Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w przeciwległym Strzelcu do 22 grudnia, warto w tym czasie zająć się potrzebami partnerów, własne sprawy odkładając na później, to okres, w którym można poprawić relacje z ważnymi dla was osobami, pod warunkiem, że wykażecie się dyplomacją i altruizmem. 13 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku, to szansa na nawiązanie nowej znajomości, istotnej dla waszej przyszłości. Od 15 do 19 grudnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Słońca do Neptuna, w tych dniach nie ufajcie nikomu na słowo, zwłaszcza że Merkury od 14 grudnia zmieni bieg na wsteczny i inni będą się wycofywać ze swoich obietnic, sprawdzajcie bardzo dokładnie każdą, zwłaszcza zawodową informację, unikajcie samozwańczych „guru” oraz osób „wszystkowiedzących”. 22 grudnia Słońce opuści przeciwległego Strzelca i wejdzie do poważnego Koziorożca, od razu znajdzie się w sekstylu do Saturna, co pozwoli ustabilizować wspólne finanse i uregulować wszystkie zobowiązania. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w Raku w harmonijnych aspektach do dobroczynnego Jowisza, sprawy finansowe mają szansę wyjść na prostą, ale w związku z tym pojawi się wiele emocji, jednocześnie brak cierpliwości i impulsywne reakcje na zaczepki słowne zapowiada kwadratura cofającego się Merkurego z Marsem do zwodniczego Neptuna, atmosfera dni między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem może więc być zmienna.

Merkury, władca waszego znaku, 1 grudnia wejdzie do Koziorożca, od razu utworzy harmonijny aspekt ze stabilizującym Saturnem, co sprzyja poważnym i przemyślanym zakupom oraz inwestycjom, również trygon Merkurego do Jowisza w dniach od 7 do 9 grudnia, oraz sekstyl Merkurego do Wenus między 10 a 12 grudnia zapowiadają udane transakcje. 14 grudnia Merkury zmieni bieg na wsteczny, 24 grudnia wycofa się do Strzelca, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, jeśli więc ktoś nie zdąży z zakupem prezentów do 13 grudnia, to powinien się liczyć z możliwością zwrotu nietrafionych podarunków. Między 17 a 22 grudnia harmonijne aspekty cofającego się Merkurego z Jowiszem i Saturnem skłonią co prawda niektóre osoby do skorzystania z pojawiających się okazji, ale istnieje niebezpieczeństwo, że zakupione rzeczy będą się psuły lub nie traficie w gust i trzeba je będzie zwrócić, dotyczy to szczególnie sprzętu elektronicznego.

Wenus, planeta miłości i dostatku, tylko do 4 grudnia przebywa w życzliwej Wadze, gdzie jest mocna, ale w pierwszych dniach miesiąca utworzy napięty aspekt z władczym Plutonem, w miłości więc pojawi się namiętność, ale też jej siostra -zazdrość. 4 grudnia Wenus wejdzie do znaku Skorpiona, tracąc wiele ze swej mocy, od razu utworzy sekstyl z Saturnem, niektóre Bliźnięta poczują się bezradne wobec swoich uczuć, ale jednocześnie staną się one bardziej stabilne. W dniach od 9 do 11 grudnia, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do nieopanowanego Jowisza oraz między 20 a 22 grudnia, podczas opozycji Wenus do wybuchowego Urana, uważajcie na swoją dietę, bo może pojawić się niestrawność, nadmiar jedzenia i używek odbije się negatywnie na zdrowiu. Harmonijny aspekt Wenus do Neptuna zapewni przyjemną atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. 29 grudnia Wenus wreszcie zawita do przeciwległego Strzelca, przynosząc powodzenie i życzliwość w relacjach partnerskich.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym Strzelcu, co bardzo dynamizuje relacje międzyludzkie, czasem możecie odnosić wrażenie, że partnerzy was atakują, będą jednak także mobilizować do większej aktywności. Pod koniec miesiąca, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, napięte aspekty miedzy Merkurym w koniunkcji z Marsem a Neptunem, doprowadzą do sprzeczek w relacjach partnerskich, uważajcie na słowa, bo mogą być bolesne, a raz wypowiedzianych nie można cofnąć.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *