Archiwum kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Barana

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, co kieruje uwagę na sprawy związane z rodziną, domem, nieruchomościami lub historią, pojawi się w tym czasie skłonność do większej ekspresji i zmienność emocjonalna. W waszym znaku przebywa Jowisz, który dopiero 29 lipca wejdzie w retrogradację, macie więc dużo czasu, aby wykorzystać jego najbardziej dobroczynne działanie, dotyczy to szczególnie marcowych Baranów. Od 8 do 12 lipca Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z Uranem, planetą niespodziewanych okazji i zaskakujących wydarzeń, liczcie się w tym czasie z nieoczekiwanymi wydatkami lub zyskami, jest to również czas właściwy do przeprowadzenia szybkich remontów czy unowocześnień w domu. 13 lipca pełnia Księżyca w Koziorożcu przypomni o zawodowych obowiązkach, nie obejdzie się bez stresów, starajcie się więc zapanować nad emocjami.

16 lipca Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, co sprzyja podejmowaniu decyzji związanych z zakupem lub sprzedażą nieruchomości, między 16 a 22 lipca, kiedy zarówno Merkury, jak i Słońce znajdą się w aspektach z Neptunem i Plutonem, w rodzinie dojdzie do istotnych rozmów, dotyczących uczuć, relacji z przyjaciółmi oraz zawodowych oczekiwań. 22 lipca Słońce opuści Raka i wejdzie do życzliwego Lwa, zapragniecie rozrywek i dobrej zabawy, dla wielu Baranów nadejdzie odpowiedni czas na wakacyjne szaleństwa, nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 28 lipca, sprzyja rozpoczęciu nowego hobby, szczególnie korzystny dla urlopowych podróży okaże się przełom lipca i sierpnia, kiedy dostaniecie się pod wpływ trygonu Słońca do Jowisza.

Mars przebywa w waszym znaku do 5 lipca, tworząc w tym czasie napiętą kwadraturę z Plutonem, co wiązać się może z koniecznością walki i pokonywania dużych trudności. 5 lipca Mars zawita do znaku Byka, w którym jest na wygnaniu, straci więc dużo ze swej mocy, aktywność i chęć do działania osłabnie, co sprzyja wakacyjnemu odpoczynkowi, mobilizować się będziecie jedynie w sprawach dotyczących kwestii finansowych – przełom lipca i sierpnia zapowiada duże wydatki i gwałtowne zmiany w stanie posiadania, do czego przyczyni się koniunkcja Marsa z Uranem w Byku.

Wenus do 18 lipca przebywa w życzliwych Bliźniętach, zapewniając dużą ilość spotkań towarzyskich, intelektualnych flirtów i wakacyjnych znajomości. Między 11 a 16 lipca Wenus w trygonie do Saturna i w kwadraturze do Neptuna może przyczynić się do rozczarowania, skryte oczekiwania wobec nowo poznanej osoby okażą się płonne, horoskop radzi oprzeć się na sprawdzonych, długotrwałych związkach. 18 lipca Wenus wejdzie do znaku Raka, w którym czuje się znakomicie, domownicy oraz członkowie bliskiej rodziny staną się dla was najbardziej atrakcyjni. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza w waszym znaku zapewni dobrobyt w rodzinie, uważajcie jednak, aby nie przecenić swoich możliwości.

Merkury w życzliwych Bliźniętach przebywa do 5 lipca, co pozytywnie wpłynie na mobilność, warto ten czas wykorzystać na działalność związaną z komunikacją czy publikacją, korzystny okaże się zakup sprzętu elektronicznego lub środków transportu – nie dajcie się tylko oszukać, bo kwadratura Merkurego do Neptuna w okolicach 3 lipca może sprawić, że czegoś nie zrozumiecie lub staniecie się zbyt łatwowierni. 5 lipca Merkury wejdzie do Raka, zaczną was w większym stopniu absorbować sprawy związane z rodziną oraz nieruchomościami, 9 lipca kwadratura Merkurego do Jowisza przyniesie dobre wiadomości, ale horoskop radzi oszczędność w wypowiedziach. W okolicach 13 lipca, podczas pełni Księżyca, sekstyl Merkurego do Urana wpłynie zaskakująco na nieoczekiwane decyzje finansowe. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, co zachęci do wakacyjnego przemieszczania się, chętnie pochwalicie się swoimi sukcesami na portalach społecznościowych.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Bliźniąt do 21 czerwca, kierując uwagę na przekaz informacji, zachęca do podróżowania oraz zmiany miejsca pobytu, wpływa pozytywnie na kontakty z rodzeństwem oraz najbliższym otoczeniem. Pierwsza dekada miesiąca minie w miarę spokojnie, gdyż Słońce nie tworzy istotnych aspektów, dopiero pełnia Księżyca w życzliwym znaku Strzelca, do której dojdzie 14 czerwca, wywoła emocje związane z podróżami, edukacją lub zdawaniem egzaminów.

Od 14 do 18 czerwca pozostaniecie pod wpływem układu planet, w którym Słońce jednocześnie utworzy korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem oraz napiętą kwadraturę z destabilizującym Neptunem, trudno będzie uzyskać równowagę pomiędzy potrzebą osiągnięcia bezpieczeństwa wynikającego z trwałości związków przyjaźni a poczuciem bycia wykorzystywanym a nawet oszukiwanym. 21 czerwca Słońce opuści życzliwe Bliźnięta i wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku spraw związanych z domem, rodziną i historią. 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku w napiętym aspekcie do Jowisza, przebywającego w waszym znaku – niektóre Barany odczują nagłą potrzebę zmiany miejsca pobytu, zamieszkania za granicą, wyjazdu „last minute” lub rozpoczęcia kolejnego kursu, dla wielu osób rozpocznie się okres radykalnych zmian w domu rodzinnym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w waszym znaku, co jest korzystne dla efektywności działania, może się jednak okazać destrukcyjne, jeśli nie uda się wam zapanować nad nadmiarem energii, która będzie miała tendencję do przekształcania się w agresję. W ostatnich dniach miesiąca Mars w sekstylu do Saturna, a następnie w kwadraturze do Plutona, zmusi do bezpardonowej walki o najważniejsze sprawy w życiu.

Do 23 czerwca Wenus przebywa w Byku, znaku którym włada, jest więc bardzo mocna i wpłynie znacząco na wasz stan posiadania. W dniach od 10 do 13 czerwca koniunkcja Wenus z Uranem doprowadzi do rewolucji w finansach, możecie wiele stracić lub zyskać, w każdym razie nastąpią nieoczekiwane zmiany w podejściu do posiadania, niektóre Barany przeżyją płomienny, ale krótki romans, który okaże się kosztowny. Od 17 do 21 czerwca Wenus utworzy napięty aspekt z Saturnem i korzystny z Neptunem – pojawi się okazja, aby spełnić swoje marzenia, ale fundusze okażą się niewystarczające, w związkach nastąpi przejściowe ochłodzenie uczuć, ostatecznie trygon Wenus do Plutona, do którego dojdzie 21 czerwca pomoże rozwiązać problem i osiągniecie to, na czym wam zależy.  23 czerwca Wenus opuści Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej mobilni, w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, miłość znajdziecie w podróży lub poznacie kogoś za pomocą internetu.

Merkury już 3 czerwca wyjdzie z retrogradacji i powróci do biegu prostego, możecie więc zacząć podejmować finansowe decyzje bez obawy, że coś się skomplikuje przy zawieraniu transakcji, szczególnie w dniach od 9 do 12 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z potężnym Plutonem. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do życzliwych Bliźniąt, którymi włada, druga połowa czerwca jest więc korzystna dla podróżowania, zdawania egzaminów oraz wszelkiego działania na szeroką skalę, zwłaszcza od 18 do 22 czerwca, gdy Merkury utworzy obiecujący sekstyl do Jowisza w waszym znaku.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się wpływem częściowego zaćmienia Słońca w znaku Byka, co jest wskazaniem do wykazania się ostrożnością w najbliższych tygodniach w kwestiach finansowych. Słońce pozostanie w znaku Byka do 21 maja, kierując uwagę na poprawę finansów i wzrost poczucia własnej wartości, wspaniały czas czeka was po 11 maja, kiedy dobroczynny Jowisz wkroczy do Barana i pozostanie w nim do 29 października, korzyści płynące z pobytu tej planety w waszym znaku zdarzają się raz na 12 lat.

W pierwszej dekadzie maja znajdziecie się pod wpływem konfiguracji mającej wpływ na wasze finanse – koniunkcja Słońca z Uranem w sekstylu do Marsa spowoduje rewolucję, w wyniku której możecie bardzo dużo zyskać lub stracić, wszystko zależy od tego, do jakiego stopnia uda się wam wykorzystać okazję, unikając zagrożeń, jakie przynieść może zbyt impulsywna lub błędna ocena sytuacji. Jednocześnie w tym samym czasie, szczególnie od 2 do 5 maja, Jowisz w sekstylu do potężnego Plutona przyniesie zawodowe wyzwania, które mogą obdarzyć was władzą, jeśli mądrze z niej skorzystacie macie szansę na spore sukcesy, Jowisz jednak powiększa wszystko, czego się dotknie i wymaga etycznego podejścia, pozostańcie więc uważni, aby za sukces nie zapłacić zbyt wysokiej ceny.

Od 13 do 17 maja Słońce znajdzie się w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do zwodniczego Neptuna, co zapowiada pokusy, które należy okiełznać, układ planet zachęca bowiem do oszczędności i ograniczeń w wydatkach, zwłaszcza że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona i okaże się, że trzeba spłacić długi lub uzyskać kredyt. Słońce w trygonie do Plutona od 17 do 21 maja rozliczy was z wysiłków i nagrodzi zyskami i awansem lub wymusi spłatę zobowiązań, która zresztą przyjdzie wam z łatwością. 21 maja Słońce opuści znak Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, co sprzyja mobilności i kontaktom z rodzeństwem oraz najbliższym otoczeniem. Między 21 a 25 maja Słońce w sekstylu do Jowisza w waszym znaku zachęci do nauki lub podróży, warto też zaplanować nadchodzące wakacje.

Mars przebywa w znaku Ryb do 25 maja, zanim wejdzie do waszego znaku, uważajcie więc w tym czasie, aby nie stać się dla samych siebie ukrytymi wrogami, będziecie mieć bowiem tendencję do postępowania wbrew swoim potrzebom. Szczególną uważność zachowajcie w pierwszym tygodniu maja, gdy Mars utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem oraz między 17 a 21 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z iluzorycznym Neptunem, bo łatwo będzie ulec manipulacji lub nierealnym oczekiwaniom. Między 20 a 25 marca natomiast Mars w sekstylu do Plutona obdarzy Barany siłą, zdolną przystosować je do głębokiej transformacji. 25 maja Mars wkroczy do waszego znaku i w ostatnich dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, nic was nie powstrzyma przed realizacją postawionych przed sobą celów, szczególnie związanych z nauką i podróżami.

Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Wenus z Jowiszem w sekstylu do Plutona, co przyniesie znalezienie rozwiązania dla emocjonalnych i osobistych spraw ukrytych przed całym światem. 2 maja Wenus wejdzie do waszego znaku, otworzycie się na miłość, związki i negocjacje, czekają was gorące randki, szczególnie między 4 a 8 maja, gdy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Merkurym. Problemy w stałych związkach czekają was natomiast między 22 a 28 maja, kiedy Wenus utworzy aspekty z Saturnem i Plutonem, unikajcie stosowania przymusu, bo na tym stracicie. 28 maja Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Byka, co wpłynie korzystnie na waszą sytuację finansową.

Merkury w życzliwych Bliźniętach przebywa do 23 maja, ale od 11 porusza się biegiem wstecznym, pomimo to jest to korzystny układ dla zdobywania wiedzy i potrzebnych informacji oraz dla szeroko pojętej komunikacji. Powtórne egzaminy i podróże zagraniczne do miejsc, w których już byliście, powiodą się między 17 a 22 maja, gdy Merkury retro znajdzie się w sekstylu z Jowiszem w waszym znaku. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, warto wiec przemyśleć niektóre transakcje i dokonać ich korekty, zwłaszcza między 24 a 28 maja, gdy Merkury retro znajdzie się w trygonie z Plutonem.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Barana

Słońce przebywa w waszym znaku do 20 kwietnia, miesiąc rozpocznie się nowiem Księżyca w koniunkcji z Merkurym, to wyjątkowa i bardzo korzystna okazja do rozpoczynania ważnych przedsięwzięć, szczególnie w dziedzinie komunikacji – nie tylko 1 ale również 3 kwietnia, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, można rozpoczynać pisanie bloga, otwierać stronę internetową lub kupować sprzęt elektroniczny. Warto już 1 kwietnia zapisać cele, jakie pragnie się osiągnąć w tym roku, bo pierwszy nów Księżyca w znaku Barana, po przesileniu wiosennym, zadziała wręcz magicznie.  Od 10 do 15 kwietnia dojdzie do koniunkcji Jowisza z Neptunem, obydwu władców znaku Ryb, w którym te planety przebywają, to bardzo ważne astrologiczne wydarzenie, które może okazać się dobroczynne, jeśli kierować wami będzie zdrowy rozsądek i umiejętność pójścia na kompromis, w czym pomoże korzystny aspekt Słońca ze stabilizującym Saturnem – w przeciwnym wypadku poniesie was hurraoptymizm i zagubicie się w gąszczu pojawiających się możliwości.

16 kwietnia, w Wielką Sobotę, dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Wagi, w napiętej kwadraturze do Plutona w Koziorożcu, czekają was twarde negocjacje, w których istotne okażą się pieniądze, wzbudzi to wiele emocji przy świątecznym stole, ale wiele możecie zyskać w wyniku wsparcia przyjaciół. 20 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wejdzie do Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na utrzymanie stanu posiadania – na finanse zwróćcie szczególną uwagę w okolicach 30 kwietnia, kiedy dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w znaku Byka, pieniądze się pojawią, ale możecie mieć tendencję do nadmiernych wydatków.

Do 15 kwietnia Mars przebywa w życzliwym znaku Wodnika, warto ten czas wykorzystać na umacnianie przyjaźni, zdobywanie wsparcia życzliwych osób lub na działalność społeczną. Szczególnie w dniach od 3 do 8 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Saturnem, staniecie się nie do pokonania, z całą siłą granicząca z bezwzględnością, nieugiętą wolą oraz konsekwencją przeprowadzicie swój plan, uważajcie tylko aby nie „wylać dziecka z kąpielą”. 15 kwietnia Mars wejdzie do znaku Ryb, gdzie jest słaby i trochę zagubiony, możecie mieć tendencję do aktywnego wyrażania frustracji i niezadowolenia.

Wenus w Wodniku przebywa do 5 kwietnia, następnie wejdzie do znaku Ryb, w którym nabiera wiele mocy, staniecie się bardziej empatyczni, skłonni do wyrażania bezinteresownej miłości, możecie mieć jednak tendencję do ukrywania swych uczuć lub nawiązywania skrytych romansów. Dwa dni po pełni Księżyca, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Wenus utworzy korzystny aspekt z Merkurym i Uranem, czekają was niespodzianki, spędzicie ten dzień inaczej niż zwykle. W ostatnich dniach miesiąca znajdziecie się pod wpływem koniunkcji Wenus z Neptunem i Jowiszem, co może przynieść wyjątkowe korzyści w dziedzinach związanych z rozwojem osobistym, miłością lub finansami, niektóre Barany zrealizują swoje ukryte marzenia.

Merkury przebywa w waszym znaku do 11 kwietnia, dając łatwość w podejmowaniu szybkich, czasami impulsywnych decyzji, które ostatecznie w większości przypadków okażą się korzystne. Między 6 a 9 kwietnia Merkury utworzy sekstyl do Marsa i Saturna, co pomoże przeprowadzić najbardziej odważne i ambitne plany, mające wpływ na waszą przyszłość. 11 kwietnia Merkury opuści wasz znak i wejdzie do Byka, ułatwiając zarządzanie pieniędzmi, Tuż po Świętach otrzymacie zaskakujące informacje, ryzykowne decyzje finansowe okażą się korzystne. Między 24 a 28 kwietnia aspekty Merkurego zapowiadają duży ruch w finansach.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Barana

W Rybach Słońce przebywa do 20 marca, kierując uwagę na wartości takie jak ofiarność, poświęcenie, duchowy wymiar rzeczywistości. Miesiąc rozpocznie się nowiem Księżyca w znaku Ryb, w koniunkcji ze Słońcem i w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana, do nowiu dojdzie w nocy z 2 do 3 marca – dla niektórych Baranów okaże się to początkiem rozwoju osobistego i duchowego, rozpoczniecie uzdrawianie duszy i ciała, ucząc się jak najlepiej dysponować swoją energią. Przebudzeniem okaże się zagrożenie zdrowia, przekraczanie własnych lub państwowych granic, wojna w Ukrainie uświadomi o co warto walczyć, atmosferze tej sprzyjać będzie koniunkcja Marsa, władcy waszego znaku, z Wenus i Plutonem, pod wpływem której pozostaniecie w pierwszej dekarze marca. Jednocześnie korzystne aspekty Słońca, Jowisza i Urana przyniosą zdecydowaną poprawę sytuacji finansowej, zmienicie stosunek do pieniędzy i zaczniecie się nimi dzielić z osobami potrzebującymi.

Koniunkcja Słońca z Neptunem, od wpływem której pozostaniecie od 11 do 15 marca, rozbudzi w was pokłady uczuć wyższych, niektóre osoby jednak mogą nie poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami, sięgając po używki, alkohol lub inne uzależniające czynności, pozwalające uciec od trudnej rzeczywistości. Między 15 a 20 marca sekstyl Słońca do Plutona pozwoli odzyskać siłę i moc, pełnia Księżyca, do której dojdzie 18 marca, uświadomi wam jasno na co należy postawić i zaczniecie dbać o swoje zdrowie, staniecie na nogi i ruszycie do przodu zaraz po 20 marca, kiedy tylko Słońce wkroczy do waszego znaku i obdarzy was energią, zdolną przenosić góry.

Do 6 marca Mars, władca waszego znaku, wędruje wraz z Wenus przez znak Koziorożca, tworząc jednocześnie koniunkcję z potężnym Plutonem i koncentrując aktywność oraz wolę działania na sprawach zawodowych a także na realizacji życiowych celów. To bardzo potężna energia, sprzyjająca determinacji, powodująca dominację w związkach i silną potrzebę zdobywania tego, na czym wam zależy, uważajcie jednak, bo jeśli energia ta wyrwie się spod kontroli może przekształcić się w agresję a wtedy trudno nad nią zapanować. 6 marca obie planety – Wenus i Mars w miłosnym uścisku zmienią znak i wejdą do Wodnika, Mars straci na sile, staniecie się więc bardziej skłonni do kompromisów, postawicie na miłość i porozumienie w związkach. Między 20 a 25 marca kwadratura Marsa do Urana wpłynie w sposób radykalny na sytuację finansową, podejmiecie jednoznaczne decyzje dotyczące stanu posiadania, możecie przy tym stracić przyjaciela.

Wenus do połowy miesiąca towarzyszy Marsowi, co może być korzystne dla związków, w których liczy się namiętność i silne przyciąganie seksualne, zdobędziecie każdą osobę, na której wam zależy, szczególnie w pierwszym tygodniu marca, zaniknąć jednak może czułość i delikatność, zdominowana przez agresywną energię Marsa. Między 17 a 21 marca kwadratura Wenus do nieprzewidywalnego Urana może nawet zniszczyć związek lub pojawi się silny konflikt na tle finansowym. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem wzbudzi poczucie samotności i ograniczenia w kontaktach z przyjaciółmi.

Merkury do 10 marca przebywa w Wodniku, warto ten czas wykorzystać na podejmowanie strategicznych decyzji, ponieważ jest w tym znaku mocny. Koniunkcja Merkurego z Saturnem, do której dojdzie 2 marca, jest korzystna dla podejmowania długoterminowych zobowiązań. 10 marca Merkury zmieni znak i wejdzie do Ryb, co mocno go osłabi, dlatego do 27 marca warto poddać się medytacjom i postawić na intuicję oraz rozwój wyobraźni, szczególnie pomysłowi  staniecie się w okolicach 17 marca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Uranem w Byku. Między 19 a 22 marca Merkury w koniunkcji z Jowiszem zachęci do podróżowania, nawiążecie kontakty międzynarodowe. Szczególną ostrożność zachowajcie od 23 do 25 marca, podczas koniunkcji Merkurego z Neptunem, bo możecie popełnić wiele błędów, wyciągnąć mylne wnioski lub zagubić się w gąszczu niepewnych informacji. 27 marca Merkury wejdzie do waszego znaku, odzyskacie więc jasność myśli.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Barana

Słońce do 18 lutego przebywa w życzliwym Wodniku, miesiąc rozpocznie się nowiem Księżyca w koniunkcji z wymagającym Saturnem, co zapowiada początek nowej długotrwałej przyjaźni, konfiguracja może też wnieść w życie niektórych Baranów konieczność dyscypliny i ograniczeń w kontaktach towarzyskich lub społecznych. Koniunkcja Słońca z Saturnem będzie miała na was wpływ przez pierwszy tydzień lutego i zmusi do podporządkowania indywidualnych potrzeb dobru większej grupy ludzi, może też obniżyć nastrój i wpłynąć na pogorszenie samopoczucia, zwłaszcza 4 i 5 lutego.

Pełnia Księżyca w znaku Lwa, do której dojdzie 16 lutego, pokaże wam jasno, na kogo z przyjaciół możecie liczyć, natomiast koniunkcja Marsa z Wenus w Koziorożcu, towarzysząca pełni, rozbudzi zmysły, niejeden Baran z pasją rzuci się w realizację artystycznych ambicji. Między 16 a 20 lutego Jowisz w sekstylu do Urana przyniesie poprawę finansów, dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności pojawią się pieniądze, które pomogą rozwiązać problemy. Ogólnie zapowiada się jednak miesiąc izolacji, ponieważ po 18 lutego, kiedy Słońce przesunie się do melancholijnych Ryb, zapragniecie odpocząć i zregenerować siły, jak co roku bowiem dysponować będziecie mniejszym potencjałem energetycznym. Ostatnią dekadę miesiąca powinniście przeznaczyć na krótki urlop, wypoczynek lub po prostu zwolnienie tempa życia, wskazana jest medytacja oraz inne formy rozwoju duchowego.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w znaku Koziorożca, gdzie jest wywyższony, nie zabraknie wam więc siły ani determinacji, aby dążyć do osiągnięcia życiowych celów. Wzrośnie ambicja i pragnienie osiągnięcia zawodowego sukcesu, zwłaszcza w pierwszym tygodniu lutego, gdy działać będziecie pod wpływem korzystnego aspektu Marsa z dobroczynnym Jowiszem w Rybach, konfiguracja pomoże wydostać się wam spod wpływu ograniczającej koniunkcji Słońca z Saturnem, wskazane jest konstruktywne działanie zamiast poddawanie się zniechęceniu lub depresji. Jowisz ochroni wasze zdrowie, wpłynie na poprawę samopoczucia, wskaże duchową lub twórczą drogę, jaką powinniście podążać, ale samo nic się nie wydarzy, musicie wykazać się inicjatywą i aktywnością. Między 6 a 10 lutego trygon Marsa do Urana pomoże podjąć radykalne decyzje, szczególnie finansowe, które ułatwią pozbycie się problemów na zasadzie odcięcia węzła gordyjskiego, zamiast go rozplątywania.

Miesiąc rozpocznie się trygonem Wenus do Urana, co nie tylko wpłynie na poprawę finansów, ale rozbudzi miłosne aspiracje. Wenus w Koziorożcu na szczęście wyszła już z retrogradacji i porusza się biegiem prostym, w dodatku przez większość miesiąca, zwłaszcza od 14 do 20 lutego, tworzy koniunkcję z aktywnym Marsem, władcą waszego znaku, wzrośnie więc ambicja, potrzeba zdobywania kolejnych stopni kariery oraz realizacji indywidualnych celów, układ wpłynie też na zwiększenie pożądania, seks stanie się znacznie bardziej namiętny i ognisty, osoby zakochane nie będą miały problemu ze zdobyciem obiektu swoich pragnień. Między 22 a 26 lutego, gdy Wenus wraz z Marsem znajdą się w sekstylu z Neptunem, uczucia osiągną temperaturę wrzenia i niejedno marzenie, szczególnie romantyczne, zostanie spełnione.

4 lutego Merkury w Koziorożcu wyjdzie z retrogradacji, łatwiej więc będzie podejmować decyzje, szczególnie zawodowe. Między 7 a 13 lutego Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, co sprzyja psychoterapii i głębokiemu wglądowi w odkrycie motywacji własnego postępowania, niektóre Barany zmierzą się jednak w pracy z wyzwaniami trudnymi do zrozumienia. 14 lutego Merkury zawita do życzliwego Wodnika, staniecie się bardziej towarzyscy i skłoni do nawiązywania nowych znajomości. Pod koniec miesiąca, w okolicach 25 lutego, kwadratura Merkurego do Urana może doprowadzić w jednej z przyjaźni do konfliktu na tle finansowym.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Barana

Jowisz w znaku Ryb podniesie jakość życia. Słońce do 20 stycznia przebywa w ambitnym Koziorożcu, uwagę więc skierujecie na sprawy zawodowe – już w pierwszych dniach miesiąca nów Księżyca w tym znaku, w trygonie do Urana w Byku, przyniesie okazję, która powinna pozytywnie wpłynąć na finanse. Od 7 do 10 stycznia Wenus w koniunkcji ze Słońcem obdarzy was nawrotem miłości, niektóre Barany otrzymają kolejny awans lub propozycję dobrze płatnego zlecenia, inne mogą spodziewać się oświadczyn, będą jednak osoby, które zaczną skrywać swoje uczucia. Między 9 a 13 stycznia Słońce utworzy dobroczynny sekstyl ze zwodniczym Neptunem, a Mars napiętą kwadraturę z tą planetą, co okaże się korzystne dla twórców, artystów, marzycieli oraz osób na drodze rozwoju duchowego, pozostałe Barany mogą w tym czasie mieć tendencję do wpadania w uzależnienia od używek lub walczyć z ochroną zdrowia.

Pełnia Księżyca w znaku Raka, w opozycji do potężnego Plutona, do której dojdzie 17 stycznia, uświadomi wam moc, jaką posiadacie w pracy, ale wzbudzi obawy o swoją wytrzymałość. Niektóre Barany dojdą do wniosku, że bardziej zależy im na własnym zdrowiu oraz najbliższej rodzinie, niż na karierze, za którą trzeba zapłacić wysoką cenę. 20 stycznia Słońce opuści zachowawczego Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą związki przyjaźni. 23 stycznia Słońce w koniunkcji z cofającym się Merkurym zapowiada spotkanie z kimś dawno nie widzianym. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana może przynieść konflikt z przyjaciółmi lub dojdzie do nieporozumień na tle finansowym w grupie osób, z którymi was łączy wspólnota zainteresowań.

Mars tranzytuje życzliwego Strzelca do 24 stycznia, zachęcając do aktywności, szczególnie w dziedzinach związanych z podróżowaniem i zdobywaniem wiedzy, jedynie od 9 do 13 stycznia będziecie musieli włożyć więcej wysiłku w ochronę zdrowia, działalność twórczą lub artystyczną. 24 stycznia Mars wejdzie do znaku Koziorożca, kierując aktywność na sprawy zawodowe i rozwój kariery.

Wenus w znaku Koziorożca do 29 stycznia porusza się biegiem wstecznym, będziecie mieć tendencję do ochrony uczuć, ukrywania ich przed otoczeniem, niektóre Barany powrócą do poprzednich związków, inne zaczną rozpamiętywać przeszłość. Między 3 a 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna sprzyja miłości romantycznej i bezinteresownej, a także ukrytej. Ostatni tydzień miesiąca minie pod znakiem romansów i niespodziewanych randek, pojawią się też zawodowe, dobrze płatne zlecenia, co zapowiada trygon Wenus do Urana.

Merkury 2 stycznia opuści Koziorożca i wejdzie do Wodnika, w którym pozostanie do 26 stycznia, kiedy to biegiem wstecznym wycofa się i ponownie wkroczy do Koziorożca. Przebywając w Wodniku Merkury obdarzy was sprytem, otwartością na dyskusje i umiejętnością spojrzenia na wszystko z kilku stron. Od 15 stycznia do 4 lutego Merkury pozostanie w retrogradacji, niektóre spotkania z przyjaciółmi mogą nie dojść do skutku, zakup sprzętu elektronicznego lepiej odłożyć na później. Do nerwowych sytuacji, szczególnie w kwestiach finansowych, może dojść między 12 a 16 stycznia, kiedy Merkury znajdzie się w napiętej kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Barana

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, napełniając was optymizmem, wiarą w swoje możliwości, chęcią do nauki i podróżowania. Miesiąc przywitacie sekstylem Słońca do Saturna, co utrwali przyjaźnie, warto zastanowić się kto naprawdę wam sprzyja, a kto tylko udaje, osób zaufanych zostanie przy was mniej, ale za to uzyskacie pewność, że w trudnych chwilach możecie na nich polegać. 4 grudnia dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, co może w najbliższym czasie sprawić, że staniecie się ślepi na problemy, wynikające z wyznawanego światopoglądu, systemu wierzeń lub wyznawanych wartości, zmiany mogą dotyczyć religii, stosunku do nauki lub spraw międzynarodowych.

Jeszcze bardziej zagubieni poczujecie się między 10 a 14 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, zrezygnujcie w tym czasie z podróży, egzaminy odłóżcie na inny termin – tranzyt okaże się korzystny tylko dla twórców i artystów, stawiających przed sobą wysokie wymagania, oraz dla osób zajmujących się działalnością charytatywną, nastawioną na pomoc chorym i potrzebującym, pod warunkiem, że ich działalność wynika z prawdziwej potrzeby serca. W okolicach 19 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku Bliźniąt, w trygonie do Jowisza w Wodniku, poszerzy się grono waszych przyjaciół, jest to dobry czas dla nauki, podróży zagranicznych i kontaktów międzynarodowych.

21 grudnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym wiele energii poświecicie realizowaniu swoich ambicji. Tuż przed nowym rokiem, 29 grudnia, Jowisz opuści przyjaznego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, w którym jest bardzo mocny, sprawy zawodowe w najbliższych miesiącach ruszą z kopyta do przodu. Między 20 a 27 grudnia dojdzie do kwadratury Saturna do Urana, Święta Bożego Narodzenia mogą więc wiązać się z ograniczeniem niektórych swobód w poruszaniu się, natomiast trygon Słońca do Urana zapowiada udaną zabawę sylwestrową.

Mars, władca waszego znaku, do 13 grudnia jest bardzo silny, przebywając w znaku Skorpiona, w pierwszych dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprawi, że okażecie się skuteczni w niesieniu pomocy osobom, które doświadczyły rozmaitych krzywd. Energii wam nie zabraknie również od 3 do 13 grudnia, podczas aspektów Marsa z Plutonem i Jowiszem, sprawy etyczne i moralne nabiorą większego znaczenia, szczególnie w temacie spraw międzynarodowych oraz związanych z nauczaniem. Czeka was w tym czasie rozwinięte życie zarówno zawodowe, jak i towarzyskie, wiele będzie się działo. 13 grudnia Mars przejdzie do życzliwego Strzelca, co wpłynie na zwiększenie mobilności, chęci zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

Wenus w znaku Koziorożca do 20 grudnia porusza się biegiem prostym, zanim wejdzie w retrogradację, w której pozostanie aż do 29 stycznia 2022 roku. Od 1 do 3 grudnia Wenus w sekstylu do Neptuna wzbudzi empatię w stosunku do osób chorych lub doświadczających izolacji. Niektóre Barany zajmą się zawodowo osobami potrzebującymi. Osoby zakochane mogą liczyć na romantyczne i czułe gesty ze strony swoich partnerów. W dniach od 10 do 13 i od 23 do 26 grudnia, Wenus najpierw w ruchu prostym a następnie wstecznym, znajdzie się w dokładnej koniunkcji z potężnym Plutonem, wasze uczucia zostaną poddane próbom i mogą przejść głęboką transformację, pojawi się zazdrość, zaborczość lub chęć podporządkowania sobie bliskiej osoby, w niektórych domach przy świątecznym stole dojdzie do wypominania sobie krzywd i nieprzyjemnych sytuacji z przeszłości.

Merkury w życzliwym Strzelcu do 13 grudnia zachęci do podróżowania i zdobywania wiedzy, starajcie się jednak, aby nie była ona powierzchowna. Od 5 do 13 grudnia osoby podróżujące mogą doświadczyć trudności w przepływie informacji, należy bardzo dokładnie sprawdzać wymogi związane z epidemią covid-19, obowiązujące w różnych krajach. 13 grudnia Merkury wejdzie do znaku Koziorożca, umysł podąży w kierunku realizacji celów życiowych, od 19 do 21 czerwca Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, to znakomity moment na ostatnie zakupy świątecznych prezentów. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Neptuna a następnie w koniunkcji z Wenus i Plutonem w Koziorożcu wpłynie na zmianę sposobu myślenia na temat osób, na których wam zależy. Warto przed końcem roku spłacić wszystkie długi.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Barana

Słońce do 22 listopada przebywa w znaku Skorpiona, kierując uwagę na zarządzanie wspólną własnością, skłaniając do pozbywania się niepotrzebnych przedmiotów, myśli, przekonań, związków – zwłaszcza w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 4 listopada. Tym razem nów wprowadzi sporo zamieszania do finansów, ponieważ utworzy opozycję do rewolucyjnego Urana w Byku, spodziewajcie się więc nieoczekiwanych zwrotów pożyczek, wpływów ze strony urzędów lub banków, ale może się też okazać, że trzeba zapłacić większe niż zwykle podatki, raty czy inne zobowiązania. W okolicach 12 listopada natomiast, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z tajemniczym Neptunem, pojawi się szansa na odzyskanie długów lub wypłatę świadczeń, pod warunkiem, że pokonacie przeszkody, jakie pojawią się ze strony przyjaciół lub organizacji zrzeszającej osoby o podobnych zainteresowaniach.

Między 13 a 19 listopada Słońce w kwadraturze z Jowiszem i w sekstylu do Plutona zapowiada zawodowe sukcesy i uzyskanie wsparcia ze strony wpływowych przyjaciół, ale zaćmienie Księżyca w znaku Byka, mające miejsce 19 listopada ostrzega, że wszystko ma swoją cenę, którą prędzej czy później trzeba będzie zapłacić, więc zastanówcie się czy warto dla kariery lub materialnego zysku poświęcać zasady.

22 listopada Słońce opuści Skorpiona i wkroczy do życzliwego znaku Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym nawiążecie wiele ciekawych znajomości, również międzynarodowych, podniesiecie kwalifikacje lub zdobędziecie potrzebną wam wiedzę. Ostatniego dnia miesiąca znajdziecie się pod wpływem koniunkcji Słońca z Merkurym w korzystnym sekstylu ze stabilizującym Saturnem, co zapowiada zakończenie z sukcesem długo realizowanego projektu, niektóre Barany mogą wpaść na pomysł, którego wykonanie wymaga wysiłku i wkładu pracy wielu osób, ale rezultat, chociaż trzeba będzie na niego poczekać, okaże się trwałym sukcesem.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w znaku Skorpiona, gdzie jest mocny i skuteczny, nie zabraknie wam więc siły woli i chęci do walki o to, na czym wam najbardziej zależy, wykażecie się zdolnościami organizacyjnymi, szczególnie w zakresie zarządzania wspólnymi finansami. Nie wszystko jednak pójdzie jak po maśle, ponieważ między 7 a 15 listopada czekają was trudności, przeszkody i zahamowania, gdy Mars utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem w znaku Wodnika. Od 15 do 22 listopada natomiast Mars w opozycji do Urana w Byku ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami oraz finansowymi decyzjami. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna ułatwi skryte finansowe manipulacje.

Wenus w życzliwym Strzelcu przebywa tylko do 5 listopada, potem wchodzi do znaku Koziorożca. Od 10 listopada do końca miesiąca Wenus będzie dążyła do korzystnego aspektu z Marsem, ale nie uda się go osiągnąć – zwróćcie uwagę na osobę w pracy, która być może darzy was uczuciem, ale nie ma odwagi tego wam wyznać. Również wasze wysiłki o poprawę relacji ze współpracownikami lub starania o podwyżkę mogą okazać się tylko pozornie skuteczne. Między 17 a 21 listopada trygon Wenus do Urana zapowiada nieoczekiwaną premię lub inny rodzaj dofinansowania, ale nie zapominajcie, że odbędzie się to w czasie zaćmienia Księżyca, więc nie wiadomo czy okaże się to w konsekwencji opłacalne. W ostatnich dniach miesiąca uda się zrealizować jakieś skryte marzenie, na co wskazuje sekstyl Wenus do Neptuna.

Merkury w przeciwległym znaku Wagi przebywa do 6 listopada, potem do 24 listopada w Skorpionie, żeby wreszcie zawitać do życzliwego Strzelca.  6 listopada, po wejściu do znaku Skorpiona, Merkury znajdzie się w sekstylu z Wenus, czekają was więc miłe spotkania, ale również rozmowy i negocjacje finansowe. Między 8 a 13 listopada Merkury w koniunkcji z Marsem znajdzie się w kwadraturze z Saturnem, wasze działania więc, chociaż przemyślane, napotkają na opór, szczególną ostrożność zachowajcie za kierownicą. Od 12 do 14 listopada opozycja Merkurego do Urana zapowiada stresy związane z finansami. Między 20 a 22 listopada Merkury w aspekcie z Jowiszem i Plutonem skieruje myśli na zarządzanie wspólnymi finansami. 28 i 29 listopada Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca w życzliwym Strzelcu, w korzystnym aspekcie z Saturnem – macie szansę w tych dniach zabłysnąć dobrymi pomysłami, skupić na sobie uwagę szefa i uzyskać awans.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Barana

Słońce do 23 października tranzytuje przeciwległy znak Wagi, kierując uwagę na sprawy partnerstwa, wymuszając kompromisy nawet w sytuacji, kiedy wydaje się wam, że macie rację. Przez cały miesiąc w Wadze przebywa również Mars, władca waszego znaku oraz Merkury odpowiedzialny za komunikację, możliwość działania będzie więc ograniczona i zależna od innych osób. Najtrudniejsze dni nadejdą od 6 października, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w koniunkcji z Marsem, do 9 października, kiedy do Słońca i Marsa dołączy cofający się Merkury – powrócą wszystkie nierozwiązane sprawy, niedomówienia oraz kłamstwa, które ostatecznie doprowadzą do konfliktu w związkach, umowach i relacjach z klientami. Starajcie się zachować dystans, panujcie nad emocjami, nauczcie się ustępować, bo lepiej zachować związek, jeśli wam na nim zależy, niż udowadniać swoją rację.

Na poprawę rozmaitych stosunków możecie natomiast liczyć między 13 a 17 października, kiedy dostaniecie się pod wpływ przynoszącego powodzenie i szczęście trygonu Słońca z Jowiszem, wykorzystajcie ten czas na wspólną podróż zagraniczną, nawiązanie przyjaźni z obcokrajowcami, prawnikami lub nauczycielami, zwłaszcza że 20 października dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, co może zaowocować sukcesem w kontaktach z innymi, pod warunkiem, że zdobędziecie się na kompromis. 23 października Słońce opuści przeciwległy znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami, zaczniecie się również intensywnie przygotowywać do obchodów Święta Zmarłych, koncentrując myśli na tych, co odeszli, co wybitnie podkreśli w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna.

Mars do 30 października przebywa w przeciwległym znaku Wagi, łatwo więc będziecie tracić cierpliwość w stosunku do partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Panować nad objawami agresji tak własnymi, jak i ze strony innych osób, powinniście szczególnie między 6 a 9 października. Między 16 a 21 października trygon Marsa do Jowisza pomoże wam osiągnąć sukcesy w edukacji, przyjaźni oraz sprawach międzynarodowych, jeśli zdobędziecie się na szczerość i znajdziecie porozumienie ponad podziałami, w przeciwnym wypadku kwadratura Marsa z Plutonem, pod wpływem której działać będziecie między 19 a 24 października, doprowadzi do bezwzględnej walki, z której nikt nie wyjdzie zwycięsko. 30 października Mars wkroczy do znaku Skorpiona, którym również włada, odzyskacie więc siłę i możliwość działania według własnej woli.

Wenus przebywa w Skorpionie do 7 października, w pierwszych dniach miesiąca utworzy sekstyl z Plutonem, stosunki miłosne i relacje partnerskie opierać się więc będą na konflikcie, przemocy, ale także namiętności, bo Wenus w tym układzie dysponuje magiczną siłą przyciągania. Kiedy Wenus przejdzie do znaku Strzelca sytuacja w związkach ulegnie poprawie, zwłaszcza między 11 a 15 października, gdy znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem. W ostatnim tygodniu miesiąca aspekty Wenus z Neptunem i Jowiszem zapowiadają nadmiar używek i nierealne oczekiwania, ale też wspaniałą rozrywkę i chwile pogodnego szczęścia.

Merkury przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Wagi, ale do 18 października porusza się biegiem wstecznym, a to znaczy, że podąża w niewłaściwym kierunku, unikajcie więc w tym czasie zawierania długotrwałych zobowiązań, podpisywania umów i deklarowania przekonań, szczególnie takich, których nie jesteście całkowicie pewni. Nie jest to również czas na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji. Pod wpływem silnych emocji wasz umysł pozostanie zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, podczas kwadratury Merkurego retro z Plutonem oraz od 6 do 9 października, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem – próby znalezienia kompromisu mogą okazać się nieskuteczne.