Archiwum kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym znaku Raka przebywa do 22 lipca, kierując uwagę na potrzeby partnerów, tak osobistych, jak biznesowych. Między 8 a 12 lipca, kiedy Słońce utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, niektóre Koziorożce nawiążą zaskakujący wakacyjny romans, inne odnajdą wreszcie to, co daje im radość i spełnienie, jeszcze inne zainteresują się nowym hobby. 13 lipca pełnia w waszym znaku uświadomi jasno co jest ważne, co liczy się najbardziej dla was w związku.

16 lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem pozwoli przeprowadzić interesującą rozmowę z osobą wrażliwą i bardzo inteligentną. Między 16 a 22 lipca aspekty Słońca i Merkurego z mediumicznym Neptunem i potężnym Plutonem w waszym znaku wpłyną na wasz światopogląd, gotowi będziecie zmienić podejście do wielu spraw, niektóre osoby zainteresują się duchowym podejściem do rzeczywistości, inne wejdą na ścieżkę rozwoju osobistego. 22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wejdzie do rozrywkowego Lwa, uwagę skierujecie na odpoczynek od codzienności, absorbować też was będzie zarządzanie wspólnymi dobrami. 28 lipca nów Księżyca w Lwie wyznaczy początek nowej inwestycji w dom, która od dłuższego czasu chodziła wam po głowie, na przełomie lipca i sierpnia trygon Słońca do Jowisza wpłynie na poprawę stosunków rodzinnych, pojawią się goście z zagranicy lub przyjmiecie pod swój dach cudzoziemców.

Wenus w Bliźniętach przebywa do 18 lipca, co sprzyja przybieraniu na wadze, niektóre Koziorożce będą sobie dogadzać i szukać przyjemności w jedzeniu, inne dobrze poczują się w pracy, wiedząc, że są lubiane i akceptowane. Między 11 a 16 lipca Wenus utworzy problematyczny aspekt ze zwodniczym Neptunem i korzystny sekstyl z Saturnem, horoskop radzi unikać niepewnych transakcji i wykazać się oszczędnością oraz powściągliwością. 18 lipca Wenus wejdzie do przeciwległego Raka, wokół was zaroi się od adoratorów, poczujecie się atrakcyjni dla otoczenia. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza sprawi, że poczujecie się zmęczeni nadmiarem miłych, ale uciążliwych wizyt, niektóre Koziorożce wybiorą się na urlop za granicę, ale większość osób wakacje postanowi spędzić w domu.

Mars w pierwszych dniach miesiąca utworzy napiętą kwadraturę z Plutonem w waszym znaku, liczcie się więc z koniecznością bezpardonowej walki, w której niestety nie będzie zwycięzców, bo siły są wyrównane, starajcie się więc odpuścić, gdyż możecie odnieść tylko „pyrrusowe” zwycięstwo. 5 lipca Mars opuści Barana i wejdzie do życzliwego Byka, tracąc przy tym wiele ze swej mocy i skuteczności, aktywność skierujecie na rozwój kreatywności, korzystanie z przyjemności oraz zabawę z dziećmi. Pod koniec miesiąca, na przełomie lipca i sierpnia, koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem w Byku wywróci do góry nogami poukładany świat uczuć.

Merkury do 5 lipca przebywa w Bliźniętach, tworzy przy tym aż trzy aspekty – korzystny z Saturnem i Marsem, napięty ze zwodniczym Neptunem, poglądy mogą się zmieniać z dnia na dzień, ale 3 lipca nie ufajcie raczej ani własnym osądom, ani informacjom, jakie uzyskacie od innych. 5 lipca Merkury wejdzie do przeciwległego Raka, życie towarzyskie się rozkręci, nawiążecie dużo znajomości, jest to odpowiedni czas na negocjacje i zawieranie umów. 19 lipca Merkury opuści Raka i wejdzie do znaku Lwa, ostatnia dekada miesiąca przyniesie pomysły na zarządzanie wspólnymi środkami, najbardziej udane inwestycje czekają was między 22 a 24 lipca, kiedy Merkury utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem, natomiast dni od 25 do 29 lipca wiązać się mogą z ostrą wymianą zdań, konfliktami i kłótniami, szczególnie w biznesie, spekulacje bowiem okażą się nietrafione.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Koziorożca

Słońce w Bliźniętach do 23 czerwca skieruje uwagę na sprawy zdrowotne, to także właściwy moment, aby uporać się w spokoju z zaległościami w pracy, bowiem w pierwszej połowie miesiąca Słońce nie tworzy ważnych aspektów. 14 czerwca natomiast dojdzie w znaku Strzelca do pełni Księżyca, niektóre Koziorożce mogą mieć problemy z systemem trawiennym, czego przyczyną okaże się nadmiar stresów oraz przepracowanie w ostatnich miesiącach.

Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do Saturna, władcy waszego znaku, troska o przetrwanie oraz zabezpieczenie finansowe okaże się niepotrzebna, ponieważ wasze dochody może nie są wielkie, ale za to stabilne, natomiast kwadratura Słońca do Neptuna doprowadzi do chaosu informacyjnego oraz emocjonalnego, co właśnie odbije się niekorzystnie na samopoczuciu. 21 czerwca Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do przeciwległego Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym partnerstwo oraz związki międzyludzkie okażą się priorytetem. W ostatnich dniach miesiąca nów Księżyca w kwadraturze z Jowiszem, wyznaczy początek relacji, która będzie miała zasięg międzynarodowy, niektóre Koziorożce zdecydują się ugościć w domu uchodźców z Ukrainy, inne mogą spodziewać się wizyty osób o wysokim statusie społecznym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, gdzie jest mocny, zaangażujecie się więc w rozmaite remonty, przebudowy, kopanie ogródka lub zaczniecie uprawiać jakiś rodzaj sportu. W domu zapanuje atmosfera pośpiechu, stresu i niecierpliwości, co może odbić się niekorzystnie na stosunkach w rodzinie, szczególnie pod koniec miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w aspekcie z Saturnem a zaraz potem w kwadraturze z Plutonem w waszym znaku – niektóre Koziorożce na przełomie czerwca i lipca mogą nie wytrzymać napięcia i zareagować nadmiernie impulsywnie na zaczepkę.

Wenus tranzytuje życzliwy znak Byka do 23 czerwca, będziecie emanować w tym czasie prawdziwym ciepłem i empatią, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Niektóre Koziorożce nawiążą romans pomiędzy 10 a 13 czerwca, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, nowo poznana osoba zburzy wasze wyobrażenie na temat miłości. Od 17 do 23 czerwca natomiast Wenus w aspektach z Neptunem, Saturnem i Plutonem rozbudzi całe morze zmiennych emocji, od romantycznych uniesień, poprzez lęki i zachowawcze rozważania, aż do wielkiej namiętności. 23 czerwca Wenus zmieni znak i wejdzie do Bliźniąt, uczucia skupicie na członkach rodziny, zwłaszcza pod koniec czerwca, kiedy Wenus utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem.

Merkury w życzliwym Byku już 3 czerwca zmieni bieg na prosty, łatwiej wam będzie dojść do porozumienia z dziećmi i kochankami, sprawy związane z rozwojem zainteresowań przestaną się komplikować. Między 9 a 12 czerwca trygon Merkurego do Plutona w waszym znaku sprzyja poważnym rozważaniom, transformacji ulegnie sposób myślenia, do głosu bowiem dojdą skrywane uczucia.  13 czerwca Merkury opuści przyjaznego Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, gdzie jest bardzo mocny, dlatego w drugiej połowie miesiąca warto wybrać się do lekarzy specjalistów i zrobić rutynowe badania. Między 18 a 22 czerwca sekstyl Merkurego do Jowisza zachęci do nauki języka, zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Koziorożca

Zaćmienie Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w sekstylu do Marsa, do którego dojdzie w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, może sprawić w ciągu najbliższych tygodni, że zabraknie wam rozsądku w relacjach z dziećmi. Pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez całą pierwszą dekadę miesiąca, tak jak i pod działaniem sekstylu Jowisza do Plutona w waszym znaku – niektóre Koziorożce bardzo zaangażują się w temat wojny na Ukrainie, nie tylko w formie pomocy uchodźcom, ale również w inne działania, służące przywróceniu pokoju.

Słońce w życzliwym Byku przebywa do 21 maja, kierując uwagę na samorealizację i praktyczny kontakt z każdego rodzaju twórczością. 11 maja Jowisz opuści znak życzliwych Ryb i przejdzie do Barana, w którym pozostanie do 29 maja, wprowadzając na teren rodzinny tematy związane z rozwojem osobistym, poszerzeniem horyzontów, zdobywaniem wiedzy, podróżami zagranicznymi oraz kontaktami z obcokrajowcami.

Między 13 a 17 maja Słońce w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna skłoni do oszczędności, zwłaszcza że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, co wzbudzi gwałtowne emocje i obniży nastrój, natomiast od 17 do 21 maja trygon Słońca do przebywającego w waszym znaku Plutona obdarzy was mocą, niektóre Koziorożce sięgną po władzę, której od dawna pragnęły. 21 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym większą uwagę należy zwrócić na stan zdrowia, wskazane są wizyty u lekarzy oraz wykonanie okresowych badań. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza sprzyja podróżom, kontaktom z obcokrajowcami i celebrytami.

1 maja Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem w życzliwych Rybach, w sekstylu do Plutona w waszym znaku, co zapowiada transformujące, ale uszczęśliwiające wydarzenie związane z podróżami, obcokrajowcami lub zdobywaniem wiedzy. Już następnego dnia Wenus opuści Ryby i wejdzie do walecznego Barana, w którym nie czuje się najlepiej, sprawy miłości zejdą na dalszy plan, ale nie na długo. Między 4 a 8 maja sekstyl Merkurego do Wenus pozwoli cieszyć się z wizyt miłych gości. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem oraz sekstyl z Saturnem stworzy sytuację przymusu w relacjach rodzinnych, ułatwi jednak zaprowadzenie porządku w domowym budżecie. 28 maja Wenus opuści gwałtownego Barana i wejdzie do życzliwego Byka, pragnienie miłości i doświadczenia spokojnych, głębszych uczuć powróci ze zdwojoną siłą.

Mars tranzytuje Ryby do 25 maja, wzbudzając frustrację w dziedzinie komunikacji, trudno będzie zrozumieć cudze intencje, szczególnie między 15 a 21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem. Od 20 do 25 maja, podczas sekstylu Marsa do Plutona, dysponować będziecie potężną mocą wewnętrzną oraz skutecznością w działaniu, w niektórych osobach wzrośnie jednak uczucie gniewu i potrzeba jego wyrażenia. 25 maja Mars opuści Ryby i wejdzie do znaku Barana, którym włada, staniecie się bardziej skłonni do aktywności fizycznej, niektóre Koziorożce zabiorą się do wprowadzania nowych porządków w domu, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Merkury w Bliźniętach pozostanie do 23 maja, jednak 11 wejdzie w retrogradację, poruszając się wstecz do 3 czerwca, lepiej więc zrezygnować w tym czasie z ważnych spotkań i umów, należy liczyć się opóźnieniami w załatwianiu spraw urzędowych, przekładaniem terminów oraz szukaniem zagubionych dokumentów. Od 17 do 22 maja Merkury w korzystnym aspekcie z Jowiszem sprzyja jednak podróżom zagranicznym, pod warunkiem, że wybierzecie się do miejsca, które dobrze znacie. 23 maja Merkury wycofa się do życzliwego Byka i między 24 a 28 maja utworzy korzystny aspekt z Plutonem, powrócą niedokończone ważne rozmowy i sprawy, które koniecznie trzeba wyjaśnić, wyczyścić i wybaczyć.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Koziorożca

Słońce do 20 kwietnia przebywa w znaku Wodnika, kierując uwagę na sprawy rodziny, 1 kwietnia nastąpi pierwszy po przesileniu wiosennym nów Księżyca, w dodatku w koniunkcji z Merkurym, co może być korzystne dla wyznaczania sobie dalekosiężnych celów, czas sprzyja rozpoczynaniu przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą komunikacją, zmiany wpłyną na sytuację rodzinna i domową. 3 kwietnia koniunkcja Merkurego ze Słońcem pomoże podjąć trafne decyzje, będziecie bowiem dysponować odpowiednimi argumentami, aby każdego przekonać do swoich pomysłów. W dniach 10 – 15 kwietnia dojdzie do koniunkcji Jowisza z Neptunem, planet władających znakiem Ryb, będzie to miało duże znaczenie dla sytuacji rodzinnej i okaże się istotne przede wszystkim dla Koziorożców, które zaprosiły pod swój dach uchodźców z walczącej Ukrainy, ogarnie was jeszcze większa empatia i chęć pomocy, sekstyl Słońca do Saturna pomoże uporządkować chaos, ustabilizować sytuację i uspokoić poczucie niepewność, jakie się z tym wiąże.

Święta Wielkanocne miną pod znakiem pełni Księżyca, do której dojdzie w Wielką Sobotę w znaku partnerskiej Wagi, nie obejdzie się bez emocji, bo może być inaczej niż zwykle, w drugi dzień Świąt napięty aspekt Słońca z Plutonem przypomni o wyjątkowej sytuacji za wschodnią granicą, co może mieć wpływ na atmosferę przy stole. 20 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na samorealizację oraz skupicie się na potrzebach dzieci. 30 kwietnia dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca, niektóre osoby mogą cierpieć na bóle głowy.

Wenus przebywa w Wodniku do 5 kwietnia, co będzie miało pozytywny wpływ na finanse, potem wejdzie do życzliwych Ryb, odzyskując całą swoją potężną moc, czeka was więc wiele spotkań, niektóre Koziorożce miłość odnajdą w bliskim sąsiedztwie lub za pośrednictwem rodzeństwa, inne zostaną nagle i niespodziewanie ugodzone strzałą Amora przy świątecznym stole, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie do Merkurego i Urana, jeszcze inne zaprzyjaźnią się z wyjątkową osobą za pośrednictwem internetu. Pod koniec miesiąca, kiedy Wenus wejdzie w kontakt z dobroczynnym Jowiszem i romantycznym Neptunem, zaczną spełniać się życzenia.

Mars tranzytuje Wodnika do 15 kwietnia, powodując ruch w finansach, między 3 a 8 kwietnia poczujecie się jak osoba naciskająca jednocześnie na gaz i hamulec, zwiększą się potrzeby a zmaleją możliwości, na co wskazuje spotkanie Marsa z Saturnem, nie ma sensu robić nic na siłę, sytuacja niebawem się ustabilizuje, kiedy Mars opuści znak Wodnika. W drugiej połowie miesiąca Mars w Rybach sprawi, że trudno będzie się połapać na co najpierw skierować aktywność, możecie stracić swoje cele z oczu, Mars jest bowiem słaby i trochę zagubiony w tym znaku, problemy z komunikacją okażą się frustrujące.

Merkury przebywa w znaku Barana do 11 kwietnia, pomagając zreorganizować życie rodzinne, między 6 a 9 kwietnia korzystny aspekt z Marsem i Saturnem ułatwi negocjacje i pozwoli podjąć racjonalne decyzje. W drugi dzień Świąt koniunkcja Merkurego z Uranem w sekstylu do Wenus przyniesie wiele zaskakujących sytuacji w gronie rodzinnym. 24 kwietnia napięty aspekt między Merkurym a Saturnem wzbudzi niepokój i lęki, związane z przetrwaniem, zwłaszcza finansowym, od 25 do 28 kwietnia spojrzycie na świat znacznie jaśniej, kiedy Merkury znajdzie się korzystnych aspektach z Jowiszem, Neptunem i Plutonem, poczujecie, że panujecie nad sytuacją.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwych Rybach do 20 marca, kierując energię na mobilność i przekaz informacji, już 2 marca dojdzie do nowiu Księżyca w korzystnej konfiguracji z Jowiszem i Uranem, zaczniecie zwracać uwagę na sprawy, które do tej pory was nie interesowały, niektóre Koziorożce zaangażują się w pomoc dzieciom, inne zaczną wykorzystywać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, aby podnieść kwalifikacje lub uczynić coś pożytecznego. Pod wpływem koniunkcji Słońca z Jowiszem w Rybach pozostaniecie przez cały pierwszy tydzień miesiąca, co okaże się oświecające, również w dniach od 11 do 15 marca, gdy Słońce utworzy koniunkcję z mediumicznym Neptunem, niektóre osoby wejdą na drogę rozwoju osobistego i duchowego, uważajcie tylko w tym czasie na drogach, bo możecie się pogubić.

Działalność charytatywna wzbudzi ogromne emocje w okolicach 18 marca, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznej Pannie, będziecie dokładnie wiedzieli co należy robić. Od 16 do 20 marca sekstyl Słońca do Plutona w waszym znaku wyzwoli niewyczerpane zasoby energii, wzmocni jednak nastrój bojowy. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do inspirującego Barana, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw rodzinnych i zawodowych.

Do 6 marca Wenus i Mars wspólnie tranzytują wasz znak, 3 marca utworzą koniunkcję z potężnym Plutonem, to, co wydawało się do tej pory pożądaniem okaże się zaledwie namiastką prawdziwej zaborczej i zazdrosnej namiętności, tak w każdym razie odczują to zakochane Koziorożce, pozostałe osoby odnajdą w sobie głębokie pokłady gniewu, złości a nawet agresji, głównie w kontekście wojny na Ukrainie, która zburzyła wyobrażenie o pokojowym współżyciu w cywilizowanym świecie. 6 marca obydwie planety opuszczą wasz znak, ale pozostaną w koniunkcji, sprawy osobiste zejdą na dalszy plan, w ruch pójdzie obrót pieniędzmi, jak tylko się pojawią zostaną wydane na bieżące potrzeby, szczególnie w okresie między 17 a 25 marca, podczas kwadratury najpierw Wenus a następnie Marsa, uruchomicie wszystkie rezerwy, gotowi przeznaczyć je na sprawy związane z twórczością, kreatywnością i potrzebami dzieci, wywoła to sporo stresów pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem – w końcu może okazać się, że zostaliście z niczym.

2 marca Merkury w Wodniku utworzy koniunkcję z Saturnem, władającym waszym znakiem, niektóre Koziorożce poczują się mocno ograniczone w sprawach finansowych, wrażenie to jednak szybko minie, pozwoli natomiast zaplanować domowy budżet, do 10 marca wykorzystajcie czas, kiedy Merkury jest mocny, bo potem przejdzie do Ryb, w których jest bardzo słaby, trudniej więc będzie rozeznać się w sytuacji, zaczniecie myśleć i działać pod wpływem emocji a to nie jest korzystne dla racjonalnego podejmowania decyzji.

Między 16 a 18 marca, kiedy Merkury utworzy sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, możecie znaleźć się w sytuacji, w której warto polegać na intuicji i wyobraźni. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem między 19 a 22 marca wpłynie na większą mobilność, będziecie dużo podróżować lub dzielić się zdobytą wiedzą, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, do której dojdzie 24 marca, sprawi, że nic co usłyszycie nie okaże się prawdą, weźcie więc poprawkę na otrzymywane wiadomości.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Koziorożca

W waszym znaku odbywa się prawdziwy festiwal planet, ponieważ przez cały miesiąc przebywają w nim zadziorny Mars i powabna Wenus, natomiast do 14 lutego również Merkury, wiele więc będzie się działo. Słońce w Wodniku do 18 lutego skieruje uwagę na sprawy finansowe, 1 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Saturnem, możecie więc odnieść wrażenie, że trzeba zacząć jeszcze bardziej oszczędzać, „zaciskaniu pasa” sprzyja również koniunkcja Słońca z Saturnem przez cały pierwszy tydzień miesiąca.

16 lutego pełnia Księżyca w Lwie uświadomi wam jasno czym dysponujecie i w co warto inwestować, niektóre Koziorożce zdecydują się na zamrożenie oszczędności lub ulokowanie ich w nieruchomościach, inne przeciwnie, postanowią wreszcie zacząć korzystać z życia. Sekstyl Jowisza do Urana między 16 a 20 lutego pomoże podjąć właściwe decyzje i podjąć ryzyko, które okaże się opłacalne. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, który zapowiada się mobilnie, przyniesie także duchowe spełnienie.

Wenus w waszym znaku przyniesie miłość osobom poszukującym swojej drugiej połówki, już w pierwszych dniach lutego trygon Wenus, poruszającej się wreszcie we właściwym kierunku, do Urana w Byku, zapowiada eksplozję uczuć. W drugiej i trzeciej dekadzie miesiąca koniunkcja Wenus z Marsem wzbudzi pożądanie, zwłaszcza między 14 a 20 lutego wzrośnie wasza atrakcyjność i potrzeba miłosnej ekspresji, nawet w stałych związkach zrobi się gorąco. Między 22 a 26 lutego do zmysłowych doznań dojdą chwile romantycznych uniesień, nawet tak powściągliwe osoby jak Koziorożce pozwolą się ponieść miłości.

Mars w waszym znaku jest wywyższony, staniecie się więc niezwykle skuteczni w zdobywaniu tego, na czym wam zależy, bez względu na to czy będą to dobra materialne czy doznania emocjonalne. W pierwszym tygodniu lutego sekstyl Marsa do Jowisza sprzyja podróżom i zdobywaniu wiedzy, natomiast w dniach 6 – 10 lutego trygon Marsa do Urana zaowocuje spektakularnym sukcesem i osiągnięciem niezależności, pod warunkiem, że otworzycie się na zmiany, które są nieuniknione.

Merkury w waszym znaku 4 lutego powróci do biegu prostego, co poprawi komunikację, pozwoli unikać błędów i podejmować trafne, przemyślane decyzje. W dniach 7–13 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem uświadomi wam konieczność transformacji i przystosowania się do sytuacji, która może obecnie wydawać się zagmatwana – ważne, aby zauważać, że „szklanka jest do połowy pełna” i wyciągnąć korzyści ze wszystkiego, co do was przychodzi. 14 lutego Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Wodnika, myśli podążą w kierunku spraw finansowych. W końcówce miesiąca, między 24 a 26 lutego kwadratura Merkurego do Urana wywoła stres związany z koniecznością przystosowania się do zmian w dysponowaniu zasobami pieniężnymi.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Koziorożca

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 stycznia, zasilając energetycznie i sprzyjając samorealizacji. Już 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do Urana zapowiada początek nowego twórczego projektu, w którym będziecie mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w waszym znaku rozbudzi w was potrzebę miłości, niektóre Koziorożce postanowią wrócić do osób, z którymi się rozstały, inne rzucą się w wir artystycznej i twórczej pracy. Sekstyl Słońca do Neptuna w dniach 9–13 stycznia skłoni do rozwoju osobistego, ale kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega przed nieszczerymi osobami, które tylko udają przyjaźń.

17 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Raku, odbędzie się ona w opozycji do przebywającego w waszym znaku nie tylko Słońca, ale również Plutona, może więc dojść do konfrontacji i próby sił, która ukaże waszą ciemną stronę. 20 stycznia Słońce opuści Koziorożca i wejdzie do Wodnika, kierując uwagę na sprawy finansowe, 23 stycznia koniunkcja Merkurego retro ze Słońcem uświadomi wam najpilniejsze potrzeby. Za sprawą kwadratury Słońca do Urana ostatnie dni miesiąca przyniosą niespodziewane wydatki, co może wyprowadzić niektóre osoby z równowagi.

Wenus w waszym znaku porusza się biegiem wstecznym do 29 stycznia, nie jest to właściwy czas na rozpoczynanie romansów, warto natomiast przemyśleć czy decyzja o zerwaniu związku nie była pochopna – do takich refleksji skłoni was sekstyl Wenus do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 3 do 8 stycznia. Czas na miłość nadejdzie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus w waszym znaku znajdzie się w trygonie z rewolucyjnym Uranem.

Mars przebywa w Strzelcu do 24 stycznia, uważajcie więc na ukrytych wrogów i wszystko, co dzieje się za waszymi plecami, zwłaszcza między 9 a 13 stycznia, gdy znajdziecie się pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do zwodniczego Neptuna. 24 stycznia Mars wejdzie di waszego znaku, staniecie się więc znacznie bardziej aktywni i zmotywowani do działania.

Merkury opuści wasz znak 2 stycznia, wstępując do Wodnika, chętnie skorzystacie więc z sezonowych wyprzedaży. W dniach 12–16 stycznia nieoczekiwane potrzeby dzieci skłonią was do większych wydatków, co wywoła stres i nerwowość. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny i pozostanie w nim do 4 lutego, zachowajcie więc ostrożność przy transakcjach finansowych, bo mogą pojawić się nieporozumienia przy płaceniu kartą lub przelewem. 26 stycznia Merkury wycofa się i ponownie wejdzie do waszego znaku, skłaniając do większej dbałości o siebie.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Koziorożca

Do 21 grudnia Słońce przebywa w znaku Strzelca, co was osłabia energetycznie, dlatego warto wrzucić na luz i wziąć sobie wolne od wszystkiego, czemu sprzyja w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna. 4 grudnia w znaku Strzelca dojdzie do pełnego zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, co może odbić się na zdrowiu i wymusić izolację. Jeszcze bardziej zmęczeni i zagubieni poczujecie się od 10 do 14 grudnia, gdy Słońce ustawi się w napiętej kwadraturze z rozkojarzonym Neptunem. Między 18 a 21 grudnia, w okolicach pełni Księżyca w Bliźniętach w korzystnym aspekcie do Jowisza, możecie spodziewać się poprawy sytuacji materialnej, niektóre Koziorożce postanowią skorzystać z oszczędności i pozwolić sobie na większy zakup lub zarezerwować wycieczkę zagraniczną, pomimo panującej pandemii, jeszcze inne zdecydują się na kurs lub warsztaty rozwojowe.

21 grudnia Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania. Od 20 do 27 grudnia Saturn w Wodniku znajdzie się w ścisłej kwadraturze do Urana w Byku, co odbije się mocno na waszych finansach – dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni taki układ, kończący napięcie między dwiema sprzecznymi tendencjami – Saturn bowiem pragnie zachować wszystko bez zmian, Uran natomiast chce zrewolucjonizować energię, która zbyt długo była zastana. 29 grudnia znak zmieni Jowisz, opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, możecie więc liczyć w nadchodzącym roku na jego dobroczynne działanie. Ostatniego dnia roku trygon Słońca do Urana przypomni, że dobrze jest czasem zaszaleć, Sylwester więc zapowiada się wystrzałowo.

Wenus będzie przebywać w waszym znaku aż do marca, ponieważ 20 grudnia wejdzie w retrogradację i do biegu prostego powróci dopiero 29 stycznia 2022 roku, będzie więc mieć dużo czasu na znalezienie prawdziwej miłości, nawiązanie kontaktów międzyludzkich, poprawę relacji i budowanie pewności siebie. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi uczucia wyższe, osoby zakochane przeżyją romantyczne chwile, zapragniecie kontaktu ze sztuką, wzrośnie kreatywność. Między 10 a 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, co może mieć ogromne znaczenie dla związków miłości oraz rozliczeń finansowych, na wierzch wyjdą głęboko skrywane uczucia, pojawi się zazdrość i brak zaufania, starajcie się zapanować nad negatywnymi uczuciami, bo szkodzą one przede wszystkim wam samym.

Mars w życzliwym Skorpionie przebywa do 13 grudnia, na początku miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprzyja nawiązaniu przyjaźni z osobami uduchowionymi lub artystami, od 3 do 13 grudnia natomiast aspekty z Jowiszem i Plutonem w waszym znaku wzbudzą bardzo silne uczucia, będziecie walczyć o swój stan posiadania wraz z osobami równie zdeterminowanymi i podzielającymi wasz punkt widzenia. 13 grudnia Mars opuści bojowy znak Skorpiona i wejdzie do optymistycznego Strzelca, napięcie opadnie, ale nadal odczujecie za plecami aktywność osób mniej wam życzliwych.

Merkury w znaku Strzelca przebywa również do 13 grudnia, między 6 a 8 grudnia znajdzie się w napiętym aspekcie z rozkojarzonym Neptunem, uważajcie więc za kierownicą, bo możecie pomylić drogę, pojawią się też niejasności w zrozumieniu niektórych pomysłów, starajcie się więc wszystko tłumaczyć z jak największą uwagą. Sekstyl Merkurego do Jowisza między 10 a 12 grudnia pozwoli wymyślić dobry sposób na poprawę finansów. 13 grudnia Merkury wejdzie do waszego znaku, wzrośnie więc samoświadomość i potrzeba pracy intelektualnej. Na znakomite twórcze pomysły oraz owocne, chociaż zaskakujące spotkania, możecie liczyć w dniach 19–21 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana. Pod koniec miesiąca aspekty Merkurego z Neptunem, Wenus i Plutonem pozwolą rozstrzygnąć spory i zachować zdrowy rozsądek wobec własnych namiętności i uczuć, wymykających się spod kontroli.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Koziorożca

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na sprawy przyjaźni oraz udzielanie się w grupach zainteresowań. 4 listopada nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku wywróci do góry nogami wasze podejście do niektórych przyjaciół, możecie jednak liczyć na to, że lojalność zostanie wynagrodzona. Od 10 do 14 listopada trygon Słońca do Neptuna otworzy wam oczy na wiedzę, od której trzymaliście się do tej pory z daleka, zrozumiecie, że nie tylko „szkiełko i oko”, ale również intuicja i przekaz niewerbalny prowadzą nas przez życie.

Między 13 a 19 listopada aspekty Słońca z Jowiszem i Plutonem zapewnią  sukcesy finansowe, wskazuje na to również trygon Wenus w waszym znaku do Urana, uważajcie jednak, bo może się okazać, że cena, jaką musicie za to zapłacić jest zbyt wysoka i stracicie przyjaźń ważnej dla was osoby – na kryzys emocjonalny wpłynie zaćmienie Księżyca w Byku, do którego dojdzie 19 listopada, oraz aktywna w tym samym czasie destrukcyjna opozycja Marsa do Urana. 22 listopada Słońce opuści przyjazny znak Skorpiona i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się osłabieni i pozbawieni energii, starajcie się więc wrzucić na luz i pozwólcie sobie na odpoczynek. Ostatnie dni miesiąca przyniosą ugruntowanie waszej decyzji zawodowej oraz finansowej, na co wskazuje sekstyl Merkurego i Słońca do stabilizującego Saturna, władcy waszego znaku.

Wenus już 5 listopada zawita do waszego znaku i pozostanie w nim wyjątkowo długo, ponieważ 20 grudnia wejdzie w retrogradacje, z której wyjdzie 29 stycznia i ostatecznie opuści wasz znak dopiero 6 marca 2022 roku – to bardzo dobra wiadomość, macie bowiem szansę w tym czasie zdobyć zaufanie i przychylność  osób, na których opinii wam zależy. Wenus będzie wspierała starania wolnych strzelców w nawiązaniu długotrwałej relacji, mogącej doprowadzić do małżeństwa lub innego rodzaju zobowiązania, nie spieszcie się zatem z konsumowaniem związku, bo w listopadzie Wenus nie uda się dogonić Marsa przebywającego w życzliwym Skorpionie, jedynie w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna pogłębi romantyczne nastroje i platoniczne uczucia.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Skorpiona, w którym jest silny, planety ogólnie was wspierają, warto więc wykorzystać dany wam czas na zdobycie tego, na czym najbardziej wam zależy. Ostrożność zachowajcie jednak miedzy 7 a 15 listopada, gdy Mars w koniunkcji z Merkurym znajdzie się w napiętej kwadraturze z Saturnem, władcą waszego znaku – pośpiech, nacisk, potrzeba działania za wszelką cenę, stanie się waszym największym wrogiem. Również w czasie zaćmienia Księżyca opozycja Marsa do buntowniczego Urana zapowiada kryzys w przyjaźni, miłości lub w relacjach z dziećmi. Mars w trygonie do Neptuna w ostatnich dniach miesiąca zachęci do rozwoju twórczych oraz artystycznych zainteresowań.

Merkury do 6 listopada przebywa w znaku Wagi, stymulując kontakty towarzyskie, które okażą się ważne dla waszej kariery. Między 6 a 24 listopada podczas pobytu w życzliwym Skorpionie, Merkury udzieli wsparcia przebywającym tam również Słońcu i Marsowi, łącząc koncepcję, myśl i działanie. Między 12 a 14 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do Urana, co wywoła stres, ale uświadomi wam jasno na kim możecie polegać. Między 17 a 21 listopada, włączając w to zaćmienie Księżyca, Merkury  stanie się bardzo aktywny, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem, korzystajcie więc ze zdrowego rozsądku, ale nie zapominajcie o intuicji, która podpowie wam jak powinniście postąpić. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Saturnem, władcą waszego znaku, poczujecie się pewnie i zrozumiecie, że kroczycie właściwą drogą.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Wagi do 23 października skieruje uwagę na sprawy zawodowe i rozwój kariery, jednak obecne w tym znaku planety – zadziorny i osłabiony Mars oraz zmierzający w odwrotnym kierunku Merkury – pokrzyżują wam plany, wywołają zniecierpliwienie a nawet pewien rodzaj agresji. Nieprzyjemności ze strony przełożonych czekają was między 6 a 9 października, w okolicach nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem i Merkurym, ktoś zechce was rozliczyć z wykonanej pracy, zwłaszcza biurowej, a tu jak na złość wszystko zacznie się psuć – komputer, drukarka lub inne biurowe sprzęty, dokumenty się pogubią i trudno je będzie znaleźć itp. Zamiast rwać włosy z głowy i przeklinać na czym świat stoi – zamknijcie oczy, weźcie kilka głębokich oddechów i pomyślcie, że nie warto tracić zdrowia na wydarzenia, które przeminą bez śladu, zwłaszcza ze już między 13 a 17 października trygon Słońca do szczodrego Jowisza zafunduje wam zawodowy sukces, dobrze płatne zlecenie lub podwyżkę, na którą czekaliście a ponieważ Saturn, władca waszego znaku, od 11 października porusza się biegiem prostym, możecie mieć nadzieją na progres, zwłaszcza w sprawach zawodowych.

20 października pełnia Księżyca w znaku aktywnego Barana wzbudzi emocje w związkach i sprawach zarówno zawodowych, jak i rodzinnych. 23 października Słońce opuści Wagę i wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, uwagę skierujecie na sprawy społeczne oraz relacje w grupie osób, z którymi łączy was przyjaźń lub wspólnota zainteresowań. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna zapowiada przejściowe problemy finansowe, trzeba będzie zacisnąć pasa i ograniczyć wydatki.

Wenus do 7 października przebywa w życzliwym Skorpionie i na początku miesiąca tworzy sekstyl z Plutonem, przebywającym w waszym znaku, co zapowiada silne emocje, nie zabraknie namiętności, pojawi się też zazdrość, która dotyczyć będzie kogoś z przyjaciół. Po 7 października, kiedy Wenus zawita do Strzelca, weźmiecie się w garść zaczniecie kryć się ze swoimi uczuciami, zwłaszcza między 11 a 15 października, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z powściągliwym Saturnem. Uczucie zawodu może pojawić się pod koniec miesiąca, kiedy Wenus utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, jednak sekstyl Wenus do Jowisza obiecuje równocześnie chwile szczęścia i finansowych sukcesów.

Merkury w Wadze przez cały miesiąc skieruje myśli na relacje w pracy, ale do 18 października biegnie ruchem wstecznym, może więc dojść do nieporozumień lub trzeba będzie coś jeszcze raz wytłumaczyć. W pierwszych dniach października aspekty Merkurego z Plutonem w waszym znaku oraz z Jowiszem w Wodniku sugerują liczne transakcje finansowe, zwrot długów lub wypłatę zobowiązań, możliwe też, że otrzymacie premię, ale spotka się to z niechęcią lub zazdrością współpracowników. Z krytyką możecie spotkać się w okolicach 9 października, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem w znaku Wagi.

Słaby Mars w znaku Wagi zaogni konflikty w miejscu pracy, jeśli nie zapanujecie nad impulsywnością, zwłaszcza od 6 do 9 oraz od 16 do 24 października. Szczególną ostrożność zachowajcie w dniach od 20 do 24 października, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z Plutonem w waszym znaku, presja może okazać się trudna do zniesienia a zastosowane metody graniczyć będą z mobbingiem. Po 30 października, kiedy Mars wkroczy do życzliwego Skorpiona, odzyskacie moc i możliwość działania.