Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Koziorożca

Zaćmienie Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem w sekstylu do Marsa, do którego dojdzie w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, może sprawić w ciągu najbliższych tygodni, że zabraknie wam rozsądku w relacjach z dziećmi. Pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez całą pierwszą dekadę miesiąca, tak jak i pod działaniem sekstylu Jowisza do Plutona w waszym znaku – niektóre Koziorożce bardzo zaangażują się w temat wojny na Ukrainie, nie tylko w formie pomocy uchodźcom, ale również w inne działania, służące przywróceniu pokoju.

Słońce w życzliwym Byku przebywa do 21 maja, kierując uwagę na samorealizację i praktyczny kontakt z każdego rodzaju twórczością. 11 maja Jowisz opuści znak życzliwych Ryb i przejdzie do Barana, w którym pozostanie do 29 maja, wprowadzając na teren rodzinny tematy związane z rozwojem osobistym, poszerzeniem horyzontów, zdobywaniem wiedzy, podróżami zagranicznymi oraz kontaktami z obcokrajowcami.

Między 13 a 17 maja Słońce w kwadraturze do Saturna i w sekstylu do Neptuna skłoni do oszczędności, zwłaszcza że 16 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Skorpiona, co wzbudzi gwałtowne emocje i obniży nastrój, natomiast od 17 do 21 maja trygon Słońca do przebywającego w waszym znaku Plutona obdarzy was mocą, niektóre Koziorożce sięgną po władzę, której od dawna pragnęły. 21 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wejdzie do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym większą uwagę należy zwrócić na stan zdrowia, wskazane są wizyty u lekarzy oraz wykonanie okresowych badań. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza sprzyja podróżom, kontaktom z obcokrajowcami i celebrytami.

1 maja Wenus utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem w życzliwych Rybach, w sekstylu do Plutona w waszym znaku, co zapowiada transformujące, ale uszczęśliwiające wydarzenie związane z podróżami, obcokrajowcami lub zdobywaniem wiedzy. Już następnego dnia Wenus opuści Ryby i wejdzie do walecznego Barana, w którym nie czuje się najlepiej, sprawy miłości zejdą na dalszy plan, ale nie na długo. Między 4 a 8 maja sekstyl Merkurego do Wenus pozwoli cieszyć się z wizyt miłych gości. Między 22 a 28 maja napięty aspekt Wenus z Plutonem oraz sekstyl z Saturnem stworzy sytuację przymusu w relacjach rodzinnych, ułatwi jednak zaprowadzenie porządku w domowym budżecie. 28 maja Wenus opuści gwałtownego Barana i wejdzie do życzliwego Byka, pragnienie miłości i doświadczenia spokojnych, głębszych uczuć powróci ze zdwojoną siłą.

Mars tranzytuje Ryby do 25 maja, wzbudzając frustrację w dziedzinie komunikacji, trudno będzie zrozumieć cudze intencje, szczególnie między 15 a 21 maja, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z tworzącym iluzje Neptunem. Od 20 do 25 maja, podczas sekstylu Marsa do Plutona, dysponować będziecie potężną mocą wewnętrzną oraz skutecznością w działaniu, w niektórych osobach wzrośnie jednak uczucie gniewu i potrzeba jego wyrażenia. 25 maja Mars opuści Ryby i wejdzie do znaku Barana, którym włada, staniecie się bardziej skłonni do aktywności fizycznej, niektóre Koziorożce zabiorą się do wprowadzania nowych porządków w domu, szczególnie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem.

Merkury w Bliźniętach pozostanie do 23 maja, jednak 11 wejdzie w retrogradację, poruszając się wstecz do 3 czerwca, lepiej więc zrezygnować w tym czasie z ważnych spotkań i umów, należy liczyć się opóźnieniami w załatwianiu spraw urzędowych, przekładaniem terminów oraz szukaniem zagubionych dokumentów. Od 17 do 22 maja Merkury w korzystnym aspekcie z Jowiszem sprzyja jednak podróżom zagranicznym, pod warunkiem, że wybierzecie się do miejsca, które dobrze znacie. 23 maja Merkury wycofa się do życzliwego Byka i między 24 a 28 maja utworzy korzystny aspekt z Plutonem, powrócą niedokończone ważne rozmowy i sprawy, które koniecznie trzeba wyjaśnić, wyczyścić i wybaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *