Archiwum kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Bliźniąt

Do 21 grudnia Słońce przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, kierując uwagę na zaspokojenie potrzeb partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, pełnia Księżyca w koniunkcji z impulsywnym Marsem, do której dojdzie 8 grudnia w waszym znaku, uświadomi wam jasno sytuacje w związku, emocje wzbudzi konieczność spojrzenia na wasze relacje z punktu widzenia partnera, warto się otworzyć, wyrazić swoje uczucia, unikajcie jednak wchodzenia w konflikt, bo Mars jest w retrogradacji, a to znaczy, że zmierza w niewłaściwym kierunku, gwałtowna reakcja może tylko pogorszyć sprawę. Od 10 do 16 grudnia Słońce znajdzie się najpierw sekstylu do Saturna, co powinno wpłynąć stabilizująco na wieloletnie związki, następnie Słońce w napiętym aspekcie do zwodniczego Neptuna wzbudzi niepewność i kontrowersje w relacji z klientami lub partnerami zawodowymi, miejcie oczy szeroko otwarte, bo ktoś was zwodzi, osoby uzależnione mogą przeżyć chwile pełne pokus. 19 i 20 grudnia Słońce znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w Rybach, jest to nadal korzystny aspekt, pomimo napięcia, jakie może wywołać, pojawi się szansa na awans lub udział w międzynarodowym projekcie. 20 grudnia Jowisz opuści Ryby i ponownie zawita do życzliwego Barana, rozpoczynając okres prosperity, 21 grudnia znak zmieni również Słońce i wkroczy do obowiązkowego Koziorożca, pozostając nadal w aspekcie z Jowiszem, tydzień przedświąteczny będzie więc obfitował w spore wydatki, prezentami w tym roku obdarzycie nie tylko rodzinę, ale również przyjaciół. 23 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dojdzie do nowiu Księżyca w Koziorożcu, w najbliższym czasie możecie rozpocząć inwestycję związaną z nieruchomościami.

Merkury w przeciwległym Strzelcu przebywa do 7 grudnia, nie jest to dla niego zbyt dobra pozycja, zbyt wiele spraw będzie rozpraszać waszą uwagę, szczególnie pierwsze dwa dni miesiąca doprowadzą do zamieszania w umyśle, kiedy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. 6 grudnia, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z Jowiszem, możecie przecenić swoje możliwości. 7 grudnia Merkury opuści przeciwległego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, odzyskując moc i chęć do działania, myśli skoncentrujecie na zarządzaniu wspólnymi zasobami, zwłaszcza w kontekście długoterminowych zysków lub inwestycji w nieruchomości. Między 16 a 18 grudnia Merkury w trygonie do Urana pomoże rozwiązać ukryte problemy, to również właściwy moment na zakup sprzętu elektronicznego. Święta Bożego Narodzenia miną w atmosferze rozmów o duchowości i twórczych pomysłów, niektóre Bliźnięta zagłębią się w świat iluzji i sztuki, czemu sprzyja sekstyl Merkurego do uduchowionego Neptuna.

Jeszcze do 10 grudnia Wenus w przeciwległym Strzelcu obdarzy was miłością, w centrum uwagi znajdą się związki, początek miesiąca może jednak być napięty, ponieważ Wenus ustawi się w opozycji do Marsa w waszym znaku, grając rolę zdobywcy unikajcie impulsywności, bo osiągniecie efekt przeciwny do zamierzonego. 2 grudnia Wenus znajdzie się w sekstylu do stabilizującego Saturna, co pozwoli uspokoić atmosferę i wpłynie pozytywnie na długotrwałe związki. Między 2 a 6 grudnia napięty aspekt Wenus do Neptuna zapowiada podejrzenia o niewierność, niektóre Bliźnięta zmierzą się ze swoimi uzależnieniami lub zagubią w poszukiwaniu drogi do prawdziwej duchowości. Aspekt okaże się korzystny jedynie dla artystów oraz osób zajmujących się twórczością, chociaż nie obejdzie się bez stresów. 9 grudnia, dzień przed opuszczeniem przeciwległego Strzelca i wejściem do poważnego Koziorożca, Wenus utworzy kwadraturę do Jowisza, nie jest to jednak zły aspekt, ponieważ Jowisz ma działanie dobroczynne, możecie jednak przecenić swoje zawodowe lub edukacyjne możliwości. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, między 20 a 24 grudnia, Wenus znajdzie się w trygonie do nieprzewidywalnego Uran, osoba bliska zaskoczy was pozytywnie, prezenty okażą się wyjątkowo oryginalne. Również trzy dni przed Sylwestrem Wenus okaże się bardzo aktywna, ponieważ znajdzie się najpierw w sekstylu z uduchowionym Neptunem, następnie w koniunkcji z towarzyskim Merkurym oraz pożądliwym Plutonem, zapowiada się więc okres pełen romantycznych a zarazem namiętnych spotkań. Niektóre Bliźnięta dobrze zainwestują swoje pieniądze lub uzyskają świadczenia, których się nie spodziewały.

Mars w waszym znaku do 27 grudnia wędruje ruchem wstecznym, warto ten czas wykorzystać, aby zajrzeć w głąb siebie i zobaczyć jakie działania mogłyby poprawić komfort życia. Najwięcej emocji czeka was między 6 a 10 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Słońca, warto posłuchać innych, bo możecie na tym skorzystać, jeśli nie zareagujecie zbyt impulsywnie.

Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla Bliźniąt

Słońce do 22 listopada przebywa w znaku Skorpiona, kierując uwagę na zdrowie oraz warunki pracy, unikajcie w tym czasie nadmiernego wysiłku i zmiany diety, bo nie będą wam służyć, zwłaszcza że 8 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w Byku w mocno kłopotliwej konfiguracji, bo w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, w napiętej kwadraturze do ograniczającego Saturna i w opozycji nie tylko do Słońca, ale także Wenus i Merkurego, władcy waszego znaku. Okres od 7 do 9 listopada może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, zwróćcie szczególną uwagę na trawienie i stan jelit, mogą też powrócić dolegliwości kręgosłupa. Dni między 13 a 17 listopada okażą się korzystne dla spraw zawodowych, szczególnie dla Bliźniąt zajmujących się każdym rodzajem twórczości, inspirację bowiem zapewni wam trygon Słońca do Neptuna. Od 18 do 22 listopada znajdziecie się pod wpływem korzystnych aspektów Słońca do Plutona i Jowisza, możecie liczyć w tym czasie na przypływ energii i determinację w dążeniu do celu, niektórym Bliźniętom uda się zrealizować inwestycję, o której od dawna marzyły, inne otrzymają propozycję pracy lub zaangażują się w międzynarodowy projekt. 22 listopada Słońce wkroczy do przeciwległego Strzelca, sprawy partnerstwa, umów oraz spraw związanych z nauką lub podróżami okażą się najważniejsze, nów Księżyca, do którego dojdzie 23 listopada, wyznaczy początek naukowej, prawniczej lub międzynarodowej współpracy.

Merkury do 17 listopada przebywa w wymagającym Skorpionie, kierując myśli na sprawy zdrowotne, zadbajcie w tym czasie o jelita i system trawienny, szczególnie od 9 do 11 listopada, gdy Merkury utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem. Ewentualne trudności zdrowotne lub problemy z podwładnymi i wykonawcami zleceń uda się pokonać między 13 a 17 listopada, gdy dostaniecie się pod wpływy korzystnych aspektów Merkurego z Plutonem i Jowiszem, to również dobry moment na podejmowanie decyzji inwestycyjnych. 17 listopada Merkury zawita do przeciwległego Strzelca, gdzie jest jednak słaby, bo na wygnaniu, dlatego możecie być skłonni do uległości i podejmowania decyzji odpowiadających bardziej partnerom, zarówno osobistym, jak i biznesowym, niż dbaniu o własny interes. W ostatnich dniach miesiąca uda się wam jednak pogodzić wszystkie zależności i wyjść na prostą, do czego przyczyni się sekstyl Merkurego do Saturna.

Mars w waszym znaku przez cały miesiąc biegnie ruchem wstecznym, możecie więc mieć tendencje do marnowania energii lub kierowania jej przeciwko sobie, zwłaszcza od 15 do 25 listopada, kiedy działać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do zwodniczego Neptuna – pojawią się problemy z uzależnieniami, to odpowiedni moment, aby podjąć starania w kierunku uwolnienia się od nich, w pracy staniecie się podatni na manipulacje. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna wpłynie na skuteczność działania, szczególnie wobec spraw, które kiedyś się nie powiodły.

Wenus do 16 listopada przebywa w znaku swojego wygnania, czyli w Skorpionie, trudno w tym czasie liczyć na objawy gorących uczuć ze strony otoczenia i właściwe relacje międzyludzkie, zwłaszcza od 4 do 9 listopada, gdy Wenus utworzy problematyczne relacje z nieobliczalnym Uranem i ograniczającym Saturnem. Od 8 do 12 listopada możecie natomiast liczyć na kreatywną współpracę i miłą atmosferę w pracy, kiedy Wenus utworzy trygon z marzycielskim Neptunem. Od 13 do 16 listopada Wenus w sekstylu do Plutona a następnie w trygonie do dobroczynnego Jowisza przyczyni się do nawiązania kontaktów z osobami, które będą miały korzystny wpływ na waszą karierę zawodową. 16 listopada Wenus zawita do przeciwległego Strzelca, staniecie się dużo bardziej popularni, przyciągając do swego życia osoby pozytywnie nastawione, zwłaszcza między 19 a 25 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Merkurym, władcą waszego znaku.

Czwarty Wymiar na listopad 2022 już w sprzedaży >>

Horoskop miesięczny na październik 2022 dla Bliźniąt

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, to czas na rozwój uczuć i zainteresowań, swoją energię skierujcie na to, co sprawia przyjemność i rozwija kreatywność. 9 października dojdzie do pełni Księżyca w Baranie, co wzbudzi wiele emocji, poznacie nowych przyjaciół, niektóre Bliźnięta nawiążą ekscytujący romans. Od 9 do 13 października pozostaniecie pod wpływem trygonu Słońca do poważnego Saturna, który, niestety, tworzy napięty aspekt z buntowniczym Uranem, z jednej strony więc zapragniecie stabilizacji, z drugiej jednak w umyśle pojawi się ukryta myśl, aby zerwać z ograniczeniami i wyrwać się na wolność, tę sprzeczną energię można zintegrować, ale trzeba w to włożyć dużo wysiłku. Okazja pojawi się między 16 a 23 października, kiedy Słońce w koniunkcji z Wenus ustawi się w trygonie do Marsa w waszym znaku i w napiętym aspekcie do potężnego Plutona – ogarnie was trudna do opanowania namiętność, niektóre Bliźnięta stoczą walkę ze swoimi słabościami, inne zaangażują się w pomoc bliskim. 

23 października Słońce wraz z Wenus opuszczą życzliwą Wagę i wejdą do Skorpiona, kierując uwagę na sprawy zdrowia oraz nadrabianie zaległości w pracy. W okolicach 25 października, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, wasz nastrój się pogorszy – adekwatnie do pory roku i zbliżającego się Święta Zmarłych.  29 października Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, wycofa się z życzliwego Barana i ponownie wejdzie do znaku Ryb, w którym przebywać będzie do 20 grudnia, do tego czasu nie przegapcie zawodowych propozycji i szans, jakie pojawią się w karierze.

Merkury, władca waszego znaku, już 2 października wyjdzie z retrogradacji i ruszy do przodu, a ponieważ przebywa w Pannie, którą również włada, do 11 października możecie wykorzystać jego moc do zaprowadzenia porządków w domu i zaplanowania przyszłości, zwłaszcza między 4 a 8 października, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Plutona – to idealny moment, aby pozbyć się zarówno z szafy, szuflad i różnych zakamarków przedmiotów, które spełniły już swoją funkcję, jak i nawyków oraz osób z życia, które okazały się zbyt toksyczne. 11 października Merkury zawita do życzliwej Wagi i od razu ustawi się w opozycji do dobrotliwego Jowisza, staniecie się bardziej towarzyscy, skłonni nawiązywać nowe znajomości i wyrażać swoją opinię na temat innych osób. Między 21 a 23 października Merkury w trygonie do Saturna ugruntuje wasze przekonania, niektóre Bliźnięta podejmą decyzję o zastosowaniu ograniczeń w sprawach, które ich oddalają od własnych celów. Między 25 a 28 października Merkury utworzy trygon z Marsem w waszym znaku i kwadraturę z potężnym Plutonem – próba uzyskania kredytu raczej się nie powiedzie, chyba że wykażecie się determinacją, układ planet może się okazać korzystny dla przemiany świadomości i zmiany sposobu myślenia, w każdym razie unikajcie przemocy słownej i wymuszania, nie każdy musi się z wami zgadzać.

Mocna Wenus w życzliwej Wadze już w pierwszych dniach miesiąca przyniesie powodzenie, gdy znajdzie się w opozycji do szczodrego Jowisza, pod warunkiem, że nie rozproszycie energii na nic nie znaczące „lajki”, ale skupicie się na prawdziwych relacjach w miłości i przyjaźni. Między 11 a 23 października Wenus utworzy najpierw trygon z Saturnem, co dobrze wróży stałym i długotrwałym związkom, a następnie znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, tworząc wraz z nim trygon do Marsa i kwadraturę do Plutona, co wprowadzi ogień i namiętność do każdej relacji, ale każdy nadmiar, zwłaszcza zazdrość, łatwo może go zniszczyć. 23 października Wenus wraz ze Słońcem opuści życzliwą Wagę i obie planety wkroczą do Skorpiona, Wenus straci swą moc, możecie więc stać się bardziej wymagający i roszczeniowi.

Mars w waszym znaku skłania do aktywności, na początku miesiąca trygon Marsa do Saturna rozbudzi ambicje, zwłaszcza u studentów. Między 9 a 16 października Mars w kwadraturze do Neptuna sprowadzi zawodowe wyzwania, które okażą się niejasne i zagmatwane, w pracy możecie się spotkać z oszustwem, osoby o skłonnościach do uzależnień będą przechodzić trudne chwile, pojawią się bowiem niemożliwe do opanowania pokusy. Między 16 a 20 października Mars znajdzie się w trygonie z Wenus, to czas na rozwój miłości, niejedna osoba zostanie trafiona strzałą Amora, idźcie na całość, to wasz czas.

Nowy Czwarty Wymiar już w sprzedaży! >>

Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla Bliźniąt

Do 23 września Słońce w znaku Panny skieruje uwagę na sprawy rodzinne, niektóre Bliźnięta zdecydują się na remont lub inne prace domowe wymagające precyzji i dokładności, starajcie się zacząć działania przed 10 września, dopóki Merkury biegnie ruchem prostym, bo rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć podczas retrogradacji Merkurego może zaowocować opóźnieniami i problemami w realizacji. 10 września pełnia Księżyca w Rybach w korzystnym aspekcie z Uranem wzbudzi emocje związane z nieoczekiwanymi wydarzeniami rodzinnymi lub zawodowymi.

Od 15 do 21 września Słońce znajdzie się najpierw w opozycji do zwodniczego Neptuna, a następnie w trygonie do potężnego Plutona, w pracy pojawią się jakieś twórcze projekty, nie dla wszystkich łatwe do zrozumienia, w domu natomiast trzeba będzie skorzystać z rezerw lub pożyczek, aby dokonać ważnej inwestycji. 23 września Słońce opuści pracowitą Pannę i wejdzie do życzliwej Wagi, od razu znajdzie się w ścisłej koniunkcji z Merkurym, który jeszcze tego samego dnia po południu wycofa się do Panny, dzień okaże się istotny dla kreatywnych pomysłów, warto przedstawić je przełożonym. 25 września nów Księżyca w Wadze w opozycji do Jowisza sprzyja projektom edukacyjnym, twórczym oraz artystycznym o zasięgu międzynarodowym, warto je teraz przemyśleć i opracować szczegóły we współpracy z innymi, ale z rozpoczęciem poczekajcie do okresu po 2 października, kiedy Merkury, władca waszego znaku, wyjdzie z retrogradacji.

10 września Merkury, władający waszym znakiem, zmieni bieg na wsteczny, 23 września wycofa się do Panny i dopiero 2 października powróci do biegu prostego – przez dwie ostatnie dekady miesiąca starajcie się nie rozpoczynać ważnych przedsięwzięć i unikajcie podejmowania życiowych decyzji, powstrzymajcie się też od zakupu sprzętów elektronicznych oraz służących komunikacji. Od 25 do 28 września Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus w znaku Panny, obie planety utworzą trygon z Plutonem, pojawi się silna potrzeba pozyskania pieniędzy, aby dokonać inwestycji w dom i nieruchomości, wywoła to żywe dyskusje z bliskimi.

Wenus 5 września opuści życzliwego Lwa i wejdzie do znaku Panny, w którym jest słaba, relacje międzyludzkie będą więc opierać się bardziej na kontakcie intelektualnym, niż emocjonalnym, staniecie się też bardziej wymagający i krytyczni w stosunku do domowników, zwłaszcza między 14 a 18 września, gdy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z popędliwym Marsem w waszym znaku. Od 18 do 22 września natomiast liczcie się z większymi wydatkami na potrzeby rodziny, do czego zachęci trygon Wenus do Urana. 29 września Wenus zawita do przyjaznej Wagi, w której jest wyjątkowo silna, otworzycie się więc na miłość, związki przeżyją renesans uczuć, staniecie się kreatywni, gotowi nawiązać współpracę, zwłaszcza w dziedzinach związanych z twórczością artystyczną.

Mars przez cały wrzesień i kolejne miesiące aż do marca 2023 roku przebywa w waszym znaku, chęć do działania was nie opuści, staniecie się wyjątkowo asertywni oraz popędliwi, uważajcie tylko na pośpiech w wypowiedziach, aby kogoś nie urazić. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Marsa do Jowisza zapowiada aktywność w dziedzinach związanych z edukacją, kształceniem, wyjazdami zagranicznymi i kontaktami międzynarodowymi. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna wzmocni asertywność, podkręci ambicje i wpłynie na wysoką skuteczność w dążeniu do osiągnięcia celów, szczególnie związanych z działalnością edukacyjną i kontaktami z obcokrajowcami.

Horoskop miesięczny na sierpień 2022 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwy znak Lwa, energii wam więc nie zabraknie, szczególnie dla spraw związanych z komunikacja, co jest ważne dla osób spod znaku Bliźniąt. W pierwszych dniach miesiąca w waszym życiu dojdzie do rewolucji, mającej wpływ na sprawy finansowe, na co wskazuje zarówno koniunkcja Marsa z nieprzewidywalnym Uranem i Północnym Węzłem Księżycowym, jak i sekstyl Wenus do Marsa, trygon Słońca do Jowisza pomoże wam skorzystać z okazji, jakie się przed wami otworzą, pod warunkiem, że zaakceptujecie zmiany, do których będziecie zmuszeni się przystosować. Czas sprzyja także podróżom i nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów.

Pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 12 sierpnia, okaże się wyjątkowo emocjonująca ze względu na towarzyszącą jej kwadraturę do Urana i Węzłów Księżycowych, dotyczy to szczególnie spraw związanych ze zdrowiem oraz warunkami pracy. Od 12 do 17 sierpnia opozycja Słońca do Saturna utrudni komunikację, podróże i stosunki międzynarodowe. 23 sierpnia Słońce opuści życzliwego Lwa i wkroczy do zdyscyplinowanej Panny, kierując uwagę na uporządkowanie spraw rodzinnych i domowych, nów Księżyca w kwadraturze do Marsa zapowiada wprowadzenie nowych zasad, które nie do końca was zadowolą, okażą się jednak konieczne.

Merkury, władca waszego znaku, w tym miesiącu okaże się bardzo aktywny, szczególnie od 4 do 26 sierpnia, kiedy przebywać będzie w Pannie, którą również rządzi, warto wykorzystać ten czas na uporządkowanie spraw rodzinnych i domowych, zwłaszcza od 14 do 18 sierpnia, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z inspirującym Uranem oraz Węzłami Księżycowymi, decyzje podjęte w tym czasie okażą się istotne dla waszej przyszłości związanej ze zdrowiem i warunkami pracy. Relacje w rodzinie mogą się skomplikować między 19 a 23 sierpnia, gdy Merkury znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna i w trygonie do transformującego Plutona, niektóre Bliźnięta mogą toczyć w tym czasie walkę wewnętrzną, zalecana jest medytacja oraz inne formy relaksu, które pomogą uporać się z pokusami. 26 sierpnia Merkury zawita do życzliwej Wagi, staniecie się bardziej dyplomatyczni w wypowiedziach, w ostatnich dniach miesiąca trygon Merkurego do Marsa wpłynie na wzrost asertywności, uważajcie tylko, aby nie przekształciła się w agresję.

Wenus do 11 sierpnia przebywa w znaku Raka, w którym jest mocna, wpłynie więc na poprawę sytuacji finansowej. Między 5 a 11 sierpnia trygon Wenus do Neptuna i w opozycji do Plutona pozwoli zrealizować długo żywioną nadzieję, zarówno w sprawach emocjonalnych, jak i związanych ze stanem posiadania. 11 sierpnia Wenus opuści Raka i wejdzie do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej komunikatywni, gotowi wyrażać swoje najgłębsze uczucia. Między 16 a 20 sierpnia trygon Wenus do Jowisza okaże się bardzo korzystny dla osób, planujących wakacyjne zagraniczne podróże, będziecie świetnie się bawić.

Mars w tym miesiącu może wam dać do wiwatu, szczególnie w dwóch pierwszych dekadach sierpnia, przebywa bowiem w tym czasie w znaku Byka, uruchamiając ukryte i wyparte frustracje, które objawić się mogą w postaci wybuchów niekontrolowanych emocji, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem. Jeszcze trudniejsze dni nadejdą między 4 a 11 sierpnia, gdy Mars utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem, niektóre Bliźnięta poczują się zobligowane do czegoś, na co nie mają ochoty lub będą zmuszone ograniczyć wydatki.

Między 7 a 20 sierpnia sekstyl Marsa do Neptuna i trygon do Plutona pozwolą pokonać pokusy, pod warunkiem, że postawicie na rozwój osobisty. 20 sierpnia Mars wejdzie do waszego znaku, skłaniając do większej niż do tej pory aktywności, w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Marsa zmotywuje do większego wysiłku, nie obejdzie się jednak bez stresu.

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w znaku Raka do 22 lipca, kierując uwagę na zabezpieczenie materialne i transakcje finansowe. Między 8 a 12 lipca, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, pojawi się okazja do zarobienia ekstra pieniędzy, których kompletnie się nie spodziewaliście lub przeciwnie – zdecydujecie się nagle naruszyć posiadane rezerwy, aby wybrać się na wakacje za granicę lub zainwestować w coś kontrowersyjnego. 13 lipca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Koziorożca, która wzbudzi emocje związane ze stanem posiadania, pojawi się możliwość uzyskania finansowego wsparcia lub długo oczekiwany zwrot pieniędzy, może to dotyczyć was, partnera życiowego lub ważnej osoby z otoczenia.

16 lipca Merkury, planeta władająca waszym znakiem, znajdzie się „w sercu” Słońca, a to oznacza, że wasza osoba, pomysły lub osiągnięcia staną się widoczne dla innych, w następnych dniach między 16 a 22 lipca, obie planety znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, pojawi się propozycja nowej pracy, premia lub w inny sposób uzyskacie możliwość realizacji marzeń, uważajcie jednak, bo może się to wiązać z daleko idącymi konsekwencjami, których ceną będzie zależność od innych osób. 22 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, nadejdzie czas, aby wrzucić na luz i skorzystać z wakacji, wybrać się w podróż lub zająć się dziećmi, czemu sprzyja również trygon Słońca do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie na przełomie lipca i sierpnia.

Merkury tylko do 5 lipca przebywa w waszym znaku, w dodatku utworzy w tym czasie serię aspektów z Marsem, Neptunem i Saturnem – będziecie myśleć szybko i opierać się na konkretach, powinno to uchronić was od niebezpieczeństwa, wynikającego z próby wykorzystania potencjału lub wręcz oszukania was przez osobę, z którą współpracujecie lub coś współtworzycie. Od 5 do 19 lipca Merkury tranzytuje znak Raka, będziecie więc myśleć głównie o swoim stanie posiadania, starając się zwiększyć wpływy. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej radośni i mobilni, chętnie wybierzecie się na wakacje, czemu sprzyja trygon Merkurego do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie od 22 do 24 lipca. Między 25 a 29 lipca Merkury znajdzie się w kwadraturze do Marsa i Urana, co wzbudzi wiele kontrowersji, nieoczekiwanych kłótni i konfliktów z osobami, które tylko udawały przyjaciół.

Wenus w waszym znaku przebywa do 18 lipca, korzystajcie więc z aury korzystnej dla rozwoju uczuć oraz artystycznych zainteresowań – dla osób samotnych to idealny moment na znalezienie życiowego partnera, zakochane Bliźnięta znajdą czas na randki, w stałych związkach relacje się ocieplą, staniecie się bardziej tolerancyjni i wyrozumiali dla słabości swoich bliskich. To również odpowiedni czas na wszelkie działania służące poprawie wizerunku oraz rozwój twórczych zainteresowań. Jedynie między 11 a 16 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem i jednocześnie utworzy korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem, możecie przeżyć zawód miłosny lub rozczarowanie, wynikające z nadmiernych oczekiwań, umocnią się natomiast długotrwałe związki oparte na poczuciu odpowiedzialności.

18 lipca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Raka, w którym ma wyjątkowo dobrą pozycję, co wpłynie pozytywnie na zarobki. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza przyciągnie sukcesy i dodatkowe zyski, możecie mieć jednak tendencję do nadmiernych wydatków na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.

Mars w Baranie w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w bardzo nieprzyjemnej kwadraturze z potężnym Plutonem w Koziorożcu, próba uzyskania publicznych finansów, kredytu lub innych form wsparcia okaże się orką na ugorze skazaną na niepowodzenie, kontakty z urzędnikami też będą nieprzyjemne, jest to aspekt bezpardonowej walki, lepiej więc pogodzić się z tym, na co nie ma się wpływu. 5 lipca Mars opuści Barana i wejdzie do znaku Byka, powodując skryte ataki osób wam nieżyczliwych – szczególnie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Uranem, zachowajcie szczególną ostrożność.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 czerwca, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, bo dysponujecie dużą dozą energii, którą możecie przeznaczyć na swój rozwój, kolejna taka okazja pojawi się dopiero za rok. Pierwsza połowa miesiąca minie dosyć spokojnie, tworząc przestrzeń na konstruktywne działanie, zwłaszcza że Merkury, władca waszego znaku, zmieni bieg na prosty już 3 czerwca. 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, emocje wzrosną, w związkach pojawią się różnice zdań, warto posłuchać tego, co ma do powiedzenia partner, bo pokaże wam inny – emocjonalny – punkt widzenia.

Między 14 a 18 czerwca dostaniecie się pod wpływ aspektów, jakie Słońce utworzy z Saturnem i Neptunem, okaże się, że trzeba postawić na konkrety a nie wyobrażenia na temat tego, co powinno być, liczyć się będzie konsekwencja, wytrwałość i dobra organizacja, uważajcie, aby nie ulegać manipulacji. 21 czerwca Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na potrzeby finansowe rodziny, 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, w kwadraturze do Jowisza, niektóre Bliźnięta zaszaleją i zdecydują się na zakup czegoś, co do tej pory było poza zasięgiem ich finansowych możliwości.

Merkury w Byku powróci do biegu prostego już 3 czerwca, odtąd łatwiej będzie się porozumieć w każdej sprawie. Między 9 a 13 czerwca trygon Merkurego do Plutona ułatwi zdobycie kredytu, skorzystanie z rezerw lub uda się zdobyć finansowanie ważnego projektu. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do waszego znaku, co jeszcze bardziej wzmocni pozycję i możliwość realizacji swojego potencjału. Powiodą się wszystkie sprawy związane z komunikacją, publikacją, publicznymi wystąpieniami oraz przekazem informacji, na prawdziwe sukcesy możecie liczyć między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w bardzo korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, to bardzo dobry moment na rozpoczęcie działań edukacyjnych, powiodą się podróże zagraniczne oraz kontakty z obcokrajowcami.

Wenus do 23 czerwca przebywa w Byku, zanim zawita do waszego znaku, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich prawdziwych uczuć oraz zasobów materialnych. Między 9 a 13 czerwca, podczas koniunkcji kochliwej Wenus z nieobliczalnym Uranem, możecie nawiązać ukryty, krótkotrwały romans lub zaskoczy was czyjeś wyznanie. Między 17 a 21 czerwca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z surowym Saturnem i relaksujący sekstyl ze złudnym Neptunem, stoczycie wewnętrzna walkę pomiędzy realizacją marzeń a obowiązkami i twardą rzeczywistością, trygon Wenus do Plutona, do którego dojdzie 21 czerwca, ostatecznie pomoże wygrać z pożądaniem. 23 czerwca Wenus zawita do waszego znaku, wzrośnie atrakcyjność i seksapil, otworzycie się na doznania zmysłowe, odczujecie radość życia, szczególnie w okolicach 29 czerwca, podczas sekstylu  Wenus ze szczodrym Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Baranie, gdzie jest bardzo mocny, wasza działalność okaże się więc skuteczna a popularność wśród przyjaciół wzrośnie – uważajcie tylko, aby nie przesadzić z nadmiarem energii, bo łatwo może się przekształcić w agresję. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna zaleca ostrożność i powściągliwość, zwłaszcza że w pierwszych dniach lipca dojdzie do napiętej kwadratury Marsa z Plutonem, co jest zapowiedzą walki.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w znaku Byka do 21 maja, co nie jest dla was korzystne, bo pozbawia Bliźnięta energii, dlatego warto w tym czasie wrzucić na luz i jak najwięcej odpoczywać. Nie będzie to jednak łatwe, bo jeszcze 1 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca, które w najbliższych tygodniach może wpłynąć negatywnie na sprawy pozostające poza waszą kontrolą. Pierwsza dekada miesiąca wprowadzi was w stan wewnętrznego pobudzenia za sprawą koniunkcji Słońca z Uranem w sekstylu do Marsa, rozbujała wyobraźnia a także sprawy, na które nie macie wpływu, wprowadzą radykalne zmiany w życiowych celach oraz sprawach zawodowych.

Jowisz w sekstylu do Plutona sprawi, że transformacja w konsekwencji okaże się dla was korzystna, pod warunkiem, że poddacie się nadchodzącym zmianom. 11 maja Jowisz zmieni znak i wkroczy do życzliwego Barana, do 29 października otworzy przed wami szeroko drzwi, przez które nadejdą podróże zagraniczne, nawiązanie nowych prominentnych znajomości, zrealizowanie celów związanych z nauką, korzyści z kontaktów międzynarodowych.

Zaćmienie Księżyca w znaku Skorpiona, do którego dojdzie 16 maja, wzbudzi emocje związane z pogorszeniem zdrowia własnego lub kobiet w waszej rodzinie, na co wskazują także aspekty do Saturna i Neptuna, pod wpływem których pozostaniecie od 13 do 17 maja – warto w tym czasie korzystać z intuicji, ale nie ulegać iluzjom, tylko zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest. Od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam uzyskać siłę wewnętrzną, ułatwiającą transformację, zmiany bowiem okażą się dla was w konsekwencji korzystne. 21 maja Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, zwłaszcza że do 25 maja pozostaniecie pod wpływem stwarzającego korzystne okazje sekstylu Słońca do Jowisza, nawiążecie międzynarodowe przyjaźnie, uzyskacie wsparcie osób prominentnych, egzaminy się powiodą, niektóre Bliźnięta wybiorą się za granicę.

Do 23 maja Merkury przebywa w waszym znaku, co jest wyjątkowo korzystne przede wszystkim dla spraw komunikacyjnych, związanym z kontaktami międzyludzkimi, pobieraniem nauki, zdawaniem egzaminów, zdobywaniem informacji i przemieszczaniem się, szczególnie od 4 do 8 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Wenus. 11 maja jednak Merkury zmieni bieg na wsteczny, dlatego rozpoczynanie nowych projektów i zakup sprzętu elektronicznego lepiej odłożyć na później, po 3 czerwca, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji. Powiodą się natomiast w tym czasie wszelkiego rodzaju powtórki, poprawki, przemyślenie nowych rozwiązań w kontynuowanych projektach, między 17 a 22 maja, gdy Merkury retro znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, warto odwiedzić miejsca, w których już kiedyś byliście. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, niektóre wiadomości zaczniecie ukrywać, zwłaszcza od 24 do 28 maja, podczas trygonu Merkurego do Plutona.

1 maja Wenus znajdzie się w korzystnej konfiguracji z dobrotliwym Jowiszem i potężnym Plutonem, warto ten dzień spędzić w międzynarodowym towarzystwie. Następnego dnia Wenus zmieni znak i zawita do życzliwego Barana, w którym jednak nie czuje się najlepiej, sprawy związane z miłością i przyjaźnią staną się bardziej burzliwe, zwłaszcza między 22 a 28 maja, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z Saturnem. 28 maja Wenus wejdzie do znaku Byka, którym włada, relacje międzyludzkie znacznie się ocieplą.

Mars do 25 maja przebywa w znaku Ryb, stymulując sprawy zawodowe oraz związane z realizacją osobistych celów. Między 15 a 21 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, wprowadzi pewien rodzaj zagubienia i brak rozeznania kierunku, w jakim podążają ważne dla was sprawy. Między 20 a 25 maja natomiast Mars w sekstylu do Plutona zachęci do odważnych inwestycji, czekają was większe przepływy pieniężne, będziecie dysponować dużą mocą sprawczą. 25 maja Mars wejdzie do znaku Barana, którym włada, stanie się więc wyjątkowo mocny, aktywny, szybki a nawet agresywny, wasze działania, szczególnie w sprawach międzynarodowych i naukowych staną się wyjątkowo skuteczne, zwłaszcza od 27 do 31 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Bliźniąt

1 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwym Baranie, do tego w koniunkcji z władcą waszego znaku, natomiast 3 kwietnia Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, początek miesiąca zapowiada się więc niezwykle korzystnie, szczególnie jeśli planujecie inicjację ważnego przedsięwzięcia, takiego jak zakładanie firmy lub strony internetowej czy rozpoczęcie pisania bloga. Czas do 20 kwietnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Barana, sprzyja działalności społecznej, macie szanse w tym czasie zawrzeć przyjaźnie, mające znaczenie dla waszej przyszłości.

Od 10 do 15 kwietnia koniunkcja dobroczynnego Jowisza z marzycielskim Neptunem w znaku Ryb, którym obydwie planety władają, zapowiada sukcesy zawodowe, czeka was awans, podróż zagraniczna lub twórczy projekt, w którym liczy się wyobraźnia, łatwo też będzie o ramy strukturalne ambitnych projektów, co zapewni korzystny aspekt Słońca do Saturna. W czasie Świąt Wielkanocnych  dojdzie do pełni Księżyca w życzliwej Wadze, dodatkowo Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, pojawią się emocje, których przyczyną mogą być napięte stosunki z obcokrajowcami. 20 kwietnia Słońce zawita do znaku Byka rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się pozbawieni energii, czas na odpoczynek, zwłaszcza że 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca, możecie odczuć silne osłabienie.

Merkury w życzliwym Baranie przebywa do 11 kwietnia, warto ten czas wykorzystać na aktywność w sferze przyjaźni i działalności społecznej, szczególnie między 6 a 9 kwietnia, kiedy Merkury utworzy sekstyl do Marsa i Saturna będziecie mogli udzielić skutecznej pomocy osobom z zagranicy. Po 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w znaku Byka, myśli podążą w kierunku rozwoju osobistego, staniecie się bardziej skryci i uważni w dzieleniu się informacjami. W  drugi dzień Świąt, kiedy Merkury ustawi się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sektylu do Wenus, otrzymacie zaskakującą wiadomość, która przyczyni się do osiągnięcia zawodowego sukcesu. 24 kwietnia pozostańcie uważni, bo napięty aspekt Merkurego do Saturna utrudni komunikację, natomiast od 25 do 28 kwietnia korzystne aspekty waszego władcy do Jowisza, Neptuna i Plutona zapowiadają poszerzenie wiedzy i wzbogacające doświadczenia.

Wenus w życzliwym Wodniku przebywa do 5 kwietnia, potem przechodzi do znaku Ryb, w którym jest wywyższona, obdarzy więc swoim wdziękiem i szczodrością życie zawodowe, wolne Bliźnięta spotkają miłość w miejscu pracy, możecie spodziewać się gratyfikacji za dobrze wykonane zadania, zwłaszcza że w znaku Ryb w kwietniu przebywać będzie również dobroczynny Jowisz. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i Neptunem, spełnią się wasze marzenia.

Do 15 kwietnia Mars przebywa w przyjaznym Wodniku, zachęcając do intensywnej aktywności, szczególnie od 3 do 8 kwietnia, gdy znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem, możecie zmierzyć się z wyzwaniami, które należy pokonać siłą woli. W drugiej połowie miesiąca Mars będzie tranzytował znak Ryb, w którym nie czuje się najlepiej, liczcie się z tym, że odczuwany dyskomfort lub frustracja zaczną odbijać się na otoczeniu.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Bliźniąt

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, energię skierujecie więc na realizację zawodowych projektów, szczególnie na początku miesiąca, w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 2 marca, w sąsiedztwie dobroczynnego Jowisza i w korzystnym sekstylu do Urana, możecie spodziewać się uśmiechów losu, awansu, rozpoczęcia innowacyjnego projektu lub zaangażowania w sprawy międzynarodowe. Pozostałe aspekty planet podpowiadają, że macie szanse na udane inwestycje lub zaciągnięcie dużego kredytu. Od 11 do 15 marca, kiedy Słońce utworzy koniunkcję z Neptunem, zaangażujecie się w działalność charytatywną, rozwiniecie umiejętności związane z rozwojem intuicji oraz wyobraźni, niektóre Bliźnięta mogą jednak uwikłać się w sieć nieporozumień, przekłamań i półprawd, zachowajcie więc jasność umysłu.

Między 16 a 20 marca Słońce w sekstylu do Plutona wyzwoli w was wojownika, pomoże też w karierze i w zarządzaniu wspólnymi finansami. 18 marca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, co wpłynie na emocje, związane z życiem rodzinnym i zawodowym. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, energia się wzmocni, uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni i poszerzenie grona znajomych.

Merkury w tym miesiącu wykaże sporą aktywność, warto jego moc wykorzystać do 10 marca, dopóki przebywa w życzliwym znaku Wodnika, w którym jest bardzo mocny. Już 2 marca znajdzie się w koniunkcji ze stabilizującym Saturnem, to dobry moment na podejmowanie strategicznych decyzji, których konsekwencje okażą się długoterminowe.

Od 10 do 27 marca Merkury przebiegnie znak Ryb w ekspresowym tempie, to właściwy moment na rozwój talentów artystycznych i pracę charytatywną, nie sprzyja natomiast podejmowaniu życiowych decyzji. Między 16 a 18 marca sekstyl Merkurego do Urana zaowocuje kreatywnymi pomysłami, ale ich realizację odłóżcie na później. Między 19 a 22 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja podróżom zagranicznym, kontaktom międzynarodowym oraz zadaniom, których celem jest szeroko pojęta edukacja, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, pod wpływem której pozostaniecie od 23 do 25 marca, ułatwi osiągnięcie spełnienia w działaniach twórczych, wymagających rozbudowanej wyobraźni, należy jedynie unikać w tych dniach używek, alkoholu i namiaru leków. Kiedy 27 marca Merkury przejdzie do inspirującego znaku Barana, staniecie się bardziej aktywni towarzysko.

Wenus wraz z Marsem do 6 marca wędruje przez znak Koziorożca, co może mieć znaczący wpływ na zarządzanie wspólnymi zasobami, szczególnie że obie planety utworzą koniunkcję z potężnym Plutonem, niektóre Bliźnięta dokonają w tym czasie poważnych inwestycji, spodziewajcie się dużych przepływów pieniędzy a w każdym razie zainicjujecie działalność, która do tego doprowadzi. 6 marca zarówno Wenus, jak i Mars przejdą do życzliwego Wodnika, napięcie nie odpuści, ale można je wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób, na przykład w sypialni. Gorąco w związkach zrobi się również między 17 a 21 marca, podczas kwadratury Wenus do Urana, uważajcie jednak, aby nie wylać dziecka z kąpielą, bo zaraz za Wenus podąża Mars, który między 20 a 25 marca również znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, taki układ może doprowadzić do silnego konfliktu a nawet zerwania, jeśli nie opanujecie emocji lub potrzeba wolności okaże się zbyt intensywna. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem skłoni do poważnego zastanowienia się nad tym co stanowi dla was większą wartość – stabilizacja w związku czy potrzeba niezależności.