę o swoje zdrowie, powinny przy tym skorzystać z pomocy przyjaciół oraz bliskich, inne zaangażują się w walkę o poprawę warunków pracy, które od dłuższego czasu pochłaniają zbyt wiele energii. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą życzliwą Wagę i wejdą  do mrocznego Skorpiona, wasza uwaga powędruje w kierunku spraw ostatecznych i trudnych, co jest adekwatne do pory roku i zbliżającego się Święta Zmarłych. 29 października Jowisz wycofa się z przyjaznego Barana do znaku Ryb, w którym pozostanie do 20 grudnia, może to pomóc w zarządzaniu wspólnymi finansami.

Wenus towarzyszyć będzie Słońcu w znaku Wagi do 23 października, co powinno wpłynąć korzystnie na wasze samopoczucie i relacje z otoczeniem – już w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Jowisza, wspierając plany edukacyjne i podróżnicze.  Między 11 a 23 października Wenus najpierw utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem, co powinno poprawić relacje z partnerami życiowymi lub biznesowymi, pod warunkiem, że zgodzicie się na pewne ograniczenia, następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, w trygonie z Marsem i napiętym aspekcie z Plutonem – niektóre Lwy zapłoną silną miłością i namiętnością, może ona jednak okazać się toksyczna, inne podejmą walkę ze swoimi słabościami, jeszcze inne zawalczą o związek, który się rozpada. 23 października Wenus wkroczy do znaku Skorpiona, w którym traci wiele ze swej mocy, górę nad wami zaczną brać negatywne emocje, miłość przybierze bardziej konfrontacyjny charakter.

Mars w życzliwych Bliźniętach zachęca do dzielenia się swoimi poglądami i przeżyciami z przyjaciółmi oraz osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Między 9 a 16 października kwadratura Marsa do zwodniczego Neptuna zapowiada dzielenie się przeżyciami i uwagami na temat oszustw, uzależnień, przebytych chorób lub problemów z artystami i osobami tworzącymi świat iluzji, unikajcie plotek i niesprawdzonych informacji, wpływających na brak stabilności emocjonalnej. Dla zakochanych okres od 16 do 20 października, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Marsem i w kwadraturze z Plutonem, może okazać się ekscytujący, pod warunkiem, że nie dacie się zawładnąć emocjom takim jak zazdrość czy posesywność.

Merkury w Pannie już 2 października wyjdzie z retrogradacji i zacznie zmierzać we właściwym kierunku, co powinno zaprocentować dobrymi decyzjami finansowymi, zwłaszcza między 4 a 8 października, gdy utworzy korzystny aspekt z Plutonem, to również właściwy czas, aby rozpocząć terapię, jeśli odczuwacie przewlekłe dolegliwości. 11 października Merkury opuści znak Panny i wejdzie do Wagi, w której przebywa już Słońce i Wenus, wspierając każdy rodzaj negocjacji oraz dążenie do porozumienia – od razu zresztą utworzy opozycję z Jowiszem, warto więc skorzystać z porady profesjonalistów w przypadku konfliktów. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna w przeciwległym Wodniku pomoże osiągnąć kompromis w trudnej sprawie. Od 25 do 28 października Merkury w trygonie do Marsa i w kwadraturze do Plutona zapowiada walkę światopoglądową, która może zmienić wasz stosunek do własnych przekonań.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Lwa

Słońce w znaku skrupulatnej Panny przebywa do 23 września, wspierając wasze starania w dążeniu do dobrobytu i właściwego zarządzania nie tylko pieniędzmi, ale również własnym potencjałem, warto zastanowić się na co warto przeznaczyć swoją energię. W okolicach nowiu Księżyca w Rybach w koniunkcji z Neptunem i korzystnych aspektach do rewolucyjnego Urana pojawi się szansa na zrobienie czegoś twórczego i oryginalnego, co przyniesie pieniądze i uznanie, wzbudzi jednak wiele emocji, starajcie więc wszystko dobrze zaplanować, aby uniknąć chaosu, nie dajcie się też oszukać, bo Neptun bywa zwodniczy.

Od 15 do 21 września Słońce znajdzie się najpierw w opozycji do Neptuna a następnie w trygonie do Plutona, otrzymacie wypłatę dodatkowych środków lub jakiś rodzaj finansowego zadośćuczynienia, ale pieniądze szybko się rozejdą, niektóre Lwy sięgną po kredyt, ale uważajcie, bo ciężko będzie go spłacić. 23 września Słońce wkroczy do życzliwej Wagi, uwagę skierujecie na poprawę dobrosąsiedzkich stosunków, staniecie się bardziej ruchliwi i aktywni w kontaktach międzyludzkich, relacje w związkach mają szansę się poprawić. 25 września dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w opozycji do Jowisza, to dobry moment na podniesienie kwalifikacji, zaczniecie myśleć o rozpoczęciu nauki, zwłaszcza języków obcych, niektóre osoby wybiorą się za granicę, inne mogą spodziewać się wizyty obcokrajowców.

5 września Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Panny, gdzie straci wiele ze swej mocy, skłoni przy tym do większych wydatków, zwłaszcza między 14 a 18 września, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie do pożądliwego Marsa, z przyjaciółmi rozmawiać będziecie głównie o pieniądzach, tracąc przy tym sporo energii. Od 18 do 22 września trygon Wenus do Urana przyniesie efekty waszych negocjacji i uzyskacie nagle dodatkowe źródło dochodów, otrzymacie intratne zlecenie lub ciekawą propozycję pracy, co w niewielkim stopniu co prawda, ale jednak poprawi sytuację finansową. Między 25 a 28 września Wenus znajdzie się w koniunkcji z cofającym się Merkurym, obie planety znajdą się w opozycji do Neptuna i utworzą trygon z Plutonem, zachowajcie ostrożność pamiętając, że nie wszystko złoto co się świeci, jakieś zyski, które wydawać się będą łatwe, okażą się w szerszej perspektywie bardzo kosztowne. 29 września Wenus opuści zapobiegliwą Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, związki międzyludzkie znacznie się poprawią, miłość odnajdziecie w bliskim sąsiedztwie.

Mars przez cały miesiąc, a właściwie przez wiele miesięcy, bo aż do 25 marca 2023 roku, przebywa w życzliwych Bliźniętach – to czas, aby nawiązać przyjazne stosunki z osobami, które podzielają wasze opinie i zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Marsa do Jowisza okaże się korzystny dla osób zajmujących się pisaniem, publikowaniem a także dzieleniem się wiedzą, powiodą się też wyjazdy zagraniczne i nawiązanie kontaktu z obcokrajowcami. Ostatni tydzień miesiąca natomiast, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem, sprzyja wprowadzeniu ograniczeń w gronie przyjaciół, pozostaną przy was jedynie osoby, na których możecie polegać w każdej sytuacji.

Odpowiedzialny za komunikację Merkury pozostaje w życzliwej Wadze do 23 września, ale już 10 września zmieni bieg na wsteczny, powrócą więc nierozwiązane problemy w relacjach, zwłaszcza z rodzeństwem lub sąsiadami, szczególnie między 17 a 20 września, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do Jowisza. Szansa na porozumienie powstanie 23 września, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, warto ją wykorzystać, bo jeszcze tego samego dnia Merkury wycofa się do znaku Panny, w którym jest wyjątkowo mocny i pomoże naprawić błędy popełnione w dziedzinie finansów. Retrogradacja Merkurego potrwa do 2 października, w dwóch ostatnich dekadach września powstrzymajcie się od rozpoczynania ważnych, szczególnie finansowych, przedsięwzięć.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Lwa

Słońce tranzytuje wasz znak do 23 sierpnia, kierując uwagę na zaspokojenie własnych potrzeb – warto ten czas wykorzystać na aktywny odpoczynek, ładowanie akumulatorów i wzmocnienie organizmu. Trygon Słońca do Jowisza w pierwszych dniach miesiąca sprzyja podróżom oraz nawiązaniu kontaktu z osobami o otwartych umysłach, cudzoziemcami oraz naukowcami, Lwy korzystające z letniego wypoczynku mają szansę spędzić urlop pełen wrażeń. W tym samym czasie koniunkcja Marsa do Urana i Węzłów Księżycowych wprowadzi radykalne zmiany w sprawach zawodowych, możecie dużo zyskać, ale też stracić, jeśli nie będziecie potrafili wziąć odpowiedzialności za oferowaną wam niezależność, układ sprzyja osobom gotowym na ryzyko i wzięcie spraw we własne ręce.

W nocy z 11 na 12 sierpnia czeka was pełnia Księżyca w opozycyjnym Wodniku, w dodatku w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do Urana i Węzłów Księżycowych. Jasno zobaczycie swoje możliwości i ograniczenia, trudno jednak będzie połączyć przeciwieństwa, zwłaszcza jeśli dążycie do niezależności, a nie chcecie zrezygnować z tego, co daje poczucie bezpieczeństwa, kompromis jest niezbędny, ale wymaga podjęcia dojrzałych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji. Między 12 a 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna będzie testować waszą wytrzymałość. 23 sierpnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Panny, przypominając, że sprawy finansowe powinny być uporządkowane. Ostatni tydzień miesiąca minie pod znakiem kwadratury Słońca z Marsem, aktywność skierujecie na kontakty ze znajomymi i przyjaciółmi, trudno wam jednak będzie opanować stres, zwłaszcza że możecie usłyszeć kilka ostrych słów, z którymi trudno się pogodzić, pojawią się konflikty dotyczące finansów, nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja wprowadzeniu nowych zasad do osobistego budżetu.

Wenus do 11 sierpnia przebywa w Raku, co sprawia, że trudno wam wyrazić uczucia, macie tendencje do ukrytych związków, a wyrazy miłości odbieracie jako wrogie. Sekstyl Wenus do Marsa i Urana w pierwszych dniach miesiąca zapowiada niespodziewaną zawodową propozycję lub na wasze konto wpłyną dodatkowe środki. 11 sierpnia Wenus zawita do waszego znaku, co doda wam uroku i przyciągnie życzliwość innych osób, staniecie się bardziej towarzyscy i otwarci na miłość.

Między 5 a 11 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona rozgrzeje uczucia nawet w stałych związkach, wolne Lwy mają szansę spotkać osobę, z którą połączy je związek jednocześnie romantyczny i namiętny, unikajcie jednak zazdrości, która potrafi zepsuć nawet najlepiej rozwijającą się relację. Między 16 a 20 sierpnia trygon Wenus w waszym znaku do Jowisza w życzliwym Barania zapowiada okres pełen miłości i zrozumienia, nie zmarnujcie tej szansy, szczególnie korzystając z długo wyczekiwanych wakacji. Ostatni tydzień miesiąca okaże się pełen napięć, ponieważ Wenus znajdzie się w niekorzystnych aspektach do Urana, Węzłów Księżycowych oraz Saturna, niektóre Lwy mogą nagle poczuć się samotne i ograniczone, w finansach pojawią braki.

Mars w znaku Byka przebywa do 20 sierpnia, powodując stres i napięcia związane z finansami oraz zawodową karierą, szczególnie na początku miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem. Sytuacja typu „głową muru nie przebijesz” pojawi się między 4 a 11 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, energię warto skierować na czynności takie jak rąbanie drzewa, naprawianie przedmiotów lub inne sposoby rozładowania skumulowanych emocji. Dni między 7 a 19 skierują aktywność na rozwój osobisty, fizyczny oraz duchowy, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w trygonie do Plutona, jest to dobry moment na podjęcie każdego rodzaju terapii. 20 sierpnia Mars zawita do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej elokwentni i zdecydowani w wypowiedziach, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, rozwiniecie talenty literackie.

Merkury w waszym znaku przebywa do 4 sierpnia, podkreślając potrzebę komunikacji, ale myśli krążyć będą głównie wokół osobistych potrzeb. Zapobiegliwą Pannę Merkury będzie tranzytował do 26 sierpnia, zanim wejdzie do życzliwej Wagi, pobyt tej planety w znaku Panny, którym włada, wpłynie na łatwość uporządkowania finansów oraz szeroko pojętej sfery posiadania. Ważne decyzje warto podejmować między 14 a 18 sierpnia, kiedy Merkury utworzy korzystne aspekty z odkrywczym Uranem i Węzłami Księżycowymi, zwłaszcza że w tym samym czasie pozostaniecie pod wpływem uszczęśliwiającego trygonu Wenus do dobroczynnego Jowisza. Między 19 a 24 sierpnia opozycja Merkurego do Neptuna oraz trygon do Plutona ostrzega przed nietrafionymi inwestycjami.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Lwa

Słońce w Raku przebywa do 22 lipca, co może osłabić was energetycznie, dlatego jest to dobry czas na odpoczynek, warto w tym czasie wybrać się na urlop, jeśli możecie sobie na to pozwolić. Od 8 do 12 lipca sekstyl Słońca do Urana przyniesie zmiany w pracy, pojawi się nieoczekiwany projekt, który zaprocentuje w przyszłości poprawą finansów. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu wzbudzi wiele emocji w związku z wykonywaniem zawodowego zlecenia, mogą pojawić się też problemy zdrowotne wśród starszych osób w rodzinie.

16 lipca Merkury w koniunkcji ze Słońcem przyniesie dobre pomysły, łatwo będzie zabłysnąć intelektem, ale powierzone wam tajemnice powinniście zachować w sekrecie. Od 16 do 22 lipca zarówno Słońce jak i Merkury znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona – z jednej strony pojawi się możliwość zrealizowania marzeń, otrzymacie świadczenia lub pojawią się zyski z wcześniejszych inwestycji, z drugiej natomiast okaże się, że trzeba spłacić długi lub zainwestować w ochronę zdrowia. 22 lipca Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, rozpoczniecie miesiąc sprzyjający rozwojowi osobistemu, staniecie się pełni energii i zapału do realizowania najbardziej kreatywnych pomysłów, uwagę skierujecie na zabawę, przyjemności i kontakt z dziećmi, przed wami ważny miesiąc, wyzwalający cały twórczy potencjał. Przełom lipca i sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie okazję do podróżowania, poprawi się standard życiowy.

Wenus przebywa w życzliwych Bliźniętach do 18 lipca, wpływając korzystnie na rozwój przyjaźni i wzbogacając relacje towarzyskie. Od 11 do 16 lipca aspekty Wenus z Neptunem i Saturnem wprowadzą zamieszanie, warto w tym czasie oprzeć się na partnerach życiowych i wypróbowanych przyjaciołach, bo pojawią się w waszym życiu osoby nieszczere, które zawiodą pokładane w nich zaufanie. 18 lipca Wenus zmieni znak i wejdzie do Raka, co rozbudzi uczucia, ale skłoni do ich ukrywania. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza przyniesie okazje i radości, którymi nie będziecie chcieli dzielić się z otoczeniem.

Mars do 5 lipca przebywa w życzliwym Baranie, ale tworzy w tym czasie napięty aspekt z potężnym Plutonem, czeka was walka i wysiłek, który może negatywnie odbić się na zdrowiu, starajcie się więc dużo odpoczywać, bo chociaż energii wam nie zabraknie, łatwo będzie przekroczyć granice wytrzymałości organizmu. 5 lipca Mars opuści znak, w którym jest mocny i wejdzie do Byka, tracąc wiele ze swej mocy, aktywność skierujecie na pracę i zdobywanie pieniędzy – na przełomie lipca i sierpnia w wyniku tłumionych długo żalów i pretensji może dojść do awantury, a nawet zakończenia jakiegoś rodzaju współpracy.

Merkury do 5 lipca przebywa w przyjaznych Bliźniętach, tworząc w tym czasie korzystne aspekty z Marsem i Saturnem, ale 3 lipca znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, jeden z przyjaciół lub znajomych okaże się nieszczery, może się też zdarzyć, że ktoś inny doświadczy oszustwa, a wy będziecie to przeżywać, w każdym razie pozostańcie ostrożni tego dnia, zwłaszcza w kontakcie z urzędnikami. 5 lipca Merkury wejdzie do znaku Raka i pozostanie w nim do 19 lipca, w tym czasie wskazana jest dyskrecja i powstrzymanie się od publicznych komentarzy. 19 lipca Merkury zawita do waszego znaku a między 22 a 24 lipca utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, to dobry moment na podjęcie decyzji w sprawie wakacyjnych planów, szczególnie jeśli wiążą się z podróżami zagranicznymi. Od 25 do 29 lipca Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Marsem i Uranem, co zapowiada bardzo nieprzyjemną wymianę zdań, powstrzymajcie się od złośliwych i zgryźliwych uwag, jeśli chcecie utrzymać pracę lub ważną relację.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Lwa

Słońce w życzliwych Bliźniętach przebywa do 21 czerwca, kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność społeczną, zwłaszcza w grupie osób podzielających wasze zainteresowania. Pierwsza połowa miesiąca umożliwi odpoczynek, ponieważ Słońce nie będzie tworzyć aspektów, dopiero w okolicach 14 czerwca, podczas pełni Księżyca w życzliwym Strzelcu, czekają was emocje związane z potrzebą realizacji swego twórczego potencjału, niektóre Lwy postanowią za wszelką cenę postawić na radość, rozrywkę w gronie przyjaciół lub nawiązanie niezobowiązującego, wakacyjnego romansu, inne odnajdą przyjemność w kontakcie z dziećmi.

Między 14 a 18 czerwca Słońce w trygonie do Saturna i w kwadraturze do Neptuna zachęci do wyboru stabilizacji oraz związku być może ograniczającego, ale dającego poczucie bezpieczeństwa, zamiast relacji obiecujących „gruszki na wierzbie”, układ planet ostrzega, aby nie wierzyć w łatwe i szybkie zyski i radzi oprzeć się na tym, co dobrze znane, zaciąganie kredytów w tym okresie okaże się wyjątkowo nieopłacalne. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do znaku Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, dlatego warto w tym czasie skorzystać z urlopu i nie brać na siebie zbyt wiele obowiązków. 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w kwadraturze do Jowisza, szarpniecie się na coś, na co was nie stać, niektóre Lwy postanowią wyjechać na wakacje za granicę bez względu na koszty.

Wenus w Byku przebywa do 23 czerwca, przynosząc uznanie w sprawach zawodowych, na zaskakujące i dobrze płatne projekty możecie liczyć między 10 a 13 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, natomiast okres od 17 do 23 czerwca przyniesie zmienne emocje w związku z aspektami, jakie Wenus utworzy z Saturnem, Neptunem i Plutonem, pojawi się szansa na spełnienie zawodowych marzeń, w których możecie wykazać się kreatywnością, ktoś jednak was ubiegnie lub utrudni ich realizację, ostatecznie trygon Wenus z Plutonem podpowiada, że nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, na czym lub na kim wam zależy. 23 czerwca Wenus wejdzie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze blasku, miłość i uznanie odnajdziecie w gronie przyjaciół. W ostatnich dniach sekstyl Wenus do dobroczynnego Jowisza przyniesie radość ze spotkania w gronie osób, z którymi wiele was łączy.

Mars w życzliwym Baranie przebywa przez cały miesiąc, wpływając na aktywność i skuteczność we wszystkich działaniach związanych z edukacją oraz podróżami, końcówka miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Saturna przyniesie przełom i pokonanie przeszkód, jakie mogłyby pojawić się w tych dziedzinach, zachowajcie jednak ostrożność, bo nacisk i presja przyniosą odwrotny skutek i odbiją się negatywnie na zdrowiu, kiedy w pierwszych dniach lipca Mars utworzy napiętą kwadraturę z transformującym Plutonem.

Merkury w Byku wyjdzie z retrogradacji 3 czerwca, od tego momentu poprawi się komunikacja w pracy, łatwiej będzie dotrzymać terminów, można już podpisywać umowy bez obawy o zmianę ustaleń. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona sprzyja twardym negocjacjom, uda się przeprowadzić swoją wolę, szczególnie w zakresie wynagrodzeń. 13 czerwca Merkury opuści znak Byka i wejdzie ponownie do życzliwych Bliźniąt, życie towarzyskie nabierze tempa, poznacie wiele nowych osób. Okres od 18 do 22 czerwca szczególnie sprzyja podróżom zagranicznym oraz kontaktom z VIP-ami i celebrytami.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Lwa

Częściowe zaćmienie Słońca, do którego dojdzie późnym wieczorem 30 kwietnia, ale którego wpływ odczujecie pierwszego dnia maja, odbędzie się w znaku Byka w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do aktywizującego Marsa, zapowiadając początek nowej świadomości, to co stare będzie musiało odejść, zmienią się warunki pracy, cele życiowe lub zawodowe. Maj będzie dla was okresem transformacji i przystosowania do zmieniających się warunków.

W znaku Byka Słońce pozostanie do 21 maja, kierując uwagę na realizację zawodową i materialną, szczególnie dużo wydarzeń czeka was w pierwszej dekadzie miesiąca ze względu na wpływ koniunkcji Słońca z rewolucyjnym Uranem oraz sekstylu Jowisza do Plutona, niektóre Lwy mają szansę na wzbogacenie, uzyskanie korzystnego kredytu, wypłatę świadczeń lub spłatę finansowych zobowiązań. 11 maja nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – do życzliwego znaku Barana zawita dobroczynny Jowisz, przynosząc korzyści wypływające z podróży zagranicznych, stosunków z cudzoziemcami i zdobytej wiedzy – do 29 października zapewni wam dużo sukcesów w tych dziedzinach.

Dni od 13 do 17 maja okażą się jednak pełne niepewności ze względu na aspekty Słońca z ograniczającym Saturnem i zwodniczym Neptunem, tym bardziej, że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, emocje wywołać może pogorszenie stanu zdrowia członka rodziny – od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam jednak znaleźć w sobie wystarczająco dużo energii, aby pokonać wszelkie trudności i wyzwania. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym energię skierujecie na rozwój przyjaźni, okazja do nawiązania ciekawych międzynarodowych znajomości pojawi się już między 21 a 25 maja, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu do dobroczynnego Jowisza – przyjaźnie, jakie w tych dniach nawiążecie okażą się bardzo korzystne dla waszej przyszłości.  

1 maja okaże się wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na niecodzienny nów Księżyca, ale również z uwagi na dobroczynną koniunkcję Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona, wiedza, jaką tego dnia zdobędziecie, okaże się bezcenna dla samopoznania i kontaktu z głębokimi pokładami podświadomości. 2 maja Wenus opuści znak Ryb i wejdzie do przyjaznego Barana, jej wpływ na sprawy miłosne znacznie osłabnie, bo jest w tym znaku słaba, przyniesie jednak korzyści osobom kochającym podróże i poznawanie nowych punktów widzenia, szczególnie między 4 a 8 maja macie szansę na inspirujące spotkania, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Merkurym w Bliźniętach. Między 22 a 28 maja aspekty Wenus z Saturnem i Plutonem przyniosą napięcie w niektórych relacjach. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do Byka, którym włada, uczucia w związkach się pogłębią, w pracy pojawią się możliwości awansu lub podwyżki.

Mars w znaku Ryb przebywa do 25 maja, wywołując zamęt w zarządzaniu wspólnymi finansami, szczególnie w okolicach 18 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem – pozostańcie ostrożni i nie dajcie się oszukać osobom, proponującym „cudowne i szybkie wzbogacenie”. Między 20 a 25 maja Mars w sekstylu do Plutona pomoże pokonać uciążliwe dolegliwości, które od dłuższego czasu nie dawały wam spokoju. 25 maja Mars opuści niepewne Ryby i wejdzie do przyjaznego Barana, inspirując do działania w kierunku poszerzenia horyzontów, podniesienia kwalifikacji, zmiany miejsca pobytu.

Merkury w życzliwych Bliźniętach jest bardzo mocny i do 11 maja zapewni wam rozwój intelektualny oraz nawiązanie wielu ciekawych znajomości. 11 maja Merkury wejdzie w retrogradację i będzie się cofać do 3 czerwca, starajcie się w tym czasie unikać rozpoczynania nowych projektów, warto natomiast przemyśleć swoje cele i plany i wprowadzić niezbędne poprawki. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, powrócą niektóre zawodowe propozycje, które warto rozważyć, ale ostateczne decyzje lepiej podejmować w kolejnym miesiącu, kiedy już Merkury zmieni bieg na prosty.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Lwa

 Do 20 kwietnia Słońce przebywa w przyjaznym znaku ognistego Barana, w dodatku miesiąc rozpocznie nów Księżyca w koniunkcji z Merkurym, warto już 1 kwietnia zrobić listę rzeczy, które pragniecie zrealizować w bieżącym roku, ponieważ pierwszy nów po przesileniu wiosennym na wyjątkową energię, wzmacniającą realizację pragnień. 3 kwietnia Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja pracy intelektualnej i pomaga uświadomić sobie własne potrzeby.

Od 10 do 15 kwietnia koniunkcja Jowisza z Neptunem może okazać się korzystna dla inwestycji, szczególnie w nieruchomości, ponieważ towarzyszy jej korzystny aspekt Słońca do Saturna, niektóre Lwy otrzymają wypłatę świadczeń lub uda się uzyskać korzystny długoterminowy kredyt – czytajcie jednak umowy i nie zapominajcie o fragmentach pisanych małą czcionka, bo Neptun jest również wielkim zwodzicielem. W Wielką Sobotę będzie miała miejsce pełnia Księżyca w życzliwej Wadze, kontakty z obcokrajowcami wzbudzą emocje, również w drugi dzień Świąt, kiedy Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, unikajcie nadmiernego wysiłku, bo może się to odbić niekorzystnie na zdrowiu. 20 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wkroczy do znaku Byka, kierując uwagę na wymagania zawodowe. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca, zachowajcie szczególną ostrożność, nie traćcie głowy i pozostańcie świadomi oczekujących was zadań.

Wenus przebywa w przeciwległym znaku Wodnika jeszcze tylko do 5 kwietnia, wykorzystajcie te dni na zrobieniu jak najlepszego wrażenia na otoczeniu, kiedy jednak Wenus wejdzie do Ryb, jej siła i możliwość działania wzrosną, możecie więc liczyć nie tylko na pogłębienie uczuć, ale także na profity finansowe. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z dobroczynnym Jowiszem i natchnionym Neptunem ułatwi dokonanie inwestycji, która zwróci się wielokrotnie.

Mars do 15 kwietnia przebywa w przeciwległym znaku Wodnika, aktywizując związki i relacje międzyludzkie, od 3 do 8 kwietnia koniunkcja Marsa i Saturna zapowiada brak wyrozumiałości dla waszych słabości ze strony partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. W drugiej połowie miesiąca Mars w Rybach może rozchwiać was emocjonalnie, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi finansami.

Merkury do 11 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie, kierując myśli na sprawy międzynarodowe oraz związane z edukacją lub podróżami. Od 6 do 9 kwietnia korzystny aspekt Merkurego do Marsa i Saturna ułatwi porozumienie w twardych negocjacjach. Po 11 kwietnia Merkury w Byku pomoże zmienić perspektywę w sprawach zawodowych oraz związanych z domem, rodziną i nieruchomościami, zwłaszcza tuż po Świętach, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do dobroczynnej Wenus, możecie spodziewać się nieoczekiwanych zysków. 24 kwietnia napięty aspekt Merkurego do Saturna utrudni porozumienie, kompromis w każdej sprawie natomiast macie szansę osiągnąć od 25 do 28 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Jowiszem, Neptunem i Plutonem.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Lwa

Do 20 marca Słońce przebywa w znaku Ryb, kierując energię na zarządzanie wspólnymi finansami, pierwszy tydzień miesiąca okaże się znaczący dla waszej przyszłości i możliwości korzystania ze zgromadzonych dóbr, ponieważ już 2 marca wieczorem dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Urana, pojawią się więc nieoczekiwane możliwości powiększenia stanu posiadania, uzyskania kredytu lub spłaty zobowiązań. Pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie co najmniej do 6 marca, natomiast między 11 a 15 marca, podczas koniunkcji Słońca z Neptunem, mogą zrealizować się niektóre wasze marzenia, uważajcie jednak na to, aby za bardzo nie oderwać się od rzeczywistości, bo łatwo będzie popaść w nałogi.

Pełnia Księżyca w znaku Panny, do której dojdzie 18 marca, wpłynie na emocje związane ze stanem posiadania. Między 16 a 20 marca sekstyl Słońca do Plutona doda wam siły, to dobry moment na rozpoczęcie każdego rodzaju terapii. 20 marca Słońce opuści znak sennych Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, co rozbudzi was energetycznie i skieruje uwagę na sprawy międzynarodowe, podróże zagraniczne oraz możliwości podniesienia kwalifikacji i poszerzenia horyzontów.

Wenus i Mars w tandemie wędrują przez znak Koziorożca od dłuższego czasu i pozostaną w tym układzie przez pierwszą dekadę miesiąca, a nawet dłużej. Do 6 marca koniunkcja obydwu planet z Plutonem zmusi do zaangażowania się w pracę, wymagającą wytrwałości i siły fizycznej, jeśli nie zachowacie ostrożności i nie uszanujecie ograniczeń swojego organizmu, może się to odbić negatywnie na zdrowiu. 6 marca zarówno Wenus, jak i Mars wejdą do przeciwległego znaku Wodnika, co może rozbudzić was emocjonalnie, nabierzecie ochoty na seks, zaczniecie przyciągać do siebie osoby o zmiennym usposobieniu. Między 17 a 25 marca relacje międzyludzkie ulegną zintensyfikowaniu, ponieważ najpierw Wenus a następnie Mars, utworzą bardzo napięty aspekt z rewolucyjnym i nieprzewidywalnym Uranem, nastąpią gwałtowne zmiany w relacjach zarówno osobistych, przyjacielskich, jak i biznesowych, niektóre związki przejdą głęboki kryzys. Od 26 do 30 marca koniunkcja Wenus z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika może wywołać poczucie osamotnienia.

Merkury do 10 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest mocny, już w pierwszych dniach miesiąca koniunkcja Merkurego z Saturnem zmusi do poważnych, a nawet smutnych refleksji na temat przemijania, niektóre Lwy ogarną poważne obawy o swoje bezpieczeństwo, będzie na to miała wpływ oczywiście sytuacja na Ukrainie. Od 10 do 27 marca Merkury w Rybach wzbudzi zainteresowanie inwestycjami, nie zapominajcie jednak, że jest w tym znaku bardzo słaby, zbierajcie więc informacje, ale decyzje podejmujcie po 27 marca, kiedy wejdzie do życzliwego Barana.

Między 16 a 18 marca sekstyl Merkurego do Urana sprawi, że pojawi się okazja na niewielkie zyski. W dniach 19 – 22 marca, podczas  koniunkcji Merkurego z Jowiszem, warto robić plany wakacyjne i zainwestować w podróże zagraniczne, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, pod wpływem której pozostaniecie od 23 do 25 marca, sprawi, że umysł ogarną nierealne oczekiwania, uważajcie, bo możecie więcej stracić niż zyskać, osoby o skłonnościach do uzależnień powinny w tych dniach trzymać się z daleka od używek – jedynie twórcy i artyści oraz osoby działające charytatywnie mogą liczyć na korzyści i przypływ siły twórczej.