Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Lwa

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, rozbudzając ochotę na randki, potrzebę rozrywek, rozbudzając kreatywność i chęć sprawienie sobie jak najwięcej przyjemności. 13 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Strzelcu, co zapowiada w najbliższym czasie początek nowego kreatywnego przedsięwzięcia, narodziny dziecka lub powstanie nowego hobby. W dniach od 15 do 19 grudnia kwadratura Słońca do zwodniczego Neptuna zapowiada błędy w zarządzaniu wspólnymi środkami finansowymi, nie jest to czas na zaciąganie kredytów lub planowanie większych inwestycji. 22 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do poważnego Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zdrowotne, niektóre Lwy mogą się zmagać z nawrotem przewlekłych dolegliwości, nie będą one jednak zbyt uporczywe, na co wskazuje sekstyl Słońca do Saturna w dniach 22 – 24 grudnia, energię pochłoną przedświąteczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 27 grudnia pełnia Księżyca w uczuciowym Raku w korzystnych aspektach do Jowisza przyniesie okazję do awansu, otrzymacie premię lub inną gratyfikację za wykonana pracę, uważajcie jednak na to, co mówicie, bo koniunkcja Merkurego z Marsem w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed plotkami i agresywnymi wypowiedziami, które mogą okazać się kłamstwem.

W pierwszych dniach miesiąca Wenus w kwadraturze do Plutona rozbudzi namiętności, nadmiar emocji okaże się szkodliwy dla zdrowia, mogą pojawić się psychosomatyczne objawy. 4 grudnia Wenus opuści życzliwą Wagę i wejdzie do emocjonalnego Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, uczucia staną się więc bardziej gwałtowne i pozbawione hamulców, w dniach 4 – 6 grudnia uda się je jednak utrzymać w ryzach, na co wskazuje sekstyl Wenus do stabilizującego Saturna. Między 9 a 11 grudnia natomiast uczucia wybuchną ze zdwojoną siłą, do czego przyczyni się opozycja Wenus do Jowisza. W dniach 20 – 22 grudnia opozycja Wenus do Urana spowoduje kłótnię z kimś w bliskiej rodzinie lub ze współpracownikami, z którymi zwykle utrzymujecie przyjazne stosunki. Trygon Wenus do Neptuna w trakcie Świąt Bożego Narodzenia przyniesie natchnioną atmosferę, wykażecie się altruizmem i opieką w stosunku do osób w rodzinie, które tego potrzebują. W dniach 27 – 29 grudnia, gdy Wenus utworzy sekstyl z potężnym Plutonem, samopoczucie zdominują silne namiętności. 29 grudnia Wenus opuści wymagającego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, nadejdzie czas na miłość, rozrywki i udane randki.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje życzliwego Strzelca, wzmacniając aktywność fizyczną i obdarzając energią, sprzyjającą działaniom kreatywnym, związanym z ulubionymi zajęciami oraz hobby. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem kwadratura Marsa do Neptuna może sprawić, że energia pójdzie na marne a działania okażą się chybione.

1 grudnia Merkury opuści życzliwego Strzelca i wejdzie do wymagającego Koziorożca, w dodatku od razu znajdzie się w sekstylu do Saturna, co sprzyja długoterminowym planom inwestycyjnym. Od 7 do 9 grudnia Merkury w trygonie do Jowisza przyniesie dobre, rozwojowe pomysły zawodowe, które spotkają się z uznaniem. W dniach 10 – 12 grudnia sekstyl Merkurego do Wenus zapowiada miłe spotkania w gronie rodzinnym. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do życzliwego Strzelca, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, druga połowa miesiąca nie sprzyja więc ani udanym zakupom, ani sprawnej komunikacji. W dniach 17 – 19 grudnia Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza, natomiast od 20 do 22 grudnia w sekstylu do Saturna – powrócą niedokończone sprawy z początku miesiąca, zakupy przedświąteczne i generalnie przemieszczanie się może okazać się problematyczne.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Jeden komentarz do “Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Lwa

  1. Faktycznie ten Merkury w retro trochę mi namieszał w zakupach, ale święta i tak mam udane 🙂 Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *