Archiwum kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Koziorożca

Słońce w Strzelcu do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, jest to okres w roku, kiedy dysponujecie mniejszym zasobem energii, dlatego starajcie się więcej odpoczywać i odpuście sobie przedświąteczny wyścig z czasem. Do aktywniejszego działania skłoni was pełnia Księżyca w koniunkcji z retrogradującym Marsem w znaku Bliźniąt, do której dojdzie 8 grudnia, nadmiar wysiłku może wpłynąć negatywnie na samopoczucie i zdrowie, starajcie się więc nie tracić czasu na rzeczy zbędne, zwłaszcza niepotrzebne emocje. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna, władcy waszego znaku, wpłynie na was stabilizująco, pozwoli pozbyć się tego, co niepotrzebne i zapanować nad wydatkami, ale kwadratura Słońca do Neptuna od 12 do 16 grudnia rozbudzi ukryte lęki, pojawi się niepewność i poczucie zagubienia. W dniach 19-20 grudnia Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, nadal jest to pozytywny aspekt, ponieważ działanie Jowisza jest dobroczynne i może zachęcić was do podróżowania lub zdobywania wiedzy, będzie się jednak wiązać się z niewielkim stresem. 20 grudnia Jowisz opuści na dobre życzliwe Ryby i wkroczy do ognistego Barana, przynosząc poprawę stosunków w rodzinie. 21 grudnia Słońce w końcu wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, od 21 do 24 grudnia ponownie znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, ale w znaku Barana, co zapowiada rodzinne przyjemności, wizytę obcokrajowców lub członków dalszej rodziny, trochę będzie bieganiny, ale Święta Bożego Narodzenia spędzicie w dobrym nastroju. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 23 grudnia, zapowiada nowy rozdział w życiu, warto przed Wigilią zaplanować swoje cele na nadchodzący rok.

Wenus pozostaje w Strzelcu do 10 grudnia, będziecie więc ukrywać uczucia, zarówno te pozytywne, jak i stresujące, już 1 grudnia, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa, stłumione emocje mogą odbić się negatywnie na zdrowiu. 2 grudnia Wenus znajdzie się w sekstylu z Saturnem, co pozwoli opanować wzruszenie, ale między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do Neptuna wskazuje na zawiedzione nadzieje i zranione uczucia. Od 7 do 10 grudnia Wenus w kwadraturze do Jowisza sprawi, że aby pokonać stres wybierzecie się na zakupy, na świąteczne prezenty wydacie więcej niż planowaliście, ale będziecie zadowoleni. 10 grudnia Wenus zawita do waszego znaku, obdarzając Koziorożce wdziękiem, wzbudzając potrzebę miłości i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Między 20 a 24 grudnia Wenus w trygonie do nieprzewidywalnego Urana zafunduje wam moc niespodzianek, prezenty pod choinką okażą się trafione, niektóre Koziorożce zostaną niespodziewanie trafione strzałą Amora, będzie to jednak krótkotrwały afekt. Najwięcej będzie się działo w ostatnich trzech dniach mijającego roku, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z romantycznym Neptunem, mającym moc spełniania marzeń, w koniunkcji z towarzyskim Merkurym i przebywającym nadal w waszym znaku Plutonem – zabawa sylwestrowa zapowiada się wyjątkowo i hucznie.

Mars w Bliźniętach biegnie nadal ruchem wstecznym i pozostanie w retrogradacji do 27 grudnia, w tym czasie w sposób szczególny należy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, zwłaszcza między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa, starajcie się unikać pośpiechu.

Merkury tranzytuje znak Strzelca do 7 grudnia, zebrane informacje warto w tym czasie zachować dla siebie, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, kiedy pozostaniecie pod wpływem kwadratury Merkurego do zwodniczego Neptuna, przede wszystkim nie słuchajcie plotek, tym bardziej nie przekazujcie ich dalej. Między 5 a 7 grudnia Merkury w napiętym aspekcie z Jowiszem trochę zawróci wam w głowie, nie będziecie bowiem niczego pewni, ale jak tylko Merkury wejdzie do waszego znaku odzyskacie spokój wewnętrzny i dobre rozeznanie w każdej sytuacji. Między 16 a 18 grudnia wpadniecie na znakomite kreatywne pomysły, do czego przyczyni się trygon Merkurego do inspirującego Urana w życzliwym Byku. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna zapewni miłą i podniosłą atmosferę, święta dla niektórych osób okażą się prawdziwie magiczne.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Koziorożca

Słońce tranzytuje życzliwy znak Skorpiona kierując energię na rozwój przyjaźni oraz działalność społeczną na rzecz osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. 8 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w Byku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w opozycji nie tylko do Słońca, ale również Merkurego i Wenus, w napiętej kwadraturze do Saturna – układ, zwany „półkrzyżem” wzbudzi silne emocje, wprowadzi zamieszane w gronie przyjaciół, zadziała ograniczająco na sferę materialną, niektóre Koziorożce znajdą się w sytuacji zaskakującej, która podważy zaufanie do osób z bliskiego otoczenia. Sytuacja ulegnie poprawie między 13 a 17 listopada, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z inspirującym Neptunem, intuicja podpowie wam jak należy postąpić, będzie to też dobry czas na wspólną twórczą pracę. Jeszcze więcej energii dodadzą wam w dniach 16 – 22 listopada korzystne aspekty Słońca do przebywającego w waszym znaku Plutona i dobroczynnego Jowisza w życzliwych Rybach, łatwo będzie zdobywać wiedzę i podróżować w gronie przyjaciół, staniecie się przekonywujący, inni za wami podążą. 22 listopada Słońce opuści przyjaznego Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, energię skierujecie na rozwój kariery, po nowiu Księżyca w tym znaku, mającego miejsce 23 listopada, rozpoczniecie nowy zawodowy projekt.

Wenus towarzyszy Słońcu i Merkuremu w znaku życzliwego Skorpiona do 16 listopada, brak jednak jej w tym znaku siły przebicia, dlatego sprawy miłosne i finansowe mogą przechodzić kryzys, trzeba będzie o nie zawalczyć szczególnie między 4 a 9 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w napiętych aspektach z Uranem i Saturnem, ktoś z bliskich zechce wprowadzić zmiany w osobistym budżecie, napotka jednak wasz zdecydowany sprzeciw. Trygon Wenus do Neptuna od 8 do 12 listopada doprowadzi do rozwiązania nawet najbardziej zagmatwanej i niejasnej sytuacji w związku przyjaźni, pod warunkiem, że zaczniecie myśleć bardziej pozytywnie i posłuchacie swojej intuicji. Namiętność i pragnienie ekscytacji zostanie zaspokojone między 12 a 16 listopada, kiedy Wenus utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku pożądliwym Plutonem i uszczęśliwiającym Jowiszem w życzliwych Rybach. 16 listopada Wenus wejdzie do radosnego Strzelca, co wpłynie na poprawę relacji osobistych i biznesowych, zwłaszcza że od 19 do 25 listopada Wenus towarzyszyć będzie gadatliwy, wszędobylski Merkury, czeka was w tym czasie wiele spotkań, rozmów, ustaleń i negocjacji.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Bliźniąt poruszając się biegiem wstecznym, mogą pojawić się niedoleczone stany zapalne, uważajcie na covid, grypę oraz inne wirusy zwłaszcza między 15 a 25 listopada, kiedy Mars utworzy napięty aspekt z Neptunem. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Saturna zachęci niektóre Koziorożce do skutecznego zadbania o zdrowie bez względu na koszty.

Merkury podąża za Słońcem i Wenus w Skorpionie do 17 listopada, co pomoże w zrozumieniu własnych stanów emocjonalnych, jednak w dniach 9 – 11 listopada kwadratura Merkurego do Saturna wzbudzi niepokój a nawet lęk o przyszłość finansową, co okażą się całkowicie nieuzasadnione, ponieważ między 13 a 17 listopada korzystne aspekty Merkurego z potężnym Plutonem i szczodrym Jowiszem otworzą wam oczy na możliwości poprawy sytuacji, jakie pojawią się w zasięgu ręki, okaże się że warto inwestować czas i energie w podtrzymywanie zaufanych przyjaźni. 17 listopada Merkury zawita do optymistycznego Strzelca, w którym jednak jest słaby, ogarnie was wiec w niektórych kwestiach „słomiany zapał”, z radością jednak rzucicie się w wir spotkań, pogaduszek i ploteczek ze współpracownikami i znajomymi, kiedy w dniach 19 – 25 listopada Merkury podążać będzie w koniunkcji z towarzyską Wenus. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Saturna ustabilizuje sytuację finansową.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Koziorożca

Słońce tranzytuje znak Wagi do 23 października, kierując waszą uwagę na rozwój kariery i relacje w pracy. 9 października nów Księżyca w Baranie wywoła emocje w związku z trudnościami w pogodzeniu obowiązków zawodowych z rodzinnymi, pojawią się też wyzwania, podkręcające ambicje. Od 9 do 13 października trygon Słońca do Saturna pomoże utrwalić pozycję w pracy, za cenę rezygnacji z niezależności, ponieważ Saturn przez większość miesiąca tworzy napiętą kwadraturę z kochającym wolność Uranem. 

Między 16 a 23 października Słońce wraz z Wenus znajdą się w mocno aktywizujących aspektach z szybkim Marsem oraz wymagającym Plutonem w waszym znaku, poczujecie się zmuszeni do czynności, na które nie mieliście ochoty, presja okaże się na tyle mocna, że może odbić się negatywnie na zdrowiu, obecność Wenus w tym układzie podpowiada jednak, że ktoś udzieli wam wsparcia w trudnych chwilach. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą Wagę i wkroczą do życzliwego Skorpiona, poczujecie się lepiej i uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni, którą niektóre Koziorożce cenią wyżej od miłości. 25 października nów Księżyca w Skorpionie może zaowocować w najbliższym czasie rozpoczęciem nowej znajomości, która rozwinie się w przyjaźń. 29 października Jowisz wycofa się z Barana i na parę miesięcy zagości w życzliwych Rybach, powrócą okazje do skorzystania z nauki i podniesienia kwalifikacji, pojawi się też szansa na podróż zagraniczną.

Wenus do 23 października towarzyszy Słońcu w znaku Wagi, gdzie ma pełną moc działania, dlatego relacje w związkach oraz stosunki w pracy ułożą się w sposób zadowalający. Szczególnie w okresie od 11 do 23 października jej wpływ okaże się mocny, ponieważ najpierw utworzy korzystny aspekt z Saturnem, co może przynieść zasłużony awans lub niewielką podwyżkę w pracy, następnie znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, a to oznacza, że przełożeni docenią wasze starania, i obie planety aspektować będą aktywizującego do działania Marsa i Plutona w waszym znaku – podporządkowanie się silniejszym od siebie wyjdzie wam na dobre, w niektórych związkach zaiskrzy, powróci namiętność i jej siostra zazdrość, ale uznacie je za atrybuty miłości. 23 października Wenus i Słońce opuszczą towarzyską Wagę i wkroczą do życzliwego Skorpiona, poczujecie się całkowicie zdobyci przez osobę, którą darzycie uczuciem.

Mars w Bliźniętach pozostanie długo, zachęcając do intensywnej zawodowej aktywności, aby nie wypaść z rynku pracy, uważajcie jednak, bo nadmiar bodźców może odbić się negatywnie na zdrowiu, zwłaszcza między 9 a 16 października, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z mglistym Neptunem, mogą wystąpić nieporozumienia w kontaktach z rodzeństwem lub sąsiadami, niektóre Koziorożce poczują się oszukane, inne będą zmuszone zatroszczyć się o potrzeby osób z bliskiego otoczenia. Od 16 do 20 października trygon Wenus z Marsem skłoni niektóre osoby do biurowego flirtu, a nawet romansu.

Merkury w życzliwej Pannie powróci do biegu prostego już 2 października, co okaże się korzystne przede wszystkim dla studentów, nauczycieli oraz osób planujących podróże zagraniczne. Między 4 a 8 października znajdziecie się pod wpływem trygonu Merkurego do przebywającego w waszym znaku Plutona, co wyostrzy sposób myślenia, wykażecie się wnikliwością w zgłębianiu tajemnic, dowiecie się co inni sądzą na wasz temat. 11 października Merkury opuści przyjazną Pannę i wejdzie do Wagi, tworząc opozycję z Jowiszem w Baranie, co ułatwi porozumienie w każdym rodzaju relacji, szczególnie w pracy, świetnie sprawdzicie się w roli pośrednika. Między 21 a 23 października trygon Merkurego do Saturna pozwoli wykazać się profesjonalizmem, natomiast od 25 do 28 października aspekty z Marsem i Plutonem w waszym znaku ułatwią zdobycie najbardziej ukrywanych informacji, z którymi na razie nie powinniście się z nikim dzielić.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwej Pannie do 23 września, kierując uwagę na sprawy związane z edukacją, rozwiązywaniem prawnych problemów pojawiających się w pracy, wyjazdami za granicę. 10 września dojdzie do pełni Księżyca w Rybach w koniunkcji z Neptunem i w korzystnych aspektach Słońca i Księżyca do rewolucyjnego Urana, emocje wzbudzą sprawy międzynarodowe oraz edukacja dzieci, nastąpią zmiany, które okażą się niejasne i trudne do zaakceptowania. Od 15 do 21 września Słońce w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku wymusi zdecydowaną reakcję, z całą mocą przeciwstawicie się manipulacji i będziecie walczyć o wyjaśnienie nieporozumienia oraz niekorzystnych przekształceń, ostatecznie jednak okaże się w niektórych przypadkach, że trzeba przystosować się do tego, czego nie uda się zmienić.

23 września Słońce opuści przyjazna Pannę i wejdzie do znaku Wagi, kierując energię na poprawę stosunków w pracy, nawiązywanie relacji korzystnych dla rozwoju kariery, znaczący okaże się sam dzień 23 września, ponieważ cofający się do Panny Merkury przez kilka godzin znajdzie się „w sercu Słońca”, co sprzyja renegocjacji istotnych umów. 25 września w Wadze dojdzie do nowiu Księżyca w opozycji do Jowisza, co okaże się ważne dla spraw domowych i rodzinnych i zapowiada w najbliższym czasie rozpoczęcie nowej współpracy.

Wenus tranzytuje przyjazną Pannę od 5 do 29 września, jednak nie jest to dla niej dobre miejsce i nie może wykorzystać w nim swego potencjału, możecie więc liczyć na przychylność w miłości jedynie pod warunkiem, że powstrzymacie się od krytycznych uwag pod adresem bliskich wam osób, zwłaszcza w dniach 14–18 września, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie do Marsa w Bliźniętach. Między 18 a 22 września natomiast trygon Wenus do nieprzewidywalnego Urana może przynieść niektórym Koziorożcom niespodziewany romans w pracy, na uczelni lub za granicą. Od 25 do 28 września Wenus i Merkury w koniunkcji utworzą trygon z Plutonem w waszym znaku, jakaś dawno niewidziana osoba wzbudzi silne namiętności, niektóre Koziorożce przeżyją powrót toksycznej miłości. 29 września Wenus opuści życzliwą Pannę i wejdzie do znaku Wagi, którą włada, relacje międzyludzkie znacznie się poprawią, nawiążecie kontakty, które pomogą zrealizować zawodowe ambicje.

Mars aż do 25 marca 2023 roku będzie tranzytował znak Bliźniąt, co okaże się istotne dla warunków pracy oraz stanu zdrowia, warto w tym czasie zadbać o swoje samopoczucie, szczególnie w ostatnim tygodniu września, gdy Mars utworzy korzystny aspekt z Saturnem w Wodniku, okażecie się w tym czasie również skuteczni i aktywni w zdobywaniu zleceń, które przysporzą wam więcej pracy, ale mogą też przyczynić się do stworzenia finansowego poczucia bezpieczeństwa.

Merkury w Wadze biegnie ruchem prostym do 10 września, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Jowisza, pojawi się szansa na wyjazd służbowy lub integracyjny, po tym terminie jednak wejdzie w retrogradację, czyli zmieni bieg na wsteczny, 23 września wycofa się do życzliwej Panny, do biegu prostego powróci 2 października 2022. Między 17 a 20 września cofający się Merkury powtórzy aspekt z Jowiszem, który również jest w retrogradacji, jakiś zawodowy projekt zostanie odwołany. W ostatnim tygodniu miesiąca Merkury w Pannie pozwoli naprawić błędy lub niedociągnięcia, aby sprawy związane z edukacją, nauką i kontaktami międzynarodowymi wyszły na prostą.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Koziorożca

Do 23 sierpnia przebywa Słońce w znaku Lwa, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami i pozyskiwanie dodatkowych środków na inwestycje. W pierwszych dniach miesiąca trygon Słońca do Jowisza sprzyja inwestowaniu w dom rodzinny, również Koziorożce korzystające z zagranicznych wakacji będą usatysfakcjonowane warunkami, w jakich się znaleźli. Koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym sprzyja kreatywności w dziedzinie twórczości oraz nowoczesnym rozwiązaniom w podejściu do wychowywania dzieci.

W nocy z 11 na 12 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku w koniunkcji z ograniczającym Saturnem i w kwadraturze do Urana oraz Węzłów Księżycowych, sprawy zawodowe oraz finansowe wzbudzą wiele emocji, dojdzie do różnicy zdań w temacie wydawania pieniędzy oraz inwestowania, zajdzie konieczność „zaciśnięcia pasa” w dniach 12–17 sierpnia, gdy Słońce ustawi się w opozycji do Saturna. 23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do życzliwej Panny, osoby, które dopiero wybierają się na wakacje zaczną planować aktywny wypoczynek, na co wskazuje kwadratura Słońca do walecznego Marsa, zabraknie im przy tym cierpliwości dla bardziej opieszałych lub skłonnych do lenistwa współtowarzyszy urlopowych, natomiast Koziorożce powracające do pracy rzucą się w wir zadań do wykonania. Nów Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 27 sierpnia, sprzyja dalekosiężnym planom.

Wenus przebywa w przeciwległym Raku do 11 sierpnia, sekstyl Wenus ze zdobywczym Marsem oraz Uranem i Węzłami Księżycowymi zapowiada niespodziewany namiętny romans, który wbrew przewidywaniom może okazać się długotrwały. Między 5 a 11 sierpnia uczucia nabiorą temperatury, zrealizują się wyobrażenia o miłości romantycznej i zarazem namiętnej, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z natchnionym Neptunem i jednocześnie w opozycji do pożądliwego Plutona w waszym znaku.

11 sierpnia Wenus opuści przeciwległego Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, nabierzecie dystansu do spraw uczuciowych, zajmiecie się gromadzeniem środków na bardziej komfortowe życie – okazja do zysków pojawi się między 16 a 20 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie ze szczodrym Jowiszem, warto inwestować w nieruchomości, szczególnie za granicą. Kryzys finansowy i osobisty czeka was w ostatnim tygodniu sierpnia, gdy Wenus ustawi się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem i w opozycji do ograniczającego Saturna.

Mars tranzytuje życzliwego Byka do 20 sierpnia, jest jednak słaby w tym znaku, dlatego brakuje mu cierpliwości i skuteczności w działaniu, szczególnie w stosunku do dzieci i w sprawach finansowych, w pierwszych dniach miesiąca dokona rewolucji wraz z wybuchowym Uranem, natomiast między 4 a 11 sierpnia, gdy ustawi się w napiętym aspekcie z Saturnem w Wodniku, coś czego bardzo pragniecie okaże się trudne do zdobycia ze względów finansowych – uparte Koziorożce potrafią jednak zdobyć to, na czym im zależy, osoby wytrwałe i konsekwentne, korzystające z podpowiedzi intuicji, otrzymają taką szansę między 7 a 19 sierpnia, kiedy Mars utworzy korzystne aspekty z natchnionym Neptunem i zdeterminowanym Plutonem w waszym znaku. 20 sierpnia Mars opuści życzliwego Byka i wtargnie do rozgadanych Bliźniąt, staniecie się bardziej wymagający, ale też komunikatywni w stosunku do podwładnych i współpracowników.

Merkury przebywa w Lwie do 4 sierpnia, dopiero kiedy wejdzie do życzliwej wam Panny rozwinie pełnię swoich możliwości – do 26 sierpnia macie szansę rozwinąć się intelektualnie i zaplanować zarówno urlop, jeśli jeszcze go nie wykorzystaliście, jak i pracę wymagającą precyzji oraz uważności. Najlepsze decyzje, zwłaszcza finansowe, macie szansę podjąć między 14 a 18 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnych aspektach z inspirującym Uranem i Węzłami Księżycowymi, natomiast od 19 do 23 sierpnia słuchajcie intuicji, ale nie zapominajcie o rozsądku, bo ktoś może celowo wprowadzić was w błąd, kiedy Merkury ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku. 26 sierpnia Merkury zawita do dyplomatycznej Wagi, działajcie zdecydowanie i asertywnie w sprawach zawodowych, ale nie zapominajcie o stosowaniu wyważonych słów, szczególnie w okolicach 29 sierpnia, gdy Merkury utworzy trygon z popędliwym Marsem.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym znaku Raka przebywa do 22 lipca, kierując uwagę na potrzeby partnerów, tak osobistych, jak biznesowych. Między 8 a 12 lipca, kiedy Słońce utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, niektóre Koziorożce nawiążą zaskakujący wakacyjny romans, inne odnajdą wreszcie to, co daje im radość i spełnienie, jeszcze inne zainteresują się nowym hobby. 13 lipca pełnia w waszym znaku uświadomi jasno co jest ważne, co liczy się najbardziej dla was w związku.

16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem pozwoli przeprowadzić interesującą rozmowę z osobą wrażliwą i bardzo inteligentną. Między 16 a 22 lipca aspekty Słońca i Merkurego z mediumicznym Neptunem i potężnym Plutonem w waszym znaku wpłyną na wasz światopogląd, gotowi będziecie zmienić podejście do wielu spraw, niektóre osoby zainteresują się duchowym podejściem do rzeczywistości, inne wejdą na ścieżkę rozwoju osobistego. 22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na odpoczynek od codzienności, absorbować też was będzie zarządzanie wspólnymi dobrami. 28 lipca nów Księżyca w Lwie wyznaczy początek nowej inwestycji w dom, która od dłuższego czasu chodziła wam po głowie, na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę stosunków rodzinnych, pojawią się goście z zagranicy lub przyjmiecie pod swój dach cudzoziemców.

Wenus w Bliźniętach przebywa do 18 lipca, co sprzyja przybieraniu na wadze, niektóre Koziorożce będą sobie dogadzać i szukać przyjemności w jedzeniu, inne dobrze poczują się w pracy, wiedząc, że są lubiane i akceptowane. Między 11 a 16 lipca Wenus utworzy problematyczny aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny sekstyl z Saturnem, horoskop radzi unikać niepewnych transakcji i wykazać się oszczędnością oraz powściągliwością. 18 lipca Wenus wejdzie do przeciwległego Raka, wokół was zaroi się od adoratorów, poczujecie się atrakcyjni dla otoczenia. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprawi, że poczujecie się zmęczeni nadmiarem miłych, ale uciążliwych wizyt, niektóre Koziorożce wybiorą się na urlop za granicę, ale większość osób wakacje postanowi spędzić w domu.

Mars w pierwszych dniach miesiąca utworzy napiętą kwadraturę z Plutonem w waszym znaku, liczcie się więc z koniecznością bezpardonowej walki, w której niestety nie będzie zwycięzców, bo siły są wyrównane, starajcie się więc odpuścić, gdyż możecie odnieść tylko „pyrrusowe” zwycięstwo. 5 lipca Mars opuści Barana i wejdzie do życzliwego Byka, tracąc przy tym wiele ze swej mocy i skuteczności, aktywność skierujecie na rozwój kreatywności, korzystanie z przyjemności oraz zabawę z dziećmi. Pod koniec miesiąca, na przełomie lipca i sierpnia, koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem w Byku wywróci do góry nogami poukładany świat uczuć.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, tworzy przy tym aż trzy aspekty – korzystny z Saturnem i Marsem, napięty ze zwodniczym Neptunem, poglądy mogą się zmieniać z dnia na dzień, ale 3 lipca nie ufajcie raczej ani własnym osądom, ani informacjom, jakie uzyskacie od innych. 5 lipca Merkury wejdzie do przeciwległego Raka, życie towarzyskie się rozkręci, nawiążecie dużo znajomości, jest to odpowiedni czas na negocjacje i zawieranie umów. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do znaku Lwa, ostatnia dekada miesiąca przyniesie pomysły na zarządzanie wspólnymi środkami, najbardziej udane inwestycje czekają was między 22 a 24 lipca, kiedy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, natomiast dni od 25 do 29 lipca wiązać się mogą z ostrą wymianą zdań, konfliktami i kłótniami, szczególnie w biznesie, spekulacje bowiem okażą się nietrafione.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w Bliźniętach do 23 czerwca skieruje uwagę na sprawy zdrowotne, to także właściwy moment, aby uporać się w spokoju z zaległościami w pracy, bowiem w pierwszej połowie miesiąca Słońce nie tworzy ważnych aspektów. 14 czerwca natomiast dojdzie w znaku Strzelca do pełni Księżyca, niektóre Koziorożce mogą mieć problemy z systemem trawiennym, czego przyczyną okaże się nadmiar stresów oraz przepracowanie w ostatnich miesiącach.

Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Saturna, władcy waszego znaku, troska o przetrwanie oraz zabezpieczenie finansowe okaże się niepotrzebna, ponieważ wasze dochody może nie są wielkie, ale za to stabilne, natomiast kwadratura Słońca do Neptuna doprowadzi do chaosu informacyjnego oraz emocjonalnego, co właśnie odbije się niekorzystnie na samopoczuciu. 21 czerwca Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do przeciwległego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym partnerstwo oraz związki międzyludzkie okażą się priorytetem. W ostatnich dniach miesiąca nów Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, wyznaczy początek relacji, która będzie miała zasięg międzynarodowy, niektóre Koziorożce zdecydują się ugościć w domu uchodźców z Ukrainy, inne mogą spodziewać się wizyty osób o wysokim statusie społecznym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest mocny, zaangażujecie się więc w rozmaite remonty, przebudowy, kopanie ogródka lub zaczniecie uprawiać jakiś rodzaj sportu. W domu zapanuje atmosfera pośpiechu, stresu i niecierpliwości, co może odbić się niekorzystnie na stosunkach w rodzinie, szczególnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie z Saturnem a zaraz potem w kwadraturze z Plutonem w waszym znaku – niektóre Koziorożce na przełomie czerwca i lipca mogą nie wytrzymać napięcia i zareagować nadmiernie impulsywnie na zaczepkę.

Wenus tranzytuje życzliwy znak Byka do 23 czerwca, będziecie emanować w tym czasie prawdziwym ciepłem i empatią, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Niektóre Koziorożce nawiążą romans pomiędzy 10 a 13 czerwca, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, nowo poznana osoba zburzy wasze wyobrażenie na temat miłości. Od 17 do 23 czerwca natomiast Wenus w aspektach z Neptunem, Saturnem i Plutonem rozbudzi całe morze zmiennych emocji, od romantycznych uniesień, poprzez lęki i zachowawcze rozważania, aż do wielkiej namiętności. 23 czerwca Wenus zmieni znak i wejdzie do Bliźniąt, uczucia skupicie na członkach rodziny, zwłaszcza pod koniec czerwca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem.

Merkury w życzliwym Byku już 3 czerwca zmieni bieg na prosty, łatwiej wam będzie dojść do porozumienia z dziećmi i kochankami, sprawy związane z rozwojem zainteresowań przestaną się komplikować. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona w waszym znaku sprzyja poważnym rozważaniom, transformacji ulegnie sposób myślenia, do głosu bowiem dojdą skrywane uczucia.  13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, gdzie jest bardzo mocny, dlatego w drugiej połowie miesiąca warto wybrać się do lekarzy specjalistów i zrobić rutynowe badania. Między 18 a 22 czerwca sekstyl Merkurego do Jowisza zachęci do nauki języka, zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Koziorożca

Zaćmienie Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w sekstylu do Marsa, do którego dojdzie w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, może sprawić w ciągu najbliższych tygodni, że zabraknie wam rozsądku w relacjach z dziećmi. Pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez całą pierwszą dekadę miesiąca, tak jak i pod działaniem sekstylu Jowisza do Plutona w waszym znaku – niektóre Koziorożce bardzo zaangażują się w temat wojny na Ukrainie, nie tylko w formie pomocy uchodźcom, ale również w inne działania, służące przywróceniu pokoju.

Słońce w życzliwym Byku przebywa do 21 maja, kierując uwagę na samorealizację i praktyczny kontakt z każdego rodzaju twórczością. 11 maja Jowisz opuści znak życzliwych Ryb i przejdzie do Barana, w którym pozostanie do 29 maja, wprowadzając na teren rodzinny tematy związane z rozwojem osobistym, poszerzeniem horyzontów, zdobywaniem wiedzy, podróżami zagranicznymi oraz kontaktami z obcokrajowcami.

Między 13 a 17 maja Słońce w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna skłoni do oszczędności, zwłaszcza że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, co wzbudzi gwałtowne emocje i obniży nastrój, natomiast od 17 do 21 maja trygon Słońca do przebywającego w waszym znaku Plutona obdarzy was mocą, niektóre Koziorożce sięgną po władzę, której od dawna pragnęły. 21 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym większą uwagę należy zwrócić na stan zdrowia, wskazane są wizyty u lekarzy oraz wykonanie okresowych badań. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza sprzyja podróżom, kontaktom z obcokrajowcami i celebrytami.

1 maja Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem w życzliwych Rybach, w sekstylu do Plutona w waszym znaku, co zapowiada transformujące, ale uszczęśliwiające wydarzenie związane z podróżami, obcokrajowcami lub zdobywaniem wiedzy. Już następnego dnia Wenus opuści Ryby i wejdzie do walecznego Barana, w którym nie czuje się najlepiej, sprawy miłości zejdą na dalszy plan, ale nie na długo. Między 4 a 8 maja sekstyl Merkurego do Wenus pozwoli cieszyć się z wizyt miłych gości. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem oraz sekstyl z Saturnem stworzy sytuację przymusu w relacjach rodzinnych, ułatwi jednak zaprowadzenie porządku w domowym budżecie. 28 maja Wenus opuści gwałtownego Barana i wejdzie do życzliwego Byka, pragnienie miłości i doświadczenia spokojnych, głębszych uczuć powróci ze zdwojoną siłą.

Mars tranzytuje Ryby do 25 maja, wzbudzając frustrację w dziedzinie komunikacji, trudno będzie zrozumieć cudze intencje, szczególnie między 15 a 21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem. Od 20 do 25 maja, podczas sekstylu Marsa do Plutona, dysponować będziecie potężną mocą wewnętrzną oraz skutecznością w działaniu, w niektórych osobach wzrośnie jednak uczucie gniewu i potrzeba jego wyrażenia. 25 maja Mars opuści Ryby i wejdzie do znaku Barana, którym włada, staniecie się bardziej skłonni do aktywności fizycznej, niektóre Koziorożce zabiorą się do wprowadzania nowych porządków w domu, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Merkury w Bliźniętach pozostanie do 23 maja, jednak 11 wejdzie w retrogradację, poruszając się wstecz do 3 czerwca, lepiej więc zrezygnować w tym czasie z ważnych spotkań i umów, należy liczyć się opóźnieniami w załatwianiu spraw urzędowych, przekładaniem terminów oraz szukaniem zagubionych dokumentów. Od 17 do 22 maja Merkury w korzystnym aspekcie z Jowiszem sprzyja jednak podróżom zagranicznym, pod warunkiem, że wybierzecie się do miejsca, które dobrze znacie. 23 maja Merkury wycofa się do życzliwego Byka i między 24 a 28 maja utworzy korzystny aspekt z Plutonem, powrócą niedokończone ważne rozmowy i sprawy, które koniecznie trzeba wyjaśnić, wyczyścić i wybaczyć.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Koziorożca

Słońce do 20 kwietnia przebywa w znaku Wodnika, kierując uwagę na sprawy rodziny, 1 kwietnia nastąpi pierwszy po przesileniu wiosennym nów Księżyca, w dodatku w koniunkcji z Merkurym, co może być korzystne dla wyznaczania sobie dalekosiężnych celów, czas sprzyja rozpoczynaniu przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą komunikacją, zmiany wpłyną na sytuację rodzinna i domową. 3 kwietnia koniunkcja Merkurego ze Słońcem pomoże podjąć trafne decyzje, będziecie bowiem dysponować odpowiednimi argumentami, aby każdego przekonać do swoich pomysłów. W dniach 10 – 15 kwietnia dojdzie do koniunkcji Jowisza z Neptunem, planet władających znakiem Ryb, będzie to miało duże znaczenie dla sytuacji rodzinnej i okaże się istotne przede wszystkim dla Koziorożców, które zaprosiły pod swój dach uchodźców z walczącej Ukrainy, ogarnie was jeszcze większa empatia i chęć pomocy, sekstyl Słońca do Saturna pomoże uporządkować chaos, ustabilizować sytuację i uspokoić poczucie niepewność, jakie się z tym wiąże.

Święta Wielkanocne miną pod znakiem pełni Księżyca, do której dojdzie w Wielką Sobotę w znaku partnerskiej Wagi, nie obejdzie się bez emocji, bo może być inaczej niż zwykle, w drugi dzień Świąt napięty aspekt Słońca z Plutonem przypomni o wyjątkowej sytuacji za wschodnią granicą, co może mieć wpływ na atmosferę przy stole. 20 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na samorealizację oraz skupicie się na potrzebach dzieci. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca, niektóre osoby mogą cierpieć na bóle głowy.

Wenus przebywa w Wodniku do 5 kwietnia, co będzie miało pozytywny wpływ na finanse, potem wejdzie do życzliwych Ryb, odzyskując całą swoją potężną moc, czeka was więc wiele spotkań, niektóre Koziorożce miłość odnajdą w bliskim sąsiedztwie lub za pośrednictwem rodzeństwa, inne zostaną nagle i niespodziewanie ugodzone strzałą Amora przy świątecznym stole, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do Merkurego i Urana, jeszcze inne zaprzyjaźnią się z wyjątkową osobą za pośrednictwem internetu. Pod koniec miesiąca, kiedy Wenus wejdzie w kontakt z dobroczynnym Jowiszem i romantycznym Neptunem, zaczną spełniać się życzenia.

Mars tranzytuje Wodnika do 15 kwietnia, powodując ruch w finansach, między 3 a 8 kwietnia poczujecie się jak osoba naciskająca jednocześnie na gaz i hamulec, zwiększą się potrzeby a zmaleją możliwości, na co wskazuje spotkanie Marsa z Saturnem, nie ma sensu robić nic na siłę, sytuacja niebawem się ustabilizuje, kiedy Mars opuści znak Wodnika. W drugiej połowie miesiąca Mars w Rybach sprawi, że trudno będzie się połapać na co najpierw skierować aktywność, możecie stracić swoje cele z oczu, Mars jest bowiem słaby i trochę zagubiony w tym znaku, problemy z komunikacją okażą się frustrujące.

Merkury przebywa w znaku Barana do 11 kwietnia, pomagając zreorganizować życie rodzinne, między 6 a 9 kwietnia korzystny aspekt z Marsem i Saturnem ułatwi negocjacje i pozwoli podjąć racjonalne decyzje. W drugi dzień Świąt koniunkcja Merkurego z Uranem w sekstylu do Wenus przyniesie wiele zaskakujących sytuacji w gronie rodzinnym. 24 kwietnia napięty aspekt między Merkurym a Saturnem wzbudzi niepokój i lęki, związane z przetrwaniem, zwłaszcza finansowym, od 25 do 28 kwietnia spojrzycie na świat znacznie jaśniej, kiedy Merkury znajdzie się korzystnych aspektach z Jowiszem, Neptunem i Plutonem, poczujecie, że panujecie nad sytuacją.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, kierując energię na mobilność i przekaz informacji, już 2 marca dojdzie do nowiu Księżyca w korzystnej konfiguracji z Jowiszem i Uranem, zaczniecie zwracać uwagę na sprawy, które do tej pory was nie interesowały, niektóre Koziorożce zaangażują się w pomoc dzieciom, inne zaczną wykorzystywać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, aby podnieść kwalifikacje lub uczynić coś pożytecznego. Pod wpływem koniunkcji Słońca z Jowiszem w Rybach pozostaniecie przez cały pierwszy tydzień miesiąca, co okaże się oświecające, również w dniach od 11 do 15 marca, gdy Słońce utworzy koniunkcję z mediumicznym Neptunem, niektóre osoby wejdą na drogę rozwoju osobistego i duchowego, uważajcie tylko w tym czasie na drogach, bo możecie się pogubić.

Działalność charytatywna wzbudzi ogromne emocje w okolicach 18 marca, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznej Pannie, będziecie dokładnie wiedzieli co należy robić. Od 16 do 20 marca sekstyl Słońca do Plutona w waszym znaku wyzwoli niewyczerpane zasoby energii, wzmocni jednak nastrój bojowy. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do inspirującego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw rodzinnych i zawodowych.

Do 6 marca Wenus i Mars wspólnie tranzytują wasz znak, 3 marca utworzą koniunkcję z potężnym Plutonem, to, co wydawało się do tej pory pożądaniem okaże się zaledwie namiastką prawdziwej zaborczej i zazdrosnej namiętności, tak w każdym razie odczują to zakochane Koziorożce, pozostałe osoby odnajdą w sobie głębokie pokłady gniewu, złości a nawet agresji, głównie w kontekście wojny na Ukrainie, która zburzyła wyobrażenie o pokojowym współżyciu w cywilizowanym świecie. 6 marca obydwie planety opuszczą wasz znak, ale pozostaną w koniunkcji, sprawy osobiste zejdą na dalszy plan, w ruch pójdzie obrót pieniędzmi, jak tylko się pojawią zostaną wydane na bieżące potrzeby, szczególnie w okresie między 17 a 25 marca, podczas kwadratury najpierw Wenus a następnie Marsa, uruchomicie wszystkie rezerwy, gotowi przeznaczyć je na sprawy związane z twórczością, kreatywnością i potrzebami dzieci, wywoła to sporo stresów pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem – w końcu może okazać się, że zostaliście z niczym.

2 marca Merkury w Wodniku utworzy koniunkcję z Saturnem, władającym waszym znakiem, niektóre Koziorożce poczują się mocno ograniczone w sprawach finansowych, wrażenie to jednak szybko minie, pozwoli natomiast zaplanować domowy budżet, do 10 marca wykorzystajcie czas, kiedy Merkury jest mocny, bo potem przejdzie do Ryb, w których jest bardzo słaby, trudniej więc będzie rozeznać się w sytuacji, zaczniecie myśleć i działać pod wpływem emocji a to nie jest korzystne dla racjonalnego podejmowania decyzji.

Między 16 a 18 marca, kiedy Merkury utworzy sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, możecie znaleźć się w sytuacji, w której warto polegać na intuicji i wyobraźni. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem między 19 a 22 marca wpłynie na większą mobilność, będziecie dużo podróżować lub dzielić się zdobytą wiedzą, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, do której dojdzie 24 marca, sprawi, że nic co usłyszycie nie okaże się prawdą, weźcie więc poprawkę na otrzymywane wiadomości.