Horoskop miesięczny na grudzień 2023 dla Panny

Słońce w optymistycznym Strzelcu przebywa do 22 grudnia, to okres, który warto poświęcić rodzinie i sprawom domowym, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. 13 grudnia nów Księżyca w tym znaku przyniesie początek przedsięwzięcia, na którym skorzystają bliscy. W dniach 15 – 19 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w przeciwległych Rybach zapowiada jednak konflikt, partnerzy osobiści lub biznesowi mogą wami manipulować, aby osiągnąć własne cele. 22 grudnia Słońce wkroczy do życzliwego Koziorożca, od razu znajdzie się w harmonijnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem w Rybach, decyzje i działania podjęte w dniach 22 – 24 grudnia okażą się zrównoważone i na dłuższy czas poprawią stosunki w ważnych związkach. 27 grudnia dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Raku, w korzystnych aspektach do dobroczynnego Jowisza, zapewni wam do przyjaźń wpływowych osób, pojawi się szansa na międzynarodowy sukces, należy jednak zachować ostrożność, bo jednocześnie cofający się Merkury, władca waszego znaku, w koniunkcji z zaczepnym Marsem, utworzy kwadraturę z Neptunem w opozycyjnych Rybach, w rodzinie dojdzie do poważnego konfliktu, trudno wam będzie się powstrzymać od raniących słów i oskarżeń, może się też okazać, że ktoś nie jest wobec was szczery i wycofa się z danego słowa.

Merkury, władca waszego znaku, 1 grudnia zawita do życzliwego Koziorożca i od razu utworzy harmonijny aspekt z Saturnem, pierwsze dni miesiąca okażą się więc korzystne dla podejmowania długotrwałych zobowiązań. Trygon Merkurego do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie między 7 a 9 grudnia, sprzyja nauce, podróżom oraz umowom, wpływającym na stan posiadania. Sekstyl Merkurego do Wenus od 10 do 12 grudnia zapewni przychylność otoczenia. 14 grudnia, zaraz po nowiu Księżyca, Merkury zmieni bieg na wsteczny, do Strzelca wycofa się 24 grudnia, tracąc jeszcze bardziej swoją moc, z retrogradacji wyjdzie dopiero 2 stycznia, w drugiej połowie miesiąca unikajcie więc podejmowania ważnych życiowych decyzji, zakup prezentów, jeśli zostawicie to na ostatnią chwilę, okaże się nietrafiony, zwłaszcza jeśli planujecie podarować komuś sprzęt elektroniczny. W dniach 17 – 19 grudnia Merkury ponownie znajdzie się w trygonie do Jowisza, natomiast między 22 a 24 grudnia w sekstylu do Saturna, umowy zawarte w pierwszej połowie miesiąca trzeba będzie poddać weryfikacji, może to wywołać ostrą reakcję w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, gdy Merkury w koniunkcji z Marsem ustawi się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna.

Od 2 do 4 grudnia Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, co odbije się niekorzystnie na finansach, niektóre Panny znajdą się w sytuacji przymusu. 4 grudnia Wenus wejdzie do życzliwego Skorpiona, harmonijny aspekt, jaki utworzy z Saturnem sprawi, że staniecie się bardziej wyważeni, ale też nieco chłodni w relacjach miłosnych. W dniach od 9 do 11 grudnia opozycja Wenus do Jowisza zapewni wam wsparcie przyjaciół oraz wpływowych osób, natomiast między 20 a 22 grudnia, gdy Wenus ustawi się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, niektóre przyjaźnie mogą się rozpaść z błahego powodu. Trygon Wenus w życzliwym znaku do idealistycznego Neptuna w przeciwległych Rybach, zapewni w czasie Świąt Bożego Narodzenia wzniosły i pełen miłości nastrój, okażecie bliskim wiele ciepła i czułości. Namiętność rozbudzi pod koniec miesiąca w dniach od 27 do 29 grudnia sekstyl Wenus do pożądliwego Plutona. 29 grudnia Wenus opuści życzliwego Skorpiona, ale wejdzie do optymistycznego Strzelca i nabierze więcej mocy, relacje w bliskich związkach staną się więc bardziej radosne.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Strzelca, kierując aktywność na zabezpieczenie rodzinie właściwych warunków bytu, sprzyjając remontom oraz pracom porządkowym. W dniach 26 – 30 grudnia kwadratura Merkurego i Marsa do Neptuna w przeciwległych Rybach, doprowadzi do nieporozumień i konfliktów w rodzinie.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *