Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla Raka

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, sprzyjając podróżom i zdobywaniu wiedzy, kierując uwagę na ochronę zdrowia oraz potrzebę zrobienia czegoś dla innych. W okolicach 8 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach w koniunkcji z Marsem, stymulującym aktywność związaną z rozwojem osobistym, uświadomicie sobie co wam szkodzi, niektóre Raki podejmą więc próbę zerwania z niesprzyjającymi zwyczajami, przekonaniami a nawet uzależnieniami. Między 10 a 14 grudnia sekstyl Słońca do Saturna sprzyja pracy, która może nie być zbyt interesująca, ale za to pomoże uporać się zadaniami, które długo czekały na swoją kolej. Od 12 do 16 grudnia spodziewajcie się nieporozumień w kontaktach międzynarodowych, również nauka zacznie nastręczać trudności, gdy Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, osoby przebywające za granicą mogą się gdzieś zagubić lub nagle mienić swoje plany. 19 i 20 grudnia Słońce utworzy kwadraturę z dobroczynnym Jowiszem w Rybach, co pozwoli odnieść korzyści w edukacji i przyczyni się do poprawy zdrowia, chociaż trzeba będzie w to włożyć odrobinę wysiłku. 20 grudnia Jowisz ponownie zawita do aktywnego Barana, 21 grudnia znak zmieni również Słońce i wchodząc do przeciwległego Koziorożca skieruje uwagę na związki i partnerstwo. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, od 21 do 24 grudnia, Słońce pozostanie w kwadraturze z Jowiszem, ale w innych znakach – tym razem aspekt przyniesie okazję na awans społeczny, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości. 23 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległym Koziorożcu, co zapowiada rozpoczęcie nowego związku lub współpracy.

Wenus do 10 grudnia przebywa w znaku Strzelca, zanim wkroczy do przeciwległego Koziorożca, początek miesiąca może więc nie być zbyt sprzyjający sprawom miłości, zwłaszcza że już 1 grudnia Wenus znajdzie się w opozycji do zdobywczego Marsa w retrogradacji, co nie sprzyja porozumieniu. 2 grudnia Wenus utworzy sekstyl do stabilizującego Saturna, zachowacie więc rezerwę w sytuacji wymagającej działania. Między 2 a 6 grudnia kwadratura Wenus do Neptuna może wywołać trudne do zdiagnozowania dolegliwości, w związkach dojdzie do impasu, ponieważ dwie strony mogą mieć różne wyobrażenia na temat łączących ich więzi, aspekt sprzyja natomiast rozwojowi uczuć wyższych oraz twórczości artystycznej. Od 7 do 10 grudnia kwadratura Wenus do Jowisza zapowiada spotkania z osobami prominentnymi i rozwój kontaktów międzynarodowych. 10 grudnia Wenus wejdzie do przeciwległego Koziorożca, nadejdzie czas na miłość i popularność, zaczniecie przyciągać do siebie osoby życzliwe i pozytywnie do was nastawione, chociaż zachowujące pewnego rodzaju rezerwę. Trygon Wenus do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 20 do 24 grudnia, może oznaczać nawiązanie ciekawej przyjaźni z osobą oryginalną, prezentującą niecodzienne poglądy i sposób zachowania, niektóre Raki odnajdą miłość wśród przyjaciół, inne zaszaleją na zakupach przedświątecznych. Ostatnie dni miesiąca zapowiadają się ekscytująco, ponieważ Wenus kolejno znajdzie się w sekstylu z romantycznym Neptunem, następnie w koniunkcji z wszędobylskim Merkurym oraz pożądliwym Plutonem, Sylwester zapowiada się „z przytupem”, nie zabraknie wam ani towarzystwa, ani namiętności ani romantycznych uniesień.

Mars do 27 grudnia pozostaje w retrogradacji w znaku Bliźniąt, co może nakłonić niektóre Raki do wglądu we własne skryte motywacje postępowania, zachowajcie powściągliwość między 6 a 10 grudnia, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Marsa, bo będziecie mieć tendencję do zachowań pasywno-agresywnych, co nie sprzyja porozumieniu, to także czas, w którym mogą pojawić się nagłe, ale szybko przemijające dolegliwości.

Merkury pozostaje w Strzelcu do 7 grudnia, w pierwszych dwóch dniach miesiąca znajdzie się w napiętym aspekcie z wyprowadzającym w pole Neptunem, trudno będzie się zorientować o co chodzi niektórym osobom, pojawią się pomyłki w interpretacji otrzymanych wiadomości, diagnozy zdrowotne mogą okazać się nierzetelne a kontakty ze służbą zdrowia pozostawią wiele do życzenia. Między 5 a 7 grudnia Merkury w kwadraturze do Jowisza może trochę zestresować osoby podróżujące, w naukę trzeba będzie włożyć nieco więcej wysiłku. 7 grudnia Merkury zawita do przeciwległego Koziorożca, wzrośnie potrzeba kontaktów z innymi, między 16 a 18 grudnia trygon Merkurego do Urana zapowiada nieoczekiwane, interesujące spotkanie z przyjaciółmi. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia sekstyl Merkurego do Neptuna zadba o dobrą atmosferę przy świątecznym stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *