Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Byka przebywa do 21 maja, nie jest to dla was korzystne, bo osłabia energetycznie, możecie mieć poczucie, ze brakuje siły na codzienne zmagania, do tego Merkury, władca waszego znaku, do 15 maja porusza się biegiem wstecznym, dlatego pierwsze dwie dekady maja warto przeznaczyć na odpoczynek i ładowanie akumulatorów. 5 maja zaćmienie Księżyca w Skorpionie wprowadzi sporo emocjonalnego zamieszania, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji. Od 7 do 13 maja pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Słońca z nieprzewidywalnym Uranem, wokół was dzieją się rzeczy, o których nie wiecie i na które nie macie wpływu, tym bardziej wiec możecie być zaskoczeni zmianami, jakie wywołają. 16 maja Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, opuści życzliwego Barana i wejdzie do znaku Byka, od razu też znajdzie się w napiętym aspekcie do Plutona w życzliwym Wodniku, co oznacza zmagania w sprawach związanych z edukacją lub podróżami zagranicznymi – wejście Jowisza do Byka nie oznacza, że szczęście was opuści, ale że w ciągu nadchodzącego roku powinniście przygotować się na przyjęcie darów, jakie przyniesie Jowisz, kiedy w maju przyszłego roku wejdzie do waszego znaku. Między 15 a 20 maja Słońce w sekstylu do Neptuna ułatwi rozwój kariery, pod warunkiem, że zajmujecie się szeroko pojętą działalnością twórczą, artystyczną lub kreatywną. 19 maja dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka, co może okazać się początkiem realizacji skrytych planów. Od 15 do 25 maja Słońce w sekstylu do Marsa skłoni do intensywnego działania, co przyniesie wymierne korzyści dopiero po 21 maja, kiedy obydwie planety zmienią znak – Słońce wkroczy do waszego znaku tworząc od razu korzystny aspekt z Plutonem, natomiast Mars zawita do życzliwego Lwa, takie nagromadzenie energii zaowocuje sukcesami w wielu dziedzinach życia, można jednak przesadzić z jego ekspresją, kierujcie wiec energię wyłącznie na sprawy, które są tego warte. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w waszym znaku w kwadraturze do Saturna w Rybach ograniczy możliwość realizacji niektórych marzeń, mogą też pojawić się problemy ze zdrowiem.

Merkury, władca waszego znaku, do 15 maja porusza się biegiem wstecznym w Byku, co jest podwójnie dla was niekorzystną sytuacją, dlatego starajcie się zachować ostrożność we wszystkich sprawach związanych z komunikacją, handlem i finansami. 1 maja Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, co zwykle jest pozytywnym wydarzeniem, tym razem jednak, chociaż znajdziecie uznanie w oczach innych osób, nie ma gwarancji, że wyjdzie to wam na dobre. Znacznie lepiej sytuacja przedstawia się w okresie od 10 do 17 maja, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu do Saturna i Wenus w czasie zmiany biegu ze wstecznego na prosty – pozycja zawodowa i finansowa, do tej pory niepewna, umocni się i przyniesie korzyści na dłuższy czas.

Wenus przebywa w waszym znaku do 7 maja, obdarzając wdziękiem i ułatwiając nawiązywanie znajomości, warto to wykorzystać szczególnie w dniach 3 – 6 maja, gdy utworzy korzystny aspekt z dobroczynnym Jowiszem, przyciągniecie bowiem do siebie wiele przyjaźnie nastawionych osób, jednocześnie jednak Wenus znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, więc niektóre oczekiwania zawodowe okażą się trudne do spełnienia lub ktoś zacznie wami manipulować i stracicie pewność siebie. 7 maja Wenus opuści wasz znak i zawita do Raka, zwiększając swoją moc, co pozytywnie wpłynie na sprawy zarówno uczuciowe, jak i finansowe. Między 11 a 14 maja trygon Wenus do Saturna pozwoli ustabilizować zarobki na niezbyt wielkim, ale stałym poziomie. Od 24 do 27 maja sekstyl Wenus do Urana przyniesie niespodziankę w formie nieoczekiwanego zysku.

Mars do 20 maja przebywa w znaku Raka, wprowadzając zamieszanie w finansach i zmuszając do większych wydatków, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem. Od 15 do 18 maja trygon Marsa do Neptuna wpłynie na wyobraźnię i skoncentruje wysiłki na pracy zawodowej o charakterze twórczym. 20 maja Mars wkroczy do życzliwego Lwa, od razu jednak znajdzie się w opozycji do transformującego Plutona, liczcie się więc z koniecznością walki o wydobycie na wierzch treści ukrytych w podświadomości.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *