Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Barana

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, napełniając was optymizmem, wiarą w swoje możliwości, chęcią do nauki i podróżowania. Miesiąc przywitacie sekstylem Słońca do Saturna, co utrwali przyjaźnie, warto zastanowić się kto naprawdę wam sprzyja, a kto tylko udaje, osób zaufanych zostanie przy was mniej, ale za to uzyskacie pewność, że w trudnych chwilach możecie na nich polegać. 4 grudnia dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, co może w najbliższym czasie sprawić, że staniecie się ślepi na problemy, wynikające z wyznawanego światopoglądu, systemu wierzeń lub wyznawanych wartości, zmiany mogą dotyczyć religii, stosunku do nauki lub spraw międzynarodowych.

Jeszcze bardziej zagubieni poczujecie się między 10 a 14 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, zrezygnujcie w tym czasie z podróży, egzaminy odłóżcie na inny termin – tranzyt okaże się korzystny tylko dla twórców i artystów, stawiających przed sobą wysokie wymagania, oraz dla osób zajmujących się działalnością charytatywną, nastawioną na pomoc chorym i potrzebującym, pod warunkiem, że ich działalność wynika z prawdziwej potrzeby serca. W okolicach 19 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku Bliźniąt, w trygonie do Jowisza w Wodniku, poszerzy się grono waszych przyjaciół, jest to dobry czas dla nauki, podróży zagranicznych i kontaktów międzynarodowych.

21 grudnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym wiele energii poświecicie realizowaniu swoich ambicji. Tuż przed nowym rokiem, 29 grudnia, Jowisz opuści przyjaznego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, w którym jest bardzo mocny, sprawy zawodowe w najbliższych miesiącach ruszą z kopyta do przodu. Między 20 a 27 grudnia dojdzie do kwadratury Saturna do Urana, Święta Bożego Narodzenia mogą więc wiązać się z ograniczeniem niektórych swobód w poruszaniu się, natomiast trygon Słońca do Urana zapowiada udaną zabawę sylwestrową.

Mars, władca waszego znaku, do 13 grudnia jest bardzo silny, przebywając w znaku Skorpiona, w pierwszych dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprawi, że okażecie się skuteczni w niesieniu pomocy osobom, które doświadczyły rozmaitych krzywd. Energii wam nie zabraknie również od 3 do 13 grudnia, podczas aspektów Marsa z Plutonem i Jowiszem, sprawy etyczne i moralne nabiorą większego znaczenia, szczególnie w temacie spraw międzynarodowych oraz związanych z nauczaniem. Czeka was w tym czasie rozwinięte życie zarówno zawodowe, jak i towarzyskie, wiele będzie się działo. 13 grudnia Mars przejdzie do życzliwego Strzelca, co wpłynie na zwiększenie mobilności, chęci zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

Wenus w znaku Koziorożca do 20 grudnia porusza się biegiem prostym, zanim wejdzie w retrogradację, w której pozostanie aż do 29 stycznia 2022 roku. Od 1 do 3 grudnia Wenus w sekstylu do Neptuna wzbudzi empatię w stosunku do osób chorych lub doświadczających izolacji. Niektóre Barany zajmą się zawodowo osobami potrzebującymi. Osoby zakochane mogą liczyć na romantyczne i czułe gesty ze strony swoich partnerów. W dniach od 10 do 13 i od 23 do 26 grudnia, Wenus najpierw w ruchu prostym a następnie wstecznym, znajdzie się w dokładnej koniunkcji z potężnym Plutonem, wasze uczucia zostaną poddane próbom i mogą przejść głęboką transformację, pojawi się zazdrość, zaborczość lub chęć podporządkowania sobie bliskiej osoby, w niektórych domach przy świątecznym stole dojdzie do wypominania sobie krzywd i nieprzyjemnych sytuacji z przeszłości.

Merkury w życzliwym Strzelcu do 13 grudnia zachęci do podróżowania i zdobywania wiedzy, starajcie się jednak, aby nie była ona powierzchowna. Od 5 do 13 grudnia osoby podróżujące mogą doświadczyć trudności w przepływie informacji, należy bardzo dokładnie sprawdzać wymogi związane z epidemią covid-19, obowiązujące w różnych krajach. 13 grudnia Merkury wejdzie do znaku Koziorożca, umysł podąży w kierunku realizacji celów życiowych, od 19 do 21 czerwca Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, to znakomity moment na ostatnie zakupy świątecznych prezentów. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Neptuna a następnie w koniunkcji z Wenus i Plutonem w Koziorożcu wpłynie na zmianę sposobu myślenia na temat osób, na których wam zależy. Warto przed końcem roku spłacić wszystkie długi.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *