Archiwum kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w znaku Raka do 22 lipca, kierując uwagę na zabezpieczenie materialne i transakcje finansowe. Między 8 a 12 lipca, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, pojawi się okazja do zarobienia ekstra pieniędzy, których kompletnie się nie spodziewaliście lub przeciwnie – zdecydujecie się nagle naruszyć posiadane rezerwy, aby wybrać się na wakacje za granicę lub zainwestować w coś kontrowersyjnego. 13 lipca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Koziorożca, która wzbudzi emocje związane ze stanem posiadania, pojawi się możliwość uzyskania finansowego wsparcia lub długo oczekiwany zwrot pieniędzy, może to dotyczyć was, partnera życiowego lub ważnej osoby z otoczenia.

16 lipca Merkury, planeta władająca waszym znakiem, znajdzie się „w sercu” Słońca, a to oznacza, że wasza osoba, pomysły lub osiągnięcia staną się widoczne dla innych, w następnych dniach między 16 a 22 lipca, obie planety znajdą się w trygonie do Neptuna i w opozycji do Plutona, pojawi się propozycja nowej pracy, premia lub w inny sposób uzyskacie możliwość realizacji marzeń, uważajcie jednak, bo może się to wiązać z daleko idącymi konsekwencjami, których ceną będzie zależność od innych osób. 22 lipca Słońce wkroczy do życzliwego Lwa, nadejdzie czas, aby wrzucić na luz i skorzystać z wakacji, wybrać się w podróż lub zająć się dziećmi, czemu sprzyja również trygon Słońca do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie na przełomie lipca i sierpnia.

Merkury tylko do 5 lipca przebywa w waszym znaku, w dodatku utworzy w tym czasie serię aspektów z Marsem, Neptunem i Saturnem – będziecie myśleć szybko i opierać się na konkretach, powinno to uchronić was od niebezpieczeństwa, wynikającego z próby wykorzystania potencjału lub wręcz oszukania was przez osobę, z którą współpracujecie lub coś współtworzycie. Od 5 do 19 lipca Merkury tranzytuje znak Raka, będziecie więc myśleć głównie o swoim stanie posiadania, starając się zwiększyć wpływy. 19 lipca Merkury zawita do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej radośni i mobilni, chętnie wybierzecie się na wakacje, czemu sprzyja trygon Merkurego do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie od 22 do 24 lipca. Między 25 a 29 lipca Merkury znajdzie się w kwadraturze do Marsa i Urana, co wzbudzi wiele kontrowersji, nieoczekiwanych kłótni i konfliktów z osobami, które tylko udawały przyjaciół.

Wenus w waszym znaku przebywa do 18 lipca, korzystajcie więc z aury korzystnej dla rozwoju uczuć oraz artystycznych zainteresowań – dla osób samotnych to idealny moment na znalezienie życiowego partnera, zakochane Bliźnięta znajdą czas na randki, w stałych związkach relacje się ocieplą, staniecie się bardziej tolerancyjni i wyrozumiali dla słabości swoich bliskich. To również odpowiedni czas na wszelkie działania służące poprawie wizerunku oraz rozwój twórczych zainteresowań. Jedynie między 11 a 16 lipca, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem i jednocześnie utworzy korzystny trygon ze stabilizującym Saturnem, możecie przeżyć zawód miłosny lub rozczarowanie, wynikające z nadmiernych oczekiwań, umocnią się natomiast długotrwałe związki oparte na poczuciu odpowiedzialności.

18 lipca Wenus opuści wasz znak i wejdzie do Raka, w którym ma wyjątkowo dobrą pozycję, co wpłynie pozytywnie na zarobki. Między 22 a 27 lipca kwadratura Wenus do Jowisza przyciągnie sukcesy i dodatkowe zyski, możecie mieć jednak tendencję do nadmiernych wydatków na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.

Mars w Baranie w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w bardzo nieprzyjemnej kwadraturze z potężnym Plutonem w Koziorożcu, próba uzyskania publicznych finansów, kredytu lub innych form wsparcia okaże się orką na ugorze skazaną na niepowodzenie, kontakty z urzędnikami też będą nieprzyjemne, jest to aspekt bezpardonowej walki, lepiej więc pogodzić się z tym, na co nie ma się wpływu. 5 lipca Mars opuści Barana i wejdzie do znaku Byka, powodując skryte ataki osób wam nieżyczliwych – szczególnie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Uranem, zachowajcie szczególną ostrożność.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w waszym znaku do 21 czerwca, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, bo dysponujecie dużą dozą energii, którą możecie przeznaczyć na swój rozwój, kolejna taka okazja pojawi się dopiero za rok. Pierwsza połowa miesiąca minie dosyć spokojnie, tworząc przestrzeń na konstruktywne działanie, zwłaszcza że Merkury, władca waszego znaku, zmieni bieg na prosty już 3 czerwca. 14 czerwca dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, emocje wzrosną, w związkach pojawią się różnice zdań, warto posłuchać tego, co ma do powiedzenia partner, bo pokaże wam inny – emocjonalny – punkt widzenia.

Między 14 a 18 czerwca dostaniecie się pod wpływ aspektów, jakie Słońce utworzy z Saturnem i Neptunem, okaże się, że trzeba postawić na konkrety a nie wyobrażenia na temat tego, co powinno być, liczyć się będzie konsekwencja, wytrwałość i dobra organizacja, uważajcie, aby nie ulegać manipulacji. 21 czerwca Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na potrzeby finansowe rodziny, 29 czerwca dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, w kwadraturze do Jowisza, niektóre Bliźnięta zaszaleją i zdecydują się na zakup czegoś, co do tej pory było poza zasięgiem ich finansowych możliwości.

Merkury w Byku powróci do biegu prostego już 3 czerwca, odtąd łatwiej będzie się porozumieć w każdej sprawie. Między 9 a 13 czerwca trygon Merkurego do Plutona ułatwi zdobycie kredytu, skorzystanie z rezerw lub uda się zdobyć finansowanie ważnego projektu. 13 czerwca Merkury ponownie zawita do waszego znaku, co jeszcze bardziej wzmocni pozycję i możliwość realizacji swojego potencjału. Powiodą się wszystkie sprawy związane z komunikacją, publikacją, publicznymi wystąpieniami oraz przekazem informacji, na prawdziwe sukcesy możecie liczyć między 18 a 22 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w bardzo korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, to bardzo dobry moment na rozpoczęcie działań edukacyjnych, powiodą się podróże zagraniczne oraz kontakty z obcokrajowcami.

Wenus do 23 czerwca przebywa w Byku, zanim zawita do waszego znaku, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich prawdziwych uczuć oraz zasobów materialnych. Między 9 a 13 czerwca, podczas koniunkcji kochliwej Wenus z nieobliczalnym Uranem, możecie nawiązać ukryty, krótkotrwały romans lub zaskoczy was czyjeś wyznanie. Między 17 a 21 czerwca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z surowym Saturnem i relaksujący sekstyl ze złudnym Neptunem, stoczycie wewnętrzna walkę pomiędzy realizacją marzeń a obowiązkami i twardą rzeczywistością, trygon Wenus do Plutona, do którego dojdzie 21 czerwca, ostatecznie pomoże wygrać z pożądaniem. 23 czerwca Wenus zawita do waszego znaku, wzrośnie atrakcyjność i seksapil, otworzycie się na doznania zmysłowe, odczujecie radość życia, szczególnie w okolicach 29 czerwca, podczas sekstylu  Wenus ze szczodrym Jowiszem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Baranie, gdzie jest bardzo mocny, wasza działalność okaże się więc skuteczna a popularność wśród przyjaciół wzrośnie – uważajcie tylko, aby nie przesadzić z nadmiarem energii, bo łatwo może się przekształcić w agresję. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna zaleca ostrożność i powściągliwość, zwłaszcza że w pierwszych dniach lipca dojdzie do napiętej kwadratury Marsa z Plutonem, co jest zapowiedzą walki.

Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w znaku Byka do 21 maja, co nie jest dla was korzystne, bo pozbawia Bliźnięta energii, dlatego warto w tym czasie wrzucić na luz i jak najwięcej odpoczywać. Nie będzie to jednak łatwe, bo jeszcze 1 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca, które w najbliższych tygodniach może wpłynąć negatywnie na sprawy pozostające poza waszą kontrolą. Pierwsza dekada miesiąca wprowadzi was w stan wewnętrznego pobudzenia za sprawą koniunkcji Słońca z Uranem w sekstylu do Marsa, rozbujała wyobraźnia a także sprawy, na które nie macie wpływu, wprowadzą radykalne zmiany w życiowych celach oraz sprawach zawodowych.

Jowisz w sekstylu do Plutona sprawi, że transformacja w konsekwencji okaże się dla was korzystna, pod warunkiem, że poddacie się nadchodzącym zmianom. 11 maja Jowisz zmieni znak i wkroczy do życzliwego Barana, do 29 października otworzy przed wami szeroko drzwi, przez które nadejdą podróże zagraniczne, nawiązanie nowych prominentnych znajomości, zrealizowanie celów związanych z nauką, korzyści z kontaktów międzynarodowych.

Zaćmienie Księżyca w znaku Skorpiona, do którego dojdzie 16 maja, wzbudzi emocje związane z pogorszeniem zdrowia własnego lub kobiet w waszej rodzinie, na co wskazują także aspekty do Saturna i Neptuna, pod wpływem których pozostaniecie od 13 do 17 maja – warto w tym czasie korzystać z intuicji, ale nie ulegać iluzjom, tylko zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest. Od 17 do 21 maja trygon Słońca do Plutona pozwoli wam uzyskać siłę wewnętrzną, ułatwiającą transformację, zmiany bowiem okażą się dla was w konsekwencji korzystne. 21 maja Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, zwłaszcza że do 25 maja pozostaniecie pod wpływem stwarzającego korzystne okazje sekstylu Słońca do Jowisza, nawiążecie międzynarodowe przyjaźnie, uzyskacie wsparcie osób prominentnych, egzaminy się powiodą, niektóre Bliźnięta wybiorą się za granicę.

Do 23 maja Merkury przebywa w waszym znaku, co jest wyjątkowo korzystne przede wszystkim dla spraw komunikacyjnych, związanym z kontaktami międzyludzkimi, pobieraniem nauki, zdawaniem egzaminów, zdobywaniem informacji i przemieszczaniem się, szczególnie od 4 do 8 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Wenus. 11 maja jednak Merkury zmieni bieg na wsteczny, dlatego rozpoczynanie nowych projektów i zakup sprzętu elektronicznego lepiej odłożyć na później, po 3 czerwca, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji. Powiodą się natomiast w tym czasie wszelkiego rodzaju powtórki, poprawki, przemyślenie nowych rozwiązań w kontynuowanych projektach, między 17 a 22 maja, gdy Merkury retro znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, warto odwiedzić miejsca, w których już kiedyś byliście. 23 maja Merkury wycofa się do znaku Byka, niektóre wiadomości zaczniecie ukrywać, zwłaszcza od 24 do 28 maja, podczas trygonu Merkurego do Plutona.

1 maja Wenus znajdzie się w korzystnej konfiguracji z dobrotliwym Jowiszem i potężnym Plutonem, warto ten dzień spędzić w międzynarodowym towarzystwie. Następnego dnia Wenus zmieni znak i zawita do życzliwego Barana, w którym jednak nie czuje się najlepiej, sprawy związane z miłością i przyjaźnią staną się bardziej burzliwe, zwłaszcza między 22 a 28 maja, kiedy Wenus utworzy napięty aspekt z Saturnem. 28 maja Wenus wejdzie do znaku Byka, którym włada, relacje międzyludzkie znacznie się ocieplą.

Mars do 25 maja przebywa w znaku Ryb, stymulując sprawy zawodowe oraz związane z realizacją osobistych celów. Między 15 a 21 maja, kiedy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem, wprowadzi pewien rodzaj zagubienia i brak rozeznania kierunku, w jakim podążają ważne dla was sprawy. Między 20 a 25 maja natomiast Mars w sekstylu do Plutona zachęci do odważnych inwestycji, czekają was większe przepływy pieniężne, będziecie dysponować dużą mocą sprawczą. 25 maja Mars wejdzie do znaku Barana, którym włada, stanie się więc wyjątkowo mocny, aktywny, szybki a nawet agresywny, wasze działania, szczególnie w sprawach międzynarodowych i naukowych staną się wyjątkowo skuteczne, zwłaszcza od 27 do 31 maja, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 dla Bliźniąt

1 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwym Baranie, do tego w koniunkcji z władcą waszego znaku, natomiast 3 kwietnia Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, początek miesiąca zapowiada się więc niezwykle korzystnie, szczególnie jeśli planujecie inicjację ważnego przedsięwzięcia, takiego jak zakładanie firmy lub strony internetowej czy rozpoczęcie pisania bloga. Czas do 20 kwietnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Barana, sprzyja działalności społecznej, macie szanse w tym czasie zawrzeć przyjaźnie, mające znaczenie dla waszej przyszłości.

Od 10 do 15 kwietnia koniunkcja dobroczynnego Jowisza z marzycielskim Neptunem w znaku Ryb, którym obydwie planety władają, zapowiada sukcesy zawodowe, czeka was awans, podróż zagraniczna lub twórczy projekt, w którym liczy się wyobraźnia, łatwo też będzie o ramy strukturalne ambitnych projektów, co zapewni korzystny aspekt Słońca do Saturna. W czasie Świąt Wielkanocnych  dojdzie do pełni Księżyca w życzliwej Wadze, dodatkowo Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, pojawią się emocje, których przyczyną mogą być napięte stosunki z obcokrajowcami. 20 kwietnia Słońce zawita do znaku Byka rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się pozbawieni energii, czas na odpoczynek, zwłaszcza że 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca, możecie odczuć silne osłabienie.

Merkury w życzliwym Baranie przebywa do 11 kwietnia, warto ten czas wykorzystać na aktywność w sferze przyjaźni i działalności społecznej, szczególnie między 6 a 9 kwietnia, kiedy Merkury utworzy sekstyl do Marsa i Saturna będziecie mogli udzielić skutecznej pomocy osobom z zagranicy. Po 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w znaku Byka, myśli podążą w kierunku rozwoju osobistego, staniecie się bardziej skryci i uważni w dzieleniu się informacjami. W  drugi dzień Świąt, kiedy Merkury ustawi się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sektylu do Wenus, otrzymacie zaskakującą wiadomość, która przyczyni się do osiągnięcia zawodowego sukcesu. 24 kwietnia pozostańcie uważni, bo napięty aspekt Merkurego do Saturna utrudni komunikację, natomiast od 25 do 28 kwietnia korzystne aspekty waszego władcy do Jowisza, Neptuna i Plutona zapowiadają poszerzenie wiedzy i wzbogacające doświadczenia.

Wenus w życzliwym Wodniku przebywa do 5 kwietnia, potem przechodzi do znaku Ryb, w którym jest wywyższona, obdarzy więc swoim wdziękiem i szczodrością życie zawodowe, wolne Bliźnięta spotkają miłość w miejscu pracy, możecie spodziewać się gratyfikacji za dobrze wykonane zadania, zwłaszcza że w znaku Ryb w kwietniu przebywać będzie również dobroczynny Jowisz. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i Neptunem, spełnią się wasze marzenia.

Do 15 kwietnia Mars przebywa w przyjaznym Wodniku, zachęcając do intensywnej aktywności, szczególnie od 3 do 8 kwietnia, gdy znajdzie się w koniunkcji z wymagającym Saturnem, możecie zmierzyć się z wyzwaniami, które należy pokonać siłą woli. W drugiej połowie miesiąca Mars będzie tranzytował znak Ryb, w którym nie czuje się najlepiej, liczcie się z tym, że odczuwany dyskomfort lub frustracja zaczną odbijać się na otoczeniu.

ŻYCZĘ RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Horoskop miesięczny na marzec 2022 dla Bliźniąt

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, energię skierujecie więc na realizację zawodowych projektów, szczególnie na początku miesiąca, w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 2 marca, w sąsiedztwie dobroczynnego Jowisza i w korzystnym sekstylu do Urana, możecie spodziewać się uśmiechów losu, awansu, rozpoczęcia innowacyjnego projektu lub zaangażowania w sprawy międzynarodowe. Pozostałe aspekty planet podpowiadają, że macie szanse na udane inwestycje lub zaciągnięcie dużego kredytu. Od 11 do 15 marca, kiedy Słońce utworzy koniunkcję z Neptunem, zaangażujecie się w działalność charytatywną, rozwiniecie umiejętności związane z rozwojem intuicji oraz wyobraźni, niektóre Bliźnięta mogą jednak uwikłać się w sieć nieporozumień, przekłamań i półprawd, zachowajcie więc jasność umysłu.

Między 16 a 20 marca Słońce w sekstylu do Plutona wyzwoli w was wojownika, pomoże też w karierze i w zarządzaniu wspólnymi finansami. 18 marca dojdzie do pełni Księżyca w znaku Panny, co wpłynie na emocje, związane z życiem rodzinnym i zawodowym. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, energia się wzmocni, uwagę skierujecie na rozwój przyjaźni i poszerzenie grona znajomych.

Merkury w tym miesiącu wykaże sporą aktywność, warto jego moc wykorzystać do 10 marca, dopóki przebywa w życzliwym znaku Wodnika, w którym jest bardzo mocny. Już 2 marca znajdzie się w koniunkcji ze stabilizującym Saturnem, to dobry moment na podejmowanie strategicznych decyzji, których konsekwencje okażą się długoterminowe.

Od 10 do 27 marca Merkury przebiegnie znak Ryb w ekspresowym tempie, to właściwy moment na rozwój talentów artystycznych i pracę charytatywną, nie sprzyja natomiast podejmowaniu życiowych decyzji. Między 16 a 18 marca sekstyl Merkurego do Urana zaowocuje kreatywnymi pomysłami, ale ich realizację odłóżcie na później. Między 19 a 22 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja podróżom zagranicznym, kontaktom międzynarodowym oraz zadaniom, których celem jest szeroko pojęta edukacja, natomiast koniunkcja Merkurego z Neptunem, pod wpływem której pozostaniecie od 23 do 25 marca, ułatwi osiągnięcie spełnienia w działaniach twórczych, wymagających rozbudowanej wyobraźni, należy jedynie unikać w tych dniach używek, alkoholu i namiaru leków. Kiedy 27 marca Merkury przejdzie do inspirującego znaku Barana, staniecie się bardziej aktywni towarzysko.

Wenus wraz z Marsem do 6 marca wędruje przez znak Koziorożca, co może mieć znaczący wpływ na zarządzanie wspólnymi zasobami, szczególnie że obie planety utworzą koniunkcję z potężnym Plutonem, niektóre Bliźnięta dokonają w tym czasie poważnych inwestycji, spodziewajcie się dużych przepływów pieniędzy a w każdym razie zainicjujecie działalność, która do tego doprowadzi. 6 marca zarówno Wenus, jak i Mars przejdą do życzliwego Wodnika, napięcie nie odpuści, ale można je wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób, na przykład w sypialni. Gorąco w związkach zrobi się również między 17 a 21 marca, podczas kwadratury Wenus do Urana, uważajcie jednak, aby nie wylać dziecka z kąpielą, bo zaraz za Wenus podąża Mars, który między 20 a 25 marca również znajdzie się w napiętym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, taki układ może doprowadzić do silnego konfliktu a nawet zerwania, jeśli nie opanujecie emocji lub potrzeba wolności okaże się zbyt intensywna. W ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Wenus z Saturnem skłoni do poważnego zastanowienia się nad tym co stanowi dla was większą wartość – stabilizacja w związku czy potrzeba niezależności.

Horoskop miesięczny na luty 2022 dla Bliźniąt

Słońce w znaku życzliwego Wodnika do 18 lutego skieruje uwagę na edukację oraz planowanie przyszłych podróży zagranicznych, co może okazać się na początku miesiąca trudne, ze względu na nów Księżyca w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, do którego dojdzie 1 lutego. Ogólnie koniunkcja Słońca z Saturnem w pierwszym tygodniu miesiąca wpłynie na opóźnienia w realizacji niektórych pragnień i realizacji potrzeb związanych z samorozwojem – jeśli jednak planujecie rzucić palenie, zmienić dietę na bardziej prozdrowotną lub pozbyć się uzależnień, to czas ku temu jest jak najbardziej właściwy.

16 lutego pełni Księżyca w przyjaznym Lwie towarzyszyć będzie sekstyl Jowisza do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 16 do 20 lutego, czekają was więc emocje, ale raczej pozytywne, układ planet zapowiada bowiem sukcesy zawodowe i nieoczekiwane wyjazdy zagraniczne. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do mistycznych Ryb, kierując uwagę na rozwój kariery i realizację zawodowych ambicji.

Merkury w Koziorożcu 4 lutego nareszcie zmieni bieg na prosty, co ułatwi komunikację, zdobędziecie też pewność co do słuszności podejmowanych decyzji. 10 lutego koniunkcja Merkurego z Plutonem postawi was w sytuacji przymusu, jest to jednak dobry moment na rozpoczęcie psychoterapii, możecie się też w dniach 7–13 lutego starać o kredyt lub wypłatę zaległych świadczeń. 14 lutego Merkury opuści zachowawczego Koziorożca i wejdzie do życzliwego Wodnika, w którym czuje się fantastycznie, możecie więc liczyć na dobre pomysły i błyskotliwość w wypowiedziach, również podróże i zakup środków elektronicznych okażą się korzystne. Między 24 a 26 lutego kwadratura Merkurego do Urana pobudzi umysł, ale nie wszyscy zgodzą się z waszymi pomysłami, co wywoła frustrację i może stać się przyczyna zbyt nerwowych reakcji.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w Koziorożcu, sprzyjając długotrwałym inwestycjom, trygon Wenus do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie w pierwszych dniach miesiąca, wpłynie korzystnie na stan wspólnego budżetu. Koniunkcja Wenus z Marsem między 14 a 20 lutego sprzyja determinacji w utrzymaniu związku uczuciowego, może jednak doprowadzić do zbyt impulsywnego wydawania pieniędzy, wzmocni bowiem chęć posiadania. Miedzy 22 a 26 lutego sekstyl Wenus oraz Marsa do mediumicznego Neptuna pomoże osiągnąć zawodowe marzenia, szczególnie jeśli wiążą się z szeroko pojętą twórczością, działalnością charytatywną lub przemysłem chemicznym.

Mars w znaku Koziorożca jest wywyższony, a to oznacza, że łatwo mu realizować swój potencjał, dlatego możecie liczyć na wystarczającą motywację do właściwego zarządzania wspólnymi finansami, dokonacie właściwych inwestycji, uzyskacie upragniony kredyt lub zdobędziecie ukrytą wiedzę na temat rzeczywistości. Szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca, gdy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, zapali się zielone światło dla realizacji zawodowych ambicji, możliwa okaże się służbowa podróż zagraniczna, przynosząca wymierne profity lub pojawi się szansa na realizację jakiegoś życiowego celu. Również między 6 a 10 lutego, podczas trygonu Marsa do Urana, uda się z sukcesem coś zakończyć, aby otworzyć się szeroko na nadchodzące nowe.

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Bliźniąt

Jowisz w znaku Ryb sprawi, że spełnią się wasze marzenia związane z karierą, a praca wreszcie zacznie sprawiać przyjemność. Słońce do 20 stycznia tranzytuje znak Koziorożca, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami, w pierwszych dniach miesiąca nów Księżyca w trygonie do Urana zapowiada niespodziewaną inwestycję, kupno lub sprzedaż nieruchomości. W dniach 8-9 stycznia cofająca się Wenus zajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, co znajdzie odzwierciedlenie nie tylko jako powrót przygaszonych upływem czasu uczuć, ale również zaowocuje udanymi interesami oraz inwestycjami w środki trwałe. Od 9 do 13 stycznia Słońce znajdzie się w sekstylu do Neptuna, jednocześnie napięty aspekt z Neptunem utworzy Mars, uważajcie więc na osoby, obiecujące wam „złote góry”, bo możecie się zawieść.

17 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, emocje podkręci fakt, że Słońce znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, co okaże się korzystne dla osób, planujących inwestycje w nieruchomości, pozostałe Bliźnięta mogą mieć kontakt z trudnymi emocjonalnie wydarzeniami, wpływającymi na stan posiadania oraz relacje rodzinne. 20 stycznia Słońce opuści znak Koziorożca i wejdzie do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym uwagę skierujecie na sprawy międzynarodowe, rozwój przyjaźni i podnoszenie kwalifikacji. 23 stycznia cofający się Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, pojawi się okazja, aby przekonać innych do pomysłów, które jednak wymagać będą korekty, na ich realizację poczekajcie przynajmniej do 4 lutego, kiedy Merkury powróci do ruchu prostego. Kwadratura Słońca do Urana w ostatnich dniach miesiąca przyniesie zmiany, na które nie jesteście przygotowani.

Merkury już 2 stycznia zawita do życzliwego Wodnika, obdarzając was błyskotliwością i umiejętnością szybkiej reakcji, między 12 a 16 stycznia jednak, pozostając w kwadraturze z Uranem, wzbudzi niepokój i trudną do opanowania nerwowość. W dodatku 15 stycznia zmieni bieg na wsteczny, do ruchu prostego powróci dopiero 4 lutego, jeśli więc planujecie podjąć ważne życiowe decyzje, zróbcie to w dwóch pierwszych tygodniach miesiąca. 26 stycznia Merkury wycofa się ponownie do Koziorożca, dając szansę na korektę pomysłów.

Wenus w Koziorożcu biegnie ruchem wstecznym do 29 stycznia, na początku miesiąca, między 3 a 8 stycznia, pod wpływem sekstylu Wenus do Neptuna, niektóre Bliźnięta powrócą do dawnej miłości lub obdarzą romantycznym uczuciem kogoś w pracy, inne użyją wyobraźni i kreatywności, co pozwoli stworzyć artystyczny projekt, pogłębi się duchowe podejście do miłości i wzrośnie empatia. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Wenus do Urana zapowiada gorący, ale ukryty romans, pojawi się też niespodziewana okazja, aby dokonać dobrej inwestycji.

Mars do 24 stycznia tranzytuje przeciwległy znak Strzelca, możecie więc odbierać partnera jako zbyt natarczywego lub roszczeniowego, zwłaszcza między 9 a 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna. 24 stycznia Mars wejdzie do znaku Koziorożca, w którym jest wywyższony, a więc bardzo silny, aktywność skierujecie na zarządzanie wspólnymi finansami.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Bliźniąt

Słońce w przeciwległym znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, skłaniając do rozwoju osobistego potencjału, zwiększenia kontaktów międzyludzkich a także zainteresowania się potrzebami partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Sekstyl Słońca do Saturna na początku miesiąca pozwoli rozpocząć długotrwałą współpracę, sprzyjającą karierze i choć na efekty trzeba będzie trochę poczekać, przyniesie wymierne efekty. Zaćmienie Słońca w przeciwległym znaku Strzelca, do którego dojdzie 4 grudnia, może sprawić, że umknie waszej uwadze ważna sprawa, dotycząca partnera, zabraknie wam empatii lub zmienicie zdanie na temat ważnej relacji, warto zajrzeć we własne wnętrze i odkryć prawdziwą motywację, jaka wami kieruje.

Między 10 a 14 grudnia Słońce w kwadraturze do Neptuna sprawi, że relacje międzyludzkie jeszcze bardziej się skomplikują, trudno wam będzie rozgraniczyć prawdę od kłamstwa, szczere intencje od manipulacji, pozostańcie więc ostrożni i stosujcie ograniczone zaufanie, szczególnie do propozycji zawodowych. Od 18 do 21 grudnia natomiast możecie liczyć na owocną współpracę zagraniczną, łatwość w zdawaniu egzaminów, ludzie będą wam przychylni i skorzy do pomocy, co zapewni sekstyl Słońca do Jowisza oraz pełnia Księżyca w waszym znaku. 21 grudnia Słońce opuści przeciwległy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie rozwój osobisty i zawodowy a także zarządzanie wspólnymi finansami.  Święta Bożego Narodzenia mogą wiązać się z napięciem, wywołanym przez osoby starsze z waszego otoczenia, do czego przyczyni się kwadratura Saturna do Urana, wasza wolność osobista może zostać częściowo ograniczona. 29 grudnia Jowisz opuści znak Wodnika i zawita do życzliwych Ryb, powiększy się więc w nadchodzącym roku grono serdecznych przyjaciół, gotowych udzielić wam wsparcia i pomocy w potrzebie. Trygon Słońca do Urana zachęci do spędzenia Sylwestra w sposób odmienny od dotychczasowego.

Do 13 grudnia Merkury, władca waszego znaku, przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, sprzyjając nawiązywaniu relacji, nie zapominajcie jednak, że jest w tym znaku na wygnaniu, a więc słaby, co stawia was w podrzędnej sytuacji w przypadku negocjacji – szczególną ostrożność w interesach i ważnych ustaleniach zachowajcie w dniach od 6 do 8 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna. Szansa na owocną współpracę natomiast pojawi się między 10 a 12 grudnia, gdy Merkury ustawi się w sekstylu do Jowisza. Po 13 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w znaku Koziorożca, możecie liczyć na korzystne inwestycje i decyzje biznesowe, szczególnie między 19 a 21 grudnia, ponieważ Merkury utworzy trygon do inspirującego Urana. Od 25 do 28 grudnia sekstyl Merkurego do Neptuna sprzyja twórczym pomysłom.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus utworzy korzystny aspekt z mediumicznym Neptunem, ogarną was uczucia wyższe i chęć pomocy potrzebującym, przyjemność sprawi słuchanie muzyki oraz ogólnie kontakt ze sztuką. W tym miesiącu Wenus dwukrotnie znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, wydobywającym na światło dzienne ukryte uczucia i namiętności – najpierw od 10 do 13 grudnia, poruszając się biegiem prostym a następnie od 23 do 26 grudnia, ponieważ od 20 grudnia planeta wejdzie w retrogradację i ponowi aspekt – Święta Bożego Narodzenia mogą minąć pod znakiem czasami bolesnych, ale oczyszczających wyznań.

Mars do 13 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, w którym jest mocny, szczególnie aktywny będzie na początku miesiąca rozbudzając potrzebę romantycznych doznań, jednak między 3 a 13 grudnia aspekty Marsa z Plutonem i Jowiszem mogą wywołać potrzebę interwencji medycznej lub skierują aktywność na ochronę zdrowia. 13 grudnia Mars wkroczy do przeciwległego znaku Strzelca, w którym pozostanie przez ok. 2 miesiące, liczcie się z tym, że partnerzy życiowi staną się wobec was bardziej wymagający. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Marsa do Saturna wpłynie motywująco na współpracę zawodową.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Bliźniąt

Do 22 listopada Słońce przebywa w znaku Skorpiona, kierując uwagę na sprawy zdrowia oraz potrzeby domowych zwierzaków, a także wywołując potrzebę poprawy warunków pracy. W pierwszym tygodniu miesiąca Słońce najpierw w kwadraturze do Saturna, a następnie w opozycji do Urana – podczas nowiu Księżyca, do którego dojdzie 4 listopada – wywoła niespodziewane zmiany, które mogą doprowadzić do przejściowych problemów trawiennych, niektóre Bliźnięta będą zmuszone zastosować na jakiś czas dietę eliminacyjną lub długotrwałą dietę prozdrowotną.

Między 10 a 14 listopada Słońce w trygonie do Neptuna wpłynie pozytywnie na każdy rodzaj pracy twórczej, warto też skorzystać w tych dniach z warsztatów rozwoju osobistego lub artystycznego. Od 13 do 19 listopada czeka was małe „trzęsienie ziemi”, które może osłabić odporność i w związku z tym wywołać różne dolegliwości – emocje wynikną z wyzwań, jakie postawicie przed sobą w związku z wyjazdami zagranicznymi, zdobywaniem wiedzy lub większymi zakupami, do czego skłonią aspekty Słońca z Jowiszem i Plutonem, oliwy do ognia doda zaćmienie Księżyca w znaku Byka, rozbudzając skrywane uczucia. 22 listopada Słońce przejdzie do przeciwległego znaku Strzelca, kierując uwagę na sprawy partnerskie. Sekstyl Słońca do stabilizującego Saturna pozwoli w ostatnich dniach miesiąca uporządkować relacje w ważnych związkach.

Merkury, władca waszego znaku, w tym miesiącu będzie niezwykle aktywny, tworząc wiele aspektów i rezydując aż w trzech znakach – do 6 listopada w Wadze, od 6 do 24 listopada w Skorpionie a w ostatnim tygodniu miesiąca w przeciwległym Strzelcu. Sekstyl Merkurego do Wenus od 6 do 9 listopada rozbudzi was emocjonalnie, przyjemność sprawią kontakty towarzyskie, ale już między 8 a 13 listopada, gdy Merkury w koniunkcji z Marsem znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, napotkacie trudności w realizacji swoich pomysłów, w pracy ktoś odrzuci wasz projekt lub nie powiodą się plany związane z podnoszeniem kwalifikacji.

Między 12 a 14 listopada czekają was stresujące sytuacje, ale uświadomicie sobie przyczyny niektórych trudności i łatwiej wam będzie podjąć właściwe decyzje. Od 17 do 19 listopada trygon Merkurego do Neptuna sprzyja pracy twórczej, warto słuchać podpowiedzi intuicji. Między 19 a 22 listopada Merkury w aspekcie z Jowiszem i Plutonem zachęci do inwestowania w projekty międzynarodowe, zdobywanie specjalistycznej wiedzy, podróże zagraniczne. Od 28 do 30 listopada Merkury w koniunkcji ze Słońcem i w sekstylu do Saturna wpłynie stabilizująco na ważne, zawodowe relacje.

Wenus w przeciwległym znaku Strzelca przebywa tylko do 5 listopada, wykorzystajcie więc pierwsze dni miesiąca na okazanie ukochanej osobie, że wam na niej zależy. Kiedy Wenus zmieni znak i wejdzie do Koziorożca, pozostanie w nim bardzo długo, bo aż do 6 marca, ponieważ w międzyczasie zmieni bieg na wsteczny, wpłynie to przede wszystkim na zarządzanie wspólnymi finansami, zaczniecie inwestować w rzeczy trwałe, które prędko się nie psują, również wasze związki osobiste nabiorą poważniejszego charakteru.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Skorpiona, w którym jest bardzo mocny i może realizować cały swój potencjał, wzrośnie więc motywacja do działania, szczególnie w zakresie poprawy zdrowia. Mocny Mars może jednak wyrwać się spod kontroli i zamienić w agresora, starajcie się więc panować nad emocjami, zwłaszcza w przypadku, kiedy ktoś „nadepnie wam na odcisk” – nadmierna aktywność będzie widoczna szczególnie w okolicach zaćmienia Księżyca w Byku 19 listopada, ponieważ towarzyszyć mu będzie opozycja zaczepnego Marsa do rewolucyjnego Urana.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Bliźniąt

Słońce w życzliwym znaku Wagi do 23 października skupi uwagę na relacjach z ukochanymi oraz dziećmi, przypomni o tym, jak ważny jest rozwój indywidualnych zainteresowań oraz zajmowanie się tym, co sprawia przyjemność. Nów Księżyca w koniunkcji z Marsem, do którego dojdzie 6 października, zachęci do aktywnego poszukiwania hobby, a zainteresowania, które kiedyś porzuciliście, powrócą około 9 października, gdy do Słońca i Marsa dołączy cofający się Merkury – starajcie się unikać pośpiechu oraz impulsywnych reakcji, bo możecie zrobić komuś krzywdę – Mars w Wadze jest słaby i będziecie mieć skłonność do nierozważnego działania.

Sukcesy w relacjach międzynarodowych, w nauce oraz w podróży czekają was natomiast między 13 a 17 października, kiedy Słońce utworzy dobroczynny trygon z Jowiszem, warto w tych dniach zrobić coś dla siebie. 20 października pełnia Księżyca w znaku Barana pozwoli jasno dostrzec prawdziwe intencje przyjaciela lub kochanka, konieczność zajmowania się dziećmi utrudni życie towarzyskie lub zagracie w otwarte karty w gronie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, może być emocjonująco. 23 października Słońce opuści życzliwą Wagę i wkroczy do posępnego Skorpiona, przypominając o smutnych obowiązkach, związanych ze Świętem Zmarłych – przełom października i listopada może być wyjątkowo trudny ze względu na kwadraturę Słońca do Saturna.

Merkury przebywa w życzliwym znaku Wagi, wpływając na kreatywność, ale do 18 października pozostaje w biegu wstecznym, zalecana jest więc ostrożność w rozpoczynaniu nowych projektów, wskazany natomiast jest powrót do pomysłów, które wymagają przemyślenia i wprowadzenia poprawek. Okazja pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem i korzystnym trygonie z Jowiszem – układ planet sugeruje, że warto skorzystać z okazji i pogłębić wiedzę, aby w przyszłości uniknąć błędów, szczególnie w ocenie relacji międzyludzkich. Ostrożność zachowajcie w okolicach 9 października, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem – aktywność jest wskazana, ale pośpiech może zniszczyć dobre pomysły.

Wenus w znaku Skorpiona przebywa do 7 października, nie jest to dla niej komfortowa sytuacja, bo jest w tym znaku na wygnaniu i niewiele może zdziałać, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem sekstylu Wenus do Plutona, możecie doświadczyć poczucia presji lub podporządkowania zarówno w sprawach finansowych, jak i miłosnych. 7 października Wenus przejdzie do przeciwległego znaku Strzelca, rozpocznie się dla was okres życzliwości otoczenia, samotnie Bliźnięta mają szanse spotkać na swej drodze swoją drugą połówkę, zwłaszcza między 14 a 18 października, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu do Merkurego. Również ostatni tydzień miesiąca obfitował będzie w sukcesy towarzyskie na forum międzynarodowym lub na uczelni, kiedy Wenus utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem, jednak kwadratura Wenus z Neptunem zapowiada rozczarowanie uczuciowe lub intrygi i manipulacje w pracy.

 Mars w Wadze jest słaby, bo na wygnaniu, ale rozbudzi w was potrzebę twórczości, kreacji, seksualnych uniesień i wychowawczych działań, nie dajcie się tylko ponieść nadmiernej pożądliwości i niecierpliwości, bo możecie osłabić relacje z dziećmi i kochankami. Najtrudniej wam będzie zapanować nad energią Marsa w okresie od 16 do 24 października, kiedy dostaniecie się pod wpływ trygonu z Jowiszem i kwadratury z Plutonem, chyba że skierujecie aktywność na działalność twórczą lub edukacyjną.