Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Raka

Słońce w Strzelcu przebywa do 22 grudnia, kierując uwagę na sprawy zdrowia, wykonywanie zleconych zadań oraz dbałość o warunki pracy. W nocy z 12 na 13 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, w najbliższych dniach możecie rozpocząć nowy projekt zawodowy, interesujące szkolenie lub zdecydować się na nową terapię. W dniach od 15 do 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna może przynieść błędną diagnozę, leki okażą się nieskuteczne, pojawi się alergia lub wystąpią trudne do określenia objawy, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego, w pracy pojawią się sprzeczne i niezrozumiałe dla was polecenia. 22 grudnia Słońce wkroczy do przeciwległego Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym potrzeby partnera okażą się najważniejsze, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy Słońce utworzy harmonijny aspekt z poważnym Saturnem, warto udzielić mu wsparcia. 27 grudnia pełnia Księżyca w waszym znaku, której towarzyszy trygon Słońca do dobroczynnego Jowisza, rozbudzi wiele emocji we wzajemnych relacjach, pojawi się szansa, aby udowodnić swoja dobra wolę, spędzicie przy tym czas w gronie przyjaciół. Niestety jednocześnie Merkury w koniunkcji z bojowym Marsem znajdzie się w kwadraturze do Neptuna, niektóre Raki mogą być narażone na kłopoty z żołądkiem lub jelitami, wśród współpracowników dojdzie do nieprzyjemnej wymiany zdań, pojawią się plotki.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w kwadraturze do Plutona doprowadzi do kryzysu w związkach miłości, pojawi się zazdrość, żale i pretensje. Na szczęście już 4 grudnia Wenus wejdzie do życzliwego Skorpiona, uczucia staną się bardziej gorące i głębsze, ale trudno się będzie uwolnić od toksycznych relacji, jednak sekstyl Wenus do Saturna w dniach 4 – 6 grudnia wpłynie na większą stabilizację związków. Między 9 a 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza pozwoli spędzić więcej czasu w towarzystwie przyjaciół, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 20 – 22 grudnia doprowadzi do nagłych, nieoczekiwanych kłótni i konfliktów. W czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Wenus do marzycielskiego Neptuna wprowadzi atmosferę gorących i romantycznych uczuć, namiętność natomiast pojawi się w dniach 27 – 29 grudnia, gdy Wenus utworzy harmonijny aspekt z pożądliwym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu. 29 grudnia Wenus opuści uczuciowego Skorpiona, wejdzie do znaku Strzelca i zacznie wspierać zdrowie oraz relacje z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

Pobudliwy Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Strzelca, kierując aktywność na ochronę zdrowia oraz poprawę warunków pracy. Pod koniec miesiąca, w dniach od 26 do 30 grudnia, kwadratura Masa do Neptuna może wywołać przejściowe dolegliwości, które trudno będzie zdiagnozować, ich podłoże bowiem będzie psychosomatyczne.

Merkury 1 grudnia wejdzie do przeciwległego Koziorożca, od razu utworzy sekstyl z Saturnem w życzliwych Rybach, co sprzyja podpisywaniu długoterminowych umów i podejmowaniu zobowiązań. Między 7 a 9 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza okaże się korzystny przede wszystkim dla osób podróżujących, studentów i nauczycieli, natomiast w dniach 10 – 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus pomoże nawiązać interesujące kontakty towarzyskie. Zakupy przedświąteczne najlepiej jest dokonać w pierwszej połowie miesiąca, bowiem 14 grudnia Merkury wejdzie w retrogradację, 24 grudnia wycofa się do Strzelca a z biegu wstecznego wyjdzie dopiero 2 stycznia, w tym okresie nie warto inwestować i kupować prezentów, mogą okazać się nietrafione lub trzeba je będzie naprawiać lub zwracać. W dniach 17 – 19 grudnia, gdy Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza oraz między 20 a 22 grudnia, podczas sekstylu cofającego się Merkurego z Saturnem, nawet to, co wydaje się być okazją, okaże się niewypałem.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *