Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Ryb

Już 1 grudnia przebywający w waszym znaku Neptun zmieni bieg na prosty, wiele spraw ruszy więc do przodu, łatwiej będzie wyrażać uczucia, dbać o ludzi i środowisko. Słońce tranzytuje Strzelca do 21 grudnia, kierując uwagę na sprawy zawodowe, rozwój kariery i osiąganie celów. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca wpłynie na większą stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, pomimo wszechobecnego lęku, związanego z pandemią. 4 grudnia będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca w znaku Strzelca, w koniunkcji z Merkurym, może się więc okazać, że przekaz wiedzy oraz informacji ulegnie zakłóceniu. Również kwadratura Słońca do Neptuna w waszym znaku, pod wpływem której pozostaniecie od 10 do 14 grudnia, mocno was rozkojarzy, wywoła mętlik w głowie i wprowadzi niepewność w dziedzinie realizacji życiowych celów.

Sytuacja związana ze stanem zdrowia, szczepieniami, podróżami zagranicznymi oraz wyższą edukacją wyklaruje się między 18 a 21 grudnia, pod wpływem pełni Księżyca w Bliźniętach, odbywającej się  w korzystnych aspektach do dobroczynnego Jowisza. 21 grudnia Słońce opuści Strzelca i zawita do życzliwego Koziorożca, co pozwoli wam znaleźć wsparcie w grupie przyjaciół. Między 20 a 27 grudnia konfliktowa kwadratura między zachowawczym Saturnem a rewolucyjnym Uranem, planetami reprezentującymi przeciwstawne tendencje i wartości, może w niektórych przypadkach popsuć atmosferę przy świątecznym stole, będzie bowiem miała wpływ na wszystkich w mniejszym lub większym stopniu. Najważniejsze dla was wydarzenie astrologiczne nastąpi 29 grudnia, kiedy ponownie zawita do waszego znaku szczodry i dobroczynny Jowisz, przynosząc w 2022 roku powodzenie, sukcesy i uznanie. Trygon Słońca do Urana w ostatni dzień roku zainspiruje was do wyjścia z domu, zapragniecie bowiem wolności i dobrej zabawy.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w życzliwym Koziorożcu, utrwalając długotrwałe, sprawdzone przyjaźnie. 1 grudnia Wenus utworzy sekstyl z Neptunem w waszym znaku, Ryby poszukujące swojej drugiej połówki, mogą nagle odkryć, że ktoś znany im od dawna, jest bliższy sercu, niż przypuszczały, inne osoby odnajdą swoją duchową ścieżkę, u wszystkich wzrośnie potrzeba twórczego i artystycznego wyrazu. Od 10 do 13 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z zazdrosnym Plutonem, aspekt powtórzy się między 23 a 26 grudnia, ponieważ 20 grudnia Wenus wejdzie w retrogradację, pojawi się poczucie zniewolenia przez silne emocje, niektóre z nich mogą być toksyczne, warto więc poszukać wsparcia u przyjaciół lub terapeutów.

Mars przebywa w życzliwym Skorpionie do 13 grudnia, kierując aktywność na rozwój nauki i spory światopoglądowe, które najsilniej objawią się na początku miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z Neptunem w waszym znaku. Od 3 do 13 grudnia Mars w aspektach z Plutonem i Jowiszem uczyni z was prawdziwych wojowników, szczególnie w zakresie spraw międzynarodowych. 13 grudnia Mars przejdzie do znaku Strzelca, zaczniecie działać równie intensywnie nie tylko o lepsze jutro, ale rzucicie się także w wir pracy zawodowej, najbardziej skuteczni okażecie się pod koniec miesiąca, gdy Mars utworzy sekstyl do Saturna.

Merkury w znaku Strzelca przebywa do 13 grudnia, ale jest tam słaby, nie wszystkie wasze zawodowe pomysły okażą się przydatne, szczególnie od 6 do 8 grudnia, podczas napiętego aspektu z Neptunem w waszym znaku – wyznawane przez was poglądy lub przekonania innym mogą wydawać się niejasne i pozbawione logiki. Sukcesy, zwłaszcza w dziedzinach związanych z podróżami i nauczaniem, czekają was natomiast między 10 a 12 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem. 13 grudnia Merkury wejdzie do życzliwego Koziorożca, spojrzycie na wszystko w sposób bardziej realistyczny, pod koniec miesiąca Merkury w aspekcie z Neptunem w waszym znaku a potem w koniunkcji z Wenus i Plutonem w Koziorożcu, pozwoli rozwiązać konflikty i problemy przyjaciół w duchu współczucia i zrozumienia.

 WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *